Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
Loose blues - Jana Hartmana zapiski nieodpowiedzialne Loose blues - Jana Hartmana zapiski nieodpowiedzialne Loose blues - Jana Hartmana zapiski nieodpowiedzialne
Jarosław Kaczyński

26.09.2019
czwartek

Kaczyński nie jest wieczny!

26 września 2019, czwartek,

Kampania idzie jak krew z nosa. Wszyscy już wiedzą, że PiS ma ponad 40 proc., a KO walczy o przekroczenie „psychologicznej bariery” 30 proc. Lewica walczy o 10 proc., choć po cichu marzy nawet o 12-13 (czego jej życzę). PSL walczy z progiem, a Kaczyński martwi się co najwyżej, aby coś, co się nazywa Konfederacja, nie przekroczyło progu, bo na upadek PSL pewnie nie liczy.

Wszyscy zdążyli się przyzwyczaić do klęski opozycji i powoli przygotowują sobie zapasy na zimę oraz inne tam mebelki i dywaniki na kolejne cztery lata w narodowo-katolickiej czerni. Przyzwyczajają się tak samo jak do tego, że prezes RP chce 50 tys. dla księdza, inny ksiądz dostaje ćwierć miliarda (bo też chce), prezes banku centralnego ma fajne asystentki, sędziowie zajmują się hejtem w ramach obowiązków służbowych, a prezes NIK jest na telefon dla gangstera, któremu za pół ceny wynajmuje kamienicę na wieczorki zapoznawcze pracownic seksualnych i ich niewątpliwie sympatycznych klientów. Szafa gra, business as usual.

No, w to właśnie graj Kaczyńskiemu! To jego szafa gra! Skoro nikt nie wierzy w upadek reżimu PiS, nic takiego nie może się stać. Demobilizacja i abnegacja polityków zaraża wyborców, którym też się nie zechce. Budyniowe uśmiechy, grzeczne grzeczności kampanijne, niemrawa licytacja na to, kto da więcej kasy, nudy na pudy.

Będą nici z frekwencji 65-70 proc., bo większość nie dała się przekonać, że te wybory są historyczne. Owszem, zostanie w domu trochę wyborców PiS i trochę wyborców opozycji, a zwłaszcza KO (dzięki czemu zyska Lewica, a PSL i być może to coś się przeciśnie, bo sztywne elektoraty będą większym odsetkiem całości), ale ogólny bilans się od tego kampanijnego przysypiania nie zmieni.

Jest źle, bo nie usłyszeliśmy, co będzie, gdy PiS odda władzę, a w każdym razie nie usłyszano o tym w małych miastach i na wsiach, gdzie jak zawsze wiszą na płotach wielkie płachty z kandydatami PiS i PSL, a reszta to jak cię mogę (kto by tam zresztą miał odwagę wywiesić takie wszeteczeństwo!).

W TVP leci kabarecik „jak to za PRL bywało”, a ci, co mają głosować na PiS, ledwie słyszeli o jakimś TVN24, podobnie jak o jakiejś tam konstytucji i że coś tam ktoś tam niby z jakiegoś tam NIK niby jakąś kamienicę na wszeteczeństwa wynajął. A kogo to „u nas na wsi” obchodzi? Ważne, że nasi dają nam plusy, przed zarazą pedofilską bronią i islamistów nie wpuszczą. Co tu się w ogóle zastanawiać?

Mała, malutka szansa na to, że Kaczyński i PiS nie utrzymają pełni władzy, jest już tylko w tym, że na ostatniej prostej opozycja zrobi coś zaskakującego, co wzbudzi autentyczny podziw liberalnej opinii publicznej i tchnie w nią nadzieję. Bo właśnie nasz fatalizm i rezygnacja jest gwarancją utrzymania władzy dla reżimu. A gdyby jeszcze PiS się potknął i zarył nosem w błoto na tydzień przed wyborami, to już w ogóle mogłoby być nie najgorzej. Mało to jednak prawdopodobne. Prędzej już wyskoczą z nożem w typie „dziadka z Wermachtu”.

Nominacja Małgorzaty Kidawy-Błońskiej na liderkę opozycji jest fajna, ale to żadna petarda. Pani marszałek jest zbyt łagodna, by wystąpić w roli lwicy pożerającej Kaczyńskiego żywcem. To dama kier, a nie żaden as dzwonkowy. Schetyna też się do tego nie nadaje – mimo licznych zębów. Elity robią, co mogą, filmiki kręcą, ale niewiele mogą. Jak to elity.

No to co byłoby tą przysłowiową petardą? Ano gdyby ramię w ramię stanęli na wielkim wiecu przywódcy KO i lewicy i razem opowiedzieli, jak będą sprzątać po PiS i jaką wspólnie zbudują Polskę. Schetyna, Kidawa-Błońska, Czarzasty, Zandberg, Biedroń, Nowacka, Kosiniak-Kamysz w jednym miejscu – z apelem o gremialne udanie się na wybory i podjęcie wspólnego wysiłku obalenia PiS i odwrócenia czarnej karty historii.

Skoro nie udało się stworzyć formalnej koalicji, to przynajmniej pokażcie się na zdjęciu, na wiecu, w telewizji! Niech te 15 mln ludzi, których chcecie prosić o głosy, zobaczy, że prosicie naprawdę i że naprawdę wierzycie, że państwo PiS jest do obalenia, jeśli będziecie działać ramię w ramię. Tylko tak można przekonać jeszcze niezdecydowanych. Trzeba im powiedzieć: głosujcie, jak wam serce podpowiada, byle na jedną z partii opozycji.

