Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
Loose blues - Jana Hartmana zapiski nieodpowiedzialne Loose blues - Jana Hartmana zapiski nieodpowiedzialne Loose blues - Jana Hartmana zapiski nieodpowiedzialne

6.06.2015
sobota

Robercie Biedroniu, musisz!

6 czerwca 2015, sobota,

Mogło byś tak pięknie! Gdyby Barbara Nowacka posłuchała dobrych rad… Gdyby przed paroma miesiącami przyjęła koronę królowej polskiej lewicy, niesioną jej na atłasowej poduszeczce przez wszystkie bodaj liczące się ugrupowania… W wyborach prezydenckich dostałaby jak nic 10 proc., nikt by nie mówił, że lewica pada, a prezydentem przez kolejne pięć lat byłby Komorowski.

Ale nie, zalotników przepędziła, nie chciała dać się „wykorzystać”. Uległa dogmatowi o konieczności ostatecznego upadku Millera i SLD jako warunku odrodzenia lewicy. Nie miała racji. W polityce ma się swój „gwiezdny czas” i albo się leci do gwiazd, albo się do emerytury siedzi w loży krytyków i recenzentów. Barbara wybrała to drugie i wielu ma o to do niej żal. Ja również. Bo mogło być tak pięknie…

Ale polska lewica miała nie tylko królową in spe. Ma jeszcze króla in spe. Wiadomo, Roberta Biedronia. Polityk powszechnie poważany, a nawet uwielbiany, doświadczony, lecz wciąż młody, elegancki, kompetentny i jako jedyny w tych chudych latach na lewicy – mogący poszczycić się poważnym sukcesem.

Wcale nie na żarty mówi się o nim jako poważnym kandydacie w wyborach prezydenckich za pięć lat. I co na to Biedroń? Oczywiście to samo: nie czas jeszcze, to wszystko musi się przewalić, wypalić. Ba, dodaje przewrotnie, że lewica potrzebuje mesjasza, czyli lidera.

Tak? A kogo niby, jeśli nie Ciebie? To wcale nie jest śmieszne, że jedyny realny kandydat na lidera polskiej lewicy żarty sobie z tego stroi i chowa się za herbem Słupska. A niby dlaczego bycie prezydentem Słupska miałoby przeszkadzać w jednoczeniu lewicy? Jak do Warszawy tak daleko panu prezydentowi, to my się pofatygujemy w te nadmorskie krainy.

Ale Robertowi się chyba nie chce. Po co się użerać i nadwerężać piękne oblicze w partyjniackich potyczkach? Lepiej z uśmiechem i dystansem, ze słupskiej perspektywy, w otoczeniu fanów wszystko dobrotliwie sobie oceniać i ważyć. Rowerkiem przez politykę. Tylko że to tak nie działa. Ludzie lewicy mają oczekiwania i jeśli zostaną zawiedzione, na nic nie zdadzą się niezbrukane partyjnym pokerem ręce. Powiedzą: zawiedliście nas, towarzyszu. Nie było was, gdy najbardziej was potrzebowaliśmy.

Dlatego mówię Ci, Robercie, zamiast robić za słodziaka ze Słupska, weź się do roboty, bo jest słabo. To tylko kilka miesięcy pracy na rzecz koalicji lewicy, a potem możesz sobie dalej być bezpartyjnym prezydentem. Nikt Ci nie każe porzucać Słupska ani startować do Sejmu. Po prostu pomóż kolegom i pomóż Polsce. Jak się ma autorytet, to ma się też zobowiązania.

Wkrótce w Warszawie Okrągły Stół Lewicy. Jakaś szansa na porządną, uczciwą koalicję, otwartą na różne organizacje i nowych ludzi. Przyjdziesz? Czy może ograniczysz się do wywiadu, w którym powiesz „życzę wszystkiego dobrego, ale nic z tego nie będzie”?

Tak, ja wiem, że Ty nic nie musisz. Jesteś wolnym człowiekiem. Ja też nie muszę. Z polityką same mam utrapienia, a i żyję z czego innego. Ale coś tam męczę. Tyle że niewiele mogę. A Ty akurat możesz i potrafisz. Tylko Ci się nie chce robić i rąk sobie brudzić. Tak po prostu. Ale jak się nikomu nie będzie chciało, to jeszcze się będzie chciało starym aparatczykom…

Jesteś jedynym człowiekiem w tym kraju, który może przywołać do porządku rozleniwionych i rozkapryszonych polityków lewicy, a jednocześnie być wiarygodnym liderem dla tych wszystkich autentycznych, ideowych środowisk, które są nadzieją na nową lewicę i nowy styl w polityce. Twój styl.

Prowadź nas do boju, królu lewicy!

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 82

Dodaj komentarz »
 1. Panie Hartman, niech Pan weźmie na wstrzymanie, zajmie się filozofią czy etyką, nie wiem co Pan lubi.

  Ja już mam dość natchnionych listów otwartych, nawoływania do powstania nowych alternatyw i wzywania do obywatelskiego marszu po władzę. Dla kogo? Dla Pana? Że król lewicy jest potrzebny? Pan to piszesz, przed publikacją Pan to czytasz, i Pan się nie dziwisz? Król lewicy? Dokładnie tego potrzeba, żebyście Szanowni Profesorowie i Szanowni Doświadczeni Działacze siedli przy Okrągłym Stole i wybrali sobie króla. Proponuję Korwin-Mikkego, on by się najbardziej nadawał, mówi o tym od dawna.

  Ani Biedroń, ani Nowacka, ani Pan nie uzdrowicie naszego kraju, jeśli tego sami nie zrobimy. I robimy to. Bez krzyku i bez Pańskiej arogancji. Proszę zejść ze swoich wyżyn i się rozejrzeć, a jak się Panu spodoba, to może Pan pomóc. Ale proszę nie przeszkadzać.

 2. 1. Biedny R. Biedron. Taki list to pocalunek smierci. Choc do samego p. BIedronia nic nie mam. Prasowe opisy jego dzialan w Slupsku sugeruja ze sie stara.
  2. Problem z Wanda Nowicka i Robertem Biedroniem polega na tym ze oboje demonstracyjnie wlaczali sie w akcje polityczno-obyczajowe (p. Nowicka w statek aborcyjny, Biedron w promocje praw homoseksualistow).
  3. Krolem lewicy bedzie ktos kto bedzie wybieralny dla 50-letniej mieszkanki malego miasteczka i dla 18-letniego skatera. Polska lewica potrzebuje na czele Puzaka albo Ikonowicza, a nie ikone ruchow gejowskich w Polsce. Taka jest wyborcza i demograficzna logika.
  4. Co do okraglego stolu lewicy: sugeruje prosty test. Niech uczestnicy przedstawia swoje PITy. Jak ktos zarabia rocznie wiecej nic 3 razy srednia krajowa to moze byc doradca albo otworzyc punkt pomocy prawnej dla bezrobotnych (stac go na prace za darmo) ale do wladz lewicowej partii nie powinien sie pchac.
  5. Z definicji p. Palikot czy p. Kalisz nie sa zadnymi politykami lewicy. P. Biedron nie ma kogo przywolywac do porzadku. Powinien raczej sprobowac koalicji z innymi burmistrzami miast o podobnej lewicowej wrazliwosci.
  6. Czas lewicy w Polsce nadchodzi ale to bedzie lewica bez Sierakowskiego, Palikota, Nowickiej czy Srody. To bedzie lewica walczaca o uczciwy podzial dochodu i prawa dzieci z biednych rodzin do awansu spolecznego.
  7. Napisze krotko: Panie Biedron prosze nie das sie wmanewrowac w jakies bzdurne inicjatywy i robic co trzeba w Slupsku ! Prosze nie epatowac nikogo tym co Pan robi wsypialni (bo nic nam do tego z kim dorosly mezczyzna spedza noce), tylko tym jak w Slupsku ludziom zyje sie lepiej !
  Budzi Pan BIedron w wielu Polakach nadzieje – prosimy zebby nie dal sie wciagnac na sztandar zawodowym idealistom.

