Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
Loose blues - Jana Hartmana zapiski nieodpowiedzialne Loose blues - Jana Hartmana zapiski nieodpowiedzialne Loose blues - Jana Hartmana zapiski nieodpowiedzialne
Kaczyński

16.08.2020
niedziela

Kaczyński nas upokorzył – z pomocą opozycji

16 sierpnia 2020, niedziela,

Już wiem, dlaczego opozycja zagłosowała za podwyżką pensji dla parlamentarzystów (między innymi) o 60 proc. Wymyślili sobie, że każdy, kto będzie śmiał to pospólne głosowanie podważyć, zostanie okrzyknięty populistą i sprawa załatwiona. Posłowie zarabiają śmieszne kwoty i należy im się podwyżka. To chyba oczywiste, prawda?

Otóż ja nie jestem populistą i wielokrotnie pisałem o żenującym i przewrotnym tchórzostwie rządu, który wykorzystując gminną nienawiść do „panów”, utrzymuje śmieszne kwoty pensji posłów i senatorów oraz członków rządu, aby nie kusić wysokimi pensjami niepożądanych konkurentów politycznych i nie narazić się na gniew ludu. W krajach niedemokratycznych władza nie zarabia na pensjach urzędowych i te z reguły są popisowo niskie. Polski minister – czy zarabia 10 czy 20 tys. – jest żywym dowodem na to, że kręgi władzy nie z pensji żyją. Nie znaczy to nawet, że wszyscy kradną. Nie – jedni kradną, a drudzy po prostu są bogaci i bawią się w politykę dla przyjemności. Nie wiem, ile powinien zarabiać dygnitarz państwowy, żeby nie było to poniżające dla państwa i nie świadczyło o głębokim skorumpowaniu kraju, lecz w każdym razie podwyżki o 100 proc. niczego tu nie zmienią.

Argument, że podwyżki tego rzędu obniżą skłonność do korupcji, są idiotyczne – tym bardziej że podwyżkami objęto parlamentarzystów i rząd, a więc osoby mało skłonne do brania łapówek. Jest cała masa urzędników, którzy na rozmaitych newralgicznych stanowiskach, związanych z wydawaniem pozwoleń i kontrolą, zarabiają po 3-4 tys. na rękę. Nawet gdyby podwyższyć im pensje dwukrotnie, nie będzie to miało żadnego powstrzymującego wpływu na stopień ich skorumpowania. Złodziej nie przestaje kraść, gdy dostaje podwyżkę. No, chyba że będzie to podwyżka do kwoty większej, niż jest w stanie ukraść. Wtedy może się zastanowi.

Wróćmy jednak do sprawy owej nieszczęsnej ustawy podwyżkowej, za którą z taką gorliwością zagłosowała cała opozycja z wyjątkiem narodowo-katolickich ekstremistów. Dlaczego postąpili podle? Przecież te pieniądze się im po prostu należały!

Otóż właśnie dlatego, że należała im się podwyżka dokładnie i wyłącznie taka, która wynika z moralnej konieczności naprawienia łupieżczej napaści Jarosława Kaczyńskiego na pensje parlamentarzystów, mającej zmniejszyć wizerunkowe straty wynikłe z gigantycznych nagród, jakie wypłacił sobie rząd Beaty Szydło. Opozycja powinna domagać się przywrócenia stanu poprzedniego i w żadnym razie nie sięgać po brudne pieniądze PiS, które ten rzuci jej jak ochłap psu.

Tymczasem stało się inaczej – zwyciężyła mała pazerność małych ludzi. Kolaborując z PiS dla własnego interesu materialnego, opozycja nie tylko poniżyła samą siebie, lecz i nas wszystkich. To haniebne. Zostaliśmy zdradzeni przez swoich polityków, którzy okazali się ludźmi bez honoru. Kaczyński kupił ich za marny grosz, pokazując nam prawdę: wasi ludzie tyle samo warci co nasi.

Z PiS nie wolno współpracować, a już zwłaszcza nie wolno razem z PiS, jak gdyby nigdy nic, podwyższać sobie pensji. To oznacza bowiem jedno: notoryczne łamanie prawa, brutalną korupcję, uczynienie z państwa łupu partyjnej sitwy, wulgarną nagonkę na mniejszości seksualne i w ogóle wszelkie grzechy tej odrażającej władzy to nic – jak trzeba coś zarobić, to rączka w rączkę z Kaczyńskim. Tupu, tupu, tupu, tupu, idzie knur do punktu skupu. Tak właśnie postąpiłaś, opozycjo.

Kaczyński, zarządzając podwyżki, upokorzył i zdezawuował opozycję jako śmiesznych, łasych na napiwki ludzików. Jak te pieski szczekają zza płotu, lecz gdy im rzucić kosteczkę, zaraz idą w kąt ogródka, żeby ją tam sobie cmoktać.

Cmoktajcie sobie swoje tysiączki, mali ludzie. Może wam pani Duda podziękuje, że przy okazji załatwiliście jej 18 tys. miesięcznie za pokazywanie się z „prezydentem”. Tylko nie wyobrażajcie sobie, że wszyscy dadzą się zaszantażować waszą gadką o populizmie. Może jeszcze powiecie, że wasze judaszowe srebrniki to akt odwagi? W retorycznym porywie człowiek jest do wszystkiego zdolny. Wstyd, wstyd, wstyd, opozycjo!

