Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
Loose blues - Jana Hartmana zapiski nieodpowiedzialne Loose blues - Jana Hartmana zapiski nieodpowiedzialne Loose blues - Jana Hartmana zapiski nieodpowiedzialne

8.01.2015
czwartek

Zabić Owsiaka!

8 stycznia 2015, czwartek,

Wiemy, że WOŚP jest w założeniu imprezą apolityczną. Polityka mogłaby jej tylko zaszkodzić. Nie można jednak udawać w nieskończoność, że nie widzi się politycznego znaczenia, którego od kilku lat nabrała akcja Jurka Owsiaka.

Nie było to jego intencją, ale tak się stało. Od paru lat, a szczególnie w tym roku, Fundacja WOŚP jest przedmiotem bezprzykładnej, podłej nagonki ze strony najpotężniejszej po Platformie Obywatelskiej siły politycznej w Polsce, którą jest Kościół Rzymskokatolicki. Organizacja ta dawno już zrzuciła maskę i na naszych oczach pieni się i zapluwa z nienawiści do konkurenta bezczelnie biorącego na kilka dni rząd dusz, który wszak w tym kraju od ponad tysiąca lat należy i nadal musi należeć do Rzymu.

Oto profan śmiał sięgnąć do ludzkich emocji, oferując wspólne przeżywanie dobroci i przyjaźni, bez udziału magów w czarnych sukniach i bez ich dobrze opłaconej hołdami i gotówką autoryzacji. Bez błogosławieństwa, bez ucałowania biskupiego pierścienia, bez dziesięciny! Śmiał ten pętak samozwańczo stworzyć narodowe święto, odebrać Kościołowi jedną z jego tłustych niedziel! A ten podły ruski, ateistyczny rząd nie tylko na to pozwala, lecz jeszcze to otwarcie popiera!

Stał się Jerzy Owsiak uosobieniem tego wszystkiego, czego Kościół lęka się i czego nienawidzi najbardziej: dobroci i autorytetu poza zasięgiem jego władzy, niesubordynowanych wartości, które realizują się w przestrzeni świeckiej, bez kapłańskiego nadzoru i stosownej opłaty. Jak śmiał, ten bezbożny pajac, odebrać Kościołowi świętemu monopol na czynienie dobra! Precz z uzurpatorem!

Opluwanie konkurentów i szczucie wiernych na wszystko, co niepoddane władzy kościelnej, ma tradycję tak starą, jak sam Kościół katolicki. Niezliczone krwawe rzezie, których dopuszczały się kościelni woje różnych formacji i zakonów (a ich ofiary bynajmniej nie w tysiącach się liczy), zawsze poprzedzane były kampanią nienawiści. Czy chodziło o mały pogrom w jakimś miasteczku, czy o wyrżnięcie w pień mieszkańców Jerozolimy, zawsze trzeba było zrobić jakąś wrzutkę: a to studnię niewierni zatruli, a to Grób Pański zbezcześcili, a to krew chrześcijańskiego pacholęcia na macę utoczyli.

I dziś to samo: Owsiak złodziej! Łapać złodzieja! Rzygać mi się chce, gdy słyszę kalumnie i oszczerstwa ze strony tych, którzy z zasady i trwale odrzucają elementarne reguły etyczne i zasady kultury osobistej, które obowiązują w cywilizowanym świecie od kilku stuleci. Każdego dnia biorą od ludzi miliony, od których nie płacą podatku (dlaczego? Bóg raczy wiedzieć), i nie przedstawiają darczyńcom żadnych rozliczeń. Zwykła przyzwoitość, a nawet tylko chęć jej udawania nakazuje tak elementarną rzecz jak sprawozdanie: zebraliśmy dziś tyle a tyle. Z tego tyle a tyle pójdzie na księdza, tyle a tyle dla biskupa, tyle do Watykanu, a tyle na kwiatki pod ołtarz.

Ba, próżno pytać o rozliczenie datków na prowadzoną przez Kościół katolicki firmę charytatywną Caritas. Czy kupując świecę wigilijną za 10 zł, daję na dzieci 9 zł (tak jak w przypadku WOŚP), czy może tylko 8 albo 7? Nie uważają za stosowne nas o tym poinformować, a co więcej starają się za wszelką cenę wytworzyć w społeczeństwie złudzenie, że Kościół łoży na biednych. Otóż skoro informacji brak, mam prawo powziąć przypuszczenie następujące: nie płacicie ani grosza na biednych! Nie płacicie nawet na swój Caritas! Zarabiacie na Caritasie i innych przedsięwzięciach charytatywnych o wiele więcej, niż sami łożycie na pomoc ubogim, chorym i opuszczonym!

A jeśli się mylę i jeśli oddajecie na potrzebujących wszystko, co dostaniecie od ludzi na cele miłosierne, odliczając jedynie koszty samej zbiórki, to gotów jestem w pokucie zeżreć krowie łajno! Tylko pokażcie rachunki, tak jak pokazuje je Owsiak i wszyscy normalni, przyzwoici ludzie, którzy zbierają od innych pieniądze na jakikolwiek cel.

Jurek Owsiak – wcale tego nie chcąc – stał się symbolem wolnej i uczciwej Polski, która ma prawo do swojego świeckiego, wolnego od kościelnego nadzoru życia. Pokazał, że Polacy to nie tylko strwożone stadko maluczkich owieczek, bijące pokłony przed rzymskim biskupem, lecz wolni ludzie, tworzący wolną, świecką wspólnotę. Jurek Owsiak odebrał Watykanowi monopol na budowanie polskiej wspólnoty i dał nam wszystkim nadzieję na Polskę wolną od rzymskiego protektoratu, dumną, otwartą na świat i uczciwą. Polskę, której mieszkańcy potrafią się zmobilizować do czynienia dobra bez pomocy bogów i ich kapłanów tej czy owej religii. Polskę, w której działamy razem i uczciwie się z tego działania rozliczamy. Polskę na etycznych wysokościach, o których istnieniu średniowieczny Rzym nawet chyba nie słyszał.

Niedziela, 11 stycznia, to wielkie polskie święto – jedyne święto, które mają Polacy sami, bez watykańskiego nadzoru. Uczcijmy to prawdziwie polskie święto, święto wolnej świeckiej Polski, hojnym datkiem dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy! Pokażmy Rzymowi jego miejsce w szeregu. Tu jest Polska! Tu gra i wygra WOŚP!

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 157

Dodaj komentarz »
 1. „Od paru lat, a szczególnie w tym roku Fundacja WOŚP jest przedmiotem bezprzykładnej, podłej nagonki ze strony najpotężniejszej po Platformie Obywatelskiej siły politycznej w Polsce, którą jest Kościół Rzymskokatolicki.”

  Ciesze sie, ze nazywa Pan rzeczy po imieniu. Kilka dni temu M.Sroda pisala w Wyborczej o tym samym, z tym ze zapomnialo jej sie wskazac glownego machera w tej wieloletniej nagonce na Owsiaka.

 2. Caritasy które mają status organizacji pożytku publicznego przesyłają sprawozdania do MPiPS, jednak są one bardzo skrótowe i zawierają szczegółowe wydatki tylko dla pieniędzy z 1%:
  http://sprawozdaniaopp.mpips.gov.pl/

  Można tam np. zobaczyć, że wiele diecezjalnych Caritasów bez wpływów z budżetu państwa i samorządów nie zarobiłoby nawet na wypłaty dla pracowników. Kuriozalny jest przypadek archidiecezji gdańskiej. Według sprawozdania Caritas nie ma tam żadnych pracowników i żadnych członków, a mimo tego w 2011 roku wydał prawie 98% swoich przychodów na koszty administracyjne (!!!). Mimo tego w 2012 roku w organizacji nie było żadnej kontroli.

 3. Jakże celnie, Panie Profesorze, Pan to ujął, że Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy jest orężem w walce z Kościołem katolickim, a więc i nami katolikami.
  Mają więc rację katolicy, że wzywają, by nie dawać grosza Owsiakowi.
  Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to ateistyczna impreza, której celem jest walka z Kościołem katolickim. Tak to celnie Pan ujął.
  Dziękuję za szczerość. Cenię szczerość. „Napisz najszczerszą prawdę, jaką znasz” – to nasze hasło. Podobno powiedział to Ernest Hemingway. Ala ja nie wierzę, że tak myślał. To ja staram się pisać najszczerszą prawdę, jaką znam.
  Niestety, prawda jest okrutna. Nie ma żadnej nadziei. Ludzie to istoty do szpiku złe. A strażnicy dobra są coraz słabsi.
  I Pan, Panie Profesorze, wali w strażników dobra każdego dnia. Bo na straży dobra stoją głównie kapłani wielkich religii.
  Jestem na tyle stary, że wiem, iż ateiści to z reguły ludzie bez zasad.

 4. Reklama
  Polityka_blog_komentarze_rec_mobile
  Polityka_blog_komentarze_rec_desktop
 5. No, zgoda: Kościół urządza nagonkę na Owsiaka, Hartman pluje na Kościół – i gra. Jednak czy można wyrzucić dziennikarza, który zadał pytanie? A poza tym Hartman nie ma moralnego prawa nikogo pouczać: jako szef politycznej rady krajowej TR milczał publicznie, gdy Grodzką wyrzucano z klubu TR. Wtedy jakoś mu się rzygać nie chciało…

 6. Profesorze, czy to KK czy może tylko PIS chce zdobyć teren? w każdym razie nagonka na Owsiaka narasta (np. niezalezna.pl) do nieprawdopodobnych rozmiarów. przejrzałem wszystko, nie znalazłem ani jednego choćby obojętnego artykułu / komentarza. Tylko nienawiść.
  Może tzw. prawica testuje nową broń? taki zmasowany atak na jednego człowieka?
  Panie Jurku, niech się pan trzyma !!!!!

 7. Coś ci się pokićkało takei-butei? Nie potrafisz pisać na temat? Katotalibom pomagasz?
  Panie Janie! Szacunek za nazwanie sprawy po imieniu. Czarna zaraza gnoi jedną z piękniejszych rzeczy jakie w Polsce udało się stworzyć, akcję która jest wyjątkowa w skali Świata. Na szczęście coraz więcej ludzi, coraz częściej czuje obrzydzenie do tej prymitywnej nagonki jaką polski kościół wraz z pisiorami prowadzi. Czkawką w końcu im się to odbije, miejmy nadzieję że ta czkawka już nigdy im nie minie.

 8. Prof. Hartmann to ma talent, znowu niefortunnie broni przegranej sprawy – Jerzy Owsiak nie ma prawa wyprowadzać za pomocą osiłków dziennikarzy, którzy stawiają mu niewygodne pytania ze swojej konferencji prasowej – przyznali to już wszyscy, nawet Gazeta Wyborcza w tekście Czuchnowskiego, tylko do Hartmanna jeszcze nie dotarło.

 9. @takei-butei
  Człowieku jesteś monotematyczny z tą Grodzką. Tyle o tym piszesz, że to chyba jakaś twoja obsesja. Takie coś kończy się poważnymi problemami osobowościowymi. Może weź pigułkę? Albo spróbuj napisać coś nowego – może się uda.

