Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
Loose blues - Jana Hartmana zapiski nieodpowiedzialne Loose blues - Jana Hartmana zapiski nieodpowiedzialne Loose blues - Jana Hartmana zapiski nieodpowiedzialne
Beata Szydło i Jarosław Kaczyński

14.05.2018
poniedziałek

Ol…li Kaczyńskiego? No to „umarł król”

14 maja 2018, poniedziałek,

Ojoj, no biedny Pan Prezes, nasz kochany. Najbliżsi go zdradzili! Brutusy w łydkę skrobane. Wszystko mu zawdzięczają niczym ojcu rodzonemu, a gdy on raz jeden poprosił ich grzecznie, by się podzielili z najuboższymi, to się tak ociągają, że chyba się do końca już ociągną.

Wygląda na to, że ministrowie doposażeni przez Beatę Szydło za pomocą hojnych nagród i wezwani przez prezesa do ich zwrócenia w formie darowizny na Caritas nie uczynią tego ani w terminie, ani w całości. Dla Kaczyńskiego to prestiżowa porażka i pierwszy test władzy nad swoją partią i jej rządem, którego nie zdał. Widać na pochyłe drzewo kozy skaczą. Wystarczyło potwierdzenie, że jest naprawdę chory, by przestano się go bać. A gdy już raz – i to gremialnie – aparatczycy przestali się go bać, to już się nie przestraszą. I to jest właśnie koniec Kaczyńskiego. Wywrócił się, gdy uderzył w najbardziej osobiste, bo finansowe interesy swoich ludzi. Nie po to szli do partii, żeby im zabierano. Kto daje i odbiera, ten się w piekle poniewiera. Czyżby Kaczyński nie znał tego powiedzenia i nie rozumiał jego psychologicznej prawdy?

PiS rozwinął nepotyzm i kolesiostwo do rozmiarów nieznanych od czasów II RP. Bez żadnego udawania wstydu (bo o wstydzie nie ma co marzyć) naczalstwo rozdało tysiące synekur ludziom, którzy nawet nie mogą udawać, że udają, iż ich jedynymi kompetencjami są takie cnoty, jak bycie krewnym Jarosława Kaczyńskiego czy kolegą z młodości Beaty Szydło. Jesteśmy do tego tak bardzo już przyzwyczajeni, że nie potrafimy już się tym ekscytować. Nie ma skandalu – musiałby być codziennie nowy i codziennie na nowo zderzalibyśmy się z tą samą bezczelną gębą i jej szyderczym „a co nam zrobicie?”. Więc podkuliliśmy ogony. A naród? A naród, który w jednej piątej niemalże stawił się zagłosować na PiS, w zasadzie jest zadowolony – przecież każda władza kradnie, dlaczego by „nasza” miała być gorsza?

A jednak są i tacy, którzy niezależnie od tego, co ten rząd robi i jaki jest, będą się gotować z zawiści na wieść, że „oni” coś tam sobie wypłacili. W Polsce można zrobić aferę z każdej nagrody. I słusznie postąpiła PO, że aferę zrobiła. Natomiast reakcja Kaczyńskiego była zdumiewająca. Zamiast powiedzieć, że „to się już więcej nie powtórzy”, nakazał zwrot nagród (które się należały, jak orzekła, zapewne nie bez konsultacji z prezesem, Beata Szydło) oraz obniżenie uposażeń poselskich i senatorskich o 20 proc. Te zadziwiające posunięcia wiele mówią o tym człowieku i warto powiedzieć głośno, co mianowicie.

Po pierwsze mówią, że Kaczyński tak bardzo pogardza Polakami, że wyobraża ich sobie jak stado baranów, które wezmą za dobrą monetę takie zagranie i uwierzą, iż pazerność jest w obozie władzy stanowczo tępionym i karanym wyjątkiem. Kaczyński najwyraźniej nie pojmuje, że nawet mało rozgarnięty/a obywatel/ka zna pojęcie populizmu i nie chce samego czy samej siebie zaliczać do manipulowanego tanimi chwytami populus. Za takie kpiny z ludzi przyjdzie PiS zapłacić.

Po drugie, Kaczyński wykazał się brawurą graniczącą z głupotą, zakładając, że partia bez szemrania przyjmie cios w finanse działaczy. To niby po co mieliby oni służyć Kaczyńskiemu i ryzykować te wszystkie kłopoty, jakie spadną na nich po utracie władzy przez PiS? Dla pięknych oczu prezesa?

