Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
Loose blues - Jana Hartmana zapiski nieodpowiedzialne Loose blues - Jana Hartmana zapiski nieodpowiedzialne Loose blues - Jana Hartmana zapiski nieodpowiedzialne

1.12.2014
poniedziałek

Biedroń podbił Rzym!

1 grudnia 2014, poniedziałek,

W Słupsku Kościół katolicki utracił rząd dusz. To pierwsze miasto w Polsce (a liczy sobie ponad 90 tys. mieszkańców!), co do którego mamy dowód empiryczny, że jego mieszkańcy ignorują wolę Kościoła i robią, co chcą.

Bo to, że Kościół rzymski nie życzy sobie, aby zdeklarowani ateiści i homoseksualiści byli prezydentami miast, to nie podlega dyskusji i żadnych co do tego wątpliwości nie mają również słupscy wierni. Nie mają ich też słupscy wyborcy, bo nie są głupi i w zdecydowanej większości są jednocześnie wierni.

Wierni-niewierni, gdyż choć formalnie należą do Kościoła katolickiego, to nie boją się mieć swojego, jakże odmiennego zdania. Po prostu wybrali sympatycznego i kompetentnego Roberta Biedronia, nie oglądając się ani na jego orientację seksualną, ani na to, co powie Kościół. Zachowali się jak wolni ludzie i chwała im za to!

Nie wolno nam nie doceniać tego wydarzenia. Wprawdzie Biedroń już w 2011 r. został posłem, a więc wygrał wybory, to jednak nie musiał wtedy zebrać większości głosów – w wyborach prezydenckich musiał. I to jest zupełnie nowa jakość.

Gdyby nie wieloletnia walka garstki ludzi o demokrację, wolność i równość, których niezbywalnym warunkiem jest świeckość państwa i instytucji publicznych, dzisiejszy wybór Roberta Biedronia byłby niemożliwy. To zwycięstwo jest zasługą samego Biedronia, lecz również polityków, publicystów, działaczy, którzy w ciągu minionych 25 lat mieli odwagę upominać się o wartości konstytucyjne i walczyć z poronną recydywą średniowiecznej teokracji.

Nie udało się jej w pełni powstrzymać, bo siła kościelno-państwowej propagandy od przedszkola do grobowej deski jest potężna, podobnie jak siła oportunizmu filistrów i karierowiczów – od małej gminy po Warszawę – niemniej jednak skończyły się czasy niemożliwego. Mamy dziś czasy nowe, czasy „kto to widział!”. Kto to widział, żeby pedał był prezydentem miasta! Otóż widział – cała Polska widziała! I bardzo szybko się do nich przyzwyczai.

Mam nadzieję, że ostatni raz radujemy się i zdumiewamy, że racjonalna, tolerancyjna i wolna od zabobonu i nienawiści Polska zwycięża. Następnym razem uśmiechniemy się z satysfakcją, a za kolejnym – wzruszymy ramionami. Ale Robert Biedroń na zawsze pozostanie twarzą etycznego postępu w Polsce – liderem przemiany sumień, które zgnębione zakłamanymi, opartymi na lęku i nienawiści resentymentami i przesądami, dziś wyzwalają z siebie uciśnioną, acz zawsze obecną i czekającą na wyzwolenie naturalną dobroć i życzliwość dla świata.

A dla Kościoła zapalił się alarm. Ludzie mają dość skrywanej za łagodnym i pełnym zatroskania tonem żywej nienawiści i strachu przed wszystkim, co zagraża średniowiecznym rzymskim porządkom – mają dość nienawiści do wolności, do świeckości, do gejów, do wolnego seksu, do innych, niż życzy sobie Kościół zainteresowań i stylów życia. Mają dość zakłamania, kompleksów, nadużyć, nieustannego pouczania i zachłanności. Mają dość pedofilii, podwójnego życia księży i nieustannie powtarzanych kłamstw, że są to zjawiska marginalne. Ludzie mają oczy i widzą – nie tylko w Słupsku!

A tymczasem radujmy się! Hosanna! Robert Biedroń zasiądzie w przepięknym słupskim ratuszu na prezydenckim stolcu. A biskup złoży mu gratulacje. Albo i nie złoży. Obejdzie się.

PS Dwa słowa na pocieszenie dla księży. Jak podawał niedawno w „Tygodniku Powszechnym” ks. Prusak, badania socjologiczne dowodzą, że od 30 do 50 procent księży to geje. Kościół rzymski jest więc w dużej mierze organizacją gejowską. I oto macie więc swojego człowieka w Słupsku!

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 191

Dodaj komentarz »
 1. „Bo to, że Kościół rzymski nie życzy sobie, aby zdeklarowani ateiści i homoseksualiści byli prezydentami miast, to nie podlega dyskusji i żadnych co do tego wątpliwości nie mają również słupscy wierni.”

  A biskupami mogą? Pogubiłem się w tym wszystkim chyba.

 2. Brawa dla Słupska.

 3. Reklama
  Polityka_blog_komentarze_rec_mobile
  Polityka_blog_komentarze_rec_desktop
 4. Szczęśliwcy – teraz cały magistrat będzi miał domki w Słupsku.

 5. Zaczerpnięte z bloga balsamlomzynski.pl:

  balsamlomzynski
  2014/11/30 19:11:50

  – Czy oddałaś już głos, Heleno?
  – To nie a sensu, to nic nie zmieni.
  – Ale przecież jeśli nie będziemy głosować, to miasto i ten kraj się nigdy nie zmieni.
  – Ty go zmieniaj, ja zamiast głosować wyjeżdżam, spakuję najpotrzebniejsze rzeczy i zacznę nowe życie. To nie jest kraj dla kobiety samotnej.
  – Nie jesteś samotna, Heleno.
  – W tym mieście nigdy nie będzie wolnej miłości, będą tylko wraki i wściekłe maciory.
  – Jeżeli coś chces zmieniń w naszym pożyciu, Heleno, powiedz.
  – Już za późno na zmiany, byłyby sztuczne, teraz mogę ci wyznać, że pod wieloma wględami przypominasz mi tępego muła.
  – Powiedz przynajmniej dokąd jedziesz, do Londynu, do Paryża, do słonecznej Hiszpanii?
  – Do Słupska
  .

 6. Hartman duby smalone bredzi. Po prostu, Polska jest tradycyjnie tolerancyjna i między bajki trzeba włożyć dyrdymały Hartmana o prześladowaniu i męczeństwie ateistów. Brawo Biedroń. Brawo Anna Grodzka. Śmiech z postawy Hartmana wiecznego malkontenta i człowieka bez odwagi cywilnej (milczenie w sprawie Grodzkiej wyrzuconej z klubu TR najlepszym dowodem tchórzostwa Hartmana).

 7. apropo prezydenckiego stolca, to czy nie uważa Pan Profesor, że dobrą miarą postępu etycznego i moralnego w Polsce byłoby nasilenie zjawiska nietrzymania stolca przez osoby homoseksualne?

 8. Przypominam tylko, że[b] niedawno temu homoseksualny burmistrz dorowadził do ruiny Berlin.[/b]

 9. (nie te nawiasy)…
  Przypominam tylko, że niedawno temu homoseksualny burmistrz dorowadził do ruiny Berlin.

 10. Takei
  Racja! Polacy są jednym z najbardziej tolerancyjnych narodów świata! Nie kochają może oni pedałów ani żydów, ale też, w odróżnieniu id naszych zachodnich sąsiadów, nigdy ich nie zamykali w obozach koncentracyjnych!

 11. Gratulacje dla p.Biedronia! I dla jego wyborców!

 12. Wyjątek potwierdza regułę – i tylko tyle.
  Ps. t-b pisze, że Polacy są tolerancyjni; trzeba być skończonym durniem, żeby wygłaszać takie tezy!

 13. sugadaddy
  Pokaż mi więc naród bardziej tolerancyjny dla żydów, pedałów czy też innych „odmieńców” niż Naród Polski. Ja bowiem takowego jeszcze nie spotkałem ani o nim śladów nie znalazłem w źródłach pisanych.

 14. Wygrana Biedornia to symbol intelektualnego upadku polskiej prowincji. Pokazała, że wybory może wygrać celebryta z telewizora, bez żadnego doświadczenia w tematyce samorządowej, bez znajomości problemów miasta, bez politycznego wsparcia w radzie miasta oraz na szczeblu województwa gdzie dzieli się łupy z unijnych dotacji. Powodzenia.

 15. Przypadkowy prezydent ciekawe ileż to kart do głosowania unieważniono, żeby homoś Biedroń mógł wygrać.

 16. A tak między nami to moze Hartmaniątko pochwali się iluż to radnych ma Twój Ruch Palikosia żadnego i to jest cała prawda Polacy poznali się na Palikosiu i na Hartmaniątce i nie wybrali.

 17. kagan
  1 grudnia o godz. 13:26

  (nie te nawiasy)…
  Przypominam tylko, że niedawno temu homoseksualny burmistrz dorowadził do ruiny Berlin.

  Jezeli jeden gey mogl zrujnowac Berlin, to fakt, iz Watykan jeszcze stoji musi byc prawdziwym cudem.

 18. Fidelio
  Lenin dawno temu powiedział, że ministrem może zostać sprzątaczka – przecież całą pracę za ministra wykonują urzędnicy! Widziałeś może brytyjski serial YES, MINISTER/YES, PRIME MINISTER?

 19. ….i tak Fidelio dołączył do kagana. Szczęściem – obaj nie mieszkają w Polsce. Teraz się jeszcze chłopaki dogadajcie w kwestii zapchlonego żydostwa – i już możecie razem organizować marsze wzmożenia moralnego.

 20. Ser Yareck
  Mieszkam w Polsce.

 21. nie zapomnijcie zabrać sauroma……..LOL-ek

 22. aleś czujny…….a kaganiec założyli?

 23. Cuchnie mi tu zepsutym serem jareckim!

 24. @kagan
  „YES, MINISTER/YES, PRIME MINISTER?”

  Tego akurat nie, chociaż brytyjskie seriale uwielbiam.

  @Sir Jarek
  Niestety znów mieszkam w Polsce od jakiegoś czasu.

 25. Trzymam kciuki za Biedronia.
  Cieszę się również, że w Radomiu, gdzie spędziłam pierwsze 17 lat życia, po 8 latach rządów PIS dostał czerwoną kartkę.
  Moja szkolna przyjaciółka natychmiast do mnie zadzowniła, jak już znane były wyniki, cała w skowronkach, a ja jej pogratulowałam

 26. Kagan

  Data utworzenia profilu: 2014-10-22 21:11 badnick
  365 wpisów na forum polityki grafomanie , nie przesadzasz trochę .

 27. Ciekaw jestem reakcji hierachów, całości episkopatu, lub też poszczególnych jego przedstawicieli. Słupsk, Częstochowa, Wadowice (może I inne?).
  Koszmar.

 28. To bardzo dobra wiadomość dla Słupska-wolny człowiek Pan Robert Biedroń prezydentem Słupska. A co na to kler? Łyso wam klechy?

 29. Oto jak kościół w Słupsku wzywał do modlitwy przeciwko szatanowi vel. Biedroń: http://www.gp24.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20141124/WYBORYSAMORZADOWE/141129944

 30. @ saurom, 1 grudnia o godz. 15:35

  Ile kart unieważnili? Syćkie, bidacyno, syćkie… Polaki, ratujta, pedały nas bijo!

 31. @ adonis62, 1 grudnia o godz. 19:18

  Pienią się klechy, oj, pienią… Brawa dla Biedronia!

 32. @ do wszystkich i do kaganka
  Wiem ze nie na temat ale niekiedy trzeba :

  kagan napial:
  “Nieciekawa prawda o Australii
  kagan_pl07.01.10, 09:41

  1. Rasizm. Glownie z tego powodu opuscilem Australie po 20
  latach pobytu tamze. W urzedach czy na uniwerytecie zatrudnia tam
  czasem Murzyna czy Azjate, aby pokazac, ze zatrudniaja nie tylko
  anglosasow, ale Polak nie ma szans. Wiec choc skonczylem w Australii
  studia podyplomowe: Masters z ekonomii na The University of
  Melbourne oraz doktorat (PhD) z nauk politycznych na Monash
  University (oba w scislej czolowce australijskiej i swiatowej), to
  nie moglem znalezc w Australii pracy zgodnej z mymi kwalifikacjami.
  A w USA czy w Europie zachodniej znalazlem ja bez trudu. Wybralem
  Europe, ze wzgledu na bardziej zrelaksowany styl zycia.
  2. Drozyzna. Poza benzyna, wszystko jest w Australii drozsze
  niz w Europie. A ceny mieszkan czy domow (a wiec tez i czynsze) sa
  zupelnie zwariowane, szczegolnie w Sydney. Dzieje sie tak, gdyz
  rzad, aby obnizyc place, postawil na masowa imigracje, a domow nie
  buduje…
  3. Jedzenie. Dobre jedzenie jest bardzo drogie w Australii. W
  Europie kupuje w Aldim czy innym Lidlu, i to ma smak. W Australii
  musze kupowac w drogich “kontynentalnych” delikatesach. Inaczej
  chleb ma smak waty, kazda wedlina zlatuje baranim lojem, a piwo nie
  da sie wypic.
  4. Ludzie. Falszywi i nieszczerzy. Ale aby sie na nich
  poznac, trzeba dobrze znac ich jezyk. A ponad 90% australijskiej
  Polonii zna angielski tylko na tyle, aby zrobic zakupy w
  supermarkecie. Stad biora oni zdawkowe wyrazy uprzejmosci za realna
  sympatie… Tyle, ze 90% australijskiej Polonii zyje albo z zasilkow
  albo z wykonywania najmniej platnych robot, stad maja oni bardzo
  ograniczony kontakt z klasa srednia, a z klasa wysza tylko jako
  pomoce domowe… ”

  Ojojoj kaganek co ty jak juz nie trzeba to we wlasne gniazdo srasz – typowe dla tatara. No tak teraz mnie nie dziwi ze tobie kopa w dupe dali – no ale niestety zbyt opieszali byli. A szkoda A szkoda. No ale Lesiu prosimy o komentarz. Czekamy w napieciu.
  No no ale ze tobie baranina nie smakowala to sie dziwie 🙂

 33. sugadaddy
  1 grudnia o godz. 14:44

  Trzeba być patentowanym osłem, ażeby nie widzieć tolerancji Polaków. Być może jednak sugadaddy ma na myśli siebie-Polaka nienawidzącego tolerancji. W takim razie sugadaddy’emu powiem, aby innych nie mierzył swoją obrzydliwą miarą.

