Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
Loose blues - Jana Hartmana zapiski nieodpowiedzialne Loose blues - Jana Hartmana zapiski nieodpowiedzialne Loose blues - Jana Hartmana zapiski nieodpowiedzialne

12.06.2016
niedziela

Orlando i Podła Zmiana

12 czerwca 2016, niedziela,

I co, zdrowa polska prawico? Nadal będziesz szydzić ze słowa „homofobia” i traktować wrogość i pogardę w stosunku do osób homoseksualnych jako naturalny, zdrowy odruch normalnych ludzi? W najstraszniejszym w historii ataku pojedynczego napastnika zginęło dziś 50 osób przebywających w klubie gejowskim w Orlando w USA.

W tej zbrodni spotkały się dwie prawice i dwa konserwatyzmy. Pierwszy z nich to prymitywne, archaiczne wierzenia w rzekome zło, jakim jest homoseksualizm. Ta zjadliwa ciemnota poczęła się na Bliskim Wschodzie przed kilkoma tysiącami lat i przenosi się wehikułem zrodzonych tam wyznań aż do naszych czasów. Surowi pasterze i koczownicy Lewantu, pędzący swe nędzne stada od oazy do oazy, szczędzący w swym twardym życiu każdą kroplę wody i każdą kroplę spermy, wymyślili zakaz stosunków homoseksualnych.

Nie wiedzieli, że kiedyś judaizm, chrześcijaństwo i islam rozniosą go po świecie jak zarazę. Biedni młodzi ludzie w Orlando stali się późnymi ofiarami dzikich górali sprzed tysięcy lat. Straszne to i zadziwiające. A drugi konserwatyzm to ten kowbojski, amerykański, który głosi, że każdy prawdziwy mężczyzna musi mieć strzelbę i bronić się sam. Ta strzelba, niczym stalowy kutas, ejakulujący nabojami, wyrażać ma jego męską moc, autonomię i panowanie nad wszystkim, co znajdzie się w zasięgu jego strzału. Taki teksański obciach.

A więc spotkały się w Orlando dwie dzikości: ta od nienawidzenia pedałów i ta od strzelania do frajerów, którzy wejdą na nieswój teren. Mam nadzieję, że Amerykanie nareszcie pójdą po rozum do głowy i jak każdy cywilizowany kraj odbiorą ludziom broń. Czy Dziki Zachód ma trwać w USA do końca świata?

W Polce trendy są wręcz odwrotne. Macierewicz tworzy bojówki, którym zamierza rozdać karabiny. Paramilitarne (a wkrótce jak najbardziej militarne) organizacje, tak miłe pisowskim sercom (bo i przed ruskim obronią, a jak trzeba, to i przed lewakami), nie słyną specjalnie z wrażliwości na homofobię. Wręcz przeciwnie. Kojarzą się raczej z pięknym i prawem chronionym w Polsce (wprawdzie krótko, ale jednak) „zakazem pedałowania”. Jaką mamy gwarancję, że wyposażony przez Macierewicza w karabin i wychowany na homofobicznych kazaniach kościelnych dwudziestolatek nie wpadnie do klubu gejowskiego w Warszawie i nie zacznie strzelać? Nie mamy żadnej gwarancji.

Po tragedii w Orlando inaczej będziemy już patrzeć na prostaków z poselskimi legitymacjami, którzy pozwalają sobie szydzić z parad równości i opowiadać głupstwa, że geje i lesbijki nie są dyskryminowani, tylko niech siedzą w domu, a nie pokazują się na ulicy ze swoimi… odstępstwami od normy.

A ruch LGBT w Polsce powinien w obliczu Podłej Zmiany podwoić swoje wysiłki i być może zmienić swą retorykę. Dziś stawia na radosne manifestowanie swojej tożsamości, na radość, muzykę i zabawę. Może ta formuła już się wyczerpała? Może czas na to poważniejszy. Pozwalam sobie poddać tę myśl pod rozwagę działaczy.

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 98

Dodaj komentarz »
 1. Straszy się Polaków uchodźcami, nie bacząc na to, że uchodźcą nie był Breivik, nie był ten nienawistnik z Orlando, ani ten, co we Wrocławiu o mało co nie zabił dziesiątek osób we wrocławskim autobusie. No i żaden nie był niebezpiecznym lewakiem.
  Ale straszy się nas, bo strach to narzędzie reżimów

 2. 🙂
  Wspaniala GAY PRIDE PARADE w Tel Aviv 2016
  ________________https://www.youtube.com/watch?v=Pg1lxq1mjsE

 3. Pan Hartman poparł i agitował na rzecz PO, w której ministrem był homofob, popiera partię PO, w której jest Niesiołowski. Oto wypowiedź Niesiołowskiego z partii popieranej przez Hartmana: „Homoseksualizm nie jest normą, najpewniej jest chorobą i należy modlić się za grzeszników i pracować na rzecz ich poprawy i nawrócenia.”
  „okłamują społeczeństwo i próbują mu wmówić, że homoseksualiści są prześladowani”.

  P. Hartman agitował na rzecz Komorowskiego z PO, który odmówił patronowania paradzie równości.

  Leszek Miller z LEWICY: „Dla mnie – lewicowego konserwatysty – normalna rodzina z ojcem i matką jest o wiele bliższa”,

  Panie Hartman, to są politycy homofobiczni, których pan POPIERA! POPIERA! POPIERA,

  Popiera pan homofobów!

 4. Reklama
  Polityka_blog_komentarze_rec_mobile
  Polityka_blog_komentarze_rec_desktop
 5. Ostatnio przypomniałem sobie klasyczną książkę Wilhelma Reicha „Psychologia mas wobec faszyzmu”. Pisana w latach 30., potem skorygowana w połowie lat 40. stawia tezę, że masowa podatność na faszystowską propagandę wynika z tłumienia seksualności w ramach rodziny autorytarnej. W takim układzie popędy — sformatowane przez represyjne przesądy (głównie religijne) — wyładowują się w postaci sadystycznych, para-seksualnych aktów przemocy symbolicznej lub fizycznej.

  Porażające są fragmenty tej książki, w których Reich cytuje hitlerowskie i katolickie broszury wzywające — w imię „zdrowia narodu” — do ochrony „świętej rodziny” przed seksualnymi „wynaturzeniami”. Niczym to się nie różni od pogromowych enuncjacji pisowskiej hołoty i faszystowskiego kleru we współczesnej Polsce.

 6. Mocny język, ale może tak trzeba.

 7. Pan Hartman ile sił wspiera oświeceniową partię PO, oto homofobi z PO wspierani przez p. Hartmana:
  – Tusk, premier, prezydent z UE wychwalany pod niebiosa przez p. Hartmana – „”Małżeństwa homoseksualne z prawem do adopcji dzieci są obce kulturze polskiej”.
  – Komorowski i H. Gronkiewicz-Waltz – odmówili patronowania paradzie równości;
  – Buzek – głosował przeciw Rezolucji w sprawie zwalczania homofobii w Europie;
  – Kopacz, premier – „Ten pan wyznaniem o homoseksualizmie raczej sobie zaszkodził niż pomógł. Moim zdaniem, nie powinien on sprawować żadnych funkcji publicznych i kandydować w wyborach”;
  Schetynam szef PO – „Jestem typowym wyborcą PO: konserwatywnym liberałem. Jestem przeciwnikiem legalizacji aborcji, przeciwnikiem małżeństw homoseksualnych”;
  – John Godson – „Jestem przeciw małżeństwom homoseksualnym i adoptowaniu przez takie osoby dzieci”;
  – Grobelny – zakazał organizowania parady równości;
  – Klimowicz – podpisał apel do władz Krakowa, by cofnęły zgodę na Marsz Tolerancji;
  – Libicki – „Dlatego homoseksualizm można uznać za pewne wynaturzenie.”;
  – Niesiołowski – „Będziemy się bronić, bo to jest nie do pomyślenia, aby homoseksualista adoptował dziecko.”;
  – Radziszewska, pełnomocnik rządu PO do spraw równego traktowania – „Dzisiaj w Polsce nie ma przestrzeni, ani społecznej, ani politycznej na uchwalenie ustawy o małżeństwach dotyczących osób homoseksualnych.”;
  – itd.

  Najważniejsi politycy PO non stop i ile sił popierani przez p. Hartmana. To są fakty.

