Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
Loose blues - Jana Hartmana zapiski nieodpowiedzialne Loose blues - Jana Hartmana zapiski nieodpowiedzialne Loose blues - Jana Hartmana zapiski nieodpowiedzialne
Spoliczkowanie

24.09.2018
poniedziałek

Z Gwiazdą w bramie

24 września 2018, poniedziałek,

W ostatnim czasie mieliśmy do czynienia z dwoma aktami bezprzykładnej, rozpaczliwej nienawiści ludzi reżimu do demokratycznej opozycji. Kilka dni temu urzędniczka i działaczka PiS spoliczkowała w Warszawie kobietę wołającą „Konstytucja!”, a dopiero co w podobny, a może jeszcze obrzydliwszy sposób zachował się Andrzej Gwiazda, który podszedł do działaczki KOD, również wołającej o przestrzeganie konstytucji, i rzucił jej w twarz: „ile bierzesz za numer?”.

Przypomina się szaleństwo Kaczyńskiego, który ryczał do Sejmu „kanalie” i „mordy zdradzieckie”, gdy przypomniano mu, że jego brat konstytucję szanować kazał.

A więc to ich rusza! Tu ich boli! Jednak wiedzą, że brną w „demokrację autorytarną” i depczą konstytucję. Gdyby naprawdę mieli poczucie, że trzymają się w granicach prawa, słowo „konstytucja” nie byłoby dla nich tak bolesne. A jest. I nic lepszego nie można było wymyślić, niż rzucić w twarz tym ludziom słowo, za które nie mogą wsadzać, przed którym nie mogą się bronić, którego sami nie mogą się wyprzeć. W bezsilnej wściekłości i wstydzie pozostają im jedynie chamskie bluzgi i mordobicie.

Tacy jesteście Wy, ludzie reżimu. Jesteście głupcami i chamami. Sprzedawczykami i cwaniaczkami, którzy wycierają sobie gęby słowem „Polska” i słowem „patriotyzm”. Nie cofniecie się przed żadnym świństwem – czymże jest dla Was dręczenie zwłok w imię podsycania przynoszącej głosy paranoi? Czymże zbieranie podpisów od nieboszczyków? Czymże łgarstwa i konfabulacje stemplowane autorytetem premiera?

Niczym – to betka, skoro Bóg i historia są po Waszej stronie. O, żałosne pyszałki! O, głupcy i miernoty! Niedługo skończy się plądrowanie kraju. Balanga dobiegnie kresu, a kac będzie długi i bolesny. Przyjdzie zapłacić słony rachunek. A gdy już zamilkną Wasze debilne rechoty i bluzgi, gdy opadnie jad i ślina z Waszych niezdradzieckich mord, nareszcie znajdziecie się tam, gdzie Wasze miejsce – w zupełnym zapomnieniu. Pies z kulawą nogą nie będzie chciał pamiętać o tej prostackiej hałastrze, o tej bandzie nieuków i pazernych sprzedawczyków bez zasad, bez wstydu, bez cienia kultury.

Bijcie sobie i lżyjcie nas, ile wlezie. Dla nas bluzgi Kaczyńskich i Gwiazdów są jak jak deszcz, jak szczekanie psa, jak ukąszenie owada. Jesteście po prostu częścią natury – niczym więcej. Siejąc pogardę i nienawiść, sami się dehumanizujecie i pogrążacie w moralnym niebycie. Dla nas nie istniejecie. Nie jesteście już w stanie nas obrazić. I g… Wam do tego, ile bierzemy za numer. Z Wami i tak nie pójdziemy do bramy.

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 63

Dodaj komentarz »
 1. Panie Janie, chyba nikt nie jest naiwny na tyle, aby sądzić, że 10 sędziów w izbie dyscyplinarnej SN może zmienić funkcjonowanie sądów i zawodów zaufania publicznego. Administracja publiczna, także nie funkcjonuje inaczej niż przed rządami PiS. Uważam, że w tym stanie rzeczy PiS ma zdolność ustępowania pod naciskiem UE. Jednak na odsunięcie PiS od władzy bym nie liczył. Nie tak szybko.

 2. Prostactwo i pogarda dla przeciwników. Zachłyśnięci władzą pisiaki pokazują butę chama jak komuniści w latach czterdziestych ubiegłego wieku. Dumni są z tego, że łamią prawo i zasady, pogardzają ,,elitami” i inteligencją. To władza z bejsbolem w garści, zadowolona że wreszcie może pomiatać lepszymi od siebie. Ile w tym podobieństw do bolszewickiej Rosji.

 3. … prawda, dobitnie ujęta, może z wyjątkiem Boga i historii po ich stronie … są w amoku, a właściwie kilku z jednym na czele, reszta to cyniczni klakierzy, są jak alkoholicy w pijackim ciągu i pewnie w takim stanie zejdą z tego świata nigdy nie trzeźwiejąc, melina na Nowogrodzkiej się rozpadnie, reszta się rozpierzchnie i taki będzie koniec …

 4. Reklama
  Polityka_blog_komentarze_rec_mobile
  Polityka_blog_komentarze_rec_desktop
 5. Oj żeby to była prawda. Bo jak na razie to oni są górą, oni wygrywają, im się ufa, oni robią co chcą. A Panu zostaje bicie piany z bezsilnej złości. No właśnie, czy nie zauważył Pan, że te wszystkie Pańskie epitety to oznaka słabości i bezsilności. I tak będzie, będą dalej wygrywać dopóki Pan będzie się tylko nimi zajmował. Dopóki oni będą definiować Pańską narrację. Dopóki Pan nie zacznie zajmować się sobą a ich tylko strzepywać lekkim ruchem z ubrania jak się strzepuje kurz albo odgania komara. Zamiast dyskutować o tym jaki ten komar ma czerwony odwłok pełen krwi. Bo to Pańska krew i Pana to boli, nie ich. A zajmować sobą oznacza przedstawianie własnego obrazu i definiowanie własnej narracji.

