Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
Loose blues - Jana Hartmana zapiski nieodpowiedzialne Loose blues - Jana Hartmana zapiski nieodpowiedzialne Loose blues - Jana Hartmana zapiski nieodpowiedzialne
Jarosław Kaczyński

13.10.2019
niedziela

Jesteśmy dziećmi Kaczyńskiego

13 października 2019, niedziela,

13 października 2019 r. powrócił w Polsce PRL. Z własnej, nieprzymuszonej woli społeczeństwo polskie oddało się w posiadanie i władanie partyjnego reżimu socjalno-nacjonalistycznego w stylu Władysława Gomułki, aczkolwiek tym razem pod protektoratem kościelnym, a nie sowieckim. Są różnice, bo czasy są inne, a kapitalizm wymusza inne metody sprawowania władzy, lecz natura protekcjonalno-socjalnej oligarchii, demoralizującej masy szowinizmem, pychą i gotówką, pozostaje ta sama.

Rezultat tych wyborów znany był od wielu tygodni. Prawie te same wartości, które ogłosiły sondażownie po zamknięciu lokali wyborczych, politycy i dziennikarze poznali z porządnych badań, które ktoś tam, nie wiem kto, przeprowadził. Przez miesiąc czekaliśmy na cud, na jakiś „game changer”, lecz bez wielkiej nadziei.

Od dawna już bowiem wiemy, że „na nich”, to znaczy na wyborcach PiS, żadne afery, nawet w stylu gangsterskim, nie robią wrażenia. Bezradność i przerażenie demokratycznej Polski narastało wraz z szyderczym triumfalizmem ludzi czerpiących profity z kolaboracji z partią, triumfalizmem, którego ostatecznej orgii możemy się spodziewać dopiero w najbliższych dniach. I nie udawajmy, proszę, że nic się nie stało. Nasze przerażenie jest w pełni uzasadnione. Wydarzyła się narodowa katastrofa i wielu z nas poczuje jej skutki na własnej skórze.

Stało się. Polska nieodwracalnie weszła na drogę budowy oligarchii partyjno-korporacyjnej wedle wzoru dawno już wskazanego przez Jarosława Kaczyńskiego, to znaczy wzoru węgiersko-tureckiego. Z tej drogi nie będzie już można zawrócić bez rewolucji na miarę 1989 r. Naród polski, który tyle razy pokazał dzielność, nie zdołał przywiązać się do wartości zachodnich, a zwłaszcza do wartości konstytucyjno-demokratycznych.

Za czasów II RP praktykował wolność polityczną przez lat siedem, w III RP przez lat niespełna 30. Kiedy podejmie następną próbę i jaka wówczas będzie demokracja, tego dziś nie wiemy. Tak czy inaczej – dziś żegnamy piękną wolną Polskę, nasze ukochane wolne, acz zawsze niedomagające demokratyczne państwo prawa, które wywalczyła dla nas Solidarność, naszą dumę i chwałę. Okrywamy się hańbą i wstydem, bo odrzucamy to, co w nas dobre i piękne, na rzecz pychy, chciwości, płaskiej, krótkowzrocznej interesowności i podziwu dla autokracji, które ogarnęły serca większości Polaków.

Mamy dokładnie to, na co zasłużyliśmy. Nie wolno nam nikogo obwiniać oprócz samych siebie. To diabelskie prawo demokracji. Skorzystaliśmy z niego po raz ostatni na wiele lat. Ojcze narodu, prezesie-naczelniku, prowadź swoje dzieci ku chwale Wielkiej Polski, dopóki starcza Ci sił. Na pewno jeszcze zdążymy wystawić Ci pomnik, zanim odwróci się karta historii.

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 77

Dodaj komentarz »
 1. .
  — Po co chamowi złoty róg❓ —
  .
  Well, by mógł go ostentacyjnie zgubić❗

  Szczęść Boże Panie Suveren, Bóg zapłać
  & drive safely.
  .
  ~

 2. Panie Janie – nie ma powodów popadać w tak dramatyczny ton. Jedna kadencja wygranej PiS i przegrana w drugiej o włos dałoby nie kończącą się ciuciubabkę. Albo lepiej – proszę sobie wyobrazić koalicję z Konfederacją… Skoro tak jest, to tak jest, szkoły przetrwania dla ludzi ceniących wolność edycja druga :).
  Z nihilistycznym pozdrowieniem,
  Kormoran.

 3. Te wybory to wielka porażka elit, które nie potrafią uczyć się na własnych błędach. To nie jest tak że „serca Polaków odwróciły się od demokracji”. 60 % frekwencja oznacza że do wyborów poszli ludzie, którzy nigdy przedtem nie głosowali. Kaczyński zmobilizował elektorat, który liberalne elity ignorowały przez 30 lat do tego stopnia, że utraciły jakikolwiek kontakt z dużą częścią społeczeństwa. To nie społeczeństwo zawsze głosowało na partie liberalne, tylko wielkomiejska klasa średnia. Elity żyły w złudzeniu że ta mniejszość to społeczeństwo, tak naprawdę jednak zawsze wygrywała liberalna mniejszość, bo duża część społeczeństwa nie głosowała. Kaczyński to zmienił, a elity zdezorientowane nie wiedzą co się dzieje, bo już teraz nie wiedziałyby jak dotrzeć i jak rozmawiać z ludźmi, od których odwróciły się dawno temu. Wszelkie kanały komunukacji z prowincją elity systematycznie niszczyły, aż całkowicie oddały tę część społeczeństwa prawicy i Kościołowi. A ci właśnie ludzie z głębokiej prowincji stali się teraz elektoratem, poszli głosować w obronie 500 plus. Dzisiaj elity zbierają owoce swoich złudzeń, arogancji, krótkowzroczności i alienacji społecznej. To nie Kaczyński wygrał, tylko elity same oddały mu społeczeństwo we władanie.

 4. Reklama
  Polityka_blog_komentarze_rec_mobile
  Polityka_blog_komentarze_rec_desktop
 5. Kryzys gospodarczy tuż, tuż. Zmiecie kazda władzę i nie powinna to być władza opozycji. Cierpliwości:)))

 6. Czas poprosić Joannę Szczepkowską , by zrobiła to , co zrobiła 30 lat temu – stosownie do stwierdzenia p. Profesora – tym razem powrót PRL-u.

 7. To bardzo ładny literacko, złowieszczy jednak tekst… Zaczekajmy wszelako do rana – są ponoć jakieś kalkulacje, szacunki socjologów, kt. dają kaczystom co najwyżej 227 mandatów!

 8. @Roger77
  >>To nie społeczeństwo zawsze głosowało na partie liberalne, tylko wielkomiejska klasa średnia.<<

  …może wyłuszczysz dlaczego – twoim zdaniem – 'wielkomiejska klasa średnia' nie jest częścią 'społeczeństwa'. Bardzom ciekaw ewentualnych wyjaśnień?

 9. – – –
  Za mało profesorów w narodzie, a za dużo narodu na katedrach.
  – – –
  I się r.i.p. ło, RP.
  – – –

 10. Jeśli można wierzyć sondażom to znów wygrał kościół.
  Polska nigdy nie była wolna, demokratyczna i suwerenna.
  Czy ta prawda kiedykolwiek do pana dotrze, Profesorze?
  Od ponad 1000 lat Polska jest pod okupacją watykańską i nic się nie zmieni dopóki nie zniszczycie kościoła w Polsce.
  Polska ciemnota w miastach, miasteczkach i wsiach to wynik religijnej indoktrynacji i religijnego totalitaryzmu.
  Prawicowa banda wałęsająca się wraz z klerem po Polsce rzuca ochłapy babom i chłopom pańszczyźnianym zbierając żniwo poparcia i aprobaty.
  Panie Profesorze, a pan na kogo głosował?
  Mogę się założyć, że głosował pan na KO, a więc na inną ale także prawicową bandę.
  Gdyby wszyscy pseudopostępowi zwolennicy KO zagłosowali na Lewicę – to przynajmniej pisowcy mieliby silnego przeciwnika w sejmie.
  Przecież KO w swoim programie nawet nie ma postulatu o rozdziale państwa i kościoła.
  50% wyborców wybrało kościół i prawicę.