 8. To już Brejwik nie jest najstraszniejszy?

 9. p. Janie! Chyba troche upraszczasz prawo do noszenia broni w Stanach. Prawo to wywodzi sie ze starych czasow kiedy w Ameryce nie bylo ani policji ani wojska. A jeszcze przed tym z Angli gdzie jakis tam krol chcial odebrac protestantom bron zeby nie bruzdzili katolikom. Bron byla w uzyciu od najdawniejszych czasow do polowan i obrany przed wlasnie takimi zakusami. Stad w duzej czesci wywodzi sie prawo Amerykanow do noszenia broni … do obrony idywidualnej a takze zbiorowej (nalezy pamietac ze nie mial kto ludnosci bronic) a takze przed zakusami rzadu do odbierania praw suwerenowi. To w takim miniaturowym skrocie. Teraz zacytujmy blog „Macierewicz tworzy bojówki, którym zamierza rozdać karabiny.” Przeciwko komu moga byc uzyte? Nie pamietamy z drugiej polowy XX wieku przeciwko komu byly uzywane przez rzad, polski rzad? Jaka mamy gwarancje, ze te bojowki macierewiczowskie nie bede uzyte przeciwko np demonstrantow KOD? Proponuje wiec wszystkich rozbroic z wyjatkiem rzady i jego poplecznikow. to tez jest powod dla ktorego w USA ciagle nikt nie chce rozbrajac i oddalic slynny Second Amendment.

 10. @ takei butei
  Czy znasz partie, ktorej czlonkowie wyznaja identyczne poglady na wszystko?
  Jest jakas partia w Polsce czy na swiecie, ktora moglbys sam poprzec?

 11. Oby Amerykanie poszli po rozum do glowy. Niestety terrorysta jest syn afganskich imigrantow a to woda na mlyn dla Trumpa. Pisza jednak, ze reakcja Trumpa na te tragedie budzi oburzenie. Jak zwykle skoncentrowal sie na samym sobie tracac okazje wykazania sie empatia dla ludzi smiertelnie zagrozonych.

 12. Breivik swoim barbarzynskim czynem jak sam ! to okreslil chcial wstrzasnac Europa przed stopniowa inwazja islamska . ( slowa Papieza „inwazja”.Chyba mu sie nie udalo .

 13. Redaktor ma skłonności do strasznej hamletyzacji prawie wszystkiego co pisze. Fakt jest ciężka tragedia, ja to piszę ze Stanów gdzie takie rzeczy prawie na porządku dziennym, na tyle że trudno w sobie wykrzesać jakąkolwiek większą reakcję. Rutyna niestety, cienia oczywiście żadnej zmiany w podejściu kraju do sprawy przerażającego dostępu do broni w tym kraju nie będzie. Na odwrót sprzedaż tego jeszcze bardziej wzrośnie.

  Re poprzednie hamletyzowanie autora co do Trump-a. Sam parę tygodni temu w komentarzu w Politycy napisałem że Clintonowie mają już przechlapane, co odszczekuję publicznie, Trump się okazał swoim najgorszym wrogiem, kampania mu się ostro posypała, plus nie doceniłem potencjonalnego kontra ataku establishmentu amerykańskiego, a ten się okazał potężny. Kompletne huzia na Józia. Jako wyborcy pozostanie mi albo zatkać nos i oddać głos na Clintonową albo dopisać kogoś na kartce wyborczej. Skończę chyba na dopisaniu, bo żadne zatykanie nosa w tej sytuacji nie pomoże.

 14. Pan Hartman jak zwykle za grosz logiki, zamachu dokonano w:
  – gun free zone (jak zwykle zresztą, kampusy, szkoły czy z europejskiego poletka Utoja)
  – zamachu dokonał człowiek który nawet w Europie posiadałby legalnie broń bo był ochroniarzem
  – zamachowcy nie mają problemu z bronią nawet tam gdzie to zakazane i ostro reglamentowane (vide Paryż)
  Wniosek tytana intelektu:
  – zabito bezbronnych odbierzmy broń pozostałym…
  Czy Pan swój tytuł zakupił na targu panie Profesorze? Bo ciężko mi uwierzyć że mógł Pan zdać egzaminy z logiki. No chyba że ideologia przesłania Panu całkowicie wszystko.

 15. @wg, „Jako wyborcy pozostanie mi albo zatkać nos i oddać głos na Clintonową albo dopisać kogoś na kartce wyborczej”

  A po co masz dopisywać?
  To w tym roku tylko Hilary i Trump startują?
  Nie ma kandydatów z mniejszych partii i niezależnych?

 16. Dopóki w USA broń będzie szeroko dostępna, takie tragedie będą się zdarzały.

 17. W USA od broni palnej ginie w ostatnich latach około 28000 tysięcy ludzi rocznie.
  W latach 1968-2005 zginęło 1,4 miliona ludzi. Mniej więcej 4 razy tyle jest rannych.

  We wszystkich wojnach w których walczyli Amerykanie zginęło około 1,2 miliona.

  W 2012 na 100 000 obywateli w USA przy użyciu broni palnej zamordowano 2,9 osoby a w UK 0,1.

  W 2015 były 372 strzelaniny w których zginęło 475 osób a 1875 zostało rannych.

  Po każdym incydencie jak ten ostatni jedni chcą ograniczyć dostęp do broni a drudzy wprost przeciwnie, każdemu zezwolić na noszenie broni.

  Możliwość porozumienia między zwolennikami i przeciwnikami ograniczeń mniej więcej jak pomiędzy ateistami a wierzącymi w sprawie istnienia Boga.

 18. Przypadek Orlando jest kolejnym przykładem na to, że polityka „multi-kulti” jest absurdem, która może utrzymywać się tylko poprzez zastosowanie siły. Bo nie da się „zneutralizować” w inny sposób silnie zakorzenionej wiary czy przekonań. Ludzi gotowych oddać życie za swoje przekonania jest pełno wszędzie, w każdej religii (ateizm to też religia!).

  Inna refleksja z tego strasznego zdarzenia: pojęcie „Übermensch” wiecznie żywe! Nie ma dnia, a już na pewno tygodnia, w którym czy to w Iraku, czy Syrii, czy innym „mało ważnym kraju” giną w okrutny sposób dziesiątki ludzi, a w naszych mediach odnotowuje się to z mniejszym przejęciem, niż np. brak majtek w garderobie Dody. Natomiast śmierć 50 Amerykanów to kataklizm, o którym wszystkie media donoszą na okrągło.

 19. Lubat
  Ateizm jest przeciwieństwem każdej religii.

 20. Lord Gareth
  Nie masz racji. Karabin sam strzela raz do roku, jak to mnie uczono w wojsku, a mieli oni tam rację. Broń palna powinna być przecież tylko w rękach dobrze wyszkolonych żołnierzy i tak jak to było w Wielkiej Brytanii, zanim przyjęto tam masy imigrantów z III świata, w rękach specjalnie wyszkolonych policjantów. Reszta populacji broni palnej nie potrzebuje, łącznie z ochroniarzami. Transporty większych ilości pieniędzy etc. mogą przecież chronić policjanci za odpowiednią opłatą.

 21. Michalina
  Racja. To była także zbrodnia na tle rasowym, a dokładniej narodowo-etnicznym, a nie tylko obyczajowo-religijnym.

 22. Janus(s)
  Pożyjemy, zobaczymy…

 23. Rodz
  Amerykańskie prawo odnośnie broni palnej ma swe początki w czasach, kiedy to w Ameryce istniała milicja prawdziwie obywatelska, która zwalczała ówczesną kolonialną administrację brytyjską i walczyła ona o teren z Indianami, prawowitymi właścicielami Ameryki. Ci uzbrojeni w broń palną biali anglosascy (głównie tzw. WASPs) milicjanci byli więc w obecnym naszym zrozumieniu terrorystami i teraz kółko się zamknęło – na terenie USA krążą dziś znów uzbrojeni w broń palną terroryści, zwalczając obecną administrację, uznawaną przez nich za represywną i (neo)kolonialną. Tyle, że nie są to dziś wyłącznie WASPs.

