Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
Loose blues - Jana Hartmana zapiski nieodpowiedzialne Loose blues - Jana Hartmana zapiski nieodpowiedzialne Loose blues - Jana Hartmana zapiski nieodpowiedzialne
Andrzej Duda

30.03.2020
poniedziałek

Andrzej Duda – siwaczek z TikToka

30 marca 2020, poniedziałek,

Właśnie umarł jeden z największych Polaków naszych czasów. Może jakaś żałoba? W końcu nie mamy pięciu Pendereckich na wymianę? Eee tam. Andrzej Duda ma ważniejsze przesłanie.

Ten człowiek nie przestaje zdumiewać. Jego infantylizm, pobudliwość i generalna nieadekwatność poziomu umysłowego i stopnia rozwoju do pełnionej funkcji od pięciu lat ośmiesza urząd i całe państwo, jednocześnie upokarzając kulturalną część społeczeństwa.

Andrzej Duda przeszedł samego siebie – oto założył konto na chińskiej aplikacji dla dzieci TikTok, aby zamieścić filmik zachęcający dzieci do uprawiania e-sportu za pośrednictwem oferty e-sportowej Ministerstwa Cyfryzacji. Dlaczego, pytam, dlaczego ten człowiek obarcza zestresowane, zmęczone sytuacją dzieci dodatkowym lękiem i uczuciem zażenowania? Kto mu na to pozwolił? Czy wokół niego są ludzie tego samego pokroju?

Czy nie ma tam nikogo, kto mógłby wskazać granice wstydu? Jakiejś pani sekretarki mającej doświadczenie życiowe? Widocznie nie ma. I o to właśnie Kaczyńskiemu chodziło. Na urzędzie prezydenta RP ma zasiadać osobisty przyjaciel prezydenta Chin i Ruchadła Leśnego. Namaszczony świętym łojem. Czym bardziej groteskowy, tym lepiej. Bo państwo to bawidełko prezesa, jego pluszowa kaczuszka, która ma go pocieszyć ze wszystkich niespełnień i kwakać mu co noc do uszka: jeszcze im pokażesz, jeszcze im pokażesz!

Kompletna degrengolada systemu ochrony zdrowia w przededniu spodziewanego wybuchu epidemii oraz brak kontaktu rządzących z rzeczywistością zapowiadają tragedię. Czeka nas niebotyczne wyzwanie stawienia czoła epidemii własnymi siłami społeczeństwa, ze sparaliżowanymi instytucjami państwa, ukradzionymi przez sitwę i niezdolnymi do działania. Musimy liczyć na to, że nauczą się one działać mimo swego przerażającego partyjniackiego kierownictwa. Albo że to kierownictwo abdykuje i pozwoli działać osobom kompetentnym. Zobaczymy.

Gdyby Duda miał odrobinę oleju w głowie, mógłby bez najmniejszego trudu naprawić dziś swój wizerunek. Jako prezydent prawie nic nie może i prawie za nic nie odpowiada. Wystarczy, żeby był miły. Mógłby powiedzieć coś krzepiącego, pokazać, że zależy mu na pełnej współpracy z opozycją, zaprosić mądrych ludzi na Radę Bezpieczeństwa Narodowego, ogłosić to, co i tak wszyscy wiedzą, że w czasie epidemii nie można organizować wyborów. I tyle.

Wziąłby pod włos wszystkich krytyków. Nikt by się go już nie czepiał. Czysty zysk. A do dzieci, owsem, mógłby również coś powiedzieć. Czemu nie? Dzieci są dziś bardzo biedne. Nie mogą się spotykać, bawić, grać w piłkę. Muszą siedzieć, nierzadko w ciasnocie, z rodzicami i rodzeństwem, a komputer kojarzy im się zadaniami domowymi, których jest za dużo. Dzieci są teraz nieszczęśliwe. I z pewnością nie potrzebują więcej e-sportu i w ogóle siedzenia w sieci. Potrzebują, żeby ktoś im powiedział, że wszystko dobrze się kończy i że dorośli o nich myślą.

Duda mógł po prostu dodać dzieciom otuchy, podziękować im za wspieranie rodziców i uspokoić, że politycy robią wszystko, by ochronić ich rodziny przed chorobą i utratą pracy. Tymczasem potraktował dzieci jak… małych dudusiów. Tymczasem dzieci są mądrzejsze od Pana Prezydenta, a za to bardzo by chciały, żeby w trudnych dniach dorośli byli naprawdę dorośli. I nawet tego Duda nie potrafi, choć powoli zbliża się do pięćdziesiątki.

