Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
Loose blues - Jana Hartmana zapiski nieodpowiedzialne Loose blues - Jana Hartmana zapiski nieodpowiedzialne Loose blues - Jana Hartmana zapiski nieodpowiedzialne

28.02.2016
niedziela

Panie Lechu!

28 lutego 2016, niedziela,

Skoro osobista nienawiść i zawiść, którą żywi do Pana Pański dawny asystent Jarosława Kaczyński, wywołała Pana z gawry, niechże Pan stanie na dwóch łapach jak wielki niedźwiedź i przegoni uzurpatorów i szkodników.

Sam stworzył Pan karierę Jarosława Kaczyńskiego i jest dziś Pańską powinnością naprawić ówczesny błąd. Dziękuję za wypowiedź adresowaną do uczestników wielkiej manifestacji KOD 27 lutego w Warszawie. Dziękuję, ale proszę o więcej.

Proszę Pana o działanie, o polityczne przebudzenie – nie jako Pański zwolennik (bo identyfikuję się z lewicą), lecz jako obywatel lękający się utraty dziedzictwa solidarnościowej rewolucji, aby wrócił Pan na scenę. Proszę pokazać światu, że twarzą Polski jest Pan, a nie Kaczyński. Proszę stanąć obok nas, a nie chować się w domu. Proszę zwołać ludzi i przemówić. Proszę pojechać do Brukseli i powiedzieć, że demokracja w Polsce nie zostanie zniszczona, dopóki Pan żyje i dopóki my żyjemy.

Wiem, że nie jest Pan młody ani zdrów. A jednak są okoliczności, w których wiek i zdrowie nie mogą być rozstrzygające. Te okoliczności nastały. Miliony ludzi czekają na Pański głos i Pańskie działanie. Powstań, Lechu Wałęso!

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 38

Dodaj komentarz »
 1. ..domagamy sie prawdy !!! te slowa czesto slyszalem od pana J.Kaczynskiego prezesa PIS.Panie Lechu prosze mowic wszystko jak bylo ,bez agresji i nienawisci ,prawda moze pokonac to zlo ktore wyplywa ze ,zrodla,, jakim jest pan prezes i moze zatrzyma ten okropny czas wspolnego opluwania sie nas Polakow !!
  Zawsze jestesmy z panem panie prezydencie L.Walesa na dobre i zle!

 2. Wałęsa był nieszczęściem dla Polski, z którego się już chyba nigdy nie wygrzebie. Wstyd, prostactwo i kompromitacja

 3. Panie Janie,

  Jak Lech Wałęsa wezwie do powstania, które ma wprowadzić normalną demokrację i obalić dyktaturę zdegenerowanych partyjnych świń, to idę z nim w ciemno do powstania o odzyskanie przez obywateli podmiotowości oraz podstawowych biernych i czynnych wyborczych również dla obywateli bezpartyjnych.

  Natomiast jeśli Wałęsa wezwie do powstania, by obalić rządy jakiś partyjnych świń i prywatny chlew Kaczyńskiego i Brudzińskiego, po to by wprowadzić rządy i prywatny chlew dla innych partyjnych świń (dla przykłady Palikota i Hartmana) to niech sobie Wałęsa idzie sam i za przeproszeniem niech spie…..la. Drugi raz na wymianę dyktatury nie dam się już nabrać.

 4. Reklama
  Polityka_blog_komentarze_rec_mobile
  Polityka_blog_komentarze_rec_desktop
 5. „Miliony ludzi czekają na Pański głos i Pańskie działanie. Powstań, Lechu Wałęso!”

  Prof.Hartman powinien przeczytac cennik TW „Bolka” za wystapienia, odczyty i inne wyczyny – zaproponowac 10x tyle i efekt murowany. Przyszliby zapewne inni kapusie i pogrobowcy Żydokomuny – np. Passent (TW „Daniel” i „Johnny”). Przemówienie temu idiocie Walesie móglby napisac red. Baczynski (TW. „Boguslaw”). Do tego jakas poezja deklamowana przez Jande i feta murowana ! Dalej – do roboty ! Moze Lechu powstanie – z kanapy i z balkonu pozdrowi. „Chcem” to zobaczyc 🙂

 6. Jak co do czego to na pewno wszyscy sie porozumieja, na przyklad Walesa, profesor Hartman oraz obecne wladze. W sprawach istotnych przemowia jednym glosem:

  „Newsweek: Czy historykowi Janowi Tomaszowi Grossowi powinno się odebrać Krzyż Kawalerski Orderu Zasługi RP? Apel z takim wnioskiem wpłynął do Andrzeja Dudy w związku ze słowami Grossa o tym, że Polacy zabili podczas wojny więcej Żydów niż Niemców.

