Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
Loose blues - Jana Hartmana zapiski nieodpowiedzialne Loose blues - Jana Hartmana zapiski nieodpowiedzialne Loose blues - Jana Hartmana zapiski nieodpowiedzialne

13.05.2015
środa

Prezydencie, pokłoń się lewicy!

13 maja 2015, środa,

Komorowski musi zyskać dla siebie uśpiony milion wyborców, którzy nie poszli głosować w pierwszej turze, lecz może jeszcze pójdą na drugą, aby zapobiec wpadnięciu Polski w łapy Macierewicza, Rydzyka, Korwina i Kukiza.

Musi odtrąbić capstrzyk i zbudzić otępiały i porażony elektorat lewicy, któremu zresztą trudno się dziwić, że został w domu. Jedyna szansa Komorowskiego to zwrócić się wprost do tego miliona i poprosić o pomoc – w imię Polski. Zamiast nieszczerze przymilać się do Kukiza, co tylko odstrasza i budzi zażenowanie nawet zdeklarowanych zwolenników, powinien wreszcie zachować się jak prawdziwy mąż stanu i nazwać rzeczy po imieniu: Polsce grozi wielkie niebezpieczeństwo, które można jeszcze powstrzymać. To dziś jedyna szansa Bronisława Komorowskiego! Mam nadzieję, że jego niewydarzeni sztabowcy to rozumieją. Jeśli nie, to już jest po wyborach.

Zamiast poniżać się przed skrajną populistyczną prawicą, Komorowski powinien przyjść do ludzi lewicy i powiedzieć: przepraszam, przegięliśmy z tym konserwatywnym duopolem PO i PiS. Uprawialiśmy politykę filisterskiego protekcjonalizmu, zaplątaną w partyjno-kościelnych układach, biznesowo-politycznych koteriach i mętnych pseudoreformach.

Oczywiście nie może przemówić tym językiem, ale treść musi się zgadzać. Obiecując poprawę oraz poparcie dla odnowy lewicy, prezydent uzyska prawo do tego, by poprosić nas o głosy „na mniejsze zło”. Jeśli tego nie zrobi, ten zapasowy milion – ostatni ukryty kapitał prezydenta – znowu zostanie w domu, w przeświadczeniu, że nic już nie może nas uratować przed zwycięstwem klerykalnej reakcji, uosabianej obecnie przez „nieszkodliwego” Dudę.

Pięć lat temu byłem w komitecie honorowym kandydata na urząd prezydenta Bronisława Komorowskiego. W nagrodę do niedawna zapraszano mnie trzy razy w roku na pałacowe wyżerki. Z łask ostatnio wypadłem, ale o to mniejsza. Uważam Komorowskiego za dobrego prezydenta, choć jego konserwatywne poglądy są mi tak obce, że z trudem je w ogóle pojmuję, sięgając pamięcią do lat młodzieńczych, gdy bodajże miałem trochę podobne. Trudno się wszak dziwić, że Polacy, urabiani od przedszkola na katolickich nacjonalistów, wybierają sobie konserwatywnych prezydentów. Całe szczęście, że trafiło akurat na Komorowskiego – człowieka racjonalnego, umiarkowanego i sympatycznego. Tylko że dziś to za mało.

Panie Prezydencie, obudźże się wreszcie! Masz tylko tydzień na wyjście z tego szamba, w które wpadłeś razem ze swoimi dworakami i doradcami. Posyp głowę popiołem. Rusz w Polskę. Spotkaj się ze tymi, którzy kiedyś głosowali na SLD i Palikota. Wszak to było 2,5 miliona ludzi! Oni żyją, gdzieś są, czekają na gest.

Niech Pan pokaże zdecydowanie i pokorę. Niech Pan przemówi słowami męża stanu, bo poczciwego wujka nikt teraz nie chce słuchać. Ludzie nie potrzebują prezydenta-emeryta, sprawiającego wrażenie, jakby już pogodził się z porażką i myślami błądził po leśnej głuszy. Chcemy zobaczyć energię, zdecydowanie, siłę charakteru.

Hej, wy tam, wiecznie zadowoleni z siebie platformersi, nie spieprzcie tego!

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 99

Dodaj komentarz »
 1. To fakt: lewicowi Ogórek i Palikot razem mniej niż 5 %. Lewica zagłosowała na prawicę, a teraz lewicowy Hartman znowu apeluje, aby wspierać prawicę, a w niej Misia czciciela Pinocheta w sztabie Komorowskiego.

  Lewico, apel Hartmana to gwóźdź do trumny SLD, co się okaże w jesieni.

  Przypominam, że Hartman rządzącą koalicję PO-PSL nazwał feudalno-klanowym bagnem. Teraz wzywa, aby głosować na to bagno.

  Lewico, adieu!

 2. Przytulmy Misia czciciela Pinocheta ze sztabu prawicowego Komorowskiego, przytulmy. I Hartman przytula Misia.

 3. Gajowy robi to co mu Jowita szepnie do ucha, a nie co prof. Hartmann napisze w Polityce. Sorry, taki mamy klimat!

 4. Reklama
  Polityka_blog_komentarze_rec_mobile
  Polityka_blog_komentarze_rec_desktop
 5. fidelio
  Sorry! Taka mamy „klasę” polityczną. Całą!

 6. Podobno na polecenie Misia – aby przypodobać się wyborcom Kukiza – Komorowski pisze piosenkę którà odśpiewa po debacie z Dudà. Tak wyglàda zatrudnianie zdrajcy jako doradcy. Żenada.

 7. Panie profesorze Hartman, pański apel do prezydenta Bronisława Komorowskiego, aby zwrócił się do ludzi lewicy o poparcie w II turze wyborów o pomoc w pokonaniu pisowskiego klona Jarosława Kaczyńskiego jest ważny, ale chyba spóźniony. W walce o przyszłość III RP i zapobieżeniu powrotowi IV RP nie można pominąć członków i sympatyków Sojuszu Lewicy Demokratyczne, Unii Pracy, Ruchu Palikota, Zielonych, Partii Demokratycznej i lewicowych stowarzyszeń. To od nich zależy dzisiaj, czy kato – narodowa gangrena opanuje nasz kraj na długie lata. Mam nadzieję, że wyborcy lewicy wysłuchają prezydenta Komorowskiego, gdy zwróci się o pomoc w wojnie z o urząd Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej. Tylko, czy on się na to zdecyduje?

 8. Najlepiej i w swoim stylu Komorowski mógłby poklonic się lewicy leżąc krzyżem w kościele.

 9. Patrzac nie patrzac to Platforma wyhodowala Kukiza wiec niech sie z nim teraz mocuje.
  PO musi się przekształcić w partię miejską zbliżoną do ruchów miejskich, samorządową, opowiedzieć się za dalszą decentralizacją. Do tego potrzeba, aby straciła władzę. Ja jestem cała za, a nawet za tym, aby zobaczyć takie rządy, z których g… będzie. Bo co innego, że ja się wypowiadam co do aut, a co innego, żebym auto skonstruowała, czy fabryką zarządzała
  .

 10. Mam pomysł jak się może prezydent przycisniety do sciany poklonic.

  Najpierw można udając głos lewicy nawolywac do głosowania na Bronka

  Potem na zgliszczach lewicy założyć „prawdziwą ” lewicę profesorska telewizyjną z dala od smrodu motlochu i bidy

  A na końcu zaproponować za jakieś dobrze oplacane miejsce w Radzie Bronka poparcie ” prawdziwej” lewicy

  I nareszcie zniszczą się marzenia o karierze i kawiorze.
  I nie będzie trzeba uczyć tych matolowm

 11. Ziszcza oczywiście. ( nie zniszczą)
  Freud robi swoje…

 12. Czytam te wypociny Hartmana tylko z pobudek humorystycznych. Te paniczne orędzia do Komorowskiego stawiają kolejny znak zapytania: ile jest wart tytuł profesora w Polsce? Chyba niewiele 🙁

 13. To się nie mieści w głowie, aby w sztabie wyborczym kandydata na prezydenta Polski był czciciel Pinocheta, ultraprawicowiec z ZChN-u (potem PiS-u, teraz PO). Są jakieś zasady, których nie można gnoić…, zwłaszcza prezydentowi Polski.

  Nie napiszę o s… POSTAWIE światłego lewicowca ateisty Hartmana agitującego na rzecz prawicy, w tym czcicieli Pinocheta, bo taka POSTAWA to już … …. …. …. To jest po prostu, b…., g…, m… oraz …

  I na dodatek, gdzie u Hartmana lewicowca walka o robotników, ich byt, robotnicy gnojeni przez prawicę. Naprawdę, są zasady, których nikomu przekraczać nie wolno, a zwłaszcza temu, który głosi, że należy do lewicy i jest profesorem…

 14. He he he panie psorze bo nie kumam wytłumacz bardziej jak siedziałeś u paligłupa to psy wieszałaś jakie to PO be a Komorowski notariusz PO. Jacy to oni prokościelni, liberalni, nie dbający o najsłabszych… Z PiS-em prześcigaliście się w przedstawianiu coraz to bardziej populistycznych, socjalnych postulatów… Nie kumam po jaką cholerę Komorowski miałby podpierać lewicę i burzyć polski fundament PO-PiS-u toć lewica na kolanach, ba leży i kwiczy, nawet jeżeli Komorowski przegra to wygrana zostanie w rodzinie bo nie od dzisiaj wiadomo, że PO czy PiS to tak naprawdę ta sama rzeka a różnica może być li tylko w temperaturze wody. Nie od dzisiaj również wiadomo, że nic tak nie sprzyja rządzeniu jak brak jakiejkolwiek konkurencji. Po cholerę grać tak jak niegdyś Wałęsa na zmartwychwstanie lewicy jak można mieć Polskę całą prawicową? Jak epizod z lewicą skończył się dla Wałęsy wszyscy pamiętamy, nawet Komorowski.

