Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
Loose blues - Jana Hartmana zapiski nieodpowiedzialne Loose blues - Jana Hartmana zapiski nieodpowiedzialne Loose blues - Jana Hartmana zapiski nieodpowiedzialne

12.06.2015
piątek

Cóżeś nam uczyniła, Platformo!

12 czerwca 2015, piątek,

Ja rozumiem, że nie można wiecznie rządzić. Ja rozumiem, że to Wy tracicie mandaty i posady. Ale dlaczego, moim, naszym kosztem?

Za wasze beznadziejne knajpiane gadki-szmatki, za wasze ośmiorniczki i restauracyjne bzykanko musimy dziś wszyscy płacić słony rachunek. Z waszych nagrań wychodzi dorobkiewiczowskie buractwo, tandeta i cwaniactwo. Jaka żenada!

Byliście warci tyle, co bufor, który zabezpieczał nas przed naporem klerykalnych oszołomów i zakompleksionych chłopków-roztropków. Okazaliście się niewiele więcej od nich warci. A teraz, gdy bufor całkiem się złamał, staliście się politycznym szmelcem, z którym nic już się nie da zrobić. Leżycie i kwiczycie, a wasz szef buja sobie w wielkim świecie, pogwizduje i ma niezły z was ubaw.

Spieprzyliście koncertowo! Dziesiątkami niespełnionych obietnic, byle jak skleconymi reformami, aferą taśmową, którą chcieliście przeczekać jak barany deszcz, codzienną arogancją i nieudolnością, absurdalną kampanią Komorowskiego. A przecież my wam zaufaliśmy! Zaufaliśmy, że będziecie tacy sobie, przeciętniacy. Teraz to będziemy sobie o rządach przeciętniaków marzyć przez co najmniej cztery lata, pod rządami „episkopatu”, czyli panów Migliore i Rydzyka oraz ich ministrantów z PiS.

Będą tu sobie teraz gospodarzyć, jak mospanki na swoich folwarkach. A lud będzie wielbił swego rozmodlonego rzewnego króla-prezydenta. Zaś elitom, czyli „elitom”, to już dadzą popalić! Wam przy okazji też – w nagrodę, że z lenistwa, a może z powodu koleżeńskich uwikłań, zostawiliście w spokoju szwadrony IV RP, nawet Macierewicza, który teraz śmieje się wam w nos. Wy byliście tchórzliwi – za to oni nie znają lęku. Kogo trzeba, się zlustruje, a na co bardziej opornych i paragraf się znajdzie. Nieźleście nas urządzili!

Nie dość, że przenieśliście nam stolicę do Rzymu, to na dobitkę wyhodowaliście szaleńca, który z Hunami idzie demolować kraj. Teraz będziemy się modlić, żeby Kaczyński z biskupami dali sobie z nim radę. Jakże nisko upadliście, a my razem w wami!

Nie widzieliście „marszów” 11 listopada? Nie widzieliście tych wszystkich bojówek, rosnących jak grzyby po deszczu? Nie widzieliście wyników Korwina? A może nie uczyliście się historii i z niczym wam się to nie kojarzy? Staliście bezradni i gapiliście się na wzbierający rynsztok jak mazurskie krowy na turystów. Bez słowa sprzeciwu oddaliście szkoły takiej samej jak wy oportunistycznej, ćwierćinteligenckiej miernocie, której na widok księdza miękną nogi z błogiego lęku.

Pozwoliliście, by zastraszona i zidiociała od własnej obłudy szkoła wychowała nam dzieci na „małych powstańców”, „raperów”, „kibiców” i innych „patriotów”. To przez was zataczają się odurzeni internetowym hejtem, to przez was mają sieczkę w głowach i żadnego szacunku dla państwa, dla prawa i dla dorosłych. Skompromitowaliście w ich oczach waszą sztandarową ideę – ideę obywatelską. I kto im teraz opowie, czym jest demokracja, czym jest prawo, czym jest równość i czym jest wolność? Chyba Kukiz z Korwinem, na wyprzódki z Hoserem i Michalikiem… Oddaliście im Polskę! Sprzedaliście nas karbowym za miskę ostryg!

Co myślała pani Kopacz i jej PR-owcy, gdy odpalali „rekonstrukcję rządu”? Niech zgadnę. Pewnie myśleli jakoś tak: „nasi wyborcy docenią to, że się obudziliśmy, że choć z opóźnieniem, to dynamicznie zabraliśmy się do porządkowania własnych spraw; uwierzą nam raz jeszcze, że teraz, gdy dostaliśmy gorzką lekcję, to zaczniemy się naprawdę starać”.

Ja bym przy tym wariancie napisał uwagę „5 proc. to kupi”. A poniżej napisałbym inną bajkę: „ludzie powiedzą, że blady strach padł na Platformę w związku z nowymi przeciekami z taśm, które pewnie zaraz wyjdą. Uciekają przed nagraniami, a sprzedają to jako „ucieczkę do przodu”, odpowiedzialność polityczną i „przywództwo” Kopaczowej; widać, mają nas za idiotów, tak jak z tym kretyńskim referendum. A to, że jakaś stonoga robi popłoch w rządzie – istna żenada”. Obok tej bajki napisałbym „95 proc. ta myśli”…

Jedyne, co PO mogła zrobić, żeby uratować swoje 20 proc. po schrzanionych wyborach prezydenckich, to natychmiast podać rząd do dymisji i pokazać całkiem nowy, z nowym premierem i lepszymi ludźmi. Ale na takie cuda to PO nie stać.

W ogóle razem z Tuskiem cuda w PO się skończyły. I za chwilę wasi ludzie będą pełzać do Kaczyńskiego, a struktury wam się posypią, jak w Krakowie. Natomiast wasza „rekonstrukcja” tyle już ludzi obchodzi, co tatuaże Bieńkowskiej. Jeśli chcecie te 20 proc., to pokażcie, że czymś się różnicie od PiS. Zróbcie wreszcie in vitro, zróbcie związki partnerskie, puśćcie się sutanny. A zresztą – szkoda strzępić ozór; przecież wy wszystko wiecie najlepiej.

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 107

Dodaj komentarz »
 1. Panie Hartman, zawsze zastanawia mnie cel, w jakim Pan pisze. Bo do kogo Pan teraz własciwie napisał?
  Jesli do Platformy, to mógłby Pan to zrobić bezpośrednio na ich adres…, jednak ilekroć trafiam na Pański tekst nie mogę się oprzec wrażeniu, że Panu chodzi wyłącznie o popisywanie się swoimi radami. Ostatnio „pisał” Pan do pana Biedronia. Po co na łamach „polityki”. Nie mógł Pan napisac do niego bezpośrednio? Bo na tych łamach to tak naprawdę mógł mu Pan tylko zaszkodzić (a może o to Panu chodziło?). No bo przoszę sobie wyobrazić sytuację, że pan Biedroń naprawdę nosił się z zamiarem kandydowania w następnych wyborach przezydenckich, to teraz może sobie pomyśleć, że wielu jego potencjalnych wyborców będzie przekonana, iż zrobił to pod Pana wpływem. I co? Myśli Pan, że będzie to dla pana Biedronia komfortowa sytuacja, że wyjdzie trochę na to, iż wielki, kompetentny w każdym temacie Hartman jest jego mentorem? Czy Pan koniecznie MUSI się ciagle popisywać własciwie wszystkim i na każdy temat? Jako oczytany filozof powinien Pan przeciez wiedzieć, że skromność to jedna z najpiękniejszych cech człowieka a Pan swoimi „wykładami” na tym forum robi sobie z siebie trochę błazna.
  Pozdrawiam, victor ast

 2. To jeszcze ja. To co napisałem skierowane jest do autora i jest to wyłącznie moje subiekrywne zdanie. Dlatego nie będę tutaj podejmował dyskusji. Jeśli ktoś nie podziela mego – powtarzam, subiektywnego zdania – to jednak proszę o uszanowanie mojej decyzji niechęci podejmowania jakiejkolwiek dyskusji. Nawiasem mówiąc trochę mnie bawią dyskusje na forum komentarzy, bo przecież chodzi o komentarze dotyczące tekstu autora.
  pozdrawiam, victor ast

 3. Bardzo zabawne, bo pisze to facet którego polityczne CV zawiera kandydowanie z list tak sprawdzonych partii jak jak SLD albo Twój Ruch..oj Panie Profesorze, a nie lepiej to jednak sie trzymać filozofii…

 4. Reklama
  Polityka_blog_komentarze_rec_mobile
  Polityka_blog_komentarze_rec_desktop
 5. Panie Hartman, gdzieś pan był przez osiem lat rządów Platformy ? Na księżycu ? Nie trzeba było być szczególnie lotnym umysłowo, aby dostrzec, że PO to banda cwaniaków nastawiona na kręcenie lodów. Nie dostrzegł pan kolejnych afer skrzętnie zamiatanych pod dywan ? Tyle razy pan mówił o logice i gdzież ona się u pana podziała ? I niech pan nie drży przed rządami PiS, bo jeśli nie jesteś pan złodziej, to będziesz mógł pan spać spokojnie.

 6. Muszę przyznać, że połajanka dobrze panu wychodzi.
  Ma pan cięte pióro, lubię czasem przeczytać to, co pan pisze, ale raczej po to, aby się rozerwać. Innymi słowy, pańskie felietony mają dla mnie wartość rozrywkową.

  Jest pan politycznym showmanem. Za wszelką cenę chce pan zwrócić na siebie uwagę – nieważne czyim (jakim) kosztem.
  Czy aby nie jest to – wyrastający z pańskich kompleksów – narcyzm?