 24. Parnicki
  To są popłuczyny po Freudzie.

 25. Panie Profesorze
  Ta ostania maskara w gejowskim klubie powinna nas przekonać, że:
  1. Wszelka gejowska propaganda daje rezultaty przeciwne zamierzonym, czyli jeszcze bardziej zniechęca normalną, heteroseksualną większość do gejów.
  2. Podobny skutek odnoszą wszelakie gejowskie parady oraz otwarte listy, takie jakie ostatnio opublikował w „Polityce” Biedroń ze swoimi przyjaciółmi.
  3. W Polsce nie ma razie aż takiej homofobii jak w USA, jako że Polscy geje pozostawali dotąd na uboczu i nie chwalili się oni swym gejostwem. Ale niestety poszli oni ostatnio drogą zachodnią i zaczynają się wręcz chwalić swym gejostwem, co definicji musi spowodować negatywne reakcje normalnej, heteroseksualnej większości, a w skrajnych przypadkach może i u nas dojść do nawet takiej agresji wobec gejów, jaką obserwujemy obecnie w Ameryce. Najlepsze więc, co może zrobić polski ruch gejowski czyli LGBT, to samorozwiązanie się, na wzór PZPR, ale Boże broń nie powinni oni stworzyć na jego miejsce żadnej innej organizacji gejów etc.. Po prostu organizacje typu ruchów LGBT są wyraźnie szkodliwe dla tych, których mają one reprezentować.
  4. Nieco nie na temat, ale szanse Trumpa na prezydenturę bardzo się zwiększyły po tym ostatnim ataku Afgańczyka na gejowski klub w USA.
  5. Amerykanie, a szczególnie dominujący tam wciąż WASPS, a generalnie tzw. biali, są przecież wciąż mentalnie ludźmi Dzikiego Zachodu, którzy swój dobrobyt zawdzięczają Holocaustowi Indian, a ten, jak wiadomo, możliwy był głównie dzięki wynalazkowi prostego w obsłudze, szybkostrzelnego, celnego karabinu z gwintowaną rufą (tzw. rifle). Odebrać Amerykanom broń palną, to jak by odebrać im duszę, w sensie ich tożsamość. Oni się więc na to nigdy nie zgodzą i sami się powystrzelają, rozwiązując w ten sposób wszelakie problemy wynikające obecnie z istnienia USA.

 26. @Lord_Gareth
  Lord Gareth jak zwykle za grosz logiki:
  – podobne zamachy dokonywane są w miejscach z możliwością publicznego odnoszenia się z bronią, co więcej teraz notuje się średnio 1 mass shooting dziennie,
  – w zamachu wykorzystano broń, która w Europie dostępna jest tylko wojsku,
  – zamachowcy w Europie jednak muszą sie dużo mocniej natrudzić, a to powodje, że są łatwiej namierzalni.

  Wniosek tytana intelektu:
  – zabito ludzi bronią więc dajmy wszystkim więcej broni…

  Nie jak prof. Hartman, ale ty ewidentnie oblałeś egzaminy z logiki. No chyba, że ideologia przesłania panu wszystko.

 27. @lubat „Nie ma dnia, a już na pewno tygodnia, w którym czy to w Iraku, czy Syrii, czy innym „mało ważnym kraju” giną w okrutny sposób dziesiątki ludzi, a w naszych mediach odnotowuje się to z mniejszym przejęciem, niż np. brak majtek w garderobie Dody. Natomiast śmierć 50 Amerykanów to kataklizm, o którym wszystkie media donoszą na okrągło.”

  Nie wszystkie media, bo media w Iraku i Syrii raczej się o tej tragedii nie rozpisują (tak sądzę), a jeśli nawet piszą to „z mniejszym przejęciem niż…”
  A nasze media się rozpisuja, bo prędzej ktoś nas zaatakuje w klubie, niż zginiemy okrutnie w Iraku lub Syrii. Tak to jest.

 28. lubat,
  Tylko głupiec może twierdzić, że nie zbieranie znaczków to hobby.

 29. Upieczone dwie kaczki za jednym za jednym zamachem.Jedna za napaść na Afganistan ,druga za bezbożnictwo.Jankesi wprowadzili prawo ,inwigilujący ludzi.Jest bezskuteczne i martwe.Oczywiście można obtłukiwać przeciwników politycznych.I o to chodzi naszym prawodawcom od zamordyzmu>?

 30. No i wycieli

 31. ~Leonid
  , „jako że Polscy geje pozostawali dotąd na uboczu i nie chwalili się oni swym gejostwem. Ale niestety poszli oni ostatnio drogą zachodnią i zaczynają się wręcz chwalić swym gejostwem, co definicji musi spowodować negatywne reakcje normalnej, heteroseksualnej większości, a w skrajnych przypadkach może i u nas dojść do nawet takiej agresji wobec gejów, jaką obserwujemy obecnie w Ameryce”
  To słynne „afiszowanie” mamy udawać że nas nie bo jakiś zjeb może chcieć sobie postrzelać.Nie mój drogi to osoby które nie potrafią powstrzymać swojej agresji nie powinny się afiszować z tym.To takie mniej więcej samo tłumaczenie jak gadanie że to kobiety są sobie winne że ktoś je zgwałci.

 32. Sugar Daddy – 13 czerwca o godz. 12:11
  Otóż to!

 33. Naiwność.
  Amerykanie nie zrzekną się broni.
  Polska prawica będzie jeszcze bardziej homofobiczna.
  Człowiek mordował od swego powstania. Wcześniej mordowali jego prodkowie. Gejów, Żydów, inne stado, co za różnica.

 34. Nawet jeśliby wszystkich fanatyków religijnych – islamskich, chrześcijańskich… – prozelitów narzucających swoją wiarę i kodeksy innym oraz kandydatów na męczenników etc. – trzymać w zamkniętych pustelniach czy klasztorach – ora et labora – pod opieką swoich kapłanów, to zawsze pojawią się bezwzględne „samotne wilki” z przepraną mózgownicą i wymierzą światu swoją sprawiedliwość, w skrajnych wypadkach topiąc we krwi przypadkowe i niewinne ofiary.

  Zarządzanie społecznym strachem to nienowa forma sprawowania, zdobywania i utrwalania władzy nad Innym.
  W dłuższym okresie prowadzi do narastania spirali wzajemnej nienawiści i przemocy oraz wynaturzeń i zbrodni.

  Orlando to tylko kolejny rezultat rosnącego napięcia i niestabilności społecznej w różnych skalach: globalnej, regionalnej i lokalnej oraz na różnych poziomach: etnicznym/narodowym, plemiennym, grupowym i osobistym.

  Statystyka masakry w Orlando jest konkretna:
  29. letni Omar Siddiqui Mateen zastrzelił co najmniej 50 osób i ranił 53 dalsze z grupy 350. osób bawiących się w popularnym klubie nocnym „Pulse”.

  Jedni poszczą i modlą się w ramadanie – własnie trwającym dziewiątym miesiącu w muzułmańskim kalendarzu księżycowym – inni muzułmanie urządzają sobie strzelanie w klubie.

  Świat stoi na głowie.

 35. Ostatnio przeczytałem książkę Rosi Braidotti: „Po człowieku Po człowieku Po człowieku”, która obrazuje ogromną pracę filozofów, socjologów i antropologów, politologów, ekologów polegającą na przekroczeniu granic tradycji i ciągłości myśli w tych wszystkich dziedzinach. Uczciwe powiedziawszy nie potrafię określić, na ile książka ta jest pseudo naukowym bełkotem, bowiem trudno przebić się przez siatkę pojęciową autorki. Tym nie mniej zdumiewa rozmach na drodze do nowego. W tym kontekście ruch LGBT widziany jako manifestacja swojej tożsamości płciowej, to po prostu o wiele za mało. Członkowie tego ruchu w gruncie rzeczy odtwarzają w Polsce tradycyjne układy, tyle, że w miejsce mężczyzny jest drugi mężczyzna, a w miejsce kobiety jest druga kobieta. Taka manifestacja w gruncie rzeczy swojej płciowości, to nic innego jak chała na kolkach. I co tu dużo mówić: zwykłe i nie wyszukane, raczej wspólne branzlowanie się. Czas młodości przeminie i onanista LGBT pozostanie statystycznie człowiekiem zgorzkniałym. Nawiasem mówiąc mam ostatnio na działce parkę dwuletniego rodzeństwa. Wandzię i Jasia. Wandzia jest w kolorze lwicy i ma białe wąsy, a Jasio jest czarny, ma czarne wąsy i w kolorze pantery. Jasiowi jakoś nie idzie dosiadanie Wadzi. Siada okrakiem na Wandzię, gryzie ją w szyję, ale n i e potrafi pokonać opuszczonego ogonka. Jasio przy tym lubi być głaskane, ale rzecz charakterystyczna podnosi przy tym dupkę, jak koteczka. Mam wiec na działce homo Jasia. Niestety zanosi się na to, że wiejskie koty po prostu Jasieczka mi zagryzą. Nie jest możliwie uchronienie go przed taką agresją jaką prezentują te wieśniaki, a jednocześnie nie zabieranie tego co uważam za najcenniejsze. Wolności nawet za cenę głodowania. Być może Jasio przeżyje rok i wówczas podrośnie i zdefloruje jakiegoś kota wieśniaka. Być może założy sobie kocio harem. I będzie to taki cud jak poziom naszego ruchu LGBT. To wszystko.