 15. Jeśli polska Lewica nie głosowała ani na Palikota ani na Ogórek, to dlaczego ma ona głosować na superprawicowego Komorowskiego? Polska Lewica słusznie zbojkotowała te wybory, z braku prawdziwie lewicowego kandydata!

 16. Panie Hartman, a jakież to straszne niebezpieczeństwo grozi Polsce, że Komorowski musi włazić w tyłek lewicy? Chyba że niebezpieczeństwo zagraża POlsce, wtedy zgoda. Macie panowie dużo powodów żeby trząść portkami :))
  Rządy oszołomów? Teraz mamy rządy złodziei. To ja z dwojga złego wolę oszołomów. Nie będzie lepiej, ale przynajmniej śmieszniej.
  A co do samego Komorowskiego… Pan naprawdę uważa że taki gość powinien być prezydentem?
  Dobry prezydent, za jakiego go pan uważa, nigdy nie robiłby takich szopek jak w kilka ostatnich dni.
  Prezydent powinien mieć godność. Po tym co ten facet wyprawia, widać że on nawet nie słyszał o takim pojęciu. Te „przypadkowe” ustawki na ulicach Warszawy, ten wyskok z referendum w sprawie JOW-ów… To już nawet nie jest śmieszne. To jest żałosne!
  Pan naprawdę uważa że ci którzy nie brali udziału w pierwszej turze ruszą hurmem do urn bo prezydent rzuci hasło „niebezpieczeństwo zagraża Polsce (czyt. POlsce ;))”? Szczerze wątpię. a może nawet lepiej żeby nie poszli głosować, bo Komorowski mógłby wtopić jeszcze bardziej. Widzę że Pan, podobnie jak pański idol naprawdę nie rozumie co sądzą o nim zwyczajni Polacy. Proponuję ruszy swoje profesorskie cztery litery poza Warszawę, porozmawiać z ludźmi i mocno sie pan zdziwi.
  Kiedy zwyczajny Polak na pytanie „Jak przeżyć za dwa tysiące?” słyszy odpowiedź „Zmienić pracę. Wziąć kredyt”, to Pan myśli że taki Polak poleci głosować na Komorowskiego bo zagraża mu (nie Polsce jak Pan to usiłuje wmówić) niebezpieczeństwo? Nie będę pisał komentarzy znajomych po tym wyskoku jaśnie prezydĘta bo cenzura nie przepuści :)) Najłagodniejszy brzmiał „K…a, wujek dobra rada się znalazł”. 😀
  Uważam się za lewicowca i dlatego miałem nie iść na wybory, bo SLD Millera to żadna lewica. Ale głosowałem na Kukiza, bo pomyślałem że pojawiły się widły które trochę przetrząsną to gnojowisko, czyli polską pożal się Boże „klasę polityczną”. Oj przetrząsnęły… 😀
  A w drugiej turze Panie Hartman zagłosuję PRZECIWKO Komorowskiemu! Ja, człowiek lewicy. I nic tu żadne płacze Komorowskiego nad rzekomym niebezpieczeństwem zagrażającym Polsce nie zmienia. Przykro mi 😀
  A co do niebezpieczeństwa. Ostentacyjne popieranie przez Komorowskiego banderowców i wplątywanie Polski w konflikt z Rosją według pana nie jest niebezpieczeństwem? No tak… Duda jako prezydent to dopiero jest niebezpieczeństwo 😉
  Jeśli zdążył Pan już zapomnieć, to przypomnę Panu co zdarzyło się 9 kwietnia, podczas wizyty Komorowskiego w Kijowie. Parlament Ukrainy (teraz właściwie można pisać UPAiny :)) zaraz po przemówieniu Komorowskiego przyjął ustawę uznającą bandytów z UPA za „bojowników o wolność”. A co zrobił Komorowski? Ano nic, jak to ma w zwyczaju. Położył uszy po sobie i tyle. I to ma być Prezydent Polski? Czyje interesy on reprezentuje, Polski czy UPAiny? Potrafi Pan na to odpowiedzieć?
  Wreszcie, czy prezydentem może być osobnik który nie reaguje, kiedy dowiaduje się że jeden z ministrów rządu polskiego mówi że „to państwo istnieje tylko teoretycznie” i uściśla znanym „ch…, d… i kamieni kupa”, a inny wraz z Prezesem NBP kombinuje jakby tu przy następnych wyborach wykosić opozycję? I co? Ano nic. Za to prezydĘt Komorowski bardzo oburza się, że ktoś śmiał tych panów nagrać 🙂 No i niechcący społeczeństwo dowiedziało się gdzie POlitycy je mają 🙂
  Tak że z bulem 😉 serca informuję, że na mój głos Komorowski niech nie liczy. A że zagraża mu niebezpieczeństwo oderwania od stołka? To jego problem. Sam sobie na to zapracował 😀

 17. Tan prymitywny facet już się nie obudzi. Ofiara żołnierzy wyklętych, miłości do Bandery i Poroszenki, filar IPN i wróg lewicy. Zasnął pod kandelabrem na zawsze.

 18. Oj tam, oj tam, po co ten giewałt? Może i przyszła kryska na lewicę, ale czy to powód żeby tak się wygłupiać, towarzyszu Hartman? Ten cały rwetes, darcie szat i mordy, wymachiwanie czerwonym szmatem na kiju – czy to przynosi jaki zysk?
  Niby miało być dobrze proletariatowi, ale się pokapował i wyczesał lewactwo gęstym grzebieniem. Niedobitki obsiadły dewiantów – ale i oni nie wszyscy się nabrali. Ekskomunika „Dolczej Kabany” przez obrażoną Kopaczkę nic nie pomogła, tylko rozgłosiła fakt, że gejom lewica potrzebna jak rybie rower (dzięki, Gloria, ten greps wciąż aktualny!).
  A komu potrzebna lewica, i po jakiego grzyba, to pytanie czysto retoryczne. Ten towar zwracano tyle razy – pora na recycling.

 19. Apel profesora Hartmana do prezydenta Bronisława Komorowskiego, aby zwrócił się do ludzi lewicy o pomoc w walce politycznej z kato – narodowym kandydatem PiS na urząd prezydenta popieram. Znam wielu wyborców lewicy, którzy głosowali na B. Komorowskiego w I turze, gdyż byli oburzeni na wystawienie przez kierownictwo SLD dr Magdaleny Ogórek – kobiety wykształconej, młodej i pięknej, lecz zielonej politycznie. Mam nadzieję, że w II turze wyborów prezydenckich zwycięży obecny prezydent, a nie wydmuszka Kaczyńskiego.

 20. lspi
  14 maja o godz. 9:27

  A kto to jest Bronio Komorusio czy to nie jest przypadkiem kukiełka PO? Co Bronio Komorusio i PO zrobili dla lewicy? Czy przeprosili za prowokację z Jarudzką? Nie Czy odpowiedzialni za Blidę zostali postawieni przez sądem nie? Czy sprawcy mordu na Brzeskiej zostali postawieni przed sądem? Jak posłowie PO i Bronio Komorusio postąpili gdy w sejmie przedstawiono ustawę biorącą w obronę lokatorów nękanych przez czyścicieli kamienic? Uwalili ustawę, gdyż uniemożliwiała kamienicznikom usuwanie lokatorów z pomocą czyścicieli.

  Czy Bronio Komorusio cokolwiek zrobił dla lewicy? Nic gdyż dla niego lewica jest obca co więcej czy to nie przypadkiem w Gazecie Łybiórczej prowadzono przez cały czas kampanię w celu niszczenia lewicy.

  A poza tym ilu to jest tej lewicy w Polsce wybory pokazały, że wbrew przechwałkom rozmaitych lewaków jakoby to katolików było coraz mniej to właśnie Andrzej Duda zwyciężył. A gdzie byli Ogórek i Palikoś na dalekich miejscach nawet taki Korwin Mikke ich przegonił

 21. Całe szczęście lewica w Polsce jest bardzo skutecznie spychana na margines a razem z nią Pana poparcie i autorytet.

 22. Kłaniać to się można „rewolucji czapką do ziemi”, jak pisał nasz wybitny poeta Władysław Broniewski.
  Jest taka anegdota (nie wiem ile w niej prawdy), że jakoby sam Bierut miał namawiać Broniewskiego, by ten napisał słowa nowego hymnu Polski, bo Mazurek Dąbrowskiego jest… reakcyjny.
  No to Władziu co swój honor, rozum i talent miał, no i jednak poczucie humoru, napisał takie cuś.
  Tak mi skojarzyło a propos apelu prof. Hartmana, do którego odniosłam się już wczoraj. Niech się lepiej profesory nie biorą do robienia polityki, podobnie jak poeci, czego smutnym i jakże wymownym przykładem jest, tyle że na „prawicy”, casus Jarosława Marka Rymkiewicza.

 23. Profesorze,
  A dlaczego niby ktokolwiek ma sie klaniac komukolwiek bo ten czy ow nosi taki czy inny krawat partyjny? Ta agitka za lewica brzmi durnowato. Czy nie lepiej agitowac za uzywaniem glowy przy wyborach a nie dupy?

  Biorac pod uwage ostatnie oszalamiajace sukcesy wyborcze Lewicy i niepohamowany trend w dol jaki notuje lewica w ciagu ostatnich lat, to czy nie uwaza Pan Profesor, ze bardziej na miejscu bylby apel do niedobitkow Lewicy by zaglosowali na kandydata, ktory choc nudny i przewidywalny to zablokuje Macierewicza i reszte Hordy.

  To nie Lewicy trzeba sie klaniac a odwrotnie.

