Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
Loose blues - Jana Hartmana zapiski nieodpowiedzialne Loose blues - Jana Hartmana zapiski nieodpowiedzialne Loose blues - Jana Hartmana zapiski nieodpowiedzialne

18.05.2015
poniedziałek

Kukizmani, głosujcie na Komora!

18 maja 2015, poniedziałek,

Głosowałeś na Kukiza? Super. Pokazanie „wała” Komorowskiemu, Dudzie i całej reszcie dobrze im zrobiło! Ale teraz trzeba na serio wybrać jakiegoś prezydenta.

W końcu jakieś państwo być musi i jakiś prezydent też. Nie będziemy się chyba obrażać na rzeczywistość. Zresztą w życiu zwykle jest tak, że jak się nie ma, co się lubi, to się lubi, co się ma. Teraz też trzeba „polubić” jednego z kandydatów. Albo nie iść na wybory.

Jeśli nie pójdziesz na wybory, to tak, jakbyś oddał po połowie głosu na każdego z dwóch kandydatów. A więc czy chcesz, czy nie, Twój „lajk” pracuje. Bo wynik wyborów jest wypadkową głosów na kandydatów i decyzji milionów ludzi, którzy zostaną w domach. W tym sensie nie ma opcji, żeby nie głosować wcale. Nie wiem, jak Ty, ale ja wolę dawać całe „lajki”, a nie połówki.

Nie podobają mi się konserwatywne poglądy Komorowskiego, ale OK, jakoś tam spokojnie nas reprezentuje za granicą, a w Polsce też nie robi afery. Zna się jakoś na tej robocie, więc ma mój głos. Jego konkurent to tylko aparatczyk partyjny, całkowicie podporządkowany interesom gigantycznej „firmy” zwanej PiS i całkowicie posłuszny jeszcze większej „firmie” zwanej Kościołem katolickim.

Co będzie w interesie wyborczym PiS, to Duda bez wahania zrobi. Co tylko będzie w interesie Kościoła, Duda wykona. No, chyba nie wyobrażasz sobie Dudy nieposłusznego Kaczyńskiemu i biskupom?

Nie wiem, czy pamiętacie, jak przed ośmioma laty rządzili w Polsce Kaczyński, Ziobro, Macierewicz i usłużna policja polityczna, urządzająca „ustawki” na niewygodnych polityków. Nie życzę Wam ani sobie powtórki z rozrywki. A jeśli myślicie, że Duda i PiS-owski aparat partyjny ma sposób, żeby ludzie mieli pracę i więcej zarabiali, to proszę, nie rozśmieszajcie mnie.

Komorowski też w pełni niezależny nie jest, ale to nie działa na zasadzie „dzwoni Tusk” albo „dzwoni Kopacz” i mówi, co ma być zrobione. Komorowski swoją autonomię ma i swoje zdanie również. Za długo jest w polityce na najwyższych stanowiskach, żeby być tylko wykonawcą czyichś poleceń. Poza tym ten wujek-gajowy jest jednak kimś – przez wiele lat działał w podziemiu, wydawał nielegalne pisma itd. Pół roku przesiedział w pierdlu za politykę, ale się nie wystraszył i dalej walczył z komuną. Takich ludzi było w Polsce tylko kilkanaście tysięcy. Obalili komunizm, stworzyli Solidarność. Dzięki nim mamy demokrację. Szacun.

Dziś łatwo być „antysystemowym”. Tacy ludzie jak Komor wywalczyli nam demokrację i za „antysystemowość” dzisiaj nie biją i nie wsadzają. Bycie „przeciw wszystkiemu” jest w dobrym tonie. „Przeciw” są prawie wszyscy. Taka norma.

Niestety, każda nowa partia jest „antysystemowa”, a potem trzeba tworzyć ustawy i obsadzać stanowiska. Bo taka jest logika polityki, że walczy się o władzę, a potem się ją wykonuje. A to znaczy, że jest się w „systemie” – prawo, instytucje i wszystkie układy wokół tego. Nie ma od tego ucieczki. Chcemy mieć polskie państwo, musimy mieć polityków, urzędników, przepisy i wszystko, co się w tym wiąże.

Państwo PO jest niemrawe i słabe, ale przynajmniej nie rozwala gospodarki, rozdając kiełbasę wyborczą, i generalnie coś tam się buduje i powolutku idzie w stronę normalnego Zachodu. Też bym chciał czegoś lepszego, ale z pewnością Kaczyński z Dudą tego nie załatwią.

Zresztą umówmy się, prezydent ma niewiele do gadania w sprawach gospodarczych i to, ile zarabiamy i jak się nam żyje, nie zależy od niego. Prezydent ma strzec konstytucji i polskiej racji stanu, a nie forsować swoje poglądy i nadużywać weta, aby blokować większość sejmową. Dobrze, jak jest niezależny. Dobrze, jak odróżnia własne przekonania i światopogląd od misji konstytucyjnej, polegającej na umacnianiu praworządności i demokracji. Dobrze, jak interweniuje w sytuacjach kryzysu politycznego, godzi zwaśnione strony i pilnuje, aby nikt nie odebrał nam naszej wolności – w imię swojej ideologii i wyobrażeń o „nowym wspaniałym świecie”.

Komorowski jest spokojny i umiarkowany – trzyma równowagę i można liczyć na niego, gdy łódka się zachwieje. A tak na marginesie – pewnie już wiecie, że gdy w jakimś kraju są JOW-y, czyli jednomandatowe okręgi wyborcze (tak jak w Wielkiej Brytanii, na Ukrainie czy w polskim senacie), to cała władza idzie w ręce najpotężniejszych, „supersystemowych” i najbogatszych partii – te mniejsze i młode nie mają szans, a ludzie wychodzą na ulice protestować przeciwko takiej „betonowej” ordynacji wyborczej?

JOW to XIX-wieczny pomysł na utrwalanie władzy „systemu”, czyli bogatych, nad masami, którym – pomimo funkcjonowania wolnych wyborów – odbiera się realny głos. Na pewno już to wiecie. Dużo się o tym w ostatnich dniach mówi.

Fajnie, gdy „antysytemowiec”, zanim wymyśli jakieś hasło, sprawdzi, o co chodzi. Jednak w takich sprawach jak państwo i rządzenie wiedza to przydana rzecz… Żeby być prezydentem, trzeba się znać na paru sprawach z zakresu prawa, procedur, dyplomacji, polityki międzynarodowej, obronności itp. Trzeba też mieć za sobą pełnienie jakiejś poważniejszej funkcji publicznej, związanej z kierowaniem jakąś instytucją. Trudno przecież, żeby prezydent uczył się rządzić dopiero na prezydenckim stołku.

Z całą pewnością kompetencje niezbędne do pełnienia funkcji prezydenta muszą być większe niż… I tu możesz sobie dopisać 99 proc. ludzi na najróżniejszych stanowiskach. W tym i bardzo fajnych ludzi. Sorry, ale państwo, prawo, władza itp. to naprawdę poważne sprawy. Musi być profeska, bo inaczej jest po prostu obciach i żenada.

Niestety, prezydentem będzie albo Komorowski, albo Duda/Kaczyński. Zastanów się, który gorszy, i pójdź oddać głos na tego, który wydaje Ci się bardziej przypominać w ogólnych zarysach kogoś, do kogo chciałbyś z przekonaniem mówić „Panie Prezydencie” czy „Pani Prezydent”. Bo jak się nie ma, co się lubi, to się lubi, co się ma!

Głosuję na Komora, bo:
– jest umiarkowany i odpowiedzialny
– ma duże doświadczenie i dość dobrą kadencję za sobą
– dogaduje się z rządem, choć ma swoje zdanie
– ma świetną przeszłość – walczył o wolną Polskę
– jest w sumie sympatycznym facetem

Nie głosuję na Dudę, bo:
– stoi za nim IV RP, z tajną policją, Macierewiczem i Ziobrą – zawsze był tylko wykonawcą poleceń i aparatczykiem
– on sam i jego partia są na usługach Kościoła, a wolna Polska musi być świecka
– jest obłudny i bez zażenowania gra na nacjonalizmie, klerykalizmie i populistycznych hasełkach, w które sam – jako człowiek wykształcony – nie wierzy
– pomagał PiS i Lechowi Kaczyńskiemu stworzyć system niepodlegających kontroli państwa banków SKOK, które finansują propagandę PiS, ale kosztują dziś państwo miliardy zł rocznie
– nie kryje się z tym, że zamierza nadużywać władzy, posługując się stanowiskiem prezydenta w celu sankcjonowania ideologii konserwatywnej, opartej na zakazywaniu wszystkiego, co nie podoba się PiS i Kościołowi. Nawet nie udaje, że chce być strażnikiem naszej wolności.

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 139

Dodaj komentarz »
 1. Szanowni Panstwo,
  w tym roku pojawila sie ogromna szansa dokonczenia procesu dekomunizacji Polski.
  Aby proces ten zakonczyc potrzebne sa dwa kroki:
  – krok pierwszy wyeliminowanie ze sceny politycznej prezydenta sterowanego
  przez przedstawicieli postkomunistycznych sluzb specjalnych.
  Osiagniecie tego celu wymaga pojscia na wybory w zblizajaca sie niedziele
  i oddania glosu na dr. Andrzeja Dude.

  – krok drugi:
  usuniecie ze sceny politycznej postkomunistycznych partii SLD i PSL.
  Cel ten mozna osiagnac glosujac odpowiednio w jesiennych wyborow do Sejmu.

  Szanowni Panstwo,
  tej szansy nie wolno zmarnowac.
  Jesli podejmiecie wlasciwa decyzje, to ostateczny uwiad odcietych od panstwowego
  wymienia postkomunistycznych mediow bedzie nieuniknionym, przebiegajacym samoczynnie procesem.

 2. Obywatelu,
  czy chcesz, aby twoje dzieci i wnuki wytykaly Ci do konca zycia, ze glosowales tak,
  jak osobnicy pokroju Hartmana?

 3. Skoro – w opinii Gospodarza – p. Duda ma bez wahania wykonać to, co mu Kościół Katolicki każe, w kontrze do kandydata Komorowskiego (darujmy sobie tego prezydenta, bo już bliżej, jak dalej), który za nic nie wykona, co zresztą potwierdził otwarcie w materii in vitro oraz podpisując antykościelną ustawę przemocową, w takim razie p. Komorowski musi być zbuntowanym wrogiem Kościoła, takim świeckim Lemańskim, a zatem stanowić musi kryptoopozycję wobec samego Pana Boga, a z tego logicznym wnioskiem byłoby, że jest stronnikiem… szatana? Wow!

  Katolicy mieliby głosować na satanistę?? C’mon!

  A propos czarnych charakterów. Następny frajer pompka się odezwał, niejaki Andrew Hollinger, oczerniający Polaków z żydowskiego Waszyngtonu. Pisze ciołek o „polskiej policji” za Hitlera, chociaż państwo było pod niemiecką okupacją, notabene zainicjowaną wspólnie i w porozumieniu z żydowskimi sowieciarzami z ZSRR – bolszewikami. Granatowi policjanci, jedyni jakich miała II RP, zostali wówczas zmuszeni do służby pomocniczej niemieckim okupantom dekretem, pod karą śmierci. Nie byli ochotnikami, jak żydowska policja w getcie. Notabene, najczęściej byli w podziemnym państwie AK i masowo ratowali niewdzięcznych dziś żydów. Wielu z tych, którzy antypolski jad wyssali z mlekiem matki, albo z sakiewki Przedsiębiorstwa Holokaust, zawdzięcza im życie.

  A o szmalcownikach żydowskich Hollinger nie słyszał, chociaż żyd najlepiej wówczas rozpoznawał Żyda i sprzedawał brata za parę groszy.

  Hollinger, tu masz koleżko i czytaj: „Żydowscy Kolaboranci Hitlera”, czegoś się wreszcie dowiesz, dzieci nauczysz, będziesz wiedział, jak było, a że pewnie jesteś chłopak oszczędny, to specjalnie dla ciebie książka w promocji, za jedyne 29,49PLN, wprost z Empiku.

  http://www.empik.com/zydowscy-kolaboranci-hitlera-lisiak-ireneusz-t,p1091564684,ksiazka-p

  Fragment na zachętę:

  „Poszukując bardzo aktywnie kolaborantów wśród narodów europejskich, zapomina się o narodzie, który był dla Żydów najgroźniejszy, a o którym można wspominać jedynie w takim kontekście i przy takich okazjach, na jakie naród ten pozwala. Mowa tu o narodzie żydowskim.”

 4. Reklama
  Polityka_blog_komentarze_rec_mobile
  Polityka_blog_komentarze_rec_desktop
 5. Janusz Z,
  widzę ze tobie coraz gorzej idzie, ty jesteś naprawdę bardzo chorym typem.

 6. Co do pana Dudy to chyba nie do końca wiemy co by było gdyby wygrał.
  Istnieje pewna szansa na jego przestanie tańczenia pod dyktando pana Kaczyńskiego i odsunięcie tegoż oraz paru innych oderwanych od rzeczywistości polityków od władzy w PIS, w końcu ile można przegrywać.
  Zmiana pokoleniowa, chyba nie ma nic gorszego dla PISu niż kontynuacja obecnej polityki prowadzącej tą partię do nikąd.

 7. Rozkręca się w państwie PO machina wyroków sądowych bez procesów (!), o której wspominałem pod poprzednim wpisem.

  TVN24 donosi:

  „Na kary po pół roku więzienia w zawieszeniu skazał sąd w Myszkowie trzech młodych mężczyzn, oskarżonych o znieważenie Żydów, którzy przyjechali do Lelowa…

  …O uwzględnieniu prokuratorskiego wniosku i wydaniu wobec oskarżonych wyroku skazującego bez przeprowadzania procesu poinformował w poniedziałek rzecznik Prokuratury Okręgowej w Częstochowie, Tomasz Ozimek. Poza karą więzienia w zawieszeniu, sąd orzekł też wobec oskarżonych grzywny po kilkaset złotych.”

  @ Motyl

  Sfruwaj.

 8. Nie, Panie Profesorze!
  Po raz pierwszy i chcialabym aby bylo to po raz ostatni, nie zgadzam sie z Panem!

  Ani pan Komorowski ani pan Duda nie zasluguja aby reprezentowac moj kraj, aby byc moim prezydentem.
  Ani PIS ani PO nie dostanie ode mnie mandatu na rzadzenie m o i m krajem.

  I, na co mam nadzieje, od Polakow.

 9. Ile PO zapłaciła Hartmanowi za tę reklamę Komorowskiego?

 10. To chyba oczywiste że tylko Komorowski ma odpowiednie kwalifikacje i niezależność. Duda to marionetka prezesa.

 11. Komorowski spokojny i umiarkowany…?!

  Rozumiem, ze Hartman nie oglądał ostatniej debaty.
  PiS mógłby się od niego nauczyć pomówień i agresji.

  Kukizmani(rany boskie Hartmanowi się wydaje, że jest cool) chcecie prezydenta otoczonego starymi dziadami po moskiewskich szkolach sztabu generalnego i pociaganego za sznurki przez wielbiciela Pinocheta głosujcie na jego ciężkości Onufrego Komorowskiego. http://300polityka.pl/news/2015/05/18/rozmowa-wojtunika-z-bienkowska-w-do-rzeczy-kluczowe-fragmenty/

 12. Panie Hartman, są granice wolności słowa, chyba Pan to rozumie.
  Umożliwienie szerzenia nienawiści i rasizmu można podciągnąć pod jakiś paragraf.
  W końcu to Pana blog więc i odpowiedzialność za propagowane treści.