 34. Nakręca się Hartman, nakręca rozporkiem, wszystko mu się kojarzy z rozporkiem. A przecież Biedroń w swojej kampanii nie głosił ateizacji Słupska, ani nie głosił geizacji tego miasta. Zachowywał się normalnie, sympatycznie. Sam bym na niego głosował. Sympatyczny polityk dążący do kompromisu. A jeśli Biedroń będzie wspierał kler z publicznej kasy miasta, to co, Hartman się spieni, czy swoim tchórzliwym zwyczajem przemilczy? Biedroń pokazał klasę. W przeciwieństwie do Hartmana, któremu wszystko kojarzy się z klerem i rozporkiem. Odleciał Hartman, odleciał, stracił kontakt z realnością. Wstyd przynosi „Polityce”, przecież „Polityka” to nie jest rozporkowe pismo.

 35. Sugadaddy is a self-hating Polack.

 36. Aton
  No i co? Nie mogę dobrze pisać o Europie?

 37. Motyl
  To bierz się do roboty, leniu!

 38. mag
  A co to za różnica? Przypominam także, że inteligentny Schwul, niejaki Klaus Wowereit, doprowadzil do bankructwa miasto znacznie większe niż Stolp (Słupsk).

 39. kagan
  Chcesz powiedzieć, że Klaus W. doprowadził onegdaj Berlin do bankructwa?
  A to ci ciekawostka! Kiedy to było, bo jakoś mi się o uszy nie obiło?

 40. @Kaganek
  Kaganek a ty co tak tego berlinskiego burmistrza tak na jezyk bierzesz ? Przeciesz to nie twoje podatki. Ty sam zadnych nie placisz pasozycie to czego sie czepiasz. No chyba ze masz do Klausa zal ze ciebie przeleciec nie chcial. Ale nie martw sie chlopcy z Gazy sa nadal potrzebujacy i czekaja na ciebie. Kaganek ciepla brzoskwinka z miasta Bursa. Tak o tobie tam w Gazie mowia PRAWDA kaganku.

 41. ksiadz Prusak z Tygodnikiem POwszechnym? POdali procenty, haha, dobre sobie, procenty to mozna policzyc, ile piFko ma, ale nigdy w ksiezach, bo tego policzyc sie nie da. Badania socjologiczne? To kpiny, a kto by mial te badania socjologiczne wykonywac? I kto bral w nich udzial ? No chyba ze tacy ksieza jak ten Prusak, celowo skierowani do roboty. A Tygodnik POwszechny, tyz kazdy wie, ze scwelowo.

 42. Mag, Aton etc.
  Przetłumaczcie to sobie z Wikipedii:
  On 21 October 2003 Wowereit became one of four members representing the Land of Berlin in the supervisory board of the project to build the new Berlin Brandenburg Airport. In 2006, he was elected chairman of the board.[5] However, on 7 January 2013, Wowereit relinquished his chairmanship after the continuing delay of the airport’s opening date.[6] The prime minister of the Land of Brandenburg , Matthias Platzeck was appointed as his successor.[7] Wowereit survived a vote of no confidence brought against him in the Berlin House of Representatives on 12 January. When Platzeck gave up his political offices for health reasons in July 2013, Wowereit was eventually appointed chairman again, despite much criticism.[8] Critics have accused Wowereit of being responsible for the various delays and cost overruns of the airport project. He has been accused of being blind to looming problems, and reacting angrily to unfavorable reports. Also, he is said to have filled the board with political friends rather than professionals.[9]
  He announced his intention to resign at the end of 2014 due to the airport delays saying it was the „biggest failure” of his term in office, but that there were also other „several difficult times here.”[10]
  5) Flughafen Berlin-Brandenburg; Teflon-Klaus, das war einmal. sueddeutsche.de, consulted 7 January 2013
  6) BER-Debakel Wowereit tritt als Flughafen-Chefaufseher zurück. Spiegel Online, consulted 7 January 2013
  7) Konsequenzen aus BER-Debakel – Wowereit tritt als Aufsichtsratschef zurück – Matthias Platzeck übernimmt. fr-online.de, consulted 7 January 2013
  8) Pannenflughafen BER: Wowereit als Aufsichtsratschef wiedergewählt. Spiegel Online, consulted 26 May 2013
  9) Christiane Hoffmann: Es brennt am Berliner Flughafen. In: Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung, 8. Juli 2012, S. 6 (ähnliche Fassung online). Consulted 26 May 2014.
  10) http://www.bbc.com/news/world-europe-28937918
  Shalom!

 43. A swoją drogą to podaję Atona znów do prokuratury za naruszanie prawa na tym blogu.

 44. kagan/badnick,

  znowu do prokuratury podajesz ? kagan ?
  tylko lekarz może ci jeszcze pomóc 🙂
  A swoją drogą to widać z kim się ma do czynienia . Kagan istnieje na tej ziemi jakieś miejsce gdzie ciebie cenią za twoje „naukowe osiągnięcia” ?
  Australia, Grecja, Portugalia, Polska…. raczej nie 🙂

 45. Dyskutujący z wariatami,
  Z klinicznym wariatem, albo trzeba się zgadzać we wszystkim, albo omijać go z daleka. Kto tego nie wie traci czas i energię próbując przekonać go do czegokolwiek.
  Podejmowanie jakichkolwiek prób przemówienia mu do rozsądku, skazane jest na porażkę i powoduje eskalację (słowotok/gonitwę myśli) u rzeczonego.
  I potem jest tak jak pisze powyżej Motyl1.

 46. Pan Hartman jak zawsze w dobrym stylu pozdrawiam 🙂

 47. Sugadaddy – j.w.

 48. Zastanawiam sie kto prowadzi doprowadzi Kagana oraz do czego; odpowiedzi; nikt, do niczego, oczywiscie Kagan nie rozumiejacy polityki niemieckiej i kwesti Berlina, kiedys Westberlin……

 49. Zauwazylem, ze Kagan doprowadzil do ruiny wlasne zmysly….

 50. Salto Mordale
  Przetłumacz to sobie:
  Critics have accused Wowereit of being responsible for the various delays and cost overruns of the airport project. He has been accused of being blind to looming problems, and reacting angrily to unfavorable reports. Also, he is said to have filled the board with political friends rather than professionals.
  Oto moja propozycja przetłumaczenia tego tekstu:
  Krytycy oskarżają Wowereit’a o odpowiedzialność za różne opóźnienia i przekroczenia kosztów budowy lotniska (portu lotniczego Berlin-Brandenburg im. Willy’ego Brandta). Wowereit został oskarżony o bycie ślepym na narastające problemy i reagowanie ze złością na niekorzystne dla niego raporty. Mówi się, że przyjął od do pracy (w ratuszu) swoich politycznych przyjaciół, a nie profesjonalistów.
  Starczy? A miało być tak wesoło (gay)… 😉

 51. niejaki salto mordale, zakłada, że nikt nie zna niemieckiego…
  cytat z „Berliner Zeitung” z 11 sierpnia 2014 r.:
  „So erging es Mitgliedern des SPD-Kreisverbandes Marzahn-Hellersdorf, die vor wenigen Tagen die jüngste Forsa-Umfrage der Berliner Zeitung zur Kenntnis nahmen: Die SPD liegt danach nur noch bei 21 Prozent und Klaus Wowereit ist auf der Skala der beliebtesten Politiker auf den allerletzten Platz abgestürzt – noch hinter einen ziemlich unbekannten Abgeordneten der Piraten.”

  Specjalnie dla mag, dziwiącej się, że burmistrz Berlina nie jest „w porzo”, wolne tłumaczenie:
  (…) SPD posiada (w Berlinie) obecnie jedynie 21 % poparcia a Klaus Wowereit spadł w skali ulubionych polityków na całkiem ostatnie miejsce – nawet (na miejsce za) całkiem nieznanym posłem z partii „Piratów”.

 52. Wowereit był przez 13 lat (od 2001 roku) „w porzo”.
  Od 1892 roku żaden poprzednik nie utrzymał się dłużej na tym stanowisku.

 53. quentin t.
  Ja się niczemu nie dziwię, tylko co mnie obchodzi burmistrz z Berlina, któremu tyle uwagi poświęca kagan. Chyba tylko dlatego, ze Wowereit jest gejem.
  A jeśli, jak pisze Tobermory, utrzymał się na tym stołku tak długo, no to zły jednak nie był. Przynajmniej, do czasu.

 54. mag
  Był on sprytnym oszustem, o wiele sprytniejszym niż Biedroń. Ale jego oszustwa wyszły na jaw, a podobnie będzie przecież i z Biedroniem. Obiecywać jest przecież łatwo! A później otaczamy się kumplami i „yes-menami”, nie przyjmujemy do wiadomości złych wiadomości i, jak to pisze Quentin, mamy (jako partia) ledwo 21 % poparcia oraz spadamy w skali ulubionych polityków na całkiem ostatnie miejsce – nawet (na miejsce za) całkiem nieznanym posłem z partii “Piratów”.

 55. P.S.
  Dla SPD 21% to jest klęska, szczególnie w Berlinie!

 56. Dodałbym do tego zwycięstwa Biedronia w Słupsku chyba jeszcze bardziej symboliczne zwycięstwo zadeklarowanego ateisty M. Klinowskiego w papieskim mieście Wadowice. To jest dopiero niespodzianka, ale za to jaka radosna.
  Gratulacje dla obu burmistrzów i pozdrowienia Pana Profesora!

 57. fidelio
  1 grudnia o godz. 15:20

  „Wygrana Biedornia to symbol intelektualnego upadku polskiej prowincji. Pokazała, że wybory może wygrać celebryta z telewizora, bez żadnego doświadczenia w tematyce samorządowej, bez….”

  Cóż za pycha…
  A nie przyszło Ci do głowy Fidelio,że właśnie stało się odwrotnie.Że słupszczanie mieli już dosyc „intelektualistów partyjnych” i postawili na faceta ,z którym można pogadac ,bez koturnu i w dodatku z istotnym dorobkiem działalności politycznej i społecznej ?

  Objawiłeś całkowitą ignorancję w rozpoznaniu nastrojów tzw „prowincji”.
  Pozostajesz zapewne na etapie „domów w słupsku”…

 58. @abchaz
  „postawili na faceta ,z którym można pogadac ,bez koturnu i w dodatku z istotnym dorobkiem działalności politycznej i społecznej ?”

  Jak przeczytasz ustawę o samorządzie gminnym i dowiesz się co może Biedroń jako prezydent bez większości w Radzie Miejskiej to wtedy być będziesz dla mnie partnerem do rozmowy na ten temat.

 59. fidelio
  2 grudnia o godz. 16:36

  Prezydentów bez większości w Radzie Miejskiej jest na kopy.Z powodu partyjniactwa wyborów do Rad versus „głos ludu” w wyborach prezydenta.
  A prezydent ,nawet w tej sytuacji może b.dużo.
  Partnerem do rozmowy nigdy nie będę dla osobnika skrywającego homofobię za ustawą o samorządzie i pogardą dla upadku intelektu słupszczan.

  Errata ,miało byc „domki w słupsku”

 60. @abchaz
  „Prezydentów bez większości w Radzie Miejskiej jest na kopy.Z powodu partyjniactwa wyborów do Rad versus “głos ludu” w wyborach prezydenta.
  A prezydent ,nawet w tej sytuacji może b.dużo.
  Partnerem do rozmowy nigdy nie będę dla osobnika skrywającego homofobię za ustawą o samorządzie i pogardą dla upadku intelektu słupszczan.

  Errata ,miało byc “domki w słupsku””

  Brednie. Fakty są banalne i bezlitosne. Biedroń nie ma na swoim koncie żadnych dokonań związanych z samorządem, nie ma o tym zielonego pojęcia. To raz.

