Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
Loose blues - Jana Hartmana zapiski nieodpowiedzialne Loose blues - Jana Hartmana zapiski nieodpowiedzialne Loose blues - Jana Hartmana zapiski nieodpowiedzialne

25.06.2019
wtorek

Jak Kaczyński młodzież deprawuje i poniża

25 czerwca 2019, wtorek,

Wulgarnemu rozdawnictwu i przekupstwu nie ma końca. Kaczyński i jego doradcy są zdolni zadłużyć kraj na dowolne kwoty, wpędzić nas w kryzys podobny do tego greckiego, zniszczyć walutę i Bóg wie, jakie jeszcze szkody poczynić w polskiej gospodarce, byleby tylko zdegradować Polaka do poziomu pazernego, przekupnego moralnego karła, który za gotówkę oddaje głos na reżim.

A jako że nikt nie chce uchodzić we własnych oczach za wulgarnego egoistę, obojętnego na interes publiczny i narodowy, przekupiony wyborca do swojego zepsucia moralnego będzie usiłował dorobić uzasadnienie, czyli udawać, że podoba mu się sposób, w jaki sprawowana jest w Polsce władza i co Kaczyński wraz ze swoimi ludźmi wyprawia z Polską. W ten sposób korupcja polityczna idzie w parze z obłudą, a cały ten mechanizm ordynarnego frymarczenia pod pozorami narodowo-katolickiego zaangażowania ideowego (pozory wstrętniejsze tu od prawdy, ale mniejsza o to tym razem), smarowany jest przez bezwstydną propagandę pisowskich mediów, na czele z TVP.

Wszystko tu opiera się na przekupstwie i wasalizacji – funkcjonariuszy publicznych, przedsiębiorców i zwykłych obywateli. Każdy ma coś dostać i każdy ma zapłacić haracz – jak ma dużo, to musi wpłacić na komitet wyborczy PiS, a jak ma mało – ma zagłosować na reżim. Jak wszystko, co moralnie niskie, sposób, w jaki funkcjonuje ten system, jest prymitywnie prosty, tak jak proste są odruchy jego klienteli: chciwość, pogarda, lęk, pycha i tak w kółko. Straszyć, grozić, brać pod włos, schlebiać, przekupywać.

I tak w koło Macieju. Jak długo się da – aż się skończą pieniądze i wszystko runie, jak zmurszała chałupa. No ale wtedy będą już stały pomniki Wodza i nikt nie śmie ich ruszyć. Taki jest plan.

Najnowszym elementem tej odrażającej strategii moralnego korumpowania społeczeństwa jest hurtowy zakup głosów młodzieży w zamian za zniesienie podatków PIT dla osób do lat 26, mieszczących się w pierwszej grupie podatkowej. Nie będą płacić podatków, więc być może będą nieco więcej zarabiać i chętniej się zatrudniać. A może pracodawcy będą im mniej płacić?

Wszystko jedno – z całą pewnością młodzieży się ten podarunek spodoba i niejedna młoda kobieta i młody mężczyzna zagłosuje na PiS w obawie, że opozycja mogłaby prezent odebrać. A opozycji nie pozostaje nic innego, jak siedzieć cicho na tej przerażającej licytacji, w której licytuje tylko jeden gracz – płacąc, rzecz jasna, wekslami wystawionymi przez pazerne i krótkowzroczne społeczeństwo. Bo z całą pewnością znaczna większość wyborców PiS nie wie, skąd biorą się pieniądze w rękach rządu i kto będzie musiał za kolejne „transfery” (jak to się dziś nazywa bakszysz wyborczy) zapłacić. I tak oto klasa polityczna patrzy na tę krzyczącą niesprawiedliwość i boi się pisnąć, żeby tylko nie potwierdzić obaw, że jak dojdzie do władzy, to pieniądze odbierze.

Powiedzmy jasno: zwolnienie młodzieży z PIT jest niemoralne, bezprawne i niekonstytucyjne. Ani etycznie, ani prawnie nie da się uzasadnić uprzywilejowania tej akurat grupy społecznej. Nierówne traktowanie w demokratycznym państwie prawa możliwe jest wyłącznie w stosunku do grup słabych, wrażliwych, pokrzywdzonych przez los, mających specjalne potrzeby. Mogą to być osoby starsze, chorzy, matki samotnie wychowując dzieci. W szczególnych przypadkach społeczeństwo godzi się na pewne przywileje dla osób szczególnie zasłużonych, np. dla inwalidów wojennych czy dawców organów.

