Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
Loose blues - Jana Hartmana zapiski nieodpowiedzialne Loose blues - Jana Hartmana zapiski nieodpowiedzialne Loose blues - Jana Hartmana zapiski nieodpowiedzialne

7.10.2016
piątek

Kaczyński musi odejść!

7 października 2016, piątek,

Przedterminowe wybory za rok? Rzucam kilka pytań: czy dojdzie do rozłamu w klubie parlamentarnym PiS w związku z konfliktem wokół ustawy zakazującej aborcji? Czy Rydzyk wycofa swoich ludzi? Jak postąpi Marek Jurek? Jest bardzo prawdopodobne, że przynajmniej kilku, jeśli nie kilkunastu posłów, opuści klub. W takiej sytuacji utrzymanie większości parlamentarnej zależeć będzie od „wykupienia” przez PiS odpowiedniej liczby posłów od Kukiza. Na handlu PiS, jak wiemy, zna się nieźle, więc może się udać, tym bardziej że materiał ludzki jest niedrogi i elastyczny. Ale może się też nie udać…

Po klęsce w sprawie ustawy antyaborcyjnej Kaczyński znalazł się w bardzo trudnym położeniu. Fundamentaliści będą od niego żądać wprowadzenia ustawy, w której zakazana będzie aborcja w przypadku ciężkiego uszkodzenia płodu. Z pewnością będzie więc musiał przynajmniej podjąć próbę jej przeprowadzenia. Wtedy jednak kobiety znów wyjdą na ulice. Nie ma mowy o żadnym „przeczekaniu” czy „uspokojeniu sytuacji”. Nie ma żadnego pola do „kompromisu”, bo kobiety są pod ścianą.

Kaczyński zaś znalazł się między młotem a kowadłem. I ten młot zaraz spadnie. Nie ma dobrego ruchu. Cokolwiek zrobi Kaczyński, będzie to już tylko ratowanie się z opresji. Nimb niepokonanego i zawsze zwycięskiego demona polityki rozwiał się raz na zawsze. Tymczasem społeczeństwo demokratyczne i opozycja nabierają wiatru w żagle. PiS zaczyna spadać w sondażach i będzie spadać nadal. Przecież trzeba będzie zapłacić za 500+ (np. podwyżką podatków), a i zastępy pokrzywdzonych przez partyjną nomenklaturę wciąż rosną. Teren polaryzuje się coraz bardziej, przygotowując się do walki o samorządy. Ci, co „nie z PiS”, są coraz bardziej wkurzeni i zdeterminowani.

Również Kościół zacznie się wycofywać z układu z PiS, gdy przekona się, że Kaczyński może stracić władzę. Jeśli w dodatku odwróci się od niego Rydzyk, to w ogóle w terenie zrobi się marnie. No i wreszcie związki zawodowe. Kaczyński traci poparcie Piotra Dudy, a pozostałe związki i tak są przeciwko niemu. Swoje trzy gorsze dorzuci UE, która jednak nie odpuści i ukarze reżim PiS, obcinając to i owo.

Hipoteza przedterminowych wyborów zawisa w powietrzu. A gdy już raz zawiśnie, to trudno ją skutecznie obalić. Będzie sobie tak wisieć i wisieć. A pod tym znakiem rządzi się trudno i chwiejnie. Za to opozycja nabiera wigoru i zwiera szeregi. I o to chodzi! Dlatego warto już dziś mówić: Kaczyński musi odejść!

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 36

Dodaj komentarz »
 1. Fundamentalisci nie odejda, gdyż zdaja sobie sprawę, ze dla nich może być już tylko gorzej. To samo z kosciolem. Chyba ze Pan Bóg postanowi ich ukarać za homofobie i odbierze im rozum:)))

 2. Po co tyle emocji, z myśleniem — co będzie. Od takiego myślenia nie przybędzie nam ani jeden neuron, nie staniemy się mądrzejsi, ….

