Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
Loose blues - Jana Hartmana zapiski nieodpowiedzialne Loose blues - Jana Hartmana zapiski nieodpowiedzialne Loose blues - Jana Hartmana zapiski nieodpowiedzialne

25.11.2016
piątek

Tusk mordercą – to wiemy. A co z winą PiS?

25 listopada 2016, piątek,

Czara goryczy się przelała. Bezwstydne dojenie państwa przez niektórych członków rodzin katastrofy smoleńskiej, którzy domagają się łącznie ponad 56 mln zł (informacja oko.press) dalszych odszkodowań, doprowadziło do przełomu.

Publiczne zgorszenie, jakim jest paranoiczne wpieranie Polakom o sześciu z górą lat, jakoby w Smoleńsku doszło do zamachu, nie zdołało pobudzić społeczeństwa do protestów. Uczucie zażenowania i wstydu z powodu bezczeszczenia pamięci ofiar i wykorzystywania ich dla politycznej hucpy pozostawiło nas wszystkich biernymi. Dopiero niszczenie grobów i masywna nekromancja pod nazwą ekshumacji podniosła falę oburzenia.

I pomyśleć, że prowokacje pisowskie na tym się jeszcze nie skończyły. Nienawiść do rządów PO pewne osoby ogołociła ze wstydu tak dalece, że śmiały żądać niebotycznych kwot dalszych „odszkodowań”. Tego już za wiele. Wreszcie, po latach milczenia w zawstydzeniu i grozie, społeczeństwo zaczęło reagować na policzki wymierzane mu co rusz przez bezkarnych smoleńskich harcowników. Tego już nie zatrzymacie. Dosyć! Będziecie musieli za swoje zachowanie odpowiedzieć, a pytanie o współwinnych katastrofy po stronie PiS i jego zwolenników już nie zamilknie.

Pani Elżbieta Wąs, działaczka społeczna z Lubartowa, również pozwała rząd o półmilionowe odszkodowanie za „straty moralne”. Jej gest, parodiujący haniebną pazerność niektórych członków rodzin ofiar katastrofy, ma jednakże cel znacznie konkretniejszy i doniosły niż samo tylko wyszydzenie bezwstydników. Tym celem jest nagłośnienie zasadniczej luki, jaką w wyjaśnianiu przyczyn katastrofy było dotychczas uparte pomijanie zaniedbań i win ze strony organizatora wyjazdu do Katynia, którym była kancelaria prezydenta oraz brak wiedzy na temat treści rozmowy Jarosława Kaczyńskiego z bratem podczas lotu do Smoleńska. Jest rzeczą zastanawiającą, że dotychczas nie mamy na ten temat żadnych wiadomości oprócz gwałtownych zaprzeczeń Jarosława Kaczyńskiego, jakoby nakłaniał brata do lądowania mimo mgły. Zapis rozmowy nie znajduje się w aktach prokuratury, za to nie byle kto, lecz były prezydent RP Lech Wałęsa, publicznie oskarża Jarosława Kaczyńskiego o wywieranie presji. Byłoby dziwne, gdyby Jarosław Kaczyński nakłaniał brata do ponoszenia ryzyka, lecz nie mniej dziwne jest to, że zapis owej rozmowy (rozmów) stanowi najpilniej strzeżoną tajemnicę. Cóż tam jest do ukrycia? Pani Wąs stawia to pytanie. Pytań pod adresem obozu pisowskiego jest wiele. I wreszcie trzeba zebrać się na odwagę, aby je postawić.

Nadszedł czas na moralne rozliczenie winnych. Wiemy już wprawdzie prawie wszystko: zaniedbania, łamanie procedur i przepisów, brak wyszkolenia pilotów, nielegalna obecność w kokpicie i naciski gen. Błasika – to zasmuca i przeraża. Ale nie wiemy jeszcze tego, co starannie ukrywane za groteskowym przedstawieniem odgrywanym przez Macierewicza i jego ludzi. Opowiadając banialuki o zamachu, wybuchach, sztucznej mgle, spisku Tuska itp., odciągają naszą uwagę od kancelarii prezydenta i jej urzędników. Jaka była ich rola? Chcemy jasnej odpowiedzi. Zrzucanie wszystkiego na MON jest po prostu niepoważne. Dopóki nie poznamy roli odegranej przez ludzi obozu PiS, katastrofa smoleńska, choć drobiazgowo wyjaśniona od strony zaniedbań organizacyjnych i samego przebiegu, pozostanie niewyjaśniona moralnie.

