Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
Loose blues - Jana Hartmana zapiski nieodpowiedzialne Loose blues - Jana Hartmana zapiski nieodpowiedzialne Loose blues - Jana Hartmana zapiski nieodpowiedzialne

12.12.2017
wtorek

Kaczyński uzbraja bojówki?

12 grudnia 2017, wtorek,

Pisowska kontrrewolucja postępuje. Zaczęło się pałowanie wolnych mediów (kara dla TVN za relacjonowanie protestów przed Sejmem z grudnia zeszłego roku), a za chwilę ma przejść ustawa dająca dostęp do broni członkom towarzystw strzeleckich i wszelkich organizacji paramilitarnych mających „porozumienie z MON”. Na wątpliwości dotyczące bezpieczeństwa szkół funkcjonariuszka PiS, promująca nową ustawę, odpowiada z rozbrajającą szczerością: nauczyciele też będą uzbrojeni…

Myliłby się, kto by sądził, że to tylko taki „mały Teksas”, przejaw fascynacji libertariańskim pojmowaniem wolności. Konstrukcja ustawy wyraźnie wskazuje jej cel: uzbroić organizacje paramilitarne w broń krótką oraz automatyczną. A co to są za organizacje? Kto do nich wstępuje? Ano po pierwsze są to organizacje popierające PiS. Tylko takie bowiem mogą mieć „porozumienie z MON”. Po drugie są to organizacje „patriotyczne”, czyli oparte na ideologii łączącej patriotyzm z gotowością do zbrojnej obrony ojczyzny, czyli użycia broni przeciwko tym, którzy zostaną uznani przez władze za zdrajców ojczyzny, a więc osobników „niepatriotycznych”, niewpisujących się w wizję wielkiej Polski katolickiej – o ile tacy „kosmopolici” i „zaprzańcy” za bardzo by podskakiwali przewodniej sile narodu. Na przykład protestowali na ulicach przeciwko rządowi, w obronie demokracji i wartości konstytucyjno-unijnych.

Krótko mówiąc, nowa ustawa pozwoli wyposażyć wszelkiego autoramentu „narodowców” w giwery. Wystarczy, aby założyli sobie jakiś „związek strzelecki”. I z pewnością tak właśnie się stanie. Normalni, spokojni i kulturalni ludzie, a zwłaszcza demokraci nie chcą nikogo zabijać i brzydzą się bronią palną. Z pewnością nie skorzystają z prawa do jej posiadania. Broń znajdzie się – w masowej skali – w rękach osobników agresywnych i zatrutych militarystyczną i nacjonalistyczną ideologią. W razie poważniejszych niepokojów politycznych będzie można ich użyć przeciwko pokojowo demonstrującym obrońcom demokracji. Nie, nie po to, żeby ich zaraz powystrzelać – po to, by ich zastraszyć i zniechęcić do stawiania oporu reżimowi.

Reżim Kaczyńskiego pokazuje swoją wykrzywioną nienawiścią i agresją gębę. Za taniochą gierkowskiej socjalnonacjonalistycznej propagandy kryje się groza klerykalnomilitarystycznego szału. W tym obłędzie, zrodzonym z ignorancji, kompleksów i zachłyśnięcia władzą, PiS udaje się na krucjatę przeciwko demokratycznemu światu, który w zwidach i malignie widzi przez się „rechrystianizowanym”. Powstali z kolan, opasali kraj kordonem różańca, a teraz zbroją się przeciwko islamskiej zarazie i zdradzieckim mordom. A naród śpi. Jak zwykle obudzi się, gdy inflacja wydrenuje mu kieszenie. Znowu ryknie, wywróci rząd do góry nogami i wróci do swej gawry. A garstka demokratów marzycieli jeszcze raz zakrzątnie się, by odbudować na chybcika trochę cywilizacji politycznej i wolnościowej kultury społecznej. A potem znowu przyjdą „oni” i wszystko to zniszczą. To się nazywa „cykl koniunktury”. Oby zadziałał bez ofiar „prawa o dostępie do broni”.

