Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
Loose blues - Jana Hartmana zapiski nieodpowiedzialne Loose blues - Jana Hartmana zapiski nieodpowiedzialne Loose blues - Jana Hartmana zapiski nieodpowiedzialne

18.08.2013
niedziela

Hartman: instrukcja dla niepokornych

18 sierpnia 2013, niedziela,

Jako że media służące Prawdzie i Miłości są łaskawe poświęcać mi tak wiele uwagi, oferuję im na przyszłość prostą instrukcję pisania na temat J. Hartmana. Przyda się na czas wyborów i na każdy Czas Próby w ogóle. Wystarczy połączyć dowolne elementy, zależnie od zadanej przez Redaktora Naczelnego liczby znaków (ze spacjami). Za prawdziwość informacji i słuszność ocen ręczę osobiście, jako najlepiej poinformowany.KIM JEST JAN HARTMAN? Jan Hartman jest przede wszystkim (zawsze trzeba to podkreślać!) członkiem-założycielem antypolskiej organizacji żydowskiej B`nai B`rith. Komentując jego działalność i wypowiedzi nigdy nie należy zapominać o kontekście – o jego żydowsko-masońskich i lewackich mocodawcach. Bo Hartman nie działa sam i nie działa z własnej inicjatywy. Sterują nim określone koła i one też go opłacają. Warto przy tym zauważyć, że prapradziad Hartmana, rabin Izaak Kramsztyk, był bardzo dobrym Żydem-patriotą. Nawet ojciec, Stanisław Hartman, miał swoje zasługi. Niestety, zło i zdrada zawsze wyjdzie na wierzch – nawet w piątym pokoleniu.

CZYM ZAJMUJE SIĘ JAN HARTMAN? Hartman jest obsesyjnym wrogiem Kościoła katolickiego i Narodu polskiego. Cała jego aktywność skupia się na opluwaniu i szkalowaniu tego, co dla Narodu najświętsze, a w szczególności na zwalczaniu znaku Krzyża. Jego „poglądy” to bolszewicki fanatyzm, nawołujący do eliminacji religii, prawdy i wartości z życia Polaków i zastąpienia ich libertynizmem, wynarodowieniem i totalnym permisywizmem moralnym, tak aby bezbronny Naród tym łatwiej mógł stać się łupem kosmopolitycznych wrogich sił. Realizując ten program, Hartman podszywa się pod „profesora” i „bioetyka” (nie robił nawet doktoratu z tej dziedziny!) po to, by krzewić eutanazję, aborcję i walczyć z etyką zawodu lekarza, między innymi przez opluwanie Kodeksu Etyki Lekarskiej i demoralizowanie studentów medycyny UJ, do których podstępem dopuścili go jego koledzy i mocodawcy. Ci sami wpływowi ludzie umocowali Hartmana w swoich polskojęzycznych mediach, takich jak Gazeta Wyborcza i TVN, których stał się „pupilem”. Dzięki medialnej tubie Hartman może spełniać rolę „trybuna ludowego” wojującego ateizmu i antyklerykalizmu oraz „ideologa” tzw. „lewicy”. Intelektualny poziom Hartmanowskiej mowy nienawiści oraz jej cynizm i przewrotność stanowią swoisty „wzorzec” lewactwa i bezbożnictwa, w iście bolszewickim stylu. Nic dziwnego, że Hartman przyłączył się do takich „postaci” polskiej tzw. sceny politycznej, jak Janusz Palikot czy Marek Siwiec.

SKĄD SIĘ WZIĄŁ JAN HARTMAN? W młodości Hartman – zagubiony i uzależniony od marihuany trójkowy absolwent XIV LO we Wrocławiu – został przygarnięty przez Katolicki Uniwersytet Lubelski. Za wdowi grosz, zbierany w kościołach, w latach 1985-1990 pobierał nauki w katolickiej uczelni, by potem ją zdradzić, stając się wrogiem wszystkiego, co polskie, wszystkiego, co katolickie. Był zresztą miernym studentem, wyróżniającym się co najwyżej smykałką do interesów (handlował kserokopiami wykładów). Szczególnie słaba była jego praca magisterska, którą recenzent, Stanisław Judycki (dziś profesor) ocenił na niedostateczny. Pełen wiary w człowieka i miłosierdzia o. prof. Mieczysław Albert Krąpiec, opiekun pracy magisterskiej Hartmana, postanowił jednak dać mu szansę, wobec czego pozwolono, by ukończył studia. Następnie znalazł się w Krakowie, gdzie robił doktorat u prof. Władysława Stróżewskiego, który załatwił mu pracę w Collegium Medicum UJ. Doktorat był słaby, a w dodatku dotyczył nieistniejącej dyscypliny („heurystyka filozoficzna”). Jeszcze gorsza była habilitacja (pod pretensjonalnym tytułem „Techniki metafilozofii”), która przeszła z powodu zmowy recenzentów – komunistów, a prywatnie bliskich znajomych i protektorów Hartmana. Warto wspomnieć, że za tę pracę habilitacyjną Hartman otrzymał nagrodę premiera, premiera, którym był… Leszek Miller. Nie lepiej wyglądał przewód profesorski, w wyniku którego Lech Kaczyński w 2008 roku nadał Hartmanowi tytuł profesora (tu warto przypomnieć wyjątkowe zaangażowanie Lecha Kaczyńskiego w reaktywację loży B`nai B`rith w tymże samym 2008 roku).

JAKI JEST JAN HARTMAN? Hartman jest typem błaznującego karierowicza, podlizującego się swoim mocodawcom i bezwzględnego w prześladowaniu słabszych od siebie (np. dr Michała Łuczewskiego, na którego pisał liczne donosy). Mierny intelektualnie i niespełniony naukowo (ma na tym punkcie poważny kompleks!), gotów jest posuwać się do hucpiarskiego prostactwa i skrajnego populizmu, by zjednać sobie poklask tzw. „opinii publicznej”. Jest w tym wszystkim płytki, nielogiczny i żałośnie niepoważny. W bezpośrednim obcowaniu sprawia nieprzyjemne wrażenie swoją śliską ironią i besserwisserstwem – typowym dla dyletantów – które to cechy dobrze „konweniują” z powierzchownością zaniedbanego, dość otyłego i niemłodego już mężczyzny. Ponadto w niesmaczny i żenujący sposób Hartman obnosi się ze swoim żydostwem, z którego stara się czerpać wszelkie profity, jednocześnie używając go do celów moralnego szantażu, polegającego na pomawianiu o antysemityzm każdego, kto ośmieli się go skrytykować. Generalnie nie ma żadnego powodu, by zajmować się tą dość żałosną postacią. Pisanie i mówienie o nim, nawet krytyczne, działa tylko na jego korzyść. Takie osoby zasługują tylko na jedno – na całkowite zignorowanie. I koniecznie trzeba o tym napisać!

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 451

Dodaj komentarz »
 1. Internetowi wojujący patrioci i prawdziwi Polacy mają od teraz ściągę, którą mogą się posługiwać m.in. pod każdym kolejnym tekstem pana Hartmana.

  Zamiast walić w klawiatury teraz mogą tylko stosować kopiuj/ wklej.

  Klawiatury odpoczną, mniej walenia choć pewnie ilość plwociny ta sama.

 2. Panie Profesorze, tekst zgrabnie napisany z zamierzoną, jak sądzę, autoironią, ale moim zdaniem – niepotrzebny. Nic on nie wnosi, a na pewno nie jest żadną odpowiedzią na pojawiające się artykuły dotyczące Pana aktywności publicznej oraz dokonań naukowych.

 3. Tak jak podejrzewałam, to Pan szanowny Gospodarzu jest falą pogaństwa i jednoczesnie walcem miażdżącym naszą ojczyznę i Europę! Tylko po co tracił Pan cenny w życiu czas w katolickiej uczelni?, jedyna sensowna odpowiedz jaka przychodzi mi do głowy to: uczelnie katolickie produkują ateistów, na dodatek niezle przygotowanych merytorycznie. Pozdrawiam

 4. Reklama
  Polityka_blog_komentarze_rec_mobile
  Polityka_blog_komentarze_rec_desktop
 5. A mi się tekst podoba – jest zapowiedzią walki z prawicowym kołtuństwem i umysłową mizerią czyli plagami które ostatnimi czasy rozpleniły się do immentu. Cieszę się też bo po raz pierwszy od dłuższego już czasu natykam się tu na teksty które w pełni akceptuję i podzielam zawarte w nich poglądy.

 6. Autobiografia Hartmana obnaza jeden z wymiarow polskiej tragedii.

  Wiadc ze Hartman nie zdobyl zadnych pozytecznych kwalifikacji pomimo tylu lat studiow. Co Hartman moze robic na wolnym rynku ?? Moze zmywac gary.

  Jest tragedia ze zaden z hartmanowskich promotorow nie potrafil pokierowac Hartmanem w kierunku pozytecznym dla kraju, spoleczenstwa i samego siebie. Niestety polska inteligencja nie ma mozgow. Zaden z hartmanowskich promotorow na pewno go nie mial.

  Takich sytuacji jest setki tysiecy. To armie przedstawicieli nauk spoleczno-humanistycznych.To armie pasozytow ktorych cecha charakterystyczna jest pospolitye skurwienie, dla ktorych wolny rynek jest przeklenstwem ale pozatrudniani na rzadowych posadkach wrzeszcza zachwalajac rezim, kult jednostk dyktatora Donka i cudy transformacji.

  To kamien u szyii polskiej gospodarki bo nic pozytecznego ta armia pasozytow, przedstawicieli nauk spoleczno-humanistycznych nie potrafi ani stworzyc ani naprawic.

  Stosunki spoleczne zeszly juz do poziomu ponizej dzikiego bydla co rowniez swiadczy o braku efektywnosci pracy przedstawicieli nauk spoleczno-humanistycznych.

  W dodatku stojac u boku pijaka-lajdaka i debila w Europa Plus Hartman niszczy pozostalosci swego wizerunku. Jak professor moze popierac cos co nawet nie ma programu ??? To Europa Plus. Nie rozumiem. Dopiera niedawno gdzies czytalem ze chlop-kobita Ania Grodzki podobno ma napisac program dla Europa Plus.

  Hartman powinien sie skoncentrowac na podstawach. Stworzyc swoja wizje, realistyczna i osiagalna. Promowac te wizje i zdobywac zwolennikow dla swej wizji. Po czym zdefiniwac swoja role w celu osiagniecia tej wizji.

  To podstawa polityki i nie tylko.

 7. Genialne 🙂
  Gdzie można się zapisać do tej organizacji, na rzecz której Pan Profesor działa?
  Pozdrawiam.

 8. A co nowego w sztuce paszkwilanctwa? Ano, postęp, postęp, z pobożnych Żydów pomocą! http://goo.gl/GGrxYo

 9. Przypomnienie: Inwestując 1$ na 108% LICHWY po 50 latach Żyd dysponował majątkiem 100 razy większym niż PKB całego świata! http://goo.gl/dAVNsJ

  „Semper Fidelis: Blizna, skoro znasz już ten tajemny sposób to czemu sam nie zainwestujesz dolara by obracać „majątkiem 100 razy większym niż PKB wszystkich krajów świata i to bez wykonywania jakiejkolwiek pracy”?”

  Człowieku, kocić majątek na niewyobrażalną skalę przez 2000 lat można było będąc TYLKO Żydem, bo w świecie chrześcijańskim pożyczanie na procent było zabronione. Brak konkurencji powodował, że to Żydzi decydowali o wysokości LICHWY uzgadniając między sobą jej minimalną stopę na takim poziomie by jak najbardziej wydoić dojną krowę.

  Konkurencja na rynku finansowym pojawiła się dopiero po 1917 roku gdy Kościół katolicki zniósł zakaz pożyczania na procent. Teoretycznie dopiero od tego momentu goje zaczęli też zakładać banki oferując dużo niższą lichwę co zmusiło monopolistów żydowskich do obniżenia oprocentowania kredytów.

  Niestety, tak późne wejście katolickich gojów na rynki finansowe (1917 r.) – przy dodatkowo drastycznym obniżeniu oprocentowania – dało Żydom gwarancję, że goje NIGDY nie będą w stanie DOGONIĆ żydowskich lichwiarzy-finansistów którzy aktualnie sprawują bezpośrednio lub pośrednio PEŁNĄ kontrolę nad WSZYSTKIMI istotnymi instytucjami finansowymi świata.

  Dysproporcja wielkości, potęgi i mocy między katolickim Dawidem a żydowskim Goliatem jest wprost trudna do wyobrażenia… To tak jakbyśmy porównywali długość wirusa z odległością ziemi od słońca… Więcej… Różnica ta ciągle będzie się powiększać na korzyść Żydów, bo każde IMPERIUM-monopolista dyktuje warunki CAŁEMU światu. I nie tylko poprzez udzielanie kredytów.

  Imperium pieniądza decyduje o wojnach i pokoju, o kryzysach i krachach giełdowych – by sprzedać na górce i kupić na dołku – o rewoltach i rewolucjach w krajach ważnych strategicznie czy bogatych w surowce (vide Libia)… Niewidoczny finansowy gigant decyduje o wszystkim. Również o tym co myślimy, kogo kochamy a kogo nienawidzimy… Jest niewidzialnym bogiem na ziemi.

 10. Coś do poprzedniego wpisu

  @kozetka
  17 sierpnia o godz. 14:48

  ***… ale z tym przekomarzaniem na poziomie przedszkolaka zbytnio się odmładzasz ***

  Pisałem ostatnio o tym, że przy wyborze nicku chyba istotną rolę odgrywa podświadomość. Zwróciłem na to uwagę przy „prywatnym” przekomarzaniu się z „żabką konającą”. Nie miałem zastrzeżeń do jej uwag merytorycznych, ale do klasycznego podejścia do pewnego problemu etycznego – co na tym blogu chyba jest normalne, skoro gospodarz jest etykiem? Otóż @żabka apelowała o nie stosowanie obrażania blogowiczów i kilka zdań później dość nieładnie wypowiedziała się na temat stanu mojego umysłu. Nawet jeśli miała rację (zgadła lub uzyskała informację np. z IPN’u), mogłem się czuć urażony.
  To jest czysty”kalizm” lub „kobieca logika”. Do dziś nie wiedziałem, czy żabka „udaje” mężczyznę (gramatycznie) czy damę. Znalazłem w jej najnowszym poście jednak kilka „…łam” a nie „…łem”, więc wyciągam wniosek, że jest kobietą. Z powodu zaobserwowanego oczywistego braku konsekwencji pozwoliłem sobie zakpić z „żabek” jako takich „y compris” zdychających lub konających, sugerując możliwą przyczynę nadejścia chwili zejścia. To nie było ładne i przepraszam, ale wkurzyła mnie ta dwoistość logiki. Po zrozumieniu, że pisze kobieta – wszystko stało się jasne. Nie chcę pyskówki i więcej nie będę komentował jej postów, choć czytam je z przyjemnością.

  Według mnie (i tej hipotezy roboczej w sprawie nicków) żarty na temat nicków nie są tożsame z kpinami z nazwisk i imion, bo dobór w/w nie jest często zależny od danej osoby, a przy nicku tego problemu nie ma.
  Stąd @kozetka” kojarzy mi się z wyposażeniem gabinetu psychiatry i uwagi biogowicza o takim nicku za próby analizy psychiatrycznej, co wyrażała @kozetka w cytowanym fragmencie na mój temat. Chociaż (on the other hand) – jak mawiał Tewje-mleczarz – coś w tym jest! Staruszek i niemowlak maja wiele cech wspólnych, choćby pampersy.
  Pozdrawiam!
  Duchem faktycznie czuję się młodym, tyko ciało nie chce mnie słuchać.

 11. Obnażanie bezeceństw Jasia Hartmana. Cz.1.

  Synonim nienawiści i obłudy. Synonim skrajnej żydowskiej pogardy wobec podludzi, ich wartości, symboli… Synonim buty, pychy i podłości. Człowiek, który nie potrafi ukryć mściwego sadystyczno-tryumfującego uśmieszku goszczącego na tłustej buzi podczas ceremonii rzygania jadem niegodziwości. Ojciec kolejnej żydowskiej rewolucji.

  Medialny celebryta Jan Hartman robi wszystko by podczas licznych kazań zarazić żydowskich janczarów – lewaków – skrajną nienawiścią do podludzi. Genialnemu Żydowi marzy się nieustająca kampania upadlania podludzi jak za czasów katów z NKWD – vide o. Rydzyk maltretowany codziennie od 20 lat przez czerwonych Hunów. http://goo.gl/GGrxYo

  Hartmana nic nie ogranicza. A możliwość szydzenia ze wszystkiego co może ranić uczucia podludzi sprawia mu wyraźną sadystyczną przyjemność. Hartman usiłuje nawet wmawiać gojom, że katolicy modlą się niby do amuletów, szamańskich obrazków, medalików… gdy nawet dziecko wie, że modlimy się tylko do Boga.

  Hartman zachowuje się tak jakby to nie Żydzi ale katolicy oddawali pokłony ceglanej ścianie. Temu kawałkowi muru. Jakby to katolicy wielokrotnie i szybko kłaniali się tej świętej relikwii błagając o cudowne uleczenie, złote geszefty, wojnę, a w szczególności o możliwość ROBIENIA gojom DOBRZE. Najlepiej od tyłu i bez przerwy. http://goo.gl/GGrxYo

 12. Panie Profesorze,

  krotkie CV i bardzo sympatyczne / o Panskim ojcu prof.Stanislawie Hartmanie duzo slyszalem dobrego – chluba uniwersytetu we Wroclawiu (jak np. profesorowie Steinhaus,
  Gleichgewicht, Modzelewski, Duda).
  Roman Kramsztyk, artysta plastyk (zamordowany w getcie, 6 sierpnia 1942) wnuk Izaka,
  bohater poematu Jacka Kaczmarskiego „Kredka Kramsztyka”.

  Tak trzymac, panie Hartman!

  http://www.youtube.com/watch?v=KFTWfJ1m9jU
  „Kredka Kramsztyka” w wyk.Gintrowskiego

 13. Podoba mi się. W końcu Jaś Hartman napisał prawdę o sobie i swych intencjach. Oczywiście, broniąc się ze sprytem godnym swojej nacji usiłuje odwrócić kota ogonem, by swoje wszelki winy i złe intencje przypisać innym. I tak jest od wieków bo CZYSTE DOBRO zawsze cierpi za niewinność. Przykładem jest Jaś Hartman, chodzące niewiniątko rwący włosy z głowy bo tak straszna mu się dzieje krzywda. Oczywiście za niewinność. I co ciekawe. Ogłupionym dyplomatołkom bez trudy wciśnie swój kit dzięki permanentnemu medialnemu praniu mózgów przez media żydokomuny i kolaborantów. http://goo.gl/GGrxYo

 14. Doradcy Kościoła i ks. Lemańskiego typu Jaś Hartman – To tak jakby Żydom doradzał Hitler gdzie powinni się osiedlić i na której rampie wysiąść http://goo.gl/S10jzU

 15. Plus dla Jana Hartmana za to, że przestał blokować moje wpisy w swym blogu. Nie jest to na pewno czyn świadczący o tym, że Jan Hartman stał się nagle demokratą dla którego wolność słowa jest droższa pieniędzy. Prawdopodobnie chodzi o to by pokazać Żydom na całym świecie jak STRASZNY ANTYSEMITYZM grasuje w Polsce i jakim to STRASZNYM SZYKANOM poddawany jest biedny, cierpiący za niewinność Żyd, Jaś Hartman. http://goo.gl/GGrxYo

 16. Czemu sam nie zainwestujesz dolara by obracać majątkiem 100 razy większym niż PKB świata? http://goo.gl/sth1TZ

 17. Jedna z nielicznych osob trzezwo myslacych w Polsce. Andrzej Kolodziej.
  http://trojmiasto.gazeta.pl/trojmiasto/1,35612,14449146,Bohater_Sierpnia_1980___Tusk_i_Kaczynski__Znam_ich.html?as=1
  Ja z dystansu oceniam to identycznie.

  Za 25 lat Polityka i Hartman rowniez beda tak pisac.

 18. Jezeli Hartman jest cokolwiek warty to wlasnie z ludzmi jak Andrzej Kolodziej powinien budowac cos pod nazwa Europy+ lub PolskaXXI.

  Pokazywanie sie u boku zapijaczonego zdradzieckiego zdechlego drewna i debila despoty dyktatora z tzw ruchu palikota jest szokujace. Z kim przystajesz takim sie stajesz.

 19. Antonius
  18 sierpnia o godz. 11:30

  Cenię sobie Twoją obecność na blogu, bo dyskutujesz zwykle „na poziomie”, chyba że ktoś zbytnio podrażni Twoje ego. Moim zdaniem tracisz wtedy lekkość przekazu i dystans do sprawy, stając się raczej Antkiem niz Antoniusem.

  Szerokość spojrzenia i lekkość dowcipu wskazuje że żabka konająca to jednak kobieta, pięknie ubarwiająca wkradającą się monotonię dyskusji zacietrzewionych czasami panów. Pozdrawiam Was 🙂

 20. Z tego co czytam, to Hartman nie jest tylko księdzem. Niedługo będzie rzygał tymi stanowiskami i funkcjami ale i tak ciągle będzie mu mało i mało. I ciągle źle i źle nawet gdyby umoczył cały pysk w melasie. Ale to tkwi w ich genach. Jak najwięcej koryta, jak najwięcej kapusty i jak najwięcej władzy nad umysłami, sercami i duszami gojów. Do tego niesamowite parcie na szkło.

  Jan Hartman – jedna z najbardziej wpływowych postaci III RP http://goo.gl/CneNJK

 21. O. Tadeuszu… Wsłuchujcie się w rady waszych wrogów i postępujcie dokładnie odwrotnie http://i.imgur.com/gjxqn.gif

  Radio Maryja demaskuje przyjaciela Kościoła – Lewacki katabas, trener od robienia gojom dobrze, ekspert TVN24 od konklawe; Jaś Hartman

  Eksperci TVN24 ds. Konklawe – Jan Hartman, Kamil Sipowicz, Wołek http://i.imgur.com/gljrJoy.jpg

 22. Panie Profesorze.
  Niestety sarkazm jest dziś dla większości niezrozumiały. Dla kamratów, wychowanych w czasach samokrytyki, tym bardziej. Mogą uznać, że jest pan dla nich nie jak Plus, ale jak krzyż – zbyt wyrazisty i ciążący.
  Ale wieszczę, że seminarzystów o podobnym „poczuciu humoru” Panu nie zabraknie.

 23. „krystkon: Nie masz dzieci to nie wiesz jakie emocje wywoluje u rodzica glod dziecka”

  A taki skurwiel po 50 latach (czyli w okresie swego życia) dysponuje już majątkiem 100 razy większym niż PKB wszystkich krajów świata i to bez wykonywania jakiejkolwiek pracy która uszlachetnia – inwestując tylko 1 dolara przy 108 % LICHWY.

  Ma, i chrzani wszystkich udając – dzięki posiadanemu monopolowi na prawdę – że z bólu łka nie tylko nad głodnym dzieckiem, ale nawet nad każdym złamanym źdźbłem trawy… Czy wróbelkiem zastrzelonym z wiatrówki… Zły, kontrolując opiniotwórcze media wmówi gojom wszystko co zechce, pozując bezkarnie na CZYSTE DOBRO.

  No bo taki urodzony dobroczyńca ludzkości o niczym innym nie marzy tylko o tym by cię jeszcze bardziej uszczęśliwić (wydoić) głupi ciulu… A ty z wdzięczności pomożesz mu tylko w likwidacji już ostatniej realnej konkurencji… Czyli Kościoła… Ale i tak tej wiecznie nienachlanej czerwonej bestii będzie mało i i mało…

  Inwestując 1$ na 108% LICHWY po 50 latach Żyd dysponował majątkiem 100 razy większym niż PKB całego świata! http://goo.gl/dAVNsJ

 24. 108 % lichwy. „Złodziej” Rydzyk i cierpliwie RYJĄCA skałę kropla z Ziemi Obiecanej http://goo.gl/E4pWf

 25. Absolutny idiotyzm. Dyktowany emocja? Zartem? Na pewno nie rozsadkiem.

 26. – Kościół potrzebuje mniej więcej 8 mld zł rocznie

  – Instytucja kolesi, Agencja Rynku Rolnego potrzebuje tylko 2 mld zł rocznie http://goo.gl/HJdKv

  – Ile kosztują Polaków emerytury esbeckie i ubeckie – PEŁNA LISTA NAZWISK http://goo.gl/SQfWU

 27. Kto rządzi światem? Kto nas doi? Rydzyk?

  Ludność świata liczy 7 mld. Żydów na świecie jest 13,3 mln (0,2%), w Polsce ponoć 8 tys. (0,02%), natomiast wg. Vanity Fair przeszło 50% najbardziej wpływowych ludzi na świecie to Żydzi. Nadreprezentacja Żydów w stosunku do całego świata (łącznie z Chinami i Indiami) wynosi 250/1 a w przypadku Polski, minimum 2500/1.

  Na liście „Stu najbardziej wpływowych ludzi na świecie”, ułożonej przez pismo Vanity Fair, więcej niż połowa to Żydzi – pisze z satysfakcją izraelskie pismo Jerusalem Post.

  Kto rządzi światem? Kto nas doi? Rydzyk? http://goo.gl/tLAU9D

 28. Korekta: Kto rządzi światem? Kto nas doi? Rydzyk?

  Ludność świata liczy 7 mld. Żydów na świecie jest 13,3 mln (0,2%), w Polsce ponoć 8 tys. (0,02%), natomiast wg. Vanity Fair przeszło 50% najbardziej wpływowych ludzi na świecie to Żydzi.

  Nadreprezentacja Żydów w tej dziedzinie w stosunku do całego świata wynosi 525/1. http://goo.gl/tLAU9D

  Na liście „Stu najbardziej wpływowych ludzi na świecie”, ułożonej przez pismo Vanity Fair, więcej niż połowa to Żydzi – pisze z satysfakcją izraelskie pismo Jerusalem Post.

 29. KTO stworzył Zadrę?

  Czy tylko skrajne chamstwo i bezczelność Palikota-Ryfińskiego będące prawdziwą twarzą żydokomuny? http://goo.gl/cbgpT

 30. Elegia o holenderskim wróbelku i krówce. Ubój rytualny i wrażliwość lewacka http://goo.gl/bkcTl

 31. Gdyby autor nie byl mi znany to powiedzialbym, ze paszkwil na Hartmana wyszedl prosto z Episkopatu.
  Gratulacje za doglebna znajomosc zdolnosci i wredoty przeciwnika.

 32. SZALEŃCZY festiwal NIENAWIŚCI trwający od 2005 http://goo.gl/1OAY6

 33. 5element9
  18 sierpnia o godz. 16:28

  Kryptoreklama własnego blogu na łamach cudzego jest nieetyczna…..

  Ja osobiście obstawiam inne- żółte niebezpieczeństwo.
  Jest ich ponad DWA MILIARDY……
  A oni mają własne teorie predestynacji i swego miejsca w porządku dziobania.
  Dominacja długonosych to mgnienie na tle cywilizacji chińskiej, czy japońskiej….
  Być może jedyną przeciwwagą dla nich będą „nasi” Żydzi?
  Wszak ktoś musi przewodzić….
  Nawet boga mamy wspólnego- Żyd to w końcu był….

 34. Pan Redaktor pisze:
  „Bo Hartman nie działa sam i nie działa z własnej inicjatywy. Sterują nim określone koła i one też go opłacają.”

  Szanowny panie Redaktorze,
  i kogo probuje Pan tym wystraszyc? Tzw. „niepokornych”?
  Podejrzewam, ze az tak strachliwi nie sa.
  Poza tym, wodroznieniu od panskich klakierow, stac ich na samodzielne myslenie,
  wiec instruowac ich nie trzeba.
  Poza tym chyba Pan solidnie przesadza z tym zainteresowaniem panska osoba,
  upodabniajac sie do zaby podstawiajacej lape tam, gdzie konie kuja.

 35. Levar
  18 sierpnia o godz. 17:11

  „Poza tym chyba Pan solidnie przesadza z tym zainteresowaniem panska osoba, upodabniajac sie do zaby podstawiajacej lape tam, gdzie konie kuja.”
  >
  >
  *A to gdzies kuja?
  Ktore?
  Jakie?

  Nie wystarczy znac porzekadlo. Trzeba jeszcze wiedziec kiedy je przytaczac.

 36. Panie Profesorze.
  Jeśli o mnie chodzi to po raz kolejny powtarzam: w dążeniach do świeckości państwa Polska i Polacy potrzebują Pana i wielu innych Panu podobnych. Przydał by się również T.Kościuszko, żeby zrobił porządek z episkopatem:
  „…Kościół winien być oddzielony od państwa, nie wolno mu zajmować się kształceniem młodzieży. Naród powinien być panem własnego losu i jego prawa powinny być nadrzędne wobec praw kościoła. Żadna religia nie może im przeczyć odwołując się do prawa boskiego, przeciwnie, każda religia powinna być posłuszna prawom ustanowionym przez naród…”
  / Memoriał Tadeusza Kościuszki 1815 r./

  Do „5element9”:
  Z tego, co tutaj wypisujesz widać, że klechy i religia tak ci nasrały do łba, że odór tego antysemickiego gówna rozłazi się po całym forum.
  Uważam, że powinieneś przebywać w psychiatryku i to na oddziałe zamkniętym.
  Nie zasługujesz nawet na to, żeby Zydom buty czyścić.

 37. Podoba mi się wpis, tylko nie za bardzo wiem, czy to surowa i uczciwa samokrytyka czy paszkwil napisany „wężykiem”. Nie znam Pana Hartmana a czytam o nim różne opinie na blogach Polityki. Część tych opinii jest w tym wpisie i trudno mi wybrać ziarno satyry z plew pomówień. Najlepiej wszystko brać za dobrą monetę, wtedy wyłania się dość ponury obraz „uczonego”.
  Trudności przy opanowaniu abecadle i późniejsze zdobywanie stopni i tytułu naukowego jak po grudzie, nie świadczą według mnie ujemnie o wartości człowieka. Poza tym znam wiele kretynów profesorów różnych specjalności i się niczemu już nie dziwię. Byłbym skłonny zaakceptować wszystkie kalumnie zawarte we wpisie a nawet w niektórych komentarzach.

 38. Dziekujmy Bogu (jesli ktos w niego wierzy, jak nie niech dziekuje chwili), ze mamy naszego Hartmana, prosmy o wieksza ilosc podobnych madrych Polakow boc mamy w narodzie wielki deficyt inteligentnych, niezaleznie myslacych ludzi. Dziekuje Panu za caloksztalt.

 39. To, że dzwon jest głośny, bo pusty, już wiadomo. Może by jednak jakiś konkrecik programu ekonomicznego, jak Hartman-polityk i kamrat Kwaśniewskiego od Konkordatu polepszy życie ludzi. No, pół konkretu. No, ćwierć konkretu, No, ćwierć ćwierci.

 40. A ja bardzo lubię pana Hartmana – przynajmniej ma coś sensownego do powiedzenia a życiorys pełen samokrytyki to nawet zabawny – prawicowcy będą faktycznie robić kopiuj wklej i nie będą musieli wymyślać nic nowego.Zgadzam się w całości z wpisem „stara Polka”

 41. Jakby wszyskich debili zamknąć w psychiatryku nie miałby kto wykonywać mało satysfakcjonujących prac.
  I kto by wtedy na nas robił, kto by na tę lichwę żydowską zarobił?
  Potrzebne są takie debile, pyszczą trochę w internecie ale na ci dzień zapieprzają na nas i na księdza z którym mamy od lat sztamę,
  On goli swoich, potem my jego, od dwóch tysięcy lat taki układ panuje, kolejność dziobania, przecież KK nie przypadkowo im tę lichwę oddał, tylko debile tego nie
  rozumieją. Układ żydowsko katolicki jak na dłoni. Holokaust też razem zaplanowali, żeby zarobić. Umówili się na podział ról.

 42. To oczywiste, nietykalski Hartman ma monopol na cotygodniowe wieszanie psów na wszystkim i wszystkich.

  Ps. Przepraszam, nie na wszystkich. Wyjątek dla Kwaśniewskiego kamrata politycznego. Kwaśniewskiego, który podpisem pod Konkordatem urządził Polskę. Dla takich Hartman ma czołobitnie czołobitną czołobitność.

 43. „jak Hartman-polityk i kamrat Kwaśniewskiego od Konkordatu polepszy życie ludzi.”

  To proste, lichwę obniży, już on wie do kogo zadzwonić.

 44. jego dorobek naukowy nie jest istotny, publicystyczny – bardzo. ma dar przekonywania i zdolnosc blyskotliwego wyslawiania sie, posluguje sie dowodnymi argumentami i wiedza historyczna, jest aktywny publicznie i nalezy do osob najkrocej mowiac inteligentnych, jakich tak rozpaczliwie brakuje w dyskursie publicznym. ma swoje lewicowe przekonania a to woda na mlyn monopolowi medialnemu klubu michnika i warszawki. jest zydem i nie wstydzi sie tego. nie widze jakies agresji w jego wypowiedziach publicznych lub blogu, naprawde wole czytac tego czlowieka, choc nie zawsze zgadzam sie z p. hartmanem, niz nawet ogladac takich niesiolowskich. wobec pasozytniczej dominacji, zawladniecia informacyjnego lewicowych mediow jest gwiazda, ale na bezrybiu i rak jest ryba. to powazny dramat polski ze nie ma tu dyskursu roznych stron, roznych punktow widzenia, brak analizy i rozpatrywania konsekwencji wyborow politycznych i ekonomicznych. monopol medialny lansuje w sposob nachalny okreslana wizje, co mniej rozumni przyjmuja za oczywistosc. daleko do chocby lewicowego nyt, jaki przedstawia rozne punkty widzenia z lewej strony patrzac, rzecz jasna.
  coz skoro prawica rzadzila tylko 2 lata, potem na wlasne zyczenie, dokladnie zyczenie j.kaczynskiego zagrala w ruletke (wybory)o los polski, co przeciez normalny polityk, nie mowiac maz stanu nie robi. skrajna, potepiona nieodpowiedzialnosc. mamy to co wybralismy – tuskowizne. w tym lewackim slowotoku wyzwisk, wygrazania, ponizania lub osmieszania wszystkiego z religia nawet jego glos jest wywazony, przekonujacy i madry. wiecej takich publicystow potrzebujemy, a glownie majacych inne zdanie, pozbawionych mozliwosci dotarcia do ogolu. trzeba by znac obce jezyki by przekonac sie, jak potrzebna i ozywcza jest publiczna debata, otwarta, o rownych mozliwosciach dotarcia do ogolu.
  http://www.naszdziennik.pl/mysl/49849.html

 45. Zastanawiam sie ktorym w kolejce do przegryzania gardla Kwasniewskiemu bylaby Atalia gdyby Kwasniewski konkordatu nie podpisal. Ciekawe…

  Osobiscie takze mam to podpisanie za zle Kwasniewskiemu, ale jako czlowiek myslacy – w odroznieniu od Atalii, ktora nie mysli – probowalem wydedukowac sobie, oraz wyobrazic, rzeczywistosc w ktorej Kwasniewski odmowilby podpisania konkordatu. No i nie jestem pewien czy do konca mi sie to udalo. Pewne jest, ze kler rozpetalby histerie i nagonke na Kwasniewskiego (oraz reszte komuny), przy ktorej histeria na rzecz restrykcyjnej ustawy antyaborcyjnej byla by malym piwkiem. Miller z Oleksym, i Jaruzelski z Rakowskim, musieliby uciec do podziemia, w obawie przed grozacymi im samosadami. Juz widze te zadze mordu w oczach milujacych blizniego parafian. W tym w oczach Atalii.

  Podsumowujac, prosze Atalii, Kwasniewski znalazl sie w sytuacji przymusowej, w ktorej nie mogl nawet myslec o niepodpisaniu tego paskudztwa. Rozsadny czlowiek nie jest z tego zadowolony, ale tylko durnia stac jest na tak skrajny brak zrozumienia. No a Hartman zdecydowanie durniem nie jest.

 46. Podczas konklawe siedział Jorge Mario Bergoglio między 170 innymi kardynałami. Musiał zauważyć, zresztą nie mogło być to dla niego żadną nowiną, że 90% spośród nich to całowani w pierścień książęta Kościoła opływający we wszelkie zbytki i tak rozleniwieni, że zgodne z literą dogmatów postępowanie swoich owieczek uzyskać chcą nie przez ciężką pracę ewangelizacyjną, ale przez wymuszanie na świeckich władzach stanowienia praw zgodnych z kościelną doktryną.
  http://www.przeglad-tygodnik.pl/pl/artykul/ludwik-stomma-oby-nie-teatrzyk
  ===============

  Strzyc owieczki, czy golić?
  Oto jest pytanie……

 47. Tu chodzi o uzurpowanie sobie przez Kościół prawa do kontroli treści podręczników i programów nauczania poprzez udział jego przedstawicieli w rozmaitych komisjach i gremiach decyzyjnych. Bywa przy tym, że świeccy apologeci Kościoła okazują się znacznie bardziej zachłanni w żądaniach niż jego duchowni funkcjonariusze. Grozą powiało, gdy Mirosław Orzechowski, wiceminister edukacji narodowej w rządzie Jarosława Kaczyńskiego, prawa ręka Romana Giertycha, opowiedział się publicznie za potrzebą zastąpienia Darwinowskiej teorii ewolucji obskuranckim kreacjonizmem. W gruncie rzeczy żałosne było też to, że protestujący wówczas przeciwko temu przedstawiciele nauk przyrodniczych dość często posługiwali się argumentem, że przecież teorię ewolucji zaakceptował sam papież Jan Paweł II.
  http://www.przeglad-tygodnik.pl/pl/artykul/czeslaw-sikorski-inwazja-irracjonalizmu
  ==============

  Efektem kontrreformacji były zdaje się Rozbiory?

 48. @stara Polka, z racji wieku powinna pani wiedzieć, że nasz Hartman nie jest Polakiem, a mądrych Żydów u nas dostatek. Wszędzie ich pełno. Np. taki Hartman pełni tyle funkcji, ma tyle tytułów, ze ilość tytułów cara Rosji czy sułtana tureckiego przy nim to małe piwo. Hartman nie może chyba tylko pochwalić się tytułem proboszcza. Więc niech pani nie myli i modli się o mądrych Polaków, bo inaczej to ci mądrzy będą nam do usranej śmierci robić dobrze, a nie każdy lubi jak się mu robi dobrze bez przerwy.

 49. @wiesiek59, ochłoń troszkę, bo bezmyślnie powtarzać medialną dobra nowinę byle kserokopiarka potrafi. Weź na wstrzymanie i może sobie to na początek przeczytaj a potem pomysł samodzielnie zanim coś górnolotnie chlapniesz: Inwestując 1$ na 108% LICHWY po 50 latach Żyd dysponował majątkiem 100 razy większym niż PKB całego świata! http://goo.gl/dAVNsJ

 50. 5element9
  18 sierpnia o godz. 21:25

  Bajka o potęgowaniu 1/64 to stara bajka perska…..
  Powtarzasz się, bądź nie wiesz że jesteś wtórny.
  Nie jest problemem dla mnie kto sprawuje władzę, tylko czy potrafi.
  Nacja czy religia nie ma z umiejętnościami nic wspólnego.
  A sądząc po ilości noblistów, niektóre nacje są niezłe w myśleniu……

 51. 5element – skoro modlicie się do boga (którego?) to po co wam te krzyże, obrazki i inne pogańskie utensylia?
  I to jedno kłamstwo wystarczy mi, aby nie wierzyć w twoje słowa i nie otwierać twoich linków, którymi tu ejakulowałeś.
  Ostań z Bogiem.

 52. w tym kraju prezydentem jest analfabeta, premierem malarz kominów, a ministrem finansów Żyd z brytyjskim paszportem. Dlatego przygotowywanie w Polsce lebensraum dla „wybitnie uzdolnionych” z Izraela idzie tak sprawnie.

  Niech Pan nam lepiej napisze, dlaczego żydowskie szczekaczki przestały ostatnio ujadać na Iran. No i dlaczego Kupa Wojewódzki byłby idealnym kandydatem „środowiska” Polityki na króla.

 53. krzys52
  18 sierpnia o godz. 21:04

  Gardło to przegryzł, ale Kwaśniewski, także tobie. Ale ty bulisz na kler dzięki Kwaśniewskiemu, więc bierz się do roboty.

  Jeśli piszę, że źle się stało, że podpisał Konkordat, to jakim cudem bym mu gryzł gardło, gdyby nie podpisał? No, chyba że jesteś wielbicielem Kalego i innych osądzasz po sobie samym, to co innego.

  Oczywiście, że nie myślę, wystarczy, że ty myślisz. Tak dużo myślisz, że już dla mnie nie ma miejsca na myślenie.

  A pajaców, co to nie chcom, a muszom, pod dostatkiem. To, że Kwaśniewski też pajac, to mnie wcale nie dziwi. Ze strachu przed klerem podpisał… Nie, muszę przestać, bo ze śmiechu brzuch mi pęka i zaraz przyjedzie pogotowie, aby ratować.

 54. !… Po to samo po co Żydom Ściana Płaczu a Hartman zachowuje się tak jakby to nie Żydzi ale katolicy oddawali pokłony ceglanej ścianie. Temu kawałkowi muru. Jakby to katolicy wielokrotnie i szybko kłaniali się tej świętej relikwii błagając o cudowne uleczenie, złote geszefty, wojnę, a w szczególności o możliwość ROBIENIA gojom DOBRZE. Najlepiej od tyłu i bez przerwy. http://goo.gl/GGrxYo

  Poza tym, gdyby to nasz Kościół chciał wprowadzić UBÓJ rytualny… to takie oświecone geniusze jak wy którym żydokomuna wyprała mózgi wylibyście jak zarzynana świnia przez setki lat… oburzeni tak skrajnym barbarzyństwem i przed-średniowiecznym zabobonem…

 55. @wiesiek59, gdybyś skończył odpowiednią szkołę to byś wiedział co to procent składany bo o tym wie każdy kto skończył szkołę średnia. Więc jeśli to dla ciebie bajka to znaczy, że Hartman jest w stanie każdy kit ci wcisnąć, podobnie jak Szkło kontaktowe i inne żydokomusze opiniotwórcze media mające patent na prawdę i piorące ludziom mózgi 24 godziny/dobę

 56. te , element, lichwe wymyslili katoliccy rycerze , templariusze, jak i bankowośc, więc całe twoje pisanie psu na bude

 57. @wiesiek59, tu masz coś o doradcach Kościoła: Doradcy Kościoła i ks. Lemańskiego typu Jaś Hartman – To tak jakby Żydom doradzał Hitler gdzie powinni się osiedlić i na której rampie wysiąść http://goo.gl/S10jzU

 58. 5element9
  18 sierpnia o godz. 22:27

  Dziecię drogie…..
  KTOKOLWIEK GDZIEKOLWIEK rządzi, ma na uwadze jedynie WŁASNE interesy.
  Na sprawowaniu władzy się nie traci……
  Akurat nasz kraj ma wielowiekowe tradycje w sprawowaniu władzy przez obce dynastie, lub władców z obcych plemion.
  Jeden więcej czy mniej, nie robi różnicy.
  Ważne by robił to dobrze i z pożytkiem dla wszystkich.