 13. Leonid
  18 maja o godz. 17:27
  A ty ile dostales od pisu za donoszenie ?Pieniadze Hartmana, to jego pieniadze, a twoje ciekawy donosicielu sa twoje i nikt ci do skarbonki nie zaglada.

 14. Hartman wychodzi ze skóry: tekst za tekstem to agitacja za prawicowym Komorowskim. Cóż, cóż, to miłe, że zadeklarowany lewicowiec Hartman w pas się kłania ultraprawicowemu Misiowi czcicielowi Pinocheta, Misiowi dyrygującemu sztabem Komorowskiego. Lewica zeszła na… I dobrze.

 15. Motyl 1
  Chyba?
  Masz jeszcze wątpliwości?
  Ziejący nienawiścią żarliwy wyznawca Jezusa!

 16. Te agitki Hartmana to są teksty hańby lewicowca. Żaden lewicowiec nie powinien agitować na rzecz prawicy, a zwłaszcza ZChN-u w PO i czcicieli Pinocheta. Nie powiem wstyd, bo Hartman nie ma wstydu.

 17. Jak czujne są pisowskie trolle, żeby od godz. 16:01 (Janusz Z.) wykonywać swoją rolę żołnierzy „wodza” Jarosława K. w ataku na prezydenta Bronisława Komorowskiego przed II turą wyborów prezydenckich. Ich poświęcenie przed 9. porażką wyborczą PiS zakończy się już w piątek 22 maja, gdy rozpocznie się cisza wyborcza. Wszystkie znaki na niebie i na ziemi wskazują, że „marionetka” A. Duda przegra wyścig do urzędu prezydenta i nie wprowadzi się do Belwederu. Nadzieją Bronisława Komorowskiego są wyborcy PO, PSL i SLD, a także część światłych wyborców Pawła Kukiza. Myślę że znaczna liczba uprawnionych do głosowania wyborców, którzy nie głosowali w I turze nie chcą powrotu IV RP.

 18. Popieram sztubaka. Są granice wolności słowa.
  Gospodarz bierze na klatę cały ten ściek, który wpuszcza na swój blog bez ograniczeń.
  Po co! Jest masochistą?
  Choćby przez szacunek dla swoich „normalnych” gości coś powinien z tym szajsem zrobić.

 19. @Levar (18.05.-16:02)
  To może zamiast Twoich dwóch kroków (szczególnie drugiego) od razu zróbmy mała wojnę domową. Zwycięzcy wezmą wszystko. I zrobią sobie RP na swoją miarę i miarę swych wyobrażeń o państwie i prawie, demokracji, prawach obywatelskich i gospodarce. Ćwierć wieku temu pokojowo witałem zmiany z nadzieją na lepsze. Teraz zacząłbym z bronią w ręku walczyć o swój kraj. I to nie jakiś tam post PRL, czy też obecną wizję RP. zawsze marzyłem o życiu w nudnym państwie prawa. I o tę nudę jestem gotów walczyć. Zaryzykujesz?

 20. Jak można być swiatlym wyborca Komorowskiego.
  To oksymoron.

  Komorowski reprezentuje sobą prowincjalny anachronizm i zadufany w sobie styropianowy establiszment.
  Dlatego z resztą może wygrać w naszym buraczanym kraju.

  To taki sam obciach jak…kukizmani.
  Zgaduje, że Hartman dzieci nie ma.
  (chyba, że to smarkacze)
  Bo by się spalily ze wstydu w jak zenujacy i pogardliwy sposób traktuje młodych Polaków.
  To taki sam obciążenia

 21. Zwolennicy Kukiza nie dali się sprowokować, najwyrażniej mają coś lepszego do roboty.
  Mam nadzieję, że dołączy do Kukiza paru młodych z tej, tamtej i jeszcze innej partii co mają dość bycia chłopcami na posyłki dla starych pryków i powstanie nowa jakość w życiu politycznym Polski.

 22. Allons enfants de la Patrie
  Le jour de gloire est arrivé
  Contre nous de la tyrannie

  ….……
  Aux armes citoyens! Formez vos bataillons!
  Marchons, marchons,

  To były czasy i wzniosłe emocje..

 23. Polacy w czasie pierwszej tury wyborów daliście wyraz przekonaniu że chcecie zmian jeżeli nadal to podtrzymujecie nie słuchajcie głosów takich jak Hartman, który poza ślepą nienawiścią wobec PIS i Kaczyńskich i obietnicą posadki pucybuta w Belwederze nie ma żadnych innych uzasadnień.

  Hartman głosi, że głos oddany na Dudę to głos oddany za IV RP tajna policja i Maciarewicz i Ziobro. No więc przypomnijmy, że to za CBA głosowało w 2007 roku PO w tym Komorusio tak teraz uwielbiany przez Hartmana. Skoro to miała być policja polityczna to dlaczego rzekomo partia demokratyczna mająca w swej nazwie Obywatelska głosowała za utworzeniem CBA. Przypomnijmy również, że to właśnie za rządów PO miały miejsce praktyki jawnie kojarzące się z państwem policyjnym jak pobicie przez Niesiołowskiego poseł PO dziennikarki z Gazety Polskiej Codziennej, zamordowanie asystenta posła PIS Janusza Wojciechowskiego przez któż innego jak działacza PO, pobicie posła Solidarnej Polski Sławomira Wiplera, najście policji na biura posłów PSL cóż za przypadek, gdy miano głosować dymisję Sienkiewicza działacz PO. Zamordowanie Anny Brzeskiej do tej pory sprawcy mordu nie stanęli przed sądem. Ograniczanie praw obywatelskich jak np. poprawka Reckiego wskutek czego nie mielibyście prawa wglądu w pracę urzędów ACTA próba wprowadzenie cenzury. Aresztowania dziennikarzy grożenie sądem niepokornym dziennikarzom to właśnie miało miejsce za rządów PO. Wzywanie do bojkotu referendum podstawowego narzędzia demokracji. Za rządów Jarosława Kaczyńskiego oraz kadencji Lecha Kaczyńskiego coś takiego nie miało.

  Politycy PO głosili jaka to była dyktatura łamanie prawa za PIS to dlaczego ani ZIobro ani Maciarewicz ani Kamiński nie zostali postawieni przed sądem i nie mają wyroku. Czyżby dlatego, że zarzuty okazały się denne jak obietnice Tuska choćby jak ta o sprowadzeniu emigracji do kraju Zielonej Wyspy, gdzie każdy miał mieć pracę.

  Kolejny zarzut według Hartmana to, że Duda miał pomagać w tworzeniu SKOKÓW no cóż to niech Hartman wyjaśni może dlaczego wszystkie afery w SKOK Kopernik i Wołomin wybuchły gdy cóż za przypadek SKOKI podporządkowano komisji nadzoru finansowego cóż za przypadek kierowanej przez działacza PO. Czy Hartman wyjaśni wam czytelnikom dlaczego to gdy prezes SKOK Grzegorz Bieriecki skierował pismo do Komisji Nadzoru Finansowego informujące o nieprawidłowościach w SKOK Kopernik i Wołomin ta nie zareagowała. Dlaczego gdy prezydent Lech Kaczyński skierował stosowny projekt w sprawie uregulowania statutu SKOK PO wraz z Komorusiem i Tuskiem uwaliło ustawę czyżby dlatego, że uniemożliwiła kolegom Komorusia z WSI prowadzenie działalności przestępczej w SKOK Wołomin i Kopernik?

  W tej chwili gdy pokazaliście gest Kozakiewicza Komorusiowi ten kreuje sie na wielkiego demokratę jak to był zwolennikiem JOW. A co Komorusio zrobił w okresie kadencji jako posła i prezydenta, żeby wprowadzić te JOWY? NIE. Co Komorusio zrobił z wnioskami o referendum w sprawie podwyższenia wieku emerytalnego czy zostało przeprowadzone? Nie. Jak Komorusio zareagował, gdy miało miejsce referendum w Warszawie przypomnę wam wzywał do bojkotu Jak Komorusio zareagował gdy miały miejsce protesty w sprawie sfałszowania wyborów do samorządu czy wezwał do przeprowadzenia ich na nowo. Nie ponieważ fałszerstwo było korzystne dla PO i PSL naciskał na sędziów, żeby odrzucili protesty.

  Jak wygląda dialog społeczny za Komorusia? Przypomnę wam wysyła się policję na górników z kulami gumowymi gdy lokatorzy upominają się o swoje prawa tych którzy ich bronią jak Piotra Ikonowicza wsadza się do więzienia. Gdy posłowie SLD przedstawili ustawę broniącą praw lokatorów, która kładła kres działaniom czyścicieli czy Komorusio i PO ją poparli. Nie gdyż była to wbrew kolegom z boiska kamienicznikom Tuska Kopacz Hanny Gronkiewicz Waltz.

  Komorusio kłamał, gdy mówił, że Duda zajmuje etat na uczelni, gdyż Duda ma urlop od rektora uczelni co więcej gdy ma możliwość prowadzi wykłady. A jak to jest w otoczeniu Komorusia niejaki Tomasz Nałęcz profesor Uniwersytetu Warszawskiego , który w praktyce też ma ten sam urlop i co tak się Nałęcz pogrążył w pochlebianiu Komorusiowi, że praca pedagogiczna leży.

  Polacy Komorusio po raz kolejny skłamał, gdy mówił, że Duda opowiadał się za działaniami na szkodę polskiego rolnictwa i górnictwa. Po prostu wyrwał odpowiedzi z kontekstu dowód zajrzyjcie sobie na stronę z której miał Komorusio wziąć odpowiedzi Dudy. Cóż tylko wyjaśnijcie mi, że to jest przypadek, że strona przestała działać gdy miała miejsce debata czyżby Bronio Komorusiowi i macherom z PO chodziło, żebyście nie mogli stwierdzić jaka jest prawda? Na szczęście internet jest pamiętliwy a jak nie jesteście w stanie sprawdźcie na Wpolityce.pl gdzie zamieszczono pełny zapis z portalu.

  Czy wam to czegoś nie przypomina? Bo mi wiele 2005 rok jak uwalono Cimoszewicza, 2014 gdy pojawiły się taśmy WIlka kolejna prowokacja PO.

  Polacy jeżeli opowiadacie się za demokracją zasadą że jeden głos oddany na waszego kandydata będzie uwzględniony to głosujcie na Dudę. Polacy jeżeli chcecie uczciwości w polityce dacie głos na Dudę. Polacy jeżeli chcecie, żeby policja i sądy zabrały sie za aferzystów, żeby nie doszło do powtórki Amber Gold oddacie głos na Dudę.

  Polacy głos oddany na Komorusia oznacza głos za Marcinem P prowokacjami łamaniem prawa państwem policyjnym tak nie przesłyszeliście się państwem policyjnym szykowanym właśnie przez PO nie PIS.

 24. Hołd pruski już pan profesor złożył, że do słów pewnie lubianego przez pana p. Giertycha się odwołam 😀

  Proszę dalej marzyć o lewicy z takim nastawieniem, na pewno się uda, tak jak p. Palikotowi.

 25. @saurom (18.05.-18:55)
  Łaskawco, część moich szarych komórek jeszcze jakoś tam pracuje. I nie kupuje twojej czarnej agitacji. Mimo wszystko wolę leniwego, korzystającego z konfitur prezydenckich Komorowskiego, aniżeli świadomie oszukującego mnie Dudę. Bo niewątpliwie Duda jest lepiej wykształconym człowiekiem od grającego wielkopańskiego szlachetkę gajowego. I ma świadomość prezydenckich możliwości i swoich słów obiecujących niemożliwe dla prezydenta. Niestety, obiecując nam Inflanty chce wyłącznie tego samego co Komorowski – fotela prezydenta, z którego nie będzie w stanie zrobić niczego więcej. A z pewnością nie zrobi z Polski państwa prawa. Ba, nawet nie zlikwiduje tak powszechnych w kręgach władzy pobożnych życzeń.

 26. Prof wyliczyl zgrabnie dlaczego trzeba na Komorowskiego a dlaczego Duda ma isc na szczaw. Tylko po co te pierdoly ze Komor to mniejsze zlo i ze w zasadzie to sie podoba ale nie do konca. Nie ten czas Panie Profesorze. Teraz wszystkie rece na poklad albo w Pazdzierniku z Polski bedezie MUSIALO wyjechac kolejne 10 milionow ludzi, ktorym Antek i Kaminski dopisza takie zyciorysy ze albo do ancla albo wek na emigracje.

 27. Nie róbcie sobie złudzeń – elektorat Kukiza i tak zagłosuje na Dudę bo inaczej straciłby wiarygodność.Bredzisław odejdzie na polityczną emeryturę.

 28. zak1953
  18 maja o godz. 19:20

  Czarna propaganda udowodnij mi, że to jest czarna propaganda? Podaj choć jeden przykład to co podaję to są fakty.

 29. O i mam pomysł dla profesora- może niech jako ten z lewicy wynajmą Michasia Zegarek Kamińskiego- na pewno pomoże, jak teraz p. Komorowskiemu. Może i Was uda się uwierzytelnić.

 30. Andrzej Falicz
  18 maja o godz. 18:40 Jak można być swiatlym wyborca Komorowskiego.
  To oksymoron.
  I tu cie zanioslo Jedrek. I tu plujesz na tych, ktorzy nie glosuja tak jak ty sobie zyczysz.
  Prawdziwy oksymoron to swiatly Falicz.
  No tosmy sobie, cymbale, pogadali n’est-ce pas ?

 31. Co za parch cenzuruje te wpisy i dlaczego !?? 😉

 32. zak1953
  18 maja o godz. 18:36
  Szanowny Panie,
  po to wymyslono demokratyczne procedury, aby mozna bylo wymienic
  wladze bez wojny i przelewu krwi. Skoro mamy demokracje, to korzystajmy z niej.
  Rezygnacja z praw, jakie daje nam demokracja bylaby takim samym grzechem,
  jak rezygnacja z darow bozych jakimi sa rozum i wolna wola.

 33. @saurom (18.05-19:36)
  Człowieku, kpisz czy o drogę pytasz? Nie myl przy tym agitacji z propagandą. A kultura wymagała by pisania nazwisk bez ich przekręcania. Nikt tutaj nie pisze np. o Dudusiu, tak jak ty o Komorusiu. Niestety twoje wschodnie, zabużańskie chamstwo nadal wychodzi w pisaniu. Tatko nie wychowali jak należy?

 34. Wybory, wyborami. Jakoś to przeżyjemy. Ale to co wyprawiają publicyści …..

 35. zak1953
  18 maja o godz. 20:24

  Lemingu ty mnie o wychowaniu nie pouczaj czyż to nie twój kolega nosił portret Lecha Kaczynskiego z domalowaną szubienicą taki według was jest szacunek do prezydenta. I teraz śmiesz się skarżyć, że ośmielam się pisać Komorusio skoro wy nie przestrzegacie tych zasad ja nie widzę powodu, żeby przestrzegać ich wobec Komorusia.

 36. .

