Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
Loose blues - Jana Hartmana zapiski nieodpowiedzialne Loose blues - Jana Hartmana zapiski nieodpowiedzialne Loose blues - Jana Hartmana zapiski nieodpowiedzialne
Andrzej Duda i Donald Trump

18.09.2018
wtorek

Duda i Trump – jaka piękna para!

18 września 2018, wtorek,

Polska jest krajem lubiącym się płaszczyć. A konkretnie to przed dwiema mitycznymi, lecz i realnymi potęgami: Watykanem i Waszyngtonem. Watykan – odwieczny ciemiężca Polski – wywołuje w Polakach, a zwłaszcza tych u władzy, syndrom sztokholmski: czym więcej trzeba im płacić, tym bardziej wzbudza nabożny strach i podziw.

Dlatego od Mieszka I do dziś każdy polski przywódca wsysa się w papieski pierścień, roztapiając się w jakimś błogim i absolutnie durnym uniżeniu. Bo Kościół to zadatek raju i polisa na życie wieczne. A że taki pazerny i pyszny, to tym lepiej, bo przecież takie niebo to nie przelewki. Skoro Bóg może wszystko, to Kościół może więcej. Taka to jest logika zabobonnej służalczości.

Z Waszyngtonem sprawa jest poniekąd podobna. Boć to dla Polski jakiś raj na ziemi, a co najmniej ziemia obiecana. Coś takiego wielkiego, potężnego i rozlewnego, prawie jak Rosja, ale jednocześnie bogatego i patriotycznego. Kojarzy się z wolnością i niebaniem się Rosji. No i z całą masą popkulturowych klisz. Dlatego ilekroć prezydent USA przyjeżdżał do Polski, wzbudzał atawistyczny entuzjazm, bez względu na to, kto zacz.

Podobnie było z wizytą Donalda Trumpa, człeka żałosnego i zaburzonego, notorycznego kłamcy i operetkowego bufona, w Warszawie. Nawet gdyby ropucha była prezydentem USA, Polakom wydawałaby się księciem z bajki. Sto lat zaborów nauczyło nas międlenia czapek i głupkowatych uśmieszków.

W głupkowatych uśmieszkach, śmiesznych podskokach i infantylnych zakrzyknięciach celuje Andrzej Duda, godny partner Trumpa i naturalny kandydat na małego przyjaciela.

Mały przyjaciel dostał właśnie 20 minut, żeby powiedzieć po raz tysięczny, że chcemy stałych baz amerykańskich w Polsce. I po raz tysięczny usłyszał to samo, co o wizach i o wszystkim, czyli „się zobaczy”. A poza tym tylko protekcjonalne poklepywanki po plecach i małomiasteczkowe komplemenciki.

Wielkie nieszczęście dotknęło Amerykę w osobie Donalda Trumpa. Wielkie nieszczęście i wielka kompromitacja. Małe nieszczęście dotknęło Polskę w osobie Andrzeja Dudy, bo i władzę ma niewielką i mało kto za granicą się ciekawi, co tam słychać w dalekim kraju. Zwłaszcza w ostatnich latach, gdy już ogólnie wiadomo, że całkiem nieciekawie.

Gdy tak patrzę na te dwie skrajnie niekompetentne i przypadkowe osoby na prezydenckich stołkach, przypomina mi się król Ubu. Więcej w tym żenady niż grozy. Ot, trafił swój na swego – losu zrządzeniem i ludu kaprysem.

Nie będzie żadnych stałych baz amerykańskich ani żadnego „Fort Trump”, za które tak gorliwie chciałby płacić Duda. Rosja wystawiłaby za to zbyt słony rachunek. Poza tym Polska nazbyt ściele się do amerykańskich nóżek, a takich się nie ceni. Byliśmy traktowani poważnie, gdy walczyliśmy (to znaczy pewna mniejszość, której zasługi lubi sobie przypisywać jakieś abstrakcyjne narodowe „my”) o wolność i niezależność od Rosji. Przyjęcie Polski do NATO było jedynym poważnym aktem politycznym, w którym brały udział oba kraje. Cała reszta to tylko handel bronią i jakieś drobiazgi godne czwartej strony w „Washington Post”. Nawet tych nieszczęsnych wiz nie chcą nam odpuścić, bo nie ma żadnego poważnego lobby w tym do cna sterowanym przez grupy interesów kraju, które mogłoby to wywalczyć. Nawet Czechy znaczą więcej, bo mają Pragę, gdzie mieszkają dziesiątki tysięcy Amerykanów. Oczywiście Czesi jeżdżą do USA bez wiz.

Z punktu widzenia USA Polska to teren pomiędzy Europą a Rosją. Tylko tyle i aż tyle. Raczej tylko. Poza tym to „kraj pogranicza”, w dodatku „tradycyjnie proamerykański”. Wprost idealny, żeby torturować w nim amerykańskich więźniów. Oto czym się dla USA zasłużyliśmy – Kiejkutami. A w zamian mamy gładki wykładzik amerykańskiego prezydenta co parę lat w Warszawie i parominutowe rewizyty w Białym Domu, których cała wartość polega na tym, że dziennikarze mają okazję zadać pytania o naprawdę ważne sprawy – sprawy, od których Polskę trzyma sią jak najdalej. Co do baz wojskowych, to se zbudują, jak zechcą. A jak se nie zechcą, to se nie wybudują. Żaden Duda nie ma tu nic do gadania.

Dobrze wyszlibyśmy na jakimś małym odkochaniu się w Ameryce. Może wtedy by nas zauważyli i zaczęli trochę szanować. A i Europa by to doceniła. Ale to nie za PiS. PiS ma służalczość w genach. Łaszenie się do rzymskich papieży i amerykańskich prezydentów podbija im bębenek i podnosi chronicznie obniżone poczucie własnej wartości. Jakże słusznie zresztą obniżone!