 10. 1. Felieton pana Hartmana pokazuje jak bardzo WOSP stalo sie zakladnikiem ideologicznej wojny w Polsce.
  2. P. Owsiak wlaczyl sie do sporu politycznego, co WOSP po prostu nie sluzy. Nie mowiac o tym jak smieszny jest staruszek przebrany za 15latka ktory grozi „baska” osobom ktore krytykuja takiego bufona i podpore establishementu jak Walesa. Jak sie p. Owsiak wlaczyl do tej zabawy buldogow pod dywanem, to teraz ogladamy jak WOSP ulega dekonstrukcji.
  3. Obrzydliwe sa tez erupcje nienawisci Owsiaka do jego oponentow. Prawdziwa cnota prawdy sie nie leka. Gdyby Owsiak mial odrobine klasy to by atakujacych go po prostu przemilczal i zajal sie praca na rzecz potrzebujacych. I cala ta burza by umilkla. Do WOSP sporo pieniedzy wyplynelo od moherowych babc. Takich ktore pouczaja wnuki o Bogu, Honorze i Ojczyznie i spedzaja pol dnia w kosciele. Teraz pan Hartman ciezko pracuje zeby WOSP zebralo mniej pieniedzy.
  Ale jak ktos publicznie twierdzi ze kazirodztwo nie musi byc tabu to trudno od niego oczekiwac nadmiaru inteligencji. Prawdziwy Prof. Hartman (ten od analizy harmonicznej) sie pewnie w grobie obraca. Ten matematyk mial naprawde klase – jako naukowiec i jako czlowiek.
  4. Na zakonczenie refleksja/pytanie retoryczne: kto w Polityce dobiera felietonistow? Nie boicie sie za jakis wasz felietonista pewnego dnia rzuci sie na duchownego albo pobije zakonnice? Dosc dlugo bylem prenumeratorem Polityki i zaczynam sie tego wstydzic.

 11. No dobrze, a gdyby na konferencji (jakiejkolwiek) pojawił się k.a.g.a.n?

 12. zak1953
  8 stycznia o godz. 23:30

  Dziękuję za życzliwe rady, nie skorzystam. Grodzką lubię, nie mam obsesji na jej tle, ale jeśli mówisz o obsesji, to czemu nie martwisz się o Hartmana, który non stop tylko o Kościele, Kościele, Kościele i Kościele. To jest dopiero obsesja. A tak na marginesie: tu u mnie organizowała rok temu Orkiestrę szefowa Akcji Katolickiej i wszyscy jej pomagający to katolicy, nie widziałem tam ani jednego ateisty. No, to jak to jest z tą nagonką na Owsiaka?

 13. Prof. Hartman wystraszył się dyskusji na wątku o polskiej nauce a więc szybko wziął się on za bezpieczniejszego dla niego Owsika. 🙁

 14. Generalnie
  Każda tzw. dobroczynność (charity) jest z definicji jednym wielkim oszustwem. Po prostu państwo bierze od nas podatki, a więc ma ono obowiązek zapewnić każdemu swemu obywatelowi odpowiedni standard usług medycznych. Natomiast jeśli ktoś, nie ważne czy Owsik ze swą „orkiestrą”, czy też jakiś inny Caritas zaczyna zastępować państwo w tej dziedzinie, to znaczy, że zwalnia on pieniądze, które powinny być wydane przez budżet na leczenie, na inne cele, n.p. na zbrojenia, a to jest zwyczajna działalność ma niekorzyść Polski i Polaków. Stąd też uważam, ze wszelaka działalność dobroczynna powinna być zakazana, z w/w powodu a także dla tego, że jest to ukrywanie wad kapitalizmu rynkowego, który przecież nie radzi sobie z bezrobociem, a więc także i biedą, a więc tzw. działalność dobroczynna jest z definicji szkodliwa, jako ze przedłuża ona agonię kapitalizmu, maskując niejako jego wady. Tak więc Owsik jest albo głupcem, albo też cynikiem – tertium non datur! 🙁

 15. takei-butei
  Widzisz, potrafisz napisać coś innego, aniżeli tylko powtarzanie jednego wiersza tekstu. Sam potwierdzasz, że Owsiak potrafi ściągnąć do siebie ludzi z różnych środowisk, w tym osoby z Akcji Katolickiej. Nie wiem tylko po czym poznajesz ateistów? Pewno nie noszą krzyżyków na szyjach. I nie mówią: Bóg zapłać.

 16. takei-butei
  Jeśli lubisz Bęgowskiego w przebraniu Grodzkiej, to jesteś turpistą! 😉

 17. ZZ
  Nie lubisz Chazarów?

 18. steaktartar
  9 stycznia o godz. 0:15

  O, turpizm! Coś kapitalnego. Fascynuje mnie turpista Grochowiak. Wyjątkowy poeta. Genialny. Grochowiak pisał prawdę, gdyby Hartman poczytał Grochowiaka, to może by coś pojął, może by zrozumiał, czym różnią się jego Hartmana dyrdymały od prawdy Grochowiaka…

  „Jest w naszym ogrodzie pewna suchość form
  To może
  Dlatego drapak zamiast róży…”

 19. A gdyby na konferencji Owsiaka pojawił się Matka Kurka? Było-nie było, dziennikarz?

 20. takei
  OK, ale ja nie jestem jakimś specjalnym fanem turpizmu, nic przy tym Grochowiakowi nie ujmując…
  I ciekawy wiersz. Masz może coś podobnego?
  Pozdr.

 21. takei-butei, steaktartar
  Turpizm. Czyli wchodzimy w estetykę. W przypadku pani Grodzkiej (a także wielu kobiet z urodzenia i wychowania) to pewno efekt czasu. Chociaż, zauważam to także u siebie. czterdzieści lat temu dziewczyny się za mną oglądały, a teraz… Szkoda gadać. Pozostają wspomnienia i rozważania o turpizmie w funkcji czasu. No i rozważania o kasie zdobywanej przez ludzi działających dla Owsiaka i jego WOŚP, a nie przewodnią czarną siłę (choć aktualnie chodzą po kolędzie). No nie, myśli robią się czarne!

 22. A ja pierniczę nagonkę i pierniczę kk, Orkiestra to dobra akcja i biorę w niej udział.

 23. .

  —To Kill a MockingOwsiak –

  znakomity tytul, yap,
  polska to taki maycomb
  alabama in 1930’s,
  tam nawet dzis niewiele sie
  zmienilo…

  ~

 24. Starzy bywalcy ie pojawili, i dyskysja zbiczgyla Tam Gdzie Wiadomo.

 25. Przyglądam się tak przede wszystkim tym komentarzom, które traktują o wyrzuceniu Rachonia z konferencji prasowej Owsiaka. Zgadzam się z opiniami, że działanie to było zdecydowanie niewłaściwe. Rzeczywiście – kiedy Owsiak dostaje pytania niewygodne czy uderzające w niego, robi się nerwowy czy wręcz agresywny. No i niedobrze. Ale dlaczego od razu z faktu, że jest coś, w czym nie jest w porządku wyciągać wniosek, że wszystko co robi, nie jest w porządku? Skąd tak daleko idący wniosek, że skoro jakieś zachowania Jerzego Owsiaka są błędne, to cała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy nie jest godna zaufania? Jeżeli chodzi natomiast o finanse samej Orkiestry, zdają się być jasne, a MZ, MPiPS oraz US nie negują rozliczeń przedstawianych przez tę organizację – to nie widzę powodu, dla którego należałoby w tak jednoznaczny sposób krytykować samą Orkiestrę.

 26. Tak, hieny już się pojawły, już szarpià temat, pokazujà kły.

 27. jestem za Owsiakiem! i ufam mu….to jest rozsadny czlowiek, pany!!!howg!

 28. Panie profesorze. Jest jeszcze druga strona tego „medalu”…
  Prawda jest taka, że J.Owsiak ściąga z naiwnego społeczeństwa dodatkowy podatek, który i tak pójdzie na pedofilski kk.
  Mechanizm tego działania jest prosty: to rząd powinien finansować służbę zdrowia, a nie przeznaczać ponad 10 miliardów złotych rok, w rok na watykańskiego okupanta Polski.
  Krótko mówiąc, miliony zebrane przez Owsiaka i tak trafią do kościelnych worów.

  Napisał pan:
  „A ten podły ruski, ateistyczny rząd nie tylko na to pozwala, lecz jeszcze to otwarcie popiera!”
  Proszę nie powtarzać po biskupach bzdetów o polskim rządzie, bo ani on ruski, ani ateistyczny, a jedynie podły.
  Przecież to rządzące Polską badziewie w apaszkach i w krawatach to kupa watykańskich pachołków i opusdejowców, którzy dzielą się z klerem kk władzą i pieniędzmi podatników.
  Po raz kolejny chcę przypomnieć panu, że katolicka Polska nie jest ani wolna, ani suwerenna, ani demokratyczna, ani sprawiedliwa.

 29. Oj jak to się Hartmaniątko zatrwożyło Owsiak atakowany. Panie Hartman a słyszał pan może o Złotym Melonie, który cóz za traf po przegranym przez Owsiaka procesie w Złotoryi nagle przekształcono w Jasną Sprawę. Skoro według pana Owsiak jest w porządku dlaczego w takim razie nie pokazał na żądanie sądu ksiąg finansowych WOŚP oraz firmy Złoty Melon. Panie Hartman załóżmy teoretycznie , że sąd nakazałby panu lub mnie przekanie do dyspozycji sądu ksiag finansowych fundacji. Czy gdybyśmy postąpili jak Owsiak bylibyśmy bezkarni? nie sądzę.

  Więcej informacji na temat Owsiaka można znaleźć na blogu Matki Kurki Kontrowersje net

  http://kontrowersje.net/blogi/matkakurka

 30. Szanowny Panie Profesorze, podobnie jak Pana brzydzą mnie napaści na Jerzego Owsiaka. Wypowiedzi rozlicznych kapłanów czy lektura Frondy lub Gościa Niedzielnego nie pozostawiają w tej materii żadnych złudzeń. Razi mnie jednak insynuacyjny charakter Pana sądów. Tak się składa, że mam w najbliższej rodzinie osobę, która w skutek wieloletniego uzależnienia (najpierw od heroiny, potem od alkoholu) popadła w bezdomność. Kilka lat temu, została doprowadzona przez policję do szpitala w stanie zaawansowanego wodobrzusza (w skutek postępującej marskości wątroby). Kiedy wytrzeźwiała dotarło do niej, że po krótkim pobycie w szpitalu czeka ją powrót na ulicę. Jak się okazało miasto Kraków nie prowadzi programu wsparcia dla bezdomnych kobiet (warto nadmienić, że mężczyznom udziela się stosownej pomocy). Osobami, które bezinteresownie i z wielką ofiarnością pomogły stanąć jej na nogi okazały się być zakonnice i pracownicy świeccy fundacji Ojca Pio. Niejednokrotnie czytam Pana teksty z poczuciem pełnej solidarności. Sam jestem ateistą, dla którego przestrzeganie standardów państwa świeckiego jest sprawą ważką. Wierze jednak, że można tych wartości bronić bez zacietrzewiania i jadu.