Jednakże przywileje fiskalne dla młodych, zdrowych ludzi urągają wszelkiemu poczuciu sprawiedliwości, nie mówiąc już o zakazie dyskryminowania kogokolwiek z powodu wieku i zasadach równego traktowania wszystkich obywateli. Jednolitość zasad opodatkowania, podobnie jak proste zasady udziału w wyborach (jeden obywatel – jeden głos), jest wręcz symbolem sprawiedliwości i demokratyzmu prawa. W Polsce wyłomem jest specjalne opodatkowanie działalności rolniczej oraz religijnej; to relikt pradawnych przywilejów klasowych w zmodyfikowanej (poniekąd odwróconej) postaci.

Tak więc tytułem bezmyślnego anachronizmu rolnik i ksiądz nie płacą prawie nic. Teraz od podatku mają się wymigać młodzi. A co ja poradzę, że nie jestem młody? Czym zawiniłem? A czym to młody zasłużył sobie na przywilej albo w czym to jest taki biedny i upośledzony, że ma zostać z podatku zwolniony? Nie ma na te pytania odpowiedzi.

Bo też nie o żadną sprawiedliwość tu chodzi ani nawet o żadną socjotechnikę, lecz o proste przekupstwo. I dobrze, bo gdyby manipulacja polityczna łamiąca konstytucyjną równość wszystkich obywateli legitymizowana była jakąś inżynierią społeczną, to chyba byłoby jeszcze gorzej. Mam nadzieję, że sami pisowcy nie biorą na serio argumentów, że dzięki zniesieniu PIT dla młodych więcej spośród nich będzie pracować i zdecyduje się na dzieci. Nie wiem, czy ci ludzie w ogóle zdają sobie sprawę, czym pachnie tzw. biopolityka, czyli wszelkie manipulacje regulacyjne ingerujące w ludzką rozrodczość… A właściwie to wiem: nie mają o tym pojęcia. Ale to nie miejsce, by grozę takiego myślenie (niemyślenia) im tłumaczyć. Innym razem.

Pisowskie przekupstwo jest bezwstydne i bezprecedensowe. A dla opozycji paraliżujące. Nie wygramy wojny o Polskę, jeśli będziemy bać się demona pazerności i tańczyć, jak nam PiS i Kaczyński zagrają. Trzeba mówić głośno o tym, że programy socjalne będą musiały zostać zrewidowane i naprawione. Nie stać nas na płacenie 1000 zł miesięcznie bogatym za to, że mają dwoje dzieci. Nie tylko nas nie stać – to urąga poczuciu przyzwoitości i zdrowemu rozsądkowi. Ale zawsze znajdą się usłużni ideolodzy, gotowi tłumaczyć, że to jest „uprawnienie obywatelskie”, niepowiązane z dochodami. Tak właśnie działa ideologia – ważne, aby wypowiedzieć zaklęcie, przenosząc się do „wyższego porządku”, a już dowolne głupstwo i niesprawiedliwość zostają uświęcone.

PiS swoim wulgarnym rozdawnictwem niszczy Polskę. Te pieniądze potrzebne są na modernizację energetyki, naukę, edukację i lecznictwo – podnoszenie podatków i zadłużanie państwa celem wypłacania gotówki potencjalnym wyborcom PiS oznacza zatrzymanie rozwoju ekonomicznego, degradację finansów państwa, a przede wszystkim demoralizację społeczeństwa.

Stając się zakładnikami Kaczyńskiego, ludzie zostają zakładnikami własnych nieczystych sumień. A mając nieczyste sumienia, idą w zaparte, zatrzaskują okiennice, udają, że nie widzą, co się w kraju dzieje. Moja chata z kraja, mówi przekupiony Polak. Jeden, drugi, milionowy. I w ten sposób każdy staje się osobny, a społeczeństwo staje się zbiorem atomów, które łączy już tylko zależność od władzy i posłuszeństwo.