Ale ja mam nadzieję, że kiedyś, gdy Polska będzie wolną republiką, a nie tworem państwowym – gospodarstwem hodowlanym „Stolicy Apostolskiej”, zaś jej przywódcą będzie premier lub prezydent, a nie „Matka Boska – Królowa Polski”, naród będzie szanował swoich urzędników i swoją władzę, odbierając jako potwarz dla siebie, że poseł i minister zarabiają ułamek tego, co kierownik w prywatnej firmie.

Jednak droga to wolnej Polski nie prowadzi przez serwilizm małych, zachłannych ludzi w stosunku do politycznych gangsterów, którzy mogą im rzucić parę groszy.

Aha – żeby nie było wątpliwości. Upokorzenie was i obnażenie waszej małości i braku honoru to był tylko uboczny cel Kaczyńskiego. Tak naprawdę chodzi o to, że jego mięso sejmowe faktycznie rekrutuje się skąd bądź, bo musi mieć tylko jedną jedyną kompetencję – głosować, jak im każą. W takiej sytuacji trzeba im było podwyższyć, żeby nie poumierali z głosu i nadal w komplecie i w miarę trzeźwi stawiali się na posiedzenia, głosując jak należy.

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 84

Dodaj komentarz »
 1. Po prostu mi sie nie miesci w pale, ze tak postapili ludzie moze nie najmadrzejsi, ale przeciez nie kompletni debile! Kto teraz da glos za trzy lata na KO? Podejrzewam jakis szantaż lub handel…A tak w ogóle – błagam, nie zapominajmy, ze naszym priorytetem wciąż jest wykopanie PiS od władzy. Niech ta skompromitowana PO sie rozwiazę, a na jej miejsce niech powstanie cos nowego z Trzaskowskim na czele.

 2. Panie Janie. Ja też nie jestem populistą, kropka. Powiedział Pan odważnie prawdę. Złodziej nie przestanie kraść, jak dostanie podwyżkę! On to ma, albo w naturze, albo tak odgórnie ustalono, że nie będzie to, uczciwa gra, bo trzeba przejąć wspólnie z ruskimi mld złotych, żeby jak to słusznie powiedziano, tak dużo zmienić, żeby nic się nie zmieniło. Ja osobiście mam różowy dres, żeby nikt mnie nie rozpoznał, Zenek przyda się bo śpiewa i może odwrócić uwagę, Gajos bo w razie czego uda arcybiskupa na czatach, ale do tego potrzeba jeszcze fachowca. Pan się tutaj nie nadaje, bo kasuje bilety za przejazd. Kurcze jestem w stresie, co robić. Może dam ogłoszenie w Gazecie. – Przyjmę fachowca do spółki, podział po równo. – Czy da się tak zrobić, czy to jednak inaczej działa i o podziale po równo, nie ma co marzyć, a do ferajny nie dopuszczą z ogłoszenia, bo wówczas, każdy mógłby extra zarobić.

 3. Nikt tych biednych posłów nie zmusza do bycia posłem. Minister Ardanowski mówił,że nauczyciele mogą iść zbierać truskawki! Więc moi drodzy dajcie przykład!

 4. Reklama
  Polityka_blog_komentarze_rec_mobile
  Polityka_blog_komentarze_rec_desktop
 5. Gołodupce po raz pierwszy wchodzące do Sejmu, maja jakieś ideały.
  Druga kadencja , poczucie władzy, ważnosci, większość korumpuje.
  Głosować z Racją Stanu, czy zgodnie z poleceniem kacyka partyjneg0?
  Oto jest pytanie….

  Od rządu Mazowieckiego, równia pochyła.
  Tworzone na bizantyjskich wzorcach dwory, pochłaniają coraz więcej pieniędzy.
  Utrzymanie darmozjadów kosztuje już dwa miliardy rocznie.

  Ilu ich potrzeba?
  Może by zredukować pogłowie?
  Po dwóch senatorów na województwo, po dwóch posłów na milion mieszkańców, w zupełności by wystarczyło.
  Kilkusetosobowe kancelarie Sejmu Senatu, Prezydenta, też nie są potrzebne.
  No, chyba że jako przechowalnia nieudaczników…..

 6. Problemem jest, że to nie są jakieś wydumane myśli profesora filozofii. Takie mniej więcej teksty są w większości polskich mediów społecznościowych. Jest już PO was.
  Hołownia płacze ze szczęścia.

 7. „Kaczyński nas upokorzył”???? Wina Kaczyńskiego? Klient winny, że k**wa du*y dała?

  „To był układ PiS-u i opozycji” – mówi poseł. „Posłowie opozycji też chcieli tych podwyżek. PiS powiedział, że wprowadzi to pod głosowanie pod warunkiem, że opozycja też zagłosuje za ustawą. Można sobie wyobrazić, że byśmy oszukali: najpierw mówimy, że zagłosujemy, ale potem tego nie robimy. PiS zrobił testowe głosowania, żeby to sprawdzić.