 31. Pomijam niewiarygodną nienawiść, którą zionie tekst Hartmana. Ale prawda? Gdzie ona jest? Jak można tak agresywnie mijać się z prawdą?
  Czy nie jest tak, że:
  – najważniejsi na Przystanku zaproszeni przez Owsiaka politycy to fanatyk katolicki Wałęsa i bardzo pobożny katolik Komorowski?
  – gros młodzieży na Przystanku to katolicy?
  – szefowie telewizji wspierającej Owsiaka to katolicy?
  – gros wpłacających na Orkiestrę to katolicy?
  A ponadto:
  – Polacy nie byli krzyżowcami, nie zabili nikogo w Jerozolimie;
  – Jerozolimę i Świątynię niszczyli także inni, np. Rzymianie;
  – religię chrześcijańską do Europy przynieśli znani z nazwiska ludzie, znanej narodowości, na pewno nie byli to Europejczycy;
  – Europejczycy przez 300 lat bronili się przed chrześcijaństwem, zupełnie obcą im religią, Europejczycy mieli Arystotelesa, Platona, Sokratesa, Demokryta itd.
  – dopiero potężny imperator Konstantyn siłą brutalnie narzucił Europejczykom nie ich chrześcijaństwo…

  Hartmanowi albo wszystko się pop…, albo świadomie… Nieważne, nie przystoi, aby w „Polityce” pisać z taką nienawiścią, agresją i tak daleko od prawdy…

 32. jackT
  9 stycznia o godz. 3:21

  Mimo wszystko nie przystoi Hartmana nazywać hieną pokazującą kły…

 33. @Jerzy Krajewski, 8 stycznia o godz. 22:57

  ja tez jestesm stary i powiem Panu, ze hochsztaplerzy i lobuzy jakich w zyciu spotkalem to byli tzw zagorzali katolicy. W kazda niedziele plackiem w kosciele, spowiedz, taca itd ale od poniedzialu do piatku pozwalali kradli, machlaczyli itd. Nie mowie, bron boze, ze wszyscy katolicy sa lobuzami ale tak sie jakos zlozylo, ze jakos ta religia przyciaga drani. moze dlatego, ze wystarczy dac na tace potem sie wyspowiadac i mozna hulac do woli bo ksiezulo i tak rozgrzeszy.
  Druga rzecz ktora mnie wkurza u katolikow to uzurpacja jedynej slusznej recepty na zycie. KK zawsze wie jak zyc i kto jest zly a kto dobry i glosi swoje prawdy ustami prostakow ktorym 5 lat seminarium skutecznie wypralo mozgi z przerobilo na idiotow.

  Nie musze dodawac, ze szlag mnie trafia kiedy zalosni panowie z sukienkach i ich przydupasy ujadaja na Owsiaka jak wsciekle kundle z zazdrosci. Wara wam durnie!

 34. zak1953
  9 stycznia o godz. 0:43

  Turpizm to nie tylko estetyka, to przede wszystkim Prawda. Powtórzę za Grochowiakiem: wolę szpetotę, jest bliższa krwiobiegu… Natomiast jasno napisałem, że lubię Grodzką.

  O turpizmie dużo by pisać, ograniczę się do jednego, że ta znakomita koncepcja negowała fałsz, totalne zakłamanie socrealizmu i stęchliznę tamtych czasów socjalistycznych…

 35. steaktartar
  9 stycznia o godz. 0:35

  Jest bardzo wiele świetnych turpistycznych tekstów Grochowiaka, to genialny poeta, szkoda, że zapomniany. Jeśli chodzi o konkretne tytuły, musiałbym poszperać w starych wydaniach, np. było takie pismo „Integracje”, ono wiele pisało o Grochowiaku, wiele pięknych wierszy zamieściło. Cytowany przeze mnie fragment pochodzi z wiersza „Ogród” – manifestu poetyckiego – znam ten wiersz na pamięć, stąd łatwo mi było zacytatować.

 36. Moje wielkie uznanie dla przepięknego i trafnego komentarza!
  Moje wielkie uznanie i szacunek dla Jerzego Owsiaka.
  Moje wielkie poparcie dla tego, co Pan pisze
  Moje wielkie poparcie dla tego, co Owsiak robi
  Moje wielkie podziękowanie w imieniu polskich dzieci
  Moja wielka pogarda dla pomyj i łajna, które to niszczą.

  I śpieszę się z komentarzem zanim to łajno nie zaleje Pańskiego blogu swoimi wymiocinami.

 37. Vera
  Tłumaczyłem ci już, że każda tzw. dobroczynność (charity) jest z definicji jednym wielkim oszustwem. Po prostu państwo bierze od nas podatki, a więc ma ono obowiązek zapewnić każdemu swemu obywatelowi odpowiedni standard usług medycznych. Natomiast jeśli ktoś, nie ważne czy Owsik ze swą „orkiestrą”, czy też jakiś inny Caritas zaczyna zastępować państwo w tej dziedzinie, to znaczy, że zwalnia on pieniądze, które powinny być wydane przez budżet na leczenie, na inne cele, n.p. na zbrojenia, a to jest zwyczajna działalność ma niekorzyść Polski i Polaków. Stąd też uważam, ze wszelaka działalność dobroczynna powinna być zakazana, z w/w powodu a także dla tego, że jest to ukrywanie wad kapitalizmu rynkowego, który przecież nie radzi sobie z bezrobociem, a więc także i biedą, a więc tzw. działalność dobroczynna jest z definicji szkodliwa, jako ze przedłuża ona agonię kapitalizmu, maskując niejako jego wady. Tak więc Owsik jest albo głupcem, albo też cynikiem – tertium non datur! 🙁

 38. Takei
  Dziękuję. Poszukam jego wierszy w sieci i antykwariatach.:-)

 39. Markiewicz
  OK co do KR-K i jego zakłamanego kleru, niemniej powtarzam raz jeszcze, że każda tzw. dobroczynność (charity) jest z definicji jednym wielkim oszustwem. Po prostu państwo bierze od nas podatki, a więc ma ono obowiązek zapewnić każdemu swemu obywatelowi odpowiedni standard usług medycznych. Natomiast jeśli ktoś, nie ważne czy Owsik ze swą „orkiestrą”, czy też jakiś inny Caritas zaczyna zastępować państwo w tej dziedzinie, to znaczy, że zwalnia on pieniądze, które powinny być wydane przez budżet na leczenie, na inne cele, n.p. na zbrojenia, a to jest zwyczajna działalność ma niekorzyść Polski i Polaków. Stąd też uważam, ze wszelaka działalność dobroczynna powinna być zakazana, z w/w powodu a także dla tego, że jest to ukrywanie wad kapitalizmu rynkowego, który przecież nie radzi sobie z bezrobociem, a więc także i biedą, a więc tzw. działalność dobroczynna jest z definicji szkodliwa, jako ze przedłuża ona agonię kapitalizmu, maskując niejako jego wady. Tak więc Owsik jest albo głupcem, albo też cynikiem – tertium non datur! 🙁

 40. Saurom
  Fundacje dobroczynne zakłada się nie po to, aby pomóc potrzebującym (od tego jest przecież państwo, które pobiera na ten cel podatki), ale po to, aby samemu zarobić na tych fundacjach. Kiedy jeszcze mieszkałem i pracowałem w Melbourne to pamiętam pewien „business park” w dzielnicy Burwood, gdzie najokazalsze korporacyjne pałace zajęte były z reguły przez różnego rodzaju „dobroczynne” fundacje typu OXFAM – niektóre miały nawet ogrody na dachu i kryte baseny. Jetem więc ma 99.99% pewien że tzw. WOŚP Owsika to jest jeden wielki przekręt finansowym najpewniej tzw. pralnia brudnych pieniędzy. 🙁 Tą „orkiestrą” powinna się więc dawno temu zająć prokuratura, a jeszcze lepiej włoska Guardia Finanza, wyspecjalizowana w demaskowaniu takich przekrętów finansowych!
  Szalom!

 41. Temida
  Zgoda, to rząd powinien finansować służbę zdrowia, a nie przeznaczać ponad 10 miliardów złotych rok, w rok na watykańskiego okupanta Polski i jeszcze więcej na zakup zagranicznego uzbrojenia, które nam się w razie czego tam samo (nie)przyda jak w roku 1939 bombowce Łoś oraz cała nasza, marynarka wojenna, jakże droga w kupnie i utrzymaniu dla ówczesnej, przeraźliwie wręcz przecież biednej II RP!
  Krótko mówiąc, miliony zebrane przez Owsiaka i tak trafią do kościelnych i wojskowych worów.
  Pozdr.

 42. Ojej, proszę zwolnić profesorze!
  Rozliczenia finansowe Caritasu i WOŚP są dostępne na ich stronach. W 2012 Carirtas zebrał 290 baniek, wydał 276. WOŚP- 58 baniek, wydał 54.
  Czarno na białym.
  Pokuta, którą autor sobie narzucił, dla ateisty jest szczególnie dotkliwa. To chyba część starożytnego hinduskiego rytuału oczyszczenia dotyczącego osobników, którzy znieważyli świętą krowę.
  A autor, jak wiemy, gardzi każdą religią.

 43. steaktartar, 9 stycznia o godz. 10:01 122611

  bredzisz. klasyka polactwa! cale szczescie ze wiekszosc ludzi ma genotyp owsiakowski a nie Twoj!

 44. steaktartar
  9 stycznia o godz. 0:12 122585
  ===========================================
  Znowu, z pewnością narażę się opinii blogowej, stwierdzeniem, że tylko
  Twoje zdanie ma sens w sprawie Owsiaka.
  To co robi Owsiak, jest tylko pomnażaniem patologii, takim wszech ogarniającym,
  bezkrytycznym, jej powielaniem. Bo wszystkim się zdaje, że jak Owsiak za zebrane pieniądze kupi jakieś tam urządzenie, to zaraz zbawi świat.
  Myślenie powinno być odwrotne: – na co przeznaczyć zebrane pieniądze, żeby nie potrzeba było kupować tego urządzenia , na przykład pompy insulinowej, specjalistycznego łózka……. Jestem starym człowiekiem – rzekomo, ma się takimi ludźmi zajmować geriatria, po jaką cholerę — stary człowiek powinien żyć w komforcie zdrowotnym do ostatnich swoich dni, a nawet godzin, bez zewnętrznej pomocy.
  I nad takim sposobem życia, nie tylko ludzi starych, niemowlaków także , powinna się pochylić fundacja Owsiaka. Tematów jest wiele…do roztrząsania, za pomocą „świadomości”, która podobno bierze się z „bytu”.
  A, to właśnie bytem powinien zająć się Owsiak, tylko nie zbieraniem produktów spożywczych, tylko badaniem, dlaczego nikt nie bada szkodliwości w/w produktów na zdrowie fizyczne i psychiczne ludzie – dlaczego nikomu na tym nie zależy?
  Dlaczego czyni się wszystko, żeby ludzie potrzebowali pomocy, szczególnie w chorobie, żeby chorych był jak najwięcej?
  Niech Owsiak ustanowi za te zebrane miliony : swoistą nagrodę Nobla, za myślenie o tym jak dobrze zrobić drugiemu, za pomocą myślenia, dając pole do popisu naszym naukowcom wszelkiej maści, również filozofom.

  W obecnej swej postaci Owsiak służy głupocie ludzkiej, popiera pracę bezużyteczną,
  zwalnia ludzi z myślenia – jak się okazuje również profesorów filozofii.

  PS. Gdzie ja się podzieję jak gospodarz tego bloga mnie zbanuje, psia jego mać.
  Za podobne pisanie pan Stefan dr medycyny, tu po sąsiedzku, daje mi dwutygodniowe wakacje od pisania na jego blogu, z ostrzeżeniem, że może nastąpić to najgorsze, czyli banicja.