 11. Jeden ze smutniejszych dni w moim życiu. Mamy to na co zasługujemy czyli zatechłą nacjonalistyczą satrapię. Jej długi bedą spłacać nasze dzieci. Zegnaj nadziejo,ż e jesteśmy lepsi.

 12. Fakt, ze PiS uzyskal dodatkowe procenty poparcia rownolegle z 10% wzrostem frekwencji swiadczy wymownie, ktora partia korzysta na wzroscie obywatelskiego zaangazowania co bezposrednio swiadczy o poziomie demokracji.

  Im wiecej demokracji tym wieksze poparcie dla PiS co dobitnie swiadczy o klamliwej propagandzie opozycji i jej mediow probujacych ubrac sie w szatki demokracznej strony sceny politycznej.

  Gwarantuje Panu Hartmanowi niczym nie zagrazona wolnosc plucia na „ciemne polskie katolickie spoleczenstwo”
  mimo kolejnych 4 lat ” dyktatury PiS…”

 13. Za 9 miesięcy, rok zacznie się walić gospodarka. Co byłoby gdyby PIS nie dostał władzy ? – winę za spadek koniunktury, zwiększone bezrobocie, rospieprzony budżet oskarżanoby Schetynę i jego sojuszników.
  Niech się teraz NsdaPIS martwi jak wyjść obronną ręką z nadchdzącego kryzysu.

 14. Na wszelki wypadek wyprzedzajac „argument” o zgubnym rozdawnictwie i kupowaniu glosow bo warto przypomniec, ze wszyscy oprocz Konfederacji obiecali utrzymac „rozdawnictwo”
  a lewica podobno bliska sercu POLITYCE obiecala nawet wiecej…

  Wychodzi na to na podstawie felietonu, ze znowu spoleczenstwo nie udalo sie tzw. …elicie .

  Chociaz to to samo „ciemne” spoleczenstwo co dalo calkiem przeciez nie tak dawno ponad 40% „postepowej lewicy” i lewicowemu prezydentowi dalo sie…dwa razy.

  Moze przyczyna tkwi zupelnie gdzie indziej niz naiwnie sugeruje obrazony na rzeczywistosc profesur.

  Jeszcze nie dawno podzial wedlug tzw. elity biegl wzdluz mentalnej granicy miedzy anachronicznym bylym zaborem rosyjskim a postepowym zachodem gdy dzis ostaly sie jedynie dwa „postepowe” wojewodztwa z ogolnej liczby.
  Trzeba bedzie wymyslec nowa teorie ublizania Polakom wybierajcym inne opcje niz podoba sie to tzw. elicie.
  Moze to byc np. ” zdemoralizowana kolaboracyjna katolicka ciemnota…” ala PRL chociaz PRL bylo podobno fundamentalna proba stworzenia nowego czlowieka w oderwaniu od religijnych gusel. (?)

  I tak profesur potyka sie o wlasne nogi

 15. Rogger77,
  nie po drodze mi z Twoim swiatopogladem, (wiara, religia etc.) wybacz.
  Ale powiedziales cos bezlitosnie prawdziwego. I za to Ci dziekuje.

 16. Demokracja w Polsce była ale w okresie międzywojemnym gdzie ci z zachodu i ci ze wschodu równo pluli na wszystkich mieszkających i żyjących w Polsce.Solidarność nie wywalczyła wolności to zrobili robotnicy z zakładów pracy bo mieli dość oszustwa cwaniactwa oraz przywileji które dostawali ci którym się to nigdy nie należało . tylko pozwoliła zniszczyć to wszystko co zwykły robotnik wypracował gołymi rękoma jak niewolnicy za czasów kamienia łupanego tracąc przy tym zdrowie i życie .

  Za Gierka były darmowe mieszkania dodatek rodzinny jak ktoś pracował to dostawał drugą wypłatę z tego dodatku .wczasy kolonie za darmo . Wyprawki szkolne i jak mieli świadectwa z paskami to też mieli dodatki . Nieroby kopali rowy na Żuławach do pracy przyjmowali od ręki . A jak praca nie odpowiadała to szło się do innej państwowej pracy .

  A PeO Przegrało bo pozwolili jak komuniści na koniec komuny niszczyć ludzi na wszelkie sposoby robiąc z tych słabszych pokazówki . Na dokładkę całą władzę po strajkach znowu przrjeli komuniści a teraz są to resortowe dzieci

  Wolność to nie pracowanie za parobka gołymi rękami u zagranicznego Rolnika bo Polaków i innych z Europy Wschodniej do innych lepszych prac napewno w tym emigracyjnym życiu nie przyjmą jest to tak pewne jak śmierć

 17. Pozdrowienia z dalekiej Jeleniej Góry.

  Po wyjeździe wykształconych pracowników od lekarzy do elektryków ,hydraulików pozostały resztki wegetujące.
  Opuszczone kobiety zajęły się rodzeniem dzieci wg. schematu co potomek to inny samiec. 550+ zrobił swoje bo zaistniała bojaźń o utracie dochodu i głosowanie na PIS.

  My mamy wybór tuż za granicą są wolne całe dzielnice i tak robi wiele młodych rodzin którzy nie są wstanie kupić mieszkania za niebotyczną cenę .

 18. Rogger77
  13 października o godz. 23:05
  „Wielka porażka elit ” jak upadły elity w XVIII stuleciu tak zabrakło ludzi którzy uratowali by Polskę przed rozbiorami. Nie po to Hitler wycinał polską inteligencję, bo wiedział ze „ciemną masa polskich podludzi” można rządzić . To nie rzekomo elity były oderwane od reszty społeczeństwa ale ta reszta społeczeństwa nigdy nie stanęła na wysokości zadania by dorównać elitom.
  W latach 90 z powody wysokiego bezrobocia chodziłem do szkoły w jednych butach i to dziurawych ,żeby nie przemakały owijałem fiolą ale nigdy w życiu nie zagłosował bym na PiS i oddał swoją wolność. Kryzysy przychodzą i odchodzą ale wolności tak łatwo nie można przywrócić

 19. heretyk,
  Nie martw sie.. opozycja obiecala dac wiecej niz dal PiS.

 20. Andrzej Falicz
  14 października o godz. 4:53
  opozycji i jej mediow probujacych ubrac sie w szatki demokracznej strony sceny politycznej.

  Gwarantuje Panu Hartmanowi niczym nie zagrazona wolnosc plucia na „ciemne polskie katolickie spoleczenstwo”
  mimo kolejnych 4 lat ” dyktatury PiS…”

  Przypominam lekcje historii to ta ciemna katolicka masa wprowadziła liberum veto i doprowadziła do upadku w XVIII stuleciu Rzeczypospolitej

 21. Koszyk
  14 października o godz. 5:52
  Szanowny panie przypominam że w dyktaturze trudniej walczyć o prawa pracownicze itp. jak pojawi się kryzys gospodarczy .będzie tak jak np. wojna domowa w Syrii. W demokracji może pan wybrać najlepszą opcję wychodzenia z kryzysu ale podkreślam robi to w pełni świadome OBYWATELSKIE SPOŁECZEŃSTWO

 22. Jak widać musimy wypić to, co sobie nawarzyliśmy do końca.

 23. Chodziło o to żeby dalej dawali do ręki i na to żadna opozycja i żaden program by nie pomógł.To zadziwiajace,że aż tylu polaków zagłosowało na opozycję.

