Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
Loose blues - Jana Hartmana zapiski nieodpowiedzialne Loose blues - Jana Hartmana zapiski nieodpowiedzialne Loose blues - Jana Hartmana zapiski nieodpowiedzialne

19.11.2015
czwartek

Towarzyszu Kaczyński!

19 listopada 2015, czwartek,

W imieniu całej patriotycznej inteligencji pracującej miast i wsi pragniemy dziś wyrazić ogromną i szczególną satysfakcję z powodu powrotu Twojego, Towarzyszu Jarosławie, do sterów nawy państwowej naszej patriotycznej ojczyzny.

Zechciejcie przyjąć, Towarzyszu, od nas wszystkich, na swoje ręce, kierowane do wszystkich przywódców partii i państwa najserdeczniejsze życzenia i wyrazy pełnego poparcia dla obranego kursu Wielkiej Dobrej Zmiany ku pomyślności ojczyzny i wszystkich ludzi pracy. To Wy, Towarzyszu Jarosławie, jesteście dzisiaj rękojmią i gwarancją niezachwianego marszu Polek i Polaków ku pełnej suwerenności narodowej i temu wszystkiemu, co kryje się za tak drogim nam wszystkim słowem „normalność”.

Jakże głęboko wryły się w nasze serca i umysły Wasze słowa „tolerancja tak – afirmacja nie!”, wyznaczające kierunek, a przede wszystkim wyznaczające granice temu wszystkiemu, co oddziela ludzi dobrej woli, pragnących wspólnie budować suwerenną Polskę, od elementu antypatriotycznego i szkodliwego, którego tolerować nam na naszej drodze nie wolno i który sam stawia się poza marginesem naszej biało-czerwonej wspólnoty. Prowadźcie nas drogą suwerennej demokracji ku przyszłości dumnej i szczęśliwej, w polskim narodowym domu, który przeznaczyła nam Opatrzność.

Ujmując dziś ster Polski, z tak znakomitymi pomocnikami, w osobach Pana Prezydenta i Pani Premier oraz całej Zjednoczonej Prawicy, wziąłeś na swoje barki wielką odpowiedzialność i wielkie wyzwania. Pragniemy Cię zapewnić, że stoimy murem za Tobą, tow. Jarosławie, gotowi na wiele trudu i wyrzeczeń na tej drodze, która nas czeka. Będziemy z zapałem realizować linię Partii, pracując na powierzonych nam odcinkach dla wspólnej pomyślności, w duchu patriotyzmu i zdrowego współzawodnictwa w tym wielkim dziele budowy Nowego Państwa, które tak energicznie i obiecująco właśnie rozpocząłeś.

Patrzy na Was, Towarzyszu, miliony oczu. Polskich oczu. Z nadzieją i ufnością śledzą te oczy Wasze kolejne kroki i decyzje. Będziemy Wam pomagać ze wszystkich sił, zwłaszcza tam, gdzie siły antypatriotyczne mają wciąż jeszcze mocne przyczółki – w prasie, szkolnictwie wyższym i w kulturze. Obiecujemy Cię nie zawieść i wierzymy, że i Ty nie zawiedziesz nas.

Naród, który tak wiele wycierpiał w minionym okresie błędów i wypaczeń, oczekuje poprawy swej sytuacji socjalno-bytowej, a nabrzmiałe problemy, pozostawione w spuściźnie epoki korupcji, imposybylizmu i niesuwerenności, nie mogą czekać zbyt długo na swoje rozwiązanie. Oczekujemy od aktywu partyjnego i kierownictwa zdwojonych wysiłków celem dalszego rozwoju w obszarze budownictwa, rolnictwa, rybołówstwa, przemysłu ciężkiego i lekkiego, a także leśnictwa oraz transportu. Lecz nie samym chlebem żyje uświadomione społeczeństwo. Potrzebuje ono oprócz materialnego zabezpieczenia warunków życia i rozwoju, również słusznych i budujących idei, jakie czerpać może w pierwszym rzędzie ze swych własnych tradycji narodowych i niewątpliwych osiągnięć.