  Przed chwilą wysłuchałem pańskiego wystąpienia gdzieś, kiedyś, z jakąś Europą plus (niezłe polityczne panopticum). Mówił pan tam pięknie o społeczeństwie obywatelskim, o solidarności z ludem, o ochronie biednych i pokrzywdzonych… itp. dyrdymałach – politycznych frazesach. Troska o Polaków? To też dziwne, bo przecież nieraz udowodnił pan swoim pisaniem, że nie znosi Polaków, może nawet ich (nas) nienawidzi (to pańskie słynne: „Miliony was, chamy, miliony. I co my mamy z wami zrobić? Ale przyjdzie na was czas. A jak nie na was, to na wasze dzieci”.)
  Czy już mamy się bać?

 7. Polska lewica stoi przed bardzo trudnym wyzwaniem. Partie dominujace, a wjec PO i
  PiS posiadaja w swych platformach dobrze rozwiniete elementy programowe nawjazujace do panstwa opiekunczego. Zreszta klasyczy „welfare state” to narracja wszytkich panstw europejskich po 1945 r. A wjec „nowa polska lewica” jest zmuszona do poszukiwania elementow postepowych poza nawiasem postulatow czysto socjalnych. Mowa oczywiscie o zwiazkach jedno-plciowych , in-vitro, marijuana, etc. i wlasnie w tym miejscu nie widze w jaki sposob lewica moze zaistniec. Polska to kraj raczej konserwatywny. O nastawieniu materialnym i tradycjonalnym. Nawet Kukiz ze swym buntem i postawa osoby z marginesu, nosi koszulke NSZ (zwiasku jaszczurczego), co swiadczy o jego postawie zachowawczej (to say the least). Dla lewicy, tak jak interpretuje ja gospodarz, w Polsce miejsca nie ma. Moje przewidawania sprowadzaja sie do wygranej PiS na jesieni, ucieczki sil prawicowych od Kukiza i PO do nowej parti/formacj rzadzacej i monopolu Kaczynskiego przez nastepmych osiem lat.

 8. Przyszłość Polski i wróżenie z fusów:

  Powiedział Duda
  „Liczymy na cuda,
  inaczej się nie uda!”

  PO PiS OFF

  Nowoczesna
  Razem

 9. Panie Profesorze czy tego objawienia doznal Pan dopiero dzieki obywatelowi Stonodze?

  To naprawde zabawne.
  Mial Pan rok czasu „by sie zorientowac”…

 10. Znakomity tekst Panie Profesorze! Znakomity, ciety, bezpardonowy! Takiego wpisu oczekuje od piszacych, z wlasciwym temperamentem, pazurem, troska. Wlasnie po to mamy wolna prase, aby czuwala, aby wytykala bledy rzadzacym, aby probowala chronic interesy obywateli ktorzy nie maja glosu nie posiadajac pior oraz maszyn do pisania.

  TYLKO DLACZEGO DZIS, GDY MLEKO SIE WYLALO….DLACZEGO NIE MIESIAC TEMU, ROK TEMU….DLACZEGO NIE PO KOLEJNYCH SKANDALACH JAKIE URZADZALI NAM RZADZACY…

  A przeciez mozna bylo inaczej….

 11. Czy Hartman rozumie, że właśnie wpisał się w PiSowską propagandę antypaństwową i antynarodową? Czy Hartman ma za sobą jakieś sukcesy polityczne, że będzie innych pouczał? Czy Hartman głosował na Platformę, że teraz jest nią zawiedziony?

 12. Hartman jest żydem a ten naród lubi gadać by gadać, każde przemówienie sekreterza PZPR można wziąć i podpisać się pod nim jako Hartman i nikt nie zauważy ot taka gadka niby7 mądra dużo słów a treści bez sensu i brak

 13. moja babcia mawiala – na pochyle drzewo wszystkie kozy skacza….

 14. @victorast
  Taka jest w sumie konwencja listow otwartych i tego typu „produkcje” maja historie wplywania na wydazenia. Chodzi glownie o to aby czytelnicy mogli sie mentalnie „podpisac” pod takim listem, a akurat w przypadku pana Hartmana jego blog zdaje sie byc czytany dosc szeroko rowniez przez decydentow itp, czego dowodem sa okresowe swiete oburzenia w jakie wpadaja media gdy pan Hartman napisze cos kontrowersyjnego. Tak wiec o ile Twoje spostrzezenia bylyby adekwatne do wiekszosci blogow, to mysle ze akurat ten jest na tyle poczytny, ze takie formy manifestu maja jednak sens.

 15. Panie Hartman a gdzie pan był w czasie rządów PO. Jakoś sobie nie przypominam, żeby pan był oburzony gdy ujawniono aferę taśmową. Czyżby czynił pan starania o posadkę pucybuta u prezydenta Andrzeja Dudy? Jest pan oburzony, że Andrzej Duda modli się jakoś sobie nie przypominam, żeby pan się oburzał gdy modlił się Komorusio albo jak inny gieroj PO Lesiu Walęsiu łaził do kościoła z matką boską w klapie. Jakoś również nie był pan specjalnie oburzony towarzystwem niejakiego Romana Giertycha który tolerował w swojej organizacje hajlowanie przepraszam rzymskie pozdrowienie.

  Widać zresztą, że klęska Komorusia była szokująca dla Hartmana, który jakoś nie jest w stanie zrozumieć, że młodzież ma powody do niezadowolenia i który jak widać również nie jest w stanie zrozumieć i przyjąć do wiadomości, że Polacy mają powody do niezadowolenia i który jak widać przyjął linię redakcyjną płatne brygady hejtu.

 16. Ten tekst w pierwszym rzędzie przeznaczony jest do publicystów POLITYKI, w większości sprzedajnych cyngli PO.

 17. Genialny tekst. Moje nie tyle uznanie co podziękowanie dla Pana. Za ocenę i za to, że Pan i siebie i mnie nie oszczędza. Dzisiaj analityków, ekspertów, specjalistów i krytyków więcej niż grzybów po deszczu. I wszyscy wiedzą lepiej i wszyscy pouczają, mają za złe i z góry wiedzą co będzie. Wszyscy pseudo-rzeczowo oceniają. I zawsze wychodzi, że „oni” winni. Ale Pan jeden mówi o własnej naszej odpowiedzialności. Za to Panu dzięki.
  Ale brakuje drugiej części. Nie wszystko stracone a od narzekania lepiej nie będzie. jest jeszcze 4 czy 5 miesięcy. A wymienić wszystkich na innych takich samych to żadna sztuka. Zresztą tacy sami to „my” też jesteśmy. Sztuką jest zrobić coś rozsądnego właśnie z tą ćwierć-inteligencją. Z ośmiorniczek Pan Adamczewski potrafiłby coś upitrasić. Niech Pan nie będzie gorszy. Niech Pan będzie inny niż reszta. Niech Pan broni…
  Moje słowa pogardy dla wzdętych moralnie.

 18. To, co pan profesor pisze jest więcej niż śmieszne, gdy popatrzy się, jak popierał pan pana Komorowskiego przed wyborami (bo tak, można iść i obu skreślić, można iść i na któregoś zagłosować), ba- jakoś te 8 lat rządów lekko ominął.
  I jest pan profesorem, może warto zobaczyć spojrzenie innego profesora:
  http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,18102072,Prof__Holowka__Arogancja_rzadzacych_jest_bardzo_duza_.html?lokale=local#BoxNewsLink

 19. Dobra, dobra, gadaj zdrów. Ile sił, z całej duszy popierał Hartman PO. Co? Nie widziały gały, kogo popierają?

  Kler? PO 16 mld wydała na kler.

  I ten homofon Misio minister…

  To, ty, Hartman, masz, co chciałeś. Ja głosowałem na Ogórek.

 20. I jeszcze jedna rzecz, Panie Profesorze…poddaje Panu pod rozwage i, byc moze, jako temat na kolejny wpis.
  Restauracja „U Sowy” nie byla jedynym studiem nagraniowym. Politycy Platformy z cala pewnoscia nie byli jedynymi nagranymi politykami. Jakos nie widze Maciarewicza rechoczacego, jakos nie widze aby PIS bardzo sie cieszyl z ujawnionych nagran. Tu nie chodzilo o osmiorniczki choc to one bardzo wzburzyly tzw opinie, glodnych ludzi, bez perspektyw, obarczonych dlugami. I Pan, jako czlowiek inteligentny, wie o tym.
  Pewnym jest jedno… dystrybutor nagran posiada jeszcze inne materialy. Nie bedzie wahal sie ich ujawnic. Arena polityczna staje sie coraz ciekawszym polem do domyslow. Co Pan na to? 🙂

 21. A najzabawniejsze jest to, że ten TEKST Hartmana to czysta GRAFOMANIA i totalny PLAGIAT: mieści w sobie wszystkie krytyczne wpisy z tego forum, zwłaszcza usuwane, cenzurowane, blokowane.

  Im bardziej najważniejsze media (TVN, TVP, „GW”. „Polityka”, „Newsweek”) osłaniały PO, tym więcej zyskiwał PiS. Im bardziej straszyły PiS-em i Kukizem, tym bardziej rósł PiS i Kukiz, a malała ochraniana PO. To wasza zasługa, że PO dostaje baty.

  Komorowski zaś nie mniej się modli od Dudy, a Tuska kolędującego do Dziwisza Hartman jakoś nie widział… A homofoba w popieranym przez siebie z całej pary sztabie Komorowskiego też dziwnym trafem nie widział…

  Tym marnym tekstem godnym egzaltowanej gimnazjalistki Hartman wystawia świadectwo swojej publicystyce. Marne świadectwo, żenujące.

