Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
Loose blues - Jana Hartmana zapiski nieodpowiedzialne Loose blues - Jana Hartmana zapiski nieodpowiedzialne Loose blues - Jana Hartmana zapiski nieodpowiedzialne

27.11.2017
poniedziałek

Żydzi zdradzili!

27 listopada 2017, poniedziałek,

Oskarżam Żydów – nie wszystkich, lecz licznych, choć żadnego nazwiska nie wymienię – o zdradę. Tak, o zdradę. Łzy cisną mi się do oczu, gdy widzę pierwszego nienawistnika Żydów, spadkobiercę najgorszych tradycji endeckiego, antysemickiego katolicyzmu międzywojnia, Tadeusza Rydzyka, triumfującego – w obecności najwyższych władz RP – niczym król Ubu w roli kapłana i kustosza pamięci Sprawiedliwych wśród narodów świata…

Dopiął swego. Nie tylko stworzył „Kaplicę Pamięci”, w której zapisano sprawdzone i niesprawdzone nazwiska Polaków ratujących Żydów przed wydaniem ich Niemcom przez wychowanków przedwojennych Rydzyków, lecz zyskał dla swojej przewrotnej działalności aktywne poparcie wielu Żydów, w tym również oficjalnych czynników izraelskich. Rzygać mi się chce na myśl o tym odrażającym triumfie hucpy i załgania. Lecz to nie Rydzyk wzbudza to obrzydzenie i nie głupcy z PiS, którzy myślą, że można dziś swój antysemityzm przykryć łgarstwami o dobrych Polakach katolikach, którzy w czasie wojny uczynili wszystko, co w ich mocy, by ratować swych braci Żydów, o nielicznych „czarnych owcach” i znacznie liczniejszych żydowskich niewdzięcznikach, pomawiających Polaków o antysemityzm. Moja złość i pogarda jest dla Żydów, którzy przed kilkoma dniami zleźli się tam w Toruniu, by składać hołdy i płaszczyć się przed oślizgłym cynizmem i jego diabolicznym celebransem. Jak Wam nie wstyd!

O całej wstrętnej przewrotności i bałamuctwie neoantysemickiego dyskursu obecnej władzy pisałem już kilka razy. Pisali i inni. Jednak o potwornym nadużyciu i profanacji, której dopuścił się Rydzyk, strojący się w piórka obrońcy pamięci o żydowskich ofiarach wojny oraz prawdy o Polakach, którzy ich ratowali, pisało już bardzo niewielu. Wraz z kilkoma zaledwie osobami protestowałem i wzywałem organizacje żydowskie, a także samych Sprawiedliwych, do powstrzymania tej najbardziej odrażającej moralnie manipulacji, jakiej można dopuścić się na pamięci historycznej, a przede wszystkim na pamięci o tych, którzy narażali życie bądź oddali życie, aby bronić życia bliźniego. Daremnie. Nikt tego wezwania nie posłuchał. Nie wydarzyło się nic. Co gorsza, znaleźli się i tacy, którzy w pełni świadomi, w co tu się gra, przyłączyli się do tego brudnego pokera. Zdrajcy! Dlaczego to zrobili? Jedni dla pieniędzy i kariery. Inni z pogardy dla Polaków, sięgającej tak daleko, że załgany antysemita błaznujący w roli lejącego łzy krokodyla zdaje się im jakimś postępem w stosunku do Polaka antysemity gnającego widłami uciekiniera z obozu i przekopującego pola śmierci w poszukiwaniu złotych żydowskich zębów. Trudno orzec, jakie motywy są tu bardziej odrażające. Nie dbam o to.

Wiem dobrze, jak to wszystko wygląda i na czym się opiera. Jak cynizm splata się z ignorancją, a ignorancja z rasizmem i nacjonalistyczną pychą. I jak pracuje ten piękny splot w tkaninie polityki i biznesu. Ale to wiem ja i kilkuset tak samo jak ja dobrze poinformowanych. Miliony nie wiedzą i nie rozumieją z tego nic a nic. Są jednak i setki takich, którym – jak mówię – wiedzy i zrozumienia zawiłej a obrzydliwej tej sprawy nie brakuje, lecz nie kiwnęli palcem w bucie. Ich też dziś oskarżam. Gdzie były dzieci Holocaustu? Gdzie byli sami Sprawiedliwi, gdy Rydzyk ważył się zbrukać ich pamięć? Gdzie był Izrael? Ach, Izrael… Izrael, rządzony przez takich samych religianckich nacjonalistów jak PiS, był właśnie tam – na posterunku zdrady. Podwoje izraelskiej ambasady otwarte są dziś dla Rydzyka, jakoż i święte bramy toruńskiej rozgłośni dla izraelskich dyplomatów. Jakże pogarda wzajemna, podlana wspólnym interesem, cementuje…