  PS. W ostatnią niedzielę w całych Niemczech przeprowadzono akcję „Niemcy dyskutują”. Komputerowo wybrano 8000 par ludzi o zupełnie przeciwstawnych, lewicowych i prawicowych, poglądach ale mieszkających niedaleko siebie i zaaranżowano ich dyskusje w barach czy kawiarniach. Tak się realizuje demokrację. Oczywiście to zakłada minimum wzajemnego szacunku, co w Polsce nie istnieje. Ale kto jest winien? Co spotkało Wosia, kiedy o czymś podobnym wspomniał?

 6. Panie polityku, panie kandydacie na radnego, panie publicysto, panie żarliwy obrońco Konstytucji, skoro pan tak ochoczo powołuje się na Konstytucję, to dlaczego pan łamie Konstytucję??

  Przypomnę panu, bo – jak widać pan zapomniał – Konstytucja Art. 54. Zasada wolności poglądów: „1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji. 2. Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu (…) są zakazane.”.

  Konstytucyjnie ZAKAZANA jest cenzura PREWENCYJNA!! Każdemu ZAPEWNIA się wolność wyrażania poglądów!!!

  Pan nie zapewnia wolności wypowiedzi i stosuje cenzurę prewencyjną, łamie więc Konstytucję. Jak to się ma do deklaracji pana? Nijak! Jaką ma pan wiarygodność, skoro łamie pan Konstytucję, a zarazem jej broni?

 7. Radosny optymizm p. Hartmana kojarzy mi się z optymizmem nieszczęśnika patrzącego na puchlinę głodową i pocieszającego się, że jednak trochę utył…
  Suweren lubi mieć u władzy takich, którzy myślą i robią jak on. Suweren wie, że to „nie uchodzi”, ale często nawet sobie nie powie tego głośno – wyjątkiem typ osobnika po raz pierwszy publicznie zaprezentowany przez Urbana, który babraniem się w łajnie wręcz szczyci.
  Suweren lubi mieć świadomość, że jakby przyszło co do czego, to będzie mógł patrząc szczerze prosto w oczy wygarnąć: a wy, co, lepsi?!
  Dlatego toleruje od setek lat swojego proboszcza, którego grzechy i grzeszki są tajemnicą poliszynela. Będzie tolerował i władzę cywilną, póki mu zbyt głęboko do kieszeni nie zajrzy, albo nie pozbawi dostępu do dóbr podstawowych.

 8. Profesor Hartman pisze m.in.:

  „… Dla nas nie istniejecie. Nie jesteście już w stanie nas obrazić.”

  A tej liczby mnogiej to w czyim imieniu Profesor używa?

  Gdybym wiedziała – być może bym się dołączyła.

 9. Dzień po przegranych wyborach utworzyliście KOD, w obronie demokracji zagrożonej tym, że przegraliście wybory

 10. „ludzie reżimu, demokratyczna opozycja”?

 11. Gwiazda jest jaki jest a nerwy mu też mogą czasem odmówić posłuszeństwa. Przynajmniej ma on na ‎sercu los stoczniowców, wyrzuconych z pracy przez Wałęsę i skę po roku 1989. Zajmijmy się więc ‎lepiej upadkiem moralnym TW Bolka. Z „Wyborczej”: „Komornik w byłej fundacji Lecha Wałęsy. ‎Najpierw wydrenowana z pieniędzy, teraz idzie do kasacji”.‎
  Więcej: http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,23961976,najpierw-wydrenowana-z-‎pieniedzy-teraz-idzie-do-kasacji-komornik.html#s=BoxOpMT

 12. Przypomnę, że jeśli następne wybory parlamentarne nie przyniosą sukcesu obecnej tzw. opozycji to władzę będzie można przejąć ,odzyskać ,sprawować, czy jak tam, jedynie dzięki „siłowemu rozwiązaniu”, nie demokratycznemu jak najbardziej, na które to jest wiele określeń (niech każdy wybierze sobie takie, jakie mu odpowiada). I dopiero potem zrobić to wszystko ,o czym stanowi tekst Gospodarza.
  Czyżby smutna powtórka (farsa) z rozrywki historycznej a’la 1926?
  A przed nami wybory municypalne i to one pokażą co może się stać.
  Historia jest dobrą nauczycielką , jedynie uczniów ma do d..y.

 13. Serdecznie dziękuję Panu za nazywanie zjawisk po imieniu. Prezentowane przez wielu Pana kolegów (prawie wyłącznie mężczyzn) tzw. dobre maniery jako publicystyczny Ersatz dla odwagi cywilnej, manifestowanej przecież tak licznie w PRL-u, doprowadziły do żałosnego stanu, w jakim znajduje się dzisiaj Polska.
  Już samo użycie tytułu „Prawo i Sprawiedliwość” określiło swego czasu wartość zebranych pod tą egidą elit z jelit – oszustów lub głupców, przeplatanych psychopatami.

