Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
Loose blues - Jana Hartmana zapiski nieodpowiedzialne Loose blues - Jana Hartmana zapiski nieodpowiedzialne Loose blues - Jana Hartmana zapiski nieodpowiedzialne

1.09.2016
czwartek

PiS kontra islamska czerń

1 września 2016, czwartek,

W jednym z bardzo znanych, kanonicznych tekstów filozofii analitycznej pada zdane „Jones posiada forda lub Brown jest w Brześciu”. Brzmi absurdalnie, prawda? Ale ma swój sens w kontekście wywodu autora, którym jest E. Gettier. Zdanie wypowiedziane przez min. Błaszczaka na temat koczujących na granicy w Brześciu kilkuset uciekinierów z Czeczenii też brzmi absurdalnie, lecz ma swój złowrogi sens w kontekście tworzenia szowinistycznej, samolubnej republiki w kraju słynącym niegdyś z umiłowania wolności i konsekwentnego budowania demokracji.

Oto minister policji dumnego kraju tyle ma do powiedzenia bezbronnym ludziom, w tym kobietom i dzieciom, którzy podpadli dyktatorowi Czeczenii i musieli uciekać z kraju: „To jest próba stworzenia nowego szlaku napływu muzułmanów do Europy”. To może ja uściślę: nie podoba nam się Wasza religia, więc Was nie wpuścimy, bo będziecie swoją fałszywą wiarą i obcą nam kulturą zanieczyszczać nasz teren.

Coś przeinaczyłem? A dokładniej p. Mariusz Błaszczak w sławetnym już wydaniu programu „Jeden na jeden” w TVN 24 z 30 sierpnia, w którym zdążył nakłamać i naurągać KOD, Lechowi Wałęsie oraz naopowiadać cały stek andronów pisowskiej propagandy, powiedział tak: „Nie, nie będziemy ulegać presji tych, którzy chcą doprowadzić do kryzysu imigracyjnego. Nasza polityka jest zupełnie inna. Granica Polski jest szczelna. W Czeczenii nie ma wojny, w odróżnieniu od sytuacji sprzed lat. Celem podróży tych ludzi jest zachód Europy. To jest próba stworzenia nowego szlaku napływu muzułmanów do Europy. Póki jestem ministrem spraw wewnętrznych, póki rządzi rząd PiS, nie narazimy Polski na zagrożenie terrorystyczne”.

Otóż, panie ministrze Błaszczak, w cywilizowanym kraju każdy człowiek, w tym polski katolik i czeczeński mahometanin, ma prawo złożyć podanie o azyl bądź status uchodźcy. Na czas rozpatrywania takiego podania pozawala się danej osobie przebywać na terenie kraju. Owszem, można sobie wyobrazić sytuację nadzwyczajną, w której u granic staje niebezpiecznie wielka gromada migrantów i dochodzi do czasowego zawieszenia obowiązywania tej zasady. Z pewnością jednak nie dotyczy to ani dwustu, ani dwóch tysięcy osób. Kraj, który z powodu egoizmu, uprzedzeń religijnych, ksenofobii i kulturowej pychy odmawia udzielenia pomocy garstce udręczonych wygnańców, wystawia sobie świadectwo, którego nie zagłuszy tysiąc narodowo-katolickich przemówień prezydenta ani nie zasłoni milion flag powiewających na rządowych uroczystościach. A jeśli kraj ten będzie się kojarzył z chrześcijaństwem, to prędzej z konkwistą, kontrreformacją i inkwizycją niż z tradycjami św. Franciszka czy przesłaniem obecnego papieża.

Oto Wasze miłosierdzie, katoliccy władcy Polski: zatrzasnąć drzwi przed nosem potrzebującego, plując mu w twarz podłe słowa o jego wierze. Oto właśnie, kim jesteście, dumni „prawdziwi Polacy” i „chrześcijanie”. Taki jest Wasz rząd, taka jest Wasza moralność.

Nie da się już naprawić reputacji Polski, która powiedziała Europie: frajerzy, dawajcie kasę i żadnych nam tu islamskich czarnuchów nie wysyłać, bo pogonimy! Takie przesłanie z „kraju wartości” usłyszało już pół miliarda Europejczyków i nie zapomną go przez wiele lat, nawet gdy dawno już wróci do Polski demokracja i rządy prawa. Ta sprawa jest już przegrana.

Mamy jednak swoją sprawę wewnętrzną. Ktoś musi Wam mówić, jacy jesteście. A jesteście bez sumienia. Za nic macie los dzieci od miesięcy czekających w pobliżu granicy na Waszą litość. Mają tam poumierać? Czy ci ludzie mają zostać w nieprzyjaznej Czeczenom, zależnej od Rosji Białorusi? Ale co Was to obchodzi. Kiedyś się rozejdą i jakoś „wchłoną”. Sprawa ucichnie. Pewnie, kiedyś ucichnie, ale nie dziś i nie jutro. Jesteście bez honoru, skoro pozwalacie, żeby ta sytuacja trwała, kompromitując nas wszystkich. Jesteście też bez rozumu, nie zdając sobie sprawy z tego, na jakie konsekwencje narażacie Polskę, niszcząc elementarne więzi solidarności między członkami Unii Europejskiej, nie mówiąc już o solidarności z cierpiącymi. Rachunek będzie wystawiony.

Wśród najwstrętniejszych niegodziwości człowieka poczesne miejsce zajmuje niewdzięczność. Jeśli ktoś zasługuje na pogardę, to z pewnością niewdzięcznik. Wasza okrutna niewrażliwość na los garstki biednych ludzi jest naszą wspólną niewdzięcznością, którą nas wszystkich hańbicie. Tak, tak, hańbicie nas wszystkich, łącznie ze mną. Wstyd mi za Was i za siebie. Ledwie trzydzieści lat temu, gdy w Polsce było o niebo lepiej niż dzisiaj w Czeczenii, kraje Zachodu przyjęły nie dwa tysiące, nie dwieście tysięcy, lecz grubo ponad milion emigrantów z Polski. Owszem, byli tacy, co mówili, że to ludność zacofana, nienawykła do życia w cywilizowanym świecie, zatruta propagandą, kulturowo obca itd. Mówiło się też, że są tam agenci i szpiedzy. A jednak państwa były mądrzejsze od swoich „pisowców”, których nigdzie wszak nie brakowało i nie brakuje. To nie tacy ludzie jak Błaszczak podjęli decyzje, w wyniku których masy Polaków znalazły wówczas azyl. To nie ludzie pokroju Błaszczaka, nie słuchając jazgotu nacjonalistów i narodowych egoistów, zgodzili się podjąć wielkie ryzyko i przyjęli nas do Unii Europejskiej.

Dziś ci sami ludzie muszą się tłumaczyć i przepraszać. Okryliście nasz kraj hańbą i czynicie to każdego dnia na nowo. Każdego kolejnego dnia, gdy pozostajecie głusi na błagania tych biednych, nieszczęśliwych ludzi na granicy w Brześciu. Ale co Wam tam. Pójdziecie do kościoła, wyspowiadacie się (a pewnie i to nie) – i po sprawie. Polak zawsze wielki chwat, zadowolony z siebie i niewinny. A jak się komu nie podoba, to niech spada na drzewo albo siedzi cicho, bo jak nie, to zaliczy z liścia. Taka to mniej więcej teraz rządzi „klasa”, taki to dyskurs i mentalność znajduje uznanie i aprobatę władzy. No, po prostu sto lat przed Czeczenami.

PS Panie Błaszczak, niech pan sobie przeczyta „Burzliwe życie Lejzorka Rojtszwańca” Ilii Erynburga. Lejzorek raz wybrał się z Rosji do Polski, bardzo katolickiej i bardzo narodowej. Spotkał w niej urzędników i policjantów bardzo patriotycznych, zupełnie jakby PiS mieli już zakodowany (excusez le mot) w genach. A co z tego wynikło, to się już Pan dowie…czeczeni

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 125

Dodaj komentarz »
 1. Na rozmowę z Błaszczakiem szkoda czasu, tak jak z dziadem, co mówił do obrazu.

 2. I co nam zrobicie można rzec.Nie jest tajemnicą,że tzw.majątek kościelny to własność Watykanu a polscy duchowni/bo mieszkają w Polsce/ ślubowali ślepe posłuszeństwo papieżowi i wystarczy nakaz papieski aby nieruchomości kościelne przyjmowały potrzebujących w tym uchodzców.Papież gada i tylko gada ale nie pomaga co ze względu na skalę problemu czyli rżnie głupa.Ponoć opłacił pobyt jednej osobie co przypomina jeden karabin maszynowy OTK Macierewicza przeciwko Putinowi.Tak sobie myślę,że Watykan to państwo wydmuszka na koszt polskich podatników.

 3. Oby w naszych rządzących przyzwoitość się wreszcie obudziła. Brak słów by wyrazić co czuję, czytając o takich jak ta sprawach.

 4. Reklama
  Polityka_blog_komentarze_rec_mobile
  Polityka_blog_komentarze_rec_desktop
 5. Trzeba brać przykład z Izraela, czyli z kraju uprawiajacego demokrację. Ktoś wreszcie musi być autorytetem i wzorem godnym naśladowania. To co robi autorytet, to powinno stawać się przykładem zachowania dla krajów występujących w programach Eurowizji. Czy nie ma już na świecie krajów, które autor felietonu może wskazać jako wzory zachowań ludzkich? Czy autor felietonu może wskazać organizatora tego europejskiego bardachu, czy tylko wskazuje palcem tych , którzy powinni przyjąć na siebie ciężar obowiązków jakie organizator globalnej awantury przydzielił poszczególnym krajom?

 6. Widzę , że to już CODZIENNA
  dawka jadu od HARTMANA ?
  Po co tyle bazgraniny – można krótko i treściwie
  NIENAWIDZĘ PiS … opiniotwórcza POLITYKA …

 7. Okryliście nasz kraj hańbą i czynicie to każdego dnia na nowo.
  Każdego kolejnego dnia, gdy pozostajecie głusi na błagania tych biednych, nieszczęśliwych ludzi na granicy w Brześciu.
  Ale co Wam tam.
  Pójdziecie do kościoła, wyspowiadacie się (a pewnie i to nie) – i po sprawie.

  UJĄŁEŠ MNIE. ZA SERCE ! … jakie to piękne

 8. Uchodżca wybiera pierwszy bezpieczny kraj — w Rosji wojny niet, na Białorusi wojny niet, w Kijowie wojny niet a u nas wojna Polsko – Polska w rozkwicie, nasz kraj nie jest bezpieczny, ja anty pisior popieram Błaszczaka w całej rozciągłości.
  Mam pytanie profesorze — jak pan, będący ateistą, feministą, lewicowcem, zwolennikiem środowisk LGBT nie widzi nic złego w islamizmie, w tej chorej religii która każe opatulać kobiety (patrz zdjęcie powyżej), która uważa kobiety za „gorszy sort”, która gejów nie uważa nawet za podludzi i karze ich śmiercią, która ludzi którzy porzucili islam też karze gardłem, która nie pozwala w krajach w których panuje na współistnienie innych wyznań, która swoimi zasadami nie pasuje nawet do najgłębszego średniowiecza.
  Przed tygodniem prasa szwedzka informowała o czterech młodych islamistach którzy złapali, zabili, oskurowali a następnie ucięli głowę kotu, cały czyn udokumentowali i pochwalili się tym w mediach społecznościowych, wszyscy czterej mężczyźni są Tunezyjczykami. Pierwsze przesłuchania wykazały, że oskarżeni nie mieli pojęcia iż w Szwecji takie czyny są zabronione. Stwierdzili oni, że w ojczystym kraju robi się to „dla zabawy” i jest to bardzo częste — kto chce obejrzeć tutaj jest link, zdjęcia są drastyczne http://www.dzienniknarodowy.pl/2350/18-szwecja-muzulmanie-dla-zabawy-obcieli-kotu-glow/
  Dziwi się pan iż ludzie się boją? W Polsce też mamy taką bezduszną hołotę, musimy sobie jeszcze brać dodatkowy bagaż na głowę?
  Na koniec — Czeczeni maja w d….. RP, będą w strefie Schengen to znikną z Polski w 24 godziny, to nie są UCHODŻCY Z KRAJU OGARNIĘTEGO WOJNĄ, to są uchodżcy ekonomiczni.
  Serdecznie pozdrawiam.

 9. Tak jest, Paszczak jest ciulem smutnym, że innych epitetów nie wymienię, ale nawet takim indywiduum, może przypadkowo, zdarza się uczynić coś właściwego. Czeczeni nie uciekają przed prześladowaniami, oni chcą sobie pożyć na koszt niemieckich podatników. Oni nie chcą do Polski. Najlepszym dowodem tego, że spośród wielu tysięcy czeczeńskich uchodźców z lat 90-ch (wtedy rzeczywiście uciekali przed wojną) zostały zaledwie jednostki. Pozostali wyjechali do Niemiec, Szwecji lub tam, gdzie zasiłki dla bezrobotnych i na liczne dzieci są równie wysokie.
  Teraz sytuacja jest jednak taka, że gdyby wpuszczono ich do Polski, to musieli by w niej zostać, w warunkach półwięziennych (takie mamy ośrodki dla cudzoziemców). Oczywiście uciekali by do Niemiec i oczywiście byli by znowu deportowani do Polski. Nawet gdyby w Niemczech żyli w ukryciu (to się dzieje z wieloma tysiącami uchodźców), to nie mieli by żadnych świadczeń. A Polska zyskała by dodatkowe zgrzyty w stosunkach z Niemcami.

 10. @ziomekp.1
  1 września o godz. 15:11

  Czytac i pisac to ty umiesz…ale niestety bez zrozumienia 🙁

  Uchodzca moze byc kazdy przesladowany z powodow politycznych, religijnych, rasowych itd.

  A skad wiesz, ze ci konkretni Czeczenii sa „uchodzcami” ekonomicznymi? Masz na to dowody? Bo w twoje jasnowidztwo nie wierze.

 11. To nie brak sumienia, to moralność przedkonwencjonalna. Zwykły etap rozwoju moralności, przez który przechodzi każda osoba. Z tym że większość w przedszkolu.

  PS
  Wzywanie do nienawiści takie jak w tekście ziomekp.1 bym usunął.

 12. Polscy katolicy dopiero co przyjmowali serdecznie setki tysięcy przybyszów z całego świata na tzw. ŚDM.

  Proszę nie mieszać tej faszystowskiej hołoty, tego pisowskiego nierządu, co nie jest nawet w wolnych wyborach przez Polaków wybierana z chrześcijaństwem. Oni mają tyle wspólnego z chrześcijaństwem co Stalin miał wspólnego ze sprawiedliwością społeczną i socjalizmem. A mieli tylko w ustach pełno pustych paroli i frazesów, którymi ukrywali swoje zwykłe sukinsyństwo. Akurat tak im pasowało historycznie, że się podszywali fałszywe pod jedno a nie drugie.