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 30

Dodaj komentarz »
 1. Utworzenie dwóch obozów ,plemion i napuszczanie na siebie, aż do nienawiści ,potrzebuje narzędzi, do wymierzania sprawiedliwości i swoich racji.To jest ta nowość w naszych czasach.Bo ten z wąsikiem uzbroił wojsko ,aby wymordować obcych.My będziemy się mordowali u siebie ,i w wolnej prawej i sprawiedliwej Najaśniejszej.Czyż nie jest to piękne i przykładem dla innych .?

 2. Czy zaprezentowany poziom paranoi nie skłania aby Pana Profesora do powrotu do ojczyzny?

 3. Tzw weekendowe wojsko, to w rzeczywistości ekipa, która ma pilnować, aby ludzie nie szumieli w przypadku przegranych wyborów. Polak będzie strzelał do Polaka, gwałcił i kradł za 500PLN na miesiąc, a jeszcze jak dostanie pół litra i ksiądz pobłogosławi to tym bardziej. Co do tego, to ja nie mam żadnych wątpliwości, wystarczy popatrzeć na historię Polski. Nawet zomo i sb nie były tak moralnie skundlone, bo panował wtedy zamordyzm radziecki. Teraz zamordyzmu nie ma, więc Polak pisowski może pokazać jaki jest.

 4. Reklama
  Polityka_blog_komentarze_rec_mobile
  Polityka_blog_komentarze_rec_desktop
 5. W świetle tego co ostatnio obserwować można w USA, upowszechnianie dostępu do broni świadczy o znacznym ograniczeniu umysłowym, a nawet o kompletnym oderwaniu od rzeczywistości co jest cechą osobników chorych psychicznie.

 6. ..jeden czlowiek zwany prezessem i plus i wojna gotowa !!1

 7. Za Młynarskim, Balladyna
  Pierwsza zbiera uczciwie:
  Dzban pełny ma już, pełny już.
  Druga zła patrzy chciwie
  I chwyta za nóż, ostry nóż.
  Nóż do góry podnosi a
  Tamta na to wyciąga dwa, wyciąga dwa.
  Baj baj się baj ballado baj:
  Bo ta ma nóż, a tamta dwa.
  Aż dwa…

  Panna zła już ze dwora
  Uciekła het precz, gdzie Rzym, gdzie Krym.
  W borze zaś szumi morał,
  Że kto człekiem złym, człekiem złym
  Nóż mu jeden wystarczy a
  Uczciwemu potrzebna dwa, potrzebne dwa.

  Każdy porządny człowiek powinien sobie sprawić dwa kałachy. Nie chciało się normalnej demokracji z ludowładztwem i broniło się przez 27 lat dyktatury mafii partyjnych jak niepodległości, to teraz trzeba będzie trzeba walczyć o życie z dwoma kałachami a podziemnymi sądami polowymi dochodzić sprawiedliwości.

 8. Owszem. ale w kraju groteski możliwy jest jeszcze i taki scenariusz, że garstka osób udających demokratów marzycieli jeszcze raz zakrzątnie się i jeszcze raz opierdzieli pożydowskie kamienice.

 9. ą
  12 grudnia o godz. 15:11

  Żadna nowość, ten z wąsikiem też zaczął mordowanie od własnego podwórka.

 10. Ofiary prawa o dostepie do broni niestety moga byc. A wtedy suweren moze sie obudzi zanim jeszcze inflacja wydrenuje mu kieszenie. Takie to przed nami scenariusze.

 11. Dostęp do broni dla ludzi zrównoważonych umysłowo powinien być jedną z wolności obywatelskich. Co w tym złego?
  Sugerowanie, że to będzie przyczyną wojny domowej jest nadużyciem.
  Nie ma żadnych znaków na niebie i na ziemi, że na taka wojnę się w Polsce zanosi. Nie ma również żadnego zagrożenia z zewnątrz. Histeria wojenna jest zabiegiem marketingowym i jest podsycana przez globalnych awanturników, którzy manipulują lokalnymi antkami z dużym powodzeniem i oczekiwanym zadłużaniem się w bankach lobbystów.
  Posiadanie broni przez obywateli Rzeczpospolitej powinna gwarantować pierwsza poprawka do polskiej konstytucji.