  Lech Walesa: Popieram. Nie można poniżać Polski przez opowiadanie głupot. Gross sam powinien oddać medal, a nie zmuszać do zabierania.”

  Goraco zachecamy do odebrania orderu zlemu i niedobremu Grossowi. Dlaczego w ogole Gross otrzymal inkryminowany order z rak innego, wczesniejszego prezydenta? No jak to dlaczego: Zeby uroczyscie i z pompa odrer odebrac – trzeba go najpierw nadac. Jakby nie nadano, to by teraz nie bylo co odbierac.

  Nie pierwszy raz mozna zaobserwowac, ze najbardziej zacieci przeciwnicy potrafia odlozyc na bok spory i zjednoczyc sie w naprawde waznej sprawie (tzn jak dokopac Zydom). Przypomnijmy, ze w sprawie tak istotnej, jak zakaz koszernego uboju (dla wiekszego dramatyzmu nazywanego „ubojem rytualnym”) nawet PiS z Palikotem potrafil sie dogadac. A redakcji „Polityki” co tezsze, przepraszam za wulgaryzm, _umysly_ licytowaly sie wzajemnie – kto wymysli wstretniejsza bzdure i wieksza brednie na temat rzekomego „torturowania zwierzat”.

  Teraz jest podobnie. Zamiast sprzeczac sie miedzy soba – lepiej stworzyc Zjednoczony Narodowy Ruch na Rzecz Dokopania Grossowi. Gross podobno ze strachu wlazl w tym swoim Princeton pod stol i placze: „Aj waj ja sie boje”.

 7. Brawo!!! Krótko i konkretnie!!!

 8. No, no, no, pani Kiszczak zaniosła teczkę na zlecenie Kaczyńskiego… Kiszczak gromadził teczki na rozkaz Kaczyńskiego… Już w 1970 Kaczyński nakazał Kiszczakowi zbierać kwity na Wałęsę. Cud! Ale większy, że pan Hartman wierzy w takie cuda.

 9. Panie Hartman, ja wierzę Michnikowi, nie panu.

  Michnik: „Wódz charyzmatyczny będzie ze złowrogą intuicją likwidował wszelkie odruchy niezależne, aż złamie kruchą polską demokrację”.

  „Nie odczuwam bowiem żadnej solidarności z ludźmi, którzy z symbolu wolności i nadziei uczynili znak konformizmu i knebli”.

 10. No, cóż trudno tutaj pisać o czymś co do czego nie ma się przekonania, że faktycznie było i jeszcze popierać nawoływania do misia z plusami dodatnimi i ujemnymi, aby stawał na tylnich łapach i ryczał na szkodników. Uważam, jednak że w sposób bardzo poważny musiałaby załamać się gospodarka na skutek rządów PiS-u, aby ludzie zaczęli tęsknić do status quo ante, a i to wydaje się mało prawdopodobne.

  Czego więc nam trzeba?

  Wolności nam trzeba.

  Wolność lubię, kocham i szanuje.

  Musimy raczej odwołać się do tekstu Chłopców z Placu Broni „Kocham Wolność”. To jest prosty i dobry manifest dla Polaków, który zawsze dobrze rozumiemy.

  Tak niewiele żądam
  Tak niewiele pragnę
  Tak niewiele widziałem
  Tak niewiele zobaczę

  Tak niewiele myślę
  Tak niewiele znaczę
  Tak niewiele słyszałem
  Tak niewiele potrafię

  Wolność kocham i rozumiem
  Wolności oddać nie umiem
  Wolność kocham i rozumiem
  Wolności oddać nie umiem

  Tak niewiele miałem
  Tak niewiele mam
  Mogę stracić wszystko
  Mogę zostać sam

  Wolność kocham i rozumiem
  Wolności oddać nie umiem
  Wolność kocham i rozumiem
  Wolności…

  Wolność kocham i rozumiem
  Wolności oddać nie umiem
  Wolność kocham i rozumiem
  Wolności oddać nie umiem

  Tak niewiele miałem
  Tak niewiele mam
  Mogę rzucić wszystko
  Mogę zostać sam

  Wolność kocham i rozumiem
  Wolności oddać nie umiem
  Wolność kocham i rozumiem
  Wolności oddać nie umiem