  Robiąc z wojny z faszyzmem wojnę religijną przyczynia się Pan pośrednio do zwycięstwa faszyzmu w Polsce. Dużo już zresztą osiągnęliście na tej drodze i idziecie konsekwentnie tą drogą.

 13. P. Hartman na zachodzie ludzie nam zazdroszczą, że nie mamy gwałtów, stref no-gone i na basen może pójść kobieta i nikt ją nie obmaca a na ulicach nie wybuchają bomby, obrzezanie kobiet i burki. Polacy zostali przyjęci na zachodzie i się zintegrowali bo są chrześcijanami z których to Pan kpi. Muzułmanie mają zakaz integracji bo grozi im śmierć i żądają aby to myśmy się zmienili. Niech Pan pojedzie np. do Aabii Saudyjskiej i założy krzyżyk i do ręki weżmię biblię i poczuje Pan tolerancje na własnym tyłku. Swoją drogą ładne zdjęcie te z kobietami i dziećmi w roli uchodźców a gdzie ich Panowie? W Białorusi panuje wojna jeżeli nie to jest bezpiecznie, więć przestańmy udawać, że to uchodźcy to zwykli emigranci ekonomiczni. Proszę pozdrowić Sorosa.

 14. Lacze sie z komentatorami zgadzajacymi sie z profesorem Hartmanem. Roznicy pomiedzy Islamem i Chrzescijanstwem wielkiej nie ma. Obie religie wraz z Judaizmem maja wspolny korzen I mowi sie o nich, ze sa Abrahamowe. Roznicy takze duzej nie ma pomiedzy fakcja Islamu, ktora glosi tzw Panstwo Islamskie I Katolicyzmem w wydaniu obecnej partii rzadzacej w Polsce. W zasadzie maja glosic pokoj, milosc blizniego, albo choc jego poszanowanie nawet gdyby nie by tej samej wiary. Jakze latwo tradycyjna Polska goscinnosc zamienila sie w selektywnie ksenofobie i nienawisc ‚innych’.

 15. @piotr3005
  Gwałtów nie mamy? Z chinki się urwałeś? Nie wybuchają bomby, obrzezanie kobiet i burki? No obrzezanie zazwyczaj nie wybucha.
  Integracja przez chrześcijaństwo? Na zlaicyzowanym Zachodzie? Ciekawe, że wielu księżom tam wyjeżdżającym ta integracja w ogóle nie idzie. Bzdura na bzdurze bzdurę pogania.

 16. Z choinki znaczy się

 17. Woj. Nowogrodzkie pow Lida Miejscowsc Niekraszunce ,stara siedziba Tatarow Litewskich,mizar ( cmentarz mulzumanski) opuszczone przez mieszkancow 1946 ktorzy uciekli do Polski .Ziemia uswiecona prawie 600 Lat obecnoscia mulzumanow.Ziemia tam dobra.Tylko sie osiedlac.Ludzie tam mieszkajacy tolerancyjni w potrzebie pomoga. I co najwazniejsz jezyk ruski w mowie I pismie w powszechnym uzyciu.Zapraszam wszystkich koczujacych w Brzesciu / bugiem Batuszka Lukaszenko

 18. Wielu Polaków zachowuje się tak, jakby sprawy jak emigracja, ucieczka przed prześladowaniami ich nie mogła dotyczyć. Pamięć ludzka jest w ogóle krótka, a bardzo krótka w Polsce. Pamiętam jak mówiło się kiedyś jacy Polacy gościnni. Sprawdzam;).

 19. Panie Hartman,
  nie wszystkie pańskie opinie, apele i teorie są warte mocnego poparcia i zdecydowanego propagowania.

  Ten apel o godne traktowanie uchodźców w konfrontacji z postawą urzędników Rzeczpospolitej jest godzien najwyższej, szczerej akceptacji.

 20. Dlaczego mamy przyjmować do Polski islamskich fanatyków w z Czeczenii? Zapominał już Pan Profesor o tragedii w Biesłanie?
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Atak_terrorystyczny_na_szko%C5%82%C4%99_w_Bies%C5%82anie

 21. Tu profesor chyba się rozpędził z pozycji etycznych.
  Błaszczaka nie lubi i ma za co.Wyłuszczył to poprzednio.
  Błaszczaka nie da się lubić .Obsadzony w roli niewdzięcznej nie wykazuje przy tym żadnego wdzięku ani talentu perswazyjnego .Wali z grubej rury wedle stylu pryncypała mając to za cnotę użyteczną.
  Proszę jednak zauważyć,że chodzi o „korek”.Taki sam jak zbudowany w postaci Idomeni Camp na szlaku bałkańskim z błogosławieństwem wszystkich świętych unijnych będących oczywiście największymi unijnymi ssynami.
  Wydaje mi się,że znów żyjemy w czasie ,w którym Święta Olga na Rusi została kanonizowana za wygubienie do nogi plemienia Drewlan.

 22. mały fizyk
  1 września o godz. 16:57
  Pisze pan: „Uchodzca moze byc kazdy przesladowany z powodow politycznych, religijnych, rasowych itd.” — zgadza się, niech poproszą o azyl na Białorusi, Litwie, Łotwie, Estonii czy Ukrainie, dlaczego chcą do Polski?
  A skąd pan wie iż ci ludzie NIE SĄ uchodżcami ekonomicznymi, ma pan na to dowód, że nie? W pana jasnowidztwo nie wierzę, pozdrawiam.

 23. do MPN czytaj ze zrozumieniem, Polacy na zachodzie świetnie się integrują bo są chrześcijanami w większości ale islamscy emigranci ekonomiczni to w większości chłopaki w wieku poborowym coś circa 80% reszta to kobiety i dzieci w większości udające nieletnich aby szybciej otrzymać azyl. czeczeńscy emigranci ekonomiczni w polskich ośrodkach znani są jako wyznawcy wahabizmu. Większość z lat ubiegłych uciekła na zachód i Niemcy uż zadeklarowali, że odeślą do Polski 4 tys. Czeczenów obywateli Rosji. Austria wprowadza nowe prawo azylowe uniemożliwiające uzyskania obywatelstwa przez emigrantów, ratuje swoje bezpieczeństwo, nie popełniajmy błędów Austrii, Francji, Szwecji (kraj na świecie o najwyższej liczbie gwałtów) czy Niemców. Islam to nie religia to ideologia ze swoim prawem, obyczajami i zasadami uznające kraje europy za zło i żadnej integracji nie ma mowy.

 24. Wielce szanowny Panie Profesorze, bardzo dziękuję za ten piękny tekst, kierowany do sumień przedstawicieli najwyższych władz kraju. Ale jakiż sens ma ta przemowa do ich sumień? Arogancja już dawno zagłuszyła im te sumienia. Oni wsytudu nie znają. I nie mają. Na względzie mają tylko swoj osobisty interes i dostęp do koryta władzy, przy którym chcą utrzymać się jak najdłużej, nawet za koszt zwyrodniałej moralności, której dowody dają każdego dnia. Gdyby mi było wolno, złożyłbym i mój podpis pod refleksjami Pana Profesora.

 25. Chyba trzeba jak najszybciej zbankrutować, żeby przepędzić tych nieudaczników.

 26. Ten Gupek niestety się nie dowie…

 27. Czy wszyscy redaktorzy „Polityki” trzymaja ta sama linie co Pan Harman czy Szostkiewicz? Jesli tak, to gratuluje! Pozostaje mi tylko zyczyc redaktorom, kiedys w przyszlosci wspolnego miejsca zamieszkania razem z biednymi „uchodzcami”. W takiej dzielnicy gdzie jest przynajmniej 30% „muslimow”.

  Nie wierze, nie wierze jak ludzie moga byc naiwni.

  @ Maly Fizyk
  Moze i czytasz ale wiesz o swiecie tyle co 10 letnie dziecko. Niepotrzebnie czytasz. Wiedzy Ci nie przybywa.

 28. @ EwaAnnaBarbara

  „Roznicy pomiedzy Islamem i Chrzescijanstwem wielkiej nie ma”.

  😮 😮 🙂 🙂

  Tak, tak prosze pani. Teoretycznie jest Pani przygotowana. Zaraz zaraz… Ale nawet tw teorii Pani sie myli. Czy kosciol degraduje Pania do kategorii „podczlowieka”? Czy kaze Tobie owijac sie w szmaty? Czy Ty wogole zdajesz sobie sprawe co Ty mowisz? Chyba ze porownujesz z kosciolem sprzed 700 lat.

 29. @ Hartman

  Czy Pan Hartman raczy odniesc sie do komentarzy piotr3005 czy ziomekp.1 ? Czy bedzie jak zwykle ( tak jak w wypadku redaktora Szostkiewicza) – milczenie albo puste teoretyzowanie? Frazesy o rownosci, koniecznosci pomocy . Za kilkadziesiat lat zrobia Wam w Europie Arabie i nie bedzie juz mial kto pomagac.

 30. @ziomekp.1
  1 września o godz. 21:30

  „A skąd pan wie iż ci ludzie NIE SĄ uchodżcami ekonomicznymi, ma pan na to dowód, że nie? ”

  Klasyczne odwracanie kota ogonem 🙁 Ja o ich motywach nic nie twierdzilem, wiec nic nie musze udowadniac. To pan twierdzil:
  „Na koniec — Czeczeni maja w d….. RP, będą w strefie Schengen to znikną z Polski w 24 godziny, to nie są UCHODŻCY Z KRAJU OGARNIĘTEGO WOJNĄ, to są uchodżcy ekonomiczni.”

  Bez dowodow sa to tylko pomowienia. I o to panu chodzi?

 31. @Leonid
  1 września o godz. 20:12
  „Dlaczego mamy przyjmować do Polski islamskich fanatyków w z Czeczenii?”

  Ciekawe skad wiesz, ze to byli fanatycy? No, chyba ze uwarzasz, ze KAZDY Czeczen/Czeczenka jest fanatykiem.

  Jakby te logike przyjac, to bym proponowal wszystkich Polakow zamknac, bo sa zlodziejami samochodow 😉

  Tak wyglada nielogiczne myslenie, q.e.d.

 32. @ ziomek
  Widze, ze swietnie znasz swiat islamu. Religia ta, wg ciebie, nie toleruje innych wyznan na swoim terytorium. Z Google’a chocby moglbys sie dowiedziec, ze poza Arabia Saudyjska sa kraje z wiekszoscia muzulmanska, w ktorych rozne grupy wyznaniowe wspolzyja spokojnie. Koran uznaje explicite za pokrewne mu „ludy Ksiegi”, tzn. ludzi, ktorych religia wywodzi sie ze Starego Testamentu. Chrystusa uznaje za proroka. Dlatego wyprawy krzyzowe pozostawily tak trwala rane w pamieci muzulmanow. Zatakowal ich chrzescijanski fanatyzm. Czyzbys nie slyszal, ze Jan Pawel II przeprosil za to muzulmanow?
  Twoj obraz swiata islamu jest odpowiednikiem najgorszych czasow fanatyzmu religijnego w Europie. W Europie rowniez za ateizm czy chocby herezje, czyli odstepstwo od oficjalnej doktryny Kosciola, torturowano i palono na stosach.
  Kraje muzulmanskie pozostaly w tyle pod wzgledem praw czlowieka, jednak nie wszedzie rzadzi w nich fanatyzm i one takze przechodza swoja ewolucje, nieco pozniej tylko niz my.
  To powinno ci wyjasnic dlaczego lewicowiec, feminista i obronca praw obywatelskich ujmuje sie za muzulmanami.

 33. @Jan Hartman
  Panie redaktorze,po wydarzeniach w Kolonii,Paryzu,Nicei i Brukseli ludzie maja sluszne prawo bac sie muzulmanow,a zwlaszcza muzulmanow podajacych sie za ‚uchodzcow’.Osobiscie uwazam,ze to wlasnie deklaracje Kopacz i proba wprowadzenia przez Merkel kwot ‚uchodzcow’ przyczynila sie do zwyciestwa PiS. Polacy nie chca muzulmanow w Polsce, bez wzgledu na to co uwaza tzw. elita.
  Porownanie do Polakow jest bezzasadne i bardzo obrazliwe. Polacy jezdza na Zachod pracowac, nie domagac sie dozywotniego utrzymania na zasilkach. Nie slyszalem tez o grupach Polakow molestujacych kobiety na basenach badz podkladajacych bomby.
  Co zas o nas mysli Unia Europejska..No coz,mam doswiadczenie ze spoleczenstwem brytyjskim-polowa nie wie gdzie nasz kraj lezy na mapie,jedna trzecia uwaza nas za malpy i podludzi,reszta uznaje za dobrych pracownikow ale najlepiej zebysmy jak najszybciej wrocili do siebie. Zachodnia Europa bynajmniej nie jest ani tak otwarta ani toleracyjna jak udaje.Czemu mamy przejmowac sie jej opinia?

 34. Pan szanowny profesor chyba pobieżnie śledzi informacje o obywatelach rosyjskich z Czeczenii. Kilka dni temu niemieckie media informowały, że w najbliższym czasie Berlin zamierza odesłać do Polski kilka tysięcy Czeczenów, którzy po przedostaniu się do naszego kraju i złożeniu dokumentów nie czekając nawet na ich rozpatrzenie wyjechało do Niemiec. Najprawdopodobniej Niemcom to się nie uda, ponieważ obywatele rosyjscy z Czeczenii gdzieś „znikną” (jak to bywa z „uchodźcami” , którym grozi deportacja), ale pokazuje problem w innym świetle. Straż Graniczna w komunikacie stwierdziła, że skoro te osoby nie zostały wpuszczone, to m u s i a ł y być ku temu jakieś przyczyny: nie spełnianie warunków ubiegania się o azyl. Skąd pan szanowny profesor wie, że to są „uchodźcy”? Zweryfikował ich pan? Polska nie jest ich pierwszym krajem do którego chcą się dostać z „ kraju ogarniętego wojną, prześladowaniem” (jak głosi ten słynny komunał) i tak dalej…. Zarówno na Białorusi , w Rosji jak i w jej republice składowej Czeczenii nie ma wojny. Polska też nie graniczy z Czeczenią. Natomiast w debacie publicznej tacy ludzie jak pan profesor narzucają rozumowanie według którego każdy migrant, który na granicy ogłosi się „uchodźcą” ma być bezapelacyjnie wpuszczony, a jego wniosek rozpatrzony TYLKO pozytywnie. Jak nie, to jest skandal jak powyżej. A nawet jeszcze lepiej (jak ktoś czyta” krytykę polityczną”) : nie powinno się za bardzo weryfikować, no bo przecież „papiery nie są ważne”. Pan Błaszczak nie jest politykiem z mojej opcji, ale dobrze, że stara się pilnować granicy. Ostatnio w Unii można było zaobserwować tendencje wręcz odwrotną (pilnowanie granic, kontrolowanie przepływu ludzi i odmowa wpuszczenia jak są prawne przyczyny to w ujęciu niektórych mediów/ środowisk oczywisty rasizm). Ryzyko powstania nowego szlaku dla migrantów jest zbyt duże, a Putin (jak Erdogan) również może wykorzystać strumień „uchodźców” do destabilizowania regionu.

