Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
Loose blues - Jana Hartmana zapiski nieodpowiedzialne Loose blues - Jana Hartmana zapiski nieodpowiedzialne Loose blues - Jana Hartmana zapiski nieodpowiedzialne

20.10.2015
wtorek

Głosuj na PiS!

20 października 2015, wtorek,

Jeśli nie chcesz, żeby Arabowie w Twoim kraju rozsiewali gnidy i pierwotniaki – głosuj na PiS! PiS nie wpuści do Polski emigrantów! To problem Niemców, a nie nasz.

Jeśli nie chcesz, żeby feministki i inne lewactwo panoszyło się w polskiej telewizji, pieprząc o prawach kobiet i promując pederastię i lesbijstwo – głosuj na PiS. PiS przywróci polski charakter polskim mediom!

Jeśli nie chcesz, żeby pedały i lesby mogły zawierać małżeństwa – głosuj na PiS! Rząd PiS będzie zawsze po stronie normalnych ludzi i normalnych zachowań. Tu jest Polska!

Jeśli nie chcesz, żeby w szkole uczyli seksu i genderu – głosuj na PiS! PiS nie dopuści do deprawacji polskiej młodzieży i zapewni jej wychowanie patriotyczne, aby zawsze wiedziała, że Polacy byli i są zawsze najlepsi i zawsze bez winy. Dość polityki przepraszania!

Jeśli nie chcesz, aby Kościół nie był w Polsce prześladowany, nękany podatkami i bezduszną odmową pomocy ze strony antypolskich urzędników – głosuj na PiS! Tylko rząd PiS zagwarantuje, że Kościół zajmie w polskim życiu publicznym należne mu miejsce przewodnika i wychowawcy narodu! Dosyć lewactwa, liberałów i pieprzenia o „równości i wolności”, przykrywającego promocję pederastii i ateizmu.

Jeśli nie chcesz, żeby głupie przepisy uniemożliwiały zaprowadzenie natychmiastowego porządku w skorumpowanych i źle działających instytucjach – głosuj na PiS! Tylko rząd PiS zapewni natychmiastową czynność prokuratury i służb tam, gdzie dostrzeże zagrożenie i patologię. Dość imposybilizmu!

Jeśli nie chcesz słabej władzy, przeciągających się procedur, uzgodnień, negocjacji i sporów, a w to miejsce pragniesz władzy zdecydowanej i skutecznej – głosuj na PiS! Polska musi być rządzona silną i sprawiedliwą ręką! Co ma być zrobione, zrobione będzie.

Jeśli nie chcesz, by nieudolni urzędnicy, opóźniający realizację programu naprawy państwa, trzymali się swoich stołków – głosuj na PiS! Tylko rząd PiS zapewnia skuteczną kontrolę partii i jej Prezesa nad administracją państwową oraz współdziałanie wszystkich organów na rzecz realizacji patriotycznej wizji silnej i nowoczesnej Polski. Jeden jest polski naród katolicki, jedna tradycja i jeden narodowy interes. Komu się nie podoba, może wyjechać.

Jeśli nie chcesz, żeby polscy dyplomaci siedzieli na końcu stołu, nieśmiało deklarując to wszystko, czego chcą od nas Unia i Niemcy – głosuj na PiS! Tylko rząd PiS zapewni nam politykę zagraniczną opartą na konsekwentnym domaganiu się jak największych korzyści dla Polski i jak najmniejszych zobowiązań wobec wspólnoty narodów. PiS wymusi na przywódcach świata szacunek i posłuch dla polskiego zdania i polskich interesów. Wystarczy być stanowczym i manifestować swą godność.

Jeśli nie chcesz, żeby zamykano nierentowne przedsiębiorstwa państwowe i ograniczano przywileje grupowe, np. górnicze albo wojskowe – głosuj na PiS! Rząd PiS gwarantuje, że w razie dobrej współpracy i lojalności ze strony organizacji związkowych i zawodowych wszystkie przywileje danej grupy zostaną zachowane.

Jeśli nie chcesz, aby rząd opłacał antypolską, antypatriotyczną i duchowo obcą nam kulturę – głosuj na PiS! PiS zagwarantuje, że polska kultura będzie nareszcie polska i chrześcijańska!

Jeśli chcesz rządów autorytarnych, kontrolujących wszystko i epatujących naród ideologią i propagandą – głosuj na PiS!

Jeśli chcesz rządów stosujących zastraszanie i represje wobec swoich przeciwników – głosuj na PiS!

Jeśli jesteś wrogiem demokracji, wolności i równości, jeśli nie chcesz wokół siebie obcych i innych niż ty – głosuj na PiS!

Jeszcze pięć milionów takich szlachetnych i światłych obywateli jak ty, a będziemy mieli sanację i PRL w jednym! I nareszcie będziemy u siebie, a Polska nareszcie będzie Polską! Amen.

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 62

Dodaj komentarz »
 1. Piękne, piękne podsumowanie 8 latek rządów PO… Ja chcę następne 88!