Po trzecie, Kaczyński ukarał finansowo nie tylko swoich, ale wszystkich (posłów, senatorów, a w niedalekiej przyszłości zapewne i samorządowców), czyli zastosował „odpowiedzialność zbiorową rozszerzoną” – zapłacą nie tylko swoi, dzielący jakoś pospólnie los całego plemienia, ale i zupełnie niewinni członkowie innych politycznych plemion. To brutalne naruszenie niepisanych reguł gry. Za coś takiego nie ma przebacz. Jak PiS straci władzę, będą trzepać po kieszeniach aż miło. A na pierwszy ogień pójdą te wszystkie Srebrne, Złote i jak tam jeszcze zwą się przypisowskie biznesy. O „Kaczyński Tower” prezes może teraz zapomnieć. Bardzo mi przykro, naprawdę.

A tak na marginesie: to bynajmniej zarobki ministrów i posłów nie są w Polsce za wysokie. Są wręcz za niskie. Bojąc się je podnosić (aby nie drażnić ludu, nauczonego pogardy dla państwa, jakoż czci dla Kościoła), rekompensuje się relatywnie (tj. w porównaniu do innych krajów) niskie uposażenia polityków jakimiś fikcyjnymi nagrodami.

I można by było na to machnąć ręką, gdyby był to jakiś średni rząd. Ale to nie jest żaden średni rząd. To jest rząd z premedytacją niszczący polską demokrację i porządek konstytucyjny. I wobec tego faktu nie ma żadnego znaczenia, ile zarabiają ministrowie. Ich w ogóle nie powinno być i nie powinni nic zarabiać.

Problemem jest istnienie tego rządu, a nie jego zarobki. Co do posłów zaś – to ustrój demokratyczny sam z siebie przesądza o tym, że większość posłów będzie wybrana przez ludzi niemających wiedzy ani kompetencji do oceniania polityków. Dlatego w demokracji większość posłów nie zasługuje na to, by w ogóle pełnić tę funkcję. I to jest najzupełniej normalne i wpisane w naturę tego ustroju. A tym samym nie ma żadnej dobrze wyważonej pensji posła – większości posłów żadna pensja się nie należy, bo nie nadają się wcale do tej pracy i nie umieją jej wykonywać. Jeśli dostają pieniądze, to nie dlatego, że dobrze służą krajowi, lecz dlatego, że stanowisko posła jest wysoką godnością państwową. Ich pensja jest więc pochodną majestatu państwa i chwały demokracji jako jedynego sprawiedliwego ustroju.

Obniżanie pensji posłom jest zaś niczym innym niż samoponiżeniem tego majestatu i wyszydzaniem demokracji. Ale nie wiem, czy Jarosław Kaczyński czai takie detale. Na tresowaniu ludzi zna się jak mało kto, ale na polityce w wyższym sensie tego słowa? Jakoś nie zauważyłem.

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 34

Dodaj komentarz »
 1. Panie Profesorze
  Pan sie myli. Ci wspaniali ludzie; Pięty, Mazurki, Błaszczaki, Kuchcińskie, a nawet Glińskie, czy owiny, pójdą za Jarosławem Napoleonem w ogień, oddadzą ostatnie oszczedności razem ze skarpeta, jesli ten wspanaily człowiek tego zażąda.
  A jak umrze na kolano, to będa płakać , ryczeć; Kempy i Szydły będa sobie rwac włosy, drapac twarze do krwi. Niejaki Duda bedzie smutny i nawet przypomni, że „ja jako prezydent jestem w glebokiej żałobie”.
  Tak to bdzie. Jedynie Kursi, Ziobro i Czarnecki nie bedą sie bawić w takie ceregiele, bo to szczere świnie.

 2. Pochwalcie opozycję – Krzysztofa Brejzę!

  To on wskazał, że żaden „zwrot” na Caritas, nie zapobiegnie w przyszłości zwrotu do budżetu! Bo owe „nagrody” były bezprawne!

  Część pisiorów po prostu się boi! Bardziej niż firerka

 3. Aby nikomu nie umknęło, pozwolę sobie powtórzyć zdanie p. Hartmana, które za ważne i częstego cytowania godne uważam:
  cyt…aby nie drażnić ludu, nauczonego pogardy dla państwa, jakoż czci dla kościoła…