Dlatego, Towarzyszu Prezesie, apelujemy do Was o szczególną troskę na polu edukacji i kultury, z którego wyrośnie rzucony dziś posiew idei Partii w nowych pokoleniach suwerennej Polski. Nie możecie pozwolić na to, by obcy i nieprzychylny naszym narodowym interesom oraz naszej tradycji element antypatriotyczny sączył jad w umysły naszej młodzieży i zasiewał zamęt oraz niepokój pośród mas pracujących. W jednolitości frontu naszego patriotycznego budownictwa, w tym czasie Wielkiej Dobrej Zmiany, który zapisze się w historii naszego narodu wielkimi zgłoskami Twojego imienia, nie ma miejsca dla szkodników i defetystów. Bo demokracja ma służyć narodowi, a nie jego wrogom!

Dlatego właśnie z taką radością i satysfakcją odnotowujemy Wasze zdecydowanie i determinację w uzdrawianiu polskiej suwerennej demokracji. Z podziwem patrzymy, jak przełamujesz imposybylizm okresu stagnacji i rozdzierasz kurtynę pseudopraworządności, osłaniającej nadużycia zbankrutowanych władz tzw. III RP. Jednym cięciem obróciłeś w niwecz knowania reżimu zmierzające do wyeliminowania ze służby największego tropiciela jego sprawek – tow. Kamińskiego. Nie dopuściłeś do swawolenia sejmowych grupek tzw. opozycji w Prezydium Sejmu i Komisji ds. Służb Specjalnych. Zdecydowanie, w oparciu o ducha konstytucji i wolę narodu, przywracasz narodowy charakter Trybunałowi Konstytucyjnemu. Obronę narodową powierzyłeś wielkiemu obrońcy naszej narodowej godności, tropicielowi sprawców Zbrodni Smoleńskiej, tow. Macierewiczowi. Sprawiedliwość znalazła się w pewnych rękach sprawdzonego tow. Ziobry.

Czekamy na dalsze zdecydowane kroki! Ludzie mediów czekają na powrót prawdy i racji interesu narodowego na fale eteru. Kadry oświatowe, udręczone propagandą nienormalności i nieustannym rugowaniem tradycji, czekają na powrót wolności i normalności w szkołach. Akademicy czekają na przywrócenie odebranej im wolności słowa i prawa do twórczego promowania naszych racji narodowych i naszego wkładu. Młodzież patriotyczna czeka na fachowych instruktorów strzelectwa i przewodników mogących zagospodarować jej wielki potencjał dla odnowy ojczyzny. Pamiętaj, że czas Wielkiej Dobrej Zmiany to czas wielkich nadziei, których partia i państwo zawieść nie mogą!

Towarzyszu Jarosławie! Jako mąż stanu i przywódca narodu możesz liczyć na naszą wytężoną pracę i pomoc w naszym wspólnym budownictwie. Wzajemnie i my liczymy na Ciebie, życząc Ci dzisiaj zdrowia i wytrwałości, gdyż Twoją mądrość i uczciwość znamy już od dawna. Niech w Twym wielkim dziele przyświeca Ci dzisiaj dewiza tow. Moczara: „Słuszną sprawę można zawsze załatwić”!

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 59

Dodaj komentarz »
 1. Lenin po reinkarnacji pojawił się w nowym wcieleniu. Gdy się rozejrzał stwierdził: towarzysze, to się psiakrew nie udało, zaczynamy od nowa!
  Niech żyje towarzysz Jarosław i towarzysz Dzierżyński, też w nowym wcieleniu!

 2. A miał Pan Profesor Hartman taki piękny Twój Ruch i tylu posłów w Sejmie… Teraz to sobie może pisać, pisać, pisać, pisać…

 3. Towarzyszu Hartmann. Ciągle nękało mnie silne przypuszczenie, że pan, Palikot, i Misio Kamiński pracujecie dla PiS-u jak krety w celu wyniesienia Kaczyńskiego do władzy.

  Wreszcie się się pan ujawnił, potwierdził i melduje wykonanie zadania. Wyszło całe szydło z Harmana.

  Nie lubię pana.

 4. Reklama
  Polityka_blog_komentarze_rec_mobile
  Polityka_blog_komentarze_rec_desktop
 5. @Snakeinweb
  Bo wychodzi na to, że jak wczoraj p. Kaczyński wręczał kobietom kwiaty, to całkiem sporo kasy na te kwiaty powinien wydać, by podziękować wszystkim, którzy pomogli 😀 , pomogli- nie wiedząc oczywiście, że pomagają.