  —Duda Day Song—

  Debaty prezydenckich kandydatow
  w kazdych wyborach sa zawsze
  ciezkawe, by atmosfere przewietrzyc
  proponuje piosenke:

  „Duda Duda Day”

  1. rooster version Disney’a kreskowka
  2. chipmunk version

  linkow nie zamieszcze bo mi
  komentarza nie wydrukuja
  znajdz sam wyszukiwarka
  na youtube

  i zaspiewaj z nami…

  ~

 37. sztubak

  Masz urojenia sztubak oraz bolszewickie tendencje; gdzie tu widzisz nienawiść, czy rasizm? Chyba, że w oszczerstwach Hollingera. Odnośnie p. Komorowskiego wysnułem jedynie wywód logiczny na podstawie tezy Gospodarza, natomiast niewygodne fakty, o których wspominam w hollingerowym kontekście zna każde dziecko, żadna tajemnica. Natomiast informacja o kolejnym wyroku sądu bez procesu została opublikowany w TVN24.

  @ mag

  Prosiłem już kiedyś uprzejmie, żebyś panowała nad językiem, nie chcę być niegrzeczny, ale w jako zwolenniczka gender chyba rozumiesz, że występujesz tu na równych mężczyznom prawach, dlatego na naturalną dla Ciebie mowę ulicy możesz się spodziewać adekwatnej odpowiedzi. Nie zmuszaj mnie do tego, bardzo proszę.

  @ lspi

  Nie jestem wyborcą PiS, a p. Kaczyńskiego darzę takim samym szacunkiem, jak i p. Komorowskiego po kilku latach prezydentury, moim zdaniem nie ma między nimi żadnej jakościowej różnicy, także pomiędzy ich partiami, wszystko to tylko pozór i dekoracje, chociaż istotnie jestem dogłębnie zdegustowany zakłamaniem PO oraz ich prezydenta.

 38. A ja tam piszę : p. Komorowski i w życiu nie zagłosuję na „chwilowy produkt” Michasia Kamińskiego. Michaś wie, co robi i jak się robi 😀

 39. Oto, jak lewicowiec ateista Hartman agituje ciurkiem i wyłażąc ze skóry za prawicą, za ZChN-em w PO, za państwem wyznaniowym, za prezydentem w wianuszku biskupów, za Misiem czcicielem Pinocheta:

  Wycofajcie tę Ogórek!
  Leszku, poprzyj Bronka!
  Jarubas Ogórkiem PSL
  Kampania pogardy
  Prezydencie, pokłoń się lewicy!
  Kukizmani, głosujcie na Komora!

  To są teksty hańby, bo lewica nie może agitować za prawicą. A wszystko, o co niby walczył Hartman do tej pory, to pic, zero wiarygodności.

 40. @takei-butei
  No i widzisz, ja nie jestem z lewicy, ale zaglądam się, bo tylko upewniam się, ze jeśli lewica wygląda tak, jak to opisuje pan profesor ( i ci, których zalicza do takiego grona), to tylko upewniam się, że nie ma lewicy. Nie ma już i z takim nastawieniem- nie będzie.

 41. Komorowski to:
  IPN
  Patron Żołnierzy wyklęci
  Sojusz z banderowcami
  Wyrugowanie i zbeszczeszczenie historii PRL
  Pies wojny
  Rusofob
  Mizerny, niedouczony historyk
  Licha osobowość
  Leń
  Brak pojęcia o nowoczesnym państwie
  Satelita kryminalnego kartelu US/NATO

 42. Lewicowcy, patrzcie, jak prawicowi kandydaci Komorowski i Duda, mają was w d…, i czy Hartman to lewicowiec, skoro leży plackiem przed prawicowcem:

  „A omijali, i to bardzo dokładnie, tematy które poruszyłyby wyborców lewicy. Ledwie wspomnieli o usługach publicznych, takich jak opieka zdrowotna, przedszkola, edukacja. Temat szans awansu społecznego dla nich nie istniał. Podobnie jak ruchów miejskich czy praw kobiet. Nic nie mówili o stosunkach Państwo-Kościół. Pominęli tematykę związaną z Polską Ludową.”

  http://fakty.interia.pl/raporty/raport-wybory-prezydenckie-2015/aktualnosci/news-obrazki-z-warszawy-odc-8-kto-przejmie-glosy-lewicy,nId,1735539

 43. KtośKtoś
  18 maja o godz. 21:26

  Mnie żal lewicowca Cimoszewicza, niecnie wy… przez prawicę wspieraną z całej siły i całą duszą przez lewicowca Hartmana.

  Widać, że lewica w Polsce zbędna. I dobrze.

 44. Powtórzę, nie jestem z lewicy, ale gdyby miała ona twarz i sposób komunikacji (nawet jeśli z tym się nie zgadzam) pani Nowackiej- to tak, taka lewica byłaby potrzebna. Ale ona tak pozytywnie wyróżnia się na tle np. p. Palikota czy sposobu mówienia o swoim widzenia świata przez pana profesora, że nie dziwię się, że wyniki są takie, jakie są dla lewicy.

 45. >>A tak na marginesie – pewnie już wiecie, że gdy w jakimś kraju są JOW-y, czyli jednomandatowe okręgi wyborcze (tak jak w Wielkiej Brytanii, na Ukrainie czy w polskim senacie), to cała władza idzie w ręce najpotężniejszych, „supersystemowych” i najbogatszych partii – te mniejsze i młode nie mają szans, a ludzie wychodzą na ulice protestować przeciwko takiej „betonowej” ordynacji wyborczej?

  JOW to XIX-wieczny pomysł na utrwalanie władzy „systemu”, czyli bogatych, nad masami, którym – pomimo funkcjonowania wolnych wyborów – odbiera się realny głos. Na pewno już to wiecie. Dużo się o tym w ostatnich dniach mówi.>>
  ****
  Cos tu przegapilem, czy jak… Bo namawia Pan, Profesorze, ‚Kukizmanow’ do gosowania na Komorowskiego ktory, jak oni, polubil „XIX-wieczny pomysł na utrwalanie władzy ‚systemu’- czyli bogatych, nad masami, którym – pomimo funkcjonowania wolnych wyborów – odbiera się realny głos.”
  Co niewatpliwie ma sens, z uwagi na zbieznosc ich interesow, ale jaki jest w tym Panski interes? Przeciez z uwagi na niechec do JOW-ow znacznie blizszy Panu jest Duda.

  A na zupelnym marginesie JOW-y w Stanach maja sie bardzo dobrze i nie widzialem wychodzacych na ulice z tego powodu – to po prostu dziala.

 46. Podoba mi się łopatologia Hartmana. Powinien dostać zlecenie na podręczniki do WOSu oraz do wychowania seksualnego.

 47. @saurom (18.05-20:41)
  Zdaję sobie sprawę, że nikt już nie nauczy ciebie kultury. To błędy wychowawcze, które twoi przodkowie przynieśli na mój Śląsk wraz z Armią Czerwoną. I niestety przekazali je tobie. Komorowski i Duda są warci tyle samo co Ty. Waszą pozycję na mojej ziemi określała kiedyś siła okupującej Śląsk i Pomorze armii radzieckiej. Problem w tym, że wyraźnie nie dostrzegasz, iż tradycja twoich dziadów jest tradycją dziadowskiej bylejakości, którą reprezentują obaj kandydaci do prezydenckiego fotela. Oraz niestety także Ty, co poświadczają twoje niewybredne i obraźliwe słowa. To twoi pobratymcy rządzą od kilkudziesięciu lat na Śląsku, a efekty ich rządów są widoczne. Tyle, że pierwszymi, których ostatnio widywałem w Niemczech byli Kresowiacy, którzy tam pojechali za pracą i lepszym życiem. Pytanie – dlaczego większość z nich nie zamierza wracać na „rodzinne ziemie pozyskane”? Odpowiedz mi lemingowi, skoroś taki mądry i rzetelny. Dlaczego to polskie państwo nie potrafi dojść do standardów państwa prawa. I całkowicie nie radzi sobie z gospodarką. Pewno znowu spisek żydo-komuny?

 48. O łopatologii, w której brak logii…

  Panie Profesorze.
  Porozśmieszajmy sie jeszcze bardziej.

  Witz 1
  „W końcu jakieś państwo być musi i jakiś prezydent też.”
  Pan to mówi do ‚Kukizmanów’?
  Pan aspiruje do polityki, przekonując zdeklarowanych abnegatów domyślnym sobie (!) normatywem? 🙂

  Witz 2
  „Jeśli nie pójdziesz na wybory, to tak, jakbyś oddał po połowie głosu na każdego z dwóch kandydatów.”
  Nie wiem czy filozofia styka się z teorią gier, ale Pana interpretacja rzeczywistości jest argumentacyjnie alogiczna i przeciwskuteczna.
  Dwie połówki za samo siedzenie na kanapie mają większa wartość niż litr, po który trzeba się pofatygować do nocnego!
  Nie mówiąc o premii od Dudy, za tę fatygę niefrekwencji potencjalnych przeciwników…
  Czy Pan naprawdę rozumie (hmm…) politykę jako przekonywanie Marsjan logiką Armii Zbawienia?

  Witz 3
  „Zna się jakoś na tej robocie, więc ma mój głos….przez wiele lat działał w podziemiu, wydawał nielegalne pisma itd.”
  Prakseolog z Pana. Pan właśnie wspiera motywacje wyborców …Dudy, że nieważne jak się robi w robocie, bo jakoś to będzie.
  W byle jakości tego rodzaju, Duda wygrywa swych wyborców w cuglach. Przeciw jakości kandydata i jego pracy.
  Aż strach pomyśleć, do czego prowadzą „jakieś” kompetencje w robocie profesorskiej w drodze na Trybuna Ludu…
  Nb. itd to było pismo jak najbardziej legalne 😉

  Witz 4
  „A jeśli myślicie, że Duda i PiS-owski aparat partyjny ma sposób, żeby ludzie mieli pracę i więcej zarabiali, to proszę, nie rozśmieszajcie mnie.”
  Alez to Pan rozśmiesza całą Polskę, nie wiedząc, że nowa szajka zacznie właśnie od czystki, otwierając miejsca pracy dla obecnie wykluczonych antysystemowców, bo o to się ta gra toczy, Panie, ten tego, polityku.
  To jest jedyny zasób innowacyjnej kreatywności narodu w tworzeniu i udostępnianiu sobie miejsc etatu (bo na pewno nie pracy).
  Ktoś, kto jak Pan, w poprzednim wersie, deprecjonuje cywilizowaną przedsiębiorczość poprzez stygmatyzowanie pojęcia „interes” i „firma” (jako złodziejstwa i szajki) powinien lepiej rozumieć …interes docelowego targetu kazania.

  Witz n-ty,
  en block, bo można tę analizę prowadzić z tym samym wynikiem do ostatniego wersu Pana wpisu…
  …To ten Pana język wpisu, język dobrego, paternalistycznego wujcia, „pochylającego” się nad infantylnym kretynem, podczas gdy mówi do targetu egotycznego i zawistnego, w swym cyniźmie mściwego amoralnego arywizmu przekraczającego wszystko, o czym się lokalnym filozofom śniło… bo Pan chyba nie zna tekstów Kukiza, które porwały tłumy.

  Niewątpliwie dostarczył Pan niezłej beki „odurzonym”.
  Śmiesznie po tym wpisie jest, ale jeśli on zwiastunem oczyszcającego politykę i atmosferę WIR-u wyborczego, to jedynie dlatego, że głupio strasznie.
  Ukłony.

 49. A więc włączył się Pan, Panie Profesorze, do całego tego zadowolonego z siebie, spasionego establishmentu.
  Gratulacje, odpadło jeszcze jedno nazwisko, które mogło uchodzić za jakiś tam jednak, autorytet.
  Bo w tej sytuacji chyba lepiej byłoby, gdyby Pan, wzorem Dulskiego Felicjana trzasnął drzwiami i poszedł do knajpy.
  A dajcie wy mi już święty spokój z wmawianiem, że Komorowski jako nieistniejący prezydent jest lepszy od złego istniejącego Dudy.
  Mam to w d…i w ogóle nie idę na II turę, nie będę ratował Rzeczypospolitej jednym zdewociałym sarmatą przeciwko drugiemu.
  Jeśli Pan, walczący na froncie laickiego państwa zachęca mnie do głosowania na prezydenta leżącego ostentacyjnie plackiem przed biskupami, wkraczającego z prezydencką pompą na każdą wypasioną imprezę kościelną, że już o lataniu na każdą pielgrzymkę częstochowską z gorliwością pomarszczonej siostry zakonnej nie wspomnę – to już nic z tego nie rozumiem.
  Czy ta PO tak opanowała „służby” – że was wszystkich szantażem wzięli czy co?
  Bo ta Pańska lista zalet Komorowskiego wygląda jak dyktando pisane z zębami bulteriera na przyrodzeniu.

 50. @Saurom
  Człowieku, nie wiem skąd pochodzisz, ale proszę Cię, pisz po polsku. Stosuj poprawnie interpunkcję, pamiętaj o składni, bo naprawdę nie da się tych Twoich wywodów zrozumieć.
  Przy okazji chciałbym spytać, dlaczego jest niemalże regułą, że ci wszyscy bogoojczyźniani patrioci nie potrafią wyrazić swoich myśli w tym, rzekomo tak ukochanym, ojczystym języku?

 51. Głosować na Komorrę? W życiu, trzeba skończyć z tą mafią!

 52. Motyl;16:12 & sztubak;18:12.

  Mylicie sie,tacy jak Janusz Z; sa bardzo potrzebni aby w przyszlosci
  w Polsce zrobic drugi majdan.
  Juz dzisiaj cala Polska to mieszanka wybuchowa tylko bez zapalnika
  ale przyjdzie odpowiedni czas na arenie miedzynarodowej i ten
  zapalnik ktos wlozy.
  Nie bedzie to nawet duzo kosztowac,robocizna w Polsce zawsze
  byla tania pieniadze wydane na zapalnik ,,Solidarnosc”zwrocily
  sie z nawiazka i ciagle przynosza profit.
  https://www.youtube.com/watch?v=iOIMiLCChss

 53. Największych zmartwieniem podobno lewicowego Hartmana jest, że Duda proponuje podniesienie stawki wolnej od podatku czyli pomóc najbiedniejszym a III RP 700 tysiecy dzieci wymaga pomocy w dozywianiu bo chodzą glodne.

  Innym zmartwieniem Hartmana i jego nowej „lewicy” jest podatek od operacji finansowych proponowany przez pisvco może uderzyć w szefów z B&B i wielki kapitał.

  W wymyslonym na predce niezrozumiałym slangu mówi do mlodych ludzi jak do gowniarzy i idiotów gdy polskie 15-latki zajmują na świecie 10 miejsce pod względem edukacji a polscy profesorowie… Są w drugiej setce.

 54. Andrzej Falicz
  19 maja o godz. 3:06

  Innym zmartwieniem Hartmana i jego nowej “lewicy” jest podatek od operacji finansowych proponowany przez pisvco może uderzyć w szefów z B&B i wielki kapitał.
  ****
  Nie wiem czy to jest zmartwienie J.H., ale wiem, ze musisz byc tak samo tepy jak reszta tego solidarosciowego moherstwa z komunistyczna mentalnoscia – moherstwa kaczynskiego. Bo uderzanie w wielki kapital (w Polsce nie widzialem) zawsze sie konczy na obrazeniach wsrod uderzajacych.
  Czy wiesz matole co to jest ucieczka kapitalu?

