Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
Loose blues - Jana Hartmana zapiski nieodpowiedzialne Loose blues - Jana Hartmana zapiski nieodpowiedzialne Loose blues - Jana Hartmana zapiski nieodpowiedzialne

18.12.2016
niedziela

Nie łaźcie za Dudą – żądajcie negocjacji z Kaczyńskim!

18 grudnia 2016, niedziela,

Łażenie za Dudą jest naiwne i niemądre. Służy tylko legitymizacji prezydenta, który sam się zdelegitymizował – wielokrotnie łamiąc prawo i dowodząc, że jest tylko partyjnym urzędnikiem, posłusznie wykonującym polecenia swego szefa.

Nie podoba mi się to nieustanne, trwające od roku wzywanie Andrzeja Dudy do wykazywania się samodzielnością i godnego pełnienia funkcji prezydenta. Duda niczym nie zasłużył sobie na to, by traktować go jak autorytet.

Chodzenie pod Pałac Prezydencki i wzywanie Dudy do zabrania głosu jest wodą na młyn samego prezydenta, a przez to i PiS, którego jest zdeklarowanym i niezłomnym funkcjonariuszem. Opozycja, zamiast zignorować tę drugorzędną w gruncie rzeczy postać, wciągnęła go do gry, wzmacniając tylko jego pozycję. Po co mnożyć silnych przeciwników?

Czegóż można się było spodziewać po Dudzie jak nie oferty „mediacji”, połączonej z przyganą dla opozycji? Cóż niby miałoby z rozmów z prezydentem wynikać – poza składaniem kurtuazyjnych oświadczeń, utrzymanych w dyplomatycznym tonie?

Ten ton tylko nas osłabia, pomagając reżimowi sprowadzić kryzys polityczny do wymiarów zwykłego starcia politycznych racji.

Nie pozwólcie na relatywizację pisowskiego zamachu stanu! Nie pozwólcie na to, by kwestia legalności uchwalenia w Sali Kolumnowej budżetu przez PiS stała się „dyskusyjna”, tak jak „dyskusyjna” w oczach części społeczeństwa stała się sprawa zaprzysiężenia sędziów TK czy publikacji wyroku.

Tu nie ma żadnej dyskusji – na niespełna dwa tygodnie przed końcem roku Polska nie ma budżetu na kolejny rok, a procedura jego uchwalenia została brutalnie i hucpiarsko pogwałcona. Państwo prawa już nie istnieje. Nic nam już nie „grozi” – dawne zagrożenia stały się dzisiejszą rzeczywistością.

W Polsce zapanował kryzys, który będzie kosztował dyktatora i jego partię utratę władzy. Ale musi się to odbyć w sposób cywilizowany i pokojowy. To nie nastąpi jutro ani pojutrze. Musimy rozmawiać, lecz z godnością. Partnerem dla Mateusza Kijowskiego, Ryszarda Petru i Grzegorza Schetyny nie jest Andrzej Duda ani Beata Szydło, którzy nie mają wiele do gadania. Partnerem jest tylko Jarosław Kaczyński i jego prawdziwi doradcy. Funkcjonariusze partyjni pionu wykonawczego mogą się przyłączyć, lecz prawdziwe negocjacje wymagają spotkania tych, którzy podejmują decyzje. Chodzenie za Dudą jest upokarzające i ośmieszające dla opozycji. Żadnych pośredników i żyrandoli! Albo siadamy do stołu z Kaczyńskim, albo z nikim.

Opozycja wreszcie się jednoczy. Lepiej późno niż wcale. Czas, aby to zjednoczenie sformalizowała (na przykład pod patronatem Trzech Prezydentów) i przedstawiła program działania. Nie można już czekać w końca kadencji. Państwo traci sterowność, instytucje ulegają degradacji i delegalizacji – tego nie da się już naprawić z Kaczyńskim u władzy.

Ustępstwa PiS już nie pomogą. Musimy mieć odwagę pomyśleć o strajku, o rządzie tymczasowym, o przedterminowych wyborach.

