Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
Loose blues - Jana Hartmana zapiski nieodpowiedzialne Loose blues - Jana Hartmana zapiski nieodpowiedzialne Loose blues - Jana Hartmana zapiski nieodpowiedzialne

18.03.2016
piątek

Hartmanowi na pohybel!

18 marca 2016, piątek,

Rafał Ziemkiewicz pisał, że Hartman to „plugawy typek”. W sumie ma sporo racji.

Jak człek już trochę pożyje, to mu się grzechów nazbiera. Nie ma rady. Toteż z okazji przypadających dzisiaj 49. urodzin (pozdrowienia dla mamy) zrobiłem sobie prezent w postaci wyboru komentarzy do swoich publikacji z ostatniego tygodnia (zaczerpnięte z portali katolickich – żeby nie było wątpliwości). Tydzień jak tydzień – zalew chrześcijańskiej miłości bliźniego, liczne dowody inteligencji i umiejętności czytania ze zrozumieniem, wiedza, brak uprzedzeń – po prostu pełna kultura i debata publiczna jak malowanie. Łezka się w oku kręci.

Zachęcam wszystkich faszystów (o, pardon, co za nietakt – mówi się: „czcicieli niefaszystowskich rózeg liktorskich i falangi”), żydożerców (judeosceptyków?), rasistów, fanatyków, nazioli, kiboli i innych debili do składania mi hejterskich życzeń w komentarzach do tego wpisu. Będę miał urodzinową laurkę. Jak wypali, to może opublikuję… Nie ograniczajcie się zbytnio! Ot, byle nie złamać jakiejś tam POżydowskiej „ustawy”. Przeczytam z uwagą. To jedyna taka okazja, bo normalnie nie zwracam uwagi!

Dalej, dla przeciwwagi, publikujemy (pluralis maiestatis) urodzinowy pean na moją część autorstwa prof. Krzysztofa Matuszewskiego. Znajdziecie tam całą prawdę o nas i jeszcze więcej. Dzieło tak wspaniałe nie mogło pozostać nieopublikowanym!

A skoro już tak zajmuję się samym sobą, to jeszcze zanim przejdę do rzeczy, chciałbym serdecznie pozdrowić czytelników mojego bloga, których jest co miesiąc średnio sto tysięcy. Przeciętnie wpis czyta 15-20 tys. ludzi, ale zdarza się znacznie więcej. Dziękuję!

A teraz już oddajemy głos naszym przyjaciołom:

1. Natychmiastowa deportacja wszystkich Żydów do Izraela – od tego powinna zacząć się dobra zmiana PiS, jednak nic takiego się nie dzieje, a Duda wzorem poprzednika świętuje Chanukę i bredzi coś o „naszych przodkach Żydach”. Żydzi znowu górą.

2. Życie bez Boga ujawnia się i egzemplifikuje właśnie w typie takiego Hartmana – degrengolada emocjonalna, pstrokacizna intelektualna, przewrotne mieszanie pojęć oraz zgnilizna moralna. Na szczęście nikt nie wywinie się od śmierci i Sądu Bożego. Ten, który stworzył wszystko, co nas otacza, doskonale wie i widzi bezczelne twarze i zatwardziałe serca tej nacji. Od tysięcy lat. Trzeba się modlić za nich, patrzeć, słuchać i trwać w pokoju.

3. Robi się coraz cieplej, to i żmije się uaktywniają. Hartman, dewiancie z zamiłowaniem do kazirodztwa, razem ze swoim ziomkiem Joskiem Urbachem, naczelnym bluźniercą PRL-u, nawróćcie się biedaki póki z łaski Bożej jeszcze łazicie po tym splugawionym świecie; każdy dzień to wasza szansa. Jak nie zdążycie, to mogę tylko współczuć, bo wasz bóg Lucyfer za wierną służbę zaopiekuje się wami odpowiednio do zasług.

4. Teraz jak nigdy dotąd czują się panami świata, dlatego nie kryją już swej nacji. Nie chcą wiedzieć, że czas współrządzenia z Antychrystem jest niby godzina, a potem przeminą jak listek zerwany przez wiatr strącony w otchłań wiecznej śmierci.

5. Lewactwo i żydostwo wszędzie zwalcza patriotyzm i poczucie tożsamości narodowej, w zamian promując utopijne multi-kulti, LGBT czy feminizm. To według nich nowoczesność i przyszłość Europy, ale wystarczy spojrzeć na degradację krajów zachodnich pod wpływem masowej imigracji muzułmańskiej, żeby zauważyć, że to prosta droga do samozagłady, bo to ona jest prawdziwym celem żydokomuny, zniszczenie Europy w obecnym kształcie, wymieszanie ras i narodów i stworzenie bezkształtnej, bezideowej masy ludzkiej, którą naród wybrany z łatwością będzie rządził…

6. Hartman, zacznij te gadki wstawiać w swoim Izraelu, bo jakoś tam słabo z… otwartością itp.

7. I dlatego chciał związki kazirodcze w Polsce wprowadzać? Oni niszczą narody! Moralność człowieka! Ale na szczęście Bóg widzi wszystko… On Wiekuisty… Alfa i Omega… Początek i Koniec… Jak w Ewangelii św. Jana… Amen. Polecam wszystkich przyzwoitych ludzi bożemu miłosierdziu…

8. Chcemy Polski nieizolującej się od świata i niezamykającej w ciasnocie narodowych egoizmów, urazów i kompleksów”? Innymi słowy chcą Polski, która nie będzie izolować się od sąsiadów i nadal pozwoli im wyprowadzać rocznie 540 miliardów Euro kapitału z Polski do krajów Europy zachodniej i Rosji… Panom już podziękujemy.