 45. W strumieniach półprawd wpychanych do wielu tekstów należałoby chyba sięgnąć do meritum. Sprawa w sądzie nie dotyczyła oskarżenia Owsiaka o malwersacje, ale była sprawą o pomówienie.
  http://wiadomosci.onet.pl/kraj/jerzy-owsiak-komentuje-wyrok-sadu-w-zlotoryi/0nv8y
  Taki fragment:
  W uzasadnieniu wyroku sąd podkreślił, że w jego ocenie fakty, które bloger podawał w swoich publikacjach „nie przekroczyły granicy prawdy”. – Oceny zaś tych faktów pozostają poza zainteresowaniem prawa karnego z tytułu zniesławienia, ponieważ są ocenami (…). Poszczególne wypowiedzi oskarżonego, z wyjątkiem określenia „hiena cmentarna”, nie przekraczają zasad dopuszczalnej krytyki osób publicznych. (…) Ich stylistyka nie przekraczała zasad dosadności języka stosowanego przez Jerzego Owsiaka w stosunku do osób o odmiennych niż on poglądach i mieściła się w granicach wolności słowa – mówił sędzia.
  Sąd więc nie zajmował się, jak to usiłuje nam wcisnąć bloger matka kurka „malwersacjami” Owsiaka, ale rozpatrywał, czy bloger w swoich wypowiedziach przekroczył dopuszczalne zasady krytyki osób publicznych. Przypominam, że oskarżonym w tym procesie nie był Owsiak, ale Wielgucki.

 46. HURTEM:
  JackT
  Masz coś do napisani ad rem?
  A.L.
  A co powiesz na mój projekt ratowania polskiej nauki i polskiego szkolnictwa wyższego?
  http://wojciech.pluskiewicz.pl/2011/09/diagnoza-stanu-nauki-polskiej.html
  http://static.t-code.pl/Keller-Reforma03B.pdf
  Tjmo
  Na złodzieju, czyli Owsiku, czapka gore… 🙁
  Ewa-Joanna
  Masz za dużo pieniędzy? A podatki uczciwie płacisz?
  Zak1953
  Chodzi mi o to, że ten osobnik o którym mowa, estetyczniej by się prezentował dziś jako pan Bęgowski niż jako pani Grodzka.

 47. Uderzająca jest jedna sprawa we wpisach pana profesora: ta nienawiść do będących innymi niż on. Nie różni się niczym od takich samych- po drugiej strony.

  A „autor, jak wiemy, gardzi każdą religią”- och, gdyby dostał kałasznikowa, pokazałby, jak gardzi, czy z lewa, czy z prawa- jak podobne podejście, to są tacy sami.

 48. Wacław1,
  to dlaczego tu jojczysz? Skontaktuj się z Jurkiem, przedyskutuj swój pomysł i kto wie…?

 49. Wacław1
  Masz sporo racji ad WOŚP Owsika. A co do c e n z u r y – no cóż, nie pierwszy i nie ostatni raz okazało się, że w praktyce ta cała Konstytucja RP to jest tylko nic nie warty świstek papieru… 🙁

 50. Markiewicz
  Znów tylko ad personam, na dodatek w rasistowskim, niemalże hitlerowskim stylu?

 51. lukasso
  Ty wierzysz w te sprawozdania finansowe? O święta ludzka naiwności… 🙁

 52. Panie Janie
  Świetny, celny, żywy wpis !
  „Niedziela, 11 stycznia, to wielkie polskie święto – jedyne święto, które mają Polacy sami, bez watykańskiego nadzoru”
  Tak jest !

  Vera
  9 stycznia o godz. 9:46 122608
  ! ! !

 53. Sadze ze Pan Owsiak ( kiedy zaczynal swoja WOSP ) sadzil ze moze naprawde pozostac zdala od jakiejkolwiek tak zwanej wielkiej polityki. Ale czas robi swoje i dzisiaj jest juz inaczej. Damy grosik albo dwa sa i tacy co moga i dadza wiecej i nabywaja za ta darowizne przekonania ze sa dobrzy i laskawi. Kupimy za uzbierane pieniadze duzo sprzetu medycznego i bedzie super bo uratowalismy swiat. CZY ABY NAPEWNO ??? Czy aby nie stalo sie tak ze WOSP stala sie wielkim przescieradlem ktorym staramy sie przykryc to wielkie humanitarne, moralne i co tu ukrywac duchowe wymieranie Polski. Sprzedawanie odpustow doprowadzilo do rozlamu kosciola i teraz wlasnie podzielilismy Polske i nie trzeba tu bylo Martina Luthera nam wystarczy Pan Owsiak ale i jeden i drugi mieli jak najbardziej zaszczytne idealy i chcieli tylko DOBRA. I o to wlasnie WIELKIE POLSKIE BRUDNE LIBERALNE PRZESCIERADLO chodzi tutaj a nie o te parszywe pieniadze i jakas tam chec wladzy nad duszami. Ale na poczatek nalezy wreszcie zauwazyc ze sie samemu pod tym kawalkiem bawelny dobre miejsce zajelo. 10 zl. na WOSP dla Owsiaka, 350 zl na butelke koniaku a 130 zl na olej do silnika i jest wesolo i jedziemy dalej z tak zwanym czystym sumieniem. A TYLKO TU PANA OWSIAKA ZAL – bo wierze ze chcial dobrze. 🙁

 54. Wacław1
  9 stycznia o godz. 10:22 122616

  Co za czepialstwo. Owsiak ma zajmować się promowaniem zdrowego stylu życia? Albo wpływem produktów spożywczych na stan zdrowia populacji? Moiściewy, czymże jeszcze? WOŚP to nie jednostka badawcza.
  Nie wystarczy, że w ramach prewencji jego fundacja uczy zasad pierwszej pomocy?

 55. lukasso
  Prewencja jest lepsza (tańsza i skuteczniejsza) niż leczenie!

 56. Głos rozsądku magika w czarnej sukience, z podwórka pana profesora:
  http://wyborcza.pl/1,75478,17228912,Ks__Ras__Nie_rozumiem_opluwania_Owsiaka__Katolicy.html

 57. Aton czyli Lech
  Z racji swej narodowości i wyznania powinieneś lepiej wiedzieć ode mnie, że tzw. WOŚP jest niczym innym jak tylko pralnią brudnych pieniędzy. 🙁

 58. steaktartar 9 stycznia o godz. 10:31

  rasistowski, hitlerowski styl? ciagle bredzisz kolego.

 59. Markiewicz
  Znów tylko ad personam?

 60. Niestety, to co dzieje się wokół Owsiaka i jego Orkiestry chyba od dwóch lat jest obrzydliwe – zawiść, wściekłość i podłość. Nie jestem i nie byłem specjalnym fanem p. Owsiaka ale moja reakcja jest następująca: nie będę wspierał żadnych kościelnych instytucji charytatywnych. Pozdrawiam.

 61. Ewa-Joanna
  9 stycznia o godz. 10:26 122617

  Skoro nie było żadnych malwersacji dlaczego Owsiak nie dostarczył na żądanie sądu ksiąg finansowych. W końcu jeżeli jest tak czysty jak mówił to nie powinien mieć powodu do obaw. Przypominam również, że apelację Owsiak również przegrał

 62. Ja bym jednak dodała do tego, co pisze profesor, że totalna nagonka na WOŚP z roku na rok coraz bardziej zajadła i histeryczna jest wynikiem sojuszu kk z tzw. patriotyczną prawicą. Prawicowe szczujnie tradycyjnie na początku stycznia ruszają do ataku. Bogdan Lis opisał to zjawisko skrótem WON – Wielka Orkiestra Nienawiści. Nienawiści, której ofiarami pada zresztą każdy, kto nie jest z PIS-em i nie daj Bóg ma na swoim koncie spektakularny sukces, zdobył popularność i autorytet.
  Ci sami ludzie , którzy niszczą Owsiaka, podważając jego wiarygodność i nie wierzą w rozliczenia jego Fundacji, ufają bez zastrzeżeń bardzo niejasnej/ograniczonej przejrzystości rozliczeń Caritasu, „przejrzystości” finansów swojej parafii, diecezji, nie mają pretensji do przekrętów w kościelnej Komisji Majątkowej lub machlojek Rydzyka (czy ktoś go rozliczył ze zbiórki na stocznie?), nie interesują się sposobami zarabiania pieniędzy przez fundacje związane z ich ukochaną formacją polityczną, poczynając od czasów Srebrnej po SKOK-i, nieliche przekręty.
  Szkalując od lat Owsiaka, powtarzają jak mantrę na dowód jego moralnej nicości, hasło „róbta co chceta”. I od lat wciskają ten sam kit, że to niby oznacza „hulaj dusza, piekła nie ma” a nie zachętę do tego, by mieć wolę i odwagę robić coś fajnego i pożytecznego.

 63. Saurom
  Znaczy się, że WOŚP to jest przekręt finansowy, najprawdopodobniej pralnia brudnych pieniędzy… 🙁

 64. nie ma sily na kagana.

 65. mag
  Ja jestem radykalną lewicą, a też „jadę” na Owsika!

 66. mag
  9 stycznia o godz. 11:28 122634

  O ile sobie przypominam Caritas nigdy nie stawiał przeszkód, żeby sprawdzić jego księgi podatkowe. Jak widać opętane nienawiścią lemingi tak głoszące szacunek wobec państwa gdy chodzi o kościół katolicki w przypadku gdy chodzi o pieszczocha głównego nurtu jakoś dziwnie milczą. Czyżby zasada równości wobec prawa według nich powinna być traktowana łybiórczo.

 67. saurom
  I ty mówisz o „opętaniu nienawiścia”, jaką kierują się „lemingi”?
  Już sam fakt, że nie posługujesz się inaczej, jak wyłącznie tym pogardliwym określeniem i stale coś „brzydkiego” insynuujesz – bez żadnych dowodów – swoim przeciwnikom (ba, raczej wrogom politycznym, sądząc po poziomie emocji i nawet adwersarzom na blogu) raczej nie świadczy o twojej miłości chrześcijańskiej.
  A idę o zakład że jesteś pobożnym katolikiem, w przeciwieństwie do mnie.

 68. mag
  9 stycznia o godz. 11:28 122634

  Typowa metoda leminga nie jesteś w stanie odpowiedzieć zarzucaj nienawiść. Poza tym tacy to byliście dumni jak was określano jako leming skąd taka zmiana bo na pewno nie z chęci poprawy. W końcu dla was liczy się tylko wóda i kiełbasa dla tego jesteście gotowi oddać wszystko.

 69. mag
  9 stycznia o godz. 12:00 122639
  Wóda i kiełbasa?
  Ale jaka kiełbasa – śląska, podwawelska, plebana?
  Ja uwielbiam Wątróbki z biskupa. Może być z wodogłodziem.

 70. Jaki jest Owsiak, wiadomo od dawna. Także to, że słabo radzi sobie z krytyką, łatwo go w ten sposób sprowokować do wybuchu i to się temu Rachoniowi udało – na parę dni przed finałem WOŚP. Pewnie dostanie podwyżkę. Teraz kołtuny się cieszą, a liberały smucą.

  Mi jest przykro, współczuję Owsiakowi, ale też rozumiem, że inaczej być nie może, bo na tym świecie dobrzy ludzie mają najtrudniej. W czym duża zasługa różnych rachoni.

  Mimo wad Owsiaka wolę, aby nadal to on reprezentował WOŚP, niż miałby to być jakiś plastikowy rzecznik.

  Do zobaczenia w niedzielę 🙂

 71. mag
  To przecież ty, stara dewotko, modliłaś się do truchła Popiełuszki! Sama to przyznałaś! 😉

 72. kagan vel bandick vel steaktartar itd.
  To już teraz wiem, kto robi u Passenta za Pół żartem. Jesteś
  wyjątkową kanalią wystepującą na różnych blogach pod różnymi nickami.
  I ty śmiesz mieć pretensje, że ktoś do ciebie zwraca się po chamsku ad personam zamiast ad rem?
  A co ty robisz ? Jakimi jeszcze epitetami będziesz próbował mnie obrazić?
  Daremny twój trud, bo jesteś dla mnie zerem nie wartym najmniejszej uwagi. Albo świrem. Co wolisz.