Żydzi, w tym i polscy Żydzi, ponieśli dziś moralną klęskę. Zawiedli na tym polu, na którym najbardziej należało na nich liczyć. Czego zabrakło? Dlaczego to się stało? Wiele się na to złożyło przyczyn. A najważniejsza jest ta, że na grzeczności wobec nowej władzy wiele dziś można zyskać. Wystarczy tylko potakiwać, że owszem, bardzo pięknie ratowali Polacy Żydów. No bo przecież to prawda, prawda? Co złego – to nie my. Dla dobra sprawy warto poprzeć PiS i Rydzyka, bo faszyści gorsi. A faszyści tylko się śmieją z żydowskiej obłudy i żydowskiej głupoty, w które wszak nigdy nie wątpili. I czekają, aż zeszmacimy się ze szczętem. Jesteśmy na dobrej drodze. My, Żydzi polscy. Pies nam mordę lizał.

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 48

Dodaj komentarz »
 1. Religianci i pisowcy potrafią wszystko przerobić na własne kopyto.
  Jak ktoś słusznie zauważył, złap takiego za rękę, nie powie, że to nie jego ręka tylko twoja.

 2. Ach ten żydowski ciemnogród, żydowski ciemny lud i żydzi gorszego sortu.

  Jako Polak gorszego sortu poczułem się trochę lepiej. Widać my polski ciemnogród nie jesteśmy na świecie tak bardzo osamotnieni.

  Przesyłam braciom żydom, całemu żydowskiemu ciemnemu ludowi braterskie pozdrowienie i znak solidarności. Hartman i wrona, Żydów i Polaków nigdy nie pokona.

 3. Trudno nie będąc Żydem napisać coś dobrego o tym tekście, aby nie być posądzonym o antysemityzm. Dobrze, że wziąłem się za tłumaczenie na polski książki P. Leny Kuchler-Silberman. Wiedzą nikomu nie zaszkodziła.

 4. Reklama
  Polityka_blog_komentarze_rec_mobile
  Polityka_blog_komentarze_rec_desktop
 5. Widzę na niektórych źle działa utrata monopolu na otwartości na judaizm.
  Rydzyk antysemita źle, Rydzyk jednak nie antysemita jeszcze gorzej.
  Co tu dużo gadać, wszystkim nie dogodzisz 🙂

 6. Zgadzam się z panem profesorem. Wstyd za tych co robią ukłon do człowieka, który wypatrzył idee chrześcijaństwa, odpowiedzialnego za antysemickie komentarze na antenie RM. Do dziś nie wiadomo co stało się ze świadectwami udziałowymi, które zbierał na ratowanie Stoczni Gdańskiej.
  Tak skompromitowanej osoby w polskim kościele katolickim trudno szukać.
  Prawdopodobnie dostał wytyczne jak ma się zachować w stosunku do mniejszości żydowskiej.
  Obserwując „Forum Żydów Polskich”, gdzie prawdziwego Żyda to ze świecą szukać, to aż kipi od pochwał do Rydzyka, którego traktuje się jak pierwszego filosemitę. WSTYD!!!

 7. Dzięki, dzięki, dzięki!

 8. Polski Żyd okazuje się antysemitą- zadziwiające.
  Naprawdę pana profesora zjada/zżera wprost nienawiść. To już stan ducha. Żal mi pana, panie profesorze.

 9. No i dorzucę, może pan profesor wyzywać dalej:
  https://twitter.com/MrJonnyDaniels/status/934899188671885312

 10. Troszeczkę Pan przesadził.
  Nadgorlwość jest gorsza od lenistwa panie Profesorze.
  Ma Pan jednak rację co do Żydowskiej nomenklatury.

 11. Zgadzam się z krytyką części polskich Zydów, którzy również i moim zdaniem zhańbili się wchodząc w jakiekolwiek układy z największym żyjącym klechą-antysemitą Rydzykiem.
  Mnie również rzygać się chce jak widzę głupotę, fałsz i obłudę wszystkich, którzy w tej farsie wzięli i biorą udział.
  Jestem rozczarowana poniżaniem się Zydów.
  Również uważam, że powinni się wstydzić.