 24. Parafrazując Czechowa (Wujaszek Wania): W taka pogodę (polityczną) dobrze byłoby się powiesić.
  @heretyk46
  14 października o godz. 7:16
  „Pozdrowienia z dalekiej Jeleniej Góry.”
  Nie takiej znów dalekiej. I malowniczo położonej.
  Pozdrowienia z Wrocka.

 25. JA:
  Wiek: Jeszcze przed 50tką
  2 fakultety.
  Dobrze płatna (ca 20tys „na rękę”) praca specjalistycznej dziedzinie
  1 dziecko (rzeczywiście tego 500+ nawet nie zauważyłem na koncie)
  1 żona (ładna)
  3 samochody
  dom + mieszkanie
  gram na gitarze elektrycznej (nieźle)
  Lubię Tołstoja i (przede wszystkim) Gombrowicza
  Do 2007r wyborca Platformy
  Od 2007 wyborca PISu
  Jeżeli uważacie, że to portret pańszczyźnianego chłopa lub wielodzietnego biedaka, to winszuję głupoty.

 26. Panie Janie. Przemawia przez Pana frustafacja, tak jest frustafacja! Tymczasem mechanizmy zdobywania władzy są jasne. Przede wszystkim wpływy w mass mediach. Warszawa, gdzie zwyciężyło PO nie jest innym bardziej oświeconym miastem, niż inne miejscowości, gdzie zwyciężyło PiS, ale jest miejscem, gdzie więcej osób miało styczność z sprzyjającymi opozycji mass mediami. Wydaje się więc, że kluczem do zwycięstwa dla PiS w następnej kadencji może być ustawa medialna i udana próba zmiana układu sił w mediach.

 27. Nie jest źle. Tzn. jakoś to będzie, dopóki jaśnie nam panujący prezes nie fiknie. Wówczas, z braku jedynego, który ma plan wszystko fiknie kozła i się rozjedzie. A biorąc pod uwagę licznik i stresy, może to nastąpić niedługo.
  Problem pojawi się wówczas, gdy – byle nie – wybuchnie jakiś konflikt blisko. Jeszcze gorzej – jeśli będzie to konflikt angażujący rosję. (celowo pisane z małej litery.) Kłamczyński nie ma umiejętności, które pozwoliłyby na wyciszanie konfliktu, ani na prowadzenie działań wojennych. A jego żołnierzyki to bardziej mizeria ze śmietanką, niż wojsko.

 28. Mieszkam od bardzo wielu lat w Niemczech i zauwazylem, ze od czterech lat przybywa nowych polskich obywateli w tym kraju. Ciekawe, ile przyjedzie z demokracji pisowskiej w tym czeroleciu. Wybieraja do rzadzenia PiS, bo prawdziwi patrioci, pobozni, nienawidza LGBTQ i imigrantow arabskich, potem daja drapaka do kraju, ktory jest ich wrogiem wg polityki ich wybranych do rzadzenia ludzi oraz ich samych. Nie przeszkadzaja im masowo tu wystepujacy migranci, lewackie rzady federalne, pelna wladza NGOs, promujacych bezgraniczna imigracje, teczowa zaraze, gender i klimatyczne awantury pod egida Grety ze Szwecji i XR z Londynu. Jak to jest mozliwe, ze u siebie nie chca a tu im nie przeszkadza?Czy to wszystko ze wzgledu na przeliczniki EURO na PLN? Odradzalbym tym ludziom ucieczke z kraju dobrobytu , ktory im stworzyl i obiecuje Przewodniczacy Partii Jedynie Slusznej, bo najpierw ludziom w Polsce pozostajacym urzadzaja dyktature a potem sami ulatnieja sie na prawdziwie zgnily Zachod, jak to brzmi propaganda ich guru Przewodnichacego Ma(l)o duzego.

 29. sprint
  14 października o godz. 11:27
  Faktycznie co innego skłania Polaków do emigracji, niż kwestie światopoglądowe. Chodzi Polakom o lepszy materialny status i w ogóle funkcjonującą egzekucję prawa, czego w zasadzie nie ma w Polsce, a to oznacza większy zakres wolności.

 30. Z wyników wyborów mało kto jest zadowolony. Nawet Prezes liczył na więcej. Gowin też dał temu niezadowoleniu wyraz mówiąc, że „jako formacja bardzo dużo zainwestowaliśmy, a wynik daleki jest od oczekiwanego”. PIS-owska większość będzie miała po swojej prawej stronie Konfederację która będzie szukała każdej okazji żeby przyłożyć rządzącym i wtedy będzie się działo , oj będzie.!
  Opozycja demokratyczna uzyskała więcej głosów niż Zjednoczona Prawica i to jedyny pozytywny przekaz z tych wyborów. Wynika z niego to że jeszcze wszyscy, a nawet większość, nie postradali rozumu. Wynika też z tego to, że mniejszość będzie rządzić większością, ale to nie nowość. W 1933 też tak było.

 31. @bergbaumsztajn
  14 października o godz. 9:26
  OK, gratuluję sukcesów zawodowych i rodzinnych.
  Ja również radzę sobie nieźle, dom, niezłe auto, rodzina itd, itd. Oprócz tego wolontariat na rzecz rodzin zastępczych. Wspomagam też niewielkimi co prawda kwotami różnego rodzaju fundacje, głównie działające na rzecz zwierząt. Także PO nie jest moją bajką, na szczęście jest (jak na razie) inna alternatywa.
  Ale: kłamstwo smoleńskie, demolka sądownictwa, budowa państwa autorytarnego i wyznaniowego, dążenie do likwidacji samorządów, zapaść służby zdrowia, bezkarność kościelnej, rządowej i partyjnej gangsterki etc, etc nie przeszkadza Panu?

 32. Bardzo ponury jest ten komentarz Pana Profesora. Ale przecież prawdziwy.
  Jestesmy głupim i podłym społeczeństwem.
  Doświadczamy owoców rządzenia jednak wyalienowanej elity demokratyczno liberalnej oraz najprymitywniejszego chrześcijaństwa ala’ kardynał Wyszyński i biznesmen Rydzyk…

 33. do mopus11
  cytuję pytanie: „kłamstwo smoleńskie, demolka sądownictwa, budowa państwa autorytarnego i wyznaniowego, dążenie do likwidacji samorządów, zapaść służby zdrowia, bezkarność kościelnej, rządowej i partyjnej gangsterki etc, etc nie przeszkadza Panu?”
  odpowiedź: Nie, nie przeszkadza. I co? Jestem pańszczyźnianym chłopem, czy ciemnym biedakiem, czy kim tam jeszcze? Otóż nie jestem- i to was lewacy moi, najbardziej wk..wia. Wk..wia was to, że ludzie o wysokim statusie materialnym i intelektualnym mają w moczu wasze bożki wegańskie, bóstwa klimatyczne, wasze lewackie talizmany, wasz lans na ekologię, czy bzykanie w kakao i tym podobne gusła.

