Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
Loose blues - Jana Hartmana zapiski nieodpowiedzialne Loose blues - Jana Hartmana zapiski nieodpowiedzialne Loose blues - Jana Hartmana zapiski nieodpowiedzialne

9.03.2017
czwartek

Tusk pokaże kły

9 marca 2017, czwartek,

Demokratyczna Polska ma dziś swoje małe święto. Cieszmy się choć przez ten jeden dzień. Ale jutro zacznijmy się smucić. Nasz kraj spotkała potworna kompromitacja i wstyd. To wstyd dla nas wszystkich – pamiętajmy o tym. To my wynieśliśmy do władzy PiS i razem ponosimy odpowiedzialność za to, co oni wyrabiają.

Za bezprzykładną błazenadę i warcholstwo Kaczyńskiego zapłacimy wszyscy – nie tylko reżim. A będzie to cena słona i gorzka. Słona, bo zapłacimy ją w twardej walucie. Europa znajdzie sposoby, aby do Polski wpłynęło kilka miliardów mniej, niż moglibyśmy otrzymać. Zachodnioeuropejscy podatnicy nie chcą zasypywać pieniędzmi zdziwaczałego autokraty ze wschodu. Urządzanie w Brukseli żenujących komedii rodem ze staropolskich sejmów irytuje i złości Europę bardziej niż demontaż państwa prawnego i autorytarne rządy.

Co innego bowiem rozrabianie u siebie, a co innego warcholenie na salonach, na oczach poważnych ludzi. Śmiesznych polskich pretensji do liberum veto Europa nie zapomni przez wiele lat. I to jest właśnie ta gorzka cena do zapłacenia. Możemy się pożegnać z poważnymi stanowiskami w Unii, a obalenie rządu PiS zaledwie rozpocznie wieloletni proces odbudowywania reputacji Polski w polityce międzynarodowej. W tej chwili jesteśmy w Unii już tylko formalnie. Faktycznie nasze członkostwo jest zawieszone. Wsadzono nas do izolatki i nieprędko nas wypuszczą. Możemy dziś pozazdrościć pozycji Malcie. Malta gra już w innej lidze. Nasza liga ma tylko jednego członka.

Nauka z całej historii jest taka, że Kaczyński jest zupełnie nieracjonalny, a więc słaby. Nienawiść do Tuska zaślepiła go do tego stopnia, że ubzdurał sobie, iż jest w stanie mu zaszkodzić. W otoczeniu autokraty nie znalazł się nikt, kto ostrzegłby go, że cokolwiek uczyni przeciwko Tuskowi, może tylko wzmocnić przeciwnika. To, co zrobił Kaczyński, jest nie tylko małe i podłe, nie tylko katastrofalne dla Polski, lecz przede wszystkim głupie.

W politycznej głupocie Kaczyńskiego kryje się jednak nadzieja dla Polski. Z ośmieszonym, choć nieobliczalnym wrogiem Tusk poradzi sobie lepiej niż z wiecznym zwycięzcą, chodzącym w aureoli politycznego geniuszu. Podczas swej drugiej kadencji Donald Tusk będzie mógł znaczenie bardziej otwarcie włączać się w politykę polską, powoli przygotowując się do powrotu. A skoro Kaczyński zdolny jest do największych absurdów, Tusk może liczyć nawet na to, że w swym szale upokarzania i niszczenia go każe go zaaresztować. Nawet godzina w areszcie uczyni zaś Tuska bohaterem. Po takim incydencie będzie mógł sobie pozwolić na bardzo wiele, bo przywódcy Zachodu dadzą mu zielone światło na robienie porządku w Polsce. Mam nadzieję, że otrzyma je tak czy inaczej.

Przy wielkiej słabości opozycji oczy całej demokratycznej i obywatelskiej Polski zwracają się ku byłemu premierowi. Nie tylko oczy jego zwolenników. Nie mamy złudzeń, że Donald Tusk nie jest typem „męża opatrznościowego”, niemniej może odegrać rolę „agenta do zadań specjalnych”. A więc, agencie Tusk, do roboty!