 22. Jeszcze jedno panie Hartman jak pan wyjaśni zadziwiający fakt, że wśród nagranych nie ma nikogo z PIS? Czyżby przyczyną jest fakt, że tak znienawidzeni przez pana i lemingi politycy z PIS nie szlajają się po jakich podejrzanych knajpach. A może dlatego, że ci właśnie znienawidzeni oskarżani o nie wiadomo co politycy PIS bardziej mają na uwadze interes Polski niż ośmiorniczki oraz mataczenie przy prawie

 23. Panie Hartman,
  dosc dobry tekst sp..ony na koncu.
  Bo ludzi na ulicy nie obchodza zwiazki partnerskie, in vitro itp. – ludzi interesuje zeby wiecej zarabiac, zeby spokojniej zyc i nie byc rabanym po rogach przez byle urzedniczyne.
  I zeby panstwo bylo tansze – znaczy sie bez osmiorniczek, kilometrowek, limuzyn itp.
  A na to 3 miesiace za pozno – Titanic juz tonie.
  Robi sie to wszytsko po to zeby w wyborach powiedziec – „dajcie nam jeszcze 4 lata przy korycie a zalatwimy wszytsko czego nie zrobilismy w 8 lat”.

 24. Lakkot, bardzo dziękuję za „informację”; pozostane jednak przy swoim zdaniu. Dodam jeszcze, że „Komentarze” (o co stoi za każdym tekstem) rozumiem jako komentarz do tekstu a nie zachetę do dyskusji między komentującymi i przy tym pozostanę. Nie interesuje mnie dyskusja z przypadkowymi komentatorami. Mam swoje otoczenie. Przoszę nie traktować tego jako próbę obrażenia. To tylko mój punkt widzenia, bo wewnetrzna „dyskusja” między tu komentującymi odbiego często od tematu tekstu i przez to przestaje mieć z nim cokolwiek wspólnego.
  Pozdrawiam, victor ast (to nie jest żaden nick)

 25. az chce sie powiedziec…. I say, hey, what’s going on … 🙂

 26. Teza, 4:51 „Polska lewica stoi..”

  Polska lewica przed niczym nie stoi a nawet nie leży gdyż jej po prostu nie ma.

  Takei-butei 9:13 „A najzabawniejsze jest to, że ten TEKST…mieści w sobie wszystkie krytyczne wpisy z tego forum”

  Tylko się cieszyć, głos ludu wzięty pod uwagę!

  Saurom 9:26 ” jak pan wyjaśni zadziwiający fakt, że wśród nagranych nie ma nikogo z PIS?”

  Bardzo proste wyjaśnienie, swoich się nie nagrywa a jeżeli już to się nie publikuje.

 27. victorast,

  Z gory pisze, ze nie bede z Panskim subiektywnym zdaniem dyskutowal…jedynie sie podpisze i w pelni popre.
  Dla mnie jest ono obiektywne na 100%.

  Hartman robi wrazenie jakby za duzo nawachal sie czegos.
  Wysyla listy do wszystkich by sprawic wrazenie wielkiego obrotowego sceny politycznej.
  Moze w koncu w cos…trafi biorac pod uwage rozrzut i serie jakie wysyla.
  Tylko co z tego?

  Dalej polskie spoleczenstwo jest „nieudane”i w Krakowie na Gowina glosuje 60 tysiecy a na Hartmana….3!
  A po takich felietonach pewnie jeszcze mniej.

 28. Michnik opublikował rozmowę z Rywinem przed tym jak trafiła do sądu…..

  A nagrał go chyba nielegalnie, bo nie poinformował ze bedzie nagrywal 🙂

 29. Pan Hartman wykazuje bardzo typowe dla Polaków podejście do demokracji. Spełniając swój obywatelski obowiązek zagłosował i przez prawie 8 lat wspierał to mniejsze zło strasząc tym większym.
  Niestety, nie zauważył że to niby mniejsze zło, między innymi, nie spełnia swoich obietnic, kłamie, tuszuje afery czyli głównie robi dobrze sobie i po prostu olewa wyborców.

  Wyborca się wqrwił a pan Hartman zauważył, że trzyma rękę w nocniku i stąd to oburzenie.

 30. PO to klerykalna partia antyrobotnicza i antyobywatelska złożona także z zetchaenowców i tolerująca jako swego ministra homofoba.

  O tym Hartman na pewno wiedział, ale mydlił innym oczy, aż nie zauważył, że mydli oczy, ale swoje. Hartman tępił lewicę, choć deklaruje się jako lewicowiec… Szkoda słów, typowa postawa Eklerka wyjątkowo szkodliwa dla lewicy.

 31. Dług rządu na dzień obecny wynosi około 800 mld zł, około 20 tysięcy na głowę obywatela. Deficyt bieżący to 30-40 mld rocznie. Wzrost o 1% płaconych odsetek to wzrost deficytu bieżącego o 8 mld rocznie. Obsługa długu będzie zjadać coraz większą część wpływów. Kredytowa wiarygodność Polski będzie maleć co spowoduje podwyższanie płaconych odsetek aż dojdziemy do obecnej sytuacji Grecji.

  Czy jest jakiś polityk który to uświadomi społeczeństwu?

 32. Wariant 1.
  Dla Polityki, GW i „im podobnych” idą dobre czasy, bo chwalić beznadziejną PO było bardzo trudno – co wymyślić, żeby nie kłamać w żywe oczy. Teraz, kiedy wygra „ktoś inny”, znowu bez hamulców będzie można jeździć, znęcać się, wyzywać, łajać, wylewać pomyje.

  Wariant 2.
  Czytajcie uważnie dzieciaczki, zróbcie zrzuty ekranu, zachowajcie strony albo je wydrukujcie, bo takie teksty widzicie po raz ostatni, albowiem powiadam Wam, po październiku wszystkie media polskojęzyczne zostaną zamknięte na cztery spusty, a ich personel zamknięty po wsze czasy w lochach pod Jasną Górą.

 33. To nie Kukiz, to nie Kaczyński, to nie Duda, to nie Miller, ale premier Polski Ewa Kopacz z PO jedzie teraz do Watykanu, do papieża.

  Nie dajcie sobie mydlić oczu tekstem Hartmana, tekst ten broni PO. Straszy PiS-em ministrantem kleru, a cuda wcale się nie skończyły. Nigdy się nie dowiedzie, co i za ile obieca Watykanowi PO, aby utrzymać władzę albo przeczekać w opozycji. Nigdy. Hartman o tym wie, wie, że premier z PO nie na darmo kolęduje do Watykanu, ale Hartman o tym ani piśnie. Mydli wam oczy.

  http://www.wprost.pl/ar/509843/Kopacz-w-piatek-jedzie-do-Watykanu-Spotka-sie-z-Franciszkiem/

 34. @Sztubak:
  to nie jest zadłużenie rządu a państwa. Czyli suma długów rządowych, samorządowych i ubezpieczeń. I nie jest to proste i oczywiste że długu ma nie być. W zasadzie wszystkie państwa są zadłużone – nawet takie potęgi jak Japonia czy USA.
  Biorąc pod uwagę, że od 2008 do teraz przez świat przetoczyła się fala kryzysu, to i tak Polska wychodzi całkiem nieźle.
  Pytanie jest inne – czy pieniądze które pochodzą z tego długu były dobrze wykorzystane. Bo to nie rząd je wykorzystuje a całe państwo: samorządy, szkoły, szpitale, drogi, górnictwo, kolej, inwestycje itd. itp.
  Czy na przykład miasto Warszawa powinno budować obwodnicę czy metro? Część kasy dołożyła Unia, ale część miasto musiało skądeś wykombinować. Krótko mówiąc – pożyczyć. Co oczywiście podwyższa dług publiczny.
  Od 2007 roku dług publiczny wzrósł z 500 do 800 mld. Panie Hartmann, może by tak poszukać racjonalnej (nomen omen) analizy, która by określiła czy PO roztrwoniła kasę, czy wręcz przeciwnie – dobrze zagospodarowała?

 35. Pan Hartman: ” Jeśli chcecie te 20 proc., to pokażcie, że czymś się różnicie od PiS. Zróbcie wreszcie in vitro, zróbcie związki partnerskie, puśćcie się sutanny.”

  Pan też należy do tych sytych co nie rozumieją głodnego.

  In vitro, związki partnerskie i trzymanie się przez rządzących sutanny to dla wyborców Kukiza najmniej ważne sprawy.

  Dla nich najważniejsza jest praca i nadzieja na przyszłość.

  Ani ten ani żaden z poprzednich rządów się nimi nie zajmował i nie zajmowała się nimi żadna z partii. Nie mieli wyboru, najpierw Korwin a po nim Kukiz.

  Stara prawda, syty nie rozumie głodnego.

 36. Wszystko byłoby piękne, i miałby pan prawo tak pisać, gdyby pan sam nie próbował, bezskutecznie, wchodzić w politykę, jako lewica, czy z Palikotem, czy co tam jeszcze. Stąd przypomina mi się teraz Gawkowski, który ma najwięcej do powiedzenia na temat upadku Platformy, ile razy go widzę, to mądrzy się, peroruje zawzięcie, a sam i jego partia to ile ma teraz procent? I znów te rady, in vitro, związki, sutanny się puszczenie, jak przecież dotychczasowy patent na sukces PO to było odsunięcie tych światopoglądowych kontrowersji jako mniej istotnych, tak żeby z partią mógł identyfikować się ktoś, kto do kościoła chodzi, jak i ten, kto nie chodzi. A jak ograniczyć się tylko do tych drugich, to mamy „sukcesy” w rodzaju Twojego Ruchu, czy prezydenckich kandydatur pań Nowickiej i Grodzkiej.

 37. b1234,

  Pan Hartman jest filozofem więc niech raczej nie zajmuje się ekonomią.

  Oczywiście, że to dług państwa ale każdy następny rząd będzie miał ten sam problem, będzie musiał go spłacać.

  Mam nadzieję, że się mylę myśląc że te 800 mld to dług państwa a zadłużenie województw, powiatów i gmin to oddzielna sprawa.

