Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
Loose blues - Jana Hartmana zapiski nieodpowiedzialne Loose blues - Jana Hartmana zapiski nieodpowiedzialne Loose blues - Jana Hartmana zapiski nieodpowiedzialne

10.02.2017
piątek

Do Ministra Misiewicza

10 lutego 2017, piątek,

Szanowny Panie Ministrze!

Pragnę w imieniu całej polskiej opozycji z całego serca podziękować Panu za niezłomną postawę i niezwykłe dokonania na polu walki o uwolnienie Polski spod władzy endeckiego reżimu Jarosława Kaczyńskiego oraz jego akolitów, na czele z Pańskim „przełożonym”, min. Antonim Macierewiczem. Jako działacz liczącego blisko 10 tys. członków Komitetu Obrony Demokracji muszę przyznać, że cały dorobek naszej organizacji nie może równać się w tym dziele z osiągnięciami jednego człowieka – Bartłomieja Misiewicza. Powiem więcej – wzięte razem wszystkie wysiłki całej naszej opozycji, a więc PO, N, SLD, PSL i KOD, nie odepchnęły od PiS tylu wyborców i zwolenników co jeden nasz „oficer dywersji”, nasz nieoceniony Konrad Wallenrod Trzeciej Rzeczypospolitej w Pańskiej osobie!

Pozostanie dla nas tajemnicą, w jaki sposób pozyskał Pan tak niezwykłe wpływy i władzę w resorcie obronności. Czy to Pański niewątpliwy urok osobisty i uroda zniewoliły Antoniego Macierewicza? Czy też może pokazuje on za Pańskim pośrednictwem, że wszystko mu wolno i na każdy kaprys czy ekstrawagancję może sobie pozwolić, nie obawiając się konsekwencji, jakie mogłyby wyniknąć dla niego z nadużywania cierpliwości Jarosława Kaczyńskiego? A może to po prostu Pańska wiedza o hucpie „komisji smoleńskiej” i zmyślaniu przez nią „dowodów” na zamach czyni Pana nietykalnym? Nie będziemy tego dociekać. Z radością gubimy się w domysłach, z których każdy będzie kolejnym dowodem Pańskiego nadzwyczajnego kunsztu na polu dywersji.

Mój, nasz podziw dla Pana jest tym większy, im skromniejsza z pozoru zdaje się Pańska osoba. Młody człowiek, bez wykształcenia, bez doświadczenia zawodowego… A jednak! Tylko Pan zna arkana swojej działalności. Nie wątpię, że na zapleczu pracuje dla Pana grupa oddanych patriotów, który pomogli Panu wedrzeć się do samego rdzenia partyjnych układów i zniewolić najbardziej demoniczną i szkodliwą personę tego odrażającego reżimu. Odgrywana przez Pana rola zdegenerowanego i cynicznego karierowicza, łączącego niebotyczną bezczelność z bezdenną ignorancją, jest zaiste majstersztykiem, wyznaczającym nowy etap w bogatych dziejach prowokacji politycznej. Za każdym skandalem związanym z Pańską wywiadowczą tożsamością dziesiątki tysięcy Polaków odwracają się ze wstrętem od PiS, na który być może wcześniej głosowali i który popierali. Oczami wyobraźni widzę oburzenie zwykłych ludzi, dowiadujących się o Pańskich posadach w zarządach spółek skarbu państwa, pomimo braku jakichkolwiek do tego kompetencji. Widzę miliony zażenowanych obywateli, niemogących uwierzyć, że rozbisurmaniony młody urzędnik, faworyt ekscentrycznego ministra, otrzymuje złoty medal za zasługi dla obronności kraju. Niemal fizycznie odczuwam upokorzenie oficerów zmuszonych do salutowania Panu, a nawet trzymania parasola nad Pańską piękną młodzieńczą głową. Serce moje przenika lekki dreszcz na myśl o strasznym lęku oficerów czekających na karę, która niechybnie musiała ich spotkać – za niedostateczną uniżoność wobec Pańskiej osoby. Jest Pan doprawdy niezwykły i wyjątkowy.