  Szkoda tylko, że zakończył pan swój felieton słowami „Pies wam mordę lizał”…. bo zwykle pies liże ludzkie mordy z sympatii, a oni przecież na żadną sympatię nie zasługują.

 12. A może my jesteśmy w jakimś sensie narodami wybranymi…..przez samych siebie?
  Słucham ostatnio wykładów dr.Ewy Kurek w temacie polsko-żydowskim i coś mi się tak zdaje ,że brniemy w narodowe mesjanizmy zwalczając się jednocześnie niesamowicie, „okraszając ” czasami takimi pojednawczymi występami jak w Toruniu.
  Co Pan Profesor mógłby powiedzieć o wiedzy tej Pani?, zapewne Panu znakomicie znanej.
  Jeśli można prosić!?

 13. „Jakze pogarda wzajemna, podlana wspolnym interesem, cementuje”.
  Bardzo trafne. Trudno to lepiej ujac Panie Profesorze.

 14. Jak widać te same mechanizmy działają wszędzie, niezależnie od narodowości czy religii. Sorry Winnetou, ale biznes to biznes.

  Ojciec biznesmen nie byłby takim dobrym biznesmenem gdyby ograniczał się do handlu dewocjonaliami i zbawieniem duszy.

  To tylko naszej wyobraźni nam nie wystarcza, aby przewidzieć o jakiej rządowej gwarancji na jaką pożyczkę przy okazji jakiej miedzynarodowej operacji usłyszymy w najbliższych miesiącach.

  Albo nie usłyszymy a Chińczycy kupią polskie płaszcze przeciwdeszczowe z izraelskiej firmy, płaszcze, których kieszenie bedą wypchane amerykańskimi mikroprocesorami z Torunia. 😉

  Może jakieś przyszłe CBA wykopie ile pisrydzyki wzięły lapówek przy handlu albo przy jakimś zakamuflowanym pośrednictwie w handlu bronią, nośnikami energii, rzodkiewką, high-tech, green technologies, bananami, meblami, butami, pociągami, obrazami, ziemią, oknami, jajkami, telefonami, kalesonami, statkami, stoczniami, kapustą, mieszkaniami, lasami, węglem, botoksem, koksem i azotoksem.

  CBA? W Polsce? Nieeee, żartowałem… 😉

 15. „…Swój felieton tytułuje „Żydzi zdradzili” (z tekstu wynika skądinąd, że zdradzili nie tylko Żydzi, ale nawet i cały rząd Izraela – sic!). Oto lewicowy publicysta wolałby Rydzyka – antysemitę, a nie Rydzyka z antysemityzmu uleczonego, byleby nie było tak, że ktoś z prawej strony zdołał coś zrobić w sprawie walki z antysemityzmem. Fanatyzm i głupota to słowa zdecydowanie zbyt delikatne, by określić taką postawę. Staram się z zasady nie używać słów nadmiernie ostrych, ale jeśli w Polsce doszliśmy do punktu, w którym nienawiść polityczna jest taka, że część opozycji wolałaby aby antysemici pozostawali antysemitami, byleby to szkodziło nie-Żydom, ale z prawicy, to znaczy, żeśmy jako naród skretynieli. I ja się aj waj pytam czy jest szansa byśmy zmądrzeli?…”
  Witold Jurasz, Chairman / Prezes Zarządu at Ośrodek Analiz Strategicznych dziennikarz POLSAT 2

 16. ???
  „Ach, Izrael… Izrael, rządzony przez takich samych religianckich nacjonalistów jak PiS, był właśnie tam – na posterunku zdrady”

  Panie profesorze Hartman, co za duzo, to niezdrowo – widze, ze traci Pan poczucie rzeczywistosci i przechyla w strone urojen.

 17. Rydzyk, ten to ma głowę na karku.

 18. …biznes !!!!!! .. wiara i BOG tez ale pieniadz daje sile i wladze a zydzi maja jedno i drugie ! a co na to wszystko pan Nowak zazarty wrog Izraela i zydow a co na to wszystko czesc Episkopatu i ich antysemityzm >?

 19. Czekanie – ze posluze sie tu slowami pana Hartmana – zeby Zydzi zeszmacili sie ze szczetem, to przyslowiowe czekanie na Godota, bo takie zjawisko, ktore by osiagnelo swoj „doszczetny” wymiar „ze szczetem”, to u Zydow pojecie zgola nieznane, co mozna zobrazowac, analizujac na przyklad obiekt niezliczonych autentycznych szmoncesow, jakim jest slowo (c)hucpa, pojecie samo juz w sobie nieogarnione, ktorego glebia jest bezkresna, a wydzwiek obdarzony atrybutami nieskonczonosci.