 38. Nie wiem, pod jakim drzewem wysiadują teraz ci wszyscy wieloletni gorliwi apologeci Platformy Obywatelskiej – doznając nagłego „przebudzenia” niczym Budda.
  Może Pan zdradzi, Panie Profesorze – to i ja tam sobie posiedzę pod tym drzewem oświecenia.
  A zamiast tylu słów można jedynie po raz kolejny przywołać nasze narodowe motto:
  Miałeś chamie złoty róg……..

 39. takei-butei,

  Przypominam, że Jaruzelski też pojechał.
  W dodatku większość po-komunistycznej lewicy była we wcześniejszej młodości ministrantami.
  Taka nasza specyfika.

 40. Tak prawdę mówiąc to wyborcy Kukiza dali szansę Palikotowi który tą szansę bardzo sumiennie zaprzepaścił zajmując się duperelami bez znaczenia.

 41. Tak prawdę mówiąc to wyborcy Kukiza w swoim czasie dali szansę Palikotowi który tą szansę bardzo sumiennie zaprzepaścił zajmując się duperelami bez znaczenia.

  Tak jak cała platforma z Komorowskim na czele i wszyscy komentatorzy produkujący się w Polityce, nie czuli blusa.

 42. sztubak
  12 czerwca o godz. 13:07

  Jaruzelski: pojechał, nawrócił się… Ale teraz, dziś, to w Watykanie jest PO, a nie PiS, Kukiz czy SLD. Hartman jednak nie straszy PO, które klęczy w Watykanie, a tymi, który tam dziś nie klęczą.

 43. Panie Hartman, czas chyba udać się na pewien czas nad jakiś staw i zastanowić się nad przyczynami Pańskiego zaskoczenia.

  Ostatni akapit w Pańskim tekście udowadnia całkowity brak zrozumienia sytuacji.

  Życzę miłych wakacji.

 44. @ Sztubak, tylko się podpiszę pod tym:
  „Pan też należy do tych sytych co nie rozumieją głodnego.
  In vitro, związki partnerskie i trzymanie się przez rządzących sutanny to dla wyborców Kukiza najmniej ważne sprawy.
  Dla nich najważniejsza jest praca i nadzieja na przyszłość.”.

  Bo widzę, jak wielu młodych ludzi jest pewnych rzeczy pozbawionych, mimo wykształcenia- jeśli za tym nie idą znajomości, układy- to ma wiele problemów i należy nagle do całego szeregu „idiotów lub złodziei”, bo marzą o pensji 6 tyś. A dostają 1300 zł. 2 tyś. zł. , no ale tak „można zmienić pracę i wziąć kredyt”- zapomniałam.

 45. takei-butei,

  Watykan PO nie pomoże. Parę procent zadeklarowanych ateistów walących we wszystkich wierzących i zaklinaczy katolickiej rzeczywistości Polski też niczego nie zmieni.
  Bez porozumienia rozsądnych katolików ze wszystkimi innymi rozsądnymi do zmian nie dojdzie.
  Bez bieżącego nadzoru rządzących przez rządzonych każda partia prędzej czy póżniej czuje się syta i nie rozumie głodnych.

 46. Oburzeni, wkurzeni i wykluczeni byli w Hiszpani, USA i Wielkiej Brytanii. W krótkim czasie, po paru tygodnich czy miesiącach okupowania centralnych placów w swoich krajach zniknęli. Nie zaistnieli politycznie, nie mieli szans gdyż tam są JOWy.

  Nasi właśni oburzeni czyli Kukizowcy pod sztandarem JOWów czyli zmiany systemu który pozwolił im zaistnieć i zatrząść sceną polityczna mają zamiar ten system obalić.

  Mam nadzieję, że się opamiętają.

 47. I jeszcze jedno: pan profesor, deklarujący się jako lewicowiec, kończy swoją wypowiedź takim tekstem:
  ” Zróbcie wreszcie in vitro, zróbcie związki partnerskie, puśćcie się sutanny. ”

  Proszę teraz ludziom z zalinkowanego tekstu powiedzieć, ze TO właśnie jest najważniejsze 😀 :
  http://gospodarka.dziennik.pl/praca/artykuly/492753,kiedy-praca-nie-daje-zarobkow-kim-sa-pracujacy-biedni.html
  W jakim świecie pan żyje, panie profesorze? Pewnie w takim, jak profesor Środa.

 48. Opluć Platformę. Tylko co potem???

 49. sztubak
  12 czerwca o godz. 14:42

  Pomoże, pomoże, Watykan pomoże PO, nie na próżno Tusk kolędował do Dziwisza, nie na darmo Kopacz kolęduje do Watykanu.

  TVP, TVN, „GW”, „Polityka”, „Newsweek” (główne media) nie będą patrzeć na ręce władzy PO-PSL. Będą natomiast coraz mocniej straszyć Kukizem, PiS-em… Tekst Hartmana, tekst Passenta dowodem. Straszyć, straszyć, straszyć.

 50. zaprzaniec,

  Po co zaraz pluć, dać szansę na wykazanie się w opozycji.
  Opozycja w demokracji jest równie ważna jak partia rządząca.
  Końca świata nie będzie.

 51. takei-butei,

  To nie Polityka czy TVN ma patrzeć na ręce władzy i opozycji a ich wyborcy.

 52. sztubak
  12 czerwca o godz. 15:31

  Nie to podstawowym obowiazkiem dziennikarzy jest patrzenie władzy na ręce. W końcu to oni dostarczają informacji.

 53. Ale też Polityka czy TVN nie powinno 8 lat rządów PO i PSL ciągle na głaskaniu spędzić i straszeniu PISem.

 54. takei-butei,
  Kukiz nigdzie nie kolędował a dostał 20%.
  Nie sądzę żeby Kukizowcy słuchali plebana z tej prostej przyczyny, że jest tenże pleban częścią tych sytych i wypasionych.

 55. @ Sauron- zgadzam się z tym:
  „Nie to podstawowym obowiazkiem dziennikarzy jest patrzenie władzy na ręce. W końcu to oni dostarczają informacji.”.

  Może dlatego teraz widać taki lekki szok dziennikarzy z TVN czy Polityki, no i pana Lisa szczególnie 😀

 56. saurom,

  Prasa dostarcza informacji, interpretacja należy do wyborcy.
  Komentarze w prasie to nie informacja a jedynie wyrażanie opinii komentatorów.

 57. Szok komentatorów udowadnia ich oderwanie od rzeczywistości, nic więcej nic mniej.

 58. Raczej naiwnością jest oczekiwanie, że w komercyjnej prasie ukażą się komentarze krytykujące sponsorów.
  Kto muzykantowi płaci ten wybiera melodię.

 59. sztubak
  12 czerwca o godz. 15:31

  Jasne, my, wyborcy, mamy takie same możliwości, jak i dziennikarze, nie będziemy piec chleba, szyć butów, naprawiać aut, sprowadzać z Niemiec złom wystawkowy, ale tworzyć media, to logiczne.

 60. sztubak
  12 czerwca o godz. 15:41

  Przecież to samo piszę: Kukiz nie kolęduje, a obrywa od Hartmana, natomiast kolędująca PO jest przez niego chroniona…

 61. Prasa informuje, przyznasz, że co nieco lepiej niż w poprzednim systemie.
  Możesz czytać co chcesz i mieć swoją własną opinię a nawet możesz tą opinię bez obawy publicznie wyrazić.

  takei-butei
  W którym to miejscu napisałem, że wyborcy mają tworzyć media w celu kontroli rządzących?

  Kontrola rządzących polega na oddziaływaniu na Twojego przedstawiciela w Sejmie w czasie jego kadencji.
  Wybranie tego czy tamtego nie wystarczy, trzeba go rozliczyć z jego pracy.
  Nie jest ważne, czy na niego głosowałeś czy nie, on o tym i tak nie wie.

 62. No cóż polski inteligent zawsze był tu zastraszony przez chama i udawał że niedostrzega, bo on ten lepszy, a to się kotłowało, rzucało, syczało, a oni udawali że nie widzą. Bezczelne chamstwo w bezkarności jeszcze bardziej się rowaliło po polsce, bardzo często podpuszane przez kler, jak kiedyś komuchy ormowców podpuszali na studentów i tu inteligent nawet do teatru się boi bo przed teatrem cham z pałą stoi i będzie ” nauczał”. Gdyby nasza władza miała jajca to ten plebs nienawistny za non stop ewidentne łamanie prawa by siedział i kwiczał, bo do chama tylko pała dociera, a prawo to też przemoc. A tak udawali że chama nie widzą i rozszalały cham z patologią klerykalną nam życie będą układać.

 63. Zagłosowanie i pozostawienie naszych przedstawicieli samych sobie w oczekiwaniu ich moralnego prowadzenia się jest naiwnością. W końcu to tylko ludzie i mają swoje słabości. Prędzej czy później stają się aroganccy i zapominają o wyborcy który dał im tą pracę.
  Można tu przytoczyć „pańskie oko konia tuczy”, bez nadzoru pana czyli wyborcy, jego przedstawiciel zaczyna tuczyć swojego konia.

  Wybrany musi czuć oddech wyborcy na swoich plecach, bez tego szybko zapomni kto jest panem i kto komu na służyć.

 64. Cuda Panie, cuda, profesur się obudził 😉

 65. A mnie się stary dowcip przypomniał.
  Z „Notatnika Agitatora”

  Prelegent wyjaśnia,że chodzi o socjalizm (tera liberalizm) naukowy..
  Głos z sali :
  Nie wierzę,że naukowy bo ucone to najpierw na psach próbujom..

  Nic po uconych w tym parszywym biznesie politycznym.

