Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
Loose blues - Jana Hartmana zapiski nieodpowiedzialne Loose blues - Jana Hartmana zapiski nieodpowiedzialne Loose blues - Jana Hartmana zapiski nieodpowiedzialne

8.01.2016
piątek

Po co Kaczyńskiemu Kurski?

8 stycznia 2016, piątek,

Machiaweliczny umysł Kaczyńskiego ma swoje meandry, które poczciwcom i naiwniakom takim jak ja trudno śledzić. Kto odpowie na pytanie, dlaczego uczynił szefem TVP Jacka Kurskiego? Oto moja (może naiwna) hipoteza:

– Żeby kompletnie zastraszyć i upokorzyć kadry telewizji, a tych, którzy umoczą się w popieranie diabolicznego prezesa, słynnego w kraju i za granicą mistrza politycznego polowania z nagonką, do dni ostatnich uzależnić od partii. Wszak nikt, kto pokaże się teraz w okienku, nie ma już czego szukać w przyzwoitych mediach po przywróceniu standardów demokracji konstytucyjnej.

– Bo wierzy, że Kurski to istny bies medialny, który wyczaruje poparcie dla PiS z niczego i w każdych okolicznościach, dbając o wysoką temperaturę w kotle konfliktu politycznego, tak miłego sercu Najjaśniejszego Prezesa.

– Żeby niebezpiecznego i nielojalnego człowieka mieć pod kontrolą. Pensja prezesa TVP to wystarczający argument, żeby w razie czego Kurski znów nie „gibnął się” na stronę jakichś rozłamowców.

– Bo trochę musiał: taki był warunek dealu i podziałów fruktów po przejęciu władzy.

– Dla draki: dwóch braci bliźniaków z TVP i GW będzie się naparzać aż miło. Zabawa na całego!

No ale co teraz będzie? Cóż, jeśli Kurski myśli, że będzie miał wolną rękę i pozwolenie na urządzanie hardcorowych pojedynków gladiatorów, w których zawsze zwyciężać będzie „biało-czerwona drużyna”, to bardzo się myli. Ani prezes nie życzy sobie „pewnych gąb” w TV, ani pewne gęby nie życzą sobie występować w cyrku Kaczyńskiego i Kurskiego.

To będzie nudna, kołtuńska, drobnomieszczańska telewizja, jaką niektórzy pamiętają z czasów PRL. Bo rewolucja PiS to zwykła banalna reakcja i restauracja. Gomułkowszczyzna w farsowej aranżacji. Te same androny, które Macierewicz i Pawłowicz wygadują u Rydzyka (posłuchajcie koniecznie!), teraz będzie można oglądać i słuchać na rządowych częstotliwościach. Do tego biskupi, tani kabarecik, kiczowate filmy pseudohistoryczne i seriale. Na wyprodukowanie czegoś na poziomie „07 zgłoś się” albo „Czterdziestolatka” tej telewizji z pewnością nie będzie stać. Lepiej już było.

Upadek i upokorzenie telewizji publicznej zbiega się w czasie z technologiczną agonią wynalazku telewizji. Gdy za kilka lat na Woronicza znów zasiądzie prezes wybrany w ułomnym, niby to niepolitycznym konkursie, TVP będzie niewiele znaczącą firmą, mającą parę procent udziałów w rynku.

Ludziom potrzeba jeszcze dekady, żeby nauczyli się oglądać, co chcą, w sieci. Telewizja będzie już tylko dla takich, którym nie chce się wstać zza „wypoczynku”, żeby nauczyć się obsługi komputera. Dlatego powoli robi się wszystko jedno, kogo taki czy inny dyktator mianuje szefem publicznej telewizji. A „publicznego internetu”, Panie Prezesie, jeszcze niestety nie wynaleziono.

Jeśli czegoś mi naprawdę szkoda, to programu II Polskiego Radia. Czy za chwilę będzie nadawać same msze na zmianę z pieśniami patriotycznymi i dyskusjami prawicowych dziennikarzy o niesłusznie zapomnianych i pomijanych patriotycznych twórcach? Jeśli Kaczyński chce naprawdę uderzyć w inteligencję, to nie telewizją, której prawie nie oglądamy, lecz właśnie niszcząc „dwójkę” – nasz azyl i naszą nadzieję na lepszy świat.