 6. „Patriotyzm to przekonanie o tym, że jakiś kraj jest lepszy od innych dlatego, że ja się w nim urodziłem.”
  I to by było na tyle.

 7. Towarzyszu Hartman, należy się Wam nagroda za skuteczną pomoc w zwycięstwie Towarzysza Jarosława.
  Nigdy Wam tego nie zapomnimy 👿

 8. Niestety. Krucjaty antyklerykalne i antyreligijne Pana, Palikota i innych zrobiły swoje. Dzis mogę Pana zapytać: z czego Pan się smieje? Z samego siebie Pan się smieje…

 9. Rabi Hartmanie! To musi być fascynujące doświadczenie, ogłaszać wszem i wobec, że jest się idiotą.

 10. 3xTAK obywatele, bracia, towarzysze, ludu prawicowy miast i wsi TERAZ MY, pokarzemy jak krzewi się idee miłości bliźniego, sprawiedliwości społecznej ponad sądami oraz równości wobec podległości, dał nam przykład Lenin, Moczar i Stalin jak skutecznie zwyciężać mamy, a my w odróżnieniu od innych w imię Jezusa Chrystusa Króla Polski i Maryi Zawsze Dziewicy monopol na prawdę i sprawiedliwość mamy…

 11. Dlaczego towarzyszu, proszę Pana? Co ma wspólnego? Towarzysz to było wyróżnienie, dla jak się okazuje przyzwoitych ludzi. A nie dla nędznych szubrawców z Żoliborza

 12. Kapitalny list do genseka starej daty, utrzymany w duchu minionej epoki i nawiązujacy do niewysychajacych źródeł mentalności Polski Ludowej.

  Nowy cykl „władzy” w PRL bis się rozpoczął.
  PiS = BiN = Bezprawie i Niesprawiedliwosć

  Czas na wiernopoddańcze deklaracje i mobilizujace hasła:
  „Codzienna, wytrwała praca wyrazem pełnego poparcia polityki partii i rządu” (1 lipca 1976).
  „Robotnicy i robotnice, inżynierowie i technicy – przekraczajcie normy, oszczędzajcie surowce, obniżajcie koszty własne, walczcie o wysoką jakość produkcji, rozwijajcie socjalistyczne współzawodnictwo pracy!” (1952)
  „Strzeżmy i pomnażajmy własność społeczną, niewzruszoną podstawę rozwoju państwa, źródło bogactwa i siły Ojczyzny! Chrońmy mienie narodowe przed marnotrawcami i złodziejami!” (1952)
  „Pracownicy kultury – literaci, artyści, architekci, filmowcy! Masy ludowe oczekują waszych dzieł, godnych wielkich socjalistycznych przemian w życiu narodu i najpiękniejszych postępowych tradycji naszej kultury narodowej!” (1952)

  „Niech żyje towarzysz Bierut – wierny uczeń Lenina i Stalina, wielki budowniczy i kierownik zjednoczonej, niepodległej Polski Ludowej!” (1952)

  Wszysto już było i wszystko przemija.

  Przyjdzie też czas palenia partyjnych komitetów i czas „ścieżek zdrowia” – każdy cykl ma swoje niezmiennicze prawa, tylko formy mogą pojawiać się nowe.

  I tak od ściany do ściany.

 13. Tow . Kaczynski ,niech Pan podaza jasna droga mysli politycznej ,wytyczonej przez Wielkiego Poprzednika ,panskiego brata , Prezydenta Kaczynskiego .To On, jako pierwszy,pokazal kierunek ,ktory teraz nazywamy Wielka Dobra Zmiana!!!To On wskazal wewnetrznego wroga ,ktory spychal Prawdziwych Polakow w czelusc chaosu i osuwanie sie Polski w przepasc liberalizmu .W tym zboznym dziele niech wspomagaja Pana Najdzielniejsi Towarzysze,Kaminski Mariusz , Macierewicz Antoni ,Brudzinski Joachim Ziobro Zbigniew, cala prasa niepokorna i inni niezlomni !!!Tego Wam zycze Tow. Kaczynski !!!Alleluja i do przodu!!!