  PS. Co do gnid. To miłe, że Pan Profesor nie dba o swoje zdrowie: „W jednym z ośrodków dla uchodźców w Belgii służby medyczne wykryły gruźlicę – podało radio RMF FM. Mężczyzna, u którego wykryto chorobę, trafił do szpitala, ale cała sprawa wywołała w Belgii gorącą dyskusję na temat imigracji.”

  http://wiadomosci.onet.pl/swiat/w-osrodku-dla-uchodzcow-w-belgii-wykryto-gruzlice/xyctse

 2. Tak! Trzeba głosować na PiS. Inaczej ich szlag nie trafi. Mniejsze zło należy zniszczyć większym złem.

 3. Wykryto gruźlicę, owszem. Podadzą jednemu (czy kilku) antybiotyki i wyleczą.

 4. Reklama
  Polityka_blog_komentarze_rec_mobile
  Polityka_blog_komentarze_rec_desktop
 5. Manjaa
  Ty chyba nie wiesz jak się leczy gruźlice, tak leki, ale leczenie trwa ok 6-10 miesięcy więc nie gadaj głupot jakby to było kolejne przeziębienie

 6. Pan Hartman doznał olśnienia i chce głosować na PiS. Zdarza się.

 7. .

  —PISS democracy concept?—

  .

  Very, very discreet
  silent & unseen
  jak cichociemni

  z SOE

  ~

 8. .

  Choc z nami niech Warszawa znow
  powstanie jak w ’44tym, zrobimy
  Polsce Monte Cassino i zagramy hejnal
  na jej zgliszczach

  ~

 9. Gdyby wolność była pojęciem uniwersalnym, to znaczy wspólnie rozumianym – jak przekonuje lewica – przez wszystkie kultury, problemu z „uchodźcami” zapewne by nie było. Po prostu nie mieliby powodu, aby opuszczać rodzinne strony i najeżdżać Zachód. Gdyby jednak z jakichś powodów wyjeżdżali – tak jak Polacy w stanie wojennym – bez problemu asymilowaliby się w zachodnim społeczeństwie.
  Tak jednak nie jest. Uciekinierzy z Afryki i Bliskiego Wschodu nie szukają wolności, lecz schronienia przed wojną oraz dobrze płatnej pracy. Aby się schronić przed wojną, nie muszą wcale uciekać do Europy, jest po drodze wiele innych stosunkowo bezpiecznych i bliższych im kulturowo miejsc. Skoro jednak do Europy uciekają, oznacza to, że ich motywacje są przede wszystkim ekonomiczne.
  W normalnych okolicznościach wystarczyłoby zamknąć granice i nie wpuszczać niemal nikogo. Niektórzy może jeszcze pamiętają, jakie problemy miała Polska przy wejściu do strefy Schengen; zarzucano nam wtedy, że nie będziemy w stanie upilnować własnych granic. A dziś Węgrzy zbierają baty za to, że ośmielili się pilnować granicy Unii Europejskiej.
  Nikt z nas, obserwując problemy z asymilacją odmiennych kultur we Francji, Niemczech czy Skandynawii, nie życzyłby sobie podobnych konfliktów we własnym kraju. Bo choćby sama demografia wskazuje, że starcia międzykulturowe czy międzyreligijne w Europie będą się raczej nasilać, niż zanikać. Jeśli nawet nie za naszego życia, to za życia naszych dzieci. A skoro zasada odpowiedzialności za przyszłe pokolenia – jak uczy lewica – niezaprzeczalnie obowiązuje w kwestii globalnego ocieplenia, to z pewnością nie inaczej jest ze współistnieniem różnych kultur.
  Gdyby lewicy rzeczywiście zależało na obronie wolności, a nie na wywróceniu tego pojęcia, a wraz z nim całego Zachodu, do góry nogami, nie kwestionowałaby konieczności wzmocnienia bezpieczeństwa Europy. I nie chodzi tu wyłącznie o represje wobec przyjezdnych, lecz o zapewnienie elementarnego porządku i poszanowania dla obowiązujących tu od dawna praw i obyczajów. Czy to w sferze symbolicznej – jak uczynili Szwajcarzy, co znamienne, niewchodzący w skład Unii Europejskiej – czy w bardziej wymiernej, jak deportacja albo przewidziane prawem kary za działalność terrorystyczną lub podburzanie do niepokojów.
  Jeżeli w Wielkiej Brytanii mułła będący rzecznikiem organizacji muzułmańskich imigrantów może bezkarnie nawoływać do atakowania kraju, który udzielił mu gościny, i zabijania jego mieszkańców tylko dlatego, że władze nie chcą go aresztować w obawie przed zarzutem rasizmu, to mamy do czynienia z ideologicznym upadkiem na głowę. Trzeba bowiem wyjątkowo złej woli albo kompletnego zidiocenia, aby egzekwowanie prawa nazywać ksenofobią lub rasizmem.
  To tak, jakby ktoś pozwolił zgwałcić przybyszowi własne dziecko, ponieważ obleciał go strach, że jego odmowa mogłaby być poczytana za przejaw ksenofobii.
  Trudno się potem dziwić, że wśród terrorystów, którzy wyjechali z Europy walczyć w szeregach Państwa Islamskiego, najwięcej jest muzułmanów z Wielkiej Brytanii. Niektórzy z nich być może wrócą, aby kontynuować dżihad w swojej europejskiej ojczyźnie.
  Jeśli Unia Europejska nadal będzie uciekała od swojej powinności, jaką jest troska o prawa zamieszkujących ją obywateli, może dojść do poważnego naruszenia autorytetu wspólnoty lub – w najgorszym razie – nawet do jej rozpadu. Bo skoro Unia udaje, że nic się nie dzieje, obowiązkiem władz poszczególnych krajów może się okazać wzięcie spraw w swoje ręce.