 11. Panie profesorze, to jest wielka komedia przerastająca arcydzieła Moliera .
  Pan prezydent na balu w Miami.
  A teraz proszę się czegoś złapać, by nie paść ze śmiechu, bo zacytuję Państwu, że „na zaproszenie Amerykańskiego Instytutu Kultury Polskiej w rzeczonym balu uczestniczył były prezydent Polski Lech Wałęsa, a wśród znakomitych gości, którzy pojawili się na balu byli m.in.: król Rwandy Kigeli V, sułtan Muedzul Lail Tan Kiram, książę Ermias Sahle-Selassie Haile z Etiopii, książę David Bagration z Gruzji, markiz Alberto D’ Ornellase de Vasconcellos Jardim, hrabia Antonio De Deus Ramos Ponces De Carvalho. Przybyli także członkowie poszczególnych komitetów organizacyjnych z innych miast na czele z księżną Barbarą Pagowską-Cooper oraz wielu gości z Polski i innych państw świata,
  Pan Lech Wałęsa wystapił w towarzystwie Wachowskiego , a księżniczka Pagowska
  nabyła tytuł książecy za republikańskie dolary.
  Manifestanci KOD zostali w domu , a po stoczniowcach nie został nawet ślad nad polskim morzem.

 12. Nie oddamy naszej Historii prezesowi J.K. Bylem pod Stocznią w sierpniu 1980, byłem w strajku w Gdańsku po 13.12.1981 (pierwsza praca tuż po studiach). Cała opozycja, opór tamtych lat (do 1989) oparty był na Lechu Wałęsie. Powiedział to W. Frasyniuk, a on wie najlepiej. Pamiętam zdarzenie: pózny wieczór, jesień 1982. Jadę autobusem PKS z Gdańska na Kaszuby. autobus zatrzymuje się we wsiach po drodze, podróżni się znają. Wsiada kilku kolesi, maja wódeczkę, dobre humory. dostrzegają w tyle autobusu kumpla, więc chodz do nas, Stasiu, napijemy się. Stasiu odpowiedział wielkim głosem: Póki Lech Wałęsa jest zamknięty, nie wypiję ani kielicha. I cisza zapadła w autobusie. Dużo widziałem w stanie wojennym, ale ten obrazek pamiętam najlepiej. To było coś. Tyle lat minęło a my znowu musimy stanąć przeciw łobuzom od Historii.

 13. Chciałbym poprzeć pana Waldka, ale w bardziej taktowny sposób. Dosadność jakiej użył pan Waldek ma oczywiście swoją moc ekspresji, jednak uważam, że wystarczy kilku argumentów przeciw nawoływania pana prezydenta Lecha Wałęsy do ponownego powstania.
  1. Nie można grać tak jak chce żmija, która sprawę wywołała. Rzecz jasna wszyscy wiedzą o kogo chodzi. Żmija nie wypowiedziała do tej pory żadnego słowa na ten temat.
  2. Lech Wałęsa nie jest już aktywnym uczestnikiem życia politycznego. Jest postacią historyczną.
  3. Jeśli potraktujemy obecną awanturę o Bolka w kategorii politycznej damy tym samy dobrą okazję do upolitycznienia uogólnienia, że to co stoi za Solidarnością było złe.
  4. Im głośniejsza sprawa Bolka tym ciszej o upadającej gospodarce. Wiemy, że szkoda czasu na zastępcze problemy. Platforma rzucała w ostatnim czasie zastępczymi problemami jak z rękawa i wszyscy na tym ucierpimy.

 14. „My Naród”i „Cała Polska” Chodzimy z KOD-em w obronie „Bolka”

 15. 1. Lata temu jako licelista „robilem” pierwsza kampanie wyborcza L. Walesy. Zabawne ze wtedy Frasyniuk i inni dzialacze ROAD ostrzegali mnie ze Walesa to wyrachowany gracz ktory takich jak ja wykorzysta i kopnie.
  2. Teraz przezylem juz swoje ale wstyd przed emerytkami ktore pomagaly mi szykowac klej do plakatow czy sledzily „Lecha” i ataki na niego w telewizji Drawicza pozostal. Pamietam obelgi miotane na Hodysza (oficer SB ktory pracowal dla Solidarnosci jako szpieg), pamietam zwalnianie Wujca, opluwanie dzialczy KORu (w tym A.Michnika czy J.Kuronia) i pamietam nadmiar slowa „ja”.
  3. Nie wiem czy Walesa byl agentem. wiem ze byl marnym prezydentem, ze osmieszal urzad i nauczyl armie wtedy mlodych ludzi ze nikomu w Polsce ufac nie nalezy i ze piekne slowa czy piekna przeszlosc sa bez znaczenia.
  4. Daleko mi do PIS i daleko do PO ale to nie oznacza ze jestem baranem ktory nic nie pamieta. Czy naprawde Walesa wart jest wiarygodnosci jak Paryz mszy? Czy Panu Hartmanowi nie jest wstyd w imie doraznych politycznych korzysci sie osmiesza? Czy nie szkoda zapalu i entuzjazmu KOD na obrone takiej dwuznacznej postaci? Czy naprawde ekscesy prawne duetu Walesa-Falandysz zostaly zapomnianie?

