Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
Loose blues - Jana Hartmana zapiski nieodpowiedzialne Loose blues - Jana Hartmana zapiski nieodpowiedzialne Loose blues - Jana Hartmana zapiski nieodpowiedzialne

21.12.2015
poniedziałek

Czy Kaczyński z Rydzykiem załatwią Owsiaka?

21 grudnia 2015, poniedziałek,

Przedstawiciel partii rządzącej, poseł Stanisław Pięta, napisał: „Jeśli funkcjonariusz publiczny zaangażuje się w hecę WOŚP, niech nazajutrz składa raport o zwolnienie ze służby”.

Skoro słowa takie padają z ust przedstawiciela władzy, należy je potraktować poważnie. A poważnie potraktowane stanowią tzw. groźbę bezprawną. Nie wiem, czy poseł Pięta wie, że ingerowanie w życie prywatne funkcjonariuszy publicznych jest znamienną cechą ustroju totalitarnego. Wątpię. Zapewne taka po prostu jest jego mentalność i wiele myślenia w tym nie ma.

Ja jednak odczytuję te słowa w kontekście kwestii formalnego udziału policji, wojska i straży pożarnej w najbliższym finale WOŚP. Czy Pięta sugeruje, że służby te nie będą tym razem wspierać wielkiej akcji charytatywnej? Wskazywałyby na to wcześniejsze doniesienia o rozesłaniu do jednostek WP instrukcji „w sprawie współpracy z organizacjami pozarządowymi i udziału w imprezach pozawojskowych”, odczytywanej jako zakamuflowane ostrzeżenie przed angażowaniem się wojska w WOŚP. Pojawianie się takich sygnałów oznacza, że trwa próba sił wrogów WOŚP, czyli Kościoła i PiS, z Jerzym Owsiakiem, który zresztą z pewnością na upolitycznienie swojej akcji ani żadne wojny z władzą nie ma ochoty.

Ochota ochotą, WOŚP, od kiedy stała się celem kampanii oszczerstw i zniewag ze strony środowisk narodowo-katolickich, jest instytucją polityczną. Czym Owsiak kole w oczy „prawdziwych Polaków” i Kościół? Otóż WOŚP, wcale tego sobie nie zamierzając, odebrała Kościołowi jego domniemany monopol na działalność charytatywną i narodową mobilizację wokół wartości. Nie chodzi więc o banalną konkurencję dla Caritasu czy dochody z tacy tej jednej styczniowej niedzieli. Chodzi o to, że dzięki Owsiakowi Polacy mają jedno wspólne święto, którego nie kontroluje Kościół i które ma charakter całkowicie świecki. Właśnie to, że etyczność publiczna, celebrowana wspólnotowo, może nie mieć religijnej oprawy, stanowi ów dramatyczny wyłom, który tak poraża Kościół. Jakże śmiał ten Owsiak robić coś na skalę narodową, nie prosząc Kościoła o patronat!

Nieustępliwym, obsesyjnym wrogiem Owsiaka jest Tadeusz Rydzyk. Trudno przypuszczać, aby w pakiecie żądań, które postawił wobec swojego wspólnika w zamian za poparcie wyborze, Rydzyk nie poruszył sprawy WOŚP. Oczywiście nie można wykluczyć, że tak nie było, ale jest to bardzo mało prawdopodobne, zwłaszcza w kontekście zachowania Pięty i wspomnianej wyżej „instrukcji”.

Trzeba wobec tego postawić pytanie: czy Jarosław Kaczyński chce iść na konfrontację z Owsiakiem i czy ma w tej konfrontacji szanse? Odpowiedź na pierwsze pytanie jest, w moim przekonaniu, negatywna. Owsiak prawdopodobnie osobiście nic a nic nie obchodzi Kaczyńskiego, a wojna z WOŚP nie przyniosłaby mu żadnych korzyści. Odpowiedź na drugie pytanie brzmi po prostu „nie”. Nie, Kaczyński nie ma żadnych szans z Owsiakiem. Dla Owsiaka Kaczyński jest za krótki. Za krótki jest nawet Rydzyk. Popularność Owsiaka dalece przewyższa popularność obu przywódców Polski kościelno-pisowskiej. Kopanie się z Owsiakiem byłoby jak kopanie się z koniem.