 12. Wraca nowe, tym razem w postaci reanimowanego ZOMO, ideologicznie sluszniejszego i lepiej uzbrojonego.
  W zyciu chodzi o to, zeby nie byc idiota. Oblakane politruki z przestepczej organizacji PiS nie zdazyli zrealizowac tego programu minimum i brna w jedynie slusznym kierunku…

 13. Bojówki są PiS-owi potrzebne. Mnie nie.

 14. Panie Profesorze – wdrożono program ,,strzelnica w każdej gminie” to chyba logiczne, że teraz należy dostarczyć strzelców?
  Zresztą pozwolenia będą wydawane przez właściwe organa więc nie ma się co martwić, że broń trafi w niepowołane ręce. Nowi ORMOwcy bez giwery byliby nikim

 15. Ryszard Kubaszko.Ślepy jesteś?Następny ruch to media.Nikt ich nie obroni bo sądy już nie są niezależne.Następnie nowa ordynacja wyborcza.Na czas wyborów wszystko będzie gotowe.Uzbrojone związki strzeleckie też.Po wyborach następny ruch to wyjście z UE a ponieważ Polska sama nie jest w stanie się obronić ani istnieć(legiony amerykańskie odejdą a NATO będzie miało problemy z Turcją) to następnyruch to wejście pod strefę wpływu Rosji.Suweren pozostanie z nazwy bo Targowica pisowska już blisko.

 16. snakeinweb.Już byś przestał z tą twoją demokracją.Jaka by ona nie była w społeczności,która nigdy nie czuła demokracji żadna by się nie sprawdziła.Nie chce suweren demokracji nie będzie jej miał a świnie i mafie przy korycie zawsze i wszędzie były i będą i to jest problem suwerena,żeby tego koryta pilnował a jak nie chce to będzie żarł ochłapy i to już niedługo.

 17. „Reżim Kaczyńskiego pokazuje swoją wykrzywioną nienawiścią i agresją gębę.”

  A lustro szanowny Pan ma?

 18. @woytek
  No tak, przecież to logiczne, że gdy każdy będzie już miał broń palną, to wszyscy będą bezpieczniejsi, prawda?
  I pewnie potrafiłby pan wytłumaczyć dziecku ekspedientki z żabki dlaczego tym razem podczas napadu oddano prawdziwy strzał, a nie straszono kawałkiem zabawki zza bluzy. A matkę nastolatka z dziurą w brzuchu, który dotychczas co najwyżej obrywał po mordzie, pocieszy pan słowami, że przecież powszechny dostęp do broni miał wzmocnić bezpieczeństwo. Co tam, że ilość morderstw wzrośnie, uczciwi ludzie siedzą w domu i wieczorem nie szwendają się po ulicach, więc jak ktoś dostanie postrzał to sam sobie winien. Przecież wie, że każdy ma broń więc nie powinien cwaniakować. Chyba, że sam ma broń, co nie?

 19. @ prospector +1 !!!!!! A to wszystko z blogoslawienstwem polskiego Kosciola…..Ktory zdaje sie juz klepnal zamiane UE na ta z Rosja……!!

 20. Bardziej kłamliwego tekstu nie był w stanie Pan z siebie wypluć?
  Sugeruje zapoznanie się z założeniami programu Paszport który decyduje o tym kto się kwalifikuje do podpisywania porozumień z MON, a kto nie…

 21. Pan Ryszard Kubaszko zyje w diasporze wymyslonej przez PiS chociaz jest Polakiem. Pan prof. Hartman zyje w swojej ojczyznie.

 22. Panie Czubaszko, czy Pan wiesz, że od broni palnej w czasach pokoju zginęło więcej Amerykanów niż we wszystkich wojnach razem wziętych.

  A druga sprawa , pan Hartman jest w swojej ojczyźnie.

