Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
Loose blues - Jana Hartmana zapiski nieodpowiedzialne Loose blues - Jana Hartmana zapiski nieodpowiedzialne Loose blues - Jana Hartmana zapiski nieodpowiedzialne
Robert Biedroń

4.09.2018
wtorek

Czy Biedroń da radę?

4 września 2018, wtorek,

Nie można odmówić Robertowi Biedroniowi odwagi politycznej. Decyzja o rezygnacji z kandydowania na drugą kadencję w Słupsku oznacza wypłynięcie na szerokie wody na małej łajbie. Nosił się z tym zamiarem od dawna – być może za długo czekał. Kto wie, czy to nie PO, wystawiając swego kandydata w Słupsku, ostatecznie wywołała tego wilka z lasu. Gdyby Biedroń zdecydował się rok temu, dziś być może miałby swoją formację i mógł wziąć udział w walce o samorządy. Wszak na samorządach zna się najlepiej. Teraz będzie trochę trudniej.

Kolejne po samorządowych wybory to wybory do Parlamentu Europejskiego. A trochę głupio zaczynać z lewicową formacją akurat od tak lukratywnych wyborów. Wizerunkowo jest to niezręczne. A w jakiejś formie będzie musiał ze swoją nową formacją mimo wszystko wziąć w nich udział. No i pieniądze… Założenie partii (nawet gdy nazywa się stowarzyszeniem) niemało kosztuje, a wypromowanie jej nazwy przed sezonem wyborczym to już majątek. Kto zapłaci? Na pewno nie kilka tysięcy entuzjastów Roberta Biedronia.

Nie wątpię, że formacja Roberta będzie miała wspaniały lewicowy program. Jednak wyborcy nie bardzo głosują na programy, lecz raczej na osobowości. Sam Robert jest bardzo popularny. To jednak może nie wystarczyć inteligentnym wyborcom. Przydałoby się jeszcze kilka dobrych nazwisk. Ale czy się takowe znajdą? I czy Robert okaże się tak pracowity i zdeterminowany, aby stworzyć struktury w terenie? To mordercza i bardzo niewdzięczna praca. Głównie dlatego, że do nowych partii ciągną sznurem różne dziwne postacie, dziwacy i frustraci, którzy potem warcholą i kombinują. A i „piąta kolumna” też się znajdzie, nawet gdyby statut przewidywał „członka wprowadzającego”. Wystarczy kilkunastu prowokatorów nasłanych przez wroga, aby zniechęcić resztę do działalności. Nie bardzo wierzę, że Robert sam sobie z tym poradzi. Musiałby mieć jakiegoś bezwzględnego politruka u swego boku. Kto nim zostanie? Kto mu będzie płacił?

Załóżmy jednak, że do lutowego kongresu partia się jakoś poskleja i w ciągu kilku kolejnych miesięcy nazbiera tysiąc aktywistów, gotowych brać udział w kampanii, a do tego znajdą się jacyś sponsorzy i będzie na billboardy i reklamy w sieci. Albo że media pomogą na piękne oczy. Na co może liczyć nowa partia? Na pewno będzie łowić wśród wyborców PO. Ale PO zadba o „lewą nogę”, więc nie będzie tego więcej niż jak 2-3 proc. Drugie łowisko to dotychczas niegłosujący, a w tym młodzież. Dajmy im kolejne 3 proc. SLD ma karny elektorat, więc nie odda więcej niż 1-2 proc. ze swych skromnych zasobów. Procentowo najwięcej pewnie straci trzy-czteroprocentowe Razem. Powiedzmy 1 proc. Ile to daje? Jakieś 9 proc. przy najlepszych układach. Powinno się to przełożyć na 25-30-osobowy klub parlamentarny, a przede wszystkim da Robertowi potencjał w wyborach na prezydenta RP. Z pewnością miałby szansę na dwucyfrowy wynik i niemal dożywotnie miejsce w Sejmie i studiach telewizyjnych. A to już coś.

Najważniejszym dylematem, przed którym stanie partia Biedronia, to „razem czy osobno?”. W wyborach parlamentarnych 2019, których stawką będzie odepchnięcie PiS od władzy, liczyć się będzie jedność opozycji. Takie warunki stawia ordynacja wyborcza. Ale to oznaczałoby konieczność przyłączenia się do Wielkiej Koalicji albo do małej koalicji lewicy, jeśli taka powstanie. Ta pierwsza ewentualność byłaby dla Biedronia wygodna – słaba finansowo partia z niezłym poparciem mogłaby utargować u Schetyny kilkanaście miejsc biorących. W koalicji z SLD pewnie wyszłoby trochę gorzej, ale przynajmniej byłoby się jeszcze lewicą. A start samodzielny, nawet jeśli z powodzeniem, obciążony byłby grzechem egoizmu, zwłaszcza gdyby rozbicie opozycji znowu dało zwycięstwo PiS.

Jak widać, więcej dziś pytań niż odpowiedzi. Gdybym miał coś radzić, to po pierwsze, szukać pieniędzy i dobrego politruka, po drugie, wysłać pod swoimi barwami jakieś naprawdę dobre dwa, trzy nazwiska do PE z listy SLD, a po trzecie, negocjować i negocjować. Pewnie Czarzasty da więcej, ale to zależy, kto się do Biedronia przyłączy. Czy będą jakieś postacie ze sprawdzonym potencjałem wyborczym? Jakieś znane osoby? To się dopiero okaże. Tak czy inaczej samodzielny start w wyborach parlamentarnych nowa partia powinna traktować jako ostateczność. Wejść do Sejmu, ale za cenę oddania władzy po raz kolejny PiS-owi – to byłoby niewybaczalne.

Natomiast idea „Biedroń na prezydenta” bardzo mi się podoba, pod warunkiem że po pierwszej turze lider lewicy jednoznacznie przekaże swe głosy kandydatowi opozycji. Wcześniej jednak pewnie będzie trzeba poprzepuszczać się w drzwiach z Barbarą Nowacką, bo start obojga byłby dość żałosnym spektaklem. Tak czy inaczej życzę Robertowi powodzenia na nowej drodze politycznego życia. Zawsze robił dobre rzeczy i ufam, że to się nie zmieni. Tyle że teraz będzie trudniej. Partie to jednak hardcore, a młodość też się już skończyła. Lepiej już było.

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 90

Dodaj komentarz »
 1. Biedroń nie da rady, bo odwrócili się od niego PO-wscy pomagierzy z mediów

 2. „Nie wątpię, że formacja lewicowa Roberta będzie miała wspaniały lewicowy program.”

  To zdanie awizuje na tytułowej blogowej stronie kolejny intrygujący tekst Profesora.
  Nie wiem, być może tak będzie… ale zanim zweryfikuję tę przepowiednię przytoczę fragmencik z „Charakterów” niejakiego Teofrasta, filozofa, przyjaciela Arystotelesa.
  Nie zwlekając zbyt długo otwieram skatalogowany egzemplarz tychże „Charakterów” na stronie, gdzie bohaterem jest „pochlebca”.
  Jak pochlebca to i „pochlebstwo”.
  Co pisze Teofrast?

  „Pochlebstwo – jest to zachowanie się względem drugich w sposób nieprzyzwoity, ale korzystny dla tego, kto pochlebia. Pochlebca zaś to tego rodzaju człowiek, że towarzysząc w drodze drugiemu mówi do niego:

  „Widzisz jak wszyscy patrzą na ciebie z podziwem? To się nikomu w tym mieście nie zdarza prócz ciebie! Mówiono wczoraj z uznaniem o tobie na portyku… I przy tych słowach zdejmuje nitkę z płaszcza… Poza tym, gdy ten jego pan coś mówi, on wszystkich ucisza; gdy śpiew, to go chwali i za każdym razem, gdy skończy, woła – Brawo! …O ile znajdzie się z nim przy kupnie butów, rzuca uwagę: – Zgrabniejsza noga niż sam but!”

 3. ….naprzod musi dorznac watache z PO… szkoda tylko ze musial uciekac ze Slupska…
  ….niestety pedoflia albo wiedza o niej sa karalne ….. kraza plotki ze to Grzegorz z PO rozkazal redaktorowi Tomaszowi odstrzelic Biedronia….ciekawe za co ??
  …Biedron musi miec cos na Grzegorza albo vice versa…
  ….bedzie sie dzialo…!!!!

 4. Reklama
  Polityka_blog_komentarze_rec_mobile
  Polityka_blog_komentarze_rec_desktop
 5. NIE dostał od radnych miasta aż dwa razy absolutorium? Tak? Jeśli tak, to da radę!!! No, i pani Kopacz dała Biedroniowi 5 mln na ratowanie miasta, 5 baniek z publicznej kasy, także więc forsę Hartmana. Da radę!

 6. Układ idealny to lewicowa koalicja z R. Biedroniem jako kandydatem na prezydenta.
  Zniosę smród SLDowskiej padliny o ile wraz z nim do Sejmu wejdzie kilkoro posłów od Nowackiej i z Razem.
  Jedynie Lewica jest realną alternatywą wobec katofaszystowskiego puczu. PO w swej zawartości niczym się nie różni od PiS. Pardon: różni się – jej ideologia nie dopuszcza myśli, że klasom niższym cokolwiek więcej się należy niż praca na śmieciówce za maksymalnie niskie stawki. Poza tym ciemniaki i księżowskie pachołki jak i PiS.

 7. Jacek, NH
  4 września o godz. 15:35

  … widzę dyżurny fekafilu, że siedzisz u Biedronia w d. i wszystko wiesz…
  Taka karma dla jacków nahu…

 8. Panie Profesorze,
  Pan Biedroń to NIE jest lewica a najwyżej lewactwo i to wyraźnie na tle seksualnym.‎ Proszę więc nie ‎przyklejać panu Biedroniowi etykietki lewicowca. Pan Biedroń, tak samo jak pan Palikot, jest ‎przecież ‎klasycznym wręcz liberałem – liberalnym nie tylko w sferze gospodarki, tak jak np. politycy PO, ale ‎‎także i w sferze obyczajów. Ale z lewicą to nie ma on przecież nic a nic wspólnego. Głosować na niego ‎‎będą więc tylko różnego rodzaju „mniejszości seksualne”, czyli homoseksualiści zwący się gejami, ‎lesbijki, ‎zwolennicy legalizacji pedofilii, nekrofilii, zoofilii czy też kazirodztwa oraz feministki i inni ‎feminiści. Ale ‎na tym nie da się przecież zbudować liczącej się partii politycznej, o czym uczy nas los ‎w/w Palikota ‎czy też Pana Profesora z tego blogu.‎ Odróżnijmy więc najpierw lewicowość od lewactwa. ‎Lewica (np. dawna PPS) dba o interesy ludzi pracy, a ‎lewacy (np. Razem) o interesy klasy próżniaczej, ‎‎odmieńców seksualnych, pseudo-ekologów i ‎nielegalnych imigrantów. Lewactwo działa więc wbrew ‎interesom ludzi pracy, np. sprowadzając ‎nielegalnych imigrantów, którzy obniżają płace i pogarszają ‎warunki pracy, co najlepiej widać jest w ‎Zachodniej Europie, USA, Kanadzie czy też Australii. Lewacy ‎są wiec „użytecznymi idiotami” na ‎usługach wielkiego światowego kapitału.‎ Proponując program dla ‎lewicy zacznijmy więc od likwidacji fundamentów kapitalistycznego wyzysku, jako ‎że walka z nim jest ‎przecież głównym zadaniem prawdziwej lewicy.‎
  Szalom!‎

 9. Zyczę panu Biedroniowi oczywiście zwycięstwa, ale widzę kilka przeszkód w osiągnięciu tego celu.
  – Po pierwsze w Wolsce od 1989 roku do dziś włącznie rządzi kler wraz z jego lobbystami dzieląc się z nimi władzą i pieniędzmi podatników polskich.
  95% społeczeństwa polskiego to tępy religijny motłoch, który wykonuje i wykona każde polecenie pedofilów w koloratkach i kler już tak pokieruje swoimi niewolnikami w Wolsce żeby nie głosowali na pana Biedronia.
  Proszę nie zapominać również, że prawie wszyscy katolicy czyli parafianie to homofoby.
  – Kolejna przeszkoda, którą widzę to partie PO i PSL, które już dawno sprzedały się kk i nigdy nie poprą członka LGBTQ.
  W tych partiach aż roi się od homofobów takich jak kreacjonista, tępy przygłup S.Niesiołowski. „Orły” jego pokroju z PO to również R.Giertych, R.Sikorski członkowie opus dei, a jest tam takich więcej, a homofobów to prawdopodobnie 100%.
  Dla poparcia mojej opinii przytoczę tylko „zasługi” i wypowiedzi jednego z nich, dożywotniego posła, byłego wicemarszałka sejmu S.Niesiołowskiego:
  – zagłosował za ratyfikacją konkordatu, tj. umowy między Watykanem a Polską, która dopuszcza m.in. obecność lekcji religii katolickiej w szkołach państwowych, finansowanie szkół, wydziałów, uczelni i instytutów katolickich przez państwo, wyłączenie zbiórek publicznych organizowanych przez Kościoł katolicki z podlegania prawu polskiemu (08.01.1998).
  – zagłosował za przyjęciem przez Sejm uchwały popierającej obecność chrześcijańskiego krzyża w sferze publicznej (03.12.2009).
  – zagłosował za zdjęciem z porządku obrad pierwszego czytania projektu ustawy o związkach partnerskich (24.07.2012).
  – zagłosował przeciwko pracom nad projektem ustawy o świadomym rodzicielstwie, która zakładała wprowadzenie wiedzy o seksualności od pierwszej klasy szkoły podstawowej w wymiarze 1 godziny tygodniowo, refundację środków antykoncepcyjnych i dawała kobietom prawo do przerywania ciąży do 12 tygodnia jej trwania, a także nakładała na samorządy obowiązek tworzenia i finansowania placówek prowadzących poradnictwo i świadczenia z zakresu praw reprodukcyjnych (10.10.2012).
  – zagłosował przeciwko pracom nad projektami ustaw o związkach partnerskich przygotowanymi przez RP i SLD (25.01.2013).
  – zagłosował za ubojem rytualnym w Polsce (12.07.2013).
  – głosował przeciwko pracom nad projektem ustawy o edukacji seksualnej (24.04.2014).
  – zagłosował za klerykalną uchwałą Sejmu, w której posłowie i posłanki – władza ustawodawcza Polski składa hołdy Karolowi Wojtyle, szefowi Kościoła katolickiego.

