Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
Loose blues - Jana Hartmana zapiski nieodpowiedzialne Loose blues - Jana Hartmana zapiski nieodpowiedzialne Loose blues - Jana Hartmana zapiski nieodpowiedzialne
Polska

5.07.2018
czwartek

Polska na żydowskim pasku

5 lipca 2018, czwartek,

No i stało się to, o czym marzyli antysemici – coś, co wreszcie potwierdza, że to Żydzi rządzą światem i Polską. Brutalne i prostackie wyzwanie rzucone Żydom przez niedawnych ozdrowieńców z choroby antysemityzmu (co to już od tygodnia „nic do Żydów nie mają, ale nie pozwolą, żeby źle mówili o Polakach”) zostało przez Żydów podjęte z natychmiastowym skutkiem: cenzorska ustawa zakazująca pod karą więzienia mówienia prawdy o tym, co Polacy robili Żydom podczas wojny (poza tym, że ich ratowali, a „nieliczne czarne owce” denuncjowały), została na żądanie USA i lobby żydowskiego natychmiast wycofana.

Co czuję jako obywatel? Czuję wstyd, że mogło w ogóle dojść do czegoś tak żenującego jak ustawa cenzorska i do takiego upokorzenia mojego kraju. Ale czuję też ulgę i zadowolenie z tego, że ta upokarzająca reakcja nastąpiła i że głupi rząd musiał się cofnąć. Oto dysonans moralno-poznawczy, co się zowie. Nie chcę upokorzenia Polski, nawet osłodzonego przez fakt, że upokarzany jest ten konkretny rząd. A jednocześnie pragnę, aby wydarzyło się właśnie to, co upokarza – czyli zewnętrzna ingerencja w sprawy polskie. Paskudne uczucie.

Dodatkowo potęguje je lektura wspólnej deklaracji premierów Polski i Izraela, którą przechwala się Polska, publikując ją w świecie w formie ogłoszenia prasowego. Żeby wszyscy wiedzieli, że Polacy pomagali Żydom, a od tych, co czynili wręcz odwrotnie, rząd polski się odcina. Miałbyż się nie odcinać? Jakie to dziecinne i naiwne – ogłoszenie w gazecie ma ratować godność kraju, który najpierw dopuścił się wybryku, a potem – po otrzymaniu bezprecedensowej reprymendy – wycofał się „z podkulonym ogonem”, jak to ujął pewien izraelski dyplomata. „Polityka ogłoszeniowa” doskonale oddaje poziom mentalny tej władzy i rangę Polski na arenie międzynarodowej.

To zupełnie niebywałe, że mogliśmy upaść tak nisko, że z pozycji szanowanego za postępy demokracji i rozwój cywilizacyjno-gospodarczy średniej rangi europejskiego kraju spadliśmy do roli politycznego pętaka, któremu i można, i trzeba dawać reprymendy, nakazywać właściwe zachowanie i wymierzać kary. A gdy się poprawi – poklepuje się go po plecach, aby mógł to sobie ogłosić za ciężkie pieniądze w gazetach. Nie sadziłem, że coś takiego jest w ogóle możliwe. Gdzie się podziała Polska Geremka, Skubiszewskiego, Kwaśniewskiego? Gdyby można było przewidzieć, co się z nami stanie, ani by myślano, żeby nas do Unii przyjmować – i bylibyśmy sobie taką większą Białorusią. A może na to właśnie zasługujemy? Może za łatwo nam poszło, skoro depczemy to wszystko, co udało się polskiej demokracji osiągnąć?

Tak to było z nieszczęsną ustawą o IPN i tak samo będzie z Sądem Najwyższym. To nie jest tak, jak sobie w swej naiwności wyobraża rząd, że w oficjalnych wypowiedziach i w mediach zagranicznych jest larum, lecz za kulisami jest polityczny „business as usual” i że każdy kraj ma przecież jakieś tam swoje problemy z Unią. Polska i Węgry są jedynymi krajami, które napiętnowano za naruszanie przyjętych w traktatach zasad ustrojowych i związany z tym konflikt ma zupełnie inną rangę niż codzienne spory ekonomiczne w łonie Komisji i innych instytucji unijnych. Tu nie chodzi o żadne przetargi i utarczki, lecz o pryncypia. I będą one bronione niezależnie od wyników wyborów do europarlamentu ani od tego, kto wygra wybory w poszczególnych krajach Zachodu.