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 82

Dodaj komentarz »
 1. „Mały przyjaciel dostał właśnie 20 minut, żeby powiedzieć po raz tysięczny, że chcemy stałych baz amerykańskich w Polsce.”

  Mało kto wie, że do Niemiec gdzie jest 30 tys. żołnierzy amerykańskich ma dojechać wkrótce 1.5 tys. Jest już decyzja i do tego Angela Merkel nie płaszczy się przed Trumpem i nie ma zamiaru nazywać fortów jego imieniem.
  Nord Stream II? Czy naprawdę po tym co się dzieje w Polsce decyzja Niemiec o budowaniu kolejnego gazociągu do którego Kaczyński z Macierewiczem nie będą mieli dostępu to nie jest strzał w dziesiątkę z pozycji obywatela Niemiec. Jak tak dalej pójdzie to czeka nas Nord Stream III.

 2. I jeszcze jedno. Żołnierze amerykańscy to nie są w większości biali chłopcy. Wręcz przeciwnie. Jest mozaika kolorów. Duda myśli, że Amerykanie nie wiedzą o rasizmie w Polsce, o ksenofobii i nienawiści do ludzi innych kultur i religii?

 3. „Człek żałosny i zaburzony” to charakterystyka jak ulał pasująca do autora tekstu, bo ma pewno nie do amerykańskiego prezydenta

 4. Reklama
  Polityka_blog_komentarze_rec_mobile
  Polityka_blog_komentarze_rec_desktop
 5. Kabaret polityczny w wykonaniu prezydenta Dudy, zapowiada się niezwykle interesująco .
  „Fort Trump – czyli dudy w miech”, to tytuł roboczy.
  Wywołało to konsternacje wśród dziennikarzy uczetniczących w konferencji po zakończeniu spotkania.
  Prezydent Duda nie zdradził tylko uczestnikom , kto będzie udzielał miliardowych kredytów na bazę Trump? Może te kredyty dostanie od tych , których on uwłaszczy na ziemiach polskich po zrealizowaniu ustawy nr 447.

  Nie udały się Polsce te obecne elity polityczne.
  Nie wiadomo, czy śmiać się, czy płakać

 6. Podczas konferencji Trump dokopuje EU i wypomina Dudzie, ze jego kraj czyli Polska, jest organem pijawki europejskiej wypijajacej krew z Trumplandii. Pelny sukces wizyty, jest czego pogratulowac, a Putin i Lawrov skrecaja sie ze smiechu.

  https://www.cnbc.com/2018/09/18/watch-trump-holds-press-conference-with-polish-president-andrzej-duda.html

 7. Nic nie będzie, cieszy się Jan Hartman

 8. PO ma w genach służalczość wobec Niemiec

 9. jeszcze dla wyjasnienia,
  Trumplandia – to taki nowotwor zlosliwy, ktory zaatakowal Stany Zjednoczone Ameryki Polnocnej i jest dokarmiany przez wspomnianych potomkow Katarzyny Wielkiej.

 10. Redaktorzy Polityki (panowie Hartman, Szostkiewicz, Zalewski ) wykorzystują każdą okazję do krytyki Trumpa i Ameryki. Nie dostrzegają, że alternatywą Trumpa są totalitarne rządy w stylu komuno-faszystowskim. Jeżeli panowie redaktorzy nie widzą fali totalitaryzmu, która chce opanować USA, to znają jedynie Amerykę z wg opinii antyamerykańskich elit wschodniego i zachodniego wybrzeża. Tym gorzej dla was panowie, bo nie widzicie, że totalitaryzm już opanował większość amerykańskich uczelni. Tępiona jest tam wolność słowa i dopuszczalne są jedynie słuszne antyamerykańskie poglądy. Takie jest niestety współczesne dziennikarstwo w Polsce i na świecie i dziwicie się panowie, że nakłady waszych gazet lecą w dół. Ja napewno nie będę płakał po waszych gazetach. Zresztą od lat nie czytam. Mieszkając w USA mam dostęp tylko do internetowego wydania polskiego TP i Chicago Tribune (gazeta ta posiada tylko jednego w miarę obiektywnego komentatora i jest nim John Kass).

 11. Krótko, też tak myślę , to klasyczne już „robienie loda”.
  A Stany Rosji tak są tak potrzebne jak nieprzymierzając ,q..ie majtki.

