Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
Loose blues - Jana Hartmana zapiski nieodpowiedzialne Loose blues - Jana Hartmana zapiski nieodpowiedzialne Loose blues - Jana Hartmana zapiski nieodpowiedzialne
Kościół

23.05.2018
środa

Kościół a protest w Sejmie, czyli mediator diaboli

23 maja 2018, środa,

To jakieś szaleństwo. Co rusz jacyś dziennikarze, autorytety i katolickie stowarzyszenia upraszają łaski pańskiej, aby szanowny Kościół katolicki, natchniony przez Ducha Świętego, podjął się w miłosierdziu swojem mediacji pomiędzy protestującymi w Sejmie niepełnosprawnymi a rządem. Nie wiem, czy to głupota tylko, czy może już przewrotność. A może tylko atawistyczny odruch chłopa mnącego czapkę na widok tęgiego prałata?

Cokolwiek to jest, uwłacza godności protestujących i dowartościowuje oraz wzmacnia Kościół. Bo do kogo zwracamy się o mediację, jeśli nie do autorytetów? Kto wzywa do kościelnej mediacji, ten pokazuje, że ma za nic już nie tylko osoby homoseksualne, nieustannie lżone przez księży, dzieci urodzone z zapłodnienia in vitro, dzieci posyłane na religię przez niewierzących rodziców z powodu lęku przed ich napiętnowaniem, ale także dzieci na całym świecie, w przerażającej liczbie molestowane i gwałcone przez zwyrodnialców w sutannach.

To tak jak napluć im wszystkim w twarz. Nie będę już mówił o jakiejś solidarności z ofiarami faszyzmu, z którym Kościół współpracował tak wszechstronnie i gorliwie, że otaczanie immunitetem i wysyłanie do Ameryki Południowej tysięcy esesmanów po wojnie to tylko niegodny wzmianki epizod. Obsesyjne szczucie na Żydów przez półtora tysiąca lat też już odpuszczę, bo kogo tam z dziennikarzy „centrowych” i katolików oświeconych obchodzi Żyd Jezus czy inna tam Żydówka Rywka albo Sara.

Tak, trzeba nie mieć wstydu, żeby robić aluzję do ewentualnego autorytetu tej instytucji i biskupów. Gdybyż to jeszcze dla niepoznaki Kościół łożył na biednych i chorych. Czy ktoś może jest tak durny, aby zapytać, czy Kościół dokłada do prowadzonej przez siebie działalności charytatywnej, czy na niej zarabia? Nie, takich głupich nie ma. Głupich pytań się nie zadaje. Każdy rozumie, że Kościół nie wpłaca niczego na Caritas, a saldo jego „dzieł miłosierdzia” jest dla niego zawsze obficie dodatnie. I to nawet jeśli zdarzy się, że tysiąc czy pięć tysięcy księży wsunie jakiejś staruszce sto czy trzysta złotych. Bo to nie o takie kwoty w biznesie charytatywnym Kościoła chodzi.

Najgłupsze jest jednak to, że na mediatora proponuje się stronę konfliktu. Przecież to jest rząd katolicki, kościelny, tarzający się w prochu przed Rydzykiem i w zębach noszący biskupom sakwy ze złotem.

A może chodzi właśnie o to, że skoro ludzie Watykanu tak naprawdę tu rządzą, to niech powiedzą wreszcie tym swoim fagasom, że mają dać tę kasę i koniec? Czyli nie mediacja, lecz interwencja władzy najwyższej pod płaszczykiem mediacji? A jeśli tak, to może i słusznie. Ale zaraz, zaraz. Gdyby biskupi załatwili kasę jakimś tam „dobrym kobietom”, to chyba sami by na tym nie zyskali? Jaki mają w tym interes? Tylko patrzeć, jak Kaczyński powie przy najbliższej okazji: „no nie mam teraz dla was, bo kazaliście dać na niepełnosprawnych”. Poza tym czy widział ktoś biskupów zabiegających o interes kogokolwiek innego niż oni sami, czyli Kościół? Toż to by było świętokradztwo. Kościołowi po prostu nie wolno ubiegać się o cokolwiek, co nie przyniosłoby korzyści jemu samemu. Oznaczałoby to bowiem sprzeniewierzenie się zasadzie świętości Kościoła i prymatu spraw ewangelizacji i zbawienia w stosunku do wszelkich innych spraw ziemskich. Dlatego z natury rzeczy Kościół katolicki nie może mediować bezstronnie w żadnej sprawie. W każdej, bez wyjątku, musi być stronniczy – działać na własną rzecz i dla własnej korzyści.