  Dwa, został wybrany, bo ludzie byli zmęczeni miejscowym układem. Ci biedni ludzie nie rozumieją, że prezydent nie dokona żadnych istotnych zmian bez współpracy z Radą, która jest zdominowana przez ludzi ze starego układu. Budżet – uchwała Rady, plany zagospodarowania przestrzennego – uchwała Rady, gospodarka nieruchomościami – uchwała rady, polityka czynszowa – uchwała Rady itd.

  Trzy – jak widzisz orientacja seksualna nie ma tu nic do rzeczy, to kwestia podnoszona przez takich jak ty, którzy nie mają zielonego pojęcia o realiach, więc tylko to im pozostaje.

 61. @fidelio
  Nie wiem czy Biedroniowi potrzebna jest większość w radzie miejskiej. Zapowiedział już – i to po pierwszej turze wyborów – że będzie prezydentem bezpartyjnym i ponadpartyjnym. Przyznał, że bez Palikota nie zaistniałby tak znacząco w polityce, ale też stwierdził, ze z chwilą gdy wygaśnie jego mandat poselski „wygasną” także jego związki z „Twoim Ruchem”, gdyż był członkiem klubu parlamentarnego, a nie partii. O tym , że potrafi być koncyliacyjny pokazują jego wypowiedzi. Nie będę organizował tęczowych manifestacji w Słupsku a po szkołach nie będą chodzili edukatorzy seksualni – powiedział. – Prezydent jest od tego, żeby zarządzać miastem i troszczyć się o mieszkańców – dodał. Podkreślił również, że nie zależy mu na usuwaniu krzyży i innych symboli religijnych w urzędzie. Na zapytanie księdza prałata Jana Giriatowicza, miejscowego proboszcza – Synu, czy ty będziesz atakował Kościół? – Biedroń odpowiedział – Proszę księdza, ja nigdy robić tego nie będę. Nie zamierzam prowadzić żadnej ideologicznej krucjaty, chcę tylko dobrze zarządzać miastem. Wielebny proboszcz pożyczył Biedroniowi „wszystkiego dobrego” i … pobłogosławił byłego już posła od Palikota i byłego członka SLD. To jest lepsza rekomendacja do uzyskania większości , Szanowny @fidelio, niż formalna większość w radzie miasta, hyhy.

  Pozdrówka

 62. fidelio
  2 grudnia o godz. 17:02

  W piętkę gonisz Fidelio.

  Biedni ludzie zmęczeni miejscowym układem ,który zdominował Radę ,wybrali Biedronia,na swoją zgubę .

  Koniecznie i natychmiast udaj się do Słupska by to im uświadomic.
  Zamiast na blogu krętaczyc.
  Nie omieszkaj dodac,że są niepełnosprawni intelektualnie.

  Powodzenia.Będą zachwyceni spotykając takiego tytana nikomu nie potrzebnego pseudointelektu.

 63. @anumlik
  „Nie wiem czy Biedroniowi potrzebna jest większość w radzie miejskiej. Zapowiedział już – i to po pierwszej turze wyborów – że będzie prezydentem bezpartyjnym i ponadpartyjnym.”

  – Robert, mamy projekt budżetu.
  – To świetnie, co teraz?
  – Teraz Rada musi go uchwalić.
  – No coś Ty! Przecież tam większość ma PO a ja zapowiedziałem, że „będę prezydentem bezpartyjnym i ponadpartyjnym.”

  W ten sposób skończy się bezpartyjność Biedronia 🙂

 64. @abchaz
  „W piętkę gonisz Fidelio.

  Biedni ludzie zmęczeni miejscowym układem ,który zdominował Radę ,wybrali Biedronia,na swoją zgubę .”

  Niestety desperacja prowadzi do desperackich pomysłów.

 65. 57% glosów przy frekwencji ok. 40% daje ok. 23% co raczej nie zwala z nóg…

 66. Nie za wielkie słowa?

 67. Anumlik
  Nie wiedziałem, że Biedroń jest synem księdza prałata Jana Giriatowicza. Rozumiem że Biedroń to nazwisko matki.
  Pozdr.

 68. fidelio
  A co się tak martwisz o Słupsk? Mieszkasz tam? Toć tubylcy sobie wybrali nowego prezydenta chyba nie pod lufami karabinów, ani nie zostali przekupieni jakimiś np. cukierkami.
  Sprawdziłam w Wiki wykształcenie obecnego i poprzedniego prezydenta oraz ich osiągi i doświadczenie na polach społecznych i politycznych i stwierdzam , że Biedroń poprzedniemu nie ustępuje, a może nawet okazać się lepszy, bo ma jakąś charyzmę, a tamten był bezbarwnym urzędasem.

 69. @fidelio
  No coś Ty! Przecież tam większość ma PO a ja zapowiedziałem, że “będę prezydentem bezpartyjnym i ponadpartyjnym.” W ten sposób skończy się bezpartyjność Biedronia.
  W ten sam sposób kończy się refleksyjność @fidelio. Ponadpartyjność w rozsądnym wydaniu to możliwość dogadania się zarówno z PO jak i PiS-em. Różnica między nami jest taka, że ja w miasteczku, którym z łaski wyborców dwanaście lat zarządzałem, musiałem się co roku „układać” z partiami, partyjkami, koalicjami i grupami mieszkańców zorganizowanymi w różne komitety, aby „ułożyć budżet”, a Ty – sądząc z tego co piszesz – „nadzorowałeś” w imieniu wojewody – jako jeden z wielu prawników – zgodność podejmowanych przez rady gmin uchwał z obowiązującym prawem. A to za mało, aby oceniać czyjeś kompetencje jako polityka. Biedronia, mimo mojego dość ambiwalentnego stosunku do jego „wolt”, oceniam jako niezłego polityka. Nie tylko Paryż wart jest mszy, @fidelio, Słupsk jako przystanek w karierze – także.

  Pozdrówka

 70. Znając Twoje wypowiedzi, @kaganie, jestem sobie gotów wyobrazić, że gdyby jakiś proboszcz zwrócił się do Ciebie zwyczajowym „synu”, to byś mu odpowiedział: „nie jestem pana bękartem”.

 71. Mag
  Pamiętaj tylko, że Biedroń ma poparcie mniej niż 1/4 uprawnionych do głosowania mieszkańców Słupska, a więc będzie on musiał być marionetką w ręku miejscowych „układów”.

 72. Anumlik
  Nie, aż tak ostry to bym nie był, ale starszemu ode mnie powiedziałbym, że „na szczęście nie jestem pańskim synem”, a młodszemu był odpowiedział „dziecko, takiego cudu aby syn był starszy od ojca, to nawet Wojtyła nie byłby w stanie uczynić”. 😉
  Swoją drogą, to per „synu” czarni mogą się zwracać tylko do swych baranów (pardon, owieczek). 😉

 73. kagan
  Nic to nowego, że tylko część ludzi glosuje (nie tylko w Słupsku) a pozostali tym bardziej nie mają nic do gadania, skoro zostali w domu.
  A tym, którzy jednak poszli na wybory, może i zależało, by właśnie rozbić miejscowy układ.
  Po co dzielić skórę na niedźwiedziu i przesądzać, czy ktoś będzie marionetką czy nie?
  Take it easy.

 74. @anumlik
  „Ponadpartyjność w rozsądnym wydaniu to możliwość dogadania się zarówno z PO jak i PiS-em.”

  Zgadza się, tylko że to ma swoją cenę, a ludzie nie po to Biedronia wybierali żeby on wchodził w zgniłe kompromisy z establishmentem! Oni wybierając Biedronia chcieli rewolucji. Ponieważ zamiast rewolucji będzie de facto ponadpartyjny układ z byłym układem – przewiduję rychłe referendum w sprawie odwołania Biedronia z funkcji.

  „aby “ułożyć budżet”, a Ty – sądząc z tego co piszesz – “nadzorowałeś” w imieniu wojewody – jako jeden z wielu prawników – zgodność podejmowanych przez rady gmin uchwał z obowiązującym prawem. A to za mało, aby oceniać czyjeś kompetencje jako polityka”

  Ale myślisz, że się przy okazji na to bagienko nie napatrzyłem i na jego różne mechanizmy 🙂 ?

 75. @mag
  „A co się tak martwisz o Słupsk? Mieszkasz tam? Toć tubylcy sobie wybrali nowego prezydenta chyba nie pod lufami karabinów, ani nie zostali przekupieni jakimiś np. cukierkami.”

  Widziałem jak rozdawał jabłka, także może i przekupił 🙂

 76. Mag
  Mnie to wszystko zwisa jak ów „zwis męski” z czasów PRLu, ale ta niska, poniżej 50% frekwencja oznacza, że wybrani politycy nie mają po prostu mandatu do rządzenia. Wszyscy obywatele mają zaś takie same prawa, niezależnie od tego, czy biorą oni udział w głosowaniu, czy też nie. Nie można więc twierdzić, że nie mają oni nic do gadania, skoro zostali oni w domu.
  Poza tym, to „prezydent” Słupska to jest zbyt mało ważna persona, aby mogła decydować o czymś ważniejszym niż wystrój jego gabinetu.
  Take it easy!

 77. Fidelio
  Masz rację! Biedroń musi być prezydentem „malowanym”, skoro TR nie ma większości w radzie miejskiej tego grodu!

 78. No tak, Biedron wygral dzieki Hartmanowi.
  Nigdy bym na to nie wpadl…

  Dla przypomnienia- ciemne, katolickie i nieudane spoleczenstwo juz prawie 20 lat temu wybralo sobie na prezydenta komunistycznego aparatczyka I sie nie brzydzilo.

  Dla Pana Hartmana jedynym wyjsciem z tragedii jaka niewatpliwie jest zadanie klamu teorii, jaka wraz z innymi tworzy o polskim spoleczenstwie jako zacofanej ksenofobicznej bandzie katoli jest odwrocenie kota ogonem

 79. W nowoczesnej demokracji przedstawiciel kazdej grupy spolecznej powinien dostac z urzedu po prezydyncie lub wojcie chociaz

 80. Poniewaz antyreliGIANTom POdobno rosnie, ale nie zawsze tam, gdzie by sobie tego zyczyli, rzucam ponizszy sznureczek qupocieszeniu.

  O tumacie cus wtemacie.

  … nie dlugosc belki robi MENszczyzne ani POszysty szwanc pali kota czyli o parametrach PrawiDziwyEgo potentata fiunansowego:
  „społeczeństwa, w których dominują mężczyźni przeciętnie obdarzeni przez naturę, mają mocniejszą gospodarkę niż te, w której mężczyźni mogą pochwalić ponad przeciętną długością ….” … czego? no wlasnie, tego dowiecie sie na tej oto stronce:
  http://www.biztok.pl/lifestyle/15-dziwacznych-wskaznikow-gieldowych_s18766/slide_7

 81. co? w Slupsku? nie/jaki Biedron wygral ? nic to, Baska – jak zwykl byl mawiac slynny Wielki ! Maly Rycerz – w Slupsku nikt lepiej nie wygra, niz pan Leszek, prezes spoldzielni mieszkaniowej w Slupsku, a oto dowod:

  https://www.youtube.com/watch?v=98ZDKRSg9IA

 82. Caly felieton- jak zwykle- sensowny. PS jednak jakies infantylne, Panie Psorze.

 83. Kagan powiela niedorzecznosci o Wiewiorce….zapewnian, ze znam Czerwony Ratusz…Kwestia lotniska, to nie W. Pozatym tzw. fachowcow od lotnisk nie ma w zadnym ratuszu. Kagan za malo czyta, nie doczytal sie o zaslugach W. Na reszet szkoda mi czasu. Powielanie niedorzecznosci powieksza niedorzecznosci…

 84. Salto Mordale
  To lotnisko powstaje w Berlinie i z powodu przekroczenia budżetu oraz terminu jego oddania, to „postępowy” burmistrz Berlina zakończył, i to oczywiście niechlubnie, swą karierę polityczną. Poza tym, to w ratuszach wielkich miast są specjaliści od wielkich inwestycji, ale ci w Berlinie nie byli dobrani według swoich kwalifikacji a tylko według swych seksualnych preferencji. Podobnie będzie więc i w Słupsku Biedronia… 🙁

 85. kagan napisał:
  “Akurat mieszkalem rok w Niemczech. I dalem sie Niemcom namowic w
  roku 1982 na emigracje do Australii, czego do dzis zaluje…
  A poza tym, to zle wspominam tylko moj pobyt w Australii i Nowej
  Zelandi… A pracowalem takze (poza Polska) w USA, UK, w Skandynawii
  i w europejskich krajach srodzemnomorskich…
  I niestety, ale to co ja pisze o Australii jest bardziej prawdziwe
  niz to, co na ogol pisza o niej w mediach… ” 🙂

 86. kagan grafoman napisal:
  ” a ma rozprawe o Lemie pisalem glownie w Australii i za pieniadze australijskich podatnikow (nie mam w tym wzgledzie skrupulow, bowiem prawie 20 lat pracowalem w Australii w prywatnych firmach na dosc wysokich stanowiskach i z tego powodu czesto placilem ponad 50% podatku, wiec niejako biorac te stypendium badawcze na pisanie pracy o Lemie i jego bibliografii wzialem tylko z powrotem moje wlasne pieniadze).
  Pozdr.
  Kagan”

 87. Motyl1
  3 grudnia o godz. 17:32 nie rozumie kwestii podatkowej/pdatkowych…
  Saldo mortale

 88. kagan
  3 grudnia o godz. 17:16 bredzi, nie znajac Niemiec, o referencja, preferencjach…
  Saldo mortale

 89. …..bezbarwnym urzędasem….
  Powyzej bawrny atrybut „poprawnej” M a g.