 14. …PIS + Kler = Zlo ……

 15. Panie Profesorze – po co ten upust emocji? Ma on dla nich skutek podobny do psa obszczekującego jadącą karawanę i wręcz pieści ich uszy potwierdzając ichnią siłę.
  Tym co źle znoszą jest szyderstwo, kpiny, happeningi oraz PRZYPOMINANIE bredni z przeszłości. Tym co tak rozwścieczyło Kaczyńskiego było przypomnienie słów nieboszczyka jego brata a nie jakieś obelgi.

 16. @Jacek, NH
  25 września o godz. 8:33
  Drogi Panie Nowohucki – kłamiesz Pan, że KOD utworzono ,,Dzień po przegranych wyborach”. Utworzono go 2.12.2015 kilka dni po napaści PiSu na Trybunał Konstytucyjny, co było jak wiadomo początkiem podporządkowania aparatu sądowniczego partii rządzącej.

 17. Nostalgicznie panu dziękuję, panie Janie Hartmanie polityku i nr 1 na liście wyborczej do rady miasta Warszawy, za to, że ostro pan potępił liczne ataki na biura poselskie pisowców i bezpośrednie ataki na pisiaków.

  Proszę jednak teraz zachować obiektywizm i równie mocno potępić ataki na opozycjonistów wobec PiS-u.

 18. turkmen 25 września o godz. 10:49
  …PO + Kler = Zlo ……

 19. popan 25 września o godz. 10:40
  Za to w PO, Nowczesnej i u Nowackiej, sami święci bez skazy, orły intelektu, wzory ucziwości…

 20. Turk Men
  Uważam, że w demokracji istnieje nie tylko prawo większości do wyznawania religii, ale także prawo ‎mniejszości do jej niewyznawania i że państwo demokratyczne powinno być religijnie i ideologicznie ‎‎(światopoglądowo) neutralne, co oznacza, że dostojnicy państwowi, tacy jak prezydent, premier, ‎ministrowie, senatorowie i posłowie nie powinni brać udziału w uroczystościach i ceremoniach ‎kościelnych. Na msze mogą oni uczęszczać tylko prywatnie, bez kamer telewizyjnych. Pamiętajmy, że w ‎imię boga czy też bogów uśmiercono wiele milionów istnień ludzkich. Dla mnie prawo do wyznania ‎religii musi być więc zrównoważone przez prawo do niewyznania religii, a podważenie tej symetrii oznacza ‎zburzenie zasad demokracji i podstawowych praw człowieka i obywatela, jako że jeśli w Polsce ‎katolicyzm rzymski stał się po roku 1989 znów de facto religią państwową, to ja, jako niewierzący, ‎stałem się automatycznie obywatelem drugiej kategorii.‎

 21. Panie Profesorze,‎
  W takim razie, to wszyscy liczący się obecni (w znaczeniu działający po roku 1989) polscy politycy są ‎więc głupcami i chamami, sprzedawczykami i cwaniaczkami, którzy wycierają sobie gęby słowem ‎‎„Polska” i słowem „patriotyzm”, którzy nie cofną się przed żadnym świństwem, w tym kradzieżą pod ‎płaszczykiem reprywatyzacji (HGW), pozwoleniem dla CIA na tortury na obszarze RP (Kwaśniewski i ‎Miller) czy wreszcie przed zdradą ideałów, które głosili oni w latach 1980-81 jako działacze ówczesnej ‎NSZZ Solidarność i KSS KOR (Wałęsa, Mazowiecki, Michnik, Kuroń etc.).‎

 22. Ja tez boje sie hamstwa bo jest nielogiczne i nieprzewidywalne. Kieruje sie tylko jednym celem, zniszczyc, upokorzyc przeciwnika. Ale moze by tak skoncentrowac sie na sposobach walki z tym zjawiskiem. Tak na zimno poczytac na ten temat. Z pewnoscia wymyslono i wdrozono juz wiele technik na swiecie. Tak krok po kroku w zaleznosci od konkretnego hama. Bo sa i tacy co sie ciesza z naglej popularnosci.

 23. Przepraszam, „chamstwo” naturalnie przer „ch”

 24. Szanowny Panie Profesorze, ja też mam dość tego „przez bibułkę” w publicystyce liberalnej.
  Trzeba nazywać rzeczy po imieniu. Oczywiście odezwą się żałosne głosy „ a gdzie program?”

  Tak, przekroczono wszystkie granice chamstwa. Została tej łobuzerii przemoc. (puk, puk w niemalowane).

  PZPRawica, to mutacja popaździernikowej PZPR. Gensek, Jarosław Rajmundowicz, w swoich przemówieniach korzysta ze ściągawek komuszych, ale także z dzieł braci Strasserów.

  I to jest jakiś obłęd, że w Polsce tak tragicznie doświadczonej, do władzy doszedł nieudacznik i otoczył się dziwnymi ludźmi, których często wcześniej upokarzał.

  Serdeczne pozdrowienia

 25. Jacek, NH
  25 września o godz. 8:33
  Ulegajac snydromowi WY dobnosi, ze wogole nie rozumie demokracji i roli wyborow do obu izb parlamentarnych.

