Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
Loose blues - Jana Hartmana zapiski nieodpowiedzialne Loose blues - Jana Hartmana zapiski nieodpowiedzialne Loose blues - Jana Hartmana zapiski nieodpowiedzialne

17.12.2016
sobota

Koniec Kaczyńskiego! Wybory!

17 grudnia 2016, sobota,

Niech żyje 16 grudnia! W Polsce zaczęła się rewolucja. Wydarzenia 16 grudnia to nie incydent, o którym za tydzień zapomnimy. To przełom, który wprowadza nas w fazę kryzysu politycznego, mogącego zakończyć się wyłącznie w jeden sposób: upadkiem Kaczyńskiego i przedterminowymi wyborami.

Nielegalne „uchwalenie” budżetu, łamiące wiele przepisów regulaminu Sejmu i innych ustaw, oznacza kryzys konstytucyjny i wprowadza przesłankę do rozwiązania Sejmu. Nie może funkcjonować państwo, które nie posiada legalnie uchwalonego budżetu. Odmowa uznania legalności budżetu przez opozycję i znaczną część społeczeństwa oznaczać będzie trwałą delegitymizację wszelkich działań rządu i permanentny stan kryzysu.

Kaczyński zachowywał się wczoraj w sposób tyleż haniebny, co dowodzący głupoty i bezradności. Zaczął od absurdalnego w swej bezwstydnej podłości oszczerstwa, jakoby opozycji nie chodziło wcale o sprawę ograniczenia mediom dostępu do Sejmu ani o przywrócenie wykluczonego z obrad posła Marka Szczerby, lecz o niedopuszczenie do uchwalenia ustawy „dezubekizacyjnej”. Jak trzeba pogardzać ludźmi i jak trzeba być głupim, aby uwierzyć, że taka bezczelna kalumnia zostanie dobrze odebrana przez społeczeństwo? Kaczyński ma ludzi za idiotów, a być może i sam jest na tyle głupi, że wierzy w swoje słowa. No ale skoro wierzy, że Tusk z Putinem…

Następnie Kaczyński zakazał Kuchcińskiemu przywrócenia Szczerby do obrad, co mogłoby rozładować sytuację. Poszedł na pełną konfrontację, z groteskowym pseudoposiedzeniem Sejmu w Sali Kolumnowej na czele. Żądał usunięcia siłą okupujących mównicę sejmową posłów i musiał (po raz pierwszy i jakże znamienny) zderzyć się z odmową współpracowników. Gdyby użyto siły wobec posłów, rewolucja potoczyłaby się wartko, a Kaczyński miałby przed sobą już tylko dni politycznego żywota.

Jednak dni Kaczyńskiego tak czy inaczej są już policzone. Po wczorajszych wypadkach dał się poznać jako człowiek nieracjonalny i nieobliczalny, zdolny zepchnąć swoją formację w przepaść. Jest kwestią dni, gdy pierwsi członkowie klubu PiS i Kukiz’15 zaczną przechodzić na stronę demokracji. Widząc nadciągającą katastrofę, otoczenie Kaczyńskiego pozbawi go władzy. Zastanawiają się nad tym już dziś. O czym mogą rozmawiać? Zapewne o tym, czy można Kaczyńskiego tylko nieco odsunąć, czy też trzeba będzie wyeliminować go radykalnie. Panowie, Kaczyński nie da się zmarginalizować – musicie go obalić raz, a dobrze. Czym szybciej to zrobicie, tym lepiej dla Was i dla Polski!

Apeluję do posłów – przechodźcie na stronę demokracji! To ostatnia chwila, kiedy możecie uratować twarze i przyczynić się do dobra kraju. Czym szybciej nastąpi utrata większości przez Kaczyńskiego i czym szybciej zostanie obalona jego władza, tym mniejsze będą straty. Jeśli będziecie się wahać, czeka nas wielomiesięczny kryzys i chaos polityczny oraz gospodarczy. Ta rewolucja nie pójdzie do domu! Nie zagłuszą jej świąteczne dzwoneczki i kolędy. Społeczeństwo się obudziło i nie pozwoli na dyktaturę.

Po tragicznych kilkunastu miesiącach dewastowania państwa prawa przez Kaczyńskiego i PiS wybory stają się koniecznością. Czym szybciej do nich dojdzie, tym lepiej. Zwyciężymy!

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 63

Dodaj komentarz »
 1. Jakie wybory???? Chce Pan, żeby PiS zyskał taka większość, która pozwoli na zmiane konstytucji???

 2. Warszawa. Miasto gdzie ludzie myślą, że oni to cała Polska. Opozycja zabarykadowała się przy żłobie i wydzwania po „kolesi z Brukseli”. Ale żarty naprawdę się kończą. Dziennikarze? Funkcjonariusze aparatu agitacyjno-propagandowego (nie) rządu PO-PSL

 3. Hołota robi oborę w Sejmie, a potępiali Leppera? Komunistyczno – SB-ecka banda, won za Don. Planowali Nocną Zmianę 2. Nie tym razem! Esbecja przegrała