Dlatego twierdzę, że Kaczyński nie pójdzie na konfrontację z Owsiakiem. Za chwilę usłyszymy pewnie od Beaty Szydło, że wszystko będzie cacy: wszystkie służby będą pomagać, tak samo jak pomagają na imprezach kościelnych, a o żadnych represjach wobec funkcjonariuszy publicznych nie ma mowy. A Rydzyk będzie musiał przełknąć kolejną gorzką pigułę. Przyjdzie czas, że się zemści. Ale na razie może Kaczyńskiemu… no.

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 49

Dodaj komentarz »
 1. To jest wojna polsko -kaczynska!!!

 2. Owsiaka z jego nachalną żebraniną wręcz nie cierpię.

 3. Bardzo sie boje, ze, w imie kompromisu , uratowania polskiego wizerunku ,polscy politycy(ci przyzwoici) pojda na kompromis z Kaczynskim .Z terrorystami sie nie negocjuje!!!Niech lamia prawo ,konstytucje.Przyjdzie czas , ze prawo ich rozliczy, historia z pewnoscia.

 4. Reklama
  Polityka_blog_komentarze_rec_mobile
  Polityka_blog_komentarze_rec_desktop
 5. L,
  Owsiaka to tyle obchodzi, ile ciebie to, że ja cię nie cierpię. Chłopku roztropku.
  A pewnie nawet mniej, bo ty nie możesz przeboleć, że nie jesteś gwiazdą internetów.

 6. „Jerzy Owsiak syn pułkownika milicji obywatelskiej i wszystko jasne. Lizus Platformy Obywatelskiej (taka tam ona obywatelska jak swego czasu milicja). Mieszkam w bloku, płacę ZUS, a mój OFE jest ch…owy” – krzyczał prezes Złotego Melona Jerzy Owsiak. Nowy święty ateistów z oddaniem godnym lepszej sprawy szukał na czworaka „słoika z pieniędzmi”, a wszystko to tylko dlatego, że usłyszał na konferencji prasowej pytanie o rozliczenia finansowe jego WOŚP. „Blok”, o którym Owsiak krzyczał, to apartamentowiec, mieszkanie zaś warte jest ok. 1 mln zł. Owsiak uważa, że Polska choruje. Może i tak, pytanie tylko na co? Może na hipokryzję, korupcję, wszawicę czy tumiwisizm zgodnie z głoszonym przez Prezesa do młodych przez lata hasłem „róbta co chceta”. W końcu słowa wypowiadane przez niekwestionowany autorytet wzięli sobie do serca i robią. Co chcą.”

 7. I jeszcze cytat z klasyka dla p. Kaczynskiego.”Czlowiekowi wydaje sie , ze jest gigantem, a jest zwyklym gowniarzem, kolego”.Jednoroczny ochotnik Marek do Szwejka.

 8. Owsiakowi nie podskoczą ale „niechcący”, cichaczem będą przeszkadzać.
  Mam nadzieję, że padnie nowy rekord.

 9. Cóż zostaje Leonidkowi i przyjaciołom?Tego wspaniałego dnia ;włosienica i krzyżem w kruchcie u Rydzyka!

 10. od 30-tu lat jestem emigrantem, niestety nie będę w PL w trakcie WOŚP. Jednak zachęcam wszystkich, aby w tym dniu brali udział w imprezie Jurka Owsiaka i bardziej niż kiedykolwiek uważali na to, co może się zdarzyć. To doskonały moment aby pokazać, że nie ma zgody na posunięcia prezesa Jarosława. Do tego doszliśmy – apolityczna z założenia inicjatywa już taką nie jest. Przykre, ale nie ma wyjścia. Trzymaj się Jurek!!!!

 11. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy trwa od wielu, wielu lat. Raz do roku tysiące wolontariuszy zbiera pieniądze we wszystkich miastach, miasteczkach i wioskach, a także w wielu krajach świata na szczytny cel: pomoc dla chorych dzieci, dorosłych i starców. Pomoc ta gromadzi miliony złotych, za które Jerzy Owsiak i jego ludzie kupują sprzęt i aparaturę medyczną dla szpitali, przychodni zdrowia i innych placówek służby zdrowia w naszym kraju. W jeden styczniowy dzień WOŚP gra na oczach widzów wielu stacji telewizyjnych. Ten piękny koncert kończy się „światełkiem do nieba” i będzie trwał do końca świata i jeden dzień dłużej. I żaden osobnik w rodzaju posła Pięty tego koncertu nie zatrzyma.