9. Najlepszy komentarz to brak jakiegokolwiek komentarza do tych bredni; nie komentuje się słów chorego człowieka; bo i po co? Niech sobie pobredzi; i niech w końcu pójdzie do lekarza, który mu powie, co mu jest; bo że jest ciężko chory, to słychać, widać i czuć; my róbmy swoje.

10. Żydokomuna to przykrywka! Prawda, której nie może wyjawić Hartman i inni, to że są oni masonerią!

11. Jasne, żadnych kompleksów. Szczególnie nie powinien ich mieć naród żydowski, którego elity gremialnie wzięły udział w zagładzie swoich braci. Normalna sprawa, gojom nic do tego. Narodowy egoizm to paskudna sprawa. Wysłać na śmierć tysiąc rodaków, kobiet i dzieci, żeby uratować swoje życie – to jest prawdziwie ludzka postawa.

I jeszcze bonus, tym razem sprzed paru miesięcy, podrzucony mi wśród komentarzy na FB:plakat antysemickiŚliczne, prawda?

Oto zaś anonsowany wyżej wierszyk prof. Matuszewskiego:

Janowi Hartmanowi napis na statuę

Nie wiedzieć jak się stało, czy to z woli Boga
Czy za sprawą eonów lubo też przyrody
Przywiodła Cię ku światu Twego losu droga
Ofiarując ludzkości dar przedniej urody

Niby Mesjasz czekany, zjawiłeś się w porę
Uposażon szczęśliwie w pakiet dynamiczny
Przymiotów nieprzeciętnych budzących pokorę
Pośród których najpierwszym umysł rabiniczny

Wszelako dla kurażu często poddawana
Próbom ognia i hartu genialność być musi
I Twoją, choć ku dobru źródłowo wzywana
Zrazu demon marksizmu i chrześcijaństwa kusi

Jak przystoi zmysłowi, zwłaszcza hebrajskiemu
Od plewy oddzieliłeś jądro racjonalne
By myśleniu filistrów i faryzejskiemu
Przeciwstawić nie i tak równie pryncypialne

Mandarynów totalu, piewców praw dziejowych
Pojących resentyment u wód nihilizmu
Pozbawiłeś tytułu do ról przemocowych
I brukania serc ludzkich jadami cynizmu

Frenetykom zaś cnoty, obmierzłej ascezy
Którym mózgi zlasował obły monoteizm
Pokazałeś na dowód szczerej katechezy
Jak chlubnie pod topór kłaść głowę za ateizm

Kołtuna polskiego za czub łapiąc i rogi
Raziłeś w nim zaiste mesjańskie proroctwo
Z obyczajów wnet trzebiąc reakcyjne złogi
I serwując konserwie miłe kazirodztwo

Komu mało, ten może jeszcze do sytości
Z politycznych idei krynicy wezbranej
Niepoliczalne czerpać goszyzmu mądrości
Serwowane w etycznie formie nieskalanej

Wiedza Twa przeobfita, oracja bez skazy
Erudycją olśniewasz, a swadą czarujesz
Na kolana paść każesz perorą bez zmazy
Racją zjednać potrafisz, a wdziękiem ujmujesz

I nie szkodzi Ci wcale rys megalomański –
Geniusz wszak czasem bywa dotknięty słabością
Duch Twój zaiste prężny, prawdziwie spartański
Uzbrojony w odwagę, zdobiony prawością

Człowieka widzisz wszędzie, gdzie inni pojęcia
Z których fetysze martwe czynią niespożycie
Tobie zaś, światłemu, nie w guście zaklęcia
A za szyldem idei nie znika Ci życie

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 61

Dodaj komentarz »
 1. Panie Profesorze – co tak słabo z tą kwerendą katolickiej opinii? Na pewno dostaje Pan znaczne bardziej emocjonalne wypowiedzi niż te które Pan przytacza. Takie zagrożenie dla polskości (zawsze przez duże ,,P”) zasługuje na coś więcej niż takie przeintelektualizowane opinie. Niejaki Jaś Kapela zrobił kwerendę wpisów z życzeniami i opiniami katolickimi ze swojego FB (podając tych życzeniodawców z imienia i nazwiska oraz miejscowości, gdzie taki kwiatek się pleni) i wyszło, że uśmiercenie lub deportacja w kosmos to byłyby akty katolickiej łaski, zwykle poprzedzone różnej maści aktami seksualnej agresji przy tym jakie uczucia on budzi u swoich katolickich adwersarzy. Ale do rzeczy Panie Profesorze: Sto lat i obyśmy jakoś przetrwali czas ,,dobrej zmiany” na gorsze.