  To nie jest moj test…przyznaje. I nie chodzi o pradki, inne choroby tropikalne na ktore juz szykuja nam szczepionki ale o cos wiecej. O nasza wolnosc pod obojetnie jakim rzadem, czy to PO czy PIS bedzie czy nawet ostatecznie uklad korwinowsko kukizowy.

 10. Dzięki żydzie że mi uświadomiłeś na kogo mam głosować. Niech żyje PIS

 11. Ale wszystko już było dobrze, wreszcie było dobrze. Poczuł, że walka się skończyła. Kochał Wielkiego Brata.

 12. A czy to nie PO wprowadziła obowiązkowe testy HIV dla wszystkich uchodźców w 2008 r.?

  Wprowadziła po sprawie pewnego uchodźcy?

  Simon Moleke Njie. Prawda?

 13. Do wyborów parlamentarnych pozostało tylko 5 dni. Przypomnijmy zatem, że 25 października 1917 r. w Petersburgu wystrzałem ze ślepego naboju z „Aurory” ogłoszono początek rewolucji październikowej w Rosji. W najbliższą niedzielę 25. X .2015 r., a więc po 98 latach od tamtego wydarzenia, wyborcy, a będzie ich ok. 8 milionów, wybiorą nowy Sejm i Senat. Rozpocznie się nowa epoka w historii Rzeczpospolitej Polskiej: do władzy dojdzie partia o wdzięcznej nazwie „Prawo i Sprawiedliwość”. Jej prezes Jarosław Kaczyński już niedługo, po zmianie konstytucji z 1997 r., też przejdzie do najnowszej historii Polski, ogłosi się Naczelnikiem Państwa. W tym państwie wyborcy PiS wybrali 5. już prezydenta w III RP. Prezydent Andrzej Duda powierzy misję tworzenia rządu wiceprezesowi zwycięskiej partii Beacie Szydło. Sejm, zdominowany przez PiS, kandydaturę tę zatwierdzi. Polska wstanie z kolan i rozpocznie się sanacja moralno – polityczna kraju zniszczonego przez PRL i 8 lat rządów koalicji Platformy Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego. Czy to, o czym wyżej piszę, jest możliwe? Sobie, mojej rodzinie, przyjaciołom i znajomym oraz wszystkim myślącym o przyszłości naszej Ojczyzny tego sobie nie życzę. Obudźmy się w poniedziałek 26 października 2015 r. w Polsce wolnej, demokratycznej i sprawiedliwej, gdzie prawo tylko prawo znaczy a sprawiedliwość – sprawiedliwość. Nie dajmy się i walczmy kartkami wyborczymi o wolność, równość i braterstwo!

 14. @takei-butei
  W 2013r. zarejestrowano w Polsce 7250 zachorowań ma gruźlicę.
  W obliczu tak tragicznego zagrożenia radzę Panu pośpiesznie emigrować! Może do Syrii?

 15. Andrzejku 72,
  co Ty tu robisz prawdziwy Polaku, katolicki wyznawco żydowskiego rabina który za Twoje grzechy umarł na krzyżu .
  Zabłądziłeś biedaku na ten blog lewaków i marnujesz swoją energię którą mógłbyś użyć budując jeszcze większy pomnik swojego zbawiciela albo zawalczyć o uczynienie go królem Polski a nawet cesarzem Europy.
  Wstydź się, idź się wyspowiadać i nie grzesz więcej.

 16. Panie profesorze Hartmanie, dzieki za trafny i zarazem przewrotny, tekst, ktory strzelil w intelekt obywatela Jaroslawa Kaczynskiego i jego zausznikow !
  Dieki za przewrotnosc i aluzje …
  Czolem !
  Rakoczy

 17. Szanowny Profesorze, jest Pan zapewne w stanie wyjaśnić dlaczego Arabia Saudyjska nie akceptuje uchodźców.
  Bardzo Pana o to proszę.
  Uszanowanie,
  sztubak

 18. Powiedzmy krótko: glosujmy na PISkopat, czyli Partię boga. Hezbollah.

 19. Tanaka
  Tak, masz racje !
  Pozdrawiam, Rakoczy

 20. Andrzej72
  Powinni cię towarzysze z PIS schować głęboko do szafy (z tym twoim „dzięki żydzie, ze uświadomiłeś mi, na kogo mam glosować”) bo dramatycznie ich kompromitujesz.
  Przecież twój Prezes uważa, ze jesteśmy najbardziej tolerancyjnym krajem/narodem na świecie. Antysemityzm, antyislamizm ? Nigdy w życiu, to nie my!

 21. Sceptyczny
  20 października o godz. 19:38

  To PO wprowadziła obowiązkowe badania, a nie ja. To PO się boi. Mam nadzieję, że ty się nie boisz, bo ja nie.

 22. To cię na pewno wkurzy: „Jarosław Kaczyński proponuje wprowadzenie unijnych książeczek zdrowia dla uchodźców”.

  http://fakty.interia.pl/raporty/raport-imigranci-z-afryki/informacje/news-komisja-europejska-proponuje-wprowadzenie-unijnych-ksiazecze,nId,1906843

 23. „Przy skrajnie niekorzystnym układzie PiS bierze ponad 40% i nie ma większości posłów, przy skrajnie optymistycznej PiS może dostać 38% i mieć większość konstytucyjną. Jeśli więc ktoś bardzo szuka atrakcji na najbliższe dni kampanii to powinien się skupić na tym fenomenie, który nigdy wcześniej nie miał miejsca. Rzadka to sytuacja, w której doskonały wynik zwycięzcy nie gwarantuje przejęcia władzy, natomiast zły wynik i to drugoligowej konkurencji pozwala na wprowadzenie zmian konstytucyjnych. Taki mamy stan „na dzień dzisiejszy”, jakby powiedział przedstawiciel PSL, a i minister z PO, by się nie powstydził. W niedzielę na 200% wygra PiS, jednak dużo ważniejsze jest kto przegra.”

