Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
Loose blues - Jana Hartmana zapiski nieodpowiedzialne Loose blues - Jana Hartmana zapiski nieodpowiedzialne Loose blues - Jana Hartmana zapiski nieodpowiedzialne

9.01.2015
piątek

SLD w malignie, lewica w rozsypce

9 stycznia 2015, piątek,

Jestem zaszokowany koincydencją trzech wiadomości, które płyną z SLD: śmierci Józefa Oleksego, wyrzucenia Grzegorza Napieralskiego i nominowania jego byłej asystentki jako kandydatki na prezydenta. Nazwać to połączenie niedelikatnością byłoby nie tyle eufemizmem, ile obłudą. To prostactwo.

Józef Oleksy był wspaniałą postacią środowiska SLD i polskiej lewicy. Partia powinna pozostawać dziś, i nie tylko dziś, w głębokiej żałobie po takiej stracie. Niestety, długoletnie lekceważenie byłego premiera i szefa SLD przez obecne kierownictwo partii przełożyło się na lekceważący stosunek do jego śmierci. Pewnie się jutro zreflektują i poprawią, ale zgorszenie po dzisiejszym dniu pozostanie.

Grzegorz Napieralski to jeden z najinteligentniejszych polityków lewicy, któremu przypięto łatę plastikowego i płytkiego karierowicza. SLD nie zrobiło nic, żeby obronić swego byłego lidera przed tymi krzywdzącymi opiniami. A słaby wynik SLD za kadencji Napieralskiego jako szefa ugrupowania – w świetle dzisiejszej, excusez le mot, mizerii – wcale nie wydaje się aż taki zły.

Zamiast pogodzić się z wewnętrzną krytyką i zrobić z niej konstruktywny użytek, SLD wyrzuca jednego ze swoich najbardziej rozpoznawalnych polityków, mających – jak wykazały wybory prezydenckie 2010 – ogromny potencjał. To głupie i samobójcze. Ale tak właśnie zachowują się padające partie.

Nominację Magdaleny Ogórek można by potraktować w kategoriach kabaretu politycznego, gdyby nie seksistowski i klerykalny posmak tego ekscesu. Kto ten zarzut rozumie, ten rozumie, a kto nie, to trudno. Przemilczać te aspekty sprawy byłoby tchórzostwem, na które zapewne SLD liczy.

Prowokacyjnie i niemądrze brzmiały słowa kandydatki, że pragnie reprezentować całą lewicę. Nikt się lewicy o panią Ogórek nie pytał. A zwłaszcza ona sama nie była łaskawa zapytać.

Sytuacja na lewicy robi się poważnie niepoważna. Wszyscy wiedzą, kto powinien startować, tylko nie umieją się dogadać i powziąć konkretnych kroków w celu stworzenia szerokiego porozumienia programowo-wyborczego lewicy w przeddzień wyborów. To kuriozum – jest kandydatka, tylko nie ma komu pójść i złożyć poważną propozycję.

Jeśli teraz, zimą, nie dojdzie do przełomu i porozumienia organizacji lewicowych, lewicowo-liberalnych i demokratycznych, miliony Polaków pozostaną bez żadnej parlamentarnej reprezentacji, a Polska na wiele lat znajdzie się w rękach trwożliwych klerykałów, jeśli nie w łapach populistów i wrogów wolności.

Czy to za mało, aby poczuć odpowiedzialność? Apeluję do liderów organizacji pozarządowych, partii politycznych, ruchów i innych inicjatyw o charakterze postępowym i demokratycznym, aby zawiesiły na kołku swe urażone ambicje oraz wzajemne animozje i zechciały zachcieć ze sobą rozmawiać. Teraz!

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 190

Dodaj komentarz »
 1. „Wszyscy wiedzą, kto powinien startować”

  To znaczy kto?

 2. Ee, ja się tak nie bawię, znowu mój wpis zawisł u blogera Pasenta, a przecież nic tam nie ma strasznego, o:

  Nous somme Charli. Somme-nous? Vraiment? Plutôt – nous sommes musulmans et chrétiens. Pourquoi? Parce que cette guerre est contre nous.

  Sprawa pierwsza. Bestialska egzekucja w Paryżu. Dla niemal wszystkich ludzi na całym świecie jest całkowicie jasne, że tej obrzydliwej zbrodni dopuściły się służby specjalne, państwowi terroryści, psychopatycznie mordercy, szkoleni specjalnie, żeby zabijać. Tak profesjonalnej akcji nie przeprowadzają niezrównoważeni szaleńcy, krzyczący do kamery „Allahu akbar!”, żeby przekonać kretynów. W taki nonsens mogą uwierzyć jedynie dziennikarze mainstreamu relacjonujący tę sprawę, dla zagłuszenia własnych sumień.

  Z ustaleniem, które to służby też nie ma wielkiego kłopotu. Na pewno te, które czują się we Francji tak samo bezkarne, jak w Wielkiej Brytanii, czy w USA, nie wspominając nawet o niektórych zbrodniczych krajach-kurduplach. To te służby, które mogą sobie pozwolić na wysadzenie w powietrze pociągu w Mardycie, na zamachy bombowe w Londynie, czy na atak na WTC , a nawet na Pentagon. Któż może zaatakować Pentagon i pozostać bezkarny? Zapewne ci, którzy faktycznie Pentagonem rządzą, nie kto inny, choć wcale nie muszą być Amerykanami. Realizując zamachy terrorystyczne na całym świecie muszą także rządzić międzynarodowymi bojówkami terrorystycznymi, znanymi powszechnie jako… nie, pudło, wcale nie jako Mossad, a jako słynne natowskie szwadrony „Gladio”. Przy okazji warto wyjaśnić etymologię słowa „gladio”, gdyż to ważne dla istoty rzeczy. Przyjmuje się, że kryptonim Gladio pochodzi od obustronnego miecza rzymskich gladiatorów. Jeśli jednak wchodzącą właśnie w swe apogeum wojnę sił zła, z siłami dobra, potraktujemy jako konflikt religijny, atak synagogi szatana na kościół chrześcijański, wtedy przypomnimy sobie, że okrutnemu, izraelskiemu Bogu miał wychodzić z ust straszliwy miecz, o dwóch ostrzach.

  Cui bono? warto spytać, w razie jakichkolwiek wątpliwości. Stare polskie porzekadło mówi, że gdzie dwóch się bije, tam trzeci korzysta. Mamy trzy główne religie monoteistyczne. Jeśli tzw. muzułmanie prowadzą wojnę z chrześcijanami, to kto korzysta?

  Sprawa druga. Jawni państwowi mordercy w mundurach to normalka także w Polsce, wkrótce zapewne standard. Wczoraj w programie prawdziwej dziennikarki pani redaktor Elżbiety Jaworowicz mogliśmy zobaczyć ofiary policyjnej egzekucji. Policjanci RP oddali 47 strzałów do trójki Bogu ducha winnych, bezbronnych dzieci, nastolatków. Podziurawili im cały samochód, powybijali szyby, strzelali, żeby zabić. Mimo, że kule świstały dzieciakom nad głowami, żadna ich nie trafiła. Prowadzący samochód chłopak mówił, że kiedy policja zaczęła do nich strzelać, modlił się na głos. Bóg go wysłuchał. Cudem przeżyli.

  Warto obejrzeć wczorajszy program p. Elżbiety Jaworowicz: tvp.pl/publicystyka/magazyny-reporterskie/sprawa-dla-reportera

  Sprawa trzecia. Czy ci pierwsi, mają cokolwiek wspólnego z tymi drugimi? Zapewne. Choć ci pierwsi to profesjonaliści, urodzeni i starannie wyszkoleni mordercy, a ci drudzy to tylko zwykli psychopaci, bandyci w mundurach. Łączy ich jednak polityka realizowana w państwach Zachodu; oto służby mające działać w obronie obywateli, kieruje się przeciwko nim. To jest pełzający neobolszewizm, albo zwykły faszyzm, jak dla kogo bardziej nośny, choć na jedno wychodzi.

  Aujourd’hui, nous sommes tous musulmans et chrétiens. Wszyscy jesteśmy dziś muzułmanami oraz chrześcijanami, gdyż to wojna przeciwko nam, zwykłym ludziom.

 3. A p. Magdalena Ogórek jako doktor kościoła może być zbawieniem dla lewicy.

 4. Reklama
  Polityka_blog_komentarze_rec_mobile
  Polityka_blog_komentarze_rec_desktop
 5. Poglądy pani Ogórek, nadziei lewicy, na temat Kościoła Katolickiego:
  https://www.youtube.com/watch?v=2HS9g0UskK0

 6. SLD to jest była PZPR, od końca epoki Gomułki partia bezideowych karierowiczów typu Oleksego – „towarzyszy” wierzących w starożydowskiego bożka Jehowę i jego syna… 🙁

 7. Nie rozumiem skad te peany na temat Napieralskiego. No moze on blyszczal na salonach ale publicznie to robil z siebie i ludzi idiotow. Dandys i populista. Po co robic ludziom wode z mozgu. Napieralski nadawal sie na szefa OSP w Wachocku a nie na prezydenta.

  Co do Ogorkowej to nie dziwie sie ze Miller nikogo o zdanie nie pytal. SLD is tak jest na dnie a jakby jeszcze wystawilo jakiegos starego pierdziela toby doszlo do implozji lewicy. W PRL-u nie lubilem komuchow ale lewica istniec musi.

 8. Wojtek A.
  9 stycznia o godz. 19:11 122674

  Musze przyznac, Wojtku, ze do Owsiaka i jego Swiatecznej Orkiestry, od poczatku podchodzilem z mieszanymi uczuciami. Wlasnie z tych wszystkich powodow ktore wymieniasz. Bo takze uwazam, ze panstwowe szpitale w specjalistyczny sprzet winno wyposazac panstwo. I takze uwazam, ze pieniadze ktore panstwo nieprzerwanie przeznacza na finansowanie religii powinny byc przeznaczone na sluzbe zdrowia, oraz dofinansowanie systemu emerytur. Natomiast to kk powinien utrzymywac sie z dobrowolnych datkow wiernych, jak i z tych samych datkow finansowac swoja dzialalnosc charytatywna. Bo to co jest teraz jest postawieniem na glowie porzadku jaki mozna widziec w kazdym z szanujacych porzadek krajow. Na tym wlasnie dzialalnosc charytatywna polega, ze liczy sie na dobrowolne wsparcie, a nie na kase z budzetu panstwa.

  Z drugiej strony – jest jak jest. Bo naszymi spostrzezeniami nie zmienilismy nic a nic w polskim klerykalnym krajobrazie. On istnieje jak byl, czyli kk doi podatnika ile tylko sie da i smieje sie wszystkim w twarz – gdyz moga mu skoczyc. Tak wiec, ze przypomne, z budzetu finansowana jest religia – w ramach budzetowych wydatkow na oswiate, edukacje, kulture, i… na dzialalnosc charytatywna Caritasu, gdyz – ja twierdzi Niesiolowski – pieniedzy na kk nigdy nie za wiele. Zauwaz, ze od odnotowania powyzszego nie przybyla ani jedna zlotowka na koncie szpitali borykajacych sie z brakiem niezbednego sprzetu. Podobnie w przypadku braku Owsiaka, i jego Orkiestry – na sprzet specjalistyczny nie przeznaczonoby jednej dodatkowej zlotowki. Czyli tego co dostaly szpitale od Owsiaka szpitale by po prostu dzis nie mialy. Powiem wiecej. Chocby mialyby zdechnac z braku jakiegokolwiek sprzetu, oraz zarosnac wszelkim mozliwym syfem, to aktualny uklad polityczny, i tak, nie pozwolilby na to by na konto kk przeplynela jedna zlotowka mniej, niz planowano. Dopiero systemowa rewolucja moglaby cokolwiek zmienic w tym zakresie, a na takowa to – jak na razie – jednak sie nie zanosi. Czy doprawdy wolalbys by dany szpital dzieciecy skazany byl na wyczekiwanie rewolucji(?)

  Zgadza sie, nalezy przypomnac i podkreslac, iz ludzie daja na Orkiestre dlatego, ze srodki ktore powinny byc przeznaczane na sluzbe zdrowia, panstwo przeznacza na te zlodziejska bande – ktora wlasnie w ten sposob, poprzez swa agenture – bezczelnie okrada budzet panstwa i jego obywateli.
  Zas Owsiaka, jego Akcje, i wszystkich ludzi dobrej woli, nalezy docenic gdyz robia cos dobrego, co bez ich zaangazowania nigdy by sie nie zmaterializowalo. Oraz dlatego, ze – przy okazji – dal prztyczka w nos tym zbokom, i pokazal, ze zwlaszcza od strony finansowej akcje charytatywne moga byc przejrzyste dla kazdego zainteresowanego. Czyli zupelnie nowa jakosc niz w przypadku tego zlodziejskiego kosciolka.

 9. JanuszZ
  Dawno temu napisałem na blogu P. Zagner, że jeśli ci zamachowcy nie żyją, to oznacza, że to wszystko było najprawdopodobniej prowokacją francuskiego wywiadu i francuskiej policji politycznej, w celu otrzymania większych dotacji z budżetu oraz większych uprawnień w zakresie inwigilacji obywateli. Widzę też w tym rękę Mossadu a być może także i CIA. 🙁

 10. Krzys52
  Raz jeszcze przypominam, iż każda tzw. dobroczynność (charity) jest z definicji jednym wielkim oszustwem. Po prostu państwo bierze od nas podatki, a więc ma ono obowiązek zapewnić każdemu swemu obywatelowi odpowiedni standard usług medycznych. Natomiast jeśli ktoś, nie ważne czy np. taki Owsik ze swą „orkiestrą”, czy też jakiś inny Caritas zaczyna zastępować państwo w tej dziedzinie, to znaczy, że zwalnia on pieniądze, które powinny być wydane przez budżet na leczenie, na inne cele, n.p. na zbrojenia, a to jest zwyczajna działalność na niekorzyść Polski i Polaków. Stąd też uważam, ze wszelaka działalność dobroczynna powinna być zakazana, z w/w powodu a także dla tego, że jest to ukrywanie wad kapitalizmu rynkowego, który przecież nie radzi sobie z bezrobociem, a więc także i biedą, a więc tzw. działalność dobroczynna jest z definicji szkodliwa, jako ze przedłuża ona agonię kapitalizmu, maskując niejako jego wady. Podobnie jest z tą pomocą dla Syrii – jeśli my zaczniemy pomagać Syryjczykom to znaczy, że strony walczące dziś w Syrii będą mogły wydać więcej pieniędzy na broń i amunicję, jako że my zwolnimy im środki, które inaczej musiały by te walczące strony przeznaczyć na pomoc dla ofiar prowadzonej przez nich wojny. Proszę postarać się to zrozumieć!
  lech.keller@gmail.com

 11. steaktartar
  9 stycznia o godz. 21:54 122693

  Takie zero-jedynkowe podejscie do spraw to ja mialem gdy bylem bardzo mlody i glupi.

  Twierdzisz, Kagan, ze „Owsiak zastępuje państwo w tej dziedzinie, to znaczy, że zwalnia on pieniądze, które powinny być wydane przez budżet na leczenie”, tylko nie zdajesz sobie matole sprawy z tego, ze tych pieniedzy nigdy tam nie bylo, gdyz znajdowaly sie juz w kieszeni Nygusow. Czyli i tego nie rozumiesz, ze o zadnym „zwalnianiu pieniedzy” nie moze byc tu mowy – wstawiajac tu swoje tradycyjne tra-ta ta-ta-tra-ta-ta-ta.
  Co nakreslilem wczesniej, no ale ty potrafisz tylko przepisywac z internetu – bo z mysleniem znacznie gorzej.

 12. steaktartar
  9 stycznia o godz. 21:54 122693

  Takie zero-jedynkowe podejscie do spraw to ja mialem gdy bylem bardzo mlody i glupi.

  Twierdzisz, ze “Owsiak zastępuje państwo w tej dziedzinie, to znaczy, że zwalnia on pieniądze, które powinny być wydane przez budżet na leczenie”, tylko nie zdajesz sobie matole sprawy z tego, ze tych pieniedzy nigdy tam nie bylo, gdyz znajdowaly sie juz w kieszeni Nygusow. Czyli i tego nie rozumiesz, ze o zadnym “zwalnianiu pieniedzy” nie moze byc tu mowy – wstawiajac tu swoje tradycyjne tra-ta ta-ta-tra-ta-ta-ta.
  Co nakreslilem wczesniej, no ale ty potrafisz tylko przepisywac z internetu – bo z mysleniem znacznie gorzej.

 13. Krzys52
  Zostały ci tylko wyzwiska? Zrozum, że gdyby nie Owsik z tą jego zafajdaną „orkiestrą”, to więcej pieniędzy musiało by być wydane z budżetu na leczenie, a więc mniej by w nim zostało na finansowanie takich pasożytów jak wojsko i kościół. Ale ta oczywista prawda nigdy do ciebie przecież nie dotrze, jako że ty potrafisz tylko obrażać osoby, które mają inne poglądy niż ty. 🙁
  Niestety, ale z kulturą dyskusji w Polsce jest dziś wręcz tragicznie, jako że zamiast atakować czyjeś poglądy, atakuje się w niej osoby, które głoszą dane poglądy. Jakież to katolickie… 🙁

 14. Na lewicy sezon ogórkowy w pełni. Ale kiedyś nazywało się to w grą „w pomidora”. Kolejne „cudowne” kandydatury, a wszyscy dokoła krzyczą „pomidor”. Poza ambicją i urodą, Pani Ogórek niewiele chyba wnosi. Ale kiedy polityka staje się telenowelą i jednym wielkim spektaklem, uroda i brak jakichkolwiek poglądów stają się atutem. No, ale chyba jednak chodzi o coś więcej?

 15. Och Napieralski pewnie dołączy do PO albo Ruchu Palikota w końcu tam zbierają się wszyscy dezerterzy poza tym bez powodu nie wyrzucono go. Czyżby ktoś tutaj zazdrościł, że SLD wykazało się lepszym kandydatem niż klaun Palikoś

 16. steaktartar
  9 stycznia o godz. 22:25 122696

  Ty jestes wyjatkowo tepy leb. Trzy razy powtarza, ze tych pieniedzy na szpitale nie bylo i nie byloby – bez wzgledu na obecnosc Owsiaka w zyciu publicznym. Innymi slowy, gdyby szpitale nie dostaly od Owsiaka to nie dostalyby od nikogo, kropka.

  Ciekawe dlaczego ocenzurowali twoj stary nick, i gdy go tylko uzyc to post skazany jest na czekanie na moderacje. Podpadles im z czyms, antysemicka kreaturo?

 17. zz
  Dzięki podanemu przez ciebie linkowi na YouTube mogłem się przekonać, że ta niewątpliwie ładna pani Ogórek na żadnego prezydenta nijak się nie nadaje, i że mówi boleśnie niemądre rzeczy. Matko boska! Nieszczęsny kraj!

 18. Krzys52
  Znów tylko wyzwiska? Powtarzam więc raz jeszcze, ze gdyby nie ta cala zakichana owsikowa „orkiestra”, to te pieniądze na szpitale musiałby wyłożyć budżet państwa kosztem zmniejszenia wydatków na zbrojenia i kościół.
  A to, że mnie cenzuruje reżym, jest dla mnie tylko powodem do dumy.

 19. pawel markiewicz z g.21:51
  Dokładnie jest tak jak piszesz. A kogo niby miał Miller wystawić? Starego pierdziela, grubego Rycha (niech się prokreacją zajmuje, bo mu to dobrze idzie), skrzeczącą i jeszcze starszą prof. Senyszyn (ja wiem, że taki głos, to nie jej wina, ale czy wyobrażasz ją sobie wygłaszającą orędzie do narodu?) Skompromitowanego już wcześniej Napieralskiego, który znów coś chcial ugrać, wiec poleciał?
  Jedyne dwie sensowne osoby odmówiły kandydowania, Olejniczak i Piekarska. Wcale się im nie dziwię, że nie chcą być wystawieni na odstrzał. Może nawet myślą o założeniu nowej lewicy pod innym szyldem, co by się z tzw. postkomuną przestał kojarzyć.
  A Magdalena Ogórek nie ma nic do stracenia, nie jest w żadnej partii. Jak polegnie, to będzie miała i tak co wpisać do CV. Nieoczekiwanie może uzyskać niezły wynik, bo jest „nówką”, mądrą, inteligentną i ładną na dodatek. I nieuwikłaną w żadne stare układy.

 20. Vladimir
  Prezydent nie musi być mądry, on(a) musi się tylko dobrze prezentować!

 21. mag
  A może ty zostaniesz kandydatką na prezydentkę?