 35. @Hartman
  W dyskusji o problemie Gettiera Alvin Goldman podaje następujący przykład:

  „Henry jedzie ze swoim synem po okolicy i pokazuje mu obiekty na skraju szosy. W pozornie normalnych okolicznościach Henry wskazuje na pewien objekt i mówi: „To jest szopa”. I faktycznie chodzi tutaj o szopę i Henry ma pełne prawo wierzyć że to jest szopa. Tylko Henry nie wie jednego. W całej tej okolicy jest to jedyna szopa, wszystkie pozostałe są niczym nie różniącymi się atrapami z tektury.”
  Czy nasz Henry vel Jan wie z całą pewnością że mamy do czynienia z grupą prześladowaną ze względów politycznych, religijnych, rasy. Czy nasz Henry vel Jan zapoznał się z orzecznictwem sądów administracyjnych odnośnie kryteriów przyznania statusu uchodźcy?

  1. Cudzoziemiec przebywa poza krajem pochodzenia
  2. Nie korzysta z ochrony innego państwa
  3. Żywi uzasadnioną obawę przed prześladowaniem z powodu rasy, religii, narodowości, przynależności do określonej grupy społecznej lub poglądów politycznych.
  Który z tych punktów dotyczy tej biednej grupy?
  Usiłuje Pan szopę z tektury sprzedać za prawdziwą szopę.
  Cała pańska argumentacja odnośnie reakcji zachodu jest podłą demagogią. Polacy którzy emigrowali w czasie Stanu Wojennego nie uciekali na Kaukaz tylko do krajów ościennych. Ostatnie działania premiera Danii, stanowisko WB, Austrii, Francji, Szwecji świadczą że żaden z tych krajów nie zamierza potępiać Polski za jej politykę emigracyjną. Ba, nawet cesarzowa Europy stwierdziła w tych dniach że teraz obowiązywać będzie: wydalać, wydalać, wydalać. Ma to związek z najbliższymi wyborami ale, czy wola społeczeństwa nie ma znaczenia, bo Pan Hartman nie lubi PIS-u. Ten tekst to demagogiczny kicz bez jakichkolwiek argumentów opartych na obowiązującym prawie międzynarodowym. Jeżeli Panu tak tęskno do multi – kulti, weź Pan jedną rodzinę czeczeńską do siebie do domu, na wikt i utrzymanie. Jedna wycieczka mniej do Portugalii, chyba jest tego warta.

 36. Przeciez Ci Czeczni to dar niebios. Panie minister col Pan do Jacusia Kurskiego Niech w te pendy sle wozy transmisyjne Tv1 I tv2 na granice pod Brzesciem n/ Bugiem I koniecznie do ministra kultury I dziedzictwa narodowego Piotrusia Glinskiego o Antosiu nie wspomne.Zespol ” mazowsze ” I jakis gorali tez nie zawadzi sciagnac .Granice otworzyc .Starosta Niech Niech wita chlebem I sola . Mazowsze Niech spiewa Witamy Witamy o paszporty nie pytamy , gorale spiewaja piekna nasza Polska Cala .Calosc idzie na zywno na caly Swiat . Panie Blaszczak Ci Czeczeni to szczerze nienawidza Rosji.Ich religia to sprawa drugorzedna.Antek Smolenski otwiera biura werbunkowe ,Panie w jeden tydzien mamy brygade czeczenska gotowa. Mariusz Kaminski Niech tych czerwonych generalow Po ruskich akademiach dostarczy co sie kryja Po lasach bo komenda w batalionie Po rusku bedzie.Panie a baby no wlasnie bab nie ruszamy chlopaki z Czeczeni gotowi otworzyc przyjacielski Ogien w strone Antka naszego wspolczesnego hetmana Zolkiewskiego. Panie Blaszczyk I tym sposobem dwie pieczenie na jednym ogniu mamy . W Swiat wysylamy niusy jacy my szlachetni a z Drugiej Antek bedzie mial prawdziwe wojsko.no I Profesor Hartman straci robote w Polityce .o Merkelownie nie wspomne .

 37. Polska jest strasznie samolubna a powinna sie wzorowac na takich bliskich Panu Hartmanowi krajach jak Izrael.

 38. Dla przypomnienia bo geografia polityczna to nie to samo co etyka i profesur nie musi sie znac…
  Czeczenia to nie odrebny kraj.

  Przesladowani przez czeczenskiego brutala mieszkancy moga sie schronic w swoim najwiekszym na globie panstwie zwanym Rosja.

  Granica Polski i wschodnia granica UE obowiazuje.
  Przekraczac ja moga do tego uprawnieni i to by bylo na tyle w temacie
  glupota versus egoizm narodowy.

 39. Tylko tak, dla porządku i poprawności – muzułmanin a nie mahometanin. Podobnie jak i chrześcijanin a nie jezusowiec.

 40. Łajdactwo moralne pisoidów ma to do siebie, że samo się przedstawia. I to od ręki, językiem prostym i w kilku zdaniach. Nie trzeba długo czekać.
  Gęba gada słowa Samej Prawdy, Prawdziwej Ojczyzny, Najwartościowszych Wartości Katolickich, a spod jęzora wylewa się cała treść łba i kiszek – żółta i plugawa.
  Słowa wykombinowane by kłamać, wycwanione, napuszone, nadęte gadają gładko i uroczyście. Język wewnętrzny zawsze mówi prawdę.

  Błaszczak od razu gada, jak jest:
  „To jest próba stworzenia nowego szlaku napływu muzułmanów do Europy”
  Jest to próba, a próbę ktoś podejmuje. Ten ktoś jest jakimś strasznym potworem, który wpychając tych bandyckich Czeczenów Polksce chce ją zaatakować, wywołać w ślicznym, katolickim kraju częstochowskim wojnę.
  Ten ktoś musi bardzo Polaka straszyć i przerażać. Najlepiej, żebynie zostal nazwamy wprost, bo nazwanie wprost może ośmieszyć tego, kto pomawia i rozładować napięcie. Diabeł jest straszny, jeśli nie ma kszałtu, twarzy, nie zostanie oświetlony. Diabeł nazwany i jawniony jest mniej straszny, albo w ogóle przestaje być diabłem. Diabłem jest przerażenie i lęk przd diabłem. A tym przerażeniem zarządzają zamordyści, dyktatorzy. Trzymanie ludzi w lęku jest głównym narzędziem opresji każdego bandziora.

  Błaszczak, całym sobą tłumaczy wszystko zupełnie jasno:
  „póki rządzi rząd PiS, nie narazimy Polski na zagrożenie terrorystyczne”
  Człowiek posiadający rozym nieprzerażony kapuje od razu: ci Czeczeni to terroryści, są u polskiej granicy.
  I druga jasność, jaką Błaszczak przdstawia w tym samym zdaniu:
  gdyby – nie daj boziu katolicka i Jezusku na pomniku – PIS miał nie rządzić w Polsce, to każdy inny rządzący będzie narażał własny kraj na atak terrorystów. Wszyscy inni niż pisoidy wezmą i zamordują Polaka korzystając z terrorystów.

 41. mały fizyk
  1 września o godz. 23:42
  Niech pan przeczyta wpis „edan 2 września o godz. 1:02”, lepiej bym panu nie odpowiedział, pozdrawiam.

 42. piotrgryko
  1 września o godz. 22:21
  Niech pan nie liczy na jakąkolwiek odpowiedż, odpowiedzią będą komunały o których pan wspomniał czyli ble, ble, ble my są ci dobrzy a wy be, polecił bym panu profesorowi, panu Biedroniowi czy pani Szczuce głoszenie i okazywanie swoich poglądów wśród bractwa wyznającego islam — marnie to widzę, pozdrawiam.

 43. kruk
  2 września o godz. 0:09
  Pisze pan: „Kraje muzulmanskie pozostaly w tyle pod wzgledem praw czlowieka” — ładnie pan to ujął, delikatnie i zgodnie z linią poprawności politycznej, zdanie miód — a jak powinna brzmieć wersja niepoprawna?
  Ano tak: „Kraje muzułmańskie to siedlisko ksenofobii, rasizmu, anty judaizmu, anty chrześcijaństwa, homofobii, mizoginizmu, amen”.
  Niech mi pan wskaże kraj muzułmański gdzie przeciętny Europejczyk mógłby się czuć swobodnie, równie swobodnie jak muzułmanin idący ze swoją opatuloną niewolnicą w Berlinie czy Wiedniu, parę takich krajów było — Irak, Syria, Liban, Egipt czy Turcja (Turcja jeszcze trochę jest) ale „demokratura” a la juesej wypędziła z tych państw resztki normalności.
  Na zarzut osób które napiszą iż wymienione prze zemnie państwa nie były „normalne” odpowiadam — tysiące Polaków pracowało w tych państwach, tysiące Arabów z tych państw uczyło się i pracowało w Polsce, lała się wóda i trwała zabawa (tam i tu), nikt nikogo nie prześladował ze względów religijnych, nie było jakichś „policji obyczajowych”, fanatycy religijni nie mieli prawa bytu i prawa głosu, było fajnie i komu to przeszkadzało? Aha, wiem co piszę gdyż w latach 80 pracowałem na bliskim wschodzie, pozdrawiam.

 44. kruk
  2 września o godz. 0:09
  Panu oraz innym próbującym mnie przekonać o „islamie religii pokoju” i „muzułmanach którzy są tacy jak my”polecam materiał o „wesołych młodych muzułmanach” którzy złapali, zabili, poćwiartowali, ucięli głowę kotu a następnie zamieścili fotki w necie, przesłuchania wykazały, że oskarżeni nie mieli pojęcia iż w Szwecji takie czyny są zabronione. Stwierdzili oni, że w ojczystym kraju robi się to „dla zabawy” i jest to bardzo częste. Z zaskoczeniem przyjęli słowa policjantów, iż grozi im do 5 lat wiezienia i wysokie grzywny.
  Dla zainteresowanych link, zdjęcia są drastyczne: http://www.dzienniknarodowy.pl/2350/18-szwecja-muzulmanie-dla-zabawy-obcieli-kotu-glow/
  Dla twierdzących iż u nas też są takie draby — tak są, nawet gorsi, musimy „importować” jeszcze gorszych?

 45. Panie Faliczu,
  nie tak dawno mówiono,że Polska to ”bliska zagranica” i ” państwo sezonowe”. Teraz ci sami mówią że ” nie ma takiego państwa jak Ukraina”,pan staje w jednym chórze z nimi wołając ” Czeczenia to nie odrębny kraj ” . Ci sami mówią o krajach bałtyckich ” Pribałtika ” a o Polsce nie dawno mówili ” priwiślański kraj” .Fajne ma pan towarzystwo , panie Faliczu. To tak dla idei czy za ” dziengi” ?

 46. Jest mi przykro, bo mam wrażenie, że nadużywam gościnności Pana Profesora. Chodzi mi bowiem o – według mojej oceny – wątpliwą twórczość blogową innego Autora. Tylko że ten Autor reaguje na moje uwagi totalną i bezwzględną cenzurą, czyli arogancką metodą wyniesioną z przebrzmiałej epoki.

  Niedawno ów Autor chwalił katolicko-międlarowską mentalność mocno umięśnionych łysoli z organizacji „Wszechpolaków”, dowodząc, że każda forma patriotzmu „jest patriotyzmem”, patriotyzmem słusznym i uzasdnionym, powołując się na abp Głódzia, który w ten sposób obecną na uroczystości grupę „Wszechpolaków” – ze stopni ołtarza katolickiej świątyni – podtrzymywał na duchu i ich zachęcał. I przekonał, jak wiemy, ale nie tylko „Wszechpolaków”, lecz także owego Autora blogu, produkującego się na tym samym forum.

  Teraz tenże Autor prezentuje tekst poświęcony zmarłej bohaterce Solidarności, pani Annie Walentynowicz. Ja jestem już mocno uprzedzony do tego Autora, dlatego moja interwencja w tej sprawie może być nieobiektywna. Proszę wziąć to przede wszystkim pod uwagę, to moje uprzedzenie. Mogę się mylić. Ale mam to wrażenie, że tekst owego Autora ma wszelkie cechy subwersywnej złośliwości typu rasistowskiego. Autor posługuje się typowym stylem przemycania zatrutych myśli przy pomocy okrągłych słówek i fałszywych komplementów w sytuacji, gdy rasistowskich tez nie można wypowiedzieć jednoznacznie. Nie mogę uwierzyć, że ów Autor jest intelektualnym podpalaczem i bardzo prosiłbym – również wszystkich internautów – żeby mnie pouczyć, albo przynajmniej zapewnić, że moje wątpliwości są bezpodstawne.

  Głównym tonem tekstu o którym mówię jest informacja, że Anna Walentynowicz ma ukraińskie pochodzenie. A to jest okoliczność jak gdyby jednoznaczna… To niby nic, zauważa Autor, ale… Miała krewnych na Ukrainie i nie przechwalała się tym! Z rodziną na Ukrainie niejako „demonstracyjnie” nie utrzymywała kontaktów! Przypadek? Najwyraźniej ukrywała swoje rodzinne związki z Ukrainą! – konkluduje Autor. W czasie PRLu było to niby jeszcze zrozumiałe, ale już potem, w „wolnej Polsce” już nie! Bo to ukrywanie było już na pewno wyrazem złej woli Anny Walentynowicz. Teraz jakieś naukowe insytytuty historyczne ujawniły materiały, które wysiłki Anny Walentynowicz w sprawie utajnienia swego pochodzenia jak gdyby jednoznacznie niweczą. Jakaż ulga. A kto jeszcze ma wątpliwości w tej sprawie jest kiepem, głupkiem i ma niedobrze w głowie, co Autor wykazuje w ripostach na uwagi internautów.

  A mnie jest przypkro. Wszystko to przyjmuję, jako niegodziwą publicystykę chorego na skrywany szowinizm Autora. Jeśli się mylę, to z góry przepraszam. I bardzo dziękuję za to, że dana mi jest ta możliwość – jeśli mi będzie rzeczywiście dana – żeby podzielić się moimi wątpliwościami. Szczerze przyznaję, że wolałbym, żebym w tej sprawie nie miał racji.

