Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
Loose blues - Jana Hartmana zapiski nieodpowiedzialne Loose blues - Jana Hartmana zapiski nieodpowiedzialne Loose blues - Jana Hartmana zapiski nieodpowiedzialne

20.03.2017
poniedziałek

Polski Marsz w Brukseli! Jedź z nami 24.04.!

20 marca 2017, poniedziałek,

W imieniu Komitetu Organizacyjnego Marszu „Polska jest w Europie!” mam zaszczyt i przyjemność zaprosić wszystkich demokratycznie i obywatelsko myślących Polaków na 24 kwietnia do Brukseli! Organizujemy marsz polskich i europejskich flag, aby pokazać mieszkańcom Unii Europejskiej, że Polska nie kończy się na Jarosławie Kaczyńskim i PiS, że jesteśmy demokratycznym społeczeństwem – członkiem europejskiej wspólnoty narodów, zrzeszonej w Unii Europejskiej i nie pozwolimy, by harce populistycznego i autorytarnego rządu doprowadziły do wykluczenia naszego kraju z przestrzeni wolnego świata. Nasz kraj znalazł się w izolacji, a tym samym jego podstawowe interesy są zagrożone. W tej nadzwyczajnej sytuacji niezbędna jest mobilizacja społeczna wszystkich ludzi dobrej woli. Musimy pokazać Europie, że jesteśmy jej częścią i podzielamy jej wartości, zanim narody Europy do końca stracą wiarę w naszą przynależność do kultury politycznej Zachodu. Utrata tej wiary oznaczałaby dla nas moralną i kulturową katastrofę.

Marsz inicjuje Komitet Obrony Demokracji (komunikat na FB: tutaj; komunikat prasowy 21 marca), lecz w jego organizacji weźmie udział wiele innych podmiotów, na równych prawach. Zapraszamy wszystkie organizacje społeczne i partie polityczne, całe polskie społeczeństwo obywatelskie do współpracy! Muszą nas być w Brukseli tysiące! Tylko wtedy zostaniemy zauważeni. Katastrofa dyplomatyczna i wizerunkowa, którą zgotowali nam PiS i Jarosław Kaczyński swoją żałosną akcją przeciwko Donaldowi Tuskowi, wymaga obywatelskiej reakcji. Polska znalazła się w stanie politycznej kwarantanny. Nie mamy już przyjaciół… Stajemy na progu procesu, który może się skończyć wyjściem bądź wykluczeniem Polski z Unii. Nie możemy do tego dopuścić!

Przemaszerujemy przez Brukselę, by pokazać nasze poparcie dla idei europejskiej, przeprosić Europę za to, co wyczynia polski rząd i podziękować za to wszystko, co społeczeństwa Zachodu oraz Unia Europejska zrobiły dla naszego kraju. Czy pomyśleliście o tym, że nasi przyjaciele z zachodniej Europy nigdy jeszcze nie usłyszeli słowa „dziękuję” za włączenie nas w polityczne struktury wolnego świata i za setki miliardów euro płynących każdego roku do Polski?

Czas najwyższy to uczynić, nie zapominając, że obecność Polski w strukturach europejskich wzmacnia nie tylko nas, ale całą Unię. Nie możemy dopuścić do tego, by narody Europy zaczęły o tym myśleć inaczej.

W czasie marszu złożymy memorandum na ręce Przewodniczącego Komisji Europejskiej, Przewodniczącego Rady Europejskiej i Przewodniczącego Parlamentu Europejskiego, w którym zapewnimy Unię Europejską, w imieniu wszystkich organizacji przyłączających się do Marszu, że:

– będziemy walczyć o przywrócenie w Polsce standardów demokratycznego państwa prawnego – szacunku dla konstytucji, niezawisłości sądów, niezależności prokuratury, godnych tego miana mediów publicznych, wolności w sferze kultury i edukacji.