  Saldo mortale

 90. ET
  kagan był wszędzie , widział wszystko i wie wszystko . 🙂

 91. Motto:
  „Hosanna! Robert Biedroń zasiądzie w przepięknym słupskim ratuszu na prezydenckim stolcu.”

  >>Na nadzieje słupskie,
  lokalizowane pod d.skiem:

  Usadzić się na stolcu
  żaden się nie boi
  zanim zapach nie zdradzi,
  że siedzi na… swoim.
  Radujmy się hosanna,
  aż do nietrzymannia.<<

  PS
  Nowy Prezydent Słupska będzie powodem do dumy i radości obywatelskiej z racji tego, co uczyni on dla społeczeństwa, a nie ekstraordynaryjności obyczajowej wyboru.
  Że tak będzie, choć jeszcze nie jest, ja nie wątpię.

  Filozofom zaś wypada nie mylić przyszłości z teraźniejszością, by udział w polityce nie skończył się dla nich nietrzymaniem wątku.
  Lecz choć to nie filozofia, jednak bardziej sztuka, niż nauka – jak dowodzi przypadek inicjatora dysputy, o wdrażaniu wizji płonącego kotami podboju Rzymu.
  Uszanowania.

 92. Znów tępe żydki typu „Motyla” nasrały na tym blogu… :-*

 93. Motyl1
  Proszę, tylko nie ustawiaj się w jednym rzędzie z ET, reagując serio na jakikolwiek jego wpis.
  Kagan to przy nim krynica mądrości i oaza normalności. ET (vel Saldo mortale) lata co jakiś czas po blogach Polityki i wypisuje hurtowo kretyńskie złośliwości, komentując cudze komentarze.
  Sam od siebie nie ma nic do powiedzenia, co nadawałoby się do jakiejkolwiek dyskusji.

 94. MAG
  Naprawdę nie widzisz, kto tu z braku argumentów ad rem używa tylko pseudoargumentów ad personam?

 95. kagan
  Dyć widzę, ale „żydków” ci nie daruję, bo to po pierwsze nie ad rem, czego wymagasz od innych w rozmowie, a po drugie po prostu paskudne.

 96. Mag
  mając wybór między dżumą a cholerą możesz się zastanawiać, co Cię bardziej brzydzi, ale kontakt z obiema zarazami może spowodować ciężki uszczerbek na zdrowiu 🙄

 97. Mag
  Przez „żydka” rozumiem żydowskiego rasistę, czyli inaczej syjonistę.

 98. Mag
  A jak można określić syjonistycznego chama jakim jest przecież „Motyl”? A jeśli Izrael ma być tylko dla Żydów, to znaczy, że Polska ma być tylko dla Polaków!

 99. No wlasnie, a jeszcze a propos wygrywania, to zobaczcie (i posluchajcie) wypowiedz Maxa Kolonko na temat gry na fujarce!
  http://www.fakt.pl/max-kolonko-krytykuje-cleo-i-donatana,artykuly,461871,1.html
  Ten znany ju-tube-trebita zdradza nam mianowicie, jak moglyby zagrac dziewczyny z Cleo i Donatana, gdyby zamiast odslonietych pewnych czesci ciala mialy zasloniete inne oraz typuje do gry o zwyciestwo swego kandydata, ktorym jest oczywiscie pan Leszek ze Slupska, prezes Domu nad Slupia.
  A tutaj mozna sobie posluchac:
  https://www.youtube.com/watch?v=c3TQ7oipd_s

 100. mag
  jeśli chodzi o KAGANA i tego antysemitę, znam go już kilkanaście lat, blogi polityki nie są jego jedynym miejscem antysemickich wybryków.
  Ze mnie Żydem ,syjonistycznym chamem wyzywa, niech mu będzie 🙂 do nie dawna bylem dla niego liberalnym chamem .

 101. Motyl1
  To niby Żyd nie może być liberałem oraz chamem?

 102. kagan napisał:
  1. Rasizm. Glownie z tego powodu opuscilem Australie po 20
  latach pobytu tamze. W urzedach czy na uniwerytecie zatrudnia tam
  czasem Murzyna czy Azjate, aby pokazac, ze zatrudniaja nie tylko
  anglosasow, ale Polak nie ma szans. Wiec choc skonczylem w Australii
  studia podyplomowe: Masters z ekonomii na The University of
  Melbourne oraz doktorat (PhD) z nauk politycznych na Monash
  University (oba w scislej czolowce australijskiej i swiatowej), to
  nie moglem znalezc w Australii pracy zgodnej z mymi kwalifikacjami.
  A w USA czy w Europie zachodniej znalazlem ja bez trudu. Wybralem
  Europe, ze wzgledu na bardziej zrelaksowany styl zycia.
  2. Drozyzna. Poza benzyna, wszystko jest w Australii drozsze
  niz w Europie. A ceny mieszkan czy domow (a wiec tez i czynsze) sa
  zupelnie zwariowane, szczegolnie w Sydney. Dzieje sie tak, gdyz
  rzad, aby obnizyc place, postawil na masowa imigracje, a domow nie
  buduje…
  3. Jedzenie. Dobre jedzenie jest bardzo drogie w Australii. W
  Europie kupuje w Aldim czy innym Lidlu, i to ma smak. W Australii
  musze kupowac w drogich „kontynentalnych” delikatesach. Inaczej
  chleb ma smak waty, kazda wedlina zlatuje baranim lojem, a piwo nie
  da sie wypic.
  4. Ludzie. Falszywi i nieszczerzy. Ale aby sie na nich
  poznac, trzeba dobrze znac ich jezyk. A ponad 90% australijskiej
  Polonii zna angielski tylko na tyle, aby zrobic zakupy w
  supermarkecie. Stad biora oni zdawkowe wyrazy uprzejmosci za realna
  sympatie… Tyle, ze 90% australijskiej Polonii zyje albo z zasilkow
  albo z wykonywania najmniej platnych robot, stad maja oni bardzo
  ograniczony kontakt z klasa srednia, a z klasa wysza tylko jako
  pomoce domowe…
  lech.keller@gmail.com ” 🙂

 103. Motyl – co ty masz do tej Australii?

 104. Mag
  Paskudni to są, niestety, ale Żydzi. Przecież Szoah był niczym innym jak tylko pozbyciem się żydowskiej biedoty przez bogatą żydowską burżuazję, jako że nie tylko Hitler, ale także Himmler oraz Goebbels byli Żydami, a ta ogromna przecież skala niemieckiej zbrodni na biednych Żydach była możliwa nie dzięki temu, co się działo na tzw. obrzeżach Zagłady, lecz tylko dzięki aktywnemu udziałowi Żydów w samym procesie mordowania swojego narodu. Tu kłania się bierność powszechna samych Żydów i postawa tych różnych Judenratów, szczególnie w gettach Warsze i Liztzmannstadt, te okrutne żydowskie policje w gettach czyli Jüdischer Ordnungsdienst – bo to przecież one, a nie Niemcy, wyłapywały i spędzały swych rodaków na te różne Umschlagplatze i upychały w wagonach swoich sąsiadów, rodziny i innych, na ogół przypadkowych Żydów. Wreszcie, w samych niemieckich obozach zagłady, takich jak Birkenau, Majdanek i Treblinka (wymieniłem tu tylko te największe niemieckie „fabryki śmierci”) to właśnie nikt inny jak 100% żydowskie komanda zapędzały Żydów do komór gazowych, a potem oprawiały ich zwłoki, grzebiąc w pochwach, odbytnicach, wyrywając złote mostki i koronki.
  Nie wolno też pisać na tym blogu, że to właśnie syjonistyczni tzw. „żydzi” zbudowali największy obóz koncentracyjny w historii, otoczony 6-metrowym murem i powoli wykańczają znienawidzony przez ich wyssany z mlekiem matki rasizm naród palestyński. 🙁

 105. Motyl1
  Dla mnie takim idealnym zestawem w jednym, czyli człowiekiem megapaskudnym i godnym pogardy jest:
  Żyd rasy czarnej (występuje taki fenomen w przyrodzie, ale zapomniałam jak się ich określa) o poglądach syjonistyczno-antysemicko-liberalnych będący masonem i zapalonym cyklistą oraz łysym blondynem oraz, rzecz jasna, gejem.
  Jeśli masz pomysł, jak tę postać „ubogacić”, to podrzuć.

 106. Czarny Żyd istnieje, ewakuowany został on dość niedawno temu z Etiopii do Izraela, ale tam jest on Żydem ostatniej kategorii, daleko za Żydami aszkenazyjskimi oraz sefardyjskimi!

 107. @mag
  „Jeśli masz pomysł, jak tę postać “ubogacić”, to podrzuć.
  osobiscie twierdze ze wszystkie te komplementy mozna sobie zaoszczedzic i napisac tylko : „czlowiek” megapaskudny czyli — KAGAN / badnick itd…..

 108. Aton
  Każdy Żyd jest paskudny na ciele i charakterze, ale Aton jest Żydem szczególnie paskudnym.

 109. @kaganek ofiara kazirodztwa 🙁
  No oczywiscie czarny super Polak z nadania kopiacy kawal padliny na boisku byl jest i bedzie nowym wzorcem Polaka/Sarmaty. Wszystkie procesy intergracyjne trwaja i trwac zawsze beda. Niemniej jednak narod Izraela nie czekal tylko jak bylo to mozliwe umozliwil powrot swoich dzieci do DOMU.
  O dumnym i pelnym cnot narodzie palestinos tego powiedziec nie mozna – ONZ poprosil aby przyjeli grupe palestynskich uciekinierow z Syri, ONZ pokrywal nawet koszty ich pobytu — ONZ otrzymal kategoryczna odmowe.
  DZIWNE ??? A moze poprostu ci palestinos z Syri poznali juz czesciowo znaczenie slowa demokracja ? No to nie ma sie czemu dziwic.
  Pozdrawiam Leszka i mam nadzieje ze sie u…wisz swoja dlupota.

 110. @kaganekn z tych niedoinformowanych 🙂
  „Racja! Polacy są jednym z najbardziej tolerancyjnych narodów świata! Nie kochają może oni pedałów ani żydów, ale też, w odróżnieniu id naszych zachodnich sąsiadów, nigdy ich nie zamykali w obozach koncentracyjnych!”
  Polskie obozy koncentracyjne NIE ISTNIALY !!!! Oczywiście, że istniały. 🙁
  http://histmag.org/Polskie-obozy-koncentracyjne-Oczywiscie-ze-istnialy-1898
  A milosnikowi Pana Kiszczaka czyli kagankowi przypomnimy akcje Hiazynt z 1985
  http://mylilefeluke.blogspot.de/2014/11/15-listopada-1985-zaczea-akcja.html

 111. Kagan napisał:
  „No coz, nie moja to wina, ze na panstwowych wyzszych uczelniach w Polsce (i nie tylko) bardzo niechetnie zatrudniaja osoby z praktyka w biznesie. Mowa tu o takich jak ja, czyli z doktoratem, ale tez i z wieloletnia zagraniczna i krajowa praktyka w biznesie, i to na popziomie analityka i menedzera w takich firmach jak Compaq czy Barclays Bank… Np. na SGH woleli faceta swiezo po doktoracie niz mnie, moze dla tego, ze byl on dobrym kumplem profesora…
  lech.keller@gmail.com ” 🙂

 112. No cóż, pod opiekuńczymi skrzydłami zboczonego żyda Hartmana znalazły swe bezpieczne schronienie takie seksualnie zboczone a i też mocno głupawe żydki jak Aton i Motyl. 🙁

 113. Biedroń wygrał wybory z konkurentem PO. Zastępcą Biedronia będzie… czowiek z PO 🙂
  Zaczęła się brudna polityka czyli kupowanie głosów w Radzie. Ciekawe co na to ludzie, którzy głosowali na Biedronia żeby nie wygrał człowiek PO? Oj, będzie referendum coś czuję.

 114. Aton & Motyl
  Prawda w oczy kole? Powtarzam więc raz jeszcze, że Szoah był niczym innym jak tylko pozbyciem się żydowskiej biedoty przez bogatą żydowską burżuazję oraz że nie tylko Hitler, ale także Himmler oraz Goebbels byli Żydami i że ta olbrzymia skala niemieckiej zbrodni na biednych Żydach była możliwa tylko dzięki nadzwyczaj aktywnemu udziałowi Żydów w samym procesie mordowania swojego narodu. Tu kłania się bierność powszechna samych Żydów i postawa tych różnych Judenratów, szczególnie w gettach Warsze i Liztzmannstadt, te okrutne żydowskie policje w gettach czyli Jüdischer Ordnungsdienst – bo to przecież one, a nie Niemcy, wyłapywały i spędzały swych rodaków na te różne Umschlagplatze i upychały w wagonach swoich sąsiadów, rodziny i innych, na ogół przypadkowych Żydów. Wreszcie, w samych niemieckich obozach zagłady, takich jak Birkenau, Majdanek i Treblinka (wymieniłem tylko tylko te największe niemieckie „fabryki śmierci”) to właśnie nikt inny jak 100% żydowskie komanda zapędzały Żydów do komór gazowych, a potem oprawiały ich zwłoki, grzebiąc w pochwach, odbytnicach, wyrywając złote mostki i koronki.
  I dlaczego nie wolno pisać na tym blogu, że to właśnie izraelscy syjoniści zbudowali największy obóz koncentracyjny w historii, otoczony 6-metrowym murem i powoli wykańczają, znienawidzony przez ich wyssany z mlekiem matki rasizm, naród palestyński?