 12. tTen pisowski polityk już powinien dostać karę i zwolnienie ze służby.

  Na marginesie, w moje wsi Sztab Finału Wielkiej Orkiestry składa się z osób działających w Akcji Katolickiej.

  Bierzcie się za łby, bierzcie, to wam najlepiej wychodzi. Ludzie mają was w… i wasze

 13. W pewnym sensie WOŚP jest hecą, zorganizowaną przy pomocy mediów, instytucji państwowych.
  Jedyną korzyścią tej imprezy jest społeczne wzburzenie, szczególnie młodzieży.
  Gdyby od zebranej kwoty odliczyć koszty medialnej obsługi, zostałoby niewiele milionów.
  Ten darowany sprzęt jest często marnowany. Zwalnia to państwo, pozornie, z obsługi nad materialnym stanem tzw ochrony, opieki zdrowotnej.
  Pojawia się również okazja do nadużyć. Podobno sam Owsiak wyczynia pewne fikołki, z tymi zebranymi złotówkami, jakieś procesy sądowe się
  pokazują.

  Praktycznie wychodzi z tego jeden wielki PIC.
  Pracą trzeba ludzi kształtować, a nie uprawianiem zbieractwa.

 14. Nie napisali (poprzedni tekst Hartmana i forum), że Uniwersytet Wrocławski im. B. Bieruta. Opuścili to: im. B. Bieruta. Wstyd im, czy kiego?

  Towarzysze, to żaden wstyd. Przypomnijcie sobie, ilu studentów chłopów i robotników było na uniwersytetach przed wojną, a ilu po wojnie. Ja tam wierzę towarzyszowi Rakowskiemu redaktorowi naczelnemu „Polityki”, że gdyby nie Dobro prze Prawem, to byście krowy paśli na pańskim.

  Przepraszam: Redaktorowi Naczelnemu.

 15. Kopanie się z Owsiakiem byłoby jak kopanie się z koniem?
  To za duży optymizm, oni potrafią zniszczyć każdego.
  Prawicowe bojówki potrafią zasypać internet memami, które dla znacznej części internautów stanowią główne źródło wiedzy o świecie.
  Nieważne że memy będą kłamliwe, ważne, że będą zawierać fajny obrazek, krótkie hasełko i już treść się wdrukuje w mózg.

 16. Mam nadzieję, że Pan Hartman nie będzie milczeć, gdy obrońcy demokracji z KOD-u już wyciepali jednego ze swoich przywódców za to, że miał inne zdanie, usunęli też jego wpisy i wpisy ludzi go broniących… Demokracja czy też zapatrzenie się w Kaczyńskiego? Czystki? Przecież jeszcze się nie zaczęło…

  O ile dobrze to rozumiem, Miszko chciał pomagać Owsiakowi, za co usunięto go z KOD-u. Jeśli to prawda, to jakaś paranoja posła Pięty i Kijowskiego…

  Nie, za chiny ludowe, nie kapuję tego.

 17. Gdyby bestie PiS rzucily sie na Owsiaka i WOSP to byloby to dla nich tym samym czym byl atak Hitlera na Rosje. I mimo ze po tych kanaliach wiele mozna sie podziewac, to Kaczynski glupi nie jest i nie pozwoli na taki samobojczy krok.

 18. „Błogosławiony ptak, który posiał tylu pisdzielców i kondomy, które pękły” – ktoś złośliwie napisał.
  Cała nadzieja w rozwoju i jakości produkcji przemysłu gumowego.
  Tylko dzieci wzrastające w miłości – bez extra podniety 500+ – mają szanse na zdrowie psychiczne.

 19. Panie Profesorze nie wiem dlaczego ale czuję, że Kaczyński Pana zadziwi także i w tej kwestii.

 20. .

  Owsiakom wszelakim Matuzalemowego
  lifespan życzę

  And Happy Winter Solstice !!

  ..)

 21. Niebywala wrednosc i glupota tego posla i jemu podobnych. Oby okazala sie ich zguba!

 22. Co roku kupuję seduszko, czasami nawet kilka. Zdarzyło się, że na Okęciu nalepiali mi na kurtce 3 serduszko i pytali skąd mam pierwsze dwa. A przecież orkiestra gra w Chicago jak ta lala i kroku nie zrobisz aby cię nie oblepili.
  Na miejscu organizatorów tegorocznej orkiestry uważałbym jednak szczególnie na dokładność rozliczeń i wszelkiej dokumentacji. Za łakomy to dla wrogów i za przewidywalny pretekst aby się podłożyć.