 20. Pan Harman ma szczęście, że w Polsce nie działa AK. Został by szybko rozstrzelany za antysemityzm i za kolaborację z reżyserami Holokaustu.

 21. Andrzej Falicz
  28 listopada o godz. 4:14
  Dla postawy Swiatowida, przodownika blogosfery nie ma szansy……..na…….
  Swiatowid wie, on nie pyta……..odpowiada natomiast niepytany. Taka jego karnacja, brunatna.

 22. Hartmann nie pojmuje, ze obluda nie jest atrybutem jakiejkolwiek religii, zawsze chodzi bowiem o czlowieka, tu o oblude czlowieka.

 23. Panie profesorze,jest jak jest i będzie jak będzie.Różnica między panem Rydzykiem a świętym panem Kolbe ,tylko taka ,że ten drugi oddał życie swoje za życie drugiego człowieka ,a ten pierwszy bierz kasę od biednych moherów.A być może ,że jak dalej będzie u władzy prawdziwy katolik ,Polak i patriota ,.Ojciec Tadeusz też zazna świętości już za życia.Wystarczy prześledzić życiorysy świętych katolickich..A co do tych żydów, co kochają biznesmena z Torunia.,to wcale się im nie dziwię ,bo biznes przeważa nad honorem i przyzwoitością.Chociaż w tym przypadku jak się wydaję ,te obchody potrzebne były jedynie dla wodza ,dla ocieplenia atmosfery w czasie mordowania naszej wolności.I gdyby to wziął pan pod uwagę nie podlizywał by się pan współbraciom,bo jak mnie mój pies liże to jestem pewny ,że mnie kocha.

 24. Brawo Panie Profesorze !
  Oczekuje przede wszystkim reakcji Naczelnego Rabina RP, Pani Ambasador RP, Gmin Zydowskich w Polsce, FZP, Pana Sandauera…itd. itp.

 25. „…Izrael rzadzony przez takich samych religianckich nacjonalistow jak PIS…”
  Po co plesc bzdury ?
  A wystarczylo tylko zajrzec na pare sekund do Wikipedii.

 26. Panie Profesorze, nie wiem czy ta ksiazka wyszla w Polsce. Jedna z autorek jest czesto osoba kotrowersyjna we Francji niemniej jednak ta ksiazka pozwala doskonlae zrozumiec co sie stalo w Polsce, to co Pan opisuje i to o sie dzieje na calym swiecie cyt …( …) „Elles (..) démontrent que, sur bien des points (comme les droits des femmes, la sexualité, l’intolérance culturelle ou la violence), le monde dont rêvent les intégristes musulmans ressemble à s’y méprendre à celui prôné par les intégristes juifs et chrétiens. Mieux, malgré les apparences d’un choc des religions, leurs actions convergent vers un monde toujours plus instable et de moins en moins sécularisé dont tous profitent.” (…) Dzieki tej ksiazce nie ma juz zadnych iluzji, integryzmy wszlekije masci i koloru niszcza nasze spolecznstwa i sposob w ktory kiedys widzielismy swiat.

 27. 100 procent racji Panie Profesorze.Cwaniak Rydzyk ich ograł jak chciał.

 28. Żydzi Nie zdradzili, oni stracili zdolność do myślenia.
  Mam swoją osobistą teorię na ten temat. Sami Żydzi tego nie wiedzą.
  Stało się to za sprawą ZAGŁADY, którą, sobie zafundowali. Tak myśli wielu.
  Takie myślenie jest dość szerokie, tylko słabo rozpowszechniane.
  Podziwiam naród żydowski; za osiągnięcia; praktycznie za wszystkie wielkie osiągnięcia człowieka.
  Dlaczego Zagłada zaszkodziła Żydom i całej ludzkości? O okresie po drugiej wojnie myślę. Bo brakuje żydom organizacji społeczności w gminach, szczególnie
  na terenach Środkowej Europy. W Polsce, we Lwowie urodziła się słynna szkoła
  geniuszy matematycznych, na czele ze Stefanem Banachem, głównie z ludzi pochodzenia żydowskiego. To drobny przykład. Pochodzenie Stefana Banacha jest niejasne.
  Osobliwa selekcja stosowana była w gminach żydowskich; młody człowiek, Żyd,
  u którego zauważono wybitne zdolności – był noszony na rękach, pilnowany,
  żeby się nie zmarnował.
  Teraz, takiego polowania w środowiskach żydowskich nie ma. Także w Izraelu
  i w Ameryce. Żydzi żyją w rozproszeniu. Do synagog nie chodzą.
  Doszło już do takiego paradoksu, że nie ma komu przyznawać nagród Nobla.
  Za głupoty te nagrody się przyznaje.