 66. Pan Redaktor pisze:
  „Cóżeś nam uczyniła, Platformo!”

  Szanowny panie Redaktorze,
  a moze nalezaloby odwrocic cala sprawe i zapytac:
  szanowni panstwo lewacy, coz wy uczyniliscie Platformie?
  Czy przypadkiem utrata wiarygodnosci przez Platforme nie wynika w duzej mierze z faktu, ze przyczepiliscie sie do niej niczym
  lajno do chlopskich gumiakow powodujac w efekcie, ze gdzie
  Platforma, tam smrod?
  Nie potrafi sie Panu pomiescic w glowie, ze Polacy nie chca byc
  rzadzeni przez partie, pod ktorej skrzydlami panosza sie rozne patologiczne mniejszosci probujace terroryzowac spoleczenstwo?

  Zreszta nie ma znaczenia, czy szanowny Pan sytuacje rozumie, czy tez nie.
  Wazne, aby sytuacje zrozumieli Polacy i w najblizszych wyborach parlamentarnych
  oddali glos na PiS.

 67. Redaktor ma rację co do idiotyzmu jaki zrobiła Kopacz. To wspaniały prezent dla opozycji i same straty dla PO. Rację maja tez ci pioszący tu na blogu że reaktor wchodząc w politykę sam popełnił wiele poważnych błędów czym mocno zaszkodził lewicy. Jak się mówi o PO to trzeba się też we własne piersi uderzyć.

 68. sztubak
  12 czerwca o godz. 16:39

  A w którym to miejscu napisałem, że to ty napisałeś, że wyborcy mają tworzyć media w celu kontroli rządzących?

 69. Nie ma co robić ludziom wody z resztek mózgów, wszak wszystko idzie wg starego, zaprotokołowanego biznesplanu:

  „Dokonawszy naszego przewrotu państwowego, powiemy narodom: „Wszystko szlo nad wyraz złe, wszyscy są przemęczeni cierpieniami. Burzymy przyczyny mąk waszych: narodowości, granice, różnice jednostek monetarnych. Rzecz prosta, macie prawo wydać wyrok na nas, lecz czyż może być on sprawiedliwy, jeżeli go zatwierdzicie pierwej, niż zbadacie to co my wam dajemy? Wówczas wezmą nas na ręce i będą nieśli w porywie jednomyślnym zachwytu, nadziei i pragnień.”

  „ Wiecie doskonale, że dla stworzenia możności wyrażenia pragnień podobnych przez wszystkie narody niezbędne jest macic we wszystkich krajach stosunki narodowe i rządy, aby przemęczyć ogól nieładem, nienawiścią, walką, a nawet męczeństwem, głodem i nędzą. Wówczas goje nie będą widzieli innego wyjścia jak tylko oddanie się zupełnie i ostatecznie pod nasza władzę Gdybyśmy dali narodom wytchnienie, wówczas nie wiadomo, czy kiedykolwiek nastąpiłaby ta upragniona chwila.”

 70. Aczkolwiek dla masonerii, nawet żydowskiej, bo każda jest instrumentem, ów plan nic dobrego nie wróży:

  „Do stowarzyszeń tajnych zapisują się zwykle najchętniej aferzyści, karierowicze i w ogóle ludzie po większej części lekkomyślni, z którymi prowadzenie interesów nie będzie dla nas trudne. Oni będą wprowadzali w ruch mechanizm maszyny wymyślonej przez nas… Jeżeli w świecie tym powstanie zamęt, będzie to znaczyło, że potrzebowaliśmy go zamącić, aby zbyt wielka solidarność jego rozprzęga się. Jeżeli zaś w lonie świata tego powstanie spisek, to na czele nie będzie stal nikt inny, jak tylko najwierniejszy ze sług naszych. Jest to naturalne, że my, nie zaś kto inny, będziemy kierowali sprawami i czynnościami masonerii, ponieważ wiemy, dokąd prowadzimy, znamy cel ostateczny każdego działania, goje zaś nie wiedza, nawet nie znają wyników bezpośrednich: obchodzi ich zwykle chwilowe zadowolenie ambicji przy wykonywaniu projektów. Nie wiedza o tym, że sam projekt nie powstał z inicjatywy, lecz dzięki poddaniu przez nas myśli odpowiedniej.

  Śmierć jest nieuniknionym końcem każdego życia. Lepiej jest przyspieszyć koniec tych, którzy przeszkadzają naszej sprawie niż nas, którzy jesteśmy jej twórcami. Masonów będziemy tracili w taki sposób, że nikt, prócz braci naszych, nie będzie się mógł domyśleć tego, nawet same ofiary : wszystkie one umierają w chwili, kiedy zachodzi tego potrzeba, na pozór wskutek chorób normalnych. Wiedząc o tym, nawet bracia nie ośmielają się protestować. Stosując środki podobne, wyrwaliśmy z masoństwa wszelki zarodek protestu przeciwko zarządzeniom naszym. Głosząc gojom liberalizm, jednocześnie trzymamy naród nasz i agentów w ryzach bezwzględnego posłuszeństwa.”

 71. Dawno temu, za prezydentury Wałęsy, gdy naród na niego narzekał, ten odpowiadał: cóż narzekacie, jakiego żeście se prezydenta wybrali, takiego macie. Naród nie zmądrzał i dalej brnie. Będzie miał to, co sobie wybierze. Niech najliczniej zagłosuje na zgraję Kukiza – będą jaja i wzdychanie do Tuska. I nie ma co histeryzować profesorze Hartman – przecież teraz wracamy do naszej normalności – musimy wejść w szkodę, żeby we łbach pojaśniało.

 72. No i cóż Janie Hartmanie – zesrała się bida i płacze ?

 73. Przypomnę panu prof, że szkolnictwo, a więc tą młodzież to wykończyło SLD.

 74. Ee, nikt nic nie pisze, no to trochę o przyszłym królu świata na weekend, i to wcale nie z tajnych archiwów, a z księgarni – cała Polska czyta dzieciom:

  „Kiedy król izraelski wdzieje na swoje święte czoło koronę, zaofiarowana mu przez Europe, z ta chwila stanie się patryarchą świata. Król żydowski będzie rzeczywistym papieżem całego świata, patriarcha kościoła międzynarodowego. Lecz dopóki nie wychowamy młodzieży w zasadach nowych wiar przejściowych, a następnie – naszej, nie zaszczepimy jawnie kościoła istniejącego, który będziemy zwalczali przez krytykę, wywołująca schizmy.” [Judaistykę wykładają obecnie na wielu uniwersytetach w Polsce, choćby w Poznaniu, we Wrocławiu, w Krakowie, Lublinie, w Łodzi, Toruniu, także nauka hebrajskiego na koszt polskiego podatnika idzie pełną parą.]

  „Postaraliśmy się już zdyskredytować duchowieństwo gojów i w ten sposób uniemożliwić posłannictwo jego, które obecnie mogłoby nam bardzo przeszkadzać. Wpływy duchowieństwa z każdym dniem maleją. Wolność sumienia jest teraz głoszona wszędzie, a wiec lata jedynie dzielą nas od chwili zupełnego upadku chrześcijaństwa. Z sektami i innymi wyznaniami damy sobie rade jeszcze łatwiej, lecz mówić o tym byłoby przedwcześnie. Klerykalizm i kleryków ujmiemy w takie karby, żeby ich wpływy zwróciły się w kierunku odwrotnym do ich ruchu poprzedniego.”

 75. Weekend długi, to jeszcze o ateistach, religiach, Europie Zachodniej oraz ISIS:

  „Kiedy już zaczniemy królować, istnienie innej religii będzie dla nas niepożądane, poza naszym kultem jedynego bóstwa, z którym losy nas łączą wskutek tego, że jesteśmy narodem wybranym i przez które losy nasze związane są z losami świata. Dlatego też powinniśmy zburzyć wszelkie wierzenia. Jeśli z tego powodu powstaną ateiści współcześni, to jako stopień przejściowy, nie przeszkodzą naszym zamiarom, będą zaś przykładem dla tych pokoleń, które będą słuchały naszych kazań o religii mojżeszowej. Religia ta, będąca systemem trwałym i ścisłe obmyślanym, doprowadziła do podboju przez nas wszystkich narodów. Podkreślać będziemy również jej prawdę mistyczna, na której, jak to będziemy głosili, polega cala jej siła wychowawcza. Wówczas przy każdej sposobności będziemy drukowali artykuły, w których przeprowadzimy porównanie miedzy poprzednimi, a naszymi dobroczynnymi rządami. Laska pokoju, bodajby wymuszonego, uwydatni jeszcze więcej dodatnie strony rządu naszego.

  Omyłki administracji gojów będziemy opisywali w barwach najjaskrawszych. Wszczepimy taki wstręt do nich, że narody będą wolały pokój w stanie niewoli pańszczyźnianej, niż prawa owej znamienitej wolności, które jak tak zmęczyły, wyczerpały źródła ludzkiego istnienia, będąc eksploatowane przez tłum awanturników nie wiedzących, co czynią… Bezużyteczne zmiany rządów, do czego my podbechtywaliśmy gojów, podkopując gmachy ich państw, – do takiego stopnia naprzykrza się narodom, że będą one wolały znosić od nas wszystko, byłe tylko nie były narażone na powtórne przeżycie tych samych zaburzeń i przeciwności. My zaś będziemy że szczególnym naciskiem uwydatniali błędy historyczne gojów, które w ciągu tylu wieków męczyły ludzkość, wskutek braku przenikliwości we wszystkim, co dotyczy istotnego dobra. W pogoni za fantastycznymi projektami dobra społecznego, rządy gojów nie spostrzegły, że projekty coraz więcej psuły, a nie poprawiały stan stosunków powszechnych, na których gruntuje się życie ludzkie. Cała siła naszych zasad i środków będzie zawarta w tym, że będą przez nas głoszone i komentowane jako kontrast jaskrawy zgangrenowanego dawnego ustroju społecznego.”

  See you later aligator!