 2. Ziemkiewicz przesadził, pisząc że Hartman to „plugawy typek”. Hartman ma po prostu trudności z samoidentyfikacją – raz uważa się on za Żyda, a innym razem za Polaka, raz za filozofa, a innym razem za publicystę, raz uważa się on za liberała,a innym razem za marksistę. Itp. Itd. Diagnozuję tu więc dość poważne problemy psychiczne – coś w rodzaju łagodnych objawów schizofrenii (nie mylić z tzw. rozdwojeniem osobowości – ta choroba, czyli schizofrenia jest bowiem znacznie bardziej skomplikowana i generalnie polega ona na tym, że chory myśli i spostrzega świat zupełnie inaczej niż wolni od tej choroby ludzie, oraz że logika chorego na tę chorobę jest zupełnie inna niż logika osobnika zdrowego psychicznie).
  A co do komentarzy ‚antyprzyjaciół’ Hartmana:
  1. „Natychmiastowa deportacja wszystkich Żydów do Izraela”. Ale co na to Palestyńczycy?
  2. „Życie bez Boga ujawnia się i egzemplifikuje właśnie w typie takiego Hartmana – degrengolada emocjonalna, pstrokacizna intelektualna, przewrotne mieszanie pojęć oraz zgnilizna moralna” etc. Problem jest tu tylko ten, że ów Bóg jest tylko bytem wirtualnym, istniejącym wyłącznie w chorych umysłach wierzącego w stanienie owego Boga.
  3. „Hartman, dewiancie z zamiłowaniem do kazirodztwa, razem ze swoim ziomkiem Joskiem Urbachem, naczelnym bluźniercą PRL-u” etc. No cóż, zdarzyło się Harmanowi napisać pochwałę kazirodztwa.. Ale przecież „nobody is perfect”.
  4. „Teraz jak nigdy dotąd czują się panami świata, dlatego nie kryją już swej nacji.” Niestety, ale taka jest prawda…
  5. „Lewactwo i żydostwo wszędzie zwalcza patriotyzm i poczucie tożsamości narodowej, w zamian promując utopijne multi kulti, LGBT czy feminizm.” Też prawda. Ale odróżnijmy lewactwo od lewicowości, chocby za Leninem – patrz jego opracowanie p.t. „Dziecięca choroba ‚lewicowości’ w komunizmie” (oryg. ros. „Детская болезнь ‚левизн'” в коммунизме) z roku 1920 w której poddaje on krytyce niektóre działania partii lewicowych na Zachodzie (tzw. lewicowy komunizm), rozwijając równocześnie własną koncepcję działalności partii komunistycznej.
  Itp. Itd.
  Na koniec: życzenia z okazji urodzin – מזל דיין געבורסטאָג (to według Wujka Gugla) a ode mnie A Freilekhn Namestog. 🙂

 3. Sadzi pan, panie profesorze, ze nawet posrod najzagorzalszych panskich zwolennikow znalazlby sie chociaz jeden, ktoremy chcialoby sie wykuc powyzsze (skadinad calkiem trafne) epitafium pod panskim pomnikiem?

 4. Reklama
  Polityka_blog_komentarze_rec_mobile
  Polityka_blog_komentarze_rec_desktop
 5. Jubilatowi życzę wszelkiej pomyślności oraz zawsze zdrowego rozsądku i odporności na pojawiającą się z różnych stron arogancję i głupotę.

 6. 100 lat plugawości w zdrowiu ciała i umysłu życzę!

 7. Z najlepszymi życzeniami urodzinowymi, Profesorze:
  Kto ma przeciwko sobie głupców, zasługuje na zaufanie
  (Jean-Paul Sartre)

 8. Mentalność chrześcijanina potrafi zadziwić; to Żydzi mogliby gardzić chrześcijanami, wszak to oni stworzyli sektę i wyłamali się z wiary żydowskiej, czego chrześcijanie najwidoczniej Żydom wybaczyć nie mogą.
  Bo to oni (chrześcijanie) powinni być pierwsi i najważniejsi.
  Tak jak nie mogą Żydom wybaczyć tego, że w czasie IIWS, to Żydzi ponieśli największe ofiary.
  To Polacy powinni stać na czele peletonu męczenników.

 9. Panie Profesorze, moze zbyt tradycyjne, moze zbyt oklepane ale tak mnie juz wychowano (Pana jeszcze wtedy na swiecie nie bylo), wiec z okazji urodzin – Zdrowia, szczęścia, pomyślności!

 10. Jaki śliczny i uniwersalny obrazek. Wystarczy słowo „Żydzi” zamienić na „Watykan” i gęby zaokrąglić.

 11. Szkoda, że Pańską specjalnością nie jest psychiatria. Miałby Pan bogaty materiał do badań. Zaczynam się zastanawiać czy nie zainwestować w dom wariatów. Widzę, że klientów by mi nie zabrakło. Sto lat Panie Profesorze !

 12. Wszystko rozumiem ale skąd te kleszcze z gwiazdą Dawida (?) i komary na tych Żydach skoro wiadomo , że Żydzi to wszy?

 13. Janie Hartmanie! Ty jesteś jak zdrowie! Ile Cię trzeba cenić każdy z nas dziś powie (mam rzecz jasna tu na myśli nas, „Palikociarzy”). Nim się w naszym kraju cud jakiś wydarzy i po PiSiej nocy jutrzenka nastanie, chórem do Cię wołamy: wróćże do nas, Janie! Bo choć w partii dwóch filozofów to za dużo o jednego, życie szybko pokazało, że nie o Ciebie, kolego! Trza nam mądrych polityków, lecz nie takich „prawie”. Nie takich co cicho siedzą niczym kupa w trawie! Trza nam szefa z werwą, ikrą i inicjatywą* (*lecz nie tej co na kumpli z partii patrzy dzisiaj krzywo). W dniu urodzin chciałbym Janie złożyć Ci życzenia: Sto lat zdrowia i sukcesów i… do zobaczenia! 😉

 14. @52kris
  żebyś się przypadkiem nie przeliczył z „domem wariatów”
  https://www.youtube.com/watch?v=ddyq1Eeih4A

 15. Najserdeczniejsze życzenia urodzinowe. Wszystkiego najlepszego i oby Pan conajmniej jeszcze przez kolejne krzywe pół wieku zachwycał swoimi komentarzami.
  Czytanie Pana to zaszczyt.