Od lat walicie w stół. Brutalnie i wściekle. Nożyce milczały, odporne na prowokacje. Ale teraz się odezwały. Pytania zostały zadane i nie umilkną. Zadają je już nie politycy i publicyści, lecz ci, których boicie się najbardziej: „ludzie”. „Ludzie” zaczęli pytać. A odpowiedź musi być konkretna. Wszelkie kluczenie i uniki zostaną zinterpretowane przez „ludzi” na Waszą niekorzyść. Koniec okresu ochronnego i umowy PO-PiS, że komisja i prokuratura będą omijać szerokim łukiem kancelarię prezydenta, a za to PiS nie będzie rzucał haniebnych oszczerstw. Gdy skończy się władza PiS nad prokuraturą, ukryte wątki katastrofy smoleńskiej wyjdą na jaw. Prawa jak oliwa… A Pani Wąs dziękuję za odwagę.

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 28

Dodaj komentarz »
 1. Podoba mi się ten tytuł: „Kaczyński mordercą – to wiemy. A co z winą PO?”

 2. Obawiam się, że domaganie się wyjaśnień ze strony PiS (i/lub jego prezesa), to przysłowiowy tryumf nadziei nad doświadczeniem. Podobnie do hierarchii kk, pytania zostaną przemilczane.
  Obym się mylił.
  Mimo mojego pesymizmu, uważam iż należy o tym ciągle mówić. Może trafi to do niektórych wyznawców PiS?

 3. Tak na marginesie warto przypomnieć kolejną wtopę PiSdzielców. Otóż oddali ini właśnie śledztwo rządowi Izraela. Chodzi o zamach na konwój samochodowy premiery Szydło w tymże Izraelu.

  Nie dość, że PiSdzielcy nie odebrali śledztwa Rosji, a co gorsza nawet palcem w tym kierunku nie ruszyli, to teraz oddają gładko inne śledztwo, i to małemu Izraelowi, które powierzchnią ledwo ustępuje polskiemu Województwu Zachodniopomorskiemu.

  Może to tylko świadczyć o tym, że to PiSdzielce brali udział w pierwszym i w drugim zamachu a teraz starają się prawdę ukryć oddając obcym mocarstwom i państwom polskie śledztwa.

  PS.
  A pomysł z zaskarżaniem państwa za państwowo prowadzony terror smoleński przeciwko polskiemu społeczeństwu jest bardzo dobry. Ta partyjna hołota powinna zapłacić jeśli już nie głową, to przynajmniej całym majątkiem za psychiczne znęcanie się nad społeczeństwem. Takie skargi i roszczenia odszkodowań powinny być skierowywane masowo zarówno indywidualnie jak i w grupach.

 4. Reklama
  Polityka_blog_komentarze_rec_mobile
  Polityka_blog_komentarze_rec_desktop
 5. Dojna zmiana, nie ma co. A co będzie, jak zabraknie mleka?

 6. Sukinsyny postsmoleńskie…

 7. byc moze, jedynie byc moze pan Macierewicz ma to fatalne nagranie rozmowy braci. On ma rozne nagrania i rozne papiery. To i jedynie to byloby dla mnie wyjasnieniem jego niebywalej kariery. Jedynie to pozwalaby zrozumiec dlaczego pomimo tylu szalenstw wciaz trwa i ma sie coraz lepiej.
  Pani Was zas moze zostac bohaterka naszych czasow.

 8. @kenzo…
  I to jest właśnie sedno tego szaleństwa. Kain chce zostać „świętym” i uniknąć „piekła” 😉
  Chociaż …… jest cynicznym ateistą (jak ja).

 9. PIS, pisorząd, katopisopaństwo, Prawdziwi Polacy, Prawdziwi Patrioci, Prawdziwi Katolicy – wszyscy robią co mogą i czego nie mogą też robią, by cokolwiek jest i czegokolwiek nie ma, zostało skłamane, odwrócone co do znaczenia, sensu i wartości wobec atrybutów na które dotąd obowiązywała zgoda w rzeczywistości; odebrane, zmanipuowane, zawłaszczone, uwłaszczone na ich rzecz, znieprawione, oszukane.