 115. Fidelio
  Biedroń to zawodowy polityk, czyli inaczej oszust i złodziej. Przecież zawodowi politycy są tylko „słupami” wielkiej burżuazji, a więc powinni oni miesięcznie wpłacać do skarbu państwa co najmniej po 10 tys. zł (radny) do co najmniej 100 tys. zł (poseł, senator) a jeszcze więcej w przypadku ministrów, premiera i prezydenta – za to, że zajmują oni swoje stołki.

 116. ….jak widać kagan już całkowicie zwariował.

 117. Kagan
  Bredzisz, burmistrz Berlina Wowereit przejął w pełni zbankrutowane miast , ktore miało za sobą dziesieciolecia podziału i ktorego zachodnia cześć była enklawa w NRD. Jego homoseksualiz nie zrujnował , ani nie poprawił finansów Berlina.
  Mimo tego Berlinowi idzie , wbrew homoseksualizmowi jego burmistrza finansowo , coraz lepiej.
  A tak w ogóle to jesli chcesz zobaczyć tętniąca życiem światowa metropolie , z bogatym życie kulturalnym , wspaniałymi muzeami i coraz lepsza infrastruktura , to podnieś pośladki ze stołka i wybierz sie do Berlina , zamiast pieniaczyc sie w swoim zaściankowym grajdołku.

 118. Przepraszam , ze wdałem sie w polemikom z Kaganem.
  Nie czytałem jego dalszych wpisów.
  Przecież to antysemita jak w książce pisze, ktory wylewa na blogu swoje chorobliwe antysemickie obsesje.
  Kiedy mój niewinny wpis czeka na moderację, blog Hartmana służy rownocześnie jako platforma do propagowania zupełnie absurdalnych , pełnych nienawiści do Żydów treści.
  Jesli Hartman ma skłonność do masochizmu to jego problem. Ja takimi zabawami nie jestem zainteresowany.

 119. Panie Hartman niech Pan niezwłocznie usunie wpisy Kagana z blogu. W cywilizowanych krajach idzie sie siedzieć za propagowanie takich treść. Proszę przejąć odpowiedzialność za to co sie dzieje na Pana blogu, inaczej staje sie Pan współwinny.

 120. Dr Kasprowicz nie nadaje się nawet do sprzątania miast i innych prac publicznych. Jak to by zdiagnozowali go CK wojskowi medycy „Niżej podpisani lekarze sądowi ustalają całkowitą tępotę umysłową i wrodzony kretynizm przedstawionego wyżej wymienionej komisji niejakiego Motyla, która to tępota wyraża się takim słowy jak np. zawartymi w jego wpisach na blogu Hartmana, co samo przez się wystarcza do oświetlenia stanu umysłowego owego Motyla jako notorycznego matołka. Niżej podpisana komisja proponuje zatem: 1. Umorzyć dochodzenie przeciwko w/w Motylowi. 2. Odesłać w/w Motyla do kliniki psychiatrycznej dla ustalenia, jak dalece jego stan umysłowy może stać się niebezpieczny dla otoczenia.

 121. Miało być oczywiście bez tego wstępu o Kasprowiczu, czyli:
  Jak to by zdiagnozowali Motyla CK wojskowi medycy „Niżej podpisani lekarze sądowi ustalają całkowitą tępotę umysłową i wrodzony kretynizm przedstawionego wyżej wymienionej komisji Tomasza Kasprowicza, która to tępota wyraża się takim słowy jak np. zawartymi w jego blogu, co samo przez się wystarcza do oświetlenia stanu umysłowego Tomasza Kasprowicza jako notorycznego matołka. Niżej podpisana komisja proponuje zatem: 1. Umorzyć dochodzenie przeciwko Tomaszowi Kasprowiczowi. 2. Odesłać Tomasza Kasprowicza do kliniki psychiatrycznej dla ustalenia, jak dalece jego stan umysłowy może stać się niebezpieczny dla otoczenia.

 122. Wróć… 😉
  Jak to by zdiagnozowali Motyla CK wojskowi medycy „Niżej podpisani lekarze sądowi ustalają całkowitą tępotę umysłową i wrodzony kretynizm przedstawionego wyżej wymienionej komisji Motyla, która to tępota wyraża się takim słowy jak np. zawartymi w jego wpisach na blogu Hartmana, co samo przez się wystarcza do oświetlenia stanu umysłowego w/w Motyla jako notorycznego matołka. Niżej podpisana komisja proponuje zatem: 1. Umorzyć dochodzenie przeciwko w/w Motylowi. 2. Odesłać w/w Motyla do kliniki psychiatrycznej dla ustalenia, jak dalece jego stan umysłowy może stać się niebezpieczny dla otoczenia.” 😉

 123. kagan /badnick poczekaj trochę za parę minut przyjedzie po ciebie pogotowie, oni ci pomogą 🙂

 124. kagan/badnick napisał to na blogu Kasprowicza :
  ” badnick
  4 grudnia o godz. 15:12
  P.S.
  Dr Kasprowicz nie nadaje się nawet do sprzątania miast i innych prac publicznych. Jak to by zdiagnozowali go CK wojskowi medycy „Niżej podpisani lekarze sądowi ustalają całkowitą tępotę umysłową i wrodzony kretynizm przedstawionego wyżej wymienionej komisji Tomasza Kasprowicza, która to tępota wyraża się takim słowy jak np. zawartymi w jego blogu, co samo przez się wystarcza do oświetlenia stanu umysłowego Tomasza Kasprowicza jako notorycznego matołka. Niżej podpisana komisja proponuje zatem: 1. Umorzyć dochodzenie przeciwko Tomaszowi Kasprowiczowi. 2. Odesłać Tomasza Kasprowicza do kliniki psychiatrycznej dla ustalenia, jak dalece jego stan umysłowy może stać się niebezpieczny dla otoczenia.”

 125. kagan/badnick
  …. zapomniałeś się tylko podpisać ( Lech Keller-Krawczyk ) 🙂

 126. Motyl1
  Gdybym miała skrzydła jak ty, to już bym dawno odfrunęła, zamiast tłuc się z kaganem jak z jakim koniem (bynajmniej nie Pegazem!).
  Ja tu jeszcze tkwię z ciekawości i tak sobie paczę na te różne wpisy, zwłaszcza odnoszące się do kagana i jego odpowiedzi i tak sobie myśle że to dziwna postać , mocno zakręcona.
  Czasem gada z sensem, a czasem całkiem od rzeczy i już nie wiadomo, kiedy jest sobą. Dr Jeyll & Mr Hyde?

 127. @kaganek z tych opetanych
  No i sie narobilo !!! Kaganek jest jednak naprawde opetany. Czy aby KTOS moze mu z pomoca pospieszyc. Exorcista dobry by sie przydal moze mu pomoze.
  A tak ma marginesie to masz zwierzaku tatarski szczescie ze tak naprawde to NIKT ciebie na powaznie nie bierze. BO GDYBY BYLO INACZEJ TO BIADA TOBIE OJ BIADA TY KOZI SYNU.
  Dodam tylko ze jestem pewny i mam dowody ze w czasie akcji Hiazynt w 1985 Pan Kiszczak zalozyl tobie pedarasto islamski duza teczke.

 128. Cytat ;
  kagan
  4 grudnia o godz. 14:36

  No cóż, pod opiekuńczymi skrzydłami zboczonego żyda Hartmana znalazły swe bezpieczne schronienie takie seksualnie zboczone a i też mocno głupawe żydki jak Aton i Motyl. 🙁

  ……………….
  Na JA ,Panie profesorze I TOTO przyszlo dyskutowac z inymi ludzmi ???
  Caluski na teraz ,…
  Powodzenia na przyszlosc .

 129. Polonia-Sawa
  A ty co tu robisz? Przestań zaśmiecać ten blog!

 130. Mag
  Czy ty nie widzisz, że syjoniści typu Atona i Motyla zrobili szambo z tego blogu, że naruszają ono prawo, w tym o ochronie danych osobowych, a Hartman ich w tym popiera?

 131. Hartman – czy ty naprawę aż tak durny jesteś, że popierasz naruszanie prawa na twoim blogu przez Atona i Moltyla?

 132. A do cholery po co w Europie takie wtorno-emigaracyjne pchly
  pospadkowe …ktore nie moga sobie kupic w Lidel steck za 8 euro ?
  Nawet ten pseudo-folozof nie panial ,ze glupota jest naszym wspolanym
  ogolno-ludzkim dziedzictwem, Taka czesc von …”KULTURERBE ”
  /czyli dziedztwo ludzkiej kultury- cokolwiek to znaczy /
  Oczywiscie caluski na teraz ..
  Powodzenia na przyszlosc .

 133. I znalazlo sie prawdziwe powolanie pewnego PANA ,
  ponoc z Australii / Bogu dzieki nie z Austrii – /
  Müllmann … slowem Müllman ..albo meska politeca …. zajmujaca sie
  smieciami …szkoda, naprawde szkoda po filozoficznym fakultecie i niech
  nawet w Australi .
  Rozumu na teraz .
  Rozsadku na przyszlosc .

 134. „Niżej podpisani CK lekarze sądowi ustalają całkowitą tępotę umysłową i wrodzony kretynizm przedstawionej wyżej wymienionej komisji Polonii-Sawy, która to tępota wyraża się takim słowy jak np. zawartymi w komentarzach do blogu Hartmana, co samo przez się wystarcza do oświetlenia stanu umysłowego Polonii-Sawy jako notorycznej matołczycy. Niżej podpisana komisja proponuje zatem: 1. Umorzyć dochodzenie przeciwko Polonii-Sawie. 2. Odesłać Polonię-Sawę do kliniki psychiatrycznej dla ustalenia, jak dalece jej stan umysłowy może stać się niebezpieczny dla otoczenia.”

 135. kagan
  A któż to jest syjonista „na dzień dzisiejszy”, kaganie?
  Czymże się odznacza ta bestyja, czyli jakie są jej cechy wyróżniające np. od żyda „zwykłego” , mieszkającego czy to w Izraelu (ortodoksy lub obojętnego religijnie), czy to w jakimkolwiek innym kraju europejskim lub w USA, Kanadzie itd. ?
  Który z tych tych żydów – nie- żydów jest/może być (albo nie być) jednocześnie antysemitą?
  Tak to wszystko zamotałeś, że nic już już nie rozumiem.
  Rozjaśnij mi, prosze, w mojej „gojowskiej”, choć filosemickiej głowie.

 136. @do „milosnikow” kaganka
  Zadalem sobie odrobinke trudu i stworzylam profil myslowy tego „czlowieka”ktory zowie sie Kagan/badnick albo i jakos tam ……..
  Prawo Kagana: kłam, kradnij i jeszcze nie zabija ale juz o tym mysli.
  A oto kaganskie rozumowanie podparte ideologia islamska bo ma ja we krwi.
  Islam nie tylko nakazuje zbrojną walkę z niewiernymi oraz zmuszanie ich do podporządkowania się muzułmańskim rządom, lecz również sankcjonuje kłamstwo, kradzież i zabijanie w celu propagowania wiary. W islamie nie ma kodeksu moralnego przypominającego Dziesięć Przykazań. Twierdzenie, że religia ta ma w zarysie podobne poglądy moralne do tych wyznawanych przez judaizm i chrześcijaństwo to kolejny mit. Zapraszamy do lektury fragmentu Politycznie Niepoprawnego Przewodnika po Islamie autorstwa Roberta Spencera
  http://ndie.pl/prawo-islamu-klam-kradnij-i-zabijaj/

 137. mag
  Syjonista to jest inaczej żydowski, a dokładniej izraelski szowinista, zwolennik rasistowskiej idei żydostwa jako tzw. narodu wybranego, innymi słowy „koszerny” odpowiednik faszysty, a dokładniej nazisty. Praktycznie każdy Żyd mieszkający w Izraelu oraz każdy inny Żyd popierający tę syjonistyczną, a więc rasistowską ideę Izraela jako państwa żydowskiego jest więc syjonistą. Syjonizm doprowadził do nielegalnej okupacji Palestyny przez Żydów a przede wszystkim do tego, że izraelscy syjoniści zbudowali największy obóz koncentracyjny w historii świata, otoczony 6-metrowym murem i powoli wykańczają naród palestyński, tak przez syjonistów znienawidzony przez ten ich, wyssany z mlekiem matki, żydowski. syjonistyczny rasizm.
  Syjoniści pochodzą głównie z turskiego, a więc „aryjskiego” plemienia Chazarów, a więc będąc wrogami 100% przecież semickich Palestyńczyków (będących w większości potomkami starożytnych Hebrajczyków), są oni tym samym antysemitami.
  Pozdrawiam!