Nikt tak jak Pan nie wie i nie rozumie, czego brzydzą się ludzie i czego nienawidzą. Jak strasznie oburza ich panoszenie się władzy – te szalenie drogie limuzyny, kawalkady samochodów wiozące na sygnale niewysokiej rangi urzędnika, ta pycha, groteskowa tytulatura i śmiechu warta ceremonia, to prostactwo żałosnego dorobkiewicza, który dorwawszy się do władzy, pieniędzy i przywilejów, oddaje się hałaśliwym, gminnym rozrywkom, czyniąc przy tym z karnych funkcjonariuszy policji lub żandarmerii swe sługi i kamerdynerów.

Każdy Pański wybryk znaczy więcej niż stutysięczna demonstracja. Każdy Pański hamburger i każdy oddany Panu oficerski salut liczy się za sto przemówień sejmowych posłów PO i Nowoczesnej. Jak Pan to robi? Nie wiem. Nie chcę nawet wiedzieć. To Pańska tajemnica, Pański kunszt, a nawet Pański geniusz. Nam, zwykłym działaczom, wykonującym przyziemną i mało spektakularną pracę na rzecz wolnej, demokratycznej Polski, pozostaje podziw dla Pana i wdzięczność, a więc te szczególne uczucia mające zdolność podtrzymywania na duchu i motywowania do dalszych wysiłków. I właśnie za ten wspaniały przykład – że można, że warto – chciałbym Panu w szczególny sposób podziękować.

Gdybym był Pańskim ojcem, nie posiadałbym się z dumy. Pana ojcu zazdroszczę i dziękuję, że dał Polsce tak wspaniałego obrońcę. Zaiste należy się Panu złoty medal za zasługi dla polskiej wolności, dla Polski wolnej od PiS. Nie wątpię, że za Pańską sprawą powróci już niedługo normalność, a Pańskie bohaterstwo i legendarne dokonania dla ojczyzny zostaną właściwie docenione i wynagrodzone. Ojczyzna Panu tego nie zapomni!

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 45

Dodaj komentarz »
 1. .

  — Enema-Man —

  .

  Osobiście, gdybym był wierzący, dałbym
  na mszę by ten genialny „wypłukiwacz”
  PISS’u z cytopygi ciemnego ludu
  utrzymał się w siodle jak najdłużej

  Żaden Macierewicz, żaden Kaczyński,
  żadna Pięta, czy Panna Pawłowicz,
  nie jest tak efektywną PISS-vaccine
  jak On

  Misiek, next time jakaś duża oficjalna feta,
  clubbing, miesięcznica, no inhibition, go
  FULL MONTY, a co, niech Pan Naczelnik
  zna wszystkie twoje atuty, wreszcie zrozumie
  przywiązanie Pana Antoniego …

  .

  ..)

  P.S. A dytyramb Pana Prof. jest genialny

 2. a) w tekście nie wyczuwa się stania na baczności i salutu. Błąd.

  b) Tekst jest dobry ale przy tym słuszne zauważa nędzę „opozycji”, na którą nie ma co nikt liczyć. Liczyć można natomiast na nierząd, który nie uznaje żadnych zasad, w tym na nasze szczęście również zasad fizyki. My Polacy jesteśmy bezwolni, bo nie mamy w Polsce praw wyborczych, ale z fizyką to niech ta waadza lepiej nie zaczyna. Fizyka jest bezduszna, bezwzględna i mściwa, gdy się jej praw nie respektuje.

  c) W tekście wyczuwa się lekki cień homofobii, co akurat w wykonaniu zadeklarowanego liberała nieco dziwi.

 3. Toto założyło portal dezinformcyjny.
  Cała ciemna Polska czeka na tego młodszego podchujaszczego…

 4. Reklama
  Polityka_blog_komentarze_rec_mobile
  Polityka_blog_komentarze_rec_desktop
 5. 3/10. Widać pewien postęp w argumentacji, niektóre próby bycia zabawnym czy sprawienia wrażenia, że ma się coś inteligentnego do przekazania nawet się zbliżyły do ćwierci połowy z sukcesu. Styl – niestety bez zmian, słownictwo w dalszym ciągu dość ubogie, co mocno niepokoi. Ogólnie jest jakiś kroczek do przodu, ale to w dalszym ciągu nie to. Pozdrawiam serdecznie ;].

 6. W żargonie wojskowych hełm zwany bywa „skupiaczem myśli”. Pan Misiewicz, jako miłośnik wojska, zapewne przymierzał kiedyś hełm. Jak widać, nie pomogło mu to w niczym, a wręcz zaszkodziło. Może byłoby lepiej jakby został w tej swojej aptece.Ttak na marginesie: ciekawe co on tam robił?