 12. Jan Hartman jak zawsze jatrzy. I mowi nie prawde. Tak to Ci z Polityki maja.
  Bo to wydawnictwo nie polskie.

 13. Panie Profesorze,‎
  Na szczęście USA jest dziś jak Rzym za ostatnich cesarzy, a więc choć mamy znów w Polsce obce ‎wojska (czyli amerykańskie po niemieckich i radzieckich), to ta obecna okupacja jest już bardziej z ‎operetki niż opery. Niemniej przeraża mnie to, że prezydent Duda chce płacić Ameryce miliardy ‎dolarów za to, że Ameryka będzie okupować Polskę. Tak więc uważam, że prezydent Duda powinien ‎stanąć przed Trybunałem Stanu za samą wolę (chęć) sprowadzenia do Polski obcych wojsk. Gdyby ‎bowiem Polska była równorzędnym USA członkiem NATO, to my mielibyśmy też naszą polską bazę w ‎USA i naszą własną broń masowego rażenia oraz środki jej przenoszenia. Natomiast w obecnej sytuacji, ‎kiedy to obce nam mocarstwo, czyli USA, lokuje na terenie Rzeczypospolitej swojej wojska, które nie ‎podlegają polskiemu prawu, to oznacza, że jesteśmy de facto protektoratem jak nie kolonią USA, a ‎przyzwolenie na taką okupację i tym samym utratę niepodległości, jest niczym innym jak zdradą stanu. ‎Proponuję wiec powszechną akcję postawienia przed Trybunałem Stanu pana prezydenta Dudy i pana ‎premiera Morawieckiego za pozwolenie na okupację Polski przez zagraniczne wojska. Tu nie chodzi ‎reszta tylko o sam fakt okupacji Polski przez US Army, ale także o to, że obecność wojsk ‎amerykańskich w Polsce obniża nasze bezpieczeństwo, gdyż amerykańskie instalacje wojskowe ‎znajdujące się na ternie Polski stanowią cel militarny w razie konfliktu USA z którymś z naszych ‎sąsiadów, a jak wiadomo, nawet gdyby zaatakowane zostały tylko cele militarne, to tak czy inaczej ‎będą wtedy ofiary cywilne wśród Polaków. Uniknijmy więc tych ofiar i nie zgadzajmy się na kolejną ‎okupację naszej Ojczyzny przez mocarstwo, które przecież realizuje w swej polityce swoje własne, a ‎nie nasze cele.‎

 14. Przydałoby się wstać z kolan przed Watykanem dosłownie, przed Waszyngtonem w przenośni. Ale czarno to widzę, nomen omen. Jako zbiorowość lubimy żyć złudzeniami, za nic mamy realia, nie potrafimy dostrzec prawdziwych zagrożeń. Przyjaciół szukamy daleko wrogów blisko. Nic nie wskazuje na zmianę naszego mentalu.

 15. Ale zdjęcie PADa stojącego obok siedzącego Trumpa przejdzie do historii.
  Boskie !
  Ten nasz błazen z belwederu byłby zabawne, ale to jednak Prezydent RP

 16. Dodam tylko, że obecność Armii Czerwonej gwarantowała Polsce w czasach PRL-u integralność ‎terytorialną, jako że praktycznie aż do roku 2004 Niemcy, wówczas tzw. Zachodnie (NRF późnej RFN) ‎nie uznawały najpierw nawet de jure a później de facto zachodniej granicy Polski. Dziś pretensje ‎terytorialne zgłasza do Polski tylko Ukraina, a ta, jak wiadomo, jest sojusznikiem USA w konflikcie ‎Ameryki z Rosją. Paradoksalnie dla większości Polaków, ogłupianych od lat prozachodnią, ‎antyrosyjską propagandą, bezpieczeństwo naszych granic mogłyby dziś zagwarantować tylko wojska ‎rosyjskie, szczególnie, że Rosja od roku 1939 nie ma, w odróżnieniu od np. Ukrainy, żadnych pretensji ‎do ziem polskich.‎

 17. Amerykańskich baz raczej nie będzie, ale będzie amerykańska agentura dbająca o interesy amerykańskich Żydów.

 18. Wpis bardzo trafny. Sprawdzony sposób na wizyty amerykańskich prezydentów w Polsce to pochwalić bohaterstwo powstańców warszawskich – zawsze zadziała. Nie trzeba się wysilać na nic odkrywczego, a za takie uważam docenienie odbudowy państwa polskiego po stu latach nieobecności na mapach, cenniejsze, niż wysyłanie garstki nieuzbrojonych ludzi na dobrze uzbrojonych Niemców, zagładę miasta i 200 000 jego mieszkańców.

 19. Po raz ósmy ma już pilaster okazję zapytać o jakieś konkrety w kwestii tzw. „odwiecznego ciemiężenia Polski” przez Watykan (nb „Watykan” jest ziemską centralą Kościoła dopiero od 2 połowy XIX wieku. Wcześniej papieże rezydowali na Lateranie). I oczywiście po raz ósmy nie otrzyma pilaster żadnej konkretnej, merytorycznej odpowiedzi. 🙁

 20. To bardzo proste. Ponad dwa miliardy dolarów na bazę sił amerykańskich Polska weźmie od VAT-owskich złodziei. W ostatnich latach wyprowadzili z Polski około 300 miliardów złotych, więc nie zbiednieją

 21. Niemcy chcą przyłączyć się do Inicjatywy Trójmorza 12 wschodnich państw członkowskich UE. Tutaj także „motorem napędowym” jest Andrzej Duda. No to „jedziemy” po Dudzie, redaktorzy Polityki?

 22. I zakochaniu się w Niemczech oraz Rosji, naszych przyjaciołach z braterskiej defilady w Brześciu.

 23. 11 września 2018 roku Prof. Eryk Łon, członek Rady Polityki Pieniężnej pisał:

  ———————–

  Cechy osobowe Donalda Trumpa

  ,,Nie wnikając w szczegóły można potraktować wybór Donalda Trumpa na prezydenta USA jako przejaw rosnącego zaufania współczesnych wyborców do silnego przywódcy – człowieka o twardym karku, mocnej głowie i żelaznych pięściach.

  „Potrzeba mocnego człowieka na dzisiejsze czasy” – to hasło coraz bardziej budzi uznanie. Wcale się temu nie dziwię. We współczesnym świecie opanowanym przez wielkie międzynarodowe korporacje szanse rozwoju mają przede wszystkim te państwa, które są silne, które mają właśnie mocnego przywódcę”

  ,,krytykując politykę FED Donald Trump zdaje się mówić: ,,Uważajcie !, nie przesadzajcie z podwyżkami stóp a być może już myślcie o obniżkach, żeby podgrzać stan gospodarki do bardzo wysokiej temperatury, po to żeby upiec w 2020 roku szczególnie efektownie prezentującego się wyborczego prosiaka w postaci szybkiego wzrostu i świetnych nastrojów konsumenckich”

  ,,Krytykując politykę FED-u zdaje się przypominać tej instytucji o jej nieoficjalnym i niepisanym obowiązku wspierania aktualnie urzędującego prezydenta”
  ————–

  źródło

  http://wgospodarce.pl/opinie/53761-donald-trump-cykl-prezydencki-i-polityka-pieniezna-fed

 24. Świetny tekst!