 55. Janusz Z

  Janusz Z

  Nie sądźcie, abyście nie byli sądzeni.
  2 Bo takim sądem, jakim sądzicie, i was osądzą; i taką miarą, jaką wy mierzycie, wam odmierzą.
  3 Czemu to widzisz drzazgę w oku swego brata, a belki we własnym oku nie dostrzegasz?
  4 Albo jak możesz mówić swemu bratu: Pozwól, że usunę drzazgę z twego oka, gdy belka [tkwi] w twoim oku?
  5 Obłudniku, wyrzuć najpierw belkę ze swego oka, a wtedy przejrzysz, ażeby usunąć drzazgę z oka twego brata.
  6 Nie dawajcie psom tego, co święte, i nie rzucajcie swych pereł przed świnie, by ich nie podeptały nogami, i obróciwszy się, was nie poszarpały.

  Wszystko więc, co byście chcieli, żeby wam ludzie czynili, i wy im czyńcie! Albowiem na tym polega Prawo i Prorocy.

 56. krzys

  widze, ze nabrales/nabralas takie samego chamskiego ducha bojowego jak Onufry!
  Do przodu!

  W ramach lewicowej kampanii bron wielkiego kapitalu i opodatkuj najbiedniejszych.

  III RP ma najnizsza w Europie kwote wolna od podatku co bezposrednio uderza w najbiedniejszych – najpierw daje sie zasilek…a potem odbiera od niego podatek.
  Takie debilstwo jest OK tylko w RP Komora.

  Mamy rowniez najwieksze po Turcji rozwarstwienie, najbiedniejsze 10% jest 14 razy biedniejsze niz zwolennicy PO -10% najbogtszych.

  w takich Czechach czy Slowacji najbiedniejsi sa ponad dwa razy bogatsi niz w III RP.
  Ale Boze uchowaj zeby to zmienic wola Hartman wraz z „lewcowa” kanapa profesorkow.
  To hanba i farsa.

  Lewica hartmanowska ma zamiar walczyc z Duda bo on chce to zmienic.

  Jednoczesnie biedny lewicowy inaczej krzys/krzysia martwi sie o losy pokrzywdzonego wielkiego kapitalu co to sie moze obrazic gdy 700 tysiecy polskich dzieci chodzi po ulicach bez sniadania.

  Hartman zrobi jakakolwiek akrobacje by w koncu zalapac sie na jakis stolek.
  Tacy ludzie sa wstydem lewicy i oni ja wlasnie niszcza.

 57. Janusz Z

  Hartman nie ma nic wspólnego z Hollingerem.

  Janusz Z, tak jak się prezentuje na tym i innych blogach, to taka sama kreatura jak Hollinger.

  Janusz Z = Holinger

  Uważasz się za katolika a nie rozumiesz podstawowych nauk swojej religii.

 58. krzys52
  19 maja o godz. 4:26

  A słyszałeś może o czymś takim jak Węgry tam również uciekł kapitał i co się stało wkroczył inny chiński. To już nie te czasy gdy można było straszyć ucieczką kapitału po prostu są inne państwa które udzielą pomocy.

 59. Andrzej Falicz

  „Takie debilstwo jest OK tylko w RP Komora.”

  Nie ma czegoś takiego jak RP Komora. Jest RP wszystkich Polaków i wszyscy jesteśmy za to odpowiedzialni, Andrzej Falicz tak samo jak Janusz Z czy Mag.

  Czas skończyć z tą dziecinadą, „to nie ja, to oni”.

 60. Misio Kamiński minister w PO i sztabowiec u Komorowskiego jest OK. Jako ultraprawicowiec realizuje zetchaenowskie idee i nie ukrywa tego. Sprawa jasna, w wolnej Polsce ma prawo czcić Pinocheta i realizować program ZChN-u czy to w PiS-ie, czy w PO (obie te partie prawicowe niczym się właściwie nie różnią). Jego słowa są zgodne z czynami.

  Hartman deklaruje lewicowość, a w praktyce służy ZChN-owi. Hm, proszę i bardzo. Jednak głoszenie haseł lewicowych a leżenie krzyżem i plackiem na kolanach przed prawicą, to troszkę jakby dziwne. No, ale taka to już polska inteligencja, tacy intelektualiści…

 61. Ma Pan rację, Panie profesorze, wprawdzie nadal mam niewielki wybór, ale Komorowski przynajmniej jest przewidywalny, więc oddam na niego głos, chociaż z ciężkim sercem.
  Chciałabym jednak dożyć tej chwili, kiedy kościół katolicki naprawdę dostanie od nas wszystkich po nosie, gdyż PO mimo tego, że hierarchia kat. ciągle pokazuje im figę, nadal nie ma odwagi odciąć się od tej instytucji, a naprawdę warto!

 62. zak1953
  18 maja o godz. 23:18
  To szanowny Pan Volksdeutsch?
  No i wszystko jasne.
  Mysle, ze Polacy nie powinni glosowac na kandydata, ktorego popieraja Volksdeutsche.

 63. zak1953
  18 maja o godz. 23:18

  Ja także zdaję sobie z jednego sprawę niektórych takich jak ty tzw. Katzmarek nie da się wyleczyć. Jak widać wam już w krew weszło czyszczenie butów junkrów. Powiedz mi iluż to Polaków albo Ślązaków pełniło funkcje rządowe gdy Śląsk należał do Niemiec było na przykład kanclerzami jesteś w stanie podać choć jedno nazwisko? Dopiero w II RP oraz obecnie III RP wasi ziomkowie pełnili jakiekolwiek znaczące funkcje Korfanty Rymer Zientek, Buzek coś ci to mówi a może to także Gorole są.

  A na kresowian nie pluj nawet najgorszy kresowianin jest wiecej wart od takiego chachara RAŚowca jak ty. Ślązacy się zresztą na was poznali wiedzą jak to pokazały wyniki wyborów w Rybniku, że jesteście garstką kombinatorów na usługach Berlina, którzy gdy nie udało im się wygrać uczciwie wyborów samorządowych nie mówiąc o parlamentarnych zaczęli się nagle starać o status mniejszości.

  Jeszcze jedno nie podoba ci się w Polsce nikt cię tu nie trzyma jedź do Niemiec i czyść buty Niemcom skoro uznajesz to jak widać za szczyt swoich marzeń Katzmarku.

 64. A ja wciaz jestem romantyczka i mam marzenia, Panie Profesorze. I mimo obcego obywatelstwa czuje sie bardziej Polka niz gdy mieszkalam w kraju. I dlatego, wlasnie dlatego, nie zgadzam sie na „mniejsze zlo”. Bo dla Polski jedynie to co najlepsze. Mniejsze zlo nie jest opcja, bo w Polsce, pamietam, prowizorki sa najtrwalsze. Bo gdy premier Tusk wyjal obecnego prezydenta „z kapelusza”, wtedy, jeszcze wtedy, myslalam ze to dobre wyjscie; wreszcie nie bedzie idiotycznych przepychanek, wreszcie reka w reke PO zrealizuje obietnice, program z ktorym szli do wyborow, ziszcza sie nadzieje moje i Wasze. Czas pokazal ile warte byly obietnice oraz sojusz prezydencko-premierowski. Moj syn w Polsce, zarabiajacy swietne pieniadze, robi zakupy w Biedronce. I jest ok, to tez sklep i nie mam nic przeciw dyskontom ale powod dla ktorego woli jechac swoim bardzo drogim samochodem kilka kilometrow aby zrobic zakupy, ten powod jest dla mnie zenujacy. Wzgledy ekonomiczne ale nie tylko. Mierzi mnie to co reprezentuje pan Komorowski, wkurza mnie jako czlowiek a tym bardziej jako mdly, mierny polityk.
  Przed Polska stoja ogromne wyzwania. To prawda iz jedynie on ma doswiadczenie i jedynie on ma szanse jakos przemknac malo zauwazony przez europejskie zawirowania. Ale…na boga…czy w Polsce potrzebny jest w ogole prezydent? Nie wspominajac o kosztach z tym zwiazanych, ten kwiatek przy siermieznym kozuszku?

 65. hortensja,

  Dopóki elektorat mobilizowany z ambony jest bardziej zdyscyplinowany od tego świeckiego, dopóty żadna partia nie może sobie pozwolić na dawanie po nosie hierarchi katolickiej.

 66. sztubak
  19 maja o godz. 8:10
  Andrzej Falicz
  “Takie debilstwo jest OK tylko w RP Komora.”
  Nie ma czegoś takiego jak RP Komora. Jest RP wszystkich Polaków i wszyscy jesteśmy za to odpowiedzialni, Andrzej Falicz tak samo jak Janusz Z czy Mag.
  Czas skończyć z tą dziecinadą, “to nie ja, to oni”…”

  Ale najbardziej odpowiedzialny za syf jest Kaczynski i opozycja a najmniej rzadzace z PSL-em od 8-mu lat PO.
  Zapomniales dodac…

 67. Komorowski nie jest przewidywalny.
  Przewidywalni moga byc jedynie ci co mowia mu co ma robic i mowic.

 68. kenzo_bojownik

  Dobrze jest mieć marzenia. Marzenia bez działania to niestety tylko mrzonki.
  Mamy partie które są naszym, Polaków odbiciem. Jesteśmy za ten stan rzeczy w polityce i w kraju odpowiedzialni.
  Dopóki myślimy, że to oni są winni a my tylko pokrzywdzeni, dopóty nic się nie zmieni.

  Postęp społeczeństwa, jak w fizyce, jest wypadkową działania jednostek.
  Im więcej niezgody tym wolniejszy postęp.

  Jeżeli mamy wybudować dom to niech to będzie dom na solidnych fundamentach, z dobrze zailozowanymi ścianami i porządnym dachem.

  Solidne fundamenty i resztę mogą wykonać solidni rzemieślnicy, bez znaczenia lewicowi, prawicowi ateiści czy wierzący.

  Zgoda buduje, niezgoda rujnuje.

 69. Andrzej Falicz,

  Jedynym odpowiedzialnym za sytuację jest elektorat, czyli wszyscy Polacy.
  Kaczyńscy i inni tym razem nie przyjechali wsparci czyimiś bagnetami ani z księżyca nie spadli.
  Zostali wybrani zarówno przez tych co na nich gosowali jak i tych co nie głosowali.

 70. Moim zdaniem, wybór Komorowskiego gwarantuje kontynuację natomiast wybór Dudy wprowadza nowe możliwości.

  Duda może doprowadzić do zmiany przywództwa w partii opozycyjnej i dojścia tam do władzy ludzi swojego pokolenia, bardziej pragmatycznych i mniej zacietrzewionych.

  Wygrana Komorowskiego z pewnością osłabi PO w następnych wyborach i może nawet doprowadzić do władzy PIS który przy obecnym przywództwie nic dobrego dla kraju nie uczyni.

  Ryzykuję , jestem za Dudą.

 71. sztubak
  19 maja o godz. 10:30

  Nie jestem winny, płacę podatki i uczciwie pracuję. Natomiast nie będę niczego robić dla tych, co mają mnie w d… A ma mnie w d… władza. Dlatego też takiej władzy tylko kopa w d… Władza i lewicy, i prawicy.

  Żadnej zgody, żadnej solidarności, żadnego porozumienia z tymi, co są przeciwko mnie, mojej rodzinie, choć nigdy niczego złego im nie zrobiliśmy.

  Czy ty szanujesz tych, co mają cię w d…?

 72. rzadziej jiz dawniej czytam komentarze pod blogami Polityki w tym prof. Hartmana.
  Mnie na prezydenta Komorowsksiego prztyjdzie zagłosowac łatwiej niz „kukizowcom” Bo uważam go za dobrego prezydenta. Nie chce aby mi głowa pa nstwa robiła „rewolucje moralne”, odbudowyywql ( moim kosztem) przemysl stoczniowy , czy próbowała robic inne zaapowiadane przez wykreowanego przez starego lisa J. Kaczynskiego kandydata Dudę chocki klocki z moim krajem.
  Śmieszy mnie mnie stała akywna i dość karykaturalna juz obecnośc paru bardzo aktywnych komentatorów, z mktorych jedni głownie probuja obrażac prezydenta, inni na białe zawsze mó wia czarne…. a to co ich łaczy to silne zidelogizowanie i chyba jakaś tęsknota za pisowska rzeczywistoscią…

 73. @Levar (19.05-9:13)
  Jestem Ślązakiem i nadal mieszkam na swojej śląskiej ziemi. W przeciwieństwie do wielu „prawdziwych Polaków”, którzy po 1989 roku wyjechali do Niemiec, tam pracują, żyją, wychowują dzieci w niemieckich szkołach i mają już także tamtejsze dokumenty. Jak to jest, że Polska przez ćwierć wieku nie doszła do poziomu demokratycznego państwa prawa? A polscy politycy rządzący w Warszawie, nie potrafią poradzić sobie z gospodarką tegoż państwa? I to wszyscy od czerwonych, poprzez liberałów do skrajnej prawicy! Też chciałbym, aby nasi rządzący potrafili robić to tak, jak np. ci w Bawarii, gdzie tak dobrze czują się Polacy z ziem zachodnich. Komorowski nie potrafi, ale Duda także nie. I jeszcze mnie oszukuje, co on to zrobi kiedy zostanie prezydentem. Chociaż bardzo dobrze wie, że tego nie jest w stanie jako prezydent zrobić. Podobno prawda ma wyzwalać. Tylko kogo?
  @saurom (19.05.-9:20)
  Od dawna już obrażasz rdzennych Ślązaków, chociaż nie potrafisz niczego zmienić na lepsze. Na dodatek jesteś historycznym ignorantem powtarzającym bolszewickie bujdy z lat komuny. Jakież to super funkcje pełnił wspomniany przez ciebie Korfanty? A może wyjaśniłbyś w końcu przyczyny jego uwięzienia w Berezie oraz jego śmierci? Kariera Korfantego do końca I wojny jest znana. Kim został w II RP? Zwłaszcza po zamachu majowym 1926 roku, którego rocznica minęła tydzień temu. Nie ośmieszaj się chłopie. Co do Kresowiaków. Znam wielu. Wielu szanuję. Ale znam także wielu, którzy od 70 lat niczego nie zrobili w domach zajętych na ziemiach przyznanych Polsce przez Stalina i spółkę. Pojedź za Wrocław, np. w rejon Brzeźna i pooglądaj dobytek tych gospodarnych, pracowitych ludzi z Kresów. Życzę wielu pozytywnych wrażeń. Znam także Polaków, którzy nadal mieszkają na Wschodzie, na dawnych ziemiach II RP (dzisiaj Litwa, Białoruś czy Ukraina). Są Polakami, choć mają tamtejsze paszporty. Ja jestem Ślązakiem i posługuję się tylko polskimi dokumentami. Chciałbym także być dumnym z tego faktu. A na razie często jestem zażenowany zachowaniem niektórych ludzi posługujących się takimi samymi papierami. Ta łyżka dziegciu jest niestety zbyt wielka, jak na polską beczkę miodu. I jeszcze jedno – nie wyrzucaj mnie z mojej ziemi, bo mogę ugryźć.

 74. takei
  Twoje prawo.
  Ja szanuję ludzi uczciwych.
  Nikt nie może mieć mnie w d.. gdyż nikt nie ma tak dużej d..

 75. @Levar (18.05-20:22)
  Szanowny, tutaj jestem z Tobą w 100 % zgodny. Demokratyczne procedury są po to by z nich korzystać dla dobra społeczeństwa. Rzecz w tym, czy w Polsce mamy rzeczywiście demokrację? Przy-korytowi politycy partii wszystkich opcji, na społeczne postulaty zgłaszane przez obywateli, zamykają nam usta hasłami demokracji. Za czasów PRL-u mieliśmy tzw. demokrację socjalistyczną. Niestety, to co mamy teraz możemy nazwać co najwyżej „demokracją polską” ale demokracją rozumianą dosłownie – to nie jest. A szkoda.