 24. Redaktor Hartmann pisze:
  „Komorowski musi zyskać dla siebie uśpiony milion wyborców”.

  Szanowny panie Hartmann,
  ten „uspiony milion” jest tak samo realny jak „dywizje pancerne”,
  o ktorych bredzil niejaki Adolf. H. dozywajac swoich ostatnich dni w berlinskim bunkrze.

 25. W czasie drugiej tury wyborów prezydenckich, wybiorę…. dobre piwo. Innego wyboru dla ludzi z lewicy nie ma.

 26. Panie Komorowski („prezydencie” w obecnej sytuacji chyb byłoby nie na miejscu), jest dla Ciebie ratunek, pokłoń się Obywatelom, na których wypiąłeś się publicznie:

  1. Pokłoń się 2 milionom Frankowiczów okradanych przy twoim milczącym współudziale przez bandę koszernych gangsterów zwaną „finansjerą”, a także Obywatelom RP zdumionym taką postawą bądź co bądź Prezydenta Polski. Podpisz ustawę unieważniającą to bezczelne złodziejstwo.

  2. Pokłoń się wszystkim Polakom, którym naplułeś w twarz poparciem kłamstwa jedwabieńskiego za pośrednictwem p. Mazowieckiego. Przeproś publicznie.

  3. Pokłoń się 95 procentom ochrzczonych Polaków, katolików i przyjmij zaproszenie na debatę w polskiej telewizji Trwam, zamiast w Rotszyldowym TVN-ie.

  4. Pokłoń się Polakom, przeciwko którym wystąpiłeś wspierając neobolszewicką ideologię gender oraz in vitro, a także o „bratniej współpracy”.

  5. Pokłoń się Polakom, których obraziłeś swoją wizytą w „parlamencie” ukraińskich puczystów, którzy napluli na Ciebie, a więc na nas wszystkich, uznając wtedy ukraińskich zwyrodnialców, psychopatycznych morderców Polaków za bohaterów.

  6. Pokłoń się Polakom, z których próbujesz uczynić pachołków szowinistycznego żydostwa, nie odrzucając bezczelnych roszczeń korporacji „Przedsiębiorstwo Holokaust”, usiłującej orżnąć nas na 65mld USD.

  7. Pokłoń się Polakom, których obrażasz utrzymując kontakty w imieniu RP z Izraelem, zbrodniczym państwem apartheidu oraz zbrodniarzem wojennym. Płyń z Flotyllą Wolności ruszającą właśnie ze Szwecji do Palestyny.

  Na razie tyle, bo w twoim wieku zbyt wielu pokłonów człowiek już nie wykona.

  A ty p. Duda się nie ciesz, jesteście obaj siebie warci, Polacy stanęli dziś wobec wyboru między dżumą, a cholerą, a decydować ma o tym manipulowany elektorat intelektualnego syfilisu. Głosowałeś w PE za izraelskimi zbrodniarzami wojennymi, więc nie rżnij tu głupka, moim zdaniem jesteś zwykłą marionetką pod ścisłym nadzorem. Występujesz przeciwko JOW-om, a także przeciw obcięciu finansowania partyjniaków przez Społeczeństwo, wspierasz in vitro, masz ewidentną schizofrenię: mówisz, że jako Duda jesteś przeciw in vitro, ale jako prezydent będziesz za. Zatem wszystko co deklarujesz można o kant tyłka rozbić. Dziś wydajesz się mniejszym złem, ale już wkrótce będziesz miał za co kłaniać się Polakom, tak jak tamten. Kiedy już „wygrasz”, to też będziesz odpalał chanukowe świece w Sejmie i chadzał tylko na krótkiej smyczy.

 27. kenzo_bojownik
  14 maja o godz. 5:27
  Czy się platforma z Kukizem będzie mocować, to odrębna sprawa.
  W każdym przypadku, ze skutkami mocować się będzie ten, co w Polsce żyje.

 28. Ha ! Ha ! Hartman !
  Jestem osobą nie tak pięknie wykształconym jak
  magister: Ęcki
  lub
  profesorek : Otworek
  (żeby nie napisać Rozporek)
  Bywa tak że kiedy odsuwasz zamek;
  (jaki zamek?)
  Wynurza się
  (nie mylić z wydłuża)
  się coś.

  Czasami spoglądając tak z ciekawości na wyuczonych mądrali
  żal mi Was.
  Jak to wam ciężko z ta wiedzą
  Jakie macie problemy i ile się musicie namęczyć z tymi prostymi sprawami.

  Jednym słowem jesteście tacy zagubieni i sztuczni.
  Używanie wyrafinowanych słów.
  Kombinujecie jak koń pod górkę
  Jajca !
  A myślicie że jesteście tacy mądrzy.
  Jajco.

 29. nie Ispi, nie popieraj prosze. Nie tym razem.
  Jezeli jakas czesc elektoratu poprze obecnego prezydenta, nic sie nie zmieni. A jezeli cokolwiek sie zmieni to na gorsze. Nie wyrosnie zadna nowa lewica. Posce potrzeba zapukac w dno od spodu. Czy to za sprawa kukiza, czy dudy czy kogokolwiek. Bo status quo to przedluzanie obecnej sytuacji ktora i tak grozi nieobliczalnym wybuchem. Ja sie dziwie ze ludzie jeszcze nie wyszli na ulice. Slowo honoru… podziwiam cierpliwosc…
  Wiec jezeli nie sie zmieni to katastrofa.

 30. Jakim cudem Prezydent Komorowski ma się kłaniać lewicy, skoro sama lewica dobrowolnie i pędem na kolanach mu się kłania?

  Prezydent Kwaśniewski pierwszy złożył pokłony na klęczkach i błagał lewicę o wsparcie prawicowego kandydata urzędującego prezydenta, za co otrzymał uścisk.

  To samo Hartman dwoi się troi, nawet błagał: „Leszku, poprzyj Bronka!”. Lewicowiec błagał lewicowca, aby poparł prawicowca, to naprawdę cud.

  Prawicowiec Komorowski nie miałby rozumu, aby się kompromitować proszeniem lewicy, skoro sama lewica leży przed nim plackiem i to bez żadnych warunków…

 31. @janusz z

  Ty przypadkiem to miales ostatnio jakies nieszczescie w rodzinie czy inna traume? Bo bredzisz niemilosiernie. „Czy leci z nami lekarz psychiatra?”

 32. Na razie wg Giertycha, który radośnie gadał w telewizji- to prezydent Kwaśniewski „złożył hołd pruski”, opowiadając się za . Komorowskim. Niech pan też odda taki pokłon- lubi pan przecież Giertycha tak samo jak kocha teraz PO.

 33. Jeszcze jedno jeżeli lewica ma się odrodzić kiedykolwiek to poprzez pracę od dołu poprzez bronienie słabszych oraz udzielanie pomocy poprzez wspieranie demokracji inicjatyw mieszkańców. To właśnie robili działacze lewicy.

 34. Jakbyś przy tym był panie markiewiczu, istotnie jako Obywatela spotkało mnie spore nieszczęście – konieczność obserwacji walki pomiędzy dwoma szulerami, o której wyniku ma zadecydować idiota.

 35. Prof. Jan Hartman żyje w złudzeniu, że może się odrodzić lewica w jej starym wydaniu; Palikota, Hartmana,Millera, Kwaśniewskiego….
  To się nie wróci. Jak mówią Czesi…
  Profesorze, bez lewicy nie da się żyć. Ona musi być. Jak zero przy jedynce.
  Baba przy chłopie.
  Właśnie się rodzi, wyborcy 10 maja ją określili, a nawet namaścili,
  ma duże poparcie, nazywa się PAWEŁ KUKIZ.

  Naszym zdegenerowanym elitom ciężko przełknąć ten pasztet, który sami sobie wyprodukowali.
  Czym?
  Bezmyślnością.
  Filozof pewnie wie, że bezmyślność stoi w pobliżu nieszczęścia.
  Wie również ,że przyczyną bezmyślności jest kłamstwo, które politycy, ekonomiści, publicyści, naukowcy – wszyscy zajmujący się polityką — puszczali w stosunki międzyludzkie, ludziom na pożarcie, na ich ogłupienie.

  I mamy nieszczęście. Kandydatów na najwyższy urząd w państwie,którzy
  chodzą po prośbie, proszą wsparcie, za pomocą cukierków, kawy, obłudnej propozycji referendalnej, uśmiechów — kupują sobie głosy wyborcze.
  A o czym zapomnieli; lista jest długa, zapomnieli o myśleniu,rozumie, który powinni posiadać, na jako takim poziomie, szacunku do drugiego człowieka,że wyborca jest podmiotem, że o niego mają się troszczyć.

  Tej prawdziwej troski o wyborcę, w tym co czynią kandydaci, praktycznie
  nie widać. Widać, że kombinują, jak tu zrobić, żeby się nic nie zmieniło,
  żeby trwał układ: PO-PIS.

  Mają to, na co zasłużyli. Ci nasi wybrańcy.

 36. Honorowy komitet poparcia Bronisława Komorowskiego stał się właśnie uboższy o jedno nazwisko. Oficjalne poparcie dla prezydenta wycofała bowiem Joanna Szczepkowska. W skierowanym do Kancelarii Prezydenta liście aktorka wyjaśniła, że nie jest w stanie wspierać kandydata, który „w jedną noc zmienia poglądy i dostosowuje je do doraźnych potrzeb kampanii”.

 37. Prezydent w dalszym ciągu cieszy się poparciem szeregu znanych osób. Do jego kandydatury przekonują m.in. Marcin Gortat, Grzegorz Turnau, Daniel Olbrychski, Andrzej Grabowski, Janusz Gajos, Krzysztof Penderecki, Przemysław Saleta, Krzysztof Materna i Andrzej Wajda.