 26. Andrzej Gwiazda całym swoim (długim) życiem świadczył o tym, co zawsze było dlań najważniejsze. Los człowieka pracy i dobro Polski.
  Płacił za to szykanami i więzieniem.
  Pan jest tylko hipokrytą, który odbył studia na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim (finansowanym z datków praktykujących katolików), po czym zabrał się Pan za plucie na wszystko, co nosi przymiotnik „polski” i „katolicki”.
  Na domiar niczego (poza pluciem) Pan nie osiągnął – mimo klejenia się do kolejnych, kuriozalnych figur na scenie politycznej.
  Wstyd, Panie Hartman.

 27. Profesor napisał:
  „A gdy już zamilkną Wasze debilne rechoty i bluzgi, gdy opadnie jad i ślina z Waszych niezdradzieckich mord, nareszcie znajdziecie się tam, gdzie Wasze miejsce – w zupełnym zapomnieniu.”

  Nie panie profeseorze, nie w zapomnieniu, ale w więzieniu.
  Proszę nie zapominać, że PO, PSL, KOD i reszta prawicy to PiSbis.
  Takim ludziom nie wolno, ufać, nie wolno ich popierać i na nich głosować.
  Wszyscy rządzący Polską od 1989 roku oraz uczestnicy okrągłego stołu powinni stanąć przed sądem za kolaborację z watykańskim okupantem czyli za zdradę Polski i Polaków.
  Przed sądem powinni stanąć również złodzieje, oszuści i pedofile w koloratkach i w habitach czyli urzędnicy watykańskiego okupanta okradający, ogłupiający i gwałcący społeczeństwo polskie psychicznie i fizycznie.
  Wszyscy oni z Walęsą i Rydzykiem na czele.

  Ps:
  Do JK:
  Wytykając złodziejstwo Wałęsie jakoś dziwnie „kochaniutki” zapomniałeś o milionowym funduszu na ratowanie stoczni, który ukradł ludziom Rydzyk i który nadal nadal kradnie pieniądze podatników bogacąc swoje fundacje.
  Mam nadzieję, że wierni synowie kościoła, a wśród nich Wałęsa i Rydzyk zasiądą kiedyś na długiej ławie oskarżonych i wreszcie zostaną przykładnie ukarani.

 28. Niestety, choć szlachtnie, jako Katon przemawia Pan w języku najchwalebniej ojczystym, Profesorze, do tubylców z Kantona.

 29. Vera
  25 września o godz. 7:51

  Mam Ci pokazac faszystowska partie w Bundestagu, uliczne nawalanki na ulicach Berlina i uroczyste obchody z okazji urodzin Hessa zebyc zobaczyla jak wyglada …niemiecka kultura polityczna?
  Albo dzialania cenzury prewencyjnerj w Niemczech? A moze kobiety zrzucane w ze schodow w Barcelonie lub plonace auta w Paryzu. Puknijcie sie zbiorowo w glowy

 30. @Slawczan
  25 września o godz. 11:15
  @Jacek, NH
  25 września o godz. 8:33
  „…Drogi Panie Nowohucki – kłamiesz Pan…”

  16 listopada 2015
  Prezydent Andrzej Duda powołał Beatę Szydło na urząd Prezesa Rady Ministrów.

  18 listopada 2015. Powstanie ruchu KOD zostało zainspirowane artykułem Krzysztofa Łozińskiego ogłoszonym 18 listopada 2015 na portalu internetowym „Studio Opinii”.
  Inicjatywa spotkała się z odzewem działacza społecznego Mateusza Kijowskiego, który dzień po publikacji artykułu z 18 listopada założył na portalu społecznościowym Facebook grupę o nazwie Komitet Obrony Demokracji.
  Po trzech dniach w grupie znajdowało się trzydzieści tysięcy uczestników.

 31. @kasandra
  „Nie panie profeseorze, nie w zapomnieniu, ale w więzieniu.
  Proszę nie zapominać, że PO, PSL, KOD i reszta prawicy to PiSbis.”

  a ty „Kasandro” jak już nas wszystkich zamkniesz , staniesz na placu boju w koszulce z napisem „ustawa nr 447” wykonana.

 32. Gekko,‎
  Odkąd to Profesor przemawia do nas w jidysz?‎

 33. Kasandra
  Wałęsa z Mazowieckim i Balcerowiczem oraz resztą solidaruchów okradli na przełomie lat 1980tych i ‎‎1990tych niemalże wszystkich Polaków (poza swoimi kumplami, głównie z SB i tym podobnych ‎instytucji), natomiast afera „rydzykowa” dotyczy tylko tych, którzy dobrowolnie i świadomie łożyli (i ‎dalej zresztą łożą) swoje własne pieniądze na pewne radyjo i jego Ojca Dyrektora. Afera Wałęsy, ‎Mazowieckiego, Balcerowicza i ski jest więc przestępstwem kryminalnym i zdradą stanu, natomiast ‎afera z Ojcem Dyrektorem może być sądzona raczej tylko na podstawie zapisów prawa cywilnego, ‎jeżeli w ogóle można by się tam doszukać jakiejś niezgodności z prawem, jako że Ojciec Dyrektor ‎może jest marnym kapłanem, ale na 100% jest bardzo dobrym biznesmenem i na pewno zabezpieczył ‎się przed odpowiedzialnością karną i cywilną, zakładając swoje fundacje i biorąc pieniądze od ‎naiwnych, którzy mu je dawali, dają i zapewne długo jeszcze będą dawać. Jeżeli zaś uważasz, że Ojciec ‎Dyrektor ukradł ludziom pieniądze i że nadal on kradnie pieniądze podatników bogacąc swoje ‎fundacje, to dlaczego nie zgłosisz tego do prokuratury, a jeśli uważasz, ze zostałaś przez te ‎radiomaryjne fundacje poszkodowana, to dlaczego nie wytoczysz procesu Ojcu Dyrektorowi? Zgoda, ‎to co robi Ojciec Dyrektor jest wysoce nieuczciwe, tak samo jak zresztą to, co robi każdy ksiądz, pop, ‎pastor, rabin, cadyk czy też każdy duchowny muzułmański, czyli obiecując to czego nie ma i być nie ‎może (życie w wiecznej szczęśliwości po śmierci) i biorąc na poczet tego realne pieniądze, ale pamiętaj, ‎że nom omne quod licet honestum est i że prawo oraz sądownictwo niewiele ma wspólnego ze ‎sprawiedliwością.‎

