Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
Loose blues - Jana Hartmana zapiski nieodpowiedzialne Loose blues - Jana Hartmana zapiski nieodpowiedzialne Loose blues - Jana Hartmana zapiski nieodpowiedzialne

8.01.2018
poniedziałek

PiS kryje księży pedofilów. I dobrze!

8 stycznia 2018, poniedziałek,

Na stronach MSWiA można zobaczyć rejestr sprawców gwałtów i pedofilów. Ze zdjęciami. Głupie jest prawo, które nakazuje publiczne piętnowanie sprawców niektórych, wybranych przestępstw, a nie nakazuje tego w przypadku innych, równie ciężkich bądź cięższych. Ujawnianie danych przestępców seksualnych jest wysoce niemoralne, i to z kilku powodów: dane zabójców i bandytów nie są ujawniane, co może sugerować, że pedofilia jest gorsza od mordowania ludzi dla rabunku. Może też sugerować, że ujawnianie gwałcicieli i pedofilów w większym stopniu zabezpiecza społeczeństwo przed recydywą, niż miałoby to miejsce w przypadku okrutnych bandytów.

Ani jedno, ani drugie nie jest prawdziwe. Naganność moralna prawa nakazującego ujawnianie danych i wizerunków przestępców seksualnych polega na tym, że twórcy tego prawa kłamliwie udają, iż wierzą w szczególną skuteczność prewencyjną akurat w przypadku tych przestępstw i że mają dla takiego przekonania powody. Nie wierzą i nie mają powodów. Jawność informacji o sprawcach tego rodzaju przestępstw, testowana w kilku krajach, nie zmniejsza populacyjnego zagrożenia nimi. Zagrożenie to może jednak wydatnie ograniczyć, monitorując środowiska w wysokim stopniu kryminogennie w tym zakresie.

Takim środowiskiem jest – jak wielokrotnie w wielu krajach już wykazano – kler katolicki, który w sposób absolutnie nieporównywalny z takimi grupami zawodowymi jak nauczyciele przedmiotów świeckich albo trenerzy sportowi przeżarty jest tego rodzaju przestępczością. W niektórych krajach, jak USA czy Australia, 6-7 proc. księży jest pedofilami, a zdaniem papieża jest nimi 2 proc. ogólnej populacji księży. Na Polskę przypadałoby więc ok. 400 księży pedofilów. Jest oczywiście możliwe, że jest ich znacznie mniej, na przykład dwustu, ale statystyczna szansa, że tylko tyle, jest mniejsza niż 1 proc. Rachunek prawdopodobieństwa jest nieubłagany…

Tymczasem PiS nie ujawnił w swoim spisie żadnego z ponad 50 skazanych za pedofilię polskich księży. Nawet jeśli niektórzy z nich nie podpadają pod warunki umieszczenia na liście, to z pewnością część z nich owszem. Jeśli nie ma ich na liście, to dlatego, że wystąpili o nieujawnianie ich nazwisk z nadzwyczajnych powodów. Jak wiemy, Kościół katolicki systematycznie odmawia współpracy z organami ścigania w sprawach pedofilów w sutannach. Do niedawna zawsze chronił ich i ukrywał (przenosząc do innych parafii), a obecnie, pod wpływem globalnej kompromitacji, usuwa z pracy. Nigdy jednak nie karze i nie zgłasza władzom.

Oficjalny powód chronienia pedofilów, jaki podaje Kościół, ma formę argumentu moralnego. Nagłaśnianie tego rodzaju spraw jest mianowicie, jak głoszą biskupi (słyszałem to nieraz na własne uszy), zgorszeniem. Nigdy nie spotkałem się z większą bezczelnością i cynizmem w sferze argumentacji etycznej. Stawianie dobra, jakim jest ochrona wrażliwości opinii publicznej przed zgorszeniem, ponad dobrem ofiar przestępstw i ponad sprawiedliwością oraz głoszenie tego rodzaju tez bez zawstydzenia lub choćby świadomości ich szyderczej wymowy – stanowi o bezdennym amoralizmie i głupocie, które wyjaśnić może jedynie tępa i fanatyczna służalczość wobec instytucji, dla której się pracuje. Zaiste księża katoliccy mówiący o „atakach na Kościół” i „sianiu zgorszenia” w kontekście piętnowania pedofilii kleru to ci sami ludzie, którzy gotowi są nazywać tę instytucję świętą, bez względu na liczbę śmiertelnych ofiar jej działalności w ciągu kilkunastu stuleci jej niechlubnej działalności, nie mówiąc już o liczbie skrzywdzonych dzieci.

Teraz do ukrywania pedofilii księży aktywnie włączył się rząd PiS. To bowiem ta władza była łaskawa uwzględnić prośby księży pedofilów o nieujawnianie ich wizerunków. A może załatwiono to hurtem i bez żadnych pozorów praworządności? Może nawet Kościół nie musiał tu interweniować, bo władze same wiedziały, co mają rozbić, a czego nie robić im nie wolno? Chcę wiedzieć, na jakiej podstawie zapewniono anonimowość księżom w sutannach i czy ma to związek z ohydnym moralnie argumentem mówiącym o zgorszeniu. Ohydnym tym bardziej w tym konkretnym kontekście, że opartym na sugestii, że akurat informacja o pedofilskich czynach księdza gorszy bardziej niż podobna informacja o przedstawicielu dowolnego innego zawodu. Wręcz przeciwnie! Kościół katolicki słynie z demoralizacji i pedofilii, w przeciwieństwie do innych grup zawodowych i instytucji. Oczekiwanie, że akurat ksiądz będzie solidniejszy moralnie w kwestii prowadzenia się, jest idiotyczne i – w świetle powszechnie dostępnej i dobrze udokumentowanej wiedzy po prostu niemoralne.