Jeśli poważy się na to, straci ostatnie odruchy pobłażliwej sympatii (bo samotny, bo kot, bo Leszek był fajny, bo coś tam coś tam), jaką jeszcze spotyka się w odniesieniu do Najjaśniejszego Prezesa wśród ludzi wykształconych. Niestety, przeczucia mam w tym względzie jak najgorsze. Trzymałem bowiem w ręku dzieło „Kto się boi prawdy? Walka z cywilizacją chrześcijańską w Polsce” autorstwa nowej prezeski radia Barbary Stanisławczyk. Dyskurs godny zaiste „Rycerza Niepokalanej”.

Ale wy dziennikarze – nie dajcie się! Liczymy na was. Dłużej klasztora niźli przeora!

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 41

Dodaj komentarz »
 1. Od czasu zagarnięcia telewizji publicznej przez Komorowskiego nie oglądam. Oglądać nie zamierzam. Czy to propaganda pisowska, czy peowska – wsio jedno. Propaganda to propaganda.

  Tylko czemu muszę płacić za to, że nie oglądam i nie zamierzam oglądać?

 2. Można odwrócić pytanie: po co Kurskiemu Kaczyński?

 3. Kolesie się dalej bawią swoją prywatną zabawką, państwem. Czyli nic nowego. Wcześniej PO udawało rządy a PiS opozycję. Teraz PiS będzie udawało rządy a PO opozycję. A obywatel jak nie miał, tak dalej nie ma nic do powiedzenia i nie ma możliwości przepędzenia tej dzikiej hołoty. Bo nie ma biernych i czynnych praw wyborczych w wyborach do Sejmu.

 4. Reklama
  Polityka_blog_komentarze_rec_mobile
  Polityka_blog_komentarze_rec_desktop
 5. Na co czekamy?Czy na calkowite rozwalenie Polski i jej opinii w swiecie , z mozolem budowanej przez 25 lat?Na to by jeden megaloman czul sie lepiej?Na calkowite zafalszowanie historii? Dochowujmy standardow demokratycznych,zacznijmy zbierac podpisy o rozwiazanie parlamentu i nowe wybory !!! Zacznijmy juz teraz!!!

 6. Kto odpowie na pytanie, dlaczego uczynił szefem TVP Jacka Kurskiego? Oto moja (może naiwna) hipoteza:
  Makiaweliczny umysł prezesa dba o równowagę polityczną i zgodę narodową Polaków.
  Brat Jacka Kurskiego , Jarosław jest członkiem „zakonu Ojca Michnika” , a Jacek Kurski jest członkiem „zakonu Ojca Tadeusza”. Obaj są cynikami najwyższej 24 karatowej próby. Oddając media braciom z rywalizujących w Polsce zakonów pogodził obie strony oferując wyborcom ciąg dalszy tej samej zabawy w „radio Tirana” jaką upawia się w Polsce od 70 lat. Makiaweliczny umysł prezesa jest gwarantem ciągłości historycznej , tylko zmieniono nam bieguny magnetyczne. Obecnie mamy wschód na zachodzie , a zachód na wschodzie , ale o tym nie dowiemy sie z mediów pod kierownictwem braci Kurskich.

 7. Norden
  Po ostatnich 25 latach Polska ma na świecie opinię wasala USA – kraju, który bierze czynny udział w brudnych amerykańskich wojnach. Mamy więc dziś na świecie opinię najgorszą od momentu powstania Polski.:-(

 8. Takei
  Racja, reżymowej telewizji oglądać się nie da, nieważne czy spod znaku PO czy też spod znaku PiS.

 9. Kurski jest sprawnym propagandzistą (kłamcą). Jest też kanalią. Publicznie upokorzył się kiedy przy ubawionej po pachy pisowskiej widowni skamlał o łaskę. Kurski wykluczył się z grona ludzi przyzwoitych, wyzbył się rojeń o samodzielności, stał się kaczym sługusem. Kaczyński ma go w garści, tak jak jednego dnia zrobił szefem TVP tak następnego może Kurskiego wszystkiego pozbawić.

 10. Kurski Kaczafiemu jest po to, żeby obudzić wreszcie lemingów do jakiegoś dzieła i wywalić to towarzystwo w kosmos. Kaczollenrod wie, co robi.

 11. Panie Profesorze,
  Prosze nie pisac nic o dwojce – uslysza i faktycznie popsuja… A to jeden z moich najlepszych i niezawodnych przyjaciol.
  Pomijac, ze to jedna z najlepszych stacji na swiecie.