Gorąco popieram protestujących w Sejmie. Nie wiem, czy czytają naszą blogosferę. Może jednak i tak się zdarzyć, że moje słowa do nich dotrą. Nie dajcie się wkręcić w żadne księżowskie mediacje (choć wątpię, aby Wam je na serio proponowano). W ogóle nie idźcie drogą uniżenia i korzenia się przed biskupami. To nic nie da, a tylko pokaże, że jesteście słabi. Biskupi mają Was w „głębokim poważaniu” i co najwyżej mogą Wam powiedzieć, żebyście „szli na kompromis”. Bo Kościół nienawidzi nieposłusznych wobec władzy. Kto bowiem dziś jest niepokorny wobec świeckiego rządu, jutro może być niepokorny wobec Kościoła albo innym da ku temu przykład i zachętę. Obronicie się sami i zwyciężycie sami – nie pozwólcie, by ktokolwiek na Waszym niechybnym zwycięstwie się upasł!

A już szczególne biskupi, którym nie chwały trzeba, lecz pokory i pokuty. Bo zaiste prawdę powiadają każdego dnia, mówiąc: „bardzo zgrzeszyłem”. Tylko czy na pewno spowiadają się ze swej pychy, pogardy dla ludzi, z tego codziennego potoku kalumnii i oszczerstw, z pazerności, machinacji finansowych, tuszowania przestępstw? E tam, chyba jednak co drugi albo co trzeci dzień. Ważne, że mają za każdym razem grzechów swych odpuszczenie i hulaj dusza – od nowa. Nie wierzcie im! Jeszcze nikt dobrze na tym nie wyszedł.

Nie wiem, co jest gorsze – obłuda czy naiwność. Zresztą nieważne – i tak najczęściej idą ze sobą w parze. Jak ksiądz z chłopczykiem.

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 43

Dodaj komentarz »
 1. Autor tego LOOSE’ A pisze, że do mediacji między protestującymi katolikami a rządzącymi katolikami oraz katolikami z opozycji i katolikami z kleru i katolikiem Wałęsą niezbędni są ateiści.

 2. Panie Profesorze – znakomicie!!!

 3. Znowu goovno z ontario wybiło na tym forum…

 4. Reklama
  Polityka_blog_komentarze_rec_mobile
  Polityka_blog_komentarze_rec_desktop
 5. Jaki kościół, jaki episkopat polski? – prywatna firma biznesowa, pilnująca swoich interesów i żerująca na tumanowatych, a gdy się da (ofiara zawsze się znajdzie) to jeszcze wykorzysta seksualnie, bo popierdo…ć wielostronnie jak widać – tu i tam – wręcz uwielbia.

  Bezczelna firma, która wszystko czego zakazuje po groźbą grzechu śmiertelnego sama, na szczytach swej urzedniczej władzy ochoczo robi… a przyparta do ściany przeprasza i szuka ducha świętego.

 6. Panie Profesorze
  Ja w skrócie powtórzę to co pan szczegółowo tłumaczył;
  Kościół to ohydnie zakłamana i zgniła od stóp do głów instytucja, korzystająca z kompletnie niezrozumiałego kredytu zaufania swoich wiernych. Oni, otumanieni całą tą śmieszną kostiumową obrządkowością, chyba nie chcą widzieć i czuć tej gnojówki, w której tkwią po uszy.

 7. ..w tym kosciele nie ma Ducha Swietego ale sa pieniadze i to Episkopatowi wystarczy

 8. Aż nie chce się wierzyć, że 80% wiernych kościoła to kobiety, które już samym tym popierają swojego największego wroga czyli seksistowski, homofobiczny i pedofilski kler kk …
  Religie i kler poniżają Je, ośmieszają, lekceważą, nienawidzą Je i Nimi gardzą mając Je za nic, każą rodzić kalekie dzieci.
  Gdzie u takich kobiet jest logiczne myślenie, gdzie jest kobiece poczucie honoru i wartości ?

  Takie postępowanie jak chrzczenie dzieci, posyłanie ich na lekcje religii, praktykowanie religijnych guseł i obrzędów oraz proreligijne i prokościelne wypowiedzi publiczne niektórych kobiet podających się za feministki i innych działaczek ponoć świeckich organizacji kobiecych to popieranie kościoła, religii i kleru.
  Takie kobiety to niewolnice – parafianki kościołów i kleru różnych religii.
  Wstyd.

  Kler jest głównym winowajcą całego zła, które dzieje się w Polsce i wraz z rządzącymi jedynym beneficjentem przemian dokonanych przez prokościelną władzę i lobbystów kościoła na wszystkich jej szczeblach od prezydenta do sołtysa, od 1989 roku kiedy to spod „czerwonej” – moskiewskiej okupacji Polskę przekazano pod „czarną” – watykańską.
  PiS jak wszyscy poprzednio sprawujący władzę jest narzędziem w rękach rządzącego w Polsce od dawna kościoła i kleru.

