Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
Loose blues - Jana Hartmana zapiski nieodpowiedzialne Loose blues - Jana Hartmana zapiski nieodpowiedzialne Loose blues - Jana Hartmana zapiski nieodpowiedzialne

15.09.2015
wtorek

Nie boimy się was!

15 września 2015, wtorek,

W bolszewizmie nie trzeba wiele, by wywalić człowieka z roboty. Jak pies parszywy, to kij się zawsze znajdzie. A który pies parszywy, tego już sam musisz się domyślić. To w bolszewizmie prawdziwa sztuka – wyczuć, jaki wiatr wieje i kto może popaść w niełaskę. Od takiego w porę trzeba się odsunąć, a potem we właściwym momencie trach! Przywalić i czekać nagrody.

Bolszewizm w mediach mieliśmy już przed niespełna dekadą, więc gorliwi i przezorni węszą i natężają słuch. Nowe-stare już idzie. Zaczną się czystki i przetasowania. Kto weźmie się do czyszczenia pierwszy, tego może nie wyczyszczą.

Ofiarą pełzającego bolszewizmu, pobudzającego służalców i gorliwców do działań avant la lettre, stały się dwie odważne dziennikarki radia RDC: Eliza Michalik, a pół roku później Ewa Wanat, szefowa rozgłośni.

Pretekst do wyrzucenia red. Wanat znalazł się więcej niż wątły. Miała naruszyć jedno z tabu naszej nowej kultury: nietykalność dzieci. Mniejsza już o to, czy owo tabu ma sens i czy jest rzeczywiste, czy może wydumane przez poprawność medialną. Mniejsza, bo Ewa Wanat tego tabu nie naruszyła. Mówiąc, że „może tylko państwu Elbanowskim rodzą się takie nierozgarnięte dzieci”, ironizowała nie na temat dzieci, lecz dorosłych, utrzymujących, że dzieci sześcioletnie są jeszcze niedojrzałe do nauki szkolnej. Nie ma w tej wypowiedzi nawet cienia sugestii, że dzieci Elbanowskich są głupie, a nawet wręcz przeciwnie: jest tam powątpiewanie, czy aby są one – jak twierdzą owi działacze – niedojrzałe do nauki szkolnej.

Ale żeby to zrozumieć, trzeba mieć kilka cech, których rada nadzorcza radia publicznego RDC i pan Wojciech Borowik osobiście najwyraźniej nie posiadają: umiejętność czytania ze zrozumieniem, zdolność do logicznej analizy wypowiedzi oraz zdolność do bezstronnej oceny intencji i zamiarów mówiącego, na podstawie formy i treści przekazu. Zamiast tego rada ma złą wolę i pewność, że można bezkarnie krzywdzić ludzi, jeśli tylko robi się to pod szyldem obrony tabu, a przede wszystkim ma zamiast tego Lęk. Lęk przed pełzającym ulicą Myśliwiecką bolszewizmem. Całkiem zrozumiały.

Wszystkim już cierpnie skóra ze strachu przez pisowskimi czystkami i każdy ratuje się jak może. Świnie kwiczą w niebogłosy, że są pisowskie i kościelne od warchlaka. Barany stają jak wryte. Małpy gną się w pół i błaznują. Tchórze znikają w swoich norach. A ludzie, jak to ludzie, piją trzecią kawę, plotkują i czekają, co będzie. Tylko dlaczego gorliwcem tak wielkim okazał się akurat pan Borowik, stary opozycjonista i lewicowiec? Ba, prezes Stowarzyszenia Wolnego Słowa! Cóż, jego wybór…

Nie będzie dobrze. Władza ludowa idzie i będzie robiła „z tym wszystkim” porządek. I znajdzie dość fagasów do pomocy. Tych zawsze jest dostatek.

Ale dopóki jeszcze Hannibal pozostaje ante portas, obowiązują tu prawa i swobody obywatelskie oraz osobiste, mocą których każdemu wolno, prywatnie i publicznie, ironizować i podkpiwać z wszelkiej władzy i wszelkich poglądów, a w tym:

– z papieży, łącznie z Janem Pawłem II
– z prezydentów, łącznie z Lechem Kaczyńskim i Andrzejem Dudą
– z prezesów, łącznie z Jarosławem Kaczyńskim
– z ideologii wszelkiego rodzaju, łącznie z ideologią PiS i Kościoła katolickiego.

Musimy z tych praw korzystać intensywnie, bo gdy tego nie robimy, bolszewikom zaczyna się wydawać, że tych praw nigdy nie było, a im należy się jeno cześć i chwała.