 34. Wszyscy są niezadowoleni ,oprócz Korwina.Ale jak pogada w SEJMIE ,TO NARÓD ODEŚLE GO DO SZAMBA HISTORII ,BO FASZYZMU NIE LUBI.z NIEZADOWOLENIA WYNIKAJA INNE DECYZJE I SZALEŃSTWA ,ANIŻELI Z ZADOWOLENIA.Wódz zadowolony w 2015 ,doprowadził do amoku władzy ,rozdając na prawo i lewo nie swoje.Nie posunął się do przodu ,a brak większości konstytucyjnej ,prowadzić może do frustracji.,potrzebującej prochów.TEN SEJM NIE POTRWA DŁUGO .Wcale się nie zdziwię jak skończy się dyktaturkĄ.Bo przykład Turcji mordującej Kurdów ,pokazuje ,że otoczenie będzie dbać o siebie ,tak ,jak zadbało w roku 1938 ,w czasie inwazji na Czechosłowację.

 35. Andrzej Falicz
  14 października o godz. 5:13

  Falicz, ty sie potykasz o własnego kutasa, kiedyś się wysypiesz na kozie…

 36. bergbaumsztajn
  14 października o godz. 9:26
  ty berbansztajman jesteś ch. pańszczyźnianym… a chciałbyś być kimś innym…

 37. Może pan bergbaumsztajn załapał się na jakiś intratny kontrakt publiczny?
  Nie oszukujmy się- ta władza nie reprezentuje interesu zwykłych obywateli
  (oczywiście jakieś ochłapy z pańskiego stołu im się należą aby zapewnić panom spokój i komfort rządzenia) tylko interes powiązanych z rządem bogatych przedsiębiorców i międzynarodowych korporacji.

 38. Andrzej Falicz
  14 października o godz. 8:03
  Do dobrobytu można dojść a nie musi się rozkradać przy okazji państwowa jak to robi np. Rydzyk.Dalsze generacje będą żyły w nędzy z powodu klerykalizmu.

 39. Jan Hartman:
  Mamy dokładnie to, na co zasłużyliśmy. Nie wolno nam nikogo obwiniać oprócz samych siebie.

 40. Tak jest, niestety, gdy 30 tysięcy starych kawalerów w czarnych kieckach rządzi krajem od tysiąca lat.

 41. Nie ma co rozpaczac. Platforma rzadzila 8 lat i doszlo do zmiany. Teraz PiS porzadzi 8 lat, a potem znowu przyjdzie ktos inny. I tak w kolko.

 42. @bergbaumsztajn,
  >>Jeżeli uważacie, że to portret pańszczyźnianego chłopa lub wielodzietnego biedaka, to winszuję głupoty<<

  Najwyraźniej dziedzina w której osiągnąłeś sukces jest odległa od statystyki, a może nawet i nie wymaga jakiegoś szczególnie tęgiego pomyślunku. By nie odwoływać się do wykresów, miar tendencji centralnej i miar rozproszenia – wystarczy rzec, ze wśród wyborców PO trafi się przecie pewnie i niejeden luj i niejedna zakonnica.

  Co do dóbr materialnych, radziłbym zacząć gromadzić stosowne rezerwy na czasy, gdy Polska pod rządami PiS-u osiągnie cel, który udało się osiągnąć Grekom po wstąpieniu na zbliżoną drogę ponad dekadę temu. Zważ przy tym, ze w Grecji jest nieco cieplej. Zatem poza obcymi walutami i metalami szlachetnymi zalecałbym zaopatrzenie się zawczasu w zapas ciepłych ubrań i puchowe śpiwory. Żeby zona nie zmarzła…

  Umiłowanie klasyków literatury na pewno będzie pomocne w owe nieuchronne lata chude, o ile będziesz miał świece czy naftę, a Gombrowicz nie zostanie zakazany, Tołstoja – jednego i drugiego – pewnie pozwolą czytać, zwłaszcza w oryginale. Z hobby wymagającym energii elektrycznej może być nieco gorzej.

 43. bergbaumsztajn
  14 października o godz. 9:26
  Zakładam że nie w spółce państwowej albo za protekcją polityczną dzięki poparciu PiS co jest typowe dla działaczy PiS -u nepotyzm , korupcja, dyletanctwo i rozkradanie majątku państwowego. Przykład Misiewicza. Zakładam że nie wszyscy są „Misiewiczami”

  Ale jest takie powiedzenie
  „Wyjątek potwierdza regułę”

 44. @glos zwykly
  Status materialny podobno sie mocno poprawil pod rzadami ,,dobrej zmiany”, znika bieda, dzieci nie chodza,, glodne”, jak to wczesniej podobno bywalo. I poprawic ma sie jeszcze bardziej, tak ze w ciagu tych czterech lat nowej kadencji PiS mamy dogonic wymarzony Zachod. Sam przewodniczacy partii obiecal przeciez, slyszalem podczas transmisji konwencji wyborczej. Nie chcialem z zona brac udzialu w wyborach, mieszkajac za granica, zeby nie wybierac rzadu ludziom w kraju zyjacym. Sami sobie zgotuja swoj los.

 45. @mopus11
  Pan najwidoczniej nie rozumie, że dla wielu ludzi np. sądownictwo nie nadawalo się do obrony. Sąd, w którym od 11 lat mamy przedsiębiorcę za to, że biegły sądowy nie wiedział, co to „elixir”; w którym ludzi wsadza się na lata do psychiatryków (jak w przypadku tego faceta, co ukradł batonik i potem chyba dekadę przesiedział) – to wszystko domagało się reform i to nie pudrowania, ale gruntownych zmian. Wszyscy o tych reformach coś tam bąkali, aż wreszcie przyszedł PiS i zaorał. I naprawdę kiedy potem jakiś wielki artysta zacznie przekonywać, ze „bez wolnych sądów nikt was nie obroni przed bezprawiem”, człowieka, który na prowincji miał jakiś kontakt z sądami i tamecznymi gangsterskimi elitami, ogarnia śmiech pusty.
  To samo dotyczy bezkarnej, partyjnej gangsterki.

  Naprawdę mnie dziwi, że pewne rzeczy mimo czterech lat wciąż do niektórych nie dotarły.

 46. I po co ta histeria? To nie jest żaden „najtragiczniejszy” dzień.
  Ten najtragiczniejszy to był w roku 1996 (?) kiedy to ten rzekomo ceniący wolność i waleczny naród z władnej woli oddał 46% głosów na tych, którzy przez 40 lat zapełniali półki obietnicami, octem i niczym więcej. Ale w szkole uczyli zapamiętale, że Polak największy na świecie. No to dzisiejsza władza ma skąd brać wzorce. A ja się wam, rzekomym demokratom, co sprowadza się do zawodów w rozdawaniu kiełbasy w zamian za wolność, wcale nie dziwię. Macie, co sobie stworzyliście.
  PS. To jeszcze nie koniec bo prawdziwa klęska dopiero przed Schetyną i jego.

 47. Minimalna przegrana PiS i słaby rząd koalicyjny opozycji to dopiero byłby kłopot w obliczu rozbuchanych oczekiwań „suwerena” i prawdopodobnej dekoniunktury. Poprzez Senat i miejmy nadzieję nowego prezydenta będzie można powstrzymać PiS przed szaleństwem. Niech po raz pierwszy spróbują zarządzać kryzysem. Dotychczas rządzili w bardzo sprzyjających warunkach. Spowolnienie gospodarcze, nawet nie głęboki kryzys zmiecie tę sektę. Sprawdzi się hasło „Polska w ruinie”

 48. Jest nadzieja. Wśród emigrantów polskich Wielkiej Brytanii, PiS dostał sromotny łomot przy dużej frekwencji. Wg Guardiana, ze względów naturalnych (śmierć w grupie starszego pokolenia, wchodzenie w wiek wyborczy młodych) dzisiejszy wynik referendum o brexicie szacuje się na 55 :45 za pozostaniemy w UE. Cóż, ja już stary jestem, ale dzięki temu wiem, że niektóre zjawiska polityczne trzeba przeczekać, chociaż nie biernie.