 22. Panie Profesorze,
  Z tą oczywistością kandydatki bym nie przesadzał. Nowacka nie ma predyspozycji żeby startować. Nie ma doświadczenia państwowego. To jest fundamentalna sprawa. Nie można być ot po prostu działaczem, choćby bardzo rzutkim i elokwentnym, żeby ubiegać się o tę funkcję. Kwaśniewski w 1995 miał za sobą już: transformację lewicy, wygrane wybory parlamentarne 4 lata po upadku komuny, zbudowaną koalicję i odpowiedzialną pracę nad nową konstytucją. Ani Palikot ani Ogórek ani Nowacka nie mają tego w cv. Kandydat, który nie ma szans wejść do drugiej tury i wygrać z Komorowskim nie powinien w ogóle startować. Strata czasu, pieniędzy i głosów ludzi. To bardzo zniechęca wyborców. Kandydat, który chce wejść do drugiej tury i wygrać z Komorowskim nie może być partyjny, mieć przesłania partyjnego i być tylko z partią kojarzony. Musi zjednywać ludzi o innych niż on sam poglądach, bo o te głosy walczy. Musi być samodzielny, kompetentny i dawać rękojmię, że zna się na całości a nie wycinku spraw państwa. Musi wreszcie, założywszy go i Komorowskiego w II turze mieć coś co się spodoba wyborcom PiS np. autorytet, bycie po stronie wykluczonych przy jednoczesnym osiągnięciu sukcesu osobistego. Dlatego moim kandydatem był prof.Kołodko. To pomogłoby lewicy narzucić narrację o gospodarce, zmasakrować PO i PiS. Rozumiem, że został uwalony za szowinizm. Szkoda. Tak lewica się sama niszczy. Ale jest inna postać. Szkoda, że nie ekonomistka, ale wspaniała i godna prezydentury. Prof. Ewa Łętowska. Szach mat.

 23. Piotr Siemiński
  Też wyobrażałam sobie prof. Łętowską jako prezydent(kę). Nigdy jednak nie prof. Kołodkę, który nachalnie promował w TV przy każdej okazji swoje dzieła ekonomiczne. Gdzie mu tam tam prof. Łętowskiej. Nie ta wiedza, nie ta klasa.
  A lewica, tak czy owak, ma na razie przechlapane. My też. Bo ciągle PO-PIS+PSL.

 24. Ajajaj Januszu, co ty tutaj piszesz? Czyz moze byc prawda, iz, jak piszesz: “Dla niemal wszystkich ludzi na całym świecie jest całkowicie jasne, że tej obrzydliwej zbrodni dopuściły się służby specjalne, państwowi terroryści…”? No jak to, przeciez wszyscy widzieli namacalny dowod w postaci dowodu osobistego, za pomoca ktorego terrorysci wylegitymowali sie scigajacym je sluzbom, rozwiewajac wszelkie watpliwosci co do tego, kto tu jest terrorysta i kto sie zamachnal! Co Ty tam dalej wypisujesz, Januszu…. acha… :”Tak profesjonalnej akcji nie przeprowadzają niezrównoważeni szaleńcy, krzyczący do kamery “Allahu akbar!”, żeby przekonać kretynów.”Alez co Ty, Januszu… oni przeciez krzyczeli te frazeee tlumaczaco… na francuski! z idealnym francuskim akcentem zeby przekonac kretynow! Jakie to niesamowicie sprytne bestie, prawda??? A jakie nonsensy mozna rozprowadzac glownym sciekiem, to juz my wszyscy dobrze wiemy.

  PS, A jak Ci wpis u gospodarza Passenta zwisnal , to wez przyklad ze sprytnych terrorystow i zrob tak: zakradnij sie tam po cichu i zostaw nr peselu! O tak: http://hartman.blog.polityka.pl/2015/01/09/sld-w-malignie-lewica-w-rozsypce/#comment-122683

 25. http://kontrowersje.net/jak_mr_wka_ca_a_wynajmowa_a_wo_p_i_z_otemu_melonowi_lokale_poni_ej_koszt_w

  „Powyższy przykład jest zaledwie czubkiem wierzchołka góry lodów ukręconych przez małżeństwo Owsiak” – pisze matka kurka.

 26. Ostatnia wola Jozefa Oleksego:

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1329,title,Ostatnia-wola-Jozefa-Oleksego-chcial-miec-katolicki-pogrzeb,wid,17163773,wiadomosc.html

  ”W czasie grudniowego pobytu w szpitalu arcybiskup Sławoj Leszek Głódź odpuścił Oleksemu grzechy. Polityk SLD przekazał też bliskim, że chce mieć katolicki pochówek.
  Wszystkie komuchy miały kościelne pogrzeby. Ci, co jeszcze żyją, też będą mieli – powiedział Oleksy w wywiadzie dla „Rzeczpospolitej”.

 27. @ mag
  Prof. Kołodko ma barwny temperament i jeśli promował książki to nie dla swojej próżności, on nie ma deficytu ludzkiej uwagi, ale dlatego, że chce się przebić przez mur neoliberalnego bełkotu jaki promuje TVN. Co do wiedzy Kołodki – jest cytowany przez cały świat, w tym noblistów z ekonomii. Zastanów się jak bardzo szkodliwy, dzielący i awanturniczy jest twój komentarz. Wypominanie braku klasy jest brakiem klasy. Kołodko i Łętowską wiele dzieli, ale łączy doświadczenie państwowe, autorytet. O ile Kołodko mógłby odbierać glosy PiS (II tura) to Łętowska na to szanse ma mniejsze, co zmniejsza szanse powodzenia. Dlatego też wolałbym pierwszego w starciu z Komorowskim. Ale nie tylko. Uważam, że bardziej potrzebny jest wybitny ekonomista niż wybitna prawniczka bo cierpimy przede wszystkim na brak spójnego lewicowego programu gospodarczego, który skonsoliduje i wyniesie lewicę do władzy. Ludzie głosują żołądkami a nie przekonaniami i o tym paru działaczy śmiesznych już dziś ruchów i partyjek lewicowych zapomina. Lewica nie odrabia lekcji historii.

 28. Fakt, szok prof.Hartmana spowodowany, jak to określił, koincydencją wiadomości, może niektórych nawet lekko „złożyć”, jak to wyartykułował kiedyś nasz szalony skoczek narciarski Żyła Piotr, opisując nieudane lądowanie na dupsko innego skoczka, nacji nie naszej, na odległość ponad 220 metrów. Ale mówił to z zazdrością, gotów na takoweż „złożenie”, byleby te 220 metrów polecieć. I chyba w tym szaleństwie jest metoda (choć w zamiarze samobójcza), żeby cios był mocny, a rywale, tymczasowo nieokreśleni więc i w tym kibice, którzy z lekka przysnęli, otrzymali taką dawkę adrenaliny, żeby ujrzawszy p.Ogórek, sfokusowali się na Millerze u jej boku i jego chytrym wyczynie na koniec. Czyli najpierw łzy po Oleksym a potem pot w związku z kandydatką tak odważną i uroczą, że aż…..pory same się otwierają . To przecież on powiedział, że prawdziwego mężczyz….itd. Kończy więc z piękną kobietą u boku, czym przekazuje nam/wam wiadomość, że odchodzi. Jak koniec, to koniec. To takie proste. I na dodatek podaje na tacy Napieralskiego. Tymczasowo bez jabłek w koszyku i wesołych bliźniaczek. Ale to już Napieralski załatwi we włsanym zakresie. A więc (!) prof. Hartman, lewica będzie dla Pana jak malowana, śliczna taka. Stoi u wrót. Z piękną kobietą i dorodnym mężczyzną. Tylko brać, do wyboru, choć nie do koloru. Jest jeszcze do wzięcia odżegnujący się od polityki Olejniczak i jego rolnicze zaplecze. Ale skuszony nowymi opcjami może wróci? I chociaż nie jestem za a nawet przeciw, to z politowaniem patrzę, jak lewica miota się po kątach, bo nie ma komu pizdnąć (sorry) pięścią w stół, żeby skrzyknąć to całe lewicowe-lewicowo-liberalne-demokratyczne i inne poboczne, wedle pańskiego życzenia, towarzystwo. Pan profesorze, za przeproszeniem, jesteś naiwny prowokator i beznadziejny, w sensie oczekiwań oczywiście, agitator. Wielka, a tym samym pewnie i ciężka w swej wielkości, duma SLD, zrzucona na pewnie śliczne i z całą pewnością wątłe barki dr Ogórek, wprost z byczego karku samego Millera, trwać będzie jeszcze do najbliższych wyborów. Aż padną razem. Dr Ogórek i ta Duma. Choć jedyną wygraną może okazać śliczna pani od historii… Po tej niby przegranej przez nią kampanii na koszt SLD, wieszczę jej same sukcesy. PE stoi przed nią otworem. Tak czy siak. Także zimę ma Pan straconą i na postępowców z SLD bym nie liczył. A to trochę dusz jest, jakby nie patrzeć. Chyba, że dadzą dyla w jakiś nowy byt, który Pan proponuje. …Ale to jednak dopiero po wyborach prezydenckich, kiedy SLDowski beton zostanie skruszony w pył i rozwiany na cztery strony świata. Czego Panu i sobie mimo wszystko życzę.

 29. Charakterystyczne dla działaczy Ruchu Palikota jest to, że gdy nie mogą powiedzieć nic dobrego o swojej formacji, to przynajmniej muszą skrytykować konkurencję, a konkurencję widzą wyłącznie w SLD. Słuchając np. p. Rozenka, który w zasadzie nigdy nie mówi nic złego o PiSie, zawsze ma pod ręką paletę pretensji do Millera. to jest już jakaś fobia.

 30. To nie jest strzał w stopę.To jest strzał samobójczy prosto w łeb.Perwersyjnie.Ogórkiem.

  Filozof nie jest w stanie tego wyjaśnic.Potrzebny psychiatra.

 31. Cala ta szopka z Madzia Ogorek i innymi to zawracanie glowy. Nam trzeba martwic sie o wybory do Sejmu bo tam jest intelektualna, moralna i merytoryczna katastrofa. Ta banda, w 90% zlozona z idiotow, genetycznych invalidow, gamoni i hochsztaplerow, powinna odejsc w niepamiec. A co najwazniejsze to w polityczny niebyt musza odejsc stereotypy osobowosci jakie od lat powielane sa w Sejmie. Nam trzeba prawnikow, (nawet takich jak ten lapciuch Giertych) ekonomistow, lekarzy, inzynierow a nie matolow po politologii albo studiach medialnych z jakichs tam podejrzanych pseudo-univerkow. I tym sie trzeba zajac drodzy blogowicze a nie pania Ogorek, ktora faktycznie jest ciekawa osobowoscia i w dodatku atrakcyjna kobita. Zrobmy wszystko zeby zadna partia nie wazyla sie pokazac na wyborach z takimi gamoniami jak Ziobro, Hoffman, Nowak, czy te pasozyty z PSL ktorych nijak odpspawac od stolkow nie idzie jak ich sie juz wybierze.

  ja mam nadzieje ze Komorowski wygra. Ja sie z nim czuje calkiem dobrze jako prezydentem. Wberw temu co horda spod wiadomego znaku wrzeszczala po jego wyborze, ze bedzie pilnowal zyrandola, Bronek okazal sie calkiem samodzielnym facetem.

 32. steaktartar
  9 stycznia o godz. 23:08 122703

  Ekonomie to ty zdecydowanie w Leningradzie studiowales – za cholere nie jestes w stanie zrozumiec prostych spraw, jelopie.

  Wydaje ci sie tedy, ze gdyby Owsiak nie zakupil danej aparatury, dla danego szpitala, to panstwo byloby zmuszone te aparature nabyc. Bo tak ci wyszlo z tej marksistowskiej ekonomii. No wiec wbij sobie w ten swoj pustak, pajacu, ze panstwo ani nie mialo zamiaru kupic tej aparatury, ani nie zyskalo extra kasy z tytulu zakupu dokonanego przez Owsiaka. Dlatego, ze – jak wyzej – panstwo nie mialo zamiaru zakupic tej aparatury, w zwiazku z czym nie dysponowalo srodkami przeznaczonymi na ten cel, srodkami ktore ewentualnie mogloby przeznaczyc na obrone, badz dodatkowo na ten zlodziejski kosciolek. I tak na przyklad te 16 milionow wsunietych do kieszeni kleru na – jak twierdza – swieckie muzeum, w podziemiach SOB, nie pojawilo sie dlatego, ze spodziewano sie, iz Owsiak uzbiera mniej wiecej tyle, a wiec mozna smialo zadbac o katabasow. Rzad zadbal o nich bez wzgledu na Owsiaka, czyli tak jak zwykle.

  Tak wiec Owsiak robi dobra robote – o czym wylozylem wczesniej – gdyz bez niego, i jego Akcji, wiadome szpitale predzej zobaczylyby wlasne ucho niz jakikolwiek specjalistyczny sprzet, zakupiony przez panstwo.
  A ty, barania glowo, wyryj sie tego na pamiec, bo jak juz musisz klepac mantry to przynajmniej klep sensowne.

 33. Piotr Siemiński (10-01- g.1:48)
  Po co takie wielkie słowa, że mój komentarz jest „szkodliwy i awanturniczy”, tylko dlatego, że ośmieliłam nie zgodzić się z tobą w entuzjastycznej ocenie prof. Kołodki? Nie bądź śmieszny. To jedynie moja prywatna opinia.
  W naszym systemie podziału władzy i kompetencji rola prezydenta jest dość ograniczona. Profil wykształcenia głowy państwa ma znaczenie drugorzędne. Chodzi raczej o pewne przymioty wskazujące na koncyliacyjność, rozwagę, umiejętność zarządzania kryzysami w sensie bycia mediatorem i arbitrem.
  Dla mnie prezydent nie musi mieć szczególnie „barwnego temperamentu” jak prof. Kołodko. Całkiem by mnie satysfakcjonowała reelekcja prezydenta Komorowskiego. Lepszego, jak dotąd, kandydata nie widzę. Nie chcę by Andrzej Duda kontynuował „dzieło” najgorszego prezydenta w III RP, Lecha K., co zapowiada, a dr nauk humanistycznych Magdalena Ogórek, niewątpliwie inteligentna, ambitna i atrakcyjna młoda kobieta, to wybór z łapanki Leszka Millera Zgodziła się, bo co jej to szkodzi. Będzie miała w CV odnotowane kandydowanie na prezydenta. Nie w kij dmuchał!

 34. mag
  Gdybyś znała Kołodkę tak jak ja, czyli jeszcze ze studiów, to byś się nim aż tak nie zachwycała. Owszem, to jest niegłupi człowiek, ale wtedy, czyli pod koniec lat 1960tych, to byle kogo na SGPiS nie przyjmowali, nie to co dziś i wcale nie było wtedy tak łatwo jak dziś te studia na SGPiSie skończyć, a szczególnie zaś przetrwać tą istną „rzeź niewiniątek” na pierwszych dwóch semestrach.
  Poza tym, to prezydent-figurant jest w Polsce zbędnym luksusem, na którego nie jest nas po prostu stać, podobnie jak też na senat czy też tzw. sejmiki wojewódzkie. Powinniśmy więc połączyć urząd prezydenta z urzędem premiera, tworząc stanowisko na wzór tzw. executive president, czyli osobę będącą jednocześnie prezesem rady ministrów oraz głową państwa. W ten sposób nie tylko że zaoszczędzilibyśmy na biurokracji, jako że połączony Urząd Rady Ministrów i Urząd Prezydencki zatrudniały by mniej osób niż te dwa urzędy zatrudniają dziś, to nie byłoby też tych bezsensownych sporów kompetencyjnych pomiędzy premierem a prezydentem.
  Komorowski zaś zupełnie odpada jako prezydent. Nie ma on ani prezencji ani też inteligencji czy też wiedzy Mościckiego, a tak samo jak Mościcki jest on pacynką w rękach zagranicznego kapitału, który dziś, tak samo jak przed wojną, sprawuje faktyczną władzę w Polsce (oczywiście pani premier Kopacz jest taką samą pacynką w tych samych rękach, ale jak to bywa z pacynkami, one często się kłócą choć są poruszane przez tą samą osobę). Poza tym Komorowski jest myśliwym, a więc z definicji zboczeńcem, dokładniej zaś paranoidalnym sadystą, zabijającym dla przyjemności. Patrz n.p. http://zielonagora.gazeta.pl/zielonagora/1,35182,17227052,Wyszla_z_psem_na_spacer__mysliwy_odstrzelil_lagodnego.html#BoxSlotI3img

 35. Panna Krzysia numer pięćdziesiąt dwa
  Muszę cię zmartwić Krzysiu, ale ekonomię studiowałem najpierw na SGPiSie zresztą razem z Kołodką, Liberadzkim, Buchaczem etc. a później także ekonometrię na The University of Melbourne. Poza tym, to na Uniwersytecie Leningradzkim ekonomia stała wtedy dość wysoko, nie to co dziś w Petersburgu… 🙂
  Oczywiste jest, że gdyby Owsik nie zakupił danej aparatury, dla danego szpitala, to państwo byłoby zmuszone te aparaturę nabyć, chyba, że ta aparatura nie jest szpitalowi potrzebna. Zrozum, że Owsik ma układy z producentami tej aparatury, a że jest jej generalnie na całym świecie nadprodukcja, to cały ten biznes Owsika polega m. in. na tym, że wykupuje on, na dodatek po zawyżonych cenach, nadprodukcję tejże aparatury. Ty po prostu nie masz pojęcia jak działa kapitalizm, że oznacza on zawsze przewagę podaży nad popytem, zarówno na rynku pracy (bezrobocie) jak też na rynku dóbr materialnych (nadprodukcja).
  Powtarzam więc raz jeszcze: jeśli ta aparatura była by rzeczywiście szpitalom niezbędna, to by ją musiało kupić państwo, oczywiście kosztem zmniejszenia wydatków na kościół i wojsko. Sam zresztą napisałeś, że „te 16 milionów wsuniętych do kieszeni kleru na – jak twierdzą – świeckie muzeum, w podziemiach SOB, nie pojawiło się dlatego, ze spodziewano się, iż Owsik uzbiera mniej więcej tyle, a wiec można śmiało zadbać o katabasów”. Zdecyduj się więc , o co ci chodzi? Obawiam się, ze tylko o to, aby mi wirtualnie „dokopać”,. 🙁
  Tak więc Owsik jest obiektywnie szkodnikiem, jako że przez niego, to państwo oszczędza na szpitalach, a więc może ono wydać więcej pieniędzy podatników na wojsko i kościół. 🙁
  I daruj sobie Krzysiu te chamskie ataki ad personam – panience z dobrego domu to po prostu nie wypada… 😉

 36. Markiewicz
  Racja co do sejmu, ale veto co do Komurskiego. Przypominam, że Komurski zupełnie odpada jako prezydent, jako że nie ma on ani prezencji ani też inteligencji czy też wiedzy Mościckiego, a tak samo jak Mościcki jest on pacynką w rękach zagranicznego kapitału, który dziś, tak samo jak przed wojną, sprawuje faktyczną władzę w Polsce (oczywiście pani premier Kopaczowa z domu Lis jest taką samą pacynką w tych samych rękach, ale jak to bywa z pacynkami, one często się kłócą choć są poruszane przez tą samą osobę). Poza tym Komurski jest myśliwym, a więc z definicji zboczeńcem, dokładniej zaś paranoidalnym sadystą, zabijającym dla przyjemności. Patrz n.p.:
  http://zielonagora.gazeta.pl/zielonagora/1,35182,17227052,Wyszla_z_psem_na_spacer__mysliwy_odstrzelil_lagodnego.html#BoxSlotI3img

 37. Agatkam
  1. Gomułka czy Gierek byli prawdziwymi komunistami, a więc nie mieli kościelnych pogrzebów, nie to co taki Oleksy czy Jaruzelski, którzy w PZPR znaleźli się tylko dla tego, że to była wówczas partia władzy… 🙁
  2. Jeśli prawdą jest to, że ci zamachowcy nie żyją, to oznacza, że to wszystko było najprawdopodobniej prowokacją francuskiego wywiadu (najprawdopodobniej Direction centrale du renseignement intérieur) i francuskiej policji politycznej (najprawdopodobniej Direction centrale de la police judiciaire) , w celu otrzymania większych dotacji z budżetu oraz większych uprawnień w zakresie inwigilacji obywateli. Widzę też w tym rękę Mossadu a być może także i CIA. 🙁
  Pytanie: jak więc postawić przed sądem zleceniodawców tej zbrodni, skoro są to najprawdopodobniej etatowi pracownicy rządowych agencji Francji, USA i Izraela?

 38. mag,
  ambitna i atrakcyjna – zgoda, proszę jednak o jakiś dowód na inteligentna

 39. zz
  A po co jej inteligencja, skoro doktorat zrobiła ona przecież przy pomocy zdecydowanie innej części ciała niż głowa?

 40. @ mag

  Osoba, która twierdzi, że chrześcijan mogą oceniać jedynie chrześcijanie (http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:E-N2jwnolT8J:magdalenaogorek.natemat.pl/106565,prof-chazan-i-feministyczna-inkwizycja+&cd=11&hl=pl&ct=clnk&gl=pl), a przy tym rozwodzi się nad postępowością kościoła katolickiego i jego zasługami w tworzeniu horyzontu wolności w Polsce (https://www.youtube.com/watch?v=2HS9g0UskK0) – taka osoba nie jest chyba jednak zbyt mądra.

  Jeśli zaś chodzi o „atrakcyjność”, to jest to oczywiście kwestia względna, niemniej Magdalena Ogórek za bardzo przypomina mi postaci z filmów Koterskiego (oraz Pasikowskiego), bym z czystym sumieniem mógł nazwać ją „atrakcyjną”.

  PODSUMOWUJĄC: Wybór pani Ogórek na kandydatkę „lewicy” odbieram jako bezwiedne szyderstwo z idei lewicowości. Decyzję Millera – a przede wszystkim głosy komentatorów, którzy przychylnie się nad tą decyzją „pochylają” – uznaję za wyraz powszechnego zaczadzenia prawicowością i katolicyzmem. Jak się okazuje, w tym kraju nawet papieska konserwa może niektórym pachnieć „lewicą”. A fe!