Wyrzucając z pracy dzielne kobiety ani zamykając je w więzieniu – nie zakneblujecie ust wolnym ludziom. I czym bardziej puszyć się będziecie w swej pysze i czym bardziej urażać się będziecie w swej uraźności, czym bardziej będziecie histeryzować i spazmować nad krzywdami, jakich rzekomo doznajecie ze strony „przemysłu pogardy”, tym głośniejszy będzie śmiech wolnych i inteligentnych ludzi wiszący nad wami.

Pamiętamy to z PRL. Opozycja lat 70. i 80. oraz ludzie kultury w czasach stanu wojennego, z Borowikiem włącznie, nauczyli nas, jak się nie bać. I nam byłoby dziś wstyd przed nimi bać się. Więc nie będziemy się was bać! Puszczajcie sobie w swoich mediach „publicznych” 24/24 msze na zmianę z orędziami Dudy i koncertami „pieśni patriotycznej”. Maszerujcie z kibolami na swoich podkutych marszach. Łaście się do kolan Rydzykowi i koniecznie pamiętajcie o jego imieninach! A my znajdziemy sposoby, żebyście usłyszeli nasz ironiczny śmiech. Nawet jak nas wszystkich powywalacie z roboty i pozamykacie.

I jeszcze jedno. Nigdy nie wejdziecie na nasze tak upragnione przez was i tak znienawidzone salony, nawet jeśli będą nimi sublokatorskie pokoiki i więzienne cele!

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 80

Dodaj komentarz »
 1. To jest, panie psorze, sensacja mykologiczna na skalę światową: na oczach zdumionych widzów Borowik zmienia się w Rydzyka 🙂

  (wyrazy solidarności dla p. Ewy Wanat)

 2. Dodam tylko: mogą zabrać nam władzę, ale wiedzy nie zabiorą!

 3. Ponura farsa z tym Borowikiem.
  Zaprzaniec idei „wolnego słowa” i solidarności ludzkiej.
  Dobry kandydat na Głównego Lustratora w swoim „Muzeum Komunizmu”.

 4. Reklama
  Polityka_blog_komentarze_rec_mobile
  Polityka_blog_komentarze_rec_desktop
 5. Płomiennośc wypowiedzi spowodowała ,przejsciowo,awarię laptopa.Się przegrzał.
  Wydając z siebie jakiś dżwięk .Chyba „No Pasaran !!” ale może także „Patria o Muerte !!”
  w każdym razie po hiszpańsku.Palec Boży.

 6. Co będzie jak się ockną z ręką w nocniku, podobnie jak w 2007 roku?

 7. Hartman, do cholery, uwielbiam Cię!!!

 8. @JH
  Z całym szacunkiem, ale proszę z umiarem używać liczby mnogiej. Nie mam pojęcia kto to jest ten Borowik i mnie na szczęście niczego nie nauczył.
  Co do do tych, co to „nauczyli NAS, jak się nie bać”, to po pierwsze, niczego nie musieli mnie uczyć, po drugie, większość była (jest) zwyczajnie zbyt pazerna, by nie zaryzykować.

 9. Nie jestem zwolennikiem tezy lansowanej przez pp. Elbanowskich, ale moim skromnym zdaniem pani Wanat popełniła faux pas. Swoją opinię mogła wyrazić nieco inaczej, kierując ją wprost do rodziców, bez krzywdzącej ich dzieci sugestii.

 10. „Nie boimy się was !” . Oj, boimy się , bimy, szczególnie wtedy, kiedy pański kolega Żakowski , dzieli się z czytelnikami własnymi „odkryciami”, cytuję :
  „obok USA i Wielkiej Brytanii Polska ma największy udział w zrujnowaniu Iraku, zdestabilizowaniu świata arabskiego, stworzeniu gruntu dla Państwa Islamskiego i zmuszeniu setek tysięcy ludzi do szukania ratunku w Europie?”
  Polska ma udział według Żakowskiego ? Trzeba moralnie nisko upaść , żeby naród polski, całą Polskę , mieszać w awantury polskich wasali globalizmu i żądać od narodu , żeby się czuł odpowiedzialny za te zbrodnie konkretnych nędzników.

 11. Elbanowscy są uratowanymi z holokaustu. 21 osób z PESELEM. Można sprawdzić w <>

 12. Z całej werbalnej ekstazy najśmieszniejsze jest to zdanie:

  ” Nigdy nie wejdziecie na nasze tak upragnione przez was i tak znienawidzone salony, nawet jeśli będą nimi sublokatorskie pokoiki i więzienne cele!” 😀

  Tak, już pędzą i będą pana profesora aresztować, nie pozwalać mówić, zakleją usteczka.
  Obsesje się leczy albo idzie do pana Lisa, aby „pochylić się z troską”, panie profesorze.