 38. mam jednak nadzieje iz to nikogo nie zmyli…

 39. do le_mon

  Pytanie do prezydenta brzmialo nie – “jak przeżyć za dwa tysiące?” – tylko, jak z taką pensją kupić mieszkanie. No rzeczywiście się nie da 😉

  W związku z powyższym ja mam też dwa pytania do Ciebie. Czy można żyć bez mieszkania własnościowego i czy potrafisz dyskutować bez przytaczania kłamliwych lub przekręconych argumentów?

  Kłaniam się

 40. @takei ma rację ,że Komorowski nie musi się kłaniac lewicy.Zwłaszcza kawiorowej.Rządy PiS grożą jej eksterminacją.PO jej sprawki zna ,kooperowała często w tych sprawkach aktywnie i niczym nie zagraża.
  Z umiłowaniem demokracji liberalnej u tej lewicy jest jak z umiłowaniem lewicowości u M.Edelmana „poszedłem do AL bo AK chciał mnie zastrzelic

 41. Pięć lat temu byłem w komitecie honorowym kandydata na urząd prezydenta Bronisława Komorowskiego.
  A gdzie Pana nie było?

 42. A ja wizjoner,optuję za wygraną Dudy,co w na jesieni spowoduje klęskę prezesa.Bo wtedy nawet jak wygra wybory ,to nie stworzy rządu.Ale jestem pewny że PIS wyborÓw nie wygra.Wodzowie skrajnie niezależni ,nie uzyskają wsparcia ,bo ta skrajność daleka jest od rozumu.A Polacy to mądry naród.Gdy wygra prezydent,może być inaczej ,i w tej sytuacji Duda to tylko grypa a przyszlły premier- Prezes -ospa połączona z Dżumą i cholerą.

 43. niestety, nie jestem juz polska obywatelka…. ale gdybym byla…i mogla glosowac…z pewnoscia nie Komorowski. Po babci jestem rewolucjonistka i wierze iz jedynie destabilizacja struktur moze dac szanse na odrodzenie LEWICY… tej z prawdziwego zdarzenia. nie skazonej Millerem, Ogorek, Kwasniewskim. I nawet w miare dalekiej od Cimoszewicza.

 44. Ultraprawicowcy z ZChN-u mogą być dumni, osiągnęli coś cudownego:
  „Pogłoski o tym że słynny Misio – czyli minister Michał Kamiński intensywniej wkracza do kampanijnej rozgrywki potwierdziłem naocznie. Gdy wyjeżdżałem z Belwederu, Kamiński właśnie do niego wchodził. Głównym wejściem.”

  Lewicowy Hartman może też być dumny, że ma takiego towarzysza walki o wygraną prawicowca.

  http://fakty.interia.pl/raporty/raport-wybory-prezydenckie-2015/opinie/news-barwy-kampanii-2-0-misio-wchodzi-do-belwederu-glownym-wejsci,nId,1733173

 45. misiek w grze? 🙂 bedzie ostro… to jajcarz

 46. Jeszcze masz szansę p. Komorowski. Co prawda „obóz płomiennych patriotów” różnych Karnowskich, Ziemkiewiczów itp. (pisze o nich red. Misiak w swojej ostatniej książce) podchwycił temat Frankowiczów, opublikowali nawet na wPolityce.pl artykuł, że jutro p. Duda spotka się z przedstawicielami Frankowiczów „Stop Bankowemu Bezprawiu”, ale kiedy jeden z komentatorów zadał pytanie:

  „Jerzy
  Panie Duda: czy oświadczysz podczas tego spotkania, że w ciągu miesiąca wniesiesz do Sejmu ustawę unieważniającą „kredyty frankowe” nakazującą przeliczenie ich wg kursu z dnia umowy oraz rozliczenie?” – żywa dotąd dyskusja na kilka minut utknęła. A po kolejnym, poniższym pytaniu została całkowicie zakończona:

  „Jerzy
  Proszę się nie dać nabrać na ustawę o eliminacji klauzul nielegalnych – nic nie rozwiązuje, a gwarantuje bankom pełną legalność zmodyfikowanych umów. Trzeba unieważnienia, w oparciu o te klauzule.”

  Masz więc wciąż szansę – pokłoń się Frankowiczom, to zresztą twój obowiązek, zamiast dawać się wodzić za nos wrogom ze swego własnego sztabu, którzy z premedytacją ośmieszają Cię tej w kampanii już na każdym kroku. Weź flintę, pogoń szemrane towarzystwo, bądź sobą i bądź mężczyzną, inaczej za parę dni będziesz mógł w Ruskiej Budzie za Stanisławem Wyspiańskim zanucić:

  „Miałeś, chamie, złoty róg, miałeś, chamie, czapkę z piór: czapkę wicher niesie, róg huka po lesie, ostał ci się ino sznur.”

  http://wpolityce.pl/spoleczenstwo/244467-nasz-news-na-jutro-andrzej-duda-zaprosil-ruch-stop-bankowemu-bezprawiu-chce-rozmawiac-o-dramatycznej-sytuacji-milionow-polakow

 47. Posłuchał.Prezydent posłuchał. Niezłe przemówienie w Łodzi.
  I cóż uczyni Pan z takim kapitałem?
  Gratulacje.

 48. @Lubicz56
  No to rzeczywiście problem 🙂 Kajam się i biję w piersi 😉
  Jak ja śmiałem tak napisać o najlepszym prezydencie tysiąclecia a może i dziesięciu tysiącleci?
  A jakie ma znaczenie jak dosłownie brzmiało pytanie? Nie byłem przy tym i sprawę znam tylko z mediów. Faktem jest że ten facet nie ma pojęcia o problemach przeciętnego Polaka. To jest istotne, a nie jak brzmiało pytanie.
  Poza tym, jeśli już ktoś coś przekręcił to raczej nie ja. Pretensje szanowny pan niech kieruje do tak zwanych dziennikarzy 😉 http://wiadomosci.onet.pl/kraj/bronislaw-komorowski-radzi-jak-zyc-za-dwa-tysiace-zlotych/wp69g4
  Albo tu http://www.tvp.info/20042056/jak-zyc-za-dwa-tysiace-zlotych-miesiecznie-komorowskiego-zaczepil-dociekliwy-chlopiec
  Czyżby szanowny pan insynuował że TVP podaje „kłamliwe lub przekręcone argumenty”? 😀 Nieładnie…
  A co szanowny pan powie na resztę moich zarzutów w stosunku do Komorowskiego? Też poprzekręcałem jakieś fakty?

 49. Platforma Obywatelska trzyma się jednak pewnych ważnych standardów, zasad, norm moralnych (chociaż także zalicza wpadki i popełnia błędy – nikt przecież nie jest doskonały i nikt błędów nigdy nie popełnia, chyba, że nic nie robi, tylko trwa w bezczynności i innych krytykuje), rzetelnie pracując dla naszego kraju, dla całej jego społeczności. Natomiast PiS depcze wszelkie normy, zasady i stosuje tę samą taktykę, co niegdyś Hitler, podsycając ludzkie frustracje, spowodowane trudnościami w przystosowaniu się do życia w wolnym kraju, w którym nikt już nikogo nie może prowadzić za rączkę i mówić mu, co ma robić, co ma myśleć, co ma czynić, i każdy sam jest odpowiedzialny za własne położenie i za własne szczęście, za własną dojrzałość i zdolność samodzielnego zaspokajania własnych potrzeb i aspiracji, mamiąc ludzi regresem i drogą na skróty. A konkretniej – z jednej strony, pustymi obietnicami, bez pokrycia, a z drugiej szerząc swój autorski, jednostronny, kłamliwy defetyzm, że wszystko zmierza do ruiny i tylko oni mogą Polskę wybawić od zła wszelkiego i wszelkiego zamętu, wskazując wspólnego wroga (ich politycznych przeciwników), który jest przyczyną wszystkich nieszczęść Polek i Polaków, czyli osobistych frustracji ludzi (które ludziom o niskim poziomie świadomości łatwiej rzutować na innych, na „kozłów ofiarnych”, czynionych na ogół z ludzi otwartych na życie, kulturalnych i akceptujących rzeczywistość), spowodowanych tym, że boją się oni rzeczywistości i nie chcą się do niej przystosowywać, a nawet jej uznawać. Niezmiernie to infantylna, niska i głupia gra, ale wygrywana na emocjach frustracji osobistych i uderzająca w najczulsze struny – deficytu miłości z dzieciństwa, w każdym z nas. Dlatego ich manipulacje tak „wchodzą” w ludzi pogrążonych w nieświadomości, co do prawdziwej istoty swych problemów, jak w masło, całkowicie ich obezwładniają, bo omijają racjonalne myślenie (nowej kory) i uderzają wprost w (niższe ewolucyjnie rejony mózgu) emocjonalne potrzeby niezaspokojonego dziecka, żyjącego w każdym z nas. To manipulacja najprostsza z prostych, prymitywna i niska, w której głównym strategiem jest Prezes, umiejętnie manipulujący nie tylko swoimi ludźmi, ale i tłumem. Ale jak widać, ona jest bardzo skuteczna i otumania ludzi lepiej niż alkohol i narkotyki. I tu właśnie, w tej niskiej manipulacji, pies pogrzebany. Stosując tę manipulację, prostaczek może wygrać z inteligentnymi, normalnymi ludźmi, i zawładnąć emocjami tłumów, podobnie jak kiedyś uczynił to Hitler, który sam będąc niekochanym dzieckiem, umiał cynicznie i sprytnie grać na niezaspokojonych (w dzieciństwie), emocjonalnych potrzebach mas. Jeżeli wygra PiS, wygra tym samym obłęd, cynizm, arogancja, paranoja, ogłupiająca manipulacja i kłamstwo. Opisaną powyżej manipulację, próbują też stosować Kukiz i Korwin – Mikke, ale potężniejszy manipulator – Prezes, w końcu ich wchłonie, jako przystawki (tak jak podczas jego poprzedniej udanej manipulacji, wchłonął swoje dwie przystawki, Samoobronę i LPR – słabszych od niego manipulatorów), o ile damy się ponownie ograć Prezesowi i jego manipulacji… Gdyby ponownie udała się Prezesowi jego wybitnie szkodliwa manipulacja, bardzo straciłoby na tym państwo polskie i całe społeczeństwo, czyli my wszyscy. https://youtu.be/zV52uufxWSQ

 50. Dzisiejsza „gazeta wyborcza”, artykuł Ernesta Skalskiego, fragment:

  „Czy nie wydaje się państwu, że gdyby istniało autentyczne zapotrzebowanie dużej części społeczeństwa na silną partię lewicową, toby już ona była?
  A w niedzielnych wyborach to jej poważny kandydat na prezydenta byłby kandydatem do drugiej tury, Aleksander Kwaśniewski, twórca SLD, nie mówiłby zaś – zgodnie z prawdą – że jego twór znajduje się w okolicy dna.
  O potrzebie silnej lewicy stale mówią lewicowi politycy, publicyści o lewicowych poglądach, liczni artyści i naukowcy. Artykuł profesora Hartmana w „Gazecie Wyborczej” to już nawet był nie apel, ale skowyt.”