PiS, kryjąc księży pedofilów, pokazał, że nie ma w nim żadnej solidarności z ofiarami ani wcale go ten rodzaj przestępczości specjalnie nie oburza. Gdyby tak było, nie oglądałby się, publikując rejestr, na to, kto ksiądz, a kto nie, a za to w trosce o dzieci w pierwszym rzędzie zająłby się kontrolą księży mających kontakt z nieletnimi. Rejestr gwałcicieli i pedofilów ma de facto tylko jeden cel – zagrać na społecznym lęku przed przestępcami seksualnymi i ugrać polityczny kapitał na napędzaniu histerii wokół nich. Konsekwencją głupiego, średniowiecznego z ducha publicznego napiętnowania gwałcicieli i pedofilów będą kolejne zbrodnie – lincze dokonane na ujawnionych przestępcach. Polityczną odpowiedzialność za te lincze poniesie PiS. Ja nie chcę brać w tym udziału. Dlatego nie wzywam do dopisania księży pedofilów na listę, na której zgodnie z głupim i haniebnym prawem powinni byli się znaleźć.

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 36

Dodaj komentarz »
 1. A gdzie akta TW księży?Gdzie ujawnione nazwiska?Czy też rozumiecie ,dlaczego Francuzi maja Macrona a my Dudę łapiącego hostie na klęczkach?Ani tzw lewica ani twarda i miękka prawica nie potrafiła uszanować konstytucji.Oddzielenie Sacrum od Profanum.I mamy zaścianek Europy.Z kołtunem na łbie.

 2. W opublikowanym rejestrze o którym pisze Profesor Hartman znajduje się około 750 nazwisk i fotek osób u których rozpoznano jednostkę chorobową pod nazwą pedofilia i które to osoby dopuściły się czynów niegodnych, czyli przestępstw powodowanych tą właśnie chorobą. Tak więc to nie pedofilia powinna być napiętnowana, ale niezgodne z prawem czynności.

  I żeby było jeszcze dziwniej… w tym miejscu oddam głos zmarłemu niedawno neurobiologowi, biochemikowi , b. członkowi PAN Jerzemu Vetulaniemu. Fragment pochodzi z książki – rozmowy zatytułowanej „Ćwiczenia duszy, rozciąganie mózgu”.
  Ćwiczy duszę ks. Grzegorz Strzelczyk, rozciąga mózg właśnie prof Vetulani – zdeklarowany ateista od 12 roku życia.

  Vetulani a propos pedofilii pisze:
  „Znamy jednak dziś przypadki pedofilów, u których rozwinął się guz mózgu, przemieszczając prawą korę orbitofrontalną i zgniatając część brzusznoboczną. Po usunięciu guza wszystkie pedofilskie skłonności zniknęły – przed operacją kora była gnieciona przez nowotwór i nie mogła działać właściwie. Powróciły jednak gdy guz zaczął odrastać”.

  Czyli, zdaniem profesora osobę z guzem mózgu (bo ona może mieć objawy pedofilii) należy karać.

  Ja z kolei twierdzę, że osobę chorą na pedofilię dopuszczającą się np. molestowania nieletnich i innych mniej lub bardziej karygodnych czynów należy karać.
  I jeszcze jedna rzecz.
  Lista zawiera 750 nazwisk. W\g Gazety wyborczej na liście brakuje około 50 osób (konkretnie pasterzy owczarni pańskiej) o których pisali gęsto często (i słuszni) i które skazany zostały kiedyś wyrokami za przestępstwa seksualne wobec nieletnich.
  I w tym momencie nasuwa się wniosek.
  Nie ulega wątpliwości, że przestępstwa seksualne wobec dzieci to specjalność KK, i jeżeli w/g danych GW proporcje sprawców skazanych ze świata zsekularyzowanego (750) mają się do tych idących na konto katolickich kapłanów (50) tak jak 15:1 to coś mi tu jednak nie gra.
  Bo jako osoba chcącą być dobrze i obiektywnie poinformowaną chciałabym w dziennikach i tygodnikach wielkonakładowych znaleźć 10 (już nie 15) razy więcej poruszających artykułów na temat niegodnych czynów których sprawcy nie chodzili w sukienkach, ale niestety czuję się zawiedziona. Przekaz płynący z mediów był raczej monotonny.
  czyli
  KK jest tą instytucją z którą związani są prawie wszyscy sprawcy przestępstw wobec nieletnich.

  A czyn podwładnych Ziobry oczywiście taki sam jak większość czynów ich pryncypała.