 41. Co do jednego zapewne się zgodzimy: Ogórek ma wielkie ambicje.

 42. TEODOR PARNICKI
  Tak, Ogórek ma wielkie ambicje i fajna z niej dupa. Podupczył bym się z nią! 😉

 43. steaktartar, 10 stycznia o godz. 12:14

  Chamskie wynurzenia dotyczące apetytów seksualnych mnie nie interesują. Proponuję Panu łyk zimnej wody, a dopiero potem ewentualną rozmowę – wyłącznie dotyczącą meritum.

 44. Ógórek to ładna dupa i ma mój głos a Hartman to polityczny i moralny bankrut ,który zadaje się ze zboczeńcami.Powinien siedzieć cicho.

 45. Hy, hy, hy…Powiewa mi sprawa polskiej lewicy, a właściwie ciesze się, bo im gorzej, tym lepiej, ale tekst Profesora muszę ocenic jako strzał w dziesiatke. Nie odzywałabym się, gdyby nie rzeczywiście ten seksistowski aspekt kandydatury pani doktor (już prof. Gliński chyba prezentował się lepiej:)) Ostatnio porównywalnym idiotyzmem była niegdysiejsza nominacja wicemiss Universum na stanowisko rzecznika prasowego PSL:))

 46. Teodor Parnicki,
  Merytoryczna rozmowa z paranoikiem?

 47. zz, Teodor Parnicki
  Po prostu słuchałam jej inteligentnych i merytorycznych wypowiedzi , nie tylko na tematy związane z kk, ale wcale z nich nie wynikało, że Madzia Ogórek jest niemal fundamentalistyczną katoliczką, co sugeruje Teodor Parnicki na podstawie opinii dwóch fundamentalistycznych feministek. W jednej z zalinkowanych przez Parnickiego jej polemik np. z Madzią Środą, określa się jako wierząca katoliczka i feministka w jednym. Ale wypowiada się bardzo rozsądnie i punktuje celnie wypowiedzi swoich oponentek.
  Oksymoron? Baba-dziwo? A może da się to pogodzić? Nie potrafię ocenić.
  Natomiast jedno jest oczywiste, już ruszyła niewybredna chamówa seksistowska, czego modelowy przykład dał tu o g.12:14 ten, co innym zarzuca ataki ad personam i żąda ad remu w komentarzach. Ale wyłącznie tych do niego kierowanych.
  No więc to ostatnie zdanie jest właśnie ad rem do steaktartara.

 48. @mag
  Jestem podobnego zdania, a propos Pani Magdaleny Ogórek.

  Podążasz we właściwym kierunku.

 49. @ mag, 10 stycznia o godz. 13:06

  Ja nie sądzę, by felieton wymierzony w „feministyczną inkwizycję” celnie punktował jakiekolwiek meritum. To bełkotliwy zbiór katolickich klisz, z których najbardziej skandaliczną jest klisza kondensująca przekonanie, że „ateiści” nie mogą krytykować chrześcijan. Poza tym Ogórek dyskutuje nie tyle ze Środą, ile z własnymi manipulacjami na temat wypowiedzi Środy. Sednem „feministycznej” krytyki wymierzonej w Chazana, a szerzej w tzw. klauzulę sumienia, nie było bowiem przekonanie, że katolicki lekarz nie posiada sumienia. Meritum dyskusji toczyło się wobec dwóch kwestii: 1) czy katolickiego sumienia wolno używać do tego, by uniemożliwiać nie-katolikom dostęp do legalnych usług medycznych, oraz 2) czy Chazanowi faktycznie chodzi o „sumienie”, tzn. o kwestie etyczne, czy raczej o „politykę”, czyli możliwość sprawą katolickiej władzy sądzenia nad praktyką życiową nie-katolików. Do żadnej z tych spraw Ogórek się nie odniosła, a jej felietonowa kazuistyka uderzała pokracznością i brakiem merytoryczności.

  Jeszcze raz zatem: Ogórek nie jest inteligentna. To Joanna Krupa z doktoratem. Słowem: polska wersja „Legalnej blondynki”.

  Nawiasem mówiąc, mam wrażenie, że przychylne Magdalenie Ogórek głosy, które słyszymy z lewej strony, wynikają wyłącznie z faktu, iż mamy do czynienia z kobietą. W dodatku – nie pyskatą (bo te pyskate, to przeca „inkwizytorki”). Ta perspektywa trąci seksizmem a rebours.

 50. @mag

  Nie znam pani Magdy O., choć wierze, ze jest kompetentnym historykiem i wpływowa dziennikarka. Niemniej ja osobiście usłyszałam o niej po raz pierwszy w zyciu, inni potencjalni wyborcy, jak sadzę, maja podobnie. Jak można glosowac na kandydatke do pierwszego miejsca w państwie i z kompetencjami decydowania w sprawach wojskowych, skoro kandydatka z racji młodego wieku nie ma za grosz doświadczenia politycznego, epatuje natomiast niewątpliwą urodą i zgrabnymi nogami?

 51. Kalina
  A czy ja popieram jej kandydaturę? Mam podobne zastrzeżenia.
  Próbuję tylko wyważyć jakieś proporcje w ocenie zmasowanego ataku na nią różnych środowisk.
  Dziewczyna jest z SLD-wskiej, a raczej autorskiej Millera łapanki i chyba ma świadomość (i choć na tyle inteligencji , której panowie blogowi jej odmawiają) w co się pakuje.
  Wcale nie musi bardzo nisko przegrać, bo jest świeżą twarzą, nie umoczoną w różne układy i robi dobre wrażenie. W necie można spotkać dużo pozytywnych opinii na jej temat, nie tylko świństwa seksistowskie. Poza tym Polacy bywają nieobliczalni, co już przypominałam. Głosowali na Tymińskiego ni z gruchy, ni z pietruchy, bo wkurzała ich rywalizacja między Mazowieckim i Wałęsą.
  Co Ogórek ma do stracenia? Już o tym pisałam, że nic! A będzie mogla wpisać w CV, że w tak młodym wieku kandydowała na prezydenta/tkę RP.

 52. „@mag
  Jestem podobnego zdania, a propos Pani Magdaleny Ogórek.

  Podążasz we właściwym kierunku.

  Twój komentarz czeka na moderację.”

  Mam pytanie jak długo będę czekał na akceptację mojego wpisu przez tzw. moderatora i czy są jakieś przyczyny natury obiektywnej, że proces materializacji tejże moderacji przebieg tak opieszale?

 53. http://www.lepopulaire.fr/limousin/actualite/2015/01/08/un-commissaire-de-police-de-limoges-se-suicide-dans-son-bureau_11283307.html

  ”Le numéro 2 du service régional de police judiciaire de Limoges s’est donné la mort dans son bureau, dans la nuit de mercredi à jeudi, en se tirant une balle dans la tête.
  >>> Il travaillait sur une mission de la police judiciaire dans le cadre de l’affaire Charlie Hebdo. <<<
  Ce suicide intervient un peu plus d’un an après la mort d’un autre responsable du service régional de la police judiciaire de Limoges. En novembre 2013, le numéro 3 de ce service s’était lui aussi donné la mort et c’est le commissaire décédé la nuit dernière qui l’avait découvert.
  Les policiers, déjà durement éprouvés par les événements de ces dernières heures, sont sous le choc: « Nous sommes tous abattus.”

 54. Trochę szkoda , ze Profesor tak ostentacyjnie „zaparł” się młodej, zdolnej…

  Cóż Ona Profesorowi winna?

 55. @TEODOR PARNICKI
  10 stycznia o godz. 13:40 122740

  Jeszcze raz zatem: Ogórek nie jest inteligentna. To Joanna Krupa z doktoratem. Słowem: polska wersja “Legalnej blondynki”.

  Szanowny Teodorze! Chyba nie oglądałeś żadnej wersji „Legalnej blondynki”, ja widziałem trzy. Otóż te blondynki rżnęły czasem głupa, ale były bardzo inteligentne i zawodowo bardzo skuteczne – by blond-ogórek im dorównał!

  @alina
  10 stycznia o godz. 13:43 122741

  ***Nie znam pani Magdy O.,[…] epatuje natomiast niewątpliwą urodą i zgrabnymi nogami?***

  Wszyscy mówią o jej nogach. Jednemu uda za grube, inni mówią o zgrabnych nogach, a ja ich nie widziałem, bo pokazywano raczej górną połowę mówców w dyskusji z Hartmanem. Ktoś wypowiedział ryzykowną tezę, ze wielkość biustu jest odwrotnie proporcjonalna do inteligencji. Ja niestety jej nie oglądałem w 3D więc nie mam zdania na temat jej, tak mierzonej, inteligencji. Z własnego doświadczenia wiem, że jest to teza fałszywa..
  W wyborach miss piękności inteligencja nie będzie już oceniana, bo kandydatki wystąpią w burkach.

  PS
  Jeśli ktoś chce ocenić prawdziwość tezy, niech ogląda na RomanceTV mecenasa Danni Lowiński (Niemka, ale dziadek z Katowic – z Wehrmachtu?).
  Biust znakomity, niezwykle apetyczny (dobrze widoczny), a dziewczyna bardzo inteligentna.

  @agatkam
  Co ma piernik do wiatraka? Może flic miał 3 kochanki i żona się dowiedziała?

 56. Czy „lewicowa” Gazeta Adama Michnika zamieści list prezydenta Czech do Ukraińców?

  Pre­zy­dent Czech Mi­losz Zeman w ostrych sło­wach od­po­wie­dział gru­pie Ukra­iń­ców, któ­rzy wy­sła­li do niego list „w obro­nie Ste­pa­na Ban­de­ry”. „Czy zna­cie roz­kaz Ban­de­ry: »Za­bij­cie każ­de­go Po­la­ka mię­dzy szes­na­stym a sześć­dzie­sią­tym ro­kiem życia?«. Jeśli nie zna­cie, nie je­ste­ście Ukra­iń­ca­mi” – od­pi­sał Zeman. Ten po­zy­tyw­ny gest wobec Po­la­ków wpi­su­je się w szer­szą po­li­ty­kę Czech wobec Rosji. Dla Onetu słowa cze­skie­go pre­zy­den­ta ko­men­tu­ją Paweł De­resz i To­masz Ję­dru­chów.

  Pre­zy­dent Czech jest do­sko­na­le znany z ostre­go ję­zy­ka i mo­ra­li­za­tor­skie­go tonu. Grupa Ukra­iń­ców, która wy­sła­ła do niego list „w obro­nie Ste­pa­na Ban­de­ry” (Ban­de­ra to przy­wód­ca na­cjo­na­li­stów ukra­iń­skich w cza­sie II wojny świa­to­wej, współ­od­po­wie­dzial­ny za zbrod­nię wo­łyń­ską, który na Ukra­inie uzna­wa­ny jest za bo­ha­te­ra na­ro­do­we­go – przyp.​red.)., wła­śnie się o tym prze­ko­na­ła.
  „Sza­now­ni Ukra­iń­cy, otrzy­ma­łem od was list w obro­nie Ste­pa­na Ban­de­ry. Po­zwól­cie mi zatem zadać dwa py­ta­nia” – roz­po­czy­na swój list Zeman. Dalej sta­wia spra­wę jasno: „Po pierw­sze, czy zna­cie roz­kaz Ban­de­ry: »Za­bij­cie każ­de­go Po­la­ka mię­dzy szes­na­stym a sześć­dzie­sią­tym ro­kiem życia?” Jeśli nie zna­cie, nie je­ste­ście Ukra­iń­ca­mi. A je­że­li zna­cie, to czy się z nim zga­dza­cie, czy nie?” – pyta pre­zy­dent Czech.
  „Je­że­li się zga­dza­cie, tu koń­czy się nasza dys­ku­sja” – czy­ta­my.
  W dal­szej czę­ści Zeman udzie­la krót­kiej lek­cji hi­sto­rii. „Dla Wa­szej wie­dzy chciał­bym stwier­dzić, że Ste­pan Ban­de­ra miał za­miar stwo­rzyć wa­sal­ne wobec Nie­miec pań­stwo ukra­iń­skie. Miał po­par­cie Al­fre­da Ro­sen­ber­ga, ale dla­te­go, że Hi­tler zde­cy­do­wał, że po wy­gra­nej woj­nie za­sie­dli Ukra­inę nie­miec­ki­mi rol­ni­ka­mi, pro­jekt zo­stał anu­lo­wa­ny, a Ban­de­ra zo­stał wy­sła­ny do obozu kon­cen­tra­cyj­ne­go. Coś po­dob­ne­go stało się zresz­tą na na­szym te­ry­to­rium w przy­pad­ku Jana Ryse Rozsévača, za­ło­ży­cie­la Flagi” – pisze Mi­losz Zeman.
  I dalej: „Po­nad­to chciał­bym zwró­cić uwagę, że już pre­zy­dent Jusz­czen­ko ogło­sił Ban­de­rę bo­ha­te­rem na­ro­do­wym, a teraz jest w przy­go­to­wa­niu po­dob­na de­kla­ra­cja w spra­wie pana Szu­cho­wy­cza, zna­ne­go z tego, że w 1941 roku we Lwo­wie roz­strze­lał ty­sią­ce Żydów”.
  O co na to prezydent wszystkich Polaków?

 57. PS Kika słów o prezencji

  Oglądałem kilka osób w programie z tezą Hartmana na temat „nowoczesności” kk. Najpierw na podstawie linku z blogu wystąpienie uroczej blondynki. Prezencja dobra, bez zarzutu, gadka trochęza szybka – zbyt blisko Pawłowicz. Nie wysłuchałem do końca, tylko z listy obok posłuchałem „córki biskupa” – Elizę Michalik. Szkoda, że dano jej tylko 6 minut, nieźle wypunktowała słuszność tezy.
  Na koniec oglądałem i bardzo krótko słuchałem autora tezy – żałosny widok i niezbyt składna wypowiedź. Wiem, że w każdym zawodzie są artyści, rzemieślnicy i partacze. Otóż moja ocena „kolegi” profesora waha się między rzemieślnik i partacz. Miałem znacznie lepszych wykładowców w prowincjonalnej uczelni, m.in. kilku super-artystów. Nela pewne słyszała o jednym – Huskowski z Wrocławia. Nie wiem czy aktualny polityk jest bratem czy synem matematyka z Politechniki?

 58. @ Antonius, 10 stycznia o godz. 15:53

  Faktycznie, ma Pan trochę racji z tą „Legalną blondynką” (oglądałem dwie części, trzeciej już nie, ale ta trzecia – „Legally blondes” – to spin off; Elle Woods w niej nie występuje). Gwoli ścisłości dodałbym, że główna bohaterka nie tyle rżnie głupa, bywa uważana za niezbyt rozgarniętą – a przecież jest sprytna i przedsiębiorcza…

  Proszę jednak zwrócić uwagę, iż napisałem, że kandydatka SLD to POLSKA wersja „legalnej blondynki”. A Polsce wszystko jest na opak. Tym sposobem blondynka uważana za inteligentną i wykształconą okazać się może kwadratową kurą kruchcianą – zupełnie jak pani dr Ogórek.

 59. TEODOR PARNICKI
  Co było chamskiego w mym wpisie? To że ją oceniłem dodatnio jako kobietę?

 60. Dlaczego Ogórek nie śpiewa ?

  (Z niedokończonej całości
  pt. „Miłosierdzie”)

  Pytanie to, w tytule,
  postawione tak śmiało,
  choćby z największym bólem
  rozwiązać by należało.

  Jeśli ogórek nie śpiewa, i to o żadnej porze,
  to widać z woli nieba
  prawdopodobnie nie może.

  Lecz jeśli pragnie? Gorąco!
  Jak dotąd nikt. Jak skowronek.
  Jeśli w słoju nocą
  łzy przelewa zielone?

  Mijają lata, zimy,
  raz słoneczko, raz chmurka;
  a my obojętnie przechodzimy
  koło niejednego Ogórka.

  Koniec z tą obojetnością !

 61. agatkam
  Tłumaczę to polski (marnie, jak mój francuski, ale chyba zarozumiale):
  Numer 2 regionalnej policji z Limoges popełnił samobójstwo w swoim biurze w nocy z środy na czwartek , strzelając sobie w głowę .
  Pracował on na policji w sprawie „Charlie Hebdo”. To samobójstwo jest nieco ponad rok po śmierci drugiego policjanta z policji sądowej (la police judiciaire) w regionie Limoges . W listopadzie 2013 Numer 3 z tej policji również popełnił samobójstwo , a ten, który to odkrył jest komisarzem , który zmarł wczoraj w nocy.
  Policjanci już dotknięci przez wydarzenia z ostatnich kilku godzin , są w szoku : „Wszyscy jesteśmy zarżnięci (ubici jak rzeźni).”

 62. Woytek
  Brawo Czesi i ich Prezydent! On ma jaja – nie to co nasz…

 63. Zaczynam się niepokoić, gdyż bloger Passent najwyraźniej przejawia jakieś osobliwe inklinacje do wieszania, być może nawet czerpie z tego perwersyjną satysfakcję, kto wie – znowu powiesił mój wpis, a panta przecież rhei, kolejne informacje napływają ze świata, gdy media śpią:

  Janusz Z
  10 stycznia o godz. 13:48 680560

  Koniec sielanki.

  Michaił Gorbaczow mówi Spieglowi:
  „Niemcy chcą uczestniczyć w nowym podziale Europy. Już raz, podczas II wojny światowej Niemcy próbowały rozszerzyć obszar swego panowania na Wschód. Jakiej lekcji jeszcze potrzebują?”

  Prawy.pl pisze:
  „Ukraińscy żołnierze, którzy walczą przeciw separatystom, bezprawnie używają umundurowania Wojska Polskiego, co może sugerować zbrojny udział Polski po jednej ze stron konfliktu.’ Zamieszcza także filmik z p. Zalewską, znaną pod pseudonimem „Ukraińskaja Bladz”, na militarnej fotce tutaj:

  dippoint.de/AntiMaidanNews

  Warto kliknąć link pod nagłówkiem „Guillotine in the middle of the occupied Dnepropetrovsk” (Gilotyna pośrodku okupowanego Dniepropietrowska), prowadzący do króciutkiego, acz treściwego filmiku na YouTube.

  Natomiast p. Schetyna – to ten facet od masowego rozdawania polskich paszportów Judejczykom, podczas gdy prawdziwym Polakom, zesłanym przez sowieckie żydostwo na katorgę, ani, ani – ogłaszając w USA Kerremu (a.k.a. Cohen, z koterii Skulls & Bones, której symbol trupiej czachy na piszczelach zaadaptowali hitlerowcy), że: „Waszyngton zawsze może liczyć na Warszawę” wyznacza skądinąd służalczy względem Stanów Zjednoczonych kierunek działania władz w Warszawie. Podobnie zresztą wygląda kwestia ukraińska – dodaje Prawy.pl

  Sonda: na kiedy jest planowany kolejny rozbiór Polski?

  a) w tym roku?
  b) za rok?
  c) za dwa lata?

  VeteransToday.com z kolei pisze dziś o operacji pod fałszywą flagą „Charlie Hebdo”. Przypomina także, iż terroryści amerykańscy posługiwali się już nie kałasznikowami, jak ci we Francji, żeby zabić dziennikarzy, a rakietami z F-15 oraz F-16 kiedy bombardowali Aljazeerę w Bagdadzie, jak jeszcze relacjonowała z sensem.

  Twój komentarz czeka na moderację.

 64. steaktartar
  10 stycznia o godz. 10:57 122722

  Teraz wyraznie widac, ze nie tylko studiowales w Leningradzie, ale pozwoliles sobie na zindoktrynowanie ci lba do tego stopnia, ze teraz najprostsze problemy potrafisz widziec wylacznie poprzez marksistowskie okularki.

  Zrozum w koncu, barania glowo, ze Owsiak dostarcza szpitalom sprzet o ktorym one mogly sobie tylko pomarzyc. Bo na taki sprzet, i dla tych szpitali, panstwo nie przewidywalo zadnych! funduszy. Zatem, osle jeden, jakie niby fundusze po dostarczeniu przez Owsiaka sprzetu za (powiedzmy) milion zlotych mialo przekazac panstwo na kk, skoro nie mialo tego miliona odlozonego na zakup odnosnego sprzetu?

  Tu warto postawic sobie pytanie dlaczego panstwo nie planowalo wydac tego miliona na wspomniany szpital. Odpowiedz jest prosta: bo nie mialo. Gdyz wczesniej wyczyscilo skarbiec na utrzymanie religii katolickiej, choc ta powinna utrzymywac sie z datkow wiernych. Przydzial srodkow na potrzeby tego zlodziejskiego kosciolka jest w Polsce priorytetowy w stosnku do potrzeb lecznictwa. I tak nalezy mowic, ty osle dardanelski, a nie wyczyniac jakies komunistyczne prestidygitatorstwo intelektualne, polglowku jeden.

 65. @woytek
  Zemana cenię.Jest oczywiscie wytrawnym graczem politycznym.Stoi jednak przy tzw „prawdzie”.Wiedzac ,oczywiscie,o klasyfikacji „prawdy’ dokonanej przez Klasyka.
  @Janusz Z
  czy masz jakieś sugestie odnosnie terminu rozbioru ?
  Dla mnie to jest istotne.
  Gdyby miał nastapic niedługo to miałbym jakieś szanse zatrzymania dzieci w Łojczyznie.