 34. Quentin T. 25 września o godz. 13:49‎
  Tu się z Tobą zgadzam, że Andrzej Gwiazda całym swoim życiem świadczył o tym, co zawsze było dla ‎niego najważniejsze, czyli los człowieka pracy i dobro Polski. Może nie zawsze robił to on najlepiej, jak ‎to można było zrobić, ale ten ostatni atak Gospodarza na Pana Gwiazdę uważam za bardzo nie fair, ‎szczególnie, iż Gospodarz jest przecież profesorem etyki na najstarszym polskojęzycznym ‎uniwersytecie. Niemniej zauważ, że KUL finansują wszyscy polscy podatnicy, także i niekatolicy i ‎niewierzący, co zresztą jest skandalem i wymaga natychmiastowej zmiany oraz zwrotu przez KUL ‎pieniędzy pobranych ze skarbu państwa.‎

 35. @Kasandra 25 września o godz. 19:10
  Wszystkich tych rządzących Polską od 1989 roku oraz uczestników okrągłego stołu przed sądem za kolaborację z watykańskim okupantem czyli za zdradę Polski i Polaków postawią zielone ludziki z Marsa, które swoim ziemskim namiestnikiem uczynią Jedyną Sprawiedliwą, niejaką Kasandrę…
  Czy piszący tak życzeniowo nie pomyślą, że oni, mieniący się przeciwnikami kościoła, wnoszą typowe intencje mszalne?! Brakuje tylko na zakończenie: i za ziszczenie się tego, módlmy się siostry i bracia gorąco, a szczerze!

 36. No to Gwiazda się popisał, ale i tak nie przebił Kaczyńskiego.

 37. Jako osoba starająca się utrzymać obiektywny obraz tego co dzieje się w Polsce
  (aby nie uledz ideologicznemu upojeniu i zaślepieniu)* jestem zdumiony ogromem jadu, którym przesączony jest tekst.
  Artykuły 180 i 187 konstytucji są jednoznacznie napisane, i kwestionowany przez Komisję Europejską, Sędziów , podobno nawet przez panie z bramy. Oczywiście negatywne zachowanie przedstawicieli PiS nie jest godne pochwały ale może być zrozumiałe. Pamiętam jeszcze co działo się przed 2005 jak i późniejszą aż po teraźniejszą nagonkę.
  Fakt PiS charakteryzuje pewna prostota trudno jednak dopatrzyć się prostactwa i Qultury przez wielkie Q pisane.

 38. Od początku byłem eurosceptykiem, ale myślałem sobie, że może ja jakiś głupi jestem, taki co to nie ‎rozumie tych benefitów, które miały płynąć do Polski po wejściu do UE. Ale z drugiej strony, to ‎pytałem siebie, dlaczego właściwie tę Polskę chcą przyjąć do Unii? Przecież gdyby Unia, czyli w ‎praktyce Niemcy i Francja oraz Benelux plus ew. Włochy (dokładniej tamtejszy kapitał) nie zarobiłyby ‎na przyjęciu Polski do Unii, to Polski by do Unii nigdy nie przyjęto. Owszem, Unia inwestuje trochę w ‎Polskę, ale tak samo, jak dawniej W. Brytania, Francja, Belgia czy Holandia inwestowały w swoje ‎kolonie, czyli głównie budując albo unowocześniając infrastrukturę transportową, aby łatwiej można ‎było wywozić z kolonii czy protektoratu surowce i półprodukty oraz łatwiej wwozić do tychże kolonii ‎albo protektoratów swoje własne wyroby. Zauważmy, że Unia nie inwestuje w polską naukę (w ‎znaczeniu science, czyli nauki ścisłe i techniczne, wymagające drogich laboratoriów) a tym bardziej w ‎polską myśl techniczną i tzw. know how, że Unia nie buduje w Polsce fabryk wysokiej technologii ‎‎(high tech) a wręcz przeciwnie – warunkiem wejścia Polski do Unii było zamkniecie polskich fabryk ‎high tech, w tym praktycznie całego polskiego przemysłu komputerowego, telekomunikacyjnego i ‎elektronicznego oraz radyklane obniżenie poziomu polskiej nauki i edukacji, w tym szczególnie ‎szkolnictwa wyższego, poprzez np. utworzenie pseudo-uniwersytetów w prowincjalnych miasteczkach ‎takich jak np. Opole czy Zielona Góra a nawet Radom, Kielce i Siedlce, tzw. państwowych wyższych ‎szkól zawodowych oraz setek prywatnych pseudo-wyższych pseudo-uczelni z „moją” łódzko-‎sieradzko-opoczyńsko-błońską „akademią humanistyczno-ekonomiczną” na czele.‎

