Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
Loose blues - Jana Hartmana zapiski nieodpowiedzialne Loose blues - Jana Hartmana zapiski nieodpowiedzialne Loose blues - Jana Hartmana zapiski nieodpowiedzialne

10.09.2016
sobota

Jaki (Patryk) minister, każdy widzi

10 września 2016, sobota,

Wypowiedziana przez wiceministra sprawiedliwości z mównicy sejmowej insynuacja pod adresem posła PO Roberta Kropiwnickiego, jakoby ten prowadził w swoim mieszkaniu agencję towarzyską, czyli zamtuz, jest sama w sobie obrzydliwa.

Cóż jednak w tym dziwnego, że zastępca Zbigniewa Ziobry, wysoki funkcjonariusz paskudnego reżimu, pławiącego się w pysze i bezczelnym nepotyzmie, okazującym każdego dnia pogardę dla prawa i cywilizacji demokratycznej, obraża jednego z posłów?

Nic. Nic też dziwnego, że obraża sędzię i chce składać wniosek o postępowanie dyscyplinarne przeciwko niej, naruszając tym samym zasadę urzędowania w demokratycznym państwie prawa, głoszącą, że ministerstwo sprawiedliwości, stojące na straży niezawisłości sądów, nie wykonuje żadnych kroków, które mogłyby zostać odebrane jako wywieranie nacisku na sędziego. Oczekiwanie od pana Patryka przestrzegania takich standardów byłoby równie niemądre jak spodziewanie się, że pan Antoni będzie się przejmował w rozdawaniu stanowisk i medali jakimiś tam „przepisami”, a pan Jarek nie załatwi paru posad dla swoich pociotków i kierowców.

Nie po to PiS zdobył władzę, żeby przejmować się jakimś tam „prawem”, które nie sam ustanowił. Zresztą ustanowionym przez siebie również przejmować się nie musi, skoro przecież ustanowił je samodzielnie i samodzielnie może je zmienić. Poza tym nazywa się „prawo i sprawiedliwość” i to powinno każdemu wystarczyć.

W świecie symbolicznym nazwy bardzo chętnie zastępują oznaczane przez siebie przedmioty. A jak komuś to przeszkadza, to niech sobie napisze felieton na blogu. Poza tym może nam skoczyć.

Patryk Jaki jaki jest, taki jest, ale w tej sprawie ma rację. Jako poseł ma prawo do chamstwa, insynuacji, pomówień – a to dlatego, że my, obywatele, mamy prawo wiedzieć, jaki Jaki jest naprawdę. Tak jak na imieninach u wujka można gadać bzdury, można wygadywać brednie z trybuny sejmowej. I robi się to, że aż miło!

W pierwszym przypadku chroni nas zasada prywatności, a w drugim zasada jawności życia publicznego i prawa polityczne posła. Poseł na mównicy sejmowej, wbrew opinii Sądu Okręgowego w Warszawie, ma immunitet chroniący go przed odpowiedzialnością karną i cywilną z powodu swoich wypowiedzi w Sejmie. Rolę sądu cywilnego w tym zakresie odgrywają organa Sejmu, czyli marszałek i komisja etyki poselskiej. Miejsce sankcji sądowej zajmuje sejmowa sankcja regulaminowa. To musi być jasne.

Posłowie nie mogą czuć się ograniczeni przez groźbę procesów cywilnych, wytaczanych im przez innych posłów i polityków, a nawet postronnych obywateli. Gdyby tak miało się stać, Sejm zostałby sparaliżowany. Wykonywanie mandatu posła wiąże się z licznymi przywilejami, ale także z pewnymi ograniczeniami, takimi jak słabsza ochrona wizerunku oraz słabsza ochrona cywilnoprawna. Sądy cywilne, mówiąc w uproszczeniu, służą ludności w rozwiązywaniu sporów wynikających z umów oraz prawa do dobrego imienia.

Generalnie nie są jednak przeznaczone dla funkcjonariuszy publicznych, wykonujących czynności urzędowe bądź wynikające z mandatu. Do ochrony ich czci służą inne środki, na czele z zasadami honoru i dobrymi obyczajami w życiu publicznym, na straży których stoją najwyżsi rangą przedstawiciele władzy, tacy jak marszałek Sejmu. To marszałek (obrady prowadził sam marszałek Kuchciński) powinien przywołać Jakiego do porządku, a nie sąd. Uważam, że zwycięstwo Kropiwnickiego w sporze sądowym z Jakim byłoby bardzo niebezpiecznym precedensem. Przegrana zresztą również. Po prostu tego procesu w ogóle nie powinno być.