 49. Ma Pan rację: MAMY TO NA CO ZASŁUŻYLIŚMY! Z PiSem jest tak jak z rakirm płuc. Trzydzieści lat palenia i…faza terminalna. Ale po drodze były kaszel, płytki oddech etc. Lekarze mówili, pokazali na paczce fajek zdjęcie…Sygnały ostrzegawcze.
  PiS de facto doznał porażki! To co Pan pisze będzie musiał robić na rympała bo legalnie nie zrobi i SZANS NIE MA. Zostanie mu tylko przemoc (nie, że od razu fizyczna) bo nie zdobył tego co Orban – większości konstytucyjnej. Obiecał wszystko i wszystkim…i tylko zwykła większośc? Co w takim razie obieca za 4 lata? W obliczu nadchodzącego kryzysu? Okrojonej perspektywy budżetowej UE
  Zostanie mu przemoc – na początek gerrymandering? ,,reforma zasad głosowania”?
  PiS przetrwał (a przez to wygrał) w obliczu potężnej mobilizacji elektoratu. Po prostu dokonał swojej kontrmobilizacji a resztę wykonał Schetyna i sp-ka. Beznadziejną kampanią – czasem myślałem, że PiS chce przegrać – takie afery ale PO nijak nie umiało ich skonsumować. Nie umieli zaprezentować ŻADNEGO pomysłu. W akcie desperacji Schetyna pojął swoją antywybieralność i zaproponował Panią MKB. Super ale było za późno. Oni nawet pożądnego spotu, takiego na miarę ,,ośmiorniczek” nie umieli wymyśleć a PiS to podrzucał ,,Kuchciński Travel” a to ,,Burdel u Banasia”. Nic. Nijakość. Strasznie słabo jak na takich politycznych wyjadaczy i fachórów biorących 18mln rocznie? Pomijam na zachaczający o praktyki BDSM stosunek tego ugrupowania wobec korporacji świadczącej usługi religijne. To tam bije przeca praźródło nienawiści wobec demokracji i oświeceniowych wartości…

 50. @wiech
  14 października o godz. 12:17
  Co Konfabu…Konfederacji wg. ujawnionych ,,narad wojennych” jest to zorganizowana grupa do skoku na kasę z dotacji. Nie od dziś wiadomo, Krul socjalizmem i lewactwem się brzydzi ale co ma zrobić w obliczu kasy przez tych socjal-lewaków wypłacanej? Po złości weźmie…Zapewne wśród konfederatów są ludzie o miękciejszym kręgosłupie niż u Krula i PiS i odkupi ich jak tego śmiecia z Nowoczesnej.

 51. Opozycja swietuje…

  Teraz fundamentem opozycyjnych
  zdobyczy ( oraz obrony demokracji…)
  w Senacie beda:
  Senator Gawlowski – Łącznie siedem zarzutów, w tym cztery dotyczące korupcji.
  oraz
  Krzysztof Kwiatkowski – 4 zarzuty za nadużywanie władzy i ustawianie konkursów na stanowiska w NIK .

  Gratulacje…

 52. Martin L
  14 października o godz. 8:06

  Jezeli ktos doprowadzil do upadku Polski to chyba bardziej zdradzieckie elity…
  Tez lekcja historii Panie Martinie

 53. „Słuchajcie, może z okazji zasłużonej klęski pajaców i niezasłużonego zwycięstwa dziadów borowych…” – tak swój wpisa na Facebooku rozpoczyna Szczepan Twardoch. Pisarz zarzuca opozycji, że ta demonstrowała brak szacunku wobec elektoratu PiS.

  „(…) Ktoś zechciałby podzielić się w mediach społecznościowych błyskotliwą analizą zwycięstwa tego przyczyn, obejmującą opinie o rozdawnictwie, kupowaniu głosów za 500+, niskim poziomie oświaty i czytelnictwa, chłopach pańszczyźnianych, oraz koniecznie oburzenie na lud głosujący zgodnie ze swoim materialnym interesem (w demokracji! skandal!) nie zaś zgodnie z Wartościami Wyższymi? No kto?” – pyta prowokacyjnie pisarz.

  „Kiedy głosujący na PiS dowiedzą się, jak bardzo nimi gardzicie, to na pewno zrobi im się tak głupio, że następnym razem to nawet na Schetynę zagłosują, byle zasłużyć na wasz podziw” – konkluduje Twardoch.

 54. Andrzej Falicz
  15 października o godz. 1:10
  Dzisiaj zdradzieckie elity to PiS tak jak Targowiczanie przeciwko konstytucji praworządności za kołtuństwo narodowo- katolickie Zdradzieckie elity czyli PiS.
  To jest lekcja historii.
  Proszę nie uprawiać „Roku 1984 Orwella ” , gdzie partia pisała na nowo historie na cel własnej propagandy. Tu są na tym forum ludzie inteligentni a ciemna masa głosująca na PiS.

 55. Andrzej Falicz
  15 października o godz. 2:13
  I co zrobią? sami sobie na koniec krzywdę zrobią. Głupota nie boli ale kosztuje!

  Zysk gwarantowany 13% bierzcie kredyty we frankach czy piramidy finansowe. A przypominam ze padały wielokrotnie ostrzeżenia uważajcie sprawa śmierdzi i nie posłuchano. Zysk gwarantowany 500+ z własnych pieniędzy zgromadzonych w OFE, ale będziemy kraść to już sprawa śmierdzi na odległość.

  Wy nie tylko nimi pogardzacie ale jeszcze cynicznie oszukujecie.
  To wy sami uważacie własnych wyborców za idiotów bo pozwalają wam kraść.
  Kurski mówił „ciemny lud to kupi”

 56. @ vera:
  „naród z władnej woli oddał 46% głosów na tych, którzy przez 40 lat zapełniali półki obietnicami, octem i niczym więcej”
  Trzeba przyznać że Styropian na ten łomot solidnie sobie zapracował. Natomiast bilans rządów SLD wyszedł dobrze. Nawet dokonana przez Styropian prowokacja z udziałem KGB przeciwko legalnej władzy nie doprowadziła do upadku koalicji z PSL.

 57. @ szopen:
  „Naprawdę mnie dziwi, że pewne rzeczy mimo czterech lat wciąż do niektórych nie dotarły.”
  No zgadza się nie dotarły. Do Pana np nie dotarło, że tzw reforma sądownictwa niczego w tym sądownictwie nie zmieniła poza tym, że postępowania trwają dłużej.
  Polska Zjednoczona PRawica nie zrobiła nic dla usprawnienia działania wymiaru sprawiedliwości. Jedyne co zrobiła , to podporządkowanie sądownictwa władzy politycznej i zniesienie niezależności prokuratury.

 58. Skowyt lewactwa działa jak balsam na moje serce.
  Dalejże, dalejże: pomstujcie, krzyczcie, hejtujcie!!
  Pozdrawiam i wylogowuję się. Wpadnę tu za jakieś 4 lata, posłuchać o waszej nadziei przed kolejnymi wyborami. Ja w tym czasie zamierzam rzetelnie pracować na chwałę Ojczyzny.