  A Leonid niech wie, że machanie atomową szabelką nigdy nie jest strzelaniem atomówkami w jedna stronę. Atomowe pustynie w razie co mogą też rozciągać się do Uralu i na tym terenie nigdy żaden ruski już nie zamieszka. Dlaczego? – Ano, dlatego, że ludy postawione przed perspektywą ludobójstwa, stają się szalone. Takie ludy chcą zemsty. Głupotą jest więc ze strony Rosji straszyć Polaków pustynią nuklearną. Polacy bowiem będą chcieli tylko jednego, aby żadem ruski odpowiednio nie napromieniowany już nigdy nie zamieszkał na wschód od Bugu. Logika śmierci i strachu atomowego nie jest jednostronna. Godząc się na wojną atomową trzeba uwzględnić też następne pokolenie ruskich będzie miało po siedem palców i dwie głowy. A młode ruskie będą miały zarówno cechy męskie jak i żeńskie i to wcale nie w tradycyjnych miejscach, ale np. że przeciętny nowo ruski może mięć fiuta zamiast nosa, a pośladki w miejscu głowy.

 36. http://bragiel.blox.pl/2016/04/Oni-sa-homoseksualni-tak-mowia-ludzie-nienormalni.html
  Więc przygotuj się!

  Będą chcieli cię zapasteryzować!
  Geju, lesbijko, Żydzie, transie.

  Nie dadzą ci normalnie żyć.

  Będą ci dokuczać, drwić, będą się z ciebie śmiać, będą mówić, że tutaj nie pasujesz, że puzzle o nazwie Polska nie potrzebują tak dziwnych puzzelków jak ty.

  I wiesz co im wtedy powiedz?

  Walcie się…

  Ja reprezentuję Polskę otwartą, tolerancyjną, Polskę bez stosów! Polecamy ten tekst o tolerancji!

 37. Pan Filozof pisze:
  „I co, zdrowa polska prawico?”

  A no to, szanowny panie Filozofie, ze dzieki polskiej prawicy, nie biegaja
  po Polsce islamisci z kalachami i nie strzelaja do homoseksualistow.

 38. azur
  13 czerwca o godz. 9:50

  „Dopóki w USA broń będzie szeroko dostępna, takie tragedie będą się zdarzały”.

  Piszesz w związku z tym, że zabójca z Orlando był pracownikiem dużej firmy ochroniarskiej, więc zawsze był uzbrojony po zęby? 🙂

 39. Do kogo ten nienawistny manifest? Do Polaków? Kto tu do kogoś strzela? Czy zdarzyło się w naszych czasach, by ktoś w Polsce z kałacha wysłał na drugi świat 50, 40 czy choćby 10 ludzi? Czy polscy chrześcijanie kogoś mordują? Po co ich w to mieszać?
  Proponuję hartmanowi przetłumaczyć swój nienawistny manifest na angielski i przesłać do jakiejś lokalnej gazety na Florydzie. Może go sobie poczytają jacyś afgańscy i nie-afgańscy wariaci, i przestaną wreszcie strzelać do bezbronnych ludzi. Hartman byłby świetnym kaznodzieją w USA, może miałby dobry wpływ na amerykańskich szajbusów.

 40. P. prof. CIEMNY RZAD I LUD CO WSZYSTKO KUPUJE nie czyta i nie zyje takimi sprawami. Najlepszy dowod dzis premier Szydlo nie zlozyla kondolencji Amerykanom.

 41. Osobiście praktykuję zasadę zero tolerancji dla homofobii, co i każdemu polecam. Nie toleruję w mojej obecności cienia antygejowskiej uwagi – ponieważ jestem gotowa przegryźć krań, wszyscy o tym wiedzą i jakoś dziwnym trafem wszyscy się stosują 🙂 Ludzie zawsze i wszędzie posuwają się tak daleko, jak się im pozwoli, tak w przestrzeni publicznej, jak i prywatnej. PiS jest otwarcie i głeboko homofobiczny, ponieważ PO wyznaczyła standardy „homofobii umiarkowanej”, model dla politycznego centrum. Przyzwoici ludzie natomiast rzadko „bez powodu” werbalizują model odwrotny. Co najwyżej kulturalnie, nie zagłośno, się nie zgodzą, kiedy ktoś zaszczeka – nie obrażając psów – antygejowsko. To jest ten błąd, który napędza postawy wykluczeniowe. Idioci muszą słyszeć prawdę i to wyrażoną słowami, które rozumieją.

  @takei-butei
  Dobrze, że przypominasz o tych prostakach. Takie „osiągnięcia” zwykle szybko idą w miłosierną niepamięć.

 42. Na miejscu PiS-u jakby to cynicznie nie brzmiało powiedziałbym.
  Nie wpuszczamy uchodźcôw (muzułmanôw) do Polski w trosce o bezpieczeństwo polskich homoseksualistów. Wilk syty i owca cała. Nieprawdaż?
  Myślę, że po tej tragedii w Orlando PiS-owi przybędzie w sondażach.
  Ratuj się kto może!

 43. MPN
  Oczywiście, że Amerykanie nie zrzekną się broni palnej. Przecież Amerykanie, a szczególnie dominujący tam wciąż WASPS, a generalnie tzw. biali, są przecież wciąż mentalnie ludźmi Dzikiego Zachodu, którzy swój dobrobyt zawdzięczają Holocaustowi Indian, a ten, jak wiadomo, możliwy był głównie dzięki wynalazkowi prostego w obsłudze, szybkostrzelnego, celnego karabinu z gwintowaną rufą (tzw. rifle). Odebrać Amerykaninowi broń palną, to jest przecież tak, jakby odebrać mu jego duszę, w sensie jego tożsamość, jego osobowość, jego „ja”. Amerykanie się więc na to nigdy nie zgodzą i sami się powystrzelają, rozwiązując w ten sposób wszelakie problemy wynikające obecnie z istnienia USA. Wszystko jest dobre, co się dobrze kończy!

 44. pablo1975
  Dla twojego własnego dobra radzę ci nie afiszować się ze swoim gejostwem, jako że w ten sposób tylko prowokujesz wprowadzenie prawa, które was gejów na serio będzie znów dyskryminować, w celu ochrony reszty społeczeństwa przed waszymi zgubnymi, amoralnymi i niezgodnymi z naturą obyczajami. Poza tym, to odczep się od kobiet, bo co ty o nich wiesz? Tu mowa jest o facetach co się publicznie obśliniają na ulicy i chodzą w krótkich kieckach albo skórzanych portkach ścisłe przylegających do ciała. U normalnego człowieka taki widok budzi tylko niesmak i niechęć do was. Pamiętaj, że sami prowokujecie tę reakcję na wasze zboczone zachowanie.
  P.s. Masz odwagę podpisać się tu swoim prawdziwym imieniem i nazwiskiem?

 45. Democracy according to the self-appointed elite.

  J.Hartman
  W Polsce oburza sie pan bo jest lamana Konstytucja, bez zajakniecia nawoluje pan by ja lamano w USA, cyt.:
  „Mam nadzieję, że Amerykanie nareszcie pójdą po rozum do głowy i jak każdy cywilizowany kraj odbiorą ludziom broń.”
  Jako „conservative from a to z” zgodnie z tym co pan pisze charakteryzuje mnie i takich jak ja cyt.:
  „… konserwatyzm to ten kowbojski, amerykański, który głosi, że każdy prawdziwy mężczyzna musi mieć strzelbę i bronić się sam. Ta strzelba, niczym stalowy kutas, ejakulujący nabojami, wyrażać ma jego męską moc, autonomię i panowanie nad wszystkim, co znajdzie się w zasięgu jego strzału.”
  To podobny ladunek negatywnych emocji (czyt. nienawisci) jakimi pan okreslil „polskiego chama” ktory postrzelil panskiego psa. Okazuje sie, ze tacy jak pan tez potrafia zionac nienawiscia – tylko dac wam wladze. Szybko by zniknely „stalowe kutasy” z domostw amerykanskich, szybko zamienilibyscie USA na CCCP, III Reich, N.Korea, Cuba, Venezuela, etc.
  Not in your life time Herr Professor, not in this Millennium, not until Hell freezes over.
  Tak, posiadam „stalowe kutasy” na polowania, tak, posiadam „stalowe kutasy z krotka lufa” … And anyone who’s threatening my life and my love once is a death meat.
  Goraco polecam Anger Management Sessions.