 3. Usunięte konta Lucek się wił ? https://youtu.be/EbMafCIf3bU

 4. Reklama
  Polityka_blog_komentarze_rec_mobile
  Polityka_blog_komentarze_rec_desktop
 5. Ciekawe jak byłby przyjęty postulat żeby księża którym się powierza dzieci w opiece musieli się poddać chemicznej kastracji. W końcu kastrowano chłopców bez ich zgody z tak błahych powodów jak ładny głos. Prawdziwe tragedie dotykały homoseksualistów (Alan Turing – samobójstwo ) zmuszanych w dorosłym wieku do kastracji. Jak dorosła osoba chce się poświęcić Bogu to jednak zupełnie inna sprawa i byłoby pewnie dużo chętnych.

 6. @samba kukuleczka

  To są stare jak świat bolszewickie i goebbelsowskie metody. Powtarzaj kłamstwo, czy jakiś wyjątek tak często, że nastąpi zatracenie proporcji. Tak się robi ze wszystkich księży pedofilii, z Żydów globalnych spiskowców i pożeraczy dzieci, z mężczyzn notorycznych gwałcicieli (ostatnio akcja #MeToo) a z sędziów przekupnych łajdaków kradnących w sklepach kiełbasy i batoniki (ostania akcja PiS).

 7. Szanowny Panie – niepoprawny idealisto,

  Qarva qarvie łba nie urwie…

 8. PiS kryje księży-pedofilów? Będą pustki w kościołach.

 9. .

  — Butterfly effect —

  .

  Gdy byłem szczylem małolatem wyprowadzały
  mnie na spacery i świerze powietrze ciocie-babcie
  w celach czysto rekraacyjnych, mój escort był
  pierwszego-sortu z tych b. religijnych, wiedzę miały
  obszerną, wiedziały wszystko o wszystkich.

  Jedna taka wyprawa utknęła mi w pamięci szczególnie,
  Przewielebny wzrostu niewysokiego minął nas
  pozdrawiając z miłym uśmiechem, „pochwalony”,
  moja ciocia-babcia dewotka burknęła co pod nosem,
  szarpnęła mnie za rękę i przyspieszyła kroku…

  Po paru krokach wyjaśniła burkliwie że ksiądz
  proboszcz jest „chory”, dużo później wyjaśniono
  mi oględnie że Pan Proboszcz „lubił” chłopców,
  nawet wówczas, jak się okazuje, miałem poważne
  zadatki na przystojniaka choć nie koniecznie
  blondaska…

  Po jakimś czasie ciocie-babcie doniosły z wyczuwalną
  ulgą w głosie że Przewielebnego przeniesiono do
  innej parafii, tak więc one miały go z glowy, teraz
  jakieś inne ciocie-babcie miały problem z kwawiącym
  orifice’m wnuczka, ale co tam…

  W stanach zaczęło się w Bostonie, Irish-catholics,
  jak lawina przeorało US, dotarło na zachodnie
  wybrzeże, LA diecezja to practically all letinos,
  ponad pół miliarda $$$ odszkodowń i bankructwo
  diecezji

  Irland to wręcz osobny rozdział, wydawało się
  że trzeba by Cromwella by dał radę kryminalnej
  sekcie kk, nic się nie dało zrobić, aż tu nagle
  altarboys się zbuntowali, pomogły rónież
  siostrzyczki pobożne z zakonu Bon Secours Sisters,
  w Tuam i paru innych miejscach

  Siostrzyczki prowadziły zgrabnie i po bożemu
  domki dla upadłych samotnych matek połączone
  z pralnią gdzie dobry Pan Bozia pozwolił prać brudy
  innych pobożnych katolików by mogły odkupić swe
  grzechy ruji, porubstwa, fornication, chuci
  niekontrolowanej

  In sanitation tank, czytaj „wychodku” odkryto
  zmumifikiwane zwłoki setek noworodków/
  dzieci, często upośledzonych i zagłodzonych
  na śmierć, zmarłych na tzw. „marasmus”

  Ed Lorenz ucieszył by się pewnie że jego butterfly
  effect theory znalazło ciekawe zastosowanie,
  choć przyznać należy że ten motylek musiał być
  wielkości T-Rexa w Irlandii, ktoś dociekliwy mógłby
  jego rozmiar zredukować saying lapidarnie:

  A BLOW JOB TOO FAR

  Pytanie się pojawia, jakiej wielkości powinien być
  motylek w Polsce by go Suveren zauważył ?

  .