Co do meritum zaś, to od zarzutu prowadzenia agencji towarzyskiej bardzo łatwo się uwolnić – wystarczy powiedzieć, jakie się ma mieszkania i jak są użytkowane. Wystarczy oświadczenie na konferencji prasowej, na której przy okazji można zrugać Jakiego. Tak to powinno wyglądać.

Owszem, z PiS trzeba walczyć przed sądami (zanim zostaną całkowicie zastraszone), ale tylko tam, gdzie sprawy są od strony prawnej jednoznaczne. Sprawa Jakiego bynajmniej taka nie jest. Jego wypowiedź, której można posłuchać tutaj, była ohydna i szczeniacka. I dobrze. Mam prawo wiedzieć, jakich ludzi wysunął do władzy nasz 19-proc. suweren. Niezbywalnym prawem polityka jest kompromitować się publicznie.

Jak mówi poseł Patryk Jaki: prawda w oczy kole. Niechaj kole. Lepsza ginekoandrologiczna pornografia polityczna PiS niż obłudne spuszczanie ramiączka, reżyserowane przez cynicznych piarowców i innych najmitów.

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 33

Dodaj komentarz »
 1. Jaki Patryk, każdy widzi. Właściwie, to nawet oglądać nie warto.

 2. Następnym razem ktoś powie, że to Jaki prowadzi agencję towarzyską, i kto go wtedy osądzi?

 3. Prosze wybaczyc pytanie, ale poniewaz od prawie 30-tu lat zyje poza Polska jest ono uzasadnione.
  Sedzie, a moze sedzine….czy przeoczylem jakies zmiany w mowie ojczystej…a moze mnie komuna zle wyedukowala ?

 4. Reklama
  Polityka_blog_komentarze_rec_mobile
  Polityka_blog_komentarze_rec_desktop
 5. Pan Hartman jak zwykle nie zna sprawy,
  o której pisze…taka ” profersorska” metoda.
  Jaki powiedział co wcześniej sąd potwierdził jako prawdę że sąsiedzi się skarżyli na dom schadzek u sedziego Kropiwnickiego.
  A nie, że ten schadzek tam był.

 6. Byle jaki Opolanin.Opole wstydzi się sądowego harcownika katolika przy okazji z łaski bożej.Maria Magdalena uprawiała zawód przywoływany przez harcownika i została świętą.Żadna praca nie hańbi a prostytucja jeżeli to prawda o lokatorce nie jest w Polsce zakazana a poseł PO nie czerpał korzyści z usług lokatorki.Lepper sugerował,że prostytutki nie można zgwałcić bo nie jest chroniona jako kobieta.Tak sobie myślę,że Jaki w sądzie nadepnął na grabie i oszalał.Poseł z Nysy sugeruje badania psychiatryczne dla polityków przed wpisaniem na listy wyborcze.Władza prowadzi zatem do pomroczności jasnej jak widać na opisywanym przykładzie i przypomina folwark zwierzęcy.

 7. ciekawe jest to, ze Patryk Jaki kilkakrotnie powolal sie na Trybunal Konstytucyjny…

 8. Profesor
  cieszy się , że jakiś Jaki się kompromituje.
  Ten Jaki to się ale niestety może i kompromituje , ale w oczach Profesora, a p.Profesor to może Jakiemu co najwyżej nadmuchać , bo on mu ani pan, ani brat i przedwszystkim nie elektorat i to do tego swojego elektoratu Jaki się zwracał i zapewniam Profesora , że PiS tak „wychował” swoich wyborców , że tam Jaki napewno się nie skompromituje.
  To co jest teraz skompromitowane i to nie tylko w Polsce, to są Elity, do których Profesor sam, przez wykształcenie i niski współczynnik głupoty, sam należy.
  Teraz chamstwo, głupota wreszcie dostają należną im nobilitację , a maniery, poprawność i inteligencja ostatecznie się kompromitują.
  Czasy kiedy media , albo politycy mieli jakiś etos edukacyjny należą do odległej przeszłości. Obecnie do władzy dobiera się, albo dobrała się generacja , która sądzi , że najlepszym gwarantem jej sukcesu jest jak najskuteczniejsze robieniu głupkom dodatkowo jeszcze wody z resztki ich mózgu.
  Błędem i najbardziej niebezpiecznym jest niedocenianie tej bandy. Ona wcale nie jest taka głupia, jak jej przesłanie , skierowane do ogłupionego elektoratu. To jest wyjątkowo obłudna i pozbawiona skrupółow cyniczna banda , posługująca się dla swoich celów najniższymi ludzkimi instynktami i nieśmiertelną ludzką głupotą.