 4. Reklama
  Polityka_blog_komentarze_rec_mobile
  Polityka_blog_komentarze_rec_desktop
 5. Istotnie, włos się jeży na głowie od tego co PiS wyprawia. Prezes Kaczyński ma jednoosobowo taką władzę, jakiej w Polsce bardzo dawno nie miał nikt, nawet chyba pierwszy sekretarz PZPR, może Piłsudski. To co już PiS zrobiło z państwem polskim przez półtora roku to dramat i horror. Często słyszy się lub czyta: dlaczego tak ? Po co, w jakim celu ? Komu to służy ? Jak tak można ? Czy oni powariowali ? Jak można tak kłamać ? Co innego mówią a co innego robią ! Czy oni nie rozumieją, że… Otóż Kaczyński rozumie, to inteligentny gość. Paru innych z wierchuszki PiS także. Czasem ktoś z opozycji delikatnie powie: no, na Kremlu zacierają ręce albo otwierają szampana. Nie słyszałem jednak by ktokolwiek wyraźnie powiedział to, co się logicznie samo nasuwa. To mianowicie, że Kaczyński jest szefem grupy rosyjskich dywersantów mających doprowadzić do upadku państwa polskiego, a co najmniej do jego skrajnego osłabienia, zdeprecjonowania, wyizolowania z Unii Europejskiej i przy okazji osłabienia UE. Poukładana, coraz bogatsza i szanowana Polska śmierdzi jak gówno pod nosem Putina. Ale nie trzeba wysyłać zielonych ludzików itp. by włączyć Polskę do rosyjskiej strefy wpływów. Załatwia się więc sprawy polskimi rękami. Zaczęło się od cyrkowych występów Andrzeja Dudy, zwanego niekiedy Prezydentem, likwidacji służby cywilnej (państwo to też administracja) i td. Lista działań dywersyjnych jest długa i co rusz dochodzą nowe pozycje. Nie będę tu całej litanii wymieniał. Wspomnieć warto o podsycanym podziale społeczeństwa na wrogie plemiona, co będzie się mścić jeszcze przez wiele lat i o konsekwentnym zmierzaniu do ruiny finansów publicznych. Niejako przy okazji Kaczyński załatwia swoją prywatną zemstę.
  Rodzi się pytanie: dlaczego kościół katolicki nie reaguje na te Himalaje obłudy i fałszu ? Ba, nie tylko nie reaguje ale wręcz wyraźnie popiera linię PiS. Ten sam kościół, który przez wieki był ostoją polskości i patriotyzmu, nawet jeśli miał jaśniejsze i ciemniejsze okresy. Niestety, w episkopacie obecnie ogromna większość to po prostu mali ludzie albo wręcz głupki i chytruski pazerne na dobra doczesne. Nic dziwnego zatem, że w polskim kościele rządzi nie episkopat ale ojciec dyrektor Rydzyk. To jest biznesman wybitny. Jego dryg do interesów mógłby nawet budzić szacunek, gdyby nie fakt, że przeważnie są to interesy nieczyste a na pewno odległe od „kapłańskiej posługi”. Skądinąd, historia jego działalności wskazuje, że też jest agentem rosyjskim. No i mamy cały obrazek. Niech mi ktoś zarzuci brak logiki.

 6. Liroy powiedział, że przedwczoraj do sejmu zamówiono 1000 kanapek. Taka to spontaniczna akcja i równie spontaniczne pojawienie się kodziarzy na zewnątrz ;]. Ale niech ktoś spośród obecnych tu jaśnie oświeconych powie, który przepis prawny i który punkt regulaminu sejmowego został złamany wczoraj przez rząd? Nie chodzi mi o ten pseudointelektualny bełkot o etyce, moralności i demokracji, tylko o jasne i precyzyjne zacytowanie podstawy prawnej ;].

 7. Tak bardzo chce pan kolejnej wygranej Kaczyńskiego i większości (43 % PiS-u)? No, no, no…

  Nawet lepszy Kim, byle nie PO.

 8. Kaczyński już dawno dał się poznać, jako nieracjonalny i nieobliczalny już dawno temu.
  Stawiam $$$$ przeciwko orzechom, że najbliższy sondaż pozostanie bez zmian – PIS na czele.
  Nie sadź innych w/g siebie – to jedno z niewielu mądrych przysłów.

 9. „Kaczyński ma ludzi za idiotów”
  Bo przemawia do idiotów? Swoich wyborców?

  „Jednak dni Kaczyńskiego tak czy inaczej są już policzone. Po wczorajszych wypadkach dał się poznać jako człowiek nieracjonalny i nieobliczalny”
  Coś innego obserwowaliśmy przez lata?

  „jest kwestią dni, gdy pierwsi członkowie klubu PiS i Kukukiz15 zaczną przechodzić na stronę demokracji”
  Pobożne życzenia. To z okazji zbliżających się Świąt?

  „Jeśli będziecie się wahać, czeka nas wielomiesięczny kryzys i chaos polityczny oraz gospodarczy.”
  Czeka nas tak czy inaczej. Czekają nas długie miesiące bałaganu, nienawiści, walki. To naiwność myśleć, że to się szybko skończy.

 10. @https://www.facebook.com/NagrodaZlotegoGoebbelsa/photos/a.447609275444525.1073741828.447606255444827/595349264003858/?type=3

  Nagroda „Zlotego Geobelsa”
  dla redaktorow POLITYKI

  Wszyscy jak jeden mąż krzyczą, że planowane zmiany to ograniczenie dostępu do informacji, albo i nawet… cenzura. Na czym naprawdę polegają zmiany? Skąd nagłe oburzenie?

  Porównujemy zasady obowiązujące w innych krajach do polskiego sejmu i panującego w nim od lat chaosu.