 76. @ sztubak

  Wypraszam sobie porównania do Hollingera z co najmniej dwóch powodów; po pierwsze on jest człowiekiem złej woli, jak Michnik, oszustem intelektualnym, kłamiącym z premedytacją w sposób charakterystyczny, jak mówi Pismo „od siebie”, natomiast ja podaję fakty, którym merytorycznie zaprzeczyć nie można i jedyne co mogą w tej sytuacji zrobić ludzie, którym ta prawda się nie podoba, to wytoczyć pianę z pyska – ot co. Po drugie on ma brodę, a ja nie.

  Nie miałbym odwagi nazwać się katolikiem, choć ta religia jest mi bliska i gdyby jej zasady stanowiły globalny kanon, to mielibyśmy wspaniały, sprawiedliwy świat ludzi wolnych i szczęśliwych, wiodących dostatnie, bogate duchowo życie. Niestety, z woli Boga szatan czuwa, a jego naród wybrany obrzydza nam życie hiobowymi cierpieniami, na które jako zatomizowana, globalna społeczność w pełni zasłużyliśmy. Robi – bez świadomości konsekwencji – co może, aby wywieść ludzkość na manowce, zakuć w kajdany długu, omamić doczesnymi pragnieniami rzeczy nieistotnych, zepsuć perwersją, otumanić, przywieść do auto-wstrętu, skłócić, doprowadzić do autodestrukcji, wykazać, że ludzie nie zasługują na to, by mogli dysponować wolną wolą, gdyż są zbyt głupi, aby zrobić z niej właściwy użytek. Mimo setek lat negatywnych doświadczeń nie możemy wciąż zrozumieć, że każdy wybór zła, każde folgowanie pysze i próżności, prowadzić musi do ciągu złych konsekwencji.

  Naród wybrany pełni więc nieświadomie funkcję pozytywną, dlatego nie jestem ich wrogiem, niestety sukces jaki osiągnął, o ile nie nastąpi przebudzenie, musi doprowadzić do unicestwienia ludzkości. Takie właśnie są cel i zadanie szatana. Zniszczyć ludzkość, całą, wraz z korporacją narodu wybranego, jako niezasługującą na egzystencję bandę głupców.

  W tym kontekście twoja teza, że nie ma Rzeczpospolitej Komora, czy Kaczora, jest prawidłowa i wskazuje dobrą drogę zbiorowego przebudzenia. Rzeczpospolita jest dobrem wspólnym, owszem, dlatego słuszny jest postulat Partii Frankowiczów o likwidacji partii politycznych, które Polaków dzielą i okradają, zresztą taki był pierwotny cel ich ustanawiania.

  Postawiono nas dziś przed wyborem de facto pozornym pomiędzy pp. Dudą, a Komorowskim, pozornym, ponieważ obaj, tak jak ich partie są kontrolowani przez tych samych animatorów sceny politycznej w Polsce, tak jak Demokraci oraz Republikanie w USA, przy czym określenie „scena” jest tu bardzo precyzyjne. Stawianie pytania kto wygra jest zupełnie nie na miejscu, a emocje związane z wyborczą hucpą świadczą o stopniu infantylizacji oraz ogłupienia polskiego społeczeństwa. Właściwie pytanie brzmi „kim wygrają”? Gdyż te dawno już rozstrzygnięte wybory wygrają oni, nasi wrogowie, a nie my, wygrają je Dudą, albo Komorowskim, bez różnicy, natomiast medialna walka jedynie pogłębia programowy podział społeczeństwa oraz służy celowi nadrzędnemu, uzyskaniu efektu zbawiennego zwycięstwa „ojca narodu”, dla poparcia dalszego zamordyzmu, przy jednoczesnym systematycznym ośmieszaniu władzy teoretycznie najwyższej, poprzez retoryczne pustosłowie kampanii, czy posługiwanie się kwitami ze strony internetowej własnej córki itd., w drodze do rządu światowego.

  Nadzieją dla Polski, a potem wolnego świata byłoby zerwanie się ze smyczy, przekształcenie bezpartyjnego ruchu zainicjowanego dla partykularnych celów Kukizem (gdyż nie przez Kukiza) dla interesu wspomnianych już wyżej animatorów, w rodzaj powszechnej Solidarności roku 1980, notabene znowu zgodnie z postulatami Partii Frankowiczów, która nie dałaby się przejąć jak tamta Solidarność przez żydowskich „doradców” z KOR-u i spółki, co doprowadził do „Magdalenki” oraz picu, „Okrągłego Stołu”, a w konsekwencji do ponad ćwierć wieku grabieży Polski i Polaków, za sprawą zdalnie sterowanych politycznych oszustów oraz słupa Balcerowicza. Taka Solidarność mogłaby zmienić obecną Konstytutę, wprowadzić obywatelskie JOW-y, ale znowu, z gwarancjami przedstawionymi przez Partię Frankowiczów, inaczej zostanie tu utrwalony totalitaryzm.

  Mam nadzieję, że Polacy obudzą się nareszcie z hipnozy, mającej doprowadzić nas w uśpieniu do anihilacji. Tak to widzę.

 77. Dzięki Bogu, mam wrodzony wstręt do takich półanalfabetów jak Hartman i całkiem durnych chamów jak Komorowski. Żadne skręty, piruety i zmiany kroku leniwego gajowego, co go przegrana I tura obudziła jak kubeł wody – nie robią na mnie wrażenia.
  Co zrobiło wrażenie – to bezczelna, chamska napaść wszelkiego eurewstwa na dr Ogórek, najlepiej przygotowaną i profesjonalnie bijącą resztę na głowę.
  Tym bardziej, mimo osobistej niechęci do bezbarwnego Dudy będę na niego głosował.
  Słup obcego geszeftu, nieuk i cymbał Komorowski musi odejść, na Mazury macać kury.
  Lewacka propaganda tylko pomaga urzeczywistnić ten pierwszy krok ku deratyzacji Polski. Im więcej debilnych Karolaków, kłamliwych lisów i lizusów Hartmanów rzuca się całować gumofilce Bula w Nadzieji, tym śmieszniejszy jest to palant i pogardy jeno godzien. Tak głupcom bywa…

 78. Nie ma demokracji bez partycypacji. Procedury demokratyczne to za mało aby była demokracja. Bez jakiejś części społeczeństwa angażującej się w proces rządzenia rządzący prędzej czy później będą służyć swoim interesom a nie interesom rządzonych czyli państwa.

  N. p. nie wierzę, że większość wyborców PISu jest przekonana o zamachu a jednak ta partia zmarnowała bezproduktywnie bardzo wiele czasu i energii które to mogły by być użyte z korzyścią dla wyborców.
  Brak partycypacji spowodował, że PIS przestał mówić w imieniu większości swoich wyborców.

 79. sztubak
  19 maja o godz. 11:40

  Ale ja też szanuję ludzi uczciwych i dla nich gotów jestem poświęcić zdrowie, nawet życie.

  O, mają, mają bardzo duże d…, mieszczą się w nich miliony ludzi, a cóż dopiero ty jeden… Np. OFE, wiek emerytalny do 67, śmieciówki itd. Nie bez powodu prawie 3 miliony Polaków wybrało ucieczkę z kraju.

 80. Nie wyobrażam sobie, aby prezydentem RP miał zostać pacjent z urojeniem religijnym, który klęczy przed niezrównoważoną psychicznie (bo niby jak inaczej nazwać „mistyczkę- stygmatyczkę”) kobietą i otrzymuje błogosławieństwo. Mało tego, mówi, że przy tym rytuale czuł uniesienie. Żałosne i słabe zachowanie, które eliminuje tego kandydata.

 81. U Hartmana jak zawsze królują frondyści.

 82. Panie Profesorze, ostatnio nawoływał Pan prezydenta, żeby pokłonił się lewicy. Jak wiemy, nic takiego nie nastąpiło. A więc popiera Pan go bez względu na to, czy się kłania lewicy, czy jeszcze bardziej kłania się prawicy. Moim zdaniem popieranie Komorowskiego, gdy się zakłada własny lewicowy ruch, jest błędem. Ba, podobnie jak niektórzy tutaj komentujący, uważam, że więcej jest wątków lewicowych u kontrkandydata Komorowskiego. Jeśli dzięki prezydenturze Dudy udałoby się np. zwiększyć rolę i pozytywny odbiór związków zawodowych, to byłoby wg Pana gorzej dla przyszłej lewicy w Polsce, czy lepiej? Czy już to samo – a więc odbudowa związków zawodowych – nie poprawiłoby losu ludzi pracy w Polsce? Albo ściślejsze opodatkowanie wielkich korporacji? Czy podwyższenie płacy minimalnej? Albo chociaż wprowadzenie tego tematu do głównego nurtu debaty w Polsce? Czy to są sprawy mniej ważne od wolności obywatelskich? Od odpowiedzi na to pytanie zależy właśnie, na kogo będą ludzie głosować. Lewica tego pytania też nie może sobie nie zadawać. Także młodzi muszą sobie to pytanie zadawać, w tej czy innej formie (w skrócie: godziwie płatna praca czy trawka). Ale pan sugeruje, że to tematy śmiechu warte, bo poruszają je niewłaściwe osoby, z niewłaściwej partii. Zgoda, dużo w tym racji. Ale innych partii, które by o tym mówiły, innych kandydatów teraz nie ma. Czy trzeba czekać aż Pan z Wirem czy partia Razem wejdziecie do Sejmu, a za pięć lat wystawicie swojego kandydata? A jak nie wejdziecie? To za pięć lat będziemy w jeszcze gorszym miejscu niż jesteśmy teraz. A po związkach zawodowych zostanie już tylko wspomnienie. Z poważaniem!

 83. oho
  jak „lewicowiec”taki jak Hartman moze popierac zwiazki zawodowe…?
  To jest tylko cyrk i proba dorwania sie do zloba.

 84. Szanowny Panie A.F., może się to panu wydawać dziwne, bo przyzwyczaił się pan do innych zachowań, ale proszę zrozumieć, że są ludzie (do nich się chcę zaliczać), którzy wchodzą tutaj, bo chcą wypowiedzieć kulturalnie swoją opinię, a nie po to, by obrażać gospodarza.

 85. Stwierdzenie prawdy nie jest obrazaniem.
  Prosze sie odniesc do meritum.
  Bycie karierowiczem mozna udowodnic.
  Pomoc w samopoznaniu jest najlepszym dowodem na prawdziwa empatie i gleboko pojeta kulture.

  Lewicowy jezyk tradycyjnie jest mocny i nie owjajacy w bawelne.
  Ja swoja opinie wypowiadam zgodnie z uczciwoscia bez ktorej istnieje jedynie pozor kultury.

 86. Gospodarzu

  „Nie wiem, czy pamiętacie, jak przed ośmioma laty rządzili w Polsce Kaczyński, Ziobro, Macierewicz”

  Pamiętamy ! – szczególnie kto się bał.
  A pamięta Pan Prof. kto się teraz bal ? – teoretycznie nikt Afery i korupcja na poziomie styku polityki i biznesu – praktycznie kamieni kupa.

  Gospodarzu

  „Zresztą umówmy się, prezydent ma niewiele do gadania w sprawach gospodarczych i to, ile zarabiamy i jak się nam żyje”

  żałosne P. Hartman naprawdę żałosne.

 87. Kukizmani, głosujcie na Dudę !
  Na Polskę, nie ruską podpalaną budę !

 88. Andrzej Falicz
  19 maja o godz. 7:11

  Ty mi lepiej nie opowiadaj, ze masz jakies poglady, bo jedynym twoim pogladem jest ‚antyhartmanizm’, podsuwajacy ci atakowanie Hartmana, bez wzgledu na to co powie. Jedynie pod tym wzgledem jestes wiarygodny.

  Pewnie mozna podniesc kwote wolna od podatku, ale z perspektywy potrzeb budzetowych musialbys to jakos zfekompensowac. Podpowiadacie typowo bolszewicka metode czyli pognebienie bogatego. Tyle, ze jesli nawet bogaty nie ucieknie z kasa tam gdzie sa nizsze podatki i wiekszy dochod (by zapewnic dywidendy udzialowcom), to odbije to sobie na cenach produktow, czyli u biednego i tak dupa z tylu. Jak by sie nie obrocil.
  A moze zyczylbys sobie tez centralnego sterowania gospodarka…?

 89. Prezydencja, wybory … kto daje sie nabierac na te hucpe pod pol-gojow ?

 90. / JOW to XIX-wieczny pomysł na utrwalanie władzy „systemu”, czyli bogatych, nad masami, którym – pomimo funkcjonowania wolnych wyborów – odbiera się realny głos. Na pewno już to wiecie. Dużo się o tym w ostatnich dniach mówi. / –

  – … i taki bzdet serwuje profesor ?!

  Chłopie, społeczeństwo na poziomie lokalnym bardzo dobrze rozumie co leży w jego lokalnym interesie. Kilkanaście lat samorządności dokonały jednak znacznej rewolucji – stad też obawa centrali warszawskich przed JOW-ami. Okazałoby się, że do Sejmu dostaliby się posłowie, którzy nie biegali by do Moniki Olejnik i Tomasza Lisa – bo po co? Całe to towarzystwo medialno-warszawskie straciłoby wpływ na politykę w znacznych stopniu. Dla posłów z okręgów (wybranych w JOW-ach) ważniejsze byłoby pojawienie się w lokalnej gazecie i lokalnej TV i rozmowa z lokalnymi wyborcami, niż bieganie po warszawskich telewizjach. JOW-y dokonałby w końcu rewolucji i uwolniły politykę od wpływu żydowskich centralnych mediów ( takich jak „GieW”, „GP” czy TVN a nawet TVP). Po prostu – w interesie Polaków.

  JOW-y powodują, że posłowie stają się samodzielni i zależni tylko od swoich wyborców w okręgu, nie od centrali partyjnych czy medialnych, a to całkowicie zmienia sposób w jaki realizują politykę.
  Po wprowadzeniu JOW-ów PO-PiS wylądowałby tam gdzie jego realne miejsce (razem z SLD i PSL), jako śmieszne partie z jednym lub dwoma posłami w parlamencie – większość stanowiliby posłowie z lokalnych komitetów wyborczych ( wiem, wiem – światowa prasa nie przebolałaby takiego zwierzęcego wprost antysemityzmu – toż to byłoby jak holocaust. Stąd taki opór PiS-u ).

  Zaleta JOW-ów polega właśnie na tym, że nie każda grupa oszołomów ma swoich przedstawicieli w Sejmie (nawet jeśli tych oszołomów jest 15% w skali kraju) ich przedstawiciele muszą wygrać w konkretnym okręgu wyborczym a tam decyduje większość tzw normalsów. Więc to normalni posłowie dostają się do parlamentu, reprezentujący większość mieszkańców w okręgu.Konsekwencja JOW-ów to np. mniej Żydów w polskim parlamencie, mniej byłych komunistów, mniej lewaków, i mniej skrajnych prawicowców – i przede wszystkim, żadnych szans dla partii zakładanych w Warszawie (przy wsparciu mediów takich lub innych i ich lobby). Nie da się stworzyć sztucznej partii takiej np jak w UK UKIP i wprowadzić jej do parlamentu, jeśli faktycznie nie ma poparcia w poszczególnych okręgach. JOW-y eliminują oszołomów i sztuczne partie tworzone przez specjalistów, JOW-y promują oddolne lokalne inicjatywy, które po jakimś czasie łączą się i tworzą duża partię, ale zaczyna się to o lokalnej społeczności, a nie od centrali. Nie ma centralnego sterowania w przypadku JOW-ów.