 14. Zarówno towarzysz Kaczyński, jak i towarzysz Hartman chcą nas przekonać do swojej prawdy, której nie wiadomo gdzie szukać. Wiadomo, że prawda rodzi się na parszywym drzewie, nawet jak się pojawi to ludzie zamiast ją
  hołubić to walczą z nią jak wściekłe wilki.
  W obydwu przemówieniach tej prawdy nie widać: u tow. Hartmana jest drwina, a u tow. Kaczyńskiego sprzeczności.
  Tow. Hartmana zostawmy na boku, później się nim zajmiemy.
  Tow. Kaczyński jest teoretykiem prawa, z zacięciem filozoficznym; widzi prawdę, na horyzoncie, ma ją w ręku, tylko ma problemy z tym jak przejść
  z ciemności do jasności, moim zdaniem z myśleniem ma problemy.
  Na dwie sprzeczności u Kaczyńskiego zwrócę uwagę.
  Pierwsza, może dotyczyć demografii, zna prawdę o demografii, wie co trzeba zrobić, jego prawda, czyli 500 złotych na dziecko , nie podlega dyskusji, myślenie jest zbędne. Straszliwie się myli pan Jarek, on nie jest w prawdzie tylko w głupocie, nawet jeszcze nie rozpoczął procesu myślenia o zdrowej demografii….
  Druga sprzeczność: media będą idealne, nieskazitelne, jak Mariusz Kamiński, jak dziennikarze będą korzystać z prawdziwego słowa…
  nie widzę tutaj myślenia.

  Lud, tak między sobą mówi, że nie należy dopuszczać księdza do edukowania dzieci. Parafrazując, tę oczywistą oczywistość, można powiedzieć, że starego kawalera nie wolno dopuszczać do polityki, rządzenia …

 15. Do deklaracji należy dodać jeszcze małą oprawę muzyczną
  https://www.youtube.com/watch?v=DHksA4sVoqQ

 16. a ja lubię obywatelu snakeinweb prof. hartmana

 17. ..prezes J.Kaczynski i jego partia PIS przypomina jak zywo PZPR !!

 18. Wkurzyłem się (łagodnie).
  Lekkością ,bezmyślną,użycia przez ,jednak psora,języka,zafałszowanego,z Notatnika Agitatora AD 1952. Zafałszowanego ,bowiem oryginał przemawiał do świeżo wydobytych z analfabetyzmu,pokracznych i bezgranicznie ubogich.Wskazywał im kierunki i nadzieję.
  Proporcjonalnie do nadziei oczekujących.
  To jest świństwo teraz.
  Zastosowane do spasionych kotów,pozbawionych jakichkolwiek uczuc i oczekujących prawa i sprawiedliwości w ubogacaniu .
  Świństwo polegające na bezczeszczeniu pokolenia dziadów i ojców ,którzy się w grobach przewracają patrząc na JH

 19. Można już pisać biografię Prezesa pt. „Droga do władzy czyli jak zostałem Naczelnikiem Państwa”. Tak na marginesie to czy Prezes i Jego śmiertelnie poważne otoczenie (z naciskiem na śmiertelnie) potrafi „charatnąć w gałę”?

 20. Hartman, jesteście żałośni.
  Zero lekkości, zero dowcipu.
  Była taka bajka, uczyłem na niej lata temu syna czytać.
  Miała tytuł „Nieumiałek”.
  To było o was, Hartman.

 21. Dziękujemy ci I sekretarzu Żydo-Komuny. Jak się nazywała twoja partia?

  Jarosław

 22. Ten List powinien się rozpoczynać słowami:
  „Ekscelencjo, wielce szanowny, czcigodny, wielebny hierarcho, ojcze i towarzyszu Jarosławie !”
  A kończyć :
  „tak ci dopomóż bóg ojciec, jego syn i matka boska częstochowska z Wałęsą w klapie
  Amen.”

  ps:
  Polski naród jest przyzwyczajony do życia pod ciężkim buciorem totalitarnej władzy, od 1989 roku – watykańskiej.
  To naród straceńców odporny na cywilizacyjne przemiany.