 39. Polska nie miała zaś nigdy szansy, aby zostać poważnym graczem w Unii, gdyż nie po to ją do Unii ‎przyjęto, aby ona tam o czymkolwiek (współ)decydowała, a tylko jako źródło taniej siły roboczej, ‎spory rynek zbytu i państwo buforowe zabezpieczające wschodnią granicę Niemiec, czyli Unii i ‎NATO, inaczej wschodnią granicę wpływów USA i Izraela. Natomiast idol PO i Nowoczesnej, czyli ‎Frau Merkel działa, wbrew temu co się w Polsce mówi, na rzecz USA. Inaczej, to po tym co ona ‎zrobiła, czyli po jawnym naruszeniu prawa unijnego (nielegalne otwarcie granic Niemiec dla ‎terrorystów z Bliskiego Wschodu), dawno by już nie była kanclerzem a najprawdopodobniej zginęłaby ‎w niewyjaśnionych do końca okolicznościach.‎

 40. Co zaś do klerykalizmu, to uważam, że PO jest tak samo klerykalne jak PiS – np. ex-premierka ‎Kopaczowa całująca biskupa Rzymu po rękach i na klęczkach. Tylko Palikot nie był w PO klerykałem, ‎ale on z kolei okazał się być zwykłym durnym pajacem, popierającym na dodatek różnego rodzaju, ‎powiedzmy dziwaków, na tle seksualnym.‎

 41. Gospodarka Polski podniosła się zaś pod rządami PiSu, gdyż przestano wreszcie na chama niszczyć ‎polskie firmy typu np. PLL LOT, PKP czy kopalnie, aby uzależnić Polskę od zachodnich kompanii ‎lotniczych, transportowych i energetycznych (naftowych). Dlatego też uważam, że PiS może uratować ‎Polskę od zapaści gospodarczej, szykowanej jej przez PO i jej pozostałych neoliberalnych ‎poprzedników, także formalnie lewicowych (przede wszystkim SLD). Tak więc o przyszłość Polski się ‎nie boję, także dlatego, że istnieją w nej przynajmniej pozory opozycji, czyli to, czego nie ma dawno ‎już temu na tzw. Zachodzie.‎

 42. Do JK:
  Z twoją opinią którą zamieściłeś 26 września o godz. 8:35 zgadzam się prawie w 100%.
  Pytasz między innymi dlaczego nie podaję do sądu złodzieja Rydzyka…
  odpowiadam: tylko dlatego nie podaję ponieważ wiem, że w Polsce sprawiedliwość kończy się przed drzwiami kościoła.
  Masz rację twierdząc, że „prawo oraz sądownictwo niewiele ma wspólnego ze ‎sprawiedliwością”
  dlatego Temida ma zakryte oczy.

  Do „dino77”:
  Masz rację pisząc, że
  „Wszystkich tych rządzących Polską od 1989 roku oraz uczestników okrągłego stołu przed sądem za kolaborację z watykańskim okupantem czyli za zdradę Polski i Polaków postawią zielone ludziki z Marsa”.
  Ja również myślę, że jest to marzenie „ściętej głowy”, ale pomarzyć zawsze można… a nuż kiedyś może się spełni.

 43. Czy to co prezentuje Hartman to juz mowa nienawisci… czy jeszcze nie?
  cytuje:
  ” Tacy jesteście Wy, ludzie reżimu. Jesteście głupcami i chamami. Sprzedawczykami i cwaniaczkami, którzy wycierają sobie gęby słowem „Polska” i słowem „patriotyzm”…..
  . O, żałosne pyszałki! O, głupcy i miernoty!” itd

  Moze cos by dodal o wyborcach PiS…troche ich jest w Polsce.

 44. https://wpolityce.pl/polityka/413810-piotrowski-wniesienie-skargi-podpowiedzial-ke-polski-sedzia

  „…W zeszłym tygodniu Polskę odwiedziła komisja LIBE. Jednym z członków komisji była Barbara Spinelli, córka Altiero Spinelliego, która mocno krytykowała Polskę.

  To specyficzny chichot historii nawiązujący do czasów Związku Sowieckiego. Barbara Spinelli została wybrana do Parlamentu Europejskiego we Włoszech z list koalicji komunistycznej. Jej partnerem życiowym był współtwórca waluty euro Tommaso Padoa-Schioppa – bliski znajomy Georga Sorosa. Jej ojciec, Altiero Spinelli, to komunista, który domagał się likwidacji państw narodowych i własności prywatnej. Jeżeli komuniści z Unii Europejskiej mają przyjeżdżać do Polski i badać stan praworządności, którą wprowadza demokratycznie wybrany rząd, to ręce opadają wzdłuż nogawek…”

 45. Szanowny Panie, jest Pan jedną z niewielu osób publicznych w naszym kraju, nazywającą rzeczy po imieniu. Myślę, że wymaga to sporo odwagi, ale jest to jeden ze sposóbów by przeciwstawić się temu, co dzieje się w Polsce. Prawda w oczy kole. Nawet chama.

 46. Andrzej Falicz
  27 września o godz. 2:52

  „Moze cos by dodal o wyborcach PiS…troche ich jest w Polsce”.

  Przecież dodał.

  „O, głupcy i miernoty!”

 47. Ewski 27 września o godz. 10:17
  Nie obrażaj, szczególnie zaś publicznie, nikogo, Nawet tego, kogo masz za mało kulturalnego.