Procedur zmierzających do ukarania Polski za łamanie zasad praworządności nic już nie zatrzyma. I tak jak w przypadku ustawy o IPN rząd Kaczyńskiego będzie musiał się cofnąć. Żadna gra na zwłokę ani zamieszanie z dziesięcioma sędziami, którzy nie wiadomo, czy nadal nimi są, niczego nie zmieni. Nic tu nie poradzą dziecinne przemówienia Morawickiego ani pozostawienie w spokoju paru sędziów. Dopóki prezes Sądu Najwyższego nie uzyska gwarancji dokończenia określonej w konstytucji kadencji, członkostwo Polski w UE de facto będzie zamrożone, a kara finansowa będzie nieuchronna.

I znowu „Żydzi” zwyciężą – Polska zostanie zmuszona do wycofania się z niekonstytucyjnej i rażąco naruszającej zasadę niezawisłości sądów oraz nieodwoływalności sędziów ustawy. Wstyd i poniżenie znowu połączą się w dziwnym splocie z satysfakcją i radością, że Europa znowu nam pomogła, gdy sami nie umieliśmy obronić naszej demokracji. No i wszyscy przekonamy się raz jeszcze, że taki kraj jak Polska, co to niby „wstaje z kolan”, żeby rozrabiać, bardzo szybko może zostać na kolana rzucony – tym razem naprawdę.

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 31

Dodaj komentarz »
 1. ..a kto przez wieki wylewal pomyje na narod zydowski ,gloszac ze jest to narod zly i trzeb go niszczyc !! To kosciol katolicki i wszystkie odmiany katolicyzmy grzmialy z ambon opluwajac narod zydowski ,wierni jak analfabeci nieznajacy Bibli wierzyli w ciemno ze prawda ta jest tak prawdziwa ze Holokaust stal sie jadrem teych klamstw !!
  Kto prawdziwie wierzy w Boga sam dojdzie prawdy a prawda nas wyzwoli !!!

 2. http://bragiel.blox.pl/2018/03/Zydzi-w-UB-jako-test-Touringa.html
  Ukształtowały się galaktyki, gwiazdy, planety, być może miał w tym udział Bóg, jak twierdzą teiści, a być może to czysty przypadek nadkompresji energii, nie zamierzam tego rozstrzygać.

  Później na Ziemi pojawiły się dinozaury, w Ziemię uderzyła jakaś wielka asteroida, wypiętrzały się góry, pierwotna pangea rozstępowała się, utworzyły się kontynenty, było kilka zlodowaceń i ociepleń…

  …a potem pojawili się źli Żydzi w UB!

  Tak mniej więcej wygląda widzenie świata przez wielu polskich pseudoaptriotów i w niniejszy felietonie zamierzam udowodnić, iż kwestia Żydów w UB to test, który pozwala rozpoznać czy mamy do czynienia z człowiekiem rozumnym, czy ożywioną, ale wszakże tylko zaprogramowaną przez antysemickich propagandystów, inteligencją, zatem zapraszam i polecam feiieton!
  http://bragiel.blox.pl/2018/03/Zydzi-w-UB-jako-test-Touringa.html

 3. Reklama
  Polityka_blog_komentarze_rec_mobile
  Polityka_blog_komentarze_rec_desktop
 4. Do urn wyborczych w Polsce chodzą Polacy, a nie żydzi i ojrokraci. Przekonała się o tym już PO. PIS też może się przekonać.