 7. Powyżej były emotikony wyrażające wielkie rozbawienie; nie ukazały się.

 8. Czekam z niecierpiwoscia na kolejny rozbior Polski. Wlasnie udawadniamy wszystkim i kazdemu, ze nie nadajemy sie do wolnosci, a jedynie do walki o wolnosc. Nawet jak ja mamy, to jednak tlumy zawodza ” Ojczyzne wolna racz nam wrocic Panie „. Ciekawe jaki kawalek tortu przy tej okazji zlapie Misiewicz. Mysle, ze raczej ten po wschodniej stronie stolu. JB.

 9. ..dziwna to sprawa a moze to cos wiecej niz …….kazdemu wolno kochac swoich pracownikow ale ze az tak !!!

 10. Niestety przesadzil Pan. Nie chodzi o tresc ale o forme, zrobil Pan cos czego po profesorze UJ mozna sie bylo spodziewac ze nie zrobi. Poszedl Pan za przykladem woich przeciwnikow politycznych, szalonego Jarka, Antka, wszelkich innych szalonych. Odjechal Pan na calym froncie I nie jest dla Pana dobrym usprawiedliwieniem ze tamci juz wczesniej odjechali.

  ****
  a jesli chodzi o tresc, ma Pan racje. Rowniez niestety, szkoda ze merytoryczne argumenty podal Pan w tak paskudnej formie.

 11. No, może by się trzeba jednak zastanowić? Przed momentem bowiem Geniusz Pana Ministra został prawie że udowodniony. Oto bowiem bojowe Seicento lokalnego oddziału Obrony Terytorialnej wyłączyło z akcji Szefa Rządu całkiem sporego kraju, poruszajacego się w bojowym szyku limuzyn (każda po banke z okladem) ochranianych przez najlepszy krajowy specnaz. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Oj biedni My.

 12. Samochód pani premier rozbił się w Oświęcimiu, pasażerowie są poważnie ranni, pani premier podobno ma pęknięta śledzionę i krwawienie wewnętrzne. Jak donosi TVN :
  „Obecnie premier jest transportowana śmigłowcem do Wojskowego Instytutu Medycznego w Warszawie przy ul. Szaserów.
  W trakcie podróży ma dojść do międzylądowania w Kielcach, celem uzupełnienia zapasów paliwa. (http://www.tvn24.pl)”.
  Jak się czyta taką informację, potwierdzająca totalny bałagan organizacyjny i dowiaduje się , że prezes na kolejnej miesięcznicy
  dalej szuka „prawdy” o sprawcach wypadu pod Smoleńskiem, to rodzi się podejrzenie a utracie zdolności kojarzenia zdarzeń przez najważniejszą osobę w Polsce.
  Kolejne wypadki potwierdzają nonszalancję i kabotyńską brawurę pilotów, kierowców i odpowiedzialnych za ten bałagan polityków. Szukanie winnych poza tą grupą jest wyrafinowanym cynizmem polityków PiS.

 13. Mundurowy salutujący Misiewiczowi to błazen.Co może tylko świadczyć o moralności w armii przypominającej czapkowanie polityków przed Rydzykiem.Tak sobie myślę,że chęć awansowania za wszelka cenę prowadzi do pomroczności w obecności pryncypała zausznika wodza. Może zauważy !

 14. vertigo13 (czlowiek lewatywa)

  Lingua Polonica circa 2035r. Clockwork Orange revisited mate. It takes some effort to sound original these days.
  Keep trying and let my Aboriginal spear guide you on your way towards greatness.

  Cheers

 15. Jak zawsze doskonaly post. Targa mna tylko jedna mala watpliwosc, a mianowicie; czy te dziesiatki dezerterow z szeregow PiS’u beda mialy jeszcze okazje do wyrazenia swojej dezaprobaty w wolnych, demokratycznych wyborach.

 16. Dobre ma oko Macierewicz to ładnych chłopczyków. Podobno ten młodziutki komputerowiec wraca, to istne ciasteczko. Bye, bye Misiu.