Nie bądźcie tchórzami! Skoro mówicie, że państwo się sypie, to dlaczego chcecie pozwolić Kaczyńskiemu nadal rządzić? Czy dlatego, że 19 proc. Polaków półtora roku temu na niego zagłosowało? To śmieszne.

Każdy kwartał zwłoki kosztować nas będzie kolejny rok odbudowywania państwa. Nie możemy sobie na to pozwolić. Jeśli będziemy wyczekiwać i wchodzić w śliskie układy z reżimem, wylądujemy tam, gdzie dziś są Węgry, a może nawet i Turcja. Kaczyński z Macierewiczem nie cofną się przed niczym. My też nie możemy być „ciepłe kluchy”. Dopóki jeszcze PiS nie obalił swojego szefa i w ogóle jest z kim gadać, zostawcie w spokoju pana Andrzejka i jego leśne… rusałki – za to czym prędzej się wybierajcie do KC na Nowogrodzką! Zażądajcie bezwarunkowego unieważnienia posiedzenia w Sali Kolumnowej i bezpośredniego objęcia  rządów przez dyktatora, tak aby obejmowała go odpowiedzialność konstytucyjna.

Tylko obalenie rządu premiera Kaczyńskiego będzie skuteczne – obalanie jakichś pań czy panów z kapelusza mija się z celem. Jeśli Kaczyński się zaprze – ulica wymusi przyspieszone wybory. Czy Wy w ogóle czujecie, jaka dziś spoczywa na Was odpowiedzialność? Mam nadzieję, że tak. Nie schrzańcie tego!

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 47

Dodaj komentarz »
 1. Moja nastoletnia lewicujaca Corka dobrych kilka lat temu wyslala mi z Paryza kartke z facjata Che Guevary pod ktora byl tekst: BADZCIE REALISTAMI. ZADAJCIE NIEMOZLIWEGO.

  Milego dnia, Obywatele.

 2. Warszawa. Miasto gdzie ludzie myślą, że oni to cała Polska.

 3. Trudno sie nie zgodzic z prawie wszystkim powyzej, ale nie bylbym soba, gdybym nie ujal tego troche inaczej, poza tym Pan profesor troche w goracej wodzie kapany , ze przypomne „Macierewicz musi odejsc!” – jak na razie tylko jeneraly uciekaja na wypasione, bezpieczne (?) emeryturki. Poza tym nawet ewidentnym nieukom przysluguje egzamin poprawkowy i odwolanie do rektora.
  Podpowiem, gdzie lezy silna karta przetargowa: rozpoczal sie sezon narciarski, dla naszego podkarpacianina (?) nie ma nic wazniejszego, czas ucieka, przeciagac negocjacje, zgodzi sie na wszystko, o konsekwencje bedzie sie martwil , jak snieg stopnieje (no i zanim sie zacznie sezon sportow motorowodnych). Slabym punktem tego planu jest to, ze jeszcze sa Alpy, ale tam juz prawie nie ma Austriakow, Wlochow i Francuzow, sa w pracy, na sankach i bobslejach szaleja Afganczycy. To nie jest juz dobre srodowisko dla naszej Wielkiej Nadziei Bialych.

 4. Reklama
  Polityka_blog_komentarze_rec_mobile
  Polityka_blog_komentarze_rec_desktop
 5. PS.
  POLSKI NAROD musi rozmawiac z J.Kaczynskim tak jak Joe Smith Jr z Bernardem Hopkinsem: https://youtu.be/5D4DkIh3B4M

  To jedyna opcja sluzaca Polsce, Polakom ,ich dzieciom i wnukom.

 6. Tak, Profesorze, ma Pan rację. Tego tchórza Kaczyńskiego trzeba w ten sposób zmusić do odpowiedzialności, inaczej będzie się śmiał w kułak jak na tym sławetnym zdjęciu sprzed dwóch dni.

  Pytanie tylko, czy opozycja jest świadoma problemu. Opozycji ciągle jeszcze sprawia satysfakcję wykazywanie, jaki Duda jest beznadziejny i śmieszny. Ale ta droga nie prowadzi przecież do celu.