 3. Raz jeszcze przypominma, że prawdziwa lewica nie polega przecież na atakach na kościół katolicki czy też biskupów, że dla Polaka czy Polki, którzy zarabiają 1500 PLN brutto na miesiąc pytanie o małżeństwa gejów, aborcję czy pigułkę „po” jest zwykłym absurdem. Prawdziwa lewica to jest przecież walka z kapitalistycznym wyzyskiem, najlepiej na szczeblu przedsiębiorstwa, czyli tam, gdzie ów wyzysk się odbywa. Ale taki „lewicowiec” kanapkowy jak Hartman, to pewnie nigdy w życiu nie pracował na hali fabrycznej, za kierownicą ciężarówki czy autobusu czy też na polu…

 4. Reklama
  Polityka_blog_komentarze_rec_mobile
  Polityka_blog_komentarze_rec_desktop
 5. Zabawne jest w poscie p. Hartmana jedno:
  Jest bla bla o lewicy, a potem zdanie proste jak cep:
  „a prezydentem przez kolejne pięć lat byłby Komorowski.”
  Czyli Hartman uczciwie pisze ze Nowicka bylaby idealnym zderzakiem.
  a w calej tej sielance nie chodzi o zadna lewice tylko o dalsza prezydenture Komorowskiego. Wtedy status quo byloby zachowane i byloby tak „pieknie”.
  Dziekujemy za szczerosc.

 6. hohoberiberi,
  jeśli masz dość, to po prostu nie czytaj

 7. Nowacka dostałaby w wyborach najwyżej tyle co Palikot, gdyby startowała zamiast niego. A samemu nie zebrałaby podpisów. Hartman, Kalisz i spółka powinni się dogadać z SLD lub PO i wystartować z cudzych list. To jedyny realny sposób na wzmocnienie demokracji i powstrzymywanie Kaczyńskiego z Kukizem. Tworzenie kolejnych list to rozbijanie elektoratu i wzmacnianie IV RP. Mam nadzieję, że taka lista nie powstanie. Biedroń powinien nawoływać do pójścia w październiku na wybory.

 8. Leonid,
  o wiele fajnie czytałoby się ciebie, gdybyś ograniczył się do rzeczowości. zupełnie niepotrzebne jest to: ” Ale taki „lewicowiec” kanapkowy jak Hartman, to pewnie nigdy w życiu nie pracował na hali fabrycznej, za kierownicą ciężarówki czy autobusu czy też na polu…”
  Dodam jeszcze, że aby być dobrym chirurgiem, nie jest absolutnie koniecznym zaczynać od sprzątania sali operacyjnej i piąć się po dalszych szczeblach kariery. Trzeba po prostu najpierw studiować medycynę a później robić specjalizację.
  pozdrawiam, victor ast

 9. Napisałem, co myślałem ale dyskutować z Tobą byłoby dla mnie olbrzymią degradacją. Tak więc przepraszam, ale jednak nie będę.
  Tu jest miejsce na komentarze a ni na walkę.

 10. Biedroń ledwo został wybrany na prezydenta Słupska. Urzęduje od 1 grudnia zeszłego roku. Niecałe pół roku!! Zajmowanie się sprawami ogólnokrajowymi było by zwykłą zdradą mieszkańców którzy go wybrali. Niech działa na rzecz miasta któremu przewodzi. Takie jest jego zadanie Panie Hartman.

 11. Jak podaje gazeta.pl – policja w Kijowie interweniuje.
  „Marsz Równości w Kijowie odbywa się co roku i za każdym razem spotyka się z groźbami ze strony środowisk skrajnie konserwatywnych. W tym roku lider Prawego Sektora Dmitro Jarosz zapowiadał na Facebooku, że zatrzymanie parady będzie dla jego ugrupowania priorytetem, i stwierdził, że wydarzenie to jest jak „plucie na groby tych, którzy umarli, broniąc Ukrainy”.

  Kliczko apelował o odwołanie marszu ale „biedroniowcy” prą do konfrontacji nawet w czasach wojny domowej na Ukrainie.

 12. Szanowny Pan Hartman
  Tak, jak Pana lubię i szanuję, tak nie rozumiem skąd u Pana tyle niezbyt lewicowej pogardy dla normalnych ludzi. Normalni ludzie w Słupsku wybrali Pana Biedronia na swojego prezydenta i to oni a nie lewicowe atrapy i satrapy w Warsiawce uczynili z niego postać godną uwagi i szanowanego polityka. Czy na prawdę nie rozumie Pan, że ludziom w Słupsku należy się trochę szacunku. Pisze Pan wielkie warszawsko-krakowskie mądrości i ani razu nie raczył się Pan zniżyć do zapytania tych ludzi o zdanie. Jak to jest, że ciągle tylko szumne wypowiedzi o udziale ludu we władzy, a kiedy chodzi o pierwszy z brzegu konkrecik, wtedy lud won, a liczą się układy i układziki. A tych zwykłych ludzie to można odstawić w kąt, kiedy przestali być potrzebni? To tak wygląda lewicowa mentalność?
  Coś mi się wydaje, że los wyborców w Słupsku jest nie mniej ważny niż los kawiorowej lewicy w Warszawie. A przynajmniej powinien.
  A Pan Biedroń swoją drogą jeszcze się nie sprawdził. Na razie atakuje rzekomych urzędasów i niektórzy lewicowi renciści w internecie wrzeszczą hurra kiedy już wyjęli ząbki ze szklanki. Bo to nie ich pieniądze. Zobaczymy, jak sobie Biedroń poradzi z kontratakami. Bo te „urzędasy” to też ludzie i nikt nie lubi, kiedy mu się odbiera. A przecież i oni to Polacy i im też ” się należy”.

 13. Ocena postawy Nowackiej wydaje mi się chybiona. BN z dwóch zasadniczych powodów nie mogła startować. Po pierwsze – musiałaby wbić Palikotowi nóż w plecy (a tego nie chciała i nie mogła zrobić). Po drugie – byłaby zmuszona do konkurowania z Ogórek (Miller wszak nie wycofałby kandydatury MO). W tej sytuacji kandydowanie byłoby falstartem.