 5. A płyńcież wy, płyńcież Rodacy do Narodu swego! Płyncież do Narodu waszego świętego chyba Przeklętego! Płyńcież do Stwora tego św. Ciemnego, co od wieków zdycha a zdechnąć nie może! Płyńcież do Cudaka waszego św., od Natury całej przeklętego, co wciąż się rodzi, a przecież wciąż Nieurodzony! Płyńcież, płyńcież, żeby on wam ani Żyć, ani zdechnąć nie pozwalał, a na zawsze was między Bytem i Niebytem trzymał.
  Witold Gombrowicz (z książki Trans-Atlantyk)

 6. Zgadza się: sankcje Regana rzuciły Polskę na glebę, ale bluz-luz nie czuł wtedy bluza-luza.

 7. Pan profesor z żalem pyta
  cyt: „Gdzie się podziała Polska Geremka, Skubiszewskiego, Kwaśniewskiego?”

  Nigdzie się ta Polska nie podziała.
  Ona jest i właśnie między innymi dzięki Skubiszewskiemu i Kwaśniewskiemu ginie w powodzi klerykalizmu i dzięki kościelnej władzy.
  Przypomnę, że Skubiszewski to ten sam, którego szczątki w nagrodę i w uznaniu zasług dla kościoła złożono w krypcie świątyni opatrzności. To ten sam, który 28 lipca 1993 roku podpisał
  cyt: „Umowę regulującą stosunki między państwem polskim a Watykanem, w obecności ówczesnego prezydenta, Lecha Wałęsy, premier Hanny Suchockiej, marszałków Sejmu i Senatu, przedstawicieli rządu i Episkopatu podpisali: minister Krzysztof Skubiszewski i nuncjusz apostolski w Polsce, arcybiskup Józef Kowalczyk .
  – To powrót do tego, co zostało zerwane – mówił Krzysztof Skubiszewski. – Istniejąca od dwóch tysięcy lat Stolica Apostolska i tysiącletnie państwo polskie znowu wiążą się ze sobą w tej, jakże dawnej i wypróbowanej formie prawnej, jaką jest konkordat.”
  *https://www.polskieradio.pl/39/156/Artykul/896991,20-lat-temu-Polska-zawarla-konkordat-ze-Stolica-Apostolska

  Przypomnę, że Kwaśniewski to ten sam kryptokatolik, który 23 lutego 1998 roku ratyfikował nielegalnie uchwalony przez rząd Suchockiej i sejm konkordat zamiast zawetować ten „dokument” i odesłać go do trybunału konstytucyjnego.
  *https://nowahistoria.interia.pl/kartka-z-kalendarza/news-23-lutego-1998-r-ratyfikacja-konkordatu,nId,2149034

  „Podstawową racją współpracy Kościoła i państwa jest dobro osoby ludzkiej. Ma ona służyć ochronie i zabezpieczeniu praw człowieka” – powiedział miesiąc później papież (JP2) w czasie wymiany dokumentów ratyfikacyjnych między Polską a Stolicą Apostolską.

  Dziś w Polsce „obficie owocują” te ich deklaracje, oświadczenia, polityka i podpisy.

 8. Panie Janie,
  Myślę, że tutaj nie chodzi o to, że: „I znowu „Żydzi” zwyciężą”, bo historycznie skoro ich tutaj nie ma w Polsce, to definitywnie przegrali, tym bardziej, że zostali wymordowani, wyrzuceni i pozbawieni majątku. Z wszystkich mniejszości narodowych, więc Żydzi znaleźli się w najgorszej sytuacji, a właściwie wcale się nie znaleźli, bo ich nie ma. I teraz to, że ich nie ma nie jest bezpośrednio skutkiem polskiego antysemityzmu, ale skutkiem splotu szeregu przyczyn, gdzie polski antysemityzm odgrywa daleko mniejszą rolę, niż słabość polskiego państwa. Okoliczność, że wszyscy w swoim czasie postawili właśnie na słabość polskiego państwa w politycznych kalkulacjach, a to dotyczy także szeregu środowisk żydowskich w największym stopniu przyczyniała się do definitywnej żydowskiej przegranej w Polsce i w zasadzie w całej Europie. Z tym zastrzeżeniem, że w Europie większą rolę odgrywała słabość samego narodu żydowskiego. Myślę, że dalsze stawianie środowisk żydowskich na słabość Polskiego państwa doprowadzi tylko i wyłącznie do tego, że Polska dla Żydów będzie tylko i wyłącznie krajem grobów i przeszłości i stosunkowo niewielkiej i w gruncie rzeczy słabej i bez faktycznego wpływu na politykę, kulturę i ekonomię społeczności żydowskiej.