 23. Szacun. Aż tyle treści w formie nowomowy nie jest łatwo pomieścić 🙂 Piękne.

 24. Wiesław! Tfu….!
  Jarosław! Jarosław!

 25. Oj, komuś nie podoba się Polska dla Polaków…

 26. Ale moi przyjaciele uczący w liceum są zadowoleni, że wrócą 4-letnie licea. Pan Profesor Hartman chyba też. No, poza tym, obiecali podwyżkę profesurze, więc na pewno Pan Profesor Hartman uniesie się honorem i podwyżki nie przyjmie…

  Przypomina mi się, że lewica totalnie krytykowała reformę prof. Handkego, który to minister skrócił edukację licealną do 3-ech lat. Teraz lewica niezadowolona, że pisiaki zrobią tak, jak chcieli? Hm…

 27. Polska dla Polakow
  Ziemia dla ziemniakow

 28. takei-butei już się cieszy, bo mu obiecali. Mało tego, już te obiecane pieniądze dobrze zaiwestował. Prawdziwy, wzorcowy wyborca PIS. Powinien jeszcze tylko spłodzić sześcioro dzieciaków (obiecali po 5 stówek za każde, obiecali) i może już nie iść do pracy tylko tylko zajmować się swoim hobby – pisaniem komentarzy.

 29. Może podobne sposoby sprawowania władzy poprawi stosunki Polsko- Rosyjskie.

 30. Towarzyszu Hartman!Zacznijcie sobie wreszcie leczyć głowę!

 31. xxl1959
  19 listopada o godz. 19:55

  Łudzisz się, ja wielbiciel Misia z PO.

  Dobrze, że ty nie masz hobby i nie piszesz komentarzy.

  A poza tym: żyję na Zielonej Wyspie i nic mi do szczęścia nie trzeba.

 32. „Koniec szczujni. Rozpacz bijąca z komentarzy publicystów sympatyzujących z byłą władzą jest nad wyraz widoczna. Załamują ręce, że nadszedł czas rozliczeń, że media staną się narodowe… miesięcy stanie się niszą. Krzyki, że Jarosław Kaczyński chce zawłaszczyć media publiczne, są bezsilnym wrzaskiem. Polacy chcą, aby media zostały odzyskane, ale nie dla konkretnej partii, lecz dla narodu. Media na nowo staną się publiczne, służąc całemu społeczeństwu, a nie wybranej garstce pluszaków kolejnych polityków. A ci, którzy się z tym nie zgadzają, zawsze mogą założyć sobie własną, prywatną telewizję.”

 33. Już wiem kto pisał słynną mowę dziękczynną panu Dudzie.

 34. Piekne i wymowne. Tylko czy tekst profesora jest zrozumialy dla mlodziezy nie pamietajacej rzadow jedynej slusznej idei? Bo, moim zdaniem, to jest dramat, mlodzi ludzie moga nie rozumiec co sie swieci.

 35. Baćko Kaczyński – petite Mussolini.

 36. Bron na Boze przed dyktatura lewakow.
  Gdyby ludzie pokroju Hartmana doszli do wladzy dopiero by nam dali w dupe.

  Gdyby Pan Jan urodzil sie kilkadziesiat lat wczesniej pisalby by panegiriki na czesc Stalina – ojca lewicy.

 37. Panie profesorze wydaje mi sie ze po 13- tym duzo sie w swiecie zmienilo i multi kulti absolutnie nie zdawalo i nigdy nie zda egzaminu. Jest wojna i nie ma to tamto.
  Jeszcze mi brzmia w uszach slowa Makreli- nasza polityka emigracyjna z Turkami od 50 lat nie zdala egzaminu – co sie stalo dzisiaj z Makrela ? ze milion ludzi spaceruje po Europie bez kontroli , paszportow i szczepien ? I nastepny milion nadchodzi ? Sumujac islamisci nie asymiluja sie nigdy , nigdy . Chyba trzeba odeslac duza czesc humanistow od tzw. poprawnosci politycznej do zwyklych praktycznych prac. Od Paryza swiat sie naprawde zmienil.Ps. Slabo rozwinieci umyslowo kanadyjczycy zaczeli tluc po pociagach muslimow od wczoraj , to chyba ? koniec swiata.

 38. Wszystko spoko. Daleki jestem od lubienia kaczki, zebra, maciory i reszty ferajny. Ale lewica reprezentowana przez Pana coraz bardziej wyglada na besserwisserow, ponadto stado placzek i ogolnie halasliwego drobiu. Spieprzyliscie totalnie swoj status i jest o to czastkowo chodzi to ekstra, czas na ekspiacje i przeprosiny. Moze byc i przez 4 lata, do wyborow.

  Malo mi sie to podoba, nawiasem mowiac. Ale dostaliscie w dupe w pelni zasluzenie.