 59. @5element9 Dobry człowieku, Ty już najwyraźniej zapłaciłeś bardzo wysoką cenę za to swoje „samodzielne myślenie”… Wypadałoby wysłać te wszystkie odmóżdżone wypociny np. panu Michalkiewiczowi, albo Ziemkiewiczowi ku przestrodze, że pomimo ograniczonej odpowiedzialności ponoszonej za słowo nigdy nie można mieć pewności, że nie trafi się czystej wody kretyn z równie krystaliczną obsesją, który nagle zacznie „samodzielnie myśleć”… Bardzo ładnie podsumowuje to komentatorka „Krzysia”, więc warto ponowić jej wypowiedź:

  „Z tego, co tutaj wypisujesz widać, że klechy i religia tak ci nasrały do łba, że odór tego antysemickiego gówna rozłazi się po całym forum.
  Uważam, że powinieneś przebywać w psychiatryku i to na oddziałe zamkniętym.
  Nie zasługujesz nawet na to, żeby Zydom buty czyścić.”

  Jakiś czas temu pewien nieszczęsny Amerykanin (miał chyba wyjątkowo żydowskie rysy) ufarbował sobie włosy na czerwono, a potem już jako „Joker” pozabijał ludzi na premierze „Batmana”. Oczywiście odradzam tak radykalne ideowo podejście, ale może zastanowi się Pan nad jakimś interesującym happeningiem przed obozem w Oświęcimiu, coby zdemaskować przed bezmyślnym społeczeństwem ten wielki spisek i do dziś złoty interes? Jest też wiele innych podobnych możliwości, w które warto zainwestować ten nieprzeciętnie przenikliwy i wyćwiczony na „samodzielnym myśleniu” umysł. Istnieje nadzieja, że dochód z tego wystarczy na leki…

  Z ciepłą troską i oczywiście z nadzieją na małe co nieco od tyłu

  Jakże potrzebne Pozdrowienia

 60. @ 5 element – mnie, w przeciwieństwie do ciebie, Żydzi i ich mity nie interesują – poza jednym, o imieniu Jehoszua, który był wspaniałym wzorcem do naśladowania. Tak więc strzeliłeś Panu Bogu w okna.

 61. @wiesiek59. Anglią do dzisiaj rządzi dynastia wywodząca się z Niemiec. Podobnie było z carową Katarzyną Wielką. Podobnie było z innymi dynastiami. Problem polega na tym, by rządziła krajem legalna władza, wybrana w ten lub inny sposób, a nie mniej lub bardziej anonimowi władcy za nic nieodpowiadający a pociągający zza kulis za sznurki. Jednym z ośrodków takiej władzy są tzw. opiniotwórcze media które w Polsce mają patent na prawdę dlatego w nich bryluje ktoś taki jak Hartman nienawidzący naszej kultury, tradycji, religii, itd, dlatego Hartman zrobi wszystko by ciągle ryć i skłócić Polaków. Poza tym dla dyplomatołków te media są wyrocznią, prawdą absolutną, nieomylnym bogiem, podobnie jak za Hitlera takim bogiem były media Geobbelsa.

 62. !… ciebie może nie obchodzą „mity”, ale Hartmana tak dlatego ciągle judzi by skłócać społeczeństwo polskie napuszczając dyplomatołków na podludzi. Rozumiałbym jeszcze postępowanie Hartmana gdyby równo traktował swoją i naszą religię itp, ale nie, Hartman jedzie z najwyższą pogardą i nienawiścią tylko po naszej religii. Hartmana bardzo martwią państwa narodowe, ale czy choć raz pod tym względem skrytykował Izrael? Państwo skrajnie nacjonalistyczne? Czy Hartman choć raz skrytykował antysemityzm Żydów traktujących podludzi rasy semickiej też jak bydło? Czyli Palestyńczyków? Nie. Żyd (z małymi wyjątkami) nigdy nie powie źle o swoich, o Izraelu, ale ZAWSZE będzie PLUŁ na innych w ten sposób by jednych gojów napuszczać na innych gojów. Dlatego uważam Hartmana za bardzo złego i niebezpiecznego człowieka.

 63. Podobnie jak Hartman zachowuje się Ryfiński czy Kuba Wątły z Superstacji. Z nich po prostu wylewa się nieprawdopodobna nienawiść wszystkimi możliwymi otworami. Właśnie po wyjątkowo skrajnej nienawiści i konsekwencji w ryciu, opluwaniu i napuszczaniu jednych na drugich rozpoznaje w necie Żydów. Do tej pory za każdym razem okazywało się ze najbardziej zajadłym nienawistnikiem okazywał się Żyd. Więc tę nienawiść wyssali z mlekiem matki. A gdy goj się wkurzy na te podłości to mając media zawsze odwrócą kota ogonem przypisując swoje najohydniejsze cechy opluwanej, rachitycznie broniącej się ofierze.

 64. @Atalia

  Nie nie napisalas, ze „zle sie stalo, iz Kwasniewski podpisal konkordat”. Ty jedynie szydzilas z tych ktorym odpowiada Hartman, ze popieraja faceta ktory teraz jest sojusznikiem Kwasniewskiego – bylego prezydentam, ktory wczesniej zalatwil Polakom konkordat. A to daleko nie to samo. Innymi slowy zainteresowana jestes wylacznie propaganda przeciwko Hartmanowi, i liczysz na to, iz dzieki uzywaniu w niej Kwasniewskiego i konkordatu zniechecisz czesc fanow Hartmana, badz przynajmniej po zlosci zagrasz im na nosie. No coz, kazdy bawi sie jak moze, ale zle trafilas, bo na Twoj wredny numer mnie akurat nie kupisz. Hartman tak sie ma do konkordatu jak piesc do nosa. A Ty oszukujesz zupelnie tak jak koscielni podszywajacy sie pod ateistow, po to, by z tych pozycji lepiej im szlo dokopywanie ateistom.

  Moim zdaniem bardzo zle seiestalo, ze Kwasniewski podpisal konkordat, i tego mu nigdy nie daruje, niemniej zachodzi pytanie czy mogl nie podpisac. Bo skoro nie mogl byl nie podpisac to stosunek do niego wymaga lekkiej weryfikacji. A moim zdaniem Kwasniewski nie mogl sobie pozwolic na odmowe podpisania konkordatu, gdyz zostalby zniszczony razem ze swoja formacja, ktorej reprezentanci zawarli z klerem pakt, w ramach ktorego i konkordat podpisali, i Komisje Majatkowa powolali do zycia, i religie wprowadzili do szkol, i ustawe antyaborcyjna podpisali reka tegoz Kwasniewskiego (czy o te ustawe takze masz mu za zle) – przez co w zamian mogli uchowac glowy i pelne portfele. Taki byl to pakt pomiedzy klerem a komuna, a mnie nawet konkordatu nie potrzeba by Kwasniewski nie byl bohaterem z mojej bajki. Wystarczy, ze Kwasniewski to komuna – jak Oleksy, czy Miler, lub Jaruzelski.

  Sa jednak wazniejsze sprawy niz moja niechec do wymienionych czerwonych. Na przyklad pierwsza jest istnienie ateisty i antyklerykala zarazem, profesora, ktory ma poukladane w glowie i pisze to co pisze, przy czym nazywa sie Jan Hartman. Za to tylko mam dla niego wystarczajaco duzo uznaniaby cieplym moczem olewac takich szczyli jak Ty. Ktorym z tych samych powodow, najwyrazniej, Hartman wybitnie nie lezy, ale wyszukuja jakies uboczne punkty zaczepienia, by na niego napadac.

  Druga sprawa jest nowa lewica – antyklerykalna lewica, a nie te smieci z SLD, ktorych czesc nadal zobligowana jest do wywiazywania sie ze zobowiazan nalozonych przez wspomniany pakt. I jesli tylko taka lewica ma szanse powstac z udzialem Kwasniewskiego to niech bedzie Kwasniewski. No ale Ciebie to nie interesuje, gdyz Tobie nie lezy Hartman ateista i antyklerykal. Hartman ktory – wam koscielnym – spac po nocach nie daje.

 65. 5element9

  Domyslam sie, ze Twoja wiedza pochodzi prosto z radia co Ma Ryja. Interesuje mnie jednak najbardziej rozmiar Twojej moherowej czapy.

 66. @wiesiek59: Przyczyny bogacenia się w zawrotnym tempie Żydów w średniowiecznej Europie http://goo.gl/K0k3x

 67. Profesorze,

  Jak widac powyzej, panski sarkazm jest dla polskiego nazikatolika zbyt wyrafinowany. Wiadomo, ze nie ma wiekszego matolectwa niz wsrod wyznawcow kultu Miriam z bekartem.

  A swoja droga, Woody Allen – jeszcze jeden madry Zyd – ladnie to ujal: w zyciu najwazniejsze sa sarkazm i orgazm.

 68. karul – 100% racji
  5element9 to nazitrolek opłacony przez Sakiewicza z GPC

 69. Panie Profesorze, Pański tekst rozbawił mnie setnie, uśmiałem się do łez. Jednak po lekturze niektórych komentarzy rozbawienie nieco opadło… i pojawiła się refleksja: otóż, niestety, są osoby nie będące w stanie pojąć ironii i tzw. cienkiego rodzaju humoru nie wywołującego mechanicznego rechotu u odbiorców. Myślę, Panie Profesorze, że Pańskie pisanie jest biblijnym rzucaniem pereł przed wieprze i orką na ugorze… ale co tam, pisz Pan! Pozdrawiam wszystkich myślących.

 70. „Konweniują”, przepiękne słowo 🙂

 71. Bardzo pożyteczne jest to CV prof.żydokomunomasonocyganocyklistoimamoterrorysty Hartmana. Niepokorni w Duchu Prawdy już korzystają, ale samodzielnie i osobiście podane przez jw. Hartmana smaczki dodadzą jeszcze więcej rumieńców ich tekstom.
  Ale brakuje w tym CV ważnego elementu, o który pytał abepe Hoser: czy jesteś pan obrzezany?
  Należało to w CV dokładnie wyznać. Prapradziad rabin Izaak Kramsztyk nie wyjaśnia sprawy. Skoro jw. Hartman się chował we Wrocławiu, to z pewnością jego koledzy z podwórka to wiedzą; pewnie sami sprawdzili jak to z pałką jw. Hartmana jest. Ukrywanie tego faktu może się okazać niebezpieczne, a wyznania niedostatecznie wiarygodne, a więc w oczach Niepokornych Prawdziwych Polaków Patriotów – całkowicie niewiarygodne wskazujące, że trzeba dalej drążyć życiorys jw. Hartmana.
  Zatroskane pytanie abepe Hosera o obrzezaną pałkę wymaga jasnej deklaracji ze strony j.w. Hartmana. Jak to zrobi, to mu ulży. Wszak Kościół Katolicki Nasza Matka poucza, że wyznanie win, przyznanie, że się należy do ‚tego narodu” – przynosi ulgę w Prawdzie.
  Śmiało, panie Hartman, wyznaj pan i to. Prawda cię wyzwoli. A Niepokorni Prawdziwi Polacy doznają szczytowania.

 72. krzys52

  Po pierwsze nie ubliżaj jeśli nie chcesz by tobie/wam ubliżano. Bo poniżacie nas i opluwacie od 1945 roku, a gdy ktoś w końcu zacznie wam ubliżać, broniąc się przed takimi butnymi agresorami to zaczniesz wyć jak Hartman, że was atakują za niewinność, cwaniaku.

  Po drugie… Jak jesteś tak bardzo zainteresowany, nadęty puzonie pozujący na przedstawiciela nowej rasy nieomylnych czerwonych panów, to wystartuj ze mną na merytoryczne argumenty, a szybko sprowadzę cię z nieba na ziemię spuszczając powietrze z tego balonu nieprawdopodobnej żydokomuszej buty i pychy.

  Przyczyny bogacenia się w zawrotnym tempie Żydów w średniowiecznej Europie http://goo.gl/K0k3x

 73. Tanaka

  Widzę wielkie u ciebie zainteresowanie wiedzą. Interesuje cie czy prof. Hartman jest obrzezany itp, więc służę informacjami: Czyste DOBRO robi też za sędziego i KATA linczując codziennie czyste ZŁO http://goo.gl/PZelh

  i: Jan Hartman: „Nowy etap w rozwoju dziennikarstwa niepokornego. Obserwatorom zjawiska serdecznie polecam: http://t.co/tjaTm1vnUP

 74. Jezeli wg wielu krytykow profesora jest on Zydem, czyli wrogiem naszego wybranego narodu, to kim sa i dlaczego ,,dobro czynia” rezyser Braun, red. Wildsteinowie oraz inni z zydoprawicy?

 75. Hartman jest Satyrem, a więc tekst ma uzasadnienie. Brak mu tylko kopyt, ogona i rogów, ale to można zobrazować za pomocą sieci neuronów. Zresztą prawactwo go już tak pewnie postrzega, jako halucynacje mitycznego Pana, hehe.

 76. sprint

  „Fedorowicz: Hitler był katolikiem. Goebbels urodził się w w rodzinie katolickiej. Himmler urodził się i wychował w katolickiej rodzinie mieszczańskiej.”

  Tak się jakoś dziwnie składa, że w Europie od prawie 2000 lat wszyscy (oprócz Żydów) rodzili się w chrześcijańskich rodzinach… co się nie mieści w głowie typowego żydokomucha wypranego z mózgu przez Wielkiego Nauczyciela…

  Przeciętny żydokomun przekonany jest, że oni i wszyscy ich przodkowie rodzili się od razu w rodzinach żydokomuszych a nie w chrześcijańskich… Nawet za czasów króla Popiela… Aż tak wielkimi są ignorantami… Poza tym, im się wydaje, że wszyscy w Europie powinni rodzić się w rodzinach żydowskich… Natomiast:

  Lenin urodził się w ŻYDOWSKIEJ rodzinie
  Trocki urodził się w ŻYDOWSKIEJ rodzinie
  Zinowiew urodził się w ŻYDOWSKIEJ rodzinie
  Kamieniew urodził się w ŻYDOWSKIEJ rodzinie
  Swierdłow urodził się w ŻYDOWSKIEJ rodzinie

  „Wiemy dziś, że Lenin był Żydem, podobnie jak wszyscy przywódcy pierwszego rządu: Trocki, Zinowiew, Kamieniew, Swierdłow.” „W czterech grupach politycznych, które obaliły cara Rosji, było sto procent Żydów.”

 77. sprint

  Zanim urodził się Hitler, Goebbels, Himmler… to wcześniej od nich w chrześcijańskiej rodzinie urodził się Stalin…

  Natomiast w rodzinach żydowskich urodzili się tej klasy zbrodniarze co Lenin… Trocki… Zinowiew… Kamieniew… Swierdłow… I nie byli to tylko zbrodniarze pociągający za sznurki jak Hitler, Goebbels czy Himmler – którzy osobiście nikogo nie zamordowali.

  Zaś w/w żydowscy zbrodniarze mordowali też WŁASNORĘCZNIE dając przykład katolikom z Bawarii, chrześcijanom w europie i ludziom na całym świecie… jak się powinno mordować… „W czterech grupach politycznych, które obaliły cara Rosji, było sto procent Żydów.”

  Nie dziwi więc, że bardzo szybko z pomysłu budowania raju na ziemi przy pomocy składania ofiar z gojów skorzystała część Hiszpańskich katolików podjudzana do zbrodni w oświeconym XX wieku (od 1931 r.) przez rządzących Rosją humanistów żydowskich… I to na długo przed zbrodniami nazistów…

  Tak więc natychmiast po przejściu tych katolików na religię żydokomuszą… czerwoni uruchomili w Hiszpanii na wzór sowiecki mordowanie ludzi inaczej myślących na skalę przemysłową… A więc kleru, zakonnic i katolików… Ofiary żydokomuszych zbrodniarzy liczone były w setkach tysięcy…

  A ponoć żydokomuchy zawsze byli cywilizowani: „Zbrodnie dokonywane [w republikańskiej Hiszpanii od 1931 r.] na księżach katolickich przybierały formy bezmyślnego okrucieństwa w tym torturowania przed śmiercią, grzebania żywcem, czy bezczeszczenia zwłok. Gwałty na zakonnicach” – Wikipedia. Wszystkie te cymesy (łącznie wymordowano 100 mln ludzi) zafundowali nam czerwoni w cywilizowanym oświeconym XX wieku.

  Na próżno by szukać u tego ludu (Żydów) łaskawości czy miłosierdzia (podobnie jak u Azteków). Dotychczas żadna religia, żaden naród na Ziemi, oprócz Azteków… nie składał na taką skalę ludzi w ofierze.

 78. sprint

  Ludzie stopniowo dowiadywali się o zbrodniach ludobójstwa popełnianych bezkarnie w kolejnych europejskich i azjatyckich krajach przez dzieci Ojca Ludobójców, Wodza Rewolucji Światowej – Żyda Marksa-Lenina.

  A więc zbrodniach ludobójstwa popełnianych; czy to na narodach Wielkiej Rosji carów… czy w Hiszpanii poczynając od 1931 roku… Czy zbrodni katyńskiej dokonanej przez oprawców żydowskich z NKWD w 1940 roku… czy też zbrodni popełnionych w tymże roku przez żydowskich oprawców z NKWD na narodach bałtyckich…

  Prawdopodobnie hitlerowcy zainspirowani bezkarnymi zbrodniami ludobójstwa żydokomuny popełnianymi w kolejnych krajach, postanowili od późnej wiosny 1942 r. też trochę ludzi wymordować… Zauważmy, że opóźnienie „cywilizacyjne” wynosiło w pierwszym przypadku 24 lata, w drugim 11 lat, a w trzecim 2 lata…

  Pomimo szybkiego rozwoju nauki i techniki nie udało się jednak hitlerowcom przekroczyć magicznej liczby ustalonej przez ambitnego Wodza Rewolucji Światowej Żyda Lenina jako minimum do zrealizowania w oświeconym XX wieku, czyli wymordowania 100 mln gojów. Musieli zadowolić się 6 milionami.

  Niestety, żydokomusze CZYSTE ZŁO – będące synonimem bezlitosnego KATA – uwielbia robić też za sprawiedliwego sędziego dla którego ludobójstwo popełniane przez czerwonych zbrodniarzy jest przecież tylko ROBIENIEM DOBRZE gojom. Co innego popełniane przez zbrodniarzy brunatnych, robiących „DOBRZE” Żydom.

 79. A już myślałem, że Falicz czy augustus to skrajne przypadki. A tu nagle pojawił się 5element9… Muszę przyznać, że ten oszołom zrobił na mnie wrażenie… 😉 Jest jednak wolność słowa… Szanowni państwo, mamy tu właśnie przykład, co robi z centralnym ośrodkiem nerwowym rzymsko-katolicka propaganda i wynaturzony patriotyzm. Czy nadal chcecie posyłać swoje dzieci na lekcje religii oraz do kościoła?

 80. Tylu prawdziwych i poprawnie zbudowanych zdań od dawna nie czytałem. 🙂

 81. Tekst Hartmana o Hartmanie ? Troszkę narcystyczne i hipsterskie przedsięwzięcie, ale takie widać czasy. Uciekam, jako że nie chcę być świadkiem kolejnej autoerotycznej asfyksjacji.

 82. Przed II wojną światową w Polsce mieszkało 3,5 miliona Żydów. Była to największa w Europie społeczność żydowska. Ludność Polski liczyła wtedy 35 mln, zaś liczące 70 mln ludności Niemcy zamieszkiwało 500 tys. Żydów z czego 200 tys. (40%) uratował papież Pius XII.

  UWAGA: w Polsce odsetek Żydów był 14 razy (sic!) większy niż w Niemczech!!

  W XIX wieku na ziemiach polskich żyło 4/5 wszystkich Żydów świata. Pewnie tak bardzo przypadł im do gustu polski antysemityzm wysysany z mlekiem matki przez Polaków. Szybko dostrzegli, że łatwowiernych i poczciwych Polaków najłatwiej jest wyruchać.

  Pomyślmy… Dlaczego nadludzko mądre Żydy w Niemczech niby potrafiły wymyślać cuda na kiju godne nagród Nobla… a w Polsce wymyślali jedynie figi z makiem?? Tym bardziej dziwne bo przed wojną MĄDRYCH Żydów w Polsce było 14 razy więcej niż w Niemczech.
  —-

  Zaś w 1919 r. w wielkiej Rosji mieszkało tylko 900 tys. Żydów… i pomimo tak małej ich liczby to oni wywołali niesłychanie krwawą rewoltę w Rosji… I co najważniejsze…

  Wiemy dziś, że nie tylko Lenin był Żydem, ale i WSZYSCY przywódcy pierwszego rządu… Czyli: Trocki, Zinowiew, Kamieniew, Swierdłow… Ci najwięksi ludobójcy w dziejach świata…

 83. alitalia 18.08 o 20.22 napisała:
  „Wyjątek dla Kwaśniewskiego kamrata politycznego. Kwaśniewskiego, który podpisem pod Konkordatem urządził Polskę.”

  Alitalia, przecież od wyborów w 1995 wiadomo, że Kwaśniewski fałszuje.
  Fałszował informacje o swoim wykształceniu,
  pewnie sfałszował swój podpis pod konkordatem.
  Zmień płytę.

 84. @5element9. Ale kogo to interesuje? Sam widzisz, jak polaczki są głupie… Mieli tak potencjał w Żydach i nie wykorzystali go… O czym to świadczy?

 85. birnbaum09
  19 sierpnia o godz. 12:17

  Bierz się do roboty, aniołku, dzięki twoim pieniążkom kler może sobie leniuchować. Twoje pieniążki dzięki hojności Kwaśniewskiego idą na kler, więc tyraj, tyraj, tyraj. No, aniołku, do roboty.

 86. Wszechwieczny ma prawo się nudzić.Na dalekim wschodzie pozwolił ludziom po śmierci bywać kotami i koić ich obecnością rany pewnego prezesa.Do innego miejsca wysłał Syna aby go zamordowali i i wrócił żywy do nieba w celu zbawienia wiecznego morderców i innych nawiedzonych.Jakże więc porównać szczęśliwe życie kota do potępiania przez 2000 lat morderców Syna Bożego? cZy to jest sprawiedliwość boska?Okazało się jednak ,że to plemię walcząc o istnienie ,wydaje na świat ludzi genialnych.I to oni czynią świat bardziej postępowym i rozwiniętym.Ale inni nawiedzeni ,nie mogą tego znieść i potepiają takich Darwinów ,Einsteinów i innych ,nie mówiąc o innych uczonych.A pomysł na powołanie narodu do mordowania bogów jest naprawdę nie z tego świata ,co dobitnie świadczy o istnieniu istoty transcendalnej/.

 87. 5element9
  19 sierpnia o godz. 12:08

  „Wiemy dziś, że nie tylko Lenin był Żydem, ale i WSZYSCY przywódcy pierwszego rządu… Czyli: Trocki, Zinowiew, Kamieniew, Swierdłow… Ci najwięksi ludobójcy w dziejach świata…”

  A ja mysle ze najwiekszymi ludobojcami w dziejach swiata jest kk !!! Z kk nikt nawet nie ma prawa sie porownywac w dziedzinie ludobojstwa, zlodziejstwa, wyludzania i pedofili.

  Na drugim miejscu w dziedzinie ludobojstwa umieszczam kolonialne potegi Brytanie, Francje, Hiszpanie, Portugalie, Holandie, Belgie,..USA.

  Na trzecim miejscu umieszczam zachodnie rzady liberalne i polskie rezimy ostanich 24 lat. Za wyjebanie dzieci i nawet pokolen jeszcze nie urodzonych.
  Dzieki zbrodni liberalnej setki miliony ludzi na swiecie nie ma po co zyc. Nie ma po co sie rodzic.

  Tu przypomne ze liczba polskich urodzen w Generalnej Guberni wynosila 19.48 na kazde 1000 polakow. Przecietna z lat 1939-43. Obecnie rodzi sie tylko 10 dzieci na kazde 1000 polakow.

  Lenin, Stalin, Hitler i Mao na pewno czuja sie zawstydzeni ze ich do kategorii lubobojcow zaliczaja.

 88. Tanaka
  19 sierpnia o godz. 10:35
  Szanowny Panie,
  a po coz zagladac, co w spodniach, skoro juz na pierwszy rzut oka widac,
  ze we lbie sieczka?
  W tej sytuacji wszelkie inne cechy sa pozbawione znaczenia, wiec ich badanie
  byloby jalowa strata czasu.

 89. Piszę wyjątkowo w wyrazami współczucia, że prowadząc bloga musi Pan czytać tyle wpisów „5element9-a”. podziwiam Pańską cierpliwość oraz fakt, że go Pan jeszcze nie zbanował tej parodii Pańskiego osobistego Ziemkiewicza. Zakładam, że uznał go Pan za krzyż który należy nieść godnie przez blogowe życie… Sądząc z komentarza bevera, Pański blog jest czytany nawet przez autorów Naszego Dziennika, więc gratuluję popularności i tak daleko sięgających wpływów: wściekłość przeciwników politycznych jest na pewno najlepszą nagrodą za cierpliwość wobec „elementu”. Szkoda tylko, że tak mało dodał Pan do orginału – myślę, że na blogu powinno respektować się prawa autorskie i zachowywać konwencje cytowania utowrów, nawet jeśli są to paszkwile.

 90. @Jan Hartman:

  Dużo Pan tej autopromocyjnej pseudoautoironii wrzucił. Ale ja widzę to krócej:

  Kim jest Jan Hartman?

  Jeszcze jednym w Polsce akademikiem-narcyzem z ambicjami politycznymi. Lustrzanym odbiciem Marka Migalskiego.

  Sorry Winnetou.

 91. Panie Profesorze,
  życzę powodzenia w walce z „plicą polonicą”.

  Niestety, jest Pan samotny na tym publicznym polu, które wymaga orki.. orki.. i orki.
  W te orce potrzeba szerokiego frontu. Niestety, nasze intelektualne elity podwinęły ogon pod siebie i milczą… … być może, by słuchać uczonych, takich jak abp. Hoser
  czy ojca – uzdrowiciela J. Bashobory z Ugandy.

 92. Panie Profesorze,
  życzę powodzenia w walce z „plicą polonicą”.

  Niestety, jest Pan samotny na tym publicznym polu, które wymaga orki.. orki.. i orki.
  W te orce potrzeba szerokiego frontu. Niestety, nasze intelektualne elity podwinęły ogon pod siebie i milczą… … być może, by słuchać uczonych, takich jak abp. Hoser
  czy ojciec – uzdrowiciel J. Bashobora z Ugandy.

 93. Serdecznie szukam ,moze w przeciwienstwie do Pana profesora
  INTRUKCJI dla pokornych , w zrozumieniu tego slowa …
  MY CHCEMY PO PROSTU ZYC… najlepiej jak potrafimy !!
  Instrikcje mile widziane .
  Szkoda ,naprawde szkoda ze Pan sie tak meczy ze swoim istnieniem .
  #Mi tez snili sie Bolszewicy ,wiele lat , Taki zbior bestialsko traktowanych
  ludzi , ktory daja nam to co ZNAJA…
  Prosze szczerze pomyslec o innych ,nie tylko o swoim nieszczesciu ,
  wtedy naprawde mozna stwierdzic ,ze Zaden z nas nie jest samotny.
  Pozdrawiam

 94. Rafał Kochan

  W tym blogu jest taka wolność słowa jaką nam Jaś Hartman łaskawie zaoferuje, więc „puszcza” to co musi. Swego czasu wystąpił z zawadiacką propozycją by pozwolić na „prawdziwą wolność słowa”. Zapewne wierzył w to, że żydokomuna zetrze na proch moherów z ciemnogrodu w otwartej polemice. Do tego, idąc za ciosem, nieopatrznie zareklamował na FB pewien wpis z mojego bloga.

  Tak więc Hartman nie chce, ale niejako musi puszczać niektóre z moich tekstów ponieważ „poznaliśmy się” wcześniej, w innych okolicznościach i jesteśmy niejako „po słowie”.

  Moja publikacja w blogu uruchomiła serię ataków i obłudnych „ekspiacji” które Hartman kontynuuje w mediach oraz swoim blogu i profilu na FB. Świadczy to, że Hartmana bardzo poruszyła PRAWDA o nim – dlatego tyle razy wspomina o znamienitych przodkach. A mój wpis był REAKCJĄ WTÓRNĄ na nieprawdopodobne rozpasanie tego lewackiego bożka uważającego, że można bezkarnie poniżać, opluwać, ryć, judzić i flekowanych buciorami podludzi, szydząc ze wszystkich ich świętości.

  Natomiast Hartman nie pozwala zamieszczać u siebie wpisów (blokując) np. dotyczących świętości Żydów, choć w Polsce pozuje na wielkiego ateistę. Zablokował wszystkie moje wpisy zawierające cytaty z Talmudu – taki żydowski katechizm – choć nie zablokował wpisu szydzącego z Polaków katolików: „karul napisał: Wiadomo, ze nie ma wiekszego matolectwa niz wsrod wyznawcow kultu Miriam z bekartem”, 19 sierpnia o godz. 3:50

  Już to świadczy o tym jaki z niego jest ateista i jaki Polak. Na wszelkie wartości Polaków Hartman będzie z kolesiami pluł z lubością, natomiast nie pozwoli nic złego powiedzieć o żydowskiej kulturze, religii, tradycji, itd. Dlatego zablokuje nawet cytaty z żydowskiego Talmudu. To mówi wszystko o tym człowieku. A zły przyciśnięty butem prawdy do ziemi będzie się wił jak……

 95. Rafał Kochan

  Jeśli Żydzi są takimi geniuszami to dlaczego Hitler się ich pozbył? Też był idiotą jak głupie Polaczki? Przecież po pozbyciu się Żydów Niemcom udało się wyprzedzić pod każdym względem wszystkie kraje świata o dziesiątki lat. Do zdobywania kosmosu Rosjanie wykorzystywali rakiety V-2 chyba jeszcze w początkach lat 70.

 96. atalia

  To przeczytaj specjalistko od leniuchowania kleru: Inwestując 1$ na 108% LICHWY po 50 latach Żyd dysponował majątkiem 100 razy większym niż PKB całego świata! http://goo.gl/dAVNsJ

 97. axiom1

  Ty, jako ciemny i niedouczony człowiek może sobie myśleć co chcesz. Co ci żydokomuna wciśnie do głowy to wędzisz bezrefleksyjnie powtarzał. A tu trzeba myśleć. Rozumiesz co piszę Telefizorze oświecony?

  W historii świata nie było większych ludobójców niż Żydokomuna mająca na rękach krew wymordowanych w czasie pokoju przeszło 100 mln wymordowanych gojów. Wymordowanych w oświeconym ponoć, rzygającym humanistycznymi hasełkami pod publiczkę XX wieku.

 98. 5element9
  19 sierpnia o godz. 13:51
  Ale z Pana ciemniak .. przepraszam .. nie znalazlam innych slow .
  Z Pana po prostu niebotyczny ciemniak !
  Pozdrawiam

 99. PS.

  Ja jeśli komuś coś zarzucam, staram się swoją tezę udowodnić, co zrobiłem w przypadku Hartmana: Obnażanie bezeceństw Jasia Hartmana http://goo.gl/GGrxYo

  Więc jeśli skończyłaś szkołę średnią to rozwiń myśl, uzasadniając czyjeś ciemniactwo by i inni wiedzieli o co ci chodzi. Bo napisać słowo „ciemniak” nawet byle oświecony idiota z dyplomem potrafi napisać. Rozumiesz co piszę oświecony nadczłowieku?

 100. @5element9. Czyli chciałbyś nam powiedzieć, że Hitler wykonał dobrą robotę, dokonując ludobójstwa na Żydach? Bo to Żydzi są odpowiedzialni za wszelkie zło na świecie? No i, jaki jest z tego wniosek? Obecnie również należałoby jakoś pozbyć się Żydów, bo to przecież oni są źródłem cierpienia? Jeśli tak, to jakie widzisz rozwiązanie tego problemu? Kto i jak miałby to zrobić? Jaka rola byłaby w tym Polaków lub rządu polskiego? Kto powinien zainicjować taką akcję w Polsce? Który z polityków byłby twoim zdaniem najbardziej skuteczny w dokonaniu takiego „final solution”?

 101. Rafał Kochan

  Chciałem powiedzieć, że gówno prawdą jest twoja teoria, ze głupie Polaczki nie potrafili wykorzystać Żydów dla dobra Polski. A nie potrafili dlatego, że Żydzi mieli i nadal mają w dupie dobro Polski. Gdyby naprawdę chcieli Polsce zrobić dobrze to NIKT i NIC by ich nie powstrzymało wiec taki kit to wciskaj takim oświeconym geniuszom jak ta PS.

 102. @5element9. Ale ja żadnej teorii nie stworzyłem. Po prostu wyciągnąłem wnioski z tego, co napisałeś, a były to przecież te słowa: „Dlaczego nadludzko mądre Żydy w Niemczech niby potrafiły wymyślać cuda na kiju godne nagród Nobla… a w Polsce wymyślali jedynie figi z makiem?? Tym bardziej dziwne bo przed wojną MĄDRYCH Żydów w Polsce było 14 razy więcej niż w Niemczech.”. Wniosek o niewykorzystaniu potencjału Żydów sam się nasuwa, czyż nie? Ale, mimo wszystko, czy mógłbyś odpowiedzieć na moje wcześniejsze pytania, z poprzedniego postu?

 103. Rafał Kochan

  „Dlaczego nadludzko mądre Żydy w Niemczech niby potrafiły wymyślać cuda na kiju godne nagród Nobla… a w Polsce wymyślali jedynie figi z makiem??

  Ten cytat był zapytaniem skierowanym do podobnego tobie geniusza, który twierdził, że w Niemczech byli prawie sami Żydzi nobliści, choć Żydów w Niemczech (kraj 2x wiekszy ludnościowo od Polski) było tylko 500 tys. Więc pytałem dlaczego w Polsce nie było noblistów Żydów choć było ich 3,5 miliona??

  Z powyższego można wyciągnąć też takie wnioski, że w Polsce dzięki tak znacznemu odsetkowi Żydzi mogli całkowicie paraliżować rozwój kraju skupiając się tylko na robieniu własnych geszeftów kosztem gojów, więc nauka się nie rozwijała i nie było komu podebrać pomysły godnych nagród Nobla.

 104. @5element9. Geniuszu, co twoim zdaniem przyczyniło się do tego, że Żydzi chcieli paraliżować Polskę, a nie Niemcy? Może kochali oni bardziej państwo niemieckie? A jeśli tak, to dlaczego Niemców bardziej kochali? A co z tymi odpowiedziami na moje pytania? Przecież rozmawiamy na poziomie i szczerze jestem zainteresowany twoimi opiniami w tym temacie. No, chyba że nie chcesz poważnie traktować i siebie, i ewentualnej rozmowy, wtedy napisz, że jesteś nastawiony na nadawanie, a nie na odbiór, i sprawa będzie jasna.

 105. @5element9. Poza tym, wskaż moją wypowiedź, w której napisałem, że: „w Niemczech byli prawie sami Żydzi nobliści”? Bo ja nie przypominam sobie takich słów…

 106. Na głupotę nie ma lekarstwa,pierw myślano że elektrowstrzący będą pomocne przy zwalczaniu głupoty,ale okazało się że to pogłębiło głupotę.Ktoś kto tak pastwi się nad J.Hartmanem,musiałby toi zrobić z 50% Polakó,przepraszam,nie Polakom,nie katolikom,nie patriotom.Czy wam panowi prawdziwi polacy odbiło,czy przeszliście terapię elektowstrząsową.Głupich nie sięją,oni się rodzą.

 107. Rafał Kochan

  Wg. mnie to: 1. „Semper Fidelis: A ilu tych Żydów zainwestowało dolara i teraz mają majątek 100x większy niż PKB wszystkich krajów świata?”

  Żaden Żyd nie zainwestował tego pieprzonego 1 $ na 108 % LICHWY, bo KAŻDEMU Żydowi serce by pękło z żalu, że głupi Polaczek któremu spalił się dom musiałby po roku oddać biednemu żydowi równowartość swojego domu i dodatkowo 8 % na waciki dla biednej małej Salcie.

  PS. Znów Hartman zablokował mi poprzedni wpis więc nie wiem czy pozwoli mi prowadzić z tobą polemikę. Hartman nie pozwoli swoim zrobić krzywdy wiec chyba mnie zablokuje, ratując cię.

 108. Rafał Kochan

  Żydzi kochali bardziej Niemców i państwo niemieckie więc dlatego woleli osiedlać się w Polsce a nie w Niemczech, bo woleli z wdzięczności ROBIĆ DOBRZE Polakom a nie Niemcom.

  W XIX wieku na ziemiach polskich żyło 4/5 wszystkich Żydów świata. Pewnie tak bardzo przypadł im do gustu polski antysemityzm wysysany z mlekiem matki przez Polaków. Szybko dostrzegli, że łatwowiernych i poczciwych Polaków najłatwiej jest wyruchać.

  Przed II wojną światową w Polsce mieszkało 3,5 miliona Żydów. Była to największa w Europie społeczność żydowska. Ludność Polski liczyła wtedy 35 mln, zaś liczące 70 mln ludności Niemcy zamieszkiwało 500 tys. Żydów z czego 200 tys. (40%) uratował papież Pius XII.

  UWAGA: w Polsce odsetek Żydów był 14 razy (sic!) większy niż w Niemczech!!

  Potrafisz to w jakiś sposób wyjaśnić?

 109. Rafał Kochan

  A jeśli tak, to dlaczego Żydzi Polaków bardziej kochali? Potrafisz to w jakiś sposób wyjaśnić?

 110. @5element9. Dziękuję za ratunek. Tak jak przypuszczałem doktorku, będziesz teraz się tchórzliwie wykręcał. Jesteś niepoważnym i niewiarygodnym człowieczkiem. Powiem ci coś na koniec: urodziłeś się śmieciem, żyjesz jak śmieć i zdechniesz jak śmieć. A jedyne, co pozostawisz po sobie, to tę kupę łajna, którą się wypełniłeś za swego śmierdzącego życia. Z bogiem debilu…

 111. Rafał Kochan

  A co z tymi odpowiedziami na moje pytania? Przecież rozmawiamy na poziomie i szczerze jestem zainteresowany twoimi opiniami w tym temacie. No, chyba że nie chcesz poważnie traktować i siebie, i ewentualnej rozmowy, wtedy napisz, że jesteś nastawiony na nadawanie, a nie na odbiór, i sprawa będzie jasna.

  PS. Przypominam, że NIGDY nie wiem które wpisy Hartman mi wytnie i kiedy całkowicie zablokuje, więc proszę to brać pod uwagę, bo ja praktycznie odpowiadam na każdy post adresowany do mnie.

 112. Rafał Kochan… Chyba nie zrozumiałeś mojego poprzedniego wpisu. Przeczytaj jeszcze raz uważnie i się nie denerwuj. Wprowadziłem korekty:

  Żydzi kochali bardziej Niemców i państwo niemieckie dlatego woleli osiedlać się w Polsce a nie w Niemczech, chcąc z miłości do Niemców „ROBIĆ DOBRZE” Polakom a nie Niemcom.

  Reszta jak w poprzednim poście

  A jeśli tak, to dlaczego Żydzi Polaków bardziej kochali? Potrafisz to w jakiś sposób wyjaśnić?

 113. Rafał Kochan

  Ja ci nie podziękuję za ratunek bo mnie ratować nikt nie musi.

  Tak jak przypuszczałem, będziesz teraz się tchórzliwie wykręcał. Jesteś niepoważnym i niewiarygodnym człowieczkiem. Po prostu zrozumiałeś, że ja nie pozwolę sobie by Żyd bezkarnie przy mnie odwracał kota ogonem. Dlatego jedyne co ci pozostało to wycofać się w porę i z godnością. Jak to ci się zresztą udało zrobić. W ostatniej chwili, szczęściarzu z ziemi obiecanej

 114. Zdecydowanie politeizm jest lepszy od monoteizmu…..
  Z jednego choćby względu- nie tworzy RASIZMU….
  To już chyba wytwór chrześcijaństwa, choć i kultury dalekowschodnie od niego nie stronią.

  Mogę się mylić, ale zdaje się Żydzi polscy, rosyjscy, środkowoeuropejscy generalnie, pochodzą z innego pnia genetycznego- Chazarów?
  Któryś z ich władców zrobił kiedyś casting na religie i wygrał Judaizm, w konkurencji z prawosławiem i łacińnikami?
  Zaoraster też przepadł……
  Może stąd różnice pomiędzy zdolnościami pomiędzy żydami aszkenazyjskimi a sefardyjskimi?
  Prócz darwinizmu oczywiście.
  By przetrwać prześladowania w europie zachodniej, musieli sie zdrowo nagimnastykować….

  Mnie osobiście nie interesuje jaka nacja rządzi- w zglobalizowanym świecie nic nie jest pewne. Istotne jest jakimi LUDŹMI są rządzący.
  A tych można podzielić prosto
  -na dobrych i złych
  -prostaków i kulturalnych
  -mądrych i głupich
  Wprowadzanie dodatkowych kryteriów typu rasa, wyznanie, narodowość, jest zbędne.

 115. Nie pozostaje mi nic innego jak stwierdzić że @ 5 element też jest żydem i dlatego tak zajadle wszystkich nas atakuje 😛 To jedyny logiczny wniosek. Piszmy swoje, to nasz pejsak wrychle się znudzi. Chyba że to Sanhedryn mu płaci. Albo Brooklyńska Rada.
  PS. Inne kraje nic mnie nie obchodzą. Jestem patriotą i dlatego zwalczam agentów Watykanu a nie Tel Avivu czy Mekki.
  PS. Trzeba przywrócić obyczaje starszego pokolenia gdy mianem „element” określało się wyrzutków, meneli, wandali etc. 😀

 116. 5element9
  19 sierpnia o godz. 11:05

  Bym mogl z Toba argumentowac musialbys miec jakies agumenty. A ze nie masz wiec zainteresowalem sie rozmiarem Twojej moherowej czapy.

  Dziesiec lat temu byles jednym z tych, ktorzy swiecili ludziom po oczach Medrcami Syjonu. Dziesiec lat zajelo wam dostrzezenie, ze swoj antysemityzm podpieraliscie bzdurami. Ostatnimi czasy o Medrcach Syjonu nie slychac. Ty dla mnie zero jestes, palancie. Gowno jestes, i brzydze sie Toba.

 117. !…

  Może nie jestem 100-u procentowym Żydem jak Lenin, Michnik czy Hitler, ale jednak… i widząc co wyprawiają moi pobratymcy w mojej nowej Ojczyźnie Polsce… Ojczyźnie która mnie przygarnęła i dała schronienie… postanowiłem wbrew Talmudowi pisać o nas Żydach prawdę… http://goo.gl/cbgpT

 118. krzys52

  Nie obraź się, ale wg mnie jesteś po prostu za głupi by ze mną startować. Mnie nie zaszokujesz starymi wyświechtanymi sloganami itp medialnymi standardami… By ze mną startować trzeba wpierw nauczyć się myśleć a nie bezmyślnie powtarzać to co ja znam już na pamieć. Ja po prostu z góry wiem co powie kolejny dyplomatołek. Rozumiesz? Więc nie nadymaj się bo zanim wystartujesz spaprzesz sobie stringi.