 66. @TEODOR PARNICKI
  10 stycznia o godz. 11:58 122729

  Teodorze, pelne poparcie w ocenie tej pani. Przypominam sobie, ze swego czasu przejechalem sie po niej, na jakims forum – przy okazji afery z Chazanem. Uznalem wtedy, ze ustawiajac sobie Srode do bicia, w ten wlasnie sposob, przede wszystkim dyskutuje sama ze soba.

  Co do Millera, natomiast, to warto przypomniec sobie okolicznosci powrotu do SLD. A mianowicie to, ze powrocil gdy, pod przewodnictwem Napieralskiego, partia zaczela skrecac w kierunku antyklerykalizmu. Miller nakierowal ja na „prawidlowe” wasalskie wobec kleru tory.
  Miller jest jednym z zakladnikow ukladu jaki komuchy zawarli z klerem. W ramach tego ukladu mieli spelniac wszelkie zachcianki kleru, bo tylko taka postawa gwarantowala im utrzymanie glow na karkach oraz portfeli, z zagrabiona w PRL kasa.
  Tego rodzaju uklady tylko smierc moze rozlaczyc.

 67. mag
  9 stycznia o godz. 23:44 122708
  W 2/3 zgoda: lasą Łętowska góruje nad Kołodką, ale nie jest to górowanie niezrównywalne. Na prezydenta Kołodko też nie.A co do wiedzy – oboje są z innych obszarów. I tu stawiam znak równowagi, może z pewnym przechyłem w kierunku Kołodki. Ponieważ Kołodko pełnił także odpowiedzialność za politykę finansów i stan państwa w tej mierze. I wstydzić się za to nie musi.
  Łętowska jako rzecznik i jako sędzia TK, mimo mojego najwyższego uznania za obie role, tak wielkiej odpowiedzialności nie ponosiła.

 68. Krzysia
  Znów tylko chamskie bluzgi? Naprawdę, na nic innego nie jest ciebie stać? Nie moja to też jest wina, że K. Marx miał 100% racje w swej analizie kapitalizmu.
  Owsik zaś dostarcza polskim szpitalom to, czego nie udało się sprzedać zachodnim producentom: tzw. odrzuty z eksportu, sprzęt zwrócony w ramach reklamacji przez pierwszych nabywców, urządzenia wciąż sprawne, choć zużyte moralnie (na skutek postępu technicznego) czy też zwyczajne nadwyżki z magazynów.. Naiwni Polacy dają mu więc swoje ciężko zarobione pieniądze, a by Owsik mógł utrzymywać te zagraniczne firmy. Oczywiście, za takie pośrednictwo, to Owsik zatrzymuje sobie sporą prowizję…
  Państwo owszem, nie przewidywało zakupu tych urządzeń, jako że albo nie są one tak naprawdę nam potrzebne, albo tez ustaliło z Owsikiem, że to on je kupi, a więc od razu mogło przeznaczyć więcej pieniędzy w budżecie na zbrojenia i kościół. Pamiętaj więc, że każda złotówka dla Owsika, to złotówka więcej na kościół i zbrojenia!
  Ale do ciebie argumenty merytoryczne przecież nie docierają. Ty chcesz tylko mnie sprowokować do odpowiedzi, jak każdy troll, aby później mnie obrażać, wbrew netetykiecie, regulaminowi tego blogu oraz, last but not least, wbrew obowiązującemu w Polsce prawu. Ale pamiętaj, że w twojej sprawie toczy się obecnie dochodzenie w Prokuraturze Okręgowej Warszawa-Ochota (numer akt PG II 1 Ko/1973/13) 🙁

 69. TEODOR PARNICKI
  10 stycznia o godz. 13:40 122740
  Właśnie się dowiaduję, co to za osoba, ta prawie-prezydentka Ogórek. Co się tłumaczy tak, że jak niemal nic o niej nie wie i ról żadnych, choćby zbliżonych wagomiarem do prezydenckiej dotąd nie pełniła, to wypuszczanie takiego kandydata ma walor pokpiwania z wyborców.
  miałbym głosować na panią – bo co? Bo wygląda – za to bym głosował, ale nie w tym konkursie. Za histrycznokościelne wykształcenie ? Uznajmy, że to krotochwila. Za siłę zjednoczenia w jednym ciele kandydackim całej lewicy? Jest akurat odwrotnie.
  Więc ja się pytam – za co?
  Bo darmo głosu nie zamierzam dawać. Kto darmo dostał, ten nie ceni, a zadzieranie nosa niemal pewne.
  Tak więc, zgoda z Twoim komentarzem.

 70. Janusz Z.
  Pytasz się, na kiedy jest planowany kolejny rozbiór Polski?
  a) w tym roku?
  b) za rok?
  c) za dwa lata?
  A ja myślę, że za jakieś 4 do 5 lat! Co więcej, ponad 90% Polaków, w tym oczywiście także i ja, przywita ten rozbiór wręcz entuzjastycznie!
  Twój komentarz czeka na moderację.

 71. Carramba!
  Nasz ustrój to jest kapitalizm kompradorski. Przypominam, że kapitalizm kompradorski to jest rodzaj kapitalizmu typowy dla koloni, półkolonii oraz różnego rodzaju protektoratów, w którym lokalny kapitał jest bardzo słaby, a więc faktyczne rządy sprawuje w nich kapitał obcy, na ogół z tzw. metropolii, czyli z mocarstw kolonialnych, a w przypadku Polski jest to znów, jak przed wojną, czyli w II RP, kapitał niemiecki.
  Wiecej tu: http://www.michalkiewicz.pl/tekst.php?tekst=2584
  A co do bilansów: skończyłem ekonomię, informatyzowałem księgowość w wielu firmach, a więc wiem, jak łatwo można „podrasować” wszelakie sprawozdania finansowe…

 72. Jak Napieralski należy do najinteligentniejszych na lewicy, to rozumiem już, skąd takie wyiki w wyborach

 73. Do „krzys52”:
  Tym razem absolutnie nie zgadzam się z tobą w sprawie Owsiaka, którego popierasz.
  Uważam, że jego działalność jest szkodliwa zarówno pod pretekstem WOSP jak i „woodstock”.

  Uzasadniam dlaczego:
  Moim zdaniem jeżeli państwo wciąż będzie przeznaczało miliardy na pedofilski kk zamiast na najpilniejsze potrzeby społeczeństwa to może wtedy tępy, religijnie nawiedzony motłoch zacznie odczuwać jeszcze bardziej pogarszające się standardy prawie w każdej dziedzinie życia i przestanie głosować na prokościelne konserwatywne partie takie jak PiS, PO, PSL, SLD i inne im podobne. Byłby to wtedy dobry czas dla prawdziwych intelektualistów zgłosić swoje kandydatury i programy radykalnych zmian na korzyść zwykłych ludzi nie utożsamiając się z żadną partią i kto wie czy nie odnieśli by sukcesu…
  Działalność Owsiaka przeszkadza wręcz takim działaniom, bo wszyscy myślą, że Owsiak załatwi wszystko i wyręczy wszystkich polityków.
  Społeczeństwo nie zdaje sobie sprawy z tego, że miliony zebrane przez Owsiaka i tak, pośrednio trafią do kleszych worów bez dna.
  Jestem bardzo zdziwiona, że ty „krzys52” popierasz taką działalność Owsiaka.

  Odnośnie zaś owsiakowego „przystanku Woodstock” – jest to kolejna impreza podczas której propaguje się chrześcijańskie „wartości” i indoktrynuje się i tak już ogłupioną religią w szkołach, narkotykami i alkoholem młodzież…
  Owsiak przecież zaprasza na swoją imprezę kler, prokleszych polityków, organizuje „przystanek Jezus”, kapliczki, konfesjonały, gusła i klesze kazania.
  Dlaczego Owsiak nie zaprasza na takie imprezy mądrych ateistów zamiast pedofilskiego kleru..?

  ps:
  Wracając do tematu artykułu uważam, że katolicki SLD dodatkowo jeszcze nie powinien się ośmieszać kandydatką Ogórek.
  Nie jest ona zbyt racjonalnie myśląca skoro nie zmieniła sobie tak durnego nazwiska.
  Odnośnie zaś Napieralskiego to uważam, że pasuje do katolickiego SLD i jestem zdziwiona, że go wyrzucono. Uważam, że absolutnie ze swoim brakiem inteligencji nie nadawał się na prezydenta.

  Do „Kagan”:
  Zapewniam cię, że „krzys52” to nie „Krzysia” mimo że to utożsamianie wcale nie przynosi mi ujmy.
  Szkoda, że jesteś antysemitą, bo z twoją krytyką rządzących i kleru kk prawie całkowicie się zgadzam.

 74. abchaz

  Sugestii odnośnie terminu nie mam żadnych, sam jestem ciekaw, dlatego w sondzie pytam, w końcu masoneria musi mieć jakąś agendę, więc mogłaby się z publicznością wiedzą podzielić, bo jak przyjdzie czas, to kos w sklepach zabraknie, żeby je na sztorc postawić, Goldman wykorzystując przewagę popytu nad porażą zacznie spekulację, jak subprimami w USA, wypuści na te kosy derywaty ostemplowane przez Fitch’a i s-kę AAA w ciemno, nadmucha bańkę, wciśnie te derywaty funduszom emerytalnym, potem bańkę przekłuje i emeryci zęby w ścianę – a tak, wszyscy się spokojnie w te kosy zaopatrzą, oprawią, jak przodkowie uczyli, i będziem sobie czekać, aż przyjdą znowu nocą, kolbami w drzwi załomocą.

  steaktartar

  Nie sądzę, żeby większość Polaków zareagowała na takie dictum radością – raczej pospolitym ruszeniem. Na razie to tylko potencjał, ale po zmasowanej propagandzie antypolskiej lejącej się wodospadem z kin, teatrów, księgarń, prasy, radia i telewizji widać, że są szatani, którzy taką ewentualność traktują poważnie i czynią co w ich czarciej mocy, aby stary projekt Żabotyńskiego, a wcześniej Franka ziścił się w realu. Niedoczekanie.

 75. @Teodor Parnicki

  Rozumowanie niezłe, podoba mi się, ale z tymi amerykańskimi blondynkami nie byłeś ścisły. W trzecim odcinku formalnie występują bliźniaczki „Woods”, nieważne czy to ta sama aktorka, czy dwie inne. Można to sprawdzić u dra Gugla, ale chyba nie warto…

 76. Ups, klawiaturowa aszybka – „podażą” – tak na wszelki wypadek wyjaśniam, bo różni tu czytają.

 77. mag,
  Jeśli uważasz, że lewica powinna wystawiać jako kandydata na prezydenta „wierzącą katoliczkę”, to czym ta lewica różnić się będzie od PO, PiS i PSL?

 78. Tanaka
  10 stycznia o godz. 18:46 122763

  Nie wydaje mi sie by Miller liczyl na to, ze Ogorek zdobedzie prezydenture. Taki glupi to on nie jest. Po prostu chodzi o odmlodzenie pomarszczonego pyska SLD – przy kazdej sposobnosci.

  Interesy byznesowe czlonkow i sympatykow SLD, czyli glownie interesy postkomunistycznych byznesmenow, i troska o nie, spowodowaly, ze wczesniej ta umazana wazelina czerwona swinia, Oleksy, klekal w Czestochowie, a teraz Miller wystawia kropielnicowego Ogorka. To ciagle te same interesy, do ktorych dobrac sie mozna tak dlugo jak dlugo zyja interesanci. O czym przypominano im latami wloczac po sadach Jaruzelskiego, az do smierci, oraz ostatnio dowozac tam Kiszczaka. Miller nie ma najmniejszej ochoty by robic za nastepnego chlopca do bicia. No i wysluguje sie – teraz usilujac montowac lewice klerykalna, tak jak wczesniej doprowadzil do likwidacji Antyklerykalnej Partii „Racja”.

 79. Panowie
  Zajrzyjcie na blog Passenta, bo tam o tym pisałam przed chwilą, albo do Frondy (skąd zaczerpnęłam info), gdzie nie zostawiają na pani Magdalenie suchej nitki, bo ona rzeczywiście, tak jak deklaruje, jest chyba feministką katoliczką.
  Opowiada się za dopuszczeniem kobiet do kapłaństwa, zniesieniem celibatu, dostępnością komunii dla osób rozwiedzionych itp
  Zgroza i apages satanas! grzmią na portalu Frond: „Takie propozycje ne mogą być akceptowane przez katolików w naszym kraju”.

 80. Janusz Z
  10 stycznia o godz. 19:56 122771

  Bardzo malowniczo to opisałeś.Zwłaszcza „zęby w ścianę”
  Znalazlem coś jeszcze głupszego

  http://www.thetruthstein.com/Financial-Collapse.html

  Chodziło mi oczywiscie o wnuki.Dzieci się już wyniosły.Zostałem z wnukami.

 81. Janusz Z.
  Polska jest bękartem Traktatu Wersalskiego. Popatrz n.p. na taką Łódź, zresztą moje rodzinne miasto, która zaczęła podupadać po tym, jak została odłączona w wyniku I WŚ a więc niepodległości Polski, od rynku rosyjskiego. W PRLu znów się ona nieco podniosła, nie było w niej bezrobocia, powstały nawet w niej nowe fabryki, ale ostatecznie padła ona w wyniku Planu Balcerowicza, a więc wyjechało z niej po roku 1989 oficjalnie 200 tys. mieszkańców, a realnie co najmniej dwa razy tyle. Popatrz też na upadek pod polskimi (nie)rządami Górnego i Dolnego Śląska – najlepiej jest to widać w Wałbrzychu, który jeszcze w latach 1970tych wyglądał nie najgorzej (miał on nawet tramwaje i trolejbusy), a teraz, jak Balcerowicz zamknął w nim kopalnie, to jest to tylko jeden wielki a smutny slums. 🙁
  Tak więc zwyczajni Polacy, tacy ja n.p. ja , oczywiście poza urzędnikami państwowymi, kadrą tzw. wyższych uczelni, policjantami, wojskowymi i klerem, powitali by kolejny rozbiór Polski z nieukrywaną radością!
  Pozdrawiam!
  Twój komentarz czeka na moderację.

 82. Mentalność religijnie zindoktrynowanego społeczeństwa w Polsce, te „światełka do nieba”, te cierpienia dla urojonych bogów stwarzają klimat, gdzie wszystkie niedostatki życia, ubóstwo, brak zdrowia itp. ceduje się na „wolę bożą” i bezradnie składa ręce ludu do modlitwy.

  Z takiego właśnie społeczeństwa wywodzą się współcześni prezydenci, premierzy, politycy i wszyscy parafianie posułszni swoim pastuchom.
  Z takiego społeczeństwa wywodzą się także lekarze, których bierna postawa zawodowa i morale powodują fatalny stan polskiej służby zdrowia.
  Przecież gdyby od lekarza pacjenci zażądali skutecznej praktyki, nowoczesnych metod leczenia – każdy z nich momentalnie zażądał by od rządzących najnowocześniejszego sprzętu, który jego pracę i rezultaty umożliwi…

  Niestety, polska katolicka mentalność jest hamulcem wszelkiego postępu, gdzie łatwiej o patetyczne hasła niż o kompleksowe zmiany legislacyjne i strukturalne, a do miana „zbawicieli narodu”, „narodowych bohaterów” i tym podobnych określeń urastają podrygi paru cwaniaków.

  PS:
  Dobrze by było, żeby przy okazji katolickiego pogrzebu katolika Oleksego pochowano także katolicką lewicę, której truchła już żadna, nawet owsiakowa aparatura nie wskrzesi.
  ………..
  „steaktartar” 09 stycznia 2015 o godz.21:54 napisał, że:
  „ …Caritas zaczyna zastępować państwo w tej dziedzinie (działalność dobroczynna), to znaczy, że zwalnia on pieniądze, które powinny być wydane przez budżet na leczenie, na inne cele…”
  Spieszę sprostować, że „caritas” jest agendą pasożytującego w Polsce kk i wszystkie fundusze jakimi obraca pochodzą z pieniędzy podatników i państwowego budżetu; nie jest więc instytucją dobroczynną lecz złodziejską.

 83. Wojtek A.
  Bez przesady, część funduszy Caritasu pochodzi ze zbiórek. Nie żebym bronił „czarnych”, ale bez przesady!

 84. krzys52
  10 stycznia o godz. 20:10 122775

  Byśmy pogadali. Ale nie chce mi się kolejny raz czytać o czerwonej świni. Odpuść, nie stracisz korony.

 85. mag
  10 stycznia o godz. 20:17 122776
  O, do Frondy to mnie teraz nie namówisz. Zajrzałem z tydzień temu i na kolejny miesiąc mam dość.

 86. zz zg.20:06
  Jasne, że rekomendowanie Magdaleny Ogórek na prezydenta przez SLD to nieporozumienie, a właściwie paranoja. Była to najprawdopodobniej jednak autorska decyzja Millera. Nie chcial Kalisza ani Senyszyn (zgrane karty) Olejniczak i Piekarska odmówili, a Napieralski – wiadomo. No to w desperacji szukał, szukał aż znalazł jelenia, pardon – sarenkę. Ona pewnie wie co robi. Nie ma nic do stracenia, a zyskać może choćby niezły punkt w CV. No i oczywiście tzw. rozpoznawalność, co jej prędzej pomoże w przyszłości niż zaszkodzi.
  Właściwie nic wcześniej nie wiedziałam o pani Ogórek, poza tym, że jest dr nauk humanistycznych i specjalizuje się w historii kościoła. Chyba dwa razy oglądałam ją w programie publicystycznym „Babilon” w TVN, gdzie sensownie zabierała głos w różnych sprawach. Ponieważ można było wyczuć raczej jej profeministyczne nastawienie, sądziłam że jest chyba jest agnostyczką.

 87. Tanaka
  No to zajrzyj do Passenta. Tak streszczam cala sprawę, w poście do Kartki z podróży (jakąś godzinę temu)

 88. Do „krzys52”:
  Tym razem absolutnie nie zgadzam się z tobą w sprawie Owsiaka, którego popierasz.
  Uważam, że jego działalność jest szkodliwa zarówno WOSP jak i „woodstock”.

  Uzasadniam dlaczego:
  Moim zdaniem jeżeli państwo wciąż będzie przeznaczało miliardy na pedofilski kk zamiast na najpilniejsze potrzeby społeczeństwa to może wtedy tępy, religijnie nawiedzony motłoch zacznie odczuwać jeszcze bardziej pogarszające się standardy prawie w każdej dziedzinie życia i przestanie głosować na prokościelne konserwatywne partie takie jak PiS, PO, PSL, SLD i inne im podobne. Byłby to wtedy dobry czas dla prawdziwych intelektualistów zgłosić swoje kandydatury i programy radykalnych zmian na korzyść zwykłych ludzi nie utożsamiając się z żadną partią i kto wie czy nie odnieśli by sukcesu…
  Działalność Owsiaka przeszkadza wręcz takim działaniom, bo wszyscy myślą, że Owsiak załatwi wszystko i wyręczy wszystkich polityków.
  Społeczeństwo nie zdaje sobie sprawy z tego, że miliony zebrane przez Owsiaka i tak, pośrednio trafią do kleszych worów bez dna.
  Jestem bardzo zdziwiona, że ty „krzys52” popierasz taką działalność Owsiaka.

  Odnośnie zaś owsiakowego „przystanku Woodstock” – jest to kolejna impreza podczas której propaguje się chrześcijańskie „wartości” i indoktrynuje się i tak już ogłupioną religią w szkołach, narkotykami i alkoholem młodzież…
  Owsiak przecież zaprasza na swoją imprezę kler, prokleszych polityków, organizuje „przystanek Jezus”, kapliczki, konfesjonały, gusła i klesze kazania.
  Dlaczego Owsiak nie zaprasza na takie imprezy mądrych ateistów zamiast pedofilskiego kleru..?

  ps:
  Wracając do tematu artykułu uważam, że katolicki SLD dodatkowo jeszcze nie powinien się ośmieszać kandydatką Ogórek.
  Nie jest ona zbyt racjonalnie myśląca skoro nie zmieniła sobie tak durnego nazwiska.
  Odnośnie zaś Napieralskiego to uważam, że pasuje do katolickiego SLD i jestem zdziwiona, że go wyrzucono. Uważam, że absolutnie ze swoim brakiem inteligencji nie nadawał się na prezydenta.

  Do „Kagan”:
  Zapewniam cię, że „krzys52” to nie „Krzysia” mimo że to utożsamianie wcale nie przynosi mi ujmy.
  Szkoda, że jesteś antysemitą, bo z twoją krytyką rządzących i kleru kk prawie całkowicie się zgadzam.

 89. Tanaka
  10 stycznia o godz. 20:58 122782

  Byśmy pogadali. Ale nie chce mi się kolejny raz czytać o czerwonej świni. Odpuść, nie stracisz korony.
  ****
  Skoro uwazasz, ze mozna rozmawiac, to ja nie widze przeszkod. Przeciez nie musimy ciagle wspominac Oleksego.