 48. Andrzej Falicz 27 września o godz. 5:19‎
  Komuniści są albo bywają w kolacjach rządowych w wielu państwach UE, np. w Czechach, Portugalii ‎czy na Cyprze. Niedawno komunista był prezydentem Cypru. Partie komunistyczne działają w ‎państwach demokratycznych na 100% legalnie, a zapisy w konstytucji RP, które można by ‎intepretować jako zakaz działania partii komunistycznej są niezgodne z międzynarodowymi traktatami ‎podpisanymi i ratyfikowanymi przez Polskę, a więc nie mają one mocy prawnej. Oczywiście, nie ‎musisz się zgadzać z ideologią głoszoną przez komunistów, tak jak ja nie zgadzam się z ideologią ‎głoszoną przez liberałów, ale nie uważam z tego powodu, że liberalizm powinien być prawnie ‎zakazany. Przypominam Ci też, że to komunistom w dużej mierze zawdzięczmy relatywnie wczesne ‎obalenie faszyzmu we Włoszech. Gdyby nie komuniści włoscy, to Mussolini rządziłby we Włoszech ‎praktycznie do końca II wojny światowej, a więc Włochy uznane by zostały nie za ofiarę nazizmu, a za ‎zbrodnicze państwo, tak jak III Rzesza i podzielone po wojnie na strefy okupacyjne.‎

 49. Kasandra
  Twierdzisz, że nie podajesz do sądu złodzieja Rydzyka dlatego, że w Polsce sprawiedliwość kończy się ‎przed drzwiami kościoła. Ale możesz się przecież odwoływać do sądu w Strasburgu. Przypomina Ci ‎też, iż Ojciec Dyrektor jest ‎może marnym kapłanem kościoła rzymskiego zwącego się katolickim i ‎zapewne osobą pozbawioną elementarnej nawet moralności, ale na 100% jest on bardzo dobrym, ‎sprytnym i obrotnym biznesmenem, zręcznym sługą bożka Mamony i z tego powodu na pewno ‎zabezpieczył ‎się on i to skutecznie przed odpowiedzialnością karną i cywilną, zanim założył te swoje ‎fundacje pseudocharytatywne i zanim zaczął brać pieniądze od ‎naiwnych katolików a szczegolnie ‎katoliczek, którzy mu je dawali, dają i zapewne długo jeszcze będą dawać, jako że przecież ludzka ‎głupota i naiwność nie zna granic i to na nich jest właśnie, a nie na wierze w nieistniejącego przecież ‎boga, każdy kościół, zbór, cerkiew, synagoga czy też meczet zbudowany.‎

 50. (…) ludzi REŻIMU do DEMOKRATYCZNEJ opozycji. Hahahahahahahaha =]

 51. @Ewski
  Niestety ale w PiSie nikt takimi tekstami się nie przejmuje. Oni mają swoją prawdę i moralność Kalego, które to skutecznie blokują jakiekolwiek próby dotarcia do świadomości innej niż ich prawda. Kościół stoi twardo z tymi ludźmi , no może naprawdę z niewielkimi wyjątkami, które jak będzie trzeba zamilkną. Polska była i jest jest we wszech potężnych łapach kleru, który przecież z tego narodu, czy/i społeczeństwa się wywodzi. A posłusznie chodzi na pasku kurii watykańskiej, bo FI jest raczej jedynie tolerowany, a niektórzy życzą mu przyspieszonej śmierci, tacy są (nie)miłosierni w swoim katolstwie.
  Najlepiej to ujął ,nie kto inny jak katolicki ksiądz prof. W.Sedlak ,że „Kościół to wielki furgon zaprzężony w ludzkie szkapy.”
  Katolicy to właśnie takie „ludzkie szkapy” , które posłusznie dają sią się rolować na każdym kroku. To moralność niewolnika z sydromem sztokholmskim do kupy.

  „Po 2000-leciu panowania Twej miłości z krzyża nad światem, świat na lepsze nic się nie zmienił. Nie wygasła nienawiść, nie umarło zwierzę w człowieku. Czyż nie widać próżni wokół Twego krzyża? Widzę tylu szczęśliwych bez Ciebie i tylu przybitych z Tobą.”
  „Pospolicie i trywialnie mówiąc, chrześcijanin to niedołęga z dewocyjnym kramikiem w duszy. Człowiek z kompleksami, topiący swą niepełnowartościowość w kadzidlanym dymie. Dewocyjny kramik duszy to patologia chrześcijaństwa.”

  Takie jest prawdziwe oblicze chrześcijaństwa a u nas szczególnie katolicyzmu, nikt lepiej tego nie mógł napisać od katolika przecież, który poznał to od podszewki.
  „Liczba głupców jest niezliczona. Czyli na resztę wypada dar mądrości.”
  Ja zawsze i wszędzie , gdzie tylko się da, powtarzam za Staszicem ,że „wiara czyni człowieka głupim”, co świetnie uzasadnił Sedlak. Traf chce ,że obaj byli nominalnymi katolikami.