  ~

 10. @snakeinweb
  W przypadku pedofilii i jej wchodzących (czasami rzeczywiście dosyć poważnie) w kolizje z prawem następstw obawiam się, że wielu osobom i podmiotom, życia publicznego tak naprawdę nie bardzo chodzi o dobro pokrzywdzonych osób nieletnich. Najważniejsze to przyp… W pierwszej kolejności KK , ale tak naprawdę to chodzi o największego politycznego druha monumentalnej instytucji, czyli
  Zdaję sobie sprawę, że to dosyć kontrowersyjna teza, ale…
  Nie czytam bardzo prasy ,ale na tyle co wiem są tytuły które ze szczególnym niesmakiem, żeby nie powiedzieć obrzydzeniem opisują przypadki molestowania nieletnich prze kapłanów KK.
  I kiedyś jeden z dzienników zamieścił artykuł poświęcony wiadomym zdarzeniom. Jakiś ksiądz i nieletni chłopak. Szczegóły raczej jak to w tego typu historiach, ale nie był to na pewno przypadek gwałtu.
  O przypadku poinformowała również wersja internetowa tej gazety.
  Tak się złożyło, że był to okres jakiejś kampanii wyborczej. Chyba ostanie wybory do sejmu. Artykuł ukazał się – z tego co pamiętam – 2 lub 3 tygodnie przed wyborami. Dzień lub dwa i wiadomość zeszła z internetowego wydania .
  Mijają dwa lub trzy tygodnie i przychodzi dzień wyborów. W prasie i internecie oczywiście cisza wyborcza. Zero informacji o partiach i politykach.
  Zaglądam w sobotę na internetowe wydanie owej gazety i w jej lokalnym wydaniu na czołowym miejscu widzę ten sam artykuł sprzed 2 lub 3 tygodni o molestowanym chłopaku.
  Oczywiście można powiedzieć, ze to przypadek, że trzeba z okazji ciszy wyborczej zapchać puste miejsca, ale moim zdaniem można ten dziwny incydent nieco inaczej wytłumaczyć.
  Z pewnością znajda się tacy którzy powiedzą, że wydawca publikując w dniu wyborów artykuł ( tekst widniał również w wyborczą niedzielę) o tym zdarzeniu miał na myśli dobro i godność owego chłopaka, ja twierdzę jednak, że jego krzywda stanowiła jedynie środek do celu jakim było… przyp… przy tej okazji jednej z partii startującej w parlamentarnym wyścigu, będącej podporą pełnego pedofili KK. Wiadomo jest cisza, ale my mamy sposób i na ciszę.

  Dla osób niezdecydowanych jaką partię mam na myśli, ułatwiam zadanie – wbrew pozorom wcale nie chodzi o PSL.

 11. Jestem za kastracja wszystkich ksiezy slubujacych celibat. Kastracje jaj i kutasow aby nie krzywdzili.

 12. Ten wykaz pedofilow i innych przestepcow seksualnych jest rzuceniem pewnej grupy ludzi gawiedzi na pozarcie. Nie ujawnia sie pedofilow koscielnych, ale prosze bardzo – poznecajcie sie nad tymi, ktorych dane osobowe mozecie znalezc. To jest odwolywanie sie do najgorszych instynktow ludzkich. Obrzydliwa hipokryzja. Ciekawe ile to Ziobrze przysporzy popularnosci?

 13. Pan Profesor postawił kilka ciekawych tez tyczących jawności przestępców. Ciekawi pogląd Pana Profesora na ujawnianie nazwisk i wizerunków skazanych przestępców w ogóle, tak jak ma to miejsce w Wielkiej Brytanii. W tej dziedzinie popularny jest sąd, źe przestępca otrzymuje automatyczną karę, źe nie moźe czuć się bezkarnie anonimowy, źe jego otoczenie ma prawo wiedzieć z kim się zadaje jako sąsiadem, etc. Wątek ujawniania danych i wizerunków sprawców pojawia się co i rusz w komentarzach wokół jakichś odraźających przestępstw, stąd ciekawa jest opinia Pana Profesora na ten temat.

 14. samba kukuleczka
  8 stycznia o godz. 17:04
  „Nie ulega wątpliwości, że przestępstwa seksualne wobec dzieci to specjalność KK, i jeżeli w/g danych GW proporcje sprawców skazanych ze świata zsekularyzowanego (750) mają się do tych idących na konto katolickich kapłanów (50) tak jak 15:1 to coś mi tu jednak nie gra.
  Bo jako osoba chcącą być dobrze i obiektywnie poinformowaną chciałabym w dziennikach i tygodnikach wielkonakładowych znaleźć 10 (już nie 15) razy więcej poruszających artykułów na temat niegodnych czynów których sprawcy nie chodzili w sukienkach, ale niestety czuję się zawiedziona.”

  A ja chciałbym wyjaśnienia, dlaczego wśród kleru jest jeden promil (0,001) skazanych przestępców seksualnych (przy zał. że w Polsce jest 50tys. księży) czyli jeden na tysiąc (!) a wśród Polaków dwóch na milion.
  Wygląda na to, że wśród księży jest tysiąc razy (!) więcej pedofilów niż wśród świeckich.

  Ziobro jest obrońcą pedofilów w sutannach, ukrywa ich, podlizuje się klerowi, zwłaszcza Rydzykowi.

 15. I pomimo totalnej katastrofy cywilizacyjnej, moralnej itd slupki PiS rosna. Taki rzad i prawo jaki narod a przynajmniej jego wiekszosc!

  Na marginesie. Niedawno odwiedziliem Krypte Krolow na Wawelu. Piekne acz skromne wielkoscia sarkofagi wielkich krolow. I nagle co widze. Koszmarne mauzoleum Kaczynskich! Straszne wielkoscia i tandeta! Profanacja miejsca tak waznego dla Polakow.