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 57

Dodaj komentarz »
 1. W Krainie Absurdu okazało się,że Merkel stoi tam gdzie stało ZOMO a Orban zdradził o świcie.
  Gorszy Sort europejski ujawnił swoje pokraczne oblicze.
  Rym niezamierzony.

 2. Stanowisko Polak właśnie dostał

 3. …GRATULACJE !!!! dziekujemy Europo !!! Panie prezesie zachowal sie pan jak religijny katolik i nie my bedziemy pana sadzic za te wszystkie klamstwa ,pomowienia ,oszustwa za nienawisc do ludzi za pyche ktora juz prowadzi pana do upadku nie my a sam Bog ! Jeszcze jest czas na pojednanie i wybaczenie i pokute !!! ON nadal Ciebie kocha !!

 4. Reklama
  Polityka_blog_komentarze_rec_mobile
  Polityka_blog_komentarze_rec_desktop
 5. Z tym „agentem Tusk” to trochę Pana poniosło , niemniej jednak jestem zadowolony że Tusk został wybrany na drugą kadencję. Nie byłem zwolennikiem działania D.Tuska jako premiera. Za dużo deklaracji politycznych a za mało działań żeby je spełniać. Jednym słowem, dużo wodolejstwa, za mało konkretnych działań. Złe decyzje gospodarcze ( np. zapowiedź wprowadzenia Euro i kompletny brak działań w tym kierunku, zła reforma emerytalna…itd) i fatalne personalne : zostawienie pana M. Kaminskiego na stanowiski CBA, wybór Gowina na ministra sprawiedliwości, nietrafiony wybór Pani Kopacz na premiera ( optowałem za panem Trzaskowskim, o wiele lepszy i słabo wykorzystywany polityk PO) , świadczą o braku wyczucia politycznego. Nie mniej D. Tusk jest politykiem ( tak mi się wydaje) uczącym sie na błędach i w ciągu dalszym perspektywicznym. Działania Pis-u to amatorszczyzna i wręcz coś żałosnego. Jak można tak nisko upaść i wystawiać się na pośmiewisko , żałośna „premier” pani Szydło. Należy podziękować przywódcą Unii za rozsądek chociaż Unia ( jej twarda i założycielska struktura) zaczyna powoli nam odjeżdzać . Niestety , mentalnie jesteśmy „Wschodem” i wracamy na swoje miejsce. Miejmy nadzieje że chociaż Schengen z tej europejskiej przygody nam zostanie.
  Ps. Panie profesorze, zamiast „walczyć” z kościołem katolickim niech Pan działa na rzecz żeby dzień śmierci Kazimierza Łyszczyńskiego był dniem np. Dniem Tolerancji Religijnej.

 6. 27:1, to wynik budzący szacunek. Metody totalitaryzmu stosowane przez PiS, zawiodły. To dobry znak.
  Nie będę jednak zaskoczony, choć zasmucony, jeśli wzrośnie poparcie dla PiS. Znaczyłoby to jednak, że znacząca część rodaków lubi zamordyzm.

 7. Władca marionetek wieszał psy na Tusku na użytek swojej sekty, a w myśli modlił się aby Tusk nie powrócił do kraju.
  Marzenie się spełniło, a że ucierpiała reputacja Polski… władca ma to w de. Byle Tusk był jak najdalej.

 8. Tak bardzo pan Profesor marzy, aby Tusk robił porządek? A jeśli pokaże kły i panu, i pańskiej formacji? Co zyskaliście, podkładając się Tuskowi podczas głosowania za podniesieniem wieku emerytalnego? Porządnego kopa w zadek i nawet w Sejmie was nie ma, a miał pan swą partię…

  Tusk i Kaczyński jedno i to samo zło, nic gorszego niż ci dwaj.

 9. Tusk pokaże twarz uśmiechniętego człowieka, z normalnym uzębieniem.

 10. I z czego tu pan profesor lewicowiec, antyklerykał i ateista się cieszy? Że wróci prawicowiec klerykał klęczący przed biskupem Dziwiszem i zrobi z panem porządek?

 11. A, se zapomniał ja: Tusk rządził kilka lat i miał dość czasu, aby zrobić porządek. A co zrobił? Burdel taki, że Kaczyński wygrał większość w Sejmie i Senacie.