  Okoliczności zdarzenia , nie zostały jeszcze wyjaśnione, kto za tym stał, co się stało,
  że nasze młode polskie kobiety na taki zryw się dopuściły.
  Trzeba wyjaśnić, gdzie jest przyczyna, że Kaczyńskiemu, jego strategiczne myślenie nawaliło.
  Bez załatwienia wielu innych patologii: mam na myśli obietnice wyborcze, z programem 500+ , problemu demograficznego: przyczyny tego, że nam polskie dzieci nie chcą rodzić, połowa narodu jest na L4, tym pisanym i nie zapisanym
  przez lekarza i w wielu innych sprawach idziemy do tyłu…..
  — do przodu nie pójdziemy, bo hamulec jest za mocno zaciągnięty, na bezmyślności ogólnonarodowej, im wyżej tym mocniej.

 3. „Kaczyński musi odejść!”

  A co bedzie, jesli na jego miejsce przyjda chlopcy z ONR?

 4. Reklama
  Polityka_blog_komentarze_rec_mobile
  Polityka_blog_komentarze_rec_desktop
 5. Uwaga, fundamentaliści (z lewej i prawej): jest okazja, abyście wygrali. Pan Hartman walczy o to, aby otworzyć wam wrota do władzy.

 6. Ja wciąż się obawiam, że większość konstytucyjną w decydującym momencie da Kaczyńskiemu wielu posłów PO. Nie mogę zapomnieć o projekcie sprzed lat „POPiS” – jedni i drudzy są elementami tego samego układu a w kwestii „światopogladu” i zrozumienia postępowych prądów tkwią w tych samych mrokach.
  Gorącym tematem tego tygodnia to kobiety na ulicach ale to, że PO także nie rozumie co sobą reprezentują kobiety XXI wieku uderzyło mnie już 7 lat temu.
  Zaślepienie w zacofaniu – tak można opisać całą polską klasę polityczną.

 7. Ja myślę, że to było po myśli prezesa, tzn nie chciał zaostrzania prawa aborcyjnego i pokazał zwolennikom tego zaostrzania, że próbował, ale cóż opór społeczeństwa jest tak wielki! To żadna klęska. Dobrze będzie jak odejdzie po następnych wyborach, tzn jego rząd i i inni „pomazańcy” Ale właściwie to, gdzie ma odejść, zrezygnować z funkcji szefa partii ?, przecież nie piastuje żadnej innej funkcji w układzie rządzenia. Prezesem swojej partii będzie prawdopodobnie do zgonu, nawet jeśli ta partia ulegnie jakimś podziałom, to ten kawałek prezesowi zostanie.

 8. Istnieją sztuki tak słabe, że nie mogą zejść ze sceny.
  Stanisław Jerzy Lec

 9. Tezy profesora zakladaja ze obiekt i obiekt analizy jak i „lepsza” czesc Suwerena sa kieruja sie logika. A to zalozenie jest slabe. „Lepsza” czesc Suwerena glosuje tylkami, brzuchem ale z pewnoscia nie glowami. A obiekt analizy – czyli Pi-SS, zachowuje sie jak dzika bezwladna horda barbarzyncow, ktorzy wierza w dziure helowa, 3 bomby na pokladzie tupolewa i ze Tusk namowil sie z Putinem zeby zabic Kaczynskiego i z Cameronem zeby UK wyszla z UE.