 13. Z tym bolszewizmem to Pan przesadził. W Polsce jego ostanie elementy wyparowały w roku 56. W Rosji chyba także. Więc jest to już prehistoria. A w Polsce Ludowej, w tym czasie byłem przez wiele lat dyrektorem i zapewniam Pana, że zwolnienie pracownika nie było łatwym zadaniem. Tym bardzie ze względów politycznych , które nigdy nie były brane pod uwagę. Oczywiście w tych latach byli różni agenci wpływu, CIA lub Mossadu. O nich służby wiedziały i nie mogli pracować tam gdzie im się podobało wykonując funkcje dywersyjne lub szpiegowskie. każde państwa tak działa. Dopiero w kapitalizmie człowieka można zwolnić w ciągu kilku minut często w sposób brutalny nie podając powodu. To profesor powinien wiedzieć.

 14. Jan Hartman jest chory z nienawiści. Zwierzęcy strach zagląda w oczy dziennikarzy mainstreamu. Po przeczytaniu tego artykułu mój wyssany z mlekiem matki, zoologiczny, polski antysemityzm nabrał nowego animuszu!

 15. „Pretekst do wyrzucenia red. Wanat znalazł się więcej niż wątły”

  Pretekst do powiązania tego z PiS-em więcej niż wątły.

 16. @Salomon – autorowi nie chodzi o bolszewicką swołocz z czasów komunistycznych lecz o dzisiejszych polityków z bolszewickim charakterem i intelektem. A tak á propos PRL to proszę nie łgać – bolszewicy przed i po 1956 roku robili z ludźmi co chcieli, łącznie z uśmiercaniem.

 17. mopus11 z g.20:15
  Załóżmy nawet, że to „fopa”. Nie taka znów straszna, raczej śmieszna (tak jak śmieszni są państwo Elbanowscy, lansowani przez PIS) Popełniona zresztą na prywatnym fejsie.
  Ale czy z takiego powodu wywala się dyscyplinarnie (!) świetną dziennikarkę, także w roli szefowej, która wyciągnęła za uszy to wcześniej bardzo marne RDC?
  Przecież wiadomo, że tu chodzi o PIS, które już „puka do naszych drzwi”, więc prewencyjne czystki są na miejscu wg pana Borowika & cons.

 18. Ludzie, zdawałoby się wyrobieni kulturalnie i inteligentni, a tracą ze strachu poczucie humoru. Średnio wyrobione dziecko, które przestało już wierzyć w Świętego Mikołaja, rozumie, że pani Wanat pokpiwała z Elbanowskich, tyle że dziecko by się nie bało, a dorośli w strachu niedostatki pewności własnej nadrabiają szczególną gorliwością.

 19. Moze pan Borowik ulegl tylko poprawnosci politycznej bez zamiaru uginania sie przed nadciagajacymi rzadami PiS. Nie powinnismy sie spieszyc z oskarzeniami. Ale ogolnie zgadzam sie z profesorem, ze zjawisko bandwagon jest okropne wtedy, kiedy zagrozone sa nasze wolnosci obywatelskie.

 20. Oczywista oczywistość nadchodzi. Zjawisko bardzo zauważalne. Coraz częściej zachowanie prowadzących różne audycje jest żenujące zwłaszcza w mediach publicznych. Prowadzący audycje o charakterze publicystyczno – politycznym są śmieszni z tym swoim serwilizmem. Ostatnio w Polskie Radio III prowadząca ” Śniadanie w trójce ” dała popis opryskliwości i arogancji wobec przedstawicielki głównej partii rządzącej.

 21. @Salomon
  15 września o godz. 20:49

  Tu nie chodzi o historyczną partię bolszewików i jej wpływy. Tu chodzi o postawę i metody działania. Przyznasz, że metafora pasuje jak ulał.

  Widać też, że skorupki nasiąknąwszy za młodu, na starość trącą.

 22. @matekkk
  15 września o godz. 21:33

  „“Pretekst do wyrzucenia red. Wanat znalazł się więcej niż wątły”
  Pretekst do powiązania tego z PiS-em więcej niż wątły.”

  Takie coś nazywa się pięknie po niemiecku: vorauseilender Gehorsam. Co się tłumaczy: wyprzedzające posłuszeństwo.

  Nie będę tu wspominać w jakich historycznych okresach (a było ich kilka i jeszcze będzie trochę) ten vorauseilender Gehorsam wspierał kariery.