  A przede wszystkim: gdybyśmy oszukali, PiS by się zemścił. Mógłby np. wszystkim obniżyć pensje do 4 tys. Albo przeciągać wypłatę subwencji dla partii. Albo docisnąć prokuraturę w sprawach, które dotyczą posłów”.

  https://oko.press/wszystkim-zalezalo-na-tych-podwyzkach-to-byl-uklad-z-pis-mowi-oko-press-posel-opozycji/

 8. ” Posłowie zarabiają śmieszne kwoty i należy im się podwyżka. To chyba oczywiste, prawda?”

  ŚMIESZNE KWOTY???? 8 tysięcy brutto (z kwotą wolną 10x większa niż mają uczciwie pracujący Polacy) plus drugie tyle w dodatkach i bonusach? Bez ŻADNEJ odpowiedzialności za wyniki swojej pracy, ba, bez obowiązku przychodzenia do tej pracy. Pracuje de facto kilkudziesięciu posłów, 90% ogranicza się do bezmyślnego przyciskania guzików na rozkaz szefa, o ile w ogóle przyjdzie na głosowanie, ponieważ NIE MA takiego obowiązku. Ktoś obliczył, że przeciętny poseł pracuje 60 godzin miesięcznie, wliczając w to dyżury poselskie i spotkania z wyborcami.

 9. Zgadzam się z Panem w zupełności. Uważam, że obniżka uposażeń posłów, wójtów i burmistrzów o 20% (ta sprzed dwóch lat) to było świństwo. Dlatego powinni dostać podwyżki, ale maksymalnie o 25%. Pierwsza dama powinna mieć ubezpieczenie i jakąś pensję, ale nie aż tak wysoką (szczególnie, że obecna szczególnym zaangażowaniem się nie wyróżnia).

 10. A tu przykład, jak posłowie ciężko pracują. Tak wyglądały ławy tzw. opozycji podczas sprawozdania RPO Bodnara, które odbyło się zaraz po przegłosowaniu tej haniebnej ustawy. Ukradli to, co chcieli ukraść i poszli do domu:

  https://pbs.twimg.com/media/EfZm0O_XgAYmkD-?format=jpg&name=large

 11. Paweł Wroński powiedział dziś w Loży Prasowej, że Budka zarządził dyscyplinę w sprawie głosowania za podwyżką. Faktycznie, wyłamali się nieliczni – ze 121 obecnych tylko 9 osób, w tym troje z Partii Zielonych. Dyscyplina musiała być też w PSL (sprzeciwili się tylko Kukizowcy) i na Lewicy (sprzeciwili się ludzie z Razem).

 12. A może na ich mózgi, bezobjawowo, wirus działa.Bo trzeba być debilem ,aby głosować dziś ,za podwyżkami.Unikajcie tych ludzi z lewicy ,którzy głosowali za ,aby się nie zarazić idiotyzmem.A kto wygrywa ,straszna dla nas ultraprawica ,która była przeciw.Czy wy durnie z opozycji demokratycznej tego ni e kumacie?I nie kumacie dziś tego ,że Jarosław ,każe te propozycje odwołać ,a wy zostaniecie jak debile na klepisku.

 13. PO-PiS Polaków upokorzył. Polskie protesty zostały skanalizowane, a instalacji ściekowej będzie pilnować armia wielkiego brata opłacana przez podatnika, którego nikt nie pytał o zdanie. Tak wygląda wolność i demokracja kompradorska.

 14. Motto; pecunia non olet…określenie jest wynikiem wprowadzenia przez Wespazjana ok. 70 roku n.e. podatku od toalet publicznych.
  Panie Profesorze!

  Prorok Stefan Niesiołowski stwierdził, że „jak wygra PiS to będzie mógł robić sobie, co zechce”. Tak się Pan Profesor starał, a kupa zaprzedanych z PO brała udział w podziale łupu partyjnej sitwy…

  Knury idą do skupu, pieski milkną po otrzymaniu kostki…w powietrzu fruwają judaszowe srebrniki. Nikt z nich nie chciał poświęcić swojego grosza za Rzeczpospolitą o której szczęści tak walczy Pan Profesor.

  Nie głosowali tylko narodowo-katoliccy ekstremiści. To prowokatorzy i to bez kolorowych szmatek! Nie chcieli „brudnych pieniędzy PiS-u”. Ja po 40 latach pracy mam 4 tys. i nie życzę sobie żadnych podwyżek…starcza mi na wszystko, nawet na tacę (tak wykupuję się straszony Piekłem).

  Najgorsze jest to, że na tym jeszcze bardzo ucierpią mniejszości seksualne, bo podlegamy „Stolicy Apostolskiej” i „Matce Boskiej – Królowej Polski”. Wiadomo, że wszystkiemu winien jest Pan Bóg, a przecież hołubieni przez Pana Profesora mają wolną wolę.

  Nie posłuchał mnie Pan Profesor wcześniej, gdy proponowałem start w wyborach prezydenckich. Na pewno miałby Pan lepszy wynik od o. Robert Biedroń. Pana głosy przekazane „ładniejszemu od Budki” sprawiłyby przełom; prawdziwą jedność całego narodu, a nie PiS-u z PO. Czy widzi Pan swoją winę w gubieniu naszej ojczyzny?