 39. do takei-butei
  Nic nie zrozumiałeś „drogi ty mój” takei-butei. Obiecanki macanki Pani Premier to owcza skóra pod którą siedzi okrutny wilk, który zabiera dzieci nocą. Ja drogi zapieczony wyznawco religii PIS z dwojga złego wolę burdel niż koncentracyjny obóz. Nie na darmo nasi dziadowie nasze przywary spięli przysłowiem, że „mądry Polak po szkodzie”. To my sami pozwalamy odbierać sobie wolność i swobodę dostając w zamian przelaną krew i klękanie pod świętym obrazem.

 40. Proponuje drugiemu towarzyszowi Dudzie,vel bigotowi w prezencie podrzucic klecznik,bo kolanka sobie nadwyrezy od tego kleczenia po wszystkich kosciolach.Dorzucic jeszcze kropidlo,aby jego obietnice cialem sie staly,nie zapominajac o mydle-przyda sie do mydlenia wszystkim oczu-w tym jest mistrzem………………. 😮

 41. Szanowny panie Hartmann,
  Pan i panscy redakcyjni kumple z „POLITYKI” jeszcze nie dawno mogliscie
  temu i owwemu wydawac sie grozni.
  Dis jestescie juz tylko smieszni.
  Garstka skretynialych bolszewickich zgredow nie potrafiacych pojac swoimi
  ptasimi mozdzkami, ze ich czas ostatecznie przemina.
  Nadajecie sie juz co najwyzej do tego, aby wziac was na lancuch i oprowadzac po prowincjonalnych jarmarkach jako dziwowisko dla gawiedzi.

 42. Szkoda, że nie jest to tylko żart. Sprzedaliśmy Polskę za 500 zł.

 43. a gdzie moj poscik ???????????? czyzby i TUTAJ !!!!!!!!!!!!! U PSORA zaczynala sie cenzurka ?????????????????????? wew !!!!!!!!!!!!!!!!!

 44. W Europie jest wojna wasza poprawnosc polityczna nie zdala egzaminu macie na sobie krew zwyklych paryzan .Czas aby te hufce „poprawnych politycznie ” ktore zatruwaly od 25 lat europe poszly do innych pozytecznych prac , fizycznych ! Muzulmanie NIGDY sie nie asymiluja przegraliscie . Merkel 4 lata temu mowila nasza polityka emigracyjna z Turkami nie zdala egzaminu co stalo sie tej kobiecie ze pozwolila aby milion muzulmanow bezprawnie wloczyl sie po Europie bez paszportow , szczepien , kontroli ? . Co zrobiliscie Europie ? Nawet w Kanadzie zaczynaja tluc muzulmanow ! Wy „humanisci” „poprawni politycznie ” idzcie w …. Jesli cenzurujeci zostawiajcie puste posty ocalcie resztke honoru !

 45. Rozpaczliwy, bo nietrafnie satyryczny jest tekst Profesora.
  Owszem, trafia w sedno, w istotę antydemokratycznego przewrotu i zamachu stanu na Rzeczypospolitą, jaki przyniosły wybory.
  Zaiste, jaskrawo celnie ilustruje formą i językiem wpisu, zaprzeszłą mentalność i cynizm arywistów u władzy.
  Tyle, że niewielu obywateli zrozumie, co i o czym pisze Profesor.
  Ci, którzy wybierali to, co się stało, a pamiętają „notatniki agitatora” czy „Trybunę Ludu” albo „Rzeczywistość” czy Siwaka Albina (ha!), mówiących dziś, jak żywi, tekstem Profesora, wstyd dawno wyparli, haniebny obciach chętnie łykają za „pńcet złotych” i posadę w gminie czy …radzie nadzorczej.
  Większość z tych wyborców jednak wybrała po prostu to, co im na mszy, katechezie czy na trybunie stadionów wmawiano przez 25 lat wolnej Polski, nie mając świadomości Prezesa, że nic tak nie ożywia farsy, jak historyczny kostium. Dla nich to ponowna nowoczesność …spod znaku Jakuba Szeli.
  Reszta, co nie wybierała nam takiego losu, jak widać nie tylko po tekście Profesora, z otępiennego oszołomienia wyrwać się poniewczasie próbuje, za pomocą żałosnego (bo jakże poniewczesnego) miauczenia lub histerycznych chichotów.
  Tymczasem nadeszła noc, noc listopadowa, pod której osłoną Polskę i demokrację w najlepsze, mimo tych żałości „pożytecznych idiotów”, kradną.
  Po prawie i po sprawiedliwości, byle na swoje.
  „Ynteligentom” i jajogłowym pozostanie, jak we wpisie, wyć do księżyca, dopóki jeszcze świeci.