 46. sztubak’owe „statystyki”, cyt.:
  „W USA od broni palnej ginie w ostatnich latach około 28000 tysięcy ludzi rocznie.”
  Rzeczywiste statystyki according to the FBI:
  W 2014 ilosc morderstw, samobojstw oraz tzw. non negligent manslaughter, unintentional shooting (bron uzyta w obronie wlasnej, wypadki, etc) bylo w calych USA – 14.827. Samych morderstw w 2014 z uzyciem broni, nie tylko palnej, bylo 8.855 z czego 80% zabojstw are gang-related.
  W 2015 ilosc ofiar broni palnej (homicide, unintentional shooting, suicide, accidents) spadla do 12.942.
  Try again.

  kruk
  Zabawia sie pan w „dziennikarza” z GW, tj. tworzy pan „fakty” nastepnie je komentuje.
  Generally speaking, WTF is your problem mr. kruk; USA is not your country, therefore, it is not your problem.
  Can you grasp such simple concept, sir ?

  Leonid cyt.:
  „W Polsce nie ma razie aż takiej homofobii jak w USA”
  Do Polski przybywasz, jak piszesz, tylko na parady, w USA nigdy nie byles, jezyka nie znasz, … Czym ty tu glowe zawracasz?
  „Oni … sami się powystrzelają, rozwiązując w ten sposób wszelakie problemy wynikające obecnie z istnienia USA.”
  US growth of population indicate a steady rise. Dream on a-hole, dream on. Wloz pomiedzy bajki, ze „bron raz do roku sama strzela”. To „baki” ci same sie strzelaja w autobusie.

  „Only thing that stops a bad guy with a gun is a good guy with a gun”
  Wayne LaPierre
  marutimon.
  I can help you with the translation but not with an interpretation.
  In my wallet I carry the NRA Card (lifetime membership), I’m quite certain you’re not aware of it, but NRA is now 5 million strong, we are the most influential lobbyists in the country, we are the makers of the winners and losers in every campaign.
  Why is that mr./mrs. marutimon? Any thoughts? Any…? Hmm…?

  Bragiel sie upiera, ze chce miec Polske bez stosow, a ja sie Bragiela pytam gdzie one, te stosy, sa. Przylece na ta okazje i tez zaprotestuje. Malo tego, pozabieram im zapalki.

 47. @ Leonid vel @jakowalski
  Ferujac wyroki kto jest „normalny” a kto nie, czy mozesz byc zupelnie pewien wlasnej „normalnosci”?

 48. @Jerz77 – kandydaci drugiego rzutu czy sortu w Stanach to generalnie terra incognita, znani tylko w swoich malutkich partyjkach, jeśli nawet taką mają. I z paru ogólnikowych deklaracji. Nie da się na nich z czystym sumieniem głosować. Realny wybór będzie pomiędzy Clintonową i Trumpem. Tak jak pisałem w Stanach jest zawsze moźliwość dopisania swojego. Sanders jest oczywistą alternatywą, bo na oficjalnych listach wyborczych go nie będzie a z kampani wyborczej jest dobrze znany. P.S. Prezydentura amerykańska jest trochę przeceniana, Obama nawet nie mógł zamknąć Guatanamo. Z Sandersem byłaby jednakże szansa żeby przestali zabijać z dronów na całym świecie na prawo i lewo co może by w końcu zredukowało prawdopodobieństwo tragedii typu Boston czy Orlando. One hopes.

 49. Pedalstwo ( piszę po polsku ) w publicznej przestrzeni … kiedyś, w normalnych czasach zboczeńcy ” paradowali ” w publicznych toaletach ew. robili schadzki w podmiejskich laskach – teraz okupują centra miast – miara upadku cywilizacji ?

  Obywatelu Hartman, wy taki ‚postępowy’ w tym temacie … nie jest żenującym aby ze sposobu zaspokajania popędu płciowego robić wyznacznik swojej tożsamości ? …

  … potraficie obywatelu wyobrazić sobie hipotetyczną sytuację, w której panowie inżynierowie, ku satysfakcji swoich małżonek w towarzyskim gronie przerzucają się swoimi dokonaniami a tu wyskakuje gostek i radośnie oznajmia : „a ja jest pedałem” ?

 50. Zbrodnia popełniona przez homofoba w Orlando znajduje zrozumienie i akceptację u wyznawców oraz promotorów Podłej Zmiany w naszym kraju. Wzorem organizacji paramilitarnych, które minister MON Antoni Macierewicz włącza do Obrony Terytorialnej Kraju, powstaną w każdym województwie i powiecie Polski plutony i kompanie obrońców partii rządzącej. Ich „żołnierze” będą umundurowani i uzbrojeni w broń osobistą. Czy nie sądzi Pan, Panie Profesorze Hartman, że III Rzeczpospolita Polska idzie, z zachowaniem wszelkich proporcji, drogą Niemiec z lat 20 – tych XX wieku, przed wyborami z 1933 roku, gdy Adolf Hitler doszedł w wyniku demokratycznych wyborów do władzy? Mam jednak nadzieję, że historia się powtarza jako farsa. Nie chciałbym jednak, aby to była tragifarsa.

 51. O !, sorry za powtórkę ale przez dłuższy czas nie było moich komentów na wizji.

 52. maleńkie_sioło
  13 czerwca o godz. 20:00

  ” Nie toleruję w mojej obecności ” –

  – ta tolerancja u ‚postępowych’, jak widzę działa tylko w jedną stronę.

 53. TEODOR PARNICKI
  12 czerwca o godz. 22:29

  Swoistą kontynujacją, post mortem Hitlera, są książki Alice Miller, badającej pokrywioną głębię psychologiczną człowieka, ze szczególnym uwzględnieniem Hitlera, zanurzonego w społeczeństwie wewnętrznej przemocy, autorytaryzmu, zamodryzmu, któremu przewodziły kościoły chrześcijańskie.
  Hitler, będąc ofiarą społeczeństwa chrześcijańskiego, zemścił się na nim. A z nim miliony jemu podobnych osobników, głęboko skrzywionych.
  To machinarium zła i zbrodni neustająco się odradza. w różnych formach. Nigdy nie ma pewności, czy nie osiągnie głębi i zakresu skutków takich, jakie załatwił Hitler i jego słudzy.
  Jedyną instancją obrony przeciw saczonym, są aktywni i niezgadzający się niespaczeni i dobre prawo. To jednak tylko warunki konieczne, ale nie zawsze są wystarczając.

 54. Głos Zwykły
  A co mi przyjdzie z tego, że Rosja też przy okazji zostanie zniszczona? Mnie tu chodzi o Polskę, która praktycznie’ na 100% stanie się nuklearnie skażoną pustynią jako konsekwencja jej przynależności do NSATO i prowadzenia agresywnej polityki w stosunku do Rosji. Godząc się na wojną atomową, jak jak to robi dziś na przykład Macierewicz, trzeba więc uwzględnić też to, iż jedynymi przedstawicielami życia na obszarze obecnej Polski będą po takiej wymianie ciosów nuklearnych tylko jakieś mchy, inne porosty a najwyżej karaluchy. Polaków na terenie Polski na pewno po takiej wojence już nie będzie. Tylko czy aby na pewno o to ci chodzi, w twej, zwierzęcej wręcz, antyrosyjskości? I co, jeśli USA dogadają się z Rosją i zgodzą się na to, że ofiarami ich nuklearnego pojedynku zostaną tylko państwa postronne? Co na to powie wtedy Polonia w USA?

 55. Głos Zwykły
  Oczywiście NATO…

 56. Nie ma we mnie az tyle blyskotliwosci by polaczyc mord w Orlando z p.Macierewiczem.
  i tym sie roznie od autora bloga- on to potrafil!