 24. Komisja Europejska proponuje wprowadzenie unijnych książeczek zdrowia dla uchodźców.
  Unijne książeczki zdrowia dla uchodźców, jednolita lista kontroli lekarskich, które każdy przybysz będzie musiał przejść. To propozycje Komisji Europejskiej. KE tłumaczy, że jej propozycje leżą w interesie zarówno uchodźców, jak i unijnych obywateli.” NO I CO PANIE HARTMAN???

 25. Sanacja i PRL w jednym – to faktycznie najlepsze podsumowanie idei stojącej za PiS.

  Strach przed przyszłością, strach przed modernizacją, ucieczka w to, co znane, w przeszłość. Z głową w piasku i zadem nastawionym na wielkiego kopa od Historii.

 26. @Andrzej72
  dziekuje ksenofobiczny i niedouczony prostaku ze mi uswiadomiles na kogo warto jednak glosowac.

 27. http://www.gloswielkopolski.pl/artykul/469371,jastrowie-gruzlica-w-przedszkolu-zaplaci-gmina,id,t.html

  Nie wpuszczajmy więc uchodźców i jednocześnie wyrzućmy z kraju te cholerne dzieci.
  Ludzie, żeby w XXI wieku takie głupoty opowiadać

 28. Tytuł na jutro – głosuj na Adriana Zandberga.

 29. Nasze głosowanie niewiele znaczy.
  Parafianie zagłosują na PiSkopat. Takei-butei jest takim parafianinem (za słownikiem jęz. polskiego: … ciemniakiem).
  Wyrazy uznania dla Hartmana.

 30. Bidula
  21 października o godz. 8:20

  Tak, jestem pisowcem i dlatego myślę i czynię tak samo, jak parafianie i ciemniaki z Komisji Europejskiej.
  http://fakty.interia.pl/raporty/raport-imigranci-z-afryki/informacje/news-komisja-europejska-proponuje-wprowadzenie-unijnych-ksiazecze,nId,1906843

 31. Panie Profesorze, jest Pan znawcą w tej dziedzinie (etyka, moralność).

  Proszę więc powiedzieć, czemu jedni (np. Komisja Europejska) chcący wprowadzić obowiązkowe książeczki zdrowia dla uchodźców wykazują się roztropnością, a inni mówiący o tym samym (np. pisiaki) okazują się faszystami, rasistami?

  „Unijne książeczki zdrowia dla uchodźców, jednolita lista kontroli lekarskich, które każdy przybysz będzie musiał przejść.”

  „To – jak ustaliła korespondentka RMF FM w Brukseli – propozycje Komisji Europejskiej. ​KE tłumaczy, że jej propozycje leżą w interesie zarówno uchodźców, jak i unijnych obywateli.”

  „Będą to zróżnicowane testy dla mężczyzn, kobiet i dzieci, dotyczące chorób zakaźnych i niezakaźnych – powiedział dziennikarce RMF FM Enrico Brivio, rzecznik unijnego komisarza ds. zdrowia. Ponadto każdy kraj Unii będzie mógł zdecydować o dodatkowych badaniach, które powinni przejść przybysze.”

 32. Sanacja to raczej nie będzie. Wtedy – mimo Berezy Kartuskiej – istniała jednak legalna opozycja. PRL raczej też nie. Wtedy mógł się u nas szarogęsić Wielki Brat zza wschodniej granicy, ale jakiś zakonnik z Torunia – raczej nie. Spodziewam się raczej czegoś pomiędzy hitlerowskimi Niemcami a Republiką Słowacką pod rządami ks. Tiso.
  I tylko zastanawiam się, czy najbliższe święta Bożego Narodzenia spędzę jeszcze w domu, czy już w więzieniu albo inszym obozie koncentracyjnym dla nieprawomyślnych…

 33. Płynna rzeczywistość
  No i to najnowsze hasło PIS – „damy radę”!
  Jak z „Boba budowniczego”.
  Najpierw wejdą koparki, walce itp. i oczyszczą teren, a potem „zbudujemy nową Polskę” (była taka pieśń masowa z wczesnych lat 50. bodaj)
  Nie tracę nadziei, że będzie coraz więcej ludzi pokroju Zandberga (prawdziwa zmiana pokoleniowo-mentalnościowa, a nie „dobra zmiana”czyli PIS) i ci pogonią z lasu to cale PO-PIS-owe towarzystwo.

 34. Sanacja i PRL oraz późna endecja w jednym, ale najwięcej w tym sarmackiego antypaństwowego rokoszu. Dobrze zorganizowane lemingi poradzą sobie z tym moherowo-sarmackim pospolitym ruszeniem.

  PS. Czy Hartman popiera likwidację przywilejów mundurowych i górniczych? Nie słyszałem wcześniej, ale to cieszy.