To gorzej niż w PRL! Bo wtedy ludzie jeszcze w coś wierzyli (wbrew temu, co wygadują młodzi publicyści), podczas gdy dziś powodem do chluby jest nie wiedzieć nic, nie wierzyć w nic, być zachwyconym sobą i zajmować się wyłącznie własnym dochodem i konsumpcją. W połączeniu z dewocją i nacjonalizmem daje to mieszankę upiorną, istne moralne szambo. Jak je nazwać? Konsumeronacjonalizm? A może kaczyzm po prostu?

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 24

Dodaj komentarz »
 1. Czytając na rożnych forach ” Pisory ” i ” Antypisiory” wściekle skaczą sobie do gardeł zapragnąłem nagle, by się nawzajem pozagryzali i może wreszcie będziemy mieli spokój !!!
  To nie są myślący samodzielnie ludzie a ich kora mózgowa wygląda jak budyń.

 2. Pełny odjazd ! Czyżby wpływ zmianklimatycznych i upałów ? Obawiam się że Pan niedługo wybuchnie i rozpadnie się na kawałki. Byłaby duża szkoda ! Polecam okłady z lodu 🙂
  Pozdrawiam serdecznie

 3. Do niedawna PiS-owskie trolle zalewały tabloidy i parę innych witryn jak np Dziennik. Teraz jednak nie omijają także Polityki. Zamiast wymiany poglądów, inwektywy. Może się mylę i są to trolle opłacane nie tylko przez Nowogrodzką, oraz te z Internet Research Agency opłacanej przez Kreml. Большой привет товарищ ontario.

 4. Reklama
  Polityka_blog_komentarze_rec_mobile
  Polityka_blog_komentarze_rec_desktop
 5. ontario
  25 czerwca o godz. 17:29

  dyżurny pies – ontario – odwalił klocka na forum… as usual

 6. Boshe, jak dobrze Hartmanu, że jesteś i walisz jak w bęben w tych tumanowatych, ale cwanych macherów od krótkich dystansów…
  Pisdny kraj, pisdni ludzie…
  Pisdna pogoda…
  Będzie się działo…
  Pierdle będą przepełnione ponad miarę, dla niektórych będzie to bezwzględne dożywocie…

 7. W całej zachodniej Europie młodzi mieszkańcy mają zniszki do 25 roku życia aby mogli się wykształcić pokończyć różne kursy nawet do pracy do tego roku nie chcą ich przyjmować do pracy — Aby mogli zadbać o siebie i żeby potem na stare lata nie chodzili po śmietnikach lub nie musieli uczyć się wszystkiego na nowo po ukończeniu 50 roku życia

 8. Panie Janie, zupełnie pomija Pan jeden z istotnych aspektów tego zwolnienia. Otóż nie jest ono ograniczone do Polaków w wieku do 26 lat, lecz wszystkich, któży mają w Polsce domicyl, a to oznacza, że PiS w ten sposób nie tylko chce zatrzymać młodzierz w Polsce, ale jeszcze zachęcić młodzierz z innych krajów – nie tylko UE do zamieszkania na stałe w Polsce. Nie jest to więc projekt konserwatywny narodowy, lecz liberalny i konkurencyjny, jeśli chodzi o tzw. przepływ osób. Projekt ten może prowadzić do zmniejszenia procentowego ilości Polaków w Polsce, a więc będzie mniej tutaj cukru w cukrze, a więcej cymesu z bliższej i dalszej zagranicy.

 9. PiS swoim wulgarnym rozdawnictwem niszczy Polskę. Te pieniądze potrzebne są na modernizację energetyki, naukę, edukację i lecznictwo

  Lecznictwo?
  Emeryci mają czas na siedzenie w kolejkach do lekarza. Co innego mają do roboty? To ich jedyna rozrywka.
  Na pilniejsze zabiegi córka z Brukseli albo syn z Londynu przyślą mamie pieniążki i będzie za co pójść prywatnie. U nas zawsze lekarzowi się dawało prywatnie, nawet jak w państwowym szpitalu przyjmował, nie wie pan profesor?