 138. Aton
  Nie myśl ty brudny, syjonistyczny rasisto, że będziesz tu bezkarnie obrażać inne narody. Lepiej wytłumacz tu nam, jak to stało się możliwe, że Szoah był niczym innym jak tylko pozbyciem się żydowskiej biedoty przez bogatą żydowską burżuazję oraz że nie tylko Hitler, ale także Himmler oraz Goebbels byli Żydami i dlaczego ta olbrzymia przecież skala niemieckiej zbrodni na ubogich Żydach była możliwa tylko dzięki nadzwyczaj aktywnemu udziałowi Żydów w samym procesie mordowania swojego narodu? Wytłumacz też nam, jak możliwa była podczas Holocaustu ta powszechna wręcz bierność wśród samych Żydów i czym wytłumaczysz, jak nie skrajnym zdziczeniem, tę proniemiecką postawę tych różnych Judenratów, szczególnie w gettach Warsze i Liztzmannstadt oraz to okrutne, wręcz zwierzęce, zachowanie się żydowskiej policji (Jüdischer Ordnungsdienst) w gettach? Przecież to ta żydowska policja, a nie Niemcy, wyłapywała i spędzała swych własnych rodaków na te różne Umschlagplatze i upychała w bydlęcych wagonach swoich sąsiadów, rodziny i innych, na ogół przypadkowych, Żydów! Wreszcie – jak to było możliwe, że w samych niemieckich obozach zagłady, takich jak Birkenau, Majdanek i Treblinka (wymieniłem tu tylko te największe niemieckie „fabryki śmierci”) to właśnie nikt inny, jak 100% żydowskie komanda, zapędzały Żydów do komór gazowych, a potem oprawiały ich zwłoki, grzebiąc w pochwach i odbytnicach, wyrywając złote mostki i koronki? Tu ci nie wystarczą twoje chamskie bluzgi, ty parszywy żydku-syjonisto! 🙁

 139. KOLEJNE KŁAMSTWO ATONA
  Prawda jest taka, że Muzułmanie uznający Mojżesza jako proroka, przyjmują na podstawie Koranu nauki pokrewne Dziesięciu Przykazaniom. Choć sam dekalog nie znajduje się w Koranie, to jednak każdemu przykazaniu można przyporządkować odpowiednią aję (przykazania według numeracji filońskiej, a aje w Koranie według tłumaczenia Józefa Bielawskiego, PIW, Warszawa, 1986):
  1. „Nie ma boga, jak tylko Bóg!” (47:19)
  2. „Panie mój! Uczyń to miasto bezpiecznym i uchowaj mnie i moich synów od tego, abyśmy mieli czcić bałwany!” (14:35)
  3. „Nie przysięgajcie na Boga, że jesteście pobożni i bogobojni i że czynicie pokój między ludźmi.” (2:224)
  4. „O wy, którzy wierzycie! Kiedy zostanie ogłoszone wezwanie do modlitwy – w Dniu Zgromadzenia – śpieszcie gorliwie wspominać Boga i pozostawcie wszelki handel!” (62:9)
  5. „…i dla rodziców – dobroć! A jeśli jedno z nich lub oboje osiągną przy tobie starość, to nie mów im: «precz!» i nie popychaj ich, lecz mów do nich słowami pełnymi szacunku!” (17:23)
  6. „…Ten, kto zabił człowieka, który nie popełnił zabójstwa i nie szerzył zgorszenia na ziemi, czyni tak, jakby zabił wszystkich ludzi.” (5:32)
  7. „I nie zbliżajcie się do cudzołóstwa! Zaprawdę, jest to czyn szpetny i jakże to zła droga.” (17:32)
  8. „Złodziejowi i złodziejce obcinajcie ręce w zapłatę za to, co oni popełnili.” (5:38)
  9. „Nie ukrywajcie świadectwa! Ktokolwiek je ukrywa – to, zaprawdę, jego serce jest grzeszne!” (2:283)
  10. „I nie wytężaj swoich oczu na to, co daliśmy w używanie niektórym spośród nich – kwiat życia na tym świecie – by doświadczyć ich.” (20:131).
  (http://pl.wikipedia.org/wiki/Dekalog)
  Szalom!

 140. kagan
  Czyli jeśli dobrze pojęłam twój wywód, syjonista to niedobry żyd-rasista względem Palestyńczyków, którzy głównie mieszka w państwie Izrael. Ale nadal nie wiem, który jest koszerny a który nie, czy ten pobożny patriota izraelski czy niereligijny patriota i w którym żydzie jest więcej żyda prawdziwego, a w którym mniej.
  Mam dwa kolejne pytania: co z żydami niezamieszkującymi państwo Izrael? Czy to jakaś osobna nacja? Lepsza, gorsza w stosunku do Izraelitów? A może przejawiająca antysemityzm?
  Ale ty potrafisz zamieszać w głowie!

 141. Aton to „Lech” z blogu Zagner.

 142. @kaganek z rozdwojonym jezykiem
  Ojojoj jaki ten kaganek nerwowy. Ale sobie zasluzyl.
  Tlumaczyc sie tobie nie musze bo nie ma komu. A jesli chodzi o kawalek Koranu ktory nam tu podsuwasz to badz szczery i dodaj jeszcze ze slowo pisane to slowo pisane ale interpretacja tego slowa to juz calkiem inna sprawa. Tylko to co z Koranu zrobil ten tak zwany „prorok Muhammad” kiedy mu jego braciszkowie na zycie nastawali to juz europejskie sredniowiecze bylo w porownaniu z tym okresem postepu i humanizmu.
  Muhammed (rozum tez pedofil bo mial 9 letnia zone ) tak wszystko poprzekrecal aby sie prymitywne arabusy zadowolily i go poprostu chcialy. Mam z ta banda na codzien do czynienia i sam widze ze wyjatkow czynic poprostu NIE MA SESU. Tak samo jak dalej z toba dyskutowac tez.
  A BRUDNY TO JA NIE JESM BO JA SIE CODZIENNIE POD PRYSZNICEM KAPIE BO JA W IZRAELU NA WODZIE OSZCZEDZAC NIE MUSZE. Abys nie powiedzial ze ja ukradlem palestinos dodam mam pod nosem cieple morze i piekna rzeczke.
  A swoja droga to co wypisujesz na temat bosow NSDAP mozna uznac tylko za wyagajace wspolczucia, bo to moze napisac tylko chory psychicznie. I to bardzo chory – CZYLI KAGANEK

 143. mag
  1. Każdy Żyd może się zachowywać zarówno koszernie jak też i trefnie: koszernie przestrzegając Tory, Talmudu etc. oraz niekoszernie, n.p. obcując z gojami czy też żrąc wieprzowinę. Religia jest tu mniej ważna niż obyczaje, jako że są różne synagogi: od super-ortodoksyjnej czyli chasydzkiej po liberalną, gdzie rabinem może być nawet Żydówka, z tym, że w Izraelu, państwie będącym, jak wiadomo, nie demokracją, a tylko militarną teokracją, uznawane są przez oficjalnie tylko synagogi super-ortodoksyjne i ortodoksyjne.
  2. Za najprawdziwszych Żydów uważają się chasydzi, tyle, że to są (jak wszyscy tzw. Żydzi aszkenazyjscy) potomkowie turksiego plemienia Chazarów, dość mocno zmieszani ze Słowianami oraz Germanami. Najbardziej „żydowscy” rasowo są zaś Palestyńczycy, pochodzący w prostej linii od starożytnych Hebrajczyków, tyle, że zmuszonych setki lat temu do przejścia na Islam. Więcej w książce prof. Shlomo Sand’a „The Invention of the Jewish People” – dostępne także po hebrajsku jako „?מתי ואיך הומצא העם היהודי?” czyli, „Matai ve’ech humtza ha’am hayehudi?” (dosłownie „When and How Was the Jewish People Invented?”) – podobno dostępnej też w języku polskim.
  3. Większość Żydów (a właściwie osób uważających się za Żydów) mieszka dziś poza Izraelem, a wśród nich to zdecydowana większość, ale jednak nie wszyscy, są syjonistami. To jest według syjonistów ta sama nacja, co Żydzi izraelscy, tyle że gorsza, bo nie terroryzująca bezpośrednio i nie mordująca Palestyńczyków. Z drugiej strony, to bez tej diaspory, |a więc i bez pomocy płynącej z USA do Izraela, a wymuszonej przez tą diasporę (głównie przez żydowską mafię operującą na najwyższych amerykańskich szczeblach władzy), to Izrael nie przetrwałby ani jednego dnia. Mamy więc tu ciekawą sytuację: amerykańscy Żydzi pasożytują na USA (na amerykańskich „gojach”), a z kolei Żydzi izraelscy pasożytują na Żydach amerykańskich.
  4. Antysemityzm jest konsekwencją syjonizmu, jako że oznacza on wrogość do ludów semickich, czyli głównie Palestyńczyków, a uprawiany on jest przez osoby uważające się za Żydów, ale w rzeczywistości będące „aryjczykami” – potomkami turskiego, a więc „aryjskiego” plemienia Chazarów, zmieszanych dość mocno z elementem słowiańskim i germańskim. Jak to ci już wyjaśniałem, tzw. Żydzi (de facto „aryjczycy”) są największymi wrogami 100% przecież semickich Palestyńczyków (będących przecież w większości potomkami starożytnych Hebrajczyków), a więc to Żydzi są dziś największymi antysemitami na świecie.
  5. W głowie to ci zaś namieszała głównie syjonistyczna, antysemicka propaganda, tak (niestety) powszechna w Polsce po tym nieszczęsnym roku 1989. 🙁
  Szalom!

 144. Aton to Lech i ja tego nigdy nie ukrywalem – ale skoro kagankowi i tutaj inteligencji zabraklo to ja za to nic nie moge.
  A T O N to L E C H – to jest odkrycie na miare tureckiego prezydenta ktory twierdzi ze islamscy marynarze jako pierwsi odkryli Ameryke

 145. Aton czyli Lech
  Pokaż mi choć jednego czystego Żyda i choć jednego Żyda przestrzegającego Dekalogu.

 146. Aton – nie stać cię na nic więcej?

 147. Aton
  Radzę ci dobrze – uciekaj dziś z Izraela, bo jutro może być już za późno!

 148. kaganek smierdziuszek
  Uciekac nie musze – Stac mnie na wiele wiecej ale nie mam dla kogo – Gdybys ty szowinisto polski zyl w kraju w ktorym na powaznie podchodzi sie do prawa to bys juz od dawna wisial za jaja w celi i chlopcy mieli by wiele radochy z twojego odbytu. Wiem ze sie tobie marzy aby Adolf piece znowu zapalil a ty bys jako nowy wielki palacz do nich podkladal i w nich mieszal. Oj marzy sie tobie marzy. Ale pamietyj ze tym razem i MY mamy BRON

 149. kagan
  Powiedzmy, OK, czyli próbujesz mi wyjaśnić meandry żydostwa jako takiego i różnych jego odmian funkcjonujących też współcześnie, czyli po Holokauście.
  Coś niecoś o tym wszystkim wiedziałam i wiem, a ty dajesz się podpuścić, co pozwala mi sądzić, że jest w tobie jakaś niezdrowa fascynacja tematem.
  Wnioski niech sobie każdy wyciągnie sam.

 150. mag
  Nic nie wiedziałaś i dalej nic nie wiesz.

 151. Aton
  Masz specyficzne, czyli żydowskie a więc zboczone pojęcie prawa i sprawiedliwości. I wiem, że macie broń, ale za mało, aby obronić się przed gniewem ponad 99% ludzkości.

 152. mag
  Zobacz lepiej, jacy są naprawdę Żydzi, n.p. na przykładzie Lecha vel Atona.

 153. Kagan
  Może i ty WIESZ, co trzeba wiedzieć w tzw. żydowskim temacie według ustalonych przez siebie samego kryteriów, ale wedle mojej wiedzy, z kolei, na której mam prawo polegać tak, jak ty na swojej, twoje wywody są nielogiczne i wewnętrznie sprzeczne, czyli kupy się nie trzymają.
  W detale wnikać nie będę, bo mi się zwyczajnie nie chce („już późno, chylą się żółte mlecze. W doliny gór napływa cień… cichy odwieczerz”…) Może wyręczy mnie ktoś, kto ma podobne zdanie.

 154. mag
  Czekam więc na twój wpis. Ale się go pewnie nie doczekam…
  Miłych snów!

 155. @Kaganek z tych ze Schiza
  „I wiem, że macie broń, ale za mało, aby obronić się przed gniewem ponad 99% ludzkości.”
  A kto tobie powiedzial ze chcemy podpalic caly swiat. Pozatym jest jeszcze pare prozentow z NAMI tak wiec nie 99%.
  Bron mamy aby sie bronic. A zasada odstraszenia dziala jak na calym swiecie tak samo. Jak co wiemy ze zginiemy ale zabierzemy i my kogos ze soba. No kto pierwszy w kolejce ? Napewno nie kagan on sie bedzie dobrze chowal i posle do przodu innych.
  Wszyscy tak robia i jest dobrze ale kiedy Izrael ma czelnosc uzywac tej samej metody to nazywa sie to BESZCZELNOSCIA I PRZESTEPSTWEM Roznica polega na tym czy temu ktory posiada TA SILE mozesz zaufac ze jest ON odpowiedzialny. Iran W 100% NIE a i Polsce bym bomby atomowej miec nie pozwolil.