 12. Tkliwie przepraszam za słowo „burdel”. Powinno być właściwe określenie” „Ch…, d… i kamieni kupa”.

 13. ” Nasza liga ma tylko jednego członka.” Delikatnieś Pan to określił…..

 14. „..Międzynarodowe stanowiska to nie lekarstwo na kompleksy płytko i klęcznikowo zokcydentalizowanej części polskiej elity, a instrument państwa
  ….
  Niskie pobudki są skłonni przypisywać innym ci,
  którym są one bliskie, bowiem nie rozumieją innych.
  Należy współczuć i cierpliwie tłumaczyć…”

  JSW
  Jakze prawdziwe slowa.

 15. Tylko wielcy naiwniacy mysla, ze Kaczynski wierzyl iz moze utracic kandydature Tuska.

  Naiwniakiem Kaczynski nie jest.

  Ale byc moze mu sie uda przekuc kandydature Donalda w dyktat niemiecki i dopelniajac to wizyta czolowki Platformy na dywanie w ambasadzie niemieckiej w czasie wizyty w Warszawie zwyciestwo…Donalda nabierze wsrod wiekszosci Polakow innych barw.

  Zobaczymy.

  Na pewno natomiast Tusk jest bezpiecznie w Brukselii.. i bedzie bardzo wazyl slowa w sprawie Polski i polskiego rzadu.
  Wiec Kaczynski uzyskal to co mogl.

 16. Tusk „pokaze kly” Kaczynskiemu, to bardzo mozliwe. Ale tez bedzie musial rozgrywac trudne sytuacje w Europie i stawiac czola Trumpowi. Zycze mu powodzenia w jednym i drugim.

 17. „This is not the end.It is not even the beginning of the end. But it is,perhaps, the end of the beginning.
  W. Churchill

 18. W tym fanatyzmie , Kaczyński i PiS nie mogąc „dorwać” Donalda Tuska, mogą z cała siła zaatakować jego syna – Michała, wynajdując absurdalne oskarżenia. Już Wasserman zapowiedziała, że są „poważne” oskarżenia. Oni nie mają hamulców. Biedna ta nasza Polska, po latach spokoju, znów możemy mieć „przemoc polityczna” w wykonaniu PiS

 19. Kiedys bylo RWPG a teraz jest MWET.
  Przypominam, ze oficjalna wersje skrotu RWPG (Rawa Wzajemnej Pomocy Gospodarczej) tlumaczono przenikliwie jako: Rosja Wybrala Polsce Gierka
  (ewentualnie Rosji Wszystko Polsce G…o).

  Podobnie wytlumaczyc mozna MWET jak Merkel Wybrala Europie Tuska (ewentualnie Merkel Wstystko Europie Tusk).

 20. Za bezprzykładną błazenadę i warcholstwo Kaczyńskiego zapłacimy wszyscy…

  Panie Janie, to nie błazenada. To coś najpoważniejszego – to głębokie skrzywienie osobowościowe, to psychiatria.

 21. A. Falicz – Kaczyński nie jest naiwniakiem, bo z tego można się wyleczyć. Tu mamy do czynienia z przypadkiem nieuleczalnym.

 22. Liczyłem po tej informacji na kolejną – że Waszczykowski podaje się do dymisji. Po tak fatalnej kampanii, zakończonej tak spektakularnym blamażem byłoby to uczciwe i honorowe wyjście. Niestety populiści z PiS-u nie mają krztyny honoru, a stołek okazał się ważniejszy od twarzy.

 23. Panie @Falicz – naprawdę wierzy Pan w to co Pan napisał? Czy sobie żartuje? Co uzyskał na tej kampanii Kaczyński, poza potwierdzeniem, że jest sam?

 24. Ależ piękne święto demokracji!!! Nawet pozorów już nie ma: tylko jeden kandydat, a kto inaczej myśli, tego wyciepać z partii i zapluć.

  Jeden wielki PiS.

  Ja dziękuję. I pan Profesor demokrata taką właśnie pisowską demokrację święci.