  Jesli powstanie strowarzyszenie dla wywalenia Kaczynskich z Wawelu to sprzedam dom i dam kase na ten szczytny cel. A Dziwisz, ktory pozwolil na pochowek K, zgnije w piekle jak nic razem z pedofilami i tymi, ktorzy ich chronili i chronia

 16. Pietnowanie wybranych, oslanianie innych to przeciez jest pogwalcenie rownosci ludzi wobec prawa.
  W przyszlosci jako pedofile beda wpisywani na liste Obywatele RP.

 17. Papież Franciszek wydał rzeczywistą walkę kościelnej pedofilii. Nominacja arcybiskupa, który organizował akcję poparcia dla pedofila Paetza na metropolię krakowską powinna skutecznie wyleczyć naszych pięknoduchów ze złudzeń

 18. Wszystko się we mnie burzy i jeży, gdy Papież każe mi dostrzegać Chrystusa w ludziach podrzynających gardło staremu księdzu u ołtarza, dobrze ich przyjmować i okazywać miłość bliźniego. Słowa Franciszka rozczarowują mnie i irytują, zwykle prowokując raczej przekąs, niż zachwyt

 19. A gdzie pedofile rabini? Czyzby wsród tylu rabinów nie było zadnego pedofila? Panie Hartman prosze mi to szybciutko wyjaśnic.

 20. „Wiele tych molestowań udałoby się uniknąć, gdyby te relacje między rodzicami były zdrowe. Słyszymy nie raz, że to często wyzwala się ta niewłaściwa postawa, czy nadużycie, kiedy dziecko szuka miłości. Ono lgnie, ono szuka. I zagubi się samo i jeszcze tego drugiego człowieka wciąga” Ten drugi człowiek to jest biedny ksiądz,który zostaje wciągnięty przez nieletniego malca wychowanego przez zdeprawowanych rodziców w pedofilię .I to mówi prominentny działacz KK.Przejęzyczył się?Nie sądzę.Druga natura dała o sobie znać.Natura przyzwolenia i tolerancji zgnilizny w KK.Ktoś zaraz powie ,że się czepiam ale księża to są ludzie ,którzy bezpośrednio pracują z dziećmi i młodymi ludźmi i w szczególności ukrywanie pedofilskich przestępców wśród nich jest szczególnie niebezpieczne.Twierdzę więc panie Janie,że to wcale nie jest dobrze.Oczywiście wszelkiego rodzaju przestępcy też powinni być ujawniani po wyrokach sądowych tak jak np. w Wielkiej Brytanii.No tak ale do tego potrzebny jest trójpodział władzy i wg. mnie decyzja Ziobry jest widocznym objawem jej zaniku jej zaniku.Lawina bezprawia=PIS ruszyła.

 21. Przypominam, że jeszcze ne tak znowu dawno temu wykonywano publicznie egzekucje w wielu a może nawet większości krajów świata. Gawiedź bardzo je lubiła i tłumnie nawiedzała. Lud jest żądny surowych kar dla przestępców i chce je oglądać, więc słupki poparcia na pewno będą rosnąć. A jak ktoś jeszcze nie wie, gdzie tego szukać to podaję link: https://rps.ms.gov.pl/pl-PL/Public#/home

 22. czaro
  8 stycznia o godz. 23:42
  Jesteś zbyt radykalny w swych propozycjach. Mimo wszystko większość księży to normalni heterycy, którzy po cichu, na boczku robią dobrze niektórym swoim samotnym albo niezaspokojonym przez mężów parafiankom. Częściej jednak, metodą lisa nie polują na seks w pobliżu swej nory (sorry – parafii). Celibat służy zatrudniającej księży instytucji. Duchowny nie marnuje mamony na swą rodzinę, jak to czynią pastorzy protestanccy ale w większym stopniu przeznacza na Firmę. A ta ma spore potrzeby i apetyty.

 23. Caramba
  9 stycznia o godz. 7:51
  „A ja chciałbym wyjaśnienia, dlaczego wśród kleru jest …”.
  Wyjaśnienie jest proste. Sprzyja temu system naboru, a następnie wychowania kleryków w seminariach duchownych. Pierwsze zagadnienie: motywacja zostania księdzem. Drugie: cechy osobowościowe. Trzecie: doświadczenia życiowe. Czwarte: relacje i kontakty w seminarium.
  Trzeba pamiętać, iż tzw. formacja przyszłego duchownego odbywa się w oderwaniu od rodziny, dotychczasowego otoczenia, w zamkniętym, skoszarowanym systemie, gdzie istnieje jasny, hierarchiczny system podporządkowania i stałej obserwacji każdego alumna. To miejsce, gdzie młody człowiek bez seksualnych doświadczeń może po raz pierwszy mieć kontakt z odmiennym zachowaniem ze strony przełożonego, któremu bezwzględnie podlega. I który może pomóc lub zaszkodzić w przyszłej karierze duchownej. Kilka lat seminarium zupełnie wystarczy na wypaczenie postaw normalnych choć słabszych psychicznie młodych mężczyzn. A takich jest w seminariach większość.