 10. A gdziez to zwykly posel ma odejsc?

 11. A Balcerowicz ma zostać? Tak, pod warunkiem, że na Ukrainie!

 12. Jan Hartman: Kaczyński musi odejść! Przedterminowe wybory za rok? Rzucam kilka pytań.

  Przebijam i rzucam tylko jedno pytanie: czy po odejściu Kaczora wróci Janusz Palikot z Janem Hartmanem?

  http://natemat.pl/gallery/5,palikot-oglasza-koniec-happeningow-galeria-tych-ktore-urzadzil

 13. Jak najszybciej, żeby Kalkstein odszedł. Przyznaję Panie Janku plułem swego czasu na PO, ale za ich rządów miałem spokój. Ledwie PiSda doszła do władzy to wytoczono mi dwie sprawy w Sądzie; ale nie poszło po ich stronie. Chciałbym, żeby do rządów wróciła Lewica i Pan Panie JANKU. PRZYNAJMNIEJ NIKT BY MNIE NIE WŁÓCZYŁ PO SĄDACH, A SZARY CZŁOWIEK BYŁBY NA PEWNO SZANOWANY. Teraz tego nie ma, bo ten mały ch..J Kalkstein niesamowicie mąci, we wszystkich dziedzinach życia społeczno-gospodarczego. PRECZ Z KACZYZMEM I JEGO PISDĄ!! Lewico zjednocz się ponownie i jak najszybciej, bo rozpierduchy Polski rozwalą za chwile tu wszystko. Nie pozwólmy im na to.

 14. Z tym zwieraniem szeregów przez opozycję,to lekka przesada. Nie wiem co taka np.Platforma Ob. zwiera,ale nie są to z pewnością szeregi. Moim skromnym zdaniem PiS musi jeszcze długo porządzić,aby dał się obywatelom na tyle we znaki,tak w demokracji,jak i w gospodarce,żeby jego rządy nigdy już nie wróciły.Nigdy,przenigdy więcej.Prawdziwa opozycja dopiero powstanie na bazie ogólnonarodowego sprzeciwu,a wtedy rozliczą,zdelegalizują,ukarzą. Och ale sen miałem! o kurczę,ale sen!!!

 15. Ajajaj, co to się dzieje? PiS, w zmowie z hyclami w szpiczastych czapach, podjął heroiczną walkę, której celem był całkowity zakaz – jak mówili – „zabijania nienarodzonych dzieci”. I się z tej walki nagle wycofali. Jak gdyby chodziło o pietruszkę, a nie podstawową „prawdę wiary” i tzw. „konieczność ochrony życia od zapłodnienia…”. Któreś tam przykazanie kategorycznie wzywa: „Nie zabijaj”! I nagle hycle w złocistych chałatach mówią, że to przykazanie nie ma dla nich znaczenia!

  Dobrze. Ale co teraz? Ano teraz obowiązuje nadal dotychas obowiązująca ustawa. Ta która, prawda, że w ograniczony sposób, w nomenklaturze hycli – dopuszcza „zabijanie nienarodzonych dzieci”. Dopuszcza! Tak jest! Teraz dopuszcza za zgodą i PiS, i również hycli! W sprawie tej wypowiedział się Henryk Hoser (abp), ten który kazał ks. Lemańskiemu zdejmować spodnie, żeby on, Hoser, mógł uzyskać pewność, że ks. Lemański nie jest obrzezany! Podobne metody stosowali niemieccy naziści!

  I co powiedział tenże Hoser? Ano powiedział, z właściwą jemu hipokryzją, że od początku był za wycofaniem nowej ustawy, bowiem „przewidywała karanie kobiet”. Ale w ten sposób przecież zaakceptował starą ustawę, która dopuszcza „zabijanie nienarodzonych dzieci”. I to „zabijanie” jest teraz, i Hoserowi, i hyclom, i PiSowi ganz egal! Dopuszczalne i przez nich zaakceptowane! Wykpili się argumentem zbędności karania kobiet! Plugawa obłuda! Przecież mogli zrezygnować z przepisu o karaniu kobiet…

  Teraz, nie ma cudów, to „zabijanie” będzie szło na ich licznik, na ich odpowiedzialność, na ich pokrętne sumienia. Nie wolno im było tego uczynić. Ale stchórzyli, aż ten smród rozszedł się nie tylko na całą Polskę, ale i na całą Europę. Wszystkie telewizje europejskie trąbią o tym dziennikach i na stronach gazety TV.