 47. Bardzo emocjonalny wpis, ale jakżeż adekwatny. Też tak to czuję.

 48. Najchętniej zagłosowałbym na partię asertywną jeśli chodzi o napływ imigrantów do Polski jednak nie niszczącą tak kraju na poziomie gospodarczym jak PiS. Niestety, nie ma takiego ugrupowania na ten moment. Profesor choć jest lewicowcem z krwi i kości paradoksalnie pokazuje jak jest przesiąknięty chrześcijańskim współczuciem. To takie polskie – ciągle, i bez względu na okoliczności chcieć zbawiać świat, ratować biednych chorych. Świat profesorze ma względem nas za ostatnie trzysta lat taki dług, że nawet gdybyśmy robili to co robili przez kolejne dwie dekady, by choć w niewielkim stopniu wyrównać rachunki nic powinien do nas za to nie mieć. Żyjemy w erze dekonstrukcji pojęć – bo oto, z jednej strony mamy partię, która mieni się chrześcijańską i nie chce podać kubka wody obcemu i Pana, który choć jest człowiekiem lewicy chyba nawet nie zdaje sobie sprawy jak jest prawdziwie chrześcijański. W tym kraju zaczyna się robić koszmarnie duszno, jeśli w latach 2005-07 to wszystko zaledwie się kluło teraz mamy już ten twór w pełnym rozkwicie. Z fajnego kraju w kilka miesięcy znaleźliśmy się na totalnym oucie i to też jest dla nas jako narodu typowe, jesteśmy polscy aż do końca naszych cech. Taki los, taka smutna karma.

 49. A propos Ludu Czeczenskiego, pare lat temu jak Czeczenska imigracje wspieral s.p. senator Romaszewski, wielki oredownik narodu Czeczenskiego, ktory wzial go za serca swa nienawiscia do Rosji, pewien chlop ze wsi, ale zaznaczam zaden obronca praw zwierzat czy wegetarianin tak nagle wypalil w prasie: „Panie nakupuja jalowek a pozniej urzadzaja krwawa laznie” Nawet na polskiej wsi gdzie nikt specjalnie nie cacka sie ze zwierzetami, zwyczje muzulmanskich Czeczenow, ktorzy na zywca podzynali gardla jalowek by swiecic swe islamskie swieta wzbudzalo przerazenie. Pytanie, ktore samo sie narzuca brzmi o co nam chodzi? Chrześcijaństwo przetrwało, przechodzac przez religijne wojny, oświecenie, krytyczna analizę Biblii i odrzucenie religii jako takiej Chrzescijanstwo nawiazalo tez w kulturze europejskie dialog z filozofia. teologowie muzulmanscy z grupsza tkawia w 7 wieku, jesli tak jak chrzescijanstwo przejda przez to wszystko wowczas Islam będzie przystawał do współczesnych kultur i społeczeństw. Wlasnie dlatego nawet w Polskim katolandzie jak go nazywamy mozna przyslowiowo wypiac sie na katolicyzm i nikomu wlos z glowy nie spadnie, co jest nie do pomyslenia w kraju muzulmanskim. A co do dyskryminacji muzułmanów to polecam zaznajomienie sie np. z linii orzecznictwa szwedzkich sądów w sprawie „honorowych zabójstw”. Jakze wyrozumiale jest owo orzecznictwo a wszystko po to by nie drażnić islamskiej ciemnoty.Jesli chce pan edukowac muzulmanow prosze to robic na wlasna reke ale nie mieszac do tego polskiego spoleczenstwa.

 50. Jeszcze nie tak dawno tym nędznym, nieokrzesanym, komunistycznym brudasem był Polak dobijający się do wrót RFN-owskiego, Brytyjskiego, czy Austriackiego raju. Dzisiaj ten sam wschodni kołtun odgrywa się na uciekinierze z kraju postsowieckiego lub bliskowschodniego: ja wam pokażę brudne, tępe flejtuchy!

 51. @cukiertort
  Niestety,w tym przypadku chrzescijanskie wspolczucie Profesora laczy sie z naiwnoscia.Pomoc uchodzcom jest rzecza nad wyraz sluszna i szlachetna-ale bandy wystrojonych w markowe ciuchy muzulmanow rozgladajacych sie tylko za zasilkami i bialymi kobietami uchodzcami nie sa. Wyzywanie komentujacych od islamofobow i ograniczonych umyslowo tez jest wyjatkowo obrazliwe- spora czesc komentujacych mieszka i pracuje na Zachodzie,mialo stycznosc z muzulmanami i jesli ich nie lubia,to maja ku temu jakies powody.Ja je mam.

 52. @ziomekp.1 & edan
  2 września o godz. 8:34
  mały fizyk
  1 września o godz. 23:42
  Niech pan przeczyta wpis „edan 2 września o godz. 1:02”, lepiej bym panu nie odpowiedział, pozdrawiam.

  Przeczytalem i zrozumialem: Zowu „gdybanie” dwuch blogowiczow o motywach, insynuacje co do prof. Hsartmana oraz ewidentny brak zrozumienia prozedur ubiegania sie o azyl:

  „”ustalenie, czy dany cudzoziemiec jest uchodźcą czy też nie, odbywa się po przeprowadzeniu postępowania administracyjnego, podczas którego badana jest zasadność deklarowanych przez niego obaw przed prześladowaniem”.
  http://www.rp.pl/Uchodzcy/160909893-HFPC-do-szefa-MSWiA-w-zwiazku-z-niewpuszczaniem-do-Polski-uchodzcow.html#ap-1

  Czyli nie Straz Graniczna ani minister Blaszczak (a juz napewno nie blogowicze) decyduja a przyznaniu azylu. Zamiast „gdybac” minister Blaszczak powinien poinformowac opinie publiczna o ile i dlaczego doszlo do lamania prozedur i prawa w przyjmowaniu wnioskow o azyl.

 53. @zly
  2 września o godz. 15:48

  „… spora czesc komentujacych mieszka i pracuje na Zachodzie,mialo stycznosc z muzulmanami i jesli ich nie lubia,to maja ku temu jakies powody.Ja je mam.”

  Nie lubiec konkretne osoby za ich konkretne dzialania jest zrozumile. Ale nie lubic wszystkich muzulmanow (a wiec osobiscie nieznanych) jest uprzedzeniem (moze nawet rasizmem). Tutaj brak mi wszelkiego zrozumienia dla takiej postawy.

 54. Profesor Hartman obrońcą islamu – kolejny szok!
  Najwidoczniej zapomniał pan, że wszystkie religie i ich kościoły to cywilizacja zła i śmierci i że należy z nimi walczyć, a nie popierać je.
  Chcę panu również przypomnieć, że terroryści z Bostonu to właśnie dwaj bracia z Czeczeni.
  Nie zdaje sobie pan również sprawy z tego, że islamiści zalewają kraje Zachodu żeby przede wszystkim zniszczyć cywilizacyjny dorobek i zahamować postęp i rozwój w każdej dziedzinie nauki i życia identycznie jak robi to chrześcijaństwo ale z jeszcze większą siłą bo przemocą i terroryzmem.
  Najważniejsze cele islamistów to zniszczenie społeczeństw krajów Zachodu, wprowadzenie islamu jako religii państwowej i wprowadzenie szariatu.
  Francja, Niemcy, Anglia itd. obudziły się wreszcie „z ręką w szambie”, niestety prawdopodobnie już za późno.

 55. „Otóż, panie ministrze Błaszczak, w cywilizowanym kraju każdy człowiek, w tym polski katolik i czeczeński mahometanin, ma prawo złożyć podanie o azyl bądź status uchodźcy.”
  Czy USA, Kanada, Australia nie są cywilizowanym krajem? Czy Japonia, która nie przyjmuje żadnego muzułmanina ubiegającego się o azyl, zasługuje nas pogardę? Czy też może Hartman robi z czytelników idiotów?

 56. Od ponad 30 lat mieszkam w kraju, który zapaprał sobie społeczeństwo multikulturalnym rozmnażającym się jak króliki (przepraszam króliki za poniżające je porównanie), leniwym motłochem, który ma także prawo ściągania do nowego miejsca osiedlenia kolejnych setk tysięcy w ramach tak zwanego „łączenia rodzin”. W rezultacie tego procederu w ciągu paru lat z paru tysięcy tych uchodźców robi się milion. Znam ten temat z własnego doświadczenia bo i z moich podatków jest to wszystko wbrew mojej woli finansowane.
  Ci ludzie w większości jedynie pasożytują na innych ciężko pracujących podobnie jak pasożytuje kler pedofilskiego kk w Polsce, co budzi coraz większy i słuszny sprzeciw.

  PS:
  Wszystkim zwolennikom przyjmowania tych „biednych imigrantów” proponuję zadeklarować do odpowiednich władz wolę przyjęcia pod swoje dachy konkretnej ilości islamskich uchodźców. Zapewnić im wikt i opierunek, mieszkanie, pracę, naukę języka i obyczajów oraz polskiego prawa i jego poszanowania.
  Tak Wasz „bóg” jak i ich „allah” odwdzięczą się Wam po śmierci „rajem” i „dziewicami”, a cała reszta z biskupami na czele ochoczo pójdzie w Wasze ślady.
  Dziwi mnie, że nie wpadliście jeszcze w zachwyt po ogłoszeniu w Watykanie, że główny pasożyt Franek podobno przyjął imigrantów w swoje „gościnne progi” i że jest to aż dwie rodziny bo na więcej go nie stać.

 57. @piotrgryko
  700 lat? 100 wystarczy. A i dzisiejszy w niektórych wersjach się załapie. Rzeczywiście lepiej wiedzieć, co się mówi.

 58. @piotr3005
  Czytam ze zrozuieniem, ale niektóre bzdury zrozumieć jest naprawdę ciężko. Pisanie tych samych bzdur dokładniej czy inaczej nie sprawi, że przestaną być bzdurami. Jak uważasz, że islam to nie religia, wróć z powrotem do podstawówki. Jakiś poziom elementarnej wiedzy trzeba mieć.

 59. J.E. Baka
  2 września o godz. 14:45

  Dzięki temu obłudnik sprawia sobie przyjemność, możnością poniżania kogoś niżej od siebie.
  Jest to stay mechanizm psychologczny, ale wśród prawidłowych katolików nie ma prawa boskiego się zdarzać. Jednak po to Polak jest katolikiem, żeby to było nagminne.

 60. Kaziuk
  2 września o godz. 10:53

  Jest to coraz słabszy autor, popadający w smutną lichość.
  Jednak w tym tekście nie widzę tych mocnych lementow, które Ty widzisz. cay tekst jest natoiast mało sensownny, pochodzenie rodzinne Anny Walentynowicz nie ma znaczenia. Podobnie jak to, czy utrzymywała, czy nie utrzymywała kontakt z ukraińskimi krewnymi.
  Nędzne, durne, pozbawione podstaw jest zawieszone pytanie dane przez autora na końcu.

 61. zly
  2 września o godz. 15:48

  faktycznie – niestety. walisz rasistowsko.

 62. Co tam taki kotek, pan Hartman wcale sie nie boi… a tutaj, ot, koziolek, a pan Hartman coraz bardziej sie nie boi….
  http://www.expressen.se/gt/killing-kidnappad-brand-och-valdtagen/
  Killing (=koziolek) kidnappad, bränd och våldtagen (koziolek porwany, podpalony i zgwalcony)
  En killing har kidnappats från Slottsskogen under natten till måndagen.
  Under morgonen hittades killingen i närheten av Azaleadalen – den hade då misshandlats, bränts och våldtagits (pobity, podpalony i zgwalcony)

  A tu cos jeszcze dla odmiany, tez mozna zerknac (nadwrazliwcow uprzedzam, zeby jednak nie zerkali)
  https://kungsbacka.wordpress.com/2014/09/06/elin-krantz-negermordad-i-sverige/

  Teraz to juz pan Hartman jeszcze bardziej sie nie boi…

 63. Min. Błaszczak: „To jest próba stworzenia nowego szlaku napływu muzułmanów do Europy”.

  Prof. Hartman: „To może ja uściślę: nie podoba nam się Wasza religia, więc Was nie wpuścimy, bo będziecie swoją fałszywą wiarą i obcą nam kulturą zanieczyszczać nasz teren”.

  „Coś przeinaczyłem”?

  Tak, wszystko.
  Prof. Hartman może nie wiedzieć, nie pamiętać i nie kojarzyć, minister spraw wewnętrznych musi wiedziec, pamiętać i rozumieć co się dzieje. W zeszłym roku Rosjanie otworzyli nowy szlak, przepuszczając emigrantów w Bliskiego Wschodu przez przejście rosyjsko-norweskie w Kirkenes. Leży ono w prowincji Finnmark, najbardziej na północ wysuniętej części Norwegii, po stronie rosyjskiej to rejon Murmańska, gdzie jest baza rosyjskich podwodnych okrętów atomowych. Nie można w rejonie Murmańska znaleźć się inaczej niż za zezwoleniem rosyjskich władz ― nawet Rosjanom, a co dopiero cudzoziemcom. Przejście w Kirkenes nie jest dostępne dla pieszych, wiec emigrantom udostępniano … rowery. Chodziło o stworzenie nowego szlaku migracyjnego, co miało na celu postraszenie Europy, aby zaakceptowała rosyjskie pomysły w sprawie Syrii.

  Pan Hartman powinien otrząsnąć się z ideologii i jak przystało na filozofa z wykształcenia zacząć używać rozumu.

 64. Panie profesorze wpuscimy ich do bezpiecznej Polski , ile Opika w Polsce miesiecznie 2000 zl , dla 10 ciu dzieci ? oni chca 2000 ale euro ,, i w tym sie zawiera sens. Dlaczego sie oszukujemy ?

 65. J.E. Baka
  2 września o godz. 14:45

  Może byś spróbował merytorycznie, choć raz? Czy za trudne?

 66. zly
  2 września o godz. 15:48
  Racja!

 67. „Polska w oczach Europy jest już przegrana” w czyich oczach, może oczach matek, ojców i dzieci zamordowanych w Paryżu, Nicei czy Brukseli. We Francji jest stan wyjątkowy, w Brukseli wojsko na ulicach. Mam znajomych we Francji i nam zazdroszczą i zazdroszczą Polsce, że brak emigrantów. Widać po sezonie na morzem pełno Niemców, Włochów czy Czechów boją się jeżdzić do krajów gdzie żyją muzułmanie a wiem co mówię bo mam domki do wynajęcia w Łebie i interes idzie świetnie.Na zachodzie niedługo wybory i AfD ma 22% poparcie, we Francji prowadzi Le Pen i Sarkozy w Austrii też partie przeciwnie zalewowi emigrancji z Afryki. Lewackie partie boją się przegrać i szykuje się wielka zmiana w polityce.

 68. z daleka (2 września o godz. 14:39)
  ziomekp.1 (2 września o godz. 9:03)
  pro-contra (2 września o godz. 1:46)
  edan (2 września o godz. 1:02)
  zly (2 września o godz. 0:16)
  piotrgryko (1 września o godz. 22:21)
  piotr3005 (1 września o godz. 21:32)
  ziomekp.1 (1 września o godz. 21:30)
  lubat (1 września o godz. 16:36)
  RACJA!(/b>

 69. z daleka (2 września o godz. 14:39)
  ziomekp.1 (2 września o godz. 9:03)
  pro-contra (2 września o godz. 1:46)
  edan (2 września o godz. 1:02)
  zly (2 września o godz. 0:16)
  piotrgryko (1 września o godz. 22:21)
  piotr3005 (1 września o godz. 21:32)
  ziomekp.1 (1 września o godz. 21:30)
  lubat (1 września o godz. 16:36)
  RACJA!