  Pozdrawiam

 25. W jednym z Panem się nie zgadzam. Zdanie „Sto lat zaborów nauczyło nas międlenia czapek i głupkowatych uśmieszków” uważam za zdecydowanie fałszywe. Jeżeli czapkowanie, to chłopa
  przed jaśniepaństwem czyli „elitą”, różnymi Radziwiłłami i Czartoryskimi. Co właśnie ostatnio wróciło, bo dostać 500 milionów za nazwisko to jest to. I Powstanie Styczniowe jaśniepaństwa, które nie chciało, żeby chłopi przestali czapkować i być niewolnikami. Bo to właśnie rosyjski car dał polskim chłopom honor i wolność. Stąd dzisiaj to wszystko to wina Tu…, ach nie, to wina Putina.

 26. Znam tylko jedną piękniejszą parę: Hartman – Środa. Przesiąkniętych antyklerykalizmem bez zrozumienia istoty religii i jej przyczyn. Ignorujących wszelkie badania socjologii i biologii tłumaczących istotę fenomenu religii. Dlaczego ci dwoje nie oburzają się że ziemia kręci się wokół swej osi? Tak właśnie interpretowali religię marksiści stawiając w miejsce boga siebie. Hartman zdaje się być prorokiem tej marksistowskiej religii.

 27. Sa bliscy sobie z racji ,że maja coś za uszami.A nic tak n ie zbiża chłopów, jak wspólne rzy,–i opowiadanie bajek.A skutek .MÓWIl dziaa do obrazu a ten obraz ani razu.No i jeden ma impiczment w przedsionku a drugi łaskę swego pana,co do dalszej kariery.

 28. Dodam.Dlaczego Trump ,pozwolił na takie poniżenie swego gościa/?Odpowiedzi mnóstwo.Bo chciał pokazać ,kto tu rządzi.Bo żlee wychowany/?A może to była premydytacja polityczna/?O tóż ,nie wypadało publicznie powiedzięć tego, co oznajmił Obama w sprawie łamania prawa ,w czasie wizyty u nas,a pokazanie Jankesom ,co o naszym prezydencie myśli ich prezydent.Bo te zdjęcie będzie uznane jako rarytas w historii.I przeciwieństwem słów przed 2 wojną ,że nie oddamy ani guzika.A jak się czuje pierwszy sort ,strach pomyśleć.?

 29. https://www.tvn24.pl/ciekawostki-michalki,5/agata-kornhauser-duda-w-waszyngtonie-szklo-kontaktowe,869457.html
  To jednak trzeba zobaczyć , aby przekonać się , że Adrian to jest kukiełka w łapeczkach naczelnika IV RP.

 30. Trump to cham, kapitalista gorszego sortu, klamca, egocentryk, zboczeniec, idol PiSu. Mamy nadzieje ze nastepny prezydent bedzie normalnym czlowiekiem.

 31. Wstaliśmy z kolan, żeby sobie postać. Żenujące jest to wciskanie się w zadek USA.

 32. Roman17 18 września o godz. 23:13‎
  Wielkonakładowa prasa amerykańska reprezentuje interesy bankierów z Wall Street, czyli wiadomo ‎czyje. Na 100% nie zwyczajnych Amerykanów. Poza tym, to poza paroma pismami z NYC i ‎Washington DC, o zagranicy na ogół nic tam nie piszą, nawet w pismach wydawanych w tak dużych ‎aglomeracjach jak np. Minneapolis-St. Paul. Zagranica dla przeciętnego Amerykanami to jest tylko ‎sąsiedni stan.‎

 33. ThomasZNiemiec 19 września o godz. 15:32‎
  Normalny jak młodszy Bush czy raczej jak mąż Ms Clinton?‎

 34. Jack of New Steel Mill
  Te pieniądze można by znacznie lepiej wydać niż na amerykańskich żołdaków okupujących naszą ‎Ojczyznę.‎

 35. Olrob11 19 września o godz. 9:06‎
  Chyba masz rację a raczej masz ją na 99.9(9)%.‎

 36. Pilaster 19 września o godz. 10:12‎
  Poza relatywnie krótkim wygnaniem w Avignon, to papieże i antypapieże rzymscy rezydowali z reguły ‎zawsze w Rzymie, na obszarze zwanym od XIX wieku Watykanem. A gdyby nie papiestwo, to nie ‎utracilibyśmy naszej polskiej, słowiańskiej wiary i kultury, nie mielibyśmy kłopotów z Krzyżakami a ‎więc też i z litewskimi władcami, nie byłoby także szwedzkiego potopu spowodowanego tym, że król ‎polski z dynastii Wazów chciał wprowadzić kontrreformację do Szwecji. Nie byłoby też rozbiorów ‎Polski przez arcykatolicką Austrię, gdyż tam rządziliby Turcy, ani też pomocy papiestwa dla Hitlera i ‎jego zwolenników, w tym także nie byłoby azylu dla nazistowskich zbrodniarzy w arcykatolickiej ‎Ameryce Południowej. Nie było by też „Solidarności” i spowodowanego przez nią upadku polskiej ‎gospodarki w latach 1880-tych i 1990-tych. Starczy?‎