  Wchodząc w linki poniżej, każdy może się przekonać, czy mowa tu o cenzurze, blokowaniu i uniemożliwianiu pracy dziennikarzom, czy może jednak o ucywilizowaniu obecnego burdelu na wzór zachodni (a przy okazji zmuszeniu polityków do pracy, nie brylowania przed kamerami na korytarzach)

 11. Tak jest!
  Potrzebne są nowe wybory. Wtedy PiS bez problemu zdobędzie większość konstytucyjną. Ach to branie pobożnych życzeń za rzeczywistość. Demonstranci inteligenci to jeszcze nie wszystko.
  Bo ja czekam na jakikolwiek program, który nie będzie kopią PiSowskich dyrdymał i szkoły nienawiści. Może by tak pomyśleć co zrobić, żeby uniknąć wojny, pomyśleć, że trzeba rozmawiać z sąsiadami, że lepiej robić interesy niż bojkotować, że lepiej wydawać na szkoły niż na armaty, że Unię trzeba wspierać a nie niszczyć, że KAŻDE obce wojska w Polsce to zdrada kraju. Gdzie do cholery ten program, na który by można głosować, program dla mieszkańców Polski, dla ludzi a nie „dla Polski” i abstrakcyjnej demokracji.

 12. nie ma Pan racji, Profesorze. Kaczynski nie jest ani glupi ani bezradny. To kliniczny przyklad psychopaty. Dla mnie stalo sie to jasne gdy ogladalam transmisje z pogrzebu prezydenta Lecha, brata Kaczynskiego. Kamera czesto siadala na jego twarzy. Jezeli mialam jakies podejrzenia wczesniej to od czasu pogrzebu mam pewnosc.
  Wiec jako osobie nie odrozniajacej dobra od zla, z uszkodzonym platem mozgowym, pewnie nawet nie bedzie mozna wymierzyc kary. W przyszlosci.
  Jakis Pana obserwator napadl na mnie na innym blogu ze kopiuje teraz to co pisalam za czasow PO. To oczywista nieprawda niemniej chcialam w tym miejscu podkreslic ze nie mielibysmy PISu i Kaczysnkiego gdyby nie nieudolnosc, arogancja i buta poprzedniego rzadu.
  Wypada w tym miejscu zadac wazne pytanie co dalej. O ile 27 lat temu mielismy nadzieje, wizje i przywodce ( cokolwiek dzis mowi sie i mysli o Walesie) to dzis jest z tym problem, jestesmy w swoim buncie rozdrobnieni. Cieszy mnie to co uslyszalam wczoraj w nocy od mlodego brodatego chlopa przed budynkiem Sejmu. Powiedzial reporterowi ze jest tu bo to jego prawo. Ja nie moglabym tego powiedziec 37 lat temu. Rozbudzila sie swiadomosc i to jest ok. Ale co dalej, Profesorze?

 13. Dopóki niezadowolenie nie będzie powszechne, Kaczyński i spółka nie upadną. Z punktu widzenia szarego zjadacza chleba to są przepychanki o koryto między PIS a PO. Masy nie ruszą palcem, dopóki nie poczują że to ich koryto jest zagrożone. Mają gdzieś prawo i konstytucję, dopóki miska pełna.

 14. Najgorsze jest to, że patrząc z boku trudno znaleźć wiarygodne źródła informacji, by wyrobić sobie opinię o prawdziwym charakterze wydarzeń w Sejmie. Są tylko relacje stron i stronniczych mediów, które uprawiają propagandę i agitację, a nie informują.

  Życząc tej i każdej partyjnej władzy jak najgorzej i ciesząc się z prób ich obalenia mam jednak wątpliwości, czy naprawdę zachodzi już „obywatelska rewolucja”, czy też mamy do czynienia z kolejną odsłoną „wojny na górze” między celebrytami. Niewiadomą jest również faktyczny udział obywateli w tych wydarzeniach. Jak się Miller, Lis, Żakowski, Petru i Schetyna zbiorą na placu z kolesiami i rodzinami, to już jest z parę tysięcy osób, ale to jest tłumek uwikłanych we władzę celebrytów a nie żaden ruch obywatelski. Nawet jak się Tomasz Lis będzie zaklinał, że jest tylko jednym z normalnych obywateli.

  W ruch obywatelski uwierzę, jak zobaczę na ulicach 100.000 ludzi a Sejm, studia telewizyjne będą masowo zajmowane lub zaczną płonąć.

 15. Sercem jestem po stronie pańskiego komentarza, obserwacje i rozum każą mi wątpić w sugerowany w nim obrót wydarzeń.

  Dla większości Polaków wydarzenia ostatnich miesęcy w okolicach Sejmu czy szerzej władzy są w najlepszym razie przepychankami w Warszawie, w najgorszym walką samotnego szeryfa z układem.

  Za 5 lat Polska raczej nie będzie członkiem UE, niż będzie miała inna władzę.
  Wynika to z wielu rzeczy, ale podstawową jest to, że w Polsce nie ma polityków – poza Kaczyńskim, paradoksalnie – mających zasady i chcących je realizować, chcących na tyle, że są gotowi o nie walczyć, gdzie walczyć oznacza walczyć, a nie mówić o walce.
  A chęć sprawowania władzy nie jest jedną z tych zasad.