  A jak naprawdę chcesz startować to wpierw przeczytaj sobie te dwie pozycje i pomyśl:

  O tym co MYŚLIMY mówimy kogo KOCHAMY a kogo NIENAWIDZIMY decydują MEDIA http://goo.gl/uOPxo

  Dlaczego zwykły IDIOTA oraz facet z trzema FAKULTETAMI i doktoratem MÓWIĄ i MYŚLĄ dokładnie tak SAMO? http://goo.gl/93Ewl

 119. 108 % lichwiarskiego zysku

  O tym jak CZYSTE DOBRO robi dobrze podludziom… Najchętniej od tyłu… Czyli o tym jak od tysięcy lat robi się głupich ciuli w konia wykorzystując ich wrodzoną dobrotliwość i łatwowierność…

  „Dawna lichwa była bardzo uciążliwa lub wręcz rujnująca: zwyczajowo pobierano 1 grosz od 1 grzywny (48 groszy) na tydzień, co w stosunku rocznym dawało 108 % lichwiarskiego zysku” Źródło: http://www.izrael.badacz.org/historia/wolnosc.html

  Najciekawsze… że taki sukinsyn bardzo chętnie pożyczy ci kasę na odbudowę np. spalonego domu bo wie… że już po roku będzie stać go na kupno podobnego domu za SAME tylko ODSETKI…. Tylko po jednym roku zacierania rąk, bez naruszania kapitału…. Gdy ty i twoja rodzina musi pracować na taki dom przez setki lat.

 120. A sukinsyn bez żadnego wysiłku… bez wykonywania jakiejkolwiek pracy… ma to wszystko po JEDNYM roku rycia, judzenia i pierdzenia w stołek jak Owsik… Bo oni w oczernianiu „złodzieja” Rydzyka i „nierobów” z KK „okradających” Polskę nigdy nie ustają… wskazując lewactwu kierunek i taktykę ataku… Bo najlepszą formą obrony jest atak.

 121. 108 % lichwiarskiego zysku

  Widząc rezultaty swych sprytnych manipulacji… sukinsyn cieszy się podwójnie, zacierając ze szczęścia ręce… No bo z jednej strony podpuszczone lewactwo pluje na Rydzyka i KK jak ta lala… I to od tylu już lat, nie wykazując przy tym oznak zmęczenia czy braku jadu w gruczołach miłości stymulowanych przez pociągających za sznurki.

  A z drugiej strony… draniowi zostaje jeszcze 8 procent na waciki… No bo lichwa wynosiła przecież 108 procent… Wiec za te dodatkowe parę groszy taki wybitny specjalista od rozliczania Rydzyka i KK za swoje grzechy… kupi jeszcze waciki dla siebie, żony i córek… I pomyśleć… że tak od wieków dymają nas ino huczy.

 122. Lincz – CZYSTE DOBRO robi też za sędziego i kata

  Lincz – Oczywiście, CZYSTE DOBRO robi też za sędziego i kata… wymierzając za wszelkie swoje zbrodnie (100 mln zamordowanych), przekręty, podłości i niegodziwości… odpowiednią sprawiedliwość…

  Czyli linczując codziennie w wyjątkowo barbarzyński sposób CZYSTE ZŁO… reprezentowane przez „złodzieja-malwersanta” Rydzyka i „okradający” ciągle biedną Polskę Kościół katolicki.

  Tak tak moi drodzy… Cały pic polega na tym by…

  By potrafić na oczach świata tak sprytnie odwrócić kota ogonem… aby swoje NAJGORSZE cechy i zbrodnie (100 mln zamordowanych) przypisać zawsze innym… Słabszym… Tym, ze strony których żadne niebezpieczeństwo nie grozi.

 123. Gospodarz tego bloga, to prawdziwy czarodziej: napisał swoje zaklęcia i zaraz nadeszła wielka, brudna fala plugastwa, z niezbitymi dowodami na niesłychane zbrodnie żydowskie, z multum linków do pracowicie wymóżdżonych bredni na wiadomy temat – istny ocean ohydy. Można w nim pływać całymi dniami i nie trafić choćby na wysepkę elementarnej przyzwoitości lub opamiętania. Dziękuję Sztukmistrzu, za ten pokaz potencjału po drugiej stronie barykady.

  Mówiąc bardziej serio, dziękuję za występowanie w moim imieniu, nie po raz pierwszy i – mam nadzieję – nie ostatni. „Milcząca większość” potrzebuje odważnych przedstawicieli, inaczej zostanie zdominowana przez radykałów, którym darwinowski instynkt podpowiada, że zajadłość i bezwzględność to skuteczne narzędzia do zdobycia władzy.

 124. Najbardziej ze wszystkich spodobał mi się @Rafał Kochan, który dzięki konkordatowi z Izraelem pełni w Polsce misję uświadamiania podludzi rasy katolickiej.

  Otóż ten dżentelmen kochający zawzięcie i zażarcie Polskę i Polaków usiłował wmawiać podludziom, że Żydzi dlatego tak masowo osiedlali się w Polsce bo bardzo kochali Niemcy i Niemców. I do tego kazał mi wyciągnąć wnioski. Niezłe co?

  Ale gdy delegatowi nie spodobały się wnioski odpowiadające faktom, natychmiast obraził się na PRAWDĘ wymyślając mi od najgorszych. Kto wie czy w duchu nie obarczył mnie winą za holokaust, głód w Afryce, susze, klęski urodzaju itp. plagi egipskie.

 125. Macieju

  To se przeczytaj kolejny specjalisto od odwracania kota ogonem: SZALEŃCZY festiwal NIENAWIŚCI trwający od 2005 http://goo.gl/1OAY6

 126. @5element9. Obrazić się mogę jedynie na ludzi, których znam i szanuję. O nic cię nie obarczam…Współczuję ci tak naprawdę… Wystarczył mi jedynie jeden prosty chwyt, by ujawnić, jaką jesteś tchórzliwa mendą… To, co cię pogrążyło w moich oczach, to tchórzostwo, a nie to, jakimi się kierujesz w życiu poglądami. Jesteś zwyczajnym chwastem o sadomasochistycznej konstrukcji psychicznej. Aby upokorzyć i skutecznie cię sponiewierać wystarczy nie dawać ci satysfakcji z tego, że się tobą gardzi. Twoje bajeczki rodem z głupawych teorii spiskowych są tylko pretekstem dla ciebie, by zamanifestować swoją uległość i czerpać przyjemność z poniżania ciebie. Brzydzę się takimi mentalnymi ciotami …

 127. bez sensu i niskich, niestety lotow. Prowokacja? Zart? A mialem pana za inteligentnego…

 128. Rafał Kochan

  Masz szczęście, że jesteś Żydem, a o Żydach w Polsce nie można pisać prawdy. Poza tym Hartman dostałby apopleksji gdybym o kimś takim jak ty napisał prawdę. Bo to co napisałeś po prostu w 100% charakteryzuje waszą nację. Czyli bezczelne i na chama – na oczach świata – przypisywanie wszystkich waszych najpodlejszych czynów, cech i zachowań przeciwnikom, adwersarzom, wrogom.

  Dobrze wiesz, że nie masz ze mną żadnej szansy w merytorycznych dyskusjach, dlatego pozostało ci tylko zdyskredytowanie mnie. To wasze typowe zagrania. Posiadając monopol na prawdę możecie dzięki mediom wciskać gojom dowolny kit, odwracając na chama kota ogonem. Rozumiesz co piszę? Powtarzam, nie masz ze mną ŻADNYCH SZANS, bo ja piszę PRAWDĘ wiec tobie tylko opluwanie pozostało. A mnie kłamstwa mnie wciśniesz. KPW? Stad ta irytacja.

 129. @5element9. Dla ciebie chyba każdy człowiek jest Żydem, który się z tobą nie zgadza. Jeśli takimi kryteriami się kierujesz przy ustalaniu czyjejś narodowości, to tak, jestem Żydem. I co dalej dzieciaku?

 130. Rafał Kochan

  Dla mnie Żydem są ludzie zachowujący i reagujący tak jak ty, Po latach doświadczeń bardzo szybko już rozpoznaje Żydów. Niczym się nie różnicie w argumentacji i skrajnej zwierzęcej nienawiści do podludzi. A ty jesteś złym człowiekiem.

 131. Swego czasu odziedziczyłem po babce kilkanaście egzemplarzy „Rycerza Niepokalanej”.
  Nasz 5 element reprezentuje mniej więcej podobny typ myślenia co zawarte w tym pisemku teksty……

  Po 20 latach katechezy otrzymujemy podobny do przedwojennego produkt.
  Nienawiść do INNEGO….
  Wszak miłosierdzie chrześcijańskie obejmuje jedynie BLIŹNICH.
  A ci mogą pochodzić jedynie z naszego plemienia.
  Obcy to nie bliźni……
  W naszym plemieniu dla Samarytan też nie byłoby miejsca, nie mówiąc już o jakimś Jeszui- toż Żyd to był…..

  Egzemplifikacja KatoPolaka wydaje sie niezła, choć momentami groteskowo przerysowana…..
  Zabić wszystkich!!!
  NASZ BÓG pozna swoich…..

 132. 5element9 to definicja katolickiego scierwa.

 133. Żydzi jak zawsze byli prześladowani za niewinność… Poniżej przykłady niewinności Żydów (cytaty z Talmudu)…

  * – „Czy wolno zabijać kobiety i dzieci gojów? (…) Gojów najlepiej zabić, wężom najlepiej rozwalić czaszkę”
  * – „Jeśli dajmy na to, ujrzymy goja wpadającego do morza, nie powinniśmy go ratować […] – przecież goj nie jest naszym bliźnim.”
  * – „można jednak wyrządzić mu krzywdę niebezpośrednio, na przykład usuwając drabinę, by nie mógł się wydostać z rozpadliny, do której wpadł…” http://goo.gl/vqHNX

  * „Jeśli goj uderzy Żyda, goja trzeba zabić.” „Uderzyć Żyda to jest uderzyć Boga.” (Sanhedrin 58b, s. 398.)

 134. Hartman przed chwilą wspominał w TVN24 o szambie wylewającym się w necie. Ale Hartman nigdy nie powie, że to szambo produkują w minimum 95 % jego ziomale. Oczywiście Hartman, zgodnie z żydowską tradycją, wszystkie winy i cechy swoich ziomali przypisze podludziom. Czyli katolikom którzy oddawali życie ratując ich podczas wojny. A ilu Żydów oddało Życie ratując Polaków?

  A producenci szamba, o którym wspomniał Hartman, to pierwsze z brzegu przykłady: @Rafał Kochan i @axiom1

 135. @Rafal Kochan

  Odnosze wrazenie, ze ten 5element to jakis swir. Jego antyzydostwo niespecjalnie mi przeszkadza, gdyz uznaje prawo kazdego do bycia glupcem, ale nigdy nie moglem zniesc towarzystwa swirow. A ten to jakis wyjatkowo narwany psychol. Typowy reprezentant tego zlodziejskiego kosciolka(?)

 136. krzys52

  A ty to se przeczytaj, kolejny oświecony geniuszu: Inwestując 1$ na 108% LICHWY po 50 latach Żyd dysponował majątkiem 100 razy większym niż PKB całego świata! http://goo.gl/dAVNsJ

  A może zrozumiesz kto nas doił od 1000 lat płacąc nie tylko na waciki dla biednej małej Salcie

 137. katolicke scierwo pisze @18.41

  „Oczywiście Hartman, zgodnie z żydowską tradycją, wszystkie winy i cechy swoich ziomali przypisze podludziom. Czyli katolikom którzy oddawali życie ratując ich podczas wojny.”

  Jeden na tysiac, gdzie tam, jeden na dziesiec tysiecy polak-matol-katolik pomoglby zydowi w czasie wojny.

  Nic nie szkoli w donosicielstwie tak jak religia katolicka. Co niedziela u tzw spowiedzi. 99.99% polskich katolikow wspolpracowala z okupantem. Gdzie tam nawet walczyli dla okupanta. Tylko w Wermachcie bylo 750 tys polakow.

  katolicke scierwo zachowuje sie tu jak wyjebany przez ksiedza. Badzmy wyrozumiali. Z czasem rownowaga powroci.

 138. Przekonanie o własnej wielkości u p. Harmana przybrało już postać groteskową. On chyba naprawdę wierzy, że jest taki ważny?

 139. Popieram słowa, które do „5element9” skierował Rafał Kochan:
  „…Jesteś niepoważnym i niewiarygodnym człowieczkiem. Powiem ci coś na koniec: urodziłeś się śmieciem, żyjesz jak śmieć i zdechniesz jak śmieć. A jedyne, co pozostawisz po sobie, to tę kupę łajna, którą się wypełniłeś za swego śmierdzącego życia. Z bogiem debilu…”
  Od siebie tylko dodam do tego dyżurnego naziola czyli tak zwanej wszy polskiej (przepraszam wesz za poniżające porównanie):
  – ch.j z tobą i z duchem twoim !!!

  Do „!”
  Nie przypisuj „5elementowi…” żydowskiego pochodzenia, bo ubliżasz Zydom.

 140. Słusznie @Tanaka wytyka Hartmanowi niedomówienia w swoim wyznaniu win. Ale akurat napletek czy jego brak – drobnostka… Moim zdaniem, gdyby chciał szczerze zdemaskować swoją obrzydliwie niegodziwą podłość – powinien się przyznać, że nie obce są mu sztuczki z odwróconymi agentami. Przecież to jest żałośnie czytelne, że ustawił sobie (a może nawet on sam to pisze!) tego stwora @elementa, żeby mieć czarne tło dla swojej iluminacji. Ale żeby aż takie truchło wymyślić?! Może go natchło to coś, co w Hiszpanii ostatnio na plażę wyrzuciło? Tylko tam władze sanitarne zadziałały, a my tu musimy cierpieć w imię wolności słowa. Damy radę…
  Przechodząc do milszego tematu potrąconego przez @Antoniusa w odniesieniu do onomastyki blogerskich nicków, to dodam tylko, że obie przywołane blogerki są i moimi sympatiami. Na @Kozetce można polegać, że nie truje bez sensu; zaś @Żabka jeśli naprawdę kona, to najpewniej tylko ze śmiechu… Całą trójkę pozdrawiam, dodając, że właśnie z powodu domniemania płci parę lat temu przestałem być @bibą (nick dedykowany mojej niegdysiejszej suce), bo nic tak nie rani faceta jak niedoceniona męskość…

 141. Zapomniał Pan dodać, że nagroda premiera Millera, jest nagrodą, którą przyznał jedyny żyjący premier, który spadł nam z nieba. (Chyba w 2003 r.).
  To tylko dowodzi, jak wysoko sięgają Pana powiązania.

 142. Niezłomnym obrońcom polskości polecam dwa wątki:

  Kulinarny
  -śledź po żydowsku
  -kołduny litewskie
  -barszcz ukraiński
  -pierogi ruskie
  -chleb turecki
  -włoszczyzna
  -befsztyk tatarski

  I wojskowy:
  -piechota węgierska, niemiecka, wybraniecka
  -jazda wołoska, tatarska, kozacka
  -rajtaria, dragoni, husaria, to tez zapożyczenia…..

  Polska była dość eklektyczna, powiedziałbym nawet synkretyczna.
  I jakieś niedouczone patriotyczne tłuki chcą pozbawić ją sporej części dziedzictwa kulturowego……
  Zapewne według innego wzorca- ein fuhrer, ein volk, ein partei…..

  No pasaran……

 143. Te wszystkie komentarze: @5element9 i jemu podobnych:

  A TO WLASNIE POLSKA!

 144. wiesiek59
  19 sierpnia o godz. 20:02
  „Zapewne według innego wzorca- ein fuhrer, ein volk, ein partei…..”

  @wiesiek59 – wróg PEŁO numer 1 ! Przyjdzie po Ciebie „Bartek” i raz,dwa staniesz się kolejnym z serii „obwieśkiem” ! 😉

 145. murator
  19 sierpnia o godz. 20:09

  Według prawie-naszej tradycji
  „raz maty rodyła”……

 146. @ozzy. Mylisz się. 5element9 nie jest żadnym zwierciadłem polskiej duszy… Jest gorzej… „A to Polska właśnie” dotyczy bardziej społeczeństwa, które nie ma żadnych poglądów, jest mu wszystko jedno i nie jest zdolne do refleksji…. Może i dobrze w sumie, bo państwo powinno bardziej stwarzać warunki do rozwoju swoich obywateli, a nie generować pola bitwy, na którym ma istnieć permanentna walka o dostęp do koryta. Dla społeczeństwa wystarcza co kilka lat wybory, w których powinno na trzeźwo ocenić dotychczasowy rząd i zadać sobie fundamentalne pytanie: Czy ten rząd spełnił moje oczekiwania? Czy uczynił moje zycie lepszym? Czy ułatwił mi rozwój i czy stworzył jeszcze lepsze warunki do jego zaistnienia? Boję się, że Polacy właśnie nie będą zdolni do tego typu refleksji, tylko będa się kierować prymitywnymi emocjami oraz wybierać, po raz kolejny tzw. „mniejsze zło”.

 147. Do grona największych w historii katolików – ludobójców takich jak Stalin i Hitler „5element9” zapomniał dodać katolika wszechczasów K.Wojtyłę i jego „osiągnięcia”…
  Zacytuję zatem fragment książki Franka Zindlera o „świętym „z Wadowic :
  „…Jak sądzicie? Kogo za sto lat będziemy uważali za największego nędznika XX wieku? Myślicie zapewne, że Hitlera. Nie sądzę. Przypuszczam, że jeśli za sto lat na tej nieszczęsnej planecie będzie jeszcze istnieć cywilizacja, historycy tej epoki przedstawią rozstrzygające dowody na to, że nikt nie może się pod tym względem równać z Janem Pawłem II. Żeby nie było wątpliwości – nie twierdzę, że w tym okresie w czymkolwiek zmieni się opinia na temat Hitlera. Nie. On zawsze będzie pamiętany jako morderca milionów niewinnych ludzi i dobry katolik aż do samej śmierci. Jego przestępstwa jednak wydadzą się naszym wnukom niewinną igraszką w porównaniu z uczynkami
  Jana Pawła II…”
  —————
  proponuję także lekturę jednego z wielu uzasadnień tego, dlaczego JP2 w „konkurencji” ludobójstwa wygrywa z Hitlerem i paroma innymi oprawcami:
  „…Jan Paweł Drugi podczas całego pontyfikatu głosił i nakazywał bezwzględny zakaz stosowania prezerwatyw wszędzie, nawet tam, gdzie epidemia AIDS przybierała zatrważające rozmiary zagrażające wyniszczeniem całych narodów.
  JP2 w okresie szalejącej epidemii AIDS wysyłał tysiące misjonarzy, głównie do Afryki, którzy zamiast
  rozdawać prezerwatywy, rozdawali różance i nakłaniali tubylców do seksualnej wstrzemięźliwości.
  JP2 nawoływał do tego także osobiście podczas swoich wojaży do różnych krajów świata.
  Efektem tego nawoływania i tej działalności organizacji, którą przez 27 lat zarządzał są miliony osieroconych, głodnych dzieci z wirusem HIV od urodzenia i miliony umierających na AIDS ludzi na całym świecie.
  Kilka poważnych organizacji próbowało postawić JP2 przed Międzynarodowym Trybunałem w Hadze pod zarzutem zbrodni przeciwko ludzkości, ale pozwu nie przyjęto, bo był głową państwa watykańskiego.
  Do dziś kościół z F-1 na czele głosi to samo, co JP2, a liczba ich ofiar wciąż rośnie…”

 148. Wojtek
  19 sierpnia o godz. 20:29

  To Krzysia „przechrztila” sie teraz na Wojtka?

 149. Toruńska szkoła
  Nie ma co , jak dobrze popatrzeć to nawet szwy widać w tej licho skrojonej kapocie.
  Bo
  – kto po raz 258 wypisywał o kiosku
  – kto teraz naśladuje pisząc o milionowych zyskach
  – kto wzywał do tablicy Passenta i innych Gospodarzy bloga
  Wydaje się ze albo nastąpiła promocja prymusów szkoly Toruńskiej
  co wyszli spod sukienki rydzykowej
  albo też – co również możliwe prowadzi sie nabór nowych roczników
  i te oślizłe teksty są pracami dyplomowymi składanymi wraz z CV.
  Myśle jednak ze taki poziom argumentacji wywołuje rumieniec wstydu nawet na obliczu Atalii , Axoma i jeszcze paru „WODITEIELI ” tego towarzystwa.

 150. Poczytajcie co wypisują ci ludzie a poznacie kim naprawdę są i co sobą reprezentują ci Prawdziwi Wolacy marzący tylko o tym by gojom robić dobrze.

  Wystarczyło wrzucić granat z prawdą do tego szamba a wybuchło niesamowicie śmierdzącymi fekaliami. Całkowity brak argumentów tylko fekalia. To jest ich mowa miłości, prawdziwe oblicze skrywane normalnie za maskami. Ja sprawiłem, że maska opadła z tych obłudnych i zdradzieckich pysków.

  Ciekawe czy w końcu Hartman zareaguje na ten ich język miłości bo w TVN24 mówiąc o szambie nic nie mówił, że to Żydzi jadą z tym szambem a nie Polacy katolicy.

 151. „Poszukuję informacji ilu Żydów oddało życie ratując Hitlerowców”

  Proszę bardzo.
  W armii Hitlera służyło ponad 150 000 żołnierzy żydowskiego pochodzenia. Szacunkowo możemy przyjąć, że około 100 tys. Żydów oddało życie ratując Hitlerowców (nazistów).

  6 grudnia 1944 roku Niemcy SPALILI żywcem 34 Polaków za ukrywanie osób pochodzenia ŻYDOWSKIEGO

  Tysiące polskich księży ratowało Żydów. Płacili za to śmiercią. Potwierdzają to badania prowadzone w ramach nowego projektu naukowego „Księża dla Żydów”

 152. 6 grudnia 1944 roku Niemcy SPALILI żywcem 34 Polaków za ukrywanie osób pochodzenia ŻYDOWSKIEGO

  Tysiące polskich księży ratowało Żydów. Płacili za to śmiercią. Potwierdzają to badania prowadzone w ramach nowego projektu naukowego „Księża dla Żydów”

  Życie za życie – Pamięci POLAKÓW, którzy narażali ŻYCIE, by ratować ŻYDÓW http://zyciezazycie.pl/ (Miejscowości, nazwiska ludzi ratujących życie Żydom. Bardzo ważne. Prawda o Polakach katolikach)

 153. W armii Hitlera służyło ponad 150 000 żołnierzy żydowskiego pochodzenia, co udokumentował Bryan Mark Rigg (Żyd), profesor historii na Amerykańskim Wojskowym Uniwersytecie; wśród nich był admirał Bernhard Rogge, który otrzymał Ritterkreuz (Krzyż Rycerski) osobiście od Hitlera, generał Johannes Zukertort, generał Luftwaffe Helmut Wilberg, marszałek polny Erhard Milch i wielu innych.

 154. A ilu ludzi wymordował żydowski generał Hitlera CukierTort (Zukertort) z okrzykiem na ustach „gott mit uns”??

 155. Żydzi funkcyjni w obozach koncentracyjnych, w gettach i w hitlerowskich obozach zagłady przewyższali okrucieństwem SS-manów.

  „pewna liczba Żydów została, podobnie jak Lola, komendantami więzień. Zorientowałem się, że Żydzi ci byli czasem równie okrutni, jak ich odpowiednicy w Oświęcimiu, a nawet założyli organizację, która kierowała tymi więzieniami”

  W Oświęcimiu załogę SS obowiązywał zakaz bicia Żydów dla osobistej uciechy […] lecz goście Szlomo [Morel] nie obawiali się, że Urząd ukara ich.

  Kazał [komendant Morel] im kłaść się krzyżem jeden na drugim aż po sufit i śpiewać „Horst Wessel Lied” (hymn faszystów). Polacy nie umieli tego śpiewać, niektórzy nawet słabo znali niemiecki.

  Tych bił [Morel] po głowach i gdzie popadło. Świadek, który przeżył, zeznaje, że pijany Morel urwał nogę od taboretu i zrobił taką masakrę, ze „aż mozgi na suficie wisiały”. Jednej takiej nocy Morel i jego żydowscy kompani zatłukli na śmierć 138 więźniów.

  „Oko za oko” to książka Johna Sacka [Żyda] który poświecił osiem lat życia na zebranie dowodów na mściwość i bezwzględne okrucieństwo „wybrańców boskich”.

 156. Do grona największych w historii Żydów – ludobójców takich jak Stalin i Hitler „Wojtek″ zapomniał dodać Żyda wszechczasów:

  Lenin urodził się w ŻYDOWSKIEJ rodzinie
  Trocki urodził się w ŻYDOWSKIEJ rodzinie
  Zinowiew urodził się w ŻYDOWSKIEJ rodzinie
  Kamieniew urodził się w ŻYDOWSKIEJ rodzinie
  Swierdłow urodził się w ŻYDOWSKIEJ rodzinie

  „Wiemy dziś, że Lenin był Żydem, podobnie jak wszyscy przywódcy pierwszego rządu: Trocki, Zinowiew, Kamieniew, Swierdłow.” „W czterech grupach politycznych, które obaliły cara Rosji, było sto procent Żydów.”

 157. 5element9
  19 sierpnia o godz. 22:27
  „marszałek polny Erhard Milch i wielu innych.”

  Żeby bylo weselej – Milch siedząc w pierdlu w Norymberdze organizowal niczym mafioso z celi Lufthansę 😉 !

 158. Zdenerwowałem naszego Judementa… 😀 myślał że damy się nabrać na jego prowokacje made by Bubelstein (kolejny żydowin zresztą) – wystarczy spojrzeć jak recytuje z pamięci swój parszywy Talmud. Point de reveries! Możesz iść spać, szmato zawszona. Nie uda ci się wywołać tu antysemityzmu, aby pochwalić się potem w New Jude Postcie jak to Polaki parchatych nie znoszą….

 159. – Kościół potrzebuje mniej więcej 8 mld zł rocznie

  – Instytucja kolesi, Agencja Rynku Rolnego potrzebuje tylko 2 mld zł rocznie

  – Ile kosztują Polaków emerytury esbeckie i ubeckie – PEŁNA LISTA NAZWISK http://goo.gl/SQfWU

 160. !!!! ¨
  Czyzby to byla nie „Polityka” a „Der Sturmer”?

 161. Znalezione w necie:

  „Do was się zwracam, BRACIA moi, z ubożonych miast i wsi, tonących w fali powszechnego bezrobocia i ubóstwa, wygnanych na tułaczkę za pracą i chlebem emigrantów, rodaków zniewolonych fałszywą ideologią „demokracji” i „poprawności politycznej”, gdzie homo homini lupus est. Do was wołam z okopów tej wojny o polską duszę, o polską świadomość i tożsamość narodową. Kosy w pion -trzeba Krwi !!!

  Walczmy mężnie o przywrócenie naszych zdeptanych praw, o triumf prawdy ! o rozliczenie wszystkich nieprzyjaciół i zdrajców naszej zhańbionej Ojczyzny !!! Dosyć kłamstw i manipulacji ze strony polskojęzycznych mass-mediów i prasy , dosyć antypolskiej propagandzie nastawionej na wyniszczenie sumienia narodu.

  Przez wieki Polacy nie szczędzili ofiar dla Ojczyzny, walcząc „za Naszą i Waszą Wolność”. Nie zagłuszy tego głosu przemoc naszych okupantów, emisariuszy Żydomasonerii, przystrojonych w kotyliony, ordery, i polskojęzyczne nazwiska! Dzwony sprawiedliwości już biją ! Powstań POLSKO skrusz kajdany -dziś Twój triumf albo zgon!”

 162. ???
  Baczynski vs Streicher

 163. tuciu
  19 sierpnia o godz. 13:21

  z tego co pisalem wynika tylko ze nie zgadzam sie czasami z hartmanem co znaczy, ze czasami zgadzam sie prawda? ponadto pisalem ze brak mi debaty roznych stron co nawet masz w new york times lub washington post itd, sa tam prezentacje punktow widzenia z lewej w pierszym przypadku i republikanskiej w drugim, trzeba to rozumiec, gazety dyskutuja z tym lub innym publicysta lub politykami przedstawiajac ich punkt widzenia. cos zupelnie innego niz w pl, do czego starsza generacja nie jest nawykla, no bo skad.
  ten brak zdolnosci rozmunego czytania jest scisle zwiazany ze sposobem prowadzenia sporu, ktory w polskich warunkach nie jest nawet sporem tylko monologiem z inwektywami. jakosc wiekszosci klasy politycznej, publicystyki i takich czytaczy i komentatorow jak my powala nierozgarnieciem. brak rozmowy wzajemnej miedzy nami rozniacymi sie pogladami i ocenami zawsze prowadzil do znikniecia polski lub bezowocnych powstan, tylko kiedy i w jaki sposob to nastapi? mysle ze najblizsze 20 lat wskaze zachod europy jako miejsce mieszkania najwartosciowszych, majacych prace i zaaklimatyzowane dzieci, reszta pozostanie jak zawsze chlopska, z cudzym przemyslem i handlem. juz to widac zreszta dzis, dzieki bogu nie ma wojny i zniszczen.

 164. Zwracam uwagę „levar”, że słowa przepisane od Krzysi to są dwa cytaty. Jeden to fragment książki pióra Franka Zindlera o papierzu – ludobójcy, a drugi to jedno z wielu uzasadnień zarzutu ludobójstwa.
  Dobrych cytatów nigdy za wiele nie jest i nie sądzę, żeby jakiekolwiek znaczenie miał fakt kto je przytacza.

 165. @Wojtkowi to papiez z papierem sie kojarzy 😉

 166. „Mark Twain (1835-1910), najwybitniejszy amerykański pisarz XIX w.: W stanach bawełnianych po wojnie Żyd wzrastał w siłę, założył sklep na plantacji, dostarczał Murzynom wszystkiego, czego chcieli na kredyt, a w końcu sezonu był posiadaczem udziału Murzynów w zbiorach tegorocznych i częściowo przyszłorocznych (…)”

  „Mark Twain: Żyd był zawsze gotów pożyczać za plony. Gdy przyszedł dzień zbioru, stawał się właścicielem plonów, za rok – gospodarstwa (…)” (Jak Prawdziwi Wolacy z Czerskiej)

  To samo było w Polsce gdy przejmowali majątki szlacheckie i ziemie chłopskie na podobnej zasadzie. Różnica jest tylko taka, że w Polsce robią to od prawie 1000 lat, zaś w USA od 150-250 lat…

  Dlaczego ŻYDZI nie uprawiali ZIEMI w Europie http://goo.gl/7LEut8

 167. Przyczyny bogacenia się w zawrotnym tempie Żydów w średniowiecznej Europie http://goo.gl/K0k3x

 168. @ 5Judement powtarza się, kopypastując i linkując 7 lub 10 razy to samo. Czyli już jest na wykończeniu. Najlepszy dowód, że powołuje się na bezwzględnego ateistę Twaina.

 169. Oczywiście, CZYSTE DOBRO robi też za sędziego i kata… wymierzając za wszelkie swoje zbrodnie, przekręty, podłości i niegodziwości… odpowiednią sprawiedliwość… Czyli linczując codziennie w wyjątkowo barbarzyński sposób CZYSTE ZŁO… reprezentowane przez „złodzieja-malwersanta” Rydzyka i „okradający” ciągle biedną Polskę Kościół katolicki.

  Tak tak moi drodzy… Cały pic polega na tym… by potrafić na oczach świata tak sprytnie odwrócić kota ogonem… aby swoje NAJGORSZE cechy i zbrodnie przypisać zawsze innym… Słabszym… Tym, ze strony których żadne niebezpieczeństwo nie grozi.

  Jeżeli natomiast Żyd chce robić DOBRO, winien on pójść do miasta, gdzie go nie znają i tam wyrządzić gojom DOBRO… Najlepiej od tyłu… Link

  Nie myli się tylko ten, kto myli się na własną korzyść… Jak stary Żyd…

 170. Masz rację – katokościół jest złem, więcej – jest przegniłym szambem; w końcu ciągle powołuje się na jakiegoś tam bękarta Jude z Palestyny, sprzed 2000 lat i tę Żydówę co wydała go ze swego nieczystego łona. Czysta parchata zgnilizna w rzymskim przebraniu. Ale nie z nami te numery, Judement… Spadaj szabaśnik czyścić. Szalom!

 171. „Czy wolno zabijać kobiety i dzieci gojów?”

  Chrześcijaństwo… Wyjątkowo humanistyczna Religia miłości, miłosierdzia, wyrozumiałości… Religa współczucia do bliźnich…

  Do WSZYSTKICH ludzi na tym świecie a nie tylko w stosunku do SWOICH (Żydów)… Jest zbyt krucha… Zbyt delikatna by wygrać z tym zimnym, bezwzględnym, wyrachowanym TOTALNYM ZŁEM…

  Wyjątkowo samolubnym ZŁEM… Pazernym ZŁEM myślącym egoistycznie tylko o sobie… Tylko o swojej pomyślności… ZŁEM dorabiającym się i zdobywającym wszędzie bezwzględną władzę intrygami, oszustwami i podstępem. Zawsze kosztem innych, słabszych… Stojących na dużo wyższym poziomie MORALNO-MENTALNYM…

 172. Imperium pieniądza decyduje o wojnach i pokoju, o kryzysach i krachach giełdowych… Jest niewidzialnym bogiem na ziemi http://goo.gl/CX312c

 173. Zaporoscy chrześcijanie do Agory sułtana!

  Ty, sułtanie, diable agorowy, przeklętego czarta bracie i towarzyszu, samego Lucyfera sekretarzu. Jaki ty do diabła gieroj, jeśli gołą dupą jeża nie potrafisz zabić? Diabeł sra, a twoje janczarskie wojsko to zjada.

  Nie będziesz ty, sukin ty synu, synów chrześcijańskich pod sobą miał, twojego wojska my się nie boimy, na ziemi i wodzie będziemy się z tobą bić, kurwa twoja mać.

  Polski wodolejco, Babliloński ty kucharzu, macedoński kołodzieju, jerozolimski piwowarze, aleksandryjski koźle kastrowany, Wielkiego i Małego Egiptu świniopasie, armeński wieprzu, podolski złodzieju, tatarski kołczanie, kamieniecki kacie, samego czorta wnuku i całego świata i piekła błaźnie, a naszego Boga durniu, świński ryju, kobyla dupo, rzeźnicki psie, niechrzczony łbie, kurwa twoja mać.

  Tak oto tobie zaporożcy chrześcijanie odpowiadają, plugawcze. Nie będziesz ty nawet świń chrześcijańskich pasł. Teraz kończymy, bo dat nie znamy i kalendarza nie mamy, księżyc na niebie, rok w księgach zapisany, a dzień taki u nas, jak i u was, za co pocałuj w dupę nas!

  Podpisano: Zadra, w imieniu atamana koszowego ze wszystkimi zaporożcami.

 174. Jan Hartman – jedna z najbardziej wpływowych postaci III RP http://goo.gl/CneNJK

  Z tego co czytam, to Hartman nie jest tylko księdzem. Niedługo będzie rzygał tymi stanowiskami i funkcjami ale i tak ciągle będzie mu mało i mało. I ciągle źle i źle nawet gdyby umoczył cały pysk w melasie. Ale to tkwi w ich genach. Jak najwięcej koryta, jak najwięcej kapusty i jak najwięcej władzy nad umysłami, sercami i duszami gojów. Do tego niesamowite parcie na szkło.

 175. Obnażanie bezeceństw Jasia Hartmana http://goo.gl/GGrxYo

 176. 5element9 ma rację. Wszędzie pełno Żydów, obseidli najważniejsze stanowiska, nawet Jezus Chrystus, Matka Boska i (o zgrozo!!!) sam Pan Bóg jest Żydem. Codziennie miliony Polaków muszą się do nich modlić, bo Episkopat, Ojciec Dyrektor i tysiące kapłanów Kościoła Katolickiego każą im to robić przy każdej okazji. Pokłonom i modłom do tej żydowskiej rodziny nie ma końca, szczególnie w Polsce.

 177. @ 5element9
  Przesłanie prezydenta Lech Kaczyńskiego, jakie w jego imieniu 9 września 2007 roku przesłała Podsekretarz Stanu w Biurze Prezydenta RP, obecna konsul generalna w Nowym Jorku, Ewa Junczyk Ziomecka:

  „Warszawa 9 wrzesien 2007
  Ewa Junczyk – Ziomecka
  Podsekretarz Stanu Biura Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej

  Panie i panowie!

  Blisko 70 lat temu w 1938 r. dekret prezydenta Rzeczpospolitej zakazal dzialalnosci B`nai B`rith w wyniku absurdalnego strachu, niezrozumienia i wprowadzenia w blad, oraz zarzadzil nielegalnosc dzialalnosci w Polsce sekcji B`nai B`rith. Daltego to powinno byc rozwazane, jako symboliczny gest, ze ja teraz jestem tutaj przed wami jako reprezentat Prezydenta Rzeczpospolitej, po to zeby przywitac was i wasza organizacje, ktora po raz drugi otwiera dzialalnosc w Polsce.

  Otwarcie loży B`nai B`rith w Rzeczpospolitej po wielu latach nieobecnosci, jest rowniez szczegolnie wazne w innym aspekcie.Tak jest poniewaz, ta organizacja utworzona zostala 164 lat temu w malej kawiarni nowojorskiej przez tuzin zydowkich niemieckich emigrantow, dzisiaj stala sie najwazniejsza miedzynarodowa organizacja walczaca z rasizmem walczaca z rasizmem, antysemityzmem i ksenofobia. Polska jest wdzieczna dla akcji podejmowanych przez Anti-Defamation League ustanowionej przez B`nai B`rith, ktore wspoldzialajac z American Jewish Congress, podtrzytmuje nasze wysilki do uzyskania zmian w nazywaniu obozu Auschwitz i przeciwstawiania sie mocno uzywania nazwy jako „Polish concetration camps”.

  Jestem zadowolony, ze tak samo jak w przypadku przed wojna czlonkowie B`nai B`rith sa znaczacymi polskimi obywatelami – uczonymi, pisarzami, osobami zaangazowanymi w dzialalnosci spoleczna.
  W tym czasie kiedy stosunki pomiedzy Polska a Izraelem sa posrod krajow europejskich najlepsze w Europie, my powinnismy starac sie o stale , dalsze rozwijanie polsko-zydowskich stosunkow. To wymaga kontynuacji wysilkow i gotowosci dla osiagniecia kompromisu. To nie jest latwe, lecz wierze, ze jest bezcenne wasze zobowiazanie, ze nastepstwem bedzie znaczacy wplyw na wzajemne zrozumienie Polakow i Zydow.

  W zwiazku z powyzszym powinieniem odwolac sie do nakazow waszej organizacji, ktore powolane sa w „duchu tolerancji i harmonii i skierowane sa na uwiecznienie „ocalonych z Holocaustu”.
  Mam nadzieje, ze czesciowo zostana spelnienione te punkty waszego programu. Wy pomozecie nam walczyc przeciwko nieprawdzie, szkodzacych pogladow, ktore wyjawiaja swiatu przyklad opinii na temat polskiej odpowiedzialnosci na temat tworzenia obozow koncentracyjnych. Mam rowniez nadzieje, wbrew faktom, ze prawo waszej organizacji przygotuje „uwiecznienie” pamieci na temat zycia i osiagniec polskich Zydow i zarowno wzajemnej historia ciagnaca sie sie przez ponad 800 lat, bedzie uwieczniona w swiadomosci polskiego spoleczenstwa i w swiecie.

  Prosze pozwolic mi zakonczyc cytujac slowa Jego Swiatobliwosci papieza B XVI, ktory powiedzial w grudniu 2006, kiedy przyjmowal reprezentatow B`nai B`rith:” Nasz udreczony swiat potrzebuje swiadectwa ludzi dobrej woli, inspirowanych przekonaniem, ze wszyscy z nas stworzeni na podobienstwo Boze, posiadaja nieprzemozna godnosc i wartosc. Zydzi i chrzescijanie sa powolani do wspolpracy w uzdrowieniu swiata, poprzez promowanie duchowych i moralnych wartosci, opartych na naszej wierze. Powinnismy stac sie coraz bardziej przekonani poprzez ulozenie naszej owocnej współpracy”.

 178. A cóż to za dziwadła pojawiły się na profesorskim blogu? Zmuszają mnie do dodatkowej roboty z przewijaniem tekstu. Już tak nie nagrzeszyłam, żeby nawiedzonych czytać za karę.
  Panie Profesorze! Ależ pycha Pana rozpiera. Pyszny jesteś Pan, jak sam Szejtan.

 179. 5element9 jest przkladem katolickiego wychowania. kk zrobil z niego obiekt dozywotniego wyzysku i zatrudnil w roli wscieklego psa.

 180. wari

  Moim Bogiem jest Żyd a Królową Polski Żydówka

  I Polakom całkowicie wystarcza ta co jest ilość bogów i królów z Ziemi Obiecanej.

  Dlatego protestuję przeciwko ciągłemu wpychaniu na chama tych nieodrutowanych czerwonych ryjów jebangelizujących do mojego domu, do mojego łóżka… do mojej Ojczyzny… przez Żydów uważających się za kolejnych bogów i królów Polski (jak np. Hartman).

  Protestuję przeciwko nachalnemu praniu mózgów przez uzurpatorów uważających się za nieomylnych nadludzi, za nową rasę panów… Za przywódców ludzkości a’la Marks, Lenin, Michnik, Hartman i spółka… Uzurpatorów chcących siłą narzucać Polakom swoją kocią wiarę i wizję „Raju” na ziemi… Oczywiście Raju dla Żydokomuny.

  Bo prawdziwym ich celem jest całkowite ubezwłasnowolnienie moich Braci i podporządkowanie swym kaprysom… A to pozwoli wydoić już do końca tę dojną krowę dojoną bezkarnie od stuleci… Są niesłychanie zachłanni i pazerni ci wybitni specjaliści od robienia gojom dobrze.

  Dla kasy i władzy nie cofną się przed żadną niegodziwością… ubierając zawsze każdą podłość czy zbrodnię w szczytne hasełka chwytające za serca ogłupionych, ufnych i dobrotliwych gojów… Całkowicie ich rozbrajając… To czyste zło przebrane obłudnie w złote ornaty… Diabeł, który ubrał się w komże i do mszy chce służyć.

  Czy jestem ANTYSEMITĄ? Przecież moim Bogiem jest Żyd a Królową Polski Żydówka http://goo.gl/Nreky

 181. W blogu u Hartmana czuję się tak jakbym był w sercu Izraela a nie okupowanej Strefie Gazy

 182. @5element9. Zawsze możesz podwinąć kitę i spadać stąd. Już dupa swędzi?