 9. No, wiadra pomyj i beczki kału strumieniem wytyczonym przez Mistrza się leją obficie… Typowy rewolucyjny entuzjazm: musimy natychmiast zniszczyć stare! A czym zastąpić – ani słowa. Dla mnie wymowa felietonu jest przerażająca wcale nie z powodu pazerności i grzeszności kleru, na przestrzeni dziejów i dziś. Przerażający jest brak odpowiedzi na pytanie: jeśli nie oni, to kto? Kiedyś możny świecki najbiedniejszych, w szczególności kaleki, kazał z okolic usuwać, w zależności od swojego charakteru i aktualnego nastroju pozostawiając ich chwilowo przy życiu, lub mordując od razu, bo mu śmierdzieli i widok psuli. Kościół co któregoś nakarmił i wspomógł, to że dla efektu, w tym momencie nie ma znaczenia. Czyli klasyczna zasada mniejszego zła, obowiązująca nadal. Owszem, pod sztandarami kościoła grabiono, torturowano i mordowano, ale tam gdzie został wykreślony z życia, czyli w Rosji Sowieckiej, grabiono, torturowano i mordowano niemniej ochoczo, może i śmielej bo „hulaj dusza, skoro piekła nie ma” Więc pytam ponownie: jak już kościół, a najlepiej wszystkie religie, zlikwidujemy, to co w ich miejsce proponujecie?

 10. T
  23 maja o godz. 20:21

  Dziękuję ci, dobry człowieku, za dobre słowo!!!

 11. turkmen
  23 maja o godz. 22:50

  turkmen pisze, a cytować warto, oj, jak warto:

  „..w tym kosciele nie ma Ducha Swietego ale sa pieniadze ostatnimi czasy 100 mld dane przez ateistów (Komisja Majątkowa PZPR) i to Episkopatowi wystarczy”.

 12. Wojtek A.
  23 maja o godz. 23:00

  Wojtek A. pisze, oj, jak pisze, więc cytować warto:

  „Gdzie u takich ateistów (którzy dali klerowi 100 mld – PZPR, Komisja Majątkowa) jest logiczne myślenie, gdzie jest ateistyczne poczucie honoru i wartości?”.

 13. Lewy
  23 maja o godz. 21:50

  Lewy pisze, a cytować aż miło:

  „On (czyli najważniejszy ateista polski gen. Wojciech Jaruzelski) otumaniony całą tą śmieszną kostiumową obrządkowością, chyba nie chciał widzieć i czuć tej gnojówki, w której (przechodząc na katolicyzm) utkwił po uszy”.

 14. Jak tak dalej pójdzie, to na blogach będą bredzić tacy jak ten ontario;
  Normalny człowiek opuszcza nie odpowiadające mu towarzystwo.
  W imię jakich wartości, gospodarze blogów tolerują idiotów, którzy są typowymi trollami? To chyba niezgodne z regulaminem Polityki jest?
  Ten co chwali KK, który jest przeciwieństwem demokracji, powinien być traktowany niedemokratycznie.

 15. ontario
  24 maja o godz. 7:49
  ontario
  24 maja o godz. 7:51
  ontario
  24 maja o godz. 7:54

  … rzadki okaz dyżurnej mendy kościelnej załganej do cna… ta ontario

 16. dino77
  24 maja o godz. 7:36

  Niczego nie trzeba likwidować, niczego. Tu razem i zgodnie moga sobie żyć ateista, agnostyk, wierzący, komunista, pisista, POista, maoista, mrówka, pokrzywa, osinowiec, wierzba… Aż się wyrzaży Słońce i nikt nigdy nie zaświadczy, że byliśmy…

 17. Dla mnie obiekty parlamentu powinny być wolne(zakaz protestowania, wszędzie gdzie indziej (choć i tu będą wyjątki jak wojsko i policja) ale nie tam) od jakichkolwiek akcji protestacyjnych przez kogokolwiek ,nawet parlamentarzystów ,ze względu na ich charakter. Tam jedynym „protestem”może być wystąpienie poselskie na mównicy sejmowej (protest słowny bez wulgaryzacji i jakichkolwiek akcesoriów). Protestować sobie można poza obiektami i terenem przeznaczonym parlamentowi ,sejmowi i senatowi.
  Tam ma być porządek i kultura. Wreszcie. Nie wyobrażam sobie aby po jakimkolwiek innym zakładzie pracy pałętali się bez opamiętania ,nawet w słusznej sprawie, jacyś ludzie i zakłócali pracę tego zakładu pracy czyli sejmu.
  Wiem ,że w takim przypadku problemem będzie jakość wybrańców narodu, nad tym powinniśmy się zastanowić, a takie protesty nie będą potrzebne. Z niewielkimi wyjątkami, 95% składu tego sejmu nie nadaje się do swoich ról.

  „Życie i zdrowie człowieka są zagrożone, kiedy obraduje Parlament.” M.Twain
  – czy tak powinno być ???

 18. ontario
  23 maja o godz. 21:37
  ontario
  24 maja o godz. 7:49
  ontario
  24 maja o godz. 7:51
  ontario
  24 maja o godz. 7:54

  ontario pisze, cytować przy każdej okazji koniecznie:
  ” … to fakt, jestem ofiarą kolektywu biskup, proboszcz, wikary…, a i w seminarium się nie oszczędzałem, ale lubię ten rajski świat mafii zboczeńców”.