  Mimo to serdecznie współczuję Panu Profesorowi w tym cierpieniu, które oprócz upału i pandemii może wywołać różne zaburzenia…w tym psychiczne. W proteście może Pan Profesor przestać jeść lub pić powodując swoje zejście. Niech wszyscy wiedza, że Pana przestrzegłem…
  http://www.wola-boga-ojca.pl

 15. To głosowanie to samounicestwienie opozycji. Jak się nie ma rozumu to nie wybiera się do sterowania i rządzenia.

 16. Przesłanie obywatela Chin do prezydenta Trumpa, rządu Stanów Zjednoczonych i amerykańskich mediów. Tekst został sporządzony przez Chińczyków w styczniu.
  Tłumaczyłem przez google, mogą być błędy, niektóre skorygowałem.

  List do Trumpa:
  Wystarczy. Dość hipokryzji na ten jeden świat.
  Czego w ogóle chcecie od nas? Czego naprawdę od nas chcecie?
  Kiedy byliśmy chorym człowiekiem Azji, nazywano nas „żółtym niebezpieczeństwem”.
  Kiedy mamy być kolejnym supermocarstwem, nazywamy się „zagrożeniem”.
  Kiedy byliśmy biedni, najechaliście nasze miasta i postawiliście tablice z napisem: „Nie wolno wprowadzać psów ani Chińczyków”.
  Kiedy jesteśmy bogaci i pożyczamy wam gotówkę, obwiniacie nas za swoje krajowe długi.
  Kiedy zamknęliśmy nasze drzwi, przemycaliście narkotyki, aby otworzyć nasze rynki.
  Kiedy przyjmujemy wolny handel, obwiniacie nas za odebranie wam pracy.
  Kiedy próbowaliśmy komunizmu, nienawidziliście nas za bycie komunistą.
  Kiedy przyjmujemy kapitalizm, nienawidzicie nas za to, że jesteśmy kapitalistami.
  Kiedy się rozpadaliśmy, maszerowaliście ze swoimi żołnierzami i chcieliście swojego „sprawiedliwego udziału”.
  Kiedy próbowaliśmy ponownie poskładać połamane kawałki „Wolny Tybet”…. krzyczeliście.
  To była inwazja! Kiedy z waszego powodu Xinjiang i Tybet pogrążyły się w chaosie i szale, zażądaliście przepisów prawa.
  Kiedy przestrzegamy prawa i porządku przeciw przemocy, nazywacie to naruszaniem praw człowieka.
  Kiedy mieliśmy miliard ludzi, powiedzieliście, że niszczymy planetę. Kiedy próbowaliśmy ograniczyć naszą liczbę, powiedział pan, że nadużywamy praw człowieka.
  Kiedy budujemy nasz przemysł, nazywacie nas zanieczyszczającymi.
  Kiedy sprzedajemy Ci towary, obwiniasz nas za globalne ocieplenie.
  Kiedy kupujemy ropę, nazywasz to wyzyskiem i ludobójstwem.
  Kiedy najeżdżasz kraje po ropę, nazywasz to wyzwoleniem.
  Kiedy milczeliśmy, powiedział pan, że chce, abyśmy mieli wolność słowa. Kiedy już nie milczymy, mówicie, że jesteśmy ksenofobami poddanymi praniu mózgu.
  „Czy nas rozumiesz?” pytaliśmy. „Oczywiście, że tak”, powiedziałeś, „Mamy Fox News, CNN i The Economist”.
  A dziś, w 2020 roku, robimy co w naszej mocy, aby poradzić sobie z nieznaną epidemią wirusa, ale nic, co robimy, nie jest wystarczająco dobre, aby Cię zadowolić.
  Poddaliśmy kwarantannie zainfekowany obszar, ale CNN publikuje nieprzyzwoity artykuł, w którym mówi nam, że jest on „zbyt agresywny” oraz że „łamiemy prawa człowieka” i tworzymy „plan segregacji rasowej”. Ale gdybyśmy tego nie zrobili, potępilibyście nas za niepodjęcie silniejszych środków. (1)
  Więc czego tak naprawdę od nas chcesz?
  Wystarczy. Dość hipokryzji na ten jeden świat.
  Przywódcy Chin nie muszą być kierowani przez Stany Zjednoczone, a Amerykanie nie mają prawa uczyć Chiny o „pokoju”, „prawach człowieka” ani czymkolwiek innym.
  I dlaczego ta ziemia nie jest wystarczająco duża dla nas wszystkich?
  ============

  Dobre pytania……
  Za Asia Time.

 17. Drogi Gospodarzu,

  Wróćmy jednak do sprawy owej nieszczęsnej ustawy podwyżkowej, za którą z taką gorliwością zagłosowała cała opozycja z wyjątkiem narodowo-katolickich ekstremistów – napisał Pan

  To, na szczęście, nieprawda. Przeciw była spora część posłów lewicy, Kukiz i jego ludzie. Warto zapamiętać te nazwiska. Brawo oni!