  Pozdrawiam

 12. Jas Kapela, do niedawna lewicowiec, zajtownis, przesmiewca Kosciola i wartosci patriotycznych, zrywa z ”Krytyka polityczna”, przeprasza, pada na kolana, pali swoja ksiazke i apeluje do swych PObratymcow lewakow i libertynow:

  ” Jarosław Kaczyński ma rację. Trzeba rozpędzić tą bandę złodziei, tych ludzi najgorszego sortu, do których zresztą sam przecież należę. Dlatego postanowiłem zacząć od siebie i przeprosić was wszystkich, których skrzywdziłem swoimi żartami. Przepraszam za tą moją obrzydliwą książkę, w której obrażałem papieża i to nie raz, ale wiele razy…”

  Cie chojoba, Jas zjozumial, ze to nie zajty byc groszego sortu, napjawde sie przestjaszyl i sam siebie rozpedzil… (A jego mina – bezcenna…)

  https://www.youtube.com/watch?v=p6QSFDx1Hh8

 13. Nie chciałbym występować w roli obrońcy Jacka Kurskiego w TVP przede wszystkim dlatego, że sama osoba mi nie odpowiada, a po drugie gdyż nie wiem na jakich zasadach TVP dotychczas zapewniała sobie taką nowoczesną jednomyślność, że w zasadzie zabrakło w niej miejsca dla reprezentantów większości Polaków tj. nienowoczesnych konserwatywnych i zabobonnych katolików wierzących w plan Boży i inne takie tam rzeczy, jak np. niepokalane poczęcie. Tym nie mniej mogę powiedzieć dlaczego np. udaje się w Polsce takich Polaków skutecznie zniechęcać do dochodzenia swoich praw w sądzie pracy w sprawach przeciwko dużym koncernom i w rezultacie dlaczego w końcu poparli oni tak ciemne indywiduum w TVP, jak Jacek Kurski, chociaż z pewnością większą atrakcję są dla nich Badziewiakowie. W sądzie pracy rzecz w każdym razie przedstawia się tak, że dział prawny koncernu poprzez swoje kontakty znajduje możliwość bezpośredniej rozmowy z sędziami i proponuje im pewien schemat orzekania np. w sprawach roszczeń płacowych osób zatrudnionych w systemie prekariatu, gdzie wymaga się pewnej ilości pracy np. 1/4 etatu za którą pracodawca nie płaci, na co w ogóle bezwarunkowa zgoda jest warunkiem zatrudnienia. Adwokaci koncernu stosownie do tego schematu przedstawiają utarte argumenty np. takie że skoro pracownik podpisał się na liście płacy lub posłużył się kartą czasu pracy, to na pewno pracował przez taki czas jak to wynika z ewidencji czasu pracy i że nie ma w ogóle możności podważenia takiego stanu rzeczy. Sąd natomiast nie jest dociekliwy i nie żąda dowodów, które zazwyczaj np. zbierają inspektorzy pracy w trakcie kontroli w celu weryfikacji czasu pracy. Jeśli pracownik ma prawnika z urzędu, który reprezentuje pracownika, koncern zazwyczaj proponuje takiemu prawnikowi niewielkie wynagrodzenie w zamian za takie samo „niewidome” prowadzenie spraw pracowniczych jak sądzi je sąd w sprawie pracowniczej Wiadomo temida jest ślepa. W rezultacie każdy taki pracownik buntowszczyk przegrywa i jeszcze musi zapłacić koszty sądowe a sama gospodarka dalej cieszy się niezachwianym wzrostem wynikającym z taniej siły roboczej, która za minimum socjalne pracuje na 1 i 1/4 a niekiedy i 1/2 etatu podczas gdy normą jest zapłata jedynie za pracę w wymiarze etatu. I wszystko jakoś tam się kręci. Zdarza się jednak że taki jeden i drugi należycie uziemiony pracownik rozsiewa ploty, jak to złodzieje i komuniści, oraz zagraniczni pracownicy koncernów żyją dobrze w Polsce, a ja muszę za…. jak dziki osioł i takoż jestem wszędzie traktowany. Jeden rozsiewa ploty o pracy inny o służbie zdrowia, trzeci o ZUSie. Plotom nie ma końca. Dochodzi do eksplozji grzyba narodowo państwo wyznaniowego i w TVP pojawia się jako dyrektor Jacek Kurski. Jakim będzie pracodawcą? Jeśli służby specjalne zbiorą materiał na takiego sędziego w sądzie pracy i prawnika z urzędu, to będzie tak jak wszyscy w Polsce pracodawcą absolutnym z tą różnicą że nie będzie musiał nikomu płacić, natomiast smutni panowie będą od czasy do czasu tylko przeprowadzali rutynowo rozmowy wychowawcze tu i ówdzie z pożytkiem dla unarodowienia programu i samych wiadomości. Struktury już są i czekają tylko na nową treść. Czy jednak Jaruś podąży szlakiem węgierskim?