 25. Ktoś powiedział, że próby przekonania „wierzących”, iż są w błędzie, tylko utwierdza ich w tym w co wierzą.
  Szkoda czasu na przekonywanie kogokolwiek, kto wierzy, że Kaczyński właśnie odniósł spektakularne zwycięstwo nad UE; dla nich i tak czarne będzie białe, a białe czarne.
  Ludziom chorym psychicznie, mogą pomóc tylko psychotropy – i to nie zawsze.
  Kaczyński jest niezrównany w indukowaniu swoich paranoi innym.
  Wzorem dla niego kościół katolicki w Polsce. Innym udało się jakoś przejrzeć na oczy i kościół przestał dla nich być władcą dusz.
  PS Są dowody na to, że leczenie psychiatryczne jest skuteczne przy religianctwie;
  człowiek zaczyna myśleć racjonalnie, co pozwala mu dostrzec absurd i groteskę bajań około religijnych.
  Jak zaaplikować pisowcom psychotropy?

 26. W samo sedno strzal profesor! Ze wstyd i poruta! Ze na lata Polaska bedzie w prazedsionku Europe i przyjedzie poczekac pokolenie lub dwa poki nam nei zapomna tego debilizmu jaki wystrolili oblakani ludzie PiS.
  Co do slabosci Kaczafiego, i szansy jaka ta slabosc daje Tuskowi, to nie bylbym taki pewien. Popatrz Pan na Koree PLN? Tam szaleniec rzadzi od lat a w dodatku trzyma w szachu potegi na miare Chin czy USA. Tak jak zly pieniadz wypiera dobry to szalency sa niezwykle skuteczni w walce z rozsadkiem i umiarem. Prawo atropii dziala!

 27. Dziwię się tym którzy uważają JK za geniusza. To tylko mściwy i podły osobnik w którym znalazły rezonans fobie części społeczeństwa.

 28. Panie profesorze.Czy pan nie zauważył ,że żyjemy w oparach absurdu?Absurd nie pozwala na logiczne myślenie.Dotyka wszystkich.Jego narzędziem jest kłamstwo.Ulepszone ,bo nie trzeba już powtarzać 1000 razy, ale nalezałozastosować totalne kłamstwo.Na każdy temat.Przez całą dobę.Politycy i reżimówka z wielka pasja wykonują rozkazy.Suweren bez kłamstwa ,nie będzie już mógł żyć.I przyjmie do wiadomości każde kłamstwo i brednie w kampanii wyborczej.Każdą obiecankę.Suweren wierzy ministrowi spraw zagranicznych ,który mówi ,że Tusk jest be ,bo nic nie zrobił dla Polski ,a za chwilę puszcza aniołka z trabką ,że Tusk nie ma nic do gadania ,bo jego rola to zwoływanie posiedzenia premierowi i prezydentów.

 29. J.E. Baka
  10 marca o godz. 8:44

  Liczyłem po tej informacji na kolejną – że Waszczykowski podaje się do dymisji
  eeee.., chyba nie mówisz serio,że liczyłeś. w państwie pisoidów to nie działa.

 30. sugadaddy
  10 marca o godz. 11:10

  Jak zaaplikować psychotropy? – prosto: dodawać do opłatków.

 31. Racja, to Polska jest na cenzurowanym w UE, a nie jakiś Gejczyński i jego partia. To była piękna nauczka i szkoła polityki nie tylko dla frustratów z pisu, to nauka także dla całej polskiej porąbanej klasy politycznej. Jeśli nawet Gejczyński potknie się o własne głupoty i dojdzie do jakiejś formy obalenia tego reżimu i nowych wyborów, to kogo wybrać? Czy to nie Tusk nas urządził z tym pisem? Co zrobiono w ciągu 8 lat rządów PO, żeby dokończyć reformę samorządową? Gdyby ją dokończono, to województwami rządziłyby samorządy. Przede wszystkim nie byłoby urzędu wojewody i armii dublujących samorząd urzędników, znajomych królika. Ludzie, przecież w takiej sytuacji pis nigdy nie wygrałby ogólnokrajowych wyborów!!!
  Ja mam naprawdę problem z wyborami, bo nigdy nie zagłosuję na PO z takim panem byłym ministrem, który swoim głównym doradcą zrobił super fundamentalistę religijnego niejakiego Królikowskiego. A przecież takich oszołomów w PO nie brakuje. Proszę sobie przypomnieć, co działo się w sejmie z konwencją antyprzemocową (Duda wcale nie ma się czego wstydzić) i głosowaniem nad ustawą in vitro w senacie (przeszła tylko dzięki głosom senatorów niezależnych). O innych sprawach nie wspomnę, bo nie mam tyle czasu.
  Panie profesorze, niech mi Pan powie na kogo ja mam zagłosować po upadku pis?