 23. Elbanowscy moga wyslac swoje dzieci do szkoly mawet w wieku 8 czy 9 lat, jesli tak nisko cenia ich wartosc intelektualna, tylko niech nie wmawiaja innym ludziom , ze ich pociechy tez sa opoznione. Jezeli zas sa normalne, to po co swoja uporczyaoscia zarazaja innych rodzicow? Chyba zeby miec na utrzymanie z tzw. fundacji walczacej ,,o nic”, ale zeby przynosila dochod.
  To, ze idzie nowe-stare to tez prawda nie do ukrycia. Kuzniar w TVN, Wanat w RDC, kto nastepny? Podejrzewam, ze Wojewodzki, ktory wczoraj dosc duzo robil zlosliwych uwag o prezydencie Andrzeju D. po jego nieodpowiedzialnych wybrykach w Londynie, kiedy to utwierdzal rodakow w przekonaniu, ze Polska to ruina. I nie ma tam po co wracac. Zreszta oni i tak nie mysla o powrocie, tak jak uchodzcy, ktorzy zostana przyjeci w Europie niby czasowo.

 24. Uważny obserwator sceny polityczno-medialnej na pewno zauważył zmiany w postawie i wypowiedziach wielu jej aktorów i to już od ponad roku. Tak jak renegaci pisowscy wrócili na jej łono pod przykrywką jednoczenia prawicy, tak też wielu uczestników sceny również w tym kierunku wyraźnie się kieruje. I tak pan Borowik doszedł do wniosku, że czas się podłączyć. Co wpłynęło na ocenę ludzi, że nazwali działaczy solidarności, solidaruchami. To, że właśnie tak łatwo weszli w buty pezetpeerowców.

 25. adamjer
  15 września o godz. 21:54
  Biedaczku, czy nie pamiętasz, że miało być inaczej, piękniej, sprawiedliwiej z miłością bliźniego. A Ty o bolszewikach, niby solidarnościowych może? Oni przecież sami święci, czwórkami pójdą do nieba.

 26. Gdyby inteligencja i „salony” pofatygowały sie wziąść odział w wyborach to wynik byłby inny. Ale naszej inteligencji słoma z butów wystaje. Prezes rozgrywa swoje karty perfekcyjnie.

 27. Hartmanie, prawdy ocenzurować ci się nie uda.

  Rozwalasz lewicę, by służyć klerykalnej PO. Nawet podpisów nie umiesz zebrać dla swojej Zjednoczonej Lewicy, aby stanąć do wyborów, a wszystkimi chcesz kręcić?

 28. @kruk
  Hm, SWS ten kurs wziął już dawno temu, Wanat to tylko widoczny na zewnątrz dowód. Obserwowałem to na własne oczy.

 29. Panie Hartman cenzura prawda w oczy zabolała. Jak widać według kalego Hartmana jeżeli chodzi o dziennikarzy niezależnych tych, którzy rzeczywiście patrzą władzy na ręce to można naruszać ich prawa uniemożliwiać im publikacje materiałów krytycznych wobec PO. Jak według kalego Hartmana wyrzucono Wanat oraz drugą przedstawicielkę przemysłu pogardy i nienawiści to mamy do czynienia z zbrodnią niesłychaną.

  Panie Hartman przypomnę panu, że to właśnie wskutek nagonki przemysłu pogardy i nienawiści działacz PO Cyba zamordował Rosiaka. To właśnie pan oraz inni przedstawiciele przemysłu pogardy i nienawiści jesteście moralnie odpowiedzialni za zgon Rosiaka.

  Panie Hartman choćby z tego powodu powinien pan się raczej wstrzymywać z ocenami typu co jest bolszewizmem.

  No ale ja rozumiem pan jest tak opętany ślepą nienawiścią do PIS za to, że ośmielili się przejąć władzę należną według salunu PO że pan woli raczej pluć jadem niż zastanowić się nad konsekwencjami.

 30. A może ten cały PRL i stan wojenny nie były takie straszne, jak to przedstawiają nasi niezłomni bohaterscy opozycjoniści z tamtych czasów oraz ci, którym dzisiaj wydaje się, że byliby od nich jeszcze bardziej niezłomni i bohaterscy. Bo jak pisze Jan Hartman, p. Borowik wtedy się nie bał, dopiero dzisiaj trzęsie portkami.

 31. Milczałeś, gdy Palikot wyrzucał Nowicką z TR, milczałeś, gdy tak samo zrobił z Grodzką (wyrzucając ją z klubu TR), a potem ciebie tak samo po bolszewicku wyciepał.

  Wtedy milczałeś, bo to twój Palikot stosował bolszewickie metody.

  A teraz cenzuruj, cenzuruj, tylko to ci zostało.

 32. Staliśmy się zakładnikami wszelkiej maści poprawności.
  Nie ma już gęby, mordy, czy pyska – choć byłoby to adekwatnym określeniem nie jednej facjaty – jest tylko buzia.
  Kiedyś użyłem słowa bachor i natychmiast zostałem pouczony przez jakąś kołtunkę, że jestem cham, bo o dzieciach tak mówić nie wolno.
  Wszyscy są piękni. mądrzy i dobrze wychowani i tak ma być.
  A ironia, czy sarkazm dawno w grobie leżą; dzisiaj króluje dosłowność.
  Jeśli opowiadasz dowcip, musisz na koniec powiedzieć: just kidding.
  Nie muszę chyba tłumaczyć skąd te wiatry wieją.