A jeśli sami w to nie wierzycie i zadowolicie się swoimi ciepłymi klubikami opozycyjnymi w Sejmie, to dostaniecie od społeczeństwa dokładnie to, czego sobie życzycie. A więc, panie polityczki i panowie politycy, nie zdradźcie nas i nie zawiedźcie – a wtedy my, wyborcy, nie zawiedziemy was! Kaczyński nie jest wieczny, ale będzie rządził dopóty, dopóki szanowne państwo opozycja nie zechcą zechcieć.

Niestety, na razie wcale nie wygląda na to, żeby specjalnie chciało. A tymczasem druga kadencja PiS to już nie będą przelewki. W menu są procesy polityczne, wywalanie z roboty, nieznani sprawcy, gangsterka w państwie, podkute buty, pochodnie i krzyże.

Kto nie wie, o czym mowa, niech się wybierze do Budapesztu. No więc jeśli nie chcecie drugiego Budapesztu, to powiedzcie to tym kilku milionom ludzi, którzy jeszcze się wahają, co mają zrobić 13 października. Tylko cysterny nadziei na koniec kampanii mogą nas uratować!

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 37

Dodaj komentarz »
 1. „ A gdyby jeszcze PiS się potknął i zarył nosem w błoto na tydzień przed wyborami,”

  Przecież oni „ryją nosem w błoto” codziennie. Dla suwerena nie ma to żadnego znaczenia, ale spokojnie ja pójdę głosować.

 2. Małopolska głosuje, jak głosuje. W Nowym Sączu najwyższych w kraju odsetek przestępstw, większość gospodarczych, a i kryminalnych więcej niż gdzie indziej. Układy, układziki i wszechobecna chciwość oraz zawiść. A potem do kościoła… Bezrozumne idealizowanie, przywiązanie do tzw. wiary i miłości do JP II. Nie żeby inne regiony nie miały swoich przywar. Małopolska jest jednak szczególna. Stabilna. Stad płyną wzory, a może są bardziej wyraziste.. Zmiana w rękach małopolskich i krakowskich elit..

 3. https://www.facebook.com/MichalStasinskiPolityk/videos/986884334980582/
  Zachęcam do obejrzenia tego video.

  ps 1:
  Jak widać pachołek kleru Tusk wciąż załatwia olbrzymie dotacje z UE dla kościoła w Polsce w tym dla największego oszusta i złodzieja Rydzyka.
  Przecież ci, którzy w UE przydzielają przeróżne dotacje wyraźnie widzą komu, ile i na co dają, a zatem pieprzyć taką unię, która również wzbogaca kler finansami z podatków społeczeństw należących do UE.
  Europosłowie z PO i z Pisu właśnie po to tam są, żeby wspierać czarną zarazę w Polsce.
  Proszę pamiętać, że PO to PiSbis.

  ps 2:
  Propozycja pana profesora połączenia lewicy z prawicą jest śmieszna.
  Profesor proponuje żeby
  cyt: „… ramię w ramię stanęli na wielkim wiecu przywódcy KO i lewicy i razem opowiedzieli, jak będą sprzątać po PiSie i jaką wspólnie zbudują Polskę.
  Schetyna, Kidawa-Błońska, Czarzasty, Zandberg, Biedroń, Nowacka, Kosiniak-Kamysz w jednym miejscu – z apelem o gremialne udanie się na wybory”

  Przecież Schetyna, Kidawa-Błońska i Kosiniak Kamysz ze swoimi zwolennikami to prokościelna prawica…
  Mam nadzieję, że do takiego połączenia nie dojdzie.
  W innym przypadku wyborcy lewicy nie pójdą głosować na lewicę.
  Moim zdaniem wybory wygra PiS z przystawkami ponieważ większość społeczeństwa to tępa masa, która za łapówkę i religijne gusła pójdzie na nich głosować.

 4. Reklama
  Polityka_blog_komentarze_rec_mobile
  Polityka_blog_komentarze_rec_desktop
 5. Komentarz na 5+, bo wali prawdą po oczach, tylko opozycja jakby ślepawa i głuchawa. Gdzie jest ich tuba w formie TVP info – całodobowa naziemnie i za darmo ? Istotna uwaga Autora dotycząca TVN 24, której elektorat PIS-u na pewno nie ogląda. Propaganda to ‚”Gruba Berta „Stan świadomości tego faktu zobaczymy już niedługo.

 6. Moja ocena komentarza dot. oczywiście tekstu Pana Profesora.

 7. Panie Redaktorze,
  nikt nie jest wieczny.
  Ja nie, Pan również.

 8. No, rzecz w tym, że żadna partia poza PiS nie miała tak dużej większości. A jednocześnie, wcześniej nie było mowy, aby PiS mógł samodzielnie rządzić. Natomiast rządzić nie mógł, bo w zasadzie nie miał z kim. I tutaj jest właśnie nadzieja opozycji. W kręgach opozycji panuje jednak słuszne przekonanie, że następne 4 lata PiS i 5 lat Prezydenta z poręki PiS głęboko dotknie poważnie nie tylko opozycję, ale i same elity RP. PiS ma ogromne sukcesy, ale i poniósł też wielkie porażki. Nadal nie działają kluczowe elementy państwa. Interes społeczeństwa nie jest tożsamy z interesem elit społecznych i opozycji. Burdel w szkolnictwie wszystkich szczebli, śmiertelnie groźna opieka zdrowotna, brak pojęcia o etyce i prawie wszystkich, którzy to prawo stosują, to nie jest coś co pojawiło się wraz z PiS. Z drugiej PiS jest bardzo daleko do np. nacjonalizmu, takiego Izraelskiego Likudu, a kościołowi katolickiemu do zakłamania judaizmu. W przyszłości 1/3 Izraelskiego społeczeństwa, to będą nienadający się do pracy ortodoksi, rodzący dzieci, których będzie coraz więcej i więcej. Jak mówił Norman Davies Polska choroba jest przejściowa i nie trzeba się tym martwić. Martwić muszą się te społeczeństwa, które naprawdę powinny się martwić.