 32. Sąsiad mówi: „Jebać PiS”, ale w oponce chyba albo innym kondomie.

 33. Donald Tusk nie ma jakichkolwiek, realnych szans na „polityczną” przyszłość w Polsce. Przekreślił te szanse już dawno – po kilku latach swych nieudolnych rządów. Chyba przyjdzie czekać Panu, Profesorze, na innego „40 i 4″…

 34. JK w swoim stylu erudyty za 5 groszy ,przyrównał PO i Nowoczesną do „partii zewnętrznych” ,na wzór terminu de Gaulle dla KPF.
  Jestem za zewnętrznością w odniesieniu do smrodu patriotycznej kapuchy,zimnego powiewu z kruchty,nieuctwa,nieznajomości świata i języków, gnębienia kobiet.
  Partie „zewnętrzne” muszą przekonać UE o nadziei w niej pokładanej przez Polaków.
  Przejąć dotacje unijne ,nawet konspiracyjnie,narażając się na procesy proskrypcyjne,
  dla wsparcia „zewnętrzności”.
  ” Wewnętrzność ” ma b.krótkie nogi choć wsparte kropidłem.
  Odcięcie finansowania unijnego dokona cudu przemiany „wewnętrznych”.
  Wiem ,że to wymaga heroizmu .Większego niż w osiemdziesiątych.
  Reżim PiS to jednak znacznie słabszy przeciwnik niż sprawny aparatu SW.
  To już nie jest wojna dwóch plemion .Teraz chodzi o ludzi wolnych i z perspektywą
  normalności.

 35. Waldek B
  Nestety masz racje. Tez pokladalem nadzieje w Tusku, ale nadzieja gasla w miare czasu. Prawdziwy maz stanu majacy w perspektywie Polske a nie wlasny stolek, mial czas aby promowac mlodych i zdolnych do objecia politycznych elit a nie wycinac co madrzejszych. Szechtyna ma tyle „uroku” co zombie. I mamy sytuacje w ktorej nie ma na kogo glosowac. Wciaz „to mniejsze zlo”. Spoleczenstwo oglupiane przez ambony i obiecywanki, nie potrafi realnie ogarniac calosci i konsekwencji wyborow. Mam zal do Tuska, gratuluje mu osiagnietej pozycji, jednak na arenie krajowej ( politycznej), niestety dokonal rzezi, konsekwencje beda sie ciagnely teraz bardzo dlugo.