 7. Establishment – osoby, instytucje mające władzę w danym państwie, wywierające wpływ na życie publiczne, często oceniane negatywnie z powodu swojej niechęci do zmian; elita władzy

 8. Moim zdaniem negocjacje z Kaczyńskim to także zła taktyka. Praca u podstaw, a więc z poszczególnymi posłami PiS aby wyjaśnić im to co ich czeka kiedy rząd PiS upadnie.
  Kaczyńskiego powinno traktować się jak przestępcę.

 9. Jak najbardziej państwo prawa przestało istnieć. Niemniej zastanawiałabym się nad proponowana przez Pana taktyką. Pana Dudę zwanego w pewnych kregach prezydentem z pewnoscią już nie można legitymizować, gdyż zabezpieczył się przed tym skutecznie. Ale czy należy legitymizować Jarosława Kaczyńskiego? Miałabym warpliwosci. A może mimo wszystko jakies rozmowy i obiecanki dla ludzi z drugiego rzedu?

 10. @ Kalina

  Słuszna uwaga. Tego psubrata Kaczyńskiego w pierwszym rzędzie nie należy legitymizować. Niestety to zero pompowały przez 10 lat „rząd”, „opozycja” i „media”.

 11. Reżim to ściśle określony system sprawowania rządów, gdzie władza stosuje brutalną przemoc względem społeczeństwa. Gdzie Pan Profesor dostrzega wyraźne przejawy stosowania brutalnej przemocy wobec społeczeństwa obecnie? W sytuacjach, kiedy przed polskim parlamentem agresywny motłoch skacze na funkcjonariuszy policji, bądź rzuca się pod przejeżdżające samochody, a to nie spotyka się z żadną, przesadną reakcją służb porządkowych?

  Czy mógłby Pan Profesor wskazać któryś ze swoich dawniejszych tekstów z okresu rządów koalicji PO-PSL, kiedy używał Pan Profesor sformułowanie „reżim” w odniesieniu do wówczas rządzących, gdy ci przyzwolili na strzelanie do górników gumowymi pociskami? Znalazłby się choć jeden taki Pański tekst? Byłbym zobowiązany, gdyż wówczas określenie „reżim” byłoby zdecydowanie bardziej uzasadnione niż obecnie.

  Jaką legitymizację do jakichkolwiek rozmów ma chociażby Pan Schetyna, który stoi na czele formacji sprawującej nieudolnie władzę w kraju przez ostatnie lata? Przecież jego kompetencje w tym względzie zostały już dostatecznie zweryfikowane przy urnie wyborczej. Natomiast Pan Petru ma wyraźne problemy z określeniem długości trwania ciąży u kobiet, historią upadku cesarstwa zachodnio-rzymskiego, nie wspominając już o ustawowo wolnym święcie Trzech (a nie Sześciu) Króli. Proszę być poważnym…

 12. „Pod patronatem Trzech Prezydentów”.

  Nie wiem, czy dobrze odczytuję Pańskie intencje, ale czy naprawdę oczekuje Pan, by prezydent Aleksander Kwaśniewski – działacz Socjalistycznego Związku Studentów Polski, wysoki rangą członek PZPR-u od roku 1977 do samego końca tego zbrodniczego reżimu (który rzeczywiście brutalną przemoc wobec obywateli niejednokrotnie stosował), minister w tym reżimowym rządzie – jakkolwiek „patronował” dążeniom do „demokracji” i „wolności”???

  To było poważnie, czy na żarty? Poważnie? To dobrze, bo żartów to ja takich nie lubię…