 76. http://wiadomosci.wp.pl/gid,17628778,gpage,5,img,17628822,kat,1342,title,Kopacz-na-audiencji-u-papieza-Franciszka,galeria.html

  Kopacz na metr w glab wykopala jablonke i padla na kolana przed papiezem. No ja rozumiem, ze moze i trzeba bylo coPOnieco wykopac, ale dlaczego na kolanach w Watykanie no i co winna ta jablonka? No dziwne to dziwne, ale zeby od razu pisac, o “ oportunistycznej, ćwierćinteligenckiej miernocie, której na widok księdza miękną nogi z błogiego lęku. ”, z tym to juz chyba jednak pan Hartman troche przesadzil…

 77. @Agatkam

  ” ale zeby od razu pisac, o “ oportunistycznej, ćwierćinteligenckiej miernocie, której na widok księdza miękną nogi z błogiego lęku. ”, z tym to juz chyba jednak pan Hartman troche przesadzil…”

  Ale naprawdę dziwi Cię taki język wobec „innych” niż on ? Sam lubi odgrywać rolę „innego”- a językowo nie różni się niczym wobec tych, którzy „innych” muszą zwyzywać, zawsze przy okazji podkreślając własne oświecenie.

 78. glob
  12 czerwca o godz. 16:42

  Czyli znaczy się mówisz o sobie oraz innych lemingach dziwne sami domagacie się tolerancji a gdy katolicy ośmielają się protestować przeciwko obrażającym wiarę katolicką pomyjom jak Golgota Picnic to jesteście ogromnie oburzeni. Podwójna moralność obłuda.

  Tak miedzy nami to wyjaśnij mi dlaczegóż to ten pisarzyna nie wystawił w Jerozolimie sztuki pod tytułem wesołe igraszki machabeuszy z Salciami. Albo w Rijadzie Wesołe igraszki proroka Mahometa z Aiszą. Czyżby przyczyną była świadomość, że to byłoby nie trendy a może raczej strach, że tam nie skończyłoby się tylko na protestach ale stanąłby przed sądem oraz mógłby albo dostać baty albo spędzić lata w wiezieniu.

 79. Saurom
  Na ty polega obłuda, że nie masz prawa komuś zabraniać chodzić do teatru, czy galerii, o których rzeczach nie masz zielonego pojęcia. Jak ktoś chamstwu atakującemu ludzi w galeriach się przeciwstawi to się drzecie atak na najwyższe . To jest buraku obłuda. I to taką swołocz w normalnych państwach policja zwija a nie artystów lub nazywa się takich fundamentalistami, fanatykami, którzy próbują przemocą wprowadzić cenzurę, zwykłe bandzory.

 80. glob
  13 czerwca o godz. 17:12

  Lemingu kiedy to w czasie Golgota Picnic protestujący katolicy pobili kogoś z tych co chcieli pójść zobaczyć pomyje. Moze podasz przykład zapewny taki elokwetny leming jest w stanie wymyśleć jakieś kłamstwo. Było dokładnie odwrotnie to właśnie lewacy pobili 17 letnią dziewczynę za to, że ośmieliła się wystąpić w obronie swojej religii. No ale ja domyślam się, że według ciebie lemingu to jest całkiem prawidłowe nieprawdaż.

  http://wpolityce.pl/spoleczenstwo/204971-licealistka-pobita-przez-lewakow-ws-spektaklu-golgota-picnic-kazdy-katolik-i-kazda-osoba-szanujaca-wartosci-powinna-sie-temu-sprzeciwic

  Piszesz o obłudzie czyli według ciebie można pokazywać sztuki obrażające religię katolicką. I ty śmiesz mi zarzucać obłudę buraku.

 81. Saurom
  Pamiętasz komunę jak cenzurowała sztukę, telewizję, filmy i radio…..a co ty komuszku robisz przed teatrem,?Golgoty nawet nie widziałeś gdyż niczym nie obraża bo to sztuka religijna właśnie, ale o przeżywaniu religii a nie jak plebs bo ksiudz powiedzia i lecimy. Fanatyzm to pustota wiary, fanatyk przez brak wartości boi się że wszystko mu upadnie jak domek z kart, więc używa przemocy by wymóc na zewnątrz posłuch temu co mówi ksiądz. Czym się różnisz od Islamskich terrorystów we francji robiących zamach, buraków z lepianek, gdzie świat ich prostactwa ciągle atakuje cywilizacje, bo w warszawie była bijatyka ludzi co szli na golgote, a w poznaniu groźby podpalania były stosowane i spektakt zdjęto. Wasze miejsce jest w GUENTANAMO.

 82. glob
  13 czerwca o godz. 19:35

  No no już nie buraku ale komuszku czego ty lemingu nie wymyślisz a jesteś w stanie podać jakieś stosowne potwierdzenie tych swoich niesamowitych informacji jakoby to bito ludzi w Warszawie czy też to jest taka sama bladź za przeproszenie chwyt retoryczny jak z tymi zamykanymi galeriami. A tak miedzy nami jesteś w stanie podac która to galeria została zamknięta z powodu atakowania wiary katolickiej? A tak miedzy nami to dlaczego nie odpowiedziałeś na pytanie dlaczego to ten reżyser tych pomyj nie stworzył i pokazał sztuki wesołe igraszki rabina Jakuba i salci oraz wesołe igraszki proroka Mahometa z Aiszą i nie pokazał ich w Jerozolimie albo Rijadzie?

 83. Saurom
  Po waszych groźbach podpalenia teatru w poznaniu zdjęto sztukę i w proteście przed terroryzmem katolickim i cenzurą, w proteście przeciwko zamodyzmowi w całej polsce zaprotestowały Teatry, gdzie były odczytywane scenogramy ze sztuki. W warszawie doszło do bijatyki ludzi co poszli do teatru. Parę miesięcy temu islam dokonał zamachu na cywilizacje bo im satyra nieodpowiada, zrobili to samo co wy. Jak nazwał to świat, czy udało się zamknąć redakcje, scenzurować sztukę bo burakom z islamu nie pasuje, czy w całej europie odbyły się protesty przeciwko fanatyzmowi religijnemu. ? Cenzurze jaką jeszcze pamiętamy za komuny ?. Ty nie wiesz kim jesteś bandycki chamie ze wsi?

 84. Czytając jak ze sobą piszą „saurom” i „glob” przypomniało mi się powedzenie mojej babci: „cham chamem na wieki wieków, amen”.
  A swoją drogą, to myślę, że przestaje tu wielu „komentatorów” rozumiec słowo „komentarz”. Wyjaśniam: chodzi tu o komentowanie tekstu!!! A jeśli ktoś z kimś chce sobie pogadać, czy się opluwać, to niechaj wymienią się adresami (choćby na tyn forum) i niech to robią. Nie wiem dlaczego hołota uważa, że ma prawo wszystkich zmuszać do obserwowania ich „popisywania się”.
  victor ast

 85. glob
  13 czerwca o godz. 19:52

  Konkrety nie demagogia leszczyku nie jesteś w stanie znaleźć linków potwierdzających te twoje bladźki. No ja rozumiem buraku, że tak trudno to jest dla leszczyka co to nie jest w stanie oderwać się od butelki wódki i kiełbasy. Nic dziwnego, że Komorusio przerżnął wybory skoro miał takich wyborców jak ty leszczyku. A te twoje wymysły o chamie ze wsi nie robia na mnie wiekszego wrażenia. Zresztą taki cham ze wsi ma wiecej rozumu i patriotyzmu niż ty.

 86. KtosKtosiu:)))

  hmmm, oczywiscie nie sposob nie przyznac Ci racji co do meritum sprawy, hahaha, niemniej jednak popsules cala zabawe, nie dostrzegajac komicznej strony calej sytuacji ani humorystycznej intencji mojego wpisu

 87. Cóżeś nam uczyniła, Platformo!
  Promujesz Platforma Paradę Rówwności , a paradę równości będzie wtedy , kiedy będzie 50 procent na piędziesiąt procent , czyli 50 procent hetero wychowujących włąsne dzieci jako narybek dla 50 procent LGBT.
  Na poczatku XXI wieku mamy jednak cały czas paradę nierówności obu tych grup,
  z których jedna pracuje na umowach śmieciowych wiążąc koniec z końcem , a druga szuka przyjemności w życiu , które znajduje w paradach równości.