  i jeszcze parę cytacików z „Niesioła”:
  – O kandydaturze posłanki Anny Grodzkiej (RP) na stanowisko wicemarszałkini Sejmu:
  „Zmiana płci to za mała kwalifikacja, by być wicemarszałkiem” (Gazeta.pl, 01.02.2013).
  – O osobach homoseksualnych:
  „Chciałbym aby nie było w Polsce homoseksualistów, ale są i trzeba nad tym faktem przejść do porządku dziennego” (Gazeta.pl za Kropką nad i, 30.01.2013).
  – O ustawie antyaborcyjnej:
  „Kompromis aborcyjny uważam za wielki sukces polityki polskiej po 1989 roku (…) Obok wielu innych sukcesów politycznych, ekonomicznych, społecznych, legislacyjnych i cywilizacyjnych jest trwałym dorobkiem Wolnej Polski jednym z elementów gwarantujących pokój społeczny i związaną z nim stabilizację” (stefan-niesiolowski.pl, 19.10.2012).
  – W kontekście projektu ustawy o związkach partnerskich:
  „Całe to środowisko, które nadużywa frazeologii praw człowieka, mnie irytuje. Przecież mogą się spotykać, zrzeszać, mieszkać ze sobą. Obrzydliwe, jak często chełpią się tym, że są z kimś w związku” (NaTemat.pl, 24.07.2012).
  – O dyskryminacji kobiet w Polsce:
  „Nie ma żadnej niższości kobiety. To jest wszystko nieznośna, irytująca ideologia. W Polsce nie ma takiego problemu. Może jest w islamie” (Dziennik Łódzki, 19.04.2012).
  – O Konwencji o Zapobieganiu i Zwalczaniu Przemocy Wobec Kobiet i Przemocy Domowej:
  „Żeby zabezpieczyć kobiety przed katowaniem w domu, wystarczą te prawa, które są. Nie trzeba nic więcej podpisywać” (Dziennik Łódzki, 19.04.2012).
  – Komentarz do wyroku Europejskiego Trybunału Praw Człowieka:
  „To nie do pomyślenia, by homoseksualista adoptował dziecko, będziemy się bronić.(…) Trybunał może sobie wyrok wydać, ale i tak nie będzie on w Polsce wykonany” (Onet.pl, 23.01.2008).
  – O dyskryminacji osób LGBTQ:
  „W Polsce nie ma żadnej dyskryminacji osób homoseksualnych. Homoseksualiści okłamują społeczeństwo i domagają się przywilejów, a na to nie ma zgody” (TVN24.pl, 08.11.2007).
  – O chorych na AIDS:
  „Chorzy na AIDS to przede wszystkim zboczeńcy i narkomani. Oni na ogół sami sobie są winni… Na Zachodzie homoseksualiści już wywalczyli sobie ogromne przywileje. Ja się z tym nie zgadzam i nigdy nie uznam prawa nakazującego traktować zboczenie jako normę” (Trybuna, 02.11.1992).
  – O finansowaniu Kościoła katolickiego z budżetu państwa:
  „Każda złotówka wydana na Kościół to mądrze wydana złotówka” (listopad 2009).

  ps:
  nie wierzę w „cuda”, ale gdyby mimo wszystko pan Robert Biedroń znów wygrał w Wolsce tak jak w Słupsku to bardzo bym się cieszyła.

 10. Program dla lewicy, szczególnie na wybory samorządowe w małych miastach i na wsi:‎
  ‎1. Pewna praca, w dobrych warunkach za godziwą płacę, czyli zbliżoną do średniej krajowej (a więc ‎zdecydowanie nie w sektorze prywatnym), aby Polacy nie musieli emigrować z małych miast i wsi do ‎wielkich miast czy szczególnie zagranicę.‎
  ‎2. Dostępne dla zwyczajnego Polaka mieszkania, budowane przez lokalne władze, aby nie zmuszać ‎Polaków do pozostawania na łasce tzw. deweloperów. Dostępność mieszkań zahamuje także odpływ ‎Polaków z małych miast do wielkich metropolii i poza granice Polski.‎
  ‎3. Dobry transport publiczny, w tym szczególnie wygodny dojazd do pracy, szkoły czy lekarza, aby nie ‎zmuszać Polaków do kupowana starych, kopcących samochodów od Niemców. Postawiłbym tu, o ile ‎to by tylko było technicznie możliwe, na reaktywację lokalnych połączeń kolejowych, w tym też ‎wąskotorowych, które po remoncie i unowocześnieniu mogą osiągać prędkości handlowe zbliżone do ‎obecnego transportu „busowego”.‎
  ‎4. Radykalne usprawnienie służby zdrowia, w tym likwidacja kolejek do lekarzy specjalistów poprzez ‎podwyżkę ich uposażeń i jednoczesny zakaz wykonywania praktyki prywatnej przez lekarzy ‎zatrudnionych w państwowej służbie zdrowa, w tym na państwowych wyższych uczelniach. Sektor ‎prywatny powinien być bowiem na 100% odłączony od publicznego, szczególnie zaś w dziedzinie ‎ochrony zdrowia.‎
  ‎5. Reaktywacja państwowego przemysłu farmaceutycznego oraz sieci niekomercyjnych, państwowych ‎aptek, gdzie lekarstwa były by sprzedawane na receptę po cenie pokrywającej tylko ich koszt produkcji ‎i dystrybucji.‎
  ‎6. Podwyżka najniższych rent, emerytur i zasiłków oraz ograniczenie najwyższych emerytur, w tym ‎sędziowskich, poselskich, senatorskich etc.‎
  ‎7. Stabilne ceny skupu dla rolników, gwarantujące im rentowność ich produkcji. Wymaga to utworzenia ‎sieci państwowych placówek skupu zbóż, warzyw, owoców, drobiu, bydła, trzody chlewnej etc.‎
  ‎8. Reaktywacja szkolnictwa zawodowego, w tym wymóg, aby szkoła zawodowa, czy to zasadnicza, ‎czy też na poziomie technika, inżyniera (licencjata) czy magistra gwarantowała swojemu absolwentowi ‎pierwsze zatrudnienie, co łączyć się musi ze znaczną poprawą jakości kształcenia, szczególnie w ‎placówkach ponad maturalnych.‎
  ‎9. Zniesienie straży miejskich czy gminnych i przeznaczenie pieniędzy na nie wydawanych na policję, ‎która ma znaczne lepsze wyszkolenie orz znacznie szersze kompetencje.‎
  ‎10. Na koniec – ograniczenie wydatków na wojsko do poziomu poniżej 1% PKB. Z Niemcami czy z ‎Rosją nigdy wojny przecież nie wygramy, a inni nasi sąsiedzi są albo w permanentnej rozsypce ‎‎(Ukraina), albo też są zbyt słabi aby stanowić dla nas zagrożenie (Litwa) albo też są do nas pokojowo ‎nastawieni (Białoruś, Czechy i Słowacja). Skandynawowie będą dla nas potencjalnym zagrożeniem ‎dopiero za jakieś 50-100 lat, kiedy powstaną tam i umocnią się państwa islamskie, ale i tak, to wtedy ‎oni będą się tradycyjne bić miedzy sobą. Duże, kosztowne wojsko nie jest nam więc potrzebne, a ‎pieniądze zaoszczędzone na wojsku można wydać na sfinansowanie proponowanego przeze mnie ‎programu. Także pomóc tu może likwidacja takich zbędnych instytucji jak np. IPN, propagandowe ‎muzea typu Powstania Warszawskiego, II Wojny Światowej, Żydów Polskich itp. – jeśli one muszą z ‎takich czy innych względów zostać, to niech będą prywatne, a nie finansowane przez podatników.‎

 11. O wyniku wyborów do sejmu zadecyduje nie dotychczas zjednoczona lewica lecz formacje Biedronia i Zandberga, to jest prosta matematyka wyborcza. Nieważne ile uzyskają jako koalicja Biedronia i Razem. Ważne, że jak zamiast solo występu wstąpią do koalicji to ta wtedy prawdopodobnie wygra, bo koalicja pozyska być może nawet milion dodatkowych głosów. Za tę możliwą wygraną należy ich sowicie wynagrodzić, przed wyborami (miejsca na listach) i w rządzie (ministerstwa).

 12. Panie Janie,
  Ja uważam, że Robert Biedroń powinien starać się nie o prezydenturę, a o premierostwo. Tylko wówczas może realizować hasła nakreślone przez Jana Pawła II. Mam nadzieję, że nie będzie to zielone światło dla pornoli w ubrankach zakonnicy i kostiumie księdza dobrodzieja, tylko coś bardziej poważnego. On nie musi zabierać głosów pozostałym partiom, choć z pewnością to zrobi. On natomiast musi starać się o aktywizację środowiska LGBT. Kto będąc zdrowy na umyśle mając cipkę nie chciałby raz poczuć jak to jest chodzić z prawdziwą marchewką w spodniach i odwrotnie mieć bułeczkę zamiast pokaźnej kiełbaski. Tak czy inaczej środowiska sympatyzujące z ruchem LGBT, to powinno być w Polsce z 3 mln osób. Takie osoby powinny wspierać ruchy obywatelskie tego typu, także finansowo. To wstyd, że finansują tego typu organizacje zagraniczne fundusze. Nie mają one wsparcia politycznego w Polsce. W związku z powyższym nie ma tutaj transferu de facto środków budżetowych do ich fundacji i stowarzyszeń. Premier Biedroń z pewnością powołałby do życia zupełnie nowe środowisko polityczne, którego potrzeby i interesy, jak dotąd są w Polsce w naszej polityce niedostrzegane.

 13. Biedroń był dzisiaj w kropce nad i.
  Generalnie bił pianę. Nie wróżę mu powodzenia.

 14. randyp 4 września o godz. 19:21
  Typowe myślenie życzeniowe (wishful thinking).‎

 15. Slawczan
  Ani Biedroń to lewica, ani PiS to faszyści. Ale zgoda, że PO i PiS to są tylko różne twarze post-‎solidaruchów, którzy dziś, lata po objęciu władzy, zaczęli się wreszcie na dobre kłócić pomiędzy sobą ‎na tle podziału stołków, albo, jak kto woli, dostępu do koryta.‎

 16. Kasandra
  Pedofilia, gejskość (gejowość?) i lesbijskość to jest codzienna praktyka w kościele rzymsko-katolickim, ‎wyrosła tle celibatu oraz istnienia wyłącznie męskich i wyłącznie żeńskich zakonów. Wielu księży ‎rzymsko-katolickich zagłosowałoby na Biedronia, licząc, że w ten sposób przyczynią się do zniesienia ‎zakazu pedofilii oraz do większej tolerancji w owym kościele dla gejów i lesbijek. Co innego jednak ‎jest obecność lekcji religii katolickiej w szkołach państwowych, finansowanie szkół, wydziałów, ‎uczelni i instytutów katolickich przez państwo, wyłączenie zbiórek publicznych organizowanych przez ‎kościół rzymsko-katolicki z podlegania prawu polskiemu a co innemu zwalczanie gejów, lesbijek i ‎pedofilów w tymże kościele. Kościół bez pieniędzy nie przetrwałby w swym obecnym kształcie i ‎rozmiarze ani jednego dnia, ale tolerując po cichu gejów, lesbijki i pedofilów przetrwał on już około 2 ‎tysięcy lat. Oczywiste też jest, że wiedza o seksualności od pierwszej klasy szkoły podstawowej w ‎wymiarze 1 godziny tygodniowo, refundacja środków antykoncepcyjnych i danie kobietom prawa do ‎przerywania ciąży do 12 tygodnia jej trwania, a także nałożenie na samorządy obowiązek tworzenia i ‎finansowania placówek prowadzących poradnictwo i świadczenia z zakresu praw reprodukcyjnych nie ‎leży w interesie kościoła, jako iż usuwa jego wpływ na seksualność swych „owieczek”. Faktem też jest, ‎że w porównaniu z islamem, to w polskiej sekcji kościoła rzymskiego nie ma żadnej niższości kobiety. ‎W Polsce nie ma też praktycznie żadnej dyskryminacji osób homoseksualnych, o czym świadczy ‎choćby casus Biedronia. I nie obrażaj Polski, nazywając ją „Wolską”. Na koniec – na szczęście szansa ‎na wygranie przez Biedronia w wyborach na większą skalę niż w relatywnie małym mieście ex-‎wojewódzkim jest praktycznie zerowa, a wiec to wszystko jest tylko typowa, jałowa, pseudo-‎akademicka dyskusja.‎

 17. głos zwykły 4 września o godz. 20:24‎
  Ma nadzieję, że nie piszesz tego na serio. A już oceniane, że środowiska sympatyzujące z ruchem ‎LGBT, to powinno być w Polsce jakieś 3 mln osób, to jest typowe myślenie życzeniowe (wishful ‎thinking). Jest ich bowiem jakiś 10 razy mniej, czyli góra ćwierć miliona i to głównie w sferach kleru ‎kościoła rzymskiego, wśród zakonnic i zakonników oraz w sferach tzw. inteligencji humanistycznej z ‎większych miast oraz na emigracji. Poza tym, to gej, otwarcie wpierający swoje środowisko, nie ma w ‎Polsce szansy na przekroczenie progu wyborczego, a nawet gdyby, zatajając swoje poglady, wkradł sie ‎do elit władzy, to długo by się w nich nie utrzymał. Środowisko polityczne, o którym piszesz, jest zaś w ‎Polsce niedostrzegane, gdyż na szczęście jest ono bardzo nieliczne, znacznie mniej liczne niż np. ‎jehowici czy nawet zielonoświątkowcy.‎

 18. Kolejny mesjasz lewicy nam zstąpił na ziemię. Tę ziemię. W myśl żelaznej, nieodpartej logiki, że jeśli zjednoczenie przez podział nie wyszło, to może uda się przez pączkowanie. Więc nie ma się co mazać, tylko dokładać do pieca lub nawet kotła. Parowozu dziejów. A gdy pis wygra następne wybory to lewicowy program pana Biedronia „sędzia” Muszyński pewnie powiesi sobie obok wyroku NSA. Gratulacje i życzenia dalszych sukcesów.