Gdy poznałem kiedyś Andrzeja Dudę (a miał wtedy 42 lata), rzuciła mi się w oczy niespójność jego wyglądu ze sposobem bycia. Przedwcześnie posiwiały mężczyzna zachowujący się sztucznie i niedojrzale, z niemądrym uśmieszkiem na twarzy i niby-dowcipną gadką-szmatką na ustach. A to ci „siwaczek”, pomyślałem sobie. I tak sobie myślę do dziś. A to ci siwaczek z TikToka!

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 26

Dodaj komentarz »
 1. Drogi Panie Profesorze,

  Uwielbiam Pana publicystyke i tylko jednego nie moge przebolec… Pana niecheci do Palikota.

  Pozdrawiam serdecznie

  Juliusz B.

 2. Wiem, że zabrzmi to cynicznie ale fraza ,,od pięciu lat ośmiesza urząd i całe państwo, jednocześnie upokarzając kulturalną część społeczeństwa.” dotyczy ok. 4-5% wyborców i to przeważanie negatywnie nastawionych do obecnej władzy. Taką ilość wyborców można traktować na zasadzie błędu statystycznego czyli nie uwzględniać w swoich kalkulacjach.

 3. Dalej: Ten człowiek nie przestaje zdumiewać. Jego infantylizm, pobudliwość i generalna nieadekwatność poziomu umysłowego i stopnia rozwoju do pełnionej funkcji. A jak to się ma do ,,W 1996 ukończył studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego”? No, dobra: prześliznął się ale ,,W lutym 1997 rozpoczął pracę naukowo-dydaktyczną w Katedrze Postępowania Administracyjnego UJ, a od października 2001 w Katedrze Prawa Administracyjnego UJ jako asystent. 24 stycznia 2005 uzyskał stopień naukowy doktora nauk prawnych”. Tu już coś nie gra – osobnik o takim jak Pan Profesor ,,profilu” i przymiotach oraz, jak pokazał znajomości prawa konstutucyjnego, zostaje pracownikiem dydaktycznym i doktorantem samego UJ?

 4. Reklama
  Polityka_blog_komentarze_rec_mobile
  Polityka_blog_komentarze_rec_desktop
 5. Duda jest osobnikiem ewidentnie zaburzonym, jest w jego psychice jakiś ciemny obszar, jakaś mroczna tajemnica, którą poznał albo przynajmniej wyczuł Kaczyński, i którą z sadystyczną satysfakcją ten mściwy starzec wykorzystuje. Samo patrzenie na Dudę, słuchanie jego bełkotu, jego pokracznej logiki, czytanie o jego leśnoruchadłowych przygodach wywołuje u mnie uczucie bezgranicznego zażenowania i zdumienia, ale i rodzi pytanie zrodzone z autentycznej rozpaczy – jak to możliwe, że ten człowiek bez kręgosłupa i wstydu, że to zero objęło najwyższy urząd w państwie???!!!

 6. Modelowy siuśmajtek… beznadziejnie tandetny…

 7. Nie wypada Profesorowi pomiatać Prezydentem, nawet jeśli ten ostatni zachowuje się dość śmiesznie zabawiając dzieci TikTokiem, od tego tzw. III RP się nie rozsypie, na pewno nie. Natomiast wypominanie p. Andrzejowi Dudzie, że jest osobistym przyjacielem prezydenta Chin bardzo źle świadczy o zdolnościach intelektualnych i politycznych Profesora. Ostatecznie to komunistyczna Chińska Republika Ludowa być może uratuje Polskę przed koronawirusem, więc należałoby się powstrzymać od uśmieszków i pogardy wobec zarówno Prezydenta tzw. III RP i prezydenta ChRL jak i „Ruchadła Leśnego”.