 18. Trzeba naprawdę olbrzymich pokładów bezobjawowego intelektu by nie przewidzieć jaki skutek medialny i jak wpłynie na wiarygodność podniesienie sobie uposażeń. W tym momencie, chwilę po publikacji GUS o historycznym spadku PKB.
  Tym bardziej, że mając mniejszość można było to głosowanie zwyczajowo przegrać i cieszyć się tą kasą jednocześnie krytykując pazernych, niecnych i chciwych pisowców.

  Naprawdę, nie ma dla nas ratunku…

 19. Już wiem, kto was upokorzył. Starzy politycy z opozycji, którzy zagłosowali za podwyżką pensji dla parlamentarzystów (między innymi) o 60 proc. Kasa misiu, kasa. Tylko to się dla nich liczy

 20. No bo, tak sprzedajna „opozycja demokratyczna”, to marzenie każdego rządu na świecie. Nie tylko prawicowego w Polsce

 21. „Kierownictwo jest przerażone, nikt nie spodziewał się takiego kryzysu wizerunkowego” – tak jedna z posłanek Koalicji Obywatelskiej komentuje w „Gazecie Wyborczej” głosowanie w sprawie podwyżek wynagrodzeń dla polityków. Na opozycji wrze, a według Tomasza Grodzkiego, zagrożona jest nawet senacka większość.

 22. Na innym blogu czytalem wpis fanatycznego peowca i tuskowca, ze tzw. opozycja nie miala wyjscia, bo i tak PiS mial wiekszosc i przejscie ustawy bylo nieuchronne…nie jestem pewien, czy ci „rozlamowcy” znacza cokolwiek w polskim pejzazu politycznym… wszystko bedzie po staremu… 🙂

 23. Jako że poprzedni wpis został wykasowany, spytam sie delikatniej.
  PO CO nam tylu parlamentarzystów, kancelarii, kosztujacych 2 miliardy rocznie?
  Może by zredukować to badziewie co najmniej o połowę, a zaoszczędzone kwoty podzielić?

  Przecież i tak o wszystkim decydują partyjne kacyki?

 24. to glosowanie bylo wazniejsze niz prezentacja „programowa” ostatnich 10 lat…. przynajmniej u mnie nie pozostawila watpliwosci..

 25. Mały konus ogrywa tzw. opozycję jak chce.
  Panowie posłowie KO/PO którzy głosowali za – czas do domu.
  Tu już nie ma czego/kogo poprawiać.
  Kolokwialnie mówiąc (za Janem Himilsbachem): „inteligencja wyp…ć !”

 26. A wystarczyloby wprowadzic prosty, przyzwoitoscia dyktowany zapis, ze zmiany wynagrodzen wchodza w zycie od nastepnej kadencji. Prezydent, senatorowie, poslowie, czlonkowie rzadu, urzednicy powinni zarabiac przyzwoicie, ale kazdy (-a) z nich godzil(-a) sie na wynagrodzenie w momencie wyboru czy nominacji. Zakladam, ze wynagrodzenia ww. sa rewaloryzowane. Do nastepnych wyborow za obecne (poprzednie?) pensje planowali wyzyc i wyzyc dali by rade.

  Lepszym rozwiazaniem byloby powiazanie pensji w calej budzetowce, wg stanowiska, lat doswiadczenia itd, gdzie zmiana pensji prezydenta pociagalaby za soba zmiane stawki w urzedzie iles tam poziomow ponizej. Pomarzyc mozna…

  Bez tego – jak to napisal Autor – Kaczyński nas upokorzył – z pomocą opozycji.

 27. Ładnych parę late temu poseł z Podhala, członek PiS rządzącej wówczas po raz pierwszy (to było z Samoobroną) wyraził się, że pensja poselska jest na waciki (on chciał sobie załatwić budowę swojego wiatraka na nieswojej działce). W obecnej ekipie PiS jedna z posłanek zarobiła w ubiegłym roku ponad milion złotych i jej pensja poselska też pewnie idzie na podpaski.
  Oczywiście, że Jarek rozegrał głupie PO jak zawsze i dobrze im tak. Z tego „Okrąglaka” trzeba wypierd…. wszystkich i zacząć od nowa. Mam nadzieję, że to wkrótce nastąpi.

 28. @ Jan Hartman: Dziękuję za te namaszczone słowa …

 29. @magrud1 – nie liczyłbym ideowość.
  Nie da się jednak ukryć, że rozsądek też jest w cenie.
  PIS robi co zechce, więc po co było przykładać do tego ręce?
  Najgorsze jednak jest to, że to g… przykleiło się wyłącznie do opozycji, a twórcy i główna siła sprawcza zostali nietknięci.

 30. Profesor,szanowny Hartman

  Ludzie opamietajcie się nwet siedzenie bierne czy łażenie w czasie przerw po Sejmie – to ja z nudów wylądowałbym w Tworkach.

  Opamiętajcie się durnole 6 tys netto na rekę przy takich kosztach utrzymania w Warszawie.Przecież Poseł nie pojdzie na targ aby kupic taniej rzodkiewke czy szczypior.