 17. Panie Profesorze,

  Wspaniały tekst, ale chciałabym wiedzieć skąd Pan ma informacje, że Misiewicz zaszkodził Pis-owi? Niedawno, ku mojej niekłamanej rozpaczy, mignął mi komunikat CBOS u, że Pis-owi znowu wzrosło; wg nich – ta partia znowu bierze wszystko. Wprawdzie moi koledzy i znajomi nie należą do entuzjastów tego ugrupowania, ale podobno sondaże nadal wskazują na wysokie poparcie dla partii pana prezesa. Jak to jest możliwe, przecież z kimkolwiek bym nie rozmawiała wszyscy krytykują Pis.

 18. @SŁOWIANIN STANISŁAW,

  należałoby wziąć pod uwagę i to, że za nie oddanie honorów wojskowych panu Misiewiczowi może grozić degradacja.

 19. Jaki tam z niego minister, pomocnik aptekarza i tyle.

 20. „Dobre ma oko Macierewicz to ładnych chłopczyków. ”
  To może być efekt jak i powód tak częstych kontaktów z „czarną stroną mocy ” i jej armią .
  Lord Rader , to jest moc emanująca na wszelkie układy galaktyczne , propagująca życie w tradycji , tej rzymskiej też .
  Bye,bye pączusiu .

 21. Poziom artykulu slabiutki.

 22. „Za każdym skandalem związanym z Pańską wywiadowczą tożsamością dziesiątki tysięcy Polaków odwracają się ze wstrętem od PiS, na który być może wcześniej głosowali i który popierali.”

  Boże! Jak ja by chciał, żeby to była prawda! A tymczasem: http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114871,21358991,nowy-sondaz-cbos-pis-z-ponad-dwukrotnie-wyzszym-poparciem-niz.html 🙁

  Choć oczywiście oprócz pesymistycznego wyjaśnienia (że Polacy idiocieją coraz bardziej) istnieje też optymistyczne – że CBOS, jako instytucja rządowa, ma za zadanie nie badać rzeczywiste nastroje społeczne, tylko zadowalać Prezesa Tysiąclecia. Jak jest prawda – w tej kwestii pewnie są tutaj mądrzejsi ode mnie.

 23. Panie Hartmanie, dziękuję Panu za ważny tekst o nuworyszu polskiej polityki, obywatelu Misiewiczu, który w służbie zauszników niby-naczelnika państwa polskiego,
  Kaczyńskiego Jarka, autokraty i populisty, wkrótce internetowo zdobędzie Himalaje
  kaczyzmu !!!

  Misiewiczu, Bartłomieju- nuworyszu, czy przeczytałeś tekst pana profesora Hartmana ?
  Czy potrafisz czytać ze zrozumieniem o sobie samym ?

  Panie Hartmanie, pozdrawiam Pana z umiarkowanie zimowych, prozachodnich Słubic/O,
  miasteczka w ktorym też są polityczni i nie tylko, „Misiewicze”.

  Profesorze, pomysł listu, jak z Mrożka !!!

 24. hortensja
  11 lutego o godz. 9:09…..
  Hortensjo – a na cholerę komuś stopień w wojsku królowej Jadwigi?

 25. ten klient nie czyta Polityki, z wygladu niczego nie czyta.

 26. A PiS ma już 40% poparcia. Im więcej ekscesów, tym większy %. Jakieś prawo odwrotności tu działa. Oby zadziałało przy następnych wyborach, jak w przypadku Komorowskiego.

 27. Miło się to czyta, ale trudno podzielić optymizm (?) autora.
  Kilka milionów wyznawców Naczelniczka Jarosława i Ojca Dyrektora to ludzie absolutnie impregnowani na wiedzę o błędach i idiotyzmach przedstawicieli dobrej zmiany oraz wybrykach i grzeszkach ich przydupasów.

 28. Co robil misiu w aptece? Zapewne spec od regeneracji podpasek i prezerwatyw. Taki miszczu, ze i Antos dal sie namowic na recykling. Z Jarem cos nie tak, bo juz z katafalka zdrajcow widzi i wokol rzedy pomnikow… nadal.

 29. Pan Hartman jest zbyt optymistyczny. Po zeszłorocznych wpadkach nie bardzo wierzę sondażom, ale ostatnie nie są dobre dla opozycji. PiS ma zdecydowaną przewagę i jakoś nie widać „efektu” Misiewicza.