  Komedia…

 13. Brawo!!! Takich słów właśnie teraz trzeba!!!

 14. Chciałoby się krzyknąć do Kosiniaka, czy Petru: głuptasy, upokarzacie nas, obywateli, klepiąc bezmyślnie, że „spór” mógły pomóc rozwiązać „Pan Prezydent”? Dopóki Andrzej Duda nie wykona swych konstytucyjnych obowiązków (zaprzysiężenie trzech prawidłowo wybranych sędziów TK) nie wolno wam w ogóle legitymizować go! Wszelkie z nim relacje muszą zostać zawieszone do czasu, aż dostosuje się do norm Konstytucji. Dopiero wtedy odzyska zdolność do bycia partnerem. Ciarki mnie przechodzą, gdy Petru zachowuje się jak fiu-bździu. On wciąż nie zdaje sobie sprawy, jakim śmiesznym dyletantem jest. Kto mu wyjaśni, że nic nie powinien „robić samodzielnie”? Chlapie zbyt często takie głupoty (np. uratowaliśmy Trybunał), że szokuje. Zero w nim stratega, zadaje się głupol z 5-9 garniturem Kaczyńskiego (Sadurska, Magierowski) i spektaklarnie się ośmiesza. A co najgorzsze, nie zdaje sobie w ogóle z tego sprawy. Przecież z jego grupy p. Lubnauer, p. Gasiuk-Pihowicz, czy ten młody Szłapka(?) przetwarzają dane dużo sprawniej i nie strzelają bezmyślnie. Dobrze życzę Nowoczesnej, chcę widzieć w nich nadzieję. I stąd ta krytyka. Tylko twarde stanie
  na gruncie prawa. Choćby miały działać dwa sejmy równolegle! Pójście do Kaczyńskiego „na rozmowy” byłoby, de facto, uznaniem go nie za sprawcę lecz za cara. Nic, tylko robić swoje, nie wchodzić w żadne kacze gry, bo to gry w kubki, które dyspozytor całe dekady ćwiczy. Należy trwać konsekwentnie na gruncie Konstytucji. Niekoniecznie figuranci Kaczyńskiego dadzą się umoczyć na tyle, aby nie mieli już odwrotu. Poza Kaczyńskim, kandydatów na kamikadze tam wielu nie widać.

 15. Po pierwsze. Nie wolno legitymizować dyktatorskich (z drugiego rzędu) zapędów Jarosława Kaczyńskiego. Gdyż to utwierdziłoby go jedynie w przekonaniu, że jest tym za kogo się uważa.
  Po drugie. Może i opozycja się jednoczy ale…
  Największy problem obecnej opozycji, niezależnie od jej zabarwienia, to brak wyrazistego lidera, który z jednej strony byłby w stanie zjednoczyć ją całą, a z drugie potrafiłby przyciągnąć tłumy.

 16. napiszcie o apelu pana Rzeplińskiego! Prosi PADa o niepodpisywanie ustawy „wprowadzającej”. w rozpaczliwym apelu m.in. „najbliższe godziny i dni będą decydujące dla przyszłości TK i dla przyszłości ustroju konstytucyjnego państwa..”

 17. Bzdury. Olać szeregowego posła, a z funkcyjnych ,,wycisnąć” decyzje, nie pozwalając im uciec na konsultacje.

 18. Tak jest! Nie gadać. Prać. Trzeba kr..i. Polak Polakowi Polakiem.

 19. Tylko wydaje mi się, że Kaczyński wymiga się od takiej rozmowy zasłaniając się tym, że nie on rządzi. To jest wyjątkowo patowa sytuacja i dlatego prezes czuje się bezkarny.

  Jestem tylko ciekawa co czuł Kaczyński wczoraj wieczorem w Krakowie, gdy musiała interweniować policja, aby mógł się dostać na Wawel.

 20. Agrycola

  Nic dodać

 21. Panie Hrtman,
  Trafił Pan w sedno! Po cholerę ktokolwiek chce rozmawiać z Dudą jako z negocjatorem? Równie dobrze mógłby rozmawiać z Piotrem Dudą albo z kotem prezesa.

  Kaczyński co najmniej cztery lata traktował Komorowskiego jak powietrze. I źle na tym wyszedł? Po złamaniu przez Dudę konstytucji, dokładnie tak samo powinna traktować go cała opozycja, jako warunek ujrzenia w nim prezydenta stawiając zaprzysiężenie 3 sędziów TK. A i tak czeka go trybunał stanu za Kamińskiego.

 22. hortensja,
  Czuł nienawiść.