 183. anumlik

  Po czynach ich poznacie. Tak więc wystarczy prześledzić nie tylko medialną aktywność Jasia Hartmana – zdaje się, że wiceszefa loży masońskiej B`nai B`rith – by zrozumieć o co chodzi CZYSTEMU DOBRU. Więcej tutaj o wiceszefie:

  Obnażanie bezeceństw Jasia Hartmana (wersja poprawiona i uzupełniona) http://goo.gl/GGrxYo

 184. …ONI powinni wreszcie w czelusciach piekielnych byc…albo chciec sie tam zamknac!!!!…co moze i sama historia naszego zycia i tak niechybnie uczyni….
  Dosyc juz nieszczesc i tragedii ludzkos ma juz po za soba…. To co nam hierarchowie i cala w milosiedziu BRAC >>>> ojcogenna bez rodzin i dalekiej od tych rodzinnych doswiadczen….
  … t co nam ten religijny hierarhizm zdogmatyzowaany dzis jeszcze prezentuje, to juz nie „religia na korzeniach wiary” >>>> to koncern zblizony do chrystogennych aspiracji… rzekomo objawionych i dostosowanych do potrzeb calego zdogmatyzowanego o pseudo uswieconych aspektach wierzen i mitomanijnych basn zblizonych wnet do znanych nam nie tylko z historii kiedy to Morze Srodziemne bylo pepkiem swiata…
  …a PanBog – jesli jeszcze takowy istnieje – …imtego nie wybaczy…

  Co ONI to z RELIGII nie uczynili…

 185. Czym się różni śmierć Polaka od śmierci Żyda? http://youtu.be/Tyyi-NimsJU

 186. 5element9
  20 sierpnia o godz. 10:36

  Wymiatając podwórko Hartmana nie zapominać o innych np. niejakiego Szostkiewicza – autor ten wykorzystuje pyskówkę w zachrystii/biurze/zakonnej celi jezuitów do resetowania niemieckiej odpowiedzialności za zorganizowanie/nadzór/przeprowadzenie pogromów na Podlasiu min. w Jedwabnem (za cholerę nie rozumiem że zamordowany przez Niemców w Jedwabnym Żyd jest więcej wart od np. zamordowanego Żyda w Radzilowie,Tykocinie,Wiznie czy innych zadupiach – może Prof.Hartman to wyjaśni !). Wpisuje się tym samym w „trynd” obecnej polityki historycznej Niemiec ! Być może dostanie red. Szostkiewicz jakąś „fuchę” w jakimś „Bums Verlag” albo „Schweinepriesterplakette in Gold” od Rudiego Pawelki. Zawsze to kilkaset trupów mniej na koncie „nazistów” 😉 Tak trzymaj Szostkiewicz, Polska się wali to szukaj nowych Panów – nawet w Axel Springer Verlag !

 187. Niech ktoś w końcu zastopuje ten potok rzygowin – czy leci z nami lekarz, najlepiej psychiatra? 5element9 ewidentnie potrzebuje pomocy specjalisty

 188. To wszystko co tutaj wiekszosc pisze Niestety zarowno z lewa ,jak
  i z prawa jest po prostu ,ochydne ,wstretne i ..
  Kim ty jestes kibol maly ,jaki znak twoj orzel bialy..
  I mozna by pomyslec ze prof. Harman madrzejszy i nie powinnien
  tych „kiboli intelektualnych ” prowokowac..?
  Pozdrawiam
  ps.
  Panie 5element9 nikt nie jest ciemniakiem ,ale Pan zachowuje sie i pisze jak ..

 189. Budzi zdziwienie, że przyzwoici komentatorzy zniżają się do reagowania na popisy jakichś elementów.

 190. zadziwiona
  20 sierpnia o godz. 12:09
  Niestety, szanowna Pani,
  w gospodarce rynkowej nikt nie jest w stanie zagwarantowac szanownej Pani
  monopolu na chamstwo. Jak wolnosc, to wolnosc. Kazdy ma prawo chwycic za sztachete.

 191. murator
  20 sierpnia o godz. 12:02
  No coz,
  Fundacja Adenauera za darmo przeciez stypendiow nie przyznaje.
  Nawet na poklepanie po ramieniu tez trzeba zasluzyc.
  Jak powiedzial kiedys pewien Slazak swojemu synowi:
  ” um sonst to cie zoden nawet w rzyc nie kopnie”.

 192. Levar
  20 sierpnia o godz. 12:43
  ” um sonst to cie zoden nawet w rzyc nie kopnie”.

  Strach się pytać jak groszowe wydatki ponoszą niemieckie fundacje u których cyców wiszą wzgl. wisieli ministrowie w rządach RP (np. Klich). Tak więc kupuje się ministra w cenie expressu do kawy (?) a gdy ten nie da się kupić szantażuje jak np. Skubiszewskiego ! I gro „musi” – fabryki są rozpierdalane, ludziska idą na bruk albo przed TV gdzie inhalują kto posuwa jakąś Muchę,Cichopek albo zalamuje ręce nad „poklosiem” Stuhra… Jawohl !
  http://www.youtube.com/watch?v=Ww4ygFGI5kg

 193. Panie Profesorze problem Polsko-Zydowski polega na tym ze Zydzi nie
  potrafia zrozumiec ze Polacy sa takie same „zakaly” w stosunku do
  INNYCH Polakow jak w stosunku do Zydow .
  Pozdrawiam

 194. W ten sposób pada ostatni inteligentny blog POLITYKI. W wyniku chamskiego najazdu prymitywnego antysemity i bezradności Gospodarza. Wcześniej padł blog Passenta po najeździe chamskich chuliganów operujących szyderstwem, brutalnością i knajackim językiem, przy oportunistycznej aprobacie autora. Blogi Paradowskiej i Szostkiewicza zanikają z powodu nudy i lenistwa autorów. Zabawa jednak będzie trwać dalej, aż to wszystko pieprzne. /cytat z filmu „Żądza bankiera”/

 195. http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Abp-Jozef-Kowalczyk-o-referendum-w-Warszawie-to-akt-polityczny,wid,15910546,wiadomosc.html

  Kto i JAKIE „haki” ma na abp Kowalczyka !? Jaki rozczarowany kleryk który za „poslugę” swą liczyl na dobre stanowisko ? Jakie to nieprzespane noce ministrantów ma na sumieniu Monsigniore Kowalczyk że daje d…y Platformie ? Czyżby to byla pierwsza oznaka sojuszu PEŁO & SLD – teczka Kowalczyka !? Dawaj Panie Hartman – To jest pole do popisu Fundacji pokrzywdzonych przez K.K. 🙂 !

  PS.
  „Bufetowa” musi odejść !

 196. jasny gwint
  20 sierpnia o godz. 13:54
  Jasny gwincie ! Passent sam przekroczyl wszelkie normy – przede wszystkim dlatego że zapomnial ” 🙂 ” oznaczyć wpisy. Sam uciąl galąz z której mógl jeszcze skorzystać ! Z tego też powodu omijam blog Passenta – sama nuda i pierdolona poprawność polityczna. Jak mówią kontrolerzy lotu w Smoleńsku „ni chu..a” mnie nie obchodzi. Z wpisów @5element9 natomiast można się wiele dowiedzieć i nauczyć !

  O-ton Passent
  12.08.2013
  poniedziałek
  Goebbels i Dzierżyński

  Grzegorz MIECUGOW

  Obłudny, plugawy pysk, zwyrodniały
  goebbelsowski Tuskociąg
  uprawia lewicowo-liberalny bełkot
  megachujoza, mózgotrzep
  haniebne wypowiedzi, nie może się uważać za dziennikarza
  żydowin jakiś
  jadowita szczujnia
  lewacka zaraza
  pomioty komusze tak mają
  cham i dureń
  patentowany głup
  herbu Wazelina
  śmieć bez polotu
  kwik ześwinionego żyda
  wleź do śmietnika i zamknij szczelnie pokrywę
  zarabiasz na ośmieszaniu ludzi
  morda typowego Ruska, bolszewika
  specjalista od wymyślania polskiego antysemityzmu
  żółtozębna gwiazda TVN.
  Jacek ŻAKOWSKI

  Peowska flanelka
  Walczy o palmę pierwszeństwa cymbałów
  Cymbał na smyczy PO
  Co tu porabiasz śmieciu
  Parówa peowska
  Pachoł Michnika
  Skundlony sprzedajny kolaborant
  Łeb pełen gówna
  Pseudo-żurnalista
  Cyngiel czerwonego badziewia
  Dzierżyński PO

 197. Jaruta
  20 sierpnia o godz. 9:08,
  jaki bloger, tacy komentatorzy …

 198. Nieuniknionym kosztem demokratyzacji jest obniżenie poziomu dyskusji.
  I oczywiście radykalizacja- przez pewien czas- poglądów.
  Stare demokracje też w młodości to przechodziły, więc i ten proces nas nie ominie.
  Jeszcze jakieś 50 lat i będzie dobrze……

  A tymczasem, albo znosić pewne wykwity pluralizmu, albo wycofać się z placu boju pozostaje. Demokratyczny wybór……

 199. murator
  20 sierpnia o godz. 14:18

  Rzeczywiscie. Katolicki jezyk ‚elementa’ wiecej niz imponuje. Mam madzieje ze teraz wszscy sie odemnie odpierdola za moje jak najbardziej uzasadnione i umiarkowane slownictwo.

 200. Demokratyczny wybór?
  …ponoc teraz umieramy pod „wykwitem pluralizmu ” ?
  czy nie glupoty ;dowolnej !
  Z panem panie Poruczniku mozna przegrac KAZDA wojne !
  melduje jako podoficer Wojska Polskiegiego ,ktore-rej-go zadaniem ;
  Byla Pomoc Ludnosci Polskiej !
  Pozdrawiam

 201. „axiom1
  19 sierpnia o godz. 18:27
  5element9 to definicja katolickiego scierwa.”

  Rzeczywiscie. Żydowski jezyk ‘elementa’ wiecej niz imponuje

  Hitler a współczesne LEWACTWO – Wychowywanie w NIENAWIŚCI do PODLUDZI http://goo.gl/wFtG9

 202. „axiom1
  19 sierpnia o godz. 19:15
  katolicke scierwo pisze @18.41”

  Skąd się bierze ZWIERZĘCA nienawiść faszystów LEWACKICH – janczarów Żydów? http://goo.gl/Mp2kK

 203. Lewacy – janczarzy Żydów – NIENAWIDZĄ własnej tradycji, kultury, historii, religii http://goo.gl/XFOm1

 204. 5element9
  20 sierpnia o godz. 15:29
  http://goo.gl/XFOm1

  Ciekawy adres – ten Twain będzie teraz na indeksie ? Turnau go zmiesza z blotem ? Pozostaje Robert Lewis Taylor i jego „Podróż do Matecumbe” ! Na wpisy szabesgojów polecam „Esencję spooju” Dra Snodgrassa ! 🙂 🙂 🙂

 205. Skąd KOMUNA czerpie pomysły – LEWACY, janczarzy Żydów i NAZIŚCI – Bliźniacy http://goo.gl/LL5Cr

 206. PS.
  20 sierpnia o godz. 15:22

  „Chamstwo będziem zwalczać siłom i godnościom osobistom”…..

  By nie powtórzyła sie sytuacja sprzed lat:

  „Kiedy przyszli po Żydów, nie protestowałem. Nie byłem przecież Żydem.
  Kiedy przyszli po komunistów, nie protestowałem. Nie byłem przecież komunistą.
  Kiedy przyszli po socjaldemokratów, nie protestowałem. Nie byłem przecież socjaldemokratą.
  Kiedy przyszli po związkowców, nie protestowałem. Nie byłem przecież związkowcem.
  Kiedy przyszli po mnie, nikt nie protestował. Nikogo już nie było.”

  Ps.
  Forma w jakiej to robię, to już moja prywatna sprawa…….

 207. Widzę, iż tu też przybył jakiś „kosmita-Polak-prawdziwek” zanieczyszczający jadem i prymitywną „Polakenrede” (jak mawiają niektórzy Niemcy) ten blog. Smród troglodyctwa mentalnego i aborygeńskiego patrzenia na świat czuć na kilometry.
  Stawia ten „kosmita” dylemat – o Polakach i ich stosunku do „coś tam coś tam”. Drogi Kosmito – każdy rodzi się człowiekiem; Polakiem, Żydem, Niemcem, Murzynem, gejem, Chińczykiem, Malajem, Aborygenem, „komuchem”, ateistą etc. etc. się jest z wyboru, gdy decydujemy o tym kim jesteśmy świadomie (no, może jeszcze z przypadku). Tu kwestia tożsamości, zakorzenienia, przywiązania itd. a przede wszystkim – wybór indywidualny – mają decydujące znaczenie. Każdy – nie tylko Ty Kosmito (i Twoja mentalna kamaryla) – masz patent „na polskość”, wszystkie są równoznaczne i równoprawne. Ja wyznaję zasadę, że wole z mądrym Żydem (zamiast Żyda wpisz sobie co chcesz) stracić, niż z głupim Polakiem zyskać. Bo to że on (przez przypadek tylko) mówi tym samym językiem – ale posługuje się nie tym samym mózgiem (o ile w ogóle ma mózg) – nie ma dla mnie jakiegokolwiek znaczenia.
  Przykro, iż kolejny Blog „Polityki” na której wychowały się pokolenia inteligencji przed 1989 rokiem (gdzie uczono samodzielnie i krytycznie myśleć) stacza się w niebyt i kloaczną (na razie intelektualnie) maź.
  Żegnam z przykrością.

  PS: „Polaken” to takie określenie Polaków w Niemczech, coś na wzór jak Polacy z pogardą mówią o wschodnich sąsiadach „Ruscy” – lub słynne „polish jokes” w USA

 208. Kiedy przyszli po Żydów,ja protestowalam.
  Kiedy przyszli po komunistów,ja protestowalam.
  Kiedy przyszli po socjaldemokratów,ja protestowalam .
  WTEDY ,Kiedy przyszli po związkowców ,ja protestowalam .
  a, Kiedy przyszli po mnie ,ucieklam za granice …
  Forma w jakiej to robię, to już moja prywatna sprawa…….
  Pozdrawiam

 209. murator
  20 sierpnia o godz. 16:17

  Ta brunatna zaraza, tyle że pod białą a nie czerwoną gwiazdą, przyszła jak oficjalnie donoszą po Mosadeka, Allende, Lumumbę i kilkudziesięciu innych przywódców państw.
  Pod sztandarem wolności i praw człowieka, można ukryć wiele INTERESÓW……
  Nasz „seryjny samobójca” nie jest jedynie polskim wynalazkiem.
  Komunistyczni zbrodniarze zaś, niczym się nie różnią od religijnych, czy kapitalistycznych.
  Żądza Władzy jest cechą ludzką.

  Jakoś dziwnie mnie nie interesują życiorysy znanych i błędy młodości BXVI, Grassa, Waldheima,von Brauna, czy Baumana.
  Liczy sie całokształt dokonań.
  Jaka korzyść z ich istnienia miała LUDZKOŚĆ….i CZY…..

 210. axiom1
  20 sierpnia o godz. 9:16
  axiom1
  20 sierpnia o godz. 15:17

  Szanowny Panie,
  z faktu, ze ktos Was nie lubi, nie musi automatycznie wynikac, ze jest katolikiem.
  O ile znam troche Historie, to starozytni Egipcjanie, Babilonczycy, Grecy czy Rzymianie
  tez specjalnie za wami nie przepadali.
  Kozacy Chmielnickiego tez zdaje sie katolikami nie byli. A i Marcin Luter, ktory
  z katolicyzmem zerwal zdawal sie specjalna miloscia do Was nie palac.
  Nie przyszlo panu do glowy zastanowic sie choc przez chwile, dlaczego, gdziekolwiek
  sie pojawicie, wywolujecie wczesniej, czy pozniej negatywne emocje?
  Moze choc pobiezny rzut oka w lustro i chocby krotka refleksja nad samym soba
  przyczynilyby sie do nieco lepszego zrozumienia otaczajacego swiata?

 211. Radosław S. Czarnecki
  20 sierpnia o godz. 16:29
  „….Smród troglodyctwa mentalnego i aborygeńskiego patrzenia na świat czuć na kilometry….”

  Żegnamy Ciebie i my – rasisto² ! Ciąży Tobie polskość ? Daj się przerobić na Murzyna geja i otwórz bar szybkiej „obslugi” na Malajach ! See You (never again !)

 212. „pepe-net: Tak, tak. Rydzyk to mentalna i moralna kurwa. Intelektualna szmata” 2013/05/19 22:32:15

  Zwróćcie uwagę jak wielką zbydlęconą nienawiścią zioną Żydy do katolików a docelowo do wszystkich gojów… Najbardziej boli ich to, że katolicy są ostatnią grupą której nie udało się im podporządkować… Tylko katolicy opierają się żydowskiemu CZYSTEMU ZŁU… Hitler przy tych bydlakach był wręcz aniołkiem…

  Poczytajcie tych degeneratów a zrozumiecie… dlaczego to CZYSTE ZŁO stworzyło Hitlera i zasłużyło na swój los… Poczytajcie co wypisują tacy żydowscy degeneraci jak @Adam czy @pepe-net… a wtedy zrozumiecie jakimi bezwzględnymi bydlakami naprawdę są Żydzi… Dokładnie opisał to Izrael Szahak http://goo.gl/vqHNX

  Jeżeli Żyd chce robić DOBRO, winien on pójść do miasta, gdzie go nie znają i tam wyrządzić gojom DOBRO… Najlepiej od tyłu… http://goo.gl/vqHNX

  Te podłe zdegenerowane kurwy sprawdzają cierpliwość Polaków…

  A co nowego w sztuce paszkwilanctwa? Ano, postęp, postęp, z pobożnych Żydów pomocą! http://goo.gl/GGrxYo

 213. Levar
  20 sierpnia o godz. 16:42

  Nie wiem do kogo to ‚was’ sie odnosi. Ja jestem ateista.

  ‚Element’ jest oczywistym blaznem katolickim. Uzywa jezyka III Rzeszy i Pilsudskiego ktory w nienawiscia do zydow zawstydzal nawet Hitlera.

  Zajrzyj na ktorykolwiek z linkow ktore to scierwo tu zamieszcza. Ilez to trudu bylo potrzebne aby wyladowac swe zasczucie i rasistawska nienawisc ??? Element to osoba ktora blaga by dostac kopa w pysk. Zaszczuty nienawistnik, rasista, katolickie scierwo i tyle.

  Niestety olbrzymia wiekszosc polskich katoli pokazuje podobne skurwienie. Bo jeszcze nie wiedza ze to kk ich jebie i w tym celu zostali wyszkoleni na lekcjach religi. Wyszkoleni dla dozywotniego wyzysku. Niestety na zyda nie da sie zwalic wlasnej glupoty.

 214. „pepe-net: Tak, tak. Rydzyk to mentalna i moralna kurwa. Intelektualna szmata” 2013/05/19 22:32:15

  Zwróćcie uwagę jak wielką zbydlęconą nienawiścią zioną Żydy do katolików a docelowo do wszystkich gojów… Najbardziej boli ich to, że katolicy są ostatnią grupą której nie udało się im podporządkować… Tylko katolicy opierają się żydowskiemu CZYSTEMU ZŁU… Hitler przy tych bydlakach był wręcz aniołkiem…

  Poczytajcie tych degeneratów a zrozumiecie… dlaczego to CZYSTE ZŁO stworzyło Hitlera i zasłużyło na swój los… Poczytajcie co wypisują tacy żydowscy degeneraci jak @Adam czy @pepe-net… a wtedy zrozumiecie jakimi bezwzględnymi bydlakami naprawdę są Żydzi… Dokładnie opisał to Izrael Szahak

  Jeżeli Żyd chce robić DOBRO, winien on pójść do miasta, gdzie go nie znają i tam wyrządzić gojom DOBRO… Najlepiej od tyłu…

  Te podłe zdegenerowane kurwy sprawdzają cierpliwość Polaków…

  A co nowego w sztuce paszkwilanctwa? Ano, postęp, postęp, z pobożnych Żydów pomocą! http://goo.gl/GGrxYo

 215. Ataki na Żydów – Antysemicka kampania nienawiści Adama ciągle się nasila http://goo.gl/kctq2

 216. SZAMBO udające perfumerię. GW to SZAMBO gdzie gównem rzyga się non stop, gdzie gówno wypływa uszami i nosami przez 24 h/dobę http://goo.gl/kctq2

 217. – „Niektóre z tych błogosławieństw służą wpajaniu pogardy i nienawiści do gojów. W rodziale II wspominaliśmy, że każdy pobożny żyd, przechodząc obok nieżydowskiego cmentarza, musi wypowiedzieć przekleństwo pod adresem spoczywających tam gojów”

  – „mijając zaś zgromadzenie gojów {np. procesję w Boże Ciało} żyd powinien wypowiedzieć pod ich adresem przekleństwo.”

  – „przechodząc obok kościoła czy krzyża, żyd ma zwyczaj spluwać (…) (65).”

  „A oni oczywiście zawsze są prześladowani za NIEWINNOŚĆ…”… Bo oni tylko „wpajają postawę pełną szyderstwa i nienawiści do wszystkich nieżydów.”

  O tym jak Żydzi ŚPIEWALI „Boże coś Polskę” http://goo.gl/vqHNX

 218. „Dr Heinrich Brüning, kanclerz Rzeszy w latach 1930-1932, odnalazł tylko JEDEN bank, który NIE ZNAJDOWAŁ się pod żydowską kontrolą. Polecił on, by rząd wszczął w tej sprawie dochodzenie, jednakże jego rezultaty utajnił, powodowany obawą o wybuch antysemickich zamieszek.”

  „Jakież ogromne było nasze zdziwienie, gdy nazajutrz Żyd nic nie pamiętał i dalej opowiadał swoje skandaliczne bzdury, jakby nic się nie stało.”

  Całość: Przestępczość Żydów. Pieniądz i władza. Cierpiące za niewinność czyste DOBRO i katolickie ZŁO http://goo.gl/9Ewi7

  Największa krzywda jaką znają dzieje… gdy KURWIE chcącej robić krzywdę innym… krzywda się dzieje…

 219. Giordano Bruno (1548-1600), włoski astronom i matematyk: „Żydzi stanowią taki zadżumiony, trędowaty i niebezpieczny dla wszystkiego ród, że na nic innego nie zasługują, jak na wytępienie jeszcze przed urodzeniem.”

  Giordano Bruno: „Żydzi są wyrzutkiem ludzkości, najbardziej zepsutym i niegodziwym narodem na świecie, o mentalności i skłonnościach najpodlejszych i najbrudniejszych.”

  Giordano Bruno: „To zawsze czołgające sie i zamkniete w sobie plemię nieznosne dla innych narodów, zwierzeco je nienawidzi i jest slusznie przez nich nienawidzone”. „Speccio della bestia triomfante”

  Denis Diderot: „Ty, zły i brutalny narodzie, podły i wulgarny ludzie, niewolnicy godni jarzma, które dźwigacie… Idźcie, weźzcie swoje księgi i odejdźcie. Talmud nauczył żydów kraść własność chrześcijan, uważać ich za dzikie bestie, popychać ich w przepaść… zabijać ich bezkarnie i co rano rzucać w nich bluźnierstwem.”

  Voltaire: „Żydzi nie są niczym więcej, jak nieuświadomionym i barbarzyńskim ludem, który od długich czasów łączy w sobie najbrudniejszy egoizm z obrzydliwym zabobonem i nieugaszoną nienawiścią do wszystkich narodów, które ich znoszą i na których się wzbogacają (…)”

  Franciszek Liszt (1811-1886), znany kompozytor: „Nadejdzie dzień, gdy wszystkie narody, wśród których zamieszkują Żydzi, będą musiały podnieść kwestię wygnania ich! Kwestię rozstrzygającą między życiem i śmiercią, zdrowiem i chroniczną chorobą, spokojem i nieustanną gorączką społeczną.”

  Karol Marks: „Co jest podstawą żydostwa? Korzyść własna. Co jest świeckim obyczajem żydów? – szachrajstwo.”
  http://goo.gl/vqHNX

 220. do Axiom1

  oprócz „katolickiego ścierwa”, zaciekawiło mnie w twojej wypowiedzi „750 tysięcy Polaków służyło w Wermahcie”.

  Naprawdę tego was uczą na tych waszych zamkniętych kursach? No i czy twoje dane nie są trochę nieaktualne ? Podobno Centrum Badań nad Zagładą żydów ustaliło ostatnio, że Polaków służyło w Wermahcie minimum 75 m i l i o n ó w.

 221. „Levar” napisał:
  „…gdziekolwiek sie pojawicie, wywolujecie wczesniej, czy pozniej negatywne emocje…”
  Odpowiadam:
  wasze negatywne emocje wywołuje wasza zazdrość, która powoduje nienawiść do najmądrzejszego narodu na świecie – do Zydów.
  Wy polaczki nawet „figi z makiem” nie potrafiliście wymyśleć.
  Jesteście tępym, nawiedzonym, rozpitym i okrutnym motłochem.

  Do „murator”: ch.j z tobą i z duchem twoim !

 222. @ murator z dn. 20.08.2013 h; 16.50.
  1/A od kiedy to Jaśnie Pan Polak Prawdziwy jest królem, że pisze „per my” ? Szczyt megalomanii czy ignorancji ? A może i jedno i drugie.
  2/ Nie Tyś mnie tu zapraszał, nie Tyś decydował kim jestem i jak mam siebie klasyfikować, więc i nie Ty mnie będziesz żegnał. O wyganianiu nawet nie myśl. Za „chudyś” w uszach !
  Zadedykować Ci mogę jedynie wiersz Juliana Tuwima pt. „Pocałujcie mnie wszyscy w d…” (pisze w liczbie mnogiej ale taka mentalność „muratorska” jest dziś w tej Polsce trendy i cool, więc się rymy „tuwimowe” tu nadają jak ulał)

 223. Szanowni Komentatorzy z paroma wyjątkami, reagowanie na stuprocentowy koncentrat „prawdziwej polaczkowatości” zwany „5element9” tylko ten element napędza, jest jego paliwem. Pożegnajmy go w milczeniu dla dobra blogu J. Hartmana.

  PS Przed czym ma zabezpieczać przepisywanie układów liter, skoro psychiczni wchodzą jak do parku?

 224. Mam taką uwagę końcową, która trapi mnie koniecznością oczywistego podkreślenia. Ja nie widzę (i nie rozumiem) tego „Żyda” w Janie Hartmanie. Dla mnie Jan Hartman jest polskim patriotą. Czy ktoś łaskawie może mi to objaśnić (z oczywistych względów nie kieruję tej uwagi do „komentatora „5element9”)?

 225. Jerzy Pieczul
  20 sierpnia o godz. 18:09

  Pozwolę sobie na niezgodę w tej kwestii.
  Nasz 5 element to kwintesencja „Polskości” która może nas czekać już niedługo.
  Ktokolwiek wątpił w brak wiedzy, kompetencji, emocjonalność, nielogiczność działań formacji której jest on przedstawicielem, ma dowód……

  Reakcją uboczną na niektóre szczepionki jest alergia……
  Ale sama kuracja zabezpiecza przed skutkami infekcji….

  Zresztą, w ciągu najbliższych kilkudziesięciu lat bezprzedmiotowe będzie narzekanie na Żydów. Ich miejsce zajmą Chińczycy, tyle że nie będzie to jakaś nieznaczna mniejszość pozbawiona potencjału militarnego, ale 1/4 populacji świata….

 226. Element jest tylko narzedziem w rekach bandyckiej mafii kk. Element tyra tu za blazna.

  Bandycka mafia kk wyludzila juz 2900 km kwadratowych terytorium Polski i nie placi nawet podatku od nieruchomosci. To odpowiednik terrytorium miedzy Warszawa – Warka – Rawa Mazowiecka i Sochaczewem.

  Bandycka mafia kk wziela rowniez w swoje lapy wychowanie polskich dzieci po przez religie w systemie edukacji. Taka by obywateli polskich latwo bylo jebac i wyzyskiwac przez cale zycie.

  Rowniez zasiali swe mole w sluzbach mundurowych. Szerzac degradacje i demoralizacje. A nawet w spolkach skarbu panstwa i systemie zdrowia.

  Jak choroba nowotworowa kk paralizuje organizm panstwa i jest jeszcze za to oplacana. Z funduszu koscielnego, bezposrednio z budzetu krajowego, budzetow ministerstw i samorzadow kk wyludza 3-6 mld zl rocznie. Dodatkowo kk wyludza nastepne okolo 2 mln zl na tzw tace. I nastepne 2-3 mln z racji monopolu na rynkach uslug od narodzin do smierci polakow.

  Od dochodow rzedu 8-12 mld zl bandycka mafia kk nie placi podatkow. Nawet sie nie rozlicza !!!

  Dla odworcenia uwagi od swego zlodziejstwa to kk napedza epidemie anysemityzmu i rusofobi w Polsce. ‚Element’ jest tylko jednym z rycerzy w tej strategii.

  Niestety wiekszosc polakow dala juz sie otumanic i patrzy biernie podczas gdy zlodziejska orgia kk dalej sie rozpedza.

  Biznesy rowniez sa przejmowane. Np proba przjecia PZU po przez opus dei po przez Eureko. I to bylo ‘kupnem’ nawet bez zaplaty. Tak, polskie panstwo i obywatele juz od dawna sa oglupieni. By sprzedawac za 1/10 wartosci i nawet nie zadac zaplaty.

  Podczas gdy zlodziejska orgia kk trwa, anysemityzm i rusofobia maja sluzyc do odwracania uwagi. Tej roli glupa podjal sie tu ‘element’.

 227. axiom1
  20 sierpnia o godz. 17:29
  Ja jestem ateista.
  Szanowny Panie,
  ktos kiedys powiedzial, ze nie ma prawdziwych ateistow,
  sa tylko prawdziwi bezboznicy.
  Sadzac po tonie panskich wypowiedzi, jest Pan nie tylko bezboznikiem,
  lecz przede wszystkim prymitywnym chamem o walorach intelektu i charakteru zblizonych do tych, jakie prezentuje tutaj pewna czarnosecinna prowokatorka
  podajaca sie za Zydowke.

 228. wiesiek59
  axiom1
  Zgoda, ale o wszystkim można mówić, nie zauważając, z przeproszeniem, elementów, z którymi racjonalny dyskurs i tak jest zresztą wykluczony.

 229. @Jerzy Pieczul, ale nie tylko.

  Tu nie chodzi o racjonalny dyskurs z Elementem lecz o jako taki dyskurs na tym blogu – aby byl mozliwy. Tymczasem nasz gospodarz pozostawia swoj blog samopas, a od tego juz tylko chwila do desantu trolli, w rodzaju 5element.

  Rozumiem, ze pan Hartman ma duzo zajec, ale w takim razie powinien powierzyc opieke blogiem komus trzeciemu, bo w koncu po to wprowadzil mozliwosc dyskutowania pod jego artykulami, aby dyskusje mialy miejsce – by przyciagaly coraz to nowych dyskutantow. Tymczasem oby_dyskutanci zagladaja do wpisow i widza zmasowane trollowanie Elementa. Takie cos nie zacheca do udzialu w dyskusji – wrecz przeciwnie.

  Wspomnianego opiekuna (opiekunke) forum widze w roli osoby utrzymujacej tu porzadek. Ma sie rozumiec, ze nie w charakterze jakiegokolwiek cenzora, lecz jedynie wymiatacza osobnikow takich jak 5element. Ten dal juz tu popis korzystania z wolnosci slowa poprzez zmasowany zrzut smiecia, powodujacy eliminowanie potencjalnych chetnych do udzialu w dyskusji. Jego nick winien byc zablokowany, a wiekszosc postow wymazanych. A jak wejdzie pod nowym to znow, konsekwwntnie, to samo. Zazwyczaj zniechecaja sie po czwartym podejsciu.
  I mozna w koncu rozmawiac.

 230. @ krzys 52 – popieram w całej rozciągłości

 231. Radosław S. Czarnecki
  20 sierpnia o godz. 18:03
  Spieprzaj dziadu gdzie indziej obrażać Aborygenów i innych !
  Krzysia
  20 sierpnia o godz. 18:03
  Krzysiu – ciebie również je…ł pies !
  krzys52
  20 sierpnia o godz. 20:19
  „…Wspomnianego opiekuna (opiekunke) forum widze w roli osoby utrzymujacej tu porzadek….”
  Jaaaa, Ordnung muss sein !!!

  PS.
  Denis Diderot: „Ty, zły i brutalny narodzie, podły i wulgarny ludzie..”
  Jaką ocenę wystawilby Diderot znając Szechtera !??

 232. Kochani Blogowicze,

  wasze wyrafinowanie polityczne w kwestii żydowskiej osiągneło taki pułap, że z dotychczasowych wpisów udało mi się przeczytać i zrozumieć zaledwie Antoniusa, jasnego gwinta, i paru innych lekkostrawnych.
  W tej sytuacji pozostaje mi jedyne wyjście, polegające na terminowym ogłoszeniu się Żydem.
  Liczę na sowite wynagrodzenie za wierszówkę wyprodukowaną w politycznych bojach z patrijotycznie myślącymi rodakami.
  Dobrze, że Matylda wróciła.

 233. http://fakty.interia.pl/polska/news-rmf24-odpis-na-kosciol-bedzie-drozszy-niz-fundusz-koscielny,nId,1014040

  A tymczasem szykuje się golenie……
  Tym razem samorządów.
  Nasi „drodzy” posłowie szykują drogi prezent KK w trosce o poparcie z ambony.
  Zapłaca WSZYSCY, choćby pogorszeniem z braku pieniędzy funkcjonowania samorządów lokalnych.
  Tymczasem „nasi okupanci” są nienasyceni.

 234. krzys52. 20.19. Jeżeli jest to blog firmowany nazwiskiem Jana Hartmana, to nie wiem jak Hartman byłby zajęty, ponosi za niego pełną odpowiedzialność. Niestety większość blogów POLITYKI puszczana jest samopas, dosadnie mówiąc na ser mater. I mamy to co mamy. Normalny burdel, bezhołowie i kompromitacja autorów i samej POLITYKI, której już do tego wiele nie potrzeba. Za wzór może służyć blog Pana Piotra Kuczyńskiego. http://www.macronext.pl/pl/blog/wpis/hossa-malych-spolek-zarazi-blue-chipy#comments. On także jest bardzo zajęty, ale piszących traktuje poważnie.

 235. murator, 20.52. Jesteś obrzydliwym chamem, który powinien zostać stąd przepędzony.
  To, że tacy kibole tu się pojawiają winę ponosi wyłącznie Pan Hartman.

 236. @murator

  A moze szczescie mial Diderot, ze nie znal Ciebie, Elementa, polskich kiboli…
  Oczywiscie, ze oczekuje jakiegos porzadku. Mnie nawet nie przeszkadzaja wulgaryzmy, choc pod warunkiem, ze to nie bedzie bluzg dla samego bluzgu. Oczekuje od policji, ze wezmie za morde kiboli, abym mogl bez obaw udac sie na mecz mojej druzyny – zwlaszcza na jej wyjazdowy mecz. I odpowiednie dzialania policji, majace na celu zaprowadzenie i utrzymanie porzadku, sa jak najbardziej na miejscu. Jakos nie wyobrazam sobie nieograniczonej wolnosci dla bandziorow zwanych kibolami. A czy Ty uwazasz inaczej?

  5element to taki tutejszy kibol – przychodzi na to boisko by zabawiac sie na swoj niekonwencjonalny sposob. Co mnie, i nie tylko mnie, bardzo przeszkadza. Do tego stopnia przeszkadza, ze wspolnie dotrzemy do pana Hartmana by przekonac go do zatrudnienia tu wykidajly. Bo my pragniemy upajac sie dyskusja pod nieobecnosc awanturnikow.

  A jak i Ty koniecznie musisz komus podokuczac to sugeruje bys udal sie na forum Goscia Niedzielnego, czy cos…

 237. Przytłaczająca większość sprawujących po roku 1989 władzę w Polsce wys(b)rańców narodu to lobbyści kościoła. Nawiedzony prezydent, premier, ministrowie, parlamentarzyści i senat nie pozwolą na uchwalenie w sejmie żadnej ustawy godzącej w pasożytnicze dobro kościoła i kleru.
  Tylko zmiana władzy z prokleszej na świecką, neutralną światopoglądowo dokonana w drodze wyborów przez świadome i mądre społeczeństwo pozwoli stworzyć warunki do zerwania konkordatu, co rozpocznie lawinę pozytywnych zmian we wszystkich dziedzinach życia polskiego społeczeństwa. To przecież zapisy w wiernopoddańczym Watykanowi konkordacie są przeszkodą i hamulcem reorganizacji polskiego wojska, służb mundurowych, szkolnictwa i wszystkich innych dziedzin życia, którymi dziś kler współrządzi wraz z wystraszonymi i skulonymi w służalczych ukłonach przedstawicielami władzy ustawodawczej i wykonawczej. Dla przykładu: religię do państwowych szkół wprowadzono mocą jednej resortowej ustawy i po zerwaniu konkordatu można ją wyprowadzić do kościelnych salek katechetycznych identycznie – jedną ustawą MEN raz na zawsze.
  To konkordat gwarantuje i ustala istnienie tzw. ordynariatu polowego wojska polskiego, a więc wyłącznie zerwanie tej fatalnej w skutkach umowy umożliwi i uprości rozwiązanie wszystkich spraw rozdziału kościoła od państwa. Jedynym beneficjentem tego nielegalnie i bezprawnie wprowadzonego w życie gniota jest panoszący się po Polsce kler i szkoda, że tak mało ludzi zdaje sobie z tego sprawę mimo, że to w swoim codziennym życiu na każdym kroku odczuwa.
  W Polsce proces uświadamiania społeczeństwu jego sytuacji poprzez między innymi wskazanie winnych ogłupiania, manipulacji, złodziejstwa, oszustw, biedy materialnej i intelektualnej jest i będzie trudny ponieważ radio, telewizja i prasa (z nielicznymi wyjątkami) znajdują się pod kontrolą i wpływem kleru manipulują łatwowierną i ciemną rzeszą uprawiając kleszą propagandę watykańskiego totalitaryzmu.
  Ten proces wymaga czasu oraz ,co najważniejsze mądrych i uczciwych ludzi, ich zaangażowania, chęci i wytrwałości…

 238. Nie podoba mi sie to nawolywanie do praktykowania cenzury. Czy wasze lby sa az tak zakute ze nie macie argumentow na elementa ??? Czy nie stac was na wlasne racjonalne opinie ?

  Tu nawet nie chodzzi o elementa. Tu mamy doczynienia ze zorganizowana kampania antysemityzmu i rusofobi napedzanych przez bandycka mafie kk. Element to tylko ‚delivery boy’.

  Czy wydaje wam sie cenzorzy ze po przez zamkniecie pyska elementowi kk poluzuje szczucie ??? Nie osmieszajcie sie.

 239. Jest tutaj coraz zabawniej 🙂

 240. @jasny gwint z dn. 20-08-2013 h: 20.52.
  Im bardziej katolicki i rozmodlony naród, im więcej krzyży, pielgrzymek, kościołów, sanktuariów i … bezczelnych klechów tym więcej zbydlęcenia i prawicowego troglodyctwa, nacjonalistycznej (tu nad Wisła podlanej biało-czerwoną posoką, przez tępotę głoszących takie idee i takich samych odbiorców tych treści zwaną patriotyzmem) i ksenofobicznej, brunatnej „czerni” zwanej motłochem lub „kibolami”.
  „Murator” – jesteś kibolem tego Blogu ! Intelektualnym „Litarem” i „Staruchem”. Howgh – jak mawiali „starzy Indianie”.
  Czytam po Tochmanie kolejne relacje z Rwandy – w tym kraju dziwnie „cicho” na ten temat (woda w usta lub kamień w wodę). A Polska jawi mi się jako „przedpole rwandyjskie” – oczywiście z transpozycją kulturową i geograficzno-polityczną: atmosferę nienawiści, ksenofobii, przemocy – słownej i symbolicznej (ją uprawia nawet państwo i jej naczelne władze), szerzącego się jadu – vide „muratory” i „elementy” na tym Blogu – treści z radia „katolicki głos w twoim domu” (= radio 1000 wzgórz w Rwandzie i ideologia wylewająca się stamtąd przed rzezią Tutsich), panoszenie się kibolstwa, neonaziści na wyższych uczelniach i skrajna prawica decydująca o tym kto ma i co ma tam wykładać itd. Paranoja ! Polityka tzw. „historyczna”, IPN-y, durnowaci dziennikarze, skundlone media, rekonstrukcje historyczne robiące z tragedii happeningi i groteskę, edukacja bez refleksji i autokrytycyzmu do tej historii oraz samozadowolenie elit z grona „panny S” dają po prawie ćwierćwieczu władania tym krajem panom w rodzaju Rulewskiego (pseudo „sztuczna szczęka”) czy Romaszewskiego (co to kombatanctwo swoje przeliczył na PLN i należące się mu; samochód służbowy i komórkę – tfu, ideowiec jeden !) widoczne efekty. Bawcie się dalej Panowie – a „muratory”, Gmurczyki, Zawisze, „5element9”, „Litary” i „Staruchy” uczynią w środku Europy drugą Rwandę – nadzieja w tym tylko, że w Polsce wszystko jest wg zasady: duże zadęcie, małe pierdniecie (i wychodzi w końcu farsa).
  Pozdrawiam

  PS: Apeluję do Autora Blogu aby skasował (i zablokował „nick”) nędzne, antysemickie, obraźliwe i wysoce szkodliwe wpisy osobnika „5element9” – treści przez niego propagowane podpadają pod kilka paragrafów kpk: m.in. szerzenie nienawiści na tle rasowym i religijnym.
  Nie dla zapędów cenzorskich, ale dla intelektualnego szacunku wobec swoich Panie Profesorze personalnych dokonań, dla atencji jaką Pana Profesora darzą „normalni”, cywilizowani Blogowicze, a także z racji poszanowania estetycznego i intelektualnego poziomu większości tu przychodzący by pisać i wymieniać poglądy.

 241. jasny gwint
  20 sierpnia o godz. 21:07
  „….winę ponosi wyłącznie Pan Hartman…..”
  Kólko się zamyka i jak zwykle winni są Żydzi 😉 !

  axiom1
  20 sierpnia o godz. 21:22
  „…Tu mamy doczynienia ze zorganizowana kampania antysemityzmu i rusofobi napedzanych przez bandycka mafie kk….”

  Tak,tak – Diderot,Voltaire no i GIORDANO BRUNO (sic !) pod jedną pierzyną z biskupami obmyślają kolejną kampanię antysemityzmu i rusofobii…. Facet czy ty czytasz co ty piszesz ? Ty potrzebujesz kontrol…. tfu ! Lektora ! Ty jesteś totalnie myszygene Kopf 🙂

 242. jasny gwincie

  That will make your day

  „The Public Bank Solution”
  http://www.publicbanksolution.com/order/

  Elemencie, pacholku kk. Ty rowniez przeczytaj.

 243. @axiom1

  O jaka cenzure Ci chodzi, Axiom? Nikt nie mowi o jakiejkolwiek ingerencji w tresci tylko o usuwanie zrzutow smiecia. Jak trzeba to razem ze smieciarzem.

  Takich Elementow to ja mam za soba ho ho, albo jeszcze wiecej. Wywalenie z forum to jedyny na nich sposob. A Ty sugerujesz mi dyskusje z kims kto potrafi wylacznie operowac agitkami i linkami do agitek. W konsekwencji odpowiedzia na argumenty naiwnego polemisty sa nowe agitki i kolejne agitki. Na intelekt Elementa nie masz co liczyc, bo i gdzie on. Zamiast tego sa nieustajace fale agitki. Ale jak chcesz sobie z nim dyskutowac to wolna klawiatura. Powodzenia.

  Jest jeszcze inny aspekt naszego problemu z Elementem. Jest nim prawo do odmowy polemizowaia z nim. Ja nie musze odzywac sie do niego tylko dlatego, ze i on tu sie znalazl. Nie mam najmniejszej ochoty na przekomarzania sie z trollem.