 16. Chciałbym być takim optymistą jak Pan Profesor. Niestety przyspieszone wybory są nie do wygrania. Dla większości wyborców rządy PiS przyniosły ogromną pozytywną zmianę. Tak, 500 zł, gdy większość pracowników w Polsce zarabia 2 tys., to ogromne pieniądze. Dla nich nic złego jeszcze się nie zdarzyło. Dla nich świat poza ich mieszkaniem wygląda tak jak za PO, z tym, że teraz mają więcej w portfelu. Na razie są jeszcze pieniądze na wypłaty dla urzędników, lekarzy, nauczycieli, na emerytury i renty. Może się skończą za dwa, trzy lata. Wolność mediów? Niezależność sądów? To nie są tematy, które uwiodą wyborców. Naczelnym hasłem przedterminowych wyborów będzie: zabiorą wam 500 zł (by dać esbeskom). Wygrana PiS w przedterminowych wyborach uśmieli ich jeszcze bardziej, będzie jeszcze gorzej. Ich rządy muszą potrwać, muszą niestety zniszczyć finanse i relacje międzynarodowe, by ludzie docenili demokrację i wyleczyli się z tego wschodniego obłędu na następne 30-40 lat.

 17. A to co pozostanie z naszych czasów,-tak jak alea iacta est,-ta małpa w czerwonym ,spieprzaj dziadu i idż do diabła.

 18. Dodam ,z grudzień to nasz miesiąc wolności.

 19. Może Pan Profesor wyjaśni, na czym konkretnie opiera swój optymizm co do istnienia owych miłujących demokrację posłów PiS i kukiźników?

  Na czym, jak na czym, ale na ludziach to Jarosław Jedyny się zna. A konkretnie wie kto jest żałosną miernotą, a kto nie jest, i skrupulatnie eliminuje tych drugich ze swego otoczenia, czyli z kręgów władzy.

  Nie docenia też Pan siły poparcia, jakie PiS ma wśród tzw. narodu. Około jedna trzecia Polaków, to ksenofobiczni, bigoteryjni i zacofani durnie, i znaleźli oni wreszcie swoją Partię, a ona znalazła swój elektorat. Pozostałe 2/3 jest na tyle podzielone (lub bierne), że Zjednoczonej Sarmackiej Ciemnocie, naszej współczesnej Konfederacji Barskiej, zagrozić w stanie nie jest. I długo nie będzie.

 20. Panie profesorze, nie jestem pewien, czy ta chwila już nadeszła. Czy Jarosław K już wykonał ten krok o którym mówił „Wiesław” : „byliśmy o krok od przepaści, a teraz zrobiliśmy dwa do przodu”. Nie podoba mi się apelowanie do posłów PiS. Niech brną z Kaczyńskim do przodu i niech razem z nim przepadną. Nie podoba mi się podpieranie takimi osobnikami jak Dorn, Kamiński, Giertych. Ci ludzie dali w przeszłości dowody ogłupienia przez władzę, którą dał im Kaczyński. Niech się zajmują swoimi sprawami i nie próbują wracać do polityki w innym przebraniu. Nie życzę też sobie powrotu PO do władzy. Pokazali już swoje i dosyć. Pragnę żyć w kraju, w którym każdy może swobodnie się wrazić i bez strachu wygłaszać publicznie swoje poglądy. Wygrywający wybory nie może sądzić, że dano mu do ręki narzędzia do wykluczania innych.
  Co należy zrobić teraz? Lud, obywatele Polski gromadzący się w Warszawie najpierw powinni odbić „Zamek Gargamela” znany pod nazwą TVP. Po odbiciu natychmiast wystawić to gniazdo kłamstwa i manipulacji na sprzedaż w otwartej licytacji. „Inwentarz” żywy zesłać do Torunia, skąd mogą głosić prawdziwą prawdę za pieniądze biednych emerytek.

 21. Boże, oby Kaczyński upadł jak najprędzej i żeby nigdy już się po tym upadku nie podniósł.

 22. Hartman: „Jednak dni Kaczyńskiego tak czy inaczej są już policzone”.

  Mam nadzieję, że nie jest to groźba karalna.

 23. Ja ateista będę się modlił, żeby te słowa były prorocze.
  Tak czy siak, DEMOKRATYCZNA opozycja (a nie kaczyści puczyści) muszą współpracować, bo po kaczystach może przyjść wcale nie lepszy.

  Boże otwórz oczy uczciwym Polakom, spraw by im się chciało wyrzucić kaczystów puczystów na śmietnik historii.
  Amen.

 24. Oby tak się to potoczyło.
  W bolszewickiej partii Kaczyńskiego może powtórzą stary, sprawdzony scenariusz, i zniedołężniały umysłowo przywódca „sam” ustąpi ze względu na zły stan zdrowia.

 25. Przyspieszone wybory?! PiS to nic innego jak lewica pobożna, która w odróżnieniu od tej bezbożnej ględzącej o „socjaliźmie jako stacji docelowej” po prostu socjalizm wprowadza. A to, że oblewa go sosem nacjonalizmu? Socjalizm to socjalizm. Kiedy zaczyna się dawać pieniądze z budżetu masom (pracującym, rodzącym, kształcącym się itp.) zaczyna działać szelmowski mechanizm – ludzie biorą kasę i się od tego uzależniają. To cholerstwo już się w Polsce zaczęło, ale wybory i odpowiednia kampania PiS przed wyborami (wybierzecie tamtych? To wam pieniądze zabiorą!) może doprowadzić do tego, że PiS spokojnie przekroczy 40 procent. Może się okazać, że po przyspieszonych wyborach będziemy w jeszcze bardziej ciemniej …. niż byliśmy.

 26. ..dyktator J.Kaczynski odkryl prawdziwa twarz ,on jest gotowy na ofiary podobnie jak Jaruzelski ! Dzis juz wiemy dlaczego nie byl internowany ,pan prezes poprostu poparl ,,Stan wojenny ,,i ma zamiar zrobic to samo !! Nowe Wybory musza nastapic !!!!!