  Eudukację?
  No fakt, filozof może tego nie wiedzieć, bo kiedy ktoś mu zapłacił za korepetycje z filozofii? Ale nauczyciele prawie wszystkich innych przedmiotów, no może jeszcze poza religią i wuefem, dobrze sobie żyją właśnie z korepetycji. To po co ktoś ma inwestować w edukację kiedy dobrze jest jak jest? Jeszcze by ludzie przestali potrzebować korepetytorów, tfu, na psa urok z takimi perspektywami…

  Nauka?
  A mało to mamy profesorów doktorów habilitowanych? W Radiu Maryja i w Telewizji Trwam rzadko ktoś bez tych tytułów występuje. Niektórzy z nich to nawet są rektorami i dyrektorami w jednym! No i mamy kochaną profesor Pawłowicz, już ona tym zdrajcom Naszej Ojczyzny bobu zada! I pana profesora doktora habilitowanego Jaroszyńskiego co tak pięknie nam o Sienkiewiczu opowiada.
  (A ten Bartoszewski to nie był żaden profesor tylko Polaków bał się na ulicy i naszego Pileckiego nie chciał odzanaczyć!)
  Nasi studenci tymi dronami w Ameryce latają i te programy tam piszą i konkursy wygrywają! To znaczy, że wszystko idzie ku dobremu i niczego zmieniać nie trzeba, tylko kto temu żydowi Hartmanowi dał tego profesora i w ogóle na nasz katolicki KUL wpuścił?!
  Aha, i jeszcze nasz jest pan profesor Binienda z Ameryki i on udowodnił, że oni bomby podłożyli.

  Energetyka?
  Węgiel będzimy palić bo mamy a Niemce to z Putinem rurociąg położyli i nawet mąż tej żydówki Sikorski mówił, że to drugi Ribbentrop-Mołotow.
  No więc nie mamy innego wyjścia i nasz pan premier (zjadłby on coś, taki chudy jest, zapracuje się na śmierć, biedactwo) dobrze mówi, że polski węgiel w polskim piecu to niepodległość od wrogów. A jak co zagranicznego, elektrownia albo co, to nasz pan Prezes upaństwowi albo wykupi, tak samo jak banki wykupił i tak samo jak Niemcom zabierze gazety żeby na nas więcej nie kłamali.

  – podnoszenie podatków i zadłużanie państwa celem wypłacania gotówki potencjalnym wyborcom PiS oznacza zatrzymanie rozwoju ekonomicznego, degradację finansów państwa, a przede wszystkim demoralizację społeczeństwa.
  Wystarczy nie kraść, was to boli oderwanie od koryta, nie możecie się pogodzić z utratą władzy, złodziejom tego watu czy jak to się pisze toście nie przeszkadzali, Tusek wiedział tylko nie powiedział i jeszcze jego synalek w tym Amber Goldzie siedział i nasz LOT chciał ukraść. Niedoczekanie wasze, lewacko-liberalne złodzieje co się ośmiorniczkami obżeraliście i z naszej Polski kupę kamieni zrobiliście.
  A teraz dzieci na wakacje jeżdżą i więcej nie głodują!

 10. „W 2015 r. inwestor, znany z afery Optimusa, kupił spółkę Softnet Group (SG) z częstotliwościami za 2 mln zł. Po dwóch latach okazało się, że są warte czterdzieści razy więcej – donosi „Puls Biznesu”.
  Michał D. to bohater tzw. afery Optimusa. Prokuratura zarzuca mu karalną niegospodarność na blisko 20 mln zł i pranie pieniędzy. Po usłyszeniu zarzutów mężczyzna trafił na trzy miesiące do aresztu.”
  Tak wygląda szemrany biznes w III RP.
  Jeżeli kombatanci Solidarności nie opanują tego typu zjawisk , to rewolucja Październikowa jest już na widnokręgu politycznym. To jest burdel nad burdelami.

 11. Nie ma to jak to było za rządów PO – chamstwo czyli lud znało wtedy swoje miejsce – tak jak za czasów Sanacji i I, szlacheckiej RP!

 12. nie wiem co bardziej podnosi cisnienie – Pana wpisy, Profesorze, czy komenty. Gadal dziad do obrazu to za malo. Oni i tak swoje wiedza a dyskusja z nimi jedynie ich nakreca i utwardza w ich przekonaniach. Mowie wiec – nie warto. Ci co wiedza – wiedza. Ci, co nie wiedza – oby Bog ich natchnal. A jak nie moze natchnac to niech im przynajmniej zlamie noge abysmy mogli ich poznac po utykaniu ( bazujac na irlandzkich zyczeniach). A tak juz prywatnie… nie mam alternatywy i boje sie ze Pan tez nie. Gdy widze niejakiego Schetyne ktory zagajany o +500 odpowiada – damy +650 to plakac mi sie chce. I wiem ze PIS wygra.