 16. 100 armatnich wystrzałów na 100 lat dla Jubilata!
  Panie Janie, profesorze niepodrabiany, czyli „gorszego” sortu!
  Chrzanić idiotów, zawistników, chamów, prostaków i wszelką mierzwę, która z natury swej przepada w otchłani przyrody i historii.
  Zostaje to co zostania warte. Wartości. Bez przymiotników.

 17. http://bragiel.blox.pl/2016/02/Zyje-w-tym-kraju-35-lat-i-jestem-normalny.html
  Jest coś w tej przeklętej Ziemi między brudnym, zasyfiałym Bałtykiem a śmierdzącym oscypkiem i smogiem Zakopanem…Jest coś na tyle uzależniającego, ze gdy raz spróbujesz Polski nigdy się od niej nie uwolnisz!
  Polecamy ten tekst! Podajcie dalej.

 18. !מזל טוב
  Zawsze może Pan skorzystać z Prawa Powrotu. Niby trywialne, ale czasem pomaga. A my przyjmujemy nawet takich co mają zbyt wiele tożsamości i masochistycznie nastawiają oba policzki – ten polski i ten żydowski.

 19. Panie profesorze, najlepsze życzenia z Chin. Własnie czytam „Krótką historie czasu” Stephena Hawkinga, to lepsze niz Biblia !
  Co robie w Chinach ? Pracuje, podobnie jak Chinczycy, którzy o Bogiem się nie interesują.
  Już dawno nikt go tu nie widział a świat realny jest wokół i tym sie zajmuja.

 20. Panie, panie, a gdzieś pański cytat o tym, że Polacy są gorsi od norweskich kryminalistów?

  Ubliżacie sobie wzajemnie, nakręcacie się, naparzacie, prowokujecie… Nie widzę różnicy między obelgami, jakimi sowicie się częstujecie. I jedni, i drudzy. Nam – trzecim i postronnym – żal patrzeć… Ludzie!

 21. Życzę Panu 100 lat szanowny Panie Profesorze, zdrowia i tego co potrzebne do satysfakcji w pracy. Proszę nie zapominać, że jest sporo takich osob, które czekają na Pana nowe wpisy na blogu i w „Polityce”.

 22. Zgodnie ze śląską tradycją najserdeczniejsze życzenia urodzinowe; zdrowia, pomyślności i zachowania światłego umysłu wraz dobrym piórem na długie lata.

 23. Wszystkiego najlepsze Panie Profesorze. Zdrowia, szczęścia i pomyślności:)

 24. Żeby choć raz pan Hartman zaprotestował przeciwko mowie nienawiści, jaką sympatycy pana Hartmana na tym forum mają wobec inaczej myślących…

 25. Wszystkiego najlepszego, Panie Profesorze!

 26. Nie doceniasz chrześcijańskiego miłosierdzia Gospodarzu – wszystkiego najlepszego! Zdrowia! Pomyślności! Radości teraz już tylko z dobra i wielu łask Bożych!

 27. Wszystkiego Naj z okazji urodzin.

  Uklon.

 28. Dręczypupka
  Czy aby naprawdę aż tak źle życzysz solenizantowi, że chcesz go w wysłać do Izraela?

 29. Hartman, i tak mam ciebie gdzieś i mnie do antysemityzmu nie sprowokujesz.

  Chociaż mówię, że mieć Żydów tam gdzie się ma Marsjan i Pigmejów to już jest „wściekły antysemityzm”.

  Ale nie zemną takie numery, Hartman.

 30. Tak dla porządku „ciebie” to miało być z dużej litery. To że mam Harmana i jego prowokacje gdzieś, nie znaczy, że mam być wobec Niego niegrzeczny.

 31. Happy Birthday to you! Wszystkiego najlepszego, oby Pan zyl 200 lat I dostarczyl 200000 tych wspanialych opinii!

 32. Wszystkiego Najlepszego. Sto lat?. Wiek nie do zaakceptowania, ale 98?. Czemu nie. Jak ciało trochę sprawne, a umysł kwitnący. Owocnej pracy, wyrozumiałości dla wrogów, cierpliwości i wszystkiego tego, czego by Pan sobie życzył: życzę ja- Henryk Kucharczyk

 33. @Dręczypupka 18 marca o godz. 12:49
  „Zawsze może Pan skorzystać z Prawa Powrotu.”
  To wielka decyzja i nie mnie zachęcać czy zniechęcać. Ale doświadczenie emigranta może być ciekawe i intelektualnie zapładniające… nie mając zatem na myśli przeprowadzki „na zawsze” zachęcam do zastanowienia się nad przepracowaniem na izraelskim uniwersytecie np. 2-3-4 lat. Znaleźć dobrą posadę na uczelni w Izraelu, wziąć urlop na UJocie i pojechać, czasowo.