  Jeśli zaś chodzi o Biedronia, to apel Profesora jest słuszny. Lewica potrzebuje ikonicznej twarzy oraz ujednoliconego frontu, a co z tym idzie – przekazu. Problemy (oprócz niechęci Biedronia) znowu są dwa. Po pierwsze – SLD. Po drugie – partia Razem. Mam duże wątpliwości, czy ta druga zechce włączyć się w działania „jednolitofrontowe” (po części rozumiem ten separatyzm, zasadniczo jednak uważam go za szkodliwy).

  Podsumowując: Biedroniu, nie musisz, jednakże powinieneś!

 14. Do czego to doszło , gdzie chore jest lansowane w miejsce Ogórka , widocznie nawet Kalisz to zrozumiał i na stare lata z łóżka przestał wychodzić, wedle zasady co rok to prorok. Ale pedał na prezydenta to aż mnie ciarki po plecach przechodzą , prawie jak bym miał znowu doktorat robić.

 15. Dlaczego wszyscy ignorują Pana Hartmana.
  Wczoraj Kukiz dzisiaj Biedron a w wyborach elektorat?

 16. Miło by było mieć geja na prezydenta, wśród tak wielu karierowiczów jest to człowiek który pracowitością zyskał sobie szacunek, a nie na opluwaniu innych by przypodobać się dziczy głosującej czy pustych obietnicach. Po następne ten gej to patryjota z godnością, bo nie klęczy przed obcym z watykanu, machając ogonkiem służalczo, a jego praca służy współobywatelą. Tak wielu tych niby- prawdziwych polaków od tego geja mogłoby się uczyć godności osobistej i podstaw patryjotyzmu. A nawet zabawnie by było bo jeszcze głębij społeczeństwo by mogło się przyjrzeć obsesjom kleru gdyby gej był prezydentem, bo przecież tak ciężko im było w seminarium pod prysznice, bo wbrew obietnicą bisków bozia chuci nie zabrała i nawet polacy mogli by poczyć litość do tak doświadczonych w seminariach kleryków, co by mogło być oczyszczające dla społeczeństwa. Poza tym ten człowiek nie stawia historii ponad nasze życie tylko nasze życie współcześnie jest ważne, a na to cierpią młodzi, bo czują że nic nie znaczą gdy myśli się i idealizuje tylko to co było kosztem współczesnych zdolności.

 17. Skoro p. Kukizowi udalo sie porwac tlumy w walce o lepsze jutro to dobrym liderem bylby ktos, kto ma dorobek w walce o przywrocenie godnosci i sprawiedliwosci ludzi skrzywdzonych przez niewydolny system jaki mamy w tej chwili. Nie „kanapowy”lider, pozbawiony empatii jak Kalisz czy Palikot a ktos autentyczny, ktory latami walczy i pokazuje niedoskonalosci wymiaru sprawiedliwosci. Dobrymi kandydatami byliby w mojej ocenie p. Ikonowicz walczacy o prawa eksmitowanych ale hitem bylaby p.Jaworowicz, ktora prowadzi rzeczywiscie doskonaly program obnazajacy niekompetencje wielu
  urzedow zle funkcjonujacych lacznie z urzedami skarbowymi. Jej wybor jednak pozbawilby program dobrej redaktorki i nie wiem czy ktos inny potrafilby ja zastapic.

 18. Szanowny profesorze Hartmanie,
  Chęć do startowania w wyborach powszechnych to mało, nawet jeśli ma się „biorące” – jak rock and rollowy gwiazdor Kukiz – nazwisko.Trzeba mieć polityczne zaplecze i pieniądze. A te dają – albo partia, albo samorządowe spółki komunalne. Tramwajowe, wodociągowe, czy inne śmieciowe. SLD czymś tam „kapnął” na kampanię dr Ogórek, ale to było stanowczo za mało, aby nawet kilka procent głosów dla niej ugrać. Kukizowi przyszli z pomocą „niezależni samorządowcy” (po wytarciu się w kilku partiach i otarciu o kilka afer – często kryminalnych). Opisuje ten mechanizm bloger MatkaKurka, co z goryczą wklejam.
  http://kontrowersje.net/zacznijcie_si_mia_z_antysystemowego_kukiza_bo_za_chwil_b_dziecie_p_aka
  Robert Biedroń były głupi, gdyby na takie poparcie się zdecydował.

 19. Temida
  6 czerwca o godz. 19:54
  A mnie w czasach PRL-u uswiadomiona klasowo pani od biologii mowila,
  ze pederasci to zboczency seksualni. O ile pamietam to samo twierdzili w swoich
  ksiazkach zarowno Lew Starowicz i Michalina Wislocka.
  I w encyklopedii wydanej bynajmnien nie przez Episkopat tez tak stalo.
  Wszyscy klamali?

 20. @Levar
  A mnie z historii wiadomo, że w XIX wieku nie było czegoś takiego jak choroba psychiczną. Istniało wyłącznie opętanie przez demony . Czy zatem w XIX wieku wszyscy kłamali?

  Odpowiedzi radzę poszukać np. w książkach Karla Poppera.

 21. Pan profesor Hartman oczywiście nie chciał aby jego tekst miał taką wymowę ale niechcący tako to wyszło – brzmi on w skrócie tak:

  Robercie Biedroń co ty się tam bawisz w prezydenta jakiegoś zapiździewa! Chodź do prawdziwej fajnej polityki Warszawki, tu się dzieją rzeczy ciekawe i istotne a nie gdzieś na prowincji!

  Tak to się niestety czyta i tu chyba jest problem lewicy, oderwanej od problemów tej Polski lokalnej, tych tysięcy Słupsków, gdzie mają w głębokim poważaniu problem i vitro czy praw gejów. Jak ma ich to obchodzić w momencie gdy jakiś chamowaty kierownik robi z nich szmaty w jakimś dyskoncie gdzie się zapieprza za 1500zł? NIe wiem jak Biedroń sobie poradzi w Słupsku ale to właśnie praca tam a nie w Warszawce może oznaczać odrodzenie lewicy i wyrwanie tego lektoratu z ogłupiałej propagandy PISowskiej mafii.

 22. jasny gwincie;14:15, towarzysz Stalin jednak mial racje.

  http://demotywatory.pl/2380194/Komunizm-do-Polakow

 23. Dziś wspólnie z innymi Michnik czytał Adama Mickiewicza – „Do przyjaciół Moskali”.

  Podobno trafił mu się ten akapit:

  „Klątwa ludom, co swoje mordują proroki.”

  Dziady.

 24. lPanie Profesorze Barbara to niestety nie Izabela Nowacka. Daleko, daleko do niej. Nie wiem ile glosów zdobyłaby dzięki niej lewica, ale to nieustanne wołanie o pomnik ramię w ramię z konfabulentami pisowskimi jest irytujące.Pomnik stanie, dajcie upłynąć czasowi. Jeżeli to wnuki będą uczestnikami odsłonięcia pomnika to źle ? W tym piekle i podziale, które istnieją obecnie czy warto ?Niech wymrze pokolenie, które nie załapało się na ten samolot chociaż zasłużyli. Kiedyś to nastąpi.

 25. Jak pisze Gospodarz, korona królowej całej polskiej lewicy już była Barbarze Nowackiej niesiona na atłasowej poduszeczce.