 24. @pawel markiewicz
  9 stycznia o godz. 10:37
  Jakakolwiek partia opozycyjna wobec PiS, którą byłbym skłonny poprzeć powinna mieć na sztandarach:
  – rozliczenie wystepków PiS przciwko prawu i Konstytucji (,,Norymberga dla PiSu”)
  – rozliczenie poplecznków PiSu w czarnych sukienkach
  – usunięcie Kaczyńskiego z Wawelu. Będzie to symboliczny akt anatemy, podobny do wysadzenia nazistowskiego orła na stadionie w Norymberdze po upadku nazizmu.
  Oczywiście nie naprawi to szkód wyrządzonych naszemu krajowi przez rządy ,,dobrej zmiany” ale byc może będzie to zaczynem resocjalizacji tej zdegenerowanej części naszego społeczeństwa popierającej PiS.

 25. Panie Profesorze – nie ma się co oburzać na to co zrobił PiS w sprawie przestępców seksualnych w sutannach. Wręcz ja jestem im wdzięczny za to. ZA ZERWANIE Z HIPOKRYZJĄ, że księża katoliccy podlegają temu samemu prawu co my. Po 1989r organa państwa na wszelkie możliwe sposoby uprzywilejowywały kler katolicki, pomimo zapisanej w Konstytucji NEUTRALNOŚCI ŚWIATOPOGLĄDOWEJ, to uprzywilejowanie było potwierdzane wyrokami TK w obronie, którego staczano takie epickie boje. Nie darmo ,,Katon” Rzepliński dostał medal z Watykanu. Watykan nic nikomu za darmo nie daje.
  Seksualni drapieżcy w sutannach dostawali łagodne wyroki, władze państwowe przymykały oko na ,,niewiedzę” ich przełożonych o miejscu pobytu kościelnych zwyroli oraz zaszczuwanie i dezawuowanie zgaszających takie przestępstwa przez kler. Przypominam, że TVP udzieliła trybuny w najlepszym czasie antenowym ks. Gilowi, ściganemu na Dominikanie za pedofilię by ten mógł patrząc głęboko do kamery zapewnić narodek, że są to tylko podłe pomówienia.
  Inne, lżejsze przestępstwa popełniane przez kler katolicki były traktowane z podobnym ,,zrozumieniem”. Zresztą o czym mówić tu, w kraju gdzie w Komisji Majątkowej wszyscy jej członkowie, ci państwowi też byli ekspozyturą interesów kleru. Wszystkie partie po 1989r poza Palikotem były ciągiem tego klerykalnego ciągu technologicznego. Palikot miał szansę ale jednak ją zaprzepaścił swoją głupotą i pajacowaniem a nie antyklerykalizmem.
  PiS w tej kwestii jest zwyczajnie uczciwszy od innych. Nie udaje. Po prostu przelicytował różnych Schetynów i innych kleszych pachołków podpisując czek o treści ,,Ile oni by wam nie dali jak gwarantuję wam WIĘCEJ”.

 26. Zagłębiając się w treść tekstów na blogu Profesora, jak również czytając komentarze dotyczące skutków skłonności pedofilskich (przypominam jednakże, że pedofil również może doznać seksualnego spełnienia przeglądając archiwalny egzemplarz elementarza, bo elementarz każdemu kojarzy się z dziećmi i z …Asem, ale w przypadku miłości do Asa to już oczywiście inny rodzaj seksualnej dewiacji) można stwierdzić, że dominującą konkluzją w kontekście przypadków molestowania nieletnich przez kapłanów katolickich nadmieniam w tym momencie , że skłonności pedofilskie może przejawiać również kobieta, ale o faktach złamania ślubów czystości wśród sióstr zakonnych nie słyszałam) jest ta ,że wszystkiemu jest winny celibat.
  Nie przeczę, że taka rzeczywiście może być przyczyna. Oczywiście najbardziej pomocne w tym miejscu byłyby jakieś gruntowne badania (jakieś grupy kontrolne), które jednoznacznie określiłyby czy tak jest istotnie.
  Ale myślę, że jest sposób aby potwierdzić, albo zaprzeczyć tej tezie.
  Uważam, że ktoś mógłby sobie zadać nieco trudu i na podstawie opublikowanej listy przez ludzi Pana Ziobry dokonać analizy tych danych.
  Na przykład jakiś renomowany dziennikarz ( lub grupa dziennikarzy) szacownego tytułu prasowego powinien wziąć na warsztat stan cywilny owych 750 skazanych i ujawnionych osób o empirycznie weryfikowalnych skłonnościach pedofilskich i podać do publicznej wiadomości ilu wśród tych osób jest(w tym miejscu zakładam,że osoby są facetami):
  kawalerami
  żonatymi
  rozwodnikami
  osobami żyjącymi w związkach partnerskich
  wdowcami itd.
  Być może inny dziennikarz( albo dziennikarka) powinien dokonać specyfikacji zawodowej tych osób.
  Ilu z nich jest:
  murarzami
  elektrykami
  pracownikami zakładów zbiorowego żywienia
  drukarzy
  marynarzy
  rybaków morskich
  rybaków rzecznych itd.
  A by uniknąć zarzutów o stronniczość dziennikarz już innej gazety , albo np. dziennikarz radiowy lub telewizyjny dokonać powinien analizy pochodzenia społecznego, albo na przykład ustalić kto z jakiego pochodzi regionu..Na przykład jak pod względem mają się Kurpie, Podlasie, Ziemia Sandomierska czy Żuławy itd. , itd.
  I dopiero po tak skrupulatnych badaniach na grupie 750 osób, będzie można pokusić się o miarodajne i weryfikowalne konkluzje.
  Bo w innym razie jest to raczej wróżenie z fusów.