  Krytykowanie KO ,że dała się skusić to szczyt hipokryzji.PiS powiedzial jasno- jeśli nie zagłosujecie my sie jakos utrzymamy zas wy uschniecie
  jak trawa nie podlewana latem.Dobrego wyj scia nie było.

  Radziłbym profesorom czy redaktorom nie podpowiadać co ma robić opozycja gdyż trwa ton już 5 lat a efekty żałosne.

 31. To nie takie proste zjawisko, by wystarczyło nazwać opozycję, która poparła podwyżki, małymi ludźmi, zwłaszcza że drastyczne przykłady kolaboracji mnożyły się od lat. Całkowicie bezprawne wybory prezydenckie z 28 czerwca br. są dobrym i świeżutkim tezy tej przykładem. Opozycja się na nie zgodziła, bo dostrzegła szansę na ratunek przed klęską Małgorzaty Kidawy- Błońskiej.
  Wyszłoby jak zwykle, gdyby nie zawiedziona nadzieja i aktywność milionów Polaków oraz trauma z tym związana.

  Ta ostatnia sesja na Wiejskiej to alegoria przyczyn tamtej niepotrzebnej klęski. Właśnie RPO prof. Adam Bodnar składa ostatnie w swojej trudnej kadencji sprawozdanie przy pustej sali.. Wygłasza złowróżbną diagnozę – demokracja konstytucyjna została obalona. Żyjemy w innym już ustroju niż 5 lat temu.
  I co na to opozycja? Otóż nic, nadal nie przyjmuje do wiadomości, że pełzający zamach stanu się dokonał i mamy kryminalne w istocie interregnum. Stan, w którym nowy ład i nowy ustrój jeszcze się nie zalegitymował, a stary jest już tylko żywym trupem a oni zatem, już tylko parlamentarnymi cieniami.
  Bo Sejmu też już od dawna nie ma. Od czasu sławetnego puczu. To, że odbywają się tam jeszcze głosowania niewiele zmienia, bo nie toczy się tam debata. 5 minut dla klubu parlamentarnego w debacie nad projektami ustaw, nawet wtedy, gdy majstruje się przy kręgosłupie systemu prawnego i zmienia kodeksy, to w każdym znaczeniu zamordyzm i nic więcej. Żadna demokracja.
  Czego się zatem, spodziewać po kiepskich politykach, których czas minął, bo dotychczasowe mechanizmy, które pozwoliłyby im odzyskać sprawczość już nie zadziałają, a innych nie potrafią używać, więc ich nawet nie szukają ? Oczywiście, że walki o przetrwanie. Okopania się na zdobytych rok temu pozycjach i czekania na zmianę wiatru historii. I to właśnie przyczyna poparcia dla podwyżek wynagrodzeń dla VIP-ów i zwiększenia subwencji dla partii politycznych. Te akurat szczury zamiast uciekać postanowiły się okopać w sejmie.

  A Trzaskowskiemu poparcie przecież rosło dopóty krzyczał – Dosyć!

 32. Nieczęsto zdarza mi się nie zgadzać się z Panem, Profesorze. Tym razem jednak nie tylko, że się nie zgadzam, ale jestem wręcz przerażona nagonką na posłów opozycji, także z Pańskiej strony. Nagonka jest zresztą wszędzie: w radiu, w tvn, w gazetach, a to, co się dzieje na FB, to już jest zgroza.

  Nie przypominam sobie takich awantur w 2018, kiedy Kaczyński obniżał wynagrodzenie posłów i samorządowców. Wtedy wszyscy stwierdzili, że kaczor jest bezczelny, a oprócz tego pokiwali głowami i w zasadzie wyszło na to, że wszystko jest w porządku.

  Niech mi Pan przypomni, kiedy parlamentarzyści dostali ostatnią pdwyżkę. Bo ja nie przypominam sobie, żeby „przez osiem lat” rządów PO-PSL były podwyżki. A potem przyszła obniżka — za karę za chciwość Szydło i in. — chodzi o te nienależne nagrody.

  Sama pracowałam wiele lat w parlamencie w Hesji i wiem, jaki jest tryb pracy, jakie są wynagrodzenia i kiedy posłowie dostają podwyżki. Podwyżki są regularne, tylko czasem posłowie gremialnie rezygnują z podwyżek. Ale to rzadko.

  Takie awantury jak teraz powinni wszyscy ci, co pomstują na posłów opozycji, robić wtedy, kiedy Kaczyński bezprawnie obniżał zarobki posłów.

 33. @Wiesiek59

  „I dlaczego ta ziemia nie jest wystarczająco duża dla nas wszystkich?”

  Jak to dlaczego. Kto tu udaje idiote (a przeciez udawac nie musi):

  „W centrum Wilna i Kowna w środę, w 122. rocznicę urodzin Adolfa Hitlera, zostały wywieszone flagi ze swastyką i plakaty o treści nazistowskiej. Działania takie potępiła przewodnicząca Sejmu Irena Degutiene.

  W środę w Wilnie na Górze Bouffałowej zostały wywieszone trzy flagi ze swastyką. Natomiast w Kownie przy synagodze zawieszono plakat z napisami „Juden raus” i „Hitler miał rację”.