 14. To prawda, że Pan „nie jest z mojej bajki”, ale jestem czytelnikiem Pańskich felietonów i bywa, że się z Panem zgadzam. Mam tylko pytanie czy Pan ma wewnętrzny przymus, aby w każdym wpisie przywalać na oślep Kościołowi, o ile wiem to fachowo nazywa się to nerwicą natręctw. Kaczyński, Rydzyk i im podobni są mi obcy, to nas łączy ( a może nie tylko to?). Tylko czy Pan naprawdę nie jest w stanie pojąć, że ja także jestem Kościołem, tak samo jak wielu, bardzo wielu mnie podobnych ludzi? Czy nie jest Pan w stanie wykrzesać z siebie – filozofa, trochę szacunku do ludzi myślących inaczej?
  Rafał Krysztofczyk

 15. Tak czy inaczej, rachunek za Kaczynskiego nalezy wystawic biskupom. To oni najzupełniej swiadomie wyhodowali potwora. Czy moze pomogli mu sie wykluc z błogosławionego jaja. Kaczynski odejdzie, biskupi zostana. To ich trzeba rozliczyc.

 16. Z coraz wiekszym zaciekawieniem czytam felietony red. J.H. Ten wydaje sie tez bardzo celny. Byloby ciekawie gdyby pozostali swietni trzej felietonici Polityki poruszyli temat p.n. Jacek Kurski. To by dopiero byla uczta.

 17. Szanowny Panie Profesorze J. Hartman,
  pisze Pan,że „Machiaweliczny umysł ma swoje meandry, które poczciwcom i naiwniakom takim jak ja trudno śledzić”. Ma Pan, jako filozof i etyk, wszelkie podstawy intelektualne do analizy działalności polityków dzisiejszej, coraz bardziej ponurej polskiej epoki. Nie jest Pan jednak psychologiem, więc trudniej jest o analizę umysłów i ich meandrów. Polecam zatem zapomniane już dzieło, wydane w 1987 r. przez Państwowe Wydawnictwo Naukowe w ramach Biblioteki Klasyków Psychologii, które napisał profesor Cesare Lombroso pt. „Geniusz i obłąkanie”. Ten wybitny psychiatra zmarł 9 października 1909 r., ale jego myśli nadal są aktualne w czasach „polskiej smuty”.

 18. Szanowny Panie Profesorze J. Hartman,
  pisze Pan,że „Machiaweliczny umysł Kaczyńskiego ma swoje meandry, które poczciwcom i naiwniakom takim jak ja trudno śledzić”. Ma Pan, jako filozof i etyk, wszelkie podstawy intelektualne do analizy działalności polityków dzisiejszej, coraz bardziej ponurej polskiej epoki. Nie jest Pan jednak psychologiem, więc trudniej jest o analizę umysłów i ich meandrów. Polecam zatem zapomniane już dzieło, wydane w 1987 r. przez Państwowe Wydawnictwo Naukowe w ramach Biblioteki Klasyków Psychologii, które napisał profesor Cesare Lombroso pt. „Geniusz i obłąkanie”. Ten wybitny psychiatra zmarł 9 października 1909 r., ale jego myśli nadal są aktualne w czasach „polskiej smuty”.