 9. @glos zwykly

  „aleko do np. nacjonalizmu, takiego Izraelskiego Likudu,”

  Izraelski Likud jest zly i niedobry. A nawet jeszcze gorszy.

  Niemniej jednak – nie bardzo jest lak z tym zlym i niedobrym Likudem Zrobic Porzadek.

  Te paskudenne syjonisty niechrzczone (ze tez kary na nich nie ma) maja tyle ciezkich czolgow, ze juz sie te czolgi w bazach nie mieszcza. A tu fabryka co i raz nowe dosyla.

  Malo tego – artylerii naprawde porzadnego kalibru jest quantum satis. I zwyklej, lufowej – i rakietowej. Co najgorsze – antyrakiety tez takie, ze mucha nie siada.

  Ciezko Zrobic Porzadek ze zlymi i niedobrym _syjonistamy_ z antypolskiego Likudu. Z tymi z Partii Pracy tez _cinzko_. Moze jedni i drudzy dra koty na plasczyznie politycznej – ale na plaszczyznie militarnej to czesto koledzy z zalogi tego samego czolgu.

  Zeby sie folksdojczeria kominowo-gazownicza zes.. sorki, zeby sie sfajdala – to wiele nie wskora.

  Folksdojczery kominowe moga sie co najwyzej cmoknac. Znaczy w numerus.

  A takze w clausus.

 10. @glos zwykly

  „W przyszłości 1/3 Izraelskiego społeczeństwa, to będą nienadający się do pracy ortodoksi,”

  Folksdojczeria kominowo-gazownicza mowi do rzeczy i z sensem, dopoki trzyma sie swojego zakresu wiedzy. Stodola, siekiera, widly, baniak z benzyna, zyletki na sztorc, mojka, kastet, sztamajza – to sa tematy, w ktorych folksdojczeria ma co nieco do powiedzenia. na tym sie _rozumi_ podobnie jak na listach („szanowny panie gistapo”).

  Jak szmalcowerstwo drugiej generacji usiluje kierdyknac cos na inne tematy – to robi sie smiesznie.

  Te znienawidzone i pogardzane „pejsate moski” maja dochod na lba na poziomie Anglii i Francji. Eksportuja na caly swiat rakiety wszelkich typow, drony, procesory, awionike, unikatowe lekarstwa, aparature medyczna, oprogramowanie, awionike.

  Jakos sie nadaja nie tylko „do pracy” ale i do tego, zeby z tej pracy byl solidny, wymierny dobrobyt.

  Folksdojczery kominowe moga sie co najwyzej cmoknac. Znaczy w numerus.

  A takze w clausus.

 11. @cenzor
  Ostatnie badania dla bodaj oko press mówiły że elektorat PiS ogląda i TVP i TVN podczas gdy elektorat PO tylko TVN. Hartman to świetnie wie a pan łyka jak pelikan bezrefleksyjną bujde o ciemnym ludzie co przepija 500 plus. Gdy się nie ma pomyslu na siebie, na pracę u podstaw i charyzmy to najlepiej zamknąć się w bańce wykreowanej przez spolaryzowane media. A PiS tylko zaciera ręce gdy elektorat PO wyłącza krytyczne myślenie. ..

 12. Jaka jest forma rzeczownika rodzaju żeńskiego „polityczka” w rodzaju męskim? „Polityczek”?

 13. @ Autor

  Nastała jesień i u pana profesora straszny pesymizm i wszedzie wina Kaczora.

  Czy jest możliwe aby Zwykły posel z Żoliborza wodził za nos przynajmniej 45 % wyborców – ja wątpię.

  Pan zaś wzywa aby Opozycja stanela Razem i wydala Apel.Samo pokazanie sie razem mialoby zdaniem profesora mieć uzdrowieńczy skutek.

  Zapomniał pan niedawne wybory do UE .Stali co drugi dzień razem z wspólna listą a nawet wielki europejczyk Donald Tusk łącznie z Frankiem Timmermansem zagrzewał do boju .No i co panie profesorze
  powiem brzydko – wyborcy te konfiguracje i apele olali.

  Problem w tym ,że straszenie pana i opozycji Jarosławem Kaczyńskim to szczyt durnoty a on was paraliżuje jak wąż Kobra odbierajac zdolnosc logicznego myślenia..

  Zaczeliscie z grubej rury ,tysiące na ulicach i słaliscie wszystkie zawody pod Sejm czy Budynek Premiera a czasem Nowogrodzką ministrow aby żadali podwyżek.Wierzyliscie ,że jak mowił wasz Prorok Liberalizmu prof Leszek Balcerowicz ,ze budżet peknie bedzie Grecja a ludzie zdesperowani wyjdą na ulice rządy PiSiorów się skończa z hukiem.Ulica i Zagranica !.

  Budżet zbilansowany a Kaczor zapowiada państwo Dobrobytu.Prorok tłumaczy ,że koniuktura PiS – owcom sprzyja w UE.Prorok Liberalizmu brzydko powiem kłamie gdyż koniuktura w UE w ciągu ostatnich dwóch lat to zaledwie 0.4 % wzrost a w tym roku Niemcy wkroczyły w dekoniukturę.

  Wroży pan nieszczescia szanowny profesorze jak PiS wygra .