 30. Najbardziej przekonuje mnie teoria, że Macierewicz gra Misiewiczem, Kaczyńskiemu na nosie i pokazuje , kto tu tak naprawdę rządzi. Macierewicz , jak kiedyś Napoleon, sam wyświęcił się na pierwszego kapłana sekty smoleńskiej i aż strach pomyśleć co by się stało, jakby odszedł od wiary i z braku dowodów na zamach rozwiązał geszeft.
  A Misiewicz ?
  Misiewicz to tylko takie małe ostrzeżenie dla Kaczyńskiego, no i nie można też całkiem wykluczyć , ze taki gładki chłopak znalazł uznanie wodzach Ministra.

 31. Ale o co konkretnie idzie z tym malejącym poparciem dla partii pana Profesora? Trzeba by więcej pisać o pisiakach.

 32. Im więcej Misiewicza, tym prędzej PiS upadnie.

 33. Nie ma co chwalić.
  Czego działaczem już Pan nie był Panie Hartman.
  Będzie jak zwykle…z KODem tez

 34. JAW3348
  12 lutego o godz. 0:14

  No, fakt, to prawda, co piszesz: „Kilka milionów wyznawców Białego Konia i Tuska na tym Koniu oraz Komorowskiego łamiącego Konstytucję to ludzie absolutnie impregnowani na wiedzę o błędach i idiotyzmach przedstawicieli Zielonej Wyspy oraz wybrykach i grzeszkach ich przydupasów.”

 35. Wiele mówiące scenki z udziałem przygłupa i jego pana – a może odwrotnie – czyli spotkanie przygłupów u prezia:
  https://www.youtube.com/watch?v=meBI0dmQRws

 36. Lud pisowski kocha Misiewicza; toż to swojak – każdy robiłby to samo co on – chyba że, trafiłoby na frajera.
  PS
  Rydzyk też go kocha, a to wyznacza standardy.

 37. Kiedys wojskowi mieli honor-dzisiaj nie maja nawet ministra
  Nalezy karac za brak znajomosci regulaminu wojskowego
  Panowie oficerowie-godnosc…- nie dajcie sie ponizac.

 38. takei-butei jak przystało na czołową forumową gnidę znowu pisdzi czyli odwraca kota ogonem…

 39. berberyna
  12 lutego o godz. 17:34

  A to ciekawe! Gnida (czyli ja) w ogonie potrafię odwrócić kota?

 40. Komuna wraca doslownie i w przenosni. Przyklad asystenta M. od min. M. to zywy powrot do poczatkow Polski Ludowej, kiedy z dworaka czy wyrobnika robilo sie kierownika , majstra czy szefa fabryki. Tak samo powrot do rzadow jedynie slusznej partii, systemu szkolnictwa czy srodkow przekazu cofa nas do tamtych czasow , kiedy to sekretarze PZPR rzadzili wszystkim w zakladach pracy, w wojsku, milicji, powiecie i gminie. No i jest pierwszy sekretarz, ktory niby nie jest tym pierwszym, jak premier czy prezydent, lecz posiada decydujacy wplyw na rzad i sytuacje w kraju.
  Skad ta fascynacja Kaczynskiego komunizmem? Czyzby wplyw ojca, ktorego zycie i dzialalnosc do dzis pozostaja nie wyjasnione lub maja pozostac niewyjasnione? Chcialbym poznac prawdziwa historie rodziny Kaczynskich po zakonczeniu wojny swiatowej.
  A tak na marginesie, czy nie ma moze racji pisarz Ziemo, sugerujac czy min. M nie jest moze LGBT, skoro tak wbrew wszystkiemu i wszystkim faktom faworyzuje swojego kochanka , sorki po polsku, asystenta?

 41. Szanowny Panie Profesorze!
  Pozwalam sobie wystawić Panu ocenę według bardzo tradycyjnej szkolnej skali ocen, sześciostopniowej. Oto ona: 6++++++, czyli najwyższa i to z wyróżnieniem!
  Przepraszam za takie uczniowskie potraktowanie Pana, ale jestem w taki wieku, że chętnie wraca sie do szkolnych wspomnień.
  Gratuluję!

 42. Znów zaklina Pan rzeczywistość. Jak paru komentatorów zdążyło już zauważyć, Misiewicz w najmniejszym stopniu nie zaszkodził PiS-owi. I nie zaszkodzi. Nie dlatego, że Polacy go akceptują. Nawet wyborcy PiS widzą, że coś tu brzydko pachnie, że chodzi o nie wiadomo jakie układy czy haki.