– naszym gorącym pragnieniem jest, aby Polska pozostała w Unii Europejskiej jako obliczalny i kompetentny partner, któremu leży na sercu zarówno dobro własnego państwa, jak i dobro całej Unii.

– jesteśmy Polakami i Europejczykami, przyjaciółmi i sprzymierzeńcami wszystkich narodów Europy.

– niezależnie od dzielących nas różnych w poglądach politycznych wierzymy w siłę moralną demokracji i stojących za nią wartości: wolności, równości, praworządności, samorządności, solidarności społecznej, uczciwej debaty publicznej oraz transparencji w sprawowaniu władzy.

– zdajemy sobie sprawę, jak wiele uczyniły dla Polski narody i państwa Unii Europejskiej, zarówno w ciągu ostatnich kilkunastu lat, jak i wcześniej, w latach stanu wojennego i wielkiego kryzysu gospodarczego lat 80. – jesteśmy za tę pomoc oraz za okazane nam (jako nowicjuszom w praktykowaniu demokracji) zaufanie głęboko wdzięczni, jednocześnie wyrażając przekonanie, że obecność naszego kraju w strukturach europejskich jest korzystna i ważna dla wszystkich narodów zrzeszonych w Unii.

– w obliczu kompromitujących działań polskich władz uczynimy wszystko, aby przywrócić Polsce zasłużoną reputację kraju miłującego wolność, szanującego zasady demokracji i własną konstytucję, otwartego na świat i gotowego solidarnie z partnerami z Unii rozwiązywać nasze wspólne problemy.

Jedź z nami! Namawiamy każdą i każdego z Was, namawiamy Ciebie, abyś powziął ten niemały wysiłek i poświęcił dwie doby na wyprawę do Brukseli. Ojczyzna jest w potrzebie – ten patos jest dziś jak najbardziej na miejscu. Jeśli nie pokażemy, że zależy nam na demokracji i na Unii Europejskiej, Unia pokaże nam, że nie zależy jej na nas. To nie jest błaha sprawa. Nikt za nas tego nie załatwi. Udowodnijmy, że stać nas na działanie i że Polacy w Brukseli potrafią nie tylko wyciągać rękę po dotacje i awanturować się. Unia też potrzebuje sygnału z naszej strony.

Sukcesywnie podawać będziemy poprzez media informacje na temat organizacji wyjazdu. Generalnie jedziemy autokarami, co oznacza łącznie ok. 30 godzin jazdy! Wysiłek jest więc niemały, ale sprawa jest tego warta. Autokary wyjadą z wielu miast. Koszt wyjazdu to zapewne ok. 300-500 zł, zależnie od firmy i odległości. Zachęcamy każdą z organizacji, które zechcą się przyłączyć do samodzielnego załatwiania autokarów. Wszystkie zgłoszenia od organizacji prosimy kierować na adres Komitetu Organizacyjnego: marszbruksela@ruchkod.pl.

Namów znajomych! Udostępnij ten wpis na swoim FB, na TT i gdzie tylko możesz. Dzięki!

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 25

Dodaj komentarz »
 1. Za wcześnie.Błąd.Najpierw listy do UE.

 2. Czy Bruksela akceptuje ten przemarsz ?
  Cz busy będą wyposażone w toalety ?

  To nie są trywialne pytania.
  Chodzi mi o to by nie zasrać sprawy.

 3. Mys pikno!
  ale dla scislosci…
  – nie ma takiej klauzuli, ze EU moze ze swoich szeregow wykluczac; zainteresowani musza sami o to wnioskowac.
  – do Polski nie plyna rocznie setki miliardow euro z EU. W zeszlym roku 9,2 miliarda, co stanowi 22,5%, prawie jedna czwarta (sic!), calosci funduszy EU na pomoc gospodarcza.