 73. Saurom
  Dlaczego Owsiak nie dostarczył na żądanie sądu ksiąg
  Gdybyś był mądry to odpowiedziałbym że sąd w sprawie o pomówienie nie ma prawa wzywać do przedstawiania rozliczeń księgowych i poddawać w wątpliwość orzeczenia audytu .
  A że jesteś jaki jesteś to wymachuj dalej jakąś szmatą .
  Tak kiedyś straszono stado gołębi.
  Powodzenia.

 74. Glupi prowokacyjny tytul felietonu i rownie glupia, wrecz prymitywna tresc.

  Fakt, ze Owsiak faktycznie moze krecic lody na ludzkiej szczodrobliwosci i na tysiacach niewinnych kwestujacych ludziach jest obecnie rozpatrywany przez sad.
  Poczekajmy.

  Nikt Owsiaka nie zabija mimo idiotycznej sugestii Hartmana.
  Nie jest on rowniez swieckim nietykalnym swietym ale osoba publiczna odpowiedzialna za obracanie milionami publicznych pieniedzy.

 75. Tanaka
  Fuj, nawet bym do ust takiej wątróbki nie wzięła.
  Przed chwilą odpisałam steartarowi-świrowi. Ostatni raz.
  I czytam, że „twój komentarz czeka na moderację”. Daj znać, czy ten wpis jest „widoczny” ?
  Swoją drogą, nie sądziłam, że szczujnia z prawicowych portali będzie tu tak swobodnie i nachalnie grasować. Mało kto normalny jeszcze się odzywa i dyskusja sensowna sensowna staje się niemożliwa. Każdą rozbijają. Przecież jak się czyta brednie bezustannie obrażające „lemingów” (głównie zresztą rozum), choćby sauroma, to ręcę i nogi opadają. No i jak ich miłować? Obojętnie czy po chrześcijańsku, czy po ateistycznemu. Nawet ochota do żartów przechodzi.
  A Gospodarz nie reaguje. Rozumiesz coś z tego?

 76. saurom
  9 stycznia o godz. 11:23
  Bo to nie sąd żądał tych ksiąg tylko oskarżony, a do tego się Owsiak stosować nie musiał. Przypominam – sprawa była o pomówienie. Owsiak sprawę przegrał nie ze względu na księgi ale ze względu na swoje ostre wypowiedzi.

 77. mag,
  a co ma gospodarz robić? Przecież wszyscy tutaj to dorośli , odpowiedzialni ludzie.

 78. mag,
  Zdrowia i silnych nerwuf w Nowym 2015! Jakas tam iskierka nadziei tli sie jeszczena swiecie wiec nie tracmy nadziei.

  na WOSP pluja zwykle ci, ktorzy malo co umieja poza klapaniem dziobem. Ci Tacy co lubia siedziec na plocie, machac giczolami, patrzec jak inni sie mecza i krytykowac. Pamietam jak zapluwal sie krwia nienawisci niejaki Joachim Brudzinski, ze Owsiak to to albo tamto i ze trzeba mu sie przyjrzec. Typowe dla faceta, ktory nie ma do czego wracac jak go z Wiejskiej wywala. To samo reszta sekty Prezesa. Ale u nich juz tak jest ze wszystko co dobre to jest zle, itd. O stosunku KK do WOSP pisac nie bede bo co tu pisac. Kolesie w sukienkach trafili na mur i nijak skumac nie moga ze ktos moze robic cos dobrze i bez ambony, grozeniem ogniem wieczystym.

  A na brednie ekipy miesno-tolkienowska nie zwracaj uwagi bo szkoda nerf.

 79. zezowaty
  9 stycznia o godz. 13:07 122646

  Obowiązkiem stron w każdym procesie jest dostarczenie żądanych przez sąd dokumentacji więc nie rżnij za przeproszeniem głupa, czego bał się Owsiak, że nie dostarczył ządanych ksiąg czyżby dlatego, że powołany przez sąd biegły mógłby wykryć malwersacje.

 80. Ewa-Koanna
  Co nieco może jednak zrobić. Zwócić uwagę na wulgarne, chamskie ksenofobiczne wpisy takiemu dorosłemu, odpowiedzialnemu ludziowi, robi to np. red. Kowalczyk. I nie jest to moim zdaniem kneblowanie ust, ale dbanie o jakieś elementarne zasady dyskusji, o okazywanie sobie minimum szacunku. Wiadmo że ludziom puszczają nerwy i zaatakowany atakuje . No i robi się ściek.

 81. Ewa-Joanna
  9 stycznia o godz. 13:38 122649

  Może w takim razie wyjaśnisz dlaczegóż to sąd zastosował wobec Owsiaka karę pienieżną kiedy nie dostarczył ksiąg na żądanie

  http://kontrowersje.net/co_uda_o_si_owsiakowi_udowodni_i_przed_czym_owsiak_ami_c_prawo_uciek

 82. zezowaty
  9 stycznia o godz. 13:07 122646

  Art. 217. Wydanie, odebranie i zatrzymanie rzeczy

  § 1. Rzeczy mogące stanowić dowód w sprawie lub podlegające zajęciu w celu zabezpieczenia kar majątkowych, środków karnych o charakterze majątkowym albo roszczeń o naprawienie szkody należy wydać na żądanie sądu lub prokuratora, a w wypadkach nie cierpiących zwłoki – także na żądanie Policji lub innego uprawnionego organu.

  A tutaj inny wyrok w innej sprawie

  http://orzeczenia.nsa.gov.pl/doc/E0349922CC

  Domyslam się, że gdyby to nie pieszczoch głównego nurtu tak postąpił ale Hofman lub Kaczyński to lemingi wyłyby w niebo głosy jak to prawo jest lekceważone czyżby Owsiak stał ponad prawem

 83. Ewa-Joanna
  Wcięło mi kawałek tekstu. Red. Kowalczyk nie banuje, ale ostrzega najpierw, a potem zatrzymuje agresywne wpisy. To działa.

 84. mag
  9 stycznia o godz. 13:29 122648
  Ni widać Twojej odpowiedzi do rzeczonego.
  Jak Hartman, jak widziałaś, odezwał się krótko obok, w sprawie wzgórka Merkurego. To lżejsze, niż użerać się z palantami tutaj, czyli z ludnością katolicką.
  Jak to powiedziała niewłaścicielka wzgórka: „Sorry, taki mamy klimat” Jest to głupie i cyniczne, ale też – w niniejszym miejscu – odzwierciedla stan rzeczy: klimat prawdziwie polackokatolicki jest syfilityczny.
  Jest to treścią „eposu rycerskiego” do którego należy niejaki Czarnecki. Duma z polskiej historii daje takie skutki. rzygowiny Terlikowskiego wieńczą tort polski smakujący chamstwem.
  To działa falująco., więc co jakiś czas jest niższa fala i wtedy przez chwilę toczy się tok mniej więcej człowiekopodobny. A co do zasady – jak mówi Jerzy – człowiek to małpa. Z tym, że małpa lepsza. W połowie dlatego, że niechrzczona.

 85. Ewa-Joanna
  9 stycznia o godz. 10:30 122620
  to dlaczego tu jojczysz?
  =======================================
  Jojcze! Żeby, przynajmniej na tym blogu, te kilka osób, dowiedziało się , że można myśleć inaczej .
  Wygodne myślenie, bo wygodne dla grup interesu: występuje w wielu innych obszarach. Mamy do czynienia z kształtowaniem świadomości, dla naszej wygody,
  żeby nam przypadkiem nie zachciało się pomyśleć; co mamy zrobić , żeby nie zachorować,żeby zrobić cokolwiek, aby nam było lepiej. Takie zachowanie ludzkie, jest typowe dla niewolników, bo niewolnicy czekają, na Pana, który wszystko za nich zrobi, nawet pomyśli.
  A myśleniem człowieka dyryguje byt, czyli sposób zasilania mózgu w składniki pokarmowe, a ten jest skrajnie zły: nie wiem tylko , z przypadku, czy ktoś tym steruje.
  Podam tylko jeden przykład, z ostatnich dni, dotyczący pakietów kolejkowych, onkologicznych. Przecież tu nie chodzi o zmniejszenie kolejek, uzdrowienie narodu – wprost przeciwnie. W postępowaniu ministra od niezdrowia, nie ma ani za grosz myślenia o tym, żeby zmniejszyć zachorowalność, na nowotwory także.
  Tak się dzieje na całym, prawie, świecie.

 86. Artykuł jak zwykle najwyższych lotów, gratulacje 🙂

 87. Netbe.pl
  Tania wazelina: http://www.ceneo.pl/2531180

 88. mag
  Red. Kowalczyk to jest głąb, który nie toleruje opinii niezgodnych z jego kretyńskimi wierzeniami!

 89. mag
  Wspomnasz stare, dobre czasy, kiedy pracowałaś jako c e n z o r w GUKPPiW?

 90. Wacław1
  „Przecież tu nie chodzi o zmniejszenie kolejek, uzdrowienie narodu. Wprost przeciwnie”.
  Czyli o co chodzi z tym „wprost przeciwnie”? Uważasz, że minister zdrowia jest szaleńcem czy mordercą. A może jedno i drugie?
  Każda krytyka czyichś działań ma swoje granice: rozsądku i przyzwoitości.
  Ty przekroczyłeś obydwie.

 91. Mag
  Nazwałaś mnie właśnie „świrem”, a więc przypominam ci, że w twojej sprawie toczy się obecnie dochodzenie w Prokuraturze Okręgowej Warszawa-Ochota (numer akt PG II 1 Ko/1973/13) 🙁

 92. Mag
  Przypominam też, że nazwanie mnie „szczujnią z prawicowych portali” jest zniesławieniem!

 93. mag
  9 stycznia o godz. 15:21 122663
  ========================================
  O co chodzi ministrowi, to musisz go Sama zapytać.
  Dowodów na ciągłe zwiększanie się kolejek, nie brakuje, rozgłaszają to media.
  Czy liczba chorych nowotworowo się zmniejszy, po wejściu w życie pakietów,
  musimy trochę poczekać.
  Na moje wyczucie, liczba chorych na raka się zwiększy, bo sam pakiet, typowa łapanka/system/ na nieszczęśliwych chorych. To też wysupłałem z mediów.

 94. mag
  Zrozum jeszcze jedno; w naszej rzeczywistości nowotworów się nie leczy, co najwyżej łagodzi dolegliwości, usuwa objawy, usuwa operacyjnie, chemią, radioterapią — zaatakowane organy, dokonuje przeszczepów szpiku przy białaczce……..
  Przyczyna choroby dla medycyny formalnej jest nie znana….
  Praktycznie profilaktyka antyrakowa nie istnieje, bo trudno nazwać profilaktyką określone badania, które tylko dają prawdopodobieństwo choroby lub ją odkrywają.
  Znane są społeczności, gdzie częstość zapadalności na nowotwory jest bardzo
  mała – niestety nie bada się tego, dlaczego tak się dzieje.

 95. Nareszcie jestem w dobrym towarzystwie, którym zajmie się Prokuratura
  Rejonowa Ochota.
  Ja za różne stare dewotki, wariatki itd. nie będę pozywać, bo bym tym samym przystąpiła do niedobrego towarzystwa, w którym wiedzie prym tutejszy donosiciel wygrażający wciąż swoim adwersarzom.