 8. Panie Janie,
  Generalna nieadekwatność poziomu umysłowego i stopnia rozwoju do pełnionej funkcji, to nie jest jakiś wyjątkowy atrybut Prezydenta RP z prawicy. No, bo pomyślmy ilu takich szaraczków czy siwaczków, trzeba było, aby wytworzyć służbę zdrowia zdolną do obsługi jedynie pojedyńczego procenta od sta ubezpieczonych, albo promila osób, które realnie są w stanie korzystać z wielu gwarancji konstytucyjnych np. do praworządnego i sprawiedliwego państwa. W mojej korporacji zawodu zaufania publicznego profesorowie siwaczki, prosiaczki i szaraczki zdolni byli jedynie do stworzenia sobie źródła zarobku. Niektórzy żyją z dobrodziejstwa kilkunastu milionów składek, inni zaś w wyniku lobbowania za rozwiązaniami prawnymi pozbawiającymi milijony Polaków pokaźnych dochodów z budżetu, mają do podziału nieco więcej. Nie ulega zatem wątpliwości, że jesteśmy stosunkowo słabym organizmem społeczno państwowym, bo jego elitarne cegiełki, które często są z nikąd w pierwszym i następnym pokoleniu są jakościowo dość mocno gówniane. I nieprawdą jest, że owa niedoskonała jakość akurat dotyczy wyłącznie członków lub też sympatyków PiS i kościoła katolickiego. Wirus atakuje bowiem słabych a siwaczki i głuptaczki są właśnie takim wirusem społecznym, który roznosi się przez władzę. Na poziomie nano wielkości wirus atakuje głównie duże skupiska organizmów żywych. Widać, więc że jest naturalnym regulatorem przeciwdziałającym rozrostowi populacji, a więc częścią mechanizmu chroniącego ziemię i jej zasoby. Nietrudno zauważyć, że wirusy stają się dla ludzi coraz bardziej śmiercionośne wraz z wzrostem zagęszczenia zarówno planety jak i miast. Tak więc na poziomie makro i mikro występują współistniejące pasożytnicze elementy, które mają na celu likwidację organizmów słabych i struktur organizacyjnych słabo zorganizowanych, ale z drugiej strony nie można nie dostrzegać, że w porządek natury jest wmontowany mechanizm ograniczający wielkość i siłę organizmów i struktur organizacyjnych dominujących. Z innej strony ci którzy przeżyją będą mogli zajmować się atrakcyjniejszą intelektualnie sprawą, jaki wpływ mają wirusy na genom organizmów żywych, w szczególności czy przyczyniają się one do pozytywnej ich ewolucji. I tutaj siwaczek Duda ma też swoją rolę! Kto przeżyje rządy PiS i epidemie koronawirusa być może będzie mógł nad tym się zastanowić.

 9. Ten człowiek jest niedojrzały psychicznie. Widocznie domowy rygor, prywatna droga krzyżowa aplikowania mu przez ojca w mieszkaniu i zapewne inne, nieujawnione jeszcze metody „wychowawcze” uszkodził jego psyche nieodwracalnie.

 10. Te sukcesy Dudy na UJ świadczą tylko o poziomie polskich uczelni, wiem coś o tym, podejrzewam iż mój promotor nigdy nie zadał sobie trudu przeczytania mojej pracy mgr.Nie miał czasu biedaczek, to co się dzieje np na Politechnice Rzeszowskiej jest typowe dla wielu uczelni w Polsce

 11. Chyba bardziej dobre określenie ” matołek” pasuje do tego typu człowieka. Ale mówią
  „pan prezydent” i to brzmi głupio. Niestety pozostała część władzy to nie jest elita. Wazeliniarze i ignoranci. Polska zapłac makabryczny haracz za tolerowanie nieuków za sterami państwa.

 12. głos zwykły
  31 marca o godz. 2:33

  „Wirus atakuje bowiem słabych”

  „wirus atakuje głównie duże skupiska organizmów żywych”

  na poziomie makro i mikro występują współistniejące pasożytnicze elementy, które mają na celu likwidację organizmów słabych i struktur organizacyjnych słabo zorganizowanych”

  Mógłbyś podać adres kwatery głównej mądrego wirusa, który ma na celu? Albo lepiej – adres natury, która wie, co robi.

 13. @Slawczan:
  Owszem, nie większości, przynajmniej większość tego nie odczuwa. Ale nie 4-5%, raczej 20-30%.
  Zresztą…
  Wbrew wszystkim „zejściom” polityków do ludu, ludzie chcą wybierać ludzi od siebie lepszych, więc pod względem wyborczym postępowanie Dudy mogłoby mu szkodzić dużo bardziej. Tyle, że PiS jest dobry w propagandę i wylansował (tu fakt, z pomocą dużej części Kościoła), swoje pseudoelity i pseudowartości.

 14. Ale „ciemny lud” go wybrał i chce go wybrać ponownie. Jakie społeczeństwo, taka władza.

 15. Obserwuje te sytuacje z pewnej perspektywy , bo mieszkam w Niemczech.Zachowanie tej osoby podczas oficjalnych spotkan zawsze powodowalo moje zmieszanie.Zwykl byl pokrzykiwac lub robic zarty na poziomie komitetu kolejkowego sprzed sklepu typu rzeznik.Jego poddanczosc, choc skrzetnie ukrywana , jest widoczna w kazdej sytuacji i upadla range Urzedu Prezydenta.Wstyd mi , kiedy moi znajomi pytaja mnie o sytuacje w Polsce, dziwiac sie jak kraj, ktory zapoczatkowal zmiany w Europie moze miec teraz takich politykow i przedstawicieli.Teraz , kiedy pis pozbawil mnie mozliwosci glosowania , jest to jeszcze bardziej tragiczne i denerwujace.Teraz podczas pandemii widac jak na dloni, co jest wazne dla ludzi, ktorzy powinni kierowac krajem.Ta beznadzieja jest dolujaca.