  Nasz Gospodarz, co widać wyraźnie, żyje w wielkiej mierze marzeniami. Mnie się to podoba, marzenia to konieczność i podstawa szlachetnego działania. Potrzeba jeszcze cennych umiejętności: trzeźwej oceny rzeczywistości i umiejętności dopasowania rzeczywistości do marzeń.

  Po stanie lewicy w ostatnich latach i obietnic i przepychanek w intencji ponoć zmierzających do jakiejś koalicji widać, że żadnej korony i żadnej atłasowej poduszeczki nie było. To znowu, marzenia. I złudzenia.

  Barbara Nowacka powiedziała całkiem wyraźnie: nie czuję się jeszcze kompetentna by ubiegać się o urząd prezydenta RP.
  Zupełnie mnie nie obchodzi, czy mówiąc to miała na myśli jeszcze jakieś niezwerbalizowane powody, np. propozycję nie korony, a tylko burej czapy. Powód zwerbalizowany jest wystarczająco silny.
  Polska bardzo cierpi od straszliwie niekompetentnych polityków, żyjący w sztucznym świecie, nie mających realnego dorobku potrzebnego państwu, a głównie lepkość: do partyjek, stanowisk; oraz zdolności do lawiranctwa, gadania pozbawionego treści, za to z nadmiarem piany.

  Królowa nominowana w geście rozpaczy i przeciw komuś, dodatkowo słaba niedostatkiem kompetencji i nieukształtowanego autorytetu, bardzo łatwo się zużyje i upadnie. Nowacka nie zdaje się nadawać na królową z żelaza, prędzej na królową z rozumu.

  Podobnie z Biedroniem: ma pewne doświadczenie z parlamentu, potrzeba mu porządnego uzupełnienia kompetencji. Praca nie wyabstrahowana, jak w Sejmie, ale dająca wyraźny kontakt z ludźmi, znacznie bardziej podatna na weryfikację, ocenę i krytykę, może go dobrze przygotować do roli autentycznego lidera lewicy. Będzie miał dorobek który o nim świadczy i daje spokój oraz pewność własnej siły dokonać, a nie samego gadania, oraz uznanie ludzi. O ile, rzecz jasna, jako prezydent Słupska się sprawdzi.

  Oboje, intensywnie pracując, mogą się okazać kompetentni do ubiegania się o urząd prezydenta RP akurat za 5 lat.

  Lewica czyśćca nie ominie, należy jej się bez wątpienia. Paniczne usiłowania ucieczki przed czyśćcem są płonne. A tłumaczenie się, że trzeba czyśćca uniknąć w imię „dobra Polski”, bo inaczej cała władza trafi w ręce prawicy, jest obłudne.
  Myśleć i działać tak, by władza trafiła w najlepsze ręce – w domyśle – lewicy, należało stale i stale mieć to jako główny fundament bytu lewicy na scenie politycznej. Skoro się tego nie robiło, a swary, pogubienie, bylejakość i niekompetencja wzięły górę, lamenty są marne i bezpłodne.

 26. Poparcie ze strony środowisk LGBT skutecznie redukuje szanse zwycięstwa w Polsce każdemu politykowi i każdej partii politycznej. Kandydatura pana Biedronia była by więc dla polskiej lewicy jeszcze większą kleska niż kandydatura pani Ogórkowej.

 27. Victor Ast
  Każdy lekarz powinien zawsze zaczynać od praktyki jako pomocnik pielęgniarki, tak samo jak każdy inżynier zaczyna na dobrej politechnice od praktyki jako pomocnik wykwalifikowanego robotnika. W przypadku lekarza to jest jeszcze ważniejsze, jako ze taka praktyka przy ciężko chorych pacjentach eliminuje ze studiów medycznych osoby nie mające powołania do leczenia chorych oraz nie posiadających empatii w stosunku do innych ludzi. Poza tym, to w krajach anglosaskich to do dziś chirurdzy mają często osobny bieg studiów niż reszta studentów medycyny i zwyczajowo tytułuje się ich „mister” a nie „doctor”, jak innych lekarzy, z dentystami włącznie.
  Mnie chodziło zaś o to, że polityk lewicy, aby osiągnąć sukces, musi albo pochodzić z ludu, albo też dobrze znać problemy ludu, a te najlepiej poznaje się pracując przez pewien czas na stanowiskach robotniczych – niekoniecznie zaraz przy mopie albo na przysłowiowym zmywaku w londyńskim pubie, ale n.p. przy obrabiarce albo za kierownicą ciężarówki albo autobusu. Tyle, że aby pracować przy obrabiarce a nawet za kierownicą, to trzeba mieć realne kwalifikacje, a nie filozoficzne. 😉

 28. 1. Problem w tym ze np. polski nauczyciel czy asystent na uczelni zarabia tak malo ze jest naturalnym wyborca lewicy. Tylko ze Palikot czy Kalisz (i de facto Hartman) maja takich ludzi w nosie. Jest symptomatyczne ze Hartman, Duda, Sroda to dzieci z profesorskich rodzin. Ci ludzie naprawde nie wiedza jak sie zyje na prowincji. To taki swiat w ktorym dziekan X to wujek Pawel, szef komisji NCN z tematyki Y to wujek Jacek, radny dzielnicy to brat kuzynki itp. itd. Moglem przez lata obserwowac losy kolegow z nie-inteligenckich rodzin i ich brak szans. Moglem tez ogladac spokojne kariery dzieci z dobrego domu.
  2. Jak tacy ludzie jak Hartman maja rozumiec corke ekspedientki ktora skonczyla prawo i ktora pomiata radna z PO/PIS/SLD? Syna pielegniarki ktory ma dwa fakultety i dlatego pisze wnioski o srodki unijne za pisanie ktorych ciezkie pieniadze dostaje jego szef – jakis „ustawiony” chlopiec z dobrego domu?
  3. Tekst Hartmana o tym jak mu zabili psa albo o tym jak on profesor jest lojalny uczelni a asystent Duda nie jest to deklaracja takiej wlasnie absolutnej pseudointeligenckiej arogancji ktora Polska ocieka.
  4. Czytelnikom tego bloga polecam rozmowe Mazurka z siostra Chmielewska w Rzeczpospolitej. To smutna recenzja polskiej lewicy – ta kobieta cos tam mowi o Bogu ale glownie mowi o tym ze robi to co SLD i przybudowki powinny robic od 25 lat a nie kolekcjonowac drogie zegarki. Tylko ze tam nie ma konfitur wiec tam Hartmana nie ma. On, podobnie jak Duda czy Sroda jest stworzony do wyzszych rzeczy. Od potu na budowie placu zabaw, oszczedzania na stypendia dla biednych dzieci, rabania drewna w kuchni pan Sawickich dla bezdomnych, uspokajania dzieci w swietlicy przy hospicjum sa „mohery” i „lemingi”. Elita lewicy zajmue sie poliamoria i zwalcza antysemityzm tudziez obskurantyzm.