 13. ontario
  25 czerwca o godz. 17:29
  To nie PO znacjonalizowało OFE ale PiS. To państwo polskie zobowiązało się inwestować pieniądze z OFE żeby emerytury były wysokie a nie głodowe. PO przejęło tylko zobowiązaniowa od OFE. Jak PiS się z tego zobowiązuje? 4 lata i nie przywrócili?

  OFE przepadło z powodu PiSu to PiS pozbawił emerytur dzisiejszych 30 -40- latków wydąć je na 500+ a nie PO. Jak PO chciało żeby były wysokie emerytury, PiS ogłosił sprzeciw nie mają być głodowe.
  Gdyby PiS nie obniżył wieku emerytalnego to dzisiaj była by” 13- pensja” każdego miesiąca, czyli GŁUPKI głosujące na PIS stracili jakie 10 -12 tys. na rok . Tyle stracił dzisiejszy emeryt po obniżeniu wieku emerytalnego i to przez cztery lata.

  Jest 500 + a dzieci umierają w szpitalach z powodu braku lekarzy a do jakiegokolwiek specjalisty czeka się miesiącami. Lepiej nie było by płacić żadnych podatków i składek zdrowotnych i było by to samo I BEZ ZŁODZIEJSKICH POŚREDNIKÓW.

  Zaciągać długi to każdy głupek potrafi a zwłaszcza nie swoje . Dług publiczny proszę zagwarantować całym majątkiem i niech to zrobi cała pisowska szarańcza, wtedy to można traktować poważnie .
  Ciekawe jak długo by wtedy zostało 500+???

 14. Wygra reżim, bo sprawy poszły za daleko.W szczególności za daleko poszła indoktrynacja, uzależnienia, kult zwykłego i pospolitego nieuctwa,postępująca demoralizacja bez żadnych granic, a przede wszystkim „ciemny lud” nie tyle „kupuje” jak chcieli twórcy „ciemnego ludu”, ale SPRZEDAJE.Sprzedaje to, czego nie ma oczywiście, czyli naśladuje kogo, jeś
  li nie swojego idola – instytucje kościelne.Zgadzam się,że „lud” głosujący na PiS to zdrajcy Polski, ale czy oni o tym wiedzą?! NIE.Rzecz w tym by się w końcu dowiedzieli. A na to, by „ciemny lud” zaczął myśleć nie ma innego sposobu jak tylko panowanie reżimu.Trudno, ale innej drogi nikt jeszcze nie wynalazł.Niestety.

 15. A ja się zastanawiam nad oburzeniem, że 500 plus dostają także „najbogatsi” i że nie powinni doatawać. W tym miejscu zastanawiam się jakie są kryteria „najbogatszości”. 3, 5, 10, 30tys na głowę? A może wartość zgromadzonego majątku, hektary przeliczeniowe? A może w istocie chodzi o jakiś 1% społeczeństwa i o to tyle szumu? Jakby nie było, to najbogatsi odprowadzają największe (kwotowo) podatki nakbardziej zasilając budżet 500+.

 16. Pan Hartmann ma rację ws. przekupywania . Przypomnę , że 1-sza kadencja PiS polegała na pomocy bogatym – zniesienie III grupy podatkowej i obniżenie podatku spadkowego . Nie pamiętacie ? Żal !

  Natomiast głównym „tryndem” politycznym pierwszej kadencji były teczki , TW czy TK i myszkowanie po archiwach IPN . Nie pamiętacie ? Tam było i PiS POLEGŁ ! Potem wiecznie przegrywał wybory .

  Potem niesamowicie pomogły mu ośmiorniczki . Wygrał wybory , bo lud też chciał jeść ośmiorniczki . Więc zaczął kupować głosy . Pal licho pierwsze 500+ . Ożywiło gospodarkę i płacili za drugie dziecko ( i następne ) . Natomiast to , co dzieje się teraz to festiwal (!!!) dawania !