 23. Orkiestra nie orkiestra.

 24. Kaczyński pójdzie na konfrontację z każdym.
  W świecie Kaczyńskiego Owsiak = owsik.
  Podrapie się Kaczyński po tyłku i zrobi swoje.

 25. Przecież to była prywatna opinia mało znanego posła Pięty, na jego opinię każdy pan mundurowy może sobie lunąć.

 26. Waclaw1

  Wpisy jak Twoj, dowodza braku poczucia wlasnej wartosci i sa generalnie wlasciwe tym, ktorzy cale zycie siedza na jakims plocie i czekaja co by tu skrytykowac. Sam pewnie nie za bardzo masz sie czym pochwalic, wiec siedz dalej na tym plocie i medrkuj do woli.

 27. Proponuję, żeby wszyscy wrzucali do puszek WOŚP w tytm roku co najmniej 50% wiecej niz rok temu.
  Dla nas będą to niezauważalne drobne, dla Idei pokazanie pisim gdzie ich miejsce.
  Pokażmy gdzie mamy PiS i jego czlonków.

 28. Nie wyobrażam sobie żadnego cywilizowanego kraju, w którym w ogóle mógłby powstać taki problem. Przecież Owsiak nie zbiera tych pieniędzy dla siebie, za tym jest przecież szczytny cel, a do tego dochodzi wychowanie obywatelskie. Nie, to jest chore.

 29. Owsiak nie wymyslil nic nowego. Niemniej nalezy mu sie uznanie ze prowadzi to przez tyle lat.

  https://de.wikipedia.org/wiki/Licht_ins_Dunkel
  https://de.wikipedia.org/wiki/Nachbar_in_Not

 30. Kaczyzm nie pójdzie na wojnę z Owsiakiem, Kaczyzm posłuży się „bałaganem”. Rządzący będą wysyłać sprzeczne komunikaty, które spowodują, że wielu ludzi zwątpi, czy brać udział w WOŚP, czy nie. I to wystarczy, by potem obarczyć Owsiaka winą za ten stan rzeczy.

 31. Przegrana Owsiaka ,to klęska prezesa.Dlatego prezes do boju puści mohery.A Owsiak powinien zbierać pieniądze na in vitro.

 32. Kościół chce pozować na wielkiego dobroczyńcę, a Owsiak stanowi przeszkodę. No to trzeba go utrącić w imię miłości bliźniego.

 33. Po zdobyciu władzy ustawodawczej (Sejm i Senat), po wyborach prezydenckich (PAD) i parlamentarnych (premier i Rada Ministrów), po złamaniu monteskiuszowskiego trójpodziału władzy (23 grudnia 2015 r.), po zdobyciu większości konstytucyjnej, o którą bój trwa, po opanowaniu państwowych mediów (już niedługo), po przekształceniu Najwyższej Izby Kontroli i zastąpieniu jej Ministerstwem Kontroli Państwowej (jak w latach 1952 – 1957), po wybraniu swojego człowieka Rzecznikiem Praw Obywatelskich, a także po opanowaniu wszystkich instytucji wymienionych w Konstytucji z 1997 r.,nowy Naczelnik Państwa weźmie za pysk organizacje, instytucje i stowarzyszenia społeczne. Jedną z nich będzie, kierowana od 24 lat przez Jerzego Owsiaka, Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, która zapowiedziała, że będzie grała „do końca świata i jeden dzień dłużej”. Na zdobywaniu WOŚ kaczyści połamią sobie zęby i pazury. Tak nam dopomóż Bóg!

 34. PiS miała stawiać podobno na młodych. Odwołanego wczoraj komendanta głównego PSP zastąpił emeryt o 2 lata od niego starszy. Nowym dyrektorem Lasów Państwowych też został emeryt. Takim łatwiej robić czystki?