 70. mały fizyk (1 września o godz. 23:53)
  1. NIE, NIE KAŻDY Czeczen czy też Czeczenka jest fanatykiem religijnym. Ale ci, którzy teraz z tego kraju uciekają, są mocno podejrzani, jeśli deklarują się oni jako uchodźcy polityczni, jako że po pierwsze, to jeśli są oni prześladowani w Czeczenii, to powinni wystąpić o azyl w sąsiedniej republice związkowej Rosji albo też na Białorusi albo, jeszcze lepiej, w sąsiedniej Gruzji bądź też nieco dalej w Armenii albo też jakimś kraju muzułmańskim leżącym blisko Czeczenii, np. w Azerbejdżanie, Iranie czy też Turcji – patrz n.p. tu:
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Czeczenia#/media/File:Caucasus-political_pl.svg
  Po drugie, to ponieważ w Czeczenii nie ma od lat żadnej wojny, to NIE są to także uchodźcy z kraju ogarniętego wojną, a więc nie należy się im bezpieczny pobyt z przyczyn humanitarnych w Polsce.
  To są więc albo przestępcy uciekający przed wymiarem sprawiedliwości, albo też uchodźcy ekonomiczni, a ani jedni ani drudzy nie są nam przecież potrzebni.
  2. Skąd też ten pomysł, że Polacy są złodziejami samochodów? Jak dotychczas, to ukradziono mi tylko raz samochód, i to w Australii i sprawcami byli, jak się to okazało, Australijczycy pochodzenia anglosaskiego. Cypryjczycy greckiego pochodzenia ukradli mi zaś skuter w Nikozji. Czy to znaczy, że każdy Grek z Cypru jest złodziejem skuterów?

 71. @ ziomek
  Sadzac po Pana wpisach, Pana nic nie przekona. Przypadki pastwienia sie nad zwierzetami zdarzaja sie wszedzie. Nad ludzmi zreszta tez i nie mam na mysli Holokaustu, ale takie pojedyncze zdarzenia. W latach 60. parka zboczencow w Anglii zwabiala male dzieci, zeby je torturowac i zabijac. Wiesci o takich potwornosciach siegaja sredniowiecza.
  Jak chodzi o tolerancyjne kraje muzulmanskie, to znam osobiscie jeden – Maroko. Moze ktos wymieni wiecej. Wydaje sie Pan ograniczac swiat muzulmanski do Bliskiego Wschodu. Jeszcze jest Magreb i kawal Azji.

 72. „Polska w oczach Europy jest już przegrana? – Europy to znaczy kogo? Unijnych polityków czy zwykłych obywateli? Obywateli, których dzieci są prześladowane w szkołach a żony molestowane na ulicach? A może Polska jest przegrana w oczach tych, którzy stracili bliskich w zamachach w Paryżu czy Nicei?
  To cytat użytkownika z innego portalu, z którym się całkowicie zgadzam.

 73. Panie Profesorze

  Patrzy Pan na to, co dzieje się w Europie, na terror islamski, wojnę religijną i kulturową i nie dostrzega powiązań między tym, a niekontrolowanym, nadmiernym napływem imigrantów?
  Poprawność polityczna odbiera zdrowy rozsądek?

  Czeczeńcy na granicy polskiej to nie są udręczeni uchodźcy i kobiety z dziećmi tylko kolejna armia nielegalnych imigrantów będących zagrożeniem dla bezpieczeństwa i stabilizacji społecznej Polski i Europy.
  Bogu dzięki, że mamy rząd dostrzegający to zagrożenie!

  W cywilizowanym kraju panie profesorze Hartman cywilizacji trzeba bronić, bo inaczej zostanie rozjechana kołami islamskiej ciężarówki jak cywilizowani turyści w Nicei.

 74. Czeczenia jest częścią Federacji Rosyjskiej.
  Tak jak inne republiki.Jest autonomiczna republika ale nie odrębnym od Rosji państwem.

 75. a tu jeszcze cos dla pana Hartmana

  „Mężczyzna został skazany na 10 lat więzienia i 2 tysiące batów za napisanie na Twitterze, że jest ateistą… będzie musiał dodatkowo zapłacić ogromną karę finansową za swoje słowa, która wynosi dokładnie 20 tysięcy rialów”

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1515,title,Mezczyzna-zostal-skazany-na-10-lat-wiezienia-i-2-tysiace-batow-za-napisanie-na-Twitterze-ze-jest-ateista,wid,18489602,wiadomosc.html

  No tu to juz w ogole nie ma sie czego bac… w koncu te 2 000 batow rozlozone na 10 lat, to pikus… a moze nawet udaloby sie uniknac obowiazkowej gimnastyki poranej…

 76. @maly fizyk,@Tanaka

  Zeby nie lubic muzulmanow,wystarczy przeczytac Koran.Zwlaszcza fragmenty mowiace o tym,jak prawowierny muzulmanin ma traktowac niewiernych i apostatow.Oraz te o pozycji kobiet.Na dokladke mozna przeczytac zyciorys Mahometa.
  I pozniej przestaniecie sie dziwic,skad sie bierze islamski terroryzm,powszechna w kulturze islamskiej przemoc i agresja, podzialy klanowe,mizoginia,szowinizm, ksenofobia itd. itp.
  Na krytyke,ze takie bylo tez chrzescijanstwo,z gory odpowiadam: Jezus nigdy nie nauczal by mordowac niewiernych,Mahomet tak.Jezus nie mordowal calych szczepow sprzeciwiajacych sie jego religii,Mahomet tak. Ciemnota i przemoc w chrzescijanstwie sa wynaturzeniem, w islamie wynikaja wprost z nauk proroka.

 77. @Mauro Rossi
  No raczej ci ta analogia nie wyszła

 78. @Marcin Opus
  A u nas nie ma prześladowania ani molestowania? Raczej jest właśnie odwrotnie. Przejrzyj człowieku na oczy.

 79. @mały fizyk
  „”ustalenie, czy dany cudzoziemiec jest uchodźcą czy też nie, odbywa się po przeprowadzeniu postępowania administracyjnego, podczas którego badana jest zasadność deklarowanych przez niego obaw przed prześladowaniem”.
  Helsińska organizacja powinna zwrócić się do swojego sponsora Sorosa o zwiększenie wydatków na ich edukację. Jedno zdanie i dwa błędy. Uchodźca nie jest prześladowany tylko skutkiem wojny zagrożone jest jego życie. Azylu udziela się osobom prześladowanym ze względu na rasę, religię, przekonania polityczne. Uchodźcy należy zapewnić dach nad głową, dostęp do opieki zdrowotnej i po ustaniu zagrożenia dla życia na skutek wojny, uchodźca ma obowiązek grzecznie zrolować swój dywanik i wrócić do swojego kraju.

 80. @zly
  3 września o godz. 18:01

  „Ciemnota i przemoc w chrzescijanstwie sa wynaturzeniem, …” Tak tez uwaza zdecydowana wiekszosc muzulmanow (a juz szczegolnie tych religijnie wyksztalconych).

  Jakbys sie naprawde interesowal islamem, to bys wiedzial, ze maja tylko kilka procent fanatykow, ostatnio szczegolnie jihadystow: https://en.wikipedia.org/wiki/Salafi_movement. Tych kilka procent jest tak „wynaturzonych”, ze najchetniej prowadza wojne przeciwko wszystkim innym muzulmanom. Bo oni sa w ich oczach odszczepiencami (innowiercami). A ich terror w Europie to „tylko” collateral demage. Bo oni walcza przeciwko kazdemu, kto nie jest jihadysta.

 81. zly
  3 września o godz. 18:01
  Oprócz tego, że walisz rasistowkimi wpisami, to masz nieduże pojęcie o czym w ogóle walisz.
  Jezusek był synkiem swojego tatusia, znaczy się, bozi. Bozia zajmował się mordowaniem ludzi, osobistym, oraz na zlecenie. O czym możesz sobie staranie poczytać w niebieskiej książeczce. Jeśli umiesz czytać.
  Jezusek był taki, że nie wiadomo, czy w ogóle był. Nie wiadomo też, co robił przez większą i najważniejszą część swojego życia, kiedy się dorasta, dojrzewa i ksztaltuje powazniejsze poglądy.
  Nie wiadomo co mówił, komu, o czym i co co mu chodził. Sam nie spisał swoich pamiętników, nie spisali też jego uczniowie, kiedy z nim chodzili po pustyni, krzakach, wsiach i miejscowościach stołecznych.
  To co ponoć mówił Jezusek, zostało wyproduowane w IV wieku naszej ery, jako kompilacje setek i tysięcy opowiastek, bajań, fantazji, mitów, legend i zapożyczeń z różnych innych religii, wykonywanych przez ludzi z różnych krajów i gadających różnymi językami. Część tych zlepieńców słuszni wyznawcy opieczętowali jako słuszne i prawidłowe, większość wywalili do kosza, jako niesłuszne i nieprawidłowe.
  Nie wiadomo, co i jak było z Jezuskiem i o co mu wlaściwie chodziło, na co wskazuje fakt, że jest 41 tysięcy wyznań chrześciańskich – i ciągle sie mnożą. Każde z nich jest najsłuszniejsze, bo najlepiej się zna na Jezusku i na jego tacie, a wszystkie pozostałe, albo są kiepsko słuszne, albo całkowicie niesłuszne. Co nie mogło pozostać bez konsekwencji, więc przez prawie 2000 lat chrześcijanie się nawajem pasjonacko mordowali, lub ochoczo w mordach wzajemnych brali udział. A poza tym bardzo chętnie i wydajnie mordowali wszystkich innych.
  Czego żadna inna religia nie dala rady tak skutecznie robić, wliczając w to islam. Który zresztą jest całkiem podobny do chrześcijaństwa, ale mniej pod względem mordów wydajny. Może kiedyś dorównają. Ci i owi próbują.

 82. @Tanaka, 2 września o godz. 21:44 –

  Dziękuję za uwagi do mojego komentarza. Twoje uwagi są dla mnie bardzo ważne. Prosiłem o uwagi wszystkich. Ty jedyny odpowiedziałeś.

  Ja tymczasem jeszcze raz – nie raz – przemyślałem ten problem. Są ludzie, którzy indywidualnie czują się nikim, intelektualnym zerem, choć nierzadko potrafią i czytać, i pisać, i nawet zachwycać innych poprawnością stylu albo pisać blog. Ale w głowie – moralność na zerowym poziomie. Wartość swą dostrzegają przede wszystkim, choć nie tylko, w przynależności do narodowej grupy. Jako indywidua pozbawieni są odwagi cywilnej, za to mają wielką potrzebę poczucia siły, przynależności do silnej grupy, do grupy słusznej, do grupy, która w ich oczach jest wartością najwyższą i najświętszą, która statuuje ich ważność i nadaje im wartości. Tacy, jeśli jeszcze natrafią na poparcie narodowej religii, to są w siódmym niebie. Są gotowi stosować bezwzględność wobec słabszych. W ich oczach słabość jest przewiną, za którą trzeba karać, a przynajmniej nią gardzić. Smrodem własnego gówna będą się zachwycać i pasjami węszą, czy czasami czyjeś gówno nie trąci obcą narodowością. Jak niegdyś hitlerowcy, którzy nawet urzędowo badali obce smrody aż do szóstego pokolenia wstecz. I wykrywali. I mordowali. W imię wyższości narodu. W imię czystości rasy.

 83. Domagam sie od Pana Hartmana wyjasnienia na jakiej podstawie zostala postawiona teza:

  „Polska w oczach Europy jest już przegrana”

  Osobiscie na codzien slysze komentarze chwalace postawe Wegier i Polski (czesciej slyszy sie o Wegrzech). Dodam, ze mam kontakt z ludzmi reprezentujacymi raczej szerokim przekroj spoleczny w dwoch krajach zachodniej Europy. Sa to zarowno lekarze i budowlancy. Informatycy i niepracujace matki opiekujace sie dziecmi. Wszyscy wyrazaja sie bardzo pozytywnie o twardym stanowisku Wegier! Skad wiec ta rozbieznosc moich doswiadczen i redaktora??? Prosze o wyjasnienie skad ta wiedza? Zrodlo? Prosze tylko nie cytowac jakiegos artykulu jakiegos oderwanego od realu teoretyka piszacego w lewackiej gazecie.

 84. Bardzo cenilem „Polityke”. Pronumerowalem prawie bez przerwy od czasow mojej szkoly sredniej. Moge powiedziec, ze w pewien sposob uksztaltowala moj swiatopoglad. Ale wydaje mi sie , ze w ostatnich latach „odjechaliscie”. Zaprzestalem pronumeraty. W sferze tematow politycznych straciliscie kontakt z realem. Koncentrujecie sie (zreszta jak inne polskie mass-media) na rozgrywkach personalnych. Partyjniactwo. Slepa krytyka prawej strony politycznej. Czytam jeszcze artykuly naukowe i historyczne. Nie wytrzymuje i pisze komentarze pod artylukalami naiwnie popierajacymi zalew Europy przez jak to nazywacie „uchodzcow”.

  Myslicie ze w ten sposob rozwiazecie problemy swiata??? Uwazacie, ze Europa powinna przyjac 1\3 ludnosci swiata? (Bo mniej wiecej tyle przyjedzie jesli im sie pozwoli). Przez takich NAIWNYCH, IDEALISTOW -TEORETYKOW jest niszczony kontynent, ktory tworzyl postep technologiczny i „pociagnal” rozwoj calego swiata przez ostatnie 2000 lat.

 85. Michael Schudrich w rozmowie z naTemat.pl: “Dzisiaj Polska jest krajem europejskim i poziom antysemityzmu jest tutaj podobny, jak w wielu innych. Jednak jest sporo krajów, gdzie jest znacznie gorzej, np. we Francji, Anglii, Holandii, Austrii, na Węgrzech, czy w Skandynawii. Właściwie gorzej jest prawie w każdym innym kraju.”

  A pomimo to pan Hartman wyraza sie o tym przyjaznym tubylczym ludzie jako o „polskich chamach”, chociaz – mimo usilnych staran ze swej strony – od zadnego jeszcze z liscia nie dostal… (no bo jakby dostal, to by sie w co drugim wpisie tym chwalil…)

 86. Płaszczak i jego wywody to nie moja bajka. W świetnym tekście Profesor słusznie wali w morale tego rządu. Ale trochę też, jak mi się wydaje, udaje naiwnego. Zachód (Polska, to taki ćwierć Zachód) musi przecież w kwestiach migracji odpowiedzieć sobie na pytanie, czy chce i może przyjąć całą biedę tego świata ? Przecież setki milionów biednych i często głodujących ludzi, gdyby mogli i mieli za co, wyruszyłoby do Niemiec, Szwecji, Francji, Anglii. A gdyby Polska była przyjaźniejsza, to część z nich nawet nie pogardziłaby Polską. Przecież Zachód powie „stop” jak nie po 2-3 milionach tych uchodźców/migrantów, to po 20-30 milionach na pewno! Problemu biedy na świecie nie rozwiąże poprzez przyjęcie wszystkich biednych na swój garnuszek. Zachód przestałby być wtedy Zachodem. A nie bardzo chce zrobić się Wschodem. Ma przyjąć tyle, ile może ? A ile może ? Pomoc nieszczęśnikom – tak, ale z bólem serca, musi uwzględniać realia. A jeśli otworzymy szeroko wrota, de facto do Niemiec, to za moment mamy po Schengen. Prawo azylowe, itp. zawodzi, gdy uruchamiają się potężne wędrówki ludów. Wydaje się, że jesteśmy wręcz skazani na działania niewystarczające, ale totalne wypięcie się tych pisokatolików jest kompromitujące.