 36. Cieszy mnie zwycięstwo byłego premiera III RP, Donalda Tuska, nad byłym premierem IV RP, Jarosławem „Polskę zbaw” Kaczyńskim, który dziś jest tylko szeregowym posłem na Sejm VIII kadencji i rządzi PRL – bis od 15 października 2015 r. To 9. zwycięstwo D. Tuska nad J. K. w ciągu ostatnich dziesięciu lat i z pewnością nie ostatnie. Gdy po zakończeniu swej kadencji na stanowisku przewodniczącego Rady Europejskiej Donald Tusk powróci do Polski i przystąpi do jednoczenia dzisiejszej opozycji. Po paru miesiącach wystartuje w 2020 roku w wyborach na prezydenta III RP i pokona prezydenta Andrzeja Dudę, który, moim zdaniem, nie ma szans na reelekcję. I po tych wyborach rozpocznie się odbudowa Polski w ruinie, którą pozostawi po sobie rządząca ekipa Zjednoczonej Prawicy(PiS, SP Zbigniewa Ziobro i TP Jarosława Gowina). Rozpocznie się powrót do monteskiuszowskiego trójpodziału
  władzy,zrekonstruowany zostanie Trybunał Konstytucyjny, nastąpi odbudowa służby cywilnej, zostanie rozdzielony urząd prokuratora generalnego od ministra sprawiedliwości, przyjdzie czas rekonstrukcji sądownictwa w duchu konstytucji z kwietnia 1997 r., nastąpi sanacja wojska i policji, intensywnie pracował będzie Trybunał Stanu, nastąpi oczyszczanie kierownictw spółek skarbu państwa i przedsiębiorstw strategicznych z pisowskich złogów, telewizja i polskie radio staną się ponownie stacjami państwowymi, a nie partyjnymi, wrócą do pracy w różnych dziedzinach gospodarki fachowcy, zwłaszcza zaś bezpartyjni, których wymiotła pisowska miotła w latach 2015 – 2019. Po zwycięstwie w wyborach prezydenckich Donald Tusk rozpocznie budowę wolnej, demokratycznej Rzeczypospolitej Polskiej o społecznej gospodarce rynkowej. Mam nadzieję, że mimo podeszłego wieku, doczekam się normalnej, pięknej i radosnej Ojczyzny, w której moje dzieci będą mogły pracować, a nie myśleć o wjeździe z kraju, zaś moje wnuki uczyć się w normalnej szkole i studiować na państwowych uczelniach, nie płacąc czesnego. Daj Boże!

 37. Polactwo to taki tępy boży ludek który zapomniał kto to jest Tusk i ile złego zrobił dla Polski i Polaków.
  Kołtun religijny Tusk to nie tylko pachołek Watykanu ale również religijnych kołtunów przywódców Unii Europejskiej.
  Z wielu opinii wynika, że polactwo to przekorne i bezmyślne społeczeństwo, które zawsze kieruje się zasadą : „zrobię mamie na złość i odmrożę sobie uszy”.
  Właśnie na tej zasadzie wielu popiera Tuska : „zrobię pisowcom na złość i poprę prokościelnego cwaniakaTuska, który identycznie jak Kaczyński jest pachołkiem kleru.

 38. Reelekcja Tuska w UE to wina PiSu.
  Państwa UE przekornie i „na złość” pisowcom dokonały wyboru wcale nie „mniejszego zła”.
  Tusk ma papieski medal za zasługi dla Watykanu w kieszeni.

 39. „Tusk pokaże kły” !?
  Od 10 lat Tusk pokazuje Wam środkowego palucha, a Wy świętujecie jakąś urojoną demokrację bo dzięki pisowcom załapał się na kolejne lata gigantycznych obryw materialnych.
  To jest smutne i kompromitujące panie profesorze.

  ps.
  Popieram „takei-butei”, który jednym zdaniem uświadamia sympatykom Tuska ich „lewicowość”, „antyklerykalizm” i „ateizm”.

 40. „Tusk pokaże kły” – napisał pan wykorzystując porównanie Tuska do wilka czym zresztą PiS ubliżył tym pięknym i mądrym zwierzętom.
  Tusk to mały chytry człowieczek na usługach Watykanu, Merkel i innych religijnych kołtunów z Unii.
  Mam prośbę panie profesorze: proszę uzasadnić swój zachwyt i uznanie dla tego człowieka.
  Popieram opinie „takei-butei” i „Wojtka A.”

 41. Można na Kaczyńskim psy wieszać bo w pełni na to zasłużył, ale to nie zmieni faktu, że jest on jednak najbardziej zdolnym i skutecznym politykiem w kraju i to właśnie więcej mówi o Polsce niż cokolwiek innego.

 42. Nie da się ukryć, że dzięki „polityce miłości” Tuska, rządzi nami paranoik.
  I chyba nic się nie zmieniło w jego – Tuska – podejściu do bandy zwanej PIS.
  Oto co powiedział:
  http://natemat.pl/203259,donald-tusk-zrobie-wszystko-co-tylko-bede-mogl-by-ochronic-polski-rzad-przed-izolacja

 43. Kaczyński bardzo skuteczny polityk – w sferze wirtualnej; właśnie skutecznie ustawił całą unię, odnosząc moralne zwycięstwo.