  ______________
  „”Miał rację Hitler i Stalin, że niszczył to syjonistyczne jaszczurcze plemię!” – między innymi takie przemyślenia wypisuje Andrzej Bachleda, dyrektor Prywatnej Szkoły Muzycznej w Zakopanem, a następnie wysyła je do władz Gdańska – czytamy w „Tygodniku Podhalańskim””

  https://wiadomosci.onet.pl/krakow/podhale-ostry-list-dyrektora-mial-racje-hitler/vww8me3

  itd.

  Jako przedstawiciel „jaszczurczego plemienia” wyjasniam folksdojczero,-szmalcowerom drugiej czy trze4ciej generacji, ze czasy jakby nie te i stosunek sil jakby cokolwiek inny.

  No i pozdrawiam tutejszych specow od upowszechniania „historycznych” rewelacji Marka Webera i „instytutu” IHR.

  Serdecznie –

 34. Wszystko przebiega zgodnie z nieśmiertelnymi prawami historii marksizmu-leninizmu.
  Zdemoralizowany nic nierobieniem Styropian opłacany przez Yankesów i sterowany przez Rozgłośnię RWE, składający się z tzw. intelektualistów, demokratów, męczenników, etyków i humanistów zamordował w 1989 Polskę Ludową i Socjalizm aby stworzyć społeczeństwo klasowe tj. klasę średnią czyli własną arystokrację i prekariat czyli pospólstwo do pracy fizycznej. Klasa średnia czyli arystokracja styropianowa momentalnie pogłębiła demoralizację przyznając sobie przywileje, prym wiodły trzy najbardziej zdemoralizowane grupy zawodowe, sądownictwo, edukacja i służba zdrowia. Na przykład sędziowie przyznali sobie niebotyczne uposażenia i przywileje nieusuwalności aż do samej śmierci. Dalszy ciąg 30-letniej prostytucji państwa i społeczeństwa znamy. Na straży tej prostytucji stoi faszystowski Instytut Polskiej Nienawiści IPN, który decyduje kto jest zbawiony a kto potępiony wzorując się na Ustawach Norymberskich (duch ten sam, litera podmieniona).
  Dlatego marksizm-leninizm uczy, że każdy kto krzyczy wolność, demokracja, kapitalizm jest praktycznie łajdakiem i swołoczą, chodzi tylko i wyłącznie o pieniądze i przywileje. Potwierdzenie dzieje się na naszych oczach.

 35. Najgorszy w tej historii jest moment ktory wybrano na podwyzki ! Ludzie traca prace, sa ciecia poborow z powodu zapasci ekonomicznej i kiepskich obrotow, a rzad i politycy wszelkiej masci walneli sobie sowite podwyzki. Jak na uragowisko! P. Kidawa-Blonska tez? Dali wyraznie znac Narodowi, co mysla o przecietnych obywatelach. Rzygac sie chce.

 36. a ja chciałbym się dowiedzieć jaką ciężką pracę wykonuje żona prezydenta że ma za to brać tyle kasy , ja wiem że modelki chodzą po wybiegu i nic nie mówią i biorą za to spore pieniądze ale ona nie jest modelką

 37. Ja na miejscu posłów opozycji bym zagłosował za podwyżką własnego uposażenia. Z prostego powodu. PiS ma z czego się wyżywić, a posłom opozycji brakuje państwowych posad. W czasach trudnych dla miast i miasteczek wypadałoby zrezygnować z synektur municypalnych. I tak właśnie należy zrobić, a nie opowiadać głupoty, że można wziąść publiczne pieniądze i zachować cnotę. Pan Daniel Passent, który pouczał w tej mierze posłów ma chyba w ogóle słabe rozeznanie w przedmiocie dziewictwa i jak nie zostać rozprawiczony. Tutaj, jak wiadomo trzeba mieć charakter, czego opozycja po prostu nie ma.

 38. Nie widzę ani jednego komentarza do wczorajszego wywiadu w TVN z Marcinem Królem. Gdyby nie to, że mój wpis był wcześniejszy, to mógłbym pomyśleć, że „odpisałem” od pana profesora. Fajnie porównał polskich hierarchów kościoła do rewii mody z filmu Felliniego. O politykach: wypierd…!Ręce składają się same do braw, a twarz do uśmiechu. Trwaj nam Marcinie!!!

 39. „Poseł Platformy Obywatelskiej Franciszek Sterczewski przyznał, że były naciski na posłów, że jeśli ci nie poprą podwyżek, to w przyszłości nie znajdą się na listach wyborczych”. W związku z tym, pisanie, że to wszystko przez Kaczyńskiego i PIS, które wykorzystały niewinne PO, jest kłamstwem. PIS Was upokorzył?

 40. „Bo przecież kto teraz uwierzy w opowieści posłów PO albo lewicy o tym, jak PiS niszczy demokrację, i jaki jest zły, skoro każdy zobaczył, jak pięknie się dogadują? Kto uwierzy, że opozycja jest lepsza moralnie od PiS-u, skoro gdy przychodzi do zgarniania pieniędzy, to głosują ręka w rękę? Jak zamierzają rozmawiać z wyborcami, którzy muszą wiązać koniec z końcem? Jak to wytłumaczyć?”