 29. rationalist-from-bloodlands
  Stąd też naprawę Rzeczypospolitej musimy zacząć od rozwalenia tych układów, nie tylko na prowincji. Jedyną sprawiedliwą metodą doboru urzędników państwowych jest zaś ich losowanie z puli kandydatów, z których każdy ma przynajmniej minimalne kwalifikacje na dane stanowisko oraz wprowadzenie zasady, że karierę w administracji publicznej zaczyna się w wylosowanej miejscowości, która musi być co najmniej 100 km od miejsca zamieszkania kandydata, jeśli mieszka on(a) w miejscowości mniejszej niż pół miliona mieszkańców oraz zasady, że w danym urzędzie nie mogą być zatrudnieni najbliżsi krewni i spowinowaceni.

 30. Jak czytam (a zaglądam, bo ciekawa jestem, na jakiej drodze jest polska lewica) ,to im więcej pan profesor o tym pisze, języka określającego „innych” niż on używa, to widzę, ze lewica tak szybko nie wróci. Mnie to nie smuci, ale pewnie gdybym lewicowa była- smuciłoby, a parę osób nieźle wyżej ponapisywało, dlaczego nie wróci.

  I gdy popatrzy się np. na p. Kalisza, to jaki on lewicowiec? Tak, wiem, ze słownie tak się określa, ale CO ma z lewicą wspólnego? 😀

  I o takim sposobie mówienia, pisania mówię, co wyżej też nieźle uchwycił Nexus:
  „Pan profesor Hartman oczywiście nie chciał aby jego tekst miał taką wymowę ale niechcący tako to wyszło – brzmi on w skrócie tak:
  Robercie Biedroń co ty się tam bawisz w prezydenta jakiegoś zapiździewa! Chodź do prawdziwej fajnej polityki Warszawki, tu się dzieją rzeczy ciekawe i istotne a nie gdzieś na prowincji!”.

 31. @Doktor Ewa
  Szanowna Pani
  Prosze sobie kupic ksiazke „Made in Poland” i poczytac.
  Polske wspolzbudowali Polacy zydowskiego pochodzenia i wielu z nich zginelo walczac za nia. Jezeli nie jest Pani prowokatorem zaproszonym przez Hartmana to prosze przestac wypisywac to co Pani wypisuje. Dokladnie o takich tekstach marzy p. Hartman, p. Gross czy p. Engelking z PANu.
  POlska potrzebuje Polakow zydowskiego pochodzenia i powinna walczyc o to zeby rozne prowokacje nie odbieraly jeje bardzo cennych i wartosciowych obywateli.
  Bycie Polakiem to wybor pewnego systemu wartosci i pewnej wspolnoty a nie metryka.

 32. Droga Biedronia.Za 4 lata szef Warszawy.Potem ,jak KK zostanie osłabiony przez starcow w purpurach ,start na szefa państwa,A dziś szukajmy drugiego Kukiza ,.,.

 33. @Doktor Ewa
  Szanowna Pani,
  1. nie widze zadnego zwiazku z Pani wpisem a wypowiedziami p. Hartmana o lewicy w Polsce.
  2. Traktat Wersalski jako pierwszy od 130 lat miedzynarodowy akt prawny uznawal Polske za istniejace panstwo. Sugeruje Pani ze istnienie II RP bylo zydowskim spiskiem?
  3. W Armii Czerwonej sluzyl zapewne milion obywateli USRR zydowskiego pochodzenia – tyle ze w okresie 1939-1945. Technicznie
  nie ma wiec szans na to zeby byl ich milion w 1939 roku.
  4. II Wojna Swiatowa nie byla niestety niczym szczegolnym w porownaniu z innymi wojnami XIX i XX wieku. Byla to typowa wojna o kolonie toczona przez Zachod z Niemcami. W Polsce NIemcy zastosowaly pelny arsenal technik eksploatacji tubylcow: likwidacja klasy kierowniczej, grabiez zabytkow i bogactw naturalnych eksploatacja mieszkancow jako niewolnikow (kobiety i mezczyzni jako darmowa sila robocza, seksualna eksploatacja kobiet). Nowoscia bylo zastosowanie tych technik w Europie przy pomocy nowoczesnej broni i nowszych metod przetwarzania informacji.
  Enunacje ludzi Pani pokroju pozwalaj dzis zaciemnic ten obraz i osmieszac kazdego kto przypomina o niemieckiej winie i polskich ofiarach. Oczywiscie ze dzis obraz jest zaciemniany (wystarczy poczytac ksiazke „Holocaust Industry”).
  5. NIe bede dalej komentowal Pani enuncjacji. Zakladam ze jest Pani prowokatorka. Pragne tylko podkreslic ze wiekszosc Polakow ktorych znam nie podziela Pani sadow – nawet jezeli maja jasny sad na temet osob pokroju pani Brus-Wolinskiej czy pana Rumkowskiego, to maja tez jasny sad na temat Mordechaja Anielewicza, Berka Joselewicza, Stanislawa Likiernika czy Alfreda Tarskiego. I sad na temat tych ostatnich wyraza sie dwoma slowami: podziw (dla ich odwagi i intelektu) i duma (z tego ze byli/sa naszymi rodakami).

 34. @ rationalist-from-bloodlands

  Odpowiedź była na pański wpis, więc nie mogła nawiązywać do opowieści Gospodarza.

  Traktat Wersalski, był elementem Konferencji Paryskiej, powszechnie wówczas nazywanej przez Paryżan i nie tylko „konferencją żydowską”, ze względu na ewidentną nadreprezentację żydowską. Proszę poczytać p. Henry’ego Forda.

  Armię Czerwoną utworzyli żydzi, którzy przejęli władzę w Rosji po rewolucji lutowej, a potem październikowej. Następnie rozpoczęli okres czerwonego terroru, trwającego z różnym nasileniem do Gorbaczowa mniej więcej. Natomiast ci żydzi, którzy służyli w okresie 1939-45r., otrzymują do dziś w Izraelu emerytury. Zatem otrzymują je żydowscy kaci, którzy mordowali Polaków w Katyniu, o czym pisał wzburzony prof. Huppert, co przytacza Fronda na str. 113 wspomnianej wyżej książki.

  Mamy odmienny ogląd przyczyn oraz celów II wojny światowej, opieramy się na różnych źródłach, i niech tak zostanie.

  Rzeczywiście, nie można wszystkich żydów wrzucać do jednego worka, byli wówczas także ludzie porządni, jak choćby Piłsudczyk, ojciec prof. Hupperta. Ale to nieliczne wyjątki od bolszewickiej reguły. Większość nie mówiła w ogóle po Polsku, pewnie z 85%, a wielu mieszkańców sztetli nie miało nawet zielonego pojęcia, że mieszkają w Polsce.

  @ Tanaka

  Spadaj.

 35. Dzisiejsze zgromadzenie
  ponad 100 //stu// hierarchów w szatach liturgicznych , uszytych według jednego wzorca//ma się te fundusze na wystrój//
  podobno miało służyć jednemu celowi.
  Chodziło o przymiarkę do miejsc w PANTEONIE NARODOWYM.
  I jak to zwykle bywa okazało się że miejsc jest stanowczo zbyt mało.
  Nawet obecni mogą się nie załapać.
  Więc postanowiono ze budowa // mimo ze nie zakończona jeszcze // zostanie rozbudowana.
  Sam wygląd obecnie istniejący – kojarzy się z bunkrem przeciw atomowym – licho wie przed kim czy przed czym ma bronić i kogo ?
  Ale rozbudować trzeba .
  Tak patrząc zezowato to i Bastylię zbudowano jako twierdze a zdobyło ja paru łotrzyków bez wystrzału gdyż obrońcy uciekli.
  uklony

 36. „a prezydentem przez kolejne pięć lat byłby Komorowski.”