 4. Reklama
  Polityka_blog_komentarze_rec_mobile
  Polityka_blog_komentarze_rec_desktop
 5. Panie Janie!
  Aby zniszczyć demokrację, to najpierw trzeba zatłuc praworządność, a praworządność w Polsce to była blaga. Zagoniono ludzi do pracy, ale pasożytom na społeczności trzeba było dać co ich. Taka była cena kompromisu. Wynika to wprost z niektórych wpisów p. Andrzeja Celińskiego. Zamiast więc tylko narzekać, i łajać PiS i Kaczyńskiego w nieskończoność, może w końcu trzeba wykorzystać sytuację, że PiS i Kaczyński zdobył w wyborach zatruty owoc owo biblijne jabłko w postaci autorytarnego państwa i pasożytniczej mentalności większej i to wypływowej części elit społecznych i zrealizować w końcu trudne zadanie zbudowania rzeczywistej praworządności i demokracji. Ja osobiście myślę, że z demokracją i praworządnością jest jak z wiarą, kto nawet nie wierzy a głosi i tak już służy tej sprawie. Czas więc najwyższy już nie napisać, a zrobić coś mądrego, bo lata lecą, a do piachu nam coraz bliżej. Przykro byłoby umrzeć w wieku 105 lat w kraju PiS, Kaczyńskiego i Kościoła Katolickiego, no nie?

 6. Tresowanie „Ludzi”.
  Chodzi o „Ludzi”. Kwoty są całkowicie nieistotne.
  „Ludzie” .Też nieistotne na jakim szczeblu „Ludzie” zajmują pozycje z łaski JK czy wczesniej z łaski Wałęsy na wspólnym zdjęciu.
  „Ludzie” bez jakichkolwiek właściwości, reprezentują ludzi bez jakichkolwiek właściwości reprezentujacych narodek bez podstawowych właściwości zastąpionych właściwościami bycia „pasterzowanymi”.Po polsku,pasionymi z pełnym podporzadkowaniem pasterzom.

 7. Kaczyński na polityce się nie zna, za to zna się na niej pan Harman, o czym świadczą sukcesy chyba z tuzina partii, do których należał.

 8. ale najśmieszniejsze jest to że obniżkę mają posłowie którzy żadnych nagród nie dostawali

 9. Panie profesorze Hartmanie, napisal. Pan godny mej uwagi tekst obywatelu Kaczunskin z warszawskiego Zoliborza.
  To epiafium jego histerycznej fobistycznej webeckiej karykatury tego starego wygi polskiejej poittki partyjnej i polskiego parlamentu.
  Jarek Kaczynski juz wkrotce unrze politycnie a moze i cielesnie.
  Mimo, ze swaiadonue uniksl zbyt czestego kleczenia nie tylko w swiatyniach i swoim ogrodzie, cierpina chorove zwana kolanem proboszcza i ma wiele provleow zaawNsowanej w.jego przypadku starsoci.
  Niech cierpi kstusze zuemskie, bo w piekle bedzie mial czeladnicza rovote, by wiecznie odrBiac ziemskie grzechy.
  Jefo zausznicy, jego zolnierze polityczni, od co najmniej roku wg regul Putina dzielnie bija sie o s hede po niby nsczelniku panstwa polskiego.
  Wstyd mi przed swsiatem i spolecznoscia Slubic nad Odra w Lubuskiem w Polsce za ty h artyjnia ki h nueoryskich .otabli Jarka Kaczynskiego; Ziobro, rudzinskiegi. MACIAREWICA, Blaszczaka, Dude, marszalka Sejmu, nie pomne z rados i jego nazwiska, Karczeskiego i wielu, wiu innych „Misiewiczow” polskiego grajdoly polityki.
  Profesorze, dzieki za odwGe w posaniu tekstow w mojej od lst Polityce.
  Pozdrawiam, tym razem z obcxyzny, przyjaznej obczyzny, z RFN.
  Rakoczy

 10. .

  — Elegia soon? —

  .

  As today Pan Naczelnik porusza się o kulach,
  mimo że są z kolegą Vladimirem P. w tym samym
  wieku, Vlad, jego kolega po fachu, poluje, konno jeździ,
  judo uprawia, w hokeja gole szczela, dziewuchy
  cycate posuwa….

  Jedyną zmianą zauważalną a nie korzystną, jest
  to że Vlad ciutek wyleniał, poza tym szczegółem
  drobnym kwitnie a Rosją z nim, kindzały nowe
  na wyposażeniu, drony podwodne atomowe
  w produkcji, nikogo się nie boi.

  A Pan Naczelnik nam słabnie, jak ten Waryński w
  Schlüsselburgu, płucko już nie to, ząbki zbutwiałe,
  kolanko spuchnięte, no i te cienie co to się na
  Nowogrodzkiej zbierają, te Brutusy brutalne…
  poranek majowy jak cicho…

  Ehhh, gdyby Broniewski ten żołnierz Andersa jeszcze
  żył elegię miałby gotową, tak na wsiakij słuchaj,
  a tak przyjdzie nam ciutek poczekać…

  E, Damy Radę

  .

  ..)