 19. Kościół katolicki… arbiter moralności i selektywnego miłosierdzia

  Abuses in Chile, new scandal: bishop suspends 15 priests
  In the diocese of Rancagua Monsignor Goic, president of the episcopal commission for the prevention of abuse, did not investigate promptly and has now suspended more than 20 percent of his clergy

  This yet another striking case helps to understand the reach of the phenomenon, which has become “a system”, and at the same time, tells of the shepherds’ inability to take adequate measures to combat it. It is a case that confirms the dramatic situation in which the Chilean Church has collapsed, whose episcopate in recent days has presented en bloc their resignation to Pope Francis so that he might be free to proceed as he best believes in renewing the hierarchies of the country.

  Among the bishops who participated in the Vatican meetings summoned by the Pontiff, was the 78-year-old Bishop of Rancagua, Alejandro Goic, who – according to Il Sismografo – is currently the president of the Episcopal Commission for the Prevention of Sexual Abuse by the Clergy (Consejo nacional de prevención de abusos y acompañamiento a las víctimas). On his return to the diocese, in the city that rises about 80 kilometers from the Chilean capital Santiago, the prelate was forced to make a drastic decision, suspending from the ministry as many as 15 of his 68 priests (22 percent of the diocesan clergy), because suspected of being involved in a network of child abuse and exchange of pornographic material.

  A few days ago, in the city of Rancagua the public learned about a parish priest forced to confess that he had sent pictures of himself naked to some young boys. Chilean TV, Canal 13, during a documented investigation, has suggested the existence of an organized group of diocesan priests, a network that calls itself “la famiglia“ (the family) with the “nonno” (grandfather)” at its top, followed by the “zie” (aunts) and “nipotiˮ (nephews), whose members would allegedly be involved in sexual trafficking through the web that also involves underage children.

  Elisa Fernández, former coordinator of the diocesan youth ministry, has lead the accusation: the priests would involve young people between 15 and 19 years of age. Fernández assured she had witnessed the fact that priests in Rancagua were commenting on their sexual preferences for minors. A year and a half ago, Fernández had sent to Bishop Goic a list with the names of the priests involved, he however did not take any action.

  For this reason, a few months ago, Fernández created a fake Facebook profile with which she pretended to be a 16-year-old boy named Pablo and contacted one of those priests, 54-year-old parish priest Luis Rubio Contreras. The priest fell into the trap and sent an erotic message and a picture of him completely naked to the alleged minor who contacted him. Don Contreras, interviewed by Canal 13, admitted: “I admit having done so, I know that it is horrible, but I can’t say more. It is a day of great sadness, I feel ashamed for what I have done”.

  Following this episode, Bishop Goic first announced the decision to temporarily suspend the parish priest, to then suspend the other priests suspected of being affiliated to “the famigliaˮ, until the position of each is clarified. Elisa Fernández criticized the bishop for waiting so long before taking any action, even though she had met him four times to inform him about the existing network of abusers.

  http://www.lastampa.it/2018/05/21/vaticaninsider/abuses-in-chile-new-scandal-bishop-suspends-priests-uAazTr9LfyVUOEbuobbDFJ/pagina.html

 20. Tad. R.
  24 maja o godz. 12:07

  Dobry chrześcijanin Tad. R. (tak, chrześcijanin, bo był chrzczony jawnie lub potajemnie, mało prawdopodobne, że inaczej, choć mozliwe) współczuje mi, że byłem ofiarą i kpi, że lubię rajski świat mafii zboczeńców”.

  Chrześcijaninie Tad. R., gdybyś wiedział, jak bardzo mi odpowiadają dewiacje seksualne, że jestem masochistą itd., to byś mi zazdrościł. No, ale cóż o hedonizmie może wiedzieć cny Tad. R.? Choć może wie…

 21. sugadaddy
  24 maja o godz. 10:59

  sugadady chwali autora LOOSE’ ÓW za publikowanie moich mądrych wpisów. Ubolewa, że sam jest bez piątej klepki i nie umie znieść odwiecznej metody polemicznej, jaką genialnie tu stosuję…

 22. Płomienna mowa Panie Profesorze.
  Takich powinny się dzieci uczyć na pamięć w podstawówce zamiast bajek o prapolskiej Królowej Polski, Maryi Wiecznie Dziewicy and company.

 23. Panie Janie!
  Jakże miło czyta się Pana blog. Pozdrawiam i życzę jeszcze większej inwencji obrazowej.

 24. Xsiuncu „dino77” pytasz „co wzamian?” – odpowiadam:
  – Nauka czyli odgłupianie dzieci, młodzieży i dorosłych,
  – nauka logicznego i racjonalnego myślenia,
  – nowoczesność,
  – wszystkich xsiunców pod sąd za ogłupianie, okradanie, gwałcenie i oszukiwanie społeczeństwa polskiego,
  – wysokie wyroki, i konfiskata zagrabionego Polakom mienia,
  – kopa w upasione dup.ka i won do roboty w kamieniołomach.

  ps:
  Bardzo dobry artykuł panie Profesorze, ale z pewnym ale:
  W przeciwieństwie do pana nie popieram protestów „chazaniątek” między innymi dlatego, że nie mam zamiaru utrzymywać i finansować z moich podatków ani „chazaniątek”, ani xsiunców, ani katolickich posłów.
  Popieram wniosek „sugadaddy” w sprawie nie tolerowania idiotów i trolli z epoki dinozaurów na forach dyskusyjnych „Polityki”.