  Byc moze masz racje, ze zostal tu naslany, ale moim zdaniem on, i oni, robia to sami dla siebie. Choc w trosce o ten swoj zlodziejski kosciolek. W czynie spolecznym, bo takze nie cierpia Hartmana – za to co mowi i pisze. Gdyby nie mial zydowskiego pochodzenia to uczepiliby sie czegos innego. Na przyklad przyjazni z Kwasniewskim – ktory ma zydowskie pochodzenie (ponoc), oraz podpisal konkordat. Kij zawsze sie znajdzie…

  Gdy Element wyleci z tego blogu to go po prostu nie bedzie tutaj. I o to glownie mi chodzi. A co bedzie robila ta czarna banda… Na pewno nic dobrego.

 244. Ja również proponuję zlekceważenie i pomijanie wpisów kościelnych bezmózgowców takich jak „5element9”, „Levar”, „murator” i im podobnych.
  Kilka moich ostatnich słów do „lewara” – nie podszywaj się pod ateistę, bo wiem, że to też wasze zadanie antysemito. Każda twoja opinia świadczy o tym, że z ciebie taki ateista jak z koziej du.y patefon.
  Ch.j z tobą i z duchem twoim.

 245. @krzys 52 z dn. 20.08.2013 h; 22.00.
  cyt – „Być moze masz racje, ze zostal tu naslany, ale moim zdaniem on, i oni, robia to sami dla siebie”.
  Jeśli tak jest to te „durnie udają, że widza Prawdę, ale na prawdę nie wiedzę co widzą” bo „fałszywi świadkowie są w pogardzie nawet u tych, którzy ich wynajęli”.
  Pozdrawiam serdecznie – i Dobrej Nocy

 246. „A nie mówiłam!”- to słowa mojej mamy, już po fakcie, po czym dodawała: „jesli nawet nie mówiłam, to myslałam że tak będzie!”; ta cudowna zdolnosc przewidywania została mi przekazana genetycznie. Ostrzegałam w poprzednim blogu o niebezpieczeństwie zejscia na psy i stało się, inna sprawa że „element” nie był tam jeszcze obecny, ale jego nadejscie zapowiadali niektórzy blogowicze. Szanowny Gospodarzu, prosze ukrócić ten monolog 5×9, chociaż gdzies w podswiadomosci (proszę o wybaczenie, ale to wszystko po mamie), majaczy mi się Strage case of Dr.Jekyll and Mr.Hyde. Jeszcze i ciągle o wpisach: w zasadzie temat nie jest aż tak ważny, jest jak kamień wrzucony do wody, powodujący rozchodzenie się fal o coraz to większym obwodzie i coraz to bardziej odległych, co dowodzi rozległosci horyzontów ludzkiego myslenia i mnogosci skojarzeń.
  I to jest pięknie, dlatego drodzy blogowicze nie psujmy takiej możliwosci porozumiewania się i dzielenia opiniami na wszystkie możliwe tematy, nawet jesli są one błędne (te opinie) i to nie dlatego że mamy złe intencje, ale dlatego że może jeszcze wszystkiego nie wiemy i nie wszystkiego doswiadczylismy w życiu. I dbajmy o to by ofiarowane człowiekowi przez naturę bogactwo odczuć i możliwosci poznania nie dały się skwitować jednym zdaniem: ” o kurwa, ja cie pierdolę”.
  Tymczasem na swiecie i w kraju dzieją się rzeczy ciekawe i straszne ( z przewagą tych ostatnich), jak np. opinia ekologów : „rocznie zużywamy o połowę więcej zasobów, niż Ziemia jest w stanie odtworzyć”, profesor Z.Bauman decyduje o nieprzyznawaniu mu tytułu honorowego doktora uczelni, polscy kibice wszczynają bójkę o podłożu rasistowskim na plaży, takie sprawy wymagają naszych przemysleń i opinii, to nic że tematem przewodnim blogu jest autobiografia.
  @kozetka,@bib (była biba) @Antonius (we własciwy sobie pokrętny sposób): dziękuję za miłe słowa, ale to mnie zobowiązuje niestety.

 247. Dziwię się gospodarzowi tego blogu i, z przykrością muszę to nadmienić – jestem nieco zawiedziony jego postawą. Po co tu umieszczać jakieś swoje przemyślenia, skoro nie jest się zainteresowanym, jakie to wywołuje refleksje u czytelników?

 248. Krzysia
  20 sierpnia o godz. 22:01
  Ch.j z tobą i z duchem twoim.

  Nie bądz RURA i nie pękaj Krzysiu ! Oprócz tego takie życzenia wskazują na panikę (vide wpis 5elementu9). Niczym faryzeusze umiecie tylko mordy drzeć w obliczu konkretnych przykladów (znowu 5element9). Nie macie absolutnie ŻADNYCH kontrargumentów a zamiast drzeć mordy : „ukrzyżuj Go !” chcecie kontroli…..

  PS.
  żabka konająca
  20 sierpnia o godz. 22:46
  „…profesor Z.Bauman decyduje o nieprzyznawaniu mu tytułu honorowego doktora uczelni…”
  Zaiste straszna to rzecz jak jakieś komunistyczny zbrodniarz rezygnuje z honorowego doktoratu jakiejś Wyższej Uczelni. Przypomina mi to powiedzenie Billy Wildera po przyznaniu Mu Krzyża Zaslugi Niemiec – „Z orderami jak z hemoroidami, prędzej czy pózniej każda dupa je dostanie !” 🙂

 249. @ Muratorku – jeżeli wszawą propagandę Judementa nazywasz argumentami, to znaczy że dostałeś hemoroidów na mózgu (w wersji optymistycznej – zakładając że takowy jeszcze posiadasz)… Z ukłonami.
  PS. Szalom dla Judementa! Będziesz szabasił z Wildsteinem czy tym parchem Kalksteinem, zwanym Kaczyńskim?

 250. !
  21 sierpnia o godz. 0:27
  „….wszawą propagandę Judementa…”

  Tak to jest – dla jednych Twain,Voltaire,Diderot,Giordano Bruno to światli ludzie a dla ciemnoty „wszawi” propagatorzy ! No i niech tak zostanie – po takim @! niczego się nie można spodziewać. Pewnie już deklamując rozmówki polsko-niemieckie glany na 11 Listopada pucuje ! A jak „antyfaszyści” nie dojadą pójdzie w kolejną miesięcznicę sikać na znicze. Taka swolocz jest odważna jako wataha albo wobec „moherów”. Ich zawolanie to: „Pokaż cycki !” Po tym ich poznacie 😉

 251. @Murator, staram się w każdym znalesć jakis szlachetniejszy rys, wydobyc go na swiatło dzienne i pielęgnować, nie inaczej jest w Pańskim przypadku: jest Pan bez wątpienia człowiekiem szczerym i kontynuując swoją mysl proszę o odpowiedz: czy wie Pan cos więcej o profesorze Baumanie, o jego dorobku naukowym, jego pracach, poglądach. Czy zetknął się Pan z terminem „logika ponowoczesnosci, z oceną profesora holokaustu i systemów totalitarnych? Czy zgadza się Pan z głoszonymi przez niego jako socjologa poglądami?, nie pytam czy przeczytał Pan którąkolwiek z jego prac, nie jestem aż tak okrutna. Czy Pańska wiedza o życiorysie Z.Baumana ogranicza się jedynie do stwierdzenia „komunistyczny zbrodniarz”?, bądzmy szczerzy do granic ludzkiej wytrzymałosci: co robili Pańscy rodzice, może nawet dziadkowie, bliska rodzina w okresie okupacji i latach powojennych, czym się zajmowali żeby przetrwać, jaką działalnosć podejmowali – odpowiedz na to ostatnie pytanie prosze zatrzymać dla siebie.
  I przemyslec wszystko jeszcze raz, czy dowiedziałem się wystarczjąco dużo, by wydać osąd o jednym z bardziej swiatłych ludzi nauki, o którym encyklopedie piszą, że jest Polakiem. Dobranoc.

 252. Dyskusja na tym Blogu pokazuje jakim cudem „kibolstwo” i pospolita hołota (zwani eufeministycznie przez środowiska pseudo-prawicy polskiej – patriotami – no, ale w tym kraju już tak jest, że im szersza skala i zasięg krzyża, rozmodlenia i pielgrzymek, tym hemoroidów na mózgach – jak przytomnie i celnie zauważa @ „!” – proporcjonalnie więcej) zawładnęła przestrzenią publiczna Polski: taki mini przykład do maksi skali. Gdy brak jest reakcji na pospolite chamstwo, gdy głupotę i zwyczajne idiotyzmy, gdy kloakę intelektualną i plugawość języka traktujemy na równi ze sposobem artykulacji i myśleniem ludzi cywilizowanych, gdy Hunów i innych barbarzyńców stawiamy na równi z Ceceronem, Seneką czy Lukrecjuszem to jest jak jest. Taki postmodernistyczny kolaż doprowadza do chaosu i anarchii.
  Oczywiście, demokracja i wolność słowa są niezbytymi nabytkami i wartościami tego systemu politycznego, który panuje (albo – udajemy, iż panuje) dziś na świecie. Ale słusznie zauważył niegdyś Bertrand Russel, że jeśli „50 milionów mówi głupoty, nie przestają one wcale być głupotami”. I wtedy trzeba się tej głupocie, temu chamstwu się przeciwstawić – ono jednak nie rozumie siły argumentów cywilizowanego świata, ono rozumie tylko (hemoroidy na mózgu i intelektualny HIV) argument siły !
  I dlatego za profesorem Kotarbińskim – może największym myślicielem polskim w XX wieku (drugim takim niekwestionowanym myślicielem z przełomu XX i XXI w. w polskiej nauce o światowej sławie jest prof. Zygmunt Bauman, któremu – jak zawsze w Polsce, państwie powszechnej zawiści i miałkości umysłowej, kraju gdzie każdemu wyrastającego pod jakimkolwiek względem nad plugawą przeciętność a najbardziej katolickiego w Europie, podstawia się nogi i kopie po kostkach, obrzuca „g..nem” i spotwarza – najzwyczajniej większość jego brunatno-prawicowo-klerykalnych krytyków zazdrości sławy, splendoru i pozycji na światowym orbis terrarum) – warto zauważyć, że „zło tkwi w tym, że wielkie i powszechne świństwa uważa się często za rzeczy małe”. Antysemityzm, rasizm, nienawiść (klasowa, religijna, kulturowa – każda), język plugawy i obraźliwy, judzenie i szczucie – te anty-wartości stały się na naszych oczach wartościami-powszechnikami. Tak wobec „kibolstwa” – i tak samo jest (w mini skali) na tym Blogu. I jeszcze na koniec tych smutnych refleksji jeden passus z mego ulubionego profesora Kotarbińskiego: „Brak oporu utrwala przemoc”. Retoryczną, symboliczną, mentalną – na końcu jest przemoc realna. Tak jest (i było) zawsze w historii. „Kozła ofiarnego” nie trudno bowiem znaleźć, trzeba go przedtem pokazać, opisać, spotwarzyć i zohydzić. Zabicie go przez tłum wyznawców to już nie problem. W tym zabiciu i usunięciu go z przestrzeni tego tłumu wiernych to zbawienie i odkupienie zarazem, dla zabijających.
  Pozdrawiam.

 253. @ krzys52 18 sierpnia o godz. 21:04

  Kwaśniewski, jako prezydent III RP właśnie po to miał przywileje i niezłą kasę by nie podpisywał konkordatu, ustawy antyaborcyjne itp. Ale wiadomo, ze Kwaśniewski tym zapłacił za jazdę Papamobilem.

  Komuchy by zostać uznanymi za demokratów lizali i Episkopatowi i Michnikowi. Michnik, zas by dostać cały rynek medialny w III RP za firko obiecywał Kwaśniewskiemu, ze on zostanie szefem UE, potem NATO a nawet ONZ.
  A dzisiaj Hartman skarży się na kłótnie w swojej rodzinie.
  Wizja III RP, Tuska i Kaczyńskiego rożni się tym, ze w CBA będzie Kamiński zamiast Wojtunika i żaden z nich nie zrobi dodatniego budżetu

 254. Mam pytanie do „muratorów-wibratorów” i innych „ni w pięć, ni w dziewięć” (jakże adekwatny nick se wybrał ten obywatel). Karol Wojtyła, czyli papież polak, wielokrotnie bratał sie z Żydami, odwiedzał ich, całował ich świątynie, bratał się.. pewnie popijał sobie z nimi w zaciszu małe co nieco … nie wspominając o jego licznych kazaniach, w których ubolewał nad holokaustem i namawiał do zbliżenia do siebie wyznawców tych dwóch religii. Czyż Wojtyła nie powinien być uznany przez was „Żydo-Komuchem”?

 255. Radosław S. Czarnecki
  21 sierpnia o godz. 7:30

  Napisales duzo I co z tego wynika ???

  Bandycka mafia kk podzega i napedza polski antysemityzm. (i rusofobie) Czy to trudno zauwazyc ?? A jak trudno to oswiadczyc !!! Czy ciebie rowniez zastraszyli pieklem i szatanem ?

  Polacy pochlonieci nagonkami na zydow (i ruskich) przyzwola na dalsze utrwalenie sie przy wladzy przez kk. Na dalsze niekontrolowane dojenie kraju i obywateli.

 256. … no albo przynajmniej wstrętnym zdrajcą, który sprzedawał jakże wspaniały dorobek polskości i fundamenta sekty chrześcijańskiej?

 257. @Kochan
  Karol Wojtyła to najbardziej obrzydliwa postac w polskiej histori. Blazen ktory wprowadzil Polske w sredniowiecze. To on dokonal kolonizacji Polski i utrwalil linie wyzysku i zlodziejstwa kk.
  A w latach wojny,… tu panuje sciemnia w jego zyciorysie, …. Wojtyla ‚pracowal’ dla nazistow. Pracowal w zakladach produkujacych gaz dla obozow koncentracyjnych.

 258. Krzysia
  20 sierpnia o godz. 22:01
  Szanowna Pani,
  ja sie pod nikogo nie podszywam, ani nikogo nie udaje.
  po prostu zapomnialem wziac cytat z Axioma w cuczyslow.
  Gdyby byla Pani rownie inteligentna, jak beszczelna, z pewnoscia
  zauwazylaby Pani ten drobny blad.
  Niestety, ze zdolnoscia do logicznego myslenia u Pani dosc kiepsko.
  Czyzby nie tylko miedzynoze ale i mozg pajeczyna zarosl?

 259. @axiom1. No, muszę przyznać, że informacje o Wojtyle, jako współpracowniku z nazistami czy zatrudnieniu w takim zakładzie pracy, są dla mnie nowością i jestem z lekka zaskoczony… Jestem tylko ciekaw, do czego może doprowadzić sytuacja, gdy nagle wszyscy będą wyciągać „haki” na różne autorytety… Ale prawo odwetu tak właśnie działa – na każdego można coś znaleźć…Ale czy szperanie w przeszłości posuwa nas naprzód? Czy Polacy naprawdę nie potrafią pochylić się nad swoją przyszłością? Filippo Tommaso Marinetti, lider mojego ulubionego futuryzmu włoskiego, powiedział kiedyś, że „to nie tradycja i pamięć decyduje o losie narodu, tylko jego imperatyw dostrzegania siebie w przyszłości. Bez tej wizji przyszłości naród upadnie, prędze lub później.”

 260. @Kochan
  „Bez .. wizji przyszłości naród upadnie, prędzej lub później”

  Pelna zgoda. Wizja przyszlosci jest bardzo wazna. Niestety w Polsce nikt jej nie ma.
  Partie polityczne nie maja wizji, ani osrodki naukowe ani tzw inteligencja ktora nawet nie ma mozgow. Ani bandycka mafia kk. Bo nie sa w stanie przewidziec ze obcny poziom arogancji, zlodziejestwa i wyzysku wkrotce sie skonczy.

  W obecnej w Polsce odkopano szkielety wielkich zdrajcow polakow. Stworzono im fantastyczne zyciorysy i osiagniecia. Tak aby na wzorowych trupach budowac wielka propagande sukcesu nie-rzadow ostatnich 24-lat. W tym celu Wojtyla jest wykorzystywany, postac paskudna i zdradziecka. Podobnie Pilsudski, szpieg niemiecki z lat 1918-1935.

 261. „Inwestując 1$ na 108% LICHWY po 50 latach Żyd dysponował majątkiem 100 razy większym niż PKB całego świata!”
  Skad ta fantastyczna historia pochodzi ? Z lekcji religi ?

  Ile bandycka mafia kk zainwestowala ‚element’ by stworzyc z ‚elementa’ wscieklego psa ?

 262. „ni w pięć, ni w dziewięć” zrobił sobie ewidentnie trybunę (ambonę?) z tego blogu. Jak widać, drzemie w nim posługa kapłańska do nawracania zagubionych duszyczek. Wprowadził się w jakiś trans szamański i wysypuje jak z rękawa kolejne prawdy objawione (w polucjach nocnych, zapewne). Zaprawdę, „ni w pięć, ni w dziewięć”, próżny twój trud, lepiej nawijaj makaron na uszy katolicko-patriotycznym bublom genetycznym, co by nie rozmyślili się za szybko. Ateistycznych komuchów już nic nie nawróci na ścieżkę do błogiego królestwa niebieskiego 🙂

 263. do Axiom1

  „katolickie ścierwo”, „w Wermahcie służyło 750 tysięcy Polaków”, „Wojtyła w zakładach produkujących cyklon B”

  Skąd czerpiesz te informacje ? Podaj proszę źródło swoich rewelacji – jakieś szkolenia, semiaria, spotkania dla „wybranych” ?

  Jeżeli takimi rzeczami ma nasrane w mózg lewactwo w Polsce, to znaczy że bardzo źli ludzie planują robić bardzo złe rzeczy Polakom i wykonawcom tej agresji próbują to zracjonalizować. Odczłowieczenie grupy, którą ma się zamiar wymordować, to podstawa i początek.

 264. „nie w pięć, nie w dziewięć”. A ktoś z Watykanu policzył, ilu katolików (chrześcijan) było w armii Hitlera? I ilu pełniło funkcje w aparacie opresyjnym PRL w latach 1944-1989?

 265. Właśnie przeczytałem, że Jasiu Tomaszewski, znany dupoliz Kaczyńskiego, nie życzyłby sobie dzielenia szatni sportowej z gejem. Nie zdziwiłbym się, że inni funkcjonariusze politycznej milicji kleru, strażnicy polskości, nieugiętych wartosci patriotycznych oraz nauk jezusa chytrusa. za jakiś nie oznajmią, iż siedzenie w jednym autobusie/pociągu z Żydami, Murzynami, Meksykanami, Litwinami, Ukraińcami czy Rosjanami uwłacza ich poczuciu smaku patriotycznego oraz wiekowych tradycji przekazywanych z dziada i pradziada. „Nie po to samolot smoleński pierdolnął o glebę, by teraz jakiś „rusek” siedział ze mną w pociągu”…Za jakiś czas przyjdzie kolej na kobiety…

 266. żabka konająca
  21 sierpnia o godz. 5:18
  „…nie pytam czy przeczytał Pan którąkolwiek z jego prac, nie jestem aż tak okrutna….”
  To nie jest dyskusja o dorobku naukowym majora-profesora a o zbrodniach w których bral udzial i za które może mu ktoś mordę obije ! Pytanie o znajomość terminów i publikacji jest durne. Czy wiesz że Hans Frank mówil pięknie po wlosku i gral na fortepianie !? Czy wiesz że Reinhard Heydrich gral pięknie na wiolonczeli ? Nie bądz durna (tzw. pobożne życzenie) !

  „….co robili Pańscy rodzice, może nawet dziadkowie, bliska rodzina w okresie okupacji i latach powojennych, czym się zajmowali żeby przetrwać, jaką działalnosć podejmowali – odpowiedz na to ostatnie pytanie prosze zatrzymać dla siebie….”

  W czasie okupacji moi przodkowie pracowali – jako robotnicy przymusowi, zachowaly się nawet torebki „Arbeitsdienstu” na wyplatę ! Od najmlodszego (Ojca) do dziadka ! Po wojnie jedna część rodziny stracila odebrany przez Baumanów sklep, drugiej też nie szlo lepiej bo za „sianie fermentu” i kwestionowanie „slusznych decyzji” dziadek stracil prace i byl zdany na zamówienia prywatne.
  Jednym slowem konająca żabko – IDZ SIĘ PIERDOL !

 267. „ni w pięć, ni w dziewieć” Jak to, kto zabił? Polscy katolicy (chrzczący pokątnie swoje dzieci), którzy służyli dla własnych korzysci w różnych służbach PRL.

 268. Axiom
  You scroungy little half-dick, yapping Chihuahua during the circumcision. Why don’t eat more sh*t and finally die you slimy, f*cking Gargamel.
  One day, Shylock, somebody is going to rip your balls off, so you will not contaminate the rest of the world ! Himey f*ck.

  Cohan the Skunk
  Take your wiener out of your boyfriend (Krzysia) mouth.

 269. Augustus
  21 sierpnia o godz. 14:50
  „…Cohan the Skunk
  Take your wiener out of your boyfriend (Krzysia) mouth….”

  Waaaaaas !? Kochan – die schwule Sau soll das Wienerwürstchen aus dem Maul von Krzysia rausnehmen !? Ich bin schockiert & amüsiert !

  Poważnie – dyskutujmy i opierdalajmy się po polsku ! A swoją drogą @axiom (pieprzony Gargamel) będzie teraz przed wyjściem „na miasto” zakladać puszkę po groszku na cenne jaja 😉 !

 270. Katolickie scierwo podbija poziom zacietrzewienia !!! Tak pacholki bandyckiej mafii kk, augustus i murator niech wam dobrze z tym bedzie. Moze w nagrode jakis ksiundz was wyjebie.

 271. Kawałek ” O szkodliwości pracy” w „POlityce” genialny.Gratulacje i serdeczne pozdrowienia.

 272. Sądząc z doniesień prasowych z Holandii i Brytanii, nutka ksenofobiczna zaczyna pobrzmiewać w przedwyborczych deklaracjach polityków coraz bardziej.
  Polacy odbierają miejsca pracy biednym Brytolom, na przykład……

  W zasadzie na każdą mniejszość można naskoczyć dla poklasku.
  Nieistotne czy to Żyd, Polak, Algierczyk, istotne że politycy wskażą kogo można bić bezkarnie……
  I zawsze się znajdzie kapłan jakiejś religii który taki czyn pobłogosławi…..

 273. W Polsce katolik = zdrajca.

  Ja rozumiem ze po 2000 latach terroru przez kk jest wielu wsrod polskiego nieszczesnego narodu ktorzy wierza ze 2000 lat temu byla sobie dziewica Miryam i urodzila bekarta. Kto chce niech wierzy. To swiadectwo jego glupoty.

  Ale zeby pozwolic bnadyckiej mafii z obcego kraju wyludzic 2900 kilometrow kwadratowych Polski, pozwolic im na nie placenie podatkow, na wyludzanie pieniedzy z budzetu narodowego i samorzadow, przechwytywac polskie firmy, podujdzac, podzegac i budowac nienawisc po przez antysemityzm i rusofobie i jeszcze oddac im polskie dzieci pod indoktrynacje !!!! tak oby kk wychowywal polakow w celu dozywotniego wyzysku ich samych i kraju,……. NIE, to nie jest religia.

  To jest wroga inwazja i rabunek.

  Niestety polacy umyslowo sa na poziomie sredniowiecza i ery podbojow kolonialnych. Wtedy za szkielko tubylcy oddawali swe terrytoria. Polak oddaje za opowiastke o dziwicy i jej bekarcie. I niczym nie popartej obietnicy wspanialosci zycia po smierci.

  Zaden z krajow swiata nie ma tak tepego narodu. Sa religie are jest to prywatna sprawa wierzacych. W Polsce religia jest narzedziem zlodziejstwa i kolonianego wyzysku calego narodu.

  Dlatego kazdy kto uwaza sie za katolika jest zdrajca.

 274. Taki oto wpis muratora znalazłem o godzinie 12.35.
  Jednym slowem konająca żabko – IDZ SIĘ PIERDOL !
  Na blogu filozofa. Tego jeszcze jak żyje nie spotkałem. Różni bywali, ale kiedyś przynajmniej w POLITYCE przestrzegano jakichś zasad. Teraz mamy samo kibolstwo, narodowców i kościół, jedyne pozostałości po Solidarności. Oni wszyscy tacy byli. Nie licząc bezrobocia i innych plag.
  IDŹ SIĘ PIERDOL!

 275. http://www.tvn24.pl/tak-jest,39,m/na-pielgrzymke-marsz,347668.html
  NA PIELGRZYMKE MARSZ !

  Proszę zobaczyć i posłuchać jak rządzące pachołki z naczelnym wodzem polskich sił zbrojnych – prezydentem B.Komorowskim na czele wykonują polecenia kleru.
  Oto kolejny dowód na to, że Polska to państwo wyznaniowe, gdzie rządzi czarna, zbrodnicza mafia kk.

 276. @ Murator, w zasadzie czuję się zwolniona z obowiązku odpowiedzi na temat profesora Z.Baumana,@ Radosław S. Czarnecki uczynił to w sposób bardziej przekonywujący i profesjonalny, swoją drogą tej płynnosci wypowiedzi trochę Panu zazdroszczę Panie Radosławie.
  A wracając do sagi rodzinnej Muratora, nie prosiłam o szczegóły, skoro jednak Pan z własnej nieprzymuszonej woli napisał o utraconych przedwojennych dobrach (nie sklepik musiał to być, a wręcz targowisko) to dobrze, bowiem wyjasnia Pańską niechęć do byłego systemu i stawia Pana w jednym rzędzie z niejakim @atalią, który również jest dziedzicznie obciążony pamięcią o przepadłej fabryczce. Pozwolę sobie również na przypuszczenie, że język „siania fermentu” przez pańskich przodków nie odbiegał od pańskiego słownictwa, stąd może niechęć otoczenia do obcowania z nimi (tymi przodkami).
  Pańskie życzenia zawarte w ostatnim zdaniu traktuję serio, wiem że płyną ze SZCZEREGO serca, ale niestety I’m sorry, it’s too late.

 277. @ jasny gwint, i ty Brutusie?!, tak serio?, ja już wyjasniłam muratorowi dlaczego nie mogę.

 278. żabka konająca
  21 sierpnia o godz. 21:27
  ” (nie sklepik musiał to być, a wręcz targowisko) to dobrze, bowiem wyjasnia Pańską niechęć do byłego systemu i stawia Pana w jednym rzędzie z niejakim @atalią, który również jest dziedzicznie obciążony pamięcią o przepadłej fabryczce.”

  Konająca tandeciara stara się być dowcipna wyszydzając utratę dorobku wzgl. pracy za krytykę komuny. Wynika raz jeszcze iż mój szokujący (jasnego gwinta) wpis byl jak najbardziej na miejscu. Nie bedę go jeszcze raz powtarzać – rozciągnę go na axioma1. Swoim wpisem (21 sierpnia o godz. 15:34) zaslużyl na to samo – dodam jeszcze : raz sierpem, raz mlotem czerwoną holotę !

  PS.
  „I’m sorry, it’s too late.”
  Nigdy nie jest za pózno – chodu pod latarnię 🙂 !

 279. Polskie wojsko jest źle wyszkolone pod każdym względem,
  ale za to ma wspaniale wyszkolonych w dowodzeniu tępotą i pałętajcych się wśród żołnierzy kapelanów (agentów obcego państwa Watykan z dostępem do wszystkich tajemnic obronnych i startegicznych na państwowych posadach), ordynariat polowy, kościoły garnizonowe i szarżę w koloratkach kropiącą durne pały wojaków i śmiercionośne żelastwo…
  Ci poumieszczani tam za zgodą rządzących pachołków agenci biorą aktywny udział w podejmowaniu decyzji na najwyższych szczeblach dowodzenia, nawet tych związanych z oficerskimi awansami i jest bardzo prawdopodobne, że wkrótce hymnem religijnie nawiedzonej polskiej armii będzie ” Pod twoją obronę uciekamy się święta boża rodzicielko „…
  Takie podporządkowanie Polski Watykanowi uzasadnia twierdzenie, że jest ona watykańskim kondominium oraz, że nie jest ani państwem wolnym, ani suwerennym.
  Oto Polska – religijny grajdoł i „eldorado” watykańskiego kleru.
  PS.
  W jednej z audycji “siódmy dzień tygodnia” prowadzonej przez homofobkę, antysemitkę czyli katolicką
  dewotkę M.Olejnik prezydencki wazeliniarz uważający się za lewicowca Nałęcz oświadczył, że każdy policjant powinien stać na baczność przed księdzem, że to jest w porządku i tak powinno być. Dlatego pewnie pachołek Watykanu Komorowski zarządził, że identycznie “na baczność” ma przed klechą stać każdy żołnierz.
  Pogratulować polaczkom rządzących. Nie ma się co dziwić, przecież motłoch wybiera spośród siebie.
  PS2:
  „raz sierpem, raz młotem nawiedzoną hołotę !”

 280. Polska ziemia i narodowy majątek nigdy nie były i nie są prawowitą własnością watykańskiego kościoła i kleru.
  Od 966 roku panoszący się po Polsce kler grabi, wyłudza, wymusza, zagarnia polski majątek narodowy i polskie ziemie.
  Nawet te darowizny, które od wieków kościelni otrzymywali i nadal otrzymują są bezprawnym wymuszeniem korzyści w zamian za obłudne i nieprawdziwe obietnice „pośmiertnej szczęśliwości, raju i innych łask wiecznych”. To proceder bezlitosnego wykorzystywania ciemnoty i tępego zaślepienia motłochu religijnymi bajkami, co z prawnego punktu widzenia, jako typowe oszustwo powinno być uznane za proceder zabroniony i karany…
  Te wszystkie formy wchodzenia kleru w posiadanie wszelkich polskich dóbr i majątków są nielegalne i bezprawne, a więc logiczne i w pełni uzasadnione było, że władze PRL dla dobra Narodu polskiego
  usiłowały w latach swoich rządów odzyskać nieuczciwie zdobyte dobra, czyli odebrać klerowi jego rzekomą własność.
  To po roku 1989 rozpoczął się proces odwrotny czyli dalsze grabienie polskiego mienia przez watykański kler, co w dodatku rządzący usankcjonowali prawnie i poparli stosownymi działaniami (konkordat, komisja majątkowa, fundusz kościelny, komisja wspólna rządu i episkopatu oraz wszystkie inne formy mniej lub bardziej zakamuflowanego finansowania tej pasożytniczej instytucji).
  Rządzący nadal uszczęśliwiają kler spełniając jego żądania jak choćby
  likwidacja komisji majątkowej bez żadnych konsekwencji formalno – prawnych dla złodziei i oszustów tak z kleszej strony jak i ze strony rządowej.
  Wszystkie obiekty sakralne, kardynalskie pałace, biskupie rezydencje i klesze plebanie w Polsce również zostały wybudowane z pieniędzy społeczeństwa polskiego, a więc są jego własnością. Należy je odebrać pasożytom w sutannach i habitach, przekształcić w obiekty użyteczności publicznej takie jak mieszkania, przedszkola, żłobki, sale koncertowe i sportowe, teatry, muzea, biblioteki itp.
  Już dawno miarka się przebrała.
  Dosyć złego zrobili Polsce i Polakom niszcząc mentalnie wiele pokoleń, grabiąc i okradając je z narodowego majątku.

 281. Uczcie się od Żydów… Nawet od takich jak @pepe, @adam, @axiom1, @Hartman czy @Fedorowicz tak skrajnie nienawidzących naszej kultury, tradycji, religii, wszystkiego co polskie… ale ZAWSZE zażarcie broniących swoich i swojej religii (vide obrona uboju rytualnego).

  Czy zauważyliście choć JEDEN RAZ by Żydzi kiedykolwiek coś złego powiedzieli o swoich? O Żydach? O Izraelu?? O rabinach, o własnej religii, kulturze, tradycji?? NIGDY!! Nie bądź więc dworską gnidą liżącą dupę obcemu panu. Powtarzam… Ucz się od Żydów, moralny australopiteku.

  Ucz się jeden z drugim od Żydów jak się kocha i szanuje własną nację, tradycję, religię, ojczyznę… No i ucz się od nich (np. Hartmana) jak należy CIĄGLE ryć, judzić, opluwać, oczerniać, napuszczać jednych na drugich mieszając bez przerwy w nieswoim kotle!! Pamiętaj! Nigdy w swoim!!

  Bo Żydzi NIGDY nie strzelają goli do własnej bramki! NIGDY!! Obojętne w jakim meczu biorą udział!!… Jesteś w stanie to zrozumieć moralno-mentalny australopiteku?? http://goo.gl/I0yBD

 282. @murator i tu ma Pan rację, nigdy nie jest za pózno na zdobywanie wiedzy, trud czytania, zadawanie pytań, poszukiwanie odpowiedzi i w konsekwencji na rewizję swoich poglądów, które tak naprawdę w ogromnej częsci są poglądami naszych rodziców i otoczenia. Szczególnie te przekonania, które uważamy za podwaliny naszej osobowosci, wie o tym dobrze k.k. zaczynając swoją swiątobliwą opiekę już nad nienarodzonymi. Nigdy nie jest za pózno na przyswojenie sobie zasad dobrego wychowania, chociaż przysłowie o skorupce która na starosć trąci, też zawiera sporo prawdy, nieprawdaż?
  Do roboty, Panie murator do roboty, i radziłabym też ułożenie książek na półce bibliotecznej tematycznie, a nie wg. wielkosci woluminów, bo takie skojarzenia przychodzą na mysl, gdy pan jednym tchem wymienia „swiatłych pisarzy” .

 283. @ Wojtek, zgoda, podpisuję się pod twoim wpisem z godz.22.02

 284. jasny gwint
  21 sierpnia o godz. 20:39
  Jeszcze raz czytam Twój wpis i leję ze śmiechu – czy Ty czlowieku myślisz że Filozof kurwami nie rzuca jak mu drukarka nawali, wino na manuskrypt się wyleje albo jak sekretarka czy sekretarz zapomną wpisać termin ? Gdzie Ty żyjesz ? A to niby ja mam apelować do uczuć, skromności i wyrozumienia !??? TAKIEGO WAŁA !

  PS.
  Znam Profesora który czekal na studentkę która miala zdawać ustny egzamin (termin byl ekstra umówiony), przyjechal z tej okazji do miasta w którym wykladal. Studentka nie przyszla a jako usprwiedliwienie podala że jej siostra która miala iść ze swoim psem do fryzjera nie mogla iść bo byla chora i wobec tego ona poszla bo szkoda bylo terminu bo to taki dobry zaklad itd.itp. Mam napisać co Prof.Dr.hab. o niej powiedzial !? Żabka skona a Hartman mnie wyprosi !!!!!!!!!! Tak więc czytaj co pisze @5element9 bo ten blog wlaśnie przechodzi do historii 😉

  żabka konająca
  21 sierpnia o godz. 23:01
  Ksiażki zalegają na starej rysownicy,szafach,pólki pelne, strona tytulowa katalogu gotowa, wstępny projekt exlibrisu również tylko czasu nie starcza ! Wszystko przez ten pierdolony internet 😉 !

 285. Antysemita Wojtek napisał:
  21 sierpnia o godz. 22:02

  Polska ziemia i narodowy majątek nigdy nie były i nie są prawowitą własnością Żydów, rabinów i cadyków

  Od około 1150 roku panoszący się po Polsce Żyd grabi, wyłudza, wymusza, zagarnia polski majątek narodowy i polskie ziemie niszcząc Polskę nie tylko gigantyczną lichwą ale też ciągłym judzeniem i napuszczaniem na siebie chłopów, szlachtę, magnatów, książąt. Robi wszystko by skłócić naród który dał zachłannym nikczemnikom schronienie.

  Żyd, skłócając i ciągłe ryjąc przeciwko wszystkim, również przeciwko królom polskim, wprowadzał totalny chaos destabilizujący kraj. To dzięki podłym intrygom bez trudu eliminował polską konkurencję uzyskując królewskie przywileje dające mu wyłączność w najważniejszych dziedzinach gospodarki. Poczynając od bicia monet, poprzez żupy królewskie, po ściąganie podatków.

  Żyd, morderczą LICHWĄ i wszystkimi swoimi nieuczciwymi praktykami doprowadzał stopniowo Polskę do ruiny i ostatecznego upadku. Do utraty niepodległości. Ten mistrz szachrajstwa zdradzieckimi intrygami na dworach ościennych mocarstw przyczynił się świadomie do utraty suwerenności przez Polskę. To jest CZYSTE ZŁO.

  To był/jest proceder bezlitosnego wykorzystywania ciemnoty i tępego zaślepienia motłochu żydowskimi bajkami, co z prawnego punktu widzenia, jako typowe oszustwo powinno być uznane za proceder zabroniony i karany…

  Te wszystkie formy wchodzenia Żydów w posiadanie wszelkich polskich dóbr i majątków są nielegalne i bezprawne (totalny lichwiarski itp. wyzysk), a więc logiczne i w pełni uzasadnione będzie jeśli władze wolnej Polski dla dobra Narodu polskiego odbiorą Żydom nieuczciwie zdobyte dobra, czyli odebrać Żydowi jego rzekomą własność.

  PS. Kolejny przykład zamiany słowa „KLER” na „ŻYD” ujawniający prawdziwą twarz genetycznego oszusta usiłującego ciągle swoje najpodlejsze cechy przypisać innym, wierząc, że kłamstwo powtórzone 1000 razy staje się obowiązującą prawdą.

 286. Panie Hartman,

  czy @piatyelement jest Pana asystentem?
  Jeszcze tylko p.Szostkiewicz ma szacunek dla Czytelnikow.

 287. Postępowanie gospodarza tego blogu polega chyba tylko na tym, by rzucić jakiś kontrowersyjny ochłap i mieć ubaw, jak czytelnicy skaczą sobie do gardeł. Trochę mnie dziwi taki stosunek, no ale cóż, można zobaczyć, że skoro robi się olewkę na społeczność blogową, to prawdopodobnie taka sama olewka będzie, kiedy nasz profesor będzie jednym z polityków nowo powstałego ugrupowania politycznego. Tyle, że ta olewka będzie dotyczyć już całego społeczeństwa.

 288. Typowe swinstwa od koscielnego pacholka i zdrajcy. Szczyt kurewstwa i lajdactwa. Jaki Wojtyla takie pacholki.

  To „5element9”

  ‚Cytujac’ Wojtek napisał:
  21 sierpnia o godz. 22:02

  I przekrecajac i falszujac co Wojtek napisal.
  Tylko koscielna kurwa tak potrafi

 289. Na blogu burdel i bajzel taki jak w całej tej ich wolnej Polsce. Ciekaw jestem czy za firmowanie blogu płacą? Może tyle ile temu artyście co budował tuskowy stadion narodowy. Za fuszerę dostawał po 30 tys miesięcznie i na końcu prawie 700 tysięcy. W burdelu wszystko jest możliwe.

 290. Panie psorze, bo 5element9 się przezywa…
  A tak poważnie, to chyba pora na jakis czas wycofać się z blogu, ja nie dezerteruję, pozdrawiam wszystkich myslacych podobnie.

 291. Szanowny @ Rafale,

  i tu masz racje i taka ta Europa+ – partactwo. Ale to juz nie moja brocha. Mnie to nie dotyczy w najmniejszym stopniu.
  Pozdrawiam

 292. Szanowny Jasny Gwincie,
  z tej strony wynika, że – „Hartman.blog.polityka.pl it is ranked #28,843 in the world, a low rank means that this website gets lots of visitors. This site is worth $45,224 USD and advertising revenue is $124 USD per day.”
  Pozdrawiam, Nemer

 293. I tu 5.elefancie@ zgadzam się z tobą całkowicie: od 966. roku żydki władają krajem tychbiednych i durnych kmiotków, czego ty jesteś klinicznym przykładem.
  W twoim niepofałdowanym móżdżku nie ma miejsca na refleksję, że Maryna, co ją duch święty zapłodnił i jej synalek to byli/są czystej krwi Żydzi. I to oni tak srają w twoją pustą mózgoczaszkę.

  @Krzysia, uwielbiam Twoje komentarze, i to „ch… z tobą i z duchem twoim” Boskie!!!

 294. Co za nieszczęśliwy i sfrustrowany element 🙁
  Tylu niekochanych na jednym blogu, że strach.
  Eskalacja bluzgów i bredni, a Gospodarz autysta jakiś i narcyz.
  Co za panoptikum 🙄
  Rafał Kochan,
  z tym ochłapem dla gawiedzi masz rację, z lekceważeniem komentarzy (wszelkich) także. To chyba już od początku taka konwencja – Hyde Park dla wszelkiego pospólstwa, szurniętych, nawiedzonych, wkurwionych na świat i ludzi, nieszczęśliwych, niezauważanych, ignorowanych i nieszanowanych przez żony i szefów…

  Tych paru mających równo pod sufitem i tak się nie liczy 🙁

 295. Bo, jak powiedział kard. Stefan Wyszyński: Żeby głosić kłamstwo, trzeba systemu, a żeby głosić prawdę, wystarczy jeden człowiek.

 296. Maja, ty głupia jak but szikso

  Moim Bogiem jest Żyd a Królową Polski Żydówka

  I Polakom całkowicie wystarcza ta co jest ilość bogów i królów z Ziemi Obiecanej.

  Dlatego protestuję przeciwko ciągłemu wpychaniu na chama tych nieodrutowanych czerwonych ryjów jebangelizujących do mojego domu, do mojego łóżka… do mojej Ojczyzny… przez Żydów uważających się za kolejnych bogów i królów Polski (jak np. Hartman).

  Protestuję przeciwko nachalnemu praniu mózgów przez uzurpatorów uważających się za nieomylnych nadludzi, za nową rasę panów… Za przywódców ludzkości a’la Marks, Lenin, Michnik, Hartman i spółka… Uzurpatorów chcących siłą narzucać Polakom swoją kocią wiarę i wizję „Raju” na ziemi… Oczywiście Raju dla Żydokomuny.

  Bo prawdziwym ich celem jest całkowite ubezwłasnowolnienie moich Braci i podporządkowanie swym kaprysom… A to pozwoli wydoić już do końca tę dojną krowę dojoną bezkarnie od stuleci… Są niesłychanie zachłanni i pazerni ci wybitni specjaliści od robienia gojom dobrze.

  Dla kasy i władzy nie cofną się przed żadną niegodziwością… ubierając zawsze każdą podłość czy zbrodnię w szczytne hasełka chwytające za serca ogłupionych, ufnych i dobrotliwych gojów… Całkowicie ich rozbrajając… To czyste zło przebrane obłudnie w złote ornaty… Diabeł, który ubrał się w komże i do mszy chce służyć. http://goo.gl/Nreky

 297. Cóż, Piąty element to miała być MIŁOŚĆ…..
  A tu trafił się szósty- NIENAWIŚĆ.
  Sześć to diabelska liczba…..

 298. Panie gospodarzu!

  Rób Pan coś, aby ten piąty element nie zasrywał blogu. Jako 5-ty element trawię tylko Millę Jovovich, która wespół z Brucem Willisem uratowała świat przed zagładą. Piąty/dziewiąty świata nie zniszczy, ale spowoduje omijane Pańskiego blogu, a szkoda!

 299. Antonius

  Jesteś wielkim głupcem. Nie powiem, że jesteś IDIOTĄ, bo nie wypada.

  Wszędzie gdzie piszę oglądalność danej witryny dramatycznie wzrasta, nawet gdy liczba piszących spada. Rozumiesz co piszę bezmyślny oświecony dupku?