 11. Rakoczy
  14 maja o godz. 21:25

  Dobry ateista Rakoczy mówi jak dobry chrześcijanin Rejent Milczek, cytuję:

  Rejent Milczek

  Niech cierpi kstusze zuemskie,
  bo w piekle bedzie mial czeladnicza rovote,
  by wiecznie odrBiac ziemskie grzechy.
  Może… może… strach mnie bierze,
  Apopleksją będzie tknięty…
  Niech się dzieje wola nieba,
  Z nią się zawsze zgadzać trzeba.

  Identyczność postaw ateisty i chrześcijanina nieprzypadkowa…

 12. A co ma do powiedzenia profesor etyki o masakrze Palestyńczyków przez izraelskich nadludzi?
  Buzia w ciup?

 13. Całuję Twoją dłoń, Madame, śniąc że to usta Twe.

 14. Koniec brawury, trzeba poleżeć na łóżku szpitalnym.

 15. Kaczynski robi co robi bo Polacy sa stadem baranow. Od stuleci zachowujemy sie jak idioci ku uciesze innych nacji, ktore bzykaly Polske dla wlasnych korzysci jak tylko chcialy. Czy to takie dziwne, ze w koncu znalazl sie bystry facet – Kaczafi – ktory bez wiekszego wysilku, ale za to przy pomocy oblakanczych wizji w ktore tylko genetyczni idioci lyknac bez zenady – pognal to „stado baranow czyt. Polakow” do przepasci.

 16. Entliczek ,pentliczek co kuma wodziczek ,tego nie wie nikt.?A może geniusz tak kombinuje.,,w sytuacji nie tęgiego zdrowia.Otoż ,ogłosi wybory i z Nowogrodzkiej zrobi Sulejówek.Bo wódzowi nie przystoi siedzieć, razem w sali, z tym samym powietrzem, z drugim sortem i zdrajcami.A ma kadry w odwodach, przygotowane przez kierowniczą siłę narodu w miejscach uważanych za święte.Pamietajcie ,że TENg w wieku 73 lat wywołał powrót do normalności.A u nas jeszcze trzeba dużo czasu aby normalność zniszczyć.

 17. Ryszard Kubaszko
  14 maja o godz. 19:14

  Co to za Ryszard Kutaszko – pojeb czy przyjeb?

 18. Panie Profesorze muszę się rozprawić z akapitami Pana wypowiedzi (no poza wstępnym):
  Aparatczycy może i zbiesili się ale PiS to Kaczyński a Kaczyński to PiS. Zwyczajnie zawiódł ich instynkt samozachowawczy. Bez Kaczyńskiego PiSu nie będzie. Tylko on umie rozbudzić i zagospodarować patologiczne cechy naszego społeczeństwa. Tą prostą prawdę przećwiczyli Ziobro (jakże przeca popularny) i Kur()ski i Kempa i dobrze wiedzą, że poza Kaczyńskim koryta NIE MA!
  Nepotyzm? Kolesiostwo? Toż na tym cała III RP powstała i stała. Kaczyński odrzucił tylko sztafaż ,,kompetencji”. Wprowadził feudalizm w czystej postaci – Za wierną służbę nadaję ci…Przed tem było pajacowanko – ,,równowagi sił w partii” – a to ,,spółdzielnia” musi się nażreć a to ,,schetynowcy” a to człowiek Kwaśniewskiego a to Millera. Tu PAN jest jeden…
  Powiada Pan, że Kaczyński potraktował Polaków jako ,,stado barnów”. Czyli dobrze rozumie nasze społeczeństwo. Byle u mnie był porządek, mnie to nie dotyczy, nie mają większych problemów, prawie przejechałem rowerzystę ale wczoraj inny wymusił…To można usłyszeć wszędzie. Ponad 50% z uprawnionych do głosowania NIE GŁOSUJE. Liczby budzące szacunek, nieprawdaż? Kaczyński ma szacunek do naszego społeczeństwa adekwatny do tego na jaki ono zasługuje.
  Mówi Pan, że będą ,,trzepać ,,Srebrne” , Złote” „? Kpi pan? To tak jakby przetrzepać korzenie III RP. Ileż takich ,,Srebrnych” było. Pojawiło by się pytanie Kto mu nadał te włości. Znamienne ani PO ani wspierające ją podczas kampanii wyborczej media jakoś się nie paliły by ,,trzepać” (jak Pan to ujął) historię finansów Kwakfirera. Nikt nie pochylił się nad aferą SKOKów (pisowska – ale w kontekście reakcji czy tylko – kopalnia złota) a PiS chce ,,upoić” Suwerena jakimś obskurnym, groszowym Amber Gold. Dlaczego jakoś cicho jest nad faktem, że za warszawskiej prezydentury Lecha Kaczyńskiego TAKŻE odbywała się dzika reprywatyzacja? Za tego samego herosa jako ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego też czyściciele dręczyli lokatorów i trwał handel roszczeniami a organa państwa polskiego ,,nie stwierdzały znamion przestępstwa”. Nie – będzie ciszej nad tą trumną! Bo wszyscy mieli w tym swój współudział.
  Czy ,,Kaczyński czai takie detale” – ma je gdzieś. On jest nihilistą, herostratejską osobowością. Jedyną rzeczą o którą walczy to miejsce na kartach historii. ,,Naświetleniem” swojej postaci nie przejmuje się. W końcu Piłsudski – twórca obozu koncentracyjnego w berezie, wyborów brzeskich, bojówek oficerskich bijących i mordujących oponentów oraz organizator UDANEGO (to ważne – o tym za chwilę) puczu mający ok 500ofiar na sumieniu BEZAPELACYJNIE ma swoje pomniki, ulice i szkoły. Czy gdyby wojsko z Wielkopolski, które jechało przywrócić porządek i ,,powiesić dziadka Piłsudskiego w kiblu” (wg. słów dziadka mojego kolegi) w Warszawie nie zostało zatrzymane w Bednarach przez strajk kolejarzy to dziś by tak było? Czy nie byłby żałosnym nieudacznikiem i mitomanem, który cudem uniknął katastrofy (sprowokowanej przez siebie) w bitwie pod Warszawą, a który porwał się na konstytucyjne władze? Ale miejsce w historii tak czy owak ma. Teraz trzeba tylko ustalić ustrój na tyle trwały by dużej części młodego pokolenia wytłumaczyć, że Kaczyński (w osobach dwóch) był kimś wielkim. Piłsudskiemu się powiodło…
  Dla takiego nieudacznika z rozdętym ego to sens życia…