 16. Prezes PiS odejdzie? Wtedy PiS odejdzie. Jak latwo zauwazyc po Girtychu, Kaminskim, Zalewskim, Marcinkiewiczu czy Michalskim- wszyscy nagle madrzeja i mowia bardzorozsadnie po zakonczeniu wspolpacy z Kczynskim.

 17. „A co bedzie, jesli na jego miejsce przyjda chlopcy z ONR?” – pyta Levar
  Chłopcy z ONR naśladują chłopców z Izraela , są nawet bardziej libreralnymi nacjonalistami , ale tamtym się wszytko wybacza , a nawet ich kocha cały świat , a chłopcom z ONR ma się za złe miłość do ojczyzny.

 18. 1. Sekretarz KC PiS odejdzie tylko wtedy, gdy 99.5% czlonkow (przepraszam) i delegatow na Zjazd Partii poprosi go aby zrobil to dla zbawienia Ojczyzny…

 19. Śmiałe tezy, oby nie pobożne życzenia

 20. Absolutnie wszystko wskazuje na to, że będzie tylko gorzej. Kaczyński i spółka będą do końca dzielić i eskalować zamordyzm. Zwyczajnie boją się, że gdy stracą władzę, to tym razem nie będą mogli liczyć na bezkarność. Koszty kaczyzmu będą wielowymiarowe i ogromne. Nadzieja w Morawieckim, bo skutecznie przekonuje, iż wygląd wyczerpuje jego atuty. Patriotą jest ci on obiektywnie i mimowolnie, bo dzięki niemu suweren szybciej pobierze nauki. Pieniędzy wystarczy, bo jak zabraknie to się dodrukuje. To musi potrwać, Panie Profesorze. Może nawet ze dwa lata ?

 21. ” Wladzy zdobytej karabinem nie oddaje sie w wolnych wyborach „. Kto to powiedzial ? Mentor niektorych z obecnie rzadzacych – Lenin. Oczywiscie PiS nie zdobyl wladzy karabinem Mosin. Jego ” karabinami ” byly niezadowolenie i poczucie bycia pominietym, przez duza grupe spoleczenstwa. Tymniemniej wladza zostala ” zdobyta „. Stad syndrom oblezonej twierdzy, szukanie wrogow, szukanie tajemniczego ” systemu ” szkodzacemu ” dobrej zmianie „. Nie liczylbym na wczesniejsze, a w czarnym scenariuszu, na zadne wybory. ” Szczescie raz sie usmiecha … ” jak mowia slowa piosenki. Szczescie usmiechnelo sie do PiS dwa razy. Pierwszy zostal zmarnowany, drugi i ostani bedzie broniony do ” ostatniej kropli krwi „. Za duzo sie narobilo. JB.

 22. Chcialbym zeby tak sie stalo,ale czy to nastapi?Nie widac,zeby ktorykolwiek z poslow PiS wyrwal sie spod uroku Prezesa.

 23. @Kalina
  Masz racje, Bedą sie trzymać koryta.
  To samo dotyczy czarnych.

 24. Nie warto płakać za Kaczyńskim.

 25. .. czy zawsze musimy podpierac sie przyslowiem ,,madry Polak po szkodzie ,,!!!! Wybraliscie szalencow ,marionetki ,karierowiczow itp. wiec teraz jest czas na zadume i moze na mocne uderzenie w glowe !