 9. Polska jest „rzucona na kolana”, ale nie przez Unię Europejską, ani nie przez Zydów.
  Polskę „rzucił na kolana” rządzący w niej i pasożytujący na niej watykański kler – okupant, dzięki któremu nigdy nie było i nie ma w Polsce demokracji.
  Jest teokracja i łamanie praw człowieka.
  W Polsce nawet konstytucja została napisana pod dyktando kleru i przez jego lobbystów.

 10. „…Ambasady obcych państw dysponują jedynie eksterytorialnym skrawkiem ziemi.
  W Polsce każda wieś, każda dziura, każde miasto, ma Ambasadę Watykanu w postaci Kościoła, plebanii, często też szkół, zagród, cmentarzy, obiektów sakralnych, siedzib zamków i pałaców biskupich oraz wielkich posiadłości ziemskich.
  Wiele osób było podejrzewanych o współpracę z obcym wywiadem, rosyjskim, amerykańskim,izraelskim, tymczasem dobrowolnych agentów watykańskich Naród nosi na rękach, czołgając się przed nimi.
  Czy to nie paradoks ?
  Wmówiono nam, że Chrzest Polski był błogosławieństwem. W sensie politycznym być może tak było. Mieszko był Królem- Politykiem i wprowadził Chrześcijaństwo wyłącznie z powodów politycznych.
  Wymazano nam przy okazji 1000 lat historii, twierdząc że zaczyna się ona dla nas od momentu chrztu.
  Wyhodowano miliony niewolników – gotowych poświęcić się dla nowych Panów, ponieważ wmówiono im, że bunt wobec hierarchów to powstanie przeciw nieistniejącemu Bogu !!!
  Kler stał się siedliskiem Bezkarności wszelkiej.
  Jeśli pewnego dnia wyzwolimy się z jego wpływu – to będzie Pierwszy Dzień Prawdziwej Wolności !!! …”
  /Piotr Tymochowicz/
  Październik.2012

  Popieram tę opinię.

 11. Panie Profesorze, chciałbym bardzo wierzyć, że niedaleka przyszłość będzie potwierdzeniem przedstawionego przez Pana scenariusza.
  Doświadczenie pokazuje, że bez wątpienia najskuteczniejszymi środkami perswazji w odniesieniu do środowiska obecnych decydentów są właśnie „ulica i zagranica”. Ale trzeba przecież pamiętać, że naczelny wizjoner i niekwestionowany lider w wywiadzie dla agencji Reuters w grudniu 2016 r. wyraźnie dał do zrozumienia, że jest w stanie zaakceptować zmniejszenie tempa wzrostu gospodarki, jeżeli to będzie ceną za wdrożenie jego wizji Polski. Możliwe, że jak niektórzy sugerują, wizjoner nie bardzo wiedział co mówi, chociaż z drugiej strony, przedstawiciele rządzącej obecnie Polską formacji wykazali się (i wciąż wykazują) taką ilością nieodpowiedzialnych wypowiedzi i działań, że niestety, nie da się wykluczyć żadnego głupstwa. Osobiscie sadzę, że w najlepszym razie skończy się to realnym statusem „gorszego sortu” i to w odniesieniu do całego kraju, a nie tylko w odniesieniu do politycznych antypatii i urojeń naczelnego lidera.

 12. „Żydzi pracują krok po kroku jeśli nie na kolejny holocaust, to na pewno na kolejną falę pogromów”

 13. No to teraz profesur z równą emfazą powinien potępić karanie za tzw. Kłamstwo oświęcimskie, które jest niczym innym ale ustawą cenzuralną .

  Albo…potępić USA za jej brak.

  Ale nie o intelektualną konsekwencję tu chodzi ale o nachalną polityczną propagandę.

 14. @Ateista 5 lipca o godz. 22:24
  Nigdzie się ta Polska nie podziała. Ona jest i właśnie między innymi dzięki Skubiszewskiemu i Kwaśniewskiemu ginie w powodzi klerykalizmu i dzięki kościelnej władzy.