 16. Dla mnie to nie jest trudne, Pis- bolszewia z towarzyszem Kaczenką, jak za komuny, tworzy własną historie, jedynie prawdziwą i znowu „Katynia” ma nie być, czyli wielkiego zrywu przeciw komunizmowi solidarności. Aby obnażyć tą hipokryzje Kaczenki trzeba cofnąć się o 10 lat, gdy wypłyneła lojalka podpisana przez Kaczenkę w 1981r. Gdzie jego propagandyści zaraz się rozwyli lamentują, że Kaczenkę sfałszowano. Dokładnie ci sami co teraz bez badań, wyją z komuszą pianą na pysku i terlikami w oczach, że Wałesy nie sfałszowano. Tuzy solidarności 10 lat temu twierdziły że brak internowania Kaczenki to skutek podpisanej lojalki. A Wałesa był internowany, wyprowadził sowietów, otworzył na Europę, weszliśmy do Nato, co świadczy o tym, że towarzysz Kaczenko ponownie ruszył z pałami na solidarność. Wprowadząc PRL ponownie i tworząc historie taką jaką wymyśli sobie biuro polityczne towarzyszy zaplutych komuchów na zlecenie towarzysza Kaczenki. Moim zdaniem jeśli przez 25 lat recydywy nie dało się ich zresocjalizować z miłości do komunizmu, to za ten drugii raz trzeba ich definitywnie ukarać.

 17. Pamiętam jak po internowaniu Wałęsy SB szukała na niego kwitów, musiała je wymyśleć. Gdyby wtedy miała teczki Kiszczaka i je ujawniła to ruch Solidarności by się załamał. Wtedy teczek nie było, powstały później. Teczki są autentyczne, sporządzone przez SB, ale zawierają nieprawdę. Nie wierzmy SBkom, to takie proste.

 18. Ja zas sadze, Profesorze, ze Lech Walesa ( ‚z niewielka pomoca przyjaciol’ ze zacytuje The Beatles) najpierw stworzyl nas Wolnymi Ludzmi i Obywatelami jako lider ‚Solidarnosci’.

  ‚Solidarnosc’ zas zmienila Europe (swiat).

  L.Walesa juz zrobl swoje. Dzis to MY musimy bronic naszej polskiej/europejskiej tozsamosci – ktora dali nam GIGANCI SOLIDARNOSCI na czele z L. Walesa – przed barbarzyncami z IV RP. To powinnosc Europejczykow znad Wisly.

  (Kaczynskiego pomijam, gdyz jest niewaznym detalem).

 19. Czas Wałęsy minął, odegrał już swoją dziejową rolę. Teraz jest stary, zmęczony ma kłopoty z sercem i nadwagę. Szarpanie go kłamliwymi oskarżeniami woła o pomstę do Nieba. A z Niebem nie warto zadzierać.

 20. Nic dodac nic ujac. Przyszly ciezkie czasy na Rzeczpospolita. Po raz wtory. To za nasze grzechy, z ktorych najglowniejszym jest grzech glupoty i zaniechania. Do glowy cisnie sie cytat z Sienkiewicza: „Panie Walesa! Nieprzyjaciel w granicach! A Pan na kon nie siadasz!? Szabli nie chwytasz?”

  Miales Chamie Zloty Rog

 21. @Salomon
  Skoro ma Pan 23 lata to niestety nie może Pan zbyt wiele wiedzieć o Lechu Wałęsie. Polityczne znaczenie Lecha skończyło się ok. połowy lat 90 zeszłego wieku, a wtedy był Pan jeszcze dzieckiem.