  Cały tekst: http://wyborcza.pl/1,75968,17912482,Sorry__lewico__taki_mamy_klimat.html#ixzz3a8EvfVGG

  Bez jakiegokolwiek komentarza.

  (aha, twój komentarz czeka na moderację u demokraty i lewicowca Hartmana)

 51. Pan Hartmann pisze:
  „Prezydencie, pokłoń się lewicy!”

  Szanowny panie Hartmann,
  Problem w tym, ze jak sie czlowiek klania, to jednoczesnie wypina d….,
  a jak czlowiek wypina d……., to bardzo latwo moze zostac wy…..chany.
  I istnieje niemale prawdopodobienstwo, ze tak sie wlasnie stanie.

 52. kenzo_bojownik
  14 maja o godz. 12:35
  Czyli ikony PRL-u.

 53. Po co Komorowski miałby umizgać się do lewicy, skoro wie, że ta i tak na niego zagłosuje jako na mniejsze zło od Dudy? Choć moim zdaniem przez pięć lat sprawował urząd dobrze. Drażniło mnie tylko otaczanie się hierarchami kościelnymi. Ale w końcu konwencję antyprzemocową podpisał i to bez większych wahań. Może gdyby dostał do podpisania ustawę o związkach partnerskich, to też by podpisał. Nie dostał tylko takiej szansy od koalicji rządzącej

 54. Lewicy nie ma w III RP. Można sie kłaniać populistycznym obiecankom prawicy, która nie spełni obiecanek , ale odwlecze polski Majdan o nastepną kadencję.
  Globaliści europejscy powiększając UE czerpali wzorce z czasów kolonialnych , zamieniając kraje które przyłączali w gubernie pozbawione własnych banków i własnych fabryk. Organizatorzy tego eksperymetu czerpali dla własnej korzyści siłę roboczą najtańszym kosztem z imigracji ludzi młodych z krajów podbitych.
  Efekty tej kolonialnej szkoły utworzyły sztuczne hybrydy ustrojowe w tych przyłączanych, skolonizowanych krajach , pozbawionych własnych elit, własnych mediów i własnej armii. Kraje te zamieniono na magazyny importowanych towarów i na montownie z importowanych z zewnątrz podzespołów.
  Jeżeli tak to miało być , to efekty zobaczymy w najbiższych latach. Te hybrydy ustrojowe okazują się bezradne i podatne na manipulację z zewnątrz. Decyzje podejmowane pod presją z zewnątrz , narzucające nowe obyczaje, moralnie obce, a pozornie nowoczesne sa przyjmowane z obrzydzeniem i konsternacją .
  Politycy krajów podbitych są pozbawieni autentyczności , a wasalizm ich jest odrażajacy.
  Te elity trzeba wymienić , bo one nikogo nie reprezentują.

 55. Okazuje sie, ze Komorowski uslyszal apel Hartmana !

  Pinoczet Kaminski doradzil Komorowskiemu zalozenie trampek i koszulki z Che Guevara na wizyte u Wojewodzkiego.

  Podobno maja rozmawiac o dmuchaniu ukrainskich sprzataczek gdy na czworakach szoruja panskie podlogi.
  Bedzie wiec o ludziach pracy calkiem lewicowo.

 56. No i po zawodach panie Komorowski, masz pozamiatane. W relacji z dzisiejszego spotkania przedstawicieli Frankowiczów z p. Dudą czytamy:

  „Andrzej Duda dał nam słowo, że jako prezydent w 3 miesiące złoży ustawę, która uzna tzw. kredyty walutowe za złotowe!

  Dziś rano Andrzej Duda przyjął delegację ruchu Stop Bankowemu Bezprawiu i złożył nam obietnicę, że – jeśli zostanie prezydentem – w pierwszych 3 miesiącach urzędowania prześle do parlamentu prezydencki projekt ustawy, która zmusi banki do przewalutowania tzw. kredytów walutowych na złotowe po kursie z dnia podpisania umowy.”

  Chociaż wyniki są już dawno znane, pozostaje chyba głosować i trzymać go potem za słowo, rozliczać z każdej sensownej deklaracji. Cóż, żegnaj p. Komorowski – hasta la vista!

  https://www.bankowebezprawie.pl/andrzej-duda-spotkal-sie-z-ruchem-stop-bankowemu-bezprawiu/

 57. Janusz Z
  Duda dał już nie jedno słowo. Wszystko wszystkim da i załatwi. W trzy miesiące.
  Teraz, im bliżej do mety obydwaj panowie ścigają się na obietnice. Śmiechu warte!

 58. mag

  Chyba zdaje sobie z tego sprawę Partia Frankowiczów, która – sensacja! rewelacja! – zdecydowała się poprzeć p. Dudę…, ale z poniższymi zastrzeżeniami:

  „Oświadczamy, że Partia Frankowiczów zdecydowała się poprzeć w wyborach prezydenckich p. Andrzeja Dudę. Wzywamy naszych sympatyków do głosowania na tego kandydata, o ile w nadchodzących debatach telewizyjnych publicznie, wobec milionów Polaków wyraźnie potwierdzi swoje zobowiązanie dane wszystkim okradanym przez finansjerę Frankowiczom w Polsce.

  Potwierdzenie tego zobowiązania na debatach, lub jego brak pozwolą nam z całą pewnością stwierdzić, czy p. Duda jest li tylko zdalnie sterowanym, cynicznym populistą, gotowym w wąskim gronie obiecać wszystko wszystkim, czy też istotnie człowiekiem dobrej woli, odpowiedzialnym za swoje słowo. Mamy nadzieję i wierzymy dziś, że to drugie, a oddając swój głos, będziemy mieli prawo rozliczyć go z tej obietnicy i na pewno to uczynimy. Są nas 2 miliony, nie bądźmy bierni.”

  http://polskapartia.org/index.php/poprzyj-a-dude-jesli

 59. Finanasjerę Orban utemperował.
  Jak PiS bedzie miał większośc parlamentarną to z pomocą partii/ruchu Kukiza może skorzystac z rozwiazań węgierskich.Ich doswiadczenie wskazuje,że finansjera postępuje racjonalnie jak się ją przycisnie.
  Ale jak PiS nie zdobędzie wiekszosci jesienią br to frankowicze wzniecą powstanie a Duda wesprze. Już dawno nie było powstania.Zwłaszcza ze wsparciem pezydenckim.Do dyspozycji jest nowa infrastruktura podziemna ufundowana przez Bufetową.

 60. abchaz
  Uważasz, że powstańcy frankowicze przy wsparciu Dudy będą się naparzać w obu liniach metra z złotówkowiczami?

 61. Do wyborów prezydenckich w II turze zostało 9 dni. Obaj kandydaci, prezydent Bronisław Komorowski i marionetka „wodza” partii narodowo-katolickiej, prowadzą intensywną kampanię wyborczą. Dzisiaj widziałem w telewizorze wiec wyborczy tej marionetki w Dąbrowie Górniczej, do niedawna matecznika lewicy, zwanej stolicą Czerwonego Zagłębia. Wiec ten zgromadził kilkuset wyznawców kato – narodowej prawicy, którzy z zapałem bili brawo populistycznym zapewnieniom tego klona Jarosława K., że jego zwycięstwo w walce o prezydenturę przyniesie raj na ziemi zagłębiowskiej i śląskiej: umożliwi pracę górnikom, gdyż zasoby węgla kamiennego wystarczą na 200 lat, decyzje nowo wybranego prezydenta pozwolą na sanację przemysłu, dadzą pracę młodym ludziom, obniżą wiek przechodzenia na emeryturę. Zachwycony tłum uczestników tego wiecu, sterowanych przez aktywistę PiS, krzyczał: „zwyciężymy!”. Żaden z uczestników nie zapytał o koszty tych pustych obietnic. Mieliśmy przed oczami powtórkę wiecu z wyborów prezydenckich z 2000 r., którego bohaterem był Stanisław Tymiński.