 35. Szanowny Panie Redaktorze,
  nie wiadomo, kto jest bardziej
  zalosny:
  Pan
  czy panscy klakierzy?

 36. To jest straszne, ale właśnie udało się Panu zebrać do kupy mniej więcej wszystko to, co można przeczytać w tzw. „niepokornej prasie”, na różnych pro-PiS-owskich blogach, portalach, wątkach w serwisach społecznościowych itp.

 37. @Andrzeju72 – Masz rację. Jezus i Najświętsza Panienka był Polakami. Cała reszta to wroga propaganda.

 38. @takei-butei
  „Tak jestem pisowcem i dlatego myślę i czynię tak samo jak parafianie i ciemniaki …”
  I na tym trzeba było skończyć.
  Tak naprawdę nie uważam parafian za ciemniaków. Znaczenie słowa „parafianin” (w wielu słownikach) pokazuje stosunek kleru do laikatu.
  Pan (pani) dyskutuje z samym sobą a właściwie agituje.

  Rozumiem, że PiS-owcy są już … równiejsi, co np. pokazuje wczorajszy incydent przed gmachem TVP.
  Rozumiem ludzi którzy chcieliby

 39. @takei-butei
  „Tak jestem pisowcem i dlatego myślę i czynię tak samo jak parafianie i ciemniaki …”
  I na tym trzeba było skończyć.
  Tak naprawdę nie uważam parafian za ciemniaków. Znaczenie słowa „parafianin” (w wielu słownikach) pokazuje stosunek kleru do laikatu.
  Pan (pani) dyskutuje z samym sobą a właściwie agituje.
  Badania uchodźców pod każdym względem są dobrym pomysłem. Stygmatyzowanie jako rozsiewaczy chorób jest łajdactwem.

  Rozumiem, że PiS-owcy są już … równiejsi, co np. pokazuje wczorajszy incydent przed gmachem TVP.
  Rozumiem ludzi, którzy chcieliby należeć do „równiejszych” ale takich nie szanuję.

 40. Głosowałbym na pis, ale wydaje mi się, że jeszczxe więcej zarazy i gnid może rozsiewać ta partia Znacznie więcej niż mahometanie. Panie Szydło zachowuje się w debacie jak Pociąg Pancerny Jest to już drugi pociąg w pisie.

 41. „Ktuś” boi się tu Prawa a jeszcze bardziej Sprawiedliwości… 😉

 42. J.E. Baka
  Duch Święty (Espírito Santo) był zaś Portugalczykiem.
  https://en.wikipedia.org/wiki/Banco_Esp%C3%ADrito_Santo

 43. Jedyna różnica między PRL-em i rządami PiSu będzie taka, że kiedyś były pochody, a teraz będą procesje.

 44. Panie Profesorze Hartman, gratuluję pańskiego felietonu, który jest jedną z wielu cegieł i kamieni do budowy „kordonu sanitarno – politycznego muru” do zatrzymania narodowo – katolicko- postendeckiej partii Prawo i Sprawiedliwość w marszu po absolutną władzę w Sejmie, Senacie, Radzie Ministrów i centralnych urzędach, o których mowa w konstytucji z 1997 r. Nie oddajmy w parlamentarnych wyborach 25 października br. „wodzowi” PiS szans na obwołanie się po tych wyborach Naczelnikiem Państwa!

 45. Według mnie komentarz Andrzejka72 to nie tyle przytyk, co wyraz uznania. Polscy Żydzi to elita intelektualna, nic więc dziwnego, że wywołują frustrację ćwierćinteligentów.