  Ja nie musze wrożyć tylko ja widze za Oceanu z mojej wioski Palatine ,że czekaja was straszne rzeczy a ten co bedzie to czynił ma końskie zdrowie i to jest Antoni Macierowicz.Np sami żadacie dymisji Mariana Banasia .Prorok Leszek Balcerowicz prerowal dzisiaj o tym w TVN-24 ,dymisja ,dymisja itp.Prezes zapewne pękal ze smiechu bawiac się kotem i dziwiąc sie glupocie tego Nieudaczbnika politycznego prof .Leszka Balcerowicza.

  Przecież Prorok domagajac sie dymisji Mariana Banasia bedzie miał na szefa NIK 14 pazdziernika ( jeśli PiS nie zachowa wiekszosci ) szalonego Antka Macierowicza.To jest pewne jak w banku moge sie z profesorem
  Hartmanem zalożyć nawet o $ 100 ,dolców jak to sie za czasow PRL mówiło.Widzicie jaki wam g,lupkom Kaczor wywinąl numer.Przecież przed 13 pazdziernika nie mogl zrobić szefem NIK szalonego Antka ,robilibyscie rabab straszac wyborcow i Kaczor by stracil 5 % .

  Tak wiec profesorze uczeni jak pan powinni sie zajmowac nauką a nie polityką i radzeniem opozycji. W tej dziedzinie to wybaczy pan ale pańskie możliwosci oceniam nisko – same dokonania zaświadczaja.Wszyscy daja rady opozycji – sedziowie ,literaci,profesorzy ,Michniki,Lisy , tygodnik Polityka, Aktorzy – rejwach okropny.Jak to mówia – gdzie kucharek sześć to nie ma co jeść.Politycy powinni zajmować sie polityką a tu widzimy pomieszanie z poplataniem.

  Dlatego sprytny Kaczor zaplanowal cztery ruchy do przdu aby wsadzić wam Antka na Szefa NIK .Antek ktorego Donald Tusk nazwał slusznie Czyscicielem i Rozwalaczem zrobi porzadek na autonomicznych uczelniach,samorzadzie i elitach postkomunistycznych.Sami sie o to prosiliscie w waszej glupocie proszac o lustracje majątkowa Bankstera Mateusza Morawieckiego.Kaczor uchwalil ustawę gdyż napraszaliscie się bezmyślni gegacze i co?.Bedzie lustracja majatkowa postkomuny do trzeciego pokolenia – nikt nie ucieknie z majatkiem stalym .

  PS.Zapomniałem dodać ,że zagłosuje na Kaczora – my w Chicago glosujemy na liste warszawską.Dawniej latalem na wybory do Polski zas na te nie musze gdyż wyrobilem paszport polski.Dlaczego zagłosuje – powod jest oczywisty Polska idzie w dobrym kierunku .

  Z wioski Palatine Illinois ,Jerzy Jan Zakrzewski

 14. @ All

  Jeszcze dodam ,że w dzieciństwie Legionista Jozefa Piłsudskiego objaśniał mi na torfowiskach gdzie pasłem krowy ,że w Polsce nie ma inteligentniejszego ptaka dla zachowania gatunku jak Kaczor.Dlaczego – to zagadkę zostawiam czytelnikom tego Bloga.

 15. Czyli tylko w Bogu nadzieja?

 16. Bo nie o politykierstwo tu chodzi. Ale o gospodarke i sprawy ekonomiczne ktore maja znaczenie dla przecietnego Polaka. PiS wygrywa bo jest sprawczy i wykreowal swe wlasne szczescie. Tytul felietonu jest nie na miejscu. Kaczynski nie jest wieczny? Nie. To hossa nie jest wieczna. Bo to ona jest glownym czynnikiem sukcesow prawicy. 500 plus, VAT, wiek emerytalny, niskie bezrobocie, doskonala koniunktura, kolejki na Kasprowy, brak wolnych miejsc na wczasy nad Baltykiem, konsumcja wewnetrzna. Schetyna, Kidawa-Błońska, Czarzasty, Zandberg, Biedroń, Nowacka, Kosiniak-Kamysz na ekonomi sie nie znaja i jej nie rozumieja. Sa dyletantami. Ludzie wola Dude czy Morawieckiego bo oczekuja konkretow. Tak jest zreszta wszedzie. Nie tylko w Polsce. Opozycja nie prowadzi kampani bo nie ma z kim i z czym. 30 procent? Stawiam na 20 z groszami. PiS bedzie mial przynajmnie wladze samodzielna. Ale nie wykluczam 3/5 tych.

 17. lelek3333
  26 września o godz. 23:55
  Widzę, że czytanie świętych ksiąg Izraela jednak zdecydowanie ujemnie wpływa na głowę przeciętnego Żyda. Nie wiem czy zdajesz sobie sprawę, że być może i z tego powodu głównie, to co i jak piszesz jest mocno poniżej poziomu przeciętnego polskiego matoła (a nie jest to wcale poziom góry Żuławy). Widać więc z tego, że bez pomocy zagranicznej erec Izrael nie różniłby się cywilizacyjnie od sąsiednich państw arabskich takich jak np. Jemen. Jakby Polska otrzymywała samej pomocy militarnej od USA 158 mld USD co rok, to też i u nas, każdy miałby czołg na podwórku i wspólną baterię patriotów na wsi. A jakby Polska miała taki dostęp do rynku USA, jak Izraelskie start-up i przedsiębiorstwa, to Kaczyński i PiS, także mógłby się pochwalić, że Polak przeciętnie zarabia 40 000 EURO na rok i jeszcze wystrzelić rakietę na księżyc, oraz wysłać osadników na Marsa. Izrael ma jednak istotną przewagę nad Polską, że ma kilka tysięcy lat więcej historii. I trzeba powiedzieć, że oszczędzanie i inwestowanie przez 5 tysięcy lat i to w wielu krajach, to wcale nie to samo, co oszczędzanie i inwestowanie przez lat tysiąc i tylko w jednym kraju. Feudalizmu jednak nie udało się pokonać obu krajom, ale tym razem Polacy są lepsi, bo walczymy z tym problemem jedynie tysiąc lat, a nie 5 tysięcy, bez skutku.