 23. Najnowszy sondaż GW z 11.12.2017 daje PiS już 50% poparcia. Opozycja już dawno utonęła. Gdzie jest granica 60%, 70%, 80%; gdzie w ogóle przyjdzie refleksja, oj nie tak Panowie, nie tak.
  I dalej to było chyba do opozycji przesłanie z przeszłości zostało tak sformułowane przez najwyraźniej futurystę lub jasnowidza Dudka Shakinga:
  „Oj nie tak Panowie, nie tak! Mam dwie lewe ręce. Nie mam pieniędzy. Nie mam ochoty. Wziąć się do roboty. Zamiast pracować ja wolę leniuchować. Mama i tato mówią mi: Synu masz lat siedemdziesiąt trzy. Najwyższy czas byś skończył szkołę. Inaczej będziesz starym matołem.” etc. etc.
  😉

 24. @prospector
  13 grudnia o godz. 10:33
  Kubaszko to pisowski troll. Bardzo aktywny też na GW.

 25. @prospector
  A ty przystań i najlepiej spływaj z tym twoim ruskim kołchozem. Ja tam wolę demokrację i to mój wybór.

 26. @Murphy

  staraj sie bardziej, bo tu jednak zagladaja ludzie ktorym chce sie myslec; w skrocie:
  sugeruje zapoznanie sie z obowiazujaca Konstytucja RP a potem odpowiedziec na pytanie: czy dla obecnie rzadzacych prawo normatywne ma jakies znaczenie czy decyduje “wola ludu” wyrazona ustami Prezesa?

 27. .

  — RPG-7 —

  .

  Suveren 40% is gone, taki tam wymoczek,
  i bardzo dobrze, wyglądał mizernie, oczka
  podkrążone, blady , z brzuszkiem, cherlawy,
  dupek bezrozumny, został powalony na
  ziemię i skopany przez Suverena 50%,
  pacjent 40% jest na intensywnej terapii
  w szpitalu pod wezwaniem…

  Okazuje się że Suverenowi 50% maczeta
  i baseball bat już nie wystarczają, good news,
  będzie upgrade !, not much say 9mm ?, haa?
  że co że to nie to samo co .45, Pan nie wybrzydza,
  będzie trzeba to się RPG-7 załatwi, spoko

  ORMO CZUWA.

  .

  ..)

  O, and one more thing, Panie Suveren 50%,
  znasz Pan lokalizacje redakcji Polityki ?, nie?
  to co jakiś mały rekonesans, little scouting,
  rozpoznanie terenu, pare sketchy, you know
  for a future, jeszcze przed świętami…

  .

 28. snakeinweb.Sobie też tego życzę i może się ziści ale już nie za mojego życia.Tu i teraz mamy to co mamy .

 29. Nie przesadzajcie z ta dyktaturą. Kaczorowi marzy się pozycja Putina, ale do tego trzeba męskiego charakteru, zimnego wyrachowania, sprawnego aparatu władzy i podatnego społeczeństwa. Nasz dyktatorek rządzi za pomocą prostego, emocjonalnego szantażu. Posłuszeństwo za miskę ryżu. To wystarczy, aby takie typy jak Terlecki, czy Czarnecki jadły mu z ręki, a nauczycielki z prowincji umieszczone mocą prezesa w europarlamencie, trwały w nieustannym politycznym orgazmie. Dumny katolicki naród wyrzeknie się niebawem papieża,(wszak jedynym prawdziwym był JP II), a później ustanowi nową religię, której imię Kościół Narodowych Grzybiarzy.

 30. Panie profesorze Jan Hartman. Raczył Pan między innymi napisać, że normalni ludzie brzydzą się bronią.

  1. Po pierwsze z nas dwóch, to ja się musiałem wylegitymować przed Komendą Wojewódzką Policji zaświadczeniem od psychologa, potwierdzającym, że w zasadzie jestem normalny, przynajmniej na tyle, by można mi było dać broń. Ergo możemy domniemywać, że jestem normalny. Mimo, że mijają właśnie 4 lata od dnia, gdy w moim domu zamieszkało coś, co niezbyt fortunnie określa się jako „broń szturmowa”, nie zapałałem do niej obrzydzeniem ani trochę.