  Każde zdanie, każda wypowiedź przez kogokolwiek nienależącego do powyższej sfery nędzy, obrzydliwości i zła, powinna zawierać żądania rozliczenia, przypomnienia czynionych przez nich obrzydliwości, zaprzeczenia każdemu łgarstwu, szalbierstwu, gorszeniu i podłości jakie czynią. Wszystko to należy mówić głośno, stanowczo, odmawiając wszelkich praw do publicznej dyskusji, debaty, swobody wypowiedzi tym drabom, jeśli pierwej nie udowodnią, że porzucili swoją mowę kłamstwa i nienawiści i swoje czyny hańbiące i siejące chorobę oraz zło.

  Należy ich wyłączyć ze świata rzetelności, uczciwości, prawdomówności i cnoty. Niech szaleją – w żelazne klatce. Niech plugawią – siebie. Niech się zeżrą, udławią i strują.

 10. Wiadomo wszakże, że za tragedię odpowiada Zespół Obsługi
  Organizacyjnej Prezydenta, do którego obowiązków, zgodnie ze statutem kancelarii, należały m.in.: „obsługa wizyt oficjalnych
  i nieoficjalnych składanych przez Prezydenta za granicą, a w szczególności ustalanie i załatwianie spraw organizacyjno–logistycznych”.
  Więc chodzi tu o panów Sasina, nieżyjących Stasiaka i Urbańskiegon i także Łopińskiego. Oto cała prawda

 11. Dobre pytanie azur.Mnie sié zdaje ze ta Krowa po kilku latach takich rzàdöw bédzie musiala przejsc solidny przeglàd u weterynarza,albo tez pöjdzie pod nöz.Szkoda.Ale juz tak bywalo gdy do glosu dochodzila holota z haslami i pianä na pyskach…

 12. Po prostu: Przedsiębiorstwo Smoleńsk.

 13. ”Pytań pod adresem obozu pisowskiego jest wiele. I wreszcie trzeba zebrać się na odwagę, aby je postawić”

  Pytam! Kto pojął decyzję o dostawieniu 18(osiemnastu) dodatkowych foteli do
  salonki prezydenckiej w TU 154, na potrzeby tej wycieczki ??!!
  Było to bez pozwolenia producenta,przez co samolot w tym momencie stracił
  wszystkie certyfikaty i dopuszczenia i nie miał prawa wznieść się w powietrze.
  Pytanie jest o tyle istotne ,że dokręcanie foteli do podłogi samolotu z pominięciem wszelkich procedur, to ewenement w sali świata i może zdarzyć się tylko w państwie PIS.

  Jest to pilna sprawa bo właśnie pisdzielce przerabiają Polskę na salonkę prezydencką w
  TU 154,

 14. Nawet IPN nie przeczy,że Smoleńsk to wola Boga z którą zawsze zgadzać się trzeba jak mawiano w Zemście. Dziwnym trafem świeccy badacze lotu wyparli się roli Boga w tym zdarzeniu i aby to nadrobić ukoronowali na króla Polski.Teraz wyroki boskie będą cytowane w podstawie świeckiej procedury bez prawa odwołania do TK bo gdzie kucharek sześć tam nie ma sprawiedliwości .Tak sobie myślę,że po koronacji zbiór 10 przykazań będzie światełkiem w tunelu dla katolików z Polski czekających na koniec świata zaraz po upadku Manifestu PKWN Morawieckiego opartego na ruinie.

 15. A jeśli okaże się, że komisja Antoniego „udowodni” tezę o wybuchach vel zamachu? Komu zarzucą przygotowanie tego czynu? Jaki motyw mieliby mieć ewentualni mocodawcy?
  W jakim kierunku śledczy smoleńscy pójdą gdy już opadnie pył po ekshumacjach?

 16. Pani Elżbieta Wąs słusznie zwróciła uwagę, że ta cała smoleńska manipulacja Macierewicza odbiła się na naszym codziennym życiu, na podziale Polaków. Ja również mam dość słuchania bredni dotyczących przyczyn wypadku, wszystkich „podkomisji” i „ekspertów”, ekshumacji… i za tę hucpę powinnam żądać odszkodowania, bo poniosłam straty moralne i psychiczne. To odszkodowanie powinien pokryć z własnej kieszeni główny sprawca tej mistyfikacji. W całości zgadzam się z prof. Hartmanem.