 300. Antonius, 14.03. Bądź ostrożny, bo tutaj jakieś skurwysyny zaraz Cię opierdolą. Takie tu zwyczaje teraz. Współczuje i pozdrawiam

 301. Do Krzysi, ktorej/-mu ch*j z ust nie schodzi (i wychodzi), dolaczyla Maja. A co z Zabka ? Chcialaby, ale sie wstydzi …
  Smialo, smialo Zabko, Cohanie, ozzy, Wojtusiu, Krzys ( z IQ=52 ) nie czekajcie na parade rownosci …
  Axiom is a special case; he is a Sh*teater and sh*t-flamethrower. Antonius still, cannot recover from the WWII trauma (falling bricks).
  Freedom of expression at its best !
  Co robia nielojalni i nielojalni semici gdy ktos im goni kota ? Ocenzurowac ! Ocenzurowac !
  Hello hypocrites !
  Freedom of Speach is a two way street.

 302. Polakom całkowicie wystarcza ta co jest ilość BOGÓW i KRÓLÓW z Ziemi Obiecanej http://goo.gl/1Q6JHa

 303. Augustus
  22 sierpnia o godz. 14:54

  „Do Krzysi, ktorej/-mu ch*j z ust nie schodzi ”

  No coz,
  jak gdzie indziej pajeczyna zaroslo, to pozostaja jedynie Usta.

 304. Antonius
  22 sierpnia o godz. 14:03

  najprostsza rada: zlikwidowac blog

 305. wiesiek59
  22 sierpnia o godz. 14:02
  Czy ujawnianie niewygodnych faktow musi byc przejawem nienawisci?

 306. jasny gwint

  Udającego ślepca cwaniaczku z mniodem w uszach… mogę ci przemyć te kaprawe obłudne ślepia moją śliną byś i ty sprawiedliwy wśród narodów świata dostrzegł jaką kloaką mnie i moją religię oblewają twoi ziomale rzygający bez przerwy żydokomuszym językiem miłości i tolerancji… a może zrozumiesz skąd się biorą REAKCJE WTÓRNE na wasze nazistowskie obelgi wobec podludzi.

 307. Speach? 😯 What is it?
  Cacology, glossolalia etc.
  Same patologie domagają się wolności słowa.
  Dass ich nicht lache 🙄
  Panie Hartman,
  dostrzegam pańską skłonność do masochizmu, wiem, że na skłonności i nałogi bardzo trudno jest wpływać bez fachowej pomocy, pańscy czytelnicy powinni jednak zostać uprzedzeni, w jakie bagno Pan ich tu wciąga.
  Niektórzy z lubością pluskają się we własnych, a nawet cudzych wydalinach, dalece jednak nie wszyscy.
  Cenzora tu nie trzeba, ale szambelan miałby robotę.

 308. Rafał Kochan
  22 sierpnia o godz. 8:01
  Czyzby Prawda zaczynala do pana docierac?

 309. Rafał Kochan

  Jest tak mądry, że wszystko dostrzeże, tylko jak stary Żyd, biedaczek nie wie po co w karabinie jest dziura więc dalej będzie udawał głupiego

 310. „nie w pięć, ni w dziewięć” – różnica między nami właśnie polega na tym, że ja muszę udawać głupiego, a ty nim jesteś i nie musisz niczego udawać.

 311. Panie Komendancie!! Ten karabin jest POPSUTY!! Wrzeszczy Żyd wskazując paluchem na lufę. Tu jest dziura! – To dokładnie obrazuje mądrość @Rafała Kochan http://goo.gl/7LEut8

 312. Levar
  22 sierpnia o godz. 15:18

  Moim zdaniem proporcje zostały zachwiane…..
  O wiele złych rzeczy można by oskarżyć WASP, rody szlacheckie czy kościoły różnych wyznań. Bankierów i przemysłowców też.
  ale nie o WSZYSTKO!!!

  A poza tym, chciwość jest jednym z naturalnych stanów człowieka…
  I nie da się wyróżnić tu rasy, czy wyznania.
  Idea Złotego Cielca zdaje się uniwersalna.
  Tak samo jak popęd płciowy.

 313. Protest Song

  Jak można chcieć banować, wycinać wersy zawierające głównie:

  Słowa przepojone wysublimowaną, wręcz ekstazyczną miłością do bliźniego swego…

  Słowa drżące delikatną emocjonalnością wiosennego wietrzyka pieszczącego na łące ciała namiętnych kochanków…

  Słowa niczym bryza muskająca przyjemnym chłodem rozpalone staniczki opalających sie dziewic rejowych… znaczy opalających się na rejach…
  ——–

  Powiedziałbym nawet, że słowa subsubtelne w swej wysublimowanej lirycznej poetyce czerpanej z marzeń sennych a nawet polucji nocnych…

  Słowa pełne uniesień patriotyczno-intencjonalno-prorekreacyjnych… związanych z potrzebą zachowania gatunku…

  Słowa odwołujące się do uczuć wyższych… stanowiących jednocześnie podstawowy budulec poczynań…

  kończących się uroczystą i podniosłą ceremonią mieszania krwi między płciami.. celem poczęcia Nowej i lepszej Rasy Panów!!!

  Słowa nobilitujące niczym przyłożenie buzdyganem w… w centralny ośrodek kłębka myśli wszelakich… przez zapładniającego nie tylko umysły, ale i serca w drżące porywy…

  I wy coś takiego nazywacie bluzganiem? Spamowaniem??

  Protest Song – Protest przeciwko wycinaniu niektórych moich wpisów przez Hartmana http://goo.gl/9N2CS

 314. Niepowstrzymane polucje (elementy zdają się je mieć dzień w dzień i noc w noc) grożą uschnięciem rdzenia kręgowego. Ale może to i dobrze.

 315. Czyżby TO zagrażlo blogowi Hartmana !??
  http://www.youtube.com/watch?v=aFF744N9k3w
  🙂

 316. markot (Kot M.)

  Dass ich nicht lache ?
  Aber natürlich !
  Nicht, wenn du den Mund voll Scheiße nimmst !

 317. Rafał Kochan
  22 sierpnia o godz. 15:34
  a taka, szanowny Panie,
  ze gospodarz w balona Pana robi.
  (cos mi pomalu ta karczma zaczyna czerwona oberze przypominac)

 318. PANIE PROFESORZE Serdecznie Pana popieram ,bo jest Pan pierwszy
  w naszym zatechlym kraju ,ktory ma odwáge powiedziec JA JESTEM
  TEZ ZYDEM , i zadam Szacunku !
  W imie moich Zydowskich przyjaciol w PRL-u Doroty ,Andrzeja ,Anny ,Marka
  i mojej katolickiej babci sw.Katarzyny /okupacyjna historia/
  Pozdrawiam

 319. PS.

  W święto Paschy życzę wszystkim Żydom aby dotarli bezpiecznie do Izraela http://goo.gl/vqHNX

 320. @Levar. W balona robi cię twój proboszcz, biskup i cała reszta prawicowo-patriotycznego chlewu. Jestem uodporniony na propagandę wszelkiej maści. Z chwilą ukończenia 18 lat nie byłem na żadnych wyborach i nie zamierzam pozbawiać się tego prawa.

 321. 5element9
  Czy Pan naprawde nie zauwazyl ze jest Pan blogowym i nie tylko Idiota ? ..Sorry …dla mnie zadna satysfakcja .
  Pozdrawiam

 322. Rafał Kochan

  W balona robi cię twój Trener 2 kategorii „od robienia DOBRZE” (prymas) który może poszczycić się następującymi tytułami: „przeciwdziałacz dyskryminacji ze względu na płeć, poglądy polityczne, rasę, kolor skóry, oczu, kształt nosa, pochodzenie narodowe i etniczne, religię, język, wiek i orientację seksualną”.

  Rozumiesz co do ciebie piszę?? Więc odpowiedz mi dlaczego: O tym co MYŚLIMY mówimy kogo KOCHAMY a kogo NIENAWIDZIMY decydują MEDIA http://goo.gl/uOPxo

  Potrafisz na to odpowiedzieć bezmyślny Telewizorze któremu media dokumentnie wyprały mózg? Kserografie i nosicielu dobrej medialnej nowiny? Przypominam, opiniotwórcze media w Polsce są w łapach żydokomuny od 1945 r. do dzisiaj i piorą takim jak ty dupkom bezkarnie mózgi jak media Goebbelsa.

 323. PS.

  Za głupia jesteś głupia szikso by wiedzieć czy ja jestem idiotą czy nie.

 324. Rafał Kochan
  22 sierpnia o godz. 18:31
  A szanowny Pan zna mojego proboszcza?
  Bo ja nie.
  Jako „niezrzeszony katolik” bywam w kosciele dosc nieregularnie i jakos tak sie
  zlozylo, ze „naszego” nowego proboszcza jeszcze nie mialem okazji widziec.
  Oatatnio byl pewien mlody Chinczyk, ale to juz bylo pare miesiecy temu,
  wiec nie wiem, jak aktualnie sprawa wyglada. Bede sie musial chyba wybrac
  w najblizsza niedziele, to zobacze.

 325. Interesujaca dyskusja o honorowym doktoracie dla Baumana, oraz okolicznosciowych zachowaniach lysoli.

  http://www.tvn24.pl/tak-jest,39,m/prof-bauman-rezygnuje-z-tytulu-doktora-honoris-causa,348442.html

  W odniesieniu do konkretnych zachowan na wroclawskiej uczelni potrafil Hartman byc pryncypialny. Z wlasnym podworkiem – gorzej. Znacznie gorzej 🙁

 326. @Augustus

  Skoro tak sie popisujesz znajomoscia jezykow, wsrod ludzi ktorych czesc nie zna angielskiego i niemieckiego, czyli prezentujesz sie jako niemyty i ograniczony cham, to skorzystaj choc sam z tego angielskiego, by przypomniec sobie czasy Twojej ministrantury.

  https://www.youtube.com/watch?v=VABSoHYQr6k

 327. wiesiek59
  22 sierpnia o godz. 15:59
  Szanowny Panie,
  byc moze. Tutaj wszystko zdaje sie chwiac, przede wszystkim morale i zasady dobrego wychowania.
  Ale jak mowi stare przyslowie: „jaki pan, taki kram”.
  Bo ktoz zawita pod dach frustrata usilujacego zgrywac sie na cynika?
  Paru meneli i jakies zmierzle babsko o ptasim mozdzku i manierach
  dworcowej dziwki.
  Jesli chodzi o mnie, to oczywiscie nie ma sensu czepianie sie czyjejs przynaleznosci
  etnicznej, religijnej czy uprawianego zawodu. Bo jekiez to moze miec znaczenie,
  jesli mamy do czynienia z chamem lub durniem. Wystarczy mu powiedziec:
  „durniu” i nie ma sensu dodawac np.: „ty szewcu” albo cos podobnego.

 328. krzys52

  Jak jesteś taki mądry to odpowiedz geniuszu z najwyższej lewackiej półki: Kto stworzył OWSIAKA i jego IMPERIUM http://goo.gl/ifonA

 329. 5element9
  22 sierpnia o godz. 18:46
  PS.
  Za głupia jesteś głupia szikso by wiedzieć czy ja jestem idiotą czy nie.
  Takiego komplementu jako sziksy ,to mi nikt nie dal ?
  100% Idiota .
  Tego smierdzacego jaja nie nalezy ruszyc Passe !
  Pozdrawiam

 330. I jeszcze jedna bardzo zadziwiająca sprawa.

  Przecież w armii Hitlera służyli nie tylko Żydzi w rodzaju gen. CukierTorta… ale i Polacy ze Śląska, Kaszubi itd… A jednak żaden z gojów należących do rasy podludzi nie dochrapał się aż tak wysokich stanowisk… typu generał czy marszałek polny… A przecież stanowili wyższy odsetek w populacji III Rzeszy niż Żydzi…

  Żydzi w armii hitlerowskiej (wideo) http://youtu.be/_tmqBX3drHY

 331. Ale… pomijając już dziadka Tuska wydzierającego się „gott mit uns”…

  Nie zareagowali nie tylko generałowie żydowscy Hitlera, ale i Żydzi spoza Europy.

  Twierdzi się, że wszyscy Niemcy wiedzieli o zbrodniach Hitlera. Jeśli to prawda, to również wiedzieli Żydzi służący w armii Hitlera. Szczególnie wojskowi aż tak wysokiej rangi jak generał Johannes Zukertort (CukierTort), czy marszałek polny Erhard Milch.

  Dlaczego nie zareagowali?

 332. @PS. Jak już kilka dni wczesniej napisałem, „ni w pięć, ni w dziewięć” prowokuje ludzi do tego, by go poniżać. On jest zwykłą ciotą, co lubić być upokarzany. Nie ma go kto posuwac w realu, wiec przynajmniej wirtualnie pragnie ekwiwalentu fizycznego upokorzenia. Nie ma sensu dawać mu tej satysfakcji, bo to woda na młyn. Nie chcę sobie wyobrażac, co on robi z pewnymi częściami ciała pod biurkiem, gdy czyta różne opinie na swój temat. Niech chłopina o zrytym berecie ma satysfakcje, że dzieki jego opetaniu ten blog czyta wiecej osób.

 333. PS.

  Ty kompletnie głupia szikso… Poszukaj sobie choćby w Wikipedii co oznacza to słowo… A zapewniam cię, że szybko zrzednie ci ta butna mina… Bezmyślny Telewizorze którym można dowolnie sterować medialną propagandą…

 334. Rafał Kochan

  Dlaczego zwykły IDIOTA oraz facet z trzema FAKULTETAMI i doktoratem MÓWIĄ i MYŚLĄ dokładnie tak SAMO? http://goo.gl/93Ewl

  Jak odpowiesz sobie na to pytanie to uznam cię za samodzielnie myślącą jednostkę a nie za głupiego ciula głupszego od średniowiecznego chłopa. Ciula którym można dowolnie manipulować mając w łapach media. Rozumiesz co pisze do ciebie zadufany w sobie puzonie?

 335. Nasz system MEDIALNY to typowo Orwellowski System. Bezwzględny, totalny, WSZECHOGARNIAJĄCY. Wszechobecny na okrągło praktycznie już od chwili narodzin każdego człowieka.

  KONTROLUJĄCY nas przez wszystkie godziny naszego życia, całkowicie ubezwłasnowolniający ludzi, nieprawdopodobnie ZABORCZY. Nie pozostawiający ludziom nawet najmniejszego MARGINESU dla swej indywidualności.

  Wszystko zostało wprzęgnięte w tę WSZECHPOTĘŻNĄ machinę OGŁUPIANIA. I tylko po to, by móc sprawować niczym już NIEOGRANICZONĄ władzę nad tym STADEM bezmyślnych baranów. Baranów, których dzięki temu można doić z kasy a jednocześnie uczynić BEZWOLNĄ, całkowicie POSŁUSZNĄ masą.

  PS. Do połowy 2006 r. przeszło 95 % rynku mediów znajdowało się w rękach postkomuny.

  Nasz system MEDIALNY to typowo Orwellowski System, BEZWZGLĘDNY, totalny, wszechogarniający http://goo.gl/kHvmc

  Panowanie nad przeszłością, zawłaszczania i zmiana znaczenia słów to jest klucz do dzisiejszego panowania nad tłumami. G.Orwell

 336. Zwracam p. Blogowiczom uwagę, że Naczelny Sąd Administracyjny wydał wyrok zobowiązujący administratorów/gospodarzy blogów do wydawania poszkodowanym przez chuliganów/hajterów blogowych ich danych personalnych w celu umożliwienia wszczęcia postępowania karnego z pominięciem powolnych i biurokratycznych instytucji jakimi są policja i prokuratura.
  Na blogach hajlują nie tylko przestępcy, ale także chorzy psychicznie których miejsce stałego pobytu jest poza szpaltami blogowymi służacymi do wymiany myśli i idei.
  Zatem warto się zastanowić czy warto wejść z agresywnym pomysłem na blog.
  Kary odsiadki (także w Tworkach) mogą być orzekane bez zbędnej mitręgi biurokratycznej.

 337. Przed chwilą zauważyłem, że na swoim blogu p. Daniel Passent pisze o tym samym problemie, tj. o hajterach szerzej doceniając konieczność usunięcia brudu blogowego.

 338. 5element9
  22 sierpnia o godz. 19:22
  Z Pana to sekretný ubaw .
  Pozdrawiam

 339. Ryba

  Ty obłudny podlecu… Nagle stałeś się taki porządny gdy twoi zdegenerowani barbarzyńcy kolesie zaczynają obrywać po nosie?? A gdzie byłeś zwyrodniały żydokomuszy złoczyńco gdy twoi kolesie flekowali bezkarnie podludzi od 1945 roku a już w wyjątkowo barbarzyński sposób po 2005 roku?? GDZIE WTEDY BYŁEŚ PODŁY bandziorze o złotym sercu na brudnej dłoni? Gdzie wtedy byłeś OBŁUDNIKU??

  Tu masz przykłady co wyprawiali zdegenerowani janczarzy żydów podjudzani do najgorszych orgii przez różnych żydokomuszych bogów przebranych w złote ornaty:

  Przykłady zamiany słowa „KLER” na „ŻYD” – Od antyklerykalizmu do ZBRODNI http://goo.gl/I0yBD

 340. Ale nie tylko żydowscy generałowie Hitlera nie zareagowali. Nie zareagowali również Żydzi amerykańscy.

  Tych drugich dość łatwo zrozumieć. Przecież grubo przed rozpoczęciem fizycznej eliminacji (od 1942 roku)… bogaci Żydzi wyemigrowali nie tylko z Niemiec, ale i z pozostałych krajów europejskich. Głównie do AMERYKI Północnej.

 341. @Ryba

  A ja nie uwazam za potrzebne jakakolwiek antyhejterowe dzialania, ktore musza sprowadzic sie do coraz ostrzejszej cenzury. Nie przeszkadzaja mi tresci ktore powiela tu 5element – glupcy i debile takze maja prawo do posiadania pogladow i wypowiadania sie. Razi mnie jedynie ilosc tego smiecia. Gdyby prezentowal to samo w mniejszych ilosciach oraz w stylu nie zniechecajacym do rozmawiania to mysle, ze byloby miejsce dla wielu fajnych dyskusji. No ale z propagandzistami to ja nie dyskutuje. Niech bedzie antysemita, homofob, seksista, rasista – z tymi moge dyskutowac. Byle nie byl to propagandzista napompowany swoimi prawdami objawionymi, a nie bedacy w stanie myslec. Czlowiek ma prawo byc rasista czy antysemita. Ma prawo tkwic w bledzie. I jesli tylko jest w miare uczciwy, oraz potrafi troche myslec to mozna z nim dojsc do jakiegos porozumienia. Tak jak Hartman z Gontarczykiem w TVN potrafili zgodzic sie z soba, pomimo wielu niezwykle istotnych roznic.
  To co proponuje Passent, i co wprowadzaja na necie to prosta droga do cenzury. Co ciekawe moze to miec miejsce dzieki takim indywiduom jak 5element, czy Lewar – skadinad przeciwnikom cenzury.

 342. @krzys52. Zgadzam się w zupełności. „ni w pięć, ni w dziewięć” tak naprawdę sam się cenzeruje, co już udowodnił, gdy zadałem mu na początku kilka pytań. Wie doskonale, że nie może przekroczyć pewnej linii… Ten jego strach jednak pokazuje nam, jakim jest tak naprawdę tchórzem i obłudnym kretynem.

 343. Jak gość ma syndrom Tourette’a to musi bluzgać, bo tak mu się kotłłuje pod deklem, że go chyba rozniesie jak się słownie nie zmasturbuje.
  Ale że „normalni” dotąd i w miarę kulturalni komentatorzy też sobie muszą popuścić jakby z jakiej Vulgarii pochodzili… 🙄
  Zaiste, cienka jest ta warstewka cywilizacji, którą obrastamy przez życie 🙁

 344. Dunin lubie od zawsze. Takze tym razem lubie ja, zatem. Za to co napisala dla 5elementa. Tylko czy on zrozumie cos z tego?

  http://www.krytykapolityczna.pl/felietony/20130821/czy-wstapilbys-do-ub

  A ze pewne jest, ze jednak nie zrozumie, wiec proponuje, Rafale, bys Ty podzielil sie ze mna opinia nt. felietonu Dunin.

  Ide o zaklad, ze w „czerwonej ksiazeczce” Elementa nie ma nic na temat tego felietonu, oraz na temat Dunin.

 345. Przeczytałem na blogu Passenta, że u Hartmana hejterstwo zagarnęło blog. Wszedłem, pilna lektura od początku i… po pierwszej dwudziestce komentarzy odpuściłem. Bezsens, szara maź, cepy, kłonice i obrzucanie Gospodarza zleżałym ksenofobicznym kompostem.
  Dobrze mu tak.

  Gospodarz bloga prowokował maniaków (gdzie ich nie ma?) i to mu się w pełni udało. Nie mogło się nie udać, gdy za każdym rogiem sieci czyha ochotnicza samoobrona polskości – bojówka hejterów-ksenofobów-żydofobów, szczerych polskich patriotów gotowych posiekać swoim patriotycznym fechtunkiem każdego kto usiłuje deprecjonować, zamazywać im znane tylko rewelacje o Żydach nabyte na kursach egzegezy Protokołów Mędrców Syjonu w samokształceniowych kółkach prawdziwych, niezależnych, niepokornych patriotów, hejterów znających prawdę (naukową!) o Żydach w perspektywie do 5000 lat wstecz oraz 5000 lat w przód.

  Czy na hejterów należy się oburzać? Moim zdaniem -nie. Oni byli, są i będą. Gospodarz swoja prowokacją tylko ich zastymulował.
  Co dalej?
  Pzdr, TJ

 346. @krzys52. Co ja myślę o felietonie Dunin? Hmm… Na pewno podejmuje ona ciekawy temat, który rzadko jest podejmowany… Jak bowiem oddać tę atmosferę w początkowych latach po zakończeniu wojny? Marne rządy sanacyjne; rząd pozostawiający swój naród i armię, który uciekł zagranicę; przegrane powstanie warszawskie oraz pochód armii bolszewickiej, niosącej oprócz zwycięstwa nad faszyzmem, także obietnice nowego, lepszego życia…przynajmniej w teorii…. bo teoria była kusząca… Do tego wszystkiego mamy jakieś bandy akowskie czy NSZ wykonujące wyroki na zwykłych ludziach (niekoniecznie aparatczykach przeszkolonych w Moskwie), którzy chcieli odnaleźć sie jednak w nowej rzeczywistości i wreszcie cieszyć sie wolnością, życiem etc… Propaganda zrobiła swoje i ci akowcy/żołnierze z NSZ byli przedstawieni jako siły wrogie temu spokojnemu, sprawiedliwemu życiu… Wielu zatem chciałą skończyć z tym… wojna niby sie już skończyła, ale pozostał jakis margines, któremu zależało na tym, by w Polsce toczyła się wojna domowa… Nie dziwmy się, że ludzie mieli tego dość i zrealizować w końcu swe marzenia o szczesliwym życiu… Po jakimś czasie okazało się, że ta kusząca teoria pozostaje jedynie teorią…Z czasem dochodzą informacje, że cały ten system jest wrogi ludziom niemalże na każdym poziomie egzystencji. Jedni postanawiają wycofać się z tego systemu, a drudzy trwać w nim, bo tak naprawdę nie mają już wyjścia, by zachować swój status społeczny i dostęp do jako-takiego poziomu życia…Problem w tym wszystkim dotyczy jednak czego innego… Czy ten człowiek, który zdecydował się na wstąpienie do UB, powinien przyznać się przed samym sobą i przed innym ludźmi, że popełnił błąd; że żałuje tej decyzji, bo dał się uwieść temu zbrodniczemu systemowi? Moim zdaniem, tak samo jak stać tych ludzi na przyznanie się, że mogliby wstąpić do UB, powinno również stać na przyznanie się, że po latach uznaliby to za błąd.

 347. Außerordentliche übel erfordern außerordentliche Mittel.

  Krzys z IQ=52
  Chwalisz sie kontaktami i przyjazniami z ateistami, onanistami, homoseksualistami na wszystkich kontynentach i ty nie-nieograniczony, nie-cham i myty obowiazkowo przed kazda parada rownosci (w imie zasady; myjcie sie dziewczyny bo nie znacie dnia …etc) i ty;
  – you don’t speak UK
  – usted no habla ES
  – du sprechen kein DE
  – vous ne parlez pas FR
  – non si parla IT …
  Wyglada na to, ze jestes niedokonczonym gimnazjalista z Gimnazjum im. Bohaterow ORMO w Cycowie.

  Signing off …

 348. Ryba
  22 sierpnia o godz. 19:59

  „…Zwracam p. Blogowiczom uwagę, że Naczelny Sąd Administracyjny wydał wyrok zobowiązujący administratorów/gospodarzy blogów do wydawania poszkodowanym przez chuliganów/hajterów….”

  Panie/Pani ?
  Wlasnie dzisiaj w TV (Polsat ?) opisano historię faceta któremu dzięki zbieżności nazwisk zabrano na poczet dlugu jego 0,5 ha dzialkę i sprzedano (sic ?). Tak więc proszę przestać straszyć „wyrokami” bo może akurat teraz jakaś jednostka „antyhejterowa” podlożyla petardę pod Twoim akwarium ażeby je rozpierdolić i pobrać Twoje odciski pletw na komisariacie. Zanim dojdzie do wyjaśnienia sprawy posiedzisz Pan/Pani bez możliwości brania udzialu w tym cyrku (który wg. Rasputina ma się skończyć w ten Piątek) 😉

 349. ZAPROSZENIE PASSENTA
  „„Obłęd 44” Piotra Zychowicza – paszkwil na polskie państwo podziemne i Powstanie Warszawskie, czy głos wolny od panującej poprawności politycznej i polityki historycznej? Zapraszam do dyskusji w Radiu TOK FM, wtorek, 27 bm., g. 20.05. Nazwiska uczestników podam za kilka dni, żeby nie zapeszyć. Zapraszam!”

  Po komentarzu (wg. śp. Kisielewskiego – „Paskudy”) Passenta odnośnie do wolności wypowiedzi w sieci należy je tak samo traktować jak zaproszenie na otwarcie roku akademickiego na Uniwersytecie Jagiellońskim w czasie okupacji. „Upiorni” patrioci zostaną zapewne socjalizowani w odpowiednich ośrodkach…

 350. TJ
  22 sierpnia o godz. 23:02
  Szanowny Panie,
  tzw. „ksenofobia” jest dla spoleczenstwa tym samym, czym dla czlowieka
  (i zwierzecia) jest system immunologiczny. Sluzy do obrony organizmu
  do obrony przed cialami obcymi.
  Kiedy System immunologiczny zawodzi, organizm pada ofiara parazytow.
  To samo dotyczy spoleczenstwa.

 351. @Levar. Jak rozumiem, polscy emigranci w USA, Irlandii, Wielkiej Brytanii, Holandii, Niemczech etc. to pasożyty, ciała obce, wobec których ugrupowania nacjonalistyczne z tych krajów słusznie uskuteczniają ksenofobiczne zachowania?

 352. Oto kolejny przykład polskiego zidiocenia, umysłowego skarlenia i cofania się cywilizacyjno-kulturowego do mentalności klanowo-plemiennej, efektu indoktrynacji i profilu rządów etosowo-styropianowej proweniencji w formie paranoicznej, z twarzą Antoniego M, Pałubickiego, IPN-u oraz niezliczonych ofiar gombrowiczowego „upupienia” mentalnego tego narodu (pod auspicjami wszechwładnego i totalnie panującego nad Wisłą od ponad ćwierćwiecza i propagującego tzw. „miłość bliźniego” – w Rwandzie najbardziej katolickim do niedawna kraju Afryki tę tzw. miłość Hutu przekuli w 1994 roku w czyn dosłownie, czyli w niemal rok po wizycie tam JP II – Kościoła kat.) z wczorajszego dnia, z Opola:
  „….W czwartek po południu na głównym opolskim na deptaku przystanęła grupa młodych Niemców z plecakami i gitarami. Gdy zaczęli śpiewać, część przechodniów zareagowała agresją i wezwała policję. Ok. 10-osobowa grupa Niemców w wieku mniej więcej 15-18 lat podróżuje po Europie. Zarabiają na wakacje, śpiewając na dwa głosy na placach i deptakach”.
  Ten tzw. patriotyzm rodem z XIX wieku, z Maryją i Jezusickiem (no tak, ale on urodził się na pewno pod przełęczą koło Dukli na Podkarpaciu, tam gdzie stoi kapliczka i wystawiono figurkę „Jezusicka frasobliwego” drzewie rzeźbioną), zwierzęcym anty-komunizmem, anty-liberalizmem, anty-wartościami postępu i Oświecenia, anty-racjonalizmem (ze zdecydowanym przechyłem w stronę emocji, afektów i tego co Stanisław Obirek w rozmowie z Zygmuntem Baumanem – książka „O Bogu i człowieku rozmowy” – nazywa „słowiańskim narkotykiem mitu”) oraz niekontrolowanych erupcji własnego „ja” i innymi anty-….. jest jak widać polskim etosem „na nie” (nawet na „złość mamie odmrożę sobie uszy” by tylko postawić na swoim i pokazać, że się jest „gołodupcem” ale w ostrogach i karabelą). I to-to zwycięża na całej linii.
  „Kibolstwo”, ciemnogród, demencja na nowoczesność, filister – nich żyją, niech żyją.

 353. Rafał Kochan
  23 sierpnia o godz. 10:54
  Szanowny Panie,
  tym razem Pan rozumie.
  Jesli ludnosc naplywajaca z Polski ( czy skadkolwiek) zaczyna stanowic zagrozenie
  dla ekonomicznych podstaw bytu miejscowej ludnosci ( a byloby naiwnoscia lub hipokryzja twierdzic, ze takie zagrozenie nie wystepuje), to opor tejze jest jak najbardziej oczywisty i zrozumialy.
  Dla mnie prawo do obrony wlasnego terytorium przed obcymi jest jednym z podstawowych praw czlowieka.

 354. Odór z wydzielin chorego umysłu, przez pomyłkę nazywanych jedynie „wpisami”, wydzielany na tym Blogu przez ober- czy raczej – hiper-prawdziwego Polaka i patriotę, nie pozwala mi odpowiadać na tego typu argumenty. Są poniżej jakiejkolwiek normy określającej i definiującej „człowieczeństwo” (w stylu oświeceniowym bo tak zakreślam znaczenie tego pojęcia).
  Jednak na „uwagę przyrodniczą” wyżej zaprezentowaną warto dodać tylko to, że z takim organizmem, z taką mentalnością i językiem nigdy nie zamierzałem się (i nie zamierzam) asymilować czy współżyć.
  Urodziłem się człowiekiem – Polak, Żyd, gej Murzyn, islamista i tysiące tego typu określeń to wytwory naszego umysłu (i języka), kultury oraz niepomiernej chęci uporządkowania chaosu dziejącego się wokoło nas świata.
  „Monoteizmy i absolutna prawda funkcjonują tylko w kontekście wojny na wyniszczenie Innego”.

 355. Polska ziemia i narodowy majątek nigdy nie były i nie są prawowitą własnością Kościoła – Riposta http://goo.gl/e3B3BV

 356. @Levar. Kto (jakie narodowości) zatem stanowi zagrożenie dla Polski, skoro usprawiedliwia pan ksenofobiczne zachowania?

 357. @Levar. Są tutaj jakieś buble genetyczne w postaci augustusa i innych, którzy są emigrantami, a jednoczesnie propagujecie ten sam kloaczny swiatopogląd prawicowo-patriotyczny. Powinni ci podziękowac i przybić piątkę, że w twoich oczach są oni pasożytami.

 358. Rafał Kochan
  23 sierpnia o godz. 13:30
  Narodowosc czy pochodzenie so w zasadzie bez znaczenia.
  Wazna jest sprawa lojalnosci wobec kraju osiedlenia i jego rdzennej ludnosci.
  Wazne jest tez, aby przybysze nie pouczali tubylcow, jak Maja zyc we wlasnym kraju.

 359. @Levar. Im więcej zagłębiasz się w temat i zaczynasz nad tym myślec, tym bardziej zaczynasz rozsądnie pisac, podejmując oczywiste sprawy. Problem jednak wypłynął od czego innego. A ja z uporem maniaka będę dopytywał, wobec kogo konkretnie są uzasadnione zachowania ksenofobiczne w Polsce twoim zdaniem, w świetle tego, co przed chwilą napisałeś?

 360. Rafał Kochan
  23 sierpnia o godz. 14:41
  Wobec wszystkich tych, ktorzy nie bedac Polakami,
  roszcza sobie prawo do pouczania Pplakow, jak maja zyc w swoim wlasnym domu.

 361. @Levar. Ale podaj przykłady. Jak na razie posługujesz się demagogią, z której nic nie wynika.

 362. Szanowny Panie,
  nie przypominam sobie abysmy kiedykolwiek pili brudzia.
  Ponadto uwazam, ze wyrazilem sie dostatecznie jasno.
  jesli Pan nie jest w stanie tego zrozumiec, nie moja wina
  ani moj Problem.
  Zegnam

 363. Radosław S. Czarnecki

  Dlaczego tak nieliczna Rasa Panów nadal rządzi Rwandą? Hutu i Tutsi. Polacy i Żydzi http://goo.gl/u4dMhC

 364. Radosław S. Czarnecki

  W oczernianiu „złodzieja” Rydzyka i „nierobów” z KK „okradających” Polskę nigdy nie ustają http://goo.gl/E4pWf

 365. @Levar. Właśnie o to chodzi doktorku, że nie wyrażasz sie jasno. Otumaniony jestes jakimś demagogicznym ścierwem o nacjonalistyczno-katolickim pochodzeniu. Jak można merytorycznie z kimś takim jak ty lub twój przydupas 5element9 rozmawiać, skoro jedna strona chce konkretów, a druga tkwi w jakichś fantasmagoriach? Ja również żegnam ozięble.

 366. Zwolennikom NASZOŚCI polecam myśl Piłsudskiego chyba:
  Polska jest jak obwarzanek, to co najlepsze po brzegach, w środku nic”……

  Eliminując dla „polskości” obce wpływy kulturowe, emigrantów, mniejszości narodowe i religijne, pozbawilibyśmy się czegoś istotnego.
  Wzrost jest możliwy jedynie przy zróżnicowaniu……

  Alergia na odmienność kończy się eskalacją napięć.
  Dzięki naszym „patriotom” gwałt bedzie się gwałtem odciskał.
  Tak jak dziś- w Hiszpanii dla odmiany.
  Oni też mają swoich patriotów będących w przewadze liczebnej……

 367. Szaleństwo u Hartmana; dyskusja z wariatem, któremu piana splywa z pyska, jakimś elementem.
  A nasz blogowy półgłówek Lewar , co to dowcipnie napisał, że „szanownej pani nie tylko międzynoże zarosło pajęczyną, ale również mózg”, a tak mu się spodobał ten koncept, że go nawet powtórzył, żeby broń bożę ludzkość zapamiętała ten bon mot, stał się też nagle wiarygodnym dyskutantem dla Kochana. Nawet mu wyniośle przywalił, że nie pił z nim bruderschafta,. Co to się dzieje ? Koniec świata jak powiadał pan Popiołek

 368. A przeciez ten dom jest „judenrein”?

  W roku 1968 Wladyslaw Bienkowski pisal:
  „Na powierzchnie zycia kraju wyplynely elementy zdeprawowane, ciemne, czarnosecinne sily, gotowe pojsc w kazdym kierunku”
  __________________________
  Nie wiem dlaczego „Polityka” publikuje teksty tej kanalii: @5element9.
  W ten sposob osiaga sie to co dla niego jest najwazniejsze, a mianowicie neutralizacje i zobojetnienie spoleczenstwa.

 369. @Rafal Kochan

  Wydaje mi sie, ze rozumiem zarowno Dunin jak i Baumana, ktory – o czym donosi Gontarczyk – na zachodzie chwalil zalety wykletego ustroju, i nie mial zamiaru sie kajac. Co, ma sie rozumiec, winno spotykac sie ze swietym oburzeniem, oraz bezwzglednym potepieniem.
  Tymczasem on holdowal socjalizmowi w konkretnych warunkach politycznych, ekonomicznych oraz spolecznych. Nie jestem zaskoczony, ze w tamtych warunkach sowiecka propozycja ustrojowa wydala sie wielu optymalna. Zwlaszcza tym, ktorzy doswiadczyli przed wojna biedy a i po wojnie nie mieli czego do garna wlozyc, bo i nie bylo zarowno garnka jak i kuchni, jako ze pozostaly same ruiny.
  Zatem gdybym to ja byl na miejsc Baumana to takze nie mialbym najmniejszego zamiaru kajac sie za to, ze pracowalem na rzecz lepszego spoleczenstwa. Dlaczego niby mialbym odrzucac swoj zwiazek z przeszloscia, czyli czesc samego siebie – tylko dlatego, ze dzisiejsza poprawnosc polityczna tak zdaje sie dyktowac. Jesli uwazalem ze robilem dobrze, a nikogo przy okazji nie zabilem, lub skrzywdzilem, to niby dlaczego mialbym sie za siebie wstydzic.
  Ludzie nie rozumieja, ze z perspektywy czasu wiele rzeczy moze wydawac sie innymi niz byly kiedys. I tego, ze ocena czlowieka musi uwzgledniac warunki w jakich chcemy go oceniac. Nie wystarczy potepic w czambul po 60 latach bo teraz komuna jest be i nalezy potepiac wszystkich z nia zwiazanych – nalezy sprobowac wejsc w czyjes buty w tamtych wlasnie czasach.

  Nie tylko Baumanowi podoba sie socjalizm, czy nawet komunizm. I co ciekawe tych ludzi przybywa, a w miare oddalania sie od upadku komunizmu bedzie ich coraz wiecej. Bo sama idea jest ciagle ladna, wiec jest jedynie kwestia okolicznosci by kiedys, ktos, znow nie staral sie wprowadzic ja w zycie. Choc jeszcze nie tak dawno wydawac sie moglo, ze komunistyczne idee tak zostaly skompromitowane, ze zdechly na amen. O czym bardzo przekonani byli koscielni, ktorzy starali sie wymazac przeszlosc z historii.

 370. Rafał Kochan
  23 sierpnia o godz. 16:18
  Szanowny Panie,
  przepraszam, ale prosze sie ze swoimi problemami zwrocic
  do poradni zdrowia psychicznego, bo ja nie jestem w stanie Panu pomoc.
  Choc z drugej strony sie zastanawiam, czy jakis zaklad resocjalizacyjny
  nie bylby dla Pana wlasciwszym adresem.

 371. ozzy
  23 sierpnia o godz. 20:39
  Panskie teksty przeciez tez publikuje.

 372. Krzys 52,

  w Twojej wypowiedzi jest kilka racjonalnych argumentów, ale rozciąganie wolnośći słowa aż do skrajnych granic m.in przez dopuszczenia na publiczne forum ludzi chorych psychicznie (i to nie w celach leczniczych) kaleczy ludzi zdrowych.
  Nie potrzeba zbytniego przygotowania żeby stwierdzić gołym okiem, że na tym blogu
  pisze conajmnej jeden, ktory się leczył w psychiatryku (i być może miał szansę na normalność), ale go zbyt wcześnie wypuścili.
  Obserwuję to z zainteresowaniem, bo zawodowo ocieralem się o podobne przypadki chorobowe.
  Jak zapewne wiesz jeden z polskich pisarzy napisał dwutomowe dzieło, ktore miało spore walory artystyczne, ale była to wyższa półka w porównaniu z dającym na blogu seanse nienawiści uciekinieren z wiadomego zakladu.
  Inna sprawa, to zaniechanie Pana Profesora, który o szczególnie ostrych znamionach choroby blogowicza powinien poinformować wiadome służby.

 373. @krzys52. Myślę, ze tu nie chodzi o odrzucenie związku z przeszłością, kajanie się czy polityczną poprawność. Każdy człowiek popełnia błędy, mniej lub bardziej świadomie, które bywają motywowane mniej lub bardziej etycznymi determinantami czy też wypaczoną optyką rzeczywistości. System totalitarny, jakim był komunizm, był skrajnie negatywnym ustrojem… Moim zdaniem w jeszcze większym stopniu niż najbardziej radykalna postać faszyzmu, czyli hitleryzmu. Oczywiście z perspektywy iluś tam lat możemy czytelnie wartosciowac to wszystko, ale ludzie w latach 1945-1956 mogli mieć z różnych powodów wypaczone wyobrażenie o tym wszystkim i daleki byłbym od moralizowania i negatywnego oceniania ich wyborów życiowych szczególnie w tamtym okresie. Natomiast czym innym jest uznanie (nawet po latach), że współtworzyło się ten wrogi ludziom system. Jak wrogi był to system dowodzą podziały, uprzedzenia i głębokie blizny, które występują w relacjach między różnymi państwami, narodowościami, a nawet negatywne zjawiska społeczne, takie jak szczególnie w Polsce przybrały na sile, czyli wieczny podział na ONI i MY. Nikt mnie nie przekona, że nawet ta lżejsza postać komunizmu, która była w Polsce, nie miała wyraźnych znamion destrukcyjnego wpływu na jednostkę i społeczeństwo. Moim zdaniem uznanie tego faktu, szczere wyrażenie smutku i współczucia, że współtworzyło się ten system (nie ma znaczenia, czy ktoś był operacyjnym ubekiem, który wyrywał więzniom politycznym paznokcie, czy się było sprzątaczką na etacie w jakimś więzieniu politycznym, milicji, czy wojsku), wiele dobrego uczyniłoby w we właściwym rozliczeniu się z przeszłoscią. Póki co dostrzegam jakieś ambicjonalne zachowania lub prymitywne zachowania zwiazane z procesem wypierania z siebie, ze swej świadomosci niewygodnych doświadczeń.

 374. @levar. Ale ja nie mam zadnych problemów. A niby dlaczego resocjalizacyjny doktorku? Czyżbyś i mi doklejał mordę podobną do swojej?

 375. @Rafał Kochan

  Albo sprobuj sobie wyobrazic, ze wkladasz mnostwo energii w budowe demokracji w Polsce. Efekty jednak nie sa takie jakich bys sobie zyczyl – wychodzi Ci jakis pokurcz systemowy, zwany jednak demokracja. Oprocz tego mnozy sie wszelkiego rodzaju korupcja, przestepczosc, i inne spoleczne patologie. W koncu wygrywa jakas odmiana faszyzmu a demokracje (oraz „demokracje”) wypada potepiac w czambul. Czy kajalbys sie w takiej systuacji, z powodu swego udzialu w budowie demokracji?

 376. @krzys52. Nie mówmy o społecznych patologiach, bo one sa wszedzie. Mówmy o systemie, w którym dochodziło do ewidentnego tłamszenia ludzi tylko za to, że mówili oni o innej opcji politycznej; których pozbawiano elementarnych praw… Jeśli taka okazałaby się demokracja, którą współtworzyłbym, to tak, byłoby mnie stać na przyznanie, że uczestniczyłem w czyms złym i wyraziłbym współczucie w stosunku do wszystkich ludzi, którzy ucierpieli w wyniku mojej determinacji w tworzenie czegoś, co sie okazało negatywne dla tych ludzi.