 23. Zgoda, piszę tak w swoich komentarzach do blogów autorów POLITYKI od samego początku. Przecież nawet inteligentny inaczej wie, że decyzje zapadają poza parlamentem i gmachem URM. Podejmuje je jednoosobowo człowiek owładnięty jakimś szaleństwem, którego nie sposób opisać w paru zdaniach w tym komentarzu. Jego najbliżsi współpracownicy to intelektualne miernoty i całkowicie od niego zależne. Trzeba jednak im przyznać, że posiedli sprawność w odwracaniu znaczeń słów, którymi określamy zwyczajowo pozytywne wydarzenia i charaktery ludzi przyzwoitych. Tu też nie starczyłoby mi miejsca na wyliczankę prawie nieskończonej ilości bzdur i kłamstw jakimi ci ludzie się posługują. Jakimś cudem to co robią w polityce przekonuje całkiem sporo polskich obywateli. Tu dochodzę do sedna mojej opinii, bo jednak to nie PiS rządziło ostatnie 8 lat. Z jednej strony mieliśmy słynną Diagnozę Społeczną, z której wynikało, że Polacy są jednym z najszczęśliwszych narodów Europy, a z drugiej wiadomo, że około 20% mieszkań nie ma łazienki i dostępu do tej przysłowiowej ciepłej wody. A to tylko taki drobny przykład mijania się Diagnozy z rzeczywistością. Pani, której nazwiska nie wymienię (H.B), prezeska od klubu biznesu dosłownie wyśmiewała pomysły podnoszenia płacy minimalnej i regulacji ludzkich umów o pracę. Właśnie, takimi kilkoma drobiazgami można było zagrodzić Jarosławowi K drogę do władzy jaką dzisiaj realnie sprawuje nad Polską i konstytucyjnie wybranymi organami władzy. Pomysł z angażowaniem byłych prezydentów do dzisiejszego konfliktu uważam za niepoważny. Owszem, mogą sympatyzować, ale na tym koniec. To czas dla młodych polityków i obywateli, którzy staną za nimi i odbiorą władzę reżimowi PiS. To także szansa dla normlanych młodych konserwatystów. Z Jarosławem K mogą rozmawiać obecni liderzy, ale młodzi muszą odebrać władzę z ulicy. Żadnych negocjacji z kotem. Na Węgrzech są kapitalne uzdrowiska. Zafundujmy J.K dożywotni pobyt w takim miejscu. Będzie taniej.

 24. Do pana Dudy i do panów marszałków należy chodzić. Z dwóch powodów. Po pierwsze dlatego, że ta ściema skierowana jest przede wszystkim do zwolenników PiS, z którymi trzeba się dogadywać. Nie wolno dawać do ręki kaczystom argumentów typu „odmowa dialogu”. Po drugie dlatego, że nie wolno tracić okazji do przypominania tym panom o ich obowiązkach. Nie wolno im dać spać spokojnie.
  Do Kaczyńskiego nie należy chodzić. Z powodu już tu wymienionego. Nie wolno go legitymizować.
  Dużo lepiej by zrobiono nie wymieniając w ogóle jego nazwiska.

 25. mr.off
  18 grudnia o godz. 16:06
  Ny tym plakacie i hasle wychowaly sie cale pokolenia. A lewicy nie bylo i nie ma.

 26. Opozycja pazaparlamentarna nie jest nieznana i wyjatkowa. Jest nawet konieczna.

 27. Pan pisze: „Andrzej Duda ani Beata Szydło, którzy nie mają wiele do gadania”
  Wydaje mi sie ze oni mogli miec duzo do gadania tylko zgadzaja sie z Kaczynskim, nie? Akceptuja go jako autorytet. Moze bo jest starszy?
  Czy ktos ma pomysl dlaczego go tak akceptuja jako autorytet? Boja sie? Duda na przyklad moglby bez problemu mówic czasem „nie”.

 28. @ Kalina
  Mysle tak jak Pani. Trzeba mowic z wszystkimi w PiSie, od prezydenta do malego posla. Przede wszystkim z tymi którzy maja prawie nic do powiedzenia w tym systemie Kaczynskiego, bo oni tez maja jednak glosy w Sejmie. Jesli tylko kilka tych najmniej waznych mozna przekonywac robic bunt bedzie juz dobrze.
  a trzeba przekonywac tez tych 19% to najtrudniejsza sprawa.