 88. Ja i moja liczna rodzina oraz moi przyjaciele nie mamy żalu do czołówki krajowej i do prowincjonalnych baronów Platformy Obywatelskiej. Nie czujemy się oszukani ani wykiwani przez byłego „wodza” PO Donalda Tuska i jego następczynię premier Ewy Kopacz, gdyż ich ośmioletnie rządy dzięki olbrzymim dotacjom z Unii Europejskiej zmieniły infrastrukturę drogową w III RP. odnowiły miasta i wsie i dokonały wiele zmian w życiu burżuazji, chłopstwa i dokonały rewolucji w bazie gospodarki. To i tylko to można docenić. Zaś nadbudowa społeczna i polityczna została bez zmian. Kultura. nauka wyższych uczelni i edukacja, służba zdrowia oraz sytuacja życiowa przeciętnego obywatela nie uległa wyraźnej poprawie. Ze smutkiem patrzę na trwającą od 25 lat emigrację młodych, często dobrze wykształconych 20-40 latków, którzy wyruszyli z mojej ojczyzny do wielu bogatych państw Europy za chlebem, za pracą i za mieszkaniem. Jest ich prawie 2,5 miliona i w większości nie wrócą tu, bowiem ich droga życiowa poza Polską jest bardziej atrakcyjna i już sami odpowiadają sobie na pytanie:jak żyć? Kolejne rządy w minionym 25-leciu nie zrobiły niewiele dla tych 2 milionów byłych robotników fabrycznych i rolnych, których zostawiono na lodzie po likwidacji fabryk, wielu przedsiębiorstw i socjalistycznych form pracy na roli w PGR-ach, Spółdzielniach Produkcyjnych i przedsiębiorstwach przetwórczych w rolnictwie i sadownictwie, które sprywatyzowano (po ówczesnym rozbiciu)w ramach „terapii szokowej” neoliberała Leszka Balcerowicza- wicepremiera i ministra finansów w rządzie Tadeusza Mazowieckiego.To już stara i dobrze opisana walka o nową Polskę. Kolejne rządy ten groźny dla istnienia Polski „szok” konsekwentnie prowadziła. Aż doszło do tego, że minister z rządu Donalda Tuska w nagranej w restauracji „Sowa & Przyjaciele” rok temu wygłosił opinię o tym,że nasze państwo istnieje tylko teoretycznie. Inny zdobył się na ocenę, że to wszystko co dzieje się w III RP to ch… d… i kamieni kupa! Od tzw. afery taśmowej minął rok i dalej nie wiadomo, kto kelnerom zlecił podsłuchy polityków i biznesmenów. Jakie są wyniki śledztwa prokuratorskiego w sprawie tej afery. Dzisiaj mamy już inną zagwsoztkę: dlaczego upubliczniono w internecie 23 tomy akt prokuratorskich w sprawie powszechnie znanych podsłuchów. To ostatnie wydarzenie wstrząsnęło rządem pani Ewy Kopacz, poleciały głowy ministrów i podał się do dymisji marszałek Sejmu. Stało się to na 4 miesiące do wyborów parlamentarnych i na 4 miesiące do referendum 6 września br. W tych dniach Polska się politycznie gotuje na mocnym ogniu, a przed nami chaos w państwie, który daje wiatr w skrzydła „wodzowi” Prawa i Sprawiedliwości. Oby ten wiatr nie przemienił się w huragan, który zniszczy naszą ojczyznę.

 89. A mnie komentarz Gospodarza się podoba. Nawet bardzo 🙂
  Uważam Profesora za ciekawego komentarora i człowieka, który zwróci mi szaremu zjadaczowi chleba uwagę na jakieś istotne zjawisko w polityce. Nie oczekuję jak większość z komentujących, gotowych recept czy działania. Tak naprawdę wszyscy zdrowo myślący obywatele 8 lat temu musieli postawić na PO bo do wyboru były rządy chłopków- roztropków, którzy niczego nie rozumieli z otaczającego ich świata.
  Niestety brak elementarnej uczciwości niektórych komentujących powoduje ich obecny hejt pod adresem Gospodarza. Dla mnie to dość żałosne, bo nie jest sztuką być mądrym po szkodzie 🙂 a przed.
  dla jasności nie byłem, nie jestem i nie będę wyborca szeroko pojętej lewicy ale doceniam jej wartośc intelektualną.
  Moja partia zdrowego rozsądku jeszcze nie powstała i pewnie w tym zabawnym kraju długo jeszcze nie postanie.

  Pozdrawiam Profesora serdecznie.

  Jurek B.

 90. Victoras
  Dotyczy tematu bo właśnie sam widzisz jak polska jest podzielona i cham zastrasza inteligenta podpuszczony przez kler. Kiedyś taki Suron to było Ormo czyli chamy z PGR ganiające studentów i inteligencje z pałami, bo ci mieli bezczelną czelność wystawić sztukę lub skrytykować partie. I u nas poważnym błędem jest to że tą piane nienawiści z wioch, prawo za te plucie, pomawianie, ataki, nie traktuje z całą surowością. Mamy fundamentalizm jak w islamie co zabytki i kulture fanatyzm niszczy, u nas nawet fanatycy Rotę Konopnickiej zgłosili do cenzurowania, bo tam stoi, nie będzie niemiec pluł nam w twarz, a papieżem był Racinger, więc plebs wymyśli że Rota jest przeciw papierzowi i te ataki na kulturę, ten cały antysemityzm, homofobia, ta obrzydliwa ksenofobia, ataki na polską literaturę, te marsze nienawiści smoleńskiej powinny być bardzo ostro karane i widać by było zmianę na lepsze i porządek, platforma miałaby poparcie, a tak udawali że nie widzieli .

 91. glob
  14 czerwca o godz. 14:08

  I po raz kolejny twoje kłamstwo zostało ujawnione. Dajesz do zrozumienia, że to katolicy mieli wzywać do ocenzurowania Roty rzekomo ponieważ miała obrażać Ratzingera a jak było naprawdę Glob nie wie nie napisze Do ocenzurowania Roty wzywał nie kto inny jak korespondent radia niemieckiego Deutschlandradio no ale jak widać opętany nienawiścią do katolików Glob wszystkiego sie chwyta oto dowód

  http://www.newsy.sadurski.com/Satyra_Absurdy_Ciekawostki/0/1/3840/0/Rota_obraza_Niemcow/

  Jak widać kłamstwo ma krótki nogi o czym po raz kolejny Glob się przekonał podobnie jak w swoim czasie niejaki Mosiek ukrywający się pod nickiem Radziwol Jedwabne.

  A tak między nami Glob do tej pory nie doczekałem się odpowiedzi na proste pytania jakie ci postawiłem.

  No ale ja rozumiem, że taki leszczyk Glob nie jest w stanie powiedzieć choć raz w życiu prawdy w końcu czego się można spodziewać o gebelsiaku co to z siuś majtek wyznaje prawdę wyłożoną przez Goebbelsa, że jak będziesz mówił wiele razy kłamstwo ludzie uznają to za prawdę.

 92. lspi
  14 czerwca o godz. 2:38

  Jak widać teraz naród się przebudził i stwierdził, że został oszukany przez propagandę przemysłu pogardy i nienawiści. Jakoś dziwne nieprawdaż, że do tej pory ani Kaczyński ani Ziobro nie siedzą w więzieniach nawet ten cały Maciarewicz a parlamentarzyści PO tak się chwalili jakież to oni maja dowody zbrodni Kaczyńskiego Kamińskiego i innych i co dziwne za każdym razem gdy Ziobro albo Kamiński stawali przed sądem albo sprawa kończyła się umorzeniem albo uniewinnieniem.

  No ale ja rozumiem, że oszalałe z nienawiści lemingi nie są w stanie przyjąć do wiadomości prostego faktu, że Kaczyński starał się tylko umocnić państwo a przyczyną całej propagandy nienawisci i pogardy wobec niego zmarłego brata prezydenta Lecha Kaczyńskiego było to, że ośmielili się dwukrotnie wygrać wybory i zająć miejsce PO partii która według rabina Srula Mośka Michnika miała wygrać je i przejąć władzę.

 93. Jerzy V
  Przypominam, że zdrowy rozsądek mówi nam, że Słońce krąży wokół płaskiej Ziemi…

 94. Czytelnicy tego bloga w większości nie zauważają, że Gospodarz bloga uważa PO za mniejsze zło od PO, a nie za apologetę tej partii.
  Jest realistyczny w ocenach szans lewicy, dlatego chcąc czy nie, musiał – podobnie jak ja – pokładać coraz bardziej wątle nadzieje w PO, która chciała nas zadowolić ciepłą woda w kranie i pewnie by zadowoliła, gdyby nie zachowania, które nagrano i ujawniono, a które ukazały arogancję czołowych polityków tej partii. Ja im nie zazdroszczę ośmiorniczek, bo w średniej klasy restauracji zjem je za najwyżej 40 zł. Poza tym nie jest to taki cymes. Ale nie za 1500 płaconych kartą służbową! Pracownik zarabiający najniższą płacę krajową (jak już się takiemu poszczęści i dostanie umowę o pracę na czas nieokreślony) zarabia mniej na rękę za miesiąc pracy! A tu jeszcze pani Bieńkowska wyjeżdża z tekstem o frajerach zarabiających na posadach państwowych tylko 6000 zł! Przy jej poborach w UE to istotnie malutko. Ale nauczyciel, adiunkt na uczelni marzy o takich zarobkach!
  To musiało zostać w końcu ukarane. Ale czemu karać tym sposobem 38 mln obywateli?

 95. Pouczający wszytskich i do tego obrażający saurom nie jest w stanie zapamietać nazwiska pana Macierewicza. Tak panie/pani (świdomie z małej litery) saurom MaciErewicz a nie MaciArewicz

 96. To co stalo sie z platforma stanie sie i z cala Polska,ona poprostu
  upadnie,troche czasu jeszcze zostalo to niech sobie jeszcze i PiS
  porzadzi,tez nic nie wyrzadzi ale bedzie przynajmniej wesolo.
  Porzadek pojaltanski Europy i swiata dobiega konca,beda nowe
  przetasowania,geopolityka na swiecie sie zmieni.
  Niemozliwe dzisiaj – stanie sie mozliwe.
  http://monsieurb.neon24.pl/post/120630,pl-polityczny-liliput

 97. Mysle, ze nie ma co rozdzierac szat, Profesorze. Nawet najlepiej rzadzace i najmadrzejsze rzady, oraz partie, bywaja olewane przez wlasny elektorat, w kolejnych wyborach. Bo po prostu ludzie chca miec cos nowego. Tak i teraz. Z tym tylko, ze PO sporo brakowalo do miana najmadrzejszych i najlepiej rzadzacych, wiec i strata nie tak znow wielka. Tym bardziej, ze i w PO mamy do czynienia z partia klerykalna.

  Co by nie powiedziec o PiS to ma Pan w koncu nadchodzace zwyciestwo lewicy – tyle ze koscielnej. Takiej lewicy jakiej kk oczekiwal od 150 lat – zajmujacej sie sprawami bytowymi przzecietnego szarego czlowieka, a jednoczesnie nie wymachujacej czerwonymi sztandarami, lewicy przyjaznej kosciolowi, wierze, religii, oraz poslusznej zaleceniom biskupow.