 25. Znów nazlatywało się tutaj sporo kołtunów religijnych, xsiunców i ministrantów; chciałabym im wszystkim przyponmieć i uświadomić, że wszystkie religie i ich kościoły, meczety, synagogi, cerkwie, sobory i inne tak zwane „świątynie” w których czci się urojonych bogów, głoszący je kler oraz ich wyznawcy są społecznie szkodliwe.

  To cywilizacje zła i śmierci, które spowodowały i nadal powodują miliony ofiar wśród ludzi i innych zwierząt na całym świecie. Religie powodują międzyludzkie konflikty, społeczne niepokoje, wojny, terroryzm, tworzą zło i nienawiść do wszystkich i wszystkiego, co nie mieści się w religijnych dogmatach i głowach religiantów.
  Kler bezkarnie nawołuje z ambon kościelnych i medialnych do łamania prawa, do nienawiści do ateistów, do antysemityzmu, do homofobii, uczy nienawiści do kobiet, dzieci i zwierząt, nakazuje bić, znęcać się i zabijać, jest przyczyną ludzkich nieszczęść i życiowych tragedii oraz uczy mnóstwa innych złych rzeczy.
  Kler bezkarnie gwałci dzieci fizycznie i psychicznie.
  Ci handlarze religijnych bajek pasożytują na całych narodach i państwach, bezlitośnie wykorzystując tępotę i naiwność swoich wiernych, którzy zapewniają im stały dobrobyt, próżniacze bogactwo i przywileje.
  To kler wszystkich religii nakazuje rządzącym ustanawianie okrutych praw.

  Kler różnych religii blokuje rozwój nauki, wiedzy i samodzielnego, racjonalnego myślenia.
  To jest działalność pod każdym względem przestępcza i tylko w krajach wyznaniowych takich jak na przykład Polska uważana jest za jedynie słuszną, pozytywną i dobrą przez tępych, religijnie zindoktrynowanych ludzi i cwaniaków na wszystkich szczeblach władzy.

  Wszystkie religie powinny byc zdelegalizowane i zakazane.
  Dopiero wtedy na Ziemi nastąpi pokój oraz poszanowanie praw ludzi i innych zwierząt.

 26. .

  — Six million dollars man —

  .

  Parę pytań się nasuwa:

  1. Jak w starym samochodzie ze sporym
  przebiegiem, when things started to happen
  they will continue, battery, oponki, termostat,
  zaworki, starter, alternator, spark plugs,
  uszczelka pod głowicą, O2 sensors,
  pasek rozrządu, on board computer,
  pompa wtryskowa, rura wydechowa…

  2. So, w jakim stanie jest to drugie kolanko?
  czy też wkrótce będzie do wymiany?,
  czy inne kończyny w stawy zaopatrzone
  będą wymagały chirurgicznej interwencji,
  taki staw biodrowy na przykład, any cartridge
  left ?

  3. Czy pompka główna że tak powiem ma przecieki,
  potrzebuje nowe zaworki, bypassik, pacemaker?,

  4. Czy „onboard computer” powiększył
  złogi beta-amyloidu ?

  5. Czy PSA skoczył >4 units, czy gruczołek
  się powiększył ?, czy „digital exam” wyczuwa
  nierówności na gruczołku ?

  6. Czy colon Pana Naczelnika jest wolny
  od polipów, a gdyby nie był to jak się cytolog
  o nich wyraża ?

  7. Czy cukier, cholesterol, LDL/HDL w proporcji
  właściwej ?

  8. Czy”Dr. Shrink” na Szaserów opinię na
  temat „kanali i mord zdradzieckich” i Pana Naczelnika
  PTSD statusu posiada ?

  8. Suveren podatki płaci to ma prawo wiedzieć
  czy Pan Naczelnik będzie potrzebował części
  zamiennych, czy ma szansę „posłować” till
  end of his term

  9. Jak po zabiegu wyglądać będą opcje mobilności
  Pana Naczelnika ?

  i/ laska
  ii/ kule
  iii/ walker
  iv/ wózek
  v/ lektyka
  vi/ antigravity levitation
  vii/ other means not mentioned above ?

  Ehhhh, oczyma duszy widzę Pana Naczelnika
  wjazd do Dumy na wózku po paru miesiącach
  niebytu. Straż Marszałkowska zatrzymuje
  go powala na podłogę zakuwa w kajdanki
  bo jest niepełnosprawny nie ma prawa
  wjazdu do budynku

  THAT WOULD BE A DAY !