 96. A propos „zabić Owsiaka”, dał dziś głos ks. Dariusz Raś z Bazyliki NMP w Krakowie (sensacja, że właśnie ksiądz! ): „Nie rozumiem tych, którzy pod katolickim sztandarem opluwają Jerzego Owsiaka”.
  Anna Dymna też z Krakowa (jacyś inni ludzie tam żyją?), wspaniała aktorka i od lat charyzmatyczna opiekunka-wolontariuszka osób niepełnosprawnych powiada: „nienawiść i i zarzuty wobec WOŚP zabierają chęć do życia” i apeluje „Grajmy z orkiestrą”!
  Co na to nasze blogowe „autorytety” w rodzaju sauroma?

 97. Ciekawa rzecz: wczoraj na fb ukazał się materiał, z którego wynika, że 22 lata zbiórek WOŚP dało efekt finansowy mniejszy, niż roczny prezent budżetu państwa na samych tylko katechetów szkolnych. Caritas praktycznie utrzymuje się z pieniędzy państwa, samorządów, przedsiębiorstw… I tak naprawdę jego finanse są niejawne, zaś obsługuje się w dużej mierze sam( pobory funkcjonariuszy i utrzymanie obiektów). Najprostsze i najuczciwsze by było, gdyby Caritas i cały KK stworzyły „konkurencyjne” przedsięwzięcie” charytatywne i gdyby w szpitalach i przychodniach można zobaczyć obok siebie serduszka WOŚP i np. krzyżyki Caritasu. Ale taka uczciwość byłaby zbyt ryzykowna. Bo „król jest nagi”. Ale dysponuje ambonami i „użytecznymi idiotami”

 98. mag
  1. A co mnie obchodzi opinia faceta chodzącego w sukience?
  2. Nie moja wina, że lekceważysz sobie moje ostrzeżenia. A dewotką jesteś, bo kto inny jak nie dewotki modli się do księżego truchła?

 99. Copernicus
  Każda złotówka zebrana przez Owsika to złotówka więcej na zbrojenia i kościół jako że WOŚP dofinansowując szpitale, zwalnia w ten sposób w budżecie środki, które inaczej musiały by być przeznaczone na leczenie.

 100. To rząd i wszystkie podległe mu instytucje państwowe mają obowiązek dbać o dobro i dostatnie życie obywateli, w których imieniu rządzi i którzy są opłacani z pieniędzy podatników.
  Nie jakieś fundacje, karitasy i wszystkie inne, które dobro czynią wyłącznie w deklaracjach założycielskich.

  Wszystkie te niby „organizacje pożytku publicznego” i „charytatywne” to nic innego jak mniej lub bardziej zakamuflowane przychody pedofilskiego kościoła katolickiego. (jedyny wyjątek stanowią fundacje ateistyczne, których dziwnym trafem społeczeństwo nie chce jakoś szczodrze wspierać …bo bezbożne… )

  Fundacje związane z kk są prowadzone najczęściej przez złodziei w koloratkach lub na ich usługach – ludzi okrutnych, chciwych i głupich jak choćby fundacja takiej Anny Dymnej, która ku chwale Dziwisza podąża śladami największej okrutnicy i sadystki świata, kalkuckiej jędzy zwanej „matką Teresą” i uważa, że „cierpienie uszlachetnia i zbliża do boga”…

  Oto jedna z publicznych wypowiedzi Anny Dymnej:
  cyt: „…Dlatego jest pięknie, jak się wierzy – A jak się nie wierzy? – To można uwierzyć. (…)
  …Chrystus umarł na krzyżu i nikt też tego nie pojmuje (…)
  Cierpienie czyści pole, żeby miłość mogła zapanować.
  Po największym cierpieniu robi się ciepło, miło, radośnie.
  Nawet dziecko to widzi…”
  http://www.tvn24.pl/-1,1700714,0,1,dymna-nawet-smierc-mozna-w-konia-zrobic,wiadomosc.html

  W Polsce, w ślady kalkuckiej jędzy dzielnie podąża także wiele zakonnic „opiekujących się” pensjonariuszami domów dla starszych oraz niedołężnych i niedorozwiniętych psychicznie i fizycznie dzieci i tylko mury tych instytucji wiedzą, co się tam w imię ludzkiej godności i innych chrześcijańskich „wartości” wyprawia.

  Proszę sobie uzmysłowić, że to całe zło jest finansowane przez społeczeństwo polskie ze swoich podatków czyli z państwowego budżetu.

 101. Niektórzy zapominają, że to obowiązkiem Państwa, a nie Owsiaka jest właściwie zaopatrywać państwowe szpitale i inne placówki służby zdrowia w odpowiednią ilość najnowocześniejszego sprzętu …

  To obowiązkiem Państwa, a nie Owsiaka jest dbać o dobrobyt i dostatnie życie społeczeństwa, które zdrowe psychicznie i fizycznie, a więc świadome i mądre – będzie coraz mniej chorowało.

  Od 1989 roku dzięki fatalnej polityce państwa i obecności kleru kk w każdej dziedzinie życia polskie społeczeństwo jest chore, przygnębione, pełne obaw i beznadziejnie smutne.

  Na wszystko (z wyjątkiem potrzeb kk) rządowi brakuje pieniędzy,
  a przecież wystarczyło zlikwidować choćby tzw. fundusz kościelny (ponad 120mln. złotych rocznie z pieniędzy podatników), co już dało by 2 razy więcej kasy niż „owsiakowa” inicjatywa oraz wywalenie raz na zawsze religii i kleru z państwowych placówek oświatowych, co dało by ponad 2 miliardy złotych rocznie oszczędności (likwidacja pensji dla katechetów kk)…

  Mało kto wie, że WOSP współpracuje z „karitasem”, a kler bardzo się cieszy z dodatkowych milionów wysupłanych z prywatnych kieszeni naiwniaków, którzy myślą, że „dając Owsiakowi, nie dają klerowi”, które to miliony są dodatkowym wzbogaceniem państwowej kasy.
  Kasy, z której przecież niezależnie od sytuacji ekonomicznej, ustroju politycznego oraz stopy życiowej społeczeństwa płynie rzeka pieniędzy na finansowanie watykańskiego pasożyta.

 102. Racja, Wojtek A. !

 103. .

  @staketatar & innym

  Wytlumacz to tym ktorzy
  korzystaja z hojnosci
  fundacji:

  Bill’s & Melinda Gates Foundation
  Melon foundation
  Rokefeler foundation
  JP Morgan foundation
  Doctors without borders
  Muscular dystrophy foundation
  & more…

  Charity to alibi na bezwglednosc/
  ulomnosc kapitalizmu i balsam
  na wyrzut sumienia dla tych
  co sie dorobili, sure to co zabronic?

  Drastycznym wyjatkiem
  sa religijne charity te Mather
  Theresa type, za zdrowaske,
  obrazek z marycha i dzieciatkiem
  kolorowy, wiecznego zbawienia
  obietnice + 72 virgins

  no condoms, skrobanek, badan
  prenatalnych, zycie w bolu
  z rakiem, cukrzyca za pan brat,
  ale z bogiem w sercu zamiast
  pacemaker i synkiem z rzadkim
  zespolem na ventylatorze,
  no i na zasilku, ale po katolicku..

  Gates Foundation sponsoruje
  ideje prste typu sracz dla wioski
  w buszu, condoms i skomplokowane
  szczepionki na malarie i egzotyczne
  choroby

  Bushman nie ma $$ by zaplacic
  Mekck’owi, GSK, Novartis za lek
  na robala co go toczy,
  w „realu”na ziemi nic nie dziala
  na 100%

  Wszystkim myslantom nikiforkom
  katolowym na tym forum co to
  juz w niebie bujaja
  staropolskie Buk zaplac
  za golden nuggets przemyslen
  ktorymi sie z nami dziela
  tak szczodrze

  Owsiako-podobnym
  zycze long life,
  fcuk slings & arrows
  katolowe

  ..)

 104. Uwazam,ze nalezy nagmyzic to,co wczoraj narachonil ten u Owsiaka.

 105. Vertigo
  Ty naprawdę wierzysz, ze te „dobroczynne” fundacje są czymś więcej niż tylko pralniami brudnych pieniędzy i sposobem na uniknięcie zapłacenia podatków?

 106. Tak już jest, że jak się potrąci jakiś temat związany z Żydami, na blog zbiega się czerw antysemicki, jak się napisze o Owsiaku, zbiera się szarańcza karmiąca się na co dzień strawą serwowaną przez niezależniątka od Lisickiego i Karnowskich, która dyszy nienawiścią do wszystkiego co jest dobre. Bo co ta dobroć, której biskupi nie pobłogosławili. W gruncie rzeczy to jest ten sam czerw.
  Rzygać się chce, jak się czyta wpisy rozmaitych steaktartarów, takei-butei i podobnych im nienawistników.
  Ludzi prawych nie zniechęcą od wspierania WOŚP, ale upuszczą sobie złej krwi. Mają jej pod dostatkiem. Będą pluć do końca świata, bo taka ich parszywa natura

 107. Saurom
  Wypierz chociaż ta szmatę która machasz bez przerwy na każdym blogu bo od smrodu – to nawet gołębie odleciały.

 108. mag,
  Pan Tuszonka zwrócił na Ciebie uwagę? Gratuluję! Przynajmniej nie zginiesz z głodu!

 109. zz
  Jaka znów „tuszonka??

 110. zezowaty
  Znów nie na temat… 🙁

 111. Stefan
  Naprawdę stać cię jest tylko na chamski atak ad personam?

 112. próba

 113. zezowaty
  9 stycznia o godz. 20:53 122680

  Konkrety nie demagogia jak nie masz żadnych argumentów milcz.

 114. Często jeżdżę na wieś do rodziny na Kujawach. Wszyscy z wioski, jak jeden mąż biegają na niedzielne msze. Ludzie są religijni, choć biedni. Może to też jakiś powód, choć myślę, że niekoniecznie. Nawet pijaczki przysklepowe odstawiają się w garnitury lub sweterki z wywiniętym na wierzch czystym kołnierzykiem, i lecą spełnić swoją powinność. Jednak kiedy jest już po mszy i zagada się do kogoś, jak widzi tą swoją parafię, to uszy więdną. Powiem tylko tyle, że kościół katolicki w Polsce, nawet nie wie, jak oddanych ma parafian. Albo wie i z premedytacją to wykorzystuje, co jest bardziej oczywiste. I ma to głęboko w d… Z rozmów z tymi ludźmi wynika, że taki kościół katolicki – polski – im nie odpowiada. Wierni mają pretensje głównie do działalności swoich kapłanów. A właściwie do jej braku w ich interesie. Ten interes to głównie to, żeby mogli modlić się w warunkach odpowiednich do rzucanych na tacę pieniędzy, żeby płacili mniej lub wogóle za kapłańskie psie obowiązki, żeby ksiądz rozmawiał z nimi nie tylko z ambony, opieprzając ich za małe datki, bo kościół się wali…a oni widzą nowe auto księdza swojej biednej parafii. Szkoda gadać. I żeby było śmieszniej, to ci ludzie, którzy są tym prawdziwym kościołem, a nie purpuraci, popierają Owsiaka, bo wozili swoje dzieci po 40 km do szpitala, bo ktoś wyleczył ich dziecko nie pytając o poparcie dla WOŚPu, a oni widzieli, że ich niemowlak podłączony jest do jakiejś maszyny z nalepką w kształcie serca. I już wiedzieli skąd ten sprzęt i od kogo. Więc zamknijcie co niektórzy swoje katolickie, niewyparzone gęby i zapytajcie w końcu swojego proboszcza, gdzie podziała się kasa, którą on zgarnął z tacy do swojej kieszeni w zeszłym roku. Tak na marginesie, czy katolik, jak nie może kogoś oskarżyć o cokolwiek, to się udusi? Z nienawiści i wściekłości, że świat może być bardziej kolorowy? Tak na drugim marginesie. Moja Matka, co roku, choć jestem niewierzący, przynosi mi świeczkę Caritasu, a ja daję Jej parę groszy za to, bo przecież wiem, że kupiła ich więcej i rozda je wszystkie za darmo. A do puszki WOŚPu, rokrocznie wrzuca też jakieś grosze….moja wierząca Matka…Więc opamiętajcie się szlachetni chrześcijanie i miejcie wyczucie. Nie obrażajcie się na cały świat, że takich macie pasterzy.