 16. Profesorze! Ten „siwaczek” jest dlatego „niedojrzały”, ponieważ zgodnie z „zasadą Petera” nie dorasta kompetencyjnie oraz intelektualnie i do swego dyplomu UJ, i do funkcji, na którą go przeznaczył ciemny wyborca bez pomyślunku i wyobraźni. Upokorzona jego obecnoscia w przestrzeni publicznej ja osobiście się nie czuję. Nie przyłożyłam ręki do tej grandy w przeszłości i nie przyłożę w przyszłości. Wstyd mi natomiast, ze należę do społeczeństwa totalnie zdemoralizowanego i wymóżdżonego.

 17. A co to Zenek M umarł, żeby żałobę ogłaszać?
  Jak mielibyście belferkę za żonę, to też musielibyscie grać Jasia w krótkich majtkach. Ileż się chłopina musiał nastać w kącie, a dzieckiem będąc naklęczeć na grochu.
  Trochę współczucia przyjaciele. Teraz może trochę podokazywać w internetach.

 18. „Gdyby Duda miał odrobinę oleju w głowie, mógłby bez najmniejszego trudu naprawić dziś swój wizerunek.”

  Już nie.

 19. Pan Prezydent ma w głowie Święty Łój – proszę Go nie obrażać sugerując, że ma w głowie olej!

 20. Duda nie musi odgrywać roli swojaka – on po prostu taki jest i za to go lud boży kocha. Daremne żale tych co widzą co to za indywiduum.

 21. Zdjecie u gory obok tytulu mowi samo za siebie. Kazda wies ma swego glupiego jasia, armia wojaka szwejka, rzad antoniego, a palac pajaca.

 22. Jak zawsze cenna analiza! Dziękuję !
  Mnie, jako człowieka nauki przeraża fakt, że Pan Prezydent pozostaje bierny wobec głosów naukowców, profesorów, autorytetów i właściwie dotyczy to każdej sfery życia. W Polsce jest tylu mądrych i naprawdę dobrze wykształconych ludzi, niestety rząd nie korzysta z ich wiedzy, doświadczenia. Bardzo to smutne, że obecnie liczą się tylko preferencje polityczne….
  Odnoszę wręcz czasem wrażenie, że Pan Prezydent ma ograniczony dostęp tak osobiście jak i przez Internet do innych, tych innych, którzy myślą inaczej niż PIS.

 23. Slawczan
  30 marca o godz. 20:56
  … dotyczy ok. 4-5% wyborców i to przeważanie negatywnie nastawionych do obecnej władzy. … Czasami wystarczy mniejsza liczebnie grupa niż wymieniona aby skutecznie wpłynąć nie tylko na losy państwa ale i całego świata, vide np. Rewolucja Francuska 1789–1799. Nieufność czy wręcz nieskrywana nienawiść wobec tzw. „eilt” jest w polskim społeczeństwie co prawda głęboko zakorzeniona i umiejętnie rozgrywana przez PiS als to w dobie powszechnego zagrożenia może się błyskawicznie zmienić.

 24. EFEKT KULI ŚNIEGOWEJ
  W 2017 prezydent RP Andrzej Duda nadje tytuł profesora nauk humanistycznych temu człowiekowi:
  https://www.youtube.com/watch?reload=9&v=HpZRiEveF-Q&fbclid=IwAR3v2SN-3F6Ik78njU3Dwsr0ShOFb6msmzvorI336fQNMVcbWu-fCVienPo

 25. Obecnie mamy taką sytuację, że na 100 000 osób we Włoszech umarło 20,4 osób, zaś w Hiszpanii 17,7 osób, w Polsce zaś cudaczkowej 0,08 osób umarło z powodu epidemii koronawirusa na 100 000 osób. Ciekawe jak to będzie, gdy u władzy będzie Borys Budka i Kidawa Błońska?

 26. @Okabe
  31 marca o godz. 14:50
  Dziękuję. Po stokroć. To tłumaczy podstawy fizyki smoleńskiej.
  Cóż jaki prezydĘt taki ałtorytety

 27. @Slawczan: Dalej: „Ten człowiek nie przestaje zdumiewać. Jego infantylizm, pobudliwość i generalna nieadekwatność poziomu umysłowego i stopnia rozwoju do pełnionej funkcji.” A jak to się ma do ,,W 1996 ukończył studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego”? i dalej o osiągnięciach na UJ. No cóż, na miejscu Autora po słowie: rozwoju dodałabym: emocjonalnego i wszystko gra. Walory intelektu osobnika wcale nie muszą iść w parze do jego rozwoju emocjonalnego. Co do tego zgadzam się z @60vito. Generalnie, morena denna.

css.php