 46. Ważą się losy świata wydumanego przy okrągłych stołach stolic świata zachodniego. Porządek ustanowiony po II wojnie światowej przetrwał 70 lat, ale w roku 2015 przechodzi na niezasłużoną emeryturę.
  Czy to jest początek nowego, azjatyckiego globalizmu, czy to jest koniec tego globalnego systemu politycznego? Publicyści zapowiadają koniec świata wspólnot plemiennych i religijnych, ale to właśnie azjatycka wspólnota religijna rozsadza ten porządek świata i ośmiesza bezradną Europę. Na tle tych globalnych wydarzeń polskie wybory parlamentarne są burzą w szklance wody. Dla opinii światowej są one sprawą marginalną, ale dla Polski i Polaków są wydarzeniem o największej randze. Zmiany są konieczne i z tym wyrokiem pogodziła się nawet koalicja rządowa. Jednak nikt z polityków nie przyznaje się, że tak naprawdę nie ma co zmieniać, ponieważ zależności ekonomiczne i polityczne Polski w tym globalnym świecie są tak wszechstronne, że margines zmian dotyczyć może tylko imponderabiliów. Zmiany naprawdę istotne mogą tylko nastąpić po rozwiązaniu UE, lub po jej opuszczeniu przez Polskę, ale żadna z poważnych partii politycznych nie zgłosiła tych zamiarów jako programu wyborczego. Ponieważ politycy polscy nie mogą nic poważnego zmienić, więc walczą personalnie między sobą o miejsca w polskim parlamencie. W czasie tego wyścigu politycy przedstawiają propozycje księżycowe. W ich wprowadzenie nie wierzą nawet sami ani przez chwilę, ale trzeba przecież wypełnić gadaniem czas antenowy w mediach głównego nurtu. Instytucje badające opinię publiczną zapowiadają dużą frekwencję wyborczą. Jeżeli to się potwierdzi, to wynik wyborów będzie naprawdę interesujący. Ostatnie referendum nie udało się prezydentowi Komorowskiemu, ale może jesienne wybory przywrócą zaufanie do mechanizmów demokracji. Wysokiej frekwencji obawiają się najpoważniejsi gracze polityczni. Jeżeli do urn wyborczych pofatygują się niezdecydowani, to wynik wyborów może zaskoczyć najbardziej leniwych cyników, starych wyjadaczy konfitur i kombatantów Solidarności, którzy dalej uważają, że posiedli wiedzę manipulowania wyborcami. Te ostatnie dni przed wyborami mają zawsze decydujący wpływ na wynik wyborów. Ujawnienie kolejnego skandalu o sile megatonowej bomby medialnej, może również zmienić sympatie wyborców niezdecydowanych.
  Ogromny wpływ na decyzje polskich wyborców ma gigantyczny exodus Azjatów do Unii Europejskiej. Okazało się, że granice UE są liniami istniejącymi tylko na mapie, a blok militarny zwany NATO, mający bronić integralności terytorialnej Europy przed najazdem zorganizowanych grup uchodźców ma własne problemy w różnych częściach świata. Politycy unijni odwrócili problem uchodźców i uznali ich za osoby oczekiwane bezpośrednio w stolicach europejskich. Ten gigantyczny problem polityczny i organizacyjny nie został jednak przyjęty z radością przez mieszkańców UE, którzy od urzędników brukselskich dostali propozycję „kwot” nie do odrzucenia. Zima tuż, tuż, a liczba uchodźców rośnie z dnia na dzień.
  Media „głównego nurtu” pozostające własnością kapitału unijnego usprawiedliwiając najazd uchodźców na Europę straciły resztki wiarygodności.
  W opinii polityków nie ma winnych tego globalnego skandalu.
  Jednak wszystkie te problemy z którymi walczymy codziennie i te wymyślone przez zdemoralizowanych polityków globalnych nie zwalniają ludzi mądrych z obowiązku uczestniczenia w wyborach parlamentarnych. Trzeba wybrać nową ekipę, a potem ją zwolnić z tego obowiązku, jeżeli ich arogancja i głupota okaże się sprytnie maskowaną chorobą ego i obsesją. Zmiana ekipy jest przecież naturalną formą praktykowaną w demokracji i nie ma co dramatyzować normalności.

 47. Panie Hartman czy jest pan w stanie wskazać jakikolwiek wyrok skazujący Jarosława Kaczyńskiego albo kogoś z jego ekipy. Podobno miał popełnić jakieś wielkie zbrodnie łamać prawo. No więc jak pan wyjaśni, że w okresie od 2007-2015 nikogo nie skazano.

  A jak tam PO pan Hartman nie wie ma pan słabą pamięć. No wiec przypomnijmy panu Hartmanowi.

  Za PO zamordowano działacza PIS Rosiaka w Łodzi sprawca Ryszard Cyba działacz PO.

  Pobito posła Solidarnej Polski Wiplera niewygodnego dla PO.

  Pobito dziennikarkę Gazety Polski Codziennej sprawca Stefan Niesiołowski PO

  Najazd prokuratury na Wprost gdy opublikowano taśmy prawdy.

  Panie Hartman i pan piszesz o jakiś wrogach demokracji?

  Jakos sobie panie Hartman nie przypominam, żeby Kaczyński próbował wysyłać policję na gazety uniemożliwiać dziennikarzom wykonywanie ich pracy.

  Panie Hartman Kaczyński podporządkował się wyrok sądu najwyższego nie próbował wywierać nacisków na organa sądu.

  Czy tak postępuje wróg demokracji dyktator.

  Nie tak postępował Jarosław Kaczyński i jego brat Lech Kaczyński którzy przestrzegali praworządnosci i demokracji.

  Partią która jest zagrożeniem dla demokracji odpowiedzialną za oligarchizację Polski chronienei przestępców i malwersantów jest PO. Tam jest wróg demokracji.

 48. Bidula
  21 października o godz. 18:56

  To nie ja pisałem o chorym uchodźcy, a Onet. Ja tylko zacytowałem Onet. Taki ze mnie pisowiec, jak z ciebie Rydzyk.

 49. @saurom
  Jakos sobie panie Hartman nie przypominam, żeby Kaczyński próbował wysyłać policję na gazety uniemożliwiać dziennikarzom wykonywanie ich pracy.
  A przypominasz sobie wielki policyjny pościg za Hubertem H. za to tylko, że coś tam po pijaku nagadał na ówczesnego prezydenta? Przypominasz sobie nalot prokuratury na faceta, który rozsyłał znajomym przez internet obrazkowy żarcik o kaczkach (tylko nie wyjeżdżaj mi tu z argumentem o antykomor.pl pl – owszem, to też było przegięcie ze strony władzy, ale chyba nie zaprzeczysz, że tu „dowcip” był bardziej makabryczny). A przypominasz sobie, jakiej wścieklizny dostał cały PiS, gdy jakaś tam trzeciorzędna niemiecka gazeta umieściła na ostatniej stronie artykuł o kartoflach? Nie przypominasz sobie? No to jak wkrótce po 25 października zaczną się – niestety – represje wobec przeciwników PiS, to może wtedy pamięć Ci się odświeży…

 50. Troll Saurom z opłacanego przez jakiś PiS -owski koncernu prasowego zapomniał o wymierzonej przez polski sąd karze 3 lat bezwzględnego więzienia Mariuszowi Kamińskiego, byłemu szefowi CBA. Wyrok ten nie jest, co prawda, prawomocny i trwa procedura odwołania sądowego. Nie przeszkodziło to „wodzowi” PiS umieścić tego skazańca na warszawskiej liście w wyborach do polskiego Sejmu.