  Acha- mam uczulenie na slowo homofobia. Ostatnim co mozna powiedziec o zabojcy z Orlando jest to ze BAL sie homoseksualistow.
  Sam poszukalbym jakiegos innego slowa- to, homofobia, osmiesza tylko powazny cywilizacyjny problem.

  marcin lazarowicz
  neospasmin.blox.pl

 57. Wspólnym mianownikiem, Profesorze, jest Jehowa, starotestamentowy Bóg Żydów. To z tego korzenia wywodzą się judaizm, chrześcijaństwo, islam. Jehowa, bóg zazdrosny, mściwy, wnoszący podziały między ludźmi. To Jehowa stworzył „pierwszy i drugi sort ludzi”. Naród Wybrany i pogardzanych gojów. Kaczyński to blade popłuczyny po tym podziale. Tak zwani chrześcijanie z kręgów „prawdziwych patriotów”, to żadni chrześcijanie. Nic nie zrozumieli z nauk Nazarejczyka. To mściwy Jehowa jest ich bogiem. Podobnie z muzułmanami żywiącymi się nienawiścią. I z Żydami, którzy, na wzór hitlerowski, stosują zasadę zbiorowej odpowiedzialności, zabraniając wszystkim Palestyńczykom wstępu na terytorium Izraela. W tej sytuacji pride parade w Tel Awiw można o kant de rozbić. Jako przejaw podmiany underdoga.
  Podła zmiana jest konsekwencją czci oddawanej mściwemu bogu.
  Pan, niestety, albo nie rozumie tego, o czym Pan pisze, albo cynicznie manipuluje.

 58. Bragiel
  Żadną sofistyką nie zmienisz zachowań nienormalnych na normalne, w tym więc także i w domenie zachowań seksualnych.

 59. Mauro
  W USA nie trzeba być wojskowym, policjantem czy też ochroniarzem aby być legalnie uzbrojonym po zęby.

 60. Zuzia
  A niby dlaczego premier Szydło miała by składać kondolencje Amerykanom? Oni sami sobie przecież tego piwa nawarzyli legalizując gejowskie parady oraz kluby oraz interweniując zbrojnie w państwach muzułmańskich.

 61. Maleńkie Sioło
  Wyjaśnij mi proszę powody tej twojej fascynacji różnymi zboczeniami seksualnymi i ich nosicielami. Czyżby, idąc za metodą dra Freuda, byłaś seksualnie represjonowana w młodości?

 62. Haha etc.
  Od razu widać, ze w wojsku nigdy nie służyłeś, stad wypisujesz te brednie o broni palnej. A to, że w USA te 5 milionów kretynów założyło swą organizację czyli NRA, świadczy tylko o upadku tego państwa.

 63. Kruk
  A jak ty definiujesz normalność w obszarze zachowań seksualnych? Ja jako stosunki heteroseksualne z całą ich otoczką kulturową i kulturalną. A ty?

 64. ebesty (14 czerwca o godz. 8:20)
  Racja!

 65. @Levar
  O tak islamistów nie będzie, u nas z bronią biegać będzie nasza polska prawica. Już się przymierzają nawet.

  @Leonid
  Indianie w większym stopniu poginęli na skutek chorób.

  @ebesty
  Nie piszez bo polsku, tylko po chamsku (a skoro polskość z chamstwem mylisz, to chyba lepiej, że dłużej twych komentarzy nie było). I obrażasz tym Polaków.

 66. Nie potrzeba bomby atomowej żeby zamiast mózgu mieć pęcherz moczowy. Przykład: „głos zwykły”.

 67. Levar
  13 czerwca o godz. 18:00
  Nie potrzeba islamistów, niedługo będą to robić Prawdziwi Patrioci.

 68. Po przeczytaniu tych tuzinow blogow powyzej wniosek jest jeden: to Amerykanie sa sami sobie winni. Bawia sie w klubach wedle przekonan potrzasajac bronia palna z rzadowym zezwoleniem I wrecz prosza o strzelanine. A przeciez tak naprawde to wszyscy zazdroszcza Amerykanom wolnosci. Takiej prostej wolnosci bez wzgledu na przekonanie czy orientacje. Ludzie zawsze znajda powod do nienawisci, wystarczy byc troche innym. Ilu Polakow nienawidzi nadal Niemcow, rudych lub otylych, byle co wystarczy. Ide sie przejsc Nowojorska ulica gdzie nikt nie paraduje z bronia I wbrew ogolnej opinii ludzie usmiechaja sie do siebie, Ta sama ulica na ktorej nie tak dawno szaleniec z maczeta zatakowal czterech mlodych policjantow, ale zycie toczy sie bez zmian.

 69. @ Leonid
  14 czerwca o godz. 12:42
  Przyjdzie to, że Rosja wiedząc, że zostanie zniszczona nie zdecyduje się na nuklearną wojnę. Na tym polega idea dzierżawy broni jądrowej przez członków NATO. Na samoobronie swojej suwerenności poprzez aktywny i realny udział w ew. wojnie atomowej, a przed tą fazą w sieci szantażu środkami masowego rażenia. Dokładnie takie samo ryzyko ponosi każde państwo, które posiada broń atomową. Nie ma żadnych gwarancji ich jej użycie ochroni samo państwo przed odwetem. Ja nie muszę się tłumaczyć z swojej anty rosyjskości, gdyż nie boję się Rosji. Nam tutaj w Polsce już znudziły się tabuny ruskich idiotów w internecie, ale i w realu, ruskich których spotykamy przygodnie na ulicy, którzy wszyscy są tacy sami i mają to samo do powiedzenia, co platforma multimedialna Sputnik.

 70. Hartman kretynie chcesz numer do dobrego psychiatry ?

 71. Łojojoj! Co to się porobiło?! Wychodzi na to, że ta jatka nie była na tle homofobii. Powoli wychodzi na jaw, że facet sam był homoseksualistą, był częstym gościem klubu, w którym urządził jatkę, miał przygodnych partnerów i regularnie odwiedzał strony internetowe dla homoseksualistów.

 72. @marutimon
  „– podobne zamachy dokonywane są w miejscach z możliwością publicznego odnoszenia się z bronią, co więcej teraz notuje się średnio 1 mass shooting dziennie,”
  Takich bzdur nawet Wyborcza nie wypisuje…

  „– w zamachu wykorzystano broń, która w Europie dostępna jest tylko wojsku,”
  Czego Ty nie powiesz, osobiście strzelałem z należącego do firmy ochroniarskiej Glauberyta (pistolet maszynowy i nie, nie był pozbawiony ognia ciągłego). Jak najbardziej mogą posiadać też karabinki automatyczne 5,56 mm.

  „– zamachowcy w Europie jednak muszą sie dużo mocniej natrudzić, a to powodje, że są łatwiej namierzalni.”
  Tak jak Breivik czy zamachowcy z Paryża?

  „Nie jak prof. Hartman, ale ty ewidentnie oblałeś egzaminy z logiki. No chyba, że ideologia przesłania panu wszystko.”
  Jak się podaje fałszywe wiadomości to się i głupie wnioski formułuje.

 73. Cóż za skandaliczna mowa nienawiści!
  Użycie sformułowania “Ta strzelba, niczym stalowy kutas, ejakulujący nabojami, wyrażać ma jego męską moc,” to szokujący przykład dyskryminacji ze względu na deklarowaną płeć i narządy płciowe a niebywały w swej ostentacji język militaryzmu jaki posłużył autorowi do tej mało subtelnej metafory to przejaw ledwo skrywanego faszyzmu! Pisanie “Surowi pasterze i koczownicy Lewantu, pędzący swe nędzne stada od oazy do oazy” to obrzydliwa, haniebna islamofobia a opisywanie pięknej fauny tego rejonu świata per “nędzne stada” zaprzecza idei zrównoważonego rozwoju i szczytnych celów ekologii.

  Shame on you osoboobywatelu Hartman!

 74. „Orlando” … pedały w odpowiedzi powinny wytoczyć jakiś fortepian i odpalić : ” imagine, there are no Muslims, It’s easy if you try… „

 75. @ Leonid vel @ jakowalski
  A mnie intryguje po jakich dziwnych rewirach masz zwyczaj krazyc, aby opowiadac o rzekomych bezecenstwach homoseksualistow. Chodzac po ulicach roznych miast swiata, m.in. San Francisco (sic!) nigdy nie zdarzylo mi sie byc swiadkiem jaskrawej nieobyczajnosci. A jak chodzi o szczegolne dzielnice zajete przez handlarzy seksem, to na pewno nie naleza one glownie do homoseksualistow.

 76. @ hahaha… hihihi…
  What happpens to the USA is definitely my concern and not mainly because of my son being a resident of this country. The result of the next election will unavoidably affect the rest of the world. I am a faithful reader of GW but the source of what I wrote above is American. Obviously you must be a fan of Fox News and therefore you proudly ignore other sources of information.