 90. abchaz

  Więc to nie tylko Pornogrubas porzuca dzieci! OK, skoro wnuki, więc zapewne emerytura, zatem radzę dbać o zęby – tynk to nie są jakieś tam majonezy.

  steaktartar

  Polska to piękny, starożytny kraj wspaniałych ludzi, potęga Lechitów, Sarmatów, Jagiellonów; niestety, autochtoni tu zbyt dobroduszni, łatwowierni, czarcie nasienie z łatwością nimi manipulowało od wieków, oszukiwało ich, okradało i w końcu zniewoliło, a ów „Bękart Traktatu” to jego własny bon mot, Polonia Restituta stanęła im suchą macą w gardle, która po dziś dzień uwiera kolejne pokolenia.

  Co do słupa Balcerowicza, to nie był przecież jego plan, wszyscy pamiętamy, że w Polsce forsowało go dwóch żydów niestety: Soros propagandą i koszerną kasą (to ten, co wspólnie i w porozumieniu ze swoim gangiem okradł kiedyś Brytyjczyków) oraz nawrócony dziś niegdysiejszy ekonomiczny killer Jeffrey Sachs z kumplami. Dlatego efekty nie mogą nikogo dziwić.

 91. Janusz Z.
  Oczywiście, że Balcerowicz tylko administrował wdrożenie tego planu, ale tak nazwa tego planu się przyjęła, podobnie jak Ameryki nie nazywamy dziś w Europie „Kolumbią”, choć właściwie powinniśmy.
  Ale powtarzam: zwyczajni Polacy, tacy ja n.p. ja , oczywiście poza urzędnikami państwowymi, kadrą tzw. wyższych uczelni, policjantami, wojskowymi i klerem, powitali by kolejny rozbiór Polski z nieukrywaną radością!
  Pozdrawiam!
  Twój komentarz czeka na moderację.

 92. mag
  Rany boskie! Ty oglądasz takie programy jak “Babilon” w TVN? 😉

 93. steaktartar
  Nic się nie stało. Można było… Najsmutniejsze jednak jest, że Ty nawet tego nie rozumiesz, co napisałeś. Doktor spod budki z piwem. He, he.

 94. prezio
  Masz może czasem coś do powiedzenia ad rem?

 95. A tu jest link do usuniętego wpisu pani Ogórek w portalu natemat.pl

  http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:E-N2jwnolT8J:magdalenaogorek.natemat.pl/106565,prof-chazan-i-feministyczna-inkwizycja+&cd=7&hl=pl&ct=clnk&gl=pl

  Moim zdaniem przyczyną usunięcia wpisu były fragmenty o drze Hazanie. To, co mnie w jej wypowiedzi uderza, to kompletne niezrozumienie, o co w „aferze” Hazana tak naprawdę chodziło.

 96. Dodać należy, że linkowana powyżej kopia strony pani Ogórek pochodzi z 8 stycznia; można więc śmiało zakładać, że stronę usunęła autorka w związku z jej prezydencką nominacją.

  Nie świadczy to dobrze o pani Ogórek, bo przecież jest pewne, że jeżeli tylko uzyska ona jakieś realne poparcie, z pewnością znajdą się uprzejmi, którzy tę wypowiedź wyciągną; jej skasowanie tylko może pogrążyć autorkę, jak na talerzu wskazuje bowiem, gzie jest jej słabość (w jej własnych oczach).

 97. mag
  10 stycznia o godz. 21:10 122785
  I tam odpisałem.

 98. Pani Ogórek też mi się nie podoba, bo w swojej wypomiedzi chwaliła kościół za pomoc w walce o Polskę. O taką Polskę. PKO BP jeszcze jest polski? Czyli ma daleko tamtą. Tylko niech mi ktoś pokaże na kogo w Polsce mam głosować. Kogoś z lewicy.

 99. Qu pocieszeniu ateistow:

  Grubosc tej nici do szycia mozna porownac z parametrami ciala tego przyslowiowego biblijnego wielblada, ktoremu to tak ciezko przez ucho igielne przejsc bylo … A jednak przeszlo! A wiec drodzy ateisci, humanisci, oraz wszelkiego POdrobu iluzjonisci nie traccie nadzieJi, moze Wam tez sie uda.

 100. Le numéro 2 du service régional de police judiciaire de Limoges s’est donné la mort dans son bureau, dans la nuit de mercredi à jeudi, en se tirant une balle dans la tête.
  Il travaillait sur une mission de la police judiciaire dans le cadre de l’affaire Charlie Hebdo. Ce suicide intervient un peu plus d’un an après la mort d’un autre responsable du service régional de la police judiciaire de Limoges. En novembre 2013, le numéro 3 de ce service s’était lui aussi donné la mort et c’est le commissaire décédé la nuit dernière qui l’avait découvert.
  Les policiers, déjà durement éprouvés par les événements de ces dernières heures, sont sous le choc: ” Nous sommes tous abattus.”
  Tłumaczenie (marne, jak mój francuski, ale chyba zrozumiałe):
  Numer 2 regionalnej policji z Limoges popełnił samobójstwo w swoim biurze w nocy z środy na czwartek , strzelając sobie w głowę.
  Pracował on na policji w sprawie „Charlie Hebdo”. To samobójstwo jest nieco ponad rok po śmierci drugiego policjanta z policji sądowej (la police judiciaire) w regionie Limoges. W listopadzie 2013 Numer 3 z tej policji również popełnił samobójstwo ,a ten, który to odkrył jest z kolei komisarzem, który zmarł wczoraj w nocy.
  Policjanci już dotknięci przez wydarzenia z ostatnich kilku godzin, są w szoku : „Wszyscy jesteśmy zdołowani.”
  http://www.lepopulaire.fr/limousin/actualite/2015/01/08/un-commissaire-de-police-de-limoges-se-suicide-dans-son-bureau_11283307.html

 101. steaktartar

  tak to sie mniej wiecej tlumaczy, Antoniuszowi moze pomoze

  a tak na marginesie – widziales gdzies wieksza fuszerke?

 102. aha, przypomniala mi sie Tamisoara, tam to juz na „gole” oko bylo wszystko widac, a jednak glownym sciekiem plynely w swiatek krwawe relacje

 103. Prof. Hartman
  A czy warto się tym zajmować?
  Nie mój cyrk, nie moje pchły.
  To by był pasujący komentarz.

 104. steaktartar

  Mnie się raczej wydaje, że to właśnie spora część urzędników państwowych, kadry tzw. wyższych uczelni, sądownictwa, polityków, służb, a nawet kleru (jeśli lista opublikowana tu parę dni temu jest całkowicie prawdziwa, bo częściowo na pewno), że to oni powitaliby kolejny rozbiór Polski z nieukrywaną radością. Tak jak niegdyś witali bolszewików oraz hitlerowców, napadających razem na Polskę.

  Cóż, taka korporacyjna gmina – ich usta mówią to, co społeczeństwo chciałoby usłyszeć, a wewnętrznie (powiedziałbym, że w sercu, ale nie posiadają) od razu temu zaprzeczają, wzorem owego słynnego rabina.

  Nie dziwi to nikogo, kto czytał Pismo Święte, bowiem u św. Jan stoi napisane jak byk:

  Jan 44
  „Wy macie diabła za ojca i chcecie spełniać pożądania waszego ojca. Od początku był on zabójcą i w prawdzie nie wytrwał, bo prawdy w nim nie ma. Kiedy mówi kłamstwo, od siebie mówi, bo jest kłamcą i ojcem kłamstwa.”

  Jakby na potwierdzenie dla wątpiących Arszenik „Yats” Jaceniuk ogłosił właśnie w Niemczech ichnią, najnowszą wersję historii II Wojny Światowej:

  „All of us still clearly remember the Soviet invasion of Ukraine and Germany,” he told German-state broadcaster ARD. „We need to avoid [a repeat of] it.”

  „Wszyscy z nas wciąż jasno pamiętają inwazję sowietów na Ukrainę oraz Niemcy” – powiedział państwowej telewizji ARD. „Musimy tego uniknąć”.

  Poważnie, tak powiedział, sowieciarz kopany.

  rt.com/op-edge/221459-ukraine-germany-invade-russia/

 105. steaktartar

  Zapomniałem dodać, że pomór w tej Francji pośród dochodzeniowców taki, jak pośród świadków na Montelupich, czy ofiar seryjnego samobójcy na parkingach, w biurach partyjnych itd.

 106. Test zamieszczania opinii.

 107. Do „krzys52”:
  Tym razem absolutnie nie zgadzam się z tobą w sprawie Owsiaka, którego popierasz.
  Uważam, że jego działalność jest szkodliwa zarówno pod pretekstem WOSP jak i „woodstock”.
  Uzasadniam dlaczego:
  Moim zdaniem jeżeli państwo wciąż będzie przeznaczało miliardy na pedofilski kk zamiast na najpilniejsze potrzeby społeczeństwa to może wtedy zacznie ono odczuwać coraz bardziej pogarszające się standardy prawie w każdej dziedzinie życia i przestanie głosować na prokościelne konserwatywne partie takie jak PiS, PO, PSL, SLD i inne im podobne.
  Byłby to wtedy dobry czas dla prawdziwych intelektualistów żeby zgłosić swoje kandydatury i programy radykalnych zmian na korzyść zwykłych ludzi nie utożsamiając się z żadną partią i kto wie czy nie odnieśli by sukcesu…
  Działalność Owsiaka przeszkadza wręcz takim zamiarom, bo wszyscy myślą, że Owsiak załatwi wszystko i wyręczy wszystkich polityków.
  Społeczeństwo nie zdaje sobie sprawy z tego, że miliony zebrane przez Owsiaka i tak, pośrednio trafią do kościelnych worów bez dna.
  Jestem bardzo zdziwiona, że ty „krzys52” popierasz taką działalność Owsiaka.

  Odnośnie zaś owsiakowego „przystanku Woodstock” – jest to kolejna impreza podczas której propaguje się chrześcijańskie „wartości” i indoktrynuje się i tak już ogłupioną religią w szkołach, narkotykami i alkoholem młodzież…
  Owsiak przecież zaprasza na swoją imprezę kler, prokleszych polityków, organizuje „przystanek Jezus”, kapliczki, konfesjonały, gusła i modły.
  Dlaczego Owsiak nie zaprasza na takie imprezy mądrych ateistów zamiast pedofilskiego kleru..?

  ps:
  Wracając do tematu artykułu uważam, że katolicki SLD dodatkowo jeszcze nie powinien się ośmieszać kandydatką Ogórek.
  Nie jest ona zbyt racjonalnie myśląca skoro nie zmieniła sobie tak durnego nazwiska.
  Odnośnie zaś Napieralskiego to uważam, że pasuje do katolickiego SLD i jestem zdziwiona, że go wyrzucono.
  Uważam, że absolutnie ze swoim brakiem inteligencji nie nadawał się na prezydenta.

  Do „steaktartar”:
  Zapewniam cię, że „krzys52” to nie „Krzysia” mimo że to utożsamianie wcale nie przynosi mi ujmy.
  Szkoda, że jesteś antysemitą, bo z twoją krytyką rządzących i kleru kk prawie całkowicie się zgadzam.

 108. U Hartmana, jak zawsze, te same towarzystwo, MAGIEL.

 109. mag, Tanaka,
  Zostawcie tę Magdalenę Ogórek w spokoju. Jeżeli taki Komorowski może być prezydentem, a taka Kopacz premierem, nie wspominając Wałęsy, to dlaczego nie Pani Magda? Jest młoda, miła, inteligentna i ładna. Może zaskarbić sobie młode przegrane pokolenie i wygra. Miller już nie miał wyboru, także dzięki takim łżelewicowcom jak Hartman i wielu innych pyskujących renegatom. Nie miałem na kogo głosować. Teraz już mam, mimo że nie jestem młody.

 110. Miller albo kompletnie skretyniał, albo to przyspieszony uwiąd starczy. Powinien natychmiast zniknąć z życia publicznego, bo wstyd.

 111. @Janusz Z
  „Bestialska egzekucja w Paryżu. Dla niemal wszystkich ludzi na całym świecie jest całkowicie jasne, że tej obrzydliwej zbrodni dopuściły się służby specjalne…”
  To jednak prawda, że możliwość wygłaszania na szerokim forum dowolnie niedorzecznych poglądów, przyciąga ludzi sfrustrowanych i oderwanych od rzeczywistości.

 112. @zz
  10 stycznia o godz. 22:40 122796

  ***Moim zdaniem przyczyną usunięcia wpisu były fragmenty o drze Hazanie. To, co mnie w jej wypowiedzi uderza, to kompletne niezrozumienie, o co w “aferze” Hazana tak naprawdę chodziło.***

  Przeczytałem uważnie felietonik Pani O. i nie bardzo widzę powodu, aby go skasować w ramach kampanii prezydenckiej. Polemizując z panią Środą zwracała uwagę na niezbyt fortunne wypowiedzi na temat Chazana.
  Chodzi o to żonglowanie pojęciem sumienia. Pani O. zauważyła, że jako dyrektor szpitala złamał prawo i nie ma to związku z tym, czy ma prawo do posiadania sumienia (bo ma!), czy to, że koniunkturalnie obudziło się jego sumienie na starość, gdy już zrobił fortunę na kobiecych przyrządzeniach (jak i Piecha). Jeśli usunęła artykuł, to może na podstawie innej kalkulacji – przyznała się nieopatrznie do dwóch rzeczy, które mogłyby jej pomóc w jednej grupie wyborców, a zaszkodzić w drugiej.
  Myślę tu o zadeklarowaniu, ze jest feministką, co w Polsce raczej nie jest chwalebne, ale dla równowagi pisze, że jest osobą wierzącą, co u moherów jest plusem, a u mnie budzi wątpliwości. Znawca historii kościoła jest „wierzącym”? Toż to absurd! Znając fakty o tym, jak powstało chrześcijaństwo (dodatni plus) i co się z nim stało, gdy z wiary przeszło w instytucję (bardzo ujemny plus), musi odejść nawet od wiary, nie tylko krytykować hierarchów jak Luter, jeśli potrafi logicznie myśleć, a ona faktycznie wyraża się bardzo klarownie i niegłupio.
  Być może też ją widziałem w „Babilonie”, który oglądam rzadko, ale lubię prowadzącego i większość „bab” była w porządku.
  Wniosek jest dla mnie prosty – albo nie jest szczera, albo zdobyła doktorat wyłącznie na materiale, zalecanym przez kler, tzn. nie zgrzeszyła, czytając dzieł na indeksie, z czego ja będę musiał się spowiadać, jeśli zona mi przywoła klechę do łoża ostatecznego, jak rodzina Oleksego, bo w tę historię z Jaruzelskim jakoś nie wierzę. Pogrzeb katolicki to zupełnie inna historia – nie zaszkodzi mi, a pomoże rodzinie!

  PS
  Jeśli sobie wyobrażam kontakt z Bogiem za pośrednictwem człowieka, przeżartego przez alkohol, to obrzydzenie osiąga rozmiary Chrystusa w Rio lub Świebodzinie.
  Jest jeszcze drugi problem – jak godzi przynależność w SLD – formalnej lewicy – z wiarą lub miłością do instytucji kk. Jest furtka – uznanie tezy, że Jezus był jednym z ważniejszych komunistów w historii.

 113. „Grzegorz Napieralski to jeden z najinteligentniejszych polityków lewicy, któremu przypięto łatę plastikowego i płytkiego karierowicza”
  Właśnie wczoraj płakał w Faktach po faktach, że ma żonę i dzieci i będzie musiał pracować…
  Przykre, ale to nie jest łatka. To fakt.
  Zresztą karierowiczów wszelkiej maści ci u nas dostatek. Niedługo renty dożywotnie sobie uchwalą, bo przecież muszą z czegoś żyć po posłowaniu.

 114. Poczynania lidera SLD Leszka Millera z ostatnich miesięcy wskazują na postępującą demencję polityczną i oderwanie się od lewicowej rzeczywistości. To on wyrzucił Ryszarda Kalisza z Partii, zawiesił członkostwo Napieralskiego i wystawił jego byłą asystentkę dr Magdalenę Ogórek – historyczkę dziejów kościoła katolickiego na kandydata całej lewicy na kandydata na urząd prezydenta RP. Te kroki L. Milera prowadzą do nasilenia uwiądu Sojuszu Lewicy Demokratycznej w życiu politycznym Polski i grożą polskiej lewicy zniknięciem z ław polskiego sejmu. Najwyższy czas na nadzwyczajny zjazd SLD i wybór nowych, młodych i ambitnych programowo i personalnie władz tej partii.

 115. jasny gwint
  Widzę, że młodego ducha w sobie nie gasisz. To ci się chwali.
  Mnie się z tych samych względów pani Madzia podoba, ale żeby zaraz na prezydenta? Niech się dziewczyna jeszcze trochę ogarnie, jakiegoś doświadczenia nabierze politycznego i nie tylko. Mimo wszystko to nie jest jedynie funkcja ozdobna. Wyobrażasz ją sobie jako zwierzchnika sił zbrojnych? Partnerkę do rozmów z Putinem czy Merkel? Mam watpliwości.
  Mnie będzie całkowicie satysfakcjonowała reelekcja Komorowskiego, bo jak na razie, lepszej kandydatury nie widzę i pewnie już nie zobaczę. Nie wiem, dlaczego się go czepiasz? Rozczarował mnie pozytywnie, bo po pierwsze wcale nie okazał się strażnikiem żyrandola ani echem Tuska, budzi zaufanie swoim umiarkowaniem i spokojem oraz zdolnościami mediatorskimi, nie jest sztywniakiem i ma dobry kontakt z ludźmi, niezależnie od tego, kim są, zero kompleksów, bo nie ma do nich powodu, dlatego swobodnie się czuje na międzynarodowych salonach, posługuje się ładną poprawną polszczyzna, nigdy drętwą. Wreszcie, ma ogromne doświadczenie, bo pełnił ważne funkcje państwowe. Bardzo go cenię za to, że był przeciwny rozwiązaniu WSI, zwłaszcza w wykonaniu świra Macierewicza co, jak wiadomo, rozwaliło nasz wywiad i kontrwywiad, a on zyskał śmiertelnych wrogów na „patriotycznej” prawicy i haniebną ksywkę Komoruski z Budy Ruskiej. Ile można sluchać chamskich kpin na temat „bulu” (wiadomo, że facet jest dyslektykiem) czy pisanie o nim per „chrabia”z dodatkiem fałszywy. A on naprawdę pochodzi z tych „dobrych” Komorowskich. Tylko jakie to w ogóle ma znaczenie?
  Ciebie to nie razi? Dlaczego wpisujesz się w ten chór jego zacietrzewionych przeciwników? Podaj jakieś racjonalne argumenty.
  Jedyne co mam mu do zarzucenia, to kontynuowanie po 1989 tradycji już utrwalonej przez kolejnych prezydentów, że żadna ważna uroczystość państwowa nie może się odbyć bez purpuratów, no i w ogóle bez katabasów ani rusz.
  Ale i twoja pupilka deklaruje się jako praktykująca katoliczka, tyle ze „postępowa”. Nie masz więc gwarancji, ze zmieniłaby te standardy.

 116. Agatkam
  Nie taka znów fuszerka, jako że większość publiki we Francji dalej wierzy, że to była robota islamistów… To jest taka sama „fuszerka” jak podpalenie przez Gestapo Reichstagu, tyle że wtedy doszło do pokazowego procesu i Dymitrow obnażył w nim kłamstwa reżymu nazistowskiego. Ale w sprawie „Charliego” procesu nie będzie, gdyż zamordowano z zimną krwią wszystkich podejrzanych, a więc nie będzie komu zdemaskować kłamstw reżymu rządzącego dziś Francją. 🙁

 117. JanuszZ
  Historia jest na ogół zakłamana, zmieniana przez aktualnie będącą u władzy klikę. Popatrz n.p. na działalność IPN.

 118. Krzysia
  Sorry, jeśli pomyliłem Krzysia z Krzysią, ale zrozum, że ja NIE jestem antysemitą a „tylko” antysyjonistą.
  I widzę, że zgadzamy się co do tego, że budżet nie jest z gumy, chyba, ze stawia się na inflację, ale to się może skończyć jak w Zimbabwe oraz z tym, że jeśli Owsik kupi lekarzom jakąś drogą zabawkę, to też skorzysta na tym sporo osób, przede wszystkim sam Owsik, sprzedawcy tych „zabawek” oraz urzędnicy, którzy za odpowiednią opłatą będą udawać, że finanse Owsika są w porządku… 🙁
  Przecież ja uczciwie płacę podatki, a więc dlaczego mam płacić jeszcze Owsikowi? Dlaczego Polacy się nie zorganizują i nie narzucą wreszcie władzy swej własnej woli? Taki Owsik stanowi przecież dla skorumpowanej i nieudolnej władzy taki zawór bezpieczeństwa, a więc „dzięki” niemu utrzymują się wciąż w Polsce u władzy te doszczętnie skorumpowane i nieudolne elity z PO, PiS, PSL czy też innego SLD. 🙁

 119. JackT
  A kto ci nakazuje tu zaglądać?

 120. jerzy.n19
  Rozumiem, że uważasz także, iż prezydenta Johna F. Kennedy’ego zabił niejaki Lee Harvey Oswald, działający samotnie, bez niczyjego wsparcia oraz iż fakt, że nie doszło do jego procesu ponieważ został on zamordowany na oczach policji przez także działającego samotnie i bez niczyjego poparcia niejakiego Jacoba Leona Rubensteina (Jacka Ruby’ego), do którego procesu również nigdy nie doszło, świadczy też tylko o tym, że zabójstwo prezydenta Kennedy’ego było dziełem tylko jednego człowieka, z nikim nie powiązanego?