  I o to chodzi – cała władza w rękach ludu czyli Polaków !

  Rozumiem wasz, Żydów opór przed JOW-ami.

 91. zak1953
  19 maja o godz. 11:38

  Zadałem ci proste pytanie jakoś sobie nie przypominam RAŚowcu, żebyś odpowiedział dlaczego koledzy nie podpowiedzieli a może zdajesz sobie dobrze sprawę, że Niemcy traktowali was jak śmiecie, które najwyżej nadają się na mięso armatnie. Pytasz się jakież to superfunkcje pełnił Korfanty minister skarbu naprzykład marszałek sejmu śląskiego. No to powtarzam pytanie na które nie raczyłeś odpowiedzieć podaj nazwisko Ślązaka, który pełnił funkcję kanclerza Rzeszy albo też miał jakikolwiek wyższy stopień w armii pruskiej. Jesteś w stanie podać zapewne nie. Proponuję ci nie podoba ci się w Polsce Katzmarku nic nie stoi na przeszkodzie możesz się udać do Niemiec, żeby spełnić swoje marzenie czyszczenia butów Niemcom

 92. Janusz Z

  Nie czytałem co pisze Holinger, z Twojego tekstu wnioskuję, że oczernia Polaków twierdząc, że sprzedawaliśmy ich Niemcom.
  Z Twoich tekstów wynika, że wszyscy Żydzi to wyzyskiwacze albo gorzej.
  Na innym blogu przyznałeś, że jednak mogą być wśród nich sprawiedliwi a jednak dalej w sposób obraźliwy i pogardliwy ich wszystkich określasz.

  Znałem kilku Żydów, byli to porządni uczciwie zarabiający swoje pieniądze i bez bród faceci.

  Holinger obraża wszystkich sprawiedliwych Polaków a Ty wszystkich sprawiedliwych Żydów.

  Po drugie, piszesz kompletnie nie na temat, wtrącając Holingera na blogu Hartmana który przecież w żaden sposób z Holingerem nie jest związany. Wygląda na wredną insynuację.

  Zastanów się nad tym.

 93. ebesty
  19 maja o godz. 20:15

  Generalnie zgadzam sie co do JOW-ow. Od kilkudziesieciu lat zyje w Stanach wiec wiem, ze to dziala. Niekoniecznie tak jak to opisujesz, w swym zbiorze zyczen, ale co do zasady tak wlasnie jest: JOWy ‚uwladzawiaja’ spolecznosci lokalne, ktore dzieki JOW-om maja znacznie wiecej do powiedzenia w kwestiach wyborow ich wlasnych(!) reprezentantow. To nie aparat partyjny decyduje kto przejdzie dzieki miejscu na liscie lecz oni sami. Gdyby antysemityzm nie padl ci byl na mozg to moze bylbys w stanie uporzadkowac swa wiedze i wyciagac poprawne wnioski.

  Wbrew pozorom JOW-y nie sa nowym tematem w polskich realiach. Juz tworcy polskiej konstytucji (z 1997r.) postarali sie o dzialanie wyprzedzajace i wprowadzili do niej
  Art. 104.
  „Posłowie są przedstawicielami Narodu. Nie wiążą ich instrukcje wyborców.”

  Tymczasem JOW-y prowadza do tego, ze parlamentarzysci sa najpierw reprezentantami swoich lokalnych wyborcow. Co oznacza, ze proces zmian postepuje w tych warunkach znacznie szybciej, niz tam gdzie za lokalnych wyborcow decyduja partyjni liderzy, oraz tzw. „autorytety”. Tyle, ze tego wlasnie najbardziej obawiaja sie zwolenicy niezmiennosci i zakonserwowania w tradycji, a zarazem zwolennicy jak najmniejszego uwladzowiania spoleczenstwa, ktorym – wedlug nich – nalezy rzadzic, w miejsce pozwalania na rzadzenie.

 94. Janusz Z,

  Co do Dudy, Komorowskiego i ich partii, mamy ich takich na jakich zasługujemy. Są naszą kwintesencją, nie mogą być lepsi od nas, my ich wybraliśmy, my wszyscy razem i osobno.
  Będziemy mieli lepszych gdy sami będziemy lepsi.
  Będziemy lepsi, gdy zaczniemy współpracować, szukać zgody a nie skakać sobie do gardeł.

  Co do „frankowiczów” to moim zdaniem są to ludzie którzy chcą uniknąć odpowiedzialności za podjęte decyzje. Oczekują pomocy rządu czyli podatników, w tym emerytów na najniższych emeryturach, ludzi naprawdę biednych do których większość frankowiczów z pewnością się nie zalicza.

  Wszyscy musimy się nauczyć odpowiedzialności za swoje decyzje.

 95. Przytoczyłem wczoraj kilka wierszy Marsylianki by uczucia obudzic.
  Nie obudziłem.
  Toczy się w najlepsze dyskusja nad drewnianą propagandą zalecajacą wybór takiego czy innego zdrewniałego polityka.Im bardziej zdrewniały tym lepszy.Jak nie wybierzemy drewna to RP się zawali.RP w granicach od UE/NATO do KrK a w środku pustka,krórą tylko takie czy inne drewniaki zdołają zapełnic.Żadnych tzw uczuc wyższych np „jak sprawic by świat był lepszy ?” .Oczywiscie każdy na swój strój by odpowiedział.
  Kakofonicznie by było ale by kazdy na swój stroj się zastanowił.Zastanowienie się jest ważne inaczej zwane uważnością.
  Kukiz probuje wezwac do uważności,posługujac się jezykiem plugawym,podsłuchanym w podsłuchach.
  Owsiak wzywał „róbta co chceta”.
  Wybierajac drewno,z takiej czy innej drewutni,pozbawiamy się swoich uczuc.
  Zawierzając drewnianym argumentom
  W wieku 70++ bronię się przed zdrewnieniem

 96. @ sztubak

  Sprawiedliwe oraz porządne osoby pochodzenia żydowskiego oczywiście są i jest ich wiele, choćby prof. Norman Finkelstein, czy p. Danny Schechter, autor świetnych filmów dokumentalnych, w tym ostatniego pt.: „ American Surveillance State”, dostępnego na YouTube. Krytycznie odnoszę się jedynie do żydowskich oszczerców, kłamców i oszustów.

  Wiara w wolne wybory na Zachodzie zdominowanym przez Stany Zjednoczone, ojczyznę przekrętu „stolen election”, w dodatku po rodzimych doświadczeniach w trakcie wyborów samorządowych, to moim zdaniem spora naiwność. Zachód jest ponownie na bolszewickim kursie, z całym jego totalitaryzmem, faszystowskim bezprawiem, wkrótce pewnie jawnymi gułagami oraz słynną tezą Dżugaszwilego – zwanego dla zmylenia przeciwnika Stalinem – że „nie ważne kto głosuje, tylko kto liczy głosy”, a rewolucyjnym sztandarem z heksagramem po jednej stronie oraz pentagramem i sierpem i młotem po drugiej macha sam Dronbama, o którym bardzo interesujący film dokumentalny zrobił niedawno p. Joel Gilbert: http://www.obamasrealfather.com

  Natomiast co do Frankowiczów, to zostali bezczelnie, z premedytacją oszukani oraz okradzeni w biały we własnym kraju przez globalną finansjerę, przy współudziale państwa polskiego, KNF, rządu oraz samego Bronisława Komorowskiego, który będąc prezydentem RP nic nie zrobił, aby grabieży 2 milionów Obywateli zapobiec, co więcej, kiedy dwukrotnie protestowali ostatnio przed zajmowanym przez niego (jeszcze kilka dni) Pałacem Prezydenckim, nie raczył nawet do nich wyjść. Nie zapomną mu tego. Frankowicze nie chcą ani pół obywatelskiego grosza, tylko sprawiedliwości oraz rozliczenia zwykłych bankierskich złodziei, którzy wciąż ich okradają, wymuszając szantażem nienależne im pieniądze, niczym rakieterzy, korzystający z „opieki” władz współdziałającego z nimi gangsterskiego państwa, zwykłej mafii.
  Widzę, że dałeś się zwieść propagandzie medialnej – na stronie Partii Frankowiczów są linki do materiałów rzecz całą objaśniających, np. do opinii prof. Witolda Modzelwskiego.

 97. Oho
  Nieopodatkowana kwota jest w Polsce najniższą w europie.

  Z reguły są to zasiłki dla najbiedniejszych, które to samo państwa daje i później z mozolem tych samych tabunow rachmistrzy opodatkowuje.

  Jest to absurdalne.
  Najbiedniejsi nie są pozycja księgową ale to 700 tysiecy głodnych polskich dzieci wymagajacych dozywiania, to choroby, zapoznienie i zwiazane z tym niezwykle kosztowne wykluczenie ze wszystkimi ekonomicznymi i spolecznymi konsekwencjami.

  Na skutek Twojego krotkowzrocznego liczenia i traktowania społeczeństwa jak straganu z warzywami Polska ma po Turcji najwieksza dysproporcje dochodowa w europie.

  Jest ona ponad dwukrotnie wyzsza niz w Czechach czy na Słowacji.

  To jest wynik świadomych decyzji politycznych, konkretnych ludzi i ich formacji.

  Jest szokujące, że ci którzy próbują zawlaszczyc w Polsce lewicowosc nie zdają lub nie chca zdawać sobie z tego sprawy.
  Takie ugrzecznione chrzanienie o kulturze wypowiedzi choć w odrobinie powinno byc zgodne z intelektualna uczciwoscia.

 98. pirex2000

  „I choćby przyszło stu Karolaków I każdy zjadłby trzy miski flaków

  I choćby nie wiem jak się wytężał.
  Nie popchną Bronka – taki to ciężar.

  I choć popychać będzie Majchrowski Ciągnąć Saleta i Korzeniowski –
  Nie dadzą rady podsadzić Bronka
  Puści on tylko głośnego bąka.

  I choćby Holland to filmowała Z Wajdą i Kutzem ekipa cała.

  Choćby Olbrychski machał szabelką Gorzały pijąc butelkę wielką,
  Hartman napisal hold lewicowy –
  A Penderecki wspólnie z Rubikiem By napisali piękną muzykę i choćby film ten zdobył Oscara
  Bronek to kicha, obciach i siara.”

 99. Andrezj Falicz
  Widzę, że ogarnął cię istny szał agitacyjny.
  Ten sam tekst wklejasz na wszystkich blogach.
  „Choćbyś się nie wiem jak natężał” nieprzekonanych nie przekonasz takim fanatycznym jazgotem pisowskiego troglodyty (mam nadzieje, że to nie twoja „tfurczość, panie architekcie, bo jest to po prostu głupie i niesmaczne), a przekonanych nie musisz

 100. mag
  20 maja o godz. 9:28
  ” bo jest to po prostu głupie i niesmaczne”
  „Smaczna” jest natomiast „wypchana kaczka” jaka urzedujacy jeszcze pan Prezydent
  sprezentowal niejakiemu K. Wojewodzkiemu.

  A tak na marginesie:
  czy nie uwazacie Panstwo, ze pojawienie sie urzedujacego Prezydenta w programie
  prowadzonym przez osobnika publicznie dajacego wyraz pogardy w stosunku
  do zamieszkiwanego przez siebie kraju (wtykanieminiaturowych flag narodowych
  w psie odchody) czy tez popisujacego sie prymitywna ksenofobia (chamskie uwagi
  na temat ukrainskich kobiet) uwlacza powadze sprawowanego urzedu?
  I jak po takim wyskoku mozna jeszcze komukolwiek wmawiac, ze p. Komorowski
  jest osoba powazna i przewidywalna?

 101. @ levar

  Istotnie,
  pojawienie sie urzedujacego Prezydenta w społeczeństwie publicznie dajacym wyraz pogardy w stosunku do obywateli innych krajów i ras*), czy tez popisujacego sie prymitywna ksenofobia*) uwlacza powadze sprawowanego urzedu.

  Polska nie dorosła do uwłaczania sobie urzędem prezydenckim.


  *) patrz wpisy na blogach „Polityki” i wszystkie inne internetowe w języku polskim; stadiony, ulice, ściany domów, media opłacane z finansowych SKOKów na cudzą kasę, oraz msze i katechezy po polsku…

 102. Levar 11:02
  Według ciebie straszną „fopą” jest wypchana kaczka, a puszczający bąka prezydent, czy Olbrychski chlający gorzałę to eleganckie, niewinne żarciki.
  Otóż różnica miedzy nami polega na tym, że mnie zniesmacza zarówno kaczka, jak i bąk prezydenta (ten jest na dodatek obrzydliwy, bo śmierdzi), a ty nawet nie zauważasz, że to autor cytowany przez AF puścił bąka.
  Ale PIS-owcy tak mają. Na wszystko jest jedna odpowiedź – a u was Murzynów bija. Po Komorowskim można jeździć jak po łysej kobyle ( w porównaniu z tym ataki na prezydenta LK to były prawie pieszczoty), ale od kandydata Dudy – wara! Każda krytyka, a nie daj bóg – prześmiewcza, wywołuje wściekły wrzask klakierów z mediów jakoby „niezależnych”. Pytam – od kogo? I kto im daje kasę? Czy przypadkiem nie SKOKi?

 103. mag,

  to co Ty uwazasz za glupie i niesmaczne
  ja uwazam za trafne i zabawne.

  TYM BARDZIEJ ze felieton Hartmana ma byc skierowany do mlodych Kukizmanow… a wierszyk, ktory zalaczylem jest autorstwa mlodego pirexa2000.
  A Kukiz poezja slynie.

  Wierszyk uwazam za duzo lepszy niz obrzydliwe przypominajace czasy Stalina anty-pisowskie agitki Mlynarskiego.

  Wierszyk pokazuje co widza mlodzi.

  Ciezkiego, nieruchawego faceta z prownicji
  Przynudzajacego jak ksiadz,
  przysypiajcego i belkocacego na oficjalnych imprezach
  otoczonego gronem starcow z innej epoki.
  Taki stryjek dziwak – zabawny ale przeciez nie prezydent ich panstwa.

  Widza
  kumitet poparcia zlozonym albo ze wspolczesnych blaznow, celebrytow
  albo z chodzacych mumii – PRL-owskich gwiazdorow i pieszczochow.

  To swiat egzotycznych tworow, wypchanych styropianem muzealnych eksponatow.
  Gdzie specjalista od ukrainskich sprzataczek i wedlug elit
  mlodziezowiec…Wojewodzki (!)
  ma 50 lat i choc chodzi w trampkach ma przyczernione henna wlosy.
  Ten mlodziezowiec z POLITYKI ma wiecej lat niz rodzice tych mlodych Kukizmanow!

  Moj nie moj wierszyk idealnie pasuje do tandetnej odezwy do „Kukizmanow”.

 104. Andrzej Falicz
  Dopiero teraz zauważyłam, że mój post do ciebie ( z g. 9:28) się urywa. Nie wiem jak to się stało.
  Kończę więc: … nieprzekonanych nie przekonasz za pomocą takich prymitywnych agitek, a przekonanych nie musisz.