 33. Jedna sprawa to ta, że co by nie mówić… owo zdanie pani Wanat było jednak nieeleganckie. A w najlepszym wypadku: niefortunne. Zamiast „państwu Elbanowskim rodzą się takie nierozgarnięte dzieci”, mogła napisać: „państwo Elbanowscy najwyraźniej nie doceniają swoich własnych dzieci, mając je za nierozgarnięte”. Tak brzmiałoby dużo lepiej, bez niepotrzebnej niezręczności.
  Ale druga sprawa to ta, że rzeczywiście zrobiono z igły widły. Kara niewspółmierna do winy. A Wojciech Borowik ten sam, który ćwierć wieku temu działał w ROAD-zie i współpracował ze Zbyszkiem Bujakiem? Cholera! Jeśli tak – to jest on zupełnie innym facetem niż ten, którego znałem w tamtych czasach.

 34. Dokonały tekst, i bardzo rzeczowe i mądre słowa. Jeden z lepszych, jakie ostatnio mogłem przeczytać.
  Co do pani E. Wanat, z pewnością sprawa trafi do sadu pracy. Być może wyrok będzie po jej myśli ale na jej miejscu, już bym tam nie wracał. Pani Wanat do dobry specjalista, znajdzie prace wszędzie a naszym lizuskom będzie bardzo głupio, no i trzba będzie wybulić odszkodowanko

 35. Pan Borowik niesie dumnie sztandar Radiokomitetu: bodajże w 1969, w programie Jerzego Kleynego „Televariete” wykonywano „Yellow Submarine”. W związku z tarciami pomiędzy ZSRR i Chinami i mediacyjną rolą Polski w tym konflikcie, skrzętny a zapobiegliwy szef Redakcji Rozrywki zarządził (może na
  rozkaz z KC) celem wykluczenia podejrzenia o aluzję, że słowo „Yellow” czyli „żółty” nie może zostać użyte.
  W programie śpiewano więc: „…Widział kto kiedy taką w paski łódź…”

 36. @sugadaddy
  A szkoda, że nie chcesz tłumaczyć skąd wieją.
  Bo mi się wydaje, że z wielu stron. „Poprawność kołtuńska” istnieje w wielu wersjach…

 37. My też się was nie boimy, spokojne wasze rozczochrane, i choć wypada docenić plemienną samokrytykę w kwestii bolszewizmu etc., to wróćmy jednak do realu, bo oto prawdziwy wróg stoi u bram i wciska się nam (nam, nie wam) nie tylko do kościoła katolickiego, żeby za wyrwany wdowie grosz dobrze wypić i zakąsić, posłuchać klezmerów, czy zlecić wypiek macy, ale nawet do partii politycznych postrzeganych błędnie jako antysystemowe. Oto niejaka Miriam Shaded, wykreowana przez mainstream wiadomego autoramentu na super-celebrytkę, zostaje kolejną kandydatką syjonistów do Sejmu RP, z ramienia Myszki Miki!

  Cały świat (być może oprócz niej, choć przypuszczam, że wątpię) wie, że Miriam Shaded jest syjonistyczną marionetką, uczestniczącą w żydowskiej operacji niszczenia Polski i Europy koordynowanej w UK przez niejakiego Weidenfelda, Jewish National Fund oraz kilku rabinów, zatem Miki wystawiając ową niebogę musi być albo idiotą, albo zwykłym zdrajcą posługującym się od czasu kontrowersyjną retoryką dla zyskania zaufania społecznego: http://www.timesofisrael.com/holocaust-survivor-repays-ultimate-debt-via-rescue-of-syrian-christians/

 38. oj mahomecie, co tu się wyrabia, moskwaobecna, kazisą, wackaniema – panprof pisze o bolszewikach – pyszne. Zacznę jako nowy od ubolewania. Od ubolewania nad językiem, którego panprof używa. Czy piesek został pomszczony, czy będziemy wszyscy na tym forum cierpieli.

 39. podzielmy wszystko – najciekawsze, wkurwiające, o arabach kazi…kozi………egal, przeciwko, za, mi wisi, będę na pochodzie, zajebać Putina, Obamę, Milosevicza (co panprof nie pamięta) Karadzicz (co panprof nie pamięta),

 40. moskwasadowa się jąka, ona tak od zawsze. Czy panprof załapał, że dotychczas nie użyłem słowa Żyd? Napisz panprofesorze co ma pan na myśli używając słowa bolszewik

 41. nie lepiej napisać – twój komentarz czeka na cenzurę?

 42. ostatnio tak się wszystko szybko dzieje, że nie podejdzież do drzwi a jesteś martwy.