 26. Panie Profesorze, nie byłoby tego PiSowskiego nierządu, gdyby nie miał bezgranicznego popracia polskiego KK. Tam tkwi całe zło!
  W „normalnych krajach” KK popiera partie umiarkowanej centroprawicy.
  A u nas jaki episkopat, taka partia!
  Bez popracia episkopatu PiS miałby 5…10% poparcia jak niegdyś ZChN.
  A tak maja 35% i sprawiają wrażenie partii powszechnej.
  Pójdą po trupach w realizacji swojej kontrrewolucji.
  Nowy mesjsnizm, który chce odwrocić koło historii.
  Ich celem jest budowa autorytarnego partyjnego społeczeństwa opartego o idee przedsoborowego KK.
  Mamy być polska wersja Hiszpanii generała Franco: autorytaryzm polityczny, ideologiczny, społeczny i religijny w połączeniu z autarkia ekonomiczna.

 27. Rząd PiS 2, podobnie jak rządy PiS 1, AWS, PC i ZChN wchodzą moze w rożne układy taktyczne, ale maja mniej lub bardziej konwserwatywna ideologie, której celem strategicznym budowa autorytarnego porządku społecznego opartego o przedsoborowy, reakcyjny katolicyzm.
  Innymi słowy cel i ideologia są jasno określone i cieszą sie niezmiennym poparciem episkopatu i innych instytucji oraz ruchow kościelnych.
  Jedyna różnica to skala radykalizmu i determinacji obecnego rządu PiS.
  Na taktyczne gierki, uniki i zwroty nie należy zwracać uwagi.
  Sluza jedynie zmyleniu przeciwnikow politycznych i społecznych a przede wszystkim utrzymaniu niepewnej części elektoratu PiS (beneficjenci 500+, wyborcy socjalni, związkowcy z Solidarności, zwłaszcza górnicy, ludzie blisko wieku emerytalnego etc,).
  Wszystko dla utrzymania władzy za wszelka cenę.
  Autorytarna ideologia PiS dopuszcza także to, ze cel uświęca środki !!!

 28. PiS sie duzo nauczył w porównaniu z innymi partiami politycznymi.
  Przede wszystkim porzucil neoliberalizm poprzednich rządów prawicowych na rzecz skrajnego populizmu i klientelizmu.
  Realizuje myśli niepokornych publicystów i ideologów: Strategiczny fundamentalizm i taktyczny relatywizm ala Viktor Orban.
  Obywatele nie dajcie sie zwariować !!!

 29. Kaczyński cały czas pcha się w trudne położenie i zmusza do tego innych. Jak pójdzie w odstawkę, wszyscy odetchną.

 30. @ azur – Oj tak ! Wszyscy odetchna. Niech sie to juz stanie. Jednak latwe to nie bedzie. Wroc do mojego poprzedniego komentarza o ” zdobytej wladzy „. JB. JB.

 31. @ wojtek, 7 października o godz. 20:50

  Masz rację, jeśli wskazujesz na nacjonalizm, jako zjawisko negatywne. Ale, jak to wynika z treści „pomiędzy wierszami” Twojej wypowiedzi, Ty nie potępiasz nacjonalizmu, tylko w niedopuszczalny sposób pochwalasz nacjonalizm polski. Twierdzisz, że nacjonalizm izraelski jest gorszy, jak piszesz – „mniej liberalny”. Z tego wynika, że nacjonalizm polski jest albo liberalny, albo tylko bardziej liberalny niż nacjonalizm izraelski. Czyli: Nasz nacjonalizm jest cacy, nacjonalizm izraelski jest bee!

  Mylisz się bardzo, a właściwie się nie mylisz, bo Twoja wiedza w tym zakresie jest zerowa. Kierujesz się emocjami, które mieszasz z uczuciami swojsko pojmowanego patriotyzmu. Tak nie wolno. Chciałbym, żebyś to zrozumiał i już nie popełniał tego błędu nigdy więcej. Bo z tego, co powiedziałeś, jednoznacznie wynika: W ten sposób myślą nie tylko zwolennicy nacjonalizmu, do których Ty najwidoczniej się zaliczasz, ale – prawdopodobnie – jesteś organizacyjnie zaagażowany. Gorzej jeszcze, bo z Twojej wypowiedzi niedwuznacznie wynika, że jesteś antysemitą, narodowym katolikiem, człowiekiem moralnie zdezorientowanym.