 156. Aton
  Bron macie tak jak hitlerowcy – aby trzymać w szachu podbitą przez was ludność. Zginiecie wszyscy i tyle, i to na skutek eksplozji waszych własnych bomb jądrowych.
  Kto mieczem wojuje…

 157. @ Kagan
  02.11.2014 / 1546
  Napisales, ze Biedron to oszust. Nie boisz sie, ze poda Cie do prokuratury?
  W koncu jak sie cos takiego pisze to sie wie co sie pisze. No chyba, ze korzystasz z (nie)pelnej anonimowosci forum i swojego pobytu poza granicami Polski. Nieladnie.

 158. Panie Kagan, doceniam Pańską aktywność na moim blogu, ale musi Pan się trochę pohamować ze swoją retoryką, bo będę zmuszony Pana zbanować. Proszę docenić moją cierpliwość i jej nie nadużywać. JH

 159. @kaganek z tych rozpaczliwych
  A tak juz tylko dla informacji i ja mam prawo do:
  „Cytuję poniżej z artykułu 54 Konstytucji RP:
  – Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji.
  – Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane.”
  Jesli to prawo dotyczy tylko „pana” kaganka to bede sie bardzo dziwil.
  Tak wiec nie pozostaje mojej osobie nic innego jak przypomniec „panu dr” kagankowi/badnick ze wszystko co zbiera jest TA powracajaca fala na wodzie w ktora ON sam pierwszy wrzucil kamien nienawisci do innych ktorym wlasnie tylko on ma prawo odbierac prawo do zycia, a fala ta jest ogromna.

 160. Drogi Prof.
  Co Pan ma z tym Kaganem ?
  Jak sie Panu nudzi i chodzi o ilośc, to proszę opublikować na blogu ” Rapord mędrców Syjonu” aby zdyskredytować carska ” Ochranke”, albo najlepiej zaraz „Mein Kampf ” w odcinka , dla całkowitego skompromitowania Hitlera. Proszę sie tylko potem nie dziwić , ze takze na pana blogu znajda sie idioci, do ktorych idee zawarte w tych „dziełach” bedą atrakcyjne i przekonywującego.
  Mag jest juz przekonana po owocnej dyskusji z Kaganem.

 161. Mam zasady … chodz niektorzy mowia ze to zdechly pies ..
  Niech bedzie , IGNORUJE antysemitow i rasistow …
  Ale Panie Profesorze prosze Pana , prosze ZBANOWAC Kagana !
  On uzywa przeciez polskie prawo i ostatni duren nie wie ze wedlig niego
  sam podlega karze do 2 lat :
  cytat;
  lub nawołuje do nienawiści na tle różnic narodowościowych, etnicznych, rasowych, wyznaniowych albo ze względu na bezwyznaniowość, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2….
  …………………………….
  Ale przepraszam , to przeciez Taki durny amerykanski zlodziej…
  co daje sie filmowac !!!
  Pozdrawiam

 162. Wysłałem Panu moje dane na pański adres uniwersytecki.
  Proszę też o wskazanie mi, co się Panu najbardziej nie podoba w mych wpisach oraz na zwrócenie uwagi na te rasistowskie, nawołujące do nienawiści na tle rasowym wpisy na pańskim blogu, takie jak n.p. te:
  „Aton
  4 grudnia o godz. 19:08
  @do “milosnikow” kaganka
  Zadalem sobie odrobinke trudu i stworzylam profil myslowy tego “czlowieka”ktory zowie sie Kagan/badnick albo i jakos tam ……..
  Prawo Kagana: kłam, kradnij i jeszcze nie zabija ale juz o tym mysli.
  A oto kaganskie rozumowanie podparte ideologia islamska bo ma ja we krwi.
  Islam nie tylko nakazuje zbrojną walkę z niewiernymi oraz zmuszanie ich do podporządkowania się muzułmańskim rządom, lecz również sankcjonuje kłamstwo, kradzież i zabijanie w celu propagowania wiary. W islamie nie ma kodeksu moralnego przypominającego Dziesięć Przykazań. Twierdzenie, że religia ta ma w zarysie podobne poglądy moralne do tych wyznawanych przez judaizm i chrześcijaństwo to kolejny mit. Zapraszamy do lektury fragmentu Politycznie Niepoprawnego Przewodnika po Islamie autorstwa Roberta Spencera
  http://ndie.pl/prawo-islamu-klam-kradnij-i-zabijaj/”
  oraz
  „Aton
  4 grudnia o godz. 21:14
  @kaganek z rozdwojonym jezykiem
  Ojojoj jaki ten kaganek nerwowy. Ale sobie zasluzyl.
  Tlumaczyc sie tobie nie musze bo nie ma komu. A jesli chodzi o kawalek Koranu ktory nam tu podsuwasz to badz szczery i dodaj jeszcze ze slowo pisane to slowo pisane ale interpretacja tego slowa to juz calkiem inna sprawa. Tylko to co z Koranu zrobil ten tak zwany “prorok Muhammad” kiedy mu jego braciszkowie na zycie nastawali to juz europejskie sredniowiecze bylo w porownaniu z tym okresem postepu i humanizmu.
  Muhammed (rozum tez pedofil bo mial 9 letnia zone ) tak wszystko poprzekrecal aby sie prymitywne arabusy zadowolily i go poprostu chcialy. Mam z ta banda na codzien do czynienia i sam widze ze wyjatkow czynic poprostu NIE MA SESU. Tak samo jak dalej z toba dyskutowac tez.
  A BRUDNY TO JA NIE JESM BO JA SIE CODZIENNIE POD PRYSZNICEM KAPIE BO JA W IZRAELU NA WODZIE OSZCZEDZAC NIE MUSZE. Abys nie powiedzial ze ja ukradlem palestinos dodam mam pod nosem cieple morze i piekna rzeczke.
  A swoja droga to co wypisujesz na temat bosow NSDAP mozna uznac tylko za wyagajace wspolczucia, bo to moze napisac tylko chory psychicznie. I to bardzo chory – CZYLI KAGANEK”
  Co ma Pan zamiar z nimi zrobić? Takie zachowanie jak jego (Atona vel Lecha) jest przecież dziś w Polsce wyraźnie przecież zabronione i karalne na podstawie art. 256 i 257 kodeksu karnego (k.k.). Przypominam także, ze choć nie ma obecnie w Polsce przepisu szczególnego prawa karnego chroniącego wprost osoby przed nienawiścią z powodu bycia Polakiem, to jednak w zależności od stanu faktycznego, zachowanie osoby używającej tzw. mowy nienawiści, co jest ewidentne ww wpisach Lecha vel Atona, wyczerpuje znamiona przestępstwa, n.p. z art. 190, 212 lub 216 k.k.
  Cytuję:
  Art. 256. Propagowanie faszyzmu lub totalitaryzmu
  § 1. Kto publicznie propaguje faszystowski lub inny totalitarny ustrój państwa lub nawołuje do nienawiści na tle różnic narodowościowych, etnicznych, rasowych, wyznaniowych albo ze względu na bezwyznaniowość, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.
  § 2. Tej samej karze podlega, kto w celu rozpowszechniania produkuje, utrwala lub sprowadza, nabywa, przechowuje, posiada, prezentuje, przewozi lub przesyła druk, nagranie lub inny przedmiot, zawierające treść określoną w § 1 albo będące nośnikiem symboliki faszystowskiej, komunistycznej lub innej totalitarnej.
  Art. 257. Kto publicznie znieważa grupę ludności albo poszczególną osobę z powodu jej przynależności narodowej, etnicznej, rasowej, wyznaniowej albo z powodu jej bezwyznaniowości lub z takich powodów narusza nietykalność cielesną innej osoby, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

  Panie Jan Hartman
  Oho, widzę, że z braku siły argumentów, odwołujemy się do argumenty siły…:-(
  Proponuję raczej zająć się antypolskimi, rasistowskimi wpisami takiego n.p. „Atona” vel „Lecha”. I proszę mnie zabanować – problem tylko jak to można by zrobić od strony technicznej, że nie wspomnę tu o stronie prawnej, czyli że zgodnie z Konstytucją RP mam prawo do wygłaszania swych poglądów a cenzura prewencyjna jest przecież dziś w Polsce konstytucyjnie zabroniona. Cytuję poniżej z artykułu 54 Konstytucji RP:
  – Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji.
  – Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane.
  A jeśli uważa Pan, że naruszyłem mymi wpisami prawo, to proszę mnie podać do odpowiednich władz. Moje dane personalne i adresowe prześlę Panu prywatnie – proszę tylko napisać na adres „lech_keller@yahoo.co.uk”. Jak widzi Pan, ja mam czyste sumienie oraz wiem, że nie naruszam prawa na pańskim blogu. Natomiast naruszają je tu inne osoby, w której to sprawie toczy się obecnie dochodzenie w Prokuraturze Okręgowej Warszawa-Ochota (numer akt PG II 1 Ko/1973/13).

  Do „miłośników” Atona czyli „Lecha”
  Zadałem sobie odrobinkę trudu i stworzyłem profil myślowy tego „człowieka” który zowie się Aton albo oraz „Lech: i jakoś tam jeszcze.
  Oto prawo Żyda Atona vel „Lecha”: kłam, kradnij i zabijaj gojów, a szczególnie zaś Palestyńczyków.

 163. I pewnie ten delikwent teraz mi powie ze mu mowie
  Ed’ Persona .
  MOJA odpowiedz ; NATURALNIE DURNIU !
  Pozdrawiam

 164. Polonia Sawa
  A co powiesz na:
  „Aton
  4 grudnia o godz. 19:08
  @do “milosnikow” kaganka
  Zadalem sobie odrobinke trudu i stworzylam profil myslowy tego “czlowieka”ktory zowie sie Kagan/badnick albo i jakos tam ……..
  Prawo Kagana: kłam, kradnij i jeszcze nie zabija ale juz o tym mysli.
  A oto kaganskie rozumowanie podparte ideologia islamska bo ma ja we krwi.
  Islam nie tylko nakazuje zbrojną walkę z niewiernymi oraz zmuszanie ich do podporządkowania się muzułmańskim rządom, lecz również sankcjonuje kłamstwo, kradzież i zabijanie w celu propagowania wiary. W islamie nie ma kodeksu moralnego przypominającego Dziesięć Przykazań. Twierdzenie, że religia ta ma w zarysie podobne poglądy moralne do tych wyznawanych przez judaizm i chrześcijaństwo to kolejny mit. Zapraszamy do lektury fragmentu Politycznie Niepoprawnego Przewodnika po Islamie autorstwa Roberta Spencera
  http://ndie.pl/prawo-islamu-klam-kradnij-i-zabijaj/”
  oraz
  „Aton
  4 grudnia o godz. 21:14
  @kaganek z rozdwojonym jezykiem
  Ojojoj jaki ten kaganek nerwowy. Ale sobie zasluzyl.
  Tlumaczyc sie tobie nie musze bo nie ma komu. A jesli chodzi o kawalek Koranu ktory nam tu podsuwasz to badz szczery i dodaj jeszcze ze slowo pisane to slowo pisane ale interpretacja tego slowa to juz calkiem inna sprawa. Tylko to co z Koranu zrobil ten tak zwany “prorok Muhammad” kiedy mu jego braciszkowie na zycie nastawali to juz europejskie sredniowiecze bylo w porownaniu z tym okresem postepu i humanizmu.
  Muhammed (rozum tez pedofil bo mial 9 letnia zone ) tak wszystko poprzekrecal aby sie prymitywne arabusy zadowolily i go poprostu chcialy. Mam z ta banda na codzien do czynienia i sam widze ze wyjatkow czynic poprostu NIE MA SESU. Tak samo jak dalej z toba dyskutowac tez.
  A BRUDNY TO JA NIE JESM BO JA SIE CODZIENNIE POD PRYSZNICEM KAPIE BO JA W IZRAELU NA WODZIE OSZCZEDZAC NIE MUSZE. Abys nie powiedzial ze ja ukradlem palestinos dodam mam pod nosem cieple morze i piekna rzeczke.
  A swoja droga to co wypisujesz na temat bosow NSDAP mozna uznac tylko za wyagajace wspolczucia, bo to moze napisac tylko chory psychicznie. I to bardzo chory – CZYLI KAGANEK

 165. Polonia-Sawa
  Kto to jest ten „Ed’ Persona „?

 166. Rozumiem, że na tym blogu można bezkarnie obrażać, tak jak to robi n.p. Aton, Muzułmanów oraz Polaków, ale Żydzi, jako „naród wybrany”, to są na nim poza wszelaką krytyką… 🙁
  Przypominam też, że to syjoniści byli pierwszymi terrorystami na współczesnym Bliskim Wschodzie, a szczególnie na obszarze Palestyny, że to właśnie Żydzi, a nie kto inny, nakręcili tę, niekończącą się, spirale nienawiści i przemocy na nielegalnie okupowanych dziś przez nich obszarach. 🙁

 167. @Polonia
  ni polskiego, ni łaciny, ani angielskiego zdajesz się nie znać, ale Ed Persona mi się podoba 😀
  Był dawno temu taki serial „Koń, który mówi”, a w nim Mister Ed sto razy sympatyczniejszy i mądrzejszy niż ten szurnięty rasistowski dureń, którego masz na myśli

 168. Panie Harman,
  Wysłałem Panu moje dane na pański adres uniwersytecki. Proszę też o wskazanie mi, co się Panu najbardziej nie podoba w mych wpisach oraz na zwrócenie uwagi na te rasistowskie, nawołujące do nienawiści na tle rasowym wpisy na pańskim blogu, takie jak n.p. te od Atona.