  Daremne trudy. Wpisy podobne twojemu pojawiają się na tym i innych blogach polityka.pl regularnie. Redaktorowie Passent, Szostkiewicz, Żakowski czy prof. Hartman są całkowicie odporni na rzeczywistość. Oni wkroczyli na wyższy poziom. Oni mają ambicję kreowania swojej własnej, idealnej rzeczywistości. I w tej idealnej rzeczywistości przebywają idealne byty. Dla red. Szostkiewicza jest to np. premier Mazowiecki. Profesor Hartman regularnie wypisuje tutaj nazwiska jakoby „lepszych” liderów z mitycznej przeszłości.

  Takimi trzeźwymi uwagami (przypomina się katolicki ślub Kawśniewskich czy Tusków, katolicki pogrzeb Jaruzelskiego) narażasz się na etykietke symetrysty. A to tutaj ciężka obelga.

  Zapamietaj: kiedyś, za pierwszej Solidarności, Polskę zaludniali rycerze bez skazy, którzy prawdziwe smoki kopiami i mieczami zabijali. Nie to co teraz. Teraz pisowskie kanalie Rydzykowi miliony ciężarówkami zwożą.

  Rycerze bez skazy Kościołowi ani ziemi i majątków (czasami podwójnie) nie dawali, ani komisji wyjątkowej, bez nadzoru, bez paragonów, bez prawa do reklamacji nie założyli i szybciutko nie zamknęli, nieruchomości ze zniżką 99.999999999999 % wartości rynkowej nigdy nie dawali. Wszystkiego, co zbudowane nie święcili biskupim kropidłem. Dzieci w szkole nie ogłupiali katechizacją.

  O co to, to nie. Tylko PiS jest zły i niedobry i w ogóle be.

  Zapamietałeś?

 15. A co do deklaracji w sprawie ustawy o zmianie ustawy o IPN czy też w spraie historii Holokaustu to wszystko to jest bicie piany. Warte tylko jako medialna sieczka, do sprzedaży reklam.

  Na razie.

  Okaże się po jakimś czasie czy te propagandowe wojenki i połajanki to tylko woda na młyn Michalkiewiczów, Braunów i im podobnych.

  Czy też może jakieś grubsze pieniążki zmienią jednak właściciela.
  I Michalkiewicze będą miały rację pisząc o zbliżającej się żydowskiej okupacji Polski.

  Być może to kretynizmy. A być może cena jednej amerykańskiej rakietki będzie wynosiła 1 gazylion perdylionów, tylko dla Polski, w drodze wyjątku. A jeden amerykański żołnierz w Bydgoszczy 2 gazyliony tygodniowo. Także samo ze zniżką, w pakiecie z rakietką.
  Na paragonie będzie stało jak byk:

  1. Żołnierz, sztuk jeden, z bronia i żarciem, na tydzień, dostawca – USA _______1 euro

  2. Komplet guzików do munduru żołnierza z punktu 1, dostawca – Israel_______999999999 euro

  Pażywiom, uwidim.

 16. Hartman cieszy się, bo Polska dostała w szczenę od Izraela, Yehud Bauer rozpacza, bo Izrael dostał w szczenę od Polski.

  Bluz-luz!

 17. Call & Response, czyli Polska umysłowa od moża do moża…

  C.: „A może na to właśnie zasługujemy?” [JH]
  R.: Do urn wyborczych w Polsce chodzą Polacy, a nie żydzi i ojrokraci. [Suweren Reprezentatywny]

  Możanie inteligenckie, jedyna dziś aktywność umysłowa Polaków, napotyka na jedynie słuszny odpór realiów – kłonicą.
  Miejsce inteligentnego projektu „Polak” made by KOR, ograniczyło się dziś do felietonów, a Boże Polskie Ciało przeszczep odrzuciło.

  materiały źródłowo-przyczynowe:
  -> patrz: Ateista 5 lipca o godz. 22:24

  Koniec tematu (bliski).