 17. antónio
  25 listopada o godz. 20:13

  To prawda: takie dokręcanie to bandytyzm (jeśli dokręcono), ale wtedy rządziła PO i było to państwo PO-PSL.

 18. PIS rozlicza Tuska, nowy rząd, jeśli będzie, będzie rozliczał poprzedni,. Wszyscy sobie grożą trybunałami stanu i więzieniem, deportacją zabraniem emerytur, W ten sposób jakaś zmiana będzie mozliwa tylko przez zamach czy rewolucję, bo kto będzie taki głupi, żeby dobrowolnie oddać władzę i pójść do kryminału .A kiedyś głupi Michnik zachwycał się sposobem zmiany władzy w pofrankistowskiej Hiszpanii.

 19. Wydaje mi sie, ze przed kazdym artykulem lub dyskusją o Smolensku,powinien byc zamieszczane posmo Stasiaka do Kncelarii Premiera, zeby nie wtrącali sie do wizyty Prezydnta.Dlaczego tego nie ma!!!!!!!!!!!

 20. ..jestesmy tak skluceni przez jakiegos zwyklego posla na Sejm ze nie dziwie sie ze kiedys byly trzy rozbiory Polski i nie zdziwie sie jak bedzie czwart !!!

 21. takei-butei
  26 listopada o godz. 7:49
  ””antónio
  25 listopada o godz. 20:13
  To prawda: takie dokręcanie to bandytyzm (jeśli dokręcono), ale wtedy rządziła PO i było to państwo PO-PSL.”’

  Właśnie ,własnie!! Dziennikarze powinni cisnąć jak to się stało ,że w państwie PO-PSL
  państwo PIS mogło przerabiać samoloty według własnego pomysłu na potrzeby wycieczek.
  Mam bowiem przeczucie ,że gdyby to zrobił Tusk to byśmy dawno o tym wiedzieli.
  Dziennikarze powinni też cisnąć jak to mogło się stać ,że zwierzchnik sił zbrojnych
  połamał wszystkie procedury wojskowe i upakował w swojej salonce całe dowództwo
  WP.

 22. „To prawda: takie dokręcanie to bandytyzm (jeśli dokręcono), ale wtedy rządziła PO i było to państwo PO-PSL.”
  Oto znowu odezwał się logik, inaczej, z PiS.
  Tusk z Putinem, z gromnicami w dłoni, dokręcali, z błyskiem w oczach, fotele do tutki Prezydęta 1000-lecia. Rence opadajom…

 23. ”Pytań pod adresem obozu pisowskiego jest wiele. I wreszcie trzeba zebrać się na odwagę, aby je postawić”

  Pytam więc!
  Jeden ze świadków w dochodzeniu prokuratorskim opowiada o kartonie różnych alkoholi
  dostarczonych z kancelarii prezydenta na lotnisko wojskowe, a później do samolotu.
  Czy alkohol był niezbędny na narodowej pielgrzymce ???

 24. @antonio
  Jaki sposób znaleźć, kiedy oni wszystkiemu ordynarnie zaprzeczają, kłamią w żywe oczy, nawet wtedy, kiedy dowody są znane?

 25. Jacu. To, ze Kaczynski w boga nie wierzy, to sie czyta z twarzy i gestow. No bo niby czemu na koronacje Chrystusa Pana sie nie wybral ? Pewnie z zazdrosci o pozycje. Jest wiecej takich, co to ” modla sie pod figura, a diabla maja za skora „, szczegolnie w episkopacie Wiecznie Zywej Polski Ludowej. Polacy i chrzescijanstwo to cytujac ” wiekiego satyryka ” Stalina – jak siodlo dla krowy – Tworcy legendarnego ” Kabaretu ” nie mieli pojecia, jaki kabaret szykuje sie do przerobienia na kino. Zal jedynie kraju i ludzi i to juz bardzo powaznie. JB.

 26. TKosowski
  27 listopada o godz. 3:32
  @antonio
  ”Jaki sposób znaleźć, kiedy oni wszystkiemu ordynarnie zaprzeczają, kłamią w żywe oczy, nawet wtedy, kiedy dowody są znane?”