 51. @Saurom
  Czy mógłbyś przestać bełkotać i kłamać?
  Jak to jest, że większość „Polaków – Patriotów” nie potrafi utworzyć zdania w języku polskim? Pomijając brak spójności i logiki, większość z nich nie jest w stanie opanować gramatyki i składni, że o ortografii i interpunkcji nie wspomnę…
  Co to np. znaczy: „Panie Hartman Kaczyński podporządkował się wyrok sądu najwyższego nie próbował wywierać nacisków na organa sądu.”?
  I napraqwdę skończ kłamać i manipulować:
  „Za PO zamordowano działacza PIS Rosiaka w Łodzi sprawca Ryszard Cyba działacz PO.” – kłamstwo, to był świr a nie żaden działacz.
  „Pobito posła Solidarnej Polski Wiplera niewygodnego dla PO.” – manipulacja, szedł w nocy nawalony jak autobus, a polska policja lubi od czasu do czasu kogoś zlać, więc się załapał, ale nie za działalność polityczną.
  „Pobito dziennikarkę Gazety Polski Codziennej sprawca Stefan Niesiołowski PO” – kłamstwo, nawet jej nie dotknął, na filmie dostępnym w necie dokładnie to widać, ruszył jej tylko kamerę.
  Pytam więc: Dlaczego kłamiesz? (czy to Jezus Ci każe? 🙂 Kiedy przestaniesz kłamać? Kiedy nauczysz się pisać po polsku?

 52. Tusk przeszedł do PiS-u! Coś podobnego. No, ale trochę udawał, jednak dłużej nie mógł…

  „Nie możemy dłużej udawać, że wielki napływ migrantów to coś, czego chcemy, i że prowadzimy przemyślaną politykę otwartych granic. Prawda jest inna: straciliśmy naszą zdolność do ochrony granic i w tym kontekście nasza otwartość nie jest naszym wyborem, ale dowodem słabości”.

  http://fakty.interia.pl/news-donald-tusk-zaapelowal-o-zakonczenie-haniebnego-sporu,nId,1908784#pst97672427

 53. Przeraża mnie Pan. Naprawdę. Debata polityczna jest możliwa tylko wtedy, gdy się przyjmuje, że przeciwnicy może nie mają racji, ale nie są z gruntu źli. Jeżeli przyjmie się, że przeciwnik jest zły, że jest wrogiem wolności, równości, że planuje zamordyzm – to kończy się debata, a zaczyna krucjata. Przeraża mnie Pana zacietrzewienie.

 54. szopen
  22 października o godz. 22:32

  Bez przesady. Pan Profesor ani razu niczego krytycznego nie napisał o Misiu ministrze z PO i prawej ręce pani premier Kopacz, Misiu czcicielu dyktatora Pinocheta, Misiu z ZChN i PiS a teraz w PO. To oznacza, że Pan Profesor nie jest zacietrzewiony i toleruje nawet czcicieli Pinocheta.

 55. Panie Profesorze,

  Czy Pana zdaniem jest sens komentować słowa Kaczyńskiego, który w RM podobno oznajmił, że w Polsce jedynym ratunkiem przed nihilizmem i jedynym zrozumiałym systemem etycznym jest nauczanie kościoła?
  Czy odbiera Pan te słowa jako konstatację faktu socjologicznego (na ile jest to dziś uprawnione?) czy bardziej jako manipulację polityczną?

 56. Żeby zrozumieć polską odmianę prawicowego potopu należy wsłuchać się w głos ambon, które upatrują w prawicowym zdziczeniu swoją szansę na wzrost, i tak, ogromnych wpływów w naszym kraju.
  Jest on wzmacniany falą azjatyckich niepokojów i afrykańskiego buntu, który wywołała globalizacja opakowana pięknymi równościowymi frazesami (patrz, Wędrujący Świat G. Kołodki).

  W wyniku niesłychanego rozwoju środków komunikacji (internet, telewizja) biedne afrykańskie i azjatyckie ludy ujrzały pychę
  i zdegenerowany przepych zachodniej cywilizacji ukazany w ślicznych kolorach na ekranach telewizorów, a nawet na smaftronach.

  Tak wielka i cyniczna rozpusta musiała skończyć się gniewem otępiałych z głodu azjatów i afrykańskich nomadów, który swoje ujście znajduje w użyciu wygiętego w półksiężyc noża przyłożonego do gardła białego człowieka.

  Myślę że do katastrofy Europy rękę także przyłada próbujący rozdawać karty o charakterze globalnym paranoiczny przywódca rosyjski.

 57. Le Ming
  22 października o godz. 19:06

  Zarzucasz mi kłamstwo wyjaśnij więc dlaczego pod hasłem Zabójstwo Marka Rosiaka jest napisane, że Cyba był członkiem PO. Podobno w 2004-2006 no ale pewnie w pośpiechu mu odebrano członkostwo gdy wykonał zadanie. Leming ma słabą pamięć wybiórczą czemu mnie to nie dziwi.