 4. Reklama
  Polityka_blog_komentarze_rec_mobile
  Polityka_blog_komentarze_rec_desktop
 5. Z tymi setkami miliardami Euro ROCZNIE dla Polski, to mocno Autor przesadził. Pewnie z rozpędu w gorączce publicystycznej, a nie z jakieś złej woli. Ale w sumie wyszło jak to w epoce „postprawdy” częste. I jak z 40% bezrobociem w Ameryce Trumpa.

  Nie chcę przez to pomniejszać kapitalnego znaczenia pomocy unijnej dla Polski, ale po co przesadzać?

 6. Panie Profesorze !

  Inicjatywa bardzo dobra, ale nie wiem czy data manifestacji jest wybrana trafnie. Data tej manifestacji powinna być przesunięta na inny dzień, a to z tego powodu, że dzień 22 kwietnia to jest dzień urodzin W. Lenina. Dobrze Pan wie z jakim resentymentem wraca się w Rosji do postaci Lenina i Stalina jako twórców potęgo ZSRR. W tym dniu właśnie w wielu miastach Rosji odbędą się manifestacje. Proszę więc wyobrazić sobie jak propaganda pisowska zestawi manifestacje w Rosji z waszą manifestacją i zrobi sieczkę w swojej propagandowej telewizji narodowej.

 7. .

  Mam ogromny szacunek dla Merkel,
  mimo że to chadecka konserwa, Polska
  jej bardzo wiele zawdzięcza, takiego
  kredytu zaufania jaki dostała Polska
  nie dostał żaden inny kraj w EU

  Takich korzyści finansowych, pozycji,
  rosnących wpływów w unii w tak krótkim
  czasie nie wypracował nikt inny

  Wszystko to przesmarkuje Pan Naczelnik,
  i jego ciemnylud-Suveren, trudno znaleźć
  przekonywujący, efektywny sposób by
  zakomunikować Unii że PISS to ABERACJA,
  a Polska at the „core” jest jednak NORMALNA
  (having hard time believing in it mayself…)
  but

  Good Luck on 4/22

  .

  ~

 8. Jedźcie do Brukseli! Weźcie 4-5 dni wolnego od roboty! Nie spędzajcie tego czasu z bliskimi, nie zajmujcie się czymś pożytecznym, nawet o tym nie myślcie! Zapłaćcie 500 zł, rozbijajcie się łącznie 48 godzin w te i we wte autokarem. A jak już będziecie na miejscu, to przepełznijcie się przez Brukselę, pamiętajcie o tym, żeby robić hałas, weźcie wuwuzele! W ten sposób pomożecie demokracji, zmienicie bardzo dużo! Jesteście przecież postępowi, a prawdziwy postępowy człowiek nie będzie sobie zawracał głowy takimi błahostkami jak wytwarzanie dobrobytu, kiedy ojczyzna wzywa, to trzeba jechać do Brukseli i przetoczyć się jej ulicami ;].

  Heh… Biedy człowiek potrzebuje chyba neuroleptyków, leków przeciwpsychotycznych, bo te objawy derealizacji są coraz cięższe…

 9. Panie Profesorze, 22 kwietnia, jak w Pana tekście, czy 24 kwietnia, jak na podanej lince do fb KODu?

 10. Czy kodowiec Giertych (na forach „GW” zwany faszystą) pojedzie? Warto też wziąć pana Prezydenta B. Komorowskiego z PO, tak świetnie łamał Konstytucję, że się nadaje.

 11. Chce Pan poprowadzić polski marsz w Brukseli ?
  Może najpierw wyjaśni Pan rotę przysięgi jaką Pan składał w żydowskiej loży masońskiej …. B’nai B’rith po hebrajsku Synowie Przymierza. Jest Pan jej wiceprzewodniczącym w Polsce. To legalna organizacja , do której należy tez były ambasador Polski w USA Ryszard Schnepf ….
  Dlaczego uważa Pan więc, ze ma prawo kierować Polakami jeśli sam jest członkiem takich żydowskich organizacji. Gdzie jest tu nasz wspólny interes ? Ja go nie dostrzegam.