 169. Tobermory
  Masz na myśli tego „szurniętegy rasistowskiego durnia” o nicku „Aton” vel „Lech”?

 170. Z dystansu
  Przecież wyraźnie napisałem, że Hitler był Żydem, a więc z chęcią przywitam wszelakie materiały go dyskredytujące, a szczególnie te o jego żydowskich korzeniach (n. p. książka Tolanda) oraz o współpracy Hitlera z Watykanem i z żydowskimi bankierami z Wall Street, którzy finansowali Holocaust oraz o współpracy Hitlera z firmą IBM, która, jak wiadomo, „zinformatyzowała” niemieckie obozy koncentracyjne (w ówczesnej, elektro-mechanicznej technologii, opartej na kartach dziurkowanych).
  http://en.wikipedia.org/wiki/IBM_and_the_Holocaust

 171. ben adam et al.
  Nie udawajcie głupków. Syjonistyczna propaganda wzywała przecież zaraz po wojnie wszystkich młodych, silnych i zdrowych Żydów, aby wyemigrowali oni „en masse” do Izraela, jako że syjonistom potrzebne tam było (zresztą tak samo jak dziś) tzw. mięso armatnie do prowadzenia ich zaborczej, agresywnej wojny z prawowitymi mieszkańcami Palestyny, czyli z Palestyńczykami. Mam na to dowody – zarówno w akademickich opracowaniach jak też pamiętnikach ówczesnych żydowskich emigrantów z Polski do Palestyny. Podobnie było też w roku 1968, kiedy to Izrael, dosłownie na gwałt, potrzebował setek tysięcy Żydów, aby okupować tereny zabrane wówczas siłą Egiptowi i innym jego sąsiadom. Ben Adam przyznaje przecież, że po roku 1968 zostali w Polsce właściwie tylko starsi, schorowani Żydzi, czyli nieprzydatni dla Izraela. Tak więc te „wydarzenia marcowe” zostały zwyczajnie sprowokowane przez izraelskie specsłużby, aby „wygonić” Żydów z Polski do Izraela. Jak widać, ta prowokacja generalnie się syjonistom udała… 🙁

 172. Kagan
  jest Żydem, ktory swoimi anty-żydowskimi wpisami stara sie sprowokować kolejna fale prześladowań Żydów, aby potem uzasadnić nimi wywołanie III wojny światowej.

 173. The IJAN views Zionism as a racist movement, and Israel as an apartheid state. The charter of the organization states „we are an international network of Jews who are uncompromisingly committed to struggles for human emancipation, of which the liberation of the Palestinian people and land is an indispensable part. Our commitment is to the dismantling of Israeli apartheid, the return of Palestinian refugees, and the ending of the Israeli colonization of historic Palestine.” It also calls for the unconditional freeing of all Palestinian prisoners in Israel. The group also opposes the wars in Iraq and Afghanistan, capitalism, and Islamophobia. Prominent members of IJAN include feminist activist Selma James and the late holocaust survivor Hajo Meyer. It comprises groups in the United States, Canada, India, Argentina, and several European countries.
  Irish academic David Landy describes IJAN as one of the few Jewish organizations not to „sideline” anti-Zionism, „believing Zionism to be the underlying problem that must be tackled in order to achieve Palestinian liberation and incidentally reclaim the Jewish commitment to liberation”.
  http://en.wikipedia.org/wiki/International_Jewish_Anti-Zionist_Network

 174. do doktora nie uznanego przez UM jako profesora habilitowanego z Australii „geniusza” kagan/badnicka i jak tam jeszcze ? aha Ekonoma i paru innych itd itp……
  Jak widzę zwariowałeś już całkowicie.

 175. Po polsku:
  IJAN postrzega syjonizm jako ruch na tle rasowym, a Izrael jako państwo apartheidu. Statut organizacji stanowi „jesteśmy międzynarodową siecią Żydów, którzy bezkompromisowo dążą do walki o ludzką emancypację, której wyzwolenie narodu palestyńskiego i jego ziemi jest nieodzowną częścią. Angażujemy się w demontaż izraelskiego apartheidu, powrót palestyńskich uchodźców, oraz zakończenie izraelskiej kolonizacji historycznej Palestyny.” Wzywa ta organizacja również do bezwarunkowego uwolnienia wszystkich więźniów palestyńskich w Izraelu. Grupa ta sprzeciwia się również wojnom w Iraku i Afganistanie, kapitalizmowi, i islamofobii. Wybitni członkowie IJAN to feministyczna działaczka Selma James i Hajo Meyer, który przeżył Holokaust. Składa się ona z grup w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Indiach, Argentynie i kilku krajach europejskich. Irlandzki akademik David Landy opisuje IJAN jako jedną z nielicznych organizacji żydowskich, która nie zgadza się na lekceważenie antysyjonizmu, wierząc, syjonizm jest podstawowym problem, który musi zostać rozwiązany w celu osiągnięcia palestyńskiego wyzwolenia a przy okazji odzyskania zaangażowania Żydów do ich własnego wyzwolenia się z pęt syjonizmu.
  http://en.wikipedia.org/wiki/International_Jewish_Anti-Zionist_Network

 176. Motyl1
  Kolejny syjonista na tym blogu, a więc znów tylko chamski atak ad personam! 🙁

 177. P.S.
  Co to jest UM? Urząd Mądrośći?

 178. Krótka historia II wojny światowej.
  Bogaci Żydzi typu Hitler, wywołują ja aby wytępić biednych Żydów.
  Żydzi typu Hitler przegrywają wojnę z innymi z żydami z Wallstreet i zydo-komuna.
  Cała impreza była wiec wewnątrz -żydowskimi porachunkami, przeprowadzonymi na naszym grzbiecie.
  I jak tu nie bać sie żydowskiej prowokacji ?

 179. ad persona
  Tobermory ?? sorry ..
  aaaaaaaaaaaaaaaaaaaale al-E , nic nie zmieni?
  Duren pozostanie durniem ,nawet jak wszedzie wysle swoje Papiery ?
  Caluski na dzisiaj,
  Powodzenia na przyszloisc

 180. @kaganek z tych od tego tamtego….

  @kaganek z tych lekko zamulony

  Nie udawaj głupka. Komunistyczna polska propaganda wzywała przecież zaraz po wojnie wszystkich młodych, silnych i zdrowych Polakow we Francji, Belgi, Angli aby wracali do nowej DOBREJ i PRAWEJ Polski, jako że komunistom potrzebne tam było tzw. mięso armatnie do prowadzenia ich zaborczej, agresywnej przyszlej wojny z prawowitymi mieszkańcami krajow kapitalistycznych, czyli z KAPITALISTAMI. Mam na to dowody – zarówno w akademickich opracowaniach jak też pamiętnikach ówczesnych polskich repatriantow z Belgi do Polski . Podobnie było też w roku 1946, kiedy to Polska, dosłownie na gwałt, potrzebował setek tysięcy wyksztalconych zawodowo Polakow, aby skolonizowac tereny zabrane wówczas siłą Niemcom ( Slask, Pomorze, Prusy Wschodnie) i innym swoim sąsiadom np. Ukraina. Na zachodzie pozostawali właściwie tylko starsi, schorowani Polacy, czyli nieprzydatni dla Polski. Udalo sie wtedy komunistom i dlugo jeszcze korzystali z innych mozliwosci ( wymiana rent z Belgi i Francji po tak zwanych kursach panstwowych przynosila duze zyski dewizowe ) i do dzisiaj jeszcze plyna do Polski pieniadze z zachodnich funduszy emerytalnych.

 181. Jesli sam kagan, żydowski specjalista od czystości żydowskiej krwi twierdzi, ze krew żydowska jest jeszcze nie do końca oczyszczona, to nie wróży nam to nic dobrego.
  Pewnie znowu przyjdzie nam gojom, przez takich żydowskich prowokatorów jak kagan, walczyć o czystość żydowskiej krwi.
  Krwiście i mało kosze, tak wyglada żydowskość Kagana.

 182. Poczekam,aż JH zbanuje Kagana by światowy sukces R.Biedronia i Słupszczan oczywiście,skomentowac.Z zaznaczeniem pełnej klęski światowej biurokraty Fidelia.
  JH winien ban zrealizowac jak najszybciej.W swoim własnym interesie bowiem „Biedroń może nie podbił Rzymu” lecz podbił np NYT .

 183. ha ,ha powiedzialam, duren ogolnie ,a on od razu wiedzial ze o niego
  chodzi ?..
  No i prosze co ten element pisze ;
  … głównie w postaci braku stabilizacji – zarówno politycznej jak tez i ekonomicznej na naszym globie.
  Slowem wedlug tego elementu 20-30 mln. ludzi jest odpowiedzialne
  za nasze wszystkie wystepki okol 7,5 Miliarda .Dobre.
  Dobre i taki sie habilitowal ? Na zrehabilitowanie sie zabraknie temu elementowi zapewne rozumu . Szkoda .
  Niepozdrawiam , oczywiscie idiotow .

 184. kagan
  5 grudnia o godz. 15:35…..Kolejny syjonista na tym blogu, a więc znów tylko chamski atak ad personam! 🙁

  Kaganiec – Ty chyba nigdy nie dostałeś w mordę(mordo Ty moja) skoro twierdzisz, że tak wygląda chamski atak – ad piesionam kaganum….
  …ale dostać możesz…..

 185. Ale kultura na tym blogu…
  „duren ogolnie „, „Niepozdrawiam , oczywiscie idiotow „, „Ty chyba nigdy nie dostałeś w mordę ale dostać możesz”…

 186. Zdziwienia nt wyboru pana Roberta Biedronia na prezydenta miasta Słupska to jak na morzu widać statek na horyzoncie, ale nie wiadomo jaki – tu od lat była politycznie sytuacja stabilna od kilku kadencji ten sam układ koleżeńsko/ kumoterski samorządowy zbudowany przez ojców, a teraz przez ich dzieci bo etaty samorzadowe to „pewny pieniądź”. Takie współzalażne systemy – Inicjatorami zmian było biuro poselskie pana Biedronia, który jako jedyny nie mieszkający tu zalożył przed 3 laty swoje biuro [ Jak na tablicy spreyem dopisano „PED/ Ł” to nie nakazał czyścić i tak było ! – dwa inne BIURA to pani Jola Szczypińska PiS tutejsza i pan Konwiński – też mieszkaniec. Pan Biedroń okazał się osobą bardzo zainteresowaną sprawami mieszkańcow, interwencje itd skuteczne- Słupsk to miasto teraz ok. 90 tys. + koszary WP – blokujące tereny rozwojowe miasta i doszkalanie policji – zajmujące w centrum miasta prawie 10 ha – wybrany Prezydent dla mieszkańców nie jest osobą obcą > na zaprzysieżeniu przy nim usiadła elegancka starsza pani , jego matka Helena, „oddającym” łancuch był 70- letni urodzony w Warszawie w 1944 r. – wszystko odbyło sie bardzo kulturalnie – dzień wczesniej obaj panowie zgodnie gościli w wielkiej sali przedszkolaki i rozdawali im upominki – taka coroczna zabawa –
  TAK jest to był wybór świadomy około 15 tys. mieszkańców. Słupsk krajobrazowo jest ładnym miastem, ale społecznie dość trudnym w 50 % „blokowym”, zamkniętym w mieszkaniach. Pan Biedroń okazuje się osobą otwartą, kulturalną, nie zakładamy, że Rada, gdzie ponad 50 % to ludzie z PO zacznie się od razu przeciwstawiać prezydentowi == zgodnie z ustawą samorządową kierunki ustala rada, a Prezydent przewodzi Zarządowi – w ostatnich latach model samorządowy został skrzywiony i miasta utożsamiane są z osobami prezydentów- a to nie prezydent KIERUJE- w latach 90- tych w Slupsku mieliśmy otwartego człowieka na stanowisku wojewody Rembielińskiego, ale szybko go miejscowe siły – wyeksportowały – ze struktury osób na Ślubowaniu: można na razie wrózyć.. że taki LOS nie dotknie Roberta Biedronia – pojawiają się nowe młode inicjatywy, Słupsk zasadniczo nie jest trudnym do zarząxzania miastem , na pewno nie jest to śmieszne taki wybór człowieka około 40 lat z dużą kulturą obycia, bo jeśli na niego w wyborach zagłosowaly wszystkie panie urzędniczki z ratusza to one wiedzą… ZE czas na ZMIANĘ POKOLENIOWĄ. Mamy JUŻ swoją TĘCZĘ – TEATR LALKOWY. I TYLE STARCZY.

 187. steaktartar
  6 grudnia o godz. 20:43

  kagan vel steaktartar czyli czerstwy cham o kulturze.

css.php