 19. @Kasandra
  „95% społeczeństwa polskiego to tępy religijny motłoch, który wykonuje i wykona każde polecenie pedofilów w koloratkach i kler już tak pokieruje swoimi niewolnikami w Wolsce żeby nie głosowali na pana Biedronia.”

  „Oboma rękoma” się pod-PiS-uję i jeszcze raz „dziękuję” za kardynalną pomyłkę na poprzednim wątku.

 20. Biedron na bialym koniu…
  Na pewno da rade dac pare brakujacych PiS-wi procentow do wiekszosci konstytucyjnej…
  Wiec trzymam kciuki za tego Zandberga bis.

  A rok pozniej wszyscy beda sie drapali w glowe…jak nazywala sie partia Biedronia ,
  tak jak dzis malo kto pamieta jaka nazwe ukradl Palikot Katolickiemu Stworzyszeniu Studentow z Lublina.

 21. A teraz z innej beczki. Joanna Podgórska opublikowała 4 września 2018 w „Polityce” artykuł p.t. ‎‎„Wstyd i zgorszenie”, w którym pisze, że „Kościół katolicki już wie, że kryzysu związanego z pedofilią ‎nie da się przeczekać. Jednak polscy hierarchowie wciąż chyba wierzą, że może tak.” Z kolei Ewa ‎Jankowska w „Gazecie Wyborczej” z tego samego dnia pyta się, czy „Jan Paweł II nie wiedział o ‎pedofilii w Kościele?” (http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,164031,23860420,pedofilia-w-‎kosciele-jan-pawel-ii-nie-wiedzial-o-pedofilii.html#Z_MT). W komentarzach znajdujemy takie opinie:‎
  mppmpp „Jeśli szef wszystkich szefów nie wie o grozie panującej w organizacji, to nie nadaje się na ‎szefa.‎
  Świadczy to również o niemocy samej organizacji i strachu tam panujący! Nikt? Naprawdę nikt nie ‎odważył się wykrzyknąć do papieża, co się naprawdę dzieje? Naprawdę mam w to uwierzyć?”‎
  Jan Budyk „Czy ktoś próbuje nam wmówić, że JPII nie oglądał tv (np. CNN) nie słuchał radian nie ‎spotykał się z tysiącami księży, biskupów, arcybiskupów, kardynałów i NIKT NIC NIGDY mu nie ‎powiedział? Wykształcony, znający języki, inteligentny człowiek zachował się jak niemota? ‎Naprawdę?”‎
  bioder65 „Jeśli szef firmy przez 20 lat nie wie prawdy o pracownikach to się nawet na stróża nie ‎nadaje. Dotyczy to także papieży. Facet z całego serca bronił zboczonych kolegów i tylko idiota w to ‎nie wierzy.”‎
  grey-sky „Papież nie miał dostatecznej wiedzy? A dlaczego? Kto i dlaczego ukrywał przed nim tę ‎wiedzę? Może dlatego, że otoczenie papieża było też w dużym stopniu zaangażowane? W końcu nie od ‎dziś wiadomo, że dostojnicy kościelni żyją przebogato i bardzo są wyzwoleni erotycznie. Dlaczego ‎papież nie zrobił porządku w swoim otoczeniu? Sądzę że w niedługim czasie dowiemy się o wielu ‎innych skandalach watykańskich. To jest dobry temat i ktoś się za to weźmie. Gdy poskładać różne ‎wątki które już są znane, zbierze się gruba księga. W dobie internetu nie da się zamiatać afer pod ‎dywan
  gragos „Pedofil Wesołowski został bezpiecznie ukryty w Watykanie i szczęśliwie dla jego władz zmarł ‎zanim proces karny ujawnił prawdziwą skalę jego przestępstw. Pedofil Wesołowski został pochowany ‎zgodnie z ceremoniałem przysługującym arcybiskupom, czyli w sutannie i z pierścieniem ‎arcybiskupim. W pogrzebie uczestniczyło kilkaset osób, w tym wielu przedstawicieli kościoła, na czele ‎z biskupem Szkodoniem. To tak a propos ‘przykładu’ karania pedofilii przez kościół. Nasz boski i ‎święty papież oczywiście nie był dostatecznie poinformowany o nagminnych przestępstwach ‎seksualnych w stosunku do osób małoletnich. Dlatego chcę wierzyć, że zapowiadana przez autorów ‎książki ‘Żeby nie było zgorszenia’ desekralizacja Karola Wojtyły będzie miała miejsce i że ‎bałwochwalczy kult zastąpi rzetelna ocena jego pontyfikatu. To będzie proces długi, ale nieuchronny. ‎Pedofilię w kościele mogą rozliczyć tylko niezależne sądy świeckie. Jeśli kościół jako instytucja ‎‎(korporacja) ma przetrwać muszą w tej kwestii nastąpić radykalne zmiany. A słowa o. Dostatniego to ‎kolejne ‘zaklinanie’ rzeczywistości, no ale to jest przecież ‘fach’ przedstawicieli kościoła.”‎
  misiek1959 „(…) dlaczego Wesołowskiego pochowano z honorami kościelnymi w szatach biskupa, z ‎pierścieniem i przy udziale hierarchów? Czy nie jest to dowód na istnienie mafii pedofilskiej w ‎kościele?”‎
  Itp. Itd.‎

 22. samba kukuleczka
  4 września o godz. 17:17

  … samba, klesza menda, wie, że na pochlebstwie i fałszu kościół katolicki zbudował swoją mafijną strukturę… i na przemilczaniu…

 23. No i zaczęło się. Nawet p. Hartmann nie może powstrzymać się od „analiz” i „dobrych rad”. Gdyby to był tylko on, można by to jeszcze wytrzymać. Ale kiedy liberałowie i mniejsi lub głębsi intelektualiści zaczynają mieszać i obracać trudno już stwierdzić czy to wielostronna analiza czy mieszanie z błotem. Zdecydowanie to drugie.
  Przykre, że cała zawistna sfora zobaczyła, że pojawił się poważny polityk i robi wszystko, żeby go owymi radami po prostu zniszczyć. Bo ile to wrednych rzeczy o Biedroniu „wychodzi na jaw”. Zupełnie jak zawartość mojego żołądka po obiedzie.
  PiS nie ma prawie jak na razie argumentów na Biedronia. Tylko jeden: Jeździł po świecie zamiast siedzieć na du w Słupsku. Tylko, że żaden z nieproszonych analityków jakoś tego argumentu nie podjął i nie pokazał jaka jest jego wartość „prawdziwa”. I, że poważne i odpowiedzialne rządzenie polega na ustawianiu spraw i podejmowaniu perspektywicznych decyzji a nie na siedzeniu na miejscu i wtrącaniu innym w ich pracę.
  Stąd moja propozycja: Mniej analiz i takiego pomagania a więcej sympatii.

 24. rickrick
  4 września o godz. 17:32
  ontario
  4 września o godz. 17:35

  … dwie pisdne mendy donoszą na PO.

 25. PiS już zaciera ręce.

 26. Kasandra
  4 września o godz. 18:36

  95% społeczeństwa polskiego to tępy religijny motłoch, który wykonuje i wykona każde polecenie pedofilów w koloratkach i kler już tak pokieruje swoimi niewolnikami w Wolsce żeby nie głosowali na pana Biedronia.

  To czego szukasz na blogach, na których, tak wynika ze statystyki, musisz się zetknąć z tym „tępym motłochem”?
  Od ateistów wyproszono Cię za chamstwo. Jeszcze mało? Masochistka?
  Czy nie lepiej poszukać towarzystwa odpowiedniego dla „żydowskiej ateistki od 30 lat na emigracji”?

 27. Szykuje się „nowa” siła w polityce? Biedroń i Palikot w jednym miejscu

 28. @JK matematyka wyborcza jest nieubłagana. Biedroń z Razem to może być nawet 1 milion głosów. Jak Biedroń i Razem wystartują oddzielnie to głosy pewnie przepadną i koalicja PIS-u najprawdopodobniej znowu wygra. Jak jednak dołączą oni do koalicji z PO i innymi to ta koalicja ma duże szanse ażeby wygrać. Ale nie powinni dołączać „za darmo” bo ten „języczek u wagi” ma swoją cenę. Muszą dostać dobre miejsca na listach i obiecane resorty w rządzie. Obecność tej lewicy, albo nazwijmy ich raczej socjaldemokratami, w rządzie zrobi Polsce dobrze. Do rządów pojedynczej partii Polska jeszcze nie dojrzała. Co do Twojego „programu dla lewicy” na wybory samorządowe to absolutnie zgoda.

 29. @bold
  Za wywywanie mnie i obrażanie, poszukam…

 30. JK
  4 września o godz. 18:43 A w jaki sposób i za pomocą jakich środków to zrobić?

 31. Dobrze, że Profesor postawił znak zapytania.
  Jest nieciekawie.

 32. Uważam, że pedofilia powinna być wypalana gorącym żelazkiem. Jeżeli wiemy, że gdzieś ktoś doprowadził do takich czynów, to reakcja powinna być natychmiastowa. Jeżeli wymagamy od hierarchów kościelnych, żeby zdecydowanie potępili takie działania, to powinniśmy tego też wymagać od włodarzy miasta

 33. „Głosować na niego ‎‎będą więc tylko różnego rodzaju „mniejszości seksualne”, czyli homoseksualiści zwący się gejami, ‎lesbijki, ‎zwolennicy legalizacji pedofilii, nekrofilii, zoofilii czy też kazirodztwa oraz feministki i inni ‎feminiści”

  Dokładnie tak. Dlatego dziwię się niezdrowemu podnieceniu mediów „postępowo-wolnościowych” (czytaj: opozycyjnych) 🙂

 34. Ja jestem od tego, żeby dobrze zarządzać miastem. I w momencie, kiedy podjąłem taką informację [o zarzutach pedofilii w miejskim ośrodku kultury w Słupsku], zrobiłem wszystko, żeby po pierwsze, zabezpieczyć los tych dzieci, po drugie, zwolnić tego faceta, i po trzecie, żeby udostępnić wszelkie możliwe materiały prokuraturze – mówił Biedroń.
  —-
  Zupełnie tak samo jak robią to proboszczowie i biskupi polscy…

 35. Do człekokształtnych homofobów takich jak JK, gotkowal, wujaszek wania, mohikanin przedostatni i im podobnych:
  Jesteście typowym przykładem, że ewolucja nie traktuje wszystkich człowiekowatych jednakowo.
  Są ludzie bardzo inteligentni z poczuciem estetyki i empatii i ludzie tacy jak wy.
  Tak więc przyjmijcie do wiadomości, że jesteście najgorszymi, najgłupszymi, najokrutniejszymi zwierzętami wśród zwierząt. Dlatego przy każdej okazji demonstrujecie wszystkie swoje najgorsze cechy: homofobię, antysemityzm, seksizm, nienawiść i okrucieństwo.
  Ponieważ jesteście intelektualnymi zerami z takimi ludźmi nie dyskutuję, bo była by to strata mojego czasu.
  Dlatego mówię krótko:
  f..k off od LGBTQ, od Zydów i od kobiet!
  I jeszcze dobra rada:
  f..k yourself!

 36. randyp w opinii
  z 5 września o godz. 10:15 proponuje koalicję Roberta Biedronia z peowcami.
  Moim zdaniem byłoby to najgorsze jego posunięcie ponieważ PO to kupa szubrawców, homofobów, antysemitów i seksistów.
  Ogólnie mówiąc to pachołki i lobbyści kościoła.
  Cytuję kilka wypowiedzi Tuska świadczących o jego prokościelnej polityce:

  – cyt: „… za mojej kadencji nie będzie żadnych parlamentarnych dyskusji na tematy religii i kościołów w Polsce…” – słowa deklaracji, które wypowiedział Donald Tusk już jako premier RP z sejmowej „ambony”.

  – cyt: „…Nie było i nie będzie intencją mojego rządu oraz PO taka zmiana finansowania Kościoła, której efektem miałoby być jego osłabienie, czy też atak na Kościół”.
  Słowa te wypowiedział premier Donald Tusk w Sejmie przed głosowaniami ws. projektów likwidacji
  Funduszu Kościelnego.
  (fundusz kościelny nadal istnieje, a po takiej wiernopoddańczej deklaracji pasożytujący w Polsce kler może spać spokojnie…)

  – cyt: „…Europa to naprawdę najlepsze miejsce na Ziemi. I przecież nie dlatego, że Pan Bóg się uparł, żeby tutaj ludziom żyło się lepiej niż w innych miejscach świata. Tutaj jest lepiej, ponieważ utrzymaliśmy się w zasadniczej wierności wobec tych fundamentalnych wartości chrześcijańskich, na których zjednoczona Europa jest oparta…”
  słowa z przemówienia Donalda Tuska w Parlamencie Europejskim.

  – cyt: „…Pragnę jednocześnie zapewnić Ojca Świętego o woli i gotowości Polski do dalszego umacniania więzi i współpracy ze Stolicą Apostolską w obronie kultury chrześcijańskiej w Polsce, w Europie i na świecie”
  / Donald Tusk – Premier Rządu RP- list gratulacyjny po wyborze nowego pasożyta w Watykanie – Marzec 2013 /
  ————-
  A oto jeden z ostanich dowodów włazidupstwa watykańskiego pachołka Tuska:
  http://kielce.gazeta.pl/…/1,47262,16505400,Premier…
  fragment wiadomości:
  „Premier Tusk nagrodził księdza z Jędrzejowa.
  Ks. dr Miłosz Hołda otrzymał nagrodę prezesa rady ministrów D.Tuska za rozprawę doktorską z zakresu filozofii pt. „Epistemologiczne argumenty za istnieniem Boga. Próba teistycznego uprawomocnienia poznawczych roszczeń nauki”.”

  ps:
  Tego nie wolno zapomnieć i takim ludziom nie wolno ufać.

  Popieram opinię Slawczana
  z 4 września o godz. 17:53

 37. @JK
  Nie bardzo mam ochotę polemizować jedynie dwa fakty zapodam pod rozwagę.