 37. Pilaster 19 września o godz. 10:12‎
  Dokładniej to papieże rzymscy rezydowali do początków wieku XIV (rok 1309 n.e.) na Lateranie, 3 ‎mile (niecałe 5 kilometrów) od Watykanu. W latach 1309-1375 rezydowali oni w Avignon, aż Grzegorz ‎XI przeniósł siedzibę papieży z powrotem do Rzymu, ale do Watykanu, gdyż Lateran został spalony i ‎ograbiony przez wdzięcznych papiestwu Rzymian w roku 1308.‎

 38. „Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie……. Nadto przekonany jestem, że tylko edukacja publiczna zgodnych i dobrych robi obywateli. ” Jan Zamoyski; 1600 rok
  A jakie mamy chowanie czyli uczenie? Wpływy niewykształconych katechetów i katechetek, pedofilia, oddane w pacht „za ciemiężenie w czasie komuny” 120 000 ha ziemi księżom, „sprzedawanie” nieruchomości za 1% lub nawet (Szczecin) za 0,1%, brak obowiązku podatkowego, aktywny udział w polityce i wskazywanie na kogo głosować, kto zły, kto „atakuje święty KK”
  Widać, że lub uwielbia czapkować, uwielbia być poniżany. Bo tak jest traktowany od przedszkola do śmierci. Jak się ksiądz nie zgodzi, to z trumną trzeba iść na poszukiwanie innego miejsca lub wziąć kredyt na opłacenie księżej chciwości.
  „Choć więcej nie zostało, tylko jedna krowa,
  Niech dzieci głodem pomrą – na kościół połowa. ” Wacław Potocki; XVII wiek.
  Pozdrawiam pana profesora

 39. wojtek_ab
  19 września o godz. 5:46
  Kiciuś, jak chcesz pisać po polsku, sam słownik nie wystarczy. Trzeba jeszcze znać język. „Nieprawda” i „niepolski” w Polsce piszemy razem.

 40. @pro-contra 19 września o godz. 14:00
  Mam nadzieję, że miałeś na myśli każdą religię, nie jakąś określoną, w szczególności tu i teraz obecną, lub przywożoną przez imigrantów. Krytyk tym się różni od nawiedzonego, że dociera do niego rzeczowa argumentacja. A nawiedzonym można być w dowolnym temacie, od „Napoleonów” w szpitalach psychiatrycznych, po wyznawców chemitrails i płaskiej ziemi – łączy ich wszystkich jedno: całkowita impregnacja na argumenty niezgodne z przez nich głoszoną ideą.

 41. Niektórzy protestują przeciwko obecności w Polsce wojsk USA, ale ani słowem nie sprzeciwiają się istniejącym tu od wieków bazom innego bardzo groźnego i niebezpiecznego dla Polski i cywilizowanego świata państwa – Watykan.
  Poniższy tekst dedykuję zwłaszcza JK i jemu podobnym „znawcom tematu”:

  Polska od 966 roku znajduje się pod okupacją wrogiego państwa Watykan, którego bazy wraz z całym personelem naziemnym bardzo gęsto i w wielkiej ilości są rozmieszczone na terenie religijnego grajdoła i finansowane z budżetu okupowanego przez pedofilski kk kraju.
  Ponad 10 tysięcy kościołów, plebanii, biskupich i kardynalskich rezydencji, zakony i seminaria, kościelne szkoły, uczelnie i media to bazy watykańskiego okupanta Polski.
  W tych bazach kler trorturuje i gwałci mentalnie i fizycznie tępe i naiwne społeczeństwo, a zwłaszcza dzieci, a głupawi Wolacy tę zbrodniczą działalność kk w Polsce usankcjonowali prawnie i konstytucyjnie.
  Te bazy zostały wybudowane i nadal są budowane z pieniędzy polskich podatników.
  Polacy je finansują, utrzymują i o dobrobyt okupantów dbają ze swoich podatniczych pieniędzy (miliardy złotych rocznie).
  Te bazy to największe zagrożenie dla Polski i Polaków.

  Istnienie ordynariatu polowego w Wojsku Polskim i kapelanów we wszystkich służbach mundurowych Polski, czyli zatrudnianie na państwowych etatach agentów obcego i wrogiego Polsce państwa Watykan, którzy mają dostęp do tajemnic państwowych i wojskowych oraz biorą aktywny udział w podejmowaniu decyzji na najwyższych szczeblach dowodzenia, nawet tych związanych z oficerskimi awansami jest zdradą i hańbą oraz uznaniem hegemonii watykańskiego kleru w Polsce.
  Każdy Prezydent RP jako Naczelny Wódz Wojska Polskiego klęcząc przed watykańskim klerem poniża i kompromituje Polskę i Polaków, którzy w obronie Ojczyzny i jej godności oraz wolności i suwerenności powinni zerwać konkordat i oddzielić kościół od Państwa pod każdym względem.

  Polska jest watykańskim kondominium pod okupacją wrogiego Polsce państwa Watykan i jak długo będą rządzić nią skorumpowani lobbyści kościoła katolickiego z PO, PiS, PSL i ich przystawek wspierani przez kato-matołów z SLD – tak długo nie będzie ona ani wolna, ani suwerenna, ani bezpieczna, ani demokratyczna.

 42. Jacek, NH
  18 września o godz. 22:59
  Jacek nahu ma „służalczość w genach” – to mieszanieniec, ale pisdny…

 43. pro-contra
  19 września o godz. 14:00

  pro-contra – nie bądź większym ch. niż pan b.

 44. karol1234
  18 września o godz. 22:28
  Napisał:
  „Człek żałosny i zaburzony” to charakterystyka jak ulał pasująca do autora tekstu, bo na pewno nie do amerykańskiego prezydenta”
  Zaburzony umysłowo „karolku1234”. Jestem pewna, że ten „nik” obrałeś sobie na cześć zaburzonej „świętej kremówki” z Wadowic o pseudonimie JP2.
  Zaiste to „wielki zaszczyt” nosić imię mordercy milionów ludzi (w tym dzieci) zmarłych i ciągle umierających na AIDS oraz obrońcy sutannowych pedofilów.
  I jeszcze jedno do ciebie i do innych antysemitów:
  – won od Profesora Hartmana i won od Zydów!