  Rzecz w tym, że każdą wpadkę z Misiewiczem PiS może przykryć newsem, z którego wyborca wyciągnie wniosek, iż Misiewicz to naprawdę drobnostka w porównaniu z tym, co się działo w czasach PO-PSL. Na przykład newsem o aferze reprywatyzacyjnej, o której wszyscy wiedzieli od lat (nawet „Gazeta Wyborcza” sporo o niej pisała), ale dopiero PiS odważył się postawić zarzuty bandytom. A to tylko czubek góry lodowej. Tusk przez 8 lat zamiótł tyle brudów pod dywan, że zapewnił PiS-owi amunicję na co najmniej dwie kadencje.

  Misiewicz na pewno więc PiS-owi nie zaszkodził, natomiast nieocenione zasługi w podnoszeniu Kaczyńskiemu słupków poparcia ma ostatnio Kijowski. Ten człowiek od początku budził moje wątpliwości, podobnie jak tajemnicza grupa, która faktycznie zorganizowała KOD i do dziś się nie ujawniła. Niemniej jednak w KOD zaangażowały się tysiące ludzi, którzy w najlepszej wierze chcieli walczyć o praworządność, przejrzystość i cywilizowane standardy w polskiej polityce.

  Po aferze fakturowej Kijowski stał się ostatnim człowiekiem, który mógłby się kojarzyć z praworządnością, przejrzystością i cywilizowanymi standardami. No i dwa dni temu wszystkie media pokazują facjatę tegoż Kijowskiego, który na Krakowskim Przedmieściu gardłuje przeciwko PiS-owskiej „reformie” warszawskiego samorządu… Czy Kaczyński mógł sobie wymarzyć lepszego sprzymierzeńca?

  Trudno oprzeć się wrażeniu, że ten cały KOD to piąta kolumna PiS, której zadaniem było przyciągnięcie energii obywateli szczerze zaniepokojonych poczynaniami Kaczyńskiego, wyprowadzenie jej w pole i uziemienie.

 43. Zastanawia mnie czy Bartlomiej Misiewicz i Edmund Janniger to wybitni specjalisci wojskowi, czy jak nazwal to znany zwolennik prawiczy Ziemkiewicz to podwojna „pederastia”. Wydawalo by sie ze jest problem ktory fascynowal by dziennikarzy a tu cisza. Pomyslaby kto ze z powodu glupich osmierniczek polecial prawie caly rzad prawicy , a tu koszty bardzo wysokich pensji obu mlodziencow, koszty awansu 30 generalow, 400 pulkownikow, koszt awansu kapelanow, koszt komisjii smolenskiej, koszt zerwania karakali, koszt uzbrojenia prywatne armii Macierewicza itd itp i nic.

 44. Co Misiewicz robil w aptece Aronia w Lomiankach?..trzymal sztame z Radoslawem Obolewskim mezem wlascicielki owej apteki.Były pracownik apteki Aronia w Łomiankach i mąż jej właścicielki to wierni ludzie Antoniego Macierewicza. Pierwszy z asystenta stał się szefem gabinetu politycznego w Ministerstwie Obrony Narodowej, drugi członkiem zarządu Polskiej Grupy Zbrojeniowej. Apteka jest lacznikiem.Pełna konspira, apteka w Łomiankach punktem zbornym.Byc moze nic tam nie robil,byc moze zatrudniono go tam fikcyjnie..przeciez on nie ma zadnego wyksztalcenia /Mierny bierny ale wierny

 45. Trzeba nie miec krzty honoru, zeby bedac zolnierzem, salutowac komus takiemu, jak cywil Misiewicz. Chyba, ze to mialby byc zart, ale w wojsku nie powinno byc miejsca na zarty. Dlaczego generalowie i wyzsi oficerowie ustepuja, przed glupkowatym cywilem. To nie do pojecia. JB.

 46. ..niestety, Panie Profesorze, patrzy Pan na to zjawisko okiem „wykształciucha”. W rzeczywistości taka twarda arogancja umacnia w wierze wyznawców pisizmu, a nasze oburzenie daje im radość i wyzwala z (ewentualnych) kompleksów…

css.php