Szanowny Pan Izrael!

Pan posłucha nareszcze, jak ja pan mówię w pański język! Bo mnie sze już czerplywoszcz kończy! Ja bardzo proszę, pan weź sobie na koniec te swoje Żydki, co tu u nas jeszcze zostały, do szebe, i pan szanowny nas zostaw w pokoju nareszcze.

Myszmy już tyle Żydki goszczyli i karmili od tysiąc lat i nic nie dostaliszmy na wymianę, tylko że mało i mało. Aj waj, że my Żydkom żle robimy teraz! A myszmy was bronili i wszystko wam było wolno, chociaż na nas żle mówiliszcze i naszego Pana Jezusa na krzyżu żeszcze powieszyli, aż że mu krew leczała. A my nic, tylko wódkę u was kupowaliszmy, a panowie naszy dawali wam zawsze przywilej tą wódką handlowacz. I mieliszcie autonomie u panów, gdy chłop muszał na panske pole chodżycz.

A wy tylko handel i kiwacz sze w bożnica, bo w pole robicz sze Żydkom to nie chczało. Nawet jak Niemce przyszły, to wam dali taką wolnoszcz w ghetto, że Polacy tylko mogli pomarzycz. I judenraty, i kabarety, i handel diamentamy. A jak was wywozyli, to żeszczee szli jak te barany pod karabinami wasze żydoska policja.

A myszmy i tak wam całe wojne jak umieli, tak pomagali. Wszystkie Polaki pomagały, chyba że jaki jeden czy drugi szmalcownik to nie. Ale to trzeba też zrozumiecz, bo wyszcze jak tylko co, to bolszewika popierali przeciwko Polakowi. Gniew był srogi na wasz, ale nasze miłoszerdże jeszcze większe.

Taka już wasza wiara jest podła, że na koniec i tak bezbożnictwo z was wychodży. A chytre jesteszcze takie i niewdzięczne, że nawet, jak nas Niemce przyszli mordowacz, to wyszcze się pchali, że to niby wy pierwszy. Żeby tylko naszych pomordowanych nie było widać na szwecze, tylko same Żydki. A kto wam chleb dawał? Kogo Niemcy za pomaganie wam mordowały? A jake Żydki zabite miały obywatelstwo? No, jake? No, połowa miała polske. A wy tylko, że Niemiec Żyda mordował! A Polaka to niby nie?

I tylko w kółko te szmalcowniki i szmalcowniki. A że cały naród i Koszczół wam pomagał, ukrywał, chleb donoszył, to już nie pamientacze? I na cały szwat nas obsobaczacze, że Polacy żli. A Niemce wam teraz płacą, to Niemce teraz dobre dla was są, no nie? Takie jesteszcze przewrotne Żydki i zawsze takie byliszcze i będziecie. Bo to macze we krwi – zdrade i chytroszcz.

Jak na was kara boża przez Niemca spadła, to nawet nasze chrzeszczańskie miłoszerdże nie pomogło. I zostały po was jakesz stare budy, bo złoto żeszcze dawno wywieźli do Ameryky. I wy nam teraz te stare budy wypominacze! To tele latach? Niech wam Niemiec odda! Nie wstyd wam za to ukrywanie, za tę pomoc, za tych wszystkich, co za wasze ratowanie poginęli, teraz się za te budy upominacz? To nam sze już nic za to wszystko nie należy? Za te goszczyne przez tysiąc lat? Za to pomaganie? Nie macze wstyd za grosz!

Myszmy już swoje przez Bogiem zrobili. Chrzeszczański obowiązek spełnilyszmy. No to teraz weszcze sobie ten swój ambasador i cała ambasada. I swoje geszefty, i swoje cmentarze, i swoje muzea, tam do szebe, na żeme palestyńską, co ją tam okupujecze, i dajcze nam nareszcie szwięty spokój! Tylko nam Auschwitz zostawcie na pamiątkę i dowód tego, jak Niemiecz naród polski mordował.

Z uszanowaniem
Polska