 45. Siedziałem w klo i oglądałem plazmę, ktoś mi przełączył kanał na konferencję prasową Szczerskiego od Dude i innego wicka… – propagandzili o USA i Trampie pokazując deklarację – poszło leciutko i bez zaparcia… polecam.

 46. Do „Vera”:
  To prawda, że naród polski czapkował i czapkuje do dziś przed szlachciurami.
  Dla przykładu taki „ślachcic” Bronisław Komorowski przed którym czapkują między innymi TVN24, KOD, PO i PSL.
  Polacy mają jeszcze i innych „ślachciców” do czapkowania takich jak np. Kaczyński i cały kler.
  Czapkowanie to tradycja narodowa polskich katolików, których kler nauczył i zmusił do tego poniżającego zachowania i które do dziś praktykowane jest nadal przez polski motłoch i rządzących pachołków ka-ka.

 47. Precz z klerem i klerykałami.
  Precz z największą mafią obłudnych pasożytów.

 48. „Jest przełomowy sukces! Trump poklepał Dudę po plecach!” – elo
  ” Andrzej dostal rękę do pocałowania i tyle w temacie” – Szlomo

  ——————————
  Wkrótce dowiemy się kto komu co dał… i za ile.

 49. Bardzo dobra wiadomość dla kleru:
  „nareście policja walczy z kleszo pedofilio”
  https://photos.app.goo.gl/KiUoEVPajAT3ge346

 50. Donald Trump powiedział, że rozważa polską prośbę o utworzenie stałej amerykańskiej bazy wojskowej w Polsce jako bastionu przeciwko Rosji, zaznaczając, że Warszawa była by gotowa zapłacić „miliardy” za obiekt.

  „Prezydent [Duda] zaoferował nam ponad 2 miliardy dolarów na to, więc rozważamy to. Patrzymy na to z punktu widzenia zarówno ochrony militarnej, dla obu krajów, a także kosztów. O kosztach nie słyszycie zbyt często” – powiedział dziennikarzom Trump.
  “The president offered us much more than $2bn to do this, so we are looking at it,” Trump told reporters. “We’re looking at it from the standpoint of number one, military protection, for both countries, and also cost. A term you don’t hear too often.”

  Trump również naciskał na Merkel, by kupowała skroplony gaz ziemny (LNG) w USA, ale w Niemczech jest nań ograniczony popyt ze względu na koszty.

  „Trump has also pressured Merkel to buy US liquefied natural gas (LNG), but there is limited demand for it in Germany for cost reasons”.
  ———————————————
  Ale Polaków na to stać – lud zapłaci w comiesięcznych coraz to wyższych rachunkach za gaz.
  Wczoraj PGNiG OD napisał do mnie w uzasadnieniu kolejnej podwyżki cen gazu dla odbiorców – „… to [spowodował] istotny wzrost kosztów zakupu gazu na towarowej giełdzie… i narastające napięcia w handlu światowym”… za którymi stoi Trump.

 51. No, nie całkiem międlimy tę czapkę, skoro daliśmy łupnia sowietom w 20 roku. Co do Powstań i polityki AK. Zrozumieć, a popierać to nie to samo. Jeśli chodzi o USA, to jednego dnia nie przetrwamy jeśli USA przestanie prowadzić dotychczasową politykę i wycofa się na kontynent.

 52. pro-contra
  19 września o godz. 14:00

  „Przesiąkniętych antyklerykalizmem bez zrozumienia istoty religii i jej przyczyn”.
  A Ty starałeś się zrozumieć istotę i przyczyny ich przesiąknięcia antyklerykalizmem?

  „Ignorujących wszelkie badania socjologii i biologii tłumaczących istotę fenomenu religii”.

  Nie wątpię, że przeprowadziłeś naukowe badanie tego ignorowania i dasz, o co Cię teraz proszę, parę ilustracji, bo przecież jako prawdomówny, religijny fenomen nie trzepiesz z sufitu. Specjalnie zaś proszę o przywołanie BIOLOGICZNYCH badań fenomenu religii.

  „Dlaczego ci dwoje nie oburzają się że ziemia kręci się wokół swej osi?”

  Pewnie z tego samego powodu, z jakiego i Ty się nie oburzasz. Natomiast śmiem przypuszczać, że Twoje traktowanie fenomenu religii i fizycznie istniejących rzeczy i ich zachowań jako równoprawnych przedmiotów badań, mogą budzić, skromnie mówiąc, uśmiech pani Środy i pana Hartmana.

  „Tak właśnie interpretowali religię marksiści stawiając w miejsce boga siebie”.

  Wybacz, chłopcze, ale teraz już, zwyczajem nieodpowiedzialnych chłopców, tak bzdecisz, że poproszę o cytaty, z których jasno miałoby wynikać, że marksiści stawiają w miejsce nieistniejącego boga (którego?) siebie.

  A skoro się czepiłeś marksistów, to może zainteresuj się tym, skąd m.in. wziął się filozoficzny marksizm, który tu dziecinnie przywołujesz. I cofnij się tych ponad 2 tysiące lat do Demokryta, który odrzucał istnienie kierującego światem rozumu, i do Epikura. Inaczej mówiąc, przeczytaj sobie „O naturze wszechrzeczy” Lukrecjusza i daj sobie spokój z włażeniem na poważny blog z dziecinadami.