  W Polskiej kulturze dość często jest stosowany argument, znany od dawna z kawału, opowiadanego wiele lat temu. Amerykański dziennikarz pyta rosyjskiego publicystę, czy to prawda, że w ZSRR człowiek może przez całe życie pracować, a mimo to nie zdoła zarobić na choćby najtańszy samochód? A Rosjanin odpowiedział mu: A u was czarych biją po mordzie. Ostatnio przedstawicielka PiS wypowiedziała się w tym samym stylu: Nasze postępowanie jest pełne błędów, ale to nic w porównaniu z tym, co robiła PO, jak była u wałdzy. Jest usprawiedliwianie samego siebie poprzez wskazywanie błędów popełnianych przez innych. Taki sposób myślenia nie ma nic wspólnego z zasadami systemu demokratycznego. A polityk, który używa tego rodzaju argumentów, wystawia sobie świadectwo i nieudolności, i szkodliwości.

  Zakładając, że jesteś narodowym katolikiem, powiem Ci, że Twoje myślenie pozbawione jest podstaw moralnych. Grzechami popełnianymi przez inne osoby nie można usprawiedliwić swoich grzechów. Za zło popełnione, odpowiedzialność ponosi ten, który je popełnił. I nikt nie może usprawiedliwiać swojego zła tym, że ktoś inny popełnił – w jego mniemaniu – jeszcze większe zło.

  Boli Cię też to, że kultura izraelska cieszy się uznaniem na całym świecie, z wyjątkami – oczywiście. Tymi wyjątkami są narody, które są przekonane o wyższości swojej kultury nad kulturą izraelską. Innym słowy, narody i durne, i zarozumiałe. Ale żaden naród nie może sobie kupić uznania w świecie inaczej, jak tylko poprzez swoją wysoką kulturę. Kulturę, która przynosi mu podziw i uznanie. Tego zaszczytu, niestety, my nie doświadczamy. Bo jeśli się w tej opinii mylę, to wskaż mi chociaż jeden obcy naród, który nas podziwia; nas podziwia bardziej niż my sami siebie. A Izrael jest podziwiany, sam to stwierdziłeś, tylko nie rozumiesz, dlaczego.

  Czym innym jest nacjonalizm – pogarda dla innych narodów, a czym innym patriotyzm – miłość do ojczyzny. Tego też nie rozumiesz. Nikt przy zdrowych zmysłach nie potępia patriotyzmu. I nikt tego nie robi, tylko Ty to sobie tak „wykoncypowałeś”.

 32. Szanowny Panie Redaktorze,

  Proszę koniecznie przeczytać projekt ustawy Polskiej Federacji Ruchów Obrony Życia, który teraz będzie procedowany w Sejmie. Proszę zwrócić uwagę na zapisy w paragrafie 2 p.2 i 6: lekarz „nie popełnia przestępstwa”, a ciężarna „nie podlega karze”, czyli POPEŁNIA PRZESTĘPSTWO.

  Według tego projektu każda kobieta, która poroni albo urodzi chore dziecko, będzie mogła zostać uznana za przestępczynię! Wystarczy, że jakiś biegły sądowy stwierdzi, że np. to że pracowała w ciąży, naraziło płód na uszczerbek na zdrowiu. Ciężarna będzie mogła dostać PRAWOMOCNY WYROK za NIEUMYŚLNE spowodowanie USZCZERBKU NA ZDROWIU płodu. Czyli nie będzie mogła pełnić funkcji publicznych, będzie miała utrudniony dostęp do rynku pracy albo do emigracji!

  TO PUŁAPKA. Rządzący, biskupi i reżimowi publicyści powtarzają, że nie będzie KARANIA kobiet, ale nie wspominają o tym, że będzie SKAZYWANIE kobiet, i to nawet za to, że dziecko urodzi się chore.