 29. http://bragiel.blox.pl/2017/01/Dlaczego-nowoczesna-Polska-hoduje-radykalow.html
  Do wyhodowania niebezpiecznego radykała potrzebujemy:

  – Gazety W. zwanej Wybiórczą, najlepiej kilka egzemplarzy

  -telewizji TVM 48

  -trochę plasteliny

  -portalu nienatemat.pl

  -regularnej indoktrynacji Newskweekiem

  -drożdży w postaci pedagogiki wstydu

  -trochę cukru, szczyptę soli i dużą miskę

  Wszystko mieszamy ze sobą, ugniatamy około kilku lat i czekamy aż radykał wyrośnie, dojrzeje.

  Po kilku latach mamy świeżego, bynajmniej nie pachnącego, ekstremistę.

  Zamknijcie Państwo piekarniki, umyjcie Państwo rączki, zapraszam na felieton o tym jak tzw.nowoczesna Polska na masową skalę wypieka radykałów. Polecamy felieton!
  http://bragiel.blox.pl/2017/01/Dlaczego-nowoczesna-Polska-hoduje-radykalow.html

 30. „Wszyscy Polacy pomagali Żydom. Jedni przeżyć, drudzy umrzeć.” (Urban)

 31. Gospodarzu
  Poruszające jest to co i jak Pan pisze o sprawie. Zgadzam się.
  Oburzenie, złość, poczucie skrajnej niemoralności – ze strony polskich siewców kłamstwa i kontynuatorów najobrzydliwszych tradycji polskiej nienawiści do innych, oraz takie samo stanowisko, ale też ostrzej widziane, wobec tych, co poszli, wzięli udział w tej hucpie, tej niemoralności, zwłaszcza ze strony rodzin ofiar i oficjalnych reprezentantów Izraela.

  Warto tu dodać dwie uwagi. Jedna jest taka, że takim działaniem, autoryzowaniem, zgodą, przedstawiciele Izraela i rodzin ofiar otwierają przestrzeń do następnego kroku – przeciw sobie! – który przybliża powtórkę tego, co było: horroru antysemityzmu i Shoah.
  Druga uwaga jest natury bardziej psychologicznej: wielu Żydów, w czasie wojny, oficjalni reprezentanci dziękowali hitlerowcom, że nie zostali od razu skierowani do gazu. Demonstrowali wdzięczność i niemal (lub dosłownie) radość! Tak działa ludzka psychologia, co smutne, ale przecież realne: wyrok odroczony,na chwilę, więc dziękujmy oprawcy, że miał w sobie tak wielką łaskę darowania nam kwadransa, godziny, dnia czy może paru tygodni. Łapiemy się jakiejkolwiek nadziei – choćby tak oczywiście fałszywej – że będziemy żyć. Może takie zachowanie dowodzi skrajnego upodlenia, a może skrajnego pragnienia życia i żywotnej jego siły, wbrew faktom, oczywistości i nieuchronnemu.

 32. Panie Janie Hartman,
  Rozumiem pańskie rozgoryczenie, ale proszę zwrócić uwagę, że zwykła przyzwoitość nie ma wiele wspólnego z bisnesem. A przypadki, o których Pan pisze to jedynie potwierdzają. Z przykrością dochodzę do wniosku, że ludzi, którzy zasługują na miano CZŁOWIEKA nie jest wielu i to we wszystkich narodach. Jak przychodzi czas sprawdzenia swojego „człowieczeństwa” …. wielu, a właściwie zbyt wielu zaskakuje konformizmem, bo o łobuzach kolaborujących otwarcie i z poświęceniem z katami, to nie warto nawet wspominać. Niwątpliwie rozmowy o przeszłości powinny być prowadzone, jednakże dobrze by było jakoś usunąć hejterów po obu stronach. Ci niestety jakby celowo zaśmiecają płaszczyznę porozumienia, chyba po to, żeby nienawiść nie tylko dobrze się miała, ale żeby nigdy nie zanikła.
  W tym kontekście, to może nawet i dobrze, że dochodzi do spotkań, o których Pan pisze. Od czegoś zawsze warto zacząć, a niektórzy może będą mieli szanse przejrzeć on oczy i prawdziwy dialog już z drugim człowiekiem, a nie jak z nieznanym wrogiem …. będzie możliwy.
  Dziękuję za felieton i pozdrawiam