 87. Troszke w bok od tematu , jak nazwac ostatnie lato 2015 w Europie jak nazwac gwalt ktory popelnilo na Europie 1,5 miliona emigrantow ktorzy juz zostali wylowieni z morza i byli bezpieczni , od czego oni uciekali idac przez cala Europe , od nizszego socjalu do wyzszego prawda ? Jak nazwac wesolych 30 -35 latkow emigrantow i wywiady z nimi nie w polskiej tv. ktorzy przyjechali do Italii 5 lat temu i nie udalo im sie przepracowac oficjalnie jeszcze kilku godzin i zyja na socjalu kilka lat wesolo pykajac w siatkowke .Wczoraj 3 wrzesnia w niemczech odbyly sie nowe rozruchy dosyc ostre jako protest ze do niemiec przyjmuje sie sic ! za malo emigrantow . Plakac czy smiac sie ?

 88. @janussss
  4 września o godz. 4:04

  Argumentujesz jak zwolennicy BREXITU, ktorzy chca wywalic polskich darmozjadow. Podstawa takiej „argumentacji” jest nielogiczne uogolnienie pojedynczych przypadkow na cale grupy czy spoleczenstwo.

  Te braki elementarnej logiki (u wielu blogowiczow) sa dla mnie najbardziej porazajace.

 89. @agrycola
  4 września o godz. 1:36
  „Zachód (Polska, to taki ćwierć Zachód) musi przecież w kwestiach migracji odpowiedzieć sobie na pytanie, czy chce i może przyjąć całą biedę tego świata ?”

  Problem imigracji (zarobkowej) to calkiem cos innego niz problem uchodzcow. Dawac azyl sa zobowiazane miedzynarodowym prawem wszystkie panstwa swiata, niezaleznie od ilosci uchodzcow. I wiekszosc panstw swiata wywiazuje sie z tych zobowiazan o wiele lepiej niz Europa. Kraje Bliskiego Wschodu (wlacznie z Turcja) przyjely absolutnie i relatywnie (w stosunku do ilosci wlasnych mieszkancow) o wiele wiecej uchodzcow niz Europa. NB. naplyw uchodzcoc do Europy w 2015 zaczal sie, jak zabraklo pieniedzy na ich wyzywienie w obozach na Bliskim Wshodzie. To miala Merkel miedzy innymi na mysli mowiac, ze zrobila blad.

  Poniewaz wiekszosc panstw w Europie nie ma formalnego prawa do imigracji (zarobkowej) tak jak np. USA, Kanada czy Australia, mamy teraz te mieszanke uchodzcow i imigrantow, wlacznie z pomieszaniem pojec. Ciekawe jak dlugo jeszcze politycy i spoleczenstwa Europy beda uciekaly od dyskusji nad prawem imigracyjnym.

 90. Profesor wprawdzie epatuje „kanonicznym tekstem z filozofii analitycznej”, ale poza tym cały tekst przesiąknięty jest bezgraniczną histerią i histeryczną hiperbolą. Aby ze zdrowiem wszystko w porządku???

 91. janussss
  4 września o godz. 4:04

  Troszkę w temacie tego co piszes obok tematu:
  „jak nazwac gwalt ktory popelnilo na Europie 1,5 miliona emigrantow ktorzy juz zostali wylowieni z morza”
  Jak nazwać ? Tak jak jest: odwróceniem języka: zgwalcony jest gwałcicielem, gwałciciel jest ofiarą gwałtu.
  Gwałcisz słowa i ich znaczenie.

  „Jak nazwac wesolych 30 -35 latkow emigrantow … zyja na socjalu kilka lat wesolo pykajac w siatkowke”
  Imigrantom nie wolno grać w siatkówkę, ani – zwłaszcza – robić tego wesoło. W ogóle nie wolno im robić nic na wesoło. Jak kto żyje na socjalu wesołość jest zabroniona. Pod karą deportacji.
  Ty im tego zabraniasz.

  „Plakac czy smiac sie ?”
  Najpierw się wysikać – co robisz na emigrantów. Jako przedludzki gówniarz.

 92. Kaziuk
  3 września o godz. 21:21

  Co do psychologii -piszesz trafnie. Ale dałeś poprzedni wpis w sprawie sąsiedniego autora bloga. Ten wywód – to o nim? Jeśi tak, to średnio trafny. Są elementy miarę trafione, inne – nie bardzo, ale jak się komentuje autora, to lepiej jest zrobić większą indywidualizację.

 93. @maly fizyk
  Mylisz sie-to wlasnie owi ‚umiarkowani’ muzulmanie sa apostatami potepianymi przez reszte ummy. Obecny burmistrz Londynu,Sadiq Khan,zdazyl juz zarobic wyrok smierci od swoich wspolwyznawcow za nieprawomyslnosc.
  @Tanaka
  I co z tego?Za to zyciorys Mahometa jest bardzo dobrze znany-mordercy, dowodcy bandy rozbojnikow, gwalciciela dziewieciolatki. Co do rzezi dokonywanych przez muzulmanow,to poczytaj sobie o historii podboju Indii i skad wziela sie nazwa gor Hindukusz (‚zabojca Hindusow’). Islam nie jest podobny do chrzescijanstwa,islam jest jego przeciwienstwem.

 94. My naród przyjeliśmy uchodźców ponad milion z Ukrainy, ciężko pracują, nie biorą zasiłków i nie narzekają i każdy chwali ich pracowitość. Przyjęliśmy milion pielgrzymów na ŚDM, sam gościłem w swoim domu trzech chłopaków z Holandii choć mam trzy córki w domu. Narodziła się przyjażń między nimi i wszyscy zadowoleni. Zachód ugościł muzułmanów a to głównie emigranci ekonomiczni co widać po składzie ludności 80% młodzi chłopcy a z wojny uciekają zawsze!!! kobiety i dzieci a faceci walczą tak jak Kurdowie. Do Tanaki to proszę taki jezusek a wiernych około miliarda ludzi poszło za jego śladem. Do Kaziuka to proszę nie mieszać narodowych wartości z Hitlerem który był socjalistą i pragnął stworzyć społeczeństwo bezklasowe jak Stalin czy Pol Pot wszyscy to są ludobójcy. Narodowcy też siedzieli w obozie Berezie Kartuskiej za zamach na ministra Pierackiego o których ich podejrzewano (po zamachu stworzony) i więziono nawet publicystę Mackiewicza. Islam z Koranem to nie religia to ideologia kierująca każdym aspektem życia muzułmanina i niewiernych. Jaki jest wkład w rozwój cywilizacyjny świata, proszę wskazać noblistów, znanych inżynierów, wynalazki???. Wraz z napływem islamu wzrasta antysemityzm np. we Francji, żydzi uciekają do Izraela a w Polsce w Krakowie młodzi żydzi chodzą po ulicach nikt ich nie zaczepia. Dlaczego żyd Hartman zaprasza Czeczenów w dodatku Wahabitów?

 95. Błaszczak jest samolubny, bo sam siebie lubi.

 96. Min.Błaszczak nie jest od prawienia mądrości, a od zapewniania Polakam bezpieczeństwa, i za to go cenię i szanuję. W przeciwieństwie do pana wielkiego filozofa Hatrmanna, który plecie takie androny, że zęby bolą. Napisał „udręczeni wygnańcy”, to ja się pytam, kto ich dręczył, szykanował i wygnał? O tym ani słowa.Powtarza też durny argument. ze Polacy winni są wdzięczność, bo kiedyś sami byli uchodźcami. A co ma piernik do wiatraka? Przede wszystkim Polacy nie są muzułmanami, i choćby przez to porównanie jest idiotyczne. I dlaczego mieliby czuć z tego powodu wdzięczność wobec Czeczeńców? Chyba nigdy nie pojmę lewackiej logiki.
  I jeszcze to zdjęcie — dziewięć osób, kobiety i dzieci i ani jednego brodatego czeczeńskiego wojownika — czysta lewacka propaganda.

 97. Do “piotrgryko”:
  Te pochwały dla Polski to chyba słyszysz na mszach w kościołach pedofilskiego kk i w swoim środowisku partyjnym czyli w sekcie religijnej PiS.
  Profesor Hartman pisząc o większości społeczeństwa polskiego że to chamy wiejskie napisał całkowitą prawdę.
  Ja od siebie dodam, że to prymitywne religijne ćwoki, które nie potrafią logicznie myśleć.
  Zgadzam się jedynie z trzema ostatnimi zdaniami twojego komentarza:
  „Myslicie ze w ten sposob rozwiazecie problemy swiata??? Uwazacie, ze Europa powinna przyjac 1\3 ludnosci swiata? (Bo mniej wiecej tyle przyjedzie jesli im sie pozwoli). Przez takich NAIWNYCH, IDEALISTOW -TEORETYKOW jest niszczony kontynent, ktory tworzyl postep technologiczny i „pociagnal” rozwoj calego swiata przez ostatnie 2000 lat.”

  Do „Tanaka”:
  Swietnie napisałeś o jezusku, chrześcijanach i islamistach.
  Zapomniałeś tylko napisać, że według wierzących jezusek to bóg, a bóg to jezusek i dołożyli sobie jeszcze do towarzystwa tak zwanego świntego ducha czyli cała trójka w jednym, która siedzi po prawicy jp2 i świntej okrutnicy tereni z kalkuty.
  Oto wielka tajemnica wiary kleru i wierzących.

 98. @piotrgryko

  Musze sie w 100% zgodzicz Toba, to juz nie jest tygodnik ktory chlonalem z przyjemnoscia i ktory dawal do myslenia. Naprawde nie umiem sobie wytlumaczyc tej „pisaniny” w ostatnim czasie i to osob z wielotnim stazem i prestizem w moich oczach. Tygodnik stal sie etykieta odrealnionych idealow majacych sie nijak do rzeczywistosci.

  Panie Profesorze
  Wielu z czytelnikow zylo lub zyje na Zachodzie mam wglad w tutejsze spolecznosci z pierwszej reki i wmawianie ze jest inaczej naprawde jest bezcelowe, chyba ze bierzemy pod uwage stanowisko „elit politycznych” i czesci autorytetow.
  Absolutnie nie znosze prawicowych partii i rasizmu i nie popieram w wiekszosci kwestii ale to co sie dzieje przekracza jakiekolwiek normy do zakceptowania i zgadzam sie z aktualna polityka prowadzona przez Polske, Wegry i po czesci Czechy i Slowacje.
  To nie jest zadne wzbogacenie kultury danego kraju to jest fundamentalna jej zmiana z problemami o jakich Pan, na dzien dzisiejszy, nawet nie sni, bo to bedzie horror, tylko ze wtedy bedzie juz za pozno na naprawe.

 99. @ „agatkam”, 3 września o godz. 23:17
  Agatko kochana, ja tego faceta dość dobrze znam, zwłaszcza z nazwiska, Michael Schudrich. To jest człowiek obłędnie zakochany w Polsce, sercem i duszą zaangażowany w polepszenie naszej opinii, jako kraju najbardziej antysemickiego na świecie. A mamy taką opinią, a co gorsze, wciąż mamy zastępy katolicko-narodowych durni, którzy z tej opinii są dumni i w odzewie wesoło rechocą. Mimo tych durni polskich, wielu ludzi uważa, że ta opinia o Polsce być może nie całkiem jest „zasłużona”. Moim zdaniem tym co najbardziej nam szkodzi, to zapieranie się niegodziwości popełnionych z pobudek religijnych i z powodu chciwości w trudnych czasach wojny i powojnia. A do tego dochodzi problem tych bezwstydnych durniów, zadowolonych ze swoich uczuć antysemickich. To jest rezultat katolickiego wychowania. My sobie więcej szkodzimy swoją współczesna chamską durnotą niż rzeczywistymi niegodziwościami o charakterze zbrodniczym, należącymi do historii. Mimo tego pan Schudrich wierzy w naszą kulturę. I wierzy w pojednanie polsko-żydowskie. Takie jest jego szczere pragnienie. I wyciąga do nas rękę na zgodę. Bo taki ma charakter.

  Innym aspektem tego problemu jest przyczyna polskiego antysemityzmu. Podstawą antysemityzmu europejskiego jest chrześcijańska nienawiść ‚Zydów, za to, że ‚Zydzi mieli zabić chrześcijańskiego boga. Chodzi o Jezusa, skazanego przez Rzymskie władze, okupujące wówczas Palestynę. Sami Rzymianie też wykonali wyrok ukrzyżowania oraz postawili straż na grobie Jezusa. Ale chrześcijanom wygodniej było oskażać o to ‚Zydów niż Rzymian, bo przecież chrześcijaństwo, wyłonione jako sekta z religii judajskiej, rozwijało się pod panowaniem Imperium Romanum. Krótko ujmując, ta sama chrześcijańska nienawiść, która doprowadziła do systematycznych prześladowań ‚Zydów i Holokaustu, dziś jest natchnieniem dla naszych katolickich bezwstydników. Pan Schudrich widzi to i wyciąga do nas rękę, mówiąc: Ludzie kochani, życie bez kłamstw i nienawiści jest możliwe.

  Dobrze by było, żeby kraj nasz i społeczeństwo rzeczywiście zasługiwało na taką opinię, jaką nam wystawia pan Schudrich. Z drugiej strony przeciętny człowiek chyba powinien sobie zdawać sprawę, że pomiędzy komplementami i twardym życiem jest różnica. Czasami ogromna. No ale kobiety pasjami lubią komplementy. A pan Schudrich zdaje sobie z tego sprawę.

 100. J. Hartman,
  Pisze pan m.in.: ” – w cywilizowanym kraju każdy człowiek, w tym polski katolik i czeczeński mahometanin, ma prawo złożyć podanie o azyl bądź status uchodźcy.”
  Zapraszam pana do zlozenia podania o azyl w USA, zaraz po przylocie. Wroci pan do domu tym samym samolotem.

  Pan p. Hartman, pan w pierwszym szeregu, na czele …
  Ilu was tam z calej Polski do Gdanska sie zjechalo?
  Milion, dwa…
  Kilkuset…
  Tylko…
  KOD jest juz na „kroplowce”.

 101. Rząd od tego jest żeby być „samolubnym”- to jego obowiązek wobec wyborców.

  Na świecie są setki milionów ludzi prześladowanych głównie przez biedę.
  Wolność najbardziej ogranicza właśnie bieda i brak perspektyw.