  A sprawa jest przecież bardzo poważna.

 27. http://bragiel.blox.pl/2017/08/Nie-bede-pracowal-dluzej-czyli-feminoterroryzm.html
  Tak, Polska jest krajem w którym dyskryminuje się mężczyzn, a obecna ustawa emerytalna, która osobnikowi posiadającemu siusiaka, każe pracować dłużej niż osobnikowi posiadającemu smerfetkę, jest skrajnie niesprawiedliwa i już nikt nawet nie próbuje owijać w bawełnę, bawiąc się w równouprawnienie.

  Wy mężczyźni, jesteście gorsi, będziecie dłużej pracować, będziecie szybciej umierać, będziecie mieć mniej praw, i co nam zrobicie?

  Feminiści z lewicy i ci z prawicy, których wyroiło się ostatnio miliony, doskonale wiedzą, że mężczyźni są grupą całkowicie niezorganizowaną, że nikt o prawa mężczyzn nie walczy i przysłowiowego polskiego faceta można wydymać, zgnoić, uchwalić ustawę, która go w jawny sposób dyskryminuje, a on i tak nawet nie mruknie, zgodnie ze starą zasadą III RP, przejętą teraz przez środowiska prawicowe-mężczyzna ma harować, a nie zadawać pytania.
  Polecam tekst o prawach mężczyzn!
  http://bragiel.blox.pl/2017/08/Nie-bede-pracowal-dluzej-czyli-feminoterroryzm.html

 28. Pisze Pan Profesor: ” Polityczną odpowiedzialność za te lincze poniesie PiS”
  A gdyby tak odwrócić strony. To Kościół rządzi od ponad dwudziestu lat Polską i w razie czego chowa się za swoimi pachołkami, tym razem z PiS.
  Proszę popatrzeć na skutek i przyczynę, kto rządzi, kto słucha.
  Jak czule mawiał Henryk Sienkiewicz – „Na pohybel im”.
  (Ciekawe co to znaczy tłumacząc na j. polski)

 29. _sens

  zalosny wpis! Infantylny. Nie pierwszy zreszta zupelnie bez „_sensu”.

 30. @Jacek, NH 9 stycznia o godz. 11:18
  Po jesiennym letargu p. Jacek po raz bodaj kilkunasty wkleja na fora Polityki tekst p. Ziemkiewicza skopiowany z portalu „Do Rzeczy” z 30 lipca 2016 (!!), vide;
  https://dorzeczy.pl/9314/Zagadka-Franciszka.html
  Ręce opadają: czy PiS nie ma intelekualniszych trolli?

 31. Jacek, NH
  9 stycznia o godz. 11:18

  P. Jacku, było, jest pan nudny:
  1. Blog p. Makowskiego z grudnia 2016 —> https://makowski.blog.polityka.pl/2016/12/11/surowi-ksieza-sa-smieszni/
  2. Forum Polityki —> https://hartman.blog.polityka.pl/2016/12/09/jedraszewski-i-kosciol-upadly/
  3. Kolejne forum: https://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/kraj/1720162,1,ciekawe-ruchy-kadrowe-w-kosciele-lodz-na-nich-zyska-krakow-straci.read

  Dobrego, pisowsko-kretyńskiego samopoczucia w 2018 r. życzę, w tym odwołania p. Szydło, ikony małopolskiego klerykalizmu.

 32. .

  — Internet like diamonds is forever —

  .

  Pręgierz i dyby wydawały się być przeżytkiem
  średniowiecza, double jeopardy concept,
  nie być karanym dwu/wielo-krotnie za to samo
  przestępstwo, a fifth amendment issue, jest
  podstawą wymiaru sprawiedliwości w krajach
  „cywilizowanych”, nasuwaja się dwie refleksje:

  1. Punishment vs retribution, kara vs zemsta,
  jest zasadnym i odwiecznym pytaniem,
  czy wszelkiego rodzaju ogólnie dostępne listy,
  przestępców nie są średniowieczym pręgierzem,
  wersją publicznych egzekucji już raz skazanych,
  od których „cywilizowane” wymiary sprawiedliwości
  odeszły jakiś czas temu?

  Częstym zjawiskiem w krajach cieplejszych jest
  żerowanie na informacjach np. o DUI/DWI
  i przejmowanie takich info przez „entrepreneurs” hieny
  ktore publikują je on the web for a ransom money

  2. Karanie przestępców vs ich leczenie, i concept
  of the today’s criminal being a patient tomorrow,
  University of Texas Austin tower shooting ’60s, 13 ofiar,
  ex-marine and his brain tumor, skarżył się lekarzowi na „urge”
  strzelania do ludzi…, o czy ktoś jeszcze pamięta Salem?