 115. Niech żyje WOŚP !!!
  Niech żyje Owsiak !!!
  A Caritas niech zacznie uczciwie się rozliczać !
  Parafie niech zaczną się rozliczać !

  Pozdrowienia dla wszystkich sympatyków WOŚP.
  Dla przeciwników, chrześcijańskie … niech was piekło pochłonie.

 116. gwmacie, caramba etc.
  Oczywiste jest, że gdyby Owsik nie zakupił danej aparatury, dla danego szpitala, to państwo byłoby zmuszone te aparaturę nabyć, chyba, że ta aparatura nie jest szpitalowi potrzebna. Zrozumcie wieć, że Owsik ma układy z producentami tej aparatury, a że jest jej generalnie na całym świecie nadprodukcja, to cały ten biznes Owsika polega m. in. na tym, że wykupuje on, na dodatek po zawyżonych cenach, nadprodukcję tejże aparatury. Wy po prostu nie macie pojęcia jak działa kapitalizm, że oznacza on zawsze przewagę podaży nad popytem, zarówno na rynku pracy (bezrobocie) jak też na rynku dóbr materialnych (nadprodukcja).
  Powtarzam więc raz jeszcze: jeśli ta aparatura była by rzeczywiście szpitalom niezbędna, to by ją musiało kupić państwo, oczywiście kosztem zmniejszenia wydatków na kościół i wojsko .Jak to napisał Krzyś na tym blogu: „te 16 milionów wsuniętych do kieszeni kleru na – jak twierdzą – świeckie muzeum, w podziemiach tzw. świątyni opaczności bożej, nie pojawiło się dlatego, ze spodziewano się, iż Owsik uzbiera mniej więcej tyle, a wiec można śmiało zadbać o katabasów”. (
  Tak więc Owsik jest obiektywnie szkodnikiem, jako że przez niego, to państwo oszczędza na szpitalach, a więc może ono wydać więcej pieniędzy podatników na wojsko i kościół. 🙁

 117. zz
  Zrozum, że fundacje dobroczynne zakłada się nie po to, aby pomóc potrzebującym (od tego jest przecież państwo, które pobiera na ten cel podatki), ale po to, aby samemu zarobić na tych fundacjach. Kiedy jeszcze mieszkałem i pracowałem w Melbourne to pamiętam pewien „business park” w dzielnicy Burwood, gdzie najokazalsze korporacyjne pałace zajęte były z reguły przez różnego rodzaju „dobroczynne” fundacje typu OXFAM – niektóre miały nawet ogrody na dachu i kryte baseny. Jetem więc ma 99.99% pewien że tzw. WOŚP Owsika to jest jeden wielki przekręt finansowym najpewniej tzw. pralnia brudnych pieniędzy. 🙁 Tą „orkiestrą” powinna się więc dawno temu zająć prokuratura, a jeszcze lepiej włoska Guardia Finanza, wyspecjalizowana w demaskowaniu takich przekrętów finansowych!

 118. steaktartar, Twoje wywody są na poziomie tłumaczeń, dlaczego nie warto prać skarpet.

  „(…)jeśli ta aparatura była by rzeczywiście szpitalom niezbędna, to by ją musiało kupić państwo, oczywiście kosztem zmniejszenia wydatków na kościół i wojsko”

  ŻE JAK?! A dlaczego nie kosztem przedszkoli i zasiłków dla biednych rodzin. To chyba bardziej prawdopodobne, niż zadzieranie z potężnym kościołem czy lobbystami przemysłu zbrojeniowego.

  Nie chcesz pomagać albo prać skarpet – spoko. Ale naprawdę musisz wymyślać „obiektywne” uzasadnienia dla swoich upodobań, a do tego powtarzać je po 10 razy? Jak musisz, to też spoko, tak tylko pytam.

 119. Maciej2
  OK, różnego rodzaju fundacje „dobroczynne” zastępują dziś państwo w finansowaniu nie tylko szpitali, ale także przedszkoli, biednych rodzin etc., a tym samym zwalniają one w budżecie środki na zbrojenia i kościół. Proszę nie udawaj, ze tego nie rozumiesz…
  Przypominam też , że każda tzw. dobroczynność (charity) jest z definicji jednym wielkim oszustwem. Po prostu państwo bierze od nas podatki, a więc ma ono obowiązek zapewnić każdemu swemu obywatelowi odpowiedni standard usług medycznych. Natomiast jeśli ktoś, nie ważne czy np. taki Owsik ze swą „orkiestrą”, czy też jakiś inny Caritas zaczyna zastępować państwo w tej dziedzinie, to znaczy, że zwalnia on pieniądze, które powinny być wydane przez budżet na leczenie, na inne cele, n.p. na zbrojenia, a to jest zwyczajna działalność na niekorzyść Polski i Polaków. Stąd też uważam, ze wszelaka działalność dobroczynna powinna być zakazana, z w/w powodu a także dla tego, że jest to ukrywanie wad kapitalizmu rynkowego, który przecież nie radzi sobie z bezrobociem, a więc także i biedą, a więc tzw. działalność dobroczynna jest z definicji szkodliwa, jako ze przedłuża ona agonię kapitalizmu, maskując niejako jego wady.

 120. @zz
  Dzięki za link.

  @steaktartar
  Nasz ustrój, to nie kapitalizm. A to, co było to nie socjalizm.
  Oszustów jest całe mnóstwo z religijnymi na czele.
  Ekscytujesz się napadami na Owsiaka !?! Przyłączasz się do szkalowania !?!
  Oskarżasz człowieka, który od początku rozliczał się i podawał bilans na stronach internetowych.
  Napisz coś o Caritasie, przeanalizuj ich bilans. Napisz o podatkach łapiduchów (inaczej katabasów) o tajnych bilansach parafii o przekrętach komisji o ….. .

 121. zz
  10 stycznia o godz. 11:57 122728

  To opublikował jeden z propagandystów Owsiaka skoro Owsiak jest czysty to dlaczego na żądanie sądu do czego zobowiązało go prawo nie dostarczył ksiąg finansowych czyżby dlatego, że jest malwersantem.

 122. Carramba!
  Nasz ustrój to jest kapitalizm kompradorski. Przypominam, że kapitalizm kompradorski to jest rodzaj kapitalizmu typowy dla koloni, półkolonii oraz różnego rodzaju protektoratów, w którym lokalny kapitał jest bardzo słaby, a więc faktyczne rządy sprawuje w nich kapitał obcy, na ogół z tzw. metropolii, czyli z mocarstw kolonialnych, a w przypadku Polski jest to znów, jak przed wojną, czyli w II RP, kapitał niemiecki.
  Wiecej tu: http://www.michalkiewicz.pl/tekst.php?tekst=2584
  A co do bilansów: skończyłem ekonomię, informatyzowałem księgowość w wielu firmach, a więc wiem, jak łatwo można „podrasować” wszelakie sprawozdania finansowe…

 123. @steaktartar
  Jak wiesz jak podrasować, to zajmij się Caritasem, plebaniami, Komisją Majątkową, Rydzykiem .. … itd. itp.
  Albo … obnaż podrasowania, weź Owsiaka do sądu i udowodnij mu, że kradnie. Bo na razie to tylko szkalowanie, pomówienia, oczernianie.
  Zresztą dosyć prymitywne.
  Nie pisz jakie uczelnie pokończyłeś bo wstyd!

 124. Carramba
  Wiem jak się „preparuje” sprawozdania finansowe, ale nigdy się tym procederem nie zajmowałem. Wiem także jak zabijać ludzi przy pomocy n.p. kałasznikowa, ale nigdy nikogo nie zabiłem. Odróżnij więc fakt, że ktoś coś wie od tego, czy stosuje tą wiedzę w praktyce!
  Niestety, ale nie mam środków na to, aby pozwać Owsika do sądu i przy pomocy dyplomowanych rewidentów udowodnić mu malwersacje finansowe. Nie mam też środków, aby znależć konta Owsika w Szwajcarii, na Cyprze czy też innych Bahamach. Może mi pomożesz finansowo w tym zbożnym dziele?

 125. @steaktartar
  Po prostu sam jesteś owsikiem.

 126. Carramba
  Zabrakło argumentów ad rem?

 127. @steaktartar

  Zupełnie się nie zgadzam. Roztaczasz fałszywą wizję systemu, gdzie finansowanie operacji chorego dziecka może konkurować o pieniądze z pałacem dla biskupa, z nowym pięknym samolotem dla wojska albo z jakimś kontraktem, na którym zarobią koledzy. Przecież to kompletna nieprawda jest. Pałac, samolot i kontrakt będą tak czy owak. Operacja – niekoniecznie.

  W każdym systemie, nawet najlepiej zaprojektowanym – i każdych okolicznościach przyrody – będą ludzie, którym NIKT nie pomoże, jeśli nie pomożesz im TY. Niektórzy czują się zobligowani tym faktem, inni nie. I tyle.

 128. Maciej2
  Budżet nie jest z gumy, chyba, ze stawia się na inflację, ale to się może skończyć jak w Zimbabwe.
  Nie rozumiem też, dlaczego zabawki dla lekarzy, czyli to co kupuje Owsik, mają być finansowane ze zbiórek czyli z żebrów, a nie z podatków?
  Ponadto to na tym, że Owsik kupi lekarzom jakąś drogą zabawkę, to też skorzysta sporo osób, przede wszystkim sam Owsik, sprzedawcy tych „zabawek” oraz urzędnicy, którzy za odpowiednią opłatą będą udawać, że finanse Owsika są w porządku… 🙁
  Poza tym: płacę podatki, a więc dlaczego mam płacić jeszcze Owsikowi? Dlaczego Polacy się nie zorganizują i nie narzucą wreszcie władzy swej własnej woli? Taki Owsik stanowi przecież dla skorumpowanej i nieudolnej władzy taki zawór bezpieczeństwa, a więc „dzięki” niemu utrzymują się wciąż w Polsce u władzy te doszczętnie skorumpowane i nieudolne elity z PO, PiS, PSL czy też innego SLD. 🙁

 129. Witam.
  Zmieńcie tytuł!!!! Fatalny jest…większość ludzi nie czyta artykułu czy też czegokolwiek co pod tytułem się znajduje – wystarczy im nagłówek i na jego podstawie budują swoje przekonania i wyrabiają opinie….z takim tytułem efekt jest „antyowsiakowy” co mnie lekko drażni!
  pozdr.
  Savitar Veynar

 130. Profesorze, jedyna rada na ten polski syf to delegalizacja kultu Zydwoki z bekartem jako organizacji kryminalnej. Co nigdy nie nastapi, wiec zachecam do emigracji do Kanady ktora co roku przyjmuje ponad trzysta tysiecy chetnych a miejsca tu duzo.