 18. ..nic nowego w historii Polski ! walczymy ,zwyciężamy ,upadamy ,walczymy ,upadamy ,zwyciężamy i tak od wieków a winni są wszyscy tylko nie my !!Kaczyński to mega upadek demokracji !!!

 19. … Schetyna, Kidawa-Błońska, Czarzasty, Zandberg, Biedroń, Nowacka, Kosiniak-Kamysz w jednym miejscu … No to mnie pan Profesor rozśmieszył. Przecież oni nie potrafią stanąć razem a tym bardziej gadać nawet w ramach swoich własnych koalicyjnych bloków wyborczych. Raz, że nie potrafią a dwa, że drżą już na widok własnego cienia. Jak zobaczyłem Kidawę przepraszającą, że w ogóle żyje (po manipulacji TVP z jej plakatem wyborczym) to nie wierzyłem własnym oczom (nie chodzi o sam protest co raczej o jej argumentację zgodną z pisowską narracją). A już Lubnauer atakująca w mediach Jachirę to klasyczny strzał w stopę. Takich rzeczy się na finiszu kampanii wyborczej zwyczajnie nie robi. To więcej niż zbrodnia, to błąd za który zapłacimy my wszyscy.

 20. Faktem jest ze opozycja prowadzi kampaniw wyborcza niemrawo i bez zaciecia,a moze jest celowe.Oddac nastepne cztery lata partii Paserow i Sutenerow bez wiekszosci konstytucyjnej aby sami sie wykonczyli.Przejecie wladzy teraz nic nie daje bo kazdy ruch bedzie blokowal Dlugopis,tak ze nastepne cztery lata to marna perspektywa dla Polski bez wzgledu kto przy wladzy.Co do kampanii to opozycja jest biedna a Paserzy i Sutenerzy maja dudkow dosc,Panstwowa Fundacja Narodowa ,wszystkie Spolki Skarbu Panstwa,prezesi tych spolek i ich beneficjenci loza na szubrawcow.I tak SUWEREN finansuje wizje Polski wg.Szeregowego Osla z Nowogrodzkiej.A moze juz tak musi byc ze ten kraj musi spasc na dno aby mozna bylo sie od czegos odbic.QUO VADIS POLSKO.

 21. @glos zwykly

  „Jakby Polska otrzymywała samej pomocy militarnej od USA 158 mld USD co rok,”

  Cos sie nie zgadza. Tych miliardow to wredne antypolskie syjonisty dostaja nie 158 tylko 347 rocznie. I jeszcze jeden miliard, malutki. I dodatkowa trzynascie. A podobno to nawet 447, dlalego ustawa sie tak nazywa.

  „każdy miałby czołg na podwórku i wspólną baterię patriotów na wsi.”

  Po tym waszym Ukladzie Warszawskim to zostalo tyle czolgow, ze kazdy moglby miec na podworku. Ale czolg to nie kobita – biciem wiele nie wskora. Bez odpowiedniej obslugi technicznej, przegladow, szkolenia – po pewnym czasie przeksztalca sie w bezuzyteczna kupe zlomu.

  ” A jakby Polska miała taki dostęp do rynku USA, jak Izraelskie start-up i przedsiębiorstwa, to Kaczyński i PiS, także mógłby się pochwalić, że Polak przeciętnie zarabia 40 000 EURO na rok i jeszcze wystrzelić rakietę na księżyc”

  Pewnie tak. Polska moglaby do USA eksportowac te samochody elektryczne Pana Premiera Morawieckiego, tak z milion rocznie. Na pewno Tesla by zbanczyla. Polska moglaby tez eksportowac do USA promy pasazerskie. Do jednego to nawet trzy lata temu polozono stępkę. Na razie budowa ograniczona jest do tej stępki. Hit eksportowy to pewnie tez okrety wojenne, ORP Ślązak juz prawie gotowy po zaledwie dzudziestu latach. Markowe hiciory to takze ten Najlepszy Na Swiecie Polski Grafen oraz slynny Polski Niebieski Laser z PAN. A takze dobra kultury – na przyklad film „Smolensk”. Jest tylko jeden problem: Skad w USA wziac publicznosc, zeby wybulila kase na bilety?

  „oszczędzanie i inwestowanie przez 5 tysięcy lat i to w wielu krajach”

  Oszczedzanie i inwestowanie w Polsce skonczylo sie tym, ze inwestorow zapedzono do bydlecych wagonow i wywieziono do gazu i pieca. Jak jakis pejsaty Mosiek cos mial – to wszystko zabrali Niemcy. W Otwocku cale mienie pozydowskie zabrali Niemcy. Zbrali wille, pensjonaty. Zabrali nawet kamienice – zostawili tylko ulice. Wille, pensjonaty w ogole Mienie Bezspadkowe Niemcy wywiezli do rajchu, jak uciekali przed zwycieska Armia Krajowa, ktora Niemcow z Polski przepedzila i wyzwolila kraj od okupacji.