 35. Owsiak to rodzynka w zakalcu. Warto sie nia delektowac.
  Do zobaczenia na WOSP!!

 36. Owsiak to zywy dowod, ze jeszcze Polska nie zginela i byc moze gdzies tam tli sie jeszcze kaganek rozumu i cywilizacji. Jak pozwolimy zeby gnidy rozszarpaly Owsiaka, to niech nas wszystkich szlag trafi

 37. Pan Hartman żarliwie obiecał, że będzie bronić wyrzucanych prze PiS. No, to może zacznie najpierw bronić wyrzucanych przez KOD (Komitet Obrony Demokracji). Chyba w KOD obowiązują jakieś demokratyczne zasady? Wygląda jednak na to, że nie.

  „Z KOD Mazowieckie zostały usunięte wszystkie moje posty, zdjęcia i komentarze setek osób. Nie mam również dostępu do grupy Mazowsze. Otrzymałem od Mateusza Kijowskiego następujący komunikat, który został umieszczony na grupie. Nie rozumiem jego działań. Jestem współzałożycielem Komitetu Obrony Demokracji i inicjatorem stworzenia KOD-u – Warszawa – Mazowsze. Znacie mnie wszyscy z różnych działań na rzecz KOD-u”

  http://natemat.pl/166053,kod-podzielony-dzialacze-sie-poklocili-o-wosp

 38. W tym ataku na „Orkiestrę” nie chodzi o P.Owsiaka i żadne tam takie .
  To tylko maska .
  Chodzi jak zwykle o kasę , o ogromną kasę która rokrocznie omija szerokim łukiem pasterzy baranków .
  Co rocznie słychać ich bolesny skowyt nad stratą tych plus/minus 90% które jako koszt organizacji zbiórki by im zostały w przepastnych skarbcach .

 39. Nie wiem, po co PiS ma sie za Owsiaka brac, przeciez jego interes sie rozlozy naturalna koleja rzeczy, po prostu za Owsiaka sie wezma czynniki przeznaczone do takich spraw, kiedy juz prawo w panstwie zacznie jako tako dzialac, i jak widze, nastapi to niezabawem – a sadzac PO glosnym kwiku beneswincjentow odrywanych od koryta – wszystko jest na dobrej drodze i idzie (a raczej biegnie) we wlasciwym kierunku.

  ”… został odkryty kawał prawdy o WOŚP, ale to jeszcze nie koniec, bo cała prawda wygląda dla Owsiaka znacznie gorzej.”

  http://www.kontrowersje.net/uzasadnienie_wyroku_matka_kurka_pisa_o_faktach_zeznania_owsiaka_dobiesa_i_pilarskiej_niewiarygodne

  Fragmenty uzasadnienia wyroku Sądu Rejonowego …

  „Wszystkie twierdzenia Piotra Wielguckiego (Matki Kurki), zawarte w wymienionych publikacjach były prawdziwe. (…) Gdy Piotr Wielgucki powoływał się na konkretne kwoty bazował przede wszystkim na sprawozdaniach finansowych i rozliczeniach przedstawionych przez WOŚP. … … Piotr Wielgucki, składając wyjaśnienia, na uzasadnienie swoich twierdzeń, tez i ocen praktycznie zawsze przedstawiał dowody… ”

 40. Co by tu jeszcze
  spieprzyć panowie – co by tu jeszcze ?
  Szanowni , popatrzcie na krajobraz polityczny.
  KTO W MIARĘ UCZCIWY I PORZĄDNY ZOSTAŁ OSZCZĘDZONY ?
  Każdy kto miał chociaz odrobinę szacunku publicznego , własnego spojrzenia na świat, a już nie mówiąc dorobku w jakiejś dziedzinie został opluty , zdegradowany zawodowo i społecznie przez akolitów kaczyńskiego.
  Teraz przyszła pora na Owsiaka .
  Znajdzie się przecież jakaś wszawa gęba co z poparciem PIS rozniesie po Polsce parszywe oskarżenia o byle co .
  Jakaś matka kurka albo inne straszydło.
  Więc do dzieła Piętowie – obrzygać ,opluć ,znieważyć,obśmiać, a nawet wybuczeć na cmentarzu każdego co robił coś pożytecznego dla naszej społeczności- bo CO INNEGO WY POTRAFICIE ROBIĆ .
  Potem ogłosicie że przyszliście opłatkiem się podzielić – i nie przyjęto was we właściwy sposób.
  Więc co by tu jeszcze ???? macie do wyboru – trochę rzeczy i osób w Polsce wartościowych zostało –
  ukłony – dla Owsiaka i jego zwolenników

 41. Bardzo się cieszę, że na tym forum tak ostro potępiacie Wałęsę, tak samo potępiacie, jak i Morawieckiego. Dobrze, że chwalicie Wałęsę za słowa: „On łamie prawo, to i naród musi złamać prawo. Wyrzucić ich! I koniec!”.

  http://wiadomosci.onet.pl/kraj/lech-walesa-przezydent-lamie-konstytucje-trzeba-go-wyrzucic/0wmg5s

  Dobrze, że nie bronicie lewicowego premiera Oleksego, którego Wałęsa wyrzucił i koniec, gwałcąc demokrację.