  Tu jest link do tego projektu, na dole strony:
  http://www.pro-life.pl/tak-dzialamy/nasze-inicjatywy/komunikat-prasowy-polskiej-federacji-ruchow-obrony-zycia

 33. Ech panie profesorze, czyżby pan nie znał historii XX wieku, to chociaż niech się pan rozejrzy po globalnej wiosce; ile pan J.K. ma wzorców do podziwiania i nauki; ilu to mamy dożywotnich miłościwie panujących, oczywiście dla szczęścia obywateli. Sądzi pan, że Polaków się nie da?

 34. Jak przypomina Zwiazek Pracodawcow Polskich w czasie swoich dwuletnich rządów PiS zlikwidował:
  40 proc. stawki PIT;
  podatek od spadku i darowizn;
  podatek od alimentów na dzieci;
  podatek od pożyczek w rodzinie;
  10 proc. akcyzy na kosmetyki.
  Obniżył zaś:
  deficyt budżetowy z 28,36 mld PLN do 15,95 mld PLN;
  deficyt finansów publicznych z 4 proc. do 1,9 proc.;
  składkę rentową z 13 proc. do 6 proc.;
  składkę wypadkową;
  stawkę VAT na usługi pracochłonne z 22 proc. do 7 proc.;
  stawkę VAT w budownictwie z 22 proc. do 7 proc.;
  podstawową stawkę PIT z 19 proc. do 18 proc.;
  akcyzę na używane samochody;
  akcyzę na biopaliwa;
  opłaty notarialne;
  liczbę urzędników o pół tysiąca. za portalem wpolityce

  To wszystko przy wyciu III RP, ze to szkodliwe rozdawnictwo. Inaczej mowiac, mieliby jeszcze wiecej na osmiorniczki, kilometrowki, propagande a Polacy byliby jeszcze bardziej okradzeni. Byloby wiecej dla zachodnich banksterow wyprowadzajacych kase z kraju i dla polskich straznikow tego procederu.

  Dziennikarzyny propagandowe, przed wami nie lada wyzwanie, będziecie musieli wylać hektolitry hejtu na PIS, bo prezydent właśnie podpisał ustawę dzięki której od nowego roku niezależnie od umowy najniższa krajowa wzrośnie do 12 zł na godzinę. Nie mowiac juz o 500 plus, mieszkanie plus, podwyzce 360 zl dla wojskowych, podniesieniu placy minimalnej, darmowych lekach dla seniorow, uszczelnieniu podatkow!

  Propagandziści liberalni mają nie lada orzech do rozgryzienia, bowiem ten zły kaczystowski rząd okazuje się o niebo bardziej zatroskany o ludzi niż PO nowoczesna, kodziarstwo, sld razem wzięte. Rząd wreszcie coś robi dla ludzi a nie dla siebie samych, ciekawe jakim hejtem to przykryjecie.

  I pamiętajcie kto zlikwidował sądy pracy, pamiętajcie kto zablokował działanie Pipu, pamiętajcie kto pozwolił ostrzegać pracodawców o kontroli urzędów, pamiętajcie kto wykonczył prawo pracy i pamiętajcie, że nie ma skutecznego mechanizmu odzyskania pieniędzy od nieuczciwego pracodawcy.

 35. Protest „czarnego poniedziałku” to kamień, który uruchomił polityczną lawinę. Tego PiS nie zdoła zatrzymać. Wczoraj, w sobotę protestowali artyści przed Pałacem Kultury i Nauki w Warszawie. Jutro, w poniedziałek w 17 miastach Polski zaprotestują nauczyciele, rodzice i uczniowie przeciw haniebnej „reformie” oświaty. Pora nowych wyborów parlamentarnych za pasem. Kaczyński musi odejść.

 36. Nigdy nie powinien przyjść… i .

css.php