 77. .

  — Intern the idiot ? —
  .

  Suddenly out of the blue pare moich
  wpisów oryginalnie zaakceptowanych przez
  Pana Prof. się nagle wściekło i wyparowało
  nie było w nich nic szczególnie obrazoburczego
  usiłowałem przewidzieć potencjalne reakcje
  „wesołego kościółka” i PISS-ludu w kraju, na
  masakrę w Orlando, hmmm, new man/woman
  w nowym siodełku które ciągle w pupę upija ?

  Ha?

  ~

 78. * * * * * * * * * * *
  smutne, że ktoś stosujący takie tępe „argumenty” ma tytuł profesora 🙁

 79. mpn
  14 czerwca o godz. 16:30
  plonina
  14 czerwca o godz. 16:38

  Czuja sie Panstwo zagrozeni?
  Ja raczej nie.

 80. MPN
  Indianie poginęli także na skutek chorób, którymi zarazili ich anglosascy najeźdźcy.

 81. Pajak
  Ja Amerykanom wolności nie zazdroszczę, a więc pisz we własnym, a nie w moim imieniu. A życie na ulicach warszawskiego getta też się toczyło, aż do jego likwidacji…

 82. Głos Zwykły
  Czy ty naprawdę myślisz, że jeśli USA nam pożyczy broń jądrową, to pozwoli ją nam samodzielnie użyć? W jakim ty świecie żyjesz – chyba w tym samym co Macierewicz, czyli że nadajesz się do pilnego leczenia psychiatrycznego.:-( Czy ty naprawdę wierzysz, ze USA użyje broni jądrowej w obronie Polski, skoro doktryna NATO jest wyraźnie taka, że broń jądrową USA użyje dopiero w obronie UK, i też tylko broni taktycznej, czyli wymierzonej w rosyjskie zgrupowania wojsk, a nie w rosyjskie miasta, że strategicznej broni jądrowej Stany użyją tylko wtedy, kiedy ktoś zaatakuje amerykańskie miasta bronią jądrową?
  Odróżnij posiadanie własnej broni jądrowej, co w przypadku Europy Zachodniej odnosi się tylko do UK i Francji, od jej dzierżawy, czyli posiadania na swoim terytorium owej broni, ale bez jakiejkolwiek możliwości jej samodzielnego użycia. A że taka bron stanowi zawsze cel uderzenia nuklearnego przeciwnika, to jest wręcz oczywiste. Tak więc to, co ty chcesz, obniży i to drastycznie bezpieczeństwo Polski i Polaków, narażając nas na taktyczne uderzenie jądrowe ze strony Rosji, na które USA odpowiedz tylko podobnym taktycznym użyciem broni jądrowej, co oznacza, że tylko Polska pozostanie w takiej sytuacji obszarem nuklearnie skażonym.
  Ja mam zaś dość Amerykanów, którzy w 99% są otępiał intelektualnie i powtarzać potrafią tylko kłamstwa reżymowej propagandy made in USA. Pamiętaj też, że Polska nie graniczy z USA, a z Rosją, a więc to z Rosją, a nie z odległą i gardzącą nami Ameryką (wizy!), musimy mieć dobrosąsiedzkie stosunki.

 83. Lord Gareth
  Ilość zabitych z broni palnej na 100 tys. mieszkańców
  Honduras 67.18
  Wenezuela 59.13
  Swaziland 37.16
  Jamajka 30.72
  Gwatemala 34.10
  El Salvador 26.77
  Kolumbia 25.94
  Brazylia 19.72
  Panama 15.11
  Filipiny 8.90
  RPA 8.3
  Meksyk 7.64
  Costa Rica 7.50
  Paragwaj 7.76
  Urugwaj 11.52
  Peru 5.53
  Nikaragua 4.68
  USA 10.54
  (…)
  Szwajcaria 3.08
  Polska 0.26
  https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_countries_by_firearm-related_death_rate

 84. Kruk
  1. Do you speak Polish? (15 czerwca o godz. 0:43)
  2. A ja dobrze pamiętam, że w mojej dzielnicy (przedmieściu) Melbourne (dzielnica upper middle class czyli tzw. leafy suburb) musiano niedawno temu, jeszcze przed moim wyjazdem z OZ, zamknąć kilka publicznych ubikacji, w tym w pobliskim parku i w pobliżu boiska do gry w tamtejszy futbol i lokalnej biblioteki. Powód? Lokalni geje urządzili sobie w nich domy schadzek, a więc nie można było do nich wejść już od popołudnia, nie narażając się na nieprzystojne propozycje czy wręcz na ataki fizyczne.
  3. Poza tym, to w Melbourne, oprócz domów publicznych „klasycznych”, czyli „heteroseksualnych” znajdują się domy publiczne dla gejów oraz w dzielnicy St. Kilda istnieje specjalnie wydzielona ulica, gdzie legalnie „urzędują” męskie prostytutki – Shakespeare’s Grove is a well-known strip, where working boys hustle for business (starobserver.com.au/news/national-news/new-south-wales-news/working-boys/9552, theage.com.au/articles/2004/01/22/1074732534120.html). Wybacz, ale dla mnie to jest wyraźna oznaka upadku cywilizacji… 🙁

 85. Assumption is a mother of all f*ck ups.

  kruk: „What happens to the USA is definitely my concern and not mainly because of my son being a resident of this country.”
  (Finish a thought, finish your sentence and better yet, start with basics of an English composition.)
  Oh … „definitely my concern”…
  Why?
  Because your son is a resident of the USA, so, you automatically and definitely are concerned about well-being the whole world?
  Nanu, nanu… My son lives in the country that has a „burning asshole” on its flag and he is married to a local Kimono Yoko Ono, should I be definitely concerned about Shinzō Abe and his foreign policy toward f*cking communist China or unfinished business with the Chishima Rettō? Definitely, I don’t give a rat’s ass!
  WTF are you? Some cheap version of Nowa Hutas’ Prometheus or unearthed fossil from the bolshevik graveyard.
  „Obviously you must be a fan of Fox News and therefore you proudly ignore other sources of information.”
  Only the simple minded simpletons categorized others that way. Obviously, definitely you’re a dick! Get the hell out of my country!

  poofer
  Just like mr.”obviously”, you definitely assume, but shit happens when you assume things.
  Obviously, you assume: I’m not ex-military, former or present law-enforcement officer, an instructor in police academy, gun store owner, park ranger, US PIS or INS official, etc., etc., etc.
  So I must be, you assume, the Meat, Poultry and Egg Products inspector with no weapons training, none whatsoever.
  You assumed wrong poofer just like mr. „obviously”.

 86. Nie trzeba byc jasnowidzem , zeby przewidziec, co czeka lewakow w niedalekiej przyszlosci, oto przepowiednia Maxa Kolonko na ten temat:

  https://www.youtube.com/watch?v=sss75d-Aa24 wystarczy posluchac od min. 6.28 —

 87. Panie profesorze homofobie.
  Nazywając LGBT „pedałami” określił się pan jednoznacznie. Ubliżył pan LGBT i powinien być za to ukarany.
  Takim nazewnictwem udowodnił pan, że nie różni się niczym od tępych i ograniczonych intelektualnie homofobów od których aż roi się wśród dziennikarzy, naukowców, profesorów i całej samozwańczej „elity”, która w rzeczywistości jest katolickim motłochem na lewo i prawo szerzącym swoje „wartości”.
  Zamiast popierać LGBT w walce o należne im prawa bo są takimi samymi obywatelami Polski i Europy i płacą takie same podatki jak wszyscy pozostali – pan doradza naziolom strzelanie w klubach LGBT, a samym Gejom i Lesbijkom „zmianę retoryki” cokolwiek to znaczy.
  Powinien się pan wstydzić.

 88. Popieram opinię „karytas” w 100%, a od siebie dodam trzy refleksje pod którymi także się podpisuję:

  „Jak mnie to wszystko napawa obrzydzeniem
  To państwo śmierdząca i zabójcza kloaka
  Ten kościół nikczemność o światowym zasięgu
  Ci ludzie wokół
  Bezdennie wstrętni i głupi
  Prezydent sprytny zakłamany kołtun
  I w gruncie rzeczy deprymujący charakter”
  /Thomas Bernhard/
  …………………….
  ”Wstydzę się swojego plemienia.
  Schłopiałe, ogłupiałe, rozpustne prostaki”
  / Maria Pawlikowska-Jasnorzewska /
  ………….
  „Dyktatura przestraszonych nowoczesnym światem ciemniaków — to nasza dzisiejsza Polska.”
  / Jacek Kowalczyk /
  ……………
  Bardzo trafne oceny ludzi i kraju.