 9. ‚immunitet chroniący go przed odpowiedzialnością karną i cywilną’

  Pod warunkiem, że poseł działał w zakres sprawowania mandatu. Nie jestem przekonany, że wybryk Patryka Jaki był działaniem w zakresie sprawowania mandatu ( Ustawa o wykonywaniu mandatu posła i senatora z 9 maja 1996 r. art 6a i cały Rozdział 2)

  Pozdrowienia.

 10. Tralalala Jaki buc i mądrala.

 11. @SŁOWIANIN STANISŁAW
  Nie wykonywała, Kościół to sobie kiedyś wymyślił.

 12. Sam pan Hartman przyznaje, ze ministerstwo Jakiemu podlegle ma stac na strazy niezawisloci sadow, czyli jasne dla tegoz samego pana Hartmana powinno byc – ze obowiazkiem odpowiedzialnego za niezawislosc ministra (czyli Jakiego) powinno byc reagowanie, jesli owa niezawislosc zostanie naruszona, bo gdyby wystapil brak reakcji rzeczonego ministra na zaistnienie sytuacji naruszenia niezawislosci, oznaczaloby, iz minister ow nie dopelnil swojej powinnosci a tym samym nie wywiazal sie ze swojego obowiazku, czym bezprzecznie naruszylby obowiazujace w panstwie prawa standardy demokratyczne. A w tym przypadku sad wykazal – i temu nikt rozsadny nie zdola zaprzeczyc – zawislosc (przynajmniej) od glupoty, czym brutalnie POgwalcil swa wlasna niezawislosc, a wiec interwencja czynnika odpowiedzialnego za utrzymanie niezawislosci byla niezbedna.

 13. Jeszcze raz,
  sprawę cywilna poprzedzila sprawa karna, która bez wątpienia potwierdziła, że sąsiedzi oficjalnie skarżyli się na burdel prowadzony w mieszkaniu sędziego Kropiwnickiego.

  Jaki jedynie podał do wiadomości ten fakt.

  Okazuje się, że dla fanatycznych wrogów PiS największym wrogiem jest prawda.

 14. Jeszcze jedno.
  Każda ze stron w sprawie ma święte prawo złożyć skargę na sędziego.
  MA PRAWO .

  To nieważne czy jest wiceministrem czy jedynie Hartmanem czy Kowalskim.

  Może też złożyć zażalenie do KSR i nie wynika to z jakiś szczególnych uprawnień urzędnika ale z praw obywatela.

  Skoro wcześniejszy sąd uznał, że jest prawda iż mieszkańcy skarżyli się na burdel u sędziego TK, który wraz z Rzeplinskim w czerwcu 2015 pracował na niekonstytucyjnym zamachem na rzecz platformy to sedzina w sprawie cywilnej gdyby była normalna sedzina musiałaby stanąć po stronie obywatela Jaki.
  Ale nie zrobiła tego (?) i dlatego zasługuje na normalną procedurę sprawdzająca.

 15. Panie Hartman!
  Filozof który się zajmuje takimi pierdołami. Nie stać Pan na tekst na poziomie zmuszającym do znikomej co najmniej refleksji intelektualnej? Czym wy się tu zajmujecie; pobiciem w tramwaju, przepychanką w sejmie. Takimi tekstami udowadniacie że nie odbiegacie daleko od bohaterów waszych tekstów. Phuj.

 16. Hmmmm – patrząc na zdjęcie Jaka myślę sobie, że on po prostu zazdrośnik jest. Jedna ze znajomych wywiadowana na możliwość bliższej relacji z ministrem Jakiem odparła… – Jarek, toż on mógłby zagrać w reklamie środków wczesnoporonnych i antykoncepcyjnych.

 17. @Andrzej Falicz
  Co ty bredzisz, jaki znowu zamach na rzecz PO? Ty o prawdzie śmiesz pisać?

 18. I za ,,komuny” i obecnie ,,SĘDZIĘ” bo ,,SĘDZINA” to żona SĘDZIEGO ale ona za wyjątkiem bycia żoną nie jest niczym związana z sądem – chyba, że jest ,,SĘDZIĄ”.

 19. Jest Pan, jak zwykle, w gorącej wodzie kąpany, Profesorze.
  Najpierw sprawdzić, potem pisać.
  ://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/polska/immunitet-poselski-czy-mo%c5%bcna-pozwa%c4%87-pos%c5%82a/ar-AAiKe4L?li=BBr5MK7&ocid=UE13DHP

 20. Gdy Jaki wystarczająco się skompromituje, zastąpi go Misiewicz.

 21. Odwróćmy kota ogonem.
  Kilku moich znajomych uważa, że pań wiceminister świadczy usługi oralne ministrowi i prezesowi.
  Nie wiem co to znaczy ale nie jest to chyba godne pochwały.