  Qrwa mać , mam wrażenie , że znaleźli ocean ropy pod naszą umęczoną ojczyzną i mają na te obietnice . A nie mają !

  I nikt ich nie przebije , bo kto daje i odbiera … . Znacie dalej .

  Przyszłość widzę czarno . Poczynione USA wasalskie obietnice – drogi gaz , niepotrzebne F 35 zrujnują nas w bliskiej perspektywie !!!

  Bo co my robimy ? Zbijamy palety i skręcamy silniki dla innych . Brendu ŻADNEGO nie mamy , czyli wyrobu finalnego made in Poland . Nic , kompletnie NIC nowego nie powstało ! Więc jak Niemcy zwolnią to Polska stanie i wtedy będzie niewesoło . Smutna ekonomiczna prawda .

  ps . Na + trzeba zapisać PiSowi nie uleganie wpływom zielonych ws. energii . Jak byśmy ulegli to koniec byłby zupełnie straszny . Zamarznięcie zimą i koniec przemysłu .

  ps.2 – Uwaga , ws. OZE mam rozległą wiedzę i proszę nie wpisywać bzdur o wiatrakach i fotowoltaice .

 17. Martin L
  26 czerwca o godz. 9:51

  Przepraszam za pomyłkę, rzeczywiście w 2013 rządzili pisiaki i to pisiaki unicestwiły wtedy OFE, nacjonalizując 150 mld.

  Co do niższego wieku emerytalnego: wolę dostać nawet o 20 tys. na rok mniej, byle tylko nie tyrać do 67. Ale ty sobie pracuj dla dobra swojego i mojego nawet do 97, twoja rzecz.

  Co do umierania dzieci w szpitalach itd., dziwne, przecież już minister PO Arłukowicz rozwiązał problem, nie rozumiem, dlaczego nic się nie zmieniło.

  Nie podoba mi się, że każdym głupkiem nazywasz rządy od 1989 do dziś, które zadłużyły kraj na ponad bilion. Przecież nie można ich nazywać szarańczą, to wspaniali politycy Miller, Belka, Tusk, Kopacz itd.

  A, jakby co – jestem wyborcą Biedronia.

 18. LK
  25 czerwca o godz. 20:12

  Dyżurny Medrzec LK sypnął perły przede mnie wieprza. Dziękuję ci za twoją mowę miłości.

  Uff, jak to miło mieć swego wielbiciela LK, który dyżuruje, by chyżo powitać mnie swą wiązką miłosnych słów.

 19. momo1
  26 czerwca o godz. 11:26
  „ps . Na + trzeba zapisać PiSowi nie uleganie wpływom zielonych ws. energii . Jak byśmy ulegli to koniec byłby zupełnie straszny . Zamarznięcie zimą i koniec przemysłu .”

  Czy aby na pewno na plus? Pisze pan tak jak argumentowali komuniści w PRL, rozwijając ciężki przemysł a kosztem lokalnego zanieczyszczania, kosztem zdrowia pracowników i ich rodzin. W PRL o tym nie mówiono.
  Proszę się dzisiaj wykąpać we Wiśle, a we filmach z lat 60 piękne plaże. Cena zdrowia własnych dzieci . Skandynawia a raczej Duńczycy mają na ekologi hopla i źle na tym nie wychodzą.

 20. Mimo że Konstytucja jest najwyższym prawem Rzeczypospolitej Polskiej i że jej przepisy stosuje się bezpośrednio, chyba że sama stanowi inaczej, traktowana jest tak, jakby była ustawą gorszego sortu. Jakby stosowanie się do jej postanowień nie było obowiązkiem, ale opcją, której nie trzeba wybrać. Jakby ustawy zwykłe miały tę samą, a może nawet wyższą od niej rangę. PiS nie przestrzega Konstytucji tak ostentacyjnie, że nie można mieć co do tego żadnych wątpliwości. Niestety, nie przestrzegały jej też władze wyłonione przez inne partie, co sprawia, że ich krytyka działań PiS jest mniej wiarygodna.