 105. Janusz Z,
  Widzę, że jesteś bardzo zaangażowany w to co piszesz. Jak na mój gust Twoje poglądy są wyrażane nadmiernie ekstremalnie. Nie dodaje Ci to wiarygodności, większość ludzi jest gdzieś w centrum.

  Demokracja amerykańska jest zdegenerowana, tu się zgadzamy.
  JOWy plus możliwość nieograniczonego prywatnego finasowania polityków a do tego zanik partycypacji społeczeństwa doprowadziły do tej sytuacji.

  Polska demokracja też nie jest zdrowa, procedury mamy demokratyczne co jednak nie wystarcza przy braku partycypacji społeczeństwa. Pocieszające jest to, że my jesteśmy na początku naszej demokracji a oni na końcu swojej.

  Szansy na rewolucję w najbliższym czasie w Ameryce nie ma, większość biedaków jest otyła, raczej trudno sobie wyobrazić otyłych rewolucjonistów.
  Parę kadencji rządów Republikanw być może to zmieni.

 106. Andrzej Falicz
  No cóż, kwetia gustu, smaku, czy jak to zwał.
  Dla mnie to mocno toporne poczucie humoru, takie trochę w stylu przaśnych żarcików niemieckich , jak ze słynnego filmu „Kabaret”.
  Zresztą Wojewódzki nie lepszy (gdy dowcipkował o Ukrainkach).

 107. @ mag

  Wojewódzki dowcipkował wyłącznie z ksenofobicznych Polaków, poniżających Ukrainki.
  Niestety, poleciał parabolą ponad inteligencją mas ksenofobicznych; a ci, co zrozumieli i zobaczyli w tej kpinie siebie – zrewanżowali się jedynym swym zasobem, wylewając szambo na głowę KW.
  Nie warto nawet w dobrych intencjach powielać oszczerczej fałszywki…
  Pozdrawiam.

 108. Janusz Z

  Frankowicze zaryzykowali i stracili. Przez jakiś czas było lepiej mieć kredyt frankowy od złotówkowego, było dobrze, byli zwycięzcami.
  Nie sądzę, że frank poszedł w górę aby dołożyć naszym frankowiczom.
  Podejmując decyzje musimy być przygotowani na niespodzianki. Wiadomo, że kursy walut nie są stałe, oni o tym wiedzieli.

  Tym niemniej prawo dotyczące biorących kredt i kredytów udzielających jest mocno faworyzujące banki i inne instytucje finansowe, w niektórych aspektach wręcz skandaliczne.
  Jest skandaliczne, że prawo zezwala na narośnięcie długu przekraczające kilka czy kilkadziesiąt razy kwotę pożyczki.

  Banki powinny w większym stopniu ponosić konsekwencje udzielania ryzykownych kredytów i zawahań koniunktury.

  W wypadku niewypłacalności kredytobiorcy, bank ma prawo przejęcia kredytowanej nieruchomości ale jednocześnie ma obowiązek sprzedania tej nieruchomość zgodnie z jej wartością rynkową na wolnym rynku a ewntualną nadwyżkę po odliczeniu kosztów zwrócić kredytobiorcy.
  Jeżeli uzyskana cena jest niższa od wysokości kredytu, jest to strata banku. Zoobowiązania kredytobiorcy kończą się z chwilą przejęcia nieruchomości przez bank. Żadnego wsiadania na pensję a tylko pomniejszenie wartości kredytowej obywatela.

  Frankowicze powinni przede wszystkim dążyć do zmiany sytuacji prawnej co zapewne znajdzie duże poparcie, między innymi moje.
  Wiem, że ostatnio trochę się zmieniło, trochę chyba za mało.

  W Kanadzie pożyczki dla zwykego obywatela są udzielane tylko i wyłącznie w dolarach kanadyjskich.
  Czy tak samo powinno być w Polsce, nie wiem. Jest to jakieś ograniczenie wolności a my bardzo tego nie lubimy.

  Nie lubimy ograniczenia wolności a jednocześnie nie chcemy ponosić odpowiedzialności za nasze wybory winiąc za nie rząd, masonerię czy banksterów.

 109. Gekko
  Kurcze, ja tych „Ukrainek” nie oglądałam, ani burzy wokół tego programu pilnie nie śledziłam. Jeśli kupiłam ściemę, to sorry.
  Domyślam się, ze „lud ciemny”, dosłowny w postrzeganiu świata, nie odróżnia drwiny od przekazu serio. To trochę tak, jak w wierszu Tuwima o strasznych mieszczanach.
  Pozdro

 110. Szanowni Panstwo,
  czy nie bedziecie sie kiedys musieli wstydzic przed wlasnymi dziecmi i wnukami,
  jesli wypomna Wam, ze kiedys tam oddaliscie glos na kogos popieranago
  przez ludzi pokroju Mag czy Gekko?
  Naprawde chcecie znalezc sie z kims takim w jednym szeregu?
  Zastanowcie sie, prosze.

 111. @ sztubak

  Frankowicze niczego nie ryzykowali, tylko zostali z premedytacją wkręceni i bezczelnie oszukani przez finansjerę przy współudziale urzędniczego państwa polskiego. Nie mieli żadnego wyboru, zwykłego kredytu mieszkaniowego im odmówiono, choć posiadali dochody znacznie wyższe, niż niejeden „złotówkowicz”. Dlatego dzisiaj wciąż płacą podwójnie zawyżone raty po 5 tysięcy miesięcznie od „kredytów” zaciągniętych 10 lat temu o wartości ~300 tys. złotych, złotych, nie franków. Chodziło i dalej chodzi o programowe zniszczenie rodzącej się w Polsce klasy średniej, nie tej uwłaszczonej na majątku państwa nomenklatury partyjnej wszystkich opcji, a zwykłej klasy średniej Obywateli, aby nigdy nie osiągnęła samodzielności finansowej, a więc de facto wolności i nie mogła budować prawdziwie demokratycznej, wolnej Polski. Trzeba sobie też jasno powiedzieć, że kredyty „frankowe” nie istnieją, to mit oraz propaganda, żadna z tych osób nie otrzymał ani ćwierci franka szwajcarskiego, w umowach mają złotówki. Banki nawet nie miały żadnych franków, to był i jest ordynarny szwindel.

  To nie moje poglądy są ekstremalne, tylko fakty, które czasem przytaczam – dla zwykłego człowieka, wytresowanego światopoglądowo medialnym kłamstwem oraz przemilczeniem mainstreamu mogą być tak szokujące, że często w naturalny sposób odrzuca je a priori, nie wgłębiając się w meritum, gdyż nie mieszczą się w paradygmacie poprawności politycznej wirtualnego świata, wykreowanego na użytek ludzi manipulujących opinią publicznie nie tylko w Polsce.
  JOW-y są podstawą demokracji, jednak pod warunkiem, że proces wyboru przedstawicieli narodu, Posłów na Sejm RP oraz nadzoru nad nimi będzie podlegał rygorom określonym przez Partię Frankowiczów w ich programie. Przytaczam ich tezy, gdyż żadna inna partia w Polsce niezbędnych zabezpieczeń nie przewiduje, a bez nich system natychmiast ulegnie wypaczeniu i stanie się naszym przekleństwem. Jak zawsze między dobrem a złem przebiega bardzo cienka linia.
  Rewolucja w USA jest rzeczywiście mało prawdopodobna, może niekoniecznie przez tusze 50 milionów głodujących dziś Amerykanów, żyjących dzięki kartkom żywnościowym, na które dostają bomby kaloryczne w postaci batoników i ciasteczek oraz żarcia (bo trudno to nazwać jedzeniem) z puszek na bazie MOM-u, gdyż zawodnicy sumo acz nieco lepiej odżywieni, to potrafią nieźle przydusić, i nie dlatego, że tamtejsze faszystowskie państwo spod znaku Patriot Act usilnie stara się rozbroić społeczeństwo, lecz raczej dlatego, że przeciętny Amerykanin, tamtejszy Jan Kowalski, jest kompletnie odizolowany od realnego świata; to wyspiarz o wąskim światopoglądzie gorzej niż zaściankowym. Dla niego USA są całym światem, nie ma punktu odniesienia, w tym kraju – o ile dobrze pamiętam – tylko 7% Obywateli posiada paszporty, a media korporacyjne przekazują tę samą, idiotyczną propagandę, co media w Polsce, czemu nie może dziwić, ponieważ mają tych samych właścicieli

 112. @ mag

  Dokładnie tak, jak piszesz.
  Nie Ty jedna padłaś ofiarą, gdy stado kołtunów napaść (się) chciało – za ofiarą innych.
  Saluto.

 113. @ mag

  Cytat z zaułka:
  „ludzie pokroju Mag czy Gekko…
  …naprawde chcecie znalezc sie z kims takim w jednym szeregu?”

  Zostaliśmy pokrojeni wspólnie!
  Oświadczam, że znalezienie się w szeregu z mag jest moim marzeniem, byle twarzą w twarz.
  Oświadczam też, że nie tykam się łomów, lewarów i wytrychów – nie jest mi z nimi po drodze!
  I to właśnie się, taka postawa, komponuje w Mazurek Dąbrowskiego, którego w Naszym Pięknym Narodzie żaden lewy lewar nie podważy.

  😉

 114. Janusz Z,
  Wygląda, że jesteś jednym z frankowiczów.
  Nie wyobrażam sobie jak można kogoś kto jest ponad przeciętnie zamożny zmusić do wzięcia takiego czy innego kredytu. Czy przypadkiem nie przez obietnicę ponad przeciętnej korzyści? Czyli po prostu zwykła chciwość.

  Macie oczywiście święte prawo walczyć o swoje, walczyć sądownie aż do sądu w Strasbourgu, a może od razu tam?
  W międzyczasie możecie zawalczyć o lepsze prawo regulujące stosunki kredytobiorców z kredytobiorcami oraz likwidujące lichwę. Może coś dobrego dla kraju z tego wyniknie.

 115. Janusz Z,

  Najszybciej stracisz wiarygodność przesadzając, jak z tymi 50 milionami głodujących Amerykanów.
  Nie głodują bo dostają kartki.

 116. Janusz Z,
  JOWy zarówno w Kanadzie jak i USA są obsadzane przez główne partie, bardzo rzadko pojawiają się tam kandydaci niezależni a jeszcze rzadziej wygrywają.
  Nawet ci niezależni są wspierani przez duży pieniądz.

  Podstawą demokracji jest partycypacja wyborców, jowy, sejm, senat, czy sposób wyboru prezydenta jest sprawą drugorzędną.

 117. Tu nie trzeba wielkiej wyobraźni, sprawa jest prosta – zmusić można tak, jak do zakupu dowolnego samochodu, pod warunkiem, że jest określonym modelem Fordem w czarnym kolorze, czyli wykluczając alternatywę.

  Różnica jest taka, że nabywcy Forda otrzymali jednak Forda, a kredytobiorcy „frankowi” otrzymali złotówki, za które banda złodziei ściąga z nich gangsterski rakiet, wzorem żydowskiej mafii Mayera Lansky’ego i Bugsy Siegela w USA, wyliczając sobie ratę z sufitu, na podstawie aktualnego kursu franka, notabene własnoręcznie przez nich zmanipulowanego, o czym otwarcie pisały czołowe gazety branżowe jak Wall Street Journal, czy FT. Równie dobrze mogliby przeliczać te złotówki do kursu pierza luzem w Gabonie. Hucpa, granda, szwindel i grabież.

  Niewątpliwie sprawa dotrze do Strasburga, Frankowicze są na to przygotowani i mają świadomość, że w Polsce sprawiedliwości się nie doczekają. Już zachęcają niezależnych prawników z USA, Niemiec, Szwajcarii oraz innych krajów Zachodu, aby wyszli do nich z ofertą – jest wielka fura pieniędzy do zarobienia, uwzględniając należne odszkodowania z tytułu tego złodziejstwa oraz utraconych korzyści i te odszkodowania zapłacą banksterzy, a prawnicy mogą uzyskać solidny procent od wygranej.

 118. @ sztubak

  Te 50 milionów Amerykanów dostaje kartki żywnościowe właśnie dlatego, że głodują, inaczej nie otrzymywali by ich. Na Amazon.com jest ciekawy dokument na ten temat, może TVP wyemituje:

  http://www.amazon.com/gp/product/B00BN4ZF98/ref=aiv_ply_inst_ctf_mov?ie=UTF8&purchaseBox=1&redirect=true&ref_=s9_dv_web_wtls_list_ovl_wn_wnzw

  JOW-y mają głęboki sens, ale tylko pod warunkami, o których wspominałem, natomiast co do partycypacji pełna zgoda – wybory muszą być obowiązkowym przywilejem Obywateli.

 119. @sztubak
  twój komentarz z
  19 maja o godz. 21:12,….. i tu przyznam tobie w 100% racje .

 120. @Levar (20.05.-13:09)
  Sądząc po tekście do „mag” odnoszę wrażenie, że twoje wpisy o demokracji to absolutna ściema, dla ukrycia Twego zakłamania. Bo Ty nie jesteś żadnym demokratą, a raczej wspólnikiem osobnika o nicku „saurom”, który wzorem swych wschodnich przodków, gotów jest wyrzucać ludzi z ich domów i ziemi, aby tylko jego było na wierzchu. Jak to u zwycięzców wojny sprzed 70 lat.

 121. @Lewy, przepraszam, ale mnie tez jak Falicza tu przygnalo. A Ciebie?
  Nie mieszkam w Polsce, ale jak sobie przypominam burze o Ukrainki, to nie byl to program do ogladania tylko sluchania na jakiejs waznej stacji radiowej, ktory K.W. prowadzil z drugim panem. Jak czytala, chyba im zawieslili program, co robi ten drugi facet z wieksza iloscia nosnych paraboli – nie wiem. Pamietam, ze wczesniej dzwonili do polskiego specjalisty i publicysty od spraw drogowych, ktory jest ciemny w etnicznym wydaniu Dalekiej Azji i przedrzezniali go jak to sie czarnych w Polsce przedrzeznia. Tez polecieli parabola, ktora ten duren od drog, wychowany na polskiej ziemi nie zrozumial. Wojewodzki rzuca perly przed wieprze i leci parabola, a spoleczenstwo ani rusz.

 122. Janusz Z., ty chory imbecylu !

  Co ty wiesz o USA ?
  Zero, nothing, nada !

  Kiedy tam ostatnio byles ?
  Never !

  Co ty wiesz o Patriot Act ?
  Nothing !

  Jaka jest twoja znajomosc angielskiego ?
  Non existent !

  Skad bierzesz wszelkie informacje ?
  Sputnik, TASS, globalassholes, etc. !

  Jak twoja „zydowska paranoja”
  It’s growing !

  A jak twoja judeo-boleszwicka rodzinka ?
  Wsio w pariadku, spasiba !