  Fragment zaczerpnięty z Newsweeka:
  „W ciągu ledwie 24 godzin od pojawienia się w mediach społecznościowych hasztagu #MeToo na samym Facebooku pojawiło się aż 12 milionów postów dotyczących molestowania seksualnego. Wpisy to pokłosie skandalu, który w ostatnich dniach wstrząsnął Hollywood. Okazało się, że słynny producent Harvey Weinstein przez kilkadziesiąt lat molestował aktorki i swoje podwładne.”

  Żaden z prowadzących blog Polityki i dyskutantów nie zająknął się na ten temat

  Za to furorę robił na przykład na nieocenionej Gazecie.pl wczoraj news informujący o zatrudnieniu księdza – pedofila w jakimś Domu Emeryta, skazanego z „tytułu pedofilii” przez sąd na karę więzienia. Większość zna ekspresje wypowiedzi piętnujących skazanego i określeń typu (były też łagodniejsze), gwałciciel, zbrodniarz.
  Zajrzałam w zasoby Internetu( autor artykułu o tym nie informował) jakiej zbrodni dokonał ten pedofilski sk…el.

  Sentencja wyroku brzmiała mniej więcej tak:
  „W jawnym uzasadnieniu wyroku sędzia Małgorzata Bańkowska mówiła m. in, że nie można uznać, by zabarwienia seksualnego nie miało kilkukrotne całowanie 11-latka przez obcego dorosłego mężczyznę, połączone z wkładaniem mu języka do ucho.”

  Zbrodnia „Kilkukrotnego całowania”

  Zastanawiam się czasem na jaką karę zasłużyłby człowiek o jednym z najbardziej tragicznych życiorysów w XX wieku, gdyby przyszło mu żyć współcześnie i być katolickim kapłanem.
  Czytałam jego solidną kilka lat temu biografię w które zdarzały się opisy scen „przytulania, sadzania na kolana, pieszczot, pocałunków ( być może kilkukrotnych, może nawet w ucho), może rozbierał chłopców do snu, może kładł się z nimi do łózka , szczególnie z tymi którzy byli pierwszy dzień w ….

  Byłam dzisiaj przypadkowo przed budynkiem żłobka w jednym z miast ściany wschodniej, gdzie kilka dni temu rozpoczęto nowy „żłobkowy” rok.
  To był normalnie szok. Nie wyobrażałam sobie, że dzieci (było ich chyba kilkanaścioro) mogą tak rozpaczać z powodu pierwszych dni kilkugodzinnych rozstań z matką.
  Nie widziałam tego, ale słyszałam skowyt tych dzieci i głosy kobiet pracujących w roli opiekunek które próbowały zastąpić im matkę. Dokonywały cudów, z pewnością je całowały, może dotknęły kołysząc te dzieci językiem w ucho nie raz, i nie dwa.

  Zbyt dużo chętnych do pomocy nie miał w Domu w którym kierował opieką nad dziećmi z żydowskiego getta w Warszawie
  Na koniec przypominam, że Janusz Korczak ( bo fragmenty z jego biografii przytaczałam) też żył w celibacie, Był starym kawalerem.
  No właśnie, gdyby był katolickim księdzem…
  Ciekawe jakim wyrokiem zostałby „nagrodzony”?

 38. Wspominając Tuska i innych „słynnych” peowców należy także pamiętać o takich jak
  Komorowski, Rzepliński i Schetyna.

  Komorowski to człowiek kościoła, wierny parafianin, który w okresie stanu wojennego i później, aż do 1989 roku, wykładał w niższym seminarium duchownym w Niepokalanowie.
  To ten sam, który wybranego w grudniu 2007 roku przez Tuska na polecenie kleru A.Rzeplińskiego powołał w 2010 roku na stanowisko Prezesa Trybunału Konstytucyjnego.
  Przypomnę, że były prezes TK Rzepliński jest odznaczonym przez głównego watykańskiego pasożyta Franka medalem za zasługi dla kościoła i kleru, co wiele razy udowodnił wyrokami TK na korzyść i zgodnie z wolą oraz poleceniami kleru kk.
  Trybunał Konstytucyjny z Rzeplińskim na czele stał na straży prawa kanonicznego, a nie stanowionego.

  Tak Komorowski jak i Rzepliński oraz Tusk, Schetyna i ich partyjni bracia i siostry w wierze to do dziś nadal wierni kościołowi urzędasy.
  Oni wszyscy podobnie jak „szlachciura” Komorowski to homofoby i seksiści identycznie jak każdy wierny chrześcijańskim „wartościom”..

  Moim zdaniem karygodną jest także działalność lobbysty kościoła Schetyny, który jako minister współprzewodniczył Komisji Wspólnej Rządu i Episkopatu czyli gremium faktycznie sprawującemu władzę w Polsce.

  To Schetyna wraz z Tuskiem zdecydowali o likwidacji Komisji Majątkowej bez uprzedniego zawieszenia jej działalności, ujawnienia jej bezprawnych decyzji, anulowania ich i osądzenia oraz ukarania winnych gigantycznych przekrętów prawników i kleru.

  W lutym 2015 roku Schetyna jako ówczesny minister spraw zagranicznych spotkał się z klechą w randze kardynała Dziwiszem i zaoferował watykańczykom swoją oraz rządową pomoc w organizacji światowego spędu modzieży katolickiej „Kraków 2016”.
  Wszyscy wiedzą ile pieniędzy rządzący wpakowali z budżetu państwa w te młodzieżowe „hop, sa sa!” dzięki takim „schetynom”.

  PO i Schetyna to spragnieni powrotu do władzy karierowicze, których poza własnym i kleru dobrobytem nic nie obchodzi.
  Praktycznie PO i PSL prawie niczym nie różnią się od PiSowców, z którymi jedynie wymieniają się miejscami przy wspólnym z klerem korycie władzy i dobrobytu.
  PO to PiS-bis.
  Tego nie można zapomnieć i takim ludziom nie powinno się ufać.

 39. Homofobia to dewiacja występująca u zaburzonych psychicznie osób heteroseksualnych.
  Jest chorobą psychiczną i należy ją leczyć u dobrych ateistycznych specjalistów.

 40. JK
  4 września o godz. 22:27
  Nawet 1.5 mln osób, to jest poważny elektorat. Wydaje mi się, że nie można tego środowiska pozostawiać poza nawiasem, lecz dbać o to, aby miało ono swoich politycznych przedstawicieli. Uważam, że tak jak w małżeństwach heteroseksualnych są związki bardziej i mniej odpowiedzialne i należy dbać w społecznym interesie o to, aby więcej było odpowiedzialnych, taki i we wszystkich odmiennych orientacjach seksualnych należy postępować. Nie zostawiać tego poletka odłogiem, bo będą tam chwasty, a przecież grupy osób o odmiennej seksualności są społecznie wartościowe. W gruncie rzeczy żyjemy w wysoko zorganizowanej społeczności i możemy sobie pozwolić na to, że nie każdy związek pomiędzy ludźmi musi mieć na celu prokreacje, bo nam nie szkodzi. Szkodzą natomiast wynaturzenia i agresja będąca wynikiem frustracji. Taka agresja dotyczyć będzie także osób o odmiennej orientacji seksualnej, jeśli społeczeństwo nie wyjdzie na przeciw potrzebom tych ludzi. Dostrzeżenie problemu więc jest społecznie korzystne, bo ograniczy patologie, a każda patologia jest kosztowna. Zysk więc będzie może i mniejszy niż na VAT, ale będzie.

 41. randyp
  5 września o godz. 10:15
  Oczywiście Biedroń działa na korzyść Pis’u. Poprzednie wybory pokazały jak wyrwanie niewielkiej liczby głosów zjednoczonej lewicy skutkowało wygraną Samodzielnych rządów PiS. W tej chwili sytuacja polityczna jest dla demokracji nienormalna i trzeba najpierw usunąć zagrożenie jakim jest PiS , naprawić zabezpieczenia demokratyczne , ukarać łamiących konstytucję i prawo polityków i dopiero potem budować nowe formacje i przekonywać bo nich ludzi

 42. Vera
  Sympatiami wyborów się nie wygra. Zgoda, polityk powinien wydawać się sympatyczny, ale przede ‎wszystkim powinien być uczciwy i skuteczny.‎

 43. Mohikanin Przedostatni
  Nie znęcaj się na bytem nieistniejącym, będącym sprzecznością samą w sobie, czyli nad żydowską ‎ateistką na emigracji, jako że przecież Żydówka nie może być ateistką (żydowskość jest bowiem ‎zdefiniowana przez wiarę mozaistyczną) i musi być ona z definicji na emigracji, jako że Izrael jest ‎tylko bytem tymczasowym, nielegalnie okupującym Palestynę.‎

 44. Prospector
  Trzeba najpierw wygrać wybory do Sejmu i Senatu, mieć swojego człowieka w pałacu prezydenckim ‎oraz swoich ludzi w samorządach, w tym na kluczowych stanowiskach np. prezydentów znacznej ‎większości wielkich miast. Wtedy można pomyśleć o zmianie Konstytucji na taką bez bytów ‎wirtualnych typu boga czy bogów, czyli Konstytucję bez preambuły dzielącej Polaków na lepszych ‎‎(wierzących, wymienionych na pierwszym miejscu) i gorszych (niewierzących, wymienionych na ‎drugim miejscu), Konstytucję bez Konkordatu ale z wyraźnym oddzieleniem kościoła od państwa, ‎Konstytucję gwarantująca Polsce prawdziwą niepodległość, czyli pierwszeństwo prawa polskiego nad ‎unijnym, Konstytucję gwarantującą Polakom także prawa ekonomiczne, czyli przede wszystkim prawo ‎do pracy i godnej za nią zapłaty etc.‎

 45. Randyp
  Skąd wziąłeś ten milion gejów i lesbijek w Polsce, i to takich, którzy afiszują się ze swą, powiedzmy ‎nietypową, seksualnością? Poza tym, to nie każdy gej i nie kazda lesbijka ma lewicowe poglądy, a z ‎kolei na lewicy jest sporo osób, takich jak np. ja, które są konserwatywne w sferze seksualnej (w tym ‎sensie, że nie popierają propagowania ideologii środowiska LGBT). Tak więc zbiory zwolenników ‎Biedronia i Zandberga są w zasadzie rozłączne, a nawet jeśli maja jakąś część wspólną, to jest ona tylko ‎marginalna. Dalej, PO ma program zupełnie niepasujący ani gejom ani lesbijkom, ani też lewakom z ‎partyjki Razem, jako że PO jest partią typowo klerykalną, tyle ze w nieco inny sposób klerykalną niż ‎PiS (np. pani premier Kopacz publicznie całująca biskupa Rzymu po rękach), a więc nie po drodze jest ‎klerykalnej PO z Biedroniem a szczególnie z Zandbergiem, nie wspominając tu już o liberalnym, ‎wolnorynkowym programie PO, służącym przecież tylko garstce najbogatszych Polaków i zachodniemu ‎kapitałowi. Koalicja PO z Biedroniem i Razem musiała by się więc zaraz rozpaść, ze względu na ‎istniejące pomiędzy tymi ugrupowaniami różnice światopoglądowe, które są wręcz fundamentalne. ‎Tylko w PRL-u mógł istnieć Front Jedności Narodu zrzeszający, oczywiście tylko nominalnie, ‎komunistów i klerykałów.‎
  Pozdrawiam

 46. Maciek G.‎
  W jaki konkretnie sposób chcesz usunąć zagrożenie jakim jest PiS , naprawić zabezpieczenia ‎demokratyczne oraz ukarać łamiących Konstytucję i prawo polityków? Dokonując zamachu stanu a la ‎np. Piłsudski czy Lenin, powołując Nadzwyczajną Komisję do Walki z PiS-em, zamykając polityków ‎łamiących według Ciebie Konstytucję i prawo w obozach koncentracyjnych a przynajmniej wytaczając ‎im procesy polityczne przy pomocy służącej Tobie policji, prokuratury i sędziów?‎

 47. „W styczniu 2018 Ministerstwo Sprawiedliwości upubliczniło listę pedofilów. Nie było na niej ani jednego księdza. Kogo chroni Patryk Jaki? Jesteśmy pewni, że chcemy takich ludzi w życiu publicznym?” – zapytał ASz.

  „Księży, tak jak każdego innego obowiązują te same przepisy. Nikogo rejestr pedofilów nie chroni. Fakt, że nie znajdują się tam księża (w rejestrze jawnym) oznacza, że księża nie popełniali najbrutalniejszych przestępstw (tam się kwalifikują brutalne gwałty)… chodzi o typ kwalifikowany przestępstwa, zagrożony bardziej surową karą „art 197 § 4 kk . Jeżeli sprawca czynu określonego w §1-3 działa ze szczególnym okrucieństwem, podlega karze pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 5” – odpowiedział z ministerstwa sprawiedliwości SKal.

  ———————
  1. Gwałć księże bez okrucieństwa a będziesz poza rejestrem.

  2. Kadry PiS: SKal. o sobie – „…urodziłem się w 1989 roku na Chełmszczyźnie. Całe dzieciństwo mieszkałem w gminie Wierzbica. Ukończyłem I Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Czarnieckiego w Chełmie. W 2008 roku postanowiłem ruszyć do Warszawy. Podjąłem studia na prawie na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, które ukończyłem z wyróżnieniem w 2013 roku. To jednak nie koniec mojej ścieżki edukacji, gdyż od stycznia 2014 roku jestem aplikantem radcowskim w Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Warszawie. Zdobywanie prawniczych szlifów zakończyłem wiosną 2017 kiedy przystąpiłem z wynikiem pozytywnym do egzaminu na radcę prawnego. Dzięki temu w czerwcu 2017 mogłem złożyć ślubowanie radcy prawnego.
  (…)
  Od lutego 2016 roku do czerwca 2017 roku pełniłem funkcję rzecznika prasowego Ministra Sprawiedliwości. W maju 2017 roku Sejm Rzeczypospolitej Polskiej powołał mnie w skład Komisji do spraw usuwania skutków prawnych decyzji reprywatyzacyjnych dotyczących nieruchomości warszawskich, wydanych z naruszeniem prawa, zwanej Komisją Weryfikacyjną ds. reprywatyzacji w Warszawie”.