 19. No więc pomyślałem sobie dokładnie to co Pan Panie profesorze: wodzu ma nas naprawdę za idiotów, bo chyba tylko tak można wytłumaczyć ten absolutnie bezwstydny populizm związany ze zwrotami. No chyba, że… jest w tym inny zamysł. A nuż Caritas zwróci im to potem po cichu pod stołem? Albo też znowu po cichu im gdzieś tam dosypią. Wszak nie po to przecież szli do władzy, żeby sobie odmawiać pieniędzy i innych przyjemności.

 20. Proszę nie puszczać chamskich wpisów jak ten od Tad.R. z 15.05 g.13.15 ! A istniejący usunąć , bo potem będzie głupio pisać coś o profesorce Pawłowicz .

 21. Ma Pan rację w jednym – Kaczyński „przegiął” . Być może w zw. z tym i jego zdrowiem zacznie się walka o schedę .
  Ale , poza wylewem bezsilnej złości na wodza , ma rację @Sławczan .
  Bo III RP stała AFERAMI od początku ! Likwidacja RENTOWNYCH zakładów pracy . Likwidacja RENTOWNYCH pegeerów . Sprzedaż czego się dało i za ile się dało ( bo kupujący wie lepiej ). A pamiętacie Świadectwa Udziałowe NFI ? Ile mieliśmy na nich zarobić ? Tego był OCEAN i nikt tego już nie odkręci !
  W sumie większość inteligentów była zakochana w Leszku B. i tezach GW o transformacji . Pamiętam ich bzdury ( i tzw. analityków ) co do rychłego upadku Chin po Tiananmen i Rosji po nastaniu Putina . Jakich bredni się naczytałem o dobrodziejstwach kolorowej demokracji . A takie Chiny miały przemysł wtedy o lata za naszym !
  Olewaliśmy sobie w miastach los 300-400 tys. ludzi z PGR-ów . Z dnia na dzień Leszek B. odebrał im nadzieję ! Ale , oj tam , oj tam – to tylko chłopstwo gdzieś na prowincji . Kawał drogi od Wawki ! Czniać ich !
  Pisząc o prawie zapomina Pan o jego KOSZMARNYM wręcz użyciu , i to pod kontrolą tzw. ELIT !
  Przykłady ? Proszę – wsadzanie do pudła na rok (!) za jazdę pod wpływem NA ROWERZE z przepadkiem prawa jazdy !!!
  Horror ! Gowin to zniósł !
  Dalej – wszystkie wymienione kradzieże zwane prywatyzacjami . D
  Dalej – numer z mieszkaniami zakładowymi . Gównie na Śląsku . Przekręty wykluczające kilkadziesiąt tys. ludzi z mieszkań . Ale , to było dawno i u „kretów” .
  Ale numer powtórzono w WAWCE ! I też na kilkadziesiąt tysięcy ludzi . Również za Lecha K. , oczywiście , ale gdzie była KRS , Rzepliński i inicjatywa ustawodawcza JAKIEJKOLWIEK partii z udziałem „tuzów” prawa ?