  Gdybym miał w rodzinie korzenie argentyńskie czy chińskie ciekawiłyby mnie kraje pochodzenia moich przodków.
  Chociaż z tym bywa różnie… znam urodzoną w Polsce córkę Laotańczyka i Polki, która za nic w świecie nie chciała emigrować do Wielkiej Brytanii. Jestem Polką i to jest mój kraj! Nie po to mój ojciec jechał przez pół świata abym ja też musiała się przesadzać. Polska jest pięknym krajem, tu jest masa możliwości i ja nie mam zamiaru nigdzie wyjeżdżać! W końcu pojechała, za mężem-Polakiem, ale z oporami.

 34. Panie profesorze. Proszę się nie poddawać. Stać na straży rozumu, jak dotychczas i nie cofać się nawet o krok, bo dzisiaj często mylone jest czarne z czarnym, tfu… – białe z czarnym. To wszystko przez tego kota… Najlepszego.

 35. .

  —We the people—

  .

  Pozwolę sobie skromnie zaproponować
  by obowiązek czytania Hartmana blogu
  zgłosić jako XXVIII poprawkę do US
  Konstytucji.

  .

  ..)

 36. No, cóż zamiłowanie do niezdrowego jedzenia prowadzi z czasem do niezdrowych rezultatów takich jak: nadciśnienie tętnicze; miażdżyca i jej powikłania, udar mózgu i zawał, nowotwory (zwłaszcza mózgowe), cukrzyca typu 1 i 2., nawracająca kamica żółciowa; próchnica zębów, otyłość baloniasta.

  A do czego może prowadzić w późnym wieku zamiłowanie do głupoty.

  Moim zdaniem może prowadzić do stanów depresyjnych, maniakalnych gestów, wytrzeszczu oczu, nocnego ślinienia się i dziennego popuszczania moczu, nieokiełzanego rozrostu brody oraz ciągłego popierdywania.

  Tak więc komu bliżej jest pięćdziesiątki, ten powinien być wybredny w wyborze lektur, ale także diety.

  Czasami w miejsce życzeń, lepsza bywa dobra porada.

 37. Panu Profesorowi : )
  wypada zyczyc 120 lat
  Bis Hundret un Tsvantsig

 38. Pan chce, spieszę złożyć hejterskie życzenia.
  Życzę:
  dalszej błyskotliwości tak charakterystycznej dla polaków 2 sortu,
  lekkiego pióra będącego atrybutem tych wstrętnych dziennikarzy,
  dalszej wnikliwej analizy otaczającej rzeczywistości, którą wszak wstrętni lewacy i podłe wykształciuch wysysają z mlekiem matki,
  błogosławieństwa czytelników – bo boskiego wstrętne lewactwo nie dostanie,
  100 lat życia w męce, bo ponoć myślenie boli.
  Pozdrawiam serdecznie

 39. Sir:
  Zaledwie 18 lat temu bylem w Twoim wieku, ale to se ne vrati. Dzieli nas czas zycia jednego pokolenia.
  Gdybym byl bardzo bogatym czlowiekiem, kupilbym duzo zdrowego rozsadku, moze nawet madrosci i obdarzylbym tymi cechami Twoich nieprzyjaciol.
  Wtedy moglbys zaczac najdluzsze wakacje.
  Szacunek wielki…

 40. Szanowny Profesorze!
  W dniu Pańskich urodzin życzę Panu co najmniej 100 lat w szczęściu i zdrowiu!
  To co napisał Ziemkiewicz o Panu („plugawy typek”), to komplement. Gdyby ten osobnik na pisał o Panu dobrze, to wtedy mógłby Pan to uznać za obelgę. Są tacy ludzie, których dobra opinia o nas powodowałaby w nas niechęć spojrzenia w lustro.
  Wszystkiego najlepszego!

 41. Szanowny Panie Profesorze
  Najlepsze życzenia urodzinowe proszę przyjąć od wiernej czytelniczki i entuzjastki pańskich poczynań publicznych. Pański blog koi mnie do tego stopnia, że już lata temu pojawił mi się swoisty mechanizm: na deprechę – Hartman! Jakaż to radość i pokrzepienie posłuchać takiego wywrotowca! Dziś znów uśmiałam się do łez, czego i Panu życzę na urodziny! Zdrowia i śmiechu, bo skarbem umysłowym dzieli się Pan słusznie. Popieram całym sercem każdy pański pocisk wymierzony w bezprawie i niesprawiedliwość oraz wierzę, że będzie Pan kontynuował działalność dopóki starczy sił.
  Jest Pan moim faworytem od dawna i nie wątpię, że nim pozostanie. Pozwolę sobie na małą prywatę, lecz proszę ją przyjąć jako wyraz podziwu i szacunku. Kiedyś pożałowałam, że nie jest Pan moim ojcem, ale ponieważ jestem już duża, o adopcję prosić się nie będę. Żonę Pan już też ma, więc pozostaje mi przyjmować nauki i wyrażać poparcie.
  Tak więc niech żyje Mistrz Najwyższego Sortu!
  Tak mu dopomóż, my naród
  Małgorzata Matuszek

 42. Doktor Ewa
  18 marca o godz. 15:42

  Pora, Pani Doktor, skonstatowac, ze chrzescijanstwo, to jednak tylko 2000 lat. a Ludzkosc to miliony lat.

  Wiec (chrzescijanstwo) to jednak tyle. co NIC.

  A za ‚chrzescijsnskim milosierdziem’ leza dziesiatki milionow nieboszczykow zabitych w imieniu Pani Boga.