 19. W ogólnym wrzasku upadającej formacji słabo słychać głosy refleksji – to platfomersy odpowiadają za ten pisowski burdel. Zegarki Nowaka to kropla, która przelała czarę goryczy – „jest dobrze, jest dobrze więc o co cichodzi?” Dlaczego szaraki bez specjalnych talentów, szkół oraz kapitału tracą poczucie bezpieczeństwa? Do tego doprowadził hurra kapitalizm w narodzie bez kapitału i tradycji demokratycznych. Ponieważ tonący brzydko się chwyta to się chwycił brzytwy PIS i się porobiło.
  Dwa razy do tej samej rzeki się nie wchodiz, więc nie ma powrotu ani do PO ani do PIS sprzed rządów PO. Nie mam pojęcia co będzie i marzę tylko (aż!) o świętym spokoju i bezpieczeństwie. Świat się trzęsie, nie jest bezpiecznie. Od ataku na WTC skręcił w alejkę ozdobioną obciętymi głowami heretyków. Żeby tylko się nie okazało, że pojawi się „trzecia siła”, która Polaków pogodzi, ale taka, która zmiecie nas z mapy. Może jakaś forma rozbioru, który się jakoś już zaczął pod rządami PO. Może jakaś powódź, trzesienie ziemi czy inna asteroida. W kąt pójdą swary, bo trzeba będzie napełniać worki piaskiem i grzebać pośpiesznie zwłoki, żeby uniknąć epidemii. Przypomnę moją ulubioną metaforę bezsensowności przewidywań – za czasów Bolesława Prusa warszawskie gazety wieszczyły, że dalszy, szybki rozwój stolicy grozi katastrofalną, 6 metrową warstwą końskiego łajna! 🙂

 20. Należy poważnie odpowiedzieć na pytanie po co komu okienko przez które domownicy bedą indoktrynowani aby przyjąć wiarę w Zbawiciela JK. Technika już to umożliwia jeśli ma się dostęp do internetu. Rozmowy z nowoczesnymi patriotami to strata czasu.

 21. dlaczego uczynił szefem TVP Jacka Kurskiego?

  A dlaczego niektórych chłopców bawi wyrywanie nóg muchom?

 22. Paranoiczny raczej umysł prezesa.A może jest tak ,paranoja z szaleństwem staczają człowieka do głębokiego debilizmu.Wczoraj pokazali wywiad prezesa ,który mając 45 lat zamarzył aby zostać szefem partii uszczęśliwiającej kraj.I tu przypomną się film jak Montand wiózł trotyl a,po wykonaniu zadania ,był tak szczęśilwy ,że rozbił samochód i zginął.Niedługo już z samochodu zaczną wysiadać tak jak to było w 1981r

 23. Nie tylko dwójka, także tvp kultura, obejmuje ją podobno facet z Frondy [PKP, jak mawia znajomy, czyli Polak-Katolik-Patriota]. Katarzyna Janowska odeszła kilka dni temu.
  Dobra wiadomość, że Petru już przed PiS. Kaczyński widzi coraz wyraźniej, że się przeliczył, choć jeszcze trochę czasu upłynie zanim zacznie być skutecznie kontrowany przez społeczeństwo. Bo nie stoi za nim żaden naród – to jest ich największy błąd w rachubach. Wczoraj na murze w centrum Łodzi zobaczyłem nabazgrane:
  ‚na nic PiSia przemagaczka,
  nie przemoże Orła kaczka’.
  Piękne.

 24. Leonid . Wole taka opinie o Polsce i jej stan sprzed rzadow(?) PiS, niz bycie jakims autorytarnym bytem na ksztaut PRL, na co sie zanosi.Nie bede pisal o przywodcach PiS , bo tym napisano juz wszystko,szkoda kalac papieru.

 25. „Wolne media” – pod takim hasłem wyjdą dzisiaj na ulice ludzie w całej Polsce. Kolejny protest Komitetu Obrony Demokracji odbędzie się w 19 miastach w kraju. To reakcja na zmiany w ustawie o radiofonii i telewizji oraz jej następstwa, czyli powoływanie szefów mediów publicznych przez ministra skarbu państwa.”
  – to cytat z „wolnych mediów” III RP.
  Pan Jarosław Kurski odciął się od brata Jacka Kurskiego przemawiając jako reprezentant „wolnych mediów”. Nie wszyscy Kurscy są do kitu – zauważył mówca.
  Czy miał na myśli siebie, czy własnego brata?
  Czy bracia nie powinni spotkać się na moście w Awinion . To dobre miejsce do historycznej refleksji politycznej.