  W Polsce znalazłoby się również parę milionów chętnych na szwedzki czy norweski socjal, mieszkanie i pomoc.

  A nie wolno pisać i mówić a fali płynącej z Bliskiego Wschodu bez przypominania jej źródeł.
  Jest ona konsekwencją destabilizacji jaka spowodowała agresja zachodu a właściwie precyzyjnie mówiąc USA, które do przyjęcia „swojej” fali nie kwapi się za bardzo.

  Warto też przypominać, że departament stanu USA nie ukrywał, że wywołując syryjska wojnę
  ” domową ” chce pomóc miedzy innymi Izraelowi.

  Cały felieton Pana Hartmana określiłbym jako groteskowo infantylny.

 102. zly
  4 września o godz. 15:02

  „I co z tego?” – bardzo ładnie mówisz. Ja lubię jak dureń ładnie opowiada o swojej durnocie.
  Odpowiedź jest znana od niepamiętnych czasów: i co z tego ? Jajco !
  Jesteś wyznawca Jezuska – i co z tego!
  Stolarz jesteś, albo jakiś taki inżynier – i co z tego?
  Jezusek ładne i madre rzeczy gadał? – I co z tego?
  Aaaa, bo Mahomet to był brzydki pan, i że Hindukusz? – I co z tego? – Jajco !

  Jak co powiesz co masz w głowie, to jest jajco.

 103. piotr3005
  4 września o godz. 16:41

  Żaden „my naród” nadwiślański nie przyjął „miliona uchodźców z Ukrainy”. Bądź uprzejmy nie pleść bzdur.
  Co do reszty swojej produkcji we wpisie – miej tą samą uprzejmość nieplecenia. Oprócz nieplecenia bzdur miej też uprzejmość pisania po polsku uzywając prawidłowej składni, gramatyki, logiki. I podstawowej zborności. Takk jak uczyli w szkole podstawowej.
  Wtedy od razu będzie się tu lepiej dyskutowało. Atmosfera sie poprawi i będzie między ludźmi dobrej woli Alleluja.

 104. @ Hahaha … hihihi … , 5 września o godz. 4:09
  Obrosłem w piórka bezczelności i najwyraźniem zaczynam podszywać się pod Profesora Hartmanna. Ale nie o to mi chodzi, żeby się podszywać. Chodzi mi o wyjśnienie nieporozumienia/niezrozumienia – ku naszemu wspólnemu pożytkowi.

  Jest taka zasada, jeśli nie wiesz – pytaj. Pytać, to żaden grzech. Ale nie wymądrzaj się, bo obnażasz w ten spoób swoje deficyty. I demonstrujesz niepotrzebną w dyskusji intelektualnej zadzirność.

  Cytujesz bulwersującą Cię wypowiedź: …”w cywilizowanym kraju każdy człowiek, w tym polski katolik i czeczeński mahometanin, ma prawo złożyć podanie o azyl bądź status uchodźcy.” I tak rzeczwiście jest (z pewnymi zastrzeżeniami, o których później). Takie są zasady prawa międzynarodowego, dotyczące uchodźców, wynikające z międzynarodowych praw człowieka. I prawdą jest też, że każdy Polak ma prawo złożyć wniosek o przyznanie ochrony przed swoim państwem w USA czy jakimkolwiek innym, cywilizowanym kraju. Tak, to prawda! Prawda, której Ty nie pojmujesz i jeszcze jesteś dumny ze swej durnoty.

  Złożenie wniosku o azyl, czyli o ochronę w obcym kraju przed prześladowaniami we własnym kraju, wymaga kontroli: Czy te prześladowania rzeczywiście mają miejce i czy wnioskodawca rzeczywiście zagrożony jest tymi prześladowaniami. O tym decydują sądy, na wniosek urzędów państwowych ds. imigracyjnych. Znaczy to, że osoby które składają wniosek azylowy nie otrzymują automatycznie prawa do azylu i pozostania w kraju schronienia. Kto nie spełnia warunków, jest odsyłany do kraju swojego pochodzenia. Jako oszust. A takich oszustów wśród Polaków jest bardzo dużo. To dlatego obywatele polscy każdorazowo potrzebują wizy do USA. Nie potrzebują vizy Niemcy, Czesi, Słowacy, Litwini… i prawie wszyscy obywatele europejskich krajów. Polacy potrzebują. Bo – w nadmiernym procencie – są bezczelnymi oszustami, którym zasada praworządności nie jest znana, a jeśli już, to tę zasadę powszechnie lekceważą.

  Czy wszystkie cywilizowane państwa przestrzegają zasadę ochrony uchodźców, którzy proszą o ochronę przed własnym państwem? Nie! Przywołam tu historyczne przypadki. Szwajcaria masowo odsyłała ‚Zydów do hitlerowskich Niemiec, a Szwecja to samo robiła z niemieckimi dezerterami. Dziś też są niechlubne wyjątki. Ot choćby III RP, która UNIEMożLIWIA czeczńskim uchodźcom złożenie wniosku azylowego. Złożenie wniosku! O azylu nie ma tu jeszcze mowy!

 105. @piotr3005
  4 września o godz. 16:41

  „Jaki jest wkład [islamu] w rozwój cywilizacyjny świata, proszę wskazać noblistów, znanych inżynierów, wynalazki???. ”

  Poniewaz tego nie wiesz, to ci powiem. Muzulmanie uratowali dla swiata cala nauke po Grekach, rozwineli medycyna (np. hygiene), matematyke (np. liczby arabskie), astronomie, rolnictwo itd. https://en.wikipedia.org/wiki/Islamic_Golden_Age

  Moze wyjdziesz w koncu ze swojego ciemnego niedouczonego sredniowiecza? A moze dobrze sie tam czujesz?

 106. @zly
  4 września o godz. 15:02
  @maly fizyk
  „Mylisz sie-to wlasnie owi ‚umiarkowani’ muzulmanie sa apostatami potepianymi przez reszte ummy. Obecny burmistrz Londynu,Sadiq Khan,zdazyl juz zarobic wyrok smierci od swoich wspolwyznawcow za nieprawomyslnosc.”

  Kto to sa wedlug ciebie „umiarkowani” muzulmanie? Ktory kierunek, ktore osoby?
  https://en.wikipedia.org/wiki/Islam
  O ktorych wspolwyznawcach burmistrza Londynu, Sadiq Khan piszesz? Wiesz wogole do ktorego kierunku islamu on nalezy?

  I poczytaj najpierw cos o islamie, ale ze zrozumieniem, zanim zaczniesz pisac glupoty.

 107. Kaziuk
  4 września o godz. 22:23

  Oczywiście !

 108. 1) „Brześć – drugie co do wielkości i szóste co do ludności miasto na Białorusi”
  2) Republika Czeczeńska – autonomiczna republika, ze stolicą w mieście Grozny, wchodząca w skład Federacji Rosyjskiej. Jest położona na północnym Kaukazie, graniczy z rosyjskimi Dagestanem na wschodzie, Inguszetią na zachodzie i Krajem Stawropolskim na północy oraz z Gruzją na południu.

  Pytania:
  1) Czy Rzepospolita Polska graniczy z Republiką Czeczenii?
  2) Czy do krajów takich jak Gruzja, Azerbejdżan, Turcja, Armenia i Iran jest z Czeczenii bliżej czy dalej dla „matek z dziećmi” niż do Polski?

 109. @Tanaka
  Akurat skladni,gramatyki i logiki to ty sam sie musisz poduczyc,bo wyraznie ci jej brak..
  I co z tego,powiadasz?A z tego,ze my tu dyskutujemy o islamie,a nie o chrzescijanstwie,buddyzmie,szamanizmie itd.,co nawet duren sepleniacy o Jezusku powinien zauwazyc.Akurat biografia Mahometa jest bardzo dobrze znana i historycznie udokumentowana. Twoje seplenienie wiec to faktycznie jajco nie na temat.Nawiasem mowiac,jesli chcesz byc muzulmaniniem,to musisz o Jezusie wyrazac sie z szacunkiem,jako o przedostatnim proroku,zas twoje seplenienia zakrawaja na bluznierstwo.

 110. zly
  6 września o godz. 5:30

  @Tanaka
  Akurat skladni,gramatyki i logiki to ty sam sie musisz poduczyc,bo wyraznie ci jej brak..
  I co z tego,powiadasz?A z tego,ze my tu dyskutujemy o islamie

  I co z tego – sam powiadasz. Ze sprawy robisz oszustwo. Ja powiadam na twoje pieprzenie co to ma być poważne – i co z tego. Gdzieś mam, co sie zdaje cymbałowi jakiem jesteś, i w czym chciałby by go słuchano. Złego się nie słycha, złemu się mówi, że zły jest i odpwiednio go traktuje.
  Jeszcze byś chciał gadając o składni mojego pisania, żebym to łgarstwo na serio potraktował. Prawie mnie tym kliwieniem rozbawiłeś.
  Dzidzia jesteś: gadania gadaniem w fakty nie zmienisz.

 111. Michalina, 6 września o godz. 8:13
  Trudno jest dyskutować z kimś, kto prezentuje wyłącznie nacjonalistyczną ignorancję. Piszesz: „Owszem. Bylismy goscinni. I ładnieśmy na tym wyszli”.

  Nacjonaliści bardzo często powołują się na to, że „my”- rzekomo – zawsze byliśmy gościnni, a zwłaszcza tolerancyjni wobec odmnienności od „naszej” kultury. „My” byliśmy nawet zawsze nadzwyczajni, jak na „najpiękniejszy” naród przystało. Jest to symptom niedojrzełej kultury i oznaka dziecinady takich znawców. Gdy w przedszkolu pani zapyta, „dzieci, jak myślicie, czyj rysunek jest najładniejszy?”, to wszystkie dzieci odpowiadają chórem: „Plosze pani, mój, mój!”. Albo spytaj dziecko, „czyja mamusia jest najlepsza?”. „Moja!”. Z takiej mentalności niektórzy nigdy nie wyrastają. I bardzo często popisują się swoją bezwstydną ignorancją. Tacy ludzie są patentowymi durniami, z czego zdają sobie sprawę, jakoś to wyczuwają, przez intuicję chyba. Dlatego potrzbują oparcia w swojej narodowości. Naród, do którego przynależą, jest najpiękniejszy, gościnny, tolerancyjny, poświęcający się za innych („za wolność waszą…”), słusznie wierzący na samotnej wyspie w całym morzu heretyków, cierpiący niesprawiedliwość, chrystus narodów…

  Jedno zdanie pouczenia dodam tu, żeby nie wypaść jak ktoś, kto tylko robi „przemądrzałym” dyskutantom same zarzuty. Prawdą jest, że społeczności mieszały się, od najdawniejszych czasów, i nadal się mieszają, we wszystkich krajach i na wszystkich kontynentach. (Miliony Polaków wyemigrowały ze swojego przepięknego kraju i wspaniałej kultury polskiej za chlebem. I dzisaj nikt do tego narodowo-katolickiego obłędu, III RP, nie chce wracać. Zastanów się, dlaczego? Może to nie jest tak piękny kraj, tak dobrzy ludzie, jak się to durnym Polakom w kraju wydaje?).

  Prawda jest taka, że pozytywny rezultat integracji ludzi napływowych zależy przede wszystkim od społeczeństwa, w którym imigranci szukają nowego miejsca życia. Społeczeństwo o parszywej mentalności dumy z samych siebie, a zwłaszcza znajdujące się na niskim poziomie kultury, nigdy nie zintegruje ani tym bardzie nie zasymiluje imigrantów w swoich szeregach. Takie społeczeństwo nacechuje imigrantów wszelkimi cechami odrębności i będzie ich zawsze traktować jako obcy element. W Polsce za ten rodzaj mentalności jest odpowiedzialny Kościół katolicki. Ta instytucja, która podsyca fałszywą dumę Polaków, za co durnie odwdzięczają się swoją durną wdzięcznością Kościołowi.

 112. @Michalina
  6 września o godz. 8:13

  „Nawpuszczalismy do kraju m.in. panskich przodkow, panie Hartman, czyli Zydow, ktorzy doprowadzili nas do upadku a potem gorliwie pomagali kolejnym okupantom w rabunkach, gwaltach i mordach naszej ludnosci.”

  Co za brednie o roli Zydow w Polsce i co za wstyd nie znac wlasnej historii 🙁

  Co za smierdzace brazowe gowno sie tu wylewa! Na podstawie ktorej reguly ten wpis mogl tu przejsc?!

 113. Kaziuk:
  “I prawdą jest też, że każdy Polak ma prawo złożyć wniosek o przyznanie ochrony przed swoim państwem w USA czy jakimkolwiek innym, cywilizowanym kraju.”

  Tylko w latach 2010-15 deportowalismy z USA ponad 2.5 miliona roznych takich szukajacych „azylu”. W tym Polakow.
  Nie wiesz, nie masz najmniejszego pojecia jak funkcjonuje INS jakie sa criteria przyznawania azylu lub zwyklego prawa pobytu nie wyglupiaj sie. Przybywajacy, przykladowo na JFK bez waznej entry visa lub dokumentow, jak ci „uchodzcy” z Rosji jest; odsylany tym samym samolotem, albo delikwent szukajacy „azylu” laduje w Metropolitan Correctional Center w NYC. I tak ma szczescie, ze nie trafia na Rikers Island. Tak, to jest areszt. Jest tam tak dlugo jak dlugo ustalana jest jego tozsamosc i zwykle odsylany do domu. Bywa, ze „nagle” ma tu rodzine ktora placi za prawnika, wychodzi z aresztu i… znika. Staje illegal alien. I takich mamy – nikt nie wie ale conajmniej 12 milionow. Przylec do USA z wazna wiza i popros o azyl – zareczam ci, ze dostaniesz propozycje: Get the hell outta here !
  „Tak, to prawda! Prawda, której Ty nie pojmujesz i jeszcze jesteś dumny ze swej durnoty.”
  Z ust mi to wyjales. Jezeli masz klopot ze zrozumieniem mojej polszczyzny, na zyczenie napisze to w jez. niemieckim.

  Gotta go, „tee time” can’t wait.
  Bye, bye…

 114. Do pana „Michalina”:
  napisałeś : „Owszem. Bylismy goscinni. I ladniesmy na tym wyszli.”
  Te słowa jak ulał pasują do roku 966 naszej ery kiedy to gościnnie przyjęto w polskie „progi” bandę oszustów, pedofilów i złodziei nazywając ten akt gościnności „chrztem Polski”.
  Racja, ładnieśmy na tym wyszli.
  Dziś Polska dwudziestego pierwszego wieku jest pod całkowitym panowaniem Watykanu dzięki któremu jest to religijny grajdoł w środku cywilizowanej Europy, którego 90% społeczeństwa to tępy, zacofany, okrutny, rozpity, religijny motłoch.