  Jak sie ktos uchowal az do marca – to dopiero mial co wywozic. Naszej rodzinie Polacy pozwolili wywiezc cale szesnascie dolarow! Bo na tyle bylo „pochodzenie”. To nie w ij dmuchal, co szesnascie dolaow to nie pietnascie! Poza tym w koncu mogli powiesic czy zastrzelic a tylko odebrali obywatelstwo i wyniesli na kopach. Trzeba okazywac wdziecznosc!

  „le tym razem Polacy są lepsi”

  Polacy zawsze sa lepsi – to chyba oczywista oczywistosc. Niemniej jednak nie bardzo jest lak z tym zlymi i niedobrymi pejsatymi moskami Zrobic Porzadek. Te paskudenne syjonisty niechrzczone (ze tez kary na nich nie ma) maja tyle ciezkich czolgow, ze juz sie te czolgi w bazach nie mieszcza. A tu fabryka co i raz nowe dosyla.

  Malo tego – artylerii naprawde porzadnego kalibru jest quantum satis. I zwyklej, lufowej – i rakietowej. Co najgorsze – antyrakiety tez takie, ze mucha nie siada.

  Tak wiec mozna oczywiscie drzec ryja na Internecie – ale na darciu ryja cala zabawa sie konczy. Folksdojczeryjne hejterstwo moze sie co najwyzej cmoknac w numerus.

  A takze w clausus.

 22. observer
  27 września o godz. 6:22
  Observer bądź realistą. Wszak i za nadzieję Bogu trzeba jakoś zapłacić. A kto z blogowiczów chodzi do kościoła, albo synagogi względnie meczetu, czy innego domu modlitwy i daje na tacę? A trzeba jeszcze wziąć pod uwagę, że instytucje religijne z tacy się nie utrzymają i Bóg to widzi!

 23. @Geozak
  27 września o godz. 4:08
  „Czy jest możliwe aby Zwykły posel z Żoliborza wodził za nos przynajmniej 45 % wyborców – ja wątpię.”
  Był w sąsiednim państwie pewien zwykły kapral, który uwiódł zdecydowanie większy procent wyborców.

 24. @Spencer

  „Ale o gospodarke i sprawy ekonomiczne ktore maja znaczenie dla przecietnego Polaka. PiS wygrywa bo jest sprawczy”

  Ee tam. Sprawy gospodarcze to nikmu nawet kolo zupy nie fruwaja. Dobrobyt taki, ze hej:

  „W 2016 r. połowa zatrudnionych na umowę o pracę w przedsiębiorstwach zatrudniających powyżej 9 osób otrzymywała płacę niższą niż 3510,67 zł brutto (2512 zł netto). Najczęstsze wynagrodzenie wynosiło 2074,03 zł brutto, a więc 1511,61 zł netto. ”

  https://superbiz.se.pl/wiadomosci/ile-naprawde-zarabia-sie-w-polsce-szokujacy-raport-aa-b4iD-qzrQ-oeSh.html

  Zarobki takie, ze moe sie w glowie zakrecic – tysiac piecset zeta czyli trzysta piecdziesiat zielonych. I chorzy, ktorzy na SOR-ach czekaja po pie czy szesc dni czasu na przyjecie. Nie w Ugandzie i nie w Zimbabwe tylko w srodku Europy.

  Niemniej jednak – PiS wybory wygra w cuglach. Glowna rzecz to sterowanie nastrojow i podsycanie tychze. Nic tak nie jednoczy jak wizerunek wspolnego wroga:

  „Marszałek Senior Kornel Morawiecki w rozmowie z „Kulturą Liberalną” stwierdził: „Kto wyganiał Żydów na Umschlagplatz? Niemcy wyganiali? Nie! Policja żydowska wyganiała na Umschlagplatz!”.”

  „USA: Antypolska bezczelność Żydów … Przejawy antypolskich uprzedzeń Żydów … Antypolska propaganda środowisk żydowskich podobna jest w swych schematach do antykatolickiej żydowskiej kampanii nienawiści”

  Tak sie wygrywa wybory. Nikomu nawet kalafiorem nie zwisa ani fakt, ze kolejne odizlay szpitalne zamykaja sie z powodu braku lekarzy, ani podwojny rocznik w szkolach ani dwudziestolecie budory ORP „Ślązak”. Wazne jest, zeby dokopac. Tyle, ze to dokopanie jest czysto iluzoryczne. Obiekty cieplutkich uczuc znajduja sie w koncu na odleglym kontynencie, dokopac im nie tak latwo.

  Ale do wygrania wyborow w zupelnosci wystarczy podkrecanie nastrojow:

  „Żydowskie roszczenia? Morawiecki konkretnie: To Polska ma prawo domagać się odszkodowań, a nie płacić!”

  Nie wiem, czy da sie wycisnac z tych wrednych syjonistow w Izraelu jakies odszkodowania za to, ze maja dlugie nosy i ponosza zbiorowa wine za „ukrzyzowanie Pana Jezusa” – ale na pewno wiem, ze to jest bezbledna i stuprocentowo skuteczna strategia wyborcza. A najfajniejsze – ze Jego Ekscelencja Zwykly Posel nawet sie nie upacka, trzyma sie nieco w glebi.

 25. Nie namawiam do pójścia na wybory tych niezdecydowanych, leniwych, niezainteresowanych etc.
  Ja chcę zobaczyć, poczytać o tym, za kilka lat- jaki będzie bajzel w kraju nad Wisłą. Nie zabierajcie mi poczucia mojego słusznego wyboru- uczucia ratowania rodziny przed ogłupiałym ale i wymądrzałym narodem.
  Będę miał satysfakcję gdy każdy Polak, nawet ten 500+ Polak, dostanie za swoje wybory. Bo za wybory się płaci! Prędzej czy później.
  Polaków trzeba lać aż do bólu nim się połączą ale wtedy zawsze jest za późno.
  Nie żal mi Was, żadnej opcji.
  Nie zabierajcie mi tego widowiska. Oglądam je od wielu lat z bezpiecznej odległości, za granicą.
  Więc ‚opozycjo’- dalej narzekajcie i nic mądrego nie róbcie a zadowoleni z jałmużny- do urn 😉
  Show must go on!
  Cheers.