 22. Salomon 28 lutego o godz. 20:32 Jesteś usprawiedliwiony. Twój wiek 23 lat dowodzi, że zostałeś skutecznie uformowany przez ostatnie 26 lecie. Nie będę wymieniał co i kto przyczynił się do twojej wizji świata, bo musiałbym tu wypisać całą litanię. Proponuję ci jednak coś czego ja się trzymałem za PRL-u: wyjdź na ulicę, rozejrzyj się, pogadaj z ludźmi, a potem porównuj to z tym, co chcą ci zaaplikować do głowy politycy i ich usłużni pisarczykowie. Ja sobie doskonale zdaję sprawę z braków i fatalnych posunięć Wałęsy, ale nie dam sobie wmówić, że to Kaczyńscy obalili komunizm w Polsce. Przedwczoraj słyszałem jak jedna z żon Gosiewskiego stwierdziła, że Solidarność nie miała tylko twarzy Wałęsy (to streszczenie tego co wygadywała). Otóż idąc tym tropem, można bez skrępowania udowadniać, że bitwy pod Grunwaldem nie wygrał Władysław Jagiełło. Ogólnie jestem zadowolony z tej awantury o Lecha, ponieważ jest to kolejny cios w głupi i beznadziejny rząd, który nie potrafi przewidzieć najprostszego posunięcia. Już nie mogę się doczekać dnia, w którym samorządy rozpoczną wypłaty 500+. Przecież po tą kasę zgłoszą się wszyscy, bo wszyscy są przekonani, że jest na każde dziecko. Tego głupi rząd nie da już rady zwalić na samorządy, Wałęsę, komunistów i złodziei.

 23. Niedżwiedź? I dodajmy – dziś okazał się absolwentem akademii smorgońskiej.

 24. Nienawisc do Lecha Walesy mozna chyba tylko psychologicznie wytlumaczyc. N.p. przez zawisc, ze sie samemu mniej albo nic wobec komuny nie dokonalo. Albo przez infantylna wiare w nieskazitelnych bohaterow. A wyszukiwanie wad, ich wyolbrzymianie i pomijanie zalet i osiagniec sluza tylko wtornej racjonalizacji wlasnego rozczarowania i nienawisci.

  Ktory nienawistnik na starosc jeszcze nie dorosl, temu juz tylko Pan Bog moze pomoc. Ale mlodzi powinni sie juz teraz zastanowic, jak sobie na starosc wstydu za ta nienawisc oszczedzic.

 25. nie prowadzilem zadnych dokladnych baban nd motywami ludzi, ktorzy pluja na Walese, ale z obserwacji moge powiedziec, ze ludz, ktorzy na niego pluja to zwykle nieudacznicy ktorzy niegdy z niczym sie nie wychylaja ale lubia „siedziec na plocie” i krytykowac wszystko i wszystkich. Albo tchorze, jak Kaczynski, ktorego nijak nie moge sobie przypomniec zeby byl na jakiejkolwiek demonstracji w Trojmiescie w latach kiedy rodzila sie Solidarnosc czy kiedy zaczal sie stan wojenny. Macierewicz chociaz karku nadstawial. A Jarek, ot maly nieprzyjemny czlowiek.

 26. @głos zwykły
  No to posłuchajmy „Chłopców z placu broni”
  https://www.youtube.com/watch?v=nYMiNuJJyYM

 27. I tą osobistą nienawiścią i zawiścią J. Kaczyńskiego należy tłumaczyć to, że Lech Wałęsa ponad wszelką wątpliwość donosił za pieniądze na kolegów z pracy w latach 70? Czy to zawiść Kaczyńskiego jest winna temu, że pani Kiszczak przysła z dokumentami do IPN-u? Oczywiście, że nie. Niech się pan Lech rozliczy ze swoją niechlubną przeszłością, bo jest z czego. Tych lat donoszenia na kolegów nie da się – ot tak, decyzją pewnych ludzi – przykryć późniejszą legedną.

 28. Tworzy się kolejna religia czy mit. Pierwszy mit smoleński – w krańcowym wydaniu Putin i Tusk zamachnęli się na samolot. A teraz drugi -Wałęsa nic nie podpisał, a jeśli to nie wiedział, co czyni.Wersja dla wierzących inaczej – wypowiedziana przez ministra Waszczykowskiego i innych oficerów prawdy. Cała ta akcja dyfamacyjna w stosunku do Wałęsy przynosi tylko wstyd jej autorom, poprostu szkoda starego człowieka, którego zasługi są niepodważalne. Chciałoby się powiedzieć za Skrońskim, ciszej nad tym ciągle jeszcze żywym pomnikiem.Mnie też nie wszystko co robił i mówił Wałęsa się podobało, ale zachowajmy umiar. Wezwanie do boju odbieram sceptycznie . Powiedziałbym -walczmy z podłości w polityce.