 131. Nie moge uwierzyc ze hartman broni owsiaka.przecierz nie idzie o kosciol versus owsiak.jurek pieniadze zebrane przez wolontariuszy wydaje nie tylko na cele wosp.duza czesc kasy ginie.tylko owsiak nie chce sie przyznac bo jest tego wiele milionow .chodzi o jego i zony firmy ” slupy”.a ten felieton bo kosciol nie lubi owsiaka to dno i hartman robi z siebie idiote.przepraszam za brak polskich liter

 132. J.o uosobieniem dobroci i autorytetu………?????
  Wielkie czerwone serduszko dla profesora;)))

  przy okazji…palikot przeprosil za atakowanie kosciola a hartman w sztabie wosp na pierwszej lini.kim pan jest naprawde janie hartman?przeciez owsiak to raczej czarny charakter

 133. @steaktartar
  Argumenty są dla myślących i odpowiadających na nie, księżulku.
  „Owsik” to argument? Katabasku ?

 134. Dla mnie Jerzy Owsiak jest wielkim autorytetem. Młodzi i starzy mają z kogo brać przykład. Gdyby takich Owsiaków były miliony, świat byłby piękniejszy.

 135. @ steaktartar

  „Nie rozumiem też, dlaczego zabawki dla lekarzy, czyli to co kupuje Owsik, mają być finansowane ze zbiórek czyli z żebrów, a nie z podatków?”

  Ponieważ finansowanie z podatków nie wyczerpuje wszystkich możliwości. Zgodnie z zasadą Pareto, której globalnej, statystycznej poprawności nikt raczej nie kwestionuje, 80% ludności musi zadowolić się 20% bogactwa.

  Państwo wyda więc 20% na 80% obywateli – z miliona powodów, których w ogóle nie musimy tutaj roztrząsać, ponieważ obserwujemy tę prawidłowość w wielkiej skali, czyli dotykającą największej liczby osób. Systemy, jakie by nie były piękne na papierze, REALNIE będą ciążyć ku 80/20.

  Zatem nawet patrząc wyłącznie przez pryzmat statystyki i ekonomii, przestrzeń dla instytucji charytatywnych, jako platform dobrowolnej redystrybucji zasobów, jest bardzo wyraźnie widoczna.

  „Ponadto to na tym, że Owsik kupi lekarzom jakąś drogą zabawkę, to też skorzysta sporo osób, przede wszystkim sam Owsik (…) Poza tym: płacę podatki, a więc dlaczego mam płacić jeszcze Owsikowi?”

  Przepraszam jeśli odniosłeś wrażenie jakiegoś szantażu emocjonalnego z mojej strony. Nie o to mi chodziło, a wyłącznie o argument, że to powinien załatwiać system, że to rola państwa. Każdy ocenia sensowność działań WOŚP czy innych fundacji na własny rachunek.

 136. Owsiak odważny do bólu w walce z kołtuństwem popłuczynami średniowiecza.Hartman też.A przykro ,że zwolennicy Owsiaka nie wyrażają opinii jak czyni to Hartman,.A fajnie jest ,bo im większy atak kleszy ,tym więcej młodych zacznie kumać ,kto ma rację.Bo zaczdzone spermą łby nie rozumieją ,że to nie atak na Owsiaka ale na setki tyśięcy wolontariuszy ,tysięcy chorych i lekarzy.

 137. Maciej2
  OK, ale powiedzmy sobie wyraźnie, że Owsik jest obiektywnie szkodnikiem, że to, co on robi, umożliwia władzy przeznaczenie więcej pieniędzy w budżecie na kościół i wojsko, że to co on robi stanowi przecież dla skorumpowanej i nieudolnej władzy niejako zawór bezpieczeństwa, a więc „dzięki” niemu utrzymują się wciąż w Polsce u władzy te doszczętnie skorumpowane i nieudolne elity z PO, PiS, PSL czy też innego SLD. 🙁
  Różnego rodzaju fundacje „dobroczynne” zastępują przecież dziś państwo w finansowaniu nie tylko szpitali, ale także przedszkoli, biednych rodzin etc., a tym samym zwalniają one w budżecie środki na zbrojenia i kościół.
  Przypominam też , że każda tzw. dobroczynność (charity) jest z definicji jednym wielkim oszustwem. Po prostu państwo bierze od nas podatki, a więc ma ono obowiązek zapewnić każdemu swemu obywatelowi odpowiedni standard usług medycznych. Natomiast jeśli ktoś, nie ważne czy np. taki Owsik ze swą „orkiestrą”, czy też jakiś inny Caritas zaczyna zastępować państwo w tej dziedzinie, to znaczy, że zwalnia on pieniądze, które powinny być wydane przez budżet na leczenie, na inne cele, n.p. na zbrojenia, a to jest zwyczajna działalność na niekorzyść Polski i Polaków. Stąd też uważam, ze wszelaka działalność dobroczynna powinna być zakazana, z w/w powodu a także dla tego, że jest to ukrywanie wad kapitalizmu rynkowego, który przecież nie radzi sobie z bezrobociem, a więc także i biedą, a więc tzw. działalność dobroczynna jest z definicji szkodliwa, jako ze przedłuża ona agonię kapitalizmu, maskując niejako jego wady.
  Przecież ja uczciwie płacę podatki, a więc dlaczego mam płacić jeszcze Owsikowi? Dlaczego Polacy się nie zorganizują i nie narzucą wreszcie władzy swej własnej woli? Taki Owsik stanowi przecież dla skorumpowanej i nieudolnej władzy, jak to już pisałem powyżej, rodzaj zawóru bezpieczeństwa, a więc „dzięki” niemu utrzymują się wciąż w Polsce u władzy te doszczętnie skorumpowane i nieudolne elity z PO, PiS, PSL czy też innego SLD. 🙁

 138. Carramba
  Przeczytaj ze zrozumieniem to, co ja piszę. A ja piszę, że to, co on robi, umożliwia władzy przeznaczenie więcej pieniędzy w budżecie na kościół i wojsko!

 139. karul
  Tyle, że Kanada jest od dawna bankrutem>/b>, który żyje od dawna z zaciągania coraz to nowych pożyczek, a spłaca lichwiarskie przecież procenty od nich eksportując niemalże za bezcen swoje surowce, głównie energetyczne, rujnując jednak przy tym swoje środowisko naturalne…:-( Tyle, że tego nie widać jest nawet z przedmieść Montrealu czy też innego Toronto, jako że Kanada to jest duży kraj, prawie tak duży jak Rosja.
  Patrz n.p.
  http://environmentaldefence.ca/reports/canadas-toxic-tar-sands-most-destructive-project-earth
  https://secure.avaaz.org/en/people_before_pipelines_loc/
  Więcej linków pokaże wam Wujek Google…

 140. Ach to formatowanie… 😉

 141. karul
  W Kanadzie jest tyle miejsca co na Syberii, tyle że klimat też jest tam jak na Syberii. Do niedawna Kanada była więc, jak też i Australia, rodzajem kolonii karnej: zarówno Anglii jak też i Francji…;-(
  Nie oszukujmy się: w Kanadzie do zamieszkania nadaje się tylko stosunkowo wąski (100-200km) pasek wzdłuż granicy z USA. Kanada jest zresztą od dawna de facto protektoratem USA, a marynarka wojenna Stanów Zjednoczonych ma praktycznie pełną kontrolę nad wodami terytorialnymi Kanady, zaś lotnictwo wojskowe Kanady podlega dowództwu umieszczonemu w USA (tzw. NORAD) i składającego się w praktyce z oficerów USAF (lotnictwo wojskowe Kanady jest bowiem raczej tylko symboliczne, podobnie jak w Polsce).
  Nie zachęcał bym więc do emigracji do tego protektoratu USA, jakim jest przecież współczesna Kanada!

 142. Specjalnie założyłam konto, żeby to skomentować.

  Ma pan, panie profesorze, absolutną rację! Chciałabym zauważyć także, że jakoś w szpitalach nie widać krzyża caritasu na urządzeniach medycznych. Na wielu jednak jest WOŚP-owskie serduszko…

 143. @steaktartar

  Nieważne ile państwo przeznaczy na służbę zdrowia – i tak będzie to za mało w stosunku do potrzeb. Bez względu na to jaki w danym kraju jest system, czy to jest Szwecja czy Zimbabwe, jakie tam występują patologie albo czy nie ma w ogóle żadnych. Zawsze dla kogoś nie wystarczy i dobrowolna zrzutka obywateli może pewnej liczbie takich osób pomóc. Dlaczego zmuszasz mnie, żebym pisał takie oczywistości?!

  Owsiak jest dla mnie bohaterem, należy do najlepszych z nas. Podziwiam go za energię, determinację, zdolności organizacyjne. Za to, że oparł swoją działalność o nasze najlepsze instynkty, a nie żeruje na najgorszych, jak gros jego przeciwników. Za to że jest dobrym człowiekiem, który idzie trudną drogą.

 144. Hartman jest wielki!
  Owsiak jest OK!

  ——————————

 145. Ja corocznie wrzucałem parę złotych do puchy Orkiestry, a w tym roku, po lekturze komentarzy prawicowych oszołomów postanowiłem zrobić dodatkowo przelew na konto Orkiestry.
  Siema:)

 146. „A tak na marginesie: tu u mnie organizowała rok temu Orkiestrę szefowa Akcji Katolickiej i wszyscy jej pomagający to katolicy, nie widziałem tam ani jednego ateisty. No, to jak to jest z tą nagonką na Owsiaka?”

  takei-butei

  Dlatego, że z perspektywy ateistycznej, lub raczej z oddali nie widać, że w polskim KK istnieje ostry podział na wrzaskliwy katotaliban (silnie reprezentowany w episkopacie) i na katolików otwartych. Pierwsi rozsyłają linki wśród znajomych do stron www. z ‚objawieniami’ dowodzącymi, że Franciszek, to Antychryst na Tronie Piotrowym, drudzy chronią się przed potokami jadu płynącymi z ‚ambon’, u Dominikanów na Dominikańskiej w W-wie, gdzie jeszcze można usłyszeć kazania zgodne z naukami Jezusa (o którym w polskim KK mało kto pamięta) i czytają Tygodnik Powszechny i… Politykę. 😉

 147. Macieju, Macieju…
  Gdyby nie Owsik, to państwo musiało by przeznaczyć więcej pieniędzy w budżecie na leczenie, niezależnie od tego, czy to się tobie podoba czy też nie, a więc obiektywnie Owsik wspomaga swą „orkiestrą” kościół i wojsko.

 148. steaktartar
  11 stycznia o godz. 23:09 122869

  steaktartar – kagan – Lech „Pizdeusz” Keller-Krawczyk… wyszedł z odbytu i pozdrawia świat.

 149. Jańcia
  Ja pochwaliłem twą cipkę, poszedłem ci więc na rękę, a ty mi wbrew, jak to mawiał był major Hetnał, mój (na szczęście już tylko były) dowódca ze Studium Wojskowego SGPiS. 😉

 150. steaktartar – kagan – Lech “Owsik” Keller-Krawczyk… wyszedł z odbytu i pozdrawia świat – nie ma zlituj się.

 151. mopus11
  11 stycznia o godz. 22:05

  Sporo widzialem takich wrzutek … SMS wszedl do gry ?

 152. Jańcia
  A nie z twej cipki? 🙂

 153. Drwinkujesz sobie w swej bezradności Lechu „Owsiku” Kellerze-Krawczyku, ale kudy ci tam do niegdysiejszych Boyów – kiedy 65-letniemu mężczyźnie przyszła ochota powiedzieć kompliment 39-letniej damie, mówił go jakby w cudzysłowie, z umyślnie przesadną strzelistością, jak rzecz, która z wieku nie przystała ani jej, ani jemu, i wszyscy przyjmowali to jowialnie.

css.php