 121. Mag
  Jak możesz bronisz zboczeńca Komorowskiego, tą ograniczoną umysłowo marionetkę Zachodu i Watykanu a przy tym myśliwego, czyli osobnika z definicji będącego sadystą? Jak taki typ może w ogól stać dziś na czele Państwa Polskiego?

 122. Errata
  Powinno być: Jak możesz bronić zboczeńca Komorowskiego, tą ograniczoną umysłowo marionetkę Zachodu i Watykanu a przy tym myśliwego, czyli osobnika z definicji będącego sadystą? Jak taki typ może w ogól stać dziś na czele Państwa Polskiego?

 123. Lewica się rozsypuje. i bardzo słusznie, na nic więcej nie zasługuje.
  Leszkowi Millerowi dałbym prezent, za to , że rozpieprzył SLD.
  Prezent opisał świeży nieboszczyk Tadeusz Konwicki, tekst znajduje się
  w ostatniej GW :- kiedy statek miał odpływać z włoskiego portu z naszym
  wielki Patriotą Adamem Mickiewiczem, do Turcji – „nadbiegł jakiś zadyszany patriota i wręczył prezent na drogę naszemu Pielgrzymowi…. Później, gdy statek wypływał już z portu, rozrzewniony Poeta rozpakował paczkę, w której znalazł kupę gówna.”

  Na taki sam prezent zasługują przywódcy pozostałych naszych partii politycznych,
  na czele z Palikotem.
  Dlaczego nasze partie zasługują na taki „szacunek”; bo są bezideowe, służą sobie samym, nikomu nie robią nic dobrego,reprezentują samych siebie, to takie ludzkie bydło.
  Są ofiarami ideologii globalizmu. A globalizm, to taki twór, dowiedziałem się tego z ust autorytetu, profesora od nauk społecznych, w audycji radiowej, któremu wszystko wolno, który może działać bez ograniczeń, o globalizm chodzi. Dowiedziałem się również z tej rozmowy radiowej, że globalizm skutkuje tym, że ludzie, szczególnie polityki, nauki, wiedzą co było, co jest, ale nie wiedzą co będzie w najbliższej przyszłości.
  Nawet przewidywać się boją – następnego dnia – szczególnie w zakresie nierówności dochodowych, nie używam tutaj słowa zaczynającego się na literę e..,
  żeby program blogowy nie męczył się z moderacją.

 124. Wacław1
  SLD nigdy nie było partią lewicową, to byli tylko (neo)liberałowie z nieboszczki PZPR!

 125. steaktartar

  Dobre porównanie z Reichstagiem, siła rażenia propagandy podobna. Ze strony „nazich matek, nazich ojców” dodałbym jeszcze prowokację przebierańców w Gliwicach, a ze strony sowieckiej szeroko rozumiany Katyń, z wrobionym weń Rosjanami, których tysiące ciał z kulami w tyle głowy leżą w tych samych lasach, a sowieccy bolszewicy wymordowali ich w sumie prawie 70 milionów, jak zaświadczył światu prawdziwy noblista Aleksander Sołżenicyn.

  Z historią jest ten problem, że jako obiektywna, czyli obiektywny zapis przeszłości współcześnie nie istnieje poza tym, który tkwi w nas i prawdopodobnie na Sądzie Ostatecznym zostanie odtworzony. Historia Została zakłamana i zdeformowana, aby służyła partykularnym interesom.

  W Paryżu zamiast żałoby i działania, jaja z pogrzebu. W marszu protestacyjnym politycznych marionetek będzie występował Donald Tusk (kasujący teraz podatników nie tylko za pilnowanie żyrandola, jeżdżenie na nartach, ale także za spacerowanie), przybędzie p. Kopacz, jak na wspólne posiedzenie parlamentów w Izraelu podczas bombardowania Gazy, przybędą premierzy oraz prezydenci z różnych krajów Europy, a nawet otwarty zbrodniarz wojenny z Azji – Satanyahoo. Wszyscy będą maszerowali noga w nogę, protestując przeciwko terroryzmowi.

  Miałbym do nich skromne pytanie, bo łapię: do kogo kierujecie swój protest, baranie łby? Komu chcecie wykrzyczeć swoją niezgodę? Od kogo oczekujecie pomocy? Przecież to wy jesteście personalnie odpowiedzialni za dopuszczanie do aktów terroru. Wy stoicie na czele państw i wy o wszystkim (ponoć) decydujecie. To wasza wina i wasze kompetencje. Żebyście jeszcze w Boga wierzyli, tobym zrozumiał, że z własnej niemocy do Boga wznosicie swe błagania, ale musicie przyznać, że z prawdziwymi chrześcijanami nie macie prawie nic wspólnego, łamiecie niemal wszystkie przykazania Chrystusa, notorycznie kłamiecie i kradniecie własność obywateli, fałszywie oskarżacie, mordujecie w misjach NATO, a nawet dmuchacie cudze żony. Jesteście żałośni.

 126. Janusz Z.
  Sprawa Katynia jest bardzo pouczająca, jako że wciąż nie znamy o nim całej prawdy. Przecież rozgłosiła tą sprawę na świat goebbelsowska propaganda, z którą współpracował wówczas tzw. rząd londyński oraz Komenda Główna AK, którzy zgodzili się wówczas na współpracę z III Rzeszą w sprawie Katynia, przez co Polska utraciła wówczas de facto status alianta ZSRR, UK i USA, a co też było głównym powodem dla którego Polska utraciła po wojnie Lwów i Wilno. Cytuję z polskojęzycznej Wikipedii:
  „(…) władze niemieckie utworzyły Międzynarodową Komisję Lekarską (MKL) złożoną z 12 ekspertów z krajów zależnych od III Rzeszy i 1 eksperta ze Szwajcarii. Komisja przebywała w Katyniu od 28 do 30 kwietnia. W tym czasie Niemcy zapewnili członkom komisji niezbędne warunki pracy, przydzielili im ludzi do pomocy, dali swobodę działania i poruszania się na miejscu, w tym dokonywania wybranych ekshumacji oraz przesłuchiwania okolicznych mieszkańców. Wyniki jej badań opublikowano we wrześniu 1943 roku w Berlinie w sprawozdaniu pt. „Amtliches Material zum Massenmord von Katyn” wraz z innymi materiałami dotyczącymi Katynia (m. in. spis zidentyfikowanych zwłok).
  Ponadto Niemcy zażądali od Polskiego Czerwonego Krzyża wysłania na miejsce zbrodni oficjalnej delegacji PCK. Decyzją Zarządu Głównego PCK, w porozumieniu z Armią Krajową, powołano Komisję Techniczną pod kierownictwem sekretarza generalnego PCK Kazimierza Skarżyńskiego z udziałem dr. Mariana Wodzińskiego z PCK i Rady Głównej Opiekuńczej. Zadania Komisji dotyczyły głównie ekshumacji i identyfikacji zwłok. Oficjalnie chodziło o uniemożliwienie okupantowi niemieckiemu wykorzystania orzeczeń PCK do celów propagandowych, a jednocześnie wypełnienie ważnej roli Biura Informacyjnego PCK polegającej na informowaniu bliskich poległych żołnierzy o zaginionych członkach rodzin]. Za wiedzą i zgodą Rządu RP na Uchodźstwie oraz polskich władz podziemnych na miejsce zbrodni udało się też kilkunastu Polaków, m.in. pisarze Ferdynand Goetel i Józef Mackiewicz oraz ks. Stanisław Jasiński jako wysłannik abp. Adama Sapiehy. Do Katynia przywiezieni zostali również Leon Kozłowski i Jan Emil Skiwski (bez zgody rządu), delegacje społeczeństwa polskiego z okupowanego Generalnego Gubernatorstwa, dziennikarze i jeńcy z niemieckich oflagów – oficerowie brytyjscy, amerykańscy i polscy.
  Jak to wszystko więc nazwać, jak nie kolaboracją AK i tzw. Rządu londyńskiego z III Rzeszą? Przecież ta kolaboracja mogła doprowadzić nawet do zerwania sojuszu ZSRR z USA i UK, co dało by zwycięstwo w tej wojnie III Rzeszy, a więc także sprawdziło by zagładę na naród polski. Ale o tym, to dziś się w Polsce nie mówi… 🙁

 127. Janusz Z.
  I zgoda co do reszty. Przecież źródła terroryzmu leżą w kapitalizmie i związanym z nim kolonializmie. Nie rozumiem tylko dlaczego polskie władze z Kopaczową na czele się do tego mieszają. L/b> Przecież Polska nigdy nie okupowała kraju muzułmańskiego!

 128. Znów to cholerne ręczne formatowanie… 🙁

 129. jasny gwint
  11 stycznia o godz. 10:47 122817

  Jeśli mam Ci odstąpić panią Ogórek – nie widzę przeciwwskazań. Miła, ładna, młoda i inteligentna będzie w sam raz.
  Zauważam, że takich pań mamy w Polsce 15 milionów. teraz panie 90 letnie są młode i ładne, inteligentne i miłe. Tańczą tango i salsę, co możesz sprawdzić na YouTube.
  Chciałbym jednak takiej pani, co oprócz wymienionych cech – wytrzymałaby ten śmiech.
  Bo skutek może być taki, że kochamy ją po wierzchu, a rzucamy ją o zmierzchu.
  Aktualny prezydent pełnił jednak sporo ról państwowych przedtem i nie wziął się z kapelusza. Nie to, żeby mnie zachwycał, ale nie jest też źle.

 130. Tanaka
  Przecież Komorowski nie ma żadnych realnych kwalifikacji, a na dodatek jest to przecież marionetka w rękach zachodniego kapitału a przy tym myśliwy, czyli osobnik z definicji będący sadystą! Jak taki typ może w ogóle stać dziś na czele Państwa Polskiego?

 131. Hartman się myli. Jest jedna dobra wiadomość: ateista Oleksy się nawrócił. A poza tym Hartman, który jako szef politycznej rady krajowej TR publicznie milczał przy wyrzucaniu Grodzkiej z klubu TR, nie ma moralnego prawa nikogo pouczać.

 132. krzys52:nie denrwuj siesteaktartar,Kagan+ 5-10 innych anonimow jest zwyklym pieniaczem; on szuka takich jak ty!Nie przejmuj sie nim!

 133. Tanaka
  11 stycznia o godz. 15:29 122845
  Lepiej nie kpij ze starszego człowieka. Komorowski pełnił wile funkcji państwowych z nadania sitw partyjnych. Nie słyszałem jednego mądrego zdania wypowiedzianego, nawet czytanie sprawia mu kłopoty nie mówiąc o zawartości mózgu. Pani Magdalena chociaż z wdziękiem mówi po polsku. A na dobrą sprawę to ja jej nie wymyśliłem.

 134. steaktartar
  11 stycznia o godz. 16:02 122846
  Chcesz mi go obrzydzić cynaderką. Ale masz rację:jak się dowiedziałem, że jest myśliwym walącym ze sztucera do zajączka i lejonka, zawarczałem.

 135. jasny gwint
  11 stycznia o godz. 17:19 122851
  Chcesz mnie do niej przekonać cynaderką. Pardon, cheerleaderką?

 136. Hartman jest wielki!
  „… to prostactwo”.
  777777777777777777666666666666666666666666666666666666666
  Zeman Miloś – dzisiaj prezydent Czech – ma jaja do kostek.
  Wtedy gdy jeszcze nie miał do kostek, a do kolan (2002) m.in. porównywał Arafata do Hitlera. (Mr Zeman compared the Palestinian leader Yasser Arafat to Hitler and added that anyone who financed or supported terrorism was a terrorist himself).
  696969696922222222222222222222222222222222222222222222222222222222
  I promise that as a president elected in a direct popular vote, I will try to be the voice of all citizens. – Milos Zeman
  A left-wing idiot is as dangerous as a right-wing idiot. – Milos Zeman
  I interesujacy speech Zemana Speech by the president of the Czech Republic at the reception held to celebrate Israel’s Independence Day – May 26, 2014
  ###########################################
  Mizeria, miseria, mizerykordia.
  Szkoda ogórków.

 137. “PREMIER KOPACZ I TUSK BIORĄ UDZIAŁ W MARSZU W HOŁDZIE WOLNOŚCI SŁOWA I PRZECIWKO TERRORYZMOWI: HIPOKRYZJA DO KWADRATU”

  “Platforma Obywatelska nigdy nie wystąpiła z inicjatywą ustawodawczą, której celem byłoby usunięcie z systemu prawa polskiego artykułu o obrażaniu uczuć religijnych. W naszym kraju skazywano artystów za obrażanie uczuć religijnych. Doda, Nergal, Nieznalska, Urban są tylko najbardziej reprezentatywnymi  przykładami tłamszenia wolności słowa  w Polsce. W żadnej ze spraw o obrażanie uczuć religijnych premier Kopacz jako polityk nie zabrała głosu. Nigdy nie zaprotestowała przeciwko tłamszeniu przez sądy wolności manifestowania wartości artystycznych. 
  Udział Ewy Kopacz w marszu, który jest apoteozą wolności słowa, jawi się w tym kontekście jako hipokryzja do kwadratu. Premier polskiego rządu usiłuje pokazać siebie na politycznych salonach w Europie jako polityka respektującego podstawowe swobody europejskie.
  W swoim kraju jednak pozwala na gwałcenie religijne obywateli. Wymusza na kobietach rodzenie w bólu. Nie chce uznać praw homoseksualistów do związków rodzinnych. Godzi się na klerykalizację polskiego systemu edukacji, a także sfery usług medycznych. Rozdaje publiczne pieniądze instytucjom kościelnym. Godzi się na wieszanie insygniów władzy katolickiej w budynkach administracji państwowej. Jeśli  obecny rząd jest tak mocno przywiązany do wolnościowej tradycji kultury europejskiej, to dlaczego nie wycofał do tej pory paragrafu o obrażaniu uczuć religijnych z Kodeksu karnego? W jakim celu Kopacz jedzie do Paryża, skoro nie utożsamia się z wartościami kultywowanymi przez tygodnik „Charlie Hebdo”?
  Uczestnicząc w paryskim marszu wolności, Premier Kopacz ma szansę przeciwstawić się naszemu, rodzimemu, katolickiemu dżihadowi.
  Czy podejmie wysiłek wyrzucenia paragrafu o obrażaniu uczuć religijnych w imię wolności słowa i świeckości państwa?”

  http://krysztofiak-wojciech.blogspot.ca/2015/01/premier-kopacz-i-tusk-biera-udzia-w.html

  PS:
  Swietny artykuł prof.W.Krysztofiaka.
  Zachęcam wszystkich do przeczytania.

 138. mag (9 stycznia, g.23.08),

  bardzo trafne spostrzeżenia na temat dr Ogórek.

  Na tej, tzw. lewicy mamy do czynienia z gnazdem os.
  A już wypowiedź wicemarszałek Sejmu Nowickiej o p. Ogórek jest pełne jadu i bezsilnej złości z powodu pominięcia jej porywającej wizerunkowo osoby.
  Ta kandydatura ma jakieś minimalne szanse na odejścia z tego piekła feministek i niedocenionych liderów.

  Kiedyś pisałem, że SLD powinna się rozwiązać, ale uważałem, że jej wewnętrzne standardy nie są niższe niż w pozostałych partiach polskiego topu politycznego (np. PSL, a szczególnie PiS).
  Dzisiaj widzę, że jest to partia konformistów ustawiona na jedynie na trwanie.
  Jednak faktem jest, że przez cały okres swojego istnienia partia ta była obiektem straszliwej nagonki, a na początku swojego istnienia, wręcz obstrukcji politycznej i towarzyskiej.
  Kaczyński groził, że ją rozwiąże.
  To funkcjonariusze kk inspirowali tę nagonkę, bo nie byli w stanie przemóc się i dostrzec „nowego człowieka” w swoim byłym śmiertelnym wrogu wyznającym ateizm.

  Głupi Adaś, który za co ważnego się weźnie (oprócz dóbr materialnych dla siebie), to spieprzy, oświadczył ostatnio u Lisa (w potoku banałów), że Polska będzie taka jak jej biskupi.

  To ten sybaryta jąkała urządził Polaków w sprawach demokracji, kultury i swobód obywatelskich na dziesiątki lat.

  Pozdrawiam

  P.s.1.
  czy możesz mi wyjaśnić dlaczego szanowany przez mnie profesor Hartman rzucił się jak rozochocony szczeniak na kandydatkę SLD na urząd Prezydenta RP?
  Dlaczego jak mu się ktoś nie podoba, to zaraz przegryza mu tętnicę?.

  P.s.
  streaktartar,

  czy musisz, nie przedstawiając dowodów oczerniać prof. Koładki o współpracę z SB?

  Ja czytałem, że ten „wybraniec” losu pierwsze podejście na SGPiS zawalił, a majętny był taki, że na pierwszym roku nosił na sobie górną część kufajki (którą miał po okresie pracy na budowie), bo nie było go stać na kupno lichego ubrania.

  Nie prościej przyznać, że po prostu nie lubisz tego zarozumiałego gosćia?

 139. Rosa91b
  11 stycznia o godz. 20:14 122859
  … za dużo czytasz, a mózgownicę masz wybrakowaną.
  ja, ja , ja, ja… cię, cię , cię… zwy… zwy .. zwyczaj… zwyczajnie czniam.

 140. Krzysia
  11 stycznia o godz. 5:28 122812

  Krzysiu droga, mnie specjalnie nie przeszkadza, ze czasem sie nie zgadzamy. Przeciez nawet jednojajowe blizniaki Kaczynskie nie zgadzaly sei w 100% we wszystkim. A my, Ty i ja, nawet jednojajowymi blizniakami nie moglibysmy byc. Do tego zawsze najbardziej zgadzasz sie z WojtkiemA. wiec w tym akurat przypadku nie wypada nawet bys zgodzila sie ze mna. :O)

  Ja juz powiedzialem co mialem do powiedzenia i nie bede sie powtarzal. Przeczytaj raz jeszcze. Moze zrozumiesz, ze czym innym jest twierdzenie, iz 1) panstwo nie powinno utrzymywac tego zlodziejskiego kosciolka, gdyz brakuje mu wtedy pieniedzy na utrzymanie sluzby zdrowia, na przyklad, a czym innym jest twierdzenie, ze 2) to przez Owsiaka panstwo utrzymuje kk, przez co nie daje na szpitale, badz tez to dzieki Owsiakowi moze dawac na kk gdyz nie musi na szpitale. A ja akurat uwazam, ze pierwsze jest znacznie blizsze prawdy niz to drugie. Drugie jest dla mnie quasi-marksistowskim postawieniem spraw na glowie. Zaklada bowiem, ze istniala jakas pula przeznaczona na zakup np. tomografu, ale dlatego, ze tomograf nabyl Owsiak to panstwo przesunelo te srodki gdzie indziej – niewatpliwie na kk, lub/i na zbrojenia. Takie chlopskie rozumowanie – na tzw. zdrowy rozum. Problem w tym, ze puli na tomograf panstwo nigdy! nie przewidywalo. Ona po prostu nie istniala nawet w marzeniach urzednikow panstwowych z mnistrem zdrowia na czele. Tak wiec gdyby nie akcja Owsiaka to ow szpital predzej wlasne ucho by zobaczyl niz tomograf czyli, z punktu widzenia interesow szpitala i pacjentow, Owsiak zrobil cos niezwykle pozytecznego.

  Przyznaje jednak, iz zgadza sie, bo i tak to wyglada, iz wyreczajac panstwo daje mu Owsiak wymowke na okolicznosc olewania interesow szpitali i pacjentow. Bo dzieki zakupowi tomografu przez Owsiaka panstwo oszczedza konkretna sume, ktora (w domysle) przeznacza na cos innego, gdyz juz nie musi wydawac na ten nieszczesny tomograf. Tymczasem, o czym juz bylo powyzej, panstwo nie robi zadnych oszczednosci dzieki Owsiakowi, gdyz kasa na tomograf nigdy nie zaistniala nawet w planach – nie bylo jej, kropka. Nie mogly zostac zaoszczedzone pieniadze ktorych nie bylo – nie sadzisz?

  Pojdzmy dalej i wyobrazmy sobie, ze nie ma Owsiaka i nie ma Orkiestry. Zgodnie z waszym rozumowaniem (Twoim, Wojtka, i nie tylko) panstwo zmuszone byloby tak gospodarowac by miec pieniadze na tomograf, czyli przesunac odpowiednia sume skadinad, czyli najprawdopodobniej z puli przeznaczonej dla kk, lub wojska. Tymczasem, mozesz mi wierzyc lub nie, to panstwo o ktorym mowimy, czyli aktualne panstwo, pokazalo by wam tzw. wala i nawet o zlotowke nie zmniejszyloby kwot przeznaczonych na katabasow. Rozumowanie jest niezwykle proste. Mianowicie szpitale obchodzily sie bez tomografow przez tysiace lat i ludzie zyli, podczas gdy ten zlodziejski kosciolek bez kasy obejsc nie mogl sie nigdy. Czyli i w tym przypadku nie pozwolilby na to aby im cokolwiek zabrano.