 27. Szanowny Panie,
  proponuje szklanke zimnej wody.
  Uspokaja i przywraca zdolnosc trzezwego myslenia.

 28. Szanowny Panie Profesorze! To bardzo emocjonalny wpis, niestety niewiele majacy wspolnego z rzeczywistoscia… Po pierwsze, zadna rewolucja sie nie zaczela. Moze to i dobrze bo rewolucje zazwyczaj sa krwawe. O tym, ze spoleczenstwo sie „obudzilo” slyszalem w ostatnim roku co najmniej trzy razy: kiedy powstal KOD, kiedy Polacy wystapili w obronie rodzimych macic i dzis. I co ? I nic… Za kazdym razem mowiono, ze to koniec PiSu i Kaczynskiego i ze nic juz nie bedzie takie samo. I co ? i nic…
  Po drugie, budzet nie zostal uchwalony w sposob „nielegalny” a „nieregulaminowy”. Mowi o tym dzis w GW Profesor Chmaj, konstytucjonalista. Wiec nie histeryzujmy.
  Po trzecie, jak sobie Pan wyobraza przedterminowe wybory?? W sytuacji gdy PiS ma wiekszosc parlamentarna, swoj rzad, sparalizowany TK? I tak szczerze, Drogi Gospodarzu, jaka dzis jest sila opozycji? Sila polityczna, nie uliczna…
  Po czwarte, bylbym ostrozny z nawolywaniem poslow PiS do obalenia Kaczynskiego. Jak Pan mysli, kto go zastapi na czele PiS? Przychodzi mi na mysl tylko jedno nazwisko… O ile Kaczynski jest starzejacym sie chorym czlowiekiem, przesiaknietym nienawiscia, Macierewicz jest zimnym wyrachowanym politykiem, ktory w ostatnich miesiacach juz pokazal, ze prezes prezesem ale sila jest po jego stronie…
  Po piate, spoleczenstwo obudzilo sie tylko raz: kiedy zaglosowalo na PiS. Im szybciej sobie uswiadomimy te niewygodna prawde tym lepiej. I nie ma sie co obrazac na rzeczywistosc, zwlaszcza, ze PiS ma nadal bardzo duze poparcie tej czesci spoleczenstwa, ktorej udajemy ze nie ma.
  I po szoste, swiateczne dzwoneczki i koledy, podparte 500+ zaglusza ta „rewolucje”…
  Wesolych Swiat mimo wszystko.

 29. żyga
  17 grudnia o godz. 13:56

  Ja obstawiam klasykę PO: „Ch…, d… i kamieni kupa”.

 30. Powtarzanie pseudowyborów z monopolem sitw medialno-partyjnych to całkowity nonsens.

  Tylko wprowadzenie demokratycznych wyborów z realnym biernym i czynnym prawem wyborczym dla każdego indywidualnego obywatela (jako rzecze teoria demokracji, prawo międzynarodowe i polska konstytucja) może realnie zmienić sytuację i z początku osłabić a z czasem zlikwidować wpływy mafii partyjnych w Polsce. Na czele z PiS-em.

 31. ”Czym szybciej nastąpi utrata większości przez Kaczyńskiego i czym szybciej zostanie obalona jego władza, tym mniejsze będą straty”

  Niestety, Panie Profesorze ale PIS odejdzie dopiero wtedy, jak straty będą tak wielkie ,że
  trzeba będzie je naprawiać latami i jak za 500 będzie można kupić jedynie pól litra czystej.
  Ale protestować trzeba mimo wszystko.To będzie długi marsz.
  Trzymam kciuki za elity:dziennikarzy,prawników,nauczycieli akademickich aby starczyło
  im odwagi stać na czele.
  My szare żuczki chodźmy na protesty,kupujmy prasę niepisowską żeby poprawić finanse
  dziennikarzy,wypowiedzmy lojalność kościołowi.
  I na pocieszenie:
  PIS ma jedną niezaprzeczalną zasługę .Zafundował narodowi przyspieszony kurs
  wiedzy o konstytucji i TK. To zaprocentuje w przyszłości.
  I cieszmy się ,że pomimo rozdania ciężkich miliardów oraz nieprzyjęcia ani jednego
  uchodźcy, nie ma większości konstytucyjnej i chyba nie będzie miał.
  Jak powiedział red.Szostkiewicz -Budapesztu nie będzie.