 48. 2015
  „Jeszcze żaden duchowny nie usłyszał tak surowego wyroku za pedofilię! Sąd w Wołominie skazał ks. Wojciecha G. (38 l.) na 7 lat więzienia, w czasie których terapeuci będą go leczyć z chorych fantazji o dzieciach. Pedofil ma także zapłacić swoim ofiarom 155 tysięcy częściowego zadośćuczynienia. Pełnomocnicy pokrzywdzonych zapowiedzieli, że w cywilnym procesie będą się ubiegać o znacznie większe kwoty.

  To był błyskawiczny proces. Wszystko przez to, że pedofil w sutannie dobrowolnie poddał się karze i zasugerował 7-letni wyrok. Choć groziło mu 15 lat odsiadki, prokurator i sąd przystali na tę propozycję na prośbę ofiar, które nie chciały kolejny raz rozgrzebywać bolesnych ran.

  – Uznaję Wojciecha G. winnym popełnienia wszystkich zarzucanych mu czynów i skazuję na karę łączną 7 lat pozbawienia wolności – odczytała sędzia Alina Bielińska.

  Księdzu zalicza się do kary rok spędzony w areszcie. Wojciech G. ma także prawo ubiegać się o wcześniejsze zwolnienie po odbyciu połowy kary, czyli już za dwa lata!
  [?2018]
  W tym czasie ma być pod stałą opieką terapeutów, którzy podejmą wyzwanie wyleczenia księdza G. Zhańbiony duchowny ma także 15-letni zakaz kontaktowania się ze swoimi ofiarami i zajmowania się dziećmi w ogóle.

  – Orzekam od oskarżonego także częściowe zadośćuczynienie za wyrządzone krzywdy – mówiła sędzia Bielińska. Niestety, „w powietrze”, bo przerażony obecnością mediów ksiądz poprosił o możliwość nieuczestniczenia w rozprawie.

  Za wykorzystywanie dzieci zboczeniec musi zapłacić 155 tysięcy złotych. Najwięcej, bo aż 40 tysięcy złotych, dostanie Dominikańczyk o imieniu Delvy. Molestowanym Polakom należy się po 15 tysięcy złotych.

  – Wysokość zadośćuczynienia jest zależna od tego, czego doświadczyli pokrzywdzeni – powiedział prokurator Radosław Cieśliński.

  Pełnomocnicy pokrzywdzonych są zadowoleni z wyroku. – Siedem lat dla osoby, która wcześniej nie była skazana, to bardzo dużo. To daje nadzieję innym ofiarom – mówił mec. Radosław Domalewski. – Zasądzone zadośćuczynienie jest tylko częściowe. Chcemy reprezentować osoby pokrzywdzone przeciwko Wojciechowi G. także na drodze cywilnej, gdzie będziemy domagać się większych odszkodowań – dodała mec. Marta Chmielewska.

  Nie wykluczają także pozwania zakonu michalitów, którego członkiem był ksiądz pedofil. Jak pisaliśmy wczoraj, osiem ofiar zboczeńca ma szansę wywalczyć nawet 1 mln zł.”
  ————————
  Czy ktoś coś wie jak toto potoczyło się?

 49. Glos zwykły
  ‎1. Nie sadzę, aby w Polsce było aż półtora miliona odmieńców seksualnych. Raczej 150 tysięcy, tyle że ‎bardzo hałaśliwych.‎
  ‎2. Grupy osób o odmiennej seksualności są społecznie bezwartościowe, nawet wręcz szkodliwe, ‎szczególnie zaś pedofile. Najmniej szkodliwi są nekrofile i zoofile, natomiast geje i lesbijki są typową ‎anomalią przyrodniczą, jako że społeczeństwo złożone z samych tylko gejów i lesbijek wymarło by w ‎trakcie żywota jednego tylko pokolenia.‎
  ‎3. Tak, nie każdy związek pomiędzy ludźmi musi mieć na celu prokreację, ale jeśli na ma on na celu ‎prokreacji, to nie róbmy z tego małżeństwa czy rodziny.‎
  ‎4. Agresja wobec osób o odmiennej orientacji seksualnej jest wpisana w nasze DNA i jest ona jak ‎najbardziej naturalna, gdyż bez niej ludzkości groziłoby wymarcie. To nie my, a nasze geny (patrz ‎‎„Samolubny gen” Dawkinsa) o tym decydują, a z nimi, jak wiadomo, nie wygramy, gdyż one są ‎przecież esencją naszego człowieczeństwa. Homoseksualizm i lesbijskość są więc patologiami ‎społecznymi, a sam zauważyłeś, że każda patologia jest kosztowna i szkodliwa.‎

 50. Kasandra
  Możesz zdefiniować co rozumiesz przez antysemityzm? I odkąd to „faki” są argumentem w dyskusji?‎

 51. Ateista
  Homofobia jest wpisana w nasze DNA i jest ona jak najbardziej naturalna, gdyż bez niej ludzkości ‎groziłoby wymarcie. To nie my, a nasze geny (patrz „Samolubny gen” Dawkinsa) o tym decydują, a z ‎nimi, jak wiadomo, nie wygramy, gdyż one są przecież esencją naszego człowieczeństwa. ‎Homoseksualizm i lesbijskość są więc patologiami społecznymi, a każda patologia, jak wiadomo, jest ‎szkodliwa społecznie.‎

 52. Samba kukułeczka
  Co ma wynikać z poddanych przez ciebie historyjek? Że Korczak był pedofilem? Przecież to jest dziś ‎już tylko tajemnica poliszynela. Tak samo jak Kolbego, Korczaka uratowała męczeńska śmierć w ‎niemieckim obozie koncentracyjnym.‎

 53. “…Zastanawia mnie krotkowzrocznosc blogowiska!
  Zdumiewa zaslepienie!
  Wkurza bezmyslnosc w ocenie tego co Olejnikowa, a pozniej Zakowski i reszta dziennikarskiego mainstreamu zrobila i robi dalej z Robertem Biedroniem.
  Czy Wy Ludzie uwazajacy sie za myslacych, jestescie pewni tego, ze myslicie samodzielnie?
  Czy nie przyszlo Wam nawet na sekunde, na mysl, ze sie dajecie manipulowac?????
  Czy jestescie w takim amoku, ze nie jestescie w stanie dostrzec, ze wpierw Olejnikowa, a pozniej Zakowski i jego klaskacze, dokonali „egzekucji” Biedronia?
  „Egzekucji” dokladnie takiej samej, jakiej wczesniej dopuscili sie na Januszu Palikocie!!!!
  Czepiacie sie Biedronia z jednej strony o to, ze nie usunal pedofila, ze niue wywalil urzedniczki, a czepiacie sie nie znajac procedur i pomijajac zlozonosc i funkcji Prezydenta Miasta ..
  Czepiacie sie, ze Biedron nie przedstawil swoich planow u celow, a nie bierzecie pod uwage tego, ze sie nie zdradza swojemu wrogowi ani celow, ani zamiarow, ani niczego, co wrogowi dopomogloby w zwalczeniu ciebie…
  W/g mnie Biedron tak jak mogl i jak to bylo mozliwe, sie wybronil. Na mnie wywarl dobre wrazenie, a to co uczynila Olejnikowa, czy pozniej Zakowski i jego wspierajacy, kwalifikuje sie jako dowod na zlamanie etyki dziennikarskiej, jako dowod na to, ze wspomniani przekroczyli granice etyki dzinnikarskiej i z bezstronnych, opisujacych sprawy dzinnikarzy, zajeli pozycje manipulatorow wplywajacych na odbior i ocene…
  Wasze reakcje sa najlepszym dowodem na manipulowanie dokonane przez wspomnianych manipulatorow, mnieniacych sie „bezstronnymi”.”
  /”lonefather”/

  ps:
  Zgadzam się z tą opinią.
  Myślę, że krytyka R.Biedronia na blogu „Listy ateistów” wynika z faktu, że zagraża On peowcom i peeselowcom w drodze do ich powrotu do wspólnej z kościołem władzy.

 54. W Polsce nie ma niezależnych, obiektywnych i wolnych mediów dlatego polski boży ludek jest ciemny i totalnie zmanipulowany.
  W kraju zarządzanym według wzorca watykańskiego totalitaryzmu polskie pseudo-dziennikarstwo i media spełniają rolę ambony i tuby, z której sączą się kłamstwa, obłuda i totalna manipulacja.

  W katolickiej Polsce dominuje prokościelne pseudo-dziennikarstwo, które z gorliwością zwykłego katomatoła realizuje polecenia swoich koloratkowych mocodawców.
  Na uwagę zasługuje fakt, że kreowani na wzorce i medialne gwiazdy polskiego dziennikarstwa ludzie to wyłącznie katolicy z rekomendacją i poparciem kleru.

  Obok starych, nawiedzonych religijnie propagandziarzy takich jak Olejnik, Pochanke, Kolenda, Durczok, Marciniak, Rymanowski, Gawryluk, Kajdanowicz, Kraśko, Michnik, Wielowiejska, Lis, Zakowski etc. – cała reszta to absolwenci rydzykowych i im podobnych szkółek medialnego manipulowania tępą opinią publiczną. To kler i im posłuszni poumieszczali to tałatajstwo jak implanty we wszystkich prawie mediach. Ci pseudo-dziennikarze zdewaluowali już wszystkie kryteria i pozytywne cechy oraz sens zawodu prawdziwego dziennikarza. Dzięki temu dziennikarskiemu motłochowi media przestały spełniać pozytywną rolę informacyjno-edukacyjną.

  Tacy dziennikarze jak wymienieni wyżej i takie media jak TVN, TVP, Polsat i im podobne oraz wszystkie kościelne wspólnie z watykańskim klerem, „opus dei” i wybranymi spośród katolickiego motłochu politykami na wszystkich szczeblach władzy ustawodawczej i wykonawczej są sprawcami faktu, że dziś Polska to religijny grajdoł w środku Europy.
  Takie „dziennikarstwo” z główną „przeoryszą” M.Olejnik na czele ma w tym swój olbrzymi udział.

  ps:
  wyjątkiem jeśli chodzi o niezależność mediów jest jedynie tygodnik NIE Jerzego Urbana.

 55. Biedroń na białym koniu? Biedroń na kasztance? To są zjawy senne sfrustrowanych lemingów. Moda na gejowskich polityków przemija na zachodzie. Tylko w Polsce ta faza jest przesunięta o parę lat.

 56. Twój komentarz czeka na moderację.

 57. Krótko: Nie da rady.

 58. @Kasandra pisze:
  „95% społeczeństwa polskiego to tępy religijny motłoch, który wykonuje i wykona każde polecenie pedofilów w koloratkach i kler już tak pokieruje swoimi niewolnikami w Wolsce żeby nie głosowali na pana Biedronia.”
  A Optymatyk tejże Kasandrze przypochlebia:
  „Oboma rękoma” się pod-PiS-uję i jeszcze raz „dziękuję” za kardynalną pomyłkę na poprzednim wątku.”

  A ja jedynie zapytam:
  A kto bronił 5 procentom oświecić tenże motłoch przez 30 ostatnich lat.
  Widocznie tzw. „oświeceni” mieli inne priorytety…albo inni nauczyciele mieli większe talenta edukacyjne i większy dar przekonywania.
  Trochę dziwne, że takie intelektualne tuzy jak @Kasandra, czy @Optymatyk nie mogą tego pojąć.

  Moja rada:
  Trzeba zmienić instrumentarium epistemiczne…albo od czasu do czasu odwołać się do logicznych reguł.

 59. @Kasandro polecam lekturę prac Antonio Gramsciego w kontekście owych 95% i pozostałej 5 procentowej reszty
  Aby ułatwić zadanie proponuje: jedną stronę czytasz Ty, a drugą @Optymatyk.
  Następnie dzielicie się wrażeniami z lektury.

 60. Głos zwykły – powinno być:
  (…)‎
  ‎3. Tak, nie każdy związek pomiędzy ludźmi musi mieć na celu prokreację, ale jeśli nie ma on na celu ‎prokreacji, to nie róbmy z tego na siłę małżeństwa czy rodziny.‎
  (…)

 61. Woytek 6 września o godz. 7:15‎
  Racja. Biedroń uroczyście wjedzie do Warszawy na białym koniu jako owacyjnie witany zwycięzca tak ‎samo jak jenerał Anders, ten od jego córeczki z Hameryki.‎

 62. @samba kukuleczka 6 września o godz. 9:43
  Masz rację, że „oświeceni” wychowywanie młodzieży zwyczajnie olali. Ale „motłochu” nie da się nijak oświecić przez 30 lat, może przez 300 byłyby jakieś efekty, ale pewności nie ma. Motłoch jest na wiedzę która nie jest przydatna natychmiast, tu i teraz, jest całkowicie zaimpregnowany, on jest, jaki jest: szybko uczy się jedynie korzystania ze współczesnych wytworów techniki, natomiast zupełnie go nie interesuje jak i dlaczego one działają. Odwoływanie się do reguł logiki jest całkowicie nieskuteczne, działają jedynie reguły bata i marchewki a i to pod warunkiem że kara czy nagroda (łapówka) następują dostatecznie szybko by motłoch nie zdążył zapomnieć czego dotyczą. Sorry, taki mamy klimat społeczny!

 63. Tad. R.
  5 września o godz. 8:15

  Tad. R. donosi, że donoszę.

 64. Zbyt surowo Hartman potępia handel odpus…, to znaczy: handel jedynkami w partii Nowoczesna. Moim zdaniem, to dobrze, że można kupić nr 1 na liście wyborczej. Ta cna praktyka umożliwi zdobycie władzy najbogatszym. Powinna nawet odbyć się licytacja jedynek.

  Oczywiście, Harman dostał nr 1 za zasługi dla partii, tym razem partii Razem.

 65. Ateista
  6 września o godz. 0:40

  Ateista pisze, że w Polsce nie ma wolnych mediów. Ateisto, dziękuję ci za tę opinię i za jej rozwinięcie. „Gazeta Wyborcza”, „Polityka” – główne medi są zależne, nieobiektywne i zniewolone, dlatego dlatego polski boży ludek jest ciemny i totalnie zmanipulowany. No, to jest szlagier!