 33. Praca moralisty jest wyczerpujaca, niewdzieczna i z natury nie konczaca sie. Czesto jest waleniem glowa o sciane.

  Nie lepiej pogodzic sie z tym, sa wokol ludzie zlosliwi, zawistni, ktorzy chca odniesc sukces kosztem innych ? Rozeprzec sie w fotelu i nie walczyc przeciwko nim, tylko ich swiadomie obserwowac ? Efekt obserwowania bedzie ten sam, co ich zwalczania, ale stresu wcale.

  Dla mnie najobrzydliwsza rzecza jest antysemityzm, szczegolnie po holokauscie. Tego podladu nie znosze, ale lubie ludzi go wyznajacych: sa duchowo biedni, duchowo bezradni, kiedy napotykaja na zdecydowana krytyke wpadaja w poploch i wtedy sa jeszcze bardziej zagubieni. To mile, prosto (nieskomplikowanie) zbudowane zyjatka.

  Pogodzmy sie z ich istnieniem, bo ich i tak nie mozna sie pozbyc.

  A zdrowe, moralne podejscie pielegnujmy tam, gdzie ma to Jakis sens.

  Dobrze ?

 34. Gdy zamieszczalam moj poprzedni wpis, gdzie okreslilam hucpe jako pojecie nieogarnione o bezkresnej glebi i wydzwieku nieskonczonosci, nawet mi sie nie snilo, ze wpadnie mi w reke (a wlasciwie w oko), tak wysmienity przyklad ilustrujacy opisana przeze mnie teorie nieprawdopodobienstwa zaistnienia zjawiska “doszczetnosci” wsrod spolecznosci zydowskiej, (co by przeczylo tezie prof. Hartmana, ze Zydzi sa w stanie zeszmacic sie ” ze szczetem”)

  Ponizej zalaczam link do artykuliku, po zapoznaniu sie z ktorym, z niejakim zdumieniem stwierdzilam, ze w tym wypadku pojecie hucpa nabiera dodatkowych, dotychczas jeszcze niezbadanych, wymiarow znaczeniowych, i transcendujac w niebotyczne (albo jak kto woli, infernalistyczne) przestworza, unosi sie na absurdalne wyzyny niezglebionego absolutu.

  Zeby nie byc goloslowna, zacytujmy zydowskiego profesora Noela Ignatieva z (sic!!!) Harvardu: “Zdrada bialych jest forma lojalnosci wobec calej ludzkosci.” Koniec cytatu, a bardziej szczegolowy wywod pod nastepujacym linkiem:

  https://reporters.pl/10799/zydowski-profesor-harvardu-trzeba-pozbyc-sie-bialych-ludzi-wideo/

 35. .

  — Chaim Mordechai Rumkowski —

  .

  To „the ultimate” przykład, trudno
  byłoby go przeskoczyć, ale widzę
  chłopaki się starają, nie dziwię się
  że Pan Profesor się wściekł

  .

  ~

 36. pl.aleteia.org/2017/11/26/prof-szewach-weiss-nadzieja-i-wytrwalosc-pozwolily-mi-przezyc/

 37. Drogi panie Hartman zle sie dzieje , Diaspora swym dzialaniem , zaciera wyjatkowosc i okrutnosc Holocaustu , ludzie zaczynaja lekcewazyc Holocaust porownywac do innych zbrodni czlowieczych . Podobno wy diaspora skazujecie nas na islam. Na te hordy ludzi cofnietych o 700 lat . Btw- czytajcie ksiazke Kalwasa naszego muzulmanina/ egipt halal haram/ , 3 dni nie bedziecie spac ! Pan sie kladzie przed islamem mowiac przyjmujemy cie z calym twoim bogactwem i przeklenstwem. Dlaczego pan stary Zyd nie opisze tego wrednego stosunku miedzy 6 letnia Aisha a starym prykiem 54 mahometem ? Niech sie pan do ‚religii pokoju’ i pol- seksu udowego proroczka ustosunkowuje ? to bylo takie sprytne- do 9 roku zycia Aishki bylo tak ‚czysto’ i po ojcowsku a przeciez te 2 miliardy swoim 5 krotnym wyciem dziennym te stosunki tatki proroczka i aishy przyklepuja !!!! Pan dobrze o tym wie . I co ? cisza ? Dlaczego pan nie krzyczy ? Co sie dzieje w 21 wieku ? ‚faszysci ‚ i wygani przez wojne ‚architekci i inzynierowie’ ktorzy gwalca na oczach wszystkich konika PONY w berlinskim Zoo ???Arabowie ktorzy pieka czarnych w Libii na kebaba ? Co sie dzieje panie Janie ?Ja kupowalem czaszki zydowskie od chlopow polskich po 20 zeta mialy dlugie piekne wlosy i dziure od kuli ………a teraz no wlasnie panie Janie co teraz ?????????