  .

  ..)

 27. ontario
  24 maja o godz. 15:47

  … przecież tylko cytuję forumową mendę ontario

  A ontario pisze o sobie, cytować przy każdej okazji koniecznie:

  ” … to fakt, jestem ofiarą kolektywu biskup, proboszcz, wikary…, a i w seminarium się nie oszczędzałem, ale lubię ten rajski świat mafii zboczeńców”.

 28. marcel
  24 maja o godz. 14:12

  … interesujące to kościelne Chile.
  Rancagua – to tylko jedna z 18. rzymskokatolickich diecezji chilijskich (65 parafii), a tyle się dzieje.

  ‚Wśród biskupów, którzy uczestniczyli w spotkaniach w Watykanie wezwanych przez Papieża, był 78-letni biskup Rancagua, Alejandro Goić, który – według Il Sismografo – jest obecnie przewodniczącym Episkopatu ds. Zapobiegania Wykorzystywaniu Seksualnego przez Duchowieństwo (Consejo nacional de prevención de abusos y acompañamiento a las víctimas). Po powrocie do diecezji, w mieście, które oddalone jest około 80 kilometrów od chilijskiej stolicy Santiago, prałat został zmuszony do podjęcia drastycznej decyzji, zawieszając w kapłaństwie aż 15 z jego 68 księży (22 procent duchownych diecezjalnych), ponieważ podejrzewa się ich o udział w sieci wykorzystywania seksualnego dzieci i wymiany materiałów pornograficznych.

  Kilka dni temu w mieście Rancagua opinia publiczna dowiedziała się o księdzu parafialnym zmuszonym do przyznania się, że wysłał swoje zdjęcia na nagusa do kliku młodych chłopców. Telewizja chilijska, kanał 13, podczas udokumentowanego śledztwa, zasugerowała istnienie zorganizowanej grupy kapłanów/duchownych diecezjalnych, sieci, która nazywa się „la famiglia” (rodzina) z „nonno” (dziadek) „na szczycie, a następnie przez „zie” (ciocie) i „nipotiˮ (bratanków), których członkowie przypuszczalnie byli zaangażowani w handel seksualny za pośrednictwem sieci, który obejmuje również dzieci niepełnoletnie’.

  Jak rodzina to rodzina.

 29. „Wszystkie religie powinny być zdelegalizowane i zakazane.
  Dopiero wtedy na Ziemi nastąpi pokój oraz poszanowanie praw ludzi i innych zwierząt”.

  Twierdzenie, że religia stanowi źródło problemów ludzkości, jest tylko częściowo prawdziwe. Odnosi się wyłącznie do religii, które podburzają do walki, znieczulają sumienie, napełniają umysł złudzeniami i stają się źródłem uprzedzeń, przesądów, wrogości i obaw.

  Poza tym osoby, których zdaniem usunięcie religii jest jedynym trwałym rozwiązaniem wszelkich problemów ludzkości, często wolą pominąć fakt, że ci, którzy odrzucają religię, nierzadko rozniecają równie wiele nienawiści i nietolerancji, jak ci, którzy lojalnie ją popierają. Karen Armstrong, autorka publikacji o tematyce religijnej, napisała: „Holocaust bardzo wyraźnie pokazał, że ideologie niereligijne mogą być tak samo śmiercionośne jak krucjaty” (The Battle for God — Fundamentalism in Judaism, Christianity and Islam).

  To prawda, że większość religii często jest źródłem sporów, nietolerancji i nienawiści. Niemniej religia utworzona przez Jezusa z Nazaretu, od samego początku zapewniała jego wiernym naśladowcom duchowe oświecenie oraz pobudzała ich wyłącznie do pozytywnego działania. Po jej odrodzeniu, w naszych czasach, nadal oddziałuje ona w ten sam sposób.

 30. Tad. R.
  25 maja o godz. 14:40

  Dobry chrześcijanin Tad. R. nazywa mnie fotumowym geniuszem i cytuje moje mądrości, które potwierdzam (bo prawdziwe) i powtórzę:

  ”Tak, jestem ofiarą kolektywu biskup, proboszcz, wikary…, a i w seminarium się nie oszczędzałem, ale lubię ten rajski świat mafii zboczeńców”.

  Szkoda, że dobry chrześcijanin Tad. R. nie zacytował innych moich słów, a mianowicie o zoofilii, nekrofilii, które są istotną częścią mego życia seksualnego.

 31. „Czarownica z Salem”
  24 maja o godz. 22:24

  Chrześcijanka o nicku „Czarownica z Salem” oskarża ateistów o to, że gdy mieli władzę przymykali oko na fakt, iż – cytuję chrześciajnkę z Salem – „Kler bezkarnie gwałci dzieci fizycznie i psychicznie”.

  Sama chrześciajnka z Salem jednak nie została zgwałcona przez kler, czy choćby nawet przez mysz kościelną.