 43. Gratuluję panie profesorze,ale nawet najbardziej trafne pańskie spostrzeżenia nie odmienią niektórych ludzi.Borowik,a czy to tylko jedna szuja,1/3 PO,PSL,SLD z Millerem na czele oddają hołdy tym którzy mają zastąpić Tuska i Kopacz.Ja mam 72 lata,pamiętam takich Borowików,Gowinów,wojciechowskich ,Kurskich,tego nie zmieni ani pan,ani ja,bo chętnych do koryta jest tak dużo,że jestem przekonany,szybciej się skłócą i jak w 2007 roku odejdą w niesławie.A koryciarze będą zmieniać pana,każdy z nich ze łzami w oczach oddadzą się w jasyr następnemu uzdrowicielowi.Duda?,wszyscy Dudowie są tacy sami,nawet ten watażka z Solidarności,oni nie znają znaczenia tego słowa.

 44. takei-butei
  A czy lewica, dzięki swojemu przywódcy, który – o ironio – zawsze wie kiedy skończyć, nie jest już rozwalona? Ciekawa ta Twoja opinia, napisz coś więcej….

 45. @zgaszonysikorski
  Nie łapię tych cienkich aluzji, może dlatego, że trzeźwy jestem. 🙂

 46. albo Opatrznosc poskapila szarych komorek, albo starcy z nadmiarem czasu, albo fanatycy lewactwa….jak wam nie szkoda czasu czytac takie wypociny?

 47. @Patagon
  A ty z której kategorii? 🙂

 48. Trochę się dziwię,ze po Elizie lament się nie podniósł.
  Lwicy prawdziwej i b.pięknej.
  Tak to jest.
  Poprawnośc po Ewie każe JH wznieśc się na poziomy NP a o Elizie nawet nie wspomniał.
  Zagadka.Może nawet hydrozagadka.

 49. Do wyborów parlamentarnych 25 października 2015 r. pozostało zaledwie pięć tygodni, a partia nazywająca się Prawo i Sprawiedliwość, przekonana o swoim zwycięstwie, zaczęła przymierzać się do rządowych posad. Dzisiaj jej prezes w debacie sejmowej na temat uchodźców odsłonił swą prawdziwą twarz i zaatakował premier Ewę Kopacz, zarzucając jej podejmowanie decyzji niezgodnych z polską racją stanu. To była tylko przygrywka do nowej fazy kampanii wyborczej, której celem jest zwycięstwo w dużej skali, umożliwiające zmianę konstytucji i stworzenie republiki narodowo-katolickiej. Myśląca część naszych obywateli rozumie, że można tej groźbie zapobiec oddając swój głos wyborczy na kandydatów, którzy nie boją się PiS.

 50. SayEve
  16 września o godz. 15:38

  W takim razie lewicowy Hartman rozwala rozwalone, byle tylko górą była klerykalna PO.

 51. Już wczoraj,nie pamiętam na jakim forum,dałem wyraz dezaprobaty dla działań Borowika i poparcia dla P.Wanat.Idą czasy że….strach się bać.Ale ja się nie będę bal i będę zwalczał cholote PiSowska do „ostatniej kropli krwi”…. Chyba nawet ten cudzysłów niepotrzebny!

 52. @Patagon
  Jakos Tobie tez nie szkoda.

 53. Tylko mylą się ci, którzy myślą, że „Kto weźmie się do czyszczenia pierwszy, tego może nie wyczyszczą”. Przykładem może być niejaki Meller -swego czasu minister spraw zagranicznych, który aby się zasłużyć PiS-owi przeprowadził w MSZ totalna czystkę. Jeden z wywalanych ambasadorów powiedział mu na odchodnym: „tylko niech pan pamięta, ze na końcu rozstrzeliwują pluton egzekucyjny”. No i miał rację – w ogóle się nie patyczkowali – gnida zrobiła robotę, gnida może odejść – i wymienili go na Fotygę.

 54. Ryszard Straus
  17 września o godz. 9:42

  Bardzo dobrze, że nie napisałeś o czystkach uczynionych w msz przez PO…

  http://www.se.pl/wiadomosci/polska/zwolnienia-urzednikow-w-msz_196970.html

 55. W stresie ludzie się pocą a grzyby wydzielają więcej śluzu.

  Ad. Moskwasadowa 15 września 18:20

  Żadna tam mykologiczna sensacja. Normalna reakcja obronna i biologiczna potrzeba. Im więcej śluzu tym łatwiej się (w)czołgać 🙂

 56. Techniczna uwaga do Gospodarza:
  Nowe zasady moderacji mają jedną podstawową wadę, która rozkłada komentowanie bloga. Wpisy są umieszczane z takim opóźnieniem (do kilkunastu godzin), że to traci sens, a i tak jakieś wulgaryzmy i głupoty są przepuszczane.
  Szkoda.