  Pan prof. aż tak źle nam życzy? Niedobrze.

 37. Pani Barbara Nowacka nie kandydowała m. in. ze względów taktycznych. Przyznała, że nie ma szans z walczącym o drugą turę Komorowskim i w jej mniemaniu łatwiej będzie za 5 lat, kiedy pole polityczne się oczyści i Komorowski już nie będzie kandydował.

  Niestety nie świadczy to zbyt dobrze o jej nosie politycznym, bo wypadki potoczyły się zgoła odmiennie, Duda znokautował Bronka i w ten sposób wyrósł lewicy konkurent jeszcze groźniejszy niż dziadek safanduła Komorowski.

 38. gramin

  „A mnie z historii wiadomo, że w XIX wieku nie było czegoś takiego jak choroba psychiczną. Istniało wyłącznie opętanie przez demony”.

  O ile nie jesteś opętany przez demony to masz blade pojęcie o XIX wieku i psychiatrii. Pierwsze szpitale psychiatryczne pojawiły się we Francji (XVII w.) i Anglii (XVIII w.). Koniec XIX wieku to już początki pschychonalaizy. Można to wiedzieć nie zasłaniając się znajomością Poppera.

 39. g-ww

  „Droga Biedronia.Za 4 lata szef Warszawy.Potem ,jak KK zostanie osłabiony przez starcow w purpurach ,start na szefa państwa”.

  Na koniec wygrywasz w Lotto 30 baniek.

  U wróżki byłeś?

 40. Dajcie Biedroniowi spokój! Ma szansę wykonać porządną pracę na stanowisku, na które został dopiero co wybrany. Jeśli się sprawdzi, to możemy snuć dla niego plany, ale na razie dopiero zaczął. Lewica go potrzebuje, ale tylko jako dobrego prezydenta miasta, mającego za sobą udaną kadencję. A nie jako gwiazdę, która dużo pojawia się w mediach i niby coś tam ciągle inicjuje, zakłada.

  Myślę, że Biedroń jest zbyt inteligentny, żeby słuchać rad politycznych od Hartmana. A lewica musi najpierw zorganizować się sama, a na końcu znaleźć sobie twarz.

 41. zezowaty
  7 czerwca o godz. 23:14

  „ma się te fundusze na wystrój” – 16 mld od PO-PSL, PO wspierana ile sił przez Hartmana.

 42. Do Leonida.
  Jak to dobrze, że twoje mozliwości ograniczają się do pisania tutaj. Strasznym byłoby, gdybyś miał decydować, jak miałoby wyglądać kształcenie lekarzy (w tym chirurgów). Właśnie jestem neurochirurgiem i dziękuję za to, że moje wykształcenie nie zaczynało się od pracy jako pomocnik pielegniarki tylko od przedmiotu „anatomia prawidłowa…”
  Ale jeśli pomaga to twojemu ego, to udzielaj dalej swoich rad, bo to także rodzaj terapi pomagającej zwalczeć wszelkie kompleksy. Na tym uważam „dyskusję” z tobą za zakończoną, choćby z tego względu, że innych wcale nie musi to interesować… no i dlatego, że do prawdziwej dyskusji mam swoje środowisko.

 43. Robert Biedroń ma w Słupsku pierwsze poważne stanowisko polityczne, związane z odpowiedzialnością, umiejętnością organizacji wokół siebie sztabu, wypełniania zobowiązań. Dla niego jest za wcześnie by stawać na czele lewicy — musi nabyć doświadczenia i wykazać się. Może za cztery lata, gdy będzie mógł podsumować swoje zarządzanie Słupskiem? O ile, oczywiście, będą to doświadczenia udane.

 44. https://www.youtube.com/watch?v=-YDmx5agECY

  Wizjonerskie przemowienie Biedronia ktore moze sie ziscic
  juz na jesieni.

 45. Zamiast epatowania obrazkami ze Lwowa czy Kijowa polecam ci gorąco książkę – reportaż Ziemowita Szczerka „Przyjdzie Mordor i nas zje. Czyli tajna historia Słowian”.
  Bardzo pouczające i prawdziwe. Byłam na Ukrainie zachodniej w 2002 i 2012 i podzielam punkt widzenia autora.
  Mam nadzieję, że możesz za pośrednictwem internetu załatwić sobie tę lekturę.

 46. Powyższy post jest adresowany do Teda 2, rzecz jasna.

 47. mag;14:29,

  Znam to zagadnienie zbyt dobrze o ktorym pisze Szczerka i wiem
  ze przyczyna wyjazdow polskich turystow na wschod byla zawsze
  tesknota Polakow za Polska od moza do moza oraz leczenie
  wlasnych kompleksow w syosunku do Zachodu,nic wiecej.
  http://www.monitor-ekonomiczny.pl/s17/Artykuły/a378/Nowe_Między_wyborami.html
  Ciekawy link dla tych ktorzy oczekuja na jakies zmiany,do jesieni nic sie
  nie zmieni.

 48. jasny gwint
  8 czerwca o godz. 9:34

  Mity upadają jeden po drugim.
  http://www.globalresearch.ca/the-1990-tiananmen-square-massacre-is-a-myth-british-black-information-operation/5454063

  Twój komentarz czeka na moderację.

 49. jasny gwint
  8 czerwca o godz. 16:16

  jasny gwint
  8 czerwca o godz. 9:34

  Mity upadają jeden po drugim.
  http://www.globalresearch.ca/the-1990-tiananmen-square-massacre-is-a-myth-british-black-information-operation/5454063

  Twój komentarz czeka na moderację.