 59. @szopen
  >>Wszyscy o tych reformach coś tam bąkali, aż wreszcie przyszedł PiS i zaorał.<<

  Ano właśnie, nader trafnie ujęte. Zaorał wszystko równo, i sensowne uprawy i chwasty. Posadził na tym ugorze monokulturę organizmów genetycznie zmodyfikowanych, z jednym arcy-dominującym genem – na dyspozycyjność. I tak by wyglądała ta 'reforma'…

 60. sprint
  14 października o godz. 18:22
  Poprawa statusu materialnego jest oczywistym faktem, tyle że ten status ulegał cały czas stopniowej poprawie, także pod rządami PO. Generalnie Jarosław Kaczyński postawił na zadowolenie elektoratu z rządów PiS i wybory potwierdziły, że elektorat z PiS jest zadowolony. Osobiście uważam, że dopóki Polska jest w UE, oraz w obecnym sojuszu ekonomiczno militarnym nie dojdzie do zmiany na gorsze, ale Polska nie osiągnie też żadnego spektakularnego sukcesu na miarę gospodarki Korei Południowej. Na Węgrzech po wielu latach dochodzi do zmiany i tak też będzie w Polsce. My jesteśmy poddani siłom, które oddziałują na nas z logiką walca i są to siły globalnego kapitalizmu. PiS może w tej sytuacji jedynie dokonywać redystrybucji dochodu narodowego, ale nie odtworzy gospodarki, jaką znamy z PRL. Natomiast to co się stanie, to niewątpliwie dojdzie do umocnienia prawicy w polityce i gospodarce. W lepszej materialnie pozycji znajdzie się także KK po kolejnej kadencji PiS i z pewnością każda kolejna władza, będzie się musiała sowicie opłacić przywilejami na rzecz KK, bo badania wyborcze jasno wskazują na fakt, jak bardzo kościół oddziałuje na elektorat wiejski i małomiejski, i że ten elektorat w zasadzie wystarcza do tego aby mieć absolutną większość.

 61. Poza tym uważam, że PiS będzie ewoluował w kierunku partii chadeckiej, takiej jak CDU w Niemczech i może szukać już w tej kadencji zbliżenia z Niemcami, tym bardziej, że interes gospodarczy jednoznacznie za tym przemawia. Wygląda na to, że jesteśmy obecnie największym partnerem handlowym Niemiec w UE i nadto Polska jest krajem stabilnym gospodarczo. PiS jednak jest za budową ustroju na wzór niemiecki. Z pewnością niemiecka ustawa medialna, oraz niemiecki ład medialny jest w interesie PiS. Naturalną rzeczą będzie więc próba przeszczepienia tych instytucji na grunt polski. Nie wydaje się, aby były szanse aby w Polsce można było stworzyć państwo prawa na wzór Niemiecki. Tym niemniej niemiecka koncepcja zrównoważonego ustroju i dopłacania do landów zacofanych, to jest następny element, który jest w programie PiS. Pomimo dużych transferów społecznych nie dojdzie jednak do zbudowania w Polsce welfare state na wzór niemiecki, bo nie mamy na to środków. W sumie realna jest sytuacja, w ciągu następnej dekady, gdy Polska gospodarka będzie odpowiadała 1,3 gospodarki Niemiec, a to jest ok. 1,3 tryliona USD. Będzie też postępowała dość szybko laicyzacja polskiego społeczeństwa. Jeśli dojdzie do korekty w postaci prywatyzacji własności państwowej, objętej monopolem lub dominującą pozycją państwa, wzrost będzie szybszy, a proces globalizacji głębszy. Niezależnie od tego Polska jest naturalnym terenem ekspansji ludnościowej dla Niemiec i w znacznym stopniu tutaj jest dziedzictwo Niemiec. Niemcy historycznie są pokrzywdzeni, bowiem mieli ogromny wkład kulturowy i gospodarczy w rozwój Polski na przestrzeni wielu wieków i zostali oni wyparci z Polski, wraz z upadkiem całego procesu kolonizacji niemieckiej na wschodzie Europy. UE i gospodarka globalna otwiera im drogę do powrotu, a taka partia jak PiS nie jest w stanie tego stanu rzeczy zmienić.

 62. bergbaumsztajn
  15 października o godz. 12:49
  Nie każdy jest klero- faszystą a ceni wartości demokratyczne dzisiaj w przeciwieństwie 30 lat temu to prawica w większości reprezentowała wartości demokratyczne i niepodległościowe dzisiaj na opak to większości to Lewica. I chwała tym ludziom za to. Jeszce Polska nie zginęła, dopóki są tacy ludzie.
  Naród który 30 lat temu dzięki takim ludziom np jak Wałęsa zmienił świat doprowadzając do upadku bloku sowieckiego i uzyskaniu niepodległości i demokratyzacji Polski . dzisiaj dobrowolnie przyjmuje kajdany kero- faszystów staje się narodem podludzi takich jak widział to Hitler.
  Na szczęście są i na LEWICY ale nie tylko ,są świadomi Wolni Obywatele których żadne kajdany nie złamią ścierwa faszystowskiego!!!!!

 63. @ bergbaum cośtam :

  „Skowyt lewactwa działa jak balsam na moje serce.”

  Idiota, który nie potrafi powiedzieć nic od siebie i tylko powtarza najprymitywniejszą propagandę PZPRawicy. Nawet Mauro z Rosji i kropelki na uspokojenie z Australii to przy nim tytani umysłu.

 64. Panie Profesorze!

  Myli się Pan Profesor, że 13 października 2019 r. powrócił w Polsce PRL, bo ten system dalej trwał i trwa.
  Szkoda, że Pan Profesor w ocenie – nie mógł opanować się – przeciwko wskazywaniu winnego; czyli Kościoła Bożego („partyjny reżim pod protektoratem kościelnym”).

  Dalej wypuścił Pan Profesor „gazy”; o protekcjonalno-socjalnej oligarchii, demoralizującym masy szowinizmem, pychą i gotówką oraz o gangsterskich aferach. Czekaja nas orgie z katastrofą i uzasadnionym przerażeniem. Jako chory psychicznie przestraszyłem się i nie mogłem tego czytać.

  Niech Pan Profesor napisze z jakiego płynie to natchnienia, bo mamy tylko dwie strony; Bożą i demoniczną. Na końcu wyjaśnił Pan Profesor, że jest to diabelskie prawo demokracji.

  To wielka prawda, bo demokracja jest niezgodna z Wolą Boga Ojca (Prawem Bożym), która płynie do każdego z nas. To moja łaska; „bądź wola Twoja” (z Modlitwy Pańskiej).

  „Tak czy inaczej – dziś żegnamy piękną wolną Polskę /../”…
  Panie Profesorze proszę o kontakt (poczta jest na mojej stronie), jako lekarz „pierwszego i ostatniego kontaktu” przyjadę i pocieszę, bo przeżywa Pan Profesor klęskę POstkomuny, która utrzymywała się dzięki założonej „Solidarności” („nasz prezydent, wasz premier”, a później dzięki „nocnej zmianie”).

  „Okrywamy się hańbą i wstydem, bo odrzucamy to, co w nas dobre i piękne /../”…
  Teraz już sam wymagam pomocy, bo jestem bardzo wrażliwy na tak wielkie nieszczęście…
  http://www.wola-boga-ojca.pl

 65. @Niezapominajka 14 października o godz. 1:07
  Primula czyli „Stokrotka” objawiała nam „prawdę”…typu „Jachira spod budki z piwem”.

  Trwa okupacja watykańska, trzeba zniszczyć Kościół Boży (zalecam przejście na islam, tak nie ma problemu, bo jest to totalitarny system religijny).