 22. O naiwności >.ALE profesorom się wybacza.Pan Antoni czuwa.Kazał ,bo ma argumenty ,teczki,przykryć czyny swego herubina .Padło na Jakiego ,a teraz kto uwolni od ataku jego działania ,no kto?

 23. Cała sprawa sprowadza się do tego, czy wolno władzy (w tym przypadku ustawodawczej) czerpać korzyści z nierządu? Moim zdaniem nie wolno, nawet pośrednio. Zwłaszcza że chodzi ważnego parlamentarzystę poprzedniej koalicji, posła R. Kropiwnickiego, który z ramienia PO nadzorował procedowanie ustawy o TK z 25 czerwca 2015. Sam poseł Kropiwnicki osobiście zgłosił art. 137 tej ustawy, który pozwolił koalicji PO-PSL wybrać 5 sędziów TK „na zapas”. Ciekawe szczegóły pracy na tą ustawą dostępne są także przez Internet w stenogramach sejmowych.

 24. Ten monstrualnie gigantyczny wymiar dewiacji w sadownictwie siega swoim ogromem Himalajow patologii, a poniewaz ofiarami nieszczesnej tej zarazy bywaja najczesciej zwykli obywatele, nie ma nikogo (no, moze z wyjatkiem tych, co sadza, iz sprawa Smolenska jest najbardziej wyjasniona katastrofa sposrod katastrof), kto by nie byl swiadom skali wykolejenia, nedzy, uPOdlenia oraz wszelakiego (nie)mozliwego badziewia w tej dziedzinie. To po pierwsze.
  A po drugie, rownie oczywiste jest, ze sedzina wszczela proces prawem kaduka, a – jak wiadomo – prawo to uraga wszelkim pryncypiom demokracji, nie tylko liberalnej z populistyczna do kupy, ale takze socjalistycznej wraz z -iczna potyliczna, a nawet i tej KODoPOmorowej.

 25. @Mauro Rossi
  A czemuz to?Przypominam,ze prostytucja w Polsce nie jest nielegalna.Panie placily za wynajem i ich sprawa,czym sie w nim zajmowaly.

 26. Panie Hartman, wykpiwanie czyjegoś nazwiska to poziom elokwentnego, nawet inteligentnego, ale zaniedbanego wychowawczo przedszkolaka. W przypadku osobnika ponoć habilitowanego to gorzej niż żenada. Bawcie się Państwo tak dalej, a PiS będzie rządzić przez dekady…

 27. zly
  11 września o godz. 18:21

  „Przypominam,ze prostytucja w Polsce nie jest nielegalna”.

  Ale czerpanie korzyści z nierządu już tak.

 28. januszb1946

  Dziekuje za wyjasnienie. Wniosek : to ja nie uwazalem w szkole. Przyznanie sie do bledu lub niewiedzy to krok we wlasciwym kierunku.

 29. Zupełnie się a autorem nie zgadzam.
  Posłowie posiadają imunitet, by mogli prowadzić swoją pracę bez skrępowania.
  Jakiż że ma cel wyciąganie faktu nie związanego z tematem w dyskusji politycznej? To właśnie należy piętnować, a nie w imię tolerancji zmaksymalizowanej do absurdu pozwalać by Jaki kradł czas i uwagę innych parlamentarzysów.

 30. Rządzić będzie Jaki (za niedługo skazany i Ziobro już skazany za oszczerstwa.
  A komentować w pisowskim stylu @@ Mauro Rossi i agatkam.
  A rzeczywistość w TVP pokazywać będzie Jacek Kurski, wielokrotnie skazywany za oszczerstwa

 31. „Pan Hartman jak zwykle nie zna sprawy”

  A PiS-owski propagandzista „Falicz” jak zwykle
  odwraca kota do gory ogonem?

  P.S. Dla pewnych zachowan nie powinno byc i nie
  ma wytlumaczenia. Tyle, ze PiS-owscy agitatorzy
  nie sa w stanie czegos podobnego zrozumiec!

 32. Filozof który się zajmuje takimi pierdołami. Nie stać Pan na tekst na poziomie zmuszającym do znikomej co najmniej refleksji intelektualnej? Czym wy się tu zajmujecie; pobiciem w tramwaju, przepychanką w sejmie.

  „„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„
  To tez jest istotne, bo czesto zlo zaczyna sie od malych wydarzen, od malych czynow. Niemiecka SA tez nie od razu mordowala ludzi!

 33. „A po drugie, rownie oczywiste jest, ze sedzina wszczela proces prawem kaduka”

  Czy to jest (patrz powyzej) opinia prawna, czy tez tylko prywatna opinia kolejnego (kolejnej) PiS-owskiego propagandzisty? Jak widac, tlumnie rzucili sie na forum!

css.php