 89. Panie Profesorze, rozbrojenie Zachodu na pewno nie jest dobrym pomysłem. Naturalnie, większość z nas chce żyć w pokoju i spokoju; niemniej jednak dla zachowania zdrowia społecznego niezbędne jest istnienie klasy żołnierzy i służb specjalnych, którzy będą mężnie bronić naszej Ojczyzny – i innych narodów Zachodu również – w razie zagrożenia ze strony terrorystów różnych wyznań.

  Zapewniam Pana, że mój konserwatyzm nie jest homofobiczny – akceptuję legalizację związków partnerskich bez prawa do adopcji dzieci.

 90. @ ebesty

  Ufam, że każdy średnio rozgarnięty człowiek jest w stanie zrozumieć taki prosty koncept jak zero tolerancji dla wrogów tolerancji.

  @ leonid

  Polecam lekturę a) słownika języka polskiego, hasło „fascynacja” i b) w ramach autorefleksji, rozlicznych publikacji naukowych na temat motoru reprezentowanej przez ciebie postawy homofobicznej, czyli wypierania własnych homoseksualnych skłonności.

 91. Maleńkie Sioło
  Czy naprawdę na nic więcej nie jest ciebie stać, jak tylko na wmawianie mi, że jestem zboczkiem? Zauważ także, iż używanie takich nieetycznych argumentów polegających na chamskich atakach na osobę adwersarza oznacza, że brak ci jest argumentów merytorycznych. 🙁
  Przypominam ci też, że zasady publikacji komentarzy na tym blogu wyraźnie zwierają takie oto stwierdzenia: „Pamiętaj, że nie jesteś anonimowy w sieci. Ponosisz odpowiedzialność prawną za swoje wypowiedzi, które naruszają dobra osobiste innych osób. Twoje wpisy naruszające zasady komentowania i Regulaminu będą usuwane. A w szczególności te, które:
  a. Zawierają groźby, treści wulgarne, obsceniczne, nienawistne, agresywne, dyskryminujące i inne tego rodzaju;
  b. Obrażają i deprecjonują inne osoby ze względu na ich pochodzenie, wykonywany zawód, przekonania, wyznanie, światopogląd, wiek, płeć czy orientację seksualną;
  c. Dotykają prywatności innych osób, naruszają ich godność, dobra osobiste, prawa autorskie i inne dobra prawem chronione;
  d. Zawierają oskarżenia, które nie są podparte dowodami w postaci ustaleń prokuratury czy wyroków sądów;
  e. Są niezgodne z obowiązującym prawem, zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami.”

 92. Maleńkie Sioło
  Idea zera tolerancji dla wrogów tolerancji bardzo łatwo może być użyta do odebrania głosu każdemu, z kim się nie zgadzamy, poprzez „przyszycie” mu „łatki” wroga tolerancji. Demokracja polega zaś na tym, że każdy ma prawo do swobodnego głoszenia swoich poglądów, niezależnie od tego, jakie one są.

 93. Hahaha … hihihi …
  To NIE jest blog anglojęzyczny.

 94. „Ja mam zaś dość Amerykanów, którzy w 99% są otępiał intelektualnie i powtarzać potrafią tylko kłamstwa reżymowej propagandy made in USA” – powiedział co wiedział otępiały propagandysta Leonid Breżniew [15 czerwca o godz. 21:58].

  Jak donosi wikipedia u Ruskich odsetek „otępiałych” jest jeszcze wyższy, nie mówiąc o Polakach.

  BTW:
  Znani ruscy homoseksualiści:
  -Aleksander I car Rosji,
  -Piotr I Wielki car Rosji,
  -Piotr Czajkowski…

 95. Dzień dobry; dołączam do grona komentujących, jako czytająca blog jestem tu od dawna;-)
  Witam autora bloga, z którego poglądami…częściej niż rzadziej się zgadzam.
  Z wpisem wyżej, zgadzam się całkowicie.

 96. Berberyna (20 czerwca o godz. 9:51)
  Znów tylko mało kulturalny atak ad personam?

 97. „I co, zdrowa polska prawico? Nadal będziesz szydzić ze słowa „homofobia” i traktować wrogość i pogardę w stosunku do osób homoseksualnych jako naturalny, zdrowy odruch normalnych ludzi?” – Tak, będziemy szydzić ze słowa „homofobia” używanego przesadnie, niecelnie a przede wszystkim instrumentalnie i propagandowo. A niechęć i obrzydzenie wobec obnoszenia się i usilnego nam wmawiania równoważności tego co normalne z tym co chore (mniej lub bardziej) będziemy uważać za zdrowy i naturalny odruch. I nie będziemy uważać nigdy za normalne, że ktoś wchodzi i morduje dziesiątki bezbronnych i niewinnych osób. I nigdy nie będziemy uważali, że choroby, dewiacje czy tez po prostu dyskomfort można leczyć wyłącznie poprzez zabicie człowieka (przed czy po porodzie).

 98. Zadanie domowe nr 1
  „Jaką mamy gwarancję, że wyposażony przez ….. w ….. i wychowany na ….. ….. ….. dwudziestolatek nie wpadnie do ….. ….. w ….. i nie ….. …..? Nie mamy żadnej gwarancji.”
  * wpisz co lubisz, zależnie od opcji, tak by brzmiało złowieszczo i dobrze służyło emocjonalnej propagandzie kierunku który ci odpowiada.

 99. Gdyby choć jedna osoba w tym klubie gejowskim miała zwykły mały pistolecik, to nie byłoby tylu ofiar, i to wszystko na temat posiadania broni. Mieć i bronić się, to jest prawo każdego obywatela, ale nie o tym chce mówić, bo to każdy zdrowy na umyśle człowiek wie, a jeśli ma inne zdanie, to życzę mu wtargnięcia do domu kilku zwyrodnialców z zamiarem rabunku, gwałtu i wymordowania rodziny. I niech pan ludziom w głowach nie miesza, nie dosyć, że „reformami szkolnymi” zdołaliście odmóżdżyć spora część Polaków, to teraz tacy propagandyści, jak pan bazują na tym organizmie wciskając im na siłę poprzez polskojęzyczne media każde zwyrodnialstwo i q/ estwo jako normę, a każdorazowy bunt jako nietolerancję i nie mówię tu o gejostwie, bo ten temat jest juz wałkowany na wszystkie mozliwe sposoby i stał sie po prostu nudny, a wciskanie ludziom, że homofobi, których są w Polsce miliony chcą wymordować gejów, bo im tam jakas wiara nie pozwala na nich patrzeć czy „cóś” jest śmieszne i jeszcze raz śmieszne. Ale zdaje sobie sprawę, że uważa pan materiał w postaci Polaków, którzy nadaja sie tylko do łopaty, parafrazuje pańskie słowa, jako ten, któremu należy ten bełkot wciskać. Niech pan może raczej opowie tym ludzikom, które słuchaja pana z otwartymi buziami i zamglonymi od dragów oczkami o bestialskich mordach, paleniu żywcem i obcinaniu głów przez chrzescijanofobów na Bliskim Wschodzie, to tam widzę problem ludobójstwa i jego geneza nie ma dla mnie znaczenia, choć sama jestem niewierząca. Troche odbiegłam od tego co chce powiedzieć, bo za duzo propagandowych bredni pan ogłosił na forum i trudno je rozdzielić, bo zawsze łącza się i zmierzają generalnie do upodlenia, sq/wienia, zdemoralizowania i zmarginalizowania Polaków, a chodzi mi o temat kazirodztwa, którym próbował nas pan tak zainteresować i zaaranżować debate publiczną w tym zakresie. Czy pan wciela w zycie te swoje genialne pomysły, czy tylko chce żebyśmy my je wcielali? Nie oczekuje odpowiedzi odnośnie kazirodztwa, ale odnośnie propagowania homoseksualizmu i parad równości chciałabym sie dowiedzieć jako niepostępowa, nienowoczesna mężatka z trójką dzieci, kiedy pan w końcu pokarze klasę, a przede wszystkim praktyczne zaangażowanie w to co pan głosi, szczerosc swoich wywodów i założy skórzany kaganiec na twarz, stringi na d/pe, przebije sutki, włozy w nie metalowe koła i da sie poprowadzić na smyczy prof Środzie na jednej z parad gejowskich?

css.php