  Tzw. cywilizacja dziś, to barbaria tomorrow, w US tej
  najwspanialszej demokracji na planecie ponad dwa miliony
  siedzi w więzieniu a 4.7 mil is on probation/parole, spora
  część to mental cases, inni to drobni posiadacze „control
  substances”, jeszcze inni w CA to tzw. „three strikes & you
  out” często drobne złodziejaszki, wpadli trzy razy i z ciupy
  just nie wyjdą, jesli dobrze pamiętam CA wydaje więcej na
  więzienia niż oświatę

  Żaden z tych komentarzy nie usprawiedliwia specjalnego,
  ulgowego traktowania kryminalnych poczynań kk i jego
  urzędników przez wszystkie bez wyjątku administracje Rzplitej

  .

  ~

 33. Powód nieujawnienia zboczeńców w sutannach jest jeden:to nie pedofile są,ale ofiary rozwydrzonych,nabuzownych seksualnie bachorów!Taki najpierw lgnie,łasi się,aż nagle łaps! księdza za święty przyrząd!
  Nie wierzycie?Zapytajcie Michalika.

 34. Panie Profesorze,
  skompromitowany troll nick Jacek, NH pojawił się na tym blogu po paru miesiącach nieobecności.
  Czy kwarantanna się skończyła?

 35. Popieram opinie podpisane przez „Sławczan” i „JanKalema”.
  Popieram także i podpisuję się pod tą znalezioną w Internecie opinią
  cyt:
  „Moim zdaniem na aresztowanie pod zrzutem zdrady Państwa i Narodu zasługują wszystkie partie czyli religijne sekty rządzące Polską od 1989 roku do dziś włącznie.
  Przed sądem powinien być postawiony także cały kler z episkopatem i z Rydzykiem na czele za okradanie państwa i społeczeństwa, za psychiczne i fizyczne gwałcenie dzieci i młodzieży.
  Tylko kto to zrobi?
  Przecież nie ten tępy polski boży ludek.”

 36. @ „Czarownica z Salem”

  Prof. Jan Szczepański przed kilkoma laty stwierdził: „Jestem zdania, że upadek Polski rozpoczął się w drugiej połowie XVII wieku. I ciągle jeszcze idziemy w dół. Z kryzysu wyjdziemy chyba w XXII wieku. Ani uczeni, ani politycy nie wiedzieli i nie wiedzą, jaka była faktyczna przyczyna upadku Polski.”
  Nie wiedzą też, co należy robić, aby z kryzysu wyjść teraz czy w XXII wieku. I nic, by wiedzę tę zdobyć, nie czynią. Przy obecnym postępowaniu wyjścia z kryzysu nie widać, nawet w bardzo dalekiej perspektywie. My jesteśmy krajem w permanentnym kryzysie.

  https://www.youtube.com/watch?v=50P9eq4DjJM
  Albo – albo. Seweryn Krajewski – Leon Pasternak

  „W mojej ojczyźnie nigdy normalnie
  albo wstydliwie,
  albo nachalnie,
  albo jest zdrajca,
  albo jest bożek,
  albo jest odwilż,
  albo przymrozek,
  albo jest klęska,
  albo powstanie,
  albo do piwnic,
  albo na szaniec,
  albo entuzjazm,
  albo nie wierzym,
  albo niech żyje,
  albo precz reżym,
  albo milczenie,
  albo gadulstwo,
  albo anarchia,
  albo ni stąd, ni zowąd wmordekujstwo.
  W ostatnim „albie” z rytmem fatalnie, w mojej ojczyźnie nigdy normalnie.” L.Pasternak

 37. Umiłowani, nie każdemu duchowi wierzcie, lecz badajcie duchy, czy są z Boga, gdyż wielu fałszywych proroków wyszło na ten świat (1J.4:1).

  Zaprawdę powiadam Wam Najdostojniejsi Siostry i Bracia,
  – godne to i sprawiedliwe, słuszne i zbawienne obnażać prawdziwe oblicza kościelnych szamanów, zbrodniarzy, oszustów, seksualnych dewiantów, społecznych pasożytów, specjalistów od interpretowania życzeń Pana Stwórcy Wszechrzeczy, znawców niepokalanych poczęć i wiecznych dziewictw, którzy na twarzach noszą od wieków faryzejską maskę pokory oraz pobożności, w ustach świętobliwie pieszczą słowa miłości, miłosierdzia i przebaczenia, ale serca zawsze mają kamienne i zimne, dusze pychą i rozpustą, zaś usta obłudą i hipokryzją wypełnione a dłonie wiecznie głodne mamony. Rzymski katolicyzm jest szkołą szalbierstwa, hipokryzji i cynizmu. Toż to ten ewangeliczny „Wielki Babilon, matka wszetecznic i obrzydliwości ziemi. Tej ziemi! Nie ma kłamstwa, na które nie byliby gotowi, gdy chodzi o zwalczanie przeciwnika; nie ma bredni, której by w swoje owieczki (i baranki) nie spodziewali się wmówić. Sprowadzają walkę do tumanienia i terroryzowania najciemniejszych w nadziei, że w ten sposób zawsze będą mieli większość.
  Czyż jego wyznawcy nie słyszą „głosu z nieba mówiącego: „Wyjdźcie z niego, ludu mój, abyście nie byli uczestnikami jego grzechów i aby was nie dotknęły plagi na niego spadające. Bo grzechy jego narosły aż do nieba i Bóg przywołał na pamięć jego niesprawiedliwe uczynki” (Ap 18. 4).

css.php