 62. Ispi
  Nie ty jeden masz skojarzenia z Tymińskim. Mnie tylko przeraża skala ciemnoty „ciemnego ludu”.

 63. Mag z 15 maja o godz. 17:18

  Państwo takie jak Polska, zamieszkałe przez 2 plemiona: na wschodzie przez wyznawców „religii smoleńskiej” a na ziemiach zachodnich i północnych (czyli Ziemiach Odzyskanych),i w Wielkopolsce przez przesiedleńców, ich dzieci i wnuków z Kresów II RP, od 70 lat buduje swoją narodową tożsamość. Ten proces zjednoczenia Polaków w jeden naród jest utrudniany przez armię ok. 40. tysięcy księży i zakonników kościoła rzymsko – katolickiego, dowodzonych przez ponad 100 hierarchów (kardynałów, arcybiskupów i biskupów), którzy od kołyski, przez okres przedszkolny i szkolny indoktrynują dzieci i młodzież na lekcjach religii. Efekty tej watykańskiej polityki wyraźnie zobaczyliśmy w I turze wyborów prezydenckich, w czasie których III RP podzieliła się na dwie połowy: na wschód od Wisły na wyborców Dudy, na zachód od Wisły przez wyborców walczącego o reelekcję prezydenta Bronisława Komorowskiego. Gdy do II tury wyborów prezydenckich pozostało tylko 9 dni, aktualna wojna polsko – polska między PO i PiS stała się wojną gorącą. Trwa bój o to, czy zostanie zachowana III RP, czy też nastąpi powrót IV RP. Wyborcy o tym zdecydują 24 maja 2015 r. Zakończenie tej wojny nastąpi w październikowych wyborach do Sejmu i Senatu. Jej wynik będzie procentował przez kolejne 4 lata do 2019 r.

 64. Ispi
  Skocz na blog Kowalczyka.
  Tam się toczy ciekawsza dyskusja niż tutaj.

 65. Gdyby Hartman (lewica) miał wór pieniędzy, Prezydent;Kandydat od razu by się kłaniał i to w pas. Jak np. ludowcom: 3 miliard na stół wyłożył minister ludowców i Prezydent od razu popędził z niziuteńkim pokłonem.

  Swoją dróżką: majstersztyk: bogaci dostaną 3 mld, biedacy (100 tysięcy młodzieży) ochłapy, Prezydent głosy poparcia. Wszyscy zadowoleni, zwłaszcza że pieniądze podatników.

  Stracą np, profesura (a więc Hartman), uczelnie, badania naukowe, ale profesura raz) nie ma 3 mld, a dwa) i tak już się kłania prawicowemu Prezydentowi. Majstersztyk.

 66. A drugi majstersztyk to referendum dot. finansowania partii. A jakże: PO i PiS stać na to, aby partie nie były finansowane z budżetu. Ale lewicy nie stać, lewica zostanie na lodzie, nawet do Sejmu nie wciśnie choćby jednego posła.

  Trzeci majstersztyk: JOW-y, z lewicą będzie tak, jak w Senacie. I gra. Prawica bierze wszystko, biedacy na lodzie albo emigracja. No, ale skoro lewica ma tylko 5 % poparcia i skoro Hartman z lewicy nawołuje do głosowania na prawicę, czemu się tu dziwić. Adieu!

 67. Komorowski przed apelem musi wybadać jak zachowają się prawicowcy w jego kompanii.
  Jak wybada to zadecyduje co mu się opłaca. Kiepsko to widzę. Jak zaapeluje to tak, aby swoich nie zrazić.

 68. Przeczytalam list otwarty Jana Maciejewskiego i nabralam nadziei. Myslalam ze jedynie kompletna destabilizacja struktur w postaci duzej wygranej Kukiza moza dac nadzieje na realne zmiany a tu bec! Odezwali sie mlodzi. I juz niekoniecznie glosami trollow ale sensownym okresleniem realnej sytuacji. Wiec jezeli nie lewica w moim staroswieckim rozumieniu to wlasnie ta sila ma szanse zmienic moj kraj. Ufff… co za ulga!

 69. Do zmian może doprowadzić pokolenie młodych, wychowanych w wolnej Polsce.
  Jak kiedyś znaczna część, pomimo usilnej indoktrynizacji, nie dała się zwieść niby komunistom tak i teraz nie dadzą się tym wszystkim co wiedzą lepiej.
  Kukiz pokazał, że jednak da się coś zrobić, że beton można rozkruszyć.
  Chwała miu za to.

 70. Korwin-Mikke o ”wolnosci niewolnika od pasa w dol” czyli o seks-edukacji w ustroju niewolniczym
  https://www.youtube.com/watch?v=iCI4GqLXnfA

  Pawel Kukiz i u Kuba Wojewodzki recytuja razem wiersz Pawla Kukiza w programie Kuby Wojewodzkiego
  https://www.youtube.com/watch?v=Zw6jMH-_rvo

 71. @mag
  nie będą .Mój wnuk Bartek ,osiadły na Kabatach jest jednoczesnie frankowiczem i złotówkowiczem (samochód).Podobnych wielu ma w zasięgu dzielnicy.
  Będą naparzac się z oddziałami szybkiego reagowania (dawniej ZOMO) wysłanymi przez Bufetową .Korzystajac z infrastruktury udostępnionej przez Bufetową.Duda wesprze stronę wygrywajacą.Bufetowa ,by nie wesprzec Dudy ,wyda ,po cichu,rozkaz ZOMO, by stały z bronią u nogi jak nakazuje tradycja.Frankowicze/złotówkowicze zwyciężą i ufundują, ze wsparciem CITY BANK ,”Pomnik nieznanego Frankowicza” przy którym dziatwa będzie składac kwiaty i zaciągac warty honorowe w każdą rocznicę zwycięstwa.
  O Bufetowej nikt wspominac nie bedzie.Historia ,jak wiadomo ,rzadzi się tylko polityką historyczną.

 72. abchaz
  Eee, to mnie rozczarowałeś. Jak już pomnik, to poległego Lecha
  Kaczyńskiego.
  Wiem że to mocno średni dowcip, ale na miarę czasów i tych wyborów.

 73. sztubak (z g.10:28)
  Gdzie ty widzisz ten skruszony beton?
  Właśnie pozostały na placu boju dwa betony, co jeden to lepszy i wzięły się łby.
  Z betonów to tylko tzw. lewica prawie zanikła, samosięlikwidując.

 74. Jest szansa, że lewica zdechnie na własne życzenie. Miller zostaje. Dał na pożarcie jakiegoś Aleksandrzaka, który wziął na siebie klęskę wyborczą. Oni już faktycznie swoich wyborców i członków uważają za skończonych durniów.

 75. Panie Hartman nie moze Pan w zamian za poklon lewicy zalatwic Komorowskiemu poparcia B&B.
  Bylo by po klockach.

 76. Ale to przeciez Lechu Kaczynski was ponownie zlegalizowal…

 77. P.Hartman

  „Pięć lat temu byłem w komitecie honorowym kandydata na urząd prezydenta Bronisława Komorowskiego. W nagrodę do niedawna zapraszano mnie trzy razy w roku na pałacowe wyżerki”.
  Powinien Pan również dodać :
  byłem dzięki temu w szanownym gremium, komisji etyki w ochronie zdrowia przy ” – wielce szanownym byłym działaczu lewicy” Arłukowiczu.
  Nie sposób również zapomnieć, kiedy stałem się stałym recenzentem ubeckich TV i etc.!
  W tym cytowanym zdaniu, odkrywa Pan zasadniczą dla was sprawę.
  Myliłby się jednak ten, kto twierdziłby, że to czysty oportunizm.
  W Pana przypadku to dużo „głębsza materia”, lecz nie na tą opowieść.

  Pański apel do P Komorowskiego uważam za pretekst, jest bowiem naprawdę skierowany bezpośrednio do lewackiej strony układu publicznie mobilizując go.
  Trzeba podkreślić rozproszonego układu, w którym każda sierota chciałaby „zająć się”-matczeniem pozostałemu rodzeństwu.
  Podobny sens mobilizowania do działania miał występ telewizyjny znanej osobistości,
  znanej jako „Gebels-stanu wojennego”, który to jegomość w oparach wódy i dymu oraz przebraniu Biskupa, wskazywał gdzie obecnie przebywa „przewodnia siła narodu” czyli strefa wpływu. Gdzie należy lokować głosy.
  Utrata wpływów, przez tych byłych i obecnych „obrońców narodu”,
  zagraża nie tyle samym Polakom co właśnie tym wielokrotnie z kompromitowanym modelarzom umysłów.
  Brak możliwości szerzenia wątpliwych ideologii , utrata z tego tytułów profitów i wpływów, będzie skutkiem odcięcia tej „zakały polskiej rodziny” przez nowe władze.
  Tu rodzi się strach i apele.

 78. Panie Profesorze, cale moje zycie glosowalem na lewice. Stad nigdy nie glosowalem na PiS. Ale obecnie zaglosuje i to w sposob przemyslany. PO/PSL rzadzi od 8 lat, a wczesniej jako UW dodatkowych 7-8. Stad ponosi calkowita odpowiedzialnosc za wielki dlug publiczny, sluzbe zdrowia, rynek pracy, edukacje, armie, wyprzedaz tak strategicznych sektorow jak banki i telekomunikacja, stan nauki, badan, technologii,, itd.. Praktycznie gdzie nie patrzec, to wszystko zostalo popsute, wyprzedane i obsadzone niekomeptentnymi kolesiami. Zwyczajnie martwie o moja przyszlosc i przyszlosc mojej rodziny. Glosowanie na Dude oznacza mozliwosc powiedzenia tym ludziom ‚do widzenia’. Bardziej ich nie lubie, niz boje sie PiSu. Co mi PiS moze zrobic? Problem bedzie mialo troche kapusi z czasow komuny i aferzystow z postkomunitycznej nomenklatury. Dla zwyklego obywatela to nie problem. ZADEN.

  Aha. I problem beda mialy takie czasopisam i gazety jak WYborcza, czy Polityka, poniewaz skoncza sie milonowe reklamy ze spolek skarbu panstwa, przez co jestescie tak wierni wladzy. Ale, zgodzi sie Pan Profesor, to tez nie problem.