  Twój komentarz czeka na moderację.
  To już prawie 12 godzin

 50. Szanowny Panie,
  1. nie jestemy na ty. Zakladam ze Pan starannie dobiera bliskich znajomych – ja tez. Nie znamy sie wiec zachowajmy pewien dystans.
  2. Moje sady opieram o lekture wielu ksiazek, tekstow zrodlowych i rozmowy ze swiadkami wydarzen. Oczywiscie wiele z tych tekstow jest sprzecznych ale jak np. Gross pisze ze Polacy byl zbrodniarzami (i dostaje za to etat w Princeton) a Korbonski czy Bartoszewski pisze ze bylo inaczej – to wierze tym drugim bo
  a) ryzykowali zyciem zeby radowac Polakow-Zydow
  b) nie odniesli z gloszenia swoich tez zadnych korzysci materialnych a wrecz przeciwnie
  c) metodologi badan p. Grossa jest naukowo bardzo watpliwa a np. wyniki Hilberga czy Paulssona sa znacznie bardziej poparte warsztatem naukowym.
  Chyba jest jasne komu wierzyc w takiej sytuacji?
  3. Nie mowie ze mam monopol na prawde i nie mam teraz sily zeby wypisywac epistoly potwierdzajace moje sady. Natomiast moze Pan poczytac nagonke na prof. Krzysztofa Jasiewicza w wyniku wywiadu dla Fokus Historia. Ludziom ktorzy skakali po Jasiewiczu trudno byloby pokonac go na argumenty (wiele z tego co on mowil pisala wczesniej Hanna Arendt czy Raul Hillberg) Jasiewicz uzyl slownictwa ktore mozna uznac za antysemickie (podejrzewam ze Fokus to wzmocnil zeby Jasiewicza wykonczyc i osmieszyc gloszone przez niego tezy)
  i to wystarczylo zeby zlikwidowac w PANie historyka ktory przeszkadzal ludziom z Centrum Badan nad Holocaustem. Retoryka
  Doktor Ewy jest bardzo podobna – nie jestem w stanie wykazac ze p. Ewa pisze rzeczy nieprawdziwe (nie da sie np. wykazac ze nie istnieja fioletowe slonie) , ale jestem w stanie przewidziec jak jej teksty moglby wykorzystac Zakowski czy Szostkiewicz zeby uciszyc kogos broniacego Polakow czy Polski.
  4. Najbardziej smutny jest poziom wpisow na tym blogu niestety takze czesc dyskusji. Wszedlem na ten blog kilka razy bo ja sadze ze Niemcy i Rosjanie zdolali de facto Polske zniszczyc. Hartman to nazwisko ktore w Polsce zobowiazuje. Ale jak poczytalem ten blog to mi sie zrobilo smutno.
  5. Co sie stalo z tymi ludzmi? Pamietam jak czytalem w bibule o Michniku. Jak czytalem jego bardzo wywazone sady o Kosciele czy Polakach. Mogl byc w partyjnej elicie ale cos dla niego Polska znaczyla skoro robil to co robil.I pamietam go jak bronil Jaruzelskiego czy obrazal Powstancow Warszawskich w 1994 roku. Kim jest Pan ktory ostanio krzyczal zeby nie oddawac Polski g-om?
  6. Szczerze mowiac to zal. Ja juz z Poslki na stale nie wyjade (moglem kilka lat temu ale mialem nadzieje) ale dzieci zdolam wyksztalcic na Zachodzie, zeby sie tam zaczepily.

 51. Wyjasniam ze moj powyzszy wpis jest skierowany do @krzys52.

 52. @jasny gwint
  Szanowny Panie,
  Mam kilku kolegow z Chin. zaden z nich nie byl na placu Tiananmen,ale wszyscy oni po cichu/w zaufaniu opowiadali o swoich kolegach ktorzy brali udzial w ruchu studenckim i albo znikneli albo maja zakaz pelnienia jakichkolwiek funkcji i zyja na marginesie. To by sugerowalo ze cos sie wtedy w Chianach rozegralo. Chyba ze moi rozmowcy brali udzial w spisku zeby wprowdzic paru Europejczykow w blad. Jezeli zwazyc ze za to co opowiadali moga miec powazne klopoty po powrocie do Chin, nie widze powodu zeby mieli klamac. Moge tez sobie wyobrazic korzysci jakie z wpisu ma cytowany przez Pana czlowiek. Ale nie znam sie na historii Chin wiec moge tylko wyrazic swoj sceptycyzm.

 53. Kto co musi.
  Na blogu ”Medycyna i okolice u p. Karczmarewicza rozwijany jest temat – jak to się stało ze pan Chazan został tak łagodnie potraktowany przez wymiar sprawiedliwości.
  Nie rozumiem obiekcji.
  Potrafię natomiast wyobrazić sobie spotkanie na neutralnym gruncie np kawiarnia i rozmowę dwu kulturalnych osób.
  A – ja rozumiem ze może mieć pan obiekcje co do mojego pełnego oczyszczenia
  ze stawianych mi zarzutów -ale co by się stało gdyby gdzieś w piwniczce znaleziono pojemnik z azotem a w nim prócz papierów resztki płodu przeze mnie ”spędzonego” na pańską prośbę.
  B – nie ma na to dowodow ze to niby JA
  A- Wie pan że azot doskonale konserwuje takie rzeczy a nowoczesna medycyna potrafi doskonale udowodnić czyje geny miały tam miejsce.
  I to z obu stron.
  Pan dziś jest – gdzie pan jest – ale pani ” wie pan o kogo chodzi” poszła wysoko. Może poszeptać do właściwego ucha przez kogo może mieć kłopoty.
  Uważam ze teraz będzie panu łatwiej rozsupłać ten węzeł gordyjski.
  – Za kawę i koniak już zapłaciłem i życzę miłego dnia.
  —–
  Skąd mi się takie skojarzenia wzięły ??
  Chyba z któregoś serialu
  ukłony

 54. https://www.youtube.com/watch?v=0fVeoTHDwaQ

  Wreszcie wiadomo o co tak naprawde chodzi z ta Ukraina.

 55. Ted 2
  9 czerwca o godz. 4:06
  Od początku było wiadomo o co chodzi na Ukrainie. Nie po darmo budowali u nas autortrtady z Niemiec na wschów.

 56. Sprytny i bystry ten nowy prezydent – elekt jest,oby tak dalej
  wszystko mu sie udawalo.

  http://www.prawy.pl/z-kraju/9607-prezydent-andrzej-duda-ocalil-konsekrowana-hostie

 57. Prosze to jest glowny problem tzw. „lewicy”.
  Lapanie hostii…
  a niedzialajacy system emerytalny. wolna kwota od podatku, strefy wykluczenia i biedy…
  aaa nudy – to cos dla prawicy.

 58. Ted,
  o ile sie myle to lewica chciala walczyc o zniesie ograniczen w uprawianiu seksu z nieletnimi.
  Przeciez to wlasnie lewica glownie obraca sie wokol spraw lozkowych.

 59. Andrzej Falicz
  10 czerwca o godz. 6:36

  Dodajmy kawiarniana lewica, wkońcu taki zastępczy temat jest całkowicie bezpieczny nikomu się nie narażą a i poklask wśród innych kawiarnianych lewicowców zapewniony.

 60. Andrzeju Falicz; 6:39.

  W Polsce nie ma zadnej lewicy z prawdziwego zdarzenia i jeszcze
  dlugo takiej nie bedzie,musi wymrzec pokolenie pamietajace Jana Pawla ll
  aby ona zajstniala.
  Andrzeju;badz dobrej mysli,tak jak Duda uratowal hostie tak teraz
  Polske uratuje,odda ja w te same rece.
  https://www.youtube.com/watch?v=vm4eNLiexKU

 61. Komu i do czego potrzebna jest w Polsce lewica ?

 62. Widzę, że przez słuchawkę bez mikrofonu przekazane zostały rozkazy i na blogu bolszewicka czystka… Grunt to ślepe posłuszeństwo oraz pełne oddanie sprawie, bo czas już bliski, n’est ce pas? Tak, tak, bliski – idzie po was stonoga!

 63. Biedroń bedzie miał wielkie szczęście jak ze Słupska przed końcem kadencji nie wywiozą na taczce.Idiota nieprzeciętny.