  Wiec nie ma sensu sie naprezac/natezac. Glownie dlatego, ze cywilizacja chrzescijanska odchodzi w Sina Dal Nicosci.

  Jak kilka cywilizacji przed nia.

  PS. Nie ma sensu glownie dlatego, ze film dokumentalny (link ponizej) nie daje Pani mysleniu zadnych szans:

  „Journey Of Man; A Genetic Odyssey!”
  https://youtu.be/-dDXIX-y6aY

  PS.PS

  Sorry za siermiezne fakty (do znalezienia w Wikipedii).

 43. Sto lat, Panie Profesorze. Panskie felietony sa orzezwiajace.

 44. „Kazirodztwo, miliony polskich chamów i obrona demokracji. Kim jest pomysłodawca KOD? Prof. Jan Hartman został wykreślony z rejestru członków Twojego Ruchu. Powodem jego publikacja dotycząca kazirodztwa” – ogłosiła w 2014 r. partia Janusza Palikota. Tekst Hartmana za niedopuszczalny uznał też tygodnik „Polityka” i zdjął go ze swojej strony. Dziś Hartman wraca jako lider obywatelskiej opozycji przeciw PiS: to on wymyślił nazwę Komitet Obrony Demokracji i jest jednym z jego liderów.”

 45. Serdecznosci panie prof…
  PS
  Dobra zmiana jak widac jest,
  bo prawdzili Polacy dostali pastucha, ktory im pozwoli na „wolnosc slowa” I niczym nie uzasadniona nienawisc do bliznich.

 46. Wszystkiego najlepszego zokazji urodzin.

  Muszę przyznać, ze zupełnie nie rozumiem pełnego nienawiści języka, jakim posługuje się duża częśc publicystów. Jak w ogóle można pisać o innym człowieku używając słowa „plugawy”? Używanie słów o zabarwieniu pejoratywnym powinno służyć wyrażeniu własnej opinii, tylko i wyłącznie w uzasadnionych przypadkach.

 47. http://facet.wp.pl/gid,18222050,kat,1034179,galeriazdjecie.html?smgnzebaxbaxhefticaid=116ada
  ”W czasie II wojny światowej tylko w okupowanej Polsce groził wyrok śmierci za ukrywanie bądź pomaganie Żydom. Niemcy rozstrzeliwali, wieszali lub żywcem palili całe rodziny – od starców po niemowlęta. Mimo tak brutalnych prześladowań, osób udzielających pomocy ludności żydowskiej nie brakowało. (…) Warto o tym pamiętać, gdy z naszego narodu „życzliwi” próbują uczynić nację współodpowiedzialną za Zagładę. Warto także pamiętać o tym, że na mocy rozporządzeń Polskiego Państwa Podziemnego z 19 marca 1943 roku, karą za wydawanie Żydów – tzw. szmalcownictwo – była kara śmierci. Ciekawe, czy wiedzą o tym na przykład Francuzi, których władze, po przegranej kampanii z Niemcami w roku 1940, ochoczo uczestniczyły w ludobójczej polityce III Rzeszy, wyłapując obywateli francuskich pochodzenia żydowskiego i pomagając w transportowaniu ich do Auschwitz.
  Ale szmalcownicy ginęli nie tylko na mocy wyroków podziemnych sądów. Czasami nie było czasu na sądowe procedury, zwłaszcza gdy dotyczyło to szczególnie niebezpiecznych zdrajców. Byli oni likwidowani w ramach akcji „C” (akcji „czyszczących”).
  (…) Polscy Sprawiedliwi wśród Narodów Świata uhonorowani przez instytut Jad Waszem (Yad Vashem) stanowią grupę 6620 osób. To 25 proc. wszystkich Sprawiedliwych odnotowanych przez instytut.

  Część historyków szacuje, że liczba Polaków pomagających Żydom w czasie wojny była znacznie większa. Według Gunnara Paulsona, prawdopodobnie około 100 tysięcy Polaków zasłużyło na medal Sprawiedliwych. Hans Furth podwyższa tę liczbę do 1 miliona.
  Żydom pomagały pojedyncze osoby, rodziny, wioski, ruch oporu oraz specjalnie stworzone do tego organizacje, jak Rada Pomocy Żydom „Żegota”.

  O powszechnej akcji pomocy Żydom pisali, i to w czasie okupacji, sami Żydzi. W „Notatkach z getta”, sporządzonych w 1943 roku, Emanuel Ringelblum napisał: „Uważny czytelnik naszych materiałów (…) przeczyta, jak serdecznie odnosiła się ludność polska do żydowskich uchodźców. Dowiecie się o setkach wypadków, kiedy chłopi w ciągu długich miesięcy ukrywali i dobrze karmili żydowskich uchodźców z okolicznych miasteczek”.
  (…) Liczba Polaków straconych przez Niemców za udzielanie pomocy Żydom sięgać może nawet kilkudziesięciu tysięcy osób. Wiele ofiar pozostaje nadal anonimowych.

  Symbolem martyrologii Polaków mordowanych za niesienie pomocy Żydom jest tragiczny los rodziny Ulmów.
  Małżonkowie Józef i Wiktoria Ulmowie mieszkali wraz z sześciorgiem dzieci w Markowej na Podkarpaciu. W czasie okupacji ukrywali w swoim gospodarstwie ośmioro Żydów (…) 1944 roku w nocy do ich domu wtargnęli hitlerowcy. Najpierw zamordowali ukrywanych Żydów, a potem całą rodzinę Ulmów, w tym Wiktorię, która była w dziewiątym miesiącu ciąży, a także dzieci, z których najstarsze miało 8 lat, a najmłodsze 1,5 roku.”