  I wlasnie dlatego Duda z PiS wygra. Poniewaz tacy lewicowi obywatele jak ja zaglosuja na niego w nastepna niedziele. PBK nie musi mi sie klaniac, bo z zasady na niego nie zaglosuje, chociazby dlatego, ze wg wikileaks chcial sprzedac panstwowe lasy na roszczenia https://www.wikileaks.org/plusd/cables/09WARSAW78_a.html

  Uprzejmie pozdrawiam i byle do wyborow;o) Niech sie swieci demokracja.

  A Pan poslem juz nie zostanie. Jest Pan niewiarygodny dla lewicowych wyborcow przez swoja dotychczasowa dzialnosc, poza tym ta zabawa w loze… Ciekawi mnie tez, jakie jest Panskie zdanie (i Pana lozy) w kwestii sprzedazy lasow panstwowych celem zaspokojenia roszczen finansowe pewnych srodowisk.

 79. .

  —DODO—

  DUDA =>DUDO=>DODO,
  Duda = FOSSIL

  keep DODO extinct !

  NIE GLOSUJ NA NIEGO!

  ~

 80. Na stronie Ruchu Kontroli Wyborów siepoliczymy.pl kolejne wyniki wyborów, z ponad 7 tysięcy komisji; nie bardzo rozumiem, przydałby się jakiś komentarz organizatorów:
  Komorowski: 39,1%
  Duda: 32,00%
  Kukiz: 17,9%
  http://farm8.staticflickr.com/7767/17750249425_2d34409170_b.jpg

  W związku z tym, jako Obywatel miałbym kilka pytań jutrzejszą debatę do kandydata p. Dudy, tak dla jasności i proszę o szczere odpowiedzi, bo jak jakiś pismak potem coś wywęszy, to będzie żenada, obciach i popelina:

  1. Czy jest pan masonem, a jeśli tak to w jakim stopniu i z jakiej loży? Proszę także sypnąć ewentualnych koleżków – pro publico bono, Naród ma prawo wiedzieć.

  2. Jeśli nie (na pewno?), to czy jest pan szczerym, czynnym katolikiem, to znaczy takim, dla którego Pismo Święte jest prawem najwyższym i czy stanowi pan świadomą część prawdziwego Izraela, czyli wspólnoty katolickiej, ludu Bożego?

  3. Dlaczego w Polsce, której ca. 95% Obywateli jest ochrzczonych, nie przyjął pan zaproszenia od katolickiej Telewizji Trwam na debatę, a przyjął pan zaproszenie prywatnych telewizji TVN, Polsat oraz tzw. Telewizja Polska? A nawet od p. Kukiza.

  4. Czy – tak czysto teoretycznie – kandydując na prezydenta państwa Izrael, gdzie byłoby ca. 95% obrzezanych, miałby pan odwagę odmówić udziału w debacie organizowanej przez telewizję rabiniczną, oglądaną codziennie przez miliony wiernych?

  5. Skoro wiedział pan o ostatnim ludobójstwie państwa Izrael w Gazie, dlaczego głosował pan w PE przeciwko Palestynie i jakie niebezpieczeństwa dla Polski rodzi pana postawa w przypadku wygrania wyborów, w sensie, czy jako prezydent RP będzie pan posłuszny woli obcego kraju? BTW, Watykan uznał Palestynę jako niepodległe państwo – wiwat papież Franciszek!

  6. Czy jako prezydent zerwie pan natychmiast stosunki dyplomatyczne z gabinetem ukraińskich puczystów, którzy honorują morderców Polaków i zrzuci pan ambasadora Ukrainy ze schodów, zanim samochód służbowy odstawi go do granicy jako persona non grata?

  7. Czy może pan oficjalnie potwierdzić, że najpóźniej w ciągu trzech miesięcy od momentu objęcia stanowiska prezydenta RP złoży pan w Sejmie ustawę unieważniającą kredyty „frankowe” oraz zobowiązującą banksterski gang złodziei do przeliczenia wzajemnych zobowiązań wg kursu z dnia oszustwa, a jak nie to następnego dnia poda się pan do dymisji?

  8. Czy jako prezydent będzie pan kontynuował odpalanie świec chanukowych w Sejmie, albo w Pałacu Prezydenckim?

  9. Czy będzie się pan sprzeciwiał JOW-om do Sejmu?

  10. Jak pan sądzi, dlaczego głosują na pana sodomici? A nawet stonoga.

  Pana Komorowskiego o nic nie pytam, gdyż poznałem go w trakcie kadencji po owocach pracy doskonale i wiem z całą pewnością, że nigdy nie powinien sprawować funkcji prezydenta RP, na pewno na niego nie zagłosuję (poprzednio głosowałem), choć to i tak nie ma żadnego znaczenia.

 81. Sem
  16 maja o godz. 21:03
  przypadkiem przeczytałem banialuki które napisałeś. Co ci da wygrana Dudy (tego co jak sam mówi wzoruje się na prezydenturze L.Kaczyńskiego). On tyle naobiecywał w kapani, że musi pokazać, że to wszystko były kłamstwa , a chodziło o prezydenta dla PiS. Jaki będzie wynik , ano taki, że PiS przerżnie wybory parlamentarne i PO zostanie na trzecią kadencję (czy o to ci chodzi?). I ta następna kadencja będzie podobna do tego co działo się za prezydentury L.K i rządów PO. Duda szybko okaże się niesamodzielnym prezydentem działającym pod PiS czyli szkodzącym Polsce i Polakom.

 82. Obce Polsce państwo pręży muskuły Polaków przeciw Rosji oraz złowrogiemu Putinowi, podczas gdy John Kerry brata się tymczasem w Soczi z Putinem, Ławrowem i wzywa Poroszenkę, żeby dwa razy pomyślał, zanim odważy się zaogniać wojnę domową na Ukrainie. Jest wyraźnie szczęśliwy pośród starych przyjaciół i bardzo pewnie zadowolony, że kolejny raz wydymali Polskę bez mydła, skutkiem czego polscy rolnicy i sadownicy toną w długach, a ja kupiłem wczoraj w nazistowskim Lidlu polskie jabłka po 3,99PLN za kg, które przejęły wcześniej gangi sankcjowe, po kilkanaści-kilkadziesiąt groszy z kg – złoty geszeft!

  Kerry w Soczi:
  http://rt.com/news/257953-lavrov-kerry-sochi-talks/

 83. autentycznie glupi tytul felietonu. Zgadzam sie z trescia w wiekszosci, tylko po co prowokowac. Za duzo czasu spedzonego z palikotem.

 84. maciek.g
  17 maja o godz. 14:10

  A kim jest Komorusio jesteś może w stanie podać przykład jednego zawetowania ustawy wbrew PO i PSL? Czy według ciebie Komorusio spełnił warunek bezpartyjności gdy wzywał do bojkotu referendum w Warszawie? Czy według ciebie Komorusio wspierał demokrację, gdy naciskał na sędziów, żeby odrzucali protesty ludzi oburzonych sfałszowaniem wyborów samorządowych? Czy Komorusio kiedykolwiek odegrał czynną rolę w ramach dialogu społecznego? Jak wygląda dialog społeczny za PO czy według ciebie dialog społeczny prowadzi się wysyłając policję z gumową amunicją? Jakoś sobie nie przypominam, żeby tak znienawidzony opluwany przez lemingów prezydent Lech Kaczyński wzywał, żeby bojkotować referendum w sprawie odwołania Kropiwnickiego i Wrony. Jakoś sobie również nie przypominam, żeby Lech Kaczyński próbował naciskać na sędziów, żeby ingerowali, gdy PIS przegrał wybory samorządowe i parlamentarne w okresie rządów Kaczyńskiego.

 85. .

  —SURROGATE—

  Galaktyczny ryk smiechu gdy PISS’u
  much wladca z braciszkiem wygrali
  wybory lat temu pare, ciagle mam
  w uszach

  DODO guy to wladcy much surrogate,
  PISS’u hordy za nim stoja i pastuchy
  w czarnych sukienkach

  Na DODO glosowac tylko gdy chcesz
  Polske wepchnac jeszcze glebiej w

  SREDNIOWIECZE

  ~

 86. mag,
  dowcip,jak byłas uprzejma zauważyc,nawet nie średni.
  Wyzwoleniu się z obsesji winny sprzyjac liczne suplementy diety.Oczywiscie po zasięgnieciu opinii lekarza lub farmaceuty.Głowa do góry.Obsesje sa uleczalne.Bez gwarancji…
  Lech na nas patrzy z Góry i widzi kto rokuje …a kto nie ma żadnych szans na wyzwolenie…
  Ja Ci dobrze życzę ..
  Pamiętaj o suplementach.
  A Komorowski ZUCH w DEBACIE.
  Może nawet pójdę głosowac.

 87. abchaz
  17 maja o godz. 21:24

  Komorusio się miotał w przeciwienstwie do Dudy musiał sięgać po kartki pomawiał Dudę. Szczerze mówiąc moim zdaniem to Duda wygrał tę debatę był bardziej wiarygodny. Komorusio nie był w stanie obronić się przed zarzutami jakie przedstawił Duda.

 88. Saurom
  Chyba widzieliśmy inny show, bo według mnie to Duduś się miotał, a Komorusio był opanowany i rzeczowy.
  Ale co tam, czas pokaże, bo podobno oliwa sprawiedliwa na wierzch wypływa.
  abchaz
  Nie bardzo kumam, o co ci chodzi z dietą i suplementami.
  Chyba to – z kolei dla mnie- zbyt wyrafinowany żarcik.