  PS
  Ach, Panie Profesorze, (na motywach Tuwima) jaki to będzie, jaki to będzie, jaki to będzie Ruch, w który tyle Pan włożył inwencji politycznej i estradowej?
  Czuje Pan swój udział w ośmieszeniu cywilizacji nad Wisłą?
  Jeśli nie, to pora Twojemu Ruchowi (na Pana spracowane ręce) złożyć gratulacje, za roztrwonienie i ośmieszenie polityki obywatelskiej, ze skutkiem jw.
  Polityka inteligencka, jako farsa, sprawdza się w tylko kabarecie; lud prześmiewcom wybiera co najwyżej czapkę błazna.
  A komu za wesoło, to we Wrocławiu już nawet palą, tych co trzeba. Pan coś o tem napisze, zanim i Pana i mnie do jakiejś stodoły zagonią.
  Może być grepsem Moczara, dla większego ubawu.

 46. Idźmy dalej:
  ‚PiS tak, opozycja nie!’
  ‚Kto jest Najpierwszym Patriotą Polakiem Wszechczasów i dlaczego Jarosław?’
  ‚Jak przeprowadzić Nocną Rewolucję Listopadową, poradnik pioniera’
  ‚Literaci do liter’ itp.

 47. Towarzyszu Kaczyński? Hm, coś w tym jest, może on naprawdę towarzysz, albo I sekretarz? Czyżby tak się maskował?

 48. Ludzie przestańcie znęcać się nad panem profesorem Hartmanem,
  to nie Jego wina , że jest tak jak jest.
  Profesor jest filozofem, profesorem zwyczajnym, to nie Jego wina, ze, filozofia stoi na niskim poziomie, wielu rzeczy nie wie. Męczy się z życiem jak my wszyscy.
  Moim zdaniem filozofia ma największy problem z pojęciem : myślenie.
  Nie wie co to jest myślenie, skąd się bierze.
  Nie da się ukryć, że myślenie jest potrzebne ludziom, którzy podejmują trudne decyzje, szczególnie te polityczne,są nie do przejścia, dla praktycznie wszystkich myślicieli politycznych. Myślący polityk pojawia się niezwykle rzadko.
  Filozofia o myśleniu wie , to samo, co my wszyscy, że myślenie ma przyszłość, albo „myślę więc jestem” a potem jest wielka pustka.

  Nie dziwota więc, że geniusz intelektu, tow. Jarosław Kaczyński, nie posiada umiejętności myślenia. Gdyby umiał myśleć, to podejmowałby jedynie słuszne decyzje, które robiłyby z Polski raj na ziemi.

 49. W kwestii Prezesa Kaczyńskiego
  To prawdziwy mąż stanu… wolnego

 50. Do tych wszystkich którzy jak różaniec klepią o nie asymilowaniu się muzułmanów.Widocznie nie interesujące się piłka nożna.Najwiecej ich gra we Francji ,Niemczech,Wielkiej Brytanii. Tylko Syria podobna wielkościowe do Polski dostarczyła do naszej cywilizacji takich ludzi jak Steve Jobs,Paul Anka, gubernator Indiany ,prezydent Argentyny .Spikerzy telewizji szereg dobrych aktorów w Hollywood nie mowię o lekarzach profesorach itd. Gdyby tylko niewielki procent tego stanowili Polacy nie musieli byśmy być codziennie szprycowanie Lewandowskim .

 51. xxl1959
  20 listopada o godz. 11:28

  Wszystko pojąłeś, drogi ty mój XXLi959. Ja też wolę burdel, czczę Misia z PO, dzieci zaś spłodzę 666 (a nie 6, czego mi życzysz) i wylęguję się na Zielonej Wyspie, jaką osobiście dla mnie zbudował Tusk. A, nie zapomnij dodać, że nie tylko wyznaję religię z PiS, ale i leżę plackiem przed Rydzykiem. Do Rydzyka kolęduję bowiem jak Tusk do Dziwisza.