  Piszesz dalej, że Wipler szedł nawalony i po prostu padł ofiarą policji która ma zwyczaj bić nawolonych. Jakoś to dziwne wracałem kilkakrotnie po 10 piwach i jakoś policja mnie nie biła. No więc przypomnijmy jak było naprawdę Przemysław Wipler wychodzi z klubu po kilku głebszych widzi że policja legitymuje jakiegoś jego znajomego podchodzi i pyta się o co chodzi ci zaczynają go walić pałkami kopać dołącza do nich jakiś taksówkarz. Następnego dnia prokuratura informuje o wniesieniu pozwu przeciwko Wiplerowi o zakłócaniu pracy policji. Wipler zrzeka się immunitetu i mam zwrot akcji w Fakcie ujawniono zapis z monitoringu potwierdzający weraję Wiplera. No więc lemingu wyjaśnij jak to jest możliwe, że w cywilizowanym kraju zostaje pobity poseł. Dziwne nieprawdaż. Czyżby celowa akcja na zlecenie PO w celu pozbycia się niewygodnego posła opozycji spieprzona, gdyż był monitoring?

 58. lspi
  22 października o godz. 17:06

  Przedstaw dowód, że jestem opłacany przez kogoś jak nie masz to domagam się przeprosin.

  A może po prostu nie jesteś w stanie przyjąć do wiadomości, że Polacy zmienili zdanie nie jest w stanie dotrzeć to do twojej zalanej wódą głowy.

  Dopiero jak wyrok się uprawomocni to wtedy można mówić o skazanym no ale przecież leming tego nei przyjmie do wiadomości.

 59. Pan Wojtek
  22 października o godz. 16:58

  O jakich represjach pieprzysz człowieku. No chyba, że jesteś gangsterem albo malwersantem to wtedy masz powody do obaw.

  Czy jesteś w stanie udowodnić że Kaczyński czynił jakieś starania w sprawie Huberta H. po wydaniu przez sąd jakieś dalsze represje?

  Dziękuję za to, że przypomniałeś o antykomor. Wyjaśnij dlaczego Kaczyński nie ścigał takiego naprzykład Azraela albo Matkę Kurkę w końcu oni bardziej mu zaszkodzili.

  Skoro według ciebie Kaczyński był takim dyktatorem to wyjaśnij dlaczego dobrowolnie zrzekł się władzy w 2007 roku po wyborach które rzekomo jak to głosił Tusk miały być fałszowane.

  Dziwny ten dyktator nieprawdaż. A może prawda jest taka, że to Kaczyńscy w przeciwieństwie do PO przestrzegali praworządności i dobrych obyczajów.

 60. „JEDYNYM WYJSCIEM I OSTATNIA SZANSA NA OBRONE POLSKI I POLAKOW PRZED PRAWICOWO-KOSCIELNYM TOTALITARYZMEM I TEOKRACJA JEST GŁOSOWANIE W WYBORACH NA LEWICE.
  NIE GŁOSUJCIE NA PO, PSL I INNE PRZYSSAWKI PRAWICOWCOW PONIEWAZ TO WSZYSTKO PiS-bis.
  GŁOSUJAC NA NICH GŁOSUJECIE NA KOSCIOŁ I POPIERACIE PROKOSCIELNA WŁADZE.”
  /znalezione w Internecie/
  ps:
  Popieram tę opinię.

 61. lspi
  22 października o godz. 17:06
  „zapomniał o wymierzonej przez polski sąd karze 3 lat bezwzględnego więzienia Mariuszowi Kamińskiego, byłemu szefowi CBA.”

  No coz, Szanowny Panie,
  Witold Pilecki tez zostal skazany wyrokiem „polskiego” sadu.
  Dopuki nie oczysci sie polskiego zycia publicznego z pozostalosci po KPP, takie sytuacje
  beda sie, niestety powtarzyác.

 62. Saurom i Levar znowu odrobili lekcje, ale wolę się oddalić niż znaleźć się w ich towarzystwie, jeśli za chwile wróca.
  A pewnie tak uczynią, bo to strategia trolli – atak, atak, atak… odpuszczamy (wydech) i odpoczywamy (dużo wydechów).
  I apiat’ – atak, atak atak…

 63. Panie Hartman niech pan oraz redakcja Polityki i Wyborczej zgłoszą się do Kaczyńskiego po szampana w końcu to dzięki waszym atakom PIS zwyciężył. Ten wasz tekścik w Polityce dokładnie spełnił swoje zadanie przekonał Polaków, żeby zagłosowali właśnie na PIS.

  Panie Hartman ja na pana miejscu wraz z redakcją Polityki zacząłbym się zastanawiać nad tym dlaczego PO przegrał w czym popełniliście bład.

  Dlaczego Polacy nie posłuchali was dwukrotnie.

  No ale przecież pan panie Hartman i pańscy koledzy tego nie zrobicie zamknięcie się aroganci w swoim salunie wraz z łybiórczą Lisem oraz innymi będziecie głosili, że to jakiś spisek, że faszyzm idzie.

  Powiem panu jedno szkoda mi tylko Zjednoczonej Lewicy powinna być partia lewicowa w sejmie. Cóż ludzie jednak poparli PIS po to, żeby odsunąć wroga demokracji czyli PO.

  Panie Hartman niech pan się pozbędzie tego strachu i nienawiści do katolików i Polaków. I proponuję panu, żeby pan przeprosił Andrzeja Dudę chociaż wątpię czy będzie pan stać na tego rodzaju przeprosiny.

css.php