  PiS straszy, że opozycja odbierze 500+ i inne +. Straszy, bo wie, że opozycja powinna to zrobić, ale strasząc tym, stawia opozycję w trudnej sytuacji. Opozycja nabiera się na to i zamiast ogłosić, że zlikwiduje te łapówki, obiecuje, że także będzie je dawać, a może nawet podniesie ich wysokość. Opozycja obiecuje więc to samo, co daje już PiS. Nie każdy, mając wróbla w garści, połakomi się na gołębia, który póki co siedzi na dachu. Prezes może więc oferować kolejne łapówki, bo wie, że dzięki nim może utrzymać się u władzy, tym bardziej, że opozycja nie potrafi na to odpowiedzieć. Opozycja musi zrozumieć, że naprawianie państwa trzeba zacząć od zaprzestania korumpowania obywateli, bo państwo dające łapówki nigdy nie stanie się demokratycznym państwem prawnym, urzeczywistniającym zasady sprawiedliwości społecznej. Szkopuł w tym, że pieniędzy z 500+ i innych + państwo nie może już zatrzymać dla siebie. Musi je pozostawić w portfelach obywateli i musi to zrobić tak, by nie złamać żadnego przepisu Konstytucji.

 21. „””” momo1
  26 czerwca o godz. 11:26

  Pan Hartmann ma rację ws. przekupywania . Przypomnę , że 1-sza kadencja PiS polegała na pomocy bogatym – zniesienie III grupy podatkowej i obniżenie podatku spadkowego . Nie pamiętacie ? Żal !

  Natomiast głównym „tryndem” politycznym pierwszej kadencji były teczki , TW czy TK i myszkowanie po archiwach IPN . Nie pamiętacie ? Tam było i PiS POLEGŁ ! Potem wiecznie przegrywał wybory .

  Potem niesamowicie pomogły mu ośmiorniczki . Wygrał wybory , bo lud też chciał jeść ośmiorniczki . Więc zaczął kupować głosy . Pal licho pierwsze 500+ . Ożywiło gospodarkę i płacili za drugie dziecko ( i następne ) . Natomiast to , co dzieje się teraz to festiwal (!!!) dawania !

  Qrwa mać , mam wrażenie , że znaleźli ocean ropy pod naszą umęczoną ojczyzną i mają na te obietnice . A nie mają !

  I nikt ich nie przebije , bo kto daje i odbiera … . Znacie dalej .

  Przyszłość widzę czarno . Poczynione USA wasalskie obietnice – drogi gaz , niepotrzebne F 35 zrujnują nas w bliskiej perspektywie !!!

  Bo co my robimy ? Zbijamy palety i skręcamy silniki dla innych . Brendu ŻADNEGO nie mamy , czyli wyrobu finalnego made in Poland . Nic , kompletnie NIC nowego nie powstało ! Więc jak Niemcy zwolnią to Polska stanie i wtedy będzie niewesoło . Smutna ekonomiczna prawda .

  ps . Na + trzeba zapisać PiSowi nie uleganie wpływom zielonych ws. energii . Jak byśmy ulegli to koniec byłby zupełnie straszny . Zamarznięcie zimą i koniec przemysłu .

  ps.2 – Uwaga , ws. OZE mam rozległą wiedzę i proszę nie wpisywać bzdur o wiatrakach i fotowoltaice .”””
  I nareszcie jest antidotum: Wchodzi Schetyna. Cały na biało….
  Ludzie, k..wa, tajemnicą sukcesów wyborczych PIS jest to, że obecna Platforma jest g..wnianą alternatywą. Kto pamięta tę partię z lat 2001-2002, nie jest jej w stanie rozpoznać w tym obecnym potworku. Obecna platforma to tylko antypis+kilka pomysłów- żadnej dużej idei. Na pewien czas należy się pogodzić, że mamy dziś partię Kaczyńskiego, rząd Kaczyńskiego, klub parlamentarny Kaczyńskiego, no i opozycję Kaczyńskiego. Czy ktoś ma wątpliwości, który polityk polski jest obecnie najważniejszy i czemu jego ugrupowanie wygrywa wybory?