  Gdzie ? ( długi bluzg )

  Więc Kaczor to wykorzystał , i to dopiero z DRUGIM razem naprawdę i inteligentnie . Bo za pierwszym razem była jak pamiętacie głównie LUSTRACJA ! A to lud g…o obchodziło
  ( i słusznie ) .
  Dopiero jak pomyślał o socjalu ( bo za 1-szym razem zniósł III grupę podatkową ) to ruszyło . Prawa nie uzdrowił. Jak było chore tak jest .

  Ale … ludzie mają ZIOBRĘ ! I piszę to bez ironii . Mają , śmieszną może dla możnych , nadzieję , że ktoś popatrzy na ich krzywdę w sądzie ! A biedni mają 500 + , jak by nie patrzeć . W dodatku gospodarka idzie w górę wbrew Leszkowi B. !

  @Sławczan , piekło to MY ! Mogę Ci przytoczyć masę faktów , że ludzie nie umieją dbać nawet o WŁASNE sprawy . Co więc mówić o publico bono ?

  Przytoczę jeden z wielu . Wielkie miasto . Budowa parkingu strzeżonego przez cwaniaka . Cwaniak na DZIERŻAWIONEJ ziemi stawia wiaty garażowe . Za pieniądze najemców , „sprzedając” im owe wiaty „na papier” ! Durne ?
  Chorą umowę zbiorową podpisali TEŻ dwaj prawnicy – sędzia i adwokat , będący we władzach wspólnoty . Nie dopatrzyli się przewałki !!!
  Dopiero po wybraniu mnie ( skromnie spuszczam oczy ) na szefa wspólnoty , uświadomiłem ludziom w czym rzecz .
  Lata już tam nie mieszkam , i dobrze , bo ludzie zaczęli przychodzić po porady prawne , a prawnikiem nie jestem .
  Kulturę prawną kształtowało na Zachodzie mieszczaństwo .
  My przez jakiś defekt mózgu jego nie mieliśmy . Tylko warcholską szlachtę i 85 % chłopstwa , traktowanego jak Murzyni w USA przed daniem im praw. Trzeci stan to byli Żydzi . Więc dłuuugo jeszcze tak będzie ! Bo przecież „niezawisłe sądy” ustanawiały kuratorów dla 130 letnich Żydów , oddawały i chyba jeszcze oddają odbudowane PRZEZ NAS kamienice , które były kupami gruzów , z zajętą hipoteką w dodatku ! A może być gorzej z uwagi na słynną ustawę 447 o której też nikt stara się nie mówić !
  I nikt tego nie widział i nie widzi w dwumilionowym mieście będącym stolicą kraju i siedzibą KRS , SN , TK itd.itd. !

 22. momo1
  15 maja o godz. 17:05

  … absolutnie nie masz racji… jak mu tam… Kubaszko zasługuje na większe obelgi piętnujące jego schizę… i całokształt.
  A w tym wypadku mamy do czynienia z delikatnym pytaniem, nawet nie obelgą.
  Poza tym, palant nienazwany gotów uchodzić za pałeczkę dyrygencką.

  Jak mawiał klasyk – Wersal się skończył w dniu, kiedy Samoobrona weszła do Sejmu.
  Samoobrony nie ma, ale jest PiS i jego zaplecze.

 23. @ Slawczan 15 maja o godz. 13:18
  A może gdyby Piłsudzki nie zorganizował tego wszystkiego, co tak nagannie oceniasz, to cechy narodowe w klasie politycznej jak w soczewce skupione, spowodowałyby już w Drugiej RP o wiele jeszcze gorszą sytuację?!
  Tylko nie pomyśl, że biorę Kaczyńskiego w obronę – wszak od dawna marzy on o miejscu „emerytowanego Zbawcy Ojczyzny”! Ale słowa w których „oceniasz” Piłsudzkiego nie różnią się od używanych przez aktualnych naprawiaczy historii. Zdaję sobie sprawę, że żyjemy w okresie burzenia i zohydzania WSZYSTKICH autorytetów, ale nic dobrego z takiego podejścia nie może wyniknąć.

 24. pawel markiewicz
  15 maja o godz. 11:35

  Paweł Markiewicz pisze, cytować może i warto:

  „Polacy sa stadem baranow od stuleci, barany Mickiewicz, Tusk, Komorowski, Kopacz, Schetyna…”.