 29. No, no, no…, lewicowy blog cenzuruje wpis o tym, że prawicowiec Wałęsa obalił rząd lewicowego Oleksego…

 30. Nie. Lech Wałęsa jest postacią historyczną i taką niech zostanie. Są inni, młodsi, ‚stojący na ramionach gigantów’, którzy widzą i pójdą dalej.
  Natomiast nie można godzić się, żeby zeszmacono go z racji prywatnej zawiści. Takiej polityki właśnie nie chcemy.

 31. Piszę ponownie, bo mam wrażenie, że nie wypowiedziałem się jasno . Szanujmy Lecha za dokonania, brońmy przed zawiścią i zemstą, ale uznajmy, że jest już politykiem emerytowanym jak Miller czy inni, chociaż być może jeszcze nie wiedzą.

 32. oho
  Otóż to: lat donoszenia przez Wałęsę, czyli TW Bolka, na kolegów z pracy nie da się – ot tak, decyzją pewnych ludzi – przykryć późniejszą legendą.

 33. Polowa wpisow wyleciala.
  To pewnie w ramach…obrony demokracji.

 34. Lecha nocą wzięli 13 grudnia,Jarosław w pościeli gnił aż do południa

 35. Eska53
  Nie gnił tylko podpisywał lojalkę dlatego brak internowania. Ludzie na rogi Szatana, nie pamiętacie jaka afera była 10 lat temu z Kaczenką?
  Wypłyneła jego lojalka i ci sami ludzie co teraz oskarżają Wałesę , wyli i lamentowali…SB sfałszowało Kaczenkę. … Tylko dziwnym trafem po 1981r gdzie podpisał tą lojalkę, SB wycofała jego akta do archiwum z adnotacją…..nie stanowi zagrożenia dla systemu komunistycznego….i zamknieto akta Kaczenki.

 36. glob
  Lojalka to inaczej deklaracja lojalności, dawana do podopisu w czasie stanu wojennego działaczom Solidarności. Była ona zobowiązaniem „do zaniechania wszelkiej działalności szkodliwej” dla PRL. Zobowiązanie do współpracy z SB to – jak sama nazwa wskazuje – coś znacznie więcej niż tylko zobowiązanie do zaniechania działalności opozycyjnej. Nie należy tych dwóch rzeczy mieszać. To tak w kwestii formalnej.

 37. oho
  Tak, tylko że Kaczenko nadal był w solidarności a SB stwierdziła już w 82r że nie stanowi zagrożenia, a przecież nadal był w solidarności, jego akta są zbiorem dokumentów które jak żadne są luzem, bez pieczeci, strony były numerowane a tu ich brakuje, gdzie 10 lat temu Kaczenko z jego gorliwymi propagandzistami wył że SB go sfałszowało, a teraz ci sami, bez badań, wyją Wałesy nie sfałszowano, chociaż to Wałesa był internowany a nie Kaczenko. Te jego akta tak śmierdzą że ma szczęście że jego ” historycy” nie wzieli się za nie jak za Wałese.

 38. A ja mam w nosie, co pan Wałęsa robił, z kim się porozumiał po drodze. Wczoraj czytałam w Wysokich Obcasach świetny tekst o Eugeniuszu Bodo i artystach jego czasów- jak się musieli „układać” z ZSRR, by przeżyć. Nie oceniajmy ludzi za dawne wybory. Dajmy temu spokój. Jestem zmęczona kłotniami o historię, o to, czy było tak, czy tak.

  Skupmy się na tym, co jest, i co możemy zrobić dobrego dla naszego społeczeństwa, dla naszych dzieci teraz. Nie traćmy energii na bicie historycznej piany. Mamy dzieci pozbawione alimnetów. Mamy łamane prawa kobiet, i w ogóle obywateli. Mamy finansowanie kościołów w braku wsparcia dla rodzin, wobec żałosnych emerytur. Na tym się skupmy. Nie na tym, czy Wałęsa miał teczkę, czy nie miał.

 39. Edyta Machura
  To, że Wałęsa (TW Bolek) miał ową teczkę w SB, jest jednym z przyczyn tego, że mamy dziś w Polsce dzieci pozbawione alimentów, łamane prawa kobiet, i w ogóle obywateli, finansowanie kościołów w braku wsparcia dla rodzin, wobec żałosnych emerytur etc. Naprawdę nie rozumiesz?

css.php