 48. Pan Jan Hartman
  Proszę unikać poprawności politycznej w konfrontacji z PISlamem!
  Usta w ciup wypada robić, kiedy dama w towarzystwie puści bąka.

  Ten prostak, Ziemkiewicz, ma kompleks żydowski, bo wygląda jak dziecko rabinackie.
  Udowadnia genetyczny antysemityzm Polaków właśnie tym, że wstydzi się swojego wyglądu.

  Najserdeczniejsze życzenia wszelkiej pomyślności i tysięcy fanów!

 49. Sto lat życia,
  beczkę wina,
  i 100 euro co godzina.

  Wszystkiego najlepszego panie Profesorze.

  sztubak

 50. 100 lat Profesorze!!!! w ten zły czas, który nie wiadomo jak się skończy, Pana głos jest b. potrzebny. Dużo zdrowia!!!

 51. a moze, zamiast odnosic sie do komentarzy glupich (jakie to latwe…), raczylby Pan odpowiedziec na komentarze sensowne…
  chociazby taki jeden dosc dlugi, umieszczony pod panskim poprzednim tekstem

 52. Szanowny Panie Profesorze,
  z okazji 49 urodzin życzę Panu, jak wrocławianin byłemu wrocławiakowi, tyle zdrowia i odporności psychofizycznej, ile Pan potrzebuje na długie lata pracy naukowej i działalności politycznej przez najbliższe 51 lat życia. Wszystkiego najlepszego.

 53. Pod wzgledem humorystycznym – slabowito, a I wybor cytatow marny. Widzialam o wiele lepsze, chociaz nie staram sie ich szukac, albowiem to, co sam pan Hartman napisze, w zupelnosci “na POhybel”wystarcza, w tym przedmiocie zreszta trzeba mu przyznac pracowicie zasluzone osiagniecia. No ale wrzucam w gogla-mogla haselko: “Hartman zgorszenie” i czekam, co wypluje. Jest! Patrze i oczy przecieram! Samego pana Hartmana artykul pt. “Zgorszenie…” z dnia 4 marca roku 2014 wyrzucilo, a autor jak zwykle niezrownany ftemacie – tak oto (szczerze) sie wyszczerza:” Hipokryzja jest ukrytą namiętnością życia. Tak silną, że trudno sobie wyobrazić świat bez zakłamania i przemilczeń. Oślizgła nieszczerość, bezczelny cynizm i tępa bezmyślność lepią się do nas jak błoto w słotny dzień. Czysta i szczera mowa, prostota obejścia i naturalna prawość w postępowaniu – te diamenty dobrej woli prawie nigdy nie świecą, upaćkane wszechobecnym szlamem obłudy. Źródłem tej obłudy jest lęk, nieufność i biorące się z nich poczucie, że zawsze trzeba być pośród swoich, w swoim plemieniu, bez względu na słuszność. A za tym idzie przekonanie, że wszyscy inni też są stronniczy i egoistyczni, gotowi na wszelkie kłamstwo, aby tylko zabezpieczyć swe interesy lub uzyskać przewagę. Dajemy sobie prawo do zakłamania, bo sądzimy, że inni są nie lepsi od nas.” (koniec cytatu) A dalej stoi, ze „pełna wersja artykułu dostępna dla abonentów wypróbuj za 1 zł”, ooo…!!! jak na zgorszenie, to niesamowicie tanio, i do tego jeszcze caly abonament! No ciekawe, ciekawe do czego pan Hartman dojdzie POd koniec artykulu i jakiej biedy znowu sobie na.pyta. No ale ja „na ten pohybel” nie mam zamiaru sie dokladac i grosza do tego nie dorzuce, wiec nie wiem, jak to ryzykowne przed-sie-wziecie sie skonczylo. Ale panU HartmanuU juz podobno wczesniej glowe ucinano, a i – jak wiesc niesie – sam nieraz ja – i to wcale nie tylko na luz-bluzg – tracil, nie mowiac juz o licznych happeningach ulicznych, gdzie do-kazywal samego siebie na wlasne zyczenie scinac. I wbrew temu, co niektorzy mowia, jakoby pan H robil za jezdzca bez glowy, ta glowa zawsze mu odrastala, czego dowodem jest jego ostatni artykul, gdzie znUFF sie domaga, zeby go na pohybel wyniesc. Jak tak dalej pojdzie, to ludziska sie zaczna w koncu niecierpliwic i powiedza: znudzila nam sie juz Pana monotematycznosc, nie licz Pan, ze ktos inny wykona za Pana robote, tylko sam Pan sie wez i wynos na ten pohybel!

 54. Gorąco pozdrawiam Pana Profesora. ŻYCZĘ 100 lat w zdrowiu i uznaniu za trud edukacji .

 55. Panie Profesorze,
  samych radości na urodziny!

  Cieszę się, ze mogę się podpisać
  pod poglądami takiego młodziaka, jak Pan.
  Przed miesiącem, nie chwaląc się,
  skończyłem pełne 60.
  Na jachcie, na którym spędzam parę miesięcy w roku,
  coraz częściej bywam najstarszym pływającym.
  Ale moi młodsi współżeglarze po polarnych morzach,
  których wszystkich szanuję i za których jestem odpowiedzialny,
  mają tak konserwatywne (i ultrakonserwatywne!) poglądy.