 26. Przecież ludzie będą głosować na pięćset miesięcznie, a nie na polityków. Kto przeciw?

 27. Ależ Pan odleciał: to ,,stanięcie” wszystkich przeciwko PiSowi.
  Każdy umościł się już w ,,düpie” i nie uważa, że jest to niestosowne miejsce. Druga pińcetka właśnie wjechała na ruszta, Wrzesień KOLEJNY raz tak paskudny finansowo jak to drzewiej bywało nie będzie. Każdy kto ma lub miał dzieci w wieku szkolnym wie o czym.piszę. Co prawda pierwszą pińcsetkę inflacja zeżarła – chociaż niska. Tja…niska widocznie pietruszka i lekarze podrożeli ale telewizory staniały więc się zgadza, z grubsza. Na szczęście ,,PiSDAł”. Dlatego nie wierzę, że ten lud – tej ziemii poruszy cokolwiek. A na 100% napewno nie ,,ideologiczne auto-da-fe” liderów antypisiej opozycji. Owszem Lewica ma propozycję ale…dla przeciętnego wyborcy są to przysłowiowe ,,Niderlandy” przy pisim konkrecie. Pozostaje KO – tu cień instynktu samozachowawczego pojawił się –
  uznanie przez G. Schetynę własnej antywybieralności i wysunięcie pani MKB. Ale postulowane przez Pana propozycje ,,co po PiSie”? Sami ich nie pamiętają, są tak ,,nośne”, że nawet GW nad nimi nie dywaguje.
  Tylko wielka afera (która to z kolei???) może coś poruszyć. Obawiam się jednak, że ,,oburzeni” nie zagłosują wg. Pana domniemywań. Raczej pójdą na Konfederację.
  Co do postawy PSLu – tu ewidentnie czuć sposobienie się do ewentualnej przystawki. Ten wyścig na ,,tradycyjne wartości” z PiSem dobrze rokuje. Mogły być żłoby od SLD, mogły od PO, pisie teź ujdą.

 28. Jest bardzo dobrze! Styropianowe elyty tj. złodzieje i łajdacy, którzy zamordowali w 1989 Polskę Ludową i Socjalizm czyli rozkradli cały przeogromny majątek narodowy za bon 20. złotowy i dla alibi zbrodni i oczyszczenia sumienia stworzyli Instytut Polskiej Nienawiści IPN otrzymali to na co zasłużyli tzn. faszyzujący PiS plus materialny progres.

 29. Geozak
  27 września o godz. 4:37

  Geozak jakiś ty żałosny modelowy palant

 30. @ głos zwykły:

  „No, rzecz w tym, że żadna partia poza PiS nie miała tak dużej większości.”
  To akurat g*wno prawda. Zarówno PO jak i SLD miewały lepsze wyniki w wyborach- powyżej 40%
  ponad 50% mandatów Polskiej Zjednoczonej PRawicy w Sejmie to wynik przypadku: , konkretnie nie uzyskania przez SLD 8% progu. De facto PZPR zawdzięcza większość sejmową neomarksistom od Zandberga, którzy przejęli część głosów SLD

 31. BRANIE WŁADZY ,PO TYM CO SIĘ STAŁO ,nieroztropność i brak poczucia realiów.Co z tego ,że PIS PRZEGRA?Zostanie i jak szankier na d,będzie przeszkadzał naprawić zło.MUSI WYGRAĆ , ,BO INNDEJ DROGI NIE MA ,JAK NP AWS.SPAŚĆ DO SZMBA HISTORII.

 32. Hartman nie wiecznieszy.

  Na pocieszenie: dłużej klasztora niźli przeora.

 33. Mad Marx
  28 września o godz. 13:59
  No, ale czy następna wystarczająca większość PiS, pozwalająca na samodzielne rządy, to też przypadek, czy może jednak bezsprzeczny sukces, wynikający z zadowolenia elektoratu. Dzisiaj widziałem zaorane pola, które przez lata leżały odłogiem, to robi pozytywne wrażenie.

 34. lelek3333
  27 września o godz. 20:09
  Być może akurat tyle miliardów w rok Israel nie dostał, ale państwo wielkości województwa wchłonęło, chyba największą ilość dotacji w historii od początku świata. Co do reszty, to większość polskich Żydów, to byli ludzie biedni i mocno zacofani, a nie inwestorzy. Co do nacjonalizacji majątku, to świat cywilizowany uznał Polskę jako państwo, które może tak zrobić, a majątki potracili także Polacy, nierzadko z życiem. Generalnie jako Polak uważam, że przyjmowanie nie integrujących się społeczeństw po prostu było dla Polski niekorzystne, natomiast asymilacja i polonizacja była korzystna. Zabory pokazały Polakom całą tą sytuację od jak najgorszej strony. Nie uważam przy tym sytuacji Polski za stabilnej, prędzej czy później będziemy uwikłani w następny konflikt i wówczas obcy staną się ponownie dla nas ciężarem, jeśli nie śmiertelnym wrogiem, tak jak to było poprzednio. W sumie sytuacja Żydów politycznie jest nieporównanie lepsza niż Polaków. Z czysto politycznego rozstachunku powinniśmy żądać transferów od innych państw, a nie wyrażać gotowość do wypłacania de facto reparacji wojennych. Krzywdę wyrządzili Żydom Niemcy, a nie Polacy, jako naród. Jeśli byli Polacy, którzy tak robili, to korzystali z instytucji stworzonych przez Niemcy. Merkel odmówiła Polsce reparacji, ale czy odmówi Izraelowi. Ja dziwię się dlaczego Żydzi nie żądają od Niemców odszkodowania za całe mienie utracone w Polsce, a za mienie utracone przez Żydów na skutek polityki rosyjskiej od Rosjan.