  Ja należę do zniewolonej przez Boga Ojca ciemnoty i jako „prawicowa banda wałęsam się z klerem po Polsce zbierając żniwo poparcia i aprobaty”. To prawda, bo jeden dzień mojego życia poświęciłem w sprawie wyborów…

  Każdy z nas ma wolną wolę; proponuję, aby jachirska niezapominajka poprosił o azyl polityczny w Korei Północnej…
  http://www.wola-boga-ojca.pl

 66. Pan Hartman jest dzieckiem Kaczyńskiego. A kim jest ten drugi? I jak Kaczyński te dzieci zrobił? Z kotem?

 67. @ głos zwykły
  Moim zdanie PiS nie będzie ewoluował w kirunku zachodniej chadecji, bo wtedy przestałby się czymkolwiek różnić od PO. Dla mnie jest bardziej prawdopodobne, że w razie wycofania się Kaczyńskiego ta partia się rozpadnie. Nie wykluczam przejścia wówczas pewnej ilości PiSowców do PO, o ile PO nie będzie wyraźnie tracić poparcia .
  Oczywiście pełna restytucja stosunków PRLowskich nie jest dziś możliwa, ale możliwy jest pod rządami PiS system, w którym Partia decyduje o obsadzie większości stanowisk nie tylko w administracji ale też w gospodarce. Z tego powodu wątpię, aby PiS zdecydował się na prywatyzację dużych spółek SP bo musi mieć półkę z konfiturami dla swych działaczy.

 68. Off topic, ale…

  Jeden fool prezydent pisze do drugiego fool

  October 9, 2019

  Dear Mr. President:
  Let’s work out a good deal! Yoy don’t want to be responsible for slaughtering thousands of people, and I don’t want to be responsible for destroying the Turkish economy – and I will. I’ve already given you a little sample with respect to Pastor Brunson.
  I have worked hard to solve some of your problems. Don’t let the world down. You can make a great deal. General Mazloum is willing to negotiate with you, and he is willing to make concessins that they would never have made in the past. I am confidentially enclosing a copy of his letter to me, just received.
  History will look upon you favorably if you get this done the right and human way. It will look upon you forever as the devil if good things don’t happen. Don’t be a tough gay. Don’t be a fool!
  I will call you later.
  Sincerely,
  DT

  W wolnym przekładzie:

  Panie Prezydencie:
  Wypracujmy dobrą ofertę! Nie chcesz ponosić odpowiedzialności za zabicie tysięcy ludzi, a ja nie chcę ponosić odpowiedzialności za zniszczenie tureckiej gospodarki – a zrobię to. Dałem ci już małą próbkę w odniesieniu do pastora Brunsona.
  Ciężko pracowałem, aby rozwiązać niektóre z waszych/twoich problemów. Generał Mazloum jest skłonny z tobą negocjować i jest gotowy na ustępstwa, których nigdy by nie uczynili. Poufnie załączam kopie listu, który właśnie otrzymałem.
  Historia spojrzy na ciebie łaskawym okiem, jeśli zrobisz to we właściwy i humanitarny sposób. Jeśli nie będzie pozytywnego rozwiązania, na zawsze będziesz oceniany jako szatan.
  Nie zgrywaj twardziela. Nie bądź głupcem!
  Zadzwonię do ciebie później
  .
  DT
  —————————-
  Jakie czasy, takie obyczaje…
  Palantynat u władzy…

 69. „List do Banasia.

  Drogi Panie Prezesie!

  Już wszyscy chcą Pana dymisji. Te drobne zarzuty wobec Pana rozdmuchiwane są do niebotycznych rozmiarów przez nienawistne, antypolskie media, jakby bieganie za kimś z piłą mechaniczną i grożenie gwałceniem dziewczynek przez pana kumpla biznesowego było jakąś nieprawdopodobną zbrodnią. Każdy przecież ma swoje upodobania i przyzwyczajenia. I te drobne przywary Pańskiego kolegi nie mogą rzutować na ocenę całości postaci, która przecież prowadząc Pana hotelik-burdelik z pewnością przyczyniła się do rozwoju demograficznego kraju. Dlatego przestrzegam Pana przed uleganiem sugestiom Kaczyńskiego Niech Pan pamięta los b. szefa KNF. Podał się do dymisji i tydzień później już siedział. Nie, panie prezesie! Pan musi trwać na stanowisku i walczyć do końca.

  Niech Pan im się odwinie i zarządzi Komisję NIK-u ds. afery KNF, albo ds. zakupu obrazu za pół miliarda. Niech Pan walczy panie Prezesie, bo jak Pan padnie, to już będzie po Panu. A i Polska straci bardzo sławnego szefa NIK-u.

  Zawsze życzliwy,
  Roman Giertych

  PS I jak opozycja Pana zaatakuje, to niech Pan im wypomni, te ośmiorniczki i nie wpisany do oświadczenia majątkowego zegarek Nowaka”.
  ——————–
  Kumpel łysego sutenera wrócil dziś do pracy jako prezes Najwyższej Izby Kontroli w PiSpolsce…

 70. Lubię konkret, nudzi mnie posuwanie pionków na planszy Chińczyka („Człowieku, nie irytuj się”)…

  Wybory parlamentarne 2019 Polska
  2477 gmin w tym 66 miast na prawach powiatu

  W bezpośrednim starciu partia rządząca zwyciężyła w 2302 gminach, KO jedynie w 175 i w żadnej w województwach świętokrzyskim i lubelskim.

  Jasne, że logika wyborów prezydenckich (choćby to, że dwie tury…) jest inna od parlamentarnych, pojawia się też zapewne, u części wahających się wyborców, myśl o „wykolegowaniu” podPiSa, ale jest też ponad 10 000 parafii katolickich czyli narodowych, a naród z parafią…

  Tylko cud może sprawić, że spisze się lud niepokorny i trzeźwiejący

 71. @ teista:
  „To wielka prawda, bo demokracja jest niezgodna z Wolą Boga Ojca (Prawem Bożym), która płynie do każdego z nas. To moja łaska; „bądź wola Twoja” (z Modlitwy Pańskiej).”

  Pan rozmawiał osobiście z Bogiem, że wie Pan, co jest zgodne z jego wolą a co nie ?????
  To gratuluję.
  Ale jeżeli to jest stanowisko Korporacji Katolickiej, to tym bardziej trzeba temu towarzystwu przypominać słowa Jezusa ; „Co cesarskie Cesarzowi, co boskie Bogu” i wykluczyć ją z politycznego życia.
  Proszę podać przykład jakiegokolwiek kraju niedemokratycznego, który zapewnia swoim obywatelom standart życia lepszy , niż znajdujący się w podobnych warunkach (geograficznych, społecznych, kulturowych) kraj demokratyczny.
  No chyba, że dla Pana jest ważniejsze, żeby wypełniać „wolę bożą” niż żeby dbać o pomyślność obywateli. Ale wtedy polecam jakiś klasztor…
  Albo pustelnię jeszcze lepiej.
  Moim zdaniem Pan uważa, że Bóg jest zły, bo chce żeby ludzie cierpieli.

 72. Zachwyconemu Walęsą „Martinowi L.” i wszystkim jemu podobnym przypominam kto to taki jest ten wasz idol:

  Wałęsa każdego dnia potwierdza i udowadnia jakim jest prymitywnym człowiekiem, który uwierzył w kościelną i medialną propagandę oraz opowiadane przez jego zwolenników i obrońców mity i bajki na swój temat.
  Wałęsa identycznie jak Duda czy Kaczyńscy, Kwaśniewski, Komorowski i wszyscy premierzy płci obojga to wierny syn kościoła.