 29. To, co wyprawia iPAD to sa nrmalne jaja i robienie ludzi w balona.Najpierw po tajnej naradzie z Pryncypalem zglasza swoja pomoc w rozwiazaniu kryzysu, przez siebie – nota bene – takze spowodowanego, nagminnym lamaniem konstytucji. Potem spotyka sie z przedstawicielami opozycji i niby wysluchuje ich racji. Na koniec ma odbyc ostatnie i najwazniejsze spotkanie z Pryncypalem, od ktorego uslyszy, jak ma potraktowac protesty opozycji. To jest tak jawne robienie obywateli w konia, ze sie w pale nie miesci, jak mawial pewien policjant. Ta kukla i marionetka Kaczynskiego na koniec oznajmi, ze protesty sa rewolta i buntem przeciw legalnej wladzy, sa nielegalne, bo Kuchcinski i Co. sa ok. Powiedziala to juz sama Broszka w swym wczorajszym wystapieniu. Jesli ktos sie ludzil, ze iPAD (tablet) Kaczynskiego cokolwiek zalatwi, to po dzisiejszym ostatecznym spotkaniu z Pryncypalem moze pozbyc sie tych zludzen. Ciemny lud i opozycja juz to kupili.

 30. I ty, tak, ty, ty, ty i ty, możesz zaprotestować przeciwko obniżeniu wieku emerytalnego kobietom aż o 7 lat (ustawę podpisał jakiś d…), możesz protestować, pracując do 88 (masz do tego prawo, prawo wyboru). Oby jak najpilniej wróciła ustawa PO (poparta również przez lewicowy Ruch Palikota i p. lewicowca Hartmana szefa politycznego Ruchu Palikota) podnosząca kobietom wiek emerytalny tylko o 7 lat.

  Wiwat feminizm, wiwat feministki murem stojące za tym, aby kobiety obowiązkowo pracowały do 67.

 31. hortensja
  19 grudnia o godz. 7:48

  Nie mogąc się dostać na grób brata, pewnie tak samo się czuł, jak i profesor Bartoszewski wygwizdywany podczas składania wieńca na grobie…

 32. Gdyby te niedouki polityczne miały jaja,to powiedziałyby ,będziemy rozmawiać jak przyjmie przysiegę od 3 sędziów.Próby rozmowy to plucie w twarz promotorowi doktoratu prezydenta ,członkom Komisji We neckiej i większości posłów UE.

 33. @ThomasZNiemiec
  Zrozumienie tego nad czym się zastanawiasz może pomóc obejrzenie filmu Michaela Haneke „Biała wstążka”. Poniżej fragment recenzji z Filmwebu.
  „Świat „Białej wstążki” jest światem czarno-białym z jasnym podziałem na dobro i zło i wiarą w Boga, który za dobro wynagradza, a za zło karze. Absolutne posłuszeństwo tym zasadom wpajane jest dzieciom z bezwzględnością bliską praniu mózgu. Czy można się zatem dziwić, że wzięły sobie wszystkie przykazania do serca? Podczas gdy dorośli z upodobaniem oddają się selektywnej ślepocie, ich potomstwo widzi nieprawość i reaguje w jedyny sposób, jaki zostało nauczone – brutalnie, z punktu widzenia wszechwiedzącego dyktatora.”

 34. Ci, co głosowali na Dudę, niech się teraz kłopoczą. Od początku nie miałem żadnych złudzeń co do tego pana.

 35. W pelni sie zgadzam, ze p Dude (Andrzeja) nalezy zostawic samemu sobie – znajdzie sobie zajecie albo u rusalek albo na nartach.
  Prezes chce rzadzic ( nawet miec uprawnienia wicepremiera) to niech rzadzi z pierwszego a nie drugiego rzedu i ponosi odpowiedzialnosc. Tyle, ze to niewykonalne.
  Mnie niepokoi inna rzecz – PiS ma twardy elektorat, nienawidzacy „gorszego sortu”, dajacy sie pokroic dla prezesa, Rydzyka, polskiego kosciola pseudo-katolickiego i narodowej ideologii PiSu. PiS ma przystawke w postaci zwiazku zawodowego Solidarnosc, na czele z Duda (Piotrem tym razem), ktory wlasnie zagrozil opozycji, ze wyprowadzi zwiazkowcow na ulice zeby sie „policzyc” z opozycja. Pisowskim poslom i senatorom nic sie juz chyba nie da wytlumaczyc ale mysle, ze wsrod elektoratu PiSu sa ludzie uczciwi, przyzwoici, ktorzy zaczynaja watpic w jedynie sluszna partie. Czy opozycja nie powinna sprobowac „przeciagnac” na swoja strone tych wahajacych sie? Czy nie powinna zwracac sie rowniez do nich a nie tylko do tych, ktorych o potrzebie zatrzymania toczacej sie jak lokomotywa „dobrej zmiany” nie trzeba przekonywac?