 42. Pięta wyrwał się przed szereg, usta ociekające wazeliną nie wiedzą co mówią – brak kontaktu z rozumem!

 43. Nie da się powalić Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy jednym ciosem. !0 stycznia 2016 r. setki wolontariuszy w całej Polsce w dziesiątkach miast, wsi i miasteczek będzie przyklejało serduszka WOŚP tysiącom mieszkańcom naszego kraju, a i zagranicą, którzy wrzucą do puszek swoje pieniądze (złotówki, dolary, euro i funty szterlingi) na wsparcie zakupów sprzętu medycznego dla chorych niemowląt, dorosłych i starców. Razem z moją liczną rodziną, przyjaciółmi i znajomymi w tą niedzielę styczniową przyszłego roku wesprzemy Jerzego Owsiaka po raz 24. Żaden Pięta, ani inni kaczyści w tym nam nie przeszkodzą.

 44. Prosze nie publikowac mojego poprzedniego wpisu , a odpowiedz moze byc zawoalowana , jesli uzna Pan za stosowne odpowiedziec.

 45. slima11
  22 grudnia o godz. 14:09
  „Przegrana Owsiaka ,to klęska prezesa.”
  Czy tu nie miało być: Wygrana Owsiaka ,to klęska prezesa ?

 46. Owsiak obiektywnie robi bardzo złą robotę, jako że gdyby nie jego „orkiestra”, to rząd musiałby przeznaczać więcej pieniędzy na leczenie ludzi czyli na szpitale, a tak to ma rząd więcej pieniędzy na zabijanie ludzi czyli na wojsko, co dedykuje wszelakim zwolennikom tzw. dobroczynności, która ma przecież głównie na celu zwolnienie państwa z obowiązku finansowania służby zdrowia, przez co państwo ma więcej pieniędzy na policję i wojsko.

 47. „Czy Kaczyński z Rydzykiem załatwią Owsiaka?”

  Eeee tam…, Prezes Kaczyński i O. Rydzyk za duzi są na Owsiaka. Nie kiwną nawet palcem w jego sprawie. Nie bój, panie Hartmann.

 48. To co Jerzy Owsiak wraz z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy zrobił przez minione 23 Koncerty nie ma porównania z „osiągnięciami” takich prymitywów, jak J.Kaczyński i ojciec T.Rydzyk. Swą postawą, działaniem zmobilizował setki tysięcy młodych ludzi, wolontariuszy w polskich miastach,miasteczkach i wsiach do pomocy chorym niemowlętom, dzieciom, dorosłym i starcom. Nigdy mu tego nie zapomnimy.
  Kaczyński przeminie, redemptorysta Rydzyk odejdzie w niepamięć, lecz o Jerzym Owsiaku będziemy pamiętać „do końca świata i jeden dzień dużej!”. Zobaczymy się już 10 stycznia 2016 r. na 24. koncercie WOŚP!!!

 49. Wszystkiego najlepszego na Święta Panu Profesorowi oraz wszystkim Uczestnikom blogu. 🙂

 50. Rydzykowi zawdzięczam, że podjąłem decyzję o wyłączeniu się z KK. To KK ma największe możliwości wpływania na opinię prostych ludzi i nie zabrał głosu w sprawie haniebnej kampani nienawiści w stosunku do np.prezydenta Komorowskiego. Ks,Trytek chce palić ludzi na stosach, ks.Oko przyjmuje, że kazdy ateista to człowiek opętany, w Niskowej k,N.Sącza prowadzone są profilaktyczne egzorcyzmy. To jest ciekawe, że trudno spotkać zarozumiałego matematyka, fizyka ,chemika jak i skromnego zwolennika JK. Ostatnimi laty ogromne pieniądze pochłania budowa monumentalnych świadectw pychy katolickiej. To tworzy podatną glebę dla oszołomów.

css.php