  W ubiegłe wakacje kilka dni przeleżałem w szpitalu
  (nic poważnego, raczej profilaktyka,
  pierwszy raz ja – lekarz, w roli chorego).
  Jako jedyny pacjent spośród czworga równolatków
  czytałem GW i Politykę. Pozostali pisma prawicowe
  i katolickie (przedwyborczy czytelniczy sondaż 25% : 75%).

  Ze współrodakami, młodszymi i starszymi,
  warto rozmawiać, zawsze szanując interlokutora.
  Może nauka szacunku dla rozmówcy,
  przy okazji wymiany poglądów,
  to równie ważny cel, co sam temat rozmowy?

 56. Wszystkiego dobrego Profesorze! I coraz więcej wpisów na blogu

 57. Urodziny, urodziny i po urodzinach…

  mr.off

  Miliony? Nie bądź pan bluźniercą, czyż nie wiesz, ile sobie lat liczy świat żydowski? Widziałeś piramidy w Egipcie? Nieważne, niedługo zburzą. Nie będzie śladu. Niniwę? Już prawie zburzyli. Poza tym, zależy jak liczyć chrześcijaństwo, bo jeśli szukać źródła w Nowym Przymierzu w Damaszku, w synach Sadoka, o którym żydostwo nic wiedzieć nie chce, choć był nie tylko najważniejszym kapłanem, niosącym z innymi osobiście Arkę Przymierza, chyba ze sto razy wspominanym w Biblii, ale także dziadkiem ich króla, to nie lat 2000, a znacznie, znacznie dłużej.
  Co do nieboszczyków, to nie mogli być efektem działań Synów Światłości, tylko Ciemności, upadłych stronników Baala, z chrześcijanami niemających nic wspólnego może poza tym, że istotnie przez 2000 lat wmontowywani byli w struktury Kościoła Powszechnego dla dywersji, jak zalecił swym ziomalom drugi „Mesjasz” Mojżesz Mendelson. Wcześniej nie mieli tej możliwości, gdyż doktryna Synów Światłości przewidywała wyrzucenie na zbitą mordę każdego sabotażystę, który wkręcił się był podstępnie w Zgromadzenie, albo po prostu wykonanie kary śmierci na psubracie, gdyż nie było jeszcze wówczas zalecenia nadstawiania drugiego policzka.

  No i znowu zeszliśmy na monotemat, ale jakże mogłoby być inaczej, skoro – jak powiada stare przysłowie – wszystkie drogi prowadzą do żyda? Oto znów mamy potwierdzenie tej tezy dzisiejszymi zamachami w Belgii, państwie, jak wiele innych, będącym pod totalnym panowaniem żydowskim choćby ze względu na lokalizację światowej siedziby mafii handlarzy niewolników oraz krwawych diamentów, tych samych, którzy obarczyli króla Leopolda odpowiedzialnością za ich ludobójstwo w Kongo. Zachodzą ludziska w głowę, skąd ten cały terroryzm i kto jest sprawcą? Jakby z rozumu do cna byli wyzuci. Jak to skąd terroryzm? Od terrorystów rzecz jasna, bo skąd? A kim są odwieczni terroryści, kto w początkach państwa znajdującego się w Palestynie wydawał nawet gazetę pt. „Terroryzm”? Komu w końcu służy terroryzm, dla realizacji jego partykularnych, szowinistycznych celów? Kto uważa własnych współplemieńców za ludzi, a wszystkich innych, gojów, za zwierzęta w ludzkiej skórze, które można bezkarnie mordować, bo nie ma z tego grzechu przed ich wizją krwawego, okrutnego aż do sadyzmu Boga? Tak, tak, dobrze Państwo kombinują…

 58. Ups, sorki, pomyliłem Mojżeszów, trudno się z nimi wszystkimi połapać, miał być Majmonides, bo tamten był trzeci. Na razie.

 59. Ups, że ups, ale „pomyliłam” oczywiście, bo płeć się nie zgadza. A może się zgadza? Ach ten gender! Ludzkie pojęcie przechodzi co też to lewactwo z nami wyprawia!

 60. Obok moich serdecznych, tj. w pełnym tego słowa znaczeniu płynących z serca życzeń wszelkiej pomyślności dla Pana Profesora z okazji Jego święta, nie mogę powstrzymać się od refleksji, że na jubileuszowym forum niestety nie zabrakło szmalcownika. Szmalcownik, pomijając inne, niezbyt zrozumiałe dla mnie uszczypliwości co niektórych blogowiczów, usiłował zadenuncjować Profesora cytatem z grudniowego (02.12.2015) artykułu prawicowego szmatławca, tzn. „Gazety Polskiej”. Tym dyżurnym szmalcownikiem jest niejaki Jacek, NH, któremu, dokładnie odwrotnie niż Panu, życzę wszystkiego najgorszego z okazji tzw. świąt.

 61. Humoru,luzu i dużo dobrej muzyki.No i setunia,by ten czas dziwaczny przetrwać w pionie, nie w poziomie.

 62. Problem z panem Ziemkiewiczem taki, że wraz z Michalkiewiczem, Braunem, Pietrzakiem
  i trochę Gadomskim tworzą b.dużo tekstów patriotycznych acz nieciekawych. Talent to dość rzadka cecha. Wysłuchałem dzis wypowiedzi pana Legutki w tv info i dziwie się skąd tytuł profesora?

css.php