 12. Dzień dobry,
  Panie Janie, jako że coś we mnie pękło a z tej szczeliny wydobyła się paideia budząc we mnie Obywatela zgłaszam się do uczestnictwa.
  Pozdrawiam

 13. Będę! A ze mną parę osób. Zatem do zobaczenia w Brukseli 22 kwietnia Panie Profesorze.

 14. Nigdy nie poprę PO – PSL bo KOD to właśnie w większości oni.
  To właśnie dzięki PO – PSL dziś w Polsce rządzi kościół i religijna sekta PiS.
  PO czyli KOD musi ponieść karę. Wraz z Tuskiem jak i poprzednio rządzącymi Polską a także z obecnym rządem wszyscy oni powinni zostać ukarani i wyrzuceni na śmietnik historii.
  Znów postawił pan profesorze na złego „konia”.
  Jest mi wstyd że kołtun religijny, lobbysta kościoła i pachołek kleru Tusk zajmuje wysokie stanowisko w strukturach UE gdzie nie powinno go być wcale.

 15. Para w gwizdek. Taka sama gdy stałem obok Pana w Warszawie w rocznicę śmierci Łyszczyńskiego. Po to przejechałem 400 km. Kto ten Pana teatralny występ zauważył ? Nikt. Nauczyłem się, przeprowadziwszy się na wiochę z baaardzo dużego miasta, że bez flag, wielkich słów, zwykłym językiem, żartem i wykpieniem błędów w rozumowaniu człowieka, który w mieście nie mieszka można osiągnąć więcej. Ponieważ ludzi poza miastem jest WIĘCEJ, a oni w swej masie (prócz wyjątków) rozumieją tylko proste słowa i pieniądze. Co najważniejsze ich głos liczy się tak samo jak Pana profesora, no i mój. Sorry, taką mamy edukację. A będzie jeszcze gorsza. Na człowieka największym batem jest kasa a nie wiedza, ponieważ kasa to w konsekwencji najprostsza fizjologia. Dlatego za przeproszeniem qrwa PiS uderzy w lokalne „prowincjonalne” media przed wyborami samorządowymi, ponieważ ten sqrwsyn, Pan wie kto, to rozumie. Może z Brukseli trzeba wrócić na wiochę by tam, w Brukseli to zauważono medialnie po kolejnych wyborach. Teraz to będzie tylko chwilowa ciekawostka medialna, jak wyjazd katoli do Lichenia. Dziękując, że Pan jest, pozdrawiam serdecznie.

 16. Z całego serca, które mam po lewej stronie, popieram pomysł na zorganizowanie polskiego marszu w Brukseli w dniu 22 kwietnia 2017 roku. Jeśli zdrowie mi pozwoli to pojadę na ten marsz i będę w nim uczestniczył, dzierżąc w ręku flagi Polski i Unii Europejskiej. Do zobaczenia!

 17. Doskonały pomysł. Wszyscy zobaczą, ze Polska to nie Kaczyński i Szydło.

 18. „nasi przyjaciele z zachodniej Europy nigdy jeszcze nie usłyszeli słowa „dziękuję” za włączenie nas w polityczne struktury wolnego świata i za setki miliardów euro płynących każdego roku do Polski?”
  Fakt. Ale nie przypominam tez sobie abysmy od owej Europy uslyszeli slowo ‚dziekuje’ za 3 miliony obslugujacych ich zmywaki, za to ze pozwolilismy ‚Europie’ przejac nasze media i banki a wiec dalismy sie im jak dzieci obrabowac i jeszcze robia nam wode pod koafiurami, za to ze jak stado baranow dajemy sie wodzic za nos europejskiej (glownie niemieckiej) agenturze, ktorej najwybitniejszy przedstawiciel zamyka nasze stocznie i podpisuje niekorzystny pakt klimatyczny.