 66. Widzi profesor, zapewne niezbyt skomplikowany indukcyjny dowód doprowadził@JK do konkluzji, że Janusz Korczak był pedofilem.
  Zapewne niezadługo trzeba będzie przyjąć do wiadomości – posługując się tą samą metodą – że Jacek Kuroń miał podobne skłonności.
  Bliski kontakt z harcerzami to prawdopodobnie efekt wiadomych skłonności – bardzo ważnej postaci polskiej historii najnowszej.

 67. W kontekście informacji którą cichaczem przemycił Newsweek o 12 mln osób które które w pierwszym dniu apelu przyznały, że w swoim życiu były molestowane i założeniu , że tych przypadków było x razy więcej, gdzie x może być nawet wielokrotnością liczby 10 to dosyć dwuznacznie brzmią te wszystkie oskarżenia z pewnych środowisk wysuwane pod adresem katolickich księży.
  Jedyne co może w tym momencie przyjść racjonalnie usposobionej osobie odwołującej się do podstawowych zasad logiki jest nieśmiertelne „Łapać złodzieja” artykułowane przez tegoż złodzieja i procedury jakim podlega pierwszy lepszy piroman który jest autorem zarzewia pożaru a następnie wszystkim strażakom – nie tylko ochotniczych straży pożarnych – wyrywa sikawki z rąk ,bo on wie najlepiej jak się gasi pożary… a poza tym przypuszcza kogo można obciążyć podpaleniem chałupy.
  I żeby wiele ne mitrężyć czasu na szukanie świadectw tejże diagnozy wystarczy przywołać ową panią która zainicjowała akcję Me Too, a okazała się być mało skomplikowaną pedofilką.

  Swoja drogą od jakiegoś czasu zastanawiam się kto pierwszy „wynalazł” wątek szalejącej pedofilii w środowisku KK.
  Byłoby fascynującym znać na to pytanie odpowiedź.

 68. Dla „prawdziwego Polaka” Biedroń jest nie do zaakceptowania już tylko z powodu orientacji seksualnej. Tak samo nie do zaakceptowania jest imigrant, a szczególnie imigrant o różnej od polackiej karnacji czy religii. Mam do „prawdziwych Polaków”, jeśli oczywiście tu zaglądają, proste pytanie: skoro Polska się starzeje, przyrost naturalny niewielki, młodzież wyjeżdża pracować tam gdzie lepiej płacą, to co Polak zrobi już za kilka lat, kiedy zachoruje, albo tylko będzie musiał uszczelkę kranową wymienić (a woda ciągle drożeje!), światło naprawić czy samochód, a fachowców już nie będzie, bo starzy wymarli, młodzi wyjechali? Pierwsze, co mi się nasuwa, metoda szybka i na chwilę skuteczna, to zamknąć granice i nie wydawać paszportów nikomu prócz bardzo starych emerytów. Sprawdzone swojego czasu w DDR. Ale to na chwilę, a potem? Czy mi ktoś odpowie? A prócz tych, których wymieniłem, jest przecież mnóstwo zawodów, których automatyzacja nie wyeliminuje….

 69. http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,23867906,wybory-samorzadowe-2018-sondaz-pis-wygrywa-w-wiekszosci-wojewodztw.html?order=najfajniejsze&v=1&obxx=23867906&pId=49858508&send-a=1#opinion49858508

  I kto tu jest mało rozgarnięty?
  Chyba nie Ci którzy głosują na zwycięzców zbliżających się wyborów.
  Trzeba być inteligentną osobą aby postawić na tego konia który wygra w gonitwie, a jednostką o bardzo małym rozumku aby wierzyć tym którzy są bladzi jak kreda w nowym roku szkolnym.

 70. @samba kukułeczka

  Odpowiem Ci moim tekstem z innego bloga , choć pisany w innej intencji pasuje i do tego tematu:

  Kościoła się nie zmieni, można jedynie go zdelegalizować tylko nie ma komu. Głupota kwitnie w najlepsze.
  W zdrowym ciele zdrowy duch i jeśli tego ludzie nie rozumieją to będzie jak jest. Pesymista to optymista, który przejrzał na oczy. Duchowość to ludzie w naszym kraju mają w dupie, dlatego wszystko brane jest od dupy strony, a nie głowy. Jak się nie naprawi mózgów to nie liczmy na jakieś pozytywne zmiany. Przeczytaj jeszcze raz co napisał Sedlak o ludziach w Polsce, to jest sama prawda. Możesz przenieść to na forum benedyktyńskie, ale czy to cokolwiek da, wątpię.
  Tak naprawdę, ksiądz profesor W.Sedlak przechodzi na pozycje ateistyczne (tu brak mi jakiegoś zastępczego określenia) a retoryka, która się posługuje była zręcznym kamuflażem bo doskonale wiedział w jakie bagno wdepnął.
  Wiedza jest duszą człowieka, a nie wiara. W sensie elektromagnetycznym, tak jak wykazał to Sedlak.

  Posłuchaj tego https://www.youtube.com/watch?v=VH74i_BEh3M&t=61s
  Czas otworzyć oczy i przepisać książki historyczne na nowo, ponieważ nie niosą odpowiedzi na bardzo wiele pytań związanych z historią ludzkości. Znajdź na YT jeszcze „legendy to nie bajki” i inne jego filmy, ten gość gada z sensem i zgodnie z tym co można udowodnić a nie jedynie domniemywać.
  Reszta to tylko pierdoły spod spróchniałej stodoły.

  Dobrze określił to całe cywilizacyjne zamieszanie Doktor Jan Kwaśniewski;

  „Ludzie, których tkanki i narządy prowadzą ustawiczne wojny, jak się to spotyka u współczesnych ludzi, mogą tworzyć tylko chore organizacje społeczne, gospodarcze i państwowe, ustawicznie zwalczające się wzajemnie i wojujące ze swoimi obywatelami. Nie mogą stworzyć niczego mądrego i rozsądnego
  , gdyż jest to niemożliwe. Bowiem ludzie chorzy mogą tworzyć tylko chore narody, a chore narody mogą tworzyć tylko chore państwa czy bloki państw, zwalczających się wzajemnie bez żadnych racjonalnych powodów. I nie może być inaczej bez usunięcia pierwszej, naczelnej przyczyny zła, bez powrotu do optymalnego zaspokajania potrzeb żywieniowych ludzi.
  Taki jest obraz nie tylko współczesnej cywilizacji, a faktycznie współczesnej choroby ludzkości nazwanej cywilizacją, tacy byli ludzie, klasy i narody w całym okresie historycznym ludzkości od opuszczenia „raju”.” s.78
  (…)
  Bowiem jaki byt,w znaczeniu biologicznym, taki charakter, moralność i obyczaje, taka świadomość ludzka. Z tej zauważonej przez Marksa zależności między bytem a świadomością(…)wynika dla rządzących jeden wniosek: świadomość, moralność ,charakter ,obyczaje można zmienić u ludzi tylko poprzez zmianę ich bytu, a nigdy odwrotnie.” s.82

  „Nigdy odwrotnie”, a to jest czynione powszechnie , skutki są jak w cytacie z E.Fromma.

  „Patrząc z zewnątrz, jesteśmy bandą szaleńców, których właściwie należałoby trzymać w odosobnieniu. Tylko kto kogo będzie izolował, skoro wszyscy jesteśmy szaleni i dlatego każdy uważa się za normalnego.”

  Proszę nie pisać mi ,że autorzy cytatów to idioci.

 71. Suplement do mojego wcześniejszego wpisu;

  „Po 2000-leciu panowania Twej miłości z krzyża nad światem, świat na lepsze nic się nie zmienił. Nie wygasła nienawiść, nie umarło zwierzę w człowieku. Czyż nie widać próżni wokół Twego krzyża? Widzę tylu szczęśliwych bez Ciebie i tylu przybitych z Tobą.”

  I drugi cytat, który bardziej pasuje do naszego narodu:

  „Pospolicie i trywialnie mówiąc, chrześcijanin to niedołęga z dewocyjnym kramikiem w duszy. Człowiek z kompleksami, topiący swą niepełnowartościowość w kadzidlanym dymie. Dewocyjny kramik duszy to patologia chrześcijaństwa.”

  Skąd to wyjąłem?, a z książki ks.prof.W.Sedlaka pt.”Quo vadis, homo?” Rekolekcje dla inteligencji.
  I to z odpowiednim imprimatur kościelnym, pewnie wiedzieli ,że do niewielu to trafi i tak jest w rzeczywistości.
  Tam jest więcej takich „kwiatków” świadczących o „niepłenosprawności” umysłowej imprimaturodawców.

  „Im więcej ludzi, tym trudniej o człowieka”

  Taka samokrytyka przecież nie kogo innego jak katolika, ale lepszej to i nikt inny by nie napisał.

 72. Samba kukułeczka
  Z Korczakiem to nie ja to wymyśliłem. Na poczatek polecam Dr Korczak – ‘dobry pedofil’? ‎‎(http://www.racjonalista.pl/forum.php/s,753561) oraz Eliza Szybowicz „Zapomnij o Świętym ‎Korczaku”‎
  ‎(https://www.dwutygodnik.com/artykul/2321-zapomnij-o-swietym-korczaku.html)‎

 73. Samba kukułeczka
  Wyjaśniałem ci już, że pedofilia w kościele rzymskim jest powszechna, napędzana głównie przez ‎celibat, który powoduje, że rożnego rodzaju zboczki lgną do tego kościoła jak muchy do gówna. Ale to ‎jest temat na osobną dyskusję. Nie tzeba być zaś Wernyhorą czy Einsteinem, aby stwierdzić, że u nas ‎też najprawdopodobniej wybuchną wkrótce wielkie kościelne afery pedofilskie, takie jak np. w Irlandii, ‎szczegolnie, że kościół rzymski dalej praktycznie nic nie robi, aby zwalczyć pedofilię w swych ‎szeregach a szczególnie nie ma ten kościół zamiaru zniesienia celibatu, a przypominam, że:‎
  ‎„2 Biskup więc powinien być nienaganny, mąż jednej żony, trzeźwy, rozsądny, przyzwoity, gościnny, ‎sposobny do nauczania, 3 nie przebierający miary w piciu wina, nieskłonny do bicia, ale opanowany, ‎niekłótliwy, niechciwy na grosz, 4 dobrze rządzący własnym domem, trzymający dzieci w uległości, z ‎całą godnością. 5 Jeśli ktoś bowiem nie umie stanąć na czele własnego domu, jakżeż będzie się ‎troszczył o Kościół Boży? 6 Nie [może być] świeżo ochrzczony, ażeby wbiwszy się w pychę nie wpadł ‎w diabelskie potępienie. 7 Powinien też mieć dobre świadectwo ze strony tych, którzy są z zewnątrz, ‎żeby się nie naraził na wzgardę i sidła diabelskie. 8 Diakonami tak samo winni być ludzie godni, w ‎mowie nieobłudni, nie nadużywający wina, niechciwi brudnego zysku, 9 [lecz] utrzymujący tajemnicę ‎wiary w czystym sumieniu. 10 I oni niech będą najpierw poddawani próbie, i dopiero wtedy niech ‎spełniają posługę, jeśli są bez zarzutu. 11 Kobiety również – czyste, nieskłonne do oczerniania, trzeźwe, ‎wierne we wszystkim. 12 Diakoni niech będą mężami jednej żony, rządzący dobrze dziećmi i własnymi ‎domami. 13 Ci bowiem, skoro dobrze spełnili czynności diakońskie, zdobywają sobie zaszczytny ‎stopień i ufną śmiałość w wierze, która jest w Chrystusie Jezusie.”‎
  ‎(1 List do Tymoteusza.)‎

 74. Dino,‎
  Gdyby 100 lat temu, już w czasach Einsteina i Bohra, ktoś powiedział, że maszyny wyeliminują ‎urzędników bankowych oraz maszynistów i konduktorów w istniejącym już wówczas metrze, i że ‎samoloty będą latać bez pilotów, to uznano by to za 100% fantazje. Tak więc w przyszłości albo roboty ‎będą naprawiać wszystkie zepsute maszyny w tym inne roboty, albo też uszkodzone maszyny będzie ‎się złomować a na ich miejsce wprowadzać nowe, a wiec znikną problemy tupu „światło naprawić czy ‎samochód”, gdyż „światło” czy samochód będą praktycznie bezawaryjne albo samonaprawiające się. ‎Nie ma bowiem zawodu, którego automatyzacja nie mogłaby wyeliminować.‎

 75. @JK 6 września o godz. 16:48
  O jakiej skali przyszłości tak futurologicznie napisałeś? Ty tak na serio uważasz, że w liczącej już dziś 20 dymów wiosce na ścianie wschodniej, za 15 lat kiedy pozostanie w niej kilka zamieszkałych chałup „światło i samochód będą praktycznie bezawaryjne albo samonaprawiające się”?!
  I że w najbliższym tej wioski szpitalu roboty będą się chorymi i starymi opiekować?!
  Czy może wykwaterujesz do tego czasu jej wszystkich mieszkańców do świeżo wybudowanego (za czyje pieniądze?) osiedla szklanych domów?!

  Polska już za 10-15 lat , jeśli wcześniej nie nastąpi jej rozbiór i przymusowe dokwaterowanie z wyboru okupanta, lub jeśli nie zaakceptujemy jakiejś formy imigracji, będzie bardzo cierpieć z braku fachowców na poziomie rzemiosł i usług. Dyskutować możemy o formach imigracji, zaprzeczanie jej konieczności w rychłej perspektywie świadczy co najmniej o niechęci zajrzenia do statystyk ludnościowych.

 76. Do wszystkich homofobów czyli dewiantów heteroseksualnych na czele z JK:
  Mam dla was wszystkich złą wiadomość: na Ziemi rodzi się coraz więcej Gejów i Lesbijek.
  Dla mnie to wspaniała wiadomość co najmniej z kilu powodów:
  Po pierwsze coraz bardziej będzie maleć produkcja człekokształtnych przygłupów takich jak JK i innych jemu podobnych.
  Po drugie zacznie się zmniejszać przeludnienie planety.
  Po trzecie tępaki religijne człekokształtne wyzdychają.
  Ludzie LGBTQ są w większości ludźmi inteligentnymi, to esteci posiadający mnóstwo empatii, a więc kolejna korzyść dla Ziemi i innych zwierząt.
  Tak więc homofoby.
  f..k yourself morons!