 38. mimo wszystko mimo tego co sie dzieje miedzy Diaspora a islamem , przypominam jeszcze- Polacy zabili w sasiedzkim holocauscie ok , 200.000 Zydow .

 39. Jako Polak pozwolę sobie zadać panu pytanie panie Hartman: dlaczego pan tak bardzo nas nienawidzi?

 40. Tyle lat Pan żyje i nie zauważył Pan, że siła żydów tkwi w różnorodności.
  To różnorodność pozwoliła im przetrwać wszystko. Trwają bo nigdy nie było łatwo i zawsze znaleźli się w grupie potrzebni na tą aktualnie chwilę. Pan wszystkich chciałby wpakować w swoje ramy wyobrażeń. Na szczęście dla żydów się to nie uda. Żywiołu Pan nie zatrzyma.

 41. To nie żydzi panie profesorze zdradzili… żydów, to chazarskie pomioty. I tak ich należy postrzegać. Żyd żyda by nigdy nie zdradził.

 42. Jak zwykle emocje są silniejsze od faktów. A fakty poniżej:
  T. Rydzyk zbliża się do Izraela i do syjonizmu już od lat. Można wypisać długą listę bibliografii, ale szkoda miejsca. Każdy z czytelników tego blogu doskonale o tym wie.
  A co do antysemityzmu T. Rydzyka. Prawdopodobnie jest antysemitą, ale tak samo ponad 30% jego współwierców, wielu z nich na pozycji społecznej wyższej od jego. Grojse mecije… Żydzi w Polsce i na świecie spotykają się codziennie z antysemitami, bo nie ma wyjścia. Nie ma sposobu ich zignorować. Większość z nich jest antysyjonistami i antysemitami. T. Rydzyk może jest antysemitą ale antysyjonistą całkiem nie.
  T. Rydzyk nigdy nie był antysyjonistą: Palestyńska ambasada w Warszawie funkcjonuje w Polsce od 1982. 90% Izraelczyków widzi to jako akt antyizraelski rządu polskiego. T. Rydzyk nigdy do tej ambasady nie wstąpił, ale do izraelskiej kilka razy. Kto tu większy antysyjonista? Polska czy T. Rydzyk?
  I ostatnia uwaga: Żydzi polscy są częścią narodu polskiego. I jako tacy mają prawo do opinii różnych i przeróżnych na każdy temat, całkiem jak Polacy katolicy. Traktowanie ich jak stado baranów stanowi osobistą obelgę każdego z nich. J. Harman może tak odnieść się do Izraelczyków ( jak do stada baranów), bo ci są zdefiniowani przez interesy państwa Izrael, ale oskarżenie ich o kumanie się z T. Rydzykiem jest absurdem, bo izraelskie interesy tylko ułamkowo są zbieżne z interesami Żydów polskich. Wizyta w Kaplicy Pamięci jest aktem poprawnym pod względem politycznym i socjalnym i nie uchybia pamięci ofiar Holokaustu. Dyplomacja nie jest podobna do narzekania przed telewizorem.

 43. @agatkam

  bardzo „ciekawe” zrodlo ten „reporters”—-bliski bardzo Wszpolakom

 44. Mnie też mierzi widok Rydzyka. Dostaję torsji na widok Adriana, Brochy, lucyfera z Żoliborza, Mistrza sekty Smoleńskiej, Julji od służb specjalnych, prokuratora PRL, posłankę z motylkami na plecach itd itd. Cóż z tego skoro podejmują ich głowy państw i tymsamym legitymizuje się faszyzm. A w Polskim narodzie jest ze 35% antysemitów czyli z 15 miljonów luda. Co z tego że 25 miljonów nie jest. Mój najbliższy kuzyn powiedział że Hitler zrobił jedną dobrą rzecz: „wymordował żydów „. Na czszęście kuzynek zapił się na śmierć jeszcze przed czterdziestką a ja mam nie spełnioną obitnicę do wypełnienia: naszcz*ć na jego grób.