 377. Dopiszę jedynie, że chyba poniekąd rozumiem taką postawę związaną z brakiem kajania się i brakiem okazywania poprawności politycznej. Większość tych ludzi zostawiło całe swoje życie w odbudowywanie tej nowej polskiej rzeczywistości. Zostawiło zdrowie, młodość i w wielu przypadkach jedyny dorobek, którym mogliby się poszczycić u schyłku swego życia. Ja to również rozumiem i staram się wobec takich ludzi zachować umiar w snuciu jakichś ocen moralnych. Powinna to być chyba sprawa indywidualna i uzależniona tylko od wewnętrznego „poukładania sobie” życia zainteresowanych osób. Na pewno nie ma tu czarno-białej dialektyki, a ten, kto do niej dąży, jest po prostu idiotą.

 378. Czy na pewno Bauman uczestniczył w czymś złym?
  Jaki jest wskaźnik cena/zysk w tym rozciągniętym na kilka dekad eksperymencie?
  Jakie koszty ludzkie poniesiono w ramach dyktatur Franco, czy Salazara, w porównaniu z Polską po II światowej?
  A te kraje miały w roku 1939 porównywalne z Polską dochody i potencjał.

  Dodałbym do tego inny jeszcze czynnik.
  Poborowy miał niewielki wpływ na swój przydział.
  Pancerniak, czy artylerzysta?
  Żandarmeria, czy piechota?
  A potem jedynie przypadek decydował o życiu i śmierci……
  Wolność wyboru na wojnie jest dość ograniczona.

  Ci co zdążyli, poszli z Andersem, ci co nie zdążyli, z Berlingiem.
  Czy to ich wina?
  Mieli wpływ na los?
  Proste rozwiązania stosują prostacy……

 379. krzys52
  23 sierpnia o godz. 21:46

  Wtrącę się w dyskusje kwestią:
  „Jaki wpływ na demokracje mają obywatele Libii, czy Iraku”?
  Czy mają w ogóle jakiś wpływ, skoro Mocarstwa decyduja o ich losie?
  Dokładnie w takiej sytuacji byli Polacy.
  Kto jest terrorystą- czytaj żołnierzem wyklętym- jest kwestią przypadku….

  Z setek chyba ugrupowań, ludzie wybierają przypadkowo.
  Które zostanie wyklęte, a które uznane za patriotyczne?
  Kto będzie państwowotwórczy, a kto zostanie terrorystą?
  Tego nawet CIA nie wie…….

  Po ilus latach spisze sie „właściwą” historię.
  Kanoniczną.
  Resztę gumka hagiografa zmaże.
  A po przejęciu władzy przez inną opcję, pisana zostanie historia na nowo- pod nowych decydentów, często przez tych samych „historyków”
  Pecunia non olet……

 380. @wiesiek59. Co do Baumanna, jak widzę, to dzieli nas odmienna recepcja moralna. Nie chce drążyć sprawy armii Berlinga czy Andersa, bo to już poza wszelką oceną i akurat co do tego, nie powinno być wątpliwości. Mówimy o czasach po zakończeniu wojny. Baumann w 1945 roku mógł mieć przekonanie, że uczestniczy w czymś dobrym. I ja tego nie kwestionuję… Mówimy o perspektywie kilkudziesięcioletniej oraz rozrachunku ze swoim życiem. Wybacz, ale jego tłumaczenie, ze on nikomu krzywdy nie robił, bo jedynie roznosił ulotki propagandowe, mogłoby pasować do Streichera. Jego powiesili niesłusznie w sumie. Przecież tylko wydawał propagandowe pismo… Nie oznacza to, że chciałbym, by Baumanna powieszono, jak również mam wątpliwości, czy faktycznie Streicher zasłużył na śmierć.

 381. @wiesiek59 „„Jaki wpływ na demokracje mają obywatele Libii, czy Iraku”?
  Czy mają w ogóle jakiś wpływ, skoro Mocarstwa decyduja o ich losie?”
  ====================================
  I tutaj dochodzimy do ważnych aspektów moralnych. Pomijając sprawę oczywistych tendencji do zrzucania odpowiedzialności na okoliczności zewnetrzne, polityke, innych ludzi, to jednak człowiek jest (albo powinien już być) na tyle rozwiniętą jednostką, by empatia nabierała jednak bardziej realnych kształtów. Myślę, że tzw. „człowiek na poziomie” jest w stanie przeprosić nawet za coś, czego bezpośrednio nie uczynił. Za coś, czego był świadkiem, bo przecież zawsze rodzi się refleksja w człowieku, czy jego bierność czasem nie doprowadziła właśnie do jakiejś tragedii? Człowiek o wysublimowanej wrażliwości, a takim chyba powinien być Baumann, z racji jego humanistycznego wykształcenia, powinien zdobyć sie na taki gest. Moim zdaniem takim wyznaniem mógłby jedynie podnieść rangę swej osoby i uwiarygodnic swój autorytet moralny czy naukowy.

 382. Rafał Kochan (refleksje na kanwie Twojego wpisu z godziny 21.55)
  Stworzyłeś sobie budowlę ze słów i do niej chcesz naginać przeszłość, oczekując od tworzących i stanowiących peerelowską rzeczywistość jakiegoś przyznania się do uczestnictwa w złym. Urodziłem się równo z PRL. Jeśli była ona złem, to wszyscy je tworzyliśmy – czynnie lub biernie. Ale czy była złem? Czy była dla nas złem WTEDY?Owszem, narzekaliśmy (teraz jeszcze więcej), psioczyliśmy, zwłaszcza przy kieliszku, mówiliśmy, że to się musi rozlecieć, ale raczej nie za naszego życia. Więc w pewnym sensie byliśmy z rzeczywistością pogodzeni (jestem z rodziny robotniczej) – to była nasza rzeczywistość, nasza zwyczajność, nasze dzieciństwo, nasza młodość, nasza dojrzałość, nasze biedowanie i nasze radości. Lata mojego dojrzewania i dojrzałości, czyli lata 60-te, 70-te, 80-te to były lata zwyczajnego życia w swoim domu – bez mitycznej ubecji, bez wydumanych prześladowań, bez obaw o utratę pracy, z darmową, o wiele powszechniej dostępną niż teraz nauką. Za co ktoś miałby teraz przepraszać – za to, że chcąc urządzić jakoś lepiej swoje prywatne życie zapisał się do partii, do UB lub SB, pracował w milicji, był w rządzie? To były instytucje legalnego państwa, urządzonego, owszem, wedle narzuconej ideologii, ale przecież cały naród szybko się pogodził z tym, co narzucone i żył spokojnie w granicach danej mu swobody, słuchając Wolnej Europy, jeśli się dało słuchać. PRL to nie była skamieniałość, lecz państwo wciąż się zmieniające (lata Bieruta i lata Gierka to niebo a ziemia). Nie był czas żadnej martyrologii (za mały byłem by teraz mówić o latach 40-ych i pierwszej połowie 50-tych), porannych aresztowań, pałowania i wyrywania paznokci, jak usiłują dzisiejszej smarkaterii wmówić różni zaczadzeni, którzy mają chyba jakiś interes, by tak wmawiać – może w ten sposób budują ze słów swoją bohaterską przeszłość. Człowiek ma do przeżycia swoje własne, prywatne życie, a nie życie państwa lub jakiejkolwiek zbiorowości, tym bardziej – życie jakichś idei. Żyjący dla idei to zawsze liczona na palcach mniejszość, której życzyłbym jak najlepiej, ale nie umiem życzyć. Analizowanie tamtego czasu z dzisiejszej perspektywy może mieć wartość poznawczą, ale rozliczanie lub potępianie ludzi tamtego czasu (poza oczywistymi przestępstwami wedle ówczesnego i dzisiejszego prawa) z dzisiejszej perspektywy i domaganie się jakiejś ekspiacji uważam za dziecinadę, patetyczny spektakl po nic, z którego nie ma żadnej nauki. Co dobrego wyszło z przeprosin Kwaśniewskiego za przeszłość z sejmowej trybuny? Nic. Komentarze, że się wykpił jednym słowem. Nie ma z potępienia wczorajszego zła (z którego dopiero dziś zdajemy sobie w pełni sprawę, choć tamto państwo nie tylko ze zła się składało) dzisiejszego dobra – to tylko taki pozornie logiczny konstrukt myślowy, stereotyp, że najpierw trzeba rozliczyć przeszłość, by budować przyszłość. Alkoholik, który wyszedł z alkoholizmu, nie ma po co się rozliczać z przeszłością – niech sobie żyje po nowemu i tyle. Ktoś ma się skręcać ze wstydu, przepraszać za to, że żył? Samo domaganie się ekspiacji i rozliczeń automatycznie na nowo ożywiło podział na lepszych i gorszych, na patriotów i sprzedawczyków. Skrupulatnie policzono ofiary stanu wojennego, a policzył ktoś tysiące ofiar stanu Balcerowicza? Będzie ktoś za te ofiary przepraszał? Będą odszkodowania? Będzie się ktoś kajał lub nawet odpowiadał nie politycznie, ale karnie za dramatycznie złą w tym niby lepszym ustroju służbę zdrowia, za smarkatych, niedouczonych i bezkarnych sędziów, za dyspozycyjną i bezkarną prokuraturę, za bezradną policję, za bezczelnych komorników, za bezkarne obdarowywanie publicznym majątkiem i pieniędzmi nienapasionego Kościoła, za sprzedawany za kurtyną państwowy majątek (łatwo powtarzać stereotyp, że komuna się napasła państwowym, ale przecież ten majątek był zbywany w większości za rządów solidarnościowców), za śmieciowe umowy, za bezdomność, za bezrobocie, za biedę z nędzą, jakiej za komuny nie było, no, cholera, za wszystko (aż strach wyliczać, bo do końca życia nie zdążę)? Gdybasz o sobie: „wyraziłbym współczucie w stosunku do wszystkich ludzi, którzy ucierpieli w wyniku mojej determinacji”. Pan Jaruzelski zrobił to wielokrotnie. I na co się to komu zdało? Ano psu na budę. Dostał za to kamieniem w twarz. Tych trzeźwych, którzy rozumieli realia przed stanem wojennym, ówczesne uwarunkowania, rosnące żądania solidarnościowców, ich bitewną euforię i agresję, nie musiał przekonywać ani się przed nimi kajać, przepraszać, reszty – jołopów i koniunkturalistów – nie przekona, choćby żył tysiąc lat.
  Więc po co kajanie się, po co żal za grzechy, skoro nic z tego dla teraźniejszości nie wynika? Jak wiele się zmieniło w ludziach od czasu jak Kain zabił, a mama skradła? Czyżby dzięki rachunkom sumienia i ekspiacjom już nie zabijali i nie kradli? A gdyby konsekwentnie była przeprowadzona lustracja, Polacy by się stali aniołami?

 383. @Rafał Kochan z dn. 2013-08-23 h; 22.50.
  Ponieważ mój przedmówca w zasadzie zawarł w swoim wpisie wszystko w rzeczonym temacie dodam od siebie tylko to, iż Zygmunt Bauman na temat swoich wyborów z lat powojennych mówił w obszernym wywiadzie jaki kilka lat temu udzielił „Guardianowi”. I po co międlić na okrągło słomę, która już została dostatecznie zbita i zmielona. Ale to jest to co w rozmowie z Baumanem mówi Stanisław Obirek – Polacy są egzaltowani i „narkotyzują swoje mity”. Ekspiacja tych „co wybrali inaczej” niźli etosowcy i styropianowcy (których dziś namnożyło się całe bataliony, a wówczas była to garstka – poczytać Celińskiego, Modzelewskiego, Łuczywo czy Piniora, a obraz tej tzw. „opozycji demokratycznej” z lat 70-tych jawi się ilościowo nader mizernie) ma podbudować ego spóźnionych „walczaków” z Polską Ludową lub: „późno urodzonych” (z jednej strony), a z drugiej – poniżyć ewentualnych mądrzejszych od siebie reprezentantów takich wyborów, bo jakże to – ludzie władzy PRL-u mądrzejsi, sprawniejsi intelektualnie, merytorycznie do rządzenia lepiej przygotowani niż „etos” !? Tacy są obrazą i rzucającym się cieniem na nadętych i miernych „rewolucjonistów” co to za zasługi …… (tak jak np. Romaszewski, należały mu się apanaże i stanowisko godne pozycji i sekretarka i gabinet i samochód służbowy i komórka, bo walczył o demokrację !). Niemożliwe !!!!!
  W Polsce – jak zawsze. Chciano dobrze, a wyszło ……. Tylko etosie i styropianie, nie używaj argumentacji etyczno-moralnej bo tym bardziej się błaźnisz ! A o zwycięstwie moralnym zapomnij – bo jak mawiał Dobry Wojak Szwejk „zwycięzcą moralnym jest ten komu autentyczny zwycięzca przetrąci nogę”.

 384. @Jerzy Pieczul. „Stworzyłeś sobie budowlę ze słów i do niej chcesz naginać przeszłość, oczekując od tworzących i stanowiących peerelowską rzeczywistość jakiegoś przyznania się do uczestnictwa w złym. ”
  ========================================

  Myślę, że nie do końca uważnie przeczytałeś moje wpisy. Do niczego nie chcę naginać. Wyraziłem jedynie swoją opinię i kilkakrotnie zaznaczałem, że tworzenie świata czarno-białego jest idiotyzmem. Pochyliłem się także nad tym, jak to określiłeś: „to była nasza rzeczywistość, nasza zwyczajność, nasze dzieciństwo, nasza młodość, nasza dojrzałość, nasze biedowanie i nasze radości. ” Staram się ten kontekst również zrozumieć i mechanizm postępowania ludzi w oparciu o takie osobiste motywy. Ponadto, ja nie oczekuję od zwyczajnych ludzi, robotników, rolników, którzy nie wstąpili do PZPR (a było takich sporo. W mojej całkiem dużej rodzinie, poza jednym wujkiem, który ukończył studia, nikt nie należał do partii. A on sam, choć zaakceptowany w rodzinie, zawsze pozostawał mimo wszystko na uboczu i raczej stosunek był do niego albo pragmatyczny, albo obojętny) , by zrobili jakikolwiek rachunek sumienia. Mam do tych ludzi, szczególnie moich dziadków wielki szacunek, bo swoją pracą i poświęceniem, niezwykłym etosem do pracy, szacunku do ziemi, zwierząt oraz otwartością na drugiego człowieka (choć oboje skończyli za sanacji w jakiś zapomnianych wioskach na kresach wschodnich jedynie cztery klasy szkoły podstawowej) mogliby być wzorem dla każdego człowieka, szczególnie wszelkiej maści intelektualistów. Rachunek sumienia powinni zrobić ci, którzy współtworzyli ten cały aparat polityczno-siłowy, milicja, wojsko, wszelkie służby, administracja, i ci, którzy mniej lub bardziej pragmatycznie podpisywali cyrografy z partią; ci, co donosili; i ci, co kiedykolwiek mieli poczucie, że śmierć i złamane życiorysy tych wszystkich, którzy chcieli być wolni, zasłużyli na taki los, bez jakiejkolwiek empatii.

 385. @Radosław S. Czarnecki. Pozwól mi mieć prawo o używaniu takiej argumentacji, jaką uznaję za słuszną. Jeśli jest ona dla ciebie błazeństwem, to ok, masz prawo tak sądzić i nie zamierzam tutaj tupać nogami, że jesteś w błędzie i nakłaniać cie do zmiany zdania. Nie oczekuję również, by nagle świat i ludzie stał się taki, jaki sobie wyobrażam. Staram się nie oceniać ludzi z przełomu lat 40. i 50., a to, że opisałem wczesniej pewien sposób postępowania etycznego, jest jedynie moją projekcją tego, jak ja pojmuję całą tę historię i jak powinna ona zostać zaadoptowana przez ludzi. Jesteśmy w takim miejscu historii, że jedyne czego mogę oczekiwac od innych ludzi z tamtych czasów, to odwołanie się ich do własnego sumienia. To jest jest w moim przekonaniu taki mały test kultury i świadomości etycznej naszego narodu… Daleki jestem od poniżania, dyskredytowania i napiętnowania społecznego tych wszystkich, którzy mogliby szczerze przyznać się do swoich błędów (z wyjątkiem tych, którzy w oczywisty sposób przejawiali sadystyczne skłonności do drugiego człowieka, mordowali i nadgorliwie niszczyli czyjeś życiorysy).

 386. @ Rafał Kochan – Każda wojna niszczy człowieka i musi minąć wiele czasu (zawsze i obojętnie w jakich warunkach) gdy sprawa sumień wróci do normy. Trauma wojny gdy bezkarnie można zabijać „Innego” (w imieniu takich wydumanych i zmiennych w czasie pojęć jak ojczyzna, naród, wiara religijna, moja kultura czy rasa) niszczy wnętrza ludzi – tych pojedynczych i w wymiarze zbiorowym. Tak więc wybory ludzi z ww lat są nie do ocenienia dziś.
  Dla mnie Bauman to aktualnie największy polski humanista, zarówno z racji tego co pisze i jak widzi świat (i tylko to winno się liczyć przy ocenie człowieka – o to m.in. walczył tzw. etos „S” aby ocena człowieka miała jedynie wymiar merytoryczny, nie jakiś wydumany i subiektywny: tym bardziej tak zmienny jak oceny moralne) jak i z rozpoznawalności jego osoby na tym świecie. Nie wielu jest dziś w Polsce takich ludzi. No, chyba iż nadal ma obowiązywać zasada „aby polska wieś dostatnia, aby polska wieś spokojna ….” (czyli nadwiślańskie swojskie i powolne bagienko – tu intelektualne) – światowce tu nie są mile widziane. Przykład z ksenofobią i „nadęciem” narodowym wobec niemieckiej młodzieży śpiewającej na deptaku w Opolu i usuniętej z niego na wniosek „oburzonych polskich patriotów” (pewnie katolików) oraz wpisów nt.temat na forum – także i o meksykańskich marynarzach pobitych w Gdyni przez „kiboli” z Chorzowa (ile tam rasizmu, ile tam nienawiści, ile tam ksenofobii i nacjonalizmu – tfu !!!!) jest tu znamienny. jak źle pojmowany tzw. „patriotyzm” – w edukacji i propagandzie medialnej, jak żądania od ludzi ekspiacji (permanentnej) i ich ponizania ciągłego wpływa na mentalność i świadomość społeczną.
  Dla mnie ta atmosfera ciągłej nagonki na „Innego’ generuje takie m.in. zachowania zbiorowe i indywidualne.

 387. krzys52
  23 sierpnia o godz. 20:45
  Dobry komentarz, mysle identycznie.

  Ja uwazam ze obecna gloryfikacja powojennych bandytow jest aktem zgnilizny moralnej obecenej holoty partyjnej. To akt niegodziwosci ekstremalnej.

  Jeszsze kilka lat i beda przyznawac medale hitlerowcom i operatorom komor gazowych w obozach koncentracyjnych. Bo przeciez gdyby GG przetrwala nie bylo by ‚znienawidzonego PRL’ ani znienawidzionych mniejszosci narodowych. Ani wiekszosci polakow

  Partyjny motloch wykorzystuje kazda z okazji by dzielic polakow sklocac i na tym zerowac. A robia to na podstawie klamstwa, agitacji i omijania prawdy.
  Podczas gdy obecnie partyjny motloch zdolal juz zniszczyc elementarne podstawy zycia w Polsce. Dokonali wiecej niz hitlerowski okupant.

  Dzietnosc polakow w GG byla dwukrotnie wyzsza niz obecnie.

  Np, kazdy z tych bandziorow niedawno odkopanych przez Instytut Hanby Narodowej ma na swoim koncie co najmniej po kilkaset morderstw na polakach. Bandyckie podziemie oplacane przez zachod zamordowalo 20-30 tys polskich cywili. Ale Instytut Hanby nawet o tym nie wspomina. Krzywda sie stal ze bandyda dostal kule w leb.

  Bandyci ani AK nie wyzwolili nawet 1 km kw terrytorium Polski. Czesto wspolpracowli z okupantem w eliminowaniu mniejszosci narodowych i polakow.
  Gloryfikacja tamtej bandyckiej dzialanosci przez obecny motloch partyjny jest prowokacja. Aktem zgnilizny moralnej.

 388. Jerzy Pieczul
  24 sierpnia o godz. 1:08
  Dobry text.

  Obecna demonizacja PRL jest ohydnym spetaklem partyjnego motlochu. Chca w tensposob wyeksponowac swe rzekome ‚bohaterstwo’. Im wiecej czasu mija tym wiecej ‚bohaterow’ przybywa. A PRL zostal zastapiony zgnilizna, moralnym dnem i bandycko-wasalskim systemem wladzy.

 389. Jerzy Pieczul
  24 sierpnia o godz. 1:08
  To tak jakbym sam to napisał. Mądry, wyważony komentarz. Jasny gwint powinien się od Ciebie uczyć, a nie opowiadać, że PRL to był raj na ziemi.
  Pozdrawiam

 390. @Radosław S. Czarnecki. Ale ja też bardzo wysoko oceniam dorobek naukowy Baumanna. Jego dorobek i autorytet naukowy jednak nie powinien (przynajmniej dla mnie) zwalniać go od samooceny etycznej ani też być takiej ocenie poddany przez innych ludzi. To jest oczywiste, wyolbrzymiając nieco tę zależność, że wybitny artysta lub naukowiec może być kanalią, i odwrotnie – zwykły człowiek bez żadnego dorobku i wkładu w rozwój kultury – może być ucieleśnieniem cnót. W obu przypadkach zatem należy uczciwie ocenić, jednego za wzorową etykę, a drugiego za dorobek, jednoczesnie dostrzegając, że jeden z nich jest wątpliwy pod względem autorytetu moralnego, a drugi nie ma żadnego dorobku, który mógłby mieć realny wpływ na rozwój kulturowy człowieka. Ja również jestem przeciwnikiem nadęcia prawicowo-patriotycznego, i też jestem wrogiem wszelkich polowań na czarownice. Jedyne, czego nam potrzeba, to dystans zarówno do czyichś poglądów, jak i przede wszystkim – swoich. Można oczywiście być relatywistą moralnym, ale w mojej ocenie są pewne wartości etyczne w życiu człowieka, które są uniwersalne, wymykające się poszczególnym ekosystemom politycznym, religijnym czy światopoglądowym. Tylko one pozwalają być w miarę obiektywnym w ocenie rzeczywistości oraz zachowania innych ludzi, bez względu na ich kolor skóry, majątek, pochodzenie społeczne, wyznanie religijne, dorobek naukowy, wkład w popularyzację danej narodowości oraz kultury.

 391. Dodam tylko, że jeśli mielibyśmy poddać ocenie moralnej Baumanna przez pryzmat jego dokonań naukowych, to zaprzyczylibyśmy sami sobie i stworzyliśmy znów dogmatyzm oraz system podwójnych standardów społecznych. Z jednej strony chcemy rozliczać „święte krowy” z kręgu kościoła, ale z drugiej strony mielibysmy przyjąć maskę obłudy, którą sie posługują opętani katolicy, których KK obrabia tyłki, ale niczego złego nie dadzą sobie powiedzieć o nim powiedzieć, bo jest dla nich niekwestionowanym autorytetem. Czy tego właśnie chcemy?

 392. Ja uwazam ze obecna gloryfikacja wojennych bandytow jest aktem zgnilizny moralnej obecenej holoty partyjnej. To akt niegodziwosci ekstremalnej.

  „urwał nogę od taboretu i zrobił taką masakrę, że „aż mózgi na suficie wisiały”. Jednej takiej nocy Morel i jego żydowscy kompani zatłukli na śmierć 138 więźniów.”

  Izraelska gazeta „Maariv” z 21 lipca 1971 r. wyjawia końcowy sekret katyńskiej masakry.

  „Żydowski major w tajnej sowieckiej służbie i inni oficerowie przyznali mi się, że okrutnie zamordowali 12 tys. polskich oficerów w lesie katyńskim po wybuchu II wojny światowej.”

  „Tichonow (drugi oficer) i ja jesteśmy dwoma najbardziej nieszczęśliwymi ludźmi na całym świecie. Mordowałem >>polaczków<< moimi własnymi rękami. Zastrzeliłem ich."

  A co po wojnie wyprawiali oprawcy żydowscy z UB

 393. Jerzy Pieczul, 1.08 Ładnie to napisane. Taka była prawda, lub tylko część prawdy, do przyjęcia dla tych którzy jej poszukują. Niewielu ich jest. Mam nieco dłuższe i bogatsze doświadczenia. W życiu nie spotkałem agenta SB. Za to klęczałem przed automatem gestapo i siedziałem w kotle NKWD. Tamta Polska była jednakże moją Polską, niechcianą, ale moją. Pozwoliła mi ona na godne, kulturalne i pełne sukcesów zawodowych życie. Tej dzisiejszej się brzydzę także za to, że zafałszowała i obrzydziła moją biografię. I Milionów moich rówieśników. Dla pogłębienia tej wiedzy radzę przeczytać nowe dzieło filozofa, Andrzeja Walickiego http://www.universitas.com.pl/katalog/kat_152

 394. Wizja totalitaryzmu Paradowskiej to jedmomyslnosc z Donkiem. Na swoim blogu Paradowska cnzuruje tych co opieraja sie tej doktrynie.

  Ale to nie wystarcza. Jest jeszcze Gowin, bydle i cham ktory nie zgadza sie z umilowanym Donkiem. Lo bosze !!! Trzeba wiec zorganizowac nagonke aby go wyrzucili z PO.

  Spodziewam sie okresu pracowitosci ze strony Paradowskiej. To okres szukania hakow na Gowina. Sluzby juz na pewno dostaly takie polecenia. Usluzne dziennikarstwo juz to robi na ochotnika.

  Jest to oczywista hipokryzja. Bo Pardowska daje jednoczesnie do zrozumienia ze wladze PRL postepowaly zle z solidarna podobno demokratyczna opozycja. Wladze PRL zgodnie z doktryna Paradowskiej powinny te opozycje zniszczyc tak aby zaistniala jednomyslnosc.

  Jednoczesne ta solidarna opozycja byla tylko szajka totalitarnych lunatykow. Co teraz widac. Dozywotni partyjni dyktatorzy ‘wybierani jak pierwszy sekretarz PZPR, nie toleruja zadnych pogladow poza swoimi. A dyktator Donek nawet nie ma swoich pogladow, nawet nie wie po co wycwaniakowal wladze.

 395. Panowie.
  Lista nazwisk ludzi którzy zaczynali jako rewolucjoniści a kończyli jako dyktatorzy jest długa.
  Niektórzy jednak w międzyczasie zrobili sporo dla swych społeczności.
  Inni stworzyli opresyjne systemy dla utrzymania swojej władzy.
  Od kogo można zacząć?
  Napoleona? Ataturka?
  Piłsudski zaczął jako socjalista, skończył jako dyktator….
  Pol Pot zaczął od komunizmu, skończył jako ludobójca…
  Kadafi, Sadat, Husein, Castro, to postacie niejednoznaczne- opresyjni władcy którzy jednak starali się zmienić stosunki społeczne na bardziej ludzkie……

  Nasy władcy PRL w stosunku do władców z Ameryki Południowej, czy Hiszpanii, Grecji, Portugalii, nie wypadają źle. Byli mniej krwawi.
  I zapewnili bezpłatne nauczanie, industrializację, reformę rolną, opiekę zdrowotną, a przede wszystkim pracę dla wszystkich.
  Czy można było się zafascynować zmianami jakie nastąpiły w porównaniu z przedwojenną biedą? Zauroczyć koncepcją sprawiedliwości, egalitaryzmu?

  Nie było u nas szwadronów śmierci likwidujących opozycję.
  A i ta opozycja była koncesjonowana i dość nieliczna.
  Jak Polska wypadała na tle innych krajów w latach 60, 70?
  Chyba nie tak tragicznie jak się usiłuje przedstawić.
  Brak wolności zaś i paszportów w szufladzie, zamieniono na wolność- wyjazdu za chlebem, bezdomność, wegetację przy śmietniku- dla milionów.
  Następcy ocenią czy było to dobre rozwiązanie……

 396. Dla zamaskowania prawdziwych odwiecznych celów i intencji… wiecznie nienasycone ZŁO, niczym pogańscy kapłani… ukazujący się ludowi w przepięknych złotych ornatach… za każdym razem rzygało w koło najpiękniejszymi hasełkami mającymi na celu zahipnotyzowanie ludzi tymi „wspaniałościami”.

  Ogłupianie ludzi tego typu hasełkami, mającymi na celu za wszelką cenę odwrócić UWAGĘ, było i jest bardzo łatwe… a to dzięki kontrolowaniu przez tę nację od prawie 300 lat większości opiniotwórczych mediów nowoczesnego świata.

  „Na początku XX wieku w Niemczech, w Austrii i na Węgrzech większość gazet o zasięgu ogólnokrajowym (…) należała do Żydów (…)… (w Wiedniu nawet prasę chrześcijańską i antysemicką redagowali niekiedy Żydzi).”

 397. A im większy, bardziej fałszywy s.syn tym wymyślał piękniejsze hasełka…

  Jawiąc się tłumom rozdziawiającym japy… jako chodzące CZYSTE DOBRO jakiego nie znał wcześniej świat… Cudowne chodzące DOBRO o najczystszych intencjach… DOBRO gotowe każdemu za friko robić bez przerwy DOBRZE…

  Po prostu chodzący wyekstrahowany CZYSTY gen DOBROCI i MIŁOŚCI na kółkach. Tak oto czyste ZŁO jawi się zachwyconemu fanatycznemu ludowi który UWIERZYŁ w nowego bezinteresownego ziemskiego boga…

  BOGA, który niczego nie oczekuje w zamian… Boga, który ma taki kaprys by za friko robić wszystkim dobrze. Do tego wyjątkowo brzydzi się KASĄ! Alleluja i do przodu! http://goo.gl/HJdKv

 398. @wiesiek59
  24 sierpnia o godz. 9:59

  Wiesieku<60!

  Święte słowa!
  Można nie być fanem PRL, ale trzeba prawdzie zaglądać w oczęta. "Pokorni" obywatele – i tych chyba była większość – żyła jak mogła, wychowywała następne pokolenie w nie najgłupszy sposób. Jeszcze odczuwało nieco zręby biedy wojennej i przedwojennej i nie miało przewrócone w głowie, jak obecna młodzież – ta musi mieć wszystko i zaraz!!! Żadnego mozolnego dorobku, począwszy od walki o mieszkanie komunalne aż do budowy własnego domu po latach oszczędzania i wytężonej pracy.
  Byli oczywiście "rewolucjoniści", o których trudno powiedzieć, czy działali z szlachetnych pobudek, czy pomni znanego porzekadła:
  "Rewolucja to jakby mieszanie w szambie, najgorsze gówna wypływają na wierzch".
  To właśnie stwierdziłem po latach, gdy patrzę na kariery "styropianowców" w stylu Romaszewskiego i spółka, o Hofmanach i Kurskich nie wspominam, to nieudane pomioty styropianu, cwaniaki z nowego pokolenia.

 399. @jasny gwint
  24 sierpnia o godz. 9:16

  Mam dzisiaj pecha! Co czytam, to się z tym zgadzam. Na wszelki wypadek dalej będę przewijał wypociny „elementów”, bo gdybym i z nimi się zgadzał, miałbym dowód strasznej demencji, a tego nie pragnę.

  Są jednak drobne różnice miedzy mną a JG – ja widziałem kilku pracowników SB, głównie z powodu moich wyjazdów zagranicznych i po wysadzeniu auli przez Kowalczyków.

 400. A im większy, bardziej fałszywy s.syn tym wymyślał piękniejsze hasełka…

  Czegóż chcieć więcej? Tylko IDIOCI mogą chcieć Boga który nakazuje co tydzień zasuwać na nudne modły do Kościoła zamiast do marketu.

  Boga oczekującego codziennego odmawiania pacierza zamiast oglądania Szkła Kontaktowego, czy pornosów. Boga domagającego się przestrzegania jakichś głupich przykazań czy innych prikazów.

  A w cholerę… Gdy u konkurencji dostajesz Raj na ziemi i to całkowicie za DARMO!! Bez wysiłku! Bez wyrzeczeń! Modłów, poświęceń, itp. uciążliwości. Po prostu CUD. Żyć nie umierać.

  To coś więcej niż cudowna bajka.

  Bo nawet bajki nie oferowały nikomu za friko aż tyle wspaniałości. Nie musisz przecie dżinowi nic dawać w zamian, obiecywać. Nawet wymawiać 3 życzeń! Żydowskie DOBRO chce ci po prostu robić tylko dobrze za nic, za darmo…

  Polakom całkowicie wystarcza ta co jest ilość BOGÓW i KRÓLÓW z Ziemi Obiecanej http://goo.gl/1Q6JHa

 401. PS

  Czytam dalej (tzn. wyżej) i seria działa (np. Kochan, Pieczul)! Coś się dzieje niedobrego z pogodą to „bio…” jest chyba szkodliwe mimo słoneczka!

 402. Najpierw cię ignorują. Potem śmieją się z ciebie. Później z tobą walczą. Później wygrywasz

 403. Czy coś więcej może być potrzebne ludowi do szczęścia?

  Kto nie skusi się na tak szatańską ofertę? Kto będzie doszukiwał się drugiego DNA? Nikt. Nikt, bo każdy marzył jako dziecko by bez wysiłku, bez potrzeby poświęcania czasu na naukę, dostać piątkę.

  To właśnie nazywa się Rajem. I taki właśnie Raj oferują ONI, żydowscy cwaniacy, za DARMO wszystkim jak leci. I w taki bajkowy Raj uwierzyli jak dzieci. Bez mydła. Uwielbiający wierzyć w bajki lud łyknął ten kit bez mydła.

 404. Dlatego taki lud nazywany jest dumnie ludem oświeconym

  Niestety, dzięki żydowskiemu sprytowi, oświecony lud rozrasta się w zastraszającym tempie. Już teraz gdzie nie spluniesz to trafisz w oświeconego dyplomatołka przekonanego o wyjątkowości swego intelektu bo ogląda Szkło kontaktowe i czyta żydowską gazetę dla Polaków… A przecież gołym okiem widać, że tak naprawdę to skończeni kretyni… bezmyślnie niosący w świat żydowską dobrą nowinę klonowaną nieustannie w kontrolowanych przez nich mediach…

 405. Rafał Kochan
  Szanowny Rafale, czytam uważnie Twoje wpisy i doceniam – nie pierwszy raz – Twój refleksyjny, wyważony ton i chęć rozumienia. Poruszył mnie jednak i sprowokował do dłuższej wypowiedzi – nie tylko ściśle na zadany temat – wypowiedziany przez Ciebie, ale przecież snujący się jak…no, ten po gaciach, nowy, bo ledwie dwudziestoparoletni stereotyp polegający na żądaniu pokajania się za przeszłość. Mój stosunek do tego stereotypu bierze się z nabytego dawno temu wstrętu do patosu, ceremonialności, symboli i alegoryczności, które uważam za teatr kukiełek. Oczekujesz rachunku sumienia, ale, przepraszam – za co? „Za to, że żyli?” – napisałem w swoim tekście. Oceną czynów przestępczych niech zajmują się prokuratorzy. (broń Boże, IPN!), reszta była zwyczajnym życiem. Autorefleksja to dobra rzecz w każdych warunkach – i w małżeństwie (zwłaszcza po kłótni), i w partii politycznej, i w państwie, ale patrząc ze sporego dystansu na sprawy tego świata, nie widzę, by ówczesna rzeczywistość w Polsce i obecna tak mocno się od siebie moralnie różniły, by za tamtą oczekiwać kajania się, a za obecną – nie. Poza tym, Szanowny Rafale, z Twoim oczekiwaniem od innych rachunku sumienia szybujesz na podniebnych wysokościach, żeby nie powiedzieć: tworzysz science-fiction. Kogo stać na rachunek sumienia (nielicznych) i ma powody, bo go robić – a każdy jakieś miałby – robi to z własnej nieprzymuszonej woli, bez ponaglania; kogo nie stać, to choćby miał milion powodów, nie zrobi, bo nie potrafi, bo nie jest ukształtowany intelektualnie dla rachunków sumienia. Jest śmieszny katolicki rytuał spowiedzi i kajania się (co za przeoczenie, że ksiądz rachunku za to nie wystawia!), a obok tego są i dobrze się mają instytucjonalne katolickie łajdactwa, jak na przykład okradanie przez Kościół własnego (nie watykańskiego) państwa. I spowiedź jest odwieczna, i łajdactwa – odwieczne. To po co spowiedź, która niczego nie zmienia?

  Na koniec uproszczona, gorzka konkluzja: jak było, tak było, ale tamto państwo było mocne, na przykład dające obywatelom poczucie bezpieczeństwa, natomiast obecne państwo sypie się jak piasek za Grzesiem – same dziury. Tamto jest tylko wspomnieniem, dzisiejsze jest realne: ludzie przed szpitalami umierają, bo nie ten rejon, bo to, bo tamto…A Ty oczekujesz bicia się w pierś za przeszłość, kiedy nikt za teraźniejszość się nie bije.

 406. „To po co spowiedź, która niczego nie zmienia?”

  „Dr Heinrich Brüning, kanclerz Rzeszy w latach 1930-1932, odnalazł tylko JEDEN bank, który NIE ZNAJDOWAŁ się pod żydowską kontrolą. Polecił on, by rząd wszczął w tej sprawie dochodzenie, jednakże jego rezultaty utajnił, powodowany obawą o wybuch antysemickich zamieszek.”

  „Jakież ogromne było nasze zdziwienie, gdy nazajutrz Żyd nic nie pamiętał i dalej opowiadał swoje skandaliczne bzdury, jakby nic się nie stało.”

  Całość: Przestępczość Żydów. Pieniądz i władza. Cierpiące za niewinność czyste DOBRO i katolickie ZŁO http://goo.gl/9Ewi7

 407. Kolejna żydowska mądrość przeznaczone dla oświeconych gojów yntelygentów: „To po co spowiedź, która niczego nie zmienia?”

  To po co więzienia jak niczego nie zmieniają? Itd, itp… Fylozofie z najwyższej półki…

 408. Myślę, że blogowa dyskusja o niedawnej polskiej przeszłości nie może nie odnieść się do wnikliwego i wyciszonego wpisu Jerzego Pieczula.
  Sam nie wiem jak to się stalo, że wspirając czynnie zmiany stałem się zagorzałym krytykiem degeneracji jaką obecny system sieje w spoleczeństwie.
  Stąd zapewne coraz powszechniejsze zwracanie się pamięcią i wspominanie z rozczuleniem systemu, ktory zapewniał egalitaryzm i spokojną egzystencję w biedzie.
  Po latach zanikają jednostkowe gniazda tragedii, ktore utrwalają się w pamięci głownie tych, ktorzy ją przeżyli.

 409. Rafał Kochan
  24 sierpnia o godz. 9:01

  Czego chcemy?
  Obiektywizmu i dystansu…..
  Pewien poeta, nieco wyklęty ostatnio, już dawno temu napisał:

  „są w Ojczyźnie rachunki krzywd
  obca dłoń ich też nie przekreśli
  ale krwi nie odmówi nikt
  wysączymy ją z piersi i pieśni”……

  Oceniać bez ideologicznego zacięcia, potępiania w czambuł, znaleźć blaski i cienie, rozróżniać co było dobre, co złe.
  To trudne, ale możliwe.
  Świat idealny niestety nie istnieje.
  Stwórca spieprzył sprawę.

  „Dorosłe dzieci mają żal
  na kiepski przepis na ten świat”……

  Nasz fantastyczny turbokapitalizm i społeczny darwinizm za burtą pozostawia sporą część populacji. Pozycja społeczna zaczyna byc dziedziczna, a nie o to w karnawale Solidarności chyba chodziło.
  Beneficjenci zapomnieli o swoich korzeniach…..

 410. 5element9-pobil wszelkie rekordy pieniactwa.Na 406 postow on sam 125.Pieniactwo jest zboczeniem psychicznym-to nie jest choroba.On zapomina,z duren jest gorszy niz wrog!

 411. Ryba
  24 sierpnia o godz. 12:15

  Za kilkanaście lat w wiek emerytalny wejdą pokolenia 1500 i ci z umów śmieciowych.
  A wtedy zacznie się robić CIEKAWIE…….
  Myślący w kategoriach kadencyjności politycy są na to całkowicie nieprzygotowani mentalnie.
  Styropianowi geniusze zadbali o przyszłość swoją i swej progenitury.
  Co z resztą?
  Zyski ze sprywatyzowanych zakładów nie zasilą dochodów budżetowych.
  A jakichś nowych źródeł poza opodatkowaniem nie widzę.
  Jakiegoś perspektywicznego planowania również……

 412. CZYSTE ZŁO musiało więc wymyślić coś szczególnego – Atak na KK i Rydzyka

  Ale same tylko bajeczki dla wdzięcznego w tresowaniu ludu gojów mogłyby nie wystarczyć.

  Istniało minimalne niebezpieczeństwo, że ten tani pic mógłby nie wystarczyć odwracaniu uwagi ogłupianego codziennie ludu… Odwrócenia uwagi od PRAWDZIWYCH wyrafinowanych złodziei, manipulatorów i oszukańców w skali jakiej nikt nie jest w stanie sobie nawet wyobrazić…

  Dla lewaków – janczarów Żydów – ZŁO to KRK i ludzie wierzący, zaś dla Hitlera takim ZŁEM byli ŻYDZI http://goo.gl/kAinF

 413. Antonius 10.47. Widoczne miałeś u nich krechę. Mnie chyba olali. Jeździłem na Wschód i na Zachód, także za ocean w sprawach jednego z kluczowych resortów i omijali mnie. Uważam jednakże, że pełnili swoją służbę dla ówczesnego państwa. Jak każde szanujące się państwo. Pozdrawiam

 414. Chodzące CZYSTE ZŁO musiało więc wymyślić dodatkowo coś szczególnego.

  Coś co można by wrzucić z miną świątobliwego niewiniątka ubranego w złote ornaty… na arenę medialnego Koloseum. Coś co się nie dewaluuje. Coś co u wszystkich budzi oburzenie, skrajne emocje… Coś co się nigdy nie nudzi…

  Coś, czym podniecony tłum mógłby się codziennie bawić, kopiąc z wściekłością „ZŁYCH’… niczym azteccy wojownicy ścięte głowy wrogów… pośród wyjącego z radości motłochu… Drani typu @Hołub, @Simon, @ogrodnic, @izarys i im podobnych.