 123. Gekko
  Bardzo mi miło, że mamy ten sam pokrój.
  Ciekawe, jak on wygląda w przekroju.

 124. Młynarskim w Dudę

  Nie jestem już żaden smarkacz,
  Łeb mam pokryty siwizną.
  Nie zagłosuję na Dudę
  Bo zbyt cię kocham Ojczyzno!
  Skąd wiem, że wybór niedobry?
  Nie wierzę w zmianę oblicza
  Nie chcę powrotu Ziobry,
  I teczek Macierewicza.
  Na Dudę nie oddam głosu!
  Pamiętam, Jarka premierem,
  I kpiny z demokracji
  I koalicję z Lepperem.
  Nie chcę mieć znów premiera
  Co straszy Ruskiem i Żydem
  Co ciągle dzieli Polaków
  I może zaszczuć jak Blidę.
  Za kłamstwa i pomówienia,
  Prawdę, mgłą sztuczną okrytą
  Za skłócanie rodaków
  Za IV Rzeczpospolitą.
  Za „Tusk ma krew na rękach”,
  A memu Bratu Chwała!
  Za wrzaski nad trumnami
  I nogę generała!
  Za propagandę, która nie łączy, ale dzieli.
  Za żądania pomników z kieszeni obywateli!
  Za marsze z pochodniami,
  Jazdę „po trupach do celu”,
  Za negowanie wyborów
  I PROFANACJĘ WAWELU!!!!
  Dziś w duszy mej zakamarkach
  Odkrywam decyzji sedno:
  Nie chce powrotu PiS-u,
  Bo nie jest mi wszystko jedno!

  Wojciech Młynarski

 125. krzys52
  20 maja o godz. 17:40
  Szanowny Panie,
  w WIKIPEDII mozna znalezc informacje, ze przytoczony przez pana poeta
  od dluzszego czasu cierpi na schorzenie psychiczne okreslane jako
  „choroba afektywna dwubiegunowa”. Opis tejze choroby jest rowniez
  do znalezienia w internecie.
  Nie wydaje mi sie, aby opinie osob zaburzonych psychicznie ( nawet jesli w przeszlosci zasluzyly sie dla polskiej kultury) mogly stanowic wlasciwa wskazowke do podjecia decyzji takiej, jak wybor glowy panstwa.

 126. Sprostowanie, po znalezieniu istotnej informacji w GW
  >>
  Drukujemy za uprzejmą zgodą Autora. Jednocześnie informujemy, że krążący w internecie wiersz “Nie jestem już żaden smarkacz” przypisywany Wojciechowi Młynarskiemu nie jest jego autorstwa.

  Liczę na cud

  Nienormalni i normalni,
  skołowany polski ludu,
  Rodacy nieobliczalni,
  żyjący w krainie cudów.

  Nowa czeka nas atrakcja,
  którą tak bym zdefiniował,
  szykuje się demokracja
  policyjno-wyznaniowa.

  Na nowego Prezydenta,
  co podkreślam w tym wierszyku,
  będzie wpływać Trójca Święta
  ustami swych urzędników.

  I nareszcie, piękna sprawa
  w skali makro, w skali mikro,
  można będzie z mocy prawa
  zapuszkować za in vitro.

  A kto spyta – Co jest grane?
  Nie pasuje do winietki,
  się odwiedzi go nad ranem
  i założy bransoletki.

  Więc rozsądek zdrowy wyzwól,
  byś nie musiał się przekonać,
  jak z pomocą populizmu
  robi z ciebie się balona.

  By uniknąć tego losu
  i by nie mieć gigant kaca,
  wyjdź więc z domu i zagłosuj,
  to jest niezbyt ciężka praca.

  Frekwencję uaktualnij,
  zmień jej procent i oblicze.
  Jesteśmy nieobliczalni
  i ogromnie na to liczę.

  Warszawa, 15 maja 2015 >>

  Jednak, tak czy owak, tamten wiersz jest znakomitym podsumowaniem tego wszystkiego co mialbym przeciwko PiS-owi, i Dudzie.

 127. No i jeszcze jedno @Gekko, raczej kobiety, a nie panowie moga oceniac, czy opowiastki na temat podgwalcanych ukrainskich sprzataczek maja zly wydzwiek, lub czy sa parabola dla lepiej rozwinietych intelektualnie. Pewne dowcipy sa ryzykowne. Tak jak o Zydach Zydzi moga sobie opowiadac cokolwiek bez obaw o posadzenie o antysemityzm, , jak czarni moga sie nazywac miedzy soba nigger, to n ie przynalezacy tu, czy tam mimo niezbywalnego prawa do gloszenia swoich opinii mogliby sie czasami ograniczyc. Jest jeszcze tzw. empatia i czasem dobrze pomyslec , czy sie kogos nie rani. Zwlaszcza biedne, harujace dla pozostawionych rodzin Ukrainki, ktore juz najmniej rozumieja kontekst wysublimowanych dowcipow.

 128. krzys52
  20 maja o godz. 18:02
  No i prosze,
  okazuje sie, ze kolejna wdepa WSIokow.

 129. Janusz Z,

  „wybory muszą być obowiązkowym przywilejem”

  Jak to pogodzić z wolnością?

  Partycypowanie w wyborach to dużo za mało dla istnienia demokracji.
  Bez ciągłej kontroli wybranych przez wyborców nie ma demokracji. Wybierani obiecują gruszki na wierzbie i zaraz po wyborach wiedząc, że wyborcy ich nie kontrolują robią co im się podoba bez względu na obietnice czy potrzeby kraju.

  Poseł powinien być rozliczony z obiecanek a obiecanki niemożliwe do wykonania powinny być karalne grzywną gdyż jest to zwykłe oszustwo wyborców.

  Świadome wprowadzenie w błąd w celu uzyskania korzyści jest przestępstwem podlegającym karze.

 130. Levar,
  „Nie wydaje mi sie, aby opinie osob zaburzonych psychicznie ( nawet jesli w przeszlosci zasluzyly sie dla polskiej kultury) mogly stanowic wlasciwa wskazowke do podjecia decyzji takiej, jak wybor glowy panstwa.”

  A mnie nie wydaje się, żeby Levar, Pravar czy ktokolwiek inny miał prawo pouczać Papiste, Komucha czy kogokolwiek innego co do kryteriów ich wyboru. Jest to ich osobista sprawa, tak jak osobistą sprawą jest z kim śpią i do kogo się modlą czy nie modlą.

  Nie ma demokracji bez tolerancji.

 131. Demokracja bez tolerancji jest tyranią większości nad mniejszością.

 132. @ sztubak

  Możliwość głosowania, wybierania własnych reprezentantów do Sejmu RP jest przywilejem oraz najwyższym przejawem wolności obywatelskiej – trzeba to zapisać w Konstytucji, aby totalniacko tresowani Polacy zdali sobie z tego nareszcie sprawę. Co do kontroli – znowu zgoda i także ten problem został ujęty w propozycji Partii Frankowiczów.

  Młynarski (po wzięciu zimnego prysznica)

  Nie jestem już żaden smarkacz,
  Łeb mam pokryty siwizną.
  Nie zagłosuję w ogóle
  Bo zbyt cię kocham Ojczyzno!
  Skąd wiem, że wybór niedobry?
  Nie wierzę w zmianę oblicza
  Nie chcę ponownie Bronka,
  I teczek Macierewicza.
  Na obu nie oddam głosu!
  Pamiętam, Donka premierem,
  I kpiny z demokracji
  I spółę z PSL-em.
  Nie chcę mieć znów premiera
  Pomiotło Niemca i Żyda
  Co ciągle dzieli Polaków
  I może zniszczyć jak bida.
  Za kłamstwa i pomówienia,
  Prawdę nieprawdą okrytą
  Za skłócanie rodaków
  Za III Rzeczpospolitą.
  Za Tuska – uciekiniera,
  I za Bronkowi Chwała!
  Za wrzaski nad Kościołem,
  Etaty generała!
  Za propagandę, która nie łączy, ale dzieli.
  Za podsłuchy i szpicli z kieszeni obywateli!
  Za ustawę przemocową,
  Jazdę po trupach do celu,
  Za fałszowanie wyborów,
  ZROBIENIE Z POLSKI BURDELU!!!!
  Dziś w duszy mej zakamarkach
  Odkrywam decyzji sedno:
  Nie chce powrotu PO ani PiSu
  Bo nie jest mi wszystko jedno!

  Wojciech Młynarski (korektą ad hoc Janusza Z)

 133. Levar
  Twój obrzydliwy donos dla pognębienia legendarnego polskiego barda, Młynarskiego, bo stoi nie po twojej stronie barykady – wbrew twoim chęciom – donosem nie jest.
  Młynarski nie ukrywa swojej choroby, z którą da się żyć, stosując odpowiednie leczenie. Cierpiało na nią, np. Maciej Zembaty, i cierpi wielu artystów.
  Ale obszczymur o wrażliwości hipopotama, jak ma okazję obsikać nogawkę leminga, to obsika.
  Młynarski jako osoba prywatna może sobie zresztą chorować „na głowę” do woli (akurat ta dolegliwość nikomu poza delikwentem nie szkodzi), natomiast postulowałabym OBOWIĄZKOWE badania psychiatryczne dla osób ubiegających się o jakiekolwiek funkcje samorządowe i państwowe, bo zdecydowanie za dużo świrów mamy w polityce.
  Lista jest długa. Każdy może odnotować swoje typy.

 134. W pierwszej turze wyborów polscy ateiści, kobiety, LGBT i antyklerykałowie mieli szansę głosować na ateistę, antyklerykała Janusza Palikota.
  Niestety, nie skorzystali z niej, bo ich głupota im na to nie pozwalała i głosowali na pachołków watykańskich. Uważam zatem, że powinni być ukarani „pontyfikatem” czyli całą kadencją Dudy i PiSu.

  Ps:
  Panie Profesorze chyba Pan oczadział wychwalając Komorowskiego.
  To wszystko, co Pan o nim napisał jest śmieszne.
  Komorowski jest takim samym sługusem pedofilów w koloratkach jak Duda czy Kaczyński i jego ludzie. Razem ze swoimi pastuchami w koloratkach polował i poluje zabijając zwierzęta dla przyjemności.
  Może być pan pewien, że na każde wezwanie lub telefon z episkopatu Komorowski na kolanach wykona ich polecenie tak, jak cały czas robił to do tej pory.
  I jeszcze jedno panie Profesorze… Komorowski nie walczył dla Polski i Polaków, on walczył dla pedofilskiego kk jeśli w ogóle tę jego działalność można nazwać walką.
  Szkoda, że tak gorąco nie namawiał Pan do poparcia kandydatury J.Palikota.

 135. mag
  20 maja o godz. 20:12
  Szanowna Pani,
  to nie ja donosze, tylko WIKIPEDIA.
  Ja tylko wyciagam z faktow odpowiednie wnioski.
  Jak to mawial swojego czasu Wasz okrzyczany „autorytet”?:
  ” nie wierzcie frustratom” czy jakos tak.
  Czyzby teraz obowiazywaly nowe wytyczne i frustraci byli traktowani
  niczym wyrocznie?

 136. mag
  20 maja o godz. 20:12

  Levar
  Twój obrzydliwy donos dla pognębienia legendarnego polskiego barda, Młynarskiego, bo stoi nie po twojej stronie barykady…
  ****
  Obrzydliwy donos obrzydliwego czlowieka. Typowo PiS-iacka paskudna zagrywka.

  Tylko widzisz, Mag, gdy Mlynarski lezal plackiem przed klerem to takim Levarom jego choroba absolutnie nie przeszkadzala. Przegryzliby Ci gardlo gdybys wspomniala o niej.

  A nawiasem mowiac jego choroba nie moze byc uzywana przeciwko jego tworczosci. Corka bliskich znajomych, sliczna i bardzo uzdolniona mloda kobieta, takze cierpi z powodu tej przypadlosci. Ktora polega na tym, ze zazwyczaj jak najbardziej normalny czlowiek dostaje napadu agresji do wszystkiego i wszystkich. To przechodzi po kilkunastu/kilkudziesieciu minutach, po czym znow przez dlugi okres czasu mamy do czynienia z jak najbardziej normalnym czlowiekiem. Aktualnie od wielu lat corka znajomych leczy sie i przyjmuje stosowne medykamenty. Od ladnych kilku lat nie slyszalem by miala problemy.

 137. Hej kto Polak

  Hej kto Polak to do urny

  dziś jest dzień radosny

  komu leży dobro państwa ten oddaje głos na Dudę

  Na nic płacze na nic krzyki Paradówskiej Hartmana połytruków

  Krew zamordowanych pod Smoleńskiem zatyka wam usta.

  Dolce Vita się skończyła już łapówek nie dostaniecie

  Czas się wziąć do uczciwej pracy.

  Hej kto Polak to do urny

  odda głos kto uczciwy na Dudę.

  Tylko leming i kryminalista oddaje głos na partię korupcji i przestępców.

  Komu zależy na dobro państwa

  Kto chce żeby Polskę szanowano.

  kto chce mieć dobre prawo i sprawne państwo

  Ten odda głos na Andrzeja Dudę.

  Andrzej Duda zna się na rzeczy wie co dobre dla Polski

  To nie Komorusio kukła która gdy przyszło co do czego

  nagle głosi, że on był zawsze za.

  Hej kto Polak to do urny daje głos na Dudę

  Bo Polacy mądry naród nie lubią demagogów co głoszą o zielonej wyspie bajki i jak to szanują demokrację. Gdy robią wszystko, żeby ograniczać prawa narodu.

  Hej kto Polak kto uczciwy ten da głos na Dudę. Bo wie Polak mądry, że głos na Komorusia to głos stracony głos dla aferałów zdrajców co za niemieckie euro się sprzedali.

 138. krzys52
  Czy ty rozumiesz ten fenomen, że wokół PIS ogromadzają się jakieś wyjątkowe indywidua, mendy z etycznego punktu widzenia (np. Levar, saurom), gotowe z każdego, kto nie z nimi, zrobić złodzieja, kłamcę, zdrajcę, Żyda, masona, komucha, antychrysta, a przede wszystkim nie Polaka?
  Co jest w tym ugrupowaniu/sekcie i jego guru, że przyciąga takich właśnie ludzi?
  Przecież nie chodzi o poglądy, które zresztą są zmienne, w zależności od tego, co guru dyktuje „na dzień dzisiejszy”, zgodnie z jego „strategią”, ale jakąś upiorną frustrację, zajadłość, emocje na granicy histerii. Do takich ludzi nie trafiają żadne racjonalne argumenty, nie przekonują fakty (bo tym gorzej dla faktów), a jedyną taktyką konfrontacyjną jest perfekcyjne odwracanie kota ogonem.
  Na zasadzie – łapiesz złodzieja za rękę, a on krzyczy, to nie moja ręka.
  Przykładów na to jest bez liku, ale nie chce mi się przytaczać, bo każdy kto śledzi wydarzenia polityczne, je zna.
  Może ty, obserwujący to wszytko to z bezpiecznego dystansu, spróbujesz mnie oświecić. Nie oczekuję iluminacji, ale twojej opinii.

 139. mag
  20 maja o godz. 21:39

  To sa wychowankowie swego zlodziejskiego kosciolka, ktory produkuje zbyt duzo ludzi zlych. I to sa wlasnie zli ludzie.

 140. To są komiwojażerowie polityki , a nie kandydaci na mężów stanu.
  Ci panowie w swych wystąpieniach sprzedają nam towar globalnych wytwórców , powtarzając wyćwiczone banały. To jest zrozumiałe , że tak mały kraj jak Polska musi być klientem silniejszych państw lub ponadnarodowych organizacji, ale sposób interpretacji takiego rodzaju poddaństwa musi być w sposób rzeczowy przedstawiany i nie może naruszać ambicji narodu poddanego takiej niewoli.
  W Polsce zaczyna się rodzić potrzeba zmiany elit. Czy jeden z tych kandydatów może rozpocząć ten proces zmian, bardzo wątpię.

css.php