 25. giniusz
  15 maja o godz. 11:53

  giniusz pisze, zacytuję, bo warto:

  „Entliczek ,pentliczek co kuma króliczek Europy, tego nie wie nikt. A może geniusz tak kombinuje, w sytuacji tęgiego zdrowia. Otoż, powróci na białym ogierze, wygra wybory i zrobi Sulejówek. Bo wódzowi nie przystoi siedzieć, razem w sali, z tym samym powietrzem, z moherami”.

 26. @dino77
  15 maja o godz. 18:36
  Drogi Dino OBAL choćby jeden z moich argumentów, proszę. Wskaż gdzie napisałem nieprawdę, pisząc o Piłsudskim.
  Owszem, endecja dążyła w latach trzydziestych do tego samego co Piłsudski zrobił. Niestety jako historyk mogę się tylko POBAWIĆ w ,,co by było gdyby…” ale na poważnie dyskutować mogę tylko o tym co BYŁO.

 27. Ta zagrywka z Caritasem to pic z fotomontażem. Będzie to można w całości odpisać z podatku, a suweren dostanie figę.

 28. momo1.Ot znalazł się odkrywca? to niby dlaczego PRL zbankrutował?Pewnie z powodu wydajnych PGR-ów,nowoczesnych zakładów pracy,rentownych hut i kopalń,kryształowych wód w rzekach i jeziorach,idealnej partyjno -politycznego kierownictwa narodu, itd., itp.Wykorzystał to Kaczyński bo dobrze wiedział,że ta grupa ludzi i ich potomkowie istnieje.Ci sami ludzie w latach 90-ch głosowali na SLD i Kwaśniewskiego bo spodziewali się,że dadzą a nie dali.Przenieśli się do PiS a ci skonstruowali największą korupcję polityczną.500+ jest idiotycznym „programem pomocowym”.Pomoc powinni dostać ci co potrzebują.To jest program zaporowy(bo przyjdą inni i go zniosą) i powinien być zmodyfikowany.Na razie pisowcy doją bo 25 lat pracy polaków i kolejnych rządów nie poszło na marne.PiS w ciągu dwóch lat Polski nie odbudował.”Picuś glancuś” panie momo1.

 29. Racje mieli politycy zachodu czasu wchodzenia Polski do Europy mowiac , ze nasze spoleczenstwo i system nie sa gotowe na integracje z krajami Unii i do dzis nie sa!!! Wystarczylo dwa lata i motloch pod przywodztwem zakompleksionego socjopaty omal zniszczyl demokratyczne panstwo ,budowane z takim mozolem!!! Najnowszy sondaz prawie 40% dla PiS. 40 PiS 10 Kukiz to cala prawda o Polsce 2018! 50 % spoleczewnstwa nie przejmuje sie , ze sytsem prawny RP jest kopia tego z PRL! Wstydze sie , ze jestem Polakiem!!!

 30. @momo1
  15 maja o godz. 17:57
  Momo by nie było niedomówień – uważam, że miejsce Ziobry jest na ławie oskarżonych za działania z lat 2005-2007. Tylko konformizmowi i tchórzostwu PO zawdzięcza, że nie zasiadł obok swojego wspólasa Kamińskiego.
  Z obecnej ekipy: Duda, Szydło i Morawiecki – TS za łamanie Konstytucji i nieopublikowanie wyroków oraz sposób przejęcia TK. Duda dodatkowo za bezprawne ułaskawienie Kamińskiego.
  Szyszko – za zniszczenie Puszczy Białowieskiej.
  Macierewicz za ,,uwalenie Caracali” i związane z tym koszty. ,,Rażąca niegospodarność” – jest na to paragraf.
  Błaszczak/Brudziński za dostarczanie obstawy policyjnej dla partyjnej imprezy czyli miesiączek Prezesa jak i nadużycia władzy wobec protestujących ekologów, antyfaszystów i Obywateli RP.
  Jeżeli coś takiego nie nastąpi to NIGDY NIE BĘDZIEMY MIELI GWARANCJI, że kolejny rząd nie pójdzie ,,sprawdzoną metodą”. A jedną z głównych przewin PO jest to, że nie zrobiła absolutnie NIC by zabezpieczyć państwo przed przestępczymi zakusami PiSu. Ba, wyborem ,,na zapas” sędziów TK wręcz dostarczyła pretekstu a więc pomogła PiSowi.
  Nie należy zapominać też i z góry im zapowiedzieć karę, o pomniejszych kulsonach, prokuratorach, sędziach etc. Nawet jeżeli muszą wykonywać rozkazy to nikt im nie każe się tak przykładać. Chyba, że pójdą na współpracę i wyraźnie wskażą osoby, które wydały im rozkaz takiego a nie innego postępowania.
  Pamiętajmy też o czarnosukienkowych poplecznikach pisowskich przestępców. Akurat gdy PiS łamie prawo jakoś milczą choć swoje tłuste mordy otwierają na każdy temat – proszeni bądź nie. Zresztą słowa pana Gądeckiego o ,,doskonałej symbiozie władzy i Kościoła” będą znakomitym argumentem za odspawaniem ich od państwowego koryta.
  Co do III RP…krzyż na drogę a osądzenie PiSu będzie doskonałym osinowym kołkiem w jej serce. Bo PiS jest ukoronowaniem ale i odpowiedzią wobec jej osiągnięć.
  Co do kretynizmów prawnych III RP. Można więcej dostać za przysłowiowego jointa albo pobicie psa niż za gwałt albo pobicie człowieka. Nie wspomne o specjalnym traktowaniu pedofilów w sutannach (ostatnim jest ich pominięcie przy tworzeniu rejestru pedofilów) przez polskie sądy, łącznie ze starannym pomijaniem wspólników (pedofilów) czyli ich przełożonych, którzy na każdy możliwy sposób chronią swoich podwładnych-zwyroli przed organami ścigania. Aż do zaszczuwania ofiar. A podobno Konstytucja gwarantuje wszystkim równość wobec prawa. Przed PiSem Konstytucja była i to z błogosławieństwem TK łamana i jakoś nikt nie krzyczał. Brr…znowu ten symetryzm mi się załączył…