 36. Konflikt może się wyrwać spod kontroli. Solidarność przekształcona w ZOMO bis, tylko z żelaswem w ręku, ONR z bejsbolówkami i maczetami moze próbować zrobić krwawą łaźnię. Odpowiedź społeczeństwa musi być pokojowa i zdecydowana tak aby Jarosław Nieduży pojął jakie obudził demony. Dumny naród został kupiony za własne pieniądze.Przyboczni Prezesa myślą tylko ile mogą wyrwać kasy.

 37. „Łażenie za Dudą jest naiwne i niemądre. Służy tylko legitymizacji prezydenta, który sam się zdelegitymizował.”
  Łażenie za Kaczyńskim ma sens taki sam. To tylko słup, szef populistycznego politycznego Amway`a na wynajem. Ktoś, kto ma być w razie czego winnym.
  Jasno już widać, że rządy sprawuje w Polsce Kościół, buduje dyktaturę na wzór Mussoliniego, Franco, czy dyktatur południowoamerykańskich.
  To właśnie trzeba głośno krzyczeć, z tym trzeba walczyć, z kłamstwem złej nowiny! Wystarczy by Polacy powiedzieli SPRAWDZAM, wyleje kłamstwo całego świata, opluje wszystkich ale potem podwinie ogon, ucieknie i zrzuci wszystko na Kaczora.

 38. @tok2206
  Dziekuje bardzo za odpowiedz. Niestety nie znam tego filmu ale chyba warto ogladac. Moze jakas forma pranie mozgu, nie wiem. Nie rozumiem Szydlo i Dude. Kaczynski raczej mozna latwo „analizowac”, to po prostu niedobry czlowiek pelen nienawidz ale ci inni. Nie rozumiem. Moze ze oni tez sa pod plywem propagandy ktora sami stworzyli. Strasznie – przykro mi bardzo dla Polski.

 39. Gratuluję postawy otwartości i szacunku względem odmiennych poglądów, Profesorze…

 40. Grudniowe demonstracje i blokady sejmowe przejdą do historii
  jako „Bój ostatni” „wdów po PZPR” z „Wdowami smoleńskimi”,
  które aktualnie rządzą IV RP .
  Niezwykle ponętnie prezentuje się „wdowa” Antonia , która ma wystarczające środki
  do ponownego wprowadzenia stanu wyjątkowego.
  Po krótkiej awanturze „wdowy” ponownie usiądą za okrągłym stołem
  i zaczną szukać zamożnego kawalera , żeby zajął się resztkami majątku
  jaki im pozostał po 25 latach nieudanego małżeństwa jednopłciowego.