  „Koszt wyjazdu to zapewne ok. 300-500 zł, zależnie od firmy i odległości.”
  A gdy zaplace i pojade to czy uslysze od ‚Europy’ „dziekuje” za moje zainwestowane pieniadze? A moze za te miliardy Euro, jakie corocznie dostaja od nas w postaci unijnych skladek dostane chociaz kawe i ciastko? A moze nie dostane nic bo wszystko juz rozkradli albo wydali na zasilki dla swoich nowych ulubiencow – nachodzcow?

  Jedzmy do Brukseli!!!
  Ale zamiast flag z dwunastoma gwiazdkami (jak dwanascie pokolen Izraela) miejmy w rekach kamienie. Zamiast im dziekowc powybijajmy im szyby i zdemolujmy biura a ich samych przepedzmy przez dzielnice Molenbeek. Zobaczymy jak wyhodowane przez nich i pod ich czujnym okiem terrorystyczne organizacje im podziekuja.
  A po tym pokazie przedstawmy im grzecznie nasza unizona prosbe o Polexit.

  Co pan na zorganizowanie takiej akcji, panie profesorze?

 19. Nie rozumiem dlaczego taka manifestacja odbedzie sie w poniedzialku a nie w sobote. W sobote byloby duzo wiecej ludzi na pewno. Duzo tych ktorzy musza pracowac. Bylibysmy w sobote ale w poniedzialku niestety nie.

 20. Brawo Profesorze. Sama prawda.
  Rzeczywiście Pan Prezydent Komorowski, obrońca Konstytucji, godny i prawy Człowiek z pewności doda powagi protestowi.
  Pan mecenas Giertych także.
  Taka forma protestu jest najlepsza w obecnej sytuacji.

  I przepraszam, za „faszystę”.
  Rozum mi wraca powoli.
  Jest nadzieja.

 21. Szkoda że marsz tak blisko Polski. Może na następny wybierzecie się na drugą półkulę? 🙂

 22. Mr.Z

  Ooo! – jest juz Mr Z z pisowska wuwuzela. Jak zawsze bardzo zatroskany o dobro narodu dewastowanego, jak to okreslil w poprzednim wpisie, przez „”lewacki syfilis” Brawo, brawo, swietny tekst, a do tego to poczucie humoru. Boki zrywac.

  (P.S.: A tak tylko miedzy nami, Nowogrodzka placi od wiersza czy za ilosc slow? Klne sie na wszystkie swietosci, nikomu nie powiem.)

 23. Polska droga przez Europe:
  1. Demokracja
  2. Fascynacja
  3. Integracja
  4. Satysfakcja
  5. Manipulacja
  6.Desintegracja
  7. Autokracja
  8.Bankructwo-kracja

 24. Pojechałabym, ale nie mam kasy. Sercem będę z Wami.
  Dziękuję, że się mobilizujecie, między innymi dla moich wnuków.

 25. Tomasz Wysocki
  20 marca o godz. 22:35
  napisalam, ze jade. Zadnej odpowiedzi….Jestem tylko sympatykiem KODu, sadze, ze nie tylko KODowcy powinni jechac; nie mam samochodu, liczylam na zorganizowany wyjazd.

  Mr. Z
  20 marca o godz. 20:53
  mozna pracowac przez kilka dni; zarobic warto, podatki zaplacic, a nasz rzad wezmie te kase z naszych podatkow i na pewno cos pieknego z tego wyrosnie…nowa swiatynia Opacznosci? termy Rydzykowe? betonowanie kraju?

  Nie masz przekonania, ze Twoje pieniadze, Twoje podatki sa wyrzucane w bloto?
  PIS nie jest pierwszym rzadem, ktory rozrzuca moje pieniadze.
  Twoje i tej Pani oraz tamtego Pana tez.

 26. @AOlsztynski
  Popieram. Pod warunkiem ze uczestnicy i organizatorzy marszu pozostana na tej drugiej polkuli i nigdy juz tu nie wroca.

css.php