  Zaprzeczać będą do końca świata ale nie chodzi o to ,że zaprzeczają ale o to ilu zwolenników tego kłamstwa zbiorą wokół siebie.
  Podobno 20% w każdym społeczeństwie nie wierzy w oficjalne wersje katastrof.
  Tylu Anglików wierzy ,że Dianę zamordowała Elżbieta II pomimo ,że kierowca był niewyspany,pijany,pod wpływem narkotyków i jechał 180 km/h
  Chodzi więc o dodatkowe 10% albo trochę więcej.
  Dlatego dziennikarze powinni zadawać niewygodne pytania i nie przejmować się ,że
  będą uciszani zarzutami o uprawianie ”przemysłu pogardy”
  Kropla drąży skałę.
  A klimat chyba zrobił się lepszy bo PIS zaczyna plątać się o własne nogi np.przyznając
  dodatkowe horrendalnie wysokie odszkodowania, a także uruchamiając ekshumacje.
  Ostatnio TVN pokazała materiał o roszczeniowych ”wdowach” smoleńskich, które przecież są jednymi z udziałowców Sp.z o.o ”Smoleńsk”,a także próbowali policzyć koszty tej zabawy.
  Mam tez przekonanie,że ekshumacje nie pokażą większych błędów .Fakt ,że na podstawie
  dokumentacji wykryto pomyłki w identyfikacji ,świadczy o tym że dokumentacja i ekshumacje w Moskwie prowadzone były w miarę porządnie.Inaczej takich błędów
  nie dałoby się wyłapać.
  Świadczy też o tym wywiad pana Melaka, którego udzielił po ekshumacji brata.Mocno spuścił z tonu.
  A i pani Merta biegająca po wszystkich mediach z pretensjami do premiera Tuska po
  ekshumacji zamilkła.
  Dziwię się np.dlaczego opozycja czy dziennikarze nie próbują wydobyć z komisji
  Macierewicza choć jednego dokumentu z odręcznym podpisem któregoś z ”ekspertów”
  Mam wrażenie ,że PIS przekroczył pewną granicę ,zapędził się i trend może się odwrócić.

 27. Dziwna rzecz ze tak uparcie i i nieraz wrecz karkolomnie (czyt brzoza na samochodzie pedzacym na czolowe zderzenie z samolotem)chca udowodnic ten rzekomy zamach. Nie znam sie na ubezpieczeniach ale cos mi sie zdaje ze nie obejmuja one zamachow – co wtedy z wyplaconymi juz ubezpieczeniami np p Marcie Kaczynskiej?
  Musze sie przyznac ze rowniez mam serdecznie dosc „nowych” rewelacji smolenskich, pazernych „czarnych” wdow, Macierewicza w mediach, miesiecznic i meczennikow itd itp

 28. Antonio,
  Dianę kazała zamordować królowa Elżbieta II, a szczególnie jej małżonek, książę Filip, przy pełnej aprobacie premiera Blaira, dlatego też kierowca ją wiozący był niewyspany, pijany, pod wpływem narkotyków i jechał 180 km/h. To nie był przypadek – to była z góry zaplanowana robota brytyjskich służb specjalnych (głównie MI6). Po prostu elity rządzące UK nie mogły dopuścić do tego, aby była żona przyszłego króla Zjednoczonego Królestwa urodziła dziecko którego ojcem był muzułmanin – Emad El-Din Mohamed Abdel Moneim Al-Fayed. Zresztą ona przeżyła ten zaaranżowany przez brytyjskie i francuskie specsłużby wypadek, a zamordowano (wł. dobito) ją dopiero w karetce wiozącej ją do szpitala. 🙁
  W przypadku naszego ex-prezydenta, to były to zapewne wewnętrzne rozgrywki w polskich elitach władzy, najprawdopodobniej wewnątrz PiSu, niekoniecznie więc na linii PO-PiS, przez co tak zorganizowano ten fatalny i nikomu przecież niepotrzebny lot, aby nie miał on szansy zakończyć się szczęśliwie – wybrano więc niekompetentnych pilotów i nienadające się do przyjęcia tego lotu lotnisko oraz pozwolono, aby pilotami kierował w czasie lotu prezydent i dowódca lotnictwa – obaj na dodatek w stanie upojenia alkoholowego. 🙁

css.php