  Obawiam sie, ze bardzo trudno bedzie stworzyc alternatywe dla tej kosielnej lewicy pn. PiS – jesli to tylko mozliwe. Znacznie prosciej jest pozwolic im porzadzic i na kazdym kroku przypominac o ich bliskich zwiazkach z klerem. A gdy sie wyloza – bo wyloza sie z cala pewnoscia – przypominac o tych zwiazkach znacznie czesciej. Reszta zrobi sie sama
  gdyz kompromitacja PiSu bedzie jednoczesnie kompromitacja kleru. Na gruncie czego zaistnieje szansa dla lewicy niekoniecznie klerykalnej.
  Pozostaje tylko przekonac do tego Michnika i reszte potencjalnie przyjaznych pismakow.

 98. Saurom
  Tak oczywiście bigocie nie groziliście w poznaniu , kler nie podpuszczał gdy w całej polsce w proteście staneły teatry, w warszawie nie szarpaliście ludzi przed teatrem, non stop ataki na literature polską też nie wy, fałszowanie biografii Miosza czy Szymborskiej też nie wy, to nie wy zniszczyliście instalacje Nieznalskiej, to nie wy podpalaliście kukły artystów, co symbolicznie oznacza mord. To nie wy bojkotujecie film Scorseze ostatnie kuszenie chrystusa w telewizji, to nie z was śmieje się cała europa bo kubuś puchatek chodzi bez majtek itd. Dlatego do takich jak ty dociera tylko przemoc i kończy się obłuda cwaniakowanie….. to nie moja ręka pani sędzio.

 99. glob
  15 czerwca o godz. 7:11

  Konkrety nie demagogia lemingu jesteś w stanie odpowiedzieć na proste pytanie. A tak miedzynami lemingu to pisze się nie Scorseze ale Scorsese no ale ja rozumiem, że dla leminga o małym rozumku to oczywiście jest bardzo trudne napisać poprawnie nazwisko znanego reżysera.

 100. victorast
  14 czerwca o godz. 23:11

  Wielki sukces nie ma co no ale ja rozumiem, że trzeba się czymś pocieszyć skoro Komorusio przegrał sromotnie wybory a same lemingi jak widać bardziej wolą wódę i kiełbasę niż spełnienie obowiązku obywatelskiego.

 101. Forgotten Holocaust. Amerykańskie świństwo. http://www.bibula.com/?p=62190

 102. Kiełbasa wyborcza przygotowana przez specjalistów od wizerunku politycznego najważniejszych partii w Polsce, okazała się niejadalna dla młodych wyborców, więc zagłosowali na Pawła Kukiza.
  Piosenkarz i autor tekstów młodzieżowej muzyki rozrywkowej Paweł Kukiz nie potrzebował milionowych nakładów, aby pokonać kilku kandydatów dawniej ważnych partii politycznych. Zdobycie przez niego 20 procentowego zaufania wyborców jest klęską programową wszystkich istniejących w Polsce partii politycznych, które wystawiły własnych kandydatów do wyborów prezydenckich. Pierwsza tura wyborów prezydenckich nie dała żadnemu kandydatowi dostatecznej ilości głosów poparcia i dopiero dogrywka w drugiej turze przyniosła zwycięstwo Andrzejowi Dudzie, kandydatowi PiS.
  Efekt „niestrawności” programowej wielkich partii okazał się politycznym tajfunem, który zmiótł ze sceny politycznej kilku ministrów i Radosława Sikorskiego marszałka Sejmu III RP.
  Do jesiennych wyborów parlamentarnych w Polsce pozostało cztery miesiące zmagań z politycznym bałaganem, który powstał z powodu zaskakujących wyników wyborów prezydenckich i niestabilnej sytuacji na Ukrainie, najbliższego sąsiada Polski.
  Aby rozwiązać te dwa najważniejsze problemy polityczne trzeba stworzyć jasny i czytelny program na najbliższe lata. Na rozwiązanie nabrzmiałych w Polsce problemów nie stworzono dotychczas żadnego nowego programu, a na zakończenie wojny domowej na Ukrainie nie ma też rozsądnego pomysłu globalna elita polityczna.
  Te globalne zmagania mocarstw będą miały bezpośredni wpływ sytuację polityczną i ekonomiczną krajów znajdujących się w tym rejonie Europy. Eskalacja tego konfliktu zdestabilizuje Europę i stworzy nową strefę zmagań przypominającą rejon Afryki Północnej.
  Nie można dłużej czekać i trzeba pilnie tworzyć zupełnie nową elitę
  polityczną, która zrozumie powagę sytuacji w jakiej znalazła się Europa. Polska suwerenna to marzenie wielu pokoleń Polaków .
  To jest bardzo trudne marzenie dla kraju położonego w tym miejscu Europy, ale to nie usprawiedliwia rezygnacji z tego marzenia.
  Polska pozbawiona jest samodzielnie myślących elit politycznych i medialnych, które by spełniały poziom wymagań jakie stawiają polskim elitom młodzi Polacy.
  Od czegoś trzeba zacząć, więc zacznijmy od wymiany obecnych “elit” wieszających się u klamki ponadnarodowych korporacji, które w XXI wieku stały się globalnym “Komitetem Centralnym” całego świata.
  Nie można pozwolić, aby z Polski robiono “harcownika” wykonującego polecenia ponadnarodowych korporacji. Odrobina przyzwoitości i godności będzie najlepszym lekarstwem na stan obecnej frustracji wyborców, która stworzyła obecny bałagan w Polsce i doprowadziła do klęski istniejącego w Polsce układu sił politycznych.
  Naprawę Rzeczpospolitej trzeba zacząć od przywrócenia Polsce mediów kontrolowanych przez obcy kapitał. To wielkie media tak zwanego „głównego nurtu” utraciły zaufanie wyborców. To właśnie te media kontrolowane przez obcy kapitał, doprowadziły do „niestrawności” młodych polskich wyborców. Odzyskanie kontroli nad polskim kapitałem bankowym i nad polskim przemysłem powinny stać się głównym celem polskiej polityki wewnętrznej. O tych problemach mówi wielu Polaków, ale obecne elity pozostają dalej głuche.
  Wynik jesiennych wyborów do parlamentu będzie obrazem tych oczekiwanych zmian.

 103. saurom, z prymitywami własciwie nie dyskutuję. w sosunku do ciebie robię wyjątek. Zauważyłem bowiem, że przeżywasz psychiczne orgazmy mogąc kogoś obrazić, komuś dokopać… Ponieważ jestem człowiekiem pogodnym i przyjaznym to staram się dlatego pomagać wszyskim ułomnym. A że bezspornym jest ułomność przeżywania psychicznego orgazmu na twój sposób, sprawiło że jednak do ciebie napiszę. Choć słuszniej byłoby rzdzić ci wizytę u psychiatry. Nie chcę cię ty naprawdę obrazić!!! choroby psychiczne to żaden wstyd.
  pozdrawiam i jeśli doznasz następnej przyjemniści piszą jeszcze do mnie, to pisz. Ale od teraz nie dam się już sprowokować i nie traktuj braku odpowiedzi jako poddanie się. Bowiem moja babcia zawsze mi mówiła, kto ma jako pierwszy ustąpić. Jeśli twoja babcia mówiła ci to samo, to wiesz, co miałem na myśli.
  Pozdrawiam

 104. Sromie, przemysł pogardy i nienawiści znowu wróci do prawowitych, a więc nic tylko się cieszyć.

 105. victorast
  15 czerwca o godz. 15:53

  Czyżbyś mówił o osobie to życzę szybkiego powrotu do zdrowia?

 106. victorast
  15 czerwca o godz. 15:53

  I jeszcze jedno od czasu, gdy skończyłem 18 brałem udział w wszystkich wyborach i referendach nawet wtedy, gdy dano mi do zrozumienia, że jak wezmę udział w referendum w Gliwicach stracę robotę.

  Na PO nie będę już nigdy głosował, gdyż ta partia jest partią zaprzańców, która wbrew swojej nazwie obywatelska w praktyce wspiera miejscowych oligarchów jak to ma miejsce w Gliwicach, gdzie działacze PO rzekomo będący w opozycji w praktyce zrobili wszystko, żeby miejscowy oligarcha Zygmunt Frankiewicz utrzymał się u stołka. Najbardziej do poparcia PIS przekonali mnie właśnie ci działacze PO niejaki Jan Kaźmierczak, który gdy wyjaśniłem mu swoje stanowisko powiedział, że porozmawia z Buzkiem. Za pewne rozmawiał oczywiście i drwił sobie z naiwniaka, który uwierzył w puste zapewnienia o obywatelskości i że PO zrobić coś z oligarchą Frankiewiczem. Drugą osobą, która mnie skutecznie przekonała żeby nie głosować więcej na PO była na szczęście była radna PO w Gliwicach która nazwała mnie politycznym zombie dlaczego ponieważ w czasie spotkania z nią ośmieliłem się zadać krytyczne pytania dlaczego to PO, które jest w opozycji w czasie referendum w Gliwicach w 2012 roku nic nie zrobiło, żeby zaprzeczyć oszczerstwom jakie forsowała klika Frankiewicza w tym, że jest popierany przez PO. Dlaczego nic nie zrobiło, żeby powstrzymać niejakiego Buzka, który pojawił się, żeby udzielić poparcia Frankiewiczowi?

  Szczerze powiedziawszy PIS popiera w Gliwicach Frankiewicza ale jeżeli mam popierać zaprzańców z PO, którzy w praktyce nic nie zrobili to już wolę popierać tych sukinsynów z PIS, gdyż ich sojusz z oligarchą Frankiewiczem jest chwilowy i jak tylko pozbędą się PO wezmą się za Frankiewicza.

css.php