 77. Panoszący się po ulicach i społecznościowych mediach, w sejmie, w senacie, w rządzie i w IPN antysemici to ofiary religijnej indoktrynacji kościoła i rodziców, którzy wpoili im oprócz religijnych bajek także i antysemityzm czyli totalnie wyprali ich móżdżki.

  Kościół nauczył polactwo antysemityzmu tylko dlatego, że tak naprawdę zazdrości Żydom mądrości, bogactwa i wytrwałości w dążeniach.
  Najwięcej znanych ludzi na świecie, naukowców, uczonych, artystów, najlepszych w każdej dziedzinie nauki i sztuki to Zydzi.

  Wszystkie państwa cywilizowane i bogate swoją cywilizację i bogactwo zawdzięczają mądrym Zydom.
  Ta zazdrość i świadomość, że wolactwo nigdy nie doścignie Zydów w mądrości – zżera ich i dlatego taką pianę antysemickiej wścieklizny toczą wszędzie gdzie się da.
  Nie zdają sobie sprawy z tego, że gdyby nie przyczynili się do wymordowania milionów Zydów, a tak zwani „komuniści”, (w istocie kryptokatoliccy antysemici) rządzący Polską po drugiej wojnie światowej nie wyrzucili w 1968 roku pozostałych przy życiu Zydów z Polski dziś Polska nie była by Wolską, ale krajem należącym do najbogatszych na świecie.

  Jedyny wyjątek w mojej pozytywnej ocenie Zydów stanowią religijni, ortodoksyjni, otumanieni swoją religią ludzie dla których już sam Holokaust powinien być przecież wystarczającym dowodem na nieistnienie żadnego boga.

  Ps:
  Do wszystkich antysemitów w Wolsce:
  Chętnie uruchomilibyście ponownie obozowe krematoria i komory gazowe…
  Nic z tego człekokształtni Wolacy.
  Obecnie Izrael to potężne państwo należące do najbogatszych krajów świata i nigdy nie dopuści do ponownej zagłady Zydów, a więc możecie sobie tylko pomarzyć.
  I powtarzam
  f..k yourself morons!

 78. Proponuję, żeby wszyscy Geje i Lesbijki z PiSu, z PO, z PSLu i z wszystkich innych mniejszych i większych ugrupowań polskiej sceny politycznej połączyli się w poparciu dla Roberta Biedronia i razem rozpoczęli realizację celów, a więc wyborczego zwycięstwa i uzyskania należnych im praw.
  Jest Was bardzo dużo i wspólnie z sympatykami LGBTQ możecie wiele dobrego zdziałać.
  Najwyższy czas żeby religijna część społeczności LGBTQ przestała wspierać i popierać swoich największych wrogów czyli religie, ich kościoły i kler.

  ps:
  Popieram wszystkie opinie Kasandry, Sławczana i innych mądrych ludzi.

 79. Dino
  Polacy jeżdżą dziś samochodami mającymi średnio po 10-20 lat. Oznacza to, że postęp techniczny ‎przychodzi pod polskie strzechy z 10-20 letnim opóźnieniem. Czyli że 10-20 lat po tym, jak w ‎Niemczech czy Francji „światło” i samochód będą praktycznie bezawaryjne albo samonaprawiające się ‎a w szpitalu roboty będą się chorymi i starymi opiekować, to samo będziemy też mieć i w Polsce, także ‎i w owej liczącej dziś 20 dymów wiosce na ścianie wschodniej, w której za 15 lat pozostanie tylko kilka ‎zamieszkałych chałup. Zauważ także, iż telefony komorowe, które na początku w Polsce oglądano ‎tylko na amerykańskich filmach, są dziś powszechne nie tylko w Polsce, ale nawet i w Somalii – chyba ‎najbiedniejszym kraju świata, praktycznie pozbawionym rządu i szkół. Jeżeli zaś Polska zostanie znów ‎podzielona pomiędzy Niemcy i Rosję, to te wynalazki przyjdą do nas jeszcze wcześniej.‎
  Nie ma więc sensu wmawianie Polakom, że jeśli nie zaakceptujemy dziś jakiejś formy imigracji, to ‎będziemy w przyszłości bardzo cierpieć z powodu braku fachowców na poziomie rzemiosł i usług, ‎szczególnie, że imigracja o której chodzi Brukseli i Berlinowi to nie są ludzie przydatni w gospodarce. ‎Statystyki ludnościowe nie mają tu więc nic do rzeczy. Popełniasz po prostu ten sam błąd, co XIX- ‎wieczni futurologowie, którzy wieszczyli, że wielkie miasta Europy takie jak Londyn czy Paryż będą w ‎połowie XX wieku zawalone końskimi odchodami na wysokość kilkunastu metrów, jako że nie ‎przewidzieli oni rozwoju motoryzacji a więc też i tego, że problemem Europy w połowie XX wieku ‎zacznie byc zanieczyszczenie miast spalinami samochodowymi, a nie końskimi odchodami. Nie ‎popełniaj więc błędu polegającego na bezkrytycznym ekstrapolowaniu obecnych trendów w ‎przyszłość.‎
  Przypominam, że prawdziwy problem leży w tym, że imigranci z biednych państw są sprowadzani do ‎‎państw bogatych głównie po to, aby obniżając płace robocze, zwiększali oni zyski wielkiego ‎‎zachodniego kapitału. Tak więc imigranci są sprowadzani do Europy (a także USA, Kanady czy ‎‎Australii) głównie po to, aby obniżając płace robocze, zwiększali oni zyski zachodniego ‎kapitału. ‎Zauważ też, że większość nielegalnych imigrantów pracuje nielegalnie, za stawki nawet ‎‎10 razy niższe ‎niż tubylcy. Niemcy zrobiły zresztą wielki błąd wpuszczając do siebie ‎imigrantów (początkowo z Turcji ‎i byłej Jugosławii) jako siłę roboczą, zamiast postawić na ‎jeszcze większą mechanizację i ‎automatyzację, w tym na robotyzację i komputeryzację, czyli na ‎postęp techniczny, innymi słowy na ‎rozwój intensywny a nie na pracochłonny rozwój ‎ekstensywny poprzez sprowadzanie taniej, a więc ‎nisko wykwalifikowanej, mało wydajnej siły ‎roboczej. Przecież USA rozwijały się tak szybko w XIX ‎wieku i na początku XX wieku, gdyż ‎brakowało tam siły roboczej, a więc maszyny, takie jak np. ‎żniwiarki, które nie miały ‎ekonomicznego sensu w przeludnionej wówczas Europie, znalazły tam swoje ‎praktyczne ‎zastosowanie w Ameryce, zwiększając radykalnie wydajność pracy a tym samym i ‎dobrobyt ‎amerykańskich farmerów. Także starożytna Grecja i Rzym, posiadając nadmiar niewolników ‎i ‎zbędnych ludzi wolnych (rzymski proletariat, dla którego organizowano igrzyska i rozdawano ‎im ‎chleb czyli panem et circense), postawiły na pracochłonny rozwój ekstensywny zamiast ‎zastosować np. ‎turbinę Herona, czyli pierwszą znaną nam maszynę parową, co uniemożliwiło ‎dalszy rozwój ‎starożytnej Grecji i starożytnego Rzymu i spowodowało w rezultacie zastój i ‎upadek, a więc długie ‎‎„ciemne wieki” czyli po angielsku dark ages. Innymi słowy, nadmiar ‎taniej siły roboczej opóźnił rozwój ‎cywilizacji zachodniej czyli inaczej europejskiej o co ‎najmniej tysiąc lat. Tak więc sprowadzając ‎imigrantów, tak jak to robią dziś Niemcy, Australia, ‎USA czy Kanada a także i Polska (Ukraińcy!) ‎znosimy potrzebę wprowadzania postępu ‎technicznego, godząc się w ten sposób z niską wydajnością ‎pracy, w więc z niskimi płacami, ‎zacofaniem i biedą. A nie o to nam tu chyba chodzi.‎

 80. Kassandra
  Żydowski holokaust jest wystarczającym dowodem na nieistnienie Jezusa, czyli dobrotliwego, ‎miłującego ludzi boga Nowego Testamentu, ale jest on także mocnym dowodem na istnienie Jehowy ‎‎(JHWH), boga Starego Testamentu, który według swych własnych słów przedstawia się nam jako „Pan, ‎Bóg twój, mocny, zawistny, karzący nieprawość ojców na synach do trzeciego i czwartego pokolenia ‎tych, którzy mnie nienawidzą” (Księga Wyjścia, Druga Księga Mojżeszowa, Exodus, ‎שמות‎ (Szemot) – ‎‎„imiona” – od pierwszych słów księgi, po grecku Εξοδος).‎
  Poza tym, to czego można zazdrościć Żydom? Ich rasizmu, pogardy dla goim, czyli nie-Żydów, ‎nielegalnego okupowania Palestyny, wywołania obu wojen światowych? Przedwojenna Polska była ‎pełna Żydów, a była jednym z najbiedniejszych państw ówczesnej Europy. Podobnie USA – dopóki nie ‎rządzili tam Żydzi, to państwo to kwitło, a zaczęło podupadać po II wojnie światowej, kiedy to do ‎władzy zaczęli dochodzić tam Żydzi. Takich przykładów mam wiele, a z faktami, jak wiadomo, się nie ‎dyskutuje.‎
  Dalej – Izrael ma PKB wysokości 1/3 tego co Polska, a więc nie może on należeć do najbogatszych ‎krajów świata, szczegolnie, jeśli większość swojego PKB wydaje on na wojsko i policję. Izrael to jest ‎obóz wojskowy, coś na wzór dawnych Prus, czyli wojsko i policja mające swoje własne państwo, na ‎dodatek nielegalnie okupujące Palestynę.‎
  A „fakami” dowodzisz tylko tyle, żeś może i Żydówka, ale niezbyt mądra Żydówka i na dodatek ‎pozbawiona elementarnej kultury osobistej. Tylko temu, że należysz do tego samego plemienia co ‎Gospodarz tego blogu, zawdzięczasz to, że cię tu wciąż jeszcze tolerują. :-(‎
  Mimo wszystko, szalom.‎

 81. Ateista 6 września o godz. 18:42‎
  Parafrazując Klasyka: Geje i lesbijki wszystkich krajów łączcie się! Widmo krąży po Świecie, widmo ‎LGBT! Niech żyje jedynie słuszna prawda głoszona przez Proroka, któremu na imię jest Ateista! Tako ‎rzecze Prorok Ateista z blogu prof. Hartmana. Amen.‎

 82. JK
  5 września o godz. 22:45
  Zupełnie nie masz racji. Seksualność jest tylko jednym z aspektów ludzkiej osobowości. Fakt, więc że ktoś nie jest heteroseksualny, heteroseksualny, czy niezdolny lub zdolny do prokreacji nie przesądza o jego wartości. Oczywiście agresja jest atrybutem natury, także ludzkiej natury, ale właśnie jej ograniczanie tworzy ramy współczesnego społeczeństwa. Jeśli zgodzimy się na czczenie agresji, to implikacje tego wykraczać będą daleko poza tolerancję. My zaś od dawna jesteśmy za słabi jako naród, aby opowiadać się za jakąkolwiek formą darwinizmu.

 83. Glos zwykły
  Seksualność jest podstawowym i dominującym aspektem ludzkiej osobowości, jako że bez niej, to by ‎nas po prostu nie było. Jest ona więc głęboko „zakodowana” w naszym DNA a więc też i w naszej ‎osobowości – wystarczy, że powołam się tu na teorie dra Freuda, a przypominam, że ponieważ był on ‎Żydem, to każdy, kto go krytykuje staje się automatycznie antysemitą, przynajmniej według definicji ‎obwiązującej obecnie w kręgach politycznej poprawności. Poza tym, to fakt, że ktoś jest niezdolny do ‎prokreacji w wieku dojrzałym czyli przyjmijmy pomiędzy mniej więcej 18 a 58 rokiem życia, ‎przesądza o jego niskiej wartości społecznej. Z punktu widzenia naszych genów, czyli tego tworu, który ‎nami w rzeczywistości rządzi, jeśli ktoś nie jest heteroseksualny, to jest społecznie bezużyteczny. ‎Oczywiście, może być on wybitnym artystą czy (rzadziej) naukowcem, ale pamiętamy, że to jest tylko ‎wyjątek potwierdzający regułę, a ona jest taka, że społeczeństwo złożone z osobników wyłącznie ‎homoseksualnych wymarłoby w ciągu jednego pokolenia. Nie oznacza to oczywiście, że ‎homoseksualistów należy prześladować, a wręcz odwrotnie – należy się nimi opiekować, tak samo jak ‎opiekujemy się inwalidami, w tym osobnikami niedorozwiniętymi intelektualnie, czyli pomagać im żyć ‎pośród heteroseksualnej większości, w tym szczegolnie leczyć ich homoseksualizm, ale to jest przecież ‎temat na osobną dyskusję.‎
  Oczywiście, możemy udawać, że to nie geny nami rządzą, że DNA i ewolucja nic nie znaczy na ‎poziomie społeczeństwa (albo że jej nie ma i nigdy ie było), ale to nic przecież nie da, poza samo-‎oszukiwaniem siebie a la kreacjoniści i życiem w ciągłym zakłamaniu, a la np. chrześcijanie, ‎muzułmanie czy też wyznawcy religii mojżeszowej. Poza tym, to bez agresji, nie bylibyśmy ludźmi. ‎Zauważ, że to drapieżnicy, a wśród nich homo, zwany czasami sapiens, stoją na samym szczycie ‎darwinowskiej drabiny ewolucji. Nie udawajmy, że jest inaczej.‎
  A co do naszej słabości jako naród, to oczywiście że jest nas za mało, aby dominować nad światem, ale ‎to nie oznacza, że mamy się, tak jak dziś, poddawać obcej dominacji, dziś amerykańsko-syjonistycznej ‎i berlińsko-brukselskiej.‎
  Szalom!‎

 84. „samba kukułeczka” trafiła w sedno.