 32. @snakeinweb
  Naprawdę masz problem, żeby się dowiedzieć jak było? Siedzę sobie wczoraj przy komputerze, przeglądam Facebook, a tu informacja oglądajcie TVN 24, w sejmie protest przeciwko ograniczaniu mediów w sejmie. Włączyłam telewizor, a tu poseł Szczerba wchodzi na mównicę, ma kartkę o mediach, posłowie krzyczą wolne media, a marszałek Kuchciński upomina posła, poseł składa kartkę i zaczyna mówić „panie marszałku kochany, muzyka łagodzi obyczaje, Warszawa….” I w tym momencie marszałek wyłączył mu mikrofon, a następnie wykluczył go z obrad. Nie wiadomo dlaczego, bo poseł nie zrobił nic nagannego, a jak się później okazało, chodziło mu o poprawkę w budżecie dotycząca orkiestry. Potem zaczął się rozgardiasz w sejmie, marszałek ogłosił przerwę, część posłów zaczęła okupować mównicę, żądając przywrócenia posła Szczerby. To było pomiędzy 16 a 17. Potem na facebooku pojawiło się wezwanie Kijowskiego o 20 spotykamy się przed sejmem. A potem na naszej łódzkiej stronie zaczęło się nawoływanie: jedziemy do Warszawy, pociąg z Fabrycznego o 18,11, ktoś oferował miejsca w samochodzie. Ludzie zaczęli się skrzykiwać. Dla tych co nie mogli jechać do W-wy wezwanie manifestacja na Piotrkowskiej o 20 przed siedzibą PiS. Potem poszło jak lawina. Ludzie oglądali relacje z sejmu, coraz bardziej się wkurzali i dołączali do manifestujących pod sejmem. Dzisiaj czytałam relację młodej dziewczyny z Łodzi, która była pod sejmem i wróciła nad ranem. Pierwszy raz widziała jak policja siłą usuwa protestujących. Do tej pory znała takie sytuacje tylko z opowieści rodziców. A co do celebrytów to nie oni tworzyli demonstrację, ale dołączyli do protestujących. A obywatele są wkurzeni coraz bardziej, nastroje są takie, ze każda iskra może wywołać pożar. Manifestacje trwają już drugi dzień, a wystarczyło, żeby Kaczyński występując wczoraj razem z Mazurek powiedział, że poseł Szczerba może wrócić, że to była pomyłka marszałka i całą sprawa skończyłaby się wczoraj. Ale on kłamał w żywe oczy, każdy kto oglądał relacje na żywo z sejmu, widział jak było, a on powiedział, ze to chodzi o budżet i ustawę o ubekach. Tym kłamstwem tylko dolał oliwy do ognia.

 33. to naiwne kalkulacje i dla opozycji ślepa uliczna; rozsądniej jest powściągnąć emocje, działać rozważniej i np. zbojkotować posiedzenia sejmu a nie blokować mównice; krok w tył czasami oznacza dwa kroki w przód;

  PiS popełnia błąd za błędem a z biegiem czasu na ten socjal po prostu zabraknie pieniędzy; na pewno gospodarka nie udźwignie takich wydatków do kolejnych wyborów; po co sie więc spieszyć? niech władza myśli że ma poparcie, wtedy będzie łatwiej wygrać;

  najbardziej po kieszeniach dostaną wyborcy PiSu – rozdawnictwo musi sie skonczyć inflacją, podwyżkami cen, co z tego że pieniędzy będzie więcej jak ich wartość spadnie…

 34. 1) Parę wybuchów szerokiej wściekłości na PiS już było. I ucichały. Może ten będzie przełomowy… A może nie…
  2) Rewolucje wcale nie są dobre. Po rewolucji trudno posklejać kraj z powrotem.
  3) Nawet rewolucja „typu Majdan” pozostawia sporą część społeczeństwa „na kontrze” do rewolucjonistów, co prowadzi do przedłużających się sporów i waśni.

  @zkirkor:
  @2: Jeśli ograniczano dostęp posłom opozycji, to jest powód do histerii.
  @3: Wybory? Pożyjemy, zobaczymy. Poparcie dla PiS ma kilka filarów, a jeśli PiS będzie zmuszony do przedterminowych wyborów, to znaczy, że przynajmniej jeden z nich upadł.
  @4: Też byłbym ostrożny, ale nie wysuwałbym tylko jednego nazwiska. O schedę po Kaczyńskim (a prędzej czy później przyjdzie na to czas) pobije się zapewne paru polityków — wyraźnym kandydatem jest też Zbigniew Ziobro (fakt, to też mnie nie cieszy); doszukiwałbym się wśród kandydatów Mariusza Błaszczaka, może jednak Morawieckiego, może obudziliby się Szydło i Duda…
  @5: Bez przesady. Wynik PiS był lepszy niż w innych wyborach, ale nie był to jednorazowy wyskok, jakieś przebudzenie. Zresztą i wynik nie był jakiś rewelacyjny (i PO, i SLD miewały w historii lepsze).
  @6: Święta mogą w polityce namieszać. I nie wiem, w którą stronę. W końcu przy stołach usiądą ludzie, których podejście do PiS dzisiaj dzieli. I nie zawsze uda im się ominąć politykę.
  Co do 500+… Nie przeceniaj go. Osoby z co najmniej dwojgiem dzieci w wieku szkolnym, to dość ograniczona grupa. Owszem, znacząca, ale to nie będzie większość.

 35. Mam nadzieję, że przedstawiciele mediów będą mieli dość rozumu, żeby rozmawiać z marszałkami parlamentu a nie z szeregowym posłem
  http://wiadomosci.onet.pl/kraj/pap-prezes-pis-chce-zorganizowania-spotkania-z-przedstawicielami-dziennikarzy/sxzgxpf

 36. @snakeinweb
  Widzisz w telewizji, jak było. No sorry, grafika komputerowa to nie jest, więc nie zrzędź. I przypoinam ci, że Żakowski czy Lis też są obywatelami.

 37. Jeżeli chce się obalić władze należy mieć plan na potem, obalić łatwo zbudować trudno. Jak się już ma plan to trzeba mieć wystarczające poparcie żeby go wykonać. Ja nawet planu nie widzę na potem.

  „Apeluję do posłów – przechodźcie na stronę demokracji! „ Stronę demokracji? dla mnie ta druga strona to podobna sitwa , tylko operująca w białych rękawiczkach i używająca dezodorantu. W ostatnich wyborach głosowałem na PSL bo uznaje glosowanie za mój obowiązek i wiedziałem ze PSL pójdzie z każdym do lóżka, nie miałem na kogo głosować!