 53. „Duda i Trump – jaka piękna para!” Mysle sobie, ze gdyby udalo sie do
  tego duetu dodac Hartmana, to dopiero by sie krecilo! Pewnie milibysmy
  inne artykuly w Polityce.

 54. wojtek_ab
  20 września o godz. 5:18
  Pierwsze skojarzenie z twoją zapisdzioną facjatą sa podopaski AB, szczególnie te zużyte. Koniecznie zmień nick, bo obecne asocjacje są obrzydliwe.

 55. Głos zwykły 20 września o godz. 0:04‎
  Tego łupnia Sowietom to dali pod Warszawą nasi obecni zachodni sojusznicy, obawiający sie eksportu ‎bolszewickiej rewolucji na zachód Europy.‎

 56. wojtek_ab
  20 września o godz. 5:18

  Myślisz sobie? Chyba żartujesz. Gdyby do tego tercetu dodać ciebie – też byłoby inaczej. A gdyby na Gobi były ryby, a słońce świeciło w nocy – całkiem byłoby inaczej.

 57. „Polska jest krajem lubiącym się płaszczyć. ”

  Szanowni Panstwo,
  zdecydujcie sie wreszcie co macie Polsce i Polakom do zarzucenia:
  zamilowanie do plaszczenia sie, czy tez zamilowanie do machania szabelka?
  A co do plaszczenia sie, to wydaje mi sie, ze „elicie”, ktora z zoldu ruskiego
  przeszla na zold pruski nikt w tym zakresie nie dorowna.
  Jest juz tak plaska jak ten krasnoludek z piosenki, ktorego zona-jedza wlakiem do ciasta walkowala.

 58. Gdyby od tego podpisu zależało, że USA utworzą bazy w Polsce, to ja bym nie stał, a klęczał. Niemcy i Rosja – nasi umiłowani sąsiedzi – 6 milionów naszych obywateli (Polaków i Żydów) zabili w najokrutniejszy sposób. Tylko USA mogą nas ochronić, ale wy wyjcie ze śmiechu i zapomnijcie, co z obywatelami Polski robili umiłowani sąsiedzi zza Buga i Odry.

  Pakt Ribbentrop Mołotow jest zadowolony z waszego rechotu.

 59. @Kassandra
  Masz rację. Oczywiście, że Komorowski się do nich zaliczał. Tyle tylko, że to przeszłość. I to nie on zapłacił 500 milionów „księciu” za nazwisko i pozwolił wywieźć pieniądze z kraju.
  Czapkowanie przed księżmi to też polska tradycja. Tylko jakim prawem obrażasz normalnych ludzi wyzywając ich od motłochu. Czyżby czujesz, że i ty z nich pochodzisz i do nich zaliczasz?. Innego powodu nie widzę.

 60. PS. Kassandra.
  A może właśnie się sama zaliczasz do tych lepiej urodzonych, przed którymi motłoch ma czapkować. Nie chce tego robić i stąd wyzwiska?

 61. JK
  19 września o godz. 8:48
  Dodam tylko: nie dodawaj tylko prosze!!!

 62. Kasandra
  19 września o godz. 18:33 nie podala, do ktorego motlochu sie zalicza.

 63. olrob11
  19 września o godz. 9:06
  I brednie w sosie wlasnym, tu: w Twoim.

 64. wojtek_ab
  20 września o godz. 5:18
  Co sadzisz o kwartecie z Toba w tyle.

 65. Podobal mi sie wpis, a juz w momencie kiedy dowiedzialam sie, ze Duda proponuje nazwac go Fort Trump spodobal mi sie ogromnie. Mniej mnie bawi postawa w jakiej Duda podpisuje papier, wszak amerykanski nr 45 poniza wszystkich, za wyjatkiem Putina i ska i przywodcow dalekich krajow, gdzie buduje pola golfowe z przyleglosciami. Natomiast na pewno nie kazal Dudzie nazywac nieistniejacych , w mrzonkach jak na razie baz znienawidzonym imieniem.

 66. Do „głos zwykły”
  20 września o godz. 0:04
  napisałeś:
  „No, nie całkiem międlimy tę czapkę, skoro daliśmy łupnia sowietom w 20 roku.”
  Czapkujecie, że hej! Szczególnie przed klerem i jego lobbystami.

  A co do tego „łupnia sowietom w 20 roku” to kompromitujesz się nieznajomością prawdziwej historii tego wydarzenia.
  Otóż bitwę warszawską wygrała „matka boska – królowa Polski – zawsze cierpiąca w swoim dziewictwie”, która fruwając nad polem bitwy przegoniła bolszewików.
  Trzymaj się prawdziwych faktów, bo kler i xsiunc „pro-contra” zagrożą ci paragrafem 196 kodeksu karnego.

 67. Oto jeden z wielu dowodów czapkowania peowców klerowi:
  ” …w Polsce Policja powinna stać na baczność przed proboszczem i tak powinno być.”
  /prof. Nałęcz – peowiec i lewicowiec, były doradca byłego prezydenta Komorowskiego/
  http://www.radiozet.pl/Programy/7-Dzien-Tygodnia
  „7 DZIEN TYGODNIA” program z dnia 02 grudnia 2012 r.

  Wszyscy rządzący Polską mają identyczne zdanie jak ten doradca „ślachciury” Komorowskiego.