 41. Ciekawa jestem Pana pogladu na logiczny ciag wydarzen
  – Putin kontynuje stalinowska polityke dzielenia i chce dzielic UE
  – celem polityki Putina jest minn. podzial polskiego spoleczenstwa i kosciola
  – celem dzialalnosci Rydzyka jest podzial polskiego kosciola i Polakow
  – cel ten jest realizowany rekami Jaroslawa
  1. Radio Maryja korzysta z nadajników wojskowych w Rosji. Z kolejnego aneksu do raportu z likwidacji WSI możemy się dowiedzieć, że uzyskanie stosownej koncesji było starannie zaplanowaną akcją obcego wywiadu, w której wykorzystano jego polskich agentów.
  2. Rydzyk wypelnia putinowska misje-marzenie podzialu Polski i kosciola w Polsce
  3.Rydzyk ze swoimi uczniami ze szkoly mediow i przez manipulownie episkopatem szantazem z a pomoca materialow uzyskanych z KGB, pomogl w zwycieztwie Kaczynskiemu za co ten odwzieczyl sie uwielbieniem i MILIONAMI zl z kieszeni podatnikow.
  4. Jan Nowak Jezioranski swego czasu wyraził swój niepokój ideologią przekazywaną przez Radio Maryja. Zwracał uwagę, że jest to ideologia antynatowska, antyzachodnia i antyunijna, całkowicie niezgodna z polską racja stanu, tożsama natomiast z politycznymi interesami Rosji. Powiedział, że sprawa rosyjskich częstotliwości dla tej rozgłośni jest dla niego podejrzana

  3. Zbigniew Siemiątkowski, który w 2002 r. kierował UOP, a potem Agencją Wywiadu, odmawia odpowiedzi na pytanie, czy AW badała, jaki interes miała Rosja w ułatwianiu życia katolickiemu radiu z Polski: – Nie mogę, nie potrafię i nie chcę o tym mówić. To są szalenie delikatne sprawy – oświadcza Siemiątkowski. – Kilkakrotnie spotkałem się z Janem Nowakiem-Jeziorańskim. Dwa razy w obecności Zbigniewa Brzezińskiego i b. ambasadora Polski w USA Jerzego Koźmińskiego. Wiosną 2002 r. podczas jednej z takich rozmów
  Jan Nowak Jezioranski wyraził swój niepokój ideologią przekazywaną przez Radio Maryja. Zwracał uwagę, że jest to ideologia antynatowska, antyzachodnia i antyunijna, całkowicie niezgodna z polską racja stanu, tożsama natomiast z politycznymi interesami Rosji. Powiedział, że sprawa rosyjskich częstotliwości dla tej rozgłośni jest dla niego podejrzana – wspomina Siemiątkowski. Jeziorański po rozmowie z Siemiątkowskim miał się też spotkać w szerszym gronie z analitykami kontrwywiadu UOP.
  Fakt spotkań Jana Nowaka i Zbigniewa Brzezińskiego z Siemiątkowskim potwierdza ambasador Koźmiński. O szczegółach tych spotkań nie chce mówić.

 42. Też uważam, że rozmowy z obecnym prezydentem nic nie dadzą. Facet został ulepiony z tej samej gliny, co reszta PiS-u, a do tego jest sprytny i udaje, że zależy mu na jakimś kompromisie, tymczasem to gra taktyczna obliczona na potknięcia opozycji, żeby TVPiS mógł potem pokazać, że władza się starała, a „warchoły, męty i pogrobowcy komuny” sabotowały.

 43. Znowu ustami PRL-owskiego mundurowego Dudy grozi „aktyw robotniczy”. Ostatni raz miałam z nim do czynienia w marcu 1968, kiedy jakiś cham przeciągnął mnie po plecach czyms ciężkim. Potem tez miałam kontakty z robotnikami, a właściwie ich rodzinami, kiedy nosiłam paczki zonom i dzieciom aresztowanych. Dzis mamy nowe pokolenie „aktywu”, które nie wie, bo w szkole ich nie uczyli, ze wszystkie protesty robotnicze w PRL-u zakończyły się klęską i dopiero rok 1980 był zwycięski, ponieważ programem i taktyka zajęła się inteligencja. Ale tak to jest z wymóżdżona ochlokracją. Obudzi się z reka w nocniku, jak już będzie za późno.

 44. Dziękuję za trafne przedstawienie mechanizmów aktualnej władzy. Nie ma na co czekać bo „pacjent” może nie przeżyć dalszych eksperymentów.

 45. Miał Pan rację. PAD to połączeniue głupstwa z fanatyzmem. Ślepy, co tego nie widzi.
  Taki sam casus p. Przyłębskiej. O tempora o mores

 46. Kalina
  20 grudnia o godz. 9:15
  Gdyby ten aktyw pociągną Cię po głowie, zamiast po plecach, może byś zmądrzała i oprzytomniała.

css.php