  2. Zakładając jednak, że udało mi się otumanić panią psycholog moim nieodpartym urokiem osobistym, który jak wiadomo jest typową cechą agresywnych i zatrutych militarystyczno-nacjonalistyczną ideologią osobników, przez te 4 lata nie tylko nigdy nie strzelałem do nikogo (papierowe tarcze się nie liczą), ale tez nie stosowałem broni jako argumentu w sporze, nikomu nie groziłem bronią, ani nawet w nikogo nie celowałem. Możemy wysnuć wniosek, że jestem nie tylko nienormalny, ale jeszcze opóźniony 😉

  3. Ponieważ jednak nie oceniam swojego uroku osobistego zbyt wysoko, do wojska miłością nie pałam a nacjonalizm jest mi całkiem obojętny, zgłoszę jednak zdanie odrębne od pańskiej tezy. Jak pisałem w punkcie 1 jestem normalny i mam na to papier. I tu ciekawostka: Jako człowiek normalny, na dodatek ojciec dziewczynki, osobiście uważam, że kazirodztwo jest tematem tak obrzydliwym, że normalny człowiek w ogóle nie podejmuje tego tematu, jak nie musi. Nieco uwłaczające jest dla mnie to, że o mojej normalności wypowiada się człowiek, który z własnej nieprzymuszonej woli podjął tą tematykę, na zawsze już tworząc skojarzenie tego nieprzyjemnego słowa z własnym nazwiskiem.

  4. Klerykalnomilitarystyczny to jest kapelan wojskowy. Wśród moich kolegów zaangażowanych w organizacje paramilitarne nie widzę jakiegoś klerykalizmu (co zabawne czasem widzę antyklerykalizm), za to sporo patriotyzmu. Tego rodzaju patriotyzmu, który zamiast wychodzić z założenia „Państwo to za mnie załatwi” przyjmują postawę „Państwo może mnie potrzebować – muszę być na to gotowy”

  Reasumując (to ukłon do Pańskich fanów, dla których widać mądry jest ten, kto używa mądrych słów) całkowicie myli się Pan w ocenie naszego środowiska. Jakby Pan, tak jak to robią rzetelni badacze, przyjrzał się nam bliżej, nie udałoby się panu nijak dopasować strzeleckiego światka do militarno-klerykalistycznej ramki (co najwyżej część z nas). Ale by to stwierdzić, musiałby pan przestać się brzydzić nami, jak nie przymierzając my się brzydzimy kazirodztwem.

 31. Drogi panie od 18 lat srednio od ataku na wieze wpuszczacie tych ‚ludzi ‚ zarazonych idea pedofila mahometa ktorzy nas codziennie prawie morduja to taka zaplata za goscine . Wolnosci europejskie takze w Polsce sa nam stopniowo zabierane , ludzie ida do wiezien za krytke islamu tak jak w latach 30 tych stalina za krytyke ZSRR . Ludzie sa zabierani do wiezien za uwaga cytowanie Churchila. Ludzie sa wrzucani do wiezien za pozostawienie kanapki z boczkiem , pod meczetem skazywani na 3 lata nastepnie w tym wiezieni za przyzwoleniem straznikow mordowani przez muzulmanow . Ludzie w Stanach ktorzy jada z konfederacka flaga pod dom czarnego i urzadzaja mu kocia muzyke sa skazani , 2- jka kobieta i mezczna na 34 lata wiezienia. Wprowadziliscie takze w Polsce terror , cenzure i karanie za wolne slowo . Zabraliscie nam wolnosc , nie dziwcie sie ze ludzie was nienawidza. Rola Diaspory w niszczeniu spoleczenstw odbieraniu wolnosci niszczeniu pomnikow kosciolow zycia politycznego jest przerazajaca. Niszczycie nas Inwazja Islamu odbieraniem wolnosci nie inaczej niz najwieksi dyktatorzy w historii tego swiata .

css.php