 44. Bardzo bardzo dobrze się stało, że zwyciężył rozsądek europejski a nie pisssduarski. Niech żyje Donald Tusk i… profesor Jan Hartman!! Niech żyją!!

 45. Zdolny był Adolek i wąsaty Gruzin.

 46. Niemiecki kandydat może być prezydentem Europy, ale nie Polski

 47. Cieszę się nie tyle ze zwycięstwa Tuska, co z klęski Kaczyńskiego, który zasłużył na to, co dostał. Gdyby wygrał tę walkę, poczułby się tak pewnie, że zrobiłby nam z Polski piekło.

  Nie rozumiem jednak, dlaczego ktoś taki jak Pan, Profesorze, wiąże z Tuskiem nadzieje na przywrócenie normalności. Przecież to rząd Tuska wprowadził ustawowo kult tzw. żołnierzy wyklętych, który pogłębił podziały między Polakami i stał się wiatrem w żagle dla skrajnej prawicy. To rząd Tuska przez 8 lat regularnie podejmował próby wprowadzenia całkowitego zakazu aborcji, jak nie ustawą, to tylnymi drzwiami. Gdyby pozostał u władzy, taki zakaz by już praktycznie obowiązywał, ale wiedziałyby o nim tylko te kobiety, które chciałyby skorzystać ze swoich praw w trzech dozwolonych przypadkach. Takich kobiet jest niewiele i nie zdołałyby się przebić do opinii publicznej. A skretyniałe lemingi dalej wierzyłyby, że Tusk nie chce robić z Polski państwa wyznaniowego…

  W sprawie aborcji PiS nie zrobił jak dotąd niczego, czego wcześniej nie zrobiła PO. Sejm zatwierdził kościelny projekt ustawy do dalszych prac – Platforma w 2011 roku też zatwierdziła identyczny projekt i bezczelnie tłumaczyła się, że „projektom obywatelskim to się należy”. Co gorsza, w kolejnym, już konkretnym głosowaniu zakaz poparło wielu posłów PO i to mimo zarządzonej przez Tuska dyscypliny partyjnej. Tusk oświadczył, że ukarze tych posłów, po czym wszystkim dał najlepsze miejsca na listach… Kobiety nie protestowały, bo żadne z liczących się mediów (które w Polsce należą w całości do PiS i PO) nie nagłośniły sprawy i nie zorganizowały demonstracji. Na ulice wyszła garstka feministek, o których „Gazeta Wyborcza” napisała jak o dziwadłach.

  Teraz obóz PO nawołuje kobiety do protestów nie dlatego, że jest przeciwny zakazowi. Robi to wyłącznie przeciwko PiS. Gdy wróci do władzy, dalej będzie wykonywał rozkazy Opus Dei. Dyskretniej i bardziej przebiegle niż PiS, czyli skuteczniej.

  Podobnych przykładów mógłbym wymienić dużo więcej. Na pewno Pan o tym wie, więc tym bardziej nie rozumiem, dlaczego Pan popiera Tuska. Przecież obecnie „Polityka” nie jest już finansowo zależna od PO.

 48. alamakotalive
  11 marca o godz. 3:53
  … Można na Kaczyńskim psy wieszać bo w pełni na to zasłużył, ale to nie zmieni faktu, że jest on jednak najbardziej zdolnym i skutecznym politykiem w krau…

  Bez przesady. To była, jeśli się nie mylę, 9 porażka „geniusza” z Żoliborza w bezpośrednim starciu z Tuskiem. Tym samym Tuskiem, którego połowa komentatorów powyżej odsądza od czci, wiary i rozumu 🙂

 49. POPiSdzieleni mają swoje święto. Co za różnica, Kaczyński czy Tusk. Wart pac pajaca.

 50. Robienie przez Tuska porządku w Polsce nie leży w interesie Rosji. Rosja potrzebuje wasali, którzy w razie konfliktu służą buforem ich własnego terytorium i siły ludzkiej (Białoruś). Przebieg dalszej komunikacji między Polską a EU będzie bardzo silnie zakłócany przez Rosję, bo trafia się szansa odzyskania wasala, wyłuskania go z chroniącej skorupy (sic!) Zachodu.
  Wirtualna granica Europy z Azją przesunie się z Bugu na Odrę/Nysę i nikomu (poza Polską) to nie będzie przeszkadzać, nikt nie zauważy. A Polska, przy odrobinie szczęścia, stanie się nową NRD.
  Od przedmurza chrześcijaństwa do forpoczty barbarzyństwa to, pod światłym przewodnictwem PIS-u, niedługa droga.