 38. Tak ! Potrzebne sa wolne wybory, nie partyjniackie, ale obywatelskie i potrzebne sa # wolnemedia. Dosyc tej politycznej groteski w srodku Europy. Jaroslaw Kaczynski dokonal najwiekszej szkody na rzecz Panstwa Polskiego, jaka tylko mogl. Spoleczenstwo jest jak przerabane siekiera. Polaczyc je moze na nowo, albo wojna, albo dekady pracy u podstaw. Edukacja i tolerancja dla roznorodnosci postaw. Tego zycze Polsce. JB.

 39. @http://m.telewizjarepublika.pl/quotmeczennik-kod-uquot-sam-kladzie-sie-na-ulice-udajac-ofiare-zamieszek-zobacz-nagranie,42102.html

  Jak fabrykuje się rzeczywistość

 40. .

  — Key Word —

  .

  Z wyra wyskoczyłem rześki z antyrządowym
  okrzykiem, zęba i buźke wypucowałem, kopa
  kofeiną w szarą komórkę, „Hartman Time”,
  tabletem „fool” speed ahead…

  Czytam, a tu Pan Prof. odliczankę rozpoczął,
  jeden, dwa, trzy, tygodnie, miesiące, lata?
  „It’s not the end, not even beginning of the
  end, but perhaps it’s the end of the beginning”,
  hmmm, gooood

  Well maybe, Pan Prof. zgrabnie Trumpa przewidział,
  so…hmmm, wybory ? Key word here jest
  Suveren a ten po tym jak w łapę dostał 500
  za Jarkiem jest ~38% ±3%SD consistently,

  To co, KOD Suverena przekoduje tak overnight,
  silent majority która olała tchórzy i nygusów
  z PO od gryla do urn pobiegnie i zagłosuje?, na kogo ?
  na Szetynę z kruchty i równie zdrowaśkowego
  Nowoczesnego ?, mniejsze zło?, uuuuuuuu

  Ci z Sevres od standardu Ciemnego Ludu
  podpowiadają że sprawy muszą zdrowo
  pierdyknąć ekonomicznie dla Suverena by
  wybory zmieniły układ sił w Polsce

  Może jeszcze być całkiem WSZAWO,
  it’s a pivotal moment, will see

  .

  ..)

 41. Przypuszczam, że nowe wybory niczego by nie zmieniły na lepsze.
  W bliskiej rodzinie mam zwolenników tow. prezesa.
  Musi nastąpić jakaś katastrofa (nie lotnicza), by nastąpiła zmiana w nastawieniu większości społeczeństwa
  Jak Pan doskonale wie, ludzi korzystających umiejętnie z możliwości myślenia, w każdym społeczeństwie nie jest nadmiernie dużo.

 42. Zanim po raz kolejny da Pan wyraz „tolerancyjnej”, cechującej cały cywilizowany świat nauki, postawie i usunie Pan mój wpis, to niech coś do Pana dotrze:

  „Rewolucja pożera swoje własne dzieci”. Danton

  Żegnam.

 43. pim- precz !!!!!! od Rosji !!!

 44. PS. Społeczeństwo liczy blisko 40 milionów… Proszę to uwzględnić w tych, tworzonych niemalże na sposób marksistowski, utopijnych „manifestach”.

 45. turkmen- precz od Generala to nie on wydal rozkaz strzelania do gornikow ! zginelo 9 ciu ani Kiszczak tego nie zrobil

 46. ezih pis
  17 grudnia o godz. 13:25
  Gdyby tak było jak piszesz i w obecnie rozpisanych wyborach PiS miał szansę osiągnąć przewagę konstytucyjną by te wybory Kaczyński już uruchomił. Sondaże nawet te tendencyjne pokazuje jednak, że to nieprawdopodobne. Ba nie ma nawet szansy na rządzenie bez koalicjanta.

 47. Ten kryzys to nie konflikt z opozycją tylko Jarosław Nieduży zasugerował, że społeczeństwo to ubowcy. Z kolei marszałek postępował po chamsku jakby mógl wszystko. Pan Duda chce być mediatorem ale wskazuje z góry kto ma rację. Pani Szydło w bardzo ciepłych słowach podsumowała sukcesy rządu.Wprost zachwyt nad wlasnymi sukcesami. No i oczywiście szerzej rozwinęła temat bezeceństw jakich dopuszcza się opozycja.
  To jest Europa a nie Kazachstan czy Korea Płn. Wydaje mi się, że tylko zrezygnowanie z pazernych partii na rzecz autentycznych reprezentantów jest w stanie poprawić sytuację.
  Jest jesccze jeden powód złych rządów to nieduży iloraz inteligencji członków rządu.

 48. „Panowie”?! Nie zauważył Pan, że w polskim Sejmie są też kobiety?

 49. Pan H. przepowiadał też wybór Hillary. No i co ?

 50. A ja mialam sen !!! Mialam sen ze Tusk zostanie prezydentem, Nowoczesna tzn jej swietne babki zajma sie finansami i ekonomia, Platforma uporzadkuje resorty silowe – my zrozumiemy ze w jednosci sila, co mam nadzieje pojela w piatek opozycja. Teraz od uporzadkownej i spojnej opozycji zalezy KIEDY nastapi zejscie z tronu kaczelnika !!! Mam nadzieje ze opozycja juz wie i do wtorku najpozniej dojda do porozumienia.