  Bo odebranie Nygusom, w celu wyposazenia szpitali, na przyklad, moze miec miejsce wylacznie w panstwie, ktore nie bedzie juz panstwem wyznaniowym – w panstwie, w ktorym religia i kk beda od tegoz panstwa oddzielone. A wasze rozumowanie (Twoje i etc.) sprowadza sie do tego by domagac sie od wyznaniowego panstwa czego ono nigdy nie zrobi – tak dlugo jak jest wyznaniowym panstwem.
  W takich okolicznosciach Owsiak dziala w interesie szpitali i pacjentow, gdyz jesli nie on to juz – wierz mi – absolutnie nikt.

  Czy opisany stan rzeczy, czyli bez Owsiaka, przyspieszylby oczekiwana rewolucje systemowa? No coz, tak naprawde to tego akurat nie wiadomo, czyli argumenty zainteresowanych stron sa teraz tak samo
  mocne. W miedzyczasie nasz szpital ma ten cholerny tomograf – zamiast go nie miec. Czy to sie wam podoba, czy tez nie. 🙂

 141. jańcia,

  nie odzywaj się głupku, gdy nie wezwano cię do odpowiedzi.

 142. Rosa91b
  11 stycznia o godz. 21:46 122862

  Rosa91b… marny kutasie, przygłupie forumowy… czuj duch.

 143. steaktartar
  Polityka jest nijaka, bo bezideowa, obowiązuje w niej hasło „róbta co chceta”,
  Liberalizm, to taka zasłona dymna, która okazała się być falsyfikatem głupoty politycznej.
  Ostatni ideowy polityk w Polsce, który chciał polityki dla robienia dobra, właśnie był umarł, to Józef Oleksy, za swoją ideowość został przetrącony, oskarżeniem o szpiegostwo, co okazało się wyjątkowym świństwem, do tego bezkarnym, bo tak wszystkim pasowało, do uprawiania „polityki”. Był z tego samego powodu lekceważony, szczególnie przez towarzysza partyjnego Leszka Millera i całą resztę marketingu politycznego. Ta reszta to zwykli karierowicze, taką mamy modę.

  Polityką rządzi ekonomia, a właściwie jej jeden prosty element : puszczanie w obieg bankowy taniego pieniądza, praktycznie bez oprocentowania, przez potęgi gospodarcze, ale nie tylko, bo małe, co sprytniejsze kraje, na przykład Czechy też to robią. To skutkuje tym, że normalne relacje ekonomiczne, prawo popytu i podaży nie skutkuje,nie działa, świat ekonomiczny stał się spekulacyjny. Ceny podstawowych produktów, szczególnie energetycznych są ustalane pod stołem, skutkuje to rozpadem gospodarek narodowych, niszczenie całych branż, na przykład w Polsce górnictwa , handlu produktami spożywczymi, lekami… następuje monopolizacja, na miejsce małego wchodzi duży.
  To musi powodować napięcia społeczne, polityczne także. Pojawiają się wybryki , takie jak jak we Francji. Polskie ekscesy związane z pakietami .. dla zdrowia, też mają ten charakter.
  Politycy mają jedna odpowiedź: zaostrzyć system, wprowadzić represje. chwycić
  podmiot za pysk.

  Za bezhołowiem ekonomicznym, pojawia się brak szacunku dla obyczaju, że nie wolno szydzić z wiary, że obyczajowe wymysły ludzi, nawet jak wydają nam się głupie, wymagają szacunku, uznania. Niektórym się wydaje , że obyczaj można uregulować prawem karnym, ustawą. To jest głupie myślenie,bo obyczaj załatwia się za mocą siekiery, młotka , kałasznikowa:- kto nie uznaje obyczaju musi się liczyć z konsekwencjami, a nie ryczeć na cały świat, że trzeba walczyć z terroryzmem.
  Najpierw trzeba walczyć z własną głupotą, z hipokryzją

 144. steaktartar
  W uzupełnieniu tego co napisałem wyżej: religie można krytykować, jak wszystko na świecie,ale z szacunkiem.
  Nasz wielki autorytet od „wiary i nauki” ksiądz profesor Michał Heller wypomina religii katolickiej, której sam jest wielkim wyznawcą: za uparte trzymanie się KK dogmatów, naliczył ich około dziesięciu, bo nie pasują do obecnej rzeczywistości. On tego nie powiedział, ale dał do zrozumienia, że te dogmaty kłócą się z rozumem.
  Ksiądz Michał Heller za ten „wybryk” nie jest palony na stosie, jedyna represja jaka GO spotyka to ignorancja.
  Nawet przyznanie profesorowi ORDERU ORŁA BIAŁEGO przez prezydenta Komorowskiego, 3 maja 2014 roku, zrobione zostało w ciszy medialnej.

 145. Odpowiadam „hurtem”:
  Tanaka
  Nie moja to wina, że mamy prezydenta, który jest patologicznym sadystą, a więc powinien on być on dożywotnio izolowany od społeczeństwa…
  Rosa91b
  Akurat ja Kołodkę znam z czasów studenckich (SGPiS, wydział Ekonomiki Produkcji, kierunek Ekonomika Przemysłu), a więc wiem doskonale, że był on już na studiach współpracownikiem PRL-owskich specsłużb – inaczej to przecież nie zrobił by on takiej kariery, jaką on zrobił. I nie wierz w te plotki o „kufajce” – ja go bowiem znam ze studiów (byliśmy w tej samej grupie, jako że obaj jesteśmy na „K”).
  Krzys52
  Gdyby nie Owsik, państwo musiało by przeznaczyć więcej pieniędzy w budżecie na leczenie, niezależnie od tego, czy to się tobie podoba czy też nie, a więc obiektywnie Owsik wspomaga swą „orkiestrą” kościół i wojsko.
  Wacław
  1.Pełna zgoda: religie można krytykować, jak wszystko na świecie,ale z szacunkiem, czyli że nie powinno się wyśmiewać ich wyznawców jeśli są oni mniejszością, tak jak n.p. muzułmanie we Francji.
  2. Ale swoją drogą, to prof. Heller powinien wreszcie wybrać pomiędzy wiarą a nauką, Przypominam, że inny wybitny uczony będący także księdzem katolickim, miał spore kłopoty z Watykanem – mowa tu oczywiście o Pierre Teilhard de Chardin.
  http://pl.wikipedia.org/wiki/Pierre_Teilhard_de_Chardin
  ale polecam raczej
  http://en.wikipedia.org/wiki/Pierre_Teilhard_de_Chardin
  3. Ale nie zgadzam się co do Oleksego, jako że udawał on komunistę, pomimo że wierzył on zawsze w żydowskie zabobony (w wersji rzymsko-katolickiej).
  4. Oczywiste też jest, że polityką rządzi ekonomia, jako że nadbudowa, a więc także polityka jest pochodną bazy czyli gospodarki (K. Marx).

 146. steaktartar
  11 stycznia o godz. 23:07 122868
  „Gdyby nie Owsik…”
  ——————————
  Gdyby nie Lech „Pizdeusz” Keller-Krawczyk… byłoby cieplej.

 147. steaktartar
  11 stycznia o godz. 23:07 122868
  Przy odpowiedzi hurtem cierpi jej zawartość. Na co mi to Twoje tłumaczenie, że nie twoja wina, że mamy prezydenta-sadystę. Nic to nie ma do rzeczy, a takie chwalenie się umytymi rączkami nieładnie pachnie.

 148. Tanaka
  Chyba na głowę upadłeś, żeby wdawać się w „polemikę” ze steaktartarem, kaganem, bandickiem i kimś tam jeszcze (różnych nicków używa).
  Apetyczny wpis tego „galla anonima” z g.23:49 do Jańci (skądinąd też dziwnej postaci):
  „Samaś pizda czyli inaczej cipa. Mam nadzieję, ze ponętna”.
  Na koniec, że to niby taki fajny dowcip na luziku – sloneczko uśmiechnięte!
  Dobranoc, pchły na noc, a z nowym dniem więcej rozwagi życzę, bo tu nie ma względnie sympatycznego klimaciku jak u Kowalczyka ateisty, który na pewne numery jednak nie pozwala na swoim blogu.
  Tu bywa odlotowa chamówa cóś udająca, a pretensje mająca do bycia z wyższej półki inteligenckiej.

 149. Panie Profesorze,
  puktem wyjscia do zastanawiania sie nad polska polityka winno byc – tak mi sie wydaje – wczesniejsze zdefiniwanie kto jest kto. Bez tego mozna tak bez konca krecic sie niczym owo przyslowiowe g. w przereblu, czyli najzupelniej bezowocnie i bez sensu.

  Zatem na polska scene polityczna zasadniczo sklada sie lewica, prawica, PSL i komuchy. I tak pierwsze dwa zasadniczo roznia sie od siebie akcentem postawionym na klerykalizm, oraz zaciecie socjalistyczne. PO jest mniej klerykalna oraz socjalistyczna od PiS, podczas gdy PiS akurat na odwrot – mniej bardziej socjalistyczny i klerykalny niz PO.
  Nastepne ugrupowanie, czyli PSL, nie ma nic wspolnego z zadna ideologia gdyz jest to wylacznie grupa interesow – zazwyczaj chlopskich. No i w koncu komuchy, o ktorych wyraza sie Pan, ze sa lewica tak naprawde z lewica maja znacznie mniej wspolnego niz wspomniane PSL, jako ze oni takze sa grupa interesow. A dokladnie interesow komuszych o ktorych mowi sie teraz, ze sa postkomusze.

  Bo komuch prosze Pana to komuch, ktory tylko dlatego jest w tym swoim SLD, badz go popiera, gdyz w grupie latwiej mu bronic wlasnych interesow – komuszych, tak dla jasnosci. Ta „SLD-owska lewica” wylonila sie z PZPR wylacznie po to by troszczyc sie o swoich czlonkow, z ktorych wielu poszloby siedziec, a jeszcze wiecej utraciloby zawiazane za czasow PRL interesy, oraz oraz kase na ktora przez wiele lat rabali swe socjalistyczne panstwo i jego obywateli. Dzieki trzymaniu sie w grupie i wyslugujac sie klerowi, udalo im sie sucha stopa przejsc przez przepowiadane polskie Morze Czerwone, o co chodzilo przede wszystkim w tej calej zabawie: o ochrone glow i pelnych portfeli. A jak niby lewicowa ma stac sie partia ktora od zalozenia zbudowana byla na czysto materialnych przeslankach(?)

  Troska o wlasne dobra materialne jest jedyna ideologia jaka – tak naprawde – wyznaja komuchy. Nie jakies zakichane wartosci lewicowe, o ktorych nie za bardzo wiadomo czym to sie je. Ich wlasna ideologia jest znacznie bardziej przejrzysta i komuch wie, ze je sie za to co uda sie zgarnac rekami, do siebie. I to bylby chyba najblizszy lewicowosci fragment ich swiatopogladu, gdyz daje im niemal lewicowa satysfakcje, iz zyja z pracy rak.

  Najbardziej zalezy mi na tym by nie wprowadzac w blad mlodziezy, ktorej wydaje sie, ze SLD to po prostu inna partia – pewnie lewicowa, bo o niej tak mowia. Pan pewnie troche pamieta PRL i jest zorientowany, iz kariery w PZPR robily cwaniury nastawione na przelewanie panstwowej kasy do prywatnych kieszeni (na wiele przemyslnych sposobow). I to ci ludzie w trosce o wlasne tylki, a nie zadne lewicowe wartosci, tworzyli pozniej SLD. Ludzie do szpiku kosci bezideowi – jak Miller, czy Oleksy, co do ktorego tak bardzo sie Pan pomylil, powyzej.

  Byc moze, kiedys, wyloni sie z SLD, prawdziwie lewicowe ugrupowanie – moze doczekam. Obawiam sie jednak, ze moze to nastapic dopiero po odejsciu z polityki wszystkich komuchow w ktorych interesie lezy SLD tylko pozornie lewicowe.

 150. steaktartar
  O obyczaju nic nie napisałeś.
  A jest to rzecz zasadnicza w stosunkach międzyludzkich, zaczyna się od rodziny, małych społeczności wiejskich , miejskich … a kończy na St. Zj. Ameryki Północnej.
  Imperium Brytyjskie jest modelowym przykładem w temacie obyczajowym: w zakresie obrony własnego obyczaju , jak również narzucaniu swojego obyczaju innym. Temat rzeka….
  Indie za pomocą swojego obyczaju wypędziły Anglików, po II wojnie, bez działań zbrojnych …..
  Ukraina , to klasyczny przykład narzucania obyczajowości Zachodu , ze znanymi skutkami…
  Rosja znakomicie broni swojej obyczajowości. Mamy dwa przykłady , ten z II wojny przed Niemcami Hitlera, i bieżący, przed ideologią globalizmu,,,,
  Irak, Syria, Liban, Egipt, Afganistan……to narzucanie obyczajowości „demokratycznej” razem z butelką w której ta demokracja siedzi…
  Francja to przykład domagania się szacunku dla obyczajowości ludności arabskiej stanowiącej mniejszość ….
  Islandia, Szwajcaria wspaniale bronią swojego obyczaju…..
  …….
  Ksiądz Vanini odkrył współzależność środowiska w jakim żyje człowiek i jakości obyczaju,ta jakość zależy „od soków ziemi” które czerpie dana społeczność – powiedział,napisał..
  Za swoje „nowatorstwo” w myśleniu został spalony na stosie.
  Zachód, jest przykładem tego jakie szkody wyrządza nieprzestrzeganie obyczajowości, również tej środowiskowej, w jedzeniu i piciu. Za to przewinienie
  ludzie zachodu są „karani” niską rozrodczością, chorobami cywilizacyjnymi…
  niektórzy wieszczą zachodowi upadek cywilizacyjny, nawet.
  Ludzie zachodu tak mocno zgłupieli, że na upadek demograficzny mają jedyny
  sposób: różne postaci becikowego, czyli łapówki dla ludzi w wieku reprodukcyjnym.
  Panuje taka ciemnota, że w konsekwencji zapomnieli,o biologii, która rządzi rozmnażaniem w świecie zwierzęcym… Ograniczoność w myśleniu o demografii
  jest tak wielka, że zachodni człowiek nie jest w stanie skorzystać z przykładów, tych, gdzie rozmnażanie ludzi jest prawidłowe.
  Polska obyczajowość jest na dnie …. a właściwie na głowach nauczycieli, którym uczniowie nakładają kosze na śmieci. Drugi element upadku, to stanowienie prawa,
  przez naszych polityków…..

 151. Troll bije rekord , 330 wpisów na Forum polityki
  ( 7.12.2014- 11.01.2015)!!!!!!
  tylko pod pseudo (steaktartar), na blogach tez pewnie już rekord pobił 🙂

 152. mag
  12 stycznia o godz. 0:17 122875
  Na głowie upadłem prawie, co czyni jednak małą różnicę. Upadłbym całkiem, gdybym kontynuował. A odpowiedziałem grzecznie i w wycinkowej sprawie. Co nieco podnosi upadły poziom tutejszej wymiany bluzgów. Widzę, że bluzgi, więc prawie całość przewijam, dlatego też nie miałem wiedzy o tym co zacytowałaś. Ale domyślając się – właśnie przewijam i pojawiam się tu rzadko, głównie po to, by przeczytać co gospodarz napisał i jemu odrzec, niespecjalnie dbając o resztę.
  Niestety, masz rację, rządzi tu chamówa.

 153. A bloger Passent swoje, trudno:

  Zaciska się syjonistyczna pętla na szyjach biernych obywateli, mniemających dotąd, że mieszkają w wolnych państwach. Ewidentnie jedyni prawdziwi terroryści na świecie prą do otwartej wojny.

  Pierwszy krok w kierunku państw policyjnych został zrobiony już dawno, także drugi, pozostał jedynie trzeci i ostatni.

  Jakże upokarzającym oraz żałosnym był wczorajszy widok bezradnych przywódców Europy w Paryżu, trzymających się w strachu za ręce i rozglądających nerwowo dookoła, na wszelki wypadek starających się maszerować blisko Satanyahoo, żeby ich przypadkiem jakiś izraelski dron nie dosięgnął, niczym tysiące cywilnych Pakistańczyków, Afgańczyków, Somalijczyków, czy Jemeńczyków. Przypuszczam, że niejeden musiał tam mieć pełne gacie.

  Na świecie szeroko komentowana jest operacja – z prawdopodobieństwem graniczącym z pewnością – pod fałszywą flagą, pt. „Je suis Charlie”, niech za komentarz posłuży obraz wart tysiąca słów, z amerykańskiego portalu VeteransToday.com:

  veteranstoday.com/2015/01/08/charlie-hebdo-viral/

  Sensowne są także uwagi dotyczące malezyjskich katastrof, rzeczywiście Międzynarodowy Trybunał Karny w Malezji uznał słusznie działania Izraela wobec Palestyny za zbrodnie wojenne, a także Busha i jego popleczników za zbrodniarzy oraz ludobójców w Iraku.

  „Ida” święci tryumfy – peroruje „Polityka”. Jestem przekonany, że dostałaby także nagrodę Nobla oraz złoty medal w skokach narciarskich, gdyby reżyser nasrał publicznie do chrzcielnicy w jakimś polskim kościele.

 154. NIE JESTEM CHARLIE HEBDO
  „Nie jestem Charlie Hebdo” – taki tytuł, będący votum separatum wobec szlachetnego sloganu ostatnich dni, nosi komentarz Davida Brooksa w „New York Timesie”.
  Pisze on: „Dziennikarze z „Charlie Hebdo” są teraz słusznie ogłaszani męczennikami w wojnie o wolność słowa i ekspresji, ale powiedzmy sobie otwarcie: gdyby ktoś próbował podobne karykatury publikować w amerykańskiej gazecie satyrycznej albo w broszurce na amerykańskim uniwersytecie, nie przetrwałby 30 sekund. Organizacje studenckie i wykładowcy oskarżyliby go o szerzenie mowy nienawiści. Administracja uniwersytetu odebrałaby broszurce dotacje i ją zamknęła”.
  Brooks zauważa jednak, że prowokatorzy są potrzebni – dlatego że obnażają „naszą próżność, kiedy jesteśmy dumni”, obnażają „głupotę fundamentalistów”, wreszcie obnażają „tych wszystkich, którzy nie potrafią śmiać się z siebie samych”.
  Od obrazoburczych prowokacji „Charlie Hebdo” zdystansował się też Biały Dom – nie teraz, tylko w 2012 r., kiedy francuski magazyn opublikował karykatury Mahometa. – Mamy poważne wątpliwości co do sensu takich publikacji – mówił Jay Carney, ówczesny rzecznik Obamy. – Bo wiemy, że takie rysunki mogą być bardzo obraźliwe i mogą rozpalać emocje. Ale wiele razy mówiliśmy o tym, jak ważna jest wolność ekspresji zapisana w naszej konstytucji. A także, nawet jeśli powątpiewamy w sens publikacji, to nie usprawiedliwia ona stosowania przemocy wobec jej autorów. (…)
  Ciekawe – i mocno prowokacyjne – stanowisko w dyskusji o prowokacjach „Charlie Hebdo” sformułował Glenn Greenwald, dziennikarz „Guardiana”, który zasłynął współpracą z Edwardem Snowdenem (dwa lata temu obydwaj ujawnili, że amerykańskie służby specjalne na masową skalę podglądają miliony ludzi w internecie i podsłuchują ich telefony). Greenwald krytykuje francuski magazyn, ale też uderza znacznie szerzej – zarzuca hipokryzję wszystkim, którzy stają w obronie „Charlie Hebdo”” w imię zachodnich wartości.
  Greenwald zauważa mianowicie, że karykatury „Charlie Hebdo” – choć wyszydzały nie tylko muzułmanów, ale również żydów i chrześcijan – wcale nie były obrazoburcze w standardach zachodnich, bo na Zachodzie „Bóg już umarł” (jak trafnie ogłosił 150 lat temu Fryderyk Nietzsche). Były jednak obraźliwe dla muzułmanów, dla których religia nadal jest świętością. Notabene, wyszydzana muzułmańska mniejszość jest we Francji na samym dole drabiny społecznej.
  Oczywiście na Zachodzie „święte krowy” też są – zauważa Greenwald. Tylko że inne, na przykład stosunek do Żydów, Holocaustu, czarnych. Jak do tych prawdziwych „świętych krów” odnosi się rzekomo absolutnie bezkompromisowy i bijący we wszystkich „Charlie Hebdo”?
  Kilka lat temu syn ówczesnego prezydenta Francji Nicolasa Sarkozy’ego ożenił się z Jessicą Sebaoun–Darty, dziedziczką wielkiej fortuny, która pochodzi z żydowskiej rodziny. Maurice Sinet, satyryk piszący i rysujący w „Charlie Hebdo” pod pseudonimem artystycznym „Siné”, komentował, że syn Sarkozy’ego wkrótce przejdzie na judaizm. „Ten młody człowiek daleko zajdzie w życiu!” – kończył swój artykuł.
  Kiedy pojawiły się protesty, że wypowiedź miała charakter antysemicki – tak twierdził m.in. wybitny filozof Bernard-Henry Lévy – ówczesny redaktor „Charlie Hebdo” Philippe Val zażądał od satyryka, żeby publicznie przeprosił. „Prędzej odetnę sobie jaja” – odpowiedział „Siné”. I został wyrzucony z „Charlie Hebdo”.
  A więc można w najbardziej wulgarny sposób pastwić się nad Mahometem, ale nie wypada żartować z Żydów. Na marginesie: „Siné” poszedł do sądu ze skargą, że został bezprawnie zwolniony z pracy, i wygrał od „Charlie Hebdo” odszkodowanie w wysokości 40 tys. euro.
  Greenwald konkluduje: „Doprawdy, gdyby satyryk specjalizujący się w bluźnierstwach antysemickich albo rasistowskich został zamordowany za swoje rysunki, to nie byłoby powszechnych apeli, żeby w ramach demonstracji publikować jego prace, ani nie byłoby głosów solidarności z zabitym w imię wolności słowa”.
  Cały tekst: http://wyborcza.pl/1,75968,17239891,Jestes_Charlie_Hebdo_czy_nie_jestes_.html#ixzz3ObaZopkp

 155. Generalnie:
  Jańcia
  Ja pochwaliłem twą cipkę, poszedłem ci więc na rękę, a ty mi wbrew, jak to mawiał był major Hetnał, mój (na szczęście już tylko były) dowódca ze Studium Wojskowego SGPiS. 😉
  Tanaka
  Twoja dysleksja nie jest moją „zasługą”, a to, że nie głosowałem na zboczeńca, jakim jest „gajowy” Komurski, jest dla mnie tylko i wyłącznie powodem do dumy.
  Mag
  Zazdrościsz Jańci jej ponętnej cipki? 😉 Tęsknisz do c e n z u r y i jej „zapisów”? To wynocha na blog komucha Kowalczyka! 🙁
  Krzys52
  Racja, tyle że dodałbym, że od roku mniej więcej 1980 PZPR przestała być partią komunistyczną a stała się partią (neo)liberalną, a więc bez trudu wyłoniło się na jej gruzach klasyczne wręcz, bezideowe, ugrupowanie neoliberalne jakim jest przecież SLD.
  Motyl1
  Czy tam wam w Hasbarze, czyli w The Israel Citizens Information Council, nie uczą, że atak ad personam dowodzi braku argumentów ad rem?
  Wacław1
  Hindusi nie zdołali wyrzucić Anglików z Indii. Wyrzuciły ich z Indii prawa rządzące gospodarką – po prostu zyski z okupacji Indii zaczęły być niższe niż koszta tejże okupacji. Gospodarka UK upadła na skutek kosztów wojny, a więc nie była w stanie dalej dźwigać wciąż rosnących kosztów utrzymywania imperium, szczególnie że ZSRR i Chiny zaczęły mieć wtedy coraz więcej do powiedzenia na arenie międzynarodowej i zaczęły popierać ruchy antykolonialne w tzw. III świecie.
  Pozdrawiam!