 18. Polska na żydowskim pasku – napisał profesor Jan Hartman.
  Czy tylko Polska?
  A może cała reszta ludzkiej populacji jest na żydowskim pasku, tej nielicznej , bo zaledwie 20 milinowa nacji, nawet nie wiedząc o tym – panuje nad światem ziemskim. Z autentycznym podziwem dla narodu żydowskiego to piszę.
  Do mojej świadomości, wiedzy, dopiero, na progu mojej starości dotarło: kim jest Żyd, jakie jest jego znaczenie dla globu ziemskiego. Wcześniej, tak to teraz widzę
  – docierał do mnie bełkot, łącznie z bełkotem żydowskim; na przykład o antysemiyzmie – po to, żeby się cały świat od nich odczepił, przestał im dokuczać.
  Wielka światowa nieświadomość, bezrozumność, głupawka — panuje w tzw. sprawie żydowskiej.

  Nie zauważyłem żeby ktokolwiek zadał sobie i innym proste pytanie – jaka jest przyczyna tej wyższości intelektualnej, odrębności przeciętnego Żyda od przeciętnego goja? Takiego pytania nie zadają sobie – sami Żydzi.
  Odpowiedzi szuka Polka, naukowiec, historyk, dr Ewa Kurek, wiele książek na ten temat napisała, artykułów w mediach. W Internecie jest dostępna.

  Od siebie dodam , że winowajcą tej nie lubianej przez gojów odrębności Żyda
  jest środowisko, wyjątkowo specyficzne, które sobie sami żydzi przez wieki, tysiąclecia kształtują. Głównie sposób odżywiania mam na myśli.

  Wstrzymuję się z dalszym odkrywaniem swoich mądrości, bo nie wiem czy PROFESOR puści ten tekst, a mam wątpliwość.

 19. Polska na żydowskim pasku wstała z kolan.

 20. Napisałem komentarz , a on zniknął w tajemniczy sposób przeniesiony do niebytu.
  Ta władza technologiczna opiekunów nad poprawnością polityczną jest imponująca.
  Pan jesteś wybrańcem losu możesz pan pisać co chcesz i to się pojawia w internecie. Ja mam tylko czas w czasie przerwy w pracy na napisanie komentarza o wydarzeniach które przerażają wyborców.
  Więc próbowałem napisać komentarz , a on zniknął.

 21. Forumowe mendy się znowu wyroiły…

  ontario – kościelna supermenda, która mówi o sobie – cytować zawsze:
  „Tak, ja ontario jestem ofiarą kolektywu biskupa, proboszcza i wikarego polskiego kościoła…porzucona i sfrustrowana, piszę tu, bo mogę darmo popierd…olić po godzinach”.

 22. Wacław2
  6 lipca o godz. 11:00

  Wacław jakąś niewyżytą qurvę reklamuje na forum…

 23. Andrzej Falicz
  6 lipca o godz. 1:20

  Nawet ta śmierdząca łajza Andrzej Phallus przydreptał na to forum żeby zaznaczyć teren swoim odchodem…

 24. Ryszard Kubaszko
  5 lipca o godz. 20:08
  Jacek, NH
  6 lipca o godz. 0:09

  Kupaszko i Jacek z huty starej – niegroźne choć śmierdzące impotentne mendy zawsze służą „cytacikiem”…

 25. „… cenzorska ustawa zakazująca pod karą więzienia mówienia prawdy o tym, co Polacy robili Żydom podczas wojny (poza tym, że ich ratowali, a „nieliczne czarne owce” denuncjowały), została na żądanie USA i lobby żydowskiego natychmiast wycofana„.

  Polska wstała z kolan i upadła na ryj.

  „Co czuję jako obywatel? Czuję wstyd, że mogło w ogóle dojść do czegoś tak żenującego jak ustawa cenzorska i do takiego upokorzenia mojego kraju. Ale czuję też ulgę i zadowolenie z tego, że ta upokarzająca reakcja nastąpiła i że głupi rząd musiał się cofnąć…”.

  Matołectwo polskie w skoku przez skrzynię.

  „Jakie to dziecinne i naiwne – ogłoszenie w gazecie ma ratować godność kraju, który najpierw dopuścił się wybryku, a potem – po otrzymaniu bezprecedensowej reprymendy – wycofał się „z podkulonym ogonem”, jak to ujął pewien izraelski dyplomata. „Polityka ogłoszeniowa” doskonale oddaje poziom mentalny tej władzy i rangę Polski na arenie międzynarodowej„.