 57. @Lubicz56
  Po prawdzie to ten dziw był jeszcze większy: od dawna ten grzyb był z jednej strony Borowik a z drugiej Rydzyk – i się obracał do wiatru 😉

 58. moskwasadowa
  17 września o godz. 13:01

  Hartman to polityk.

  1. Ja nie chcę rządzić Hartmanem.
  2. Hartman chce rządzić mną i to za moje pieniądze podatnika, proszę bardzo, ale
  3. gdy stosuje cenzurę, obnaża swą … postawę wobec wyborcy. Nigdy więc nie oddam głosu na niego i wielu innych takoż też również. Okazuje się, że to wystarcza, aby nawet z jedynki nigdzie się nie dostał…

 59. są tacy,którzy proponują stosowanie prawa naturalnego…pierwsza wersja IV przykazania jak znalazł

 60. ongiś były takie czasy, że cenzorów było 17 (ze współpracownikami więcej). Obecnie każda strona internetowa ma swego. Piszesz np. burmistrz jest zły ponieważ toito, dostajesz bana. Spytasz o dalsze losy pieska – w sensie, czy już swe groźby ziściłeś, dostajesz bana.

 61. dlaczego ludziki zakładają bloga -> ano dlatego by im sprzyjać, potwierdzać ich zdanie, hołubić im, podzielać ich poglądy. Taki gupi jest ten net: Z Bogiem. Sorry! Z Mandatem.

 62. @takei-butei
  Pogadałbym, ale moja ewentualna replika zostanie zamieszczona za x czasu. To zniechęcające. Sorry.

 63. Pamiętam, jeszcze za komuny, była taka towarzyszka Grzyb, co to zapisała się do Solidarności (jeszcze tej pierwszej) przed stanem wojennym.
  Dziś u nas też grzybów nie brak. Jak nie Borowik, to Rydzyk.
  Przydałby się może muchomor sromotnikowy albo „szatan” pospolity (o słabszej mocy rażenia). Tfu, tfu, poniosło mnie. Tego jednak nikomu nie życzę
  Wiem, że to głupie śmiać się z nazwisk. Ale wymienieni ich właściciele (ze względu na ich czyny) aż się o to proszą.

 64. Też jestem oburzony .Należąc,jednocześnie,do wszystkich klas zdefiniowanych przez @patagona.Ma wyczucie choc, patrząc logicznie,nie zdefiniował ich precyzyjnie.Własciwie definiując jedną klasę poprzez przywołane atrybuty.Starcy nie mogą narzekac na nadmiar (choc ostatnie odkrycia świadczą o regeneracji) .Mają natomiast dużo czasu.To też jest względne .Starszaki inaczej odczuwają upływ czasu. Co lewactwa .Naturalnie .Wyssali.
  Fanatyzmu jednak już im nie staje ..he..he..

 65. takei-butei

  Daleko mi do wypowiadania się w imieniu p. Profesora, ale czy naprawdę sądzisz, że to co robi – robi z myślą -jak się wyraziłeś/łaś – o „klerykalnej PO”? Naprawdę śmiałe! 🙂

 66. Mi też nie podoba się działalność Elbanowskich ale Ewa Wanat napisała na fb że ich dzieci są nierozgarnięte żeby im osobiście dopiec. To jest nieprofesjonalne. Tak troll dyskutuje nie dziennikarz. W obronie E Wanat Prof. Hartman doszukuje się głębokiej ironii w tym złośliwym wpisie. Szef RDC mógł redaktorkę zwolnić albo przywołać do porządku. Wybrał pozbycie się jej bo jest politykiem (przewidującym)

 67. SayEve
  17 września o godz. 19:36

  Są na to dowody: teksty Hartmana, w których to tekstach całą duszą agitował na rzecz klerykalnej PO.

 68. moskwasadowa
  17 września o godz. 16:00

  Gadać to sobie możemy, w niczym to nie zmieni zasady działania polityków. Zasada ta to: barany milczeć i słuchać pasterzy.

 69. Elbanowskim nie chodzi o dzieci.Oni muszą być w centrum uwagi.To ich sposób na życie.Ona wycisza kolejnymi ciążami swoją nadpobudliwość, ale to z mało.Musi szaleć.

 70. Panie profesorze szanowny, wpisy z 16.00 jednego dnia pojawiają się rano dnia następnego. Komentarze naprawdę przestają mieć sens.
  Życzę wszystkiego dobrego ze szczerego serca. Pozostaje mi pana czytać, co jest przyjemne, ale szkoda, że dialog pod tymi tekstami, choćby i głupawy czasem, przestał być możliwy.