  No właśnie, „upadła elita” teraz wymądrza się, jakie to nasze społeczeństwo niepostępowe, wręcz ciemne, a nawet faszyzujące. Zaraz, zaraz. A kto odpowiadał przez prawie 3 dekady za stan tego społeczeństwa, jego edukację, wychowanie, hierarchie wartości, kulturę… A może w ogóle się tym nie przejmowano, aby nie ograniczać wolności jednostki? No, to dzisiaj tego efekty są widoczne. Jak mówi klasyk, stało się to na własne życzenie. 🙂

 85. JK
  7 września o godz. 12:38
  Patrzysz za bardzo indywidualistycznie i jednoaspektowo na człowieka. Zauważ że skoro geny mają decydujące znaczenie dla przeżycia, to jeszcze większe znaczenie ma ludzki rozum. Za jakiś czas ziemia przestanie być miejscem, gdzie można żyć i tylko rozum ludzki może ludzkości, a także jakieś części natury zapewnić przeżycie. Dzisiejsze zasady mogą więc nie obowiązywać w przeszłości. Nie wiemy jaki będzie człowiek przyszłości i jakie będzie społeczeństwo przyszłości. Co do ciężkich przypadków odmienności płciowej, to należy zauważyć, że przede wszystkim w społeczeństwie nietolerancyjnym ci ludzie będą cierpieć i degenerować się, co obiektywnie stanowić będzie koszt dla społeczeństwa. Żadna opieka urzędowa tutaj nie pomoże, a w Polsce ona w ogóle źle działa. Polska i Polacy nigdy nie będą dominować nad światem z uwagi na nasze dotychczasowe osiągnięcia cywilizacyjne. Oczywiście nie oznacza to, że powinniśmy poddać się różnym formom dominacji i kolonizacji, ale nie poddać się niekoniecznie oznacza walczyć z układem stosunków, które warunkują istnieje Polski i w miarę stabilny byt Polaków. Nie poddać się to znaczy też konkurować, mediować, współpracować, oczywiście inwestując przy tym w armię i utrzymując w społeczeństwie ducha. Generalnie jednak musimy dbać o rozwój naszego poziomu cywilizacyjnego, co nam się jak na razie nie udaje, bo w mojej ocenie odziedziczyliśmy pasożytniczą warstwę elit społecznych po PRL. Ich cechą jak na razie jest chamstwo, lekceważenie społeczeństwa, pasożytnictwo, sprzedajność i głupota. Ja od wielu lat sądzę się z Carrefourem i z ZUS-em i nawet mam na pieniku z korporacjami prawniczymi i wiem z własnego doświadczenia, że nasze państwo jest instytucjonalnie skorumpowane. To znaczy osoby nadużywające władzy nie ponoszą odpowiedzialności za jej nadużywanie, co w przełożeniu na status prawny obywatela oznacza często pozbawienie go podstawowych praw gwarantowanych przez konstytucję. W wielu przypadkach odmawiano mi realizacji wniosków dowodowych np. w postępowaniu przed ZUS odmawiano mi możliwości badania w ogóle stosunku ubezpieczeniowego, a postępowaniu z zakresu prawa pracy i prawa karnego, złożenie wniosków i wszczęcie procedur dot. prowadzenia podwójnej dokumentacji pracowniczej przez mojego pracodawcę. Tak więc ja od lat jestem w podobnej sytuacji, jak osoby których dotknęła problematyka złodziejskiej prywatyzacji, tylko dlatego, że występuje przeciwko de facto skorumpowanemu państwu i jego elitom. Dotyczy to także tego, że jestem dotkliwie karany za dochodzenie swoich praw podstawowych. Dotyczy to także obojętności wszelkiego rodzaju władz, także dzisiaj. PiS tutaj wcale nie ma wielu osiągnięć. Okoliczność, że temida ma być ślepa to da się jakoś wytłumaczyć, ale że prokuratura nie dostrzega przyczyn wszczynania z urzędu postępowania już nie. A to cały czas się dzieje. Obywatele pod rządami PiS nie są praworządnie traktowani przez prokuraturę, a państwo jest nadal ciężko zbiurokratyzowane, dominuje tutaj anarchia urzędnicza. I to właśnie powinno być dostrzeżone i wykorzystane przez opozycję która chce dojść do władzy. Jedyną drogą jest służba społeczeństwu i ludziom. Nie manipulacja nimi.

 86. Sąsiad mówi: „Wybory idą trza jebać pis i jego wyznawców”.
  Trochę mnie zaskoczył bo do kościoła chyba chodzi, bo gdzieżby wyjeżdżał w niedzielę przed siódmą, flagę wywiesza…

 87. Głos zwykły
  ‎1. Zarzucasz mi, że patrzę jednoaspektowo na człowieka. A przecież to jest tylko głos w dyskusji, a nie ‎rozprawa na tytuł profesora belwederskiego, a więc musze się tu skoncentrować na najważniejszych ‎sprawach, pomijając mniej ważne.‎
  ‎2. Rozum nie jest niezbędny do przeżycia. Najlepiej dostosowane do przeżycia są organizmy ‎pozbawione rozumu, w znaczeniu mózgu, czyli np. rośliny, robaki a nawet owady.‎
  ‎3. Prawa fizyki uniemożliwiają nam wyrwanie się z naszej kolebki, gdyż potrzeba by do tego takiej ‎ilości energii, jakiej nie jesteśmy i zapewne nigdy nie będziemy w stanie uzyskać („wytworzyć”). Choć ‎E=m*c**2, to potrafimy przetworzyć na E tylko niewielką część m. „To reach 99,99% of speed of ‎light for someone weighing 70 kg would require 4.3858097821952*10**25 Joules, or about a 100.000 ‎times as much energy we as humans globally use together in a year, and such speeds are necessary to ‎travel beyond our Solar System” („Osiągnięcie 99,99% prędkości światła dla osoby o wadze 70 kg ‎wymagałoby 4,3858097821952*10**25 dżuli, czyli około 100 000 razy więcej energii, jaką my, ludzie ‎na całym świecie, używamy razem w ciągu roku), a takie właśnie prędkości są konieczne, aby móc ‎podróżować dalej. nasz układ Słoneczny”)‎
  https://www.quora.com/How-much-energy-is-needed-for-a-human-body-to-reach-99-99-of-speed-of-‎light .‎
  ‎4. Potrzebujemy tolerancji dla ludzi chorych, szczególnie chorych psychicznie, w tym mających ‎problemy ze swoją seksualnością, ale to nie znaczy, że mamy uważać chorobę za normalność i ‎zaprzestać tym samym leczenia chorych psychicznie.‎
  ‎5. Polska i Polacy nigdy nie będą dominować nad światem z uwagi na to, że jest nas po prostu a mało i ‎że, w odróżnieniu od np. Żydów, nie opanowaliśmy podstępem jakiegoś wielkiego mocarstwa typu ‎USA czy dawniej ZSRR.‎
  ‎6. Aby konkurować, mediować czy współpracować, trzeba mieć kapitał, którego my nie mamy.‎
  ‎7. W naszych warunkach inwestowanie w armię, flotę wojenną i lotnictwo wojskowe nie ma sensu, ‎gdyż z Niemcami czy z Rosją nigdy wojny przecież nie wygramy, a inni nasi sąsiedzi są albo w ‎permanentnej rozsypce (Ukraina), albo też są zbyt słabi aby stanowić dla nas zagrożenie (Litwa) albo ‎też są do nas pokojowo nastawieni (Białoruś, Czechy i Słowacja). Skandynawowie będą dla nas ‎potencjalnym zagrożeniem dopiero za jakieś 50-100 lat, kiedy powstaną tam i umocnią się państwa ‎islamskie, ale i tak, to wtedy oni będą się tradycyjnie bić między sobą. Duże, kosztowne wojsko nie jest ‎nam więc potrzebne, a pieniądze zaoszczędzone na wojsku można wydać na sfinansowanie ‎proponowanego przeze mnie programu dla lewicy. Także pomóc tu może likwidacja takich zbędnych ‎instytucji jak np. IPN, propagandowe muzea typu Powstania Warszawskiego, II Wojny Światowej, ‎Żydów Polskich itp. – jeśli one muszą z takich czy innych względów zostać, to niech będą prywatne, a ‎nie finansowane przez podatników.‎
  ‎8. Pasożytniczą warstwę elit społecznych, w tym szczególnie zaś kler rzymsko-katolicki, ‎odziedziczyliśmy po II RP, a ta odziedziczyła je po I RP, czyli szlacheckiej. Ich cechą jak wciąż jest ‎chamstwo, lekceważenie społeczeństwa, pasożytnictwo, sprzedajność i głupota.‎
  ‎9. Nasze państwo jest instytucjonalnie skorumpowane tak samo jak każde inne na tzw. Zachodzie, a ‎nawet mniej niż np. Australia czy USA. Nie znaczy to, że u nas jest dobrze, tylko że gdzie indziej na ‎tzw. Zachodzie bywa jeszcze gorzej, z czego oczywiście nie mamy żadnego powodu do zadowolenia. ‎W Niemczech, Australii czy USA, nie mówiąc już np. o Grecji czy Turcji (członkowie NATO!) osoby ‎nadużywające władzy też nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za jej nadużywanie, co w przełożeniu ‎na status prawny obywatela oznacza często pozbawienie go podstawowych praw gwarantowanych ‎przez konstytucję danego państwa. Twoja gehenna z biurokratami podobna jest więc do tej, którą ‎przechodzą liczni obywatele np. Australii, RFN czy też nawet Szwecji. Co nie oznacza, że to jest w ‎porządku, bo oczywiście nie jest.‎
  ‎10. Nie jestem zwolennikiem PiS-u, nigdy na PiS nie głosowałem, ale uważam, że PiS to jest mniejsze ‎zło niż PO a szczególnie zaś Nowoczesna. Zgoda, obywatele pod rządami PiS nie są praworządnie ‎traktowani przez prokuraturę, a państwo jest nadal ciężko zbiurokratyzowane, dominuje tutaj anarchia ‎urzędnicza, ale kto rządził dotychczas? POPiS i trochę SLD, które też zawiodło na całej linii. Powrót do ‎władzy PO oznaczałby zaś tylko powrót do jeszcze gorszej korupcji i jeszcze większego nepotyzmu i ‎złodziejstwa niż dziś, za rządów PiS-u.‎
  Pozdrawiam

 88. cleaner 7 września o godz. 21:52
  Twój sąsiad to zwyczajny cham. Na twoim miejscu to bym go ignorował.

 89. Badania pokazujące, jaki jest odsetek homoseksualistów wśród pedofilów wykonali też: dr Freund (nie ‎mylić z drem Freudem) i dr Heasman z Clarke Institute of Psychiatry w Toronto. Wynik pierwszego z ‎badaczy to 34%, drugiego – 32%. Lekarze ci we własnej praktyce zajmowali się 457 pedofilami, a 36% ‎z nich okazało się być homoseksualistami. (Freund K. et al. “Pedophilia e heterosexuality v. ‎Homosexuality: w “Journal of Sex & Martial Therapy” 1984; 10, 193-200). Trzeba dodać, że w ‎badaniach tych przyjęto, że pedofil to osoba, która dokonała przestępstwa seksualnego na dziecku (czy ‎dzieciach). Według innego badania, 50% przypadków molestowania dzieci przez przybranych ‎rodziców w USA miało charakter homoseksualny. Ten sam wskaźnik w badaniach władz stanowych ‎Illinois wynosił 34%. Jeszcze nie tak dawno temu homoseksualiści i pedofile należeli oficjalnie do ‎jednego i tego samego ruchu i wcale się z tym nie kryli. Dobrze widać to na przykładzie Niemiec. ‎Aktywiści niemieckiej Partii Zielonych już na początku lat 1980-tych domagali się legalizacji pedofilii. ‎Taki postulat ujęto oficjalnie w ich programie. Chcieli usunięcia z niemieckiego kodeksu karnego ‎paragrafów zakazujących seksu z dziećmi. W szeregach tej partii powstała nawet grupa robocza ‎‎„Homoseksualiści, Pederaści i Transseksualiści”, która miała się tym zajmować. Jej prace koordynował ‎Dieter Ullmann, który w przeszłości był wielokrotnie karany za przestępstwa seksualne wobec dzieci. ‎Za legalizacją pedofilii opowiadał się również znany niemiecki polityk Volker Beck, publicznie ‎afiszujący się ze swoim homoseksualizmem. W latach 1980-tych postulował on zniesienie kar za ‎gwałcenie dzieci, gdyż jego zdaniem „każde dziecko ma prawo do seksualności”. Był nawet ‎współautorem książki o „seksualności pedofilskiej”. A czym zajmuje się teraz? W ostatnich latach ‎forsował w Niemczech legalizację adopcji dzieci przez homoseksualistów oraz wprowadzenie tzw. ‎‎„małżeństw” homoseksualnych. Czynnie wspiera on również polskich deprawatorów – był dwukrotnie ‎honorowym gościem „parad równości”, które aktywiści LGBT i „edukatorzy” seksualni regularnie ‎organizują w Warszawie. Pedofil ten był w tym czasie m.in. managerem wyborczym swojego syna ‎Aimee Challenora, który uważa się za „transpłciową kobietę”. Aimee był przewodniczącym ruchu ‎LGBTIQA + Greens i kandydował do brytyjskiego parlamentu, domagając się kolejnych przywilejów ‎dla homoseksualistów.‎

 90. Tzw. Rejestr Ziobry nie jest rejestrem pedofilów a tylko rejestrem pedofilów skazanych z określonego ‎paragrafu. W Polsce na pedofilów z kościoła rzymskiego rozciągnięty jest bowiem od roku 1989 ‎parasol ochronny państwa i ich się z reguły nie skazuje. Natomiast przesunięcie księży do niejawnej ‎części rejestru poprawia statystykę w części jawnej, dostępnej dla opinii publicznej. Dzięki temu ‎klerykalni „publicyści” mogą rozpisywać się nad „marginalnością” pedofilii wśród księży i pomstować ‎na „lewackich oszczerców”. Oficjalnie mamy w Polsce 6 tysięcy osób skazanych za pedofilię, w tym ‎zaledwie 27 księży. To jest mniej niż pół promila całej ludności, czyli że na 38 milionów Polaków ‎skazani pedofile stanowią więc 0.015%. Księży jest w Polsce około 30 tysięcy, a więc skazani pedofile ‎stanowią wśród księży 0.09%, czyli 6 razy więcej, a to już sygnalizuje problem z pedofilią w polskiej ‎sekcji rzymskiego kościoła.‎

 91. A Nowacka jednak zdradziła.

css.php