  „… i bylibyśmy sobie taką większą Białorusią. A może na to właśnie zasługujemy? Może za łatwo nam poszło, skoro depczemy to wszystko, co udało się polskiej demokracji osiągnąć?”

  Polska białoruska to nasz cel, a nawet przeznaczenie.
  Kto tego nie widzi ten kiep.

  „… No i wszyscy przekonamy się raz jeszcze, że taki kraj jak Polska, co to niby „wstaje z kolan”, żeby rozrabiać, bardzo szybko może zostać na kolana rzucony – tym razem naprawdę”.

 26. @ zza kałuży 6 lipca o godz. 1:36
  … za to Twoim zdaniem armia sowiecka w liczbie bliżej nie znanej, szacowanej na około sto tysięcy, stała u nas kilkadziesiąt lat za darmo, z czystej internacjonalistyczno proletariackiej przyjaźni nieprawdaż?
  „wypijmy zdrowie kolejarzy, bo gdyby nie oni, musielibyśmy węgiel na wschodnią granicę kubełkami nosić!” – toast powstał już w latach czterdziestych ubiegłego wieku.
  Polskie stocznie, nad których losem tyle łez wylano, kilkadziesiąt lat produkowały z dużym wsadem dewizowym statki dla sowietów, za które oni dawali nam coś tam coś tam, ale bez wsadu dewizowego, co skutowało całkowitą dla nas nieopłacalnością tej produkcji. Dotyczyło nie tylko statków. Niestety parasol ochronny kosztuje zawsze. Jeden woli płacić Johnowi, drugi Iwanowi. A darmo to nawet nocą w mordę nie dają, portfel sobie winszują na pamiątkę.

 27. Nie da się ukryć: Polską rządzą półgłówki. Te co ją dziś reprezentują i te, które ich wybrały tak czynnie jak i biernie.

 28. @dino77 6 lipca o godz. 19:50
  Niestety parasol ochronny kosztuje zawsze. Jeden woli płacić Johnowi, drugi Iwanowi.
  Ciekawe, ze nie napisałeś: „Jeden woli płacić Klausowi, drugi Iwanowi.”
  Przecież leżymy między Rosją a Niemcami a nie między Rosją a USA.
  Niczego nie nauczyły cię losy amerykańskich państw frontowych? Załóg amerykańskich fortów stojących na granicach Imperium Dobra? Chcesz powtórki z Korei czy Wietnamu? Myślisz, że dla USA Polska jest czymś innym, lepszym od tamtych państw?
  Nie lepiej od razu, bez wojny, podzielić Polskę na Polskę i na Wolskę i zgodzić się na granice wpływów wielkich mocarstw np. na linii Wisły?
  Po co czekać na miliony polskich ofiar przyszłej wojny granicznej, klasycznej proxy war dla USA, której skutkiem będzie spopielona Polska, miliony ofiar i taki sam skutek?

  Trwając przy twoim modelu powielamy przeszłość. Ja rozumiem, że Kościołowi i jego funkcjonariuszom może to odpowiadać, (nowi kandydaci na świętych, nowe pogrzeby, groby, pomniki, nowe pokłady martyrologii, nowe wota, nowe kościoły, etc.), niektórym Goryszewskim także, (Nie jest ważne, czy w Polsce będzie kapitalizm, wolność słowa, czy będzie dobrobyt – najważniejsze, aby Polska była katolicka.), jakimś poronionym weszpolskim narodowcom, (z idiotyzmu pod czaszką), ale normalnym, szarym ludziom?

  Nie sądzisz, że potrzebne są jakieś nowe pomysły na zapewnienie miejscowej ludności bezpieczeństwa, szczególnie dla państw w tak historycznie przeklętym miejscu jak Polska?

  Polska to nie USA, od potencjalnych wrogów nie oddzielają Polaków oceany i najpotężniejsza armia świata oparta na jednej z dwóch najpotężniejszych gospodarek.