 68. I jeszcze jedna uwaga. Dla USA Polska nie jest krajem pomiędzy Niemcami, a Rosją. Panie Janie to prawda, że zasady podstawowe polityki państw, które wynikają z geopolityki są względnie trwałe, ale wszak to USA wygrało globalną konfrontację z Rosją/ZSRR. Granice wpływów przesunęły się o kilkaset kilometrów, to samo z globalną gospodarką. A więc sytuacja polityczna Polski 100 lat temu i dziś z punktu widzenia interesów Zachodu nie jest tożsama. Polska nie jest już gdzieś tam i ta część Europy też. Poza tym od 1989 r. Polska świadomie prowadziła politykę wyprzedaży części majątku narodowego, aby dla jego właścicieli Polska nie była krajem, gdzieś tam…

 69. Niepotrzebnie pan tak dużo pisze o ks. Stryczku, tylko wrogów cieszy ten pański tekst.

 70. A Orban z Putinem opijają serdeczno-biznesowe stosunki węgiersko-ruskie… kładąc lachę na nierozgarnięte Lachy.

 71. Ontario 20 września o godz. 11:00‎
  Obecnie i w przewidywalnej przyszłości, to USA nie są i nie będą w stanie obronić się nie tylko przed ‎atakiem ze strony Rosji, ale także Chin i Indii.‎

 72. Kasandra 20 września o godz. 17:07‎
  A tu racja – dla prawdziwego rzymskiego katolika, to bitwę warszawską wygrała Matka Boska – ‎królowa Polski, wiecznie cierpiąca w swoim dziewictwie, która fruwając nad polem bitwy przegoniła ‎tych wstrętnych Bolszewików aż do Izraela.‎

 73. głos zwykły 20 września o godz. 19:06‎
  Polska zawsze była jest i będzie krajem pomiędzy Niemcami, a Rosją i obojętnym dla tzw. Zachodu, a ‎szczególnie dla. Pamiętajmy reakcję prezydenta USA na wieść o tym że Niemcy napadły na Polskę we ‎wrześniu roku 1939.‎

 74. Wszystkim, którzy pytają odpowiadam:
  Nie zaliczam się do żadnego motłochu ponieważ nigdy nikomu nie czapkowałam i nie czapkuję.
  Ja tylko „uderzyłam w stół” i „nożyce” (czyli motłoch) się odezwały , ale to już wasz problem a nie mój.

 75. @woytek

  „Prezydent Duda nie zdradził tylko uczestnikom , kto będzie udzielał miliardowych kredytów na bazę Trump? Może te kredyty dostanie od tych , których on uwłaszczy na ziemiach polskich po zrealizowaniu ustawy nr 447”

  Za baze to przeciez maja zaplacic Polacy. Po co zatem jakies kredyty? A jak sie Panom nie podoba „ustawa nr 447” to przeciez zawsze mozecie zmienic sojusze. Jak Ameryka zla i niedobra, to zawsze mozna zawrzec umowe o przyjazni, wspolpracy i pomocy wzajemnej z bratnim Iranem.

  Bo z Ameryka to jakby przegwizdane. Troche trudno jednoczesnie liczyc na amerykanska pomoc i poparcie – i wypinac sie na ustawe uchwalona jednoglosnie przez obie izby Kongresu.

  Pan na innym blogu cos wspominal o tym, ze panscy rodacy by „na szblach rozniesli”. Rzecz w tym, ze z szabla moga do samolotu nie wpuscic. Ale jak Pan i koledzy wyjasnicie, ze zamierzacie senatorow bigosowac, to raz-dwa dostaniecie wizy wjazdowe.

 76. Testing…

 77. Tfuj komętaż czka na moderancje.

 78. Panie Janie skoro w 1989 r. Wyborcy odsunęli od władzy PZPR, to. 60% elektoratu nie jest mniejszością, lecz jest to większość. Ten akt wolnego wyboru został następnie zniweczony przez elity polityczne (nie tylko i nie przede wszystkim polskie). Podobnie w 1939 r., to nie mniejszość społeczeństwa nie chciała sojuszu, który spowodowałby utratę suwerenności, lecz większość. Naród więc ma skłonność do heroizmu, a nie płaszczenia się. To elity polityczne raczej płaszczą się.

 79. Panie Janie Hartmanie, panie polityku, kiedy pan przestanie łamać Konstytucję?

  Adam Bodnar
  @Adbodnar
  Cenzura prewencyja środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane (art. 54 ust. 2 Konstytucji RP).

 80. JK 21 września o godz. 15:35
  Miało być: Polska zawsze była jest i będzie krajem pomiędzy Niemcami, a Rosją i obojętnym dla tzw. Zachodu, a ‎szczególnie dla U S A. Pamiętajmy reakcję prezydenta USA na wieść o tym że Niemcy napadły na Polskę we ‎wrześniu roku 1939.‎

 81. Przypominam też, że Polska jest w Unii Europejskiej członkiem drugiej jak nie trzeciej kategorii, że ‎Polska nie ma w owej Unii (a szczególnie w ‎najważniejszym jej organie, czyli w Komisji Europejskiej) ‎nic do powiedzenia i że Polska do tejże Unii ‎dokłada co roku grube dziesiątki miliardów euro, choćby ‎w postaci transferów zysków z Polski do najbogatszych państw owej Unii. Tak więc to nie Unia jest ‎potrzebna Polsce, a Polska – Unii. Najwyższy więc czas aby wreszcie wynegocjować lepsze czyli ‎sprawiedliwsze warunki ‎członkostwa Polski w Unii Europejskiej, albo też z niej wystąpić, gdyż w ‎obecnej swej postaci, to Unia ‎Europejska jest tylko neokolonialnym instrumentem eksploatacji Polski i ‎innych biedniejszych jej ‎członków, takich jak np. Grecja, Portugalia, Rumunia czy Bułgaria na rzecz ‎Niemiec, Francji i innych bogatych państw Europy Zachodniej, głównie dawnych mocarstw ‎kolonialnych.‎

 82. Kocham Unię Europejską… dzięki niej jesteśmy tu a nie tam…
  Precz z ruskimi trollami…

css.php