 22. „””” kormoran
  26 czerwca o godz. 10:57

  A ja się zastanawiam nad oburzeniem, że 500 plus dostają także „najbogatsi” i że nie powinni doatawać. W tym miejscu zastanawiam się jakie są kryteria „najbogatszości”. 3, 5, 10, 30tys na głowę? A może wartość zgromadzonego majątku, hektary przeliczeniowe? A może w istocie chodzi o jakiś 1% społeczeństwa i o to tyle szumu? Jakby nie było, to najbogatsi odprowadzają największe (kwotowo) podatki nakbardziej zasilając budżet 500+.”””‚
  To prawda.
  Ja np płacę przeciętnie 4 tys podatku miesięcznie (+ZUS), a dziecko mam tylko jedno. CO w tym złego, że 500zł wróci do mojej kieszeni? Jak w tym jest niby niesprawiedliwość?

 23. I właśnie ten paraliż powinien wreszcie zmusić wszystkich myślących ,nieprzekupnych do otwartego krytycyzmu bez mizdrzenia się do przekupionych i egocentryczego,cynicznego i moralnie zgnitego rządu i kościoła.Kryzys finansowo-gospodarczy i tak przyjdzie więc trzeba być gotowym.

 24. .
  —The Lagtime —
  .

  So, warto byłoby przyglądnąć się
  Grecji, to „gage” ile aktów upłynęło
  od pierwszej odsłony tej greckiej
  tragedii & where they are in the process

  Zaczęło się się ~2002, sprawa się
  rypła ~2008, ta Sofoklesowa tragedia
  trwa do dziś i końca nie widać, to była
  swego czasu #6 economia w EU

  Grecji zajęło jakieś 6 lat by się przewrócić,
  choć proces podskórnie trwał dłużej,
  światowy kryzys zerwał listek figowy
  z przyrodzenia i dalej greka udawać się nie
  dało, balans na linie skończył się wielkim
  boooooom

  Nie sądzę by Suveren zdawał sobie sprawę
  w jakie doodoo się pakuje, ani jak bolesne i powolne
  będzie z doodoo wychodzenie, może w ramach
  edukacji Suverena sprowadzić paru Greków by
  się „experience” podzielili ?

  Przyznam że jestem sceptyczny co do
  skuteczności racjonalnego działania, racjonalny
  argument wymaga racjonalnego odbiorcy,
  a Suveren będzie pewnie na gryllu, sumie
  lub nieszporach, miejscach gdzie narodowe
  zaczadzenie się dokonuje.

  Żadne Tuski tu nie pomogą,
  it has to run it’s course
  .
  ~

 25. @bergbaumsztajn (27 czerwca o godz. 1:22)

  Art. 2 Konstytucji stanowi, że RP jest demokratycznym państwem prawnym, urzeczywistniającym zasady sprawiedliwości społecznej, a art. 32, że wszyscy są wobec prawa równi i nikogo nie wolno dyskryminować z jakiejkolwiek przyczyny. Wypłacania 500+ nie da się z tymi zasadami pogodzić. Równie dobrze można by je wypłacać tym, którzy mają psa (krowę, świnię) albo rower (śmigłowiec, samolot) ewentualnie są wysokimi blondynami albo zgrabnymi brunetkami. Państwo może wspierać finansowo określone grupy obywateli, ale tylko wtedy, gdy służy to urzeczywistnianiu zasady sprawiedliwości społecznej.

  Wypłacanie Tobie 500+ jest oczywistą niesprawiedliwością, bo zwrócenie Tobie części zapłaconego podatku powoduje ubytek, który pokryć musi ktoś inny. Bardzo często ktoś, kto podatek płaci właśnie w takiej albo nawet niższej kwocie, a więc ktoś, dla kogo – w przeciwieństwie do Ciebie – 500 zł to majątek.

  500+ to ordynarna łapówka wręczona w zamian za głos, a ten, kto się na nią skusił i oddał swój głos na PiS, jest zwykłym łapówkarzem, a do tego głupcem, bo zadowolił się minimum tego, co mógł uzyskać. PiS dałby 1000+, a nawet więcej, gdyby taka była cena dostępu do koryta. Ten, kto oddał głos na PiS jest głupcem także dlatego, że nie przyszło mu do głowy, że łapówkę trzeba będzie zwrócić i że prezes tego z pewnością zażąda, gdy w jego rękach będzie już pełnia władzy, a więc także sądy. Prezes nie daruje tego, że musiał się płaszczyć, by zdobyć władzę. I to przed kim? Przed ciemnym ludem, który wszystko kupi. Z nawiązką więc odpłaci tym, do których musiał się łasić.

css.php