  Czyli wymyślić COŚ co się nigdy nie wymydli, absorbując cały czas UWAGĘ na pierdołach. By CZYSTE DOBRO mogło w spokoju kisić KAPUSTĘ.
  —-
  Skąd KOMUNA czerpie pomysły – LEWACY, janczarzy Żydów i NAZIŚCI – Bliźniacy http://goo.gl/LL5Cr

 415. @Jerzy Pieczul. Jestem świadomy tego, że być może moje oczekiwania mają charakter infantylnego idealizmu. Pocieszam się zwykle w tego typu okazjach, że lepiej jednak być na tym świecie idealistą niż cynikiem. Piszesz, z lekkim zabarwieniem sarkazmu, że „ledwie dwudziestoparoletni stereotyp polega na żądaniu pokajania się za przeszłość”. Nie sądze, by to był efekt jakiegoś stereotypu. II Wojna Światowa, faszyzm oraz komunizm bardzo wiele złego zrobiły we wszelkich wspólnotach ludzkich. Mało tego, zakwestionowały systemy wartości moralnych oraz normy współżycia, nie mówiąc już o degrengoladzie i spustoszeniu duchowym ludzi, których dotknęła gehenna cierpienia. Nie zapominajmy o tym, nawet jeśli komuś z nas dobrze się żyło za komuny, że spędziliśmy wówczas najpiękniejsze lata naszego życia. Nasz świat istnieje poza naszym czubkiem nosa. Jestem przekonany, że ta cała trzoda, która powstała w naszym kraju, polegająca na podziałach, uprzedzeniach, szukaniu winnych w naszym nieszczęściu, wzięła się między innymi stąd, że nie potrafiliśmy dotychczas rozliczyć się z własną przeszłością. Psychologiczne wypieranie z własnej świadomości niewygodnych zdarzeń nie uwolni nas od tego garbu przeszłości. „Przepraszam” i „Żałuję” – są pierwszym i jedynym krokiem do pojednania, nie tylko w kontekscie zmagania się ze swoją przeszłością, ale również w kontekscie relacji z innymi ludźmi, którzy obok nas żyli w pewnej wspólnocie. Jeśli tego nie będziemy w stanie zrobić, ten smród za Polakami będzie się ciągnął jeszcze długo. Ale kto ma dać pierwszy sygnał do tego, jeśli nie autorytety religijne, naukowe, artystyczne czy państwowe? Jeśli zwykli, prości ludzie widzą, że każdy z tych autorytetów chowa się za tysiącem usprawiedliwień, to niby dlaczego jakiś były komendant milicji obywatelskiej w Pcimiu Górnym ma mieć chwile refleksji nad tym, że nakazał spałować jakiegoś człowieka, który w przydrożnym barze, po pijaku powiedział, że „szlag z tymi komunistami” (a taki los dokładnie spotkał mojego dziadka). Ktoś moze powiedzieć, że powinien się cieszyć, że go gdzieś nie wywieźli i większy wpier… nies puścili…A te połamane żebra i odbite nerki w kontekście całego dobrodziejstwa, które spotkało nasz udręczony naród, są nieistotnym szczegółem. Zawsze też można powiedzieć, że gdzieś w Korei czy Chinach było gorzej. Zawsze można powiedzieć, że takie były czasy a człowiek w nich bywał bezmyślny i otumaniony złowrogą ideologią. Ale czy to wszystko porządkuje naszą przeszłość?

 416. Rafał Kochan
  24 sierpnia o godz. 13:02

  „…faszyzm oraz komunizm bardzo wiele złego zrobiły we wszelkich wspólnotach ludzkich. Mało tego, zakwestionowały systemy wartości moralnych oraz normy współżycia, nie mówiąc już o degrengoladzie i spustoszeniu duchowym ludzi, których dotknęła gehenna cierpienia….”

  Stosunki spoleczne zeszly do poziomu dzikiego bydla obecnie, po 24 latach transformacji. To efekt ‚polskiej demokracji’ i wasalskiego poddanstwa globalnemu imperializmowi.

  To rowneiz efekt debilizmu polskich przedstawicilei nauk spoleczno-humanistycznych. Tak zwanej intligencji polskiej bez mozgow.

  To grupa pasozytnicza dla ktorej na wolnym rynku jest tylko zmywanie garow. To grupa ktora wspiera wolny rynek ale utrzymuje sie z zerowania na podatniku.

  Polskie pasozyty te ‚inteligentne’ poukrywaly sie na posadkach rzadowych i kolektywnie wspieraja nieudolnosc ciemnoty niszczacej ten kraj juz przez 24 lata.

  Co za inteligencja to jest !!! W absolwencie szkoly podstawowej z Popopwa widzieli swego wodza.

  Jako przedstawiciel nauk spoleczno-humanistycznych pan panie mniej niz wielmozny Kochan jest winien przeprosiny. Za pospolite skurwienie inteligencji
  i umizgiwanie sie partyjnemu motlochowi i kk.

 417. A Żydzi – nie tylko w Polsce – nie mieli nigdy żadnych problemów w sztucznym kreowaniu ZŁA… ZŁA, które łaskawie wskazywali ludowi codziennie ogłupianych gojów.

  Po 1989 roku oczywistym było, że rzucą motłochowi do bezkarnego kopania Kościół Katolicki. Oczywiście, dla zachowania pozorów, skupili się w szczególności na synonimie ponoć wszelkiego zła – RYDZYKU.

  W tak strategicznych zagrywkach najważniejszym celem było, by zainteresowanie ZŁEM nigdy nie znudziło się ludowi gojów…

  Niezbędnym było więc ciągłe podniecanie ludu przeróżnymi historyjkami o niby licznych „przekrętach”, przewinieniach i innych nieprawościach czynionych przez ZŁO… Co oczywiście bardzo smuciło lico żydowskiego CZYSTEGO DOBRA…

  A oczywistym celem było odwrócenie za wszelką cenę UWAGI ludzi, by ukryć prawdziwe… na setki miliardów $ przekręty jakie CZYSTE żydowskie DOBRO kręciło na okrągło od setek lat wszędzie gdzie tylko nie spluniesz.

  Żydzi wiedzieli dobrze, że w potoku tego szlamu, tego błota rzucanego przez CZYSTE DOBRO, na CZYSTE ZŁO… łatwo będzie ukryć prawdziwe przekręty liczone w setkach, jeśli nie tysiącach miliardów dolarów. Ale to oddzielna historia o której napiszę przy okazji.

  Skąd się bierze ZWIERZĘCA nienawiść LEWACKICH faszystów? Tych janczarów Żydów http://goo.gl/Mp2kK

 418. @Axiom1. A skad wiesz, że ja jestem przedstawicielem nauk społeczno-humanistycznych? Mylisz się, jestem inżynierem i magistrem nauk ścisłych. Poza tym, nie widzę powodu przepraszania za „skurwienie się inteligencji i umizgiwanie sie partyjnemu motlochowi i kk.”, bo nigdy z nikim z wymienionych nie miałem żadnego zwiazku.

 419. Panie Profesorze, czy mógłby pan już zbanować tego szaleńca?
  Nie da się wyjść na blog.
  Zaczynam podejrzewać, że słusznie napisał, że puszcza Pan go celowo.
  To nie jest antysemita, to człowiek chory psychicznie i jest nieetycznym w mojej ocenie pozwolenie mu na produkowanie się.
  Chorym należy się szacunek a nie wystawianie go pośmiewisko

 420. Ot taki to CZARNO-BIAŁY obraz świata gojów został stworzony przez żydowskie CZYSTE DOBRO na własny użytek…

  Świat w którym oczywiście żydowskie CZYSTE DOBRO jest niby tym jedynie możliwym w świecie prawdziwym CZYSTYM DOBREM… A CZYSTE ZŁO, oczywiście może być tylko i wyłącznie ZŁEM. Proste?

  Ja DOBRY, ty, automatycznie ZŁY… I tak oto toczy się ten światek krojony na żydowską modłę… Choć wego czasu skopiowany od CZYSTEGO DOBRA przez Hitlera… Oni niczym się nie różnią (zresztą Hitler też był Żydem)… No, może poza tym, że ci pierwsi moralnie odpowiadają za wymordowanie w czasie pokoju 100 mln gojów a Hitler za wymordowanie w czasie wojny 6 mln Żydów…

  Tu potrzebne jest pewne wyjaśnienie.

  Hitler mordował Żydów w czasie wojny, ale nie od samego jej początku. Hitler zaczął mordować Żydów od połowy 1942 roku, czyli dopiero po zbrodni KATYŃSKIEJ i zbrodniach dokonanych przez Żydów z NKWD na narodach bałtyckich… Po prawie 3 latach od zajęcia Polski w 1939 roku.

  Dla lewaków – janczarów Żydów – ZŁO to KRK i ludzie wierzący, zaś dla Hitlera takim ZŁEM byli ŻYDZI http://goo.gl/kAinF

 421. W ramach uzdrawiania przez likwidację, zamyka się szkoły i sprzedaje budynki, kierując dzieci do przeludnionych klas i molochów po 2 000 uczniów. Zmianowość jest normą.
  Za lat sześć, będzie się szkoły odtwarzać, ze względu na wyż demograficzny.
  Ktoś widzi w tym sens, jakąś logikę?

  Jedyną jaką ja dostrzegam, to interes do zrobienia dla deweloperów.
  Szkoły, a raczej grunt na którym stoją, to łakomy kąsek.
  Wszak ci którzy zadbali o ich budowę dawniej, planowali na dziesięciolecia i zadbali o przyszłych obywateli kraju.
  Obecni włodarze jedynie liczyć kasę potrafią……

 422. Ot, taki to CZARNO-BIAŁY obraz świata gojów został stworzony przez żydowskie CZYSTE DOBRO na własny użytek…

  Świat, w którym żydowskie CZYSTE DOBRO jest tym jedynie możliwym prawdziwym CZYSTYM DOBREM w całym wszechświecie… A posiadając patent na DOBRO… CZYSTE DOBRO by robić gojom DOBRZE musi maszerować na czele swych janczarów – lewaków – przez świat miażdżąc jak walec złych gojów-podludzi i ich zabobony…

  Na obecnym etapie rozwoju czerwonej rewolucji CZYSTE ZŁO może być tylko i wyłącznie ZŁEM katolickim (NIGDY żydowskim, no chyba, że jakiemuś wariatowi odbije raz na kilka tys. lat). Proste? Czyli znany żydowski schemat… Ja, DOBRY Żyd – ty, automatycznie ZŁY katol…

  I tak oto toczy się ten światek skrojony na żydowską modłę… Choć, może poza jednym wyjątkiem… gdy swego czasu patent CZYSTEGO DOBRA na CZARNO-BIAŁY obraz świata skopiował sobie Hitler robiąc Żydom na złość…

  Oni niczym się nie różnią (zresztą Hitler też był Żydem)… No, może poza tym, że ci pierwsi moralnie odpowiadają za wymordowanie w czasie pokoju 100 mln gojów a Hitler za wymordowanie w czasie wojny 6 mln Żydów…

  Lewacy, ci janczarzy Żydów, NIENAWIDZĄ własnej tradycji, kultury, historii, religii http://goo.gl/XFOm1

 423. Tu potrzebne jest pewne wyjaśnienie.

  Hitler mordował Żydów w czasie wojny, ale nie od samego jej początku. Hitler zaczął mordować Żydów od połowy 1942 roku, czyli dopiero po zbrodni KATYŃSKIEJ i zbrodniach dokonanych na narodach bałtyckich przez Żydów z NKWD… Czyli po prawie 3 latach od zajęcia Polski w 1939 roku.

  Dla lewaków – janczarów Żydów – ZŁO to KRK i ludzie wierzący, zaś dla Hitlera takim ZŁEM byli ŻYDZI http://goo.gl/kAinF

 424. @Antoniusie, hej hej, a wiesz, że w kulki grają?
  Pozdrawiam, Nemer

 425. A im większy, bardziej fałszywy skurwysyn tym wymyślał piękniejsze hasełka…

  Jawiąc się tłumom rozdziawiającym japy… jako chodzące CZYSTE DOBRO jakiego nie znał wcześniej świat… Cudowne chodzące DOBRO o najczystszych intencjach… DOBRO gotowe każdemu za friko robić bez przerwy DOBRZE…

  Po prostu chodzący wyekstrahowany CZYSTY gen DOBROCI i MIŁOŚCI na kółkach. Tak oto czyste ZŁO jawi się zachwyconemu fanatycznemu oświeconemu (durnemu) ludowi który UWIERZYŁ w nowego bezinteresownego ziemskiego boga…

  BOGA, który niczego nie oczekuje w zamian… Boga, który ma taki kaprys by za friko robić wszystkim dobrze. Do tego wyjątkowo brzydzi się KASĄ! Alleluja i do przodu!

  Polska ziemia i narodowy majątek nigdy nie były i nie są prawowitą własnością Kościoła – Riposta http://goo.gl/e3B3BV

 426. @Kochan
  Przepros za kadry magistersko-inzynieryjne. Za otepienie polityczne i niemalze brak zdolnosci tworczych. Rok 2012
  Polska 2.15 patenta na milion mieszkancow
  Niemcy 168
  Szwajcaria 235
  Israel 400
  Japonia 498
  USA 343, Kalifornia 835 !
  I tak co roku.

 427. @Nemer
  24 sierpnia o godz. 16:03

  Nie wiem! Wczoraj patrzyłem na program Eurosportu i nic nie widziałem. Dziś nie zacząłem jeszcze telewizjowania. Poza tym przyjechał prawnuk i na okrągło leci MINIMINI+HD!
  Dziękuję za informację!

 428. axiom1
  24 sierpnia o godz. 17:17
  @Kochan
  Przepros za kadry magistersko-inzynieryjne. Za otepienie polityczne i niemalze brak zdolnosci tworczych. Rok 2012
  Polska 2.15 patenta na milion mieszkancow
  Niemcy 168
  Szwajcaria 235
  Israel 400
  Japonia 498
  USA 343, Kalifornia 835 !
  I tak co roku.

  Wyraźnie widzimy skutek okupowania przez 1000 lat naszego kraju przez Mądrych Żydów z których co 2 to potencjalny laureat nagrody Nobla.

  Przed II wojną światową w Polsce mieszkało 3,5 miliona Żydów. Była to największa w Europie społeczność żydowska. Ludność Polski liczyła wtedy 35 mln, zaś liczące 70 mln ludności Niemcy zamieszkiwało 500 tys. Żydów z czego 200 tys. (40%) uratował papież Pius XII.

  UWAGA: w Polsce odsetek Żydów był 14 razy (sic!) większy niż w Niemczech!!

  W XIX wieku na ziemiach polskich żyło 4/5 wszystkich Żydów świata. Pewnie tak bardzo przypadł im do gustu polski antysemityzm wysysany z mlekiem matki przez Polaków. Szybko dostrzegli, że łatwowiernych i poczciwych Polaków najłatwiej jest wyruchać.

  I pomimo tego, że Polskę zamieszkiwało aż tylu Żydów przez 1000 lat… to do dzisiaj patentów ni ch……a.

  Nawet jednego Kopernika nie spłodzili w Polsce ci geniusze…. Tak genialny jest NARÓD WYBRANY gdy wydoi do końca organizm nosiciela… i żywiciel pasożyta ledwo już dycha…. wiec nie ma komu podpierdolić patentów…. bo pasożyt całkowicie ubezwłasnowolnił moich braci i mój Kraj Ojczysty dojony od 1000 lat jak dojna krowa największą na świecie lichwą…

 429. Rafał Kochan
  Szanowny Rafale, może ciut ogólniej o temacie bicia się w pierś. Z całą pewnością Twoje budujące duchowo, a nie rujnujące spokój społeczny – jak odwetowa lustracja – oczekiwania ocierają się o fantastykę, choć bez wahania potraktowałbym umiejętność samoanalizy i samooceny jako jeden z najwyższych celów cywilizacyjnego postępu. Czyli nie odrzucam Twojego oczekiwania, traktuję je natomiast jako piękne marzenie, kiedyś i mnie nieobce. Marzyłem, że ten, który jest winien, nie będzie miał oporów w przyznaniu się do winy, że będzie najwyższym sędzią siebie samego i pierwszy powie: „Jestem winien” i dokona analizy swojej winy. Banalne „przepraszam” raczej jest puste, powiedziane dla świętego spokoju (choć też się liczy jako dobry gest), samokrytyczna analiza natomiast własnych czynów jest dowodem bardzo wysokiego poziomu intelektualnego i moralnego, jest dowodem, że sprawca zrozumiał i zwyciężył własny egoizm, egotyzm i egocentryzm, że zwyciężył własną słabość. No tak, ale gdyby on był taki zwycięzca, to byłoby w nim miejsce na słabości? Słowem, mówisz, Rafale, o ludziach zwykłych, a oczekujesz, by byli z najcenniejszego kruszcu. Jestem za, a nawet przeciw.

  Dla porządku – by było wiadome, że trochę wiem, o czym mówię: mój ojciec siedział 4,5 roku w radzieckich łagrach, a sponiewieranie i potem nachodzenie mojego brata przez SB w stanie wojennym było główną przyczyną poźniejszej tragedii w rodzinie.

  Przedstawiam Ci, Szanowny Rafale, dziadka Chaima, od którego się uczyłem życia.

  DZIWY PRZYRODY, CZYLI: PANIE BOŻE, POMAGAJ

  – Dobra – mówi dziadek Chaim – zanim zaplątał ci się język, opowiadałeś, że ojciec podłączył się w łagrze do kaloryfera.
  – Do jakiego kaloryfera! – mówię. – Do prądu.
    – Panie, Ty wiesz najlepiej, czego potrzeba Twojemu stworzeniu. Tatuś umarł na zawsze. To skąd się potem od niego nasłuchałeś o Syberii – przez telefon?
  – Wybacz, dziadku Chaim, prawda jest taka, że trochę strach mówić.
  – Mów, psia twoja mać, bo i tak jedno z dwóch: albo się podłączył, albo się nie podłączył.
  – Chciał się podłączyć.
  – I co – nie było prądu?
  – Chodzi o to, że prawda jest w poprzek historii. W jakimś nieznanym kraju mogliby powiesić za to na latarni.
  – O dupę potłuc taki kraj, gdzie prawda wisi na latarni.
  – Sam też nazmyślałeś, że jesteś Beni Krzyka syn.
    – Ty najpierw odpowiadaj, jak pytają, potem będziemy odróżniać prozę od poezji.
  – Ojca uratował enkawudzista.
  – I na zdrowie.
  – Ty chyba nie wiesz, co znaczy powiedzieć głośno taką rzecz.
  – Siedziałem piętnaście lat, a jakiś nieopierzony gawron będzie mówił, co wiem, czego nie wiem. Pluję na enkawude, tam też byli ludzie.
   – U nas prędzej się wierzy w śmierć, życie jest podejrzane: albo sajensfikszn, albo kolaboracja.
  – Ja kolaborowałem ile wlezie: chlałem z enkawudzistą z jednego ogórka. Też, można powiedzieć, niezły fiks.
   – Koło ojca znalazł się w ostatniej chwili oficer. Kto uwierzy, że taki podał rękę?
   – Widać miał oczy, jak się znalazł. Ile się staruszkowi, w takim razie, pożyło?
   – Osiemdziesiąt cztery.
   – Proszę, co oficer potrafi. Co ojcu nagadał?
  – Najpierw podskoczył, złapał za kołnierz, potem normalnie, jak człowiek: że też ma wszystko w dupie, ale musi, że koniec sam przyjdzie.
  – Chwała Bogu, masz trochę trzeźwych dzieci, matko Rosjo.
  – A u nas, widzisz, przyjął się inny obrazek: na przykład, gówniarz Morozow wydaje własnego ojca. Mój tata też miał przyjemność: zwiali z kumplem z łagru. Jednego rana znalazł ich w stogu siana kołchoźnik. Bardzo był współczujący, zaprosił do siebie. Jeszcze nie zdążyli zjeść chleba z mlekiem, już ich drapnęła milicja.
   – Zatumaniła naród radziecka władza, co tu gadać. Każda po trochu tumani. Dziękuj Bogu, że ojcu akurat się trafił dalekowidz. Chyba, że ty…tego… kosmopolita.
  – Tego czy tamtego, co szkodzi podziękować. Kiedyś słyszałem od jednego dziadka jak jemu dziękowali. Też dziw przyrody: pomógł oficerowi SS.
   – Uch, swołocz! Jakim to, bladź, niepisanym prawem?
   – Bez prawa. Pod koniec wojny nasi pędzili jeńców. Jeden zwiał, schował się u tego dziadka. Tłumaczył, że nie mógł odmówić, jak brali do SS, nikogo nie zabił, jest protestantem.
  – Ciekawe, po co, suka jego mamunia, zwiewał, jak nie zabił.
  – Przecież w nim nie siedziałem. Może – na wszelki wypadek.
  – Dziadek uwierzył w wypadek?
   – Uwierzył, nie uwierzył, ale przechował. Na początku siedemdziesiątych lat Niemiec przyjechał z córką dziękować. W sam raz przy dziadku był syn.
   – Tfu, daj trochę odsapnąć od sensacji. Ja tu w pocie czoła opowiadam niestworzone rzeczy, a ten, patrzcie – na poczekaniu: pożenili się, mieli hitlerowskie dzieci, ja tam byłem, po żydowskiej brodzie mi ciekło.
   – Nie ma ani jednego zmyślonego słowa. Jaki, po twojemu, zbrodniarz wracałby dziękować dobroczyńcy? Młodzi – no, już nie tacy młodzi – robią teraz poważne biznesy w Polsce. Dziadek – trochę dalej: zmarł pod koniec życia z przejedzenia. Wcześniej zdarzyło mu się być bogatym jak mysz kościelna.
  – Znaczy – Niemiec dał papu.
  – Na to wychodzi.
  – Nie wierzę.
  – Nie będą się zaklinał.
   – Teraz wierzę. Cóż, wygląda, że trzeba będzie zakładać piątą ko…tfu!… międzynarodówkę. Jeszcze tego nie było, żeby ruski Żyd z Polakiem rozczulali się w Odessie nad niemieckim szczęściem.
  – Ale jest.
  – Czy ja coś mówię? Nic nie mówię. Ja mogę tylko powiedzieć: Panie Boże, pomagaj w szczęściu, a jakby co, to i w nieszczęściu. Ale On i bez gadania wie, co robić, dlatego nic nie mówię. Ile to nam zostało po twoich amerykańskich kieszeniach?
  – Nic nie zostało po kieszeniach, dziadku Chaim – to, co na stole.
  – A jakim tytułem taka niepotrzebna mina? Nie gaś ducha, marnotrawny ojczulku. Flaszka, można powiedzieć, duża rzecz w razie dołożyć jeszcze jedną. To to już, przepraszam bardzo, nie da rady, żeby nie dołożyć – byłby wielki wstyd dla całego obszaru, gdyby się wkradło podejrzenie, że stary Chaim wita gości, tylko nie umie odprowadzać.
   – Znowu nie pozbieramy się z rozumem.
  – Wypatrzyłeś w pobliżu coś mądrzejszego? To nie zawracaj gitary. Siądziesz, dajmy na to, innym razem, powiesz do krzesła: „Gdzie to się podział dziadek Chaim”?, a ja co – schowam się za przechodniego aniołka i będę udawał ze wstydu, że nie słyszę? Komu w drogę…
  – „Korzystajcie z usług kolei państwowych” powiedział profesor Sieriebriakow, wypijając butelkę „Stolicznej” i kładąc się pod pociąg. Siulim, międzynarodowa biedoto!
  Patrzymy: kolejny dziw przyrody – dziadek Matwieicz z nienapoczętą flaszką!
      – Siulim! – powiedzieliśmy w trzech naraz jak jedna osoba, i pofrunęliśmy patrzeć z góry na latające odrzutowce.

 430. Rafał Kochan
  Użyłem frazeologizmu „siedział w łagrach”. To nie było, oczywiście, dosłowne siedzenie, jak na przykład naszych internowanych, którzy potem masowo wystąpili o odszkodowania, na które składała się i się chyba dalej składa dzisiejsza biedota – to było na przykład tyranie w kopalni węgla na kolanach w chodnikach o wysokości jednego metra.

 431. „axiom1: @Kochan Przepros za kadry magistersko-inzynieryjne. Za otepienie polityczne i niemalze brak zdolnosci tworczych. Rok 2012, Polska 2.15 patenta na milion mieszkancow, Niemcy 168, Szwajcaria 235, Israel 400, Japonia 498, USA 343, Kalifornia 835 ! I tak co roku.” 24 sierpnia o godz. 17:17

  Wyraźnie widzimy skutek okupacji i bezkarnego dojenia przez 1000 lat mojej Ojczyzny nie tylko niewyobrażalną LICHWĄ przez Mądrych Żydów z których ponoć co drugi to potencjalny laureat nagrody Nobla.

  „W XIX wieku na ziemiach polskich żyło 4/5 wszystkich Żydów świata. Przed II wojną światową 3,5 miliona a odsetek Żydów był 14 razy (sic!) większy niż w Niemczech!”

  I pomimo tego, że Polskę zamieszkiwało aż tylu Żydów przez 1000 lat… to do dzisiaj patentów ni ch……a.

  Nawet jednego Kopernika nie spłodzili w Polsce ci geniusze z Ziemi Obiecanej… Tak genialny jest NARÓD WYBRANY… gdy nie ma komu podpierdolić patentów. A nie ma komu, bo dojony bezkarnie nie tylko największą LICHWĄ w świecie od 1000 lat organizm żywiciela ledwo dycha… wydojony do końca przez bezwzględnego pasożyta któremu ciągle mało i mało…

  I ciągle pasożytowi źle i źle więc nie ustaje w ryciu i skłócaniu, niszczeniu i degeneracji ledwo stojącego na nogach, upadlanego bez przerwy z najwyższą lubością społeczeństwa… Kiedyś tak wielkiego i dumnego…

  O tym jak się UPADLA i SKUNDLA dumny NARÓD http://goo.gl/WZDcn

 432. Wszystkim szukającym jakichś wartości uniwersalnych, ponadczasowych, imponderabiliów, polecałbym starą lekturę- trylogię Grzesiuka.
  Zaczynała się chyba od „Boso ale w ostrogach”……
  Od ulicznika warszawskiego z niewielką szansą na pracę, po więźnia obozu koncentracyjnego.
  Kwestią przypadku i codziennych wyborów było przeżycie.
  Pozostać człowiekiem w nieludzkich czasach, to też kwestia przypadku.

  Najwięcej o czasach pogardy mówią pamiętniki tych którzy przeżyli.
  Choć ci którzy nie przeżyli też wpływają na świat- Pamiętnik Anny Frank…..

  Jerzy Pieczul
  Aż zazdroszczę świetnego pióra…..
  Teksty godne pozazdroszczenia.

 433. @Jerzy Pieczul. W rzeczy samej, banalne „przepraszam” o niczym nie świadczy. Dlatego w jednym ze swoich komentarzy zastrzegłem o szczerości takiego wyznania. Oczywiście szczerość ta jest niesprawdzalna, ale należy zaufać drugiemu człowiekowi … inna sprawa że wielu z nich nie stać nawet na taki pozornie błahy gest… może i dobrze, jeśli faktycznie nie czują takiej potrzeby, to lepsze jest milczenie niż oszukiwanie siebie i innych… Piszesz, że „oczekuję, by byli z najcenniejszego kruszcu. Jestem za, a nawet przeciw.” Owszem, oczekiwałbym tego, ale zdaję sobie sprawę z tego, że nie jest to proste. Dlatego tak ważne jest zachowanie elit. Daleki jestem od tego, by oczekiwać od zwykłych ludzi a nawet klasy średniej jakichś publicznych aktów żalu i przeprosin. Myślę, że wiele dobrego zrobiłoby, gdyby na taką szczerą odwagę zdobyliby się prominenci ówczesnego systemu, zarówno ze swiata polityki, nauki, jaki i sztuki oraz religii. Elity nie tylko są potrzebne swojemu narodowi do doraźnych celów związanych z odpowiednim funkcjonowaniem państwa, ale również, a może przede wszystkim, do wytyczania standardów moralnych oraz rozbudzania refleksji. Prawdziwa przemiana zachodzi w głowach narodu, a nie w pustych deklaracjach lub obłudnych manifestacjach poprawności politycznej. Innymi słowy, za taki stan rzeczy, jaki jest w Polsce, obarczam winą głównie elity a nie tzw. zwykłych ludzi. Ponadto, jak dobrze wszyscy wiemy, słowo „przepraszam” i przyznanie się do winy są nie tylko trudne do wcielenia w życie przez dzieci, które staramy się przecież wychować zgodnie z pewnymi zasadami, ale przez nas samych, już dorosłych ludzi. Ilu z nas miało jakąś blokadę, by przeprosić nasze żony, naszych rodziców, przyjaciół za coś, co ich zabolało z naszej strony? Jako ludzie jesteśmy jednak obarczeni aktem transgresji wobec siebie. To nasz obowiązek, zarówno w stosunku do samych siebie, jak i w kontekście kształtowania właściwych relacji społecznych. Jeśli nie będziemy przekraczać samych siebie w tego typu trudnych sprawach życiowych, to pozostaniemy nic nie znaczącym pokoleniem, które przełożyło wygodnictwo, konformizm i zakłamanie kosztem wyższych wartości. Nie powiem, urzekającą historię przedstawiłeś z dziadkiem Chaimem. Mój dziadek może i nie był az tak rozmowny, ale swoje wraz z babcią mi opowiedział o ich wzruszajacych losach przed- i powojennych. Jako, że po wojnie moi dziadkowie osiedlili się na ziemiach odzyskanych, a konkretnie na Dolnym Śląsku, to i problem z wysiedlaniem Niemców też nie był im obcy. Pamiętam, jak właśnie babcia mi opowiadała o opuszczaniu domu, który miała zajać z dziadkiem, przez rodzinę niemiecką. Zawsze miała łzy w oczach, gdy to opowiadała… I choć nigdy o tym wprost nie powiedziała, ale wyczuwałem, że czuła się winna czyjegoś cierpienia… Czy wtedy mogło mieć znaczenie, że dzięki narodowi niemieckiemu zawdzięcza kilkuletnią rozłąkę z rodziną? Że nie była na pogrzebie swego jedynego rodzica? Że jako nastolatka w zakładach bawełniczych w Bielefeld była traktowana przez Niemców i Niemki jako podczłowiek? Że wyszukiwała na śmietnikach niedojedzony chleb przez Niemców? Człowiek tak samo cierpi, i każde cierpienie trzeba uszanować… Chyba że chce się stosować kryteria prymitywnego odwetu, to wtedy cierpienia Niemca, Ukraińca, Litwina można uznać za coś normalnego… Ale nasze Cierpienie jest ponad ich cierpieniem… Taka segregacja moralna na pewno dużo świadczy o nas … Nie dziwmy się potem, że ktoś nas nie szanuje…

 434. wiesiek59
  Ojej, Wieśku, przypomniałeś mi mojego zbawiciela! Dawno temu byłem w marnym stanie, a żona, chytrus jeden, zamiast jakiej ćwiartki, przyniosła Grzesiuka – wszystkie trzy części: „Boso, ale w ostrogach”, „Pięć lat kacetu” i „Na marginesie życia”. On postawił mnie na nogi. Okropnie mi zaimponowała jego moc przeżycia, zwłaszcza w czasie okupacji: nigdy nie był baranem, który potulnie szedł na rzeź.
  Dzięki za dobre słowo i przypomnienie fantastycznego człowieka.

 435. „axiom1: Rok 2012, Polska 2.15 patenta na milion mieszkancow, Niemcy 168”

  Wyraźnie widzimy skutek okupacji i bezkarnego dojenia przez 1000 lat mojej Ojczyzny nie tylko niewyobrażalną LICHWĄ przez Mądrych Żydów z których ponoć co drugi to potencjalny laureat nagrody Nobla.

  „W XIX wieku na ziemiach polskich żyło 4/5 wszystkich Żydów świata. Przed II wojną światową 3,5 miliona a odsetek Żydów był 14 razy (sic!) większy niż w Niemczech!”

  I pomimo tego, że Polskę zamieszkiwało aż tylu Żydów przez 1000 lat… to do dzisiaj patentów ni ch……a.

  Nawet jednego Kopernika nie spłodzili w Polsce ci geniusze z Ziemi Obiecanej… Tak genialny jest NARÓD WYBRANY… gdy nie ma komu podpierdolić patentów. A nie ma komu, bo dojony bezkarnie nie tylko największą LICHWĄ w świecie od 1000 lat organizm żywiciela ledwo dycha… wydojony do końca przez bezwzględnego pasożyta któremu ciągle mało i mało.

  I ciągle pasożytowi źle i źle więc nie ustaje w ryciu i skłócaniu, niszczeniu i ciągłej degeneracji ledwo już stojącego na nogach, upadlanego bez przerwy z najwyższą lubością społeczeństwa… Kiedyś tak wielkiego i dumnego…

  Żydzi są absolutnymi mistrzami świata tylko ryciu, judzeniu i skłócaniu narodów, społeczeństw, poczynając od grup społecznych, poprzez mniejszości prawdziwe i wydumane a kończąc na rodzinie i poszczególnych jej członkach… To jest CZYSTE ZŁO…

  O tym jak się UPADLA i SKUNDLA dumny NARÓD http://goo.gl/WZDcn

 436. Rafał Kochan
  No cóż, Szanowny Rafale, Sto razy się możemy zgodzić, raz, a nawet dwa – nie zgodzić. Nic nie przeszkadza w uważnym, kilkakrotnym czytaniu tak refleksyjnego człowieka jak Ty

 437. @Jerzy Pieczul. I ja tak myślę. Cieszę się, że bez skakania sobie do gardeł potrafiliśmy na tym blogu dowieść, iż można na poziomie ze sobą rozmawiać. Bo przecież nie o to chodzi, by kogoś zapędzać w kozi róg siłą swych argumentacji; posługiwać się demagogią i deprecjonować adwersarza. Ważne, że czytamy się z uwagą i próbujemy zrozumieć drugiego człowieka. Czyż potrzeba czegoś więcej w tego typu dyskusjach? Życzę Panu, jak i pozostałym czytelnikom tego blogu miłego, sobotniego wieczoru w gronie najbliższych. Do następnego razu!

 438. Zdrowia i pogody ducha, Rafale. Z tym że wolałbym być dla Ciebie zwykłym Jurkiem. Dziadek Chaim mówił nawet: „Jurka”.

  Świetnie się rozumiemy z tym zapędzaniem w kozi róg. Dawno temu uzmysłowiłem sobie powszechność zachowań ambicjonalnych, które przestawiają klepki i uniemożliwiają poznanie. Główny cel w Polaków rozmowach to być górą, zwyciężać, a nie – poznawać. Pewnie stąd znani jesteśmy jako naród ambitny, ale nie za mądry.

 439. Zaraz zacznie łkać nad złamanym źdźbłem trawy przez pekińczyka biegającego po trawniku i nad holenderskim wróbelkiem zastrzelonym z wiatrówki… No w mordę… Co za chodząca dobroć i kultura… Co najmniej trzy serca na jednej tylko dłoni… i mniód wylewający się wszystkimi otworami… No jak takiego dobro-ducha nie kochać??…

  A co znajduje się pod tą maską? Jakiej wielkości kły zobaczylibyśmy u tego dobrotliwego pod publiczkę cwanego Żyda gdyby znów poczuł się silny? Niezagrożony ripostą??

 440. Prasa bardzo niedbale ogłasza te wszystkie wypłaty jako „kombatanctwo” i „heroizm”. Czyni to jednak od czasu do czasu z taką oto sugestią: skoro istniało bohaterstwo dziś wysokopłatne, to musiała istnieć wojna. Tych wzbogaconych na polityce bonzów od czasu do czasu rusza sumienie i występują wtedy z żądaniami wypłat dla pośledniejszych malkontentów, tak samo z racji biedy niezadowolonych w III RP, jak byli niezadowoleni w PRL. Mnożą się projekty specjalnych emerytur dla konspiratorów (wystarczy dwudniowe zatrzymanie przez SB lub wymuszona (?) emigracja, by do tej kategorii należeć), którym zawdzięczamy trzynastoprocentowe bezrobocie i masową emigrację zarobkową, niewymuszoną oczywiście. Mają ci weterani demokracji być zrównani pod względem emerytur z oficerami SB. Statystyka MSW idzie im na rękę i ustala na tę okazję emerytury tych ostatnich na 3500 zł. „Spłaćmy nasz dług za wolność”, głoszą autorzy projektu ustawy, mający silne poparcie bohaterskiego prezydenta i nie mniej heroicznych senatorów.
  http://www.przeglad-tygodnik.pl/pl/artykul/bronislaw-lagowski-wstydu-nie-maja
  =============

  Łagowski….

 441. Kto może popełnić 197 wpisów pod jednym artykułem? Tylko schizofrenik w stanie pobudzenia z gonitwą myśli. Trzeba być wyrozumiałym.
  Oczywiście mam na myśli tego, któremu pewnego 5-tego elementu brakuje.

 442. Czyż nie jest to wspaniała historia?

  https://www.youtube.com/watch?v=zISE8awsaV4

  Wstyd się przyznać, ale ja dopiero dzięki ONETOWI, dzisiaj dowiedziałem się o tym wspaniałym człowieku, wojowniku. Zamiast robić kolejne, pomnikowe dzieła filmowe o Wałęsie, Powstaniu Warszawskim czy innych martyrologicznych zdarzeniach, mógłby Wajda albo inny reżyser zrobić film fabularny o tym człowieku. Piękna postać i, jak dla mnie, niekwestionowany wzór do naśladowania.

 443. Dlaczego Żydzi nie spłodzili w Polsce nawet jednego Kopernika w ciągu 1000 lat choć co drugi Żyd to potencjalny Noblista? http://goo.gl/GWlU7L

 444. 1. Tadeusz Reichstein (1897-1996) urodzony we Włocławku chemik, w 1950 roku otrzymał nagrodę Nobla z medycyny i fizjologii za odkrycie
  kortyzonu.

  2. Izaak Singer (Isaac Bashevis Singer) (1904-1991) urodzony w
  Leoncinie niedaleko Warszawy, w Polsce mieszkał do 1935 roku, w 1978
  roku otrzymał nagrodę Nobla z literatury.

  3. Józef (Joseph) Rotblat (1908-2005) urodzony w Warszawie, w 1938
  roku na Uniwersytecie Warszawskim otrzymał doktorat z fizyki, dwa lata
  później wyjechał do Wielkiej Brytanii, w 1995 roku otrzymał pokojową
  nagrodę Nobla za wysiłki w celu zredukowania broni jądrowej na
  świecie.
  Józef Rotblat całe życie mówił po polsku i podkreślał, że jest
  Polakiem z brytyjskim paszportem. Protestował przeciwko zapisywaniu
  jego imienia jako „Joseph”.

  4. Mieczysław Biegun (Menachem Begin) (1913-1992) urodzony w Brześciu nad Bugiem, opuścił Polskę w 1940 roku, został szóstym premierem Izraela, w 1979 roku otrzymał pokojową nagrodę Nobla za podpisanie traktatu z Egiptem.

  5. Leonid Hurwicz, urodzony w 1917 roku, od 1919 roku mieszkał w
  Warszawie, gdzie ukończył studia prawnicze, w 1940 roku wyjechał do
  USA, w 2007 roku otrzymał Nagrodę Nobla z ekonomii.

  6. Szymon Perski (Szimon Peres) urodzony w 1923 roku w Wiszniewie
  (województwo wileńskie), wyjechał z Polski w 1934 roku, został
  dziewiątym prezydentem Izraela, w 1994 roku otrzymał pokojową Nagrodę
  Nobla.

  7. Jerzy Szarpak (Georges Charpak) urodzony w 1924 roku w Dąbrowicy
  (województwo wołyńskie), wyjechał do Francji w 1931 roku, otrzymał
  nagrodę Nobla z fizyki w 1992 roku.

  8. Andrzej Wiktor Schally (Andrew Viktor Schally), urodzony w 1926
  roku w Wilnie, syn generała Kazimierza Schally, szefa gabinetu
  prezydenta RP Mościckiego, po wybuchu II wojny świat. wyjechał z
  Polski, otrzymał nagrodę Nobla z medycyny w 1977 roku.

  Spłodzeni w Polsce, Żydzi, a wyjeżdżali czegóś… 🙁

 445. Dla mnie dyskusja pod obecnym wpisem prof. Hartmana jest jedną z ciekawszych, jaka zaistniała na blogach Polityki. Komentarze piątego elementu tworzą tylko popiół, na którym błyszczą diamenty innych autorów.

 446. Czyżby piekło zamarzło?
  Czy też blog staje się martwy?

  Czytam wstrząsający reportaż:
  http://wyborcza.pl/1,75248,14484524,Po_niemal_6_latach_gehenny_uciekla_z_niemieckiego.html#TRNajCzytSST

  i stawiam sobie pytanie.
  Skoro takie s..syny postępują tak w czasie pokoju, w sytym społeczeństwie, to do jakich ekscesów posuwaliby sie w czasie wojny?
  Być może nawet chodzą w niedzielę do kościoła, a w poniedziałek sprzedają bliźnich jako niewolników do burdeli…..
  Czy ci którzy oszukuja współobywateli na wypłatach, okradają, wymuszają haracze, handlują prochami, spowiadają się?
  Dostają rozgrzeszenie?
  Czy to dla nich jedynie puste rytuały…….

 447. @wiesiek59. Obywatel Terlikowski powiedziałby ci, że gdyby nie kościół, to byłoby jeszcze gorzej.

 448. wiesiek59
  Wróciłem z jeżyn, przegotowałem, oblizałem łyżkę i przeczytałem rekomendowany przez Ciebie reportaż. Jeśli będę miał czas, może napiszę coś więcej, na razie tylko przytaczam słowa domniemanego Boga za Starego Testamentu skierowane do pierwszej kobiety: „(…) on będzie nad tobą panował”. No i panuje do dziś. Jest tylko jeden sposób na ucywilizowanie dziczy: edukacja. Czyli największe budżetowe pieniądze – nie na zdrowie, nie na bezpieczeństwo zewnętrzne i wewnętrzne, ale na edukację. Żeby zawód nauczyciela stał się elitarny, żeby na kierunkach nauczycielskich było 20 kandydatów na jedno miejsce i żeby wygrywali pasjonaci, indywidualności, a nie szare myszy, które nie wiedzą co ze sobą zrobić. A dopóki świetnie wyedukowani nauczyciele nie zmienią tradycyjnych wyrobników razem z ich średniowiecznymi programami i metodami, i dopóki nie wejdą w dorosłe życie uczniowie tych nowych nauczycieli, wprowadziłbym karę śmierci, choć przez całe dotychczasowe życie byłem jej przeciwnikiem. Nie ma znaczenia, czy kara śmierci działa odstraszająco, czy nie działa – ona ma służyć eliminowaniu osobników patologicznych, którym współczuję, bo nie sami siebie wychowali, ale nikt już ich od nowa nie wychowa. Jeśli teraz rząd Tuska zabiera 500-złotowy specjalny zasiłek opiekuńczy i przy tym nakazuje pierdzistołkom (którzy i tak traktują petentów jak lańcuchowe psy) bezczelne oszukiwanie dotychczasowych opiekunów, a obok tego utrzymuje się więźniów za ponad 4 tysiące miesięcznie na jednego, a cała kupa czeka w kolejce, to przepraszam bardzo – sypie się państwo. A Polska to taka dziwna kraj, że się nie uczy od mądrzejszych i zmierza, po pokojowej transformacji, najkrótszą drogą do wojennej dyktatury, która weźmie oszołomionych wolnością troglodytów za pysk. Trochę może chaotycznie wystrzeliłem, ale spieszy mi się.

 449. W Poroninie
  Na leszczynie
  Wiszą gacie po leninie
  Wieje w lewo
  Wieje w prawo
  A partyjni biją brawo.

 450. Rozumiem, że Gospodarz bloga zostawił wpisy kogoś podpisującego się 5element9, żeby jasno było widać, co reprezentują sobą „prawdziwi patrioci”. Gdyby do dziś ukazywał sie „Voelkischer Beobachter”, ten 5element miałby z pewnością stały kącik

 451. Kto to posyła takie gromy na tego człowieka??musi być chory człowiek, o do czego doprowadza nadmiar Katolickiej religii, pełen nienawiści i kłamstw, czy to jest w tej religii? według mnie to prędzej w Muzułmańskiej taka nienawiść, smutno.

css.php