  Znaczenie Polski i Polonii w USA było i jest wprost proporcjonalne do nnapięcia pomiędzy ZSRR/Rosją a USA. Chcesz tego? Zależy ci na przedłużaniu tego stanu rzeczy? Jeszcze raz; tylko wtedy Amerykanów obchodzi Polonia i Polacy żyjący w Polsce gdy zanosi się na wojnę z Rosją. A i to tylko z wojskowego punktu widzenia jako bardzo daleki, graniczny fort legionów Imperium. Upadek tego fortu jeszcze niczego nie znaczy, pikuś, drobiazg. Zaledwie wstęp do obrony dużo ważniejszego Fortu Germania. A nawet jakby Fort Germania padł to jeszcze nie znaczy to upadku Fortu Europa. Europę też można stracić i dalej wojna nie będzie się działa na wymanikiurowanych trawniczkach amerykańskich suburbii.

  Gdy jest pokój i spokój USA ma Polske czy Wolskę głęboko w *upie.

 29. dada 6 lipca o godz. 16:40

  w odpowiedzi na mój niezwykle mądry tekst,o żydowskiej mądrości
  z dnia 6 lipca o godz. 11:00

  takie okrutnie niezrozumiałe zdanie napisał:
  =================================================
  Wacław jakąś niewyżytą qurvę reklamuje na forum…
  =================================================

  Dam swoje królestwo, którego nie mam, jeżeli mi wyjaśni o co mu chodzi z tą
  „niewyżytą qurvą”, jakąś do tego, którą reklamuję podobno….

 30. @zza kałuży 7 lipca o godz. 1:40
  1. Napisałem „Johnowi” tylko dlatego, bo Ty wyliczałeś ile „one US sołdat” będzie nas kosztował, nieważne w tym momencie, w USD czy w szeklach.
  2. Stabilne istnienie państwa „na styku płyt tektonicznych” (ustrojów) wymaga myślenia strategicznego i zręczności politycznej. Żyłem kiedyś w Afganistanie, wyjechałem krótko przed tzw. „rewolucją” poprzedzającą sowiecką inwazję. Wykształceni Afgańczycy, bo wbrew przyklejanym całemu narodowi etykietkom byli tacy, ustawicznie wracali w rozmowach do tematu, jak nam Polakom się pod sowieckim butem żyje? Oni wyczuwali podobieństwo charakterów narodowych i zbliżający się rozwój wydarzeń przewidywali… Dewizą ich ostatniego króla, ale również rządzącego po nim prezydenta było: „moją radością jest przypalanie amerykańskiego papierosa sowiecką zapałką”. Długo to się udawało, ale do czasu i teraz już trzecie pokolenie żyje tam w warunkach tlącej się wojny. Więc nie mam złudzeń, a obserwując obecnie panujący model myślenia społeczno politycznego obawiam się bardzo, że podział na Polskę i Wolskę na bazie granic zaborów się ponownie zrealizuje, jak poprzednio przy niemałym naszym własnym udziale. Niemiec jeszcze nie przeżuł i nie strawił do końca NRD, to go hamuje w zapędach póki co.
  3.” Ważność” Polski w polityce USA sądzę że trafnie opisujesz, ale opis stanu istniejącego to punkt pierwszy, drugim powinien być pomysł, jak taki właśnie stan dałoby się wykorzystać „do minimalizacji strat własnych” mówiąc językiem wojskowych. I tu brakuje mi pomysłów, ale nie tylko mnie.
  4. „Szanujący się” pasożyt żeruje na swoim karmicielu, ale na jego zgonie mu bynajmniej nie zależy, bo musiałby znaleźć kolejnego. Pytanie, czy on też, mimo dwóch tysięcy lat tradycji, nie zidiociał, jak ostatnio niemal wszyscy zawodowi politycy?

 31. Wacław2
  7 lipca o godz. 14:45

  Wacuś, Wacuś… czyżbyś swoich „tekstów” nie czytał przed wysyłką i rżniesz głupa…?

  PS Forma graficzna twego wpisu imponująca i cieszy oko – widzę żeś dla qurev łaskawy, co nie czyni jednak automatycznie z człeka gentlemana a z qurvy lady…

css.php