 26. tovarish kowalski
  „Po ostatnich 25 latach Polska ma na świecie opinię wasala USA …”
  Czy to wynika z raportu FSB, hihihi …
  „Mamy więc dziś na świecie opinię najgorszą …”
  „Mamy”, hahaha … ? Tzn. kto ? Ty sie do Polakow nie zaliczasz bo ani nim etnicznie nie jestes, ani w Polsce nie pracujesz, podatkow nie placisz, wiec co to jest te „my, mamy”, etc.
  ” … od momentu powstania Polski”
  A kiedy to „Polska powstala” wg. przez ciebie posiadanych informacji, hmm … ?
  Wtedy, kiedy „Polska powstala” twoja rodzinka zajmowala sie wypasem koz w okolicach Hebronu, dzisiaj kiedy Polska b. dobrze sie ma ty i twoja rodzinka dalej zajmujecie sie wypasem koz, hihihi …

  They’re coming to take you away, … haha, hoho, hihihi … !
  https://www.youtube.com/watch?v=s3QNC8_wP4k

 27. Spójrzmy pozytywnie. Może niektórzy z nas będą mniej korzystać z telewizji, dla zabicia czasu zaczną się ruszać? Może wierny lud PiSowski ośmieli się -chociaż odrobinę- samodzielnie oceniać posunięcia partii i swoich ludzi na stanowiskach? Pozytywnych możliwości jest więcej.

 28. lspi
  9 stycznia 6:00
  Dzieła Cesare Lombroso jeszcze w czasach PRL-u były traktowane jako przeżytek ale nauczane w celu poznania rozwoju myśli i poglądów naukowców na przełomie dziejów. Czyli zapoznać się i wiedzieć co i jak, ale raczej nie stosować w praktyce.
  Coś jak obecna edycja „Mein Kampf” A.Hitlera wraz z naukowym komentarzem.

 29. A powiedz mi , misiaczku, jak Komorowski zagarnął telewizję?
  I potwierdź, bo tak się to narzuca, że wcześniej oglądałeś.

 30. Haha
  A ty zaliczasz się do Polaków? Nie – jesteś bowiem typowym bezpaństwowcem. I skąd u ciebie ten antysemityzm? Nie wiesz, kto rządzi państwem, gdzie od lat mieszkasz?

 31. Norden
  To lepiej nie podróżuj, gdyż dziś Polaków traktuje się zagranicą tak jak Amerykanów, czyli są oni najprawdopodobniejszymi ofiarami akcji terrorystycznych. I naprawdę nie przeszkadzało ci to, że do niedawna Polską rządziła grupka zdrajców będących na usługach Berlina i Brukseli?

 32. Dziękuję kodowcom za to, że manifestowali przed siedzibą „Polityki” przeciwko cenzurze stosowanej przez „Politykę” i w obronie Hartmana, któremu „Polityka” ocenzurowała tekst. Tak, Hartman ma prawo wyrażać swoje poglądy.

  Dziękuję także za to, że protestowali przeciwko wyrzuceniu z partii Hartmana, wyrzuceniu przez Palikota. Palikot zachował się ohydnie, Hartman miał prawo wyrażać swoje poglądy.

  Natomiast dobrze, że kodowcy nie bronili Rewińskiego i wielu, wielu innych, którym PO niszcząca demokrację zakneblowała usta, więc nie mogli występować w telewizji publicznej.

 33. @kasjodor

  ” Kaczyński widzi coraz wyraźniej, że się przeliczył, choć jeszcze trochę czasu upłynie zanim zacznie być skutecznie kontrowany przez społeczeństwo. Bo nie stoi za nim żaden naród – to jest ich największy błąd w rachubach.”

  Kaczyński nie widzi tego. Nie wie o czymś takim, jak społeczeństwo, naród. Ma tylko wyimaginowaną wersję owychże pojęć jednoznaczną z nim.
  Stoi za nim jakaś część narodu, która dowiodła tego głosami i to rozumiem, bo problem jest bardzo poważny. Otóż nasza transformacja po PRL-u zawiera się tylko w jednym słowie: wolność! Równość i braterstwo zostały POMINIĘTE!
  Sam, jako obecny 60-ponad latek tak się czułem (wolny, nierówny i nie brat 🙂 ) wyjechałem 11 lat temu i pracując grubo poniżej moich kwalifikacji czuję się wolny, równy i odczuwam wspólnotę z tymi z którymi pracuję i tymi, którzy żyją i mieszkają w mojej okolicy,mieście, tym kraju, mimo różnic w poglądach , statusie majątkowym, obyczajach, itp.
  Jakież to straszne, jakie bolesne dla mnie , że w mojej ojczyźnie dzieje się tak, jak się dzieje!
  PO. Na pohybel za zaniechanie !
  PiS. Na pohybel za wszystko, czym był, jest i będzie mag durni, lizusów, fanatyków i szmat moralnych niejaki PiSoczyński

  I pytanie, co dalej?