  To marionetka w rękach kleru, człowiek od którego zaczęło się podporządkowanie Polski watykańskiemu totalitaryzmowi.
  Wałęsa to narodowe zło, to wstyd i kompromitacja.
  Kler dobrze wiedział kogo postawić na czele manipulowanego przez siebie ruchu społecznego „Solidarność”.
  Tylko takie bowiem intelektualne zero gwarantowało im pełną swobodę działań na swoją pasożytniczą korzyść.
  Był to jeden z punktów planu K.Wojtyły (JP2) zmierzającego do całkowitego podporządkowania Polski Watykanowi i który dzięki Wałęsie oraz wszystkim rządzącym Polską od 1989 roku prezydentom, premierom oraz senatorom i posłom został w 100% zrealizowany.

  Ten „lyder” z „kościołem w klapie” do dziś nadęty swoim przerośniętym głupotą ego nawet nie dopuszcza istnienia podstawowej prawdy historycznej, że to nie jemu i nie JP2 Polska zawdzięcza ustrojowe zmiany.
  Gdyby nie panowie prezydenci Gorbaczow i Reagan oraz inni przywódcy państw zachodnich – pan „lyder” Wałęsa mógłby sobie jedynie pokiwac palcem w bucie…
  Wałęsa zatem nigdy na nagrodę Nobla nie zasługiwał, nie zasługuje i w trosce o prestiż i znaczenie tej nagrody – należałoby mu ją odebrać.

  To ambonowa propaganda, a od 1989 roku manipulacja prokleszych mediów wykreowały Wałęsę.
  Kościół z JP2 na czele nauczył to intelektualne zero homofobii, rasizmu, antysemityzmu i seksizmu. Ten religijny dewot przez wiele, wiele lat kompromituje Polskę i Polaków.
  „bohaterstwo” i „wielkość” Wałęsy to tylko mit, który wykreowała kościelna i medialna propaganda w TVP, TVN, PR itp.,
  a prokościelni politycy i niektórzy dziennikarze tę propagandę nadal kontynuują.
  Całe szczęście, że dla całego postępowego świata i dla coraz większej liczby jego rodaków mit o Wałęsie się skończył.

 73. „Teiście” przypominam, że w szkole uczył się o pochodzeniu człowieka i innych zwierząt.

  O tym, że człowiek jest gatunkiem rozwiniętych nieco bardziej małp człekokształtnych.
  Przez uczonych nazwany gatunkiem naczelnych.
  Małpy właściwe obejmują małpy zwierzokształtne, małpy człekokształtne i człowiekowate.

  Ostatnio małpy człekokształtne głosowały na PiS, jego przyssawki, na PSL i na KO czyli PO.
  Jak widać ewolucja nie wszystkich traktuje jednakowo.

 74. @Teista
  Wzbudzasz żałość swoim namolnym nawracaniem i wzmacniasz tylko niechęć do katolicyzmu. Zwisa mi w co kto wierzy, ale takie nachalne obnoszenie się ze swoim religianctwem jest zwyczjnie niesmaczne. Ja np. wierzę w Peruna, Welesa, Mokosz i kilku innych bogów, ale nie wypisuję ludziom namolnych frazesów typu „Swarożyc cię kocha”. A jak słyszę, jacy to katolicy są „biedni i prześladowani” w kraju, w którym święta katolickie są jednocześnie państwowymi, to mi się śmiać chce. Co ciekawe, jeszcze nie spotkałem katolika, który by wypełniał w 100% nakazy swojej religii, ale zmuszać innych do życia wg katolickich zabobonów to taki katolik się domaga. Remedium na niechęć wobec eas jest banalne – żyjcie wg swoich zabobonów do woli, ale wara wam od narzucania innym waszych bzdur – syskacie życzliwość i szacunek. Sam możesz zdecydować co wybierasz.

 75. Mad Marx. Ja uważam, że bardziej prawdopodobny jest scenariusz przejścia pewnej ilości PO-owców do PiS, niż odwrotnie, ponieważ PiS ma większy potencjał polityczny niż PO. Reszta PO natomiast będzie szukała swojego miejsca w polityce po stronie lewicy. Sytuacja w senacie może skłonić PiS do porozumienia z PSL. Takie porozumienie jest możliwe, ponieważ w PSL jest Kukiz, który ma w polityce misje do zrealizowania i on nigdy nie ukrywał, że udzieli wsparcia każdej partii, która opowie się za realizacją celów jego misji. Trzeba też pamiętać o tym, że część ludzi Kukiza przeszła do PiS. W samym PiS nie są najważniejsze kwestie światopoglądowe, lecz ustrojowe. PiS nie zmienił ustroju państwa, który był firmowany przez PO, a ten ustrój, nie dopuszcza do głębszych zmian i nie pozwoli w przyszłości na utrzymanie obecnego kursu polityki przekupywania społeczeństwa. Wiele osób z PiS jest tego świadome, że ich interesy jako elity są w tym ustroju nie do uzgodnienia z interesem społeczeństwa, jako ogółu. Wyda się więc, że wchłonięcie przez PiS części PO jest prawdopodobne pod warunkiem, że PiS wycofa się z projektu zastępowania elit na którego realizację i tak nie ma siły. Tak więc prawdopodobna jest nowa PO PIS, jako partia chadecka. Bardziej jednak prawdopodobny jest mały sojusz PiS z PSL. Wszystko to oznacza, że będzie rosła siła lewicy. Nie będzie to gwałtowny wzrost, ale w następnych wyborach lewica stanie się główną partią opozycyjną. Może być jednak tak, że znajdzie się w sytuacji PIS, który jak dotąd nie jest partią kolicyjną. Istnieją przesłanki do stwierdzenia, że PiS zrozumie konieczność kompromisu i stanie się partią koalicyjną, co wypchnie lewicę do góry, ale i utrudni jej dojście do władzy w przyszłości.

 76. Jak to „wynik znany”? Przecież noblistka miała pokonać Prezesa. 🙂

 77. @Niezapominajka.
  18 października o godz. 22:18
  Chyba Pani trochę przesadziła z Wałęsą.
  Lech Wałęsa był typowym działaczem robotniczym i jako przywódca związku zawodowego w stoczni się sprawdził. Na poziomie ogólnopolskiej centrali związkowej osiągnął już swój stopień niekompetencji. A przywództwo Solidarności objęły jeszcze większe miernoty (zgodnie z Zasadą Petera 😉 )Nie sądzę, żeby Karol Wojtyła miał umysł na tyle przenikliwy, żeby ukuć plan podporządkowania Polski Watykanowi.
  Raczej jest to zasługa (wątpliwa) niektórych hierarchów krajowych, którzy dobrze wyczuli „moment polityczny” i potrafili przekonać rządzących, żeby nadano im dodatkowe przywileje.

 78. @all
  Ja was, znaczy wszystkich komentujących moją poprzednią wypowiedź, naprawdę nie rozumiem. Ja przecież nie broniłem reform PiSu i nie twierdziłem, że są dobre czy osiągają cele. Napisałem tylko, że większość ludzi ma w nosie „wolne sądy”, bo z perspektywy większości ludzi to, co ma się stać po reformach czy tez „reformach” JEST OD DAWNA RZECZYWISTOŚCIĄ. WIęc nie chodzi o to, czy reforma poprawiła sytuację, czy też nie; ale o to, że dla małego żuczka takiego jak ja, nic się nie zmieniło.

css.php