 51. Niestety Panie Janie, ale to tak nie jest.
  Wybory TERAZ to PIS bierze wszystko!

 52. Hartman Jan jest tak nierealny jak polski dobrobyt! Fantasta. Idą Święta, naród zasiądzie przy obfitych stołach, przed tv i będzie miał w d.protesty. Prezes Polski testuje możliwości zamordyzmu i jak na razie idzie mu to nieźle. Przyspieszone wybory może zarządzić aktualnie rządzący. Po co im to? Przestraszyli się kilku /?/ tysięcy krzyczących? Pochodzą, pokrzyczą znudzi się im. Nie jest argumentem ograniczenie mediów w parlamencie. Przeciętnemu Kowalskiemu wisi co się tam dzieje. O pijanych posłach chętnie poczyta, ale gdy informacji brak- nie padnie z rozpaczy. Co do budżetu z punktu widzenia merytoryki zawartości nie jest ważne gdzie go uchwalono. Zaoszczędzono opozycji popisów na mównicy. PiS uchwali i tak wszystko, co zechce. Jak na razie partia władzy ma większość w sondażach Przygniatającą. I nie zmieni się to, albowiem dwóch rzeczy na pewno nie będzie: zębów w d. i zjednoczonej opozycji!

 53. Jako partianin (niewolnik partii) czekam na tą rewolucję i upadek parlamentaryzmu partyjnego. Ave niezależni!!

 54. W Polsce trwa wyścig : Kto zdobędzie Olimp świrowania. W tym tygodniu KOD i tak zwana opozycja objęła prowadzenie w tym wyścigu.
  Obsesja smoleńska PiS znalazła porównywalnego przeciwnika w obsesji „wolności” mediów cudzoziemskich zainstalowanych w Polsce.

 55. @karo131
  To jedynie sen

 56. @Sylabariusz
  Jak się pisze rozsądnie, to wpisy nie są usuwane

 57. @sugadaddy
  Notowania PiS moga wzrosnac. Fani PiSu z desperacji zewra szeregi. Tak bylo w przypadku Trumpa, ktory w koncu – w pewnym sensie – wygral wybory.

 58. Sam pan widzi profesorze, że wszyscy tu odradzamy przyspieszone wybory, bo obawiamy się jeszcze większego tryumfu suwerena. Ja też, ale mam jeszcze dodatkowy argument, który wydaje mi się najmocniejszy. Tym argumentem jest nauka, jakiej jeszcze nie odebrało młodsze pokolenie, któremu się wydaje, że ktoś za nich rozwiąże ich problemy. Dlatego PiS ma rządzić całą kadencję. To powinno suwerenowi wystarczyć znowu na jakieś dwie dekady.
  Słowo jeszcze o jego ekscelencji mieszkającej w pałacu prezydenckim. Wieść niesie, że chciałby być mediatorem w wywołanym przez jego przełożonego Jarosława K konflikcie. Dziwię się, że jeszcze nikt z opozycji parlamentarnej lub środowisk dziennikarskich nie wyjaśnił temu panu znaczenia słów mediator i mediacja. I dlaczego obudził się dopiero po roku? Podziękujmy mu i niech sobie dalej jeździ na wycieczki zagraniczne w kraje, gdzie jeszcze nie był. Starczy mu do końca kadencji.

 59. Jedynym wyjściem z tego pata jest objęcie stołka Premiera przez naczelnika. Poseł ten musi zacząć odpowiadać za swoje czyny!!!
  Bez tego rozmowa z p.o. prezydenta czy p.o. premiera jest bez sensu. To samo dotyczy marszałków sejmu i senatu. Prezydent musi nareszcie zrozumieć,że jest prezydentem i zwierzchnikiem sił zbrojnych.
  Skończmy tą farsę bo rzygać się chce.

 60. @pim
  17 grudnia o godz. 11:46

  Nic dodac, nic ująć. Piszę cały czas w różnych miejscach, ze ta władza to banda złozona ze swiadomych i nieświadomych agentów kremlowskiego wpływu. Ten wpływ znać już na całym swiecie. Wczesniej został wzięty Budapeszt, potem Warszawa, teraz Waszyngton, a jutro być może inne stolice. Wprawdzie nie prezentuje Pani/Pan listy działań dywersyjnych, ja jednak wymienię najbardziej spektakularne, jakie stanowi skandaliczna polityka polskiego MON w sposób wręcz jawny dążąca do rozbrojenia polskiej armii i skłócenia jej z sojusznikami. A Rosja jak przed wiekami, tak i dziś – jest największym zagrozeniem dla Polski. Zwłaszcza, ze właśnie przebiega reaktywacja Imperium!

 61. @janusss
  17 grudnia o godz. 21:53

  Rosyjski agencie – won, pókiś jeszcze cały!

 62. Jest jak zwykle dokładnie odwrotnie niż pisze żyjący w krainie lalala
  Profesor Hartman.

  Polacy widzą i mogą porównać.
  Z jednej strony pracujący i uchwalajacy uchwały :
  budzetowa i deubekizacyjna posłowie PiS
  a z drugiej rozwrzeszczani awanturnicy
  robiący
  sobie selfie na blokowanej mównicy sejmowej.
  To paradoksalnie ostatni gwóźdź do trumny opozycji totalnej.

 63. @mpn

  Każdy mój wpis był rozsądny. Ten, który został usunięty, stanowił po prostu, w pełni merytoryczną, ale jednak polemikę z oceną abpa. Jędraszewskiego, sformułowaną przez Profesora. Pan jednak, jak rozumiem, woli robić za wróżkę, albo po prostu bzdurnie trolluje.

  Dziękuję za ujawnienie się. Na przyszłość będę wiedział, kogo zdecydowanie unikać w dyskusjach…

 64. Ktoś, kto cieszy się z „rewolucji”, chyba nie uczył się historii…

css.php