 64. victorast
  Jak na chirurga to bardzo mało wiesz na temat medycyny i masz zdecydowanie za dużo czasu na pisanie na różnych forach i blogach! 😉

 65. A cenzuruj, cenzuruj. Niewinny niełamiący żadnych regulaminów wpis można ocenzurować, ale Prawdy nigdy. I na tym to polega.

 66. Pieśń Donka Tuskususu

  jestem wesoły Donek

  byłem pyszny jak skowronek

  póki przeciwnik leżał na kolanach pyszniłem się jak nieboże

  nagle gdy się okazało

  że mam z kim przegrać

  strach mnie ogarnął cień poległych pod Smoleńskiem

  pozbawił mnie mowy

  A ci współpracownicy jak oni

  mogli się dać tak nagrać

  Toż to grozi mi trybunałem

  Ciotka Merkel pomogła

  dostałem posadkę w Brukseli

  nic to, że nic nie znaczę

  Jedno mnie pociesza

  mam ja ci mareczki rubelki euro na koncie

  Mareczki rubelki euro kochane dziewczynki

  całować was chcę

  Opłaciło mi się niszczenie tego kraju

  wystawienie Rosjanom prezydenta

  Mam ja ci pieniążki judaszowe

  chociaż czasem strach ogarnia czy przyjaciele z Berlina nie porzucą.

 67. Dla jasnego gwinta;

  http://colonelcassad.livejournal.com/2227587.html

  A tak na marginesie, John Kerry gdzies zniknol,nikt go nie widzial
  od wielu dni.

 68. Radek, Radek i po Radku, zjadła go stonoga.

  Teraz marszałkiem ma ponoć zostać p. Schetyna, ten od hurtowego rozdawania polskich paszportów potomkom żydokomuny, którzy spieprzyli do Izraela w 1968 wraz z przyszłymi osadnikami terenów okupowanych w Palestynie bojąc się, że Gomułka dobierze się im do dupy za lata zbrodni na polskim narodzie oraz za to, że wtrącili go do kryminału. Jak pisze Fronda w swoim ostatnim bestsellerze o operacji MOST, żydostwo okupujące masowo polską ambasadę w Tel Awiwie wyposażone bez żadnego problemu w te polskie paszporty rusza następnie do Berlina i tam się gromadzi, blisko granicy, korzystając automatycznie z praw obywateli UE oraz z dotacji, na które wszyscy tu w Polsce płacimy składki. Z Berlina, wzorem ich patentu z lat 20. robią burdel i zdegenerowaną tancbudę, otwierają tam knajpy dla pederastów, szerzą dewiacje, itd. Dlaczego wybrali sobie Berlin? Pewnie dlatego, żeby mieć blisko do Polski, kiedy ponownie Stalin z Hitlerem podpiszą kolejny już, V rozbiór. Znów po latach przeczytamy o żydowskich żołnierzach kolejnego Hitlera.

  W sieci przypomina się oświadczenie p. Schetyny z 5 października 2014 r., które miał wypowiedzieć na antenie radia Tok FM:

  „Musimy raz na zawsze rozwiązać problem majątku żydowskiego. Oddajmy, co im się należy i po kłopocie. Polska jest finansowo przygotowana nawet na zwrot 60 mld dolarów w 2015 roku. Umiejętna polityka finansowa sprawi, że wyjdziemy z twarzą wśród narodów świata, a Polacy tego nie odczują. Będę popierał zatem zwrot mienia żydowskiego w walucie, ziemi i niesłusznie zabranych nieruchomościach. Ci ludzie tyle wycierpieli, że należy im się zadośćuczynienie i sowita rekompensata za krzywdy jakie ich spotkały w Polsce od Polaków”.

  Jeśli to prawda, to marszałkiem sejmu zostanie ewidentny wróg Polski. Abstrahując od bezzasadności żydowskich żądań, nie zająknął się nigdy p. Schetyna o krzywdach, jakich doznali Polacy choćby od żydokomuny. Panie Stonoga, masz pan na niego jakieś kwity? Miej pan litość nad narodem. Poczytam później gazety, nie zawiedź pan społeczeństwa, niech „wypierdala”, że użyję pańskiej formy ekspresji werbalnej.

 69. @Janusz Z alias Doktor Ewa ,
  rzadko takich chorych psychopatów jak ty się spotyka, no ale widać ze są.

 70. @Janusz Z alias Doktor Ewa,
  mam prepozycie dla ciebie , kup w końcu line i żuć się na nią. Uszczęśliwisz nasz wszystkich, najlepiej by było jakbyś nakręcił filmik i go umieścił w YouTube.

 71. @ Motyl1 alias gąsiennica

  Słyszałeś skrzydlaty, że historia lubi się powtarzać, he? Bo widzisz, skoro następuje systematyczna kumulacja żydostwa tuż za granicą Polski, w Berlinie, żydostwa żyjącego tam naszym kosztem, udającego Polaków za sprawą wyłudzonych od urzędniczego państwa polskiego paszportów przy jego czynnej współpracy, paszportów, których dla prawdziwych Polaków, z dziada pradziada, zesłanych niegdyś przez to żydostwo do sowieckich gułagów nie ma, to to nic dobrego nie zapowiada. Można się spodziewać podpalenia Reichstagu, prowokacji gliwickiej, albo „bratniej pomocy”, do której upoważnił ich ustawą sam p. Komorowski. A propos – co on jeszcze robi w Pałacu Prezydenckim? Ten prywatny człowiek nie ma już kompletnie żadnego mandatu, w jakiej roli tam siedzi?? Jako kto? Retorycznie pytam, bo wszyscy wiedzą, że chodzi o żerowisko uwłaszczonych na państwie polskim watah, które go otaczały, żeby ukraść co jeszcze można i obsadzić swoimi „ludźmi” synekury na koszt obywateli. Panie Stonoga, powiedz im pan, co oni wszyscy mają natychmiast zrobić i że na drzewo.

 72. Znowu cenzura.

  @ Motyl1 alias gąsiennica

  Słyszałeś skrzydlaty, że historia lubi się powtarzać, he? Bo widzisz, skoro następuje systematyczna kumulacja żydostwa tuż za granicą Polski, w Berlinie, żydostwa żyjącego tam naszym kosztem, udającego Polaków za sprawą wyłudzonych od urzędniczego państwa polskiego paszportów przy jego czynnej współpracy, paszportów, których dla prawdziwych Polaków, z dziada pradziada, zesłanych niegdyś przez to żydostwo do sowieckich gułagów nie ma, to to nic dobrego nie zapowiada. Można się spodziewać podpalenia Reichstagu, prowokacji gliwickiej, albo “bratniej pomocy”, do której upoważnił ich ustawą sam p. Komorowski. c.d.n.

 73. @Janusz Z alias Doktor Ewa….
  jednak jesteś i to porządnie poj..any w tej główce, powiedz co jest w niej zamiast mózgu, bułka czerstwa?
  Tak, szczególnie na twoje koszty żyją Żydzi w Berlinie :))))) ty nierobie .
  Jak już tobie raz pisałem kup sobie linę , czym szybciej tym lepiej i się rzuć na nią .

 74. @Janusz Z alias Doktor Ewa…
  prawdą jest , ze taki głupowaty faszysta jak ty z historii się nie nauczył.

css.php