 32. „religia utworzona przez Jezusa z Nazaretu,” dezerter83

  Jeśli być uczciwym to On nie stworzył absolutnie żadnej religii, zrobił to za niego Paweł z Tarsu a zasadniczo chrześcijaństwo z jakim, oczywiście po wielu modyfikacjach przez stulecia, mamy do czynienia obecnie, datuje się od 325 roku po soborze nicejskim. Który to, na rozkaz Konstantyna cesarza ,jako pierwszego papieża (tak tak), nota bene poganina co to na łożu śmierci przyjął arianizm o zgrozo, taki religijny misz masz. To dopiero choroba toczyła jego rozum. Jak to „wiara czyni człowieka głupim” do potęgi en-tej.

  „Nie należy chrześcijaństwa ozdabiać i przystrajać: wydało ono śmiertelną wojnę temu
  wyż­szemu typowi człowieka, wyklęło wszystkie podstawowego typu instynkty, wydestylowało z tych instynktów zło, samego złego: człowieka silnego jako typowo pogardy godnego, jako »wyrzutka«. Chrześcijaństwo stanęło po stronie wszystkiego, co słabe, niskie, nieudane, stworzyło ideał ze sprzeciwiania się samozachowawczym instynktom silnego życia; zepsuło rozum nawet duchowo najsilniejszych, ucząc najwyższe wartości duchowe odczuwać jako grzeszne, na manowce wiodące, jako pokuszenia . Najżałośliwszy przykład: zepsucie Pascala, który wierzył w zepsucie swego rozumu przez grzech pierworodny, podczas gdy był on tylko przez jego chrześ­
  cijaństwo zepsuty! — ” tyle kalsyk

  Dla mnie najistotniejsze jest w tym cytacie to co „zepsuło rozum”. Tego nawet cytowany przeze mnie klasyk nie wiedział ,on jedynie intuicyjnie przeczuwał tak prekognicyjnie.
  I Ty tego też nie wiesz. Co wcale mnie nie dziwi.

  „Chrześcijaństwo to odchody społeczeństwa”

 33. „A może tylko atawistyczny odruch chłopa mnącego czapkę na widok tęgiego prałata?
  Tak, trzeba nie mieć wstydu, żeby robić aluzję do ewentualnego autorytetu tej instytucji i biskupów. „

  – – –
  Brawo, Panie Profesorze.
  Szacunek.
  Odwagi, nadal!

 34. ontario
  25 maja o godz. 21:33

  ontario pisze o sobie i potwierdza… cytować przy każdej okazji koniecznie:
  ” … to fakt, jestem ofiarą kolektywu biskup, proboszcz, wikary…, a i w seminarium się nie oszczędzałem, ale lubię ten rajski świat mafii rzymskokatolickich zboczeńców”.

  Pisze też , że z zamiłowania do świata zwierząt i umarłych jest również „zoofilem i nekrofilem„, co przy pierwszym jego wyznaniu zupełnie nie robi wrażenia, a jedynie dopełnia obraz chrześcijańskiego paskudztwa.

 35. Optymatyk
  25 maja o godz. 21:44
  „Jeśli być uczciwym to On nie stworzył absolutnie żadnej religii,
  zrobił to za niego Paweł”.

  Jeżeli ktoś jest wnikliwy, to wiedzy na ten temat, szuka przede wszystkim w NT. Czego się można z niego dowiedzieć ?

  Jezus z Nazaretu, mówiąc o sobie, zapowiedział: „Na tej skale zbuduję swój zbór” (Mateusza 16:18).

  Zgodnie z tymi słowami – jeszcze zanim Paweł się nawrócił – w wielu miastach Cesarstwa Rzymskiego – dzięki działalności apostołów, utworzono zbory chrześcijańskie.

  O Saulu – który potem został apostołem Pawłem – napisano w Dziejach Apostolskich: „Owego dnia rozpoczęło się wielkie prześladowanie zboru w Jerozolimie; wszyscy oprócz apostołów rozproszyli się po różnych rejonach Judei i Samarii (…) Tymczasem Saul zaczął się pastwić nad zborem. Wdzierał się do jednego domu po drugim, wywlekał zarówno mężczyzn, jak i kobiety i przekazywał ich do więzienia” (…) „A Saul, wciąż zionąc groźbą i żądzą mordu przeciwko uczniom Pana, poszedł do arcykapłana i poprosił go o listy do synagog w Damaszku, żeby każdego, kogo by znalazł należącego do Drogi — zarówno mężczyzn, jak i kobiety — mógł przyprowadzić związanego do Jerozolimy” (8:1,3; 9:1,2).

  W związku z powyższym – jak nauczał apostoł Paweł – Chrystus jest nie tylko fundamentem zboru chrześcijańskiego, ale także jego Głową. (Efezjan 1:22; Kolosan 1:18).

  PS Powstanie tego, z czym mamy do czynienia obecnie, w IV wieku po soborze nicejskim, zostało w Biblii zapowiedziane. Opisano w niej także kres – tej imitacji chrystianizmu.