 45. „Łzy cisną mi się do oczu, gdy widzę pierwszego nienawistnika Żydów, spadkobiercę najgorszych tradycji endeckiego, antysemickiego katolicyzmu międzywojnia, Tadeusza Rydzyka, triumfującego – w obecności najwyższych władz RP – niczym król Ubu w roli kapłana i kustosza pamięci Sprawiedliwych wśród narodów świata”- napisał prof. Jan Hartman.
  ps.
  Popieram ten artykuł Profesora.
  Mnie nie cisną się łzy, tylko niesmak i złość.
  Rydzyk to złodziej i oszust (na przykład nigdy nie oddał milionów złotych i dolarów które zebrał niby na ratowanie stoczni gdańskiej).
  To intelektualne zero dzięki pachołkom lobbystom kościoła od 1989 roku do dziś włącznie wraz z pozostałym klerem rządzi w Polsce.
  Polacy powinni się wstydzić, że na to pozwalają.

 46. Cały kler plus jego niewolnicy czyli wierzący w urojonego boga wierni to antysemici.
  To kler pedofilskiego kk wpoił swoim wiernym nienawiść do Zydów, do gejów, do kobiet, do dzieci i do zwierząt.
  Jeden z tych sutannowych to antysemita tysiąclecia kardynał Stefan Wyszyński, który popierał Hitlera, szerzył nienawiść do Zydów i innych mniejszości wśród wiernych kościoła katolickiego w Polsce.
  Dzięki Wyszyńskiemu i jego kolegom po fachu 90% Polaków to katoliccy antysemici.
  Oto kilka przykładów poglądów S.Wyszyńskiego zamieszczonych w jego artykułach w „Ateneum Kapłańskim” w latach 1932-1939:
  – „Rasizm kryje w sobie pewne zdrowe myśli, które dotychczas znane były tylko w szczupłym gronie lekarzy i biologów. Dziś przyszedł czas na ich rehabilitację.”
  – „Hitler jest doskonałym znawcą psychologii tłumu i twórcą nowej, genialnej taktyki.”
  – „Zasady wychowawcze nacjonalizmu niemieckiego są WZORCEM dla innych narodów. W nacjonalizmie odbija się dusza Niemiec.”
  – „Dzisiejsza III Rzesza podjęła tytaniczną próbę realizacji wielkiej idei, która ma przynieść odrodzenie
  ludzkości. Niemcy stały się obok Włoch rzecznikiem ideologii o zasięgu ogólnoludzkim.”
  – „Trudno nie przyznać słuszności twierdzeniom Hitlera, że Żyd pozostał obcym ciałem w organizmie narodów europejskich (…) Żyd zwalcza obcą jego psychice kulturę, wyrosłą na podłożu chrześcijaństwa. Jego przeobrażenie może się dokonać tylko na drodze religijnej przez szczere, bezinteresowne przyjęcie chrześcijaństwa.”
  …………
  Jak widać, Wyszyński nie tylko pochwalał rasistowską i antysemicką politykę III Rzeszy, lecz także uważał nazistów za wzór i przykład dla polskich katolików.
  Wyszyński nie różnił się pod tym względem od ówczesnych postaci kościoła katolickiego: m.in. prymasa Hlonda, arcybiskupa Kakowskiego, “świętego” Maksymiliana Kolbe, a także papieża Piusa XII, którzy tak samo propagowali w Polsce i na świecie antysemityzm i poparcie dla ideałów nazizmu.
  Dziś Rydzyk i cały kler kontynuuje ich „dzieło”.

 47. Ponizej antysemcki nonsens……………………………….

  rysszc
  30 listopada o godz. 9:50

  Tyle lat Pan żyje i nie zauważył Pan, że siła żydów tkwi w różnorodności.
  To różnorodność pozwoliła im przetrwać wszystko. Trwają bo nigdy nie było łatwo i zawsze znaleźli się w grupie potrzebni na tą aktualnie chwilę. Pan wszystkich chciałby wpakować w swoje ramy wyobrażeń. Na szczęście dla żydów się to nie uda. Żywiołu Pan nie zatrzyma.

 48. Działonowy
  30 listopada o godz. 8:49
  obdarza sie miloscia wlasna, od ktorej slabnie wzrok.

 49. agatkam
  29 listopada o godz. 18:33
  Nie „zamiestrzaj” zadnych wpisow gwoli ulgi tu obecnych. Kakafonia mistrzyni blogosfery???

css.php