 35. lelek3333
  27 września o godz. 20:36
  Nie bardzo jest zrozumiałe dlaczego wszystko ci się kojarzy w syjonizmem i długimi nosami, oraz irracjonalnymi postawami wobec roszczeń. Przede wszystkim polityka Izraelska, jako państwa kolonizującego Palestynę i budującego w ten sposób swoją państwowość, budzi refleksję, jak zachowywali się przez wieki imigranci żydowscy przyjmowani lub przejmowani przez państwa dla nich obce. Po drugie byli Żydzi, którzy finansowali wojny i czerpali z tego ogromne korzyści, a inni ginęli i tracili wszystko, łącznie z życiem. Po trzecie wina za ukrzyżowanie Chrystusa to małe piwko, wobec winy za budowę komunizmu. W końcu tutaj zginął jeden człowiek, a tam dziesiątki milionów straciło wszystko, łącznie z życiem.

 36. Nie tak dawno wypełniłem ankietę dot. preferencji politycznych, czy jesteś za globalizmem i liberalizmem, czy za bezpieczeństwem socjalnym i państwem narodowym. Osobiście jestem za wyborami pomiędzy tymi dwiema opcjami. Tym niemniej zdaje sobie sprawę, że globalizm i liberalizm, europejski projekt ponadnarodowy oznacza niekoniecznie korzyść dla mnie osobiście i niekoniecznie korzyść dla Polaków, tak jak dla obywateli byłej NRD powrót do jedności narodowej w ramach NRF.

 37. Panie Profesorze!
  Myli się Pan już w tytule wpisu, że „Kaczyński nie jest wieczny!”. Ten błąd wynika z faktu, że 90-99% ludzkości neguje posiadanie duszy (jesteśmy zwierzętami na dwóch nogach mającymi ręce).

  Jarosław Kaczyński, Pan Profesor, a nawet Lenin…jest wiecznie żywy. Chodzi o to, że dusza nigdy nie ginie, bo po śmierci (odrzuceniu ciała czyli jej opakowania) trafiamy do Królestwa Bożego, Czyśćca lub Piekła. Tam też nie ginie, ale jest skazana na wieczne cierpienie…

 38. Do Lelka 3333
  Tutaj nie chodzi o Żydowskie pieniądze i żydowskie kamienice. Żyję już prawie 60 i przeżyłem osobiście wasz pogrom jako Polak z krwi i kości bez odpowiedzialnych stanowisk z mojej rodziny i bez angarzowania się w sprawy komunistyczne . źydowskie . bandyckie . oraz polityczne . A tylko dlatego źe było na nas najłatwiej naszczuć tych którzy zawsze w Polsce trzymali wszystkich za mordy nisko przy ziemi a mianowicie kryminaliści z więzień nierobisze różnej maści i cawaniaczki którzy w okresie wojennej i po wojennej handlowali po źydowskim złotem a potem mieli komunistyczne stanowiska . Przez wszystkie te lata zastanawiałem obserwowałem naród Polski dlaczego oni są tacy wredni w wybranych sytuacjach . A chodzi o to że nie douczeni analfabeci społeczni dostają za swe warchlactwo największe stanowiska i najlepiej płatne i nie chodzi o jakiś czas chodzi o to że mają to przez caĺe źycie bo z tego mają profity . Jak widzisz żydów w Polsce nie było a oni nadal atakowali na wszelkie sposoby aby resztę społeczeństwa żeby te społeczeństwo się bało bo oni mogą to samo zrobić z nimi . Panie Hartman dobrze że pan wzioł w obronę tą panią z hepeningów ale ta pani im dalej to organizuje tym bardziej jest niesmaczna a po ostatnim hepenigu z szkolnymi lekcjami to jest już ochydne . Współczuję tej pani bo teraz dobiorą się do niej ci którzy nigdy nie mieli wspólnego z polityką frakcjami politycznymi czy światopoglądem społecznym . Pisał pan źe niszczyli panu wszystke rzeczy z naszą rodziną też to robili najpierw po cichu za plecami szarpali opinię i niszczyli ubrania i rzeczy Teraz gdy ludzi jest więcej zmienili taktykę w zaszczuwaniu bo jeźdżą za człowiekiem i niszczą wszystko w tym miejscu gdzie się przebywaĺo lub wybijają szyby w sklepach . Komuniści nigdy by takich rzeczy za komuny nie robili i by nie próbowali robić u nich była kara gorsza praca mniejsze zarobki ale gdy kara się kończyła szło się tam gdzie się pracowało ze swymi zarobkami to wszystko robią kryminaliści i ci co pół życia się łajdaczyli pili a potem chcieli by mieć tyle samo co człowiek który pracował jak koń mając zniszczone zdrowie jak pan widzi w tym wypadku nie ma Frakcji politycznych PeO PiS PsL czy inne partie polityczne jest czysty zysk trzymanie społeczeństwa za gardło nisko przy ziemi i było to od 1945 takie wynaturzenie przywieźli Ruscy komuniści którzy wraz z kryminalistami Polskimi wprowadzali w życie źyjącym w kraju nad Wisła nazwany Polską

css.php