 36. dezerter83
  26 maja o godz. 17:03

  A jak twierdzi profesor z uniwersytetu Oxford słowa „ A na początku było nic” są dowodem ze pismo święte pisze o „Big Bang”. Masz gwarantowanego towarzysza broni a świry będą chodziły parami.
  PS. szkoda ze Jezus nie powiedział uczniom ze nie ma czarownic bo oszczędził by życia wielu kobietom zamordowanych przez KK.

 37. Dezerter83 , sorry, czy Ty aby nie jesteś jakimś nawiedzonym świadkiem Jehowy? – hę, bo mam akurat takich w rodzinie ( tfu! na psa urok, też mi się przytrafiło) to mogę Ci dać namiary i sobie pogruchacie. Hehehe

  A tak w ogóle to nie pojąłeś ni w ząb mojego wpisu.

 38. Tad. R.
  26 maja o godz. 14:55

  Chrześcijanin Tad. R. pastwi się nade mną, co typowe dla chrześciajnina Tad. R.

  Ale dziękuję ci, dobrzy chrześcijaninie.

 39. dezerter83
  26 maja o godz. 17:03
  Powstanie tego, z czym mamy do czynienia obecnie, w IV wieku po soborze nicejskim, zostało w Biblii zapowiedziane. Opisano w niej także kres – tej imitacji chrystianizmu.

  Panie kolego, a co „przewidziano” na kolejnych soborach „po soborze nicejskim” w IV wieku?
  Czy przewidziano, powiedzmy powszechny kult mamony i swobodnego kurewstwa – rozwiazłości seksualnej – w majestacie wśród kleru?
  Czy IV wiek był wiekiem uprzywilejowanym w stosunku do XX i XXI wieku w kwestii „soborowych” przepowiedni?
  Dlaczego tak wielu zatrzymało się w infantylnej niedojrzałości umysłowej?
  Tak zwane pogaństwo – pomijając szamana – ma swój urok.

 40. Optymatyk
  26 maja o godz. 23:46
  „( tfu! na psa urok, też mi się przytrafiło)”

  Ja też Cię serdecznie pozdrawiam.

 41. adam100
  26 maja o godz. 21:13
  „ A na początku było nic”.

  Uprzejmie wyjaśniam, że nie ma takich słów w Biblii.

  „szkoda ze Jezus nie powiedział uczniom ze nie ma czarownic”.

  Chrystus pozostawił swoim wiernym uczniom, najwspanialszy wzór miłości i zachęcał ich do naśladowania własnego przykładu. Powiedział im też: „Po miłości widocznej wśród was wszyscy rozpoznają, że jesteście moimi uczniami” (Jana 13:35).

  Jak łatwo zatem wywnioskować, metody działania kościoła katolickiego, które często skutkowały potwornymi zbrodniami, nigdy w dziejach nie miały nic wspólnego z ideą miłosierdzia propagowaną przez Jezusa z Nazaretu.

 42. teo
  27 maja o godz. 11:58
  „Panie kolego, a co „przewidziano” na kolejnych soborach „po soborze nicejskim” w IV wieku?”

  Przepraszam, że napisałem nie dość jasno. To nie na soborach przewidziano cokolwiek, ale w natchnionym tekście Biblii. Zapowiedziano tam powstanie podróbki chrześcijaństwa oraz jego upadek.

 43. dezerter83
  27 maja o godz. 21:01

  Tak łatwo się nie wymigasz kolego. Oglądnij sobie na youtube debatę między Richard Dawkins vs John Lennox gdzie profesor matematyki w Oxford pan Lennox przytacza tekst z pisma świętego na dowod ze Bog przekazał wiernym wiadomośc o „Big Bang”. Co dokładnie tam pisze zależy na pewno od wersji, języka, tłumaczenia ale o tym to ty na pewno świetnie wiesz a świr do świra pasuje jak ulał.
  Istotne dla nieszczęść świata jest to o czym syn boży nas
  N I E P O I N F O R M O W A L ( a mógł jakby chciał )
  Na przykład ze Ziemia krąży wokół słońca. Jezus ponosi dlatego moralna odpowiedzialność za nieszczęścia które dotknęły ludzkość.

 44. Te słowa warto znać:

  „…każdy rząd w Polsce, chce czy nie chce, będzie się uginał pod naciskiem kleru, dopóki ciemnota i bierność ogółu będzie czyniła ten kler realną lub fikcyjną potęgą. Dopóki w Polsce będzie można wykrzykiwać wzniośle: „Bóg i religia”, tam gdzie w gruncie chodzi o władzę i pieniądze, dopóty kasta wyodrębnionych z życia dzikusów będzie regulatorem najdonioślejszych spraw społeczeństwa, z jego największą szkodą. Są bakterie, które zabija się światłem.”

  Tadeusz Boy-Żeleński (z książki „Nasi okupanci”)

css.php