 34. Po co Kaczyńskiemu Kurski? Żeby się dobrze zabawić. Tyle, że radosny rechot może mu pewnego dnia stanąć ością w gardle. Raczej wcześniej niż później.

 35. awior54
  9 stycznia o godz. 17:40

  Wyznaczył swojego Dworaka i zatwierdził nieprzyjęcie sprawozdania krajowej rady telewizji.

  Wystarczy poczytać, choćby w wikipedii, nie trzeba oglądać…

 36. Od czasu zagarnięcia przez ,,prezesa,, częstotliwości na odcinku II Programu PR, mam nieodparte wrażenie, że duch tow. Goebbelsa wiecznie z nami. Nawet pełna miłości PO nie zrobiła nic ku przywróceniu wartości sygnałowi tegoż radia, obnażając swa arogancję i nonszalancję. Konstatując: kolega Orwell na czasie. Z partyjnym pozdrowieniem.

 37. A będzie tak.Gebelsiostwo do entej potęgi.Czyli ,prezes tv ,każe wkłada kwiatki do kożucha,i mamić publikę pluralizmem.Przykład już ma od pana Jędrusia.Czyli jeszcze jeden podpis ,ale tym razem na nartach.

 38. „publicznego internetu” może nie ma ale ten który jest, można okroić, ocenzurować, ograniczyć dostęp lub wogóle wyłączyć. Vide, Turcja, Chiny, Rosja, etc.. Prezes może na internecie się nie zna ale to nie znaczy, że w PiS nie ma specjalistów od sieci. Powiedziałbym, że wręcz przeciwnie.

 39. Jaki prezes ( Kurski) ? Mi się kojarzy z komisarzem stanu wojennego!!!!

 40. ..jest taki czarodziejski przycisk w pilocie ,off,, i mamyz glowy glupoty w stylu Kurski & Kaczynski . albo Polsat lub TVN ,a ja poprostu pare lat temu wywalilem ten przedmiot zwant telewizor i mam w d…to wszystko co tam sie dzieje ,moj pies ma wiecej milosci dla ludzi niz poitycy …i kosciol k.

 41. Panie Profesorze przed wojną wielu ,,przyzwoitych nazistów (patriotów niemieckich) troskało się dlaczego ich zbawczy Fuehrer mający ciągłą łączność z opatrznością (opacznością?) toleruje takie indywiduum jak Julius Streicher. Psujące mu ,,opinię”, w sumie bydle nie człowieka. Ale Fuehrer twierdził, że wie o o co robi. Streicherowski ,,Der Sturmer” oferował najohydniejszą antyżydowską propagandę, nieodmiennie podlaną sosem quasipornografii czyli coś co ,,ciemny lud” kocha – nienawiść podaną w seksualnym sosie. Dlaczego Kaczyńskiemu odmawiać prawa do swojego ,,Streichera”. Inne pisowskie gadzinówki są zbyt niezależne od niego – one żyją z PiSu ale nie są organami jego. On chce mieć zwyczajnie dyspozycyjne organa (dez)informacyjne. Seksu nie będzie ale z nienawiścią nie powinno być kłopotu a to ,,katolickiej” populacji wystarczy. Nie wiem tylko jak będzie się takie menu przekładało na tzw. oglądalność i co za tym idzie ilość reklamodawców ale ta kwestia jest bez znaczenia bo zwyczajnie opodatkuje się pogłowie na rzecz organu TVP. Wiele osób wręcz doceni skrócenie ,,bloków syfilisu reklamowego”, które potrafią trwać po 15 czy 20 minut. I to będzie kolejna ,,dobra zmiana”.
  Nie ma za to co płakać nad ,,zgwałceniem” TVP – bo będzie to płacz na utraconą czcią starej prostytutki. Tańce z gwiazdami itp. to była owa ,,misja”? Chyba misja siania złego smaku. Piszę tu o TVP1 I TVP2 bo te bardziej misyjne kanały mają oglądalność w granicach błędu statystycznego. Nawet TVP ABC (dla dzieci) pomiędzy kreskówkami upycha solidne bloki reklamowe, co wręcz należy uznać za działania deprawatorskie.

 42. Kurski wyrzuca z TVP co lepszych dziennikarzy i prezenterów. Prosta droga do publicznego palenia zakazanych książek i wydawnictw.

css.php