 71. Panie Hartman prawda w oczy boli. Czy pan jest w stanie wskazać jakie to zbrodnie popełniło PIS? Czy jest pan w stanie wskazać kiedy to jakakolwiek gazeta miała problemy z publikacją materiału? Jeżeli można mówić o bolszewizme to nie z strony PIS ale właśnie PO.

  A tak między nami panie Hartman biorąc pod uwagę, że przemysł pogardy i nienawiści skutecznie przyczynił się do mordu dokonanego na Rosiaku przez działacza PO Cybę pan powinien raczej milczeć niż wypowiadać się w kwestii bolszewizmu.

 72. W bolszewizmie nie trzeba wiele, by wywalić człowieka z roboty.
  W kapitalizmie nie trzeba wiele, by wywalić człowieka z roboty.
  no, odważny cieciu, kto pierwszy będzie na bruku?

 73. dostajesz FAKA za ten blog, bywaj

 74. Po odzyskaniu kontaktu z laptopem po płomiennej jego reakcji na płomienne wystąpienie JH nawiedziło mnie parę refleksji.

  Boss (W.Borowik) odpowiada za biznes.Czyli także za to by b.fajny zespół RDC nie był zagrożony przez jakiekolwiek nieodpowiedzialne działania.Dziennikarzy,b.dobrych i bezrobotnych jest na pęczki..

  E.Wanat jako Szef zadziałała nieprofesjonalnie dają pretekst do najazdu na całe RDC w znanej sytuacji .zenon mienta ma 100% racji.

  Szef uznajacy ,że jest szefem nienaruszalnym nie jest prawdziwym szefem.Prawdziwych szefów poznac po strzałach tkwiacych w ich plecach, które przyjmują z pokorą nie dając żadnej satysfakcji strzelajacym.Mają wręcz obowiazek rzeczowej wspołpracy z Bossem nad poprawą sytuacji jezeli zostaną o to poproszeni.

  Szef skarżący się ,że „został bez środków” popadł w przejściowy stan bezradności (mam nadzieje).Bowiem szef „ze strzałami” jest b.wysoko ceniony na rynku i prędko znów zostanie szefem (z praktyki) byle przestał się mazac.

  Do „płomiennosci” wypowiedzi JH odnióśł się już mój laptop.

  Nie oburzam się na @patagona bowiem reprezentuje ON nadchodzącą generację ,zawiedzioną jak zawsze ,generacjami poprzednimi,które „urządziły im życie”.Mogę miec tylko nadzieję ,że masowe wykształcenie wyższe,które otrzymała ta generacja nie pozwoli na reakcje skrajne.Jest to tylko nadzieja oczywiscie.Proporcjonalna do jakości masowego wyższego wykształcenia.

 75. sugadaddy
  16 września o godz. 10:13
  „Wszyscy są piękni. mądrzy i dobrze wychowani i tak ma być.”

  Szanowny Pan z pewnoscia nie jest.
  Zreszta moze i dobrze. Inaczej byloby bardzo monotonnie.

 76. mag
  17 września o godz. 16:23
  No coz,
  PRL miala swoja towarzyske Grzyb,
  III RP ma swoja towarzyszke MAG.
  Prawda czasu, prawda ekranu.

 77. a tak ogólnie nie boisz się swych politycznych przeciwników. Używając mnogiej w tytule wciągasz innych – dobrze kombinuję ? – kogo wciągasz? Macie jakiś gang, paczkę, ucz się cieciu języka

 78. 1. To, że PiS wygra wybory to zasługa prokościelnej partii PO, PSL i kościoła.
  2. Ewa Wanat została zwolniona nie za przygłupów Elbanowskich tylko za to, że zimą nie nadawała kościelnych kolęd.
  3. Eliza Michalik nie jest wolną kobietą. To niewolnica kościoła ewangelickiego, który propaguje w swoich programach i innych publicznych wypowiedziach.
  4. Najwyższy czas, żeby polactwo zrozumiało, że nie dorastają zwierzętom do pięt i przestali je porównywać z ludźmi bo to ubliża zwierzętom.
  5. Z całego serca życzę polactwu, żeby wybory parlamentarne wygrał PiS i jego przybudówki bo najwyższy czas żebyście ponieśli karę za wszystkie zmarnowane lata od 1989 roku.

 79. karytas, 18 września 2015 r.

  Twoje marzenie o zwycięstwie PiS w najbliższych wyborach parlamentarnych może się, niestety, ziścić. Od 25 października 2015 r. rozpocznie się budowa Polski jako państwa po katolicku wyznaniowego, które przekształci nasz kraj rządzony przez zakonników z Porozumienia Centrum i 40. tysięczną armię księży katolickiego kościoła dowodzoną przez ok. 100 hierarchów kościoła rzymskokatolickiego.

css.php