 89. boj sie Boga panie Hartman,co powie pana kuzyn z Jerusalem Post ze namawia pan do glosowamia na katolika

 90. Wczorajsza debata kandydatów na prezydenta Polski pokazała, że walczący o reelekcję Bronisław Komorowski ma wyraźną przewagę nad rozmodlonym, powołującym się na polskiego papieża Jana Pawła II, kandydatem PiS -u. Argumenty o dorobku politycznym, rządowym i programowym oraz godna postawa w dyskusji dały prezydentowi dużą przewagę nad nerwową reakcją „marionetki” A. Dudy na pytania zadawane przez dziennikarzy TVP i Bronisława Komorowskiego. Duda nie mając nic ciekawego do powiedzenia atakował ad personam prezydenta III RP, twierdził bezpodstawnie, iż Bronisław Komorowski podważał godność prezydenta, powtarzał obietnice ze swoich wieców wyborczych, których realność jest zerowa i kosztowna (ekonomiści polscy twierdzą, że ich realizacja przekracza 250 mld złotych). Bronisław Komorowski tylko raz celnie zaatakował personalnie kandydata Dudę, przypominając, że jego obietnica odblokowania prac dla młodych absolwentów szkół i uczelni jest gołosłowna, gdyż sam blokuje etat asystenta na Uniwersytecie Jagielońskim o wielu lat, od czasu zaangażowania się w działalność polityczną w PiS. Moim zdaniem Duda przegrał starcie z prezydentem Bronisławem Komorowskim. Mam nadzieję, że w debacie w czwartek 21 maja jego klęska będzie jeszcze większa.

 91. lspi
  18 maja o godz. 6:01

  Kiedy to Duda bezpodstawnie atakował Komnorusia jesteś w stanie wykazać choć jeden przykład. No ale ja rozumiem, że leming po prostu nie jest w stanie przyznać, że marionetka PO Tuska kukiełka Bronio Komorusio przegrał.

  To nie Duda się miotał jak to mówisz ale Komorusio mówiąc wyświechtane slogany oraz przypominając swoje zasługi rzekome jak dla armii choć w praktyce przyczynił sie do jej zniszczenia.

 92. Niestety dla was lemingi słuchacze ocenili to inaczej według ankiety w RMF24 z 12412 głosów oddanych 59% wskazywało na Dudę a 41% na Komorusia no więc jak to jest w końcu RMF24 to lemingowskie radio.

 93. Jak skomentujecie lemingi wypowiedź dr. Wojciecha Jabłońskiego zgodnie z którym w tej debacie to Komorusio wypadł fatalnie

  Dr Wojciech Jabłoński: „Bronisław Komorowski został znokautowany przez Andrzeja Dudę”
  opublikowano: godzinę temu · aktualizacja: godzinę temu
  Fot. PAP/Paweł Supernak Fot. PAP/Paweł Supernak
  Politolog z Uniwersytetu Warszawskiego dr Wojciech Jabłoński uważa, że Bronisław Komorowski w niedzielnej telewizyjnej debacie zaprezentował się „katastrofalnie” i został „znokautowany” przez Andrzeja Dudę.
  Wystawianie do debaty telewizyjnej osoby, która nie jest politycznym fajterem i na komunikacji telewizyjnej się nie zna, kończy się tym, czym się skończyło (…)Wiedziałem, że ta debata pójdzie Komorowskiemu źle, ale nie myślałem, że aż tak źle
  — powiedział Jabłoński, który specjalizuje się w dziedzinie marketingu politycznego.
  Nie usłyszeliśmy żadnego spójnego przekazu od Komorowskiego, który atakował PiS, którego to PiS-u nie było na sali. Nie było zwracania się do obywateli tylko rozmowa o PiS-ie. Natomiast Duda zwracał się bardzo chętnie do kamery i punktował Komorowskiego nawet nie brutalnie, raczej z litości, bo Komorowski aż tak źle wypadł
  — ocenił politolog.
  Zaznaczył, że to, w jaki sposób w debacie zaprezentował się Komorowski nie jest kwestią jego przygotowania, lecz cech starającego się o reelekcję prezydenta, który na dodatek – według politologa – „nie ma zupełnie sztabu”.
  W zasadzie Duda mógł przyjść nieprzygotowany i tak by wygrał (…) Nawet taka osoba, jak Duda, który jest dość przeciętny medialnie, z Komorowskim wygrywa, bo Komorowski medialnie to jest porażka
  — uważa Jabłoński.
  Ocenił, że błędem była już sama propozycja debaty, która padła z ust prezydenta przed tygodniem, po ogłoszeniu wyników pierwszej tury wyborów.
  Każdy, kto zna reguły marketingu politycznego wie, że błędem jest żebrać o debatę w sytuacji, gdy się tej debaty wcześniej odmawiało, a po drugie – gdy się jest na pozycji przegranej, schodzącej w sondażach
  — wskazał Jabłoński.
  Politolog wyraził opinię, że dla Komorowskiego „jedynym wyjściem jest wycofanie się, jeszcze honorowe, z wyścigu prezydenckiego”.
  To jest ostatnia szansa, inaczej skompromituje się do końca i różnica między nim a Dudą będzie sięgała kilkudziesięciu procent
  — ocenił.
  Dopóki prezydent, jak mówiono złośliwie, pilnował żyrandola, wtedy było wszystko OK i jego sondaże były na poziomie 70 proc. natomiast kiedy zobaczyliśmy jaki naprawdę jest Komorowski, a teraz zobaczyliśmy jaki jest naprawdę – mówiąc bardzo delikatnie, nieciekawy – to już jest katastrofa
  — powiedział Jabłoński.
  Pytany o kontrkandydata Komorowskiego, Jabłoński ocenił, że Duda był przygotowany do debaty, ale nie miał zbyt wysoko zawieszonej poprzeczki.
  Pokonać Komorowskiego w debacie to nie jest sztuka. Sztuką było przygotowania kandydata tak – i to sztab PiS-u wykonał – że doszło do pogromu, do nokautu
  — uważa.
  W ocenie dr. Jabłońskiego stracie Komorowskiego z Dudą ma znaczenie szersze niż bieżąca kampania – jest zapowiedzią zmiany pokoleniowej w polityce. Wyraził przekonanie, że polityk, który mówi o swoich zasługach z przeszłości, jest skazany na przegraną, bo „życiorysem wyborcy się nie nakarmią”. Większe szanse ma kandydat mówiący, że jest wśród ludzi i zna ich problemy, tym bardziej, że duża część społeczeństwa czuje się zawiedziona – wskazał politolog.

 94. Saurom
  Pan musisz mieć złe sny i nie wiesz kiedy się obudzić.
  Masz budzik nastawiony na czas smolenski – klopot w tym ze data jest inna.
  Natomiast pan Jabłoński – chyba powinien jeszcze się pouczyć albo wybrać się z wizytą do okulisty bo też pokręciły mu się strony świata .
  ukłony

 95. Bolszewicko-faszystowskie państwo partyjniackie, czyli socjalistyczne w sensie urzędniczej warstwy pasożytniczej okupującej budżet RP kosztem krwawicy Obywateli, coraz śmielej wprowadza standardy żydokomunistycznego zamordyzmu, charakterystyczne niegdyś dla sowiecko-niemieckich bolszewików spod znaku spółki KPZR/NSDAP, a dziś amerykańskich (powiedzmy) faszystów od Patriot Act, PRISM, itd.

  Od dziś zwykły krawężnik z drogówki będzie mógł zabrać Obywatelowi prawo do kierowania samochodem, a urzędnik miasta może mu to prawo odebrać w ogóle. Opresyjne państwo Bronisława Komorowskiego coraz śmielej pokazuje prawdziwą gębę Platformy „Obywatelskiej” oraz jej podłego PSL-owego koalicjanta, budującego w Polsce gigantyczne, światowe centrum żydowskiego mordu rytualnego, opisywanego niedawno przez Politykę.

  Ten kolejny już akt agresji urzędniczego państwa skierowany przeciwko Obywatelom wpisuje się w cały ciąg opresyjnych wobec społeczeństwa działań obecnej ekipy, z niesłychanym punktem kulminacyjnym w postaci wyroków sądowych wydawanych bez przeprowadzenia procesu (!), zainicjowanych oficjalnie casusem zastraszonego ks. Gila, o czym mówiła niedawno p. sędzia Barbara Piwnik w wywiadzie dla Przeglądu.

  Tylko czekać, jak dzisiejsza globalna żydokomuna inwigilująca nas na masową skalę podsłuchami, satelitami, dronami, zwykłymi szpiclami, prowadząca elektroniczne listy proskrypcyjne, na których znajdują się miliony osób, dzisiejszych „wrogów ludu”, o czym mówił przedstawiając dowody Edward Snowden w wyświetlanym parę dni temu dokumencie „Citizenfour”, szowinistyczna żydokomuna, której antydemokratyczne, totalitarne rozkazy bez zmrużenia oka wykonują jej poplecznicy w Polsce za garść srebrników oraz przywileje okupowania Sejmu, Senatu, czy w Pałacu Prezydenckiego, zacznie nas zsyłać do obozów koncentracyjnych na katorgę oraz rozstrzeliwać z wyroku Trojek, albo i bez niego.

 96. Januszowi Z, powinno się zakazać pisania komentarzy. Administracyjnie pod groźbą aresztu w celi z zastraszonym pedofilem Gilem.

 97. Janusz Z. 18 maja o godz. 11:28.

  Komentarz tego narodowo – katolickiego trolla, członka jaczejki wyborczej PiS – u nie jest godzien odpowiedzi.Tu nie przemówią żadne argumenty racjonalne. To kliniczny przykład opinii człowieka chorego na paranoję. Jego trzeba leczyć i nic więcej.

 98. sugadaddy & lspi

  Uderz w stół, a rytualne noże się odezwą.

css.php