 156. steaktartar
  12 stycznia o godz. 13:22 122882
  Mag
  Zazdrościsz Jańci jej ponętnej cipki? 😉 Tęsknisz do c e n z u r y i jej „zapisów”? To wynocha na blog komucha Kowalczyka! 🙁
  ———————————————————————-
  … i tu się Leszku z tobą wyjątkowo zgodzę, wszak wyjątek potwierdza regułę (bez wyjątku).
  Niejaka mag sprawia wrażenie zawistnej cipy niedorżniętej – skacze od Hartmana do Kowalczyka czy Pasenta, a tu nic – żadnego bolcownika, który wziąłby toto pod siebie czy też na pieska. Trudny przypadek.
  ——————————————————————–
  A propos matematyki.
  Matematyk zasnął, rozmyślając o seksualnym problemie.
  Rano obudził się z rozwiązaniem w ręku.

 157. steaktartar

  Twoja argumentacja odnośnie Indii jest słuszna, ale, to tylko część prawdy.
  Po II wojnie wszystko się zmieniło, szczególnie „świadomość” ludów kolonizowanych w Afryce i Azji, byt kolonizowanym się poprawił dzięki kolonizatorom.
  Do Indii wrócił M. Gandhi z Anglii, przez Afrykę, aż dotarł do walczącego o wyzwolenie z kolonializmu kraju, swojego pochodzenia.

 158. Wacław
  Akurat ja znam dobrze sporo byłych kolonii brytyjskich (Australia, Cypr, NZ i RPA), i wszędzie w nich byt kolonizowanym POGORSZYŁ się „dzięki” kolonizatorom. Kolonizacja oznacza bowiem zawsze brutalny wyzysk i rabunkową eksploatację kolonii, a przy okazji zniszczenie lokalnej kultury. Najlepiej to jest widać na przykładzie Australii, gdzie tubylcy, czyli Aborygeni zostali najpierw zdziesiątkowani (na Tasmanii wybici do nogi) a później zmarginalizowani – z panów tego kontynentu stali się oni najniżej stojąca grupą społeczną.
  Mahatma Gandhi niczego przecież nie osiągnął, on stał się tylko legendą, wbrew swym, jakże przecież licznym wadom, podobnie jak w Polsce Piłsudski – ten ostatni to jest zaś przecież „architekt” naszej klęski wrześniowej, człowiek, który swą głupotą doprowadzi Polskę do upadku, a tymczasem obserwujemy jego, jakże zboczony, kult, na dodatek popierany dziś przez władze RP. 🙁
  Pozdrawiam!

 159. Jańcia
  Pełna racyjka w sprawce niejakiej „mag”, czyli inaczej, jak to pięknie ujęłaś „zawistnej cipy niedorżniętej”. Wyraźnie brakuje jej chłopa! 😉
  Szalom! 🙂

 160. mag
  Ty “zawistna cipo niedorżnięta” (cytat z Jańci) – wyraźnie brakuje ci chłopa!

 161. ” steaktartar napisal :
  Uwaga
  Ostrzegam przed nickiem Motyl1 – to jest stalinowski zbrodniarz, zbiegły z Polski do Izraela były UBek, znany z torturowania zarówno AKowców jak też i komunistów z PPR oskarżonych o tzw. odchylenie nacjonalistyczno-prawicowe.” ….?????
  „Akurat ja znam dobrze sporo byłych kolonii brytyjskich (Australia, Cypr, NZ i RPA) „……….. ale dobrze zrobili ze się ciebie w końcu pozbyli, tylko szkoda ze tak długo z tym czekali .

 162. Bardzo mądry i potrzebny apel. Tylko do kogo on dotrze?
  Obawiam się że przepadnie bez większego echa.

 163. TYLE TU KOMENTARZY NIE NA TEMAT!!!

 164. Motyl1
  To nie mnie się tam pozbyli, a ja z nich zrezygnowałem, mając lepsze oferty z innych miejsc, a ty musiałeś uciekać z Polski, jako były UBek, znany z torturowania zarówno AKowców jak też i komunistów z PPR oskarżonych o tzw. odchylenie nacjonalistyczno-prawicowe. 🙁

 165. badnick-nocnik – der jüdischen bolschewist a teraz steaktartar albo srajwtatar.

  Wg. praktycznie wszystkich, srajwtatar jest kompletnym idiotą, nieuleczalnym. Benzodiazepiny stały się nieskuteczne. Wystarczy wyrywkowo go poczytać.
  Budował sobie ze swego życiorysu legendę a jest zwykłym patologicznym łgarzem.
  W psychiatrii nazywa się to „pseudologia fantastica”.
  Marzy mu się maoistowska rewolucja kulturalna.
  Popatrz w lustro srajwtatar imbecylu; włosków jak na lekarstwo, odrosty, stary juz jesteś …
  Srajwtatar pisze:
  „…ponad 90% polskich „oficerów” zabitych w Katyniu to byli zawodowi przestępcy kryminalni z sanacyjnej „granatowej” policji i wojska, …
  i gdzieindziej:
  „Jak to wszystko więc nazwać, jak nie kolaboracją AK i tzw. Rządu londyńskiego z III Rzeszą ? ”
  Wiesz co się robi z takimi zboczeńcami jak ty ?
  Traktuje się ich jak burą sukę. Dokładnie tak jak to robiło z tobą SB, w samą d*pe …
  Góra z górą … Za m-c, rok … Wychylisz się, pokażesz się w Polsce …
  Masz to jak w banku du jüdischen bolschewist.

  ES&D !

 166. maciekplacek – kolejny troll na tym blogu… 🙁
  Niemniej zgłaszam twój post do prokuratury w ramach toczącego się obecnie dochodzenia w Prokuraturze Okręgowej Warszawa-Ochota (numer akt PG II 1 Ko/1973/13) 🙁

 167. steaktartar
  12 stycznia o godz. 21:37 122895
  ==============================
  Napisz definicję trolla, bo dla mnie m-l to jest po prostu głupek,
  nie wart prawniczych dywagacji.
  Zupełnie się pogubiłem z tym trollowaniem, podobno, też nim jestem.

 168. ” Józef Oleksy był wspaniałą postacią środowiska SLD i polskiej lewicy ” –

  – lewicy w Polsce, obywatelu Hartman … ” Polak pasuje do komunizmu jak siodlo do krowy”

 169. 7.01.2015 Paris

  No coz, „Charlie” dostal w parchaty pysk za swoje ochoty… jakas okrutnie prymitywna nacja – niczego ich nie ucza nawet takiego rodzaju akty.

 170. U blogera Passenta cenzura, jak zwykle, cóż, widać przyzwyczajenie drugą naturą człowieka…

  Jakiś czas temu widziałem w telewizji premiera Tuska (zanim jeszcze porzucił rząd oraz własny kraj w trakcie kadencji i ot tak, zabrał d. w troki, zwiał do Brukseli), jak występował w „naszej” telewizji na tle logo prywatnej firmy Facebook. Na pewno taka promocja przysporzyła temu narzędziu inwigilacji naiwniaków wielu „darmowych agentów”, jak słusznie użytkowników Pejsbuka nazywa Julian Assange.

  Przedwczoraj ów beneficjent brukselskiej synekury na koszt podatników, występował w spektaklu pt. „Jestem Charlie”, notabene kompletnie bez żenady wspólnie, ręka w rękę ze zwykłymi zbrodniarzami wojennymi, mającymi na sumieniu nie kilkanaście, a tysiące ofiar.

  Redakcja – co tu dużo mówić – ordynarnego, szmatławego think-tanku „Charlie Hebdo” ogłosiła, że zwiększa nakład z 60.000 do… 3 mln egz. Ile zarobi jeden martwy „Charlie” dla swych syjonistycznych kamratów, których lewackim narzędziem dywersji światopoglądowej skierowanym przeciw gojom jest od samego początku swego istnienia, aż po dziś dzień?

  Prawdziwi terroryści zamordowali 10 dziennikarzy, w tym jednego, który po niegdysiejszym zamieszaniu z karykaturą Mahometa w wywiadzie telewizyjnym mówił, że przecież „żyją we Francji i podlegają francuskiemu prawu, dysponują wolnością słowa, która pozwala im krytykować Mahometa, a nawet… Marksa”. Sam słyszałem, tak powiedział – Marksa, bo dla nich Marks to co najmniej prorok, albo i Bóg, skoro „nawet”.

  Zatem wzrost nakładu o 2,4 mln egz., czyli 40-krotny. Jak teraz napompują akcje „gazety”, 40-krotnie, stukrotnie, tysiąckrotnie, zanim przekłują „bańkę na Charliem”?

  Nie kupuję, ale w UK egzemplarz kosztuje £6.90, to ok. 8,80EUR., we Francji pewnie podobnie. Przemnożone przez te dodatkowe 2,4mln egz. daje grubo ponad 20 melonów EUR ponadstandardowego przychodu, za jedno jedyne wydanie. Niezły geszeft. Za rok cała kupa kasy. Plus zyski z akcji (a raczej odwrotnie) – hmm, to nie jest niezły geszeft, tylko złoty. Koszerny. Lepszy niż tartak z psem, a nawet WTC dla Silversteina.

  Czy odpalą jakąś prowizję za marketing p. Tuskowi oraz p. Kopacz, czy też syjoniści ich po prostu – że powiem kolokwialnie – wydymali?

  W PE cyrk, niemal każdy z (p)osłów to Charlie. Chaplin. Minuta ciszy. Jeden Janusz Korwin-Mikke ogłosił, że nie jest Charlie.

  Czy była tam minuta ciszy po zamordowaniu ponad 2000 Palestyńczyków przez reżim Satanyahoo? Czy maszerowali przywódcy Europy w proteście przeciwko zbrodniarzom wojennym w Iraku, Libii, czy Afganistanie? Co za hipokryzja.

  W Paryżu cała armia policji oraz wojska chroni tamtejsze żydostwo, a w ciągu ostatniego tygodnia było 56 zamachów na muzułmanów, granaty do meczetów, eksplozje itd. Żadnej ochrony.

 171. Wacław
  Trolle to są na ogół są głupki, ale chytre i cwane głupki, takie jak n.p. Lech Wałęsa. Tyle, że Wałęsa trolluje głownie w realu, a oni tylko w sieci.
  Colour
  Nie myl komunizmu z bolszewizmem, a dokładniej stalinizmem.
  JanuszZ
  Donald Tusk to jest klasyczny wręcz przykład szui, która za szekla sprzeda do niewoli swą własną matkę, a więc czego można po nim oczekiwać?
  Ale nie obrażaj Sir Charles’a Chaplin’a!
  Swoją drogą, to dlaczego policja francuska nie zaaresztowała premiera Izraela, znanego rasisty i zbrodniarza wojennego? Jak to teraz widać, Francja stała się państwem bezprawia, schronieniem dla syjonistycznych bandytów… 🙁

 172. steaktartar
  To znaczy , że jestem głupek, dr Stefan M. /Medycyna i okolice/ daje mi,
  raz za razem dwutygodniowe wakacje za trollowanie, wg Jego uznania.
  Lech Wałęsa dostał urlop, ale na złamaną nogę, a nie za trollowanie.
  A wiesz dlaczego dr Stefan tak się na mnie uwziął? Bo nie ma słusznego
  pochodzenia. Brakuje Jemu „pokoleniowej świadomości”, to określenie, to
  mój osobisty pomysł, definicji w googlach nie znajdziesz.
  steaktartar
  Dlaczego Hartmanowi i Passentowi moje trollowanie nie przeszkadza?
  Dotychczas.

 173. srajwtatar
  Zboczony szmaciarzu to co żeś napisał o ofiarach katyńskich, o AK jest zarezerwowane dla innego zboczeńca – Berii. Jak dostał w czape w jego mieszkaniu znaleziono tysiące filmów i broszur pornograficznych, a ty co masz u siebie pod poduszką, na hard drive zboczeńcu. Nie bez powodu jesteś starym kawalerem.
  Sądzisz że możesz bezkaranie chlapać tym swoim szajsem jak leci …
  Żebyś się, taka twoja była bolszewicka mać, nie zdziwił.
  Tylko popatrz zdechlaku na siebie – cuchniesz. Dwie łyse pały z Łazienkowskiej zamienią cię w to czym naprawde jesteś – kupa g*wna. Zapewniam cię szmaciarzu, że wezmiesz odpowiedzialność za swoje słowa. Wcześniej czy później zboczeńcu, nasze drogi sie skrzyżuja. Z szamba wyszedłeś i tam cię wyślę, masz to jak w banku bolszewicka świnio.

 174. maciekplacek
  Postaraj się lepiej parchu z z Hasbary, czyli z The Israel Citizens Information Council. Może powyzywasz mniej, jak „radzilow” od „katolików”? 😉

 175. Mam jeszcze jedno pytanie: – skąd , takie rewelacyjne wiadomości dotyczące KATYNIA Tobie się objawiły.
  Mnie jakoś nie chciały. Mam obawę ,że masz jakieś prywatne kanały z wiedzą,
  bo trudno zakładać, że to rozgłasza akademicka historia z UJ, tvp, czy tvn….
  Nikt merytorycznie nie zaprotestował, mnie wydają się być wysoce prawdopodobne,
  te wiadomości.

 176. Wacław1
  Hartman i Passent nie czytają komentarzy na swoich blogach. Dlatego też pojawiają się na blogu Hartmana takie oto „kwiatki”:

  maciekplacek
  13 stycznia o godz. 16:15 122904
  srajwtatar
  Zboczony szmaciarzu to co żeś napisał o ofiarach katyńskich, o AK jest zarezerwowane dla innego zboczeńca – Berii. Jak dostał w czape w jego mieszkaniu znaleziono tysiące filmów i broszur pornograficznych, a ty co masz u siebie pod poduszką, na hard drive zboczeńcu. Nie bez powodu jesteś starym kawalerem.
  Sądzisz że możesz bezkaranie chlapać tym swoim szajsem jak leci …
  Żebyś się, taka twoja była bolszewicka mać, nie zdziwił.
  Tylko popatrz zdechlaku na siebie – cuchniesz. Dwie łyse pały z Łazienkowskiej zamienią cię w to czym naprawde jesteś – kupa g*wna. Zapewniam cię szmaciarzu, że wezmiesz odpowiedzialność za swoje słowa. Wcześniej czy później zboczeńcu, nasze drogi sie skrzyżuja. Z szamba wyszedłeś i tam cię wyślę, masz to jak w banku bolszewicka świnio.

  Oczywiście, zgłosiłem to do odpowiednich władz…

 177. Wacław1
  A propos Katynia – to jest w naukowych opracowaniach, ale oczywiście naukowych, a nie z IPN.

 178. Lewica w rozsypce,ogórek w beczce a Hartman w Tworkach

 179. Blogowicze mili, coscie sie zwasnili, kliknijcie sobie tutaj i posluchajcie pani Jani Paradowskiej, jak to milo sie rozmawia…

  https://www.youtube.com/watch?v=X_TOAs5L6rU

 180. http://www.independent.co.uk/news/world/europe/paris-march-tv-wide-shots-reveal-a-different-perspective-on-world-leaders-at-largest-demonstration-in-frances-history-9972895.html

  …a tutaj popatrzcie sobie na widok za plecami Naszych Dzielnych Przywodcow, zobaczcie, jak to zuchy szly raczka w raczke, a noga w noge – z tlumem i na czele, jak pewnie niektorzy z Was mniemali. Ajajaj, a scisk zrobil sie im taki, ze nasz zgnieciony Tusk wygladal jakby przecisniety przez wyzymarke…

 181. agatkam
  Szli rączka w rączkę ze znanym syjonistycznym zbrodniarzem i znanym rasistą jakim jest przecież obecny premier Izraela, czyli Netanjahu?

 182. Czemu ludzie inteligentni/mądrzy nie rządzą
  pyta blogerka.
  Popatrzcie wyżej
  przecież CAŁA INTELIGENCJA I MĄDROŚĆ zgromadziła się na blogu Hartmana.

 183. Wszzystko to fajnie ale lewica polska nie moze byc w rozpadzie.
  Z powodow zasadniczych – NIE ISTNIALA i NIE ISTNIEJE.

  To generalnie towarzystwo probujace dopchac sie do wladzy udajac lewice bo na prawicy zbyt duzy tlok.

  Propnuje zamiast wodczanego milionera z Bilgoraja wyprowadzajacego zyski do rajow podatkowych na Karaibach – mianowanego przez Hartmana nowym chorazym…lewicy zapytac czy kandydowac z nudow nie chcialby obywatel Kulczyk – ostatecznie przyjaznil sie z ojcem „polskiej lewicy” ala III RP – Kwasniewskim – obecnie doradca srodkowoazjatyckich despotow.

 184. Andrzej Falicz
  Ostatnim polskim komunistą, liczącym się na arenie politycznej, był Edward Gierek.

 185. zezowaty
  Ludzie mądrzy i inteligentni nie rządzą, jako że wiedzą oni zbyt dobrze, ze polityka oznacza w rzeczywistości konieczność wchodzenia w układy z różnymi szujami i oszustami (n.p. z tzw. biznesmenami), a nawet ze zwykłymi mordercami, takimi jak n.p. przywódcy USA.

 186. steaktartar

  z kim raczka w raczke, to nie da sie ukryc, ale gdzie i z kim nozka w nozke? widzisz Ty tam jakies nozki za ich plecami? gdzie ten olbrzymi tlum, na ktorego czele mieli maszerowac – jak podawaly prikazy mendialne

  http://www.independent.co.uk/news/world/europe/paris-march-tv-wide-shots-reveal-a-different-perspective-on-world-leaders-at-largest-demonstration-in-frances-history-9972895.html

 187. steaktartar
  14 stycznia o godz. 11:20 122917
  ===========================
  Blog siada:steaktartar
  14 stycznia o godz. 11:20 122917
  z mądrości czy z głupoty,
  – jak myślisz steaktartar? Posiadasz ponad przeciętną inteligencję,
  pewnie znasz przyczynę?
  W takim samym rytmie upada i rośnie ludzkość, cała.
  Dlaczego, gdzie jest tego przyczyna?

 188. Wacław
  Konkretniej proszę! 🙂

 189. agatkam
  To mi przypomina obchody 1 Maja w PRLu…

 190. steaktartar
  Rozejrzyj się po świecie:
  USA rozwalają za pomocą dolara światową gospodarkę;
  Francja uparła się, i chce mieć na swoim terytorium wojnę religijną
  z islamem, Arabami;
  UE marnieje gospodarczo i intelektualnie:
  Nasz kraj Polska powoli przybliża się do Ukrainy, ze stanem gospodarczym , politycznym, kulturowym…
  Dlaczego tak się dzieje? steaktartar
  Blogi Polityki: to stan naszego umysłu, świadomości….
  Z wyjątkiem bloga Daniela Passenta, to reszta jest marnością nad marnościami,…

 191. Wacław
  A czy to moja wina?

css.php