 52. xxl1959
  20 listopada o godz. 11:28

  Nie liczę na to, że zrozumiesz, ale ci odpowiem wprost: zamordyzm nie bierze się znikąd. Jest skutkiem burdelu. Gdyby najpierw nie było burdelu, potem nie byłoby zamordyzmu.

  Wolność jest potrzebna niewielu, kiełbasa wszystkim. Komuna była dyktaturą, a jednak popierało ją 90 %, dopiero gdy zdrożała kiełbasa, przestało im się podobać, dopiero wtedy zobaczyli, że są trzymani za pysk.

  Większość wybrała zamordyzm, bo burdel jej na nic. Liczą, że zamordyzm rozprawi się z burdelowcami, choć tyle z tego będą mieć: igrzyska.

  Co do mnie: przeżyłem komunę, przeżyłem stan wojenny, przeżyłem AWS, SLD, UW, TR, PO, to i PiS przeżyję. Bo jestem sobą i wszystkie te pisowskie czy peowskie g… mam w d…

 53. Tekst zabawnie napisany – podziwiam. Jednak stronniczy. Rozumiem, iż bezczynność (nieróbstwo) państwa kojarzy się z Platformą Obywatelską a działania na rzecz dobra wspólnego z PRL-em?

 54. Niech żyje nam towarzysz Maliniak, co „usta słodsze ma od malin”, towarzyszka Szydło słodka jak powidło oraz towarzysz Prezes, premier i Naczelnik w jednej osobie ku szczęściu Polactwa i życia osłodzie.

 55. Demokracja = rządy ludu.
  Wszystkie znaki na niebie i ziemi, pokazują, że lud stoi murem za kaczystami.
  Jak wspomniał Gekko, inteligenci powinni się cieszyć, że nie zaganiają ich jeszcze do kopalń, czy wykopków.
  Dla ludu bożego, ” inteligent się znalazł” to najgorsza obelga.
  Zresztą ” prawdziwych inteligentów” już dawno zastąpili „prawdziwi Polacy” z inteligencją oscylującą co najwyżej w okolicach 1/4.
  To wali po oczach wszędzie.
  Dalej ustępujmy głupocie, a nastanie nowa era inteligentów w okolicach 1/8.

 56. Ozzy
  Australia dla Aborygenów a Księżyc dla księży.

 57. Panie profesorze, to może uspokoi Pan swojego przyjaciela p. Palikota: http://www.fakt.pl/politycy/palikot-i-jego-antysemicki-wpis-na-twitterze,artykuly,592206.html

  Wychodzi na to, że p. Palikot znowu szuka dla siebie roli do odegrania, już tyle masek założył, no jak pisał Gombrowicz: „nie ma ucieczki przed gębę jak w inną gębę”- czego ten pan jest realnym przykładem.

 58. Zupełnie jak mowy lokalnych kacyków do Edwarda Gierka w kampanii walki z warchołami po czerwcu 1976. Jeszcze trzeba było wspomnieć o tym, że nie wszyscy, niestety, popierają światłą myśl o odważne czynu Towarzysza Prezesa i że my, obywatele PRL (bo to już nie jest IV RP, lecz PRL II) tym niezadowolonym dajemy zdecydowany odpór.

 59. „Ludzie przestańcie znęcać się nad panem profesorem Hartmanem, to nie Jego wina , że jest tak jak jest.”

  Racja, to nie wina.
  Gorzej, to odpowiedzialność.

  Jakże mądry intelektualnie i prawy po lewemu człowiek, profesor, filozof, zamienił ethos na ludyczny udział w kpinie z polityki i demokracji, biorąc udział w Ruchach pseudofrykcyjnych i samoposuwistych.
  Nie mówiąc o występach w rekonstrukcji rzezi ateistów, w roli rzezanego.
  To nie mogło się obejść bez echa.
  Lud kupił widok profesora w farsie i sosie własnym egotyzmu, nic więcej, niż jako niesmaczne przyzwolenie na ośmieszanie autorytetu rozumu, przyzwoitości czy etyki.
  Lud postanowił więc „profesorom” urządzić własną farsę.
  Najpierw na Wiejskiej, wkrótce zapewne w wiejskiej (stodole) czyli na rynku we Wrocławiu.
  Nie igra się w polityce z ludem, choć może to się filozofom o wolnej Polsce nie śniło.

  Pozdrowienia dla Wacława1. mag i sugardaddy’ego. Zacne fellows. 😉

css.php