 52. Jakby ktoś był ciekawy, ta spoliczkowana pani słynie z licznych aktów przemocy w stosunku do różnych ludzi, ba – powiem więcej – po internetach krąży nagranie, jak wspomniana kobieta z całej siły odpycha prawie osiemdziesięcioletniego staruszka narażając go tym samym na poważny uszczerbek na zdrowiu. Kto nie wierzy, niech sprawdzi. Do incydentu ze spoliczkowaniem doszło podczas Obchodów Dnia Weterana, więc, jak można się domyślać, byli tam staruszkowie, którzy swego czasu nadstawiali karku po to, aby przyszłe pokolenia, w tym ruda krzykaczka i mocarz (po chorobie Heinego-Medina) intelektu Jaś Hartman mogli mówić ludziom, jak żyć i dostawać za to pieniądze ;]. To nawet nie chodzi o to, że ruda pani wykrzykiwała nazwę dokumentu, którego pierwsze paragrafy brzmią „Rzeczpospolita Polska jest dobrem wspólnym wszystkich obywateli i jest demokratycznym państwem prawa, urzeczywistniającym zasady sprawiedliwości społecznej”, co równie dobrze mogło by brzmieć „Rzeczpospolita jest wspólnotą bezdomnych wegan pozbawionych orientacji w czasie, którzy dokładnie co tydzień spotykają się w swoich mieszkaniach, aby wspólnie konsumować schabowe”. Chodzi raczej o to, że kiedy nasi bohaterowie mają swoje święto, to z elementarnego poczucia przyzwoitości wypadałoby ich uszanować i nie robić hałasu. To jest nieeleganckie. Niemniej jednak, zdaję sobie sprawę, że bycie lewicowcem charakteryzuje się określonymi objawami osiowymi, to ciężko oczekiwać od wołu sztuki mięsa. Innymi słowy – z piachu bata nie ukręcisz, żeby nie powiedzieć dosadniej. A zatem, kiedy ruda pani w przypływie najwyższego uniesienia spowodowanego najgłębszą troską o kondycję najgorszego z możliwych systemu politycznego, jaki kiedykolwiek został wymyślony, zaczęła głośno skandować nazwę popularnego ostatnio bubla prawnego, to ktoś przytomnie stwierdził, że grzeczne zwrócenie jej uwagi na to, że nie powinna się zachowywać, jak koczkodan w cyrku może nie przynieść oczekiwanego skutku i trzeba będzie jej oddać taką samą miarą, jaką sama wielokrotnie odmierzała bliźnim, w tym bezbronnych staruszków. Interesująca jest też jej reakcja po otrzymaniu otrzeźwiającego plaskacza. Mianowicie wskazała na swoją „oprawczynię” palcem i zwróciła się w kierunku policji dając im do zrozumienia, że „ona mnie bije”. No patrzcie państwo, tego bym się nie spodziewał. Kobita zaprawiona w bojach, regularnie ćwicząca na żywym materiale uliczne sztuki walki, biegnie na skargę do policmajstrów, zamiast wejść jej w nogi, obalić i wykonać efektywny ground & pound? A tak w ogóle, to co ona tak nagle pokochała policję? Chyba nie tak całkiem dawno nie mieli ze sobą po drodze ;].

 53. JK
  26 września o godz. 8:14

  JK – sfrustrowany Żyd – wie zawsze lepiej – zupełnie jak pospolity „czysty” Polak.

 54. JK:nie odzywaj sie w sprawach gosodarczych Polski:znasz lepiej ta na ksiezycu! Zajdz do apteki, tam dostaniesz cos na wstrzymanie!Tkwisz w czasach Chrobrego!
  Sprawy nowoczesnej gospodarki sa dla Pana zbyt skomplikowane!

 55. „Bijcie sobie i lżyjcie nas, ile wlezie.”
  A po co?
  Szkoda czasu i energii.
  Moga sie przydac gdzie indziej.

 56. xpawelek 29 września o godz. 10:23
  A co ty wiesz? Podziel się z nami swą wiedzą i mądrością!

 57. Mondry Dónaj 28 września o godz. 20:44‎
  Zapomniałeś dodać, że parszywy. Szkoda tylko, że ja nie jestem Żyd ani żyd.‎

 58. Mr Z.‎
  ‎1. Solidaruchy owszem, ryzykowały, ale tylko po to, aby zapewnić sobie wygodne życie po zdobyciu ‎władzy. ‎
  ‎2. Rzeczpospolita Polska jest państwem kapitalistycznym, a więc z definicji nie może ona ‎urzeczywistniać zasad sprawiedliwości społecznej, jako iż zbudowana jest ona wyzysku polskich ludzi ‎pracy przez zagraniczny kapitał, a więc na krzywdzie ludzi pracy, czyli ogromnej większości jej ‎obywateli.‎
  ‎3. Nie popieram agresji i przemocy, nie ważne czy z lewicy, prawicy albo też z centrum.‎

 59. Optymatyk
  Kościół rzymski („katolicki”) nie ma z bogiem nic wspólnego. To jest na 100% świecki geszeft, ‎nastawiony na dojenie naiwnych, którzy bezkrytycznie wierzą w to, co im mówią faceci w sukienkach.‎

 60. Mr. Z 28 września o godz. 10:10‎
  Ani PO nie jest demokratyczną apozycją ani też PiS nie jest reżymem.‎

 61. Mr. Z 28 września o godz. 10:10‎
  Ani PO nie jest demokratyczną opozycją ani też PiS nie jest reżymem.‎

 62. JK
  30 września o godz. 18:23

  … i do tego bezradny zaprzaniec.

 63. modry dunaj 30 września o godz. 23:20
  O soobie oczywiście piszesz… 😉

 64. JK
  1 października o godz. 8:15

  masz sraczkę forumową i bolszeiwcka prostacką metodę odwracania kota ogonem.
  Czyli JK – sfrustrowany Żyd i zaprzaniec odwracający kota ogonem.

css.php