 51. W pełni się zgadzam z Autorem tekstu.
  Może jeszcze z zona dożyjemy do wyborów, o ile w terminie się odbędą. Jestem jednak ciekaw – jaka będzie tym razem frekwencja.

 52. @ berberyna
  W pelni uznania dla twoich przekonan. Wyluzuj sie. Po pierwsze, kompromitujesz blog Hartmansa, a po drugie, schodzisz do poziomu swoich oponentow. Ot, taka rada. Nu, kak givoryat w ukrainskoi storonje – Ja tjebje oczen uwazaju.

 53. Wojtek
  Po co PiS-owi Tusk w Polsce ? Wiadomo było wszystkim, że w momencie gdy Unia ma poważne problemy przedłużą mu …kontrakt by nie bujac dodatkowo łodzią, która już prawie tonie. PiS też to wiedział.

  Chodziło jedynie o demonstracje, że rząd polski nie popiera Tuska.
  Że Tysk reprezentuje nie polskie interesy.
  Chyba się udało.

  Gdy Merkel przyjechała do Warszawy całe kierownictwo Platformy stawilo się karnie w niemieckiej ambasadzie po instrukcje.
  To fakt.
  Hartman też by chciał ale by go nie wypuścili…

  A …Hartman wiwatujacy zwycięstwo demokracji (!?) wyborow z pośród jednego….kandydata to kolejne kuriozum.
  Nie pierwsze.

 54. „Wybór ” z pośród jednego kandydata…świętem demokracji (!?)
  to kpina albo szaleństwo .

 55. Powitanie Pani Premier przez JK, jakiejś baby w mundurze to jakiś koszmar. Podejrzewam, że chodzi o Polexit i rozprawę z opozycją. Stąd czystki w armii, sądach. Katolicy gardzą kasą, idee ważniejsze. Tylko cholera coraz lepsze autka to dylematy patriotów.

 56. Zapędziłem się z apelem o heroizm kierowanym do liderów „zewnętrznych” i cofam ten apel.Po jakiego mieli by być heroiczni.
  Tusk także „kłów nie pokaże” kierując się racjonalnym algorytmem MinMax.
  Osiągnął poziom światowej biurokracji i spożytkuje to osiągnięcie.
  Bez romantycznego zrywu przywrócenia „zewnętrznym” poczucia wolności.
  Taka Karma.

 57. No i znowu takei-butei ma rację.Ci niemcy i brytyjczycy mają taką zgniłą demokrację,że wiek emerytalny mają 67 lat , nie chcą się wzorować na naszej pisowskiej i w dodatku nie uznają liberum veto a caly czas mają pretensje,że Polska nie chce przestrzegać Traktatu Lizbońskiego,który sama ratyfikowała z przyklepnięciem Lecha Kaczynskiego za pozwoleniem brata.Jak to mawia takei-butei c–j d—a i kamieni kupa.

 58. „A będzie to cena słona i gorzka. Słona, bo zapłacimy ją w twardej walucie. Europa znajdzie sposoby, aby do Polski wpłynęło kilka miliardów mniej, niż moglibyśmy otrzymać. Zachodnioeuropejscy podatnicy nie chcą zasypywać pieniędzmi zdziwaczałego autokraty ze wschodu. Urządzanie w Brukseli żenujących komedii rodem ze staropolskich sejmów irytuje i złości Europę bardziej niż demontaż państwa prawnego i autorytarne rządy.” – wyśmienity opis tego na czym polega „wielkość i solidarność oraz wartości europejskie”. Mściwość, małostkowość, pieniężność (jest takie słowo?), humorzastość, opieranie się na „irytuje i złości”. Rzadko ktoś z Pańskiego kręgu tak otwarcie podważa merytoryczność i zasadniczość UE.

css.php