 115. @ Hahaha … hihihi … 6 września o godz. 14:20

  Ja nie pisałem o tym, jak funkcjonuje INS albo jakakolwiek inna instytucja, bo, raz, że wiem, jak, dwa, nie ma to żadnego znaczeniania w naszej kłótni. Mówię „kłótni”, bo ciebie na nic innego nie stać.

  Ja chciałem ci tylko doprowadzić do świadomości, o co upomniał się pan prof. Hartmann. A mianowicie o to, że grupie uchodźców czeczeńskich polskie władze graniczne uniemożliwiają wjazd na terytorim Polski, gdzie mogliby złożyć wniosek o przyznanie prawa ochrony przed prześladowaniami w Czeczenii (w RF). Białoruś, niestety, nie jest krajem, który przyznaje ochronę osobom prześladowanym na terenie RF. Ci Czeczeńcy mają szansę złożenia wniosku jedynie w Polsce, ale Polska ich nie wpuszcza. W ten sposób Polska narusza ich prawa człowieka i ich prowo do złożenia wniosku o azyl.

  Ty, jak odnoszę wrażenie, nie bardzo pojmujesz, jaka jest różnica pomiędzy faktem złożenia wniosku o azyl, a przyznaniem prawa do ochrony, czyli azylu. Państwa cywilizowane, to są takie państwa, które szanują prawo do złożenia wniosku o azyl. Po to, żeby ten wniosek rozpatrzyć. I go uznać, lub nie uznać. Bo złożenie wniosku nie oznacza nabycia prawa do azylu. Z powyższego wynika, że III RP nie zalicza się do grona państw cywilizowanych, co krytykuje pan prof. Hartman.

  Całkiem inną sprawą jest to, jakimi zasadami kierują się państwa (te cywilizowane, które przyjmują wnioski o azyl) w uznawaniu prawa do azylu osób składających wniosek. O tym już pisałem w poprzednim komentarzu, z którego najwyraźniej nie zrozumiałeś nic. Problem polega na tym, że większość osób składających wniosek o azyl nie ma pojęcia, jakie są powody uznania za osobę prześladowaną, a więc godną ochrony i prawa do azylu. Ten problem badają państwowe urzędy imigracyjne (w USA być może jest to ten przywoływany przez ciebie INS, ale ten urząd mnie w ogóle nie szczypie) i one rozstrzygają o tym, kto spełnia warunki osoby prześladowanej, a kto nie, czyli kto zostanie uznany jako osoba uprawniona do azylu, a kto nie. Decyzje te podlegają na konic kontroli sądowej. Większości wnioskodawców tego prawa do azylu, czyli do ochrony, odmawia się, bowiem nie mają żadnych podstaw (przewidzianych w prawie międzynarodowym), albo nie potrafią ich udowodnić. To prawda. Ale nie o to chodzi w felietonie pana prof. Hartmana ani w naszej kłótni, czego nie jesteś w stanie pojąć, tylko bezczelnie odszczekujesz się.

  Pan prof. Hartman słusznie zauważa, (ja tak rozumiem jego interwencję), że RP III uniemożliwia Czeczeńcom postawienie wniosku o azyl. Powtarzam: Postawienie wniosku! W Białorusi ci Czeczeńcy nie mogą postawić takiego wniosku, a do Polski nie wpuszcza ich polska straż graniczna. W ten sposób nie możemy dowiedzieć się, czy niektóre osoby z grupy tych Czeczeńców mają podstawy do przyznania im azylu, bo są prześladowane w swoim kraju, czy też nie. A ta sytuacja oznacza brutalne łamanie przez Polskę międzynarowowego prawa w sprawie ochrony uchodźców prześladowanych.

  Myślę, że ta materia jest zbyt skomplikowana dla ciebie i dlatego zachowujesz się tak bezczelnie. A ponieważ jesteś bezczelnym gnojkiem, nie będę ci udzielał żadnej odpowiedzi więcej. No, a teraz masz okazję, żeby zaprezentować jeszcze raz swoje warcholstwo. Do dzieła, bezczelny gnojku polsko-amerykański. I śmiej się, jak głupi do sera: Hahaha … hihihi … No, do roboty. Ja wiem, na co cię stać. Popisz się!

 116. @Hahaha … hihihi …
  6 września o godz. 14:20

  „Tylko w latach 2010-15 deportowalismy z USA ponad 2.5 miliona roznych takich szukajacych „azylu”. W tym Polakow.”

  O kogo tu chodzi, skad ta liczba? Podaj linka. Bo wedlug oficjalnych danych w latach 2010-15 do USA przybylo okolo 350.000 refugees. http://www.state.gov/j/prm/releases/statistics/251288.htm

  NB. Z tego co piszesz dobrze wynika, ze USA przestrzegaja swoich procedur o uchodzcach. W odroznieniu od Blaszczaka, ktory chce je lamac. Mozliwe, ze ci Czeczeni azylu by nie dostali i zostali wydaleni. Ale na koncu calego processu, jak w USA! Skrotow w prawie nie ma!

 117. maly fizyk, wez calculator do malej swej raczki i zacznij liczyc.
  http://www.pewresearch.org/fact-tank/2016/08/31/u-s-immigrant-deportations-declined-in-2014-but-remain-near-record-high/
  Dodaj do tego rok 2015, cyt.:
  „Overall, the Department apprehended 406,595 individuals nationwide and conducted a total of 462,463 removals and returns. The U.S. Border Patrol reported 337,117 apprehensions nationwide, compared to 486,651 in FY 2014. At the same time, ICE removed or returned 235,413 individuals in FY 2015, with 86 percent of these individuals considered a “top priority” (Priority One) – those considered border security or public safety threats.”
  Reszta jest ponizej;
  https://www.dhs.gov/news/2015/12/22/dhs-releases-end-fiscal-year-2015-statistics
  Ask nicely and I’ll do the translation for you.

  „Mozliwe, ze ci Czeczeni azylu by nie dostali i zostali wydaleni.” Uproszcze to; gdyby sprobowali przekroczyc granice USA z Mexico czy Canada bez waznej entry visa nawet by rozmowy nie bylo. Gdyby wpadli na pomysl przez Rio Grande zostaliby zlapani zarejestrowani i zapakowani w autobus odeslani do granicy z Mexico z pozdrowieniem; Get lost.
  Jak jest w USA zapytaj, nie domyslaj sie, nie wyrokuj.
  „Skrotow w prawie nie ma!”
  But we, the USA, we have borders and our national interest.
  Dobrze by bylo zeby i taki Polska miala jako glowny cel.
  Got it ?

 118. Kaziuk.
  Twoj jezyk i slownictwo jakim operujesz na blogu (a co dopiero w domu i barze mlecznym) jest „jezykiem” komisarzy bolszewickich.
  Rezerwuje sobie prawo na przyszlosc traktowac takich jak ty, tak jak na to ty/wy zaslugujesz/-cie, tj. jak bolszewickich komisarzy.

 119. @Kaziuk
  Bardzo ciekawy obraz zaprzanskiego spoleczenstwa nam tu przedstawiasz Kaziuku. Wypisz wymaluj Niemcy z poczatku lat ’30 ubieglego wieku. A i w dzisiejszych cos z ta goscinnoscia nie tak skoro Merkel we wlasnym okregu wyborczym przegrywa z antyimigracyjna AfD prawda?
  „Miliony Polaków wyemigrowały (…)” ale milion Ukraincow przybylo. Z Francji, Kanady, USA czy Australii ludzie rowniez emigruja. Sama z Australii wyemigrowalam wiec wiem cos o tym, dziecinko, bo Australijczycy sa na tym swiecie ostatni, ktorzy przyznaja ze ich obrazek nie jest najladniejszy. Zauwaz, ze do takiej Pierwszej Rzeczypospolitej obojga narodow przyemigrowalo swego czasu calkiem sporo innych narodowosci z Tatarami wlacznie. A owa I RP byla panstwem wyznaniowym a wiec pelnym „narodowo-katolickiego obłędu”, ktory niewiele tym Tatarom przeszkadzal. Ale to jeszcze nic w porownaniu z ostatnim z rodu Piastow, niejakim Kazimierzem Wielkim, kiedy za innowierstwo mozna bylo w skrajnym wypadku dac glowe i kiedy rozpoczal sie masowy naplyw Zydow do Polski. A na tych Zydow nikt chyba w Europie i swiecie nie polowal i nie przyciagal do nas na sile zgadza sie? Innymi slowy sami przyszli a „pozytywny rezultat” tej emigracji (nigdy ‚integracji’ bo Zydzi w Polsce nigdy sie nie zintegrowali) „ludzi napływowych zależal przede wszystkim od społeczeństwa, w którym imigranci szukają nowego miejsca życia.” I w tym katolickim ciemnogrodzie znalezli lepsze spoleczenstwo niz miedzy zachodnioeuropejskimi heretykami. Dziwne nie?

  @mały fizyk
  Jestes, kolego, bardziej pryncypialny niz gospodarz tego forum. Za komuny zatrudnilabym cie jako swietnego ideowego mlodego cenzora. Na poczatku trzebaby trzymac cie na smyczy bo cenzurowalbys repertuar kin i prognoze pogody ale po pomyslnym przejsciu praktyki… ho ho…

  @Wojtek A.
  „Dziś Polska dwudziestego pierwszego wieku jest pod całkowitym panowaniem Watykanu dzięki któremu jest to religijny grajdoł w środku cywilizowanej Europy, którego 90% społeczeństwa to tępy, zacofany, okrutny, rozpity, religijny motłoch.”
  A Ty, Wojciechu, zaliczasz sie do tych 10% swiatlych i rozumiejacych, glosujacych na PO i paradujacych z broda i teczowa spodniczka obywateli na ktorych zasadza sie nasza wspolczesna cywilizacja. Nie wiem tylko czy juz z tego ciemnogrodu wyemigrowales czy wciaz stanowisz forpoczte zachodniej kultury. Mam nadzieje ze chociaz placa Ci za wypisywanie tych glupot. Przypominam ze jakies 2 miesiace temu tutaj, na tym forum, pan Hartman sam deklarowal przynaleznosc do tego katoreligijnego motlochu.

 120. @Hahaha … hihihi …
  7 września o godz. 2:42

  Tak jak przypuszczalem mylisz illegal immigrants z asylees (uchodzcami). I nie znasz procedury wnioskowania o azyl w USA. Poczytaj tu:
  http://www.migrationpolicy.org/article/refugees-and-asylees-united-states#Admissions Process

  „Noncitizens may also request asylum at a port of entry by informing an inspection officer that he or she is fleeing persecution or seeking asylum. The individual is then referred to an asylum officer for a credible fear interview to determine if he or she has a verifiable fear of persecution. If the claim is denied, the individual is subject to removal.”

  „If the case is denied, an applicant may appeal for additional hearings with the Board of Immigration Appeals or, in some cases, with federal courts.”

  BTW. Tam nic nie pisze, ze uchodzca musi miec vize.

 121. @Michalina
  7 września o godz. 8:13

  Oczywiscie, ze cenzura jest w demokratycznej Polsce w szczegolnych przypadkach dozwolona i dotyczy np. takich brunatnych typow jak ty. Tylko ci sie marzy, ze demokacja jest bezbronna wobec swoich wrogow.

 122. Kaziuk
  Ustalmy fakty:
  1. Azyl polityczny przysługuje z mocy prawa międzynarodowego tylko i wyłącznie osobom prześladowanym z przyczyn w 100% politycznych, a takich to przecież dziś w Czeczenii nie ma.
  2. Jest jeszcze coś takiego jak pobyt tolerowany z przyczyn humanitarnych, który może, ale nie musi być przyznany osobom uciekającym z terenów objętych wojną. Ale w Czeczenii od dawna nie ma wojny.
  3. Po co nam w Polsce imigranci, skoro mamy dziś w Polsce, pomimo ogromnej, wielomilionowej emigracji, wciąż dobrze ponad milion bezrobotnych?

 123. Haha etc.
  Zgoda – gdyby ci Meksykanie spróbowali przekroczyć granicę USA z Meksykiem czy Kanadą bez ważnej wizy amerykańskiej, to nawet by rozmowy nie było. Ale gdyby wpadli oni na pomysł przekroczenia granicy USA przez Rio Grande to zapewne zostaliby złapani i zapakowani w autobus oraz odesłani do granicy z Meksykiem, po czym wracali by oni do USA tyle razy podobną drogą, że wreszcie udało by się im uniknąć łapanki i „rozpłynąć” się w przeważająco już dziś hiszpańskojęzycznych stanach USA takich jak Nowy Meksyk, Kalifornia i Teksas czy nawet w NYC.

 124. Michalina
  Mało jednak wiesz o I Rzeczypospolitej. Za ostatnich Jagiellonów nie było to bynajmniej państwo takie jak dziś, czyli katolickie, jako że szlachta masowo przechodziła wtedy na protestantyzm, Mało kto wie, że ojciec polszczyzny literackiej, czyli Mikołaj Rej z Nagłowic był nie tylko kalwinem, ale nawet kalwińskim teologiem, który pozostawił po sobie dość liczne rozprawy teologiczne, heretyckie z punktu widzenia kościoła rzymskiego.
  2. Co od owych Żydów, którzy do nas rzekomo przebyli za panowania Kazimiera Wielkiego. Otóż to byli nie Żydzi (czyli osoby narodowości żydowskiej), a tylko żydzi, czyli osoby wyznania żydowskiego („starotestamentowego”) ale pochodzenia chazarskiego, czyli z ludu spokrewnionego nie ze starożytnymi Hebrajczykami („Żydami”) a tylko ze współczesnymi Turkami. Według prawa III Rzeszy to byli więc Aryjczycy.
  3. Zgoda zaś co do Australii. Jeśli Polska ma pecha do rządzących nami, to Australia ma tegoż pecha do kwadratu, jak nie sześcianu, albowiem trzeba mieć wyjątkowego pecha aby mieć, i to do ponad kilku dekad, jako rządzących sobą ludzi, którzy potrafili zrobić typowy wręcz kraj III świata z państwa, które ma olbrzymie bogactwa mineralne, nie jest (a raczej do niedawna nie było) przeludnione i które miało do niedawna całkiem dobrze rozwinięty przemysł oraz całkiem dobre szkolnictwo, łącznie z najlepszymi uniwersytetami na południowej półkuli. Ale to jest temat na osobną dyskusję.

 125. maly fizyk
  Learn to read, read to learn.
  Read my lips: No entry visa – no entry. Anyone with no valid visa is illegal alien and can be, will be deported.
  Read my post @ 6/09 14:20.
  Of course we have legal procedures, we are not Russia.
  Take Leonid, he tried to emigrate to our country, but INS officer told him the same thing: Get lost.
  „Tam nic nie pisze, ze uchodzca musi miec vize.”
  Leave the INS to me, work on Second Law of Thermodynamics and give us perpetuum mobile.

  Dear boy, have a cigar.

 126. Hahaha … hihihi …
  8 września o godz. 14:38

  Wierz co chcesz o asylees i ich visach w USA. Tylko nie sprzedawaj tego jako wiedze.

css.php