 31. ontario
  15 maja o godz. 18:46

  – największy palant forumowy ontario

  – najgrożniejsza mutacja polskiej podklasy pseudopolitycznej:
  Kaczynski J.
  Suski
  Błaszczak
  Brudziński
  Terlecki
  Sasin
  Szydło
  Macierewicz
  Kuchciński
  Piotrowicz
  Karczewski
  Mazurek
  Pawłowicz
  Zalewska
  Witek
  … i pozostałe stado nomeklatury partyjnej PiS i popychadeł…

 32. momo1
  15 maja o godz. 17:57
  Bo III RP stała AFERAMI od początku ! Likwidacja RENTOWNYCH zakładów pracy . Likwidacja RENTOWNYCH pegeerów . Sprzedaż czego się dało i za ile się dało ( bo kupujący wie lepiej ).

  momo1 jakiś ty beznadziejny prostak ze zrytą mózgownicą…
  Klasyka gatunku polaczka co to wszystko wi i rozumi bo naczytał się Faktu i napatrzył w TVPi i popycha bzdety aż oczy bolą

  momo1 – odstrzel sobie kolczyk łatwiej ci będzie podnieść czoło…

 33. momo1
  15 maja o godz. 17:57

  momo1, chlopie, nie puszczaj bąków w towarzystwie… i jeszce takich śmierdzących, jakby Władek bramę od chlewni otworzył…

 34. – Jeżeli są pieniądze, to powinny iść do najsłabszych. Albo ktoś kłamie, albo ktoś po prostu gromadzi pieniądze na kampanię wyborczą – uważa bp Tadeusz Pieronek.

  PiS żywi się kłamstwem jak kos glizdą…

 35. @ Slawczan 16 maja o godz. 8:57
  Nie będę się z moim technicznym wykształceniem ośmieszał zarzucając błędy merytoryczne historykowi w jego dziedzinie. Przecież nie jestem politykiem. Ponad 60 lat temu w baardzo komunistycznym liceum mój polonista odbrązowiał nam pewne postaci historyczne, ale robił to taktownie, sygnalizując gdzie materiałów opisujących „drugą stronę” tych bohaterów szukać – jeśli kogoś dociekliwego zainteresowało, przeczytał. Dziś widzę powszechne, publiczne i z nieukrywaną satysfakcją czynione „wdeptywanie świętości w gówno” Postępują tak na wyścigi niestety wszystkie możliwe opcje. Możemy przecież teraz natychmiast zainicjować akcję usunięcia z Wawelu OBU nieudaczników… Czemuż by zaś nie? Jeden wart drugiego! Jak się rozpędzimy to może i krzyż z katedry zniknie. A przecież przeciętny człowiek jest tak skonstruowany, że obok wiary w coś nadprzyrodzonego, potrzebuje autorytetów na których chciałby się móc wzorować. Kiedy ich już całkiem zbraknie, pozostaje cynizm lub obranie sobie „guru”, zwykle w postaci przywódcy gangu/sekty. A potem – znów wszelkie możliwe opcje – załamują ręce: „co się panie z tymi ludźmi porobiło, albo zimny drań, albo nawiedzony!”

css.php