 41. Tani populizm jak zwykle…

  Od 2008 ( ostatnia podwyżka dla posłów) i 20% cięcia dwa lata temu dochód ich spadł de facto do połowy !

  Dochód średni 2008 – 2900 złp
  Dochód średni 2020 – 5300 złp

  Obecne podwyżki de facto w dalszym ciągu utrzymują zarobki posłów wyraźnie poniżej ich realnej wartości z czasów Platformy i globalnego kryzysu finansowego.

 42. Realne uposażenia posłów uwzględniając 20% cięcia dwa lata temu i brak jakichkolwiek podwyżek od 2008 roku spadły o prawie 60% przez ostatnie 12 lat dzielące nas od epicentrum globalnego kryzysu finansowego i rządów PO/PSL.

  Przypominam…
  Średni dochód w 2008 – 2900 złp
  2020 – 5300 złp.

  Ale jak zwykle tani populizm tryumfuje jak widać

 43. @Geozak
  16 sierpnia o godz. 20:24

  8 tysięcy brutto to w Polsce dobry zarobek. Niewielu Polaków tyle osiąga nawet w Warszawie, a jeśli ma to szczęście, musi się wysilić, ponieważ wymaga to wysokich kwalifikacji, odpowiedzialności, stresu i wysiłku.

  Jako że posłowie mają 10x większą kwotę wolną od podatku niż uczciwie pracujący Polacy, a ponadto przysługują im liczne dodatki i ulgi, których uczciwie pracujący Polacy nie mają, faktyczne dochody podstawowe posła to ponad 10 tysięcy netto.

  Te podstawowe 10 tysięcy netto jest za nic nie robienie. Poseł nie musi przychodzić na głosowania, zabierać głosu czy spotykać się z wyborcami, ponieważ nikt go z tego nie rozlicza. Te 5-10% posłów, którzy faktycznie coś robią, dostaje za swoją pracę o 20-30% więcej.

  Najlepszym dowodem są ministrowie i pracownicy ministerstw, którzy równocześnie są posłami. Jako posłowie nie robią nic, bo praca w rządzie im na to nie pozwala, ale 10 tysięcy za „bycie posłem” kradną.

 44. Zgadzam się z Panem Gospodarzu, iż posłowie winni zarabiać więcej, ale czy wszyscy ? Z mojej obserwacji wynika, że wielu z nich to grupa potrzebna do naciskania odpowiedniego koloru guzika terminala (i tu zdarzają się pomyłki) nie wiedząc i/lub nie rozumiejąc sensu ustawy. Głosują tak jak zadecydował Klub. Co roku w Polityce można znaleźć ranking posłów „Pracowitych” i „nygusów” i tu pojawia się wątpliwość – wszystkim płaci po równo niezależnie od zaangażowania i fachowości. Można zrozumieć niedoświadczenie wynikające z I kadencji, ale druga … czwarta nic nie zmienia. Moim zdaniem powinno się zmniejszyć liczebność posłów o połowę pozostawiając obecny budżet na utrzymanie wybrańców Narodu. Byłyby podwyżki, a i konkurencja przy kandydowaniu na stolec poselski zdecydowanie wyższa.

 45. Panie profesorze! Dziękuję za ten wnikliwy tekst. Opisuje dokładnie moje odczucia po tym haniebnym głosowaniu. Ja dodatkowo zastanawiałam się, czy nie stoi za tym jakiś szantaż. Że po zakończonej kadencji nie będzie rozliczeń i te tłuste misie pozostaną bezkarne… bo są odpowiednie materiały na przyszłych zwycięzców – gdyby nie okazał się zwycięzcą, kolejny raz PiS. Ta obawa chyba była nieuprawniona, więc pozostaje tylko skrajna głupota opozycji. Od dawna już nie wpisuję się pod felietonami w Polityce i tym razem jest to tylko ten jeden wpis. Nie będę już uczestniczyła w kolejnych wyborach. Ci, których poparłam bez większego przekonania, ale z poczucia obowiązku skompromitowali się tak ostatecznie, że już nigdy więcej. Niech sobie młodzi zaczną układać ten świat na swoją modłę, o to oni będą płacili do końca swoich dni za te wszystkie idiotyzmy i sprzeniewierzenia, których się dopuszcza aktualna władza. Bo taką suweren wybrał i dobrze mu tak.
  Pozdrawiam i polecę pański tekst wszystkim swoim znajomym.

 46. https://zakop999pl.neon24.pl/post/157047,wiesci-bezposrednio-z-minska-od-dyrektora-ecoom
  =============

  Informacje , bez pośrednictwa łże- mediów….
  Państwo socjalne nie podoba się wielu.
  Nie można zarobić, wyzyskać, sponiewierać.

 47. Kaczyński zamienił Polaków w mieszkańców Generalnej Gubernii.
  „Rzeczpospolita Polska, na wniosek Stanów Zjednoczonych i w celu realizacji zobowiązania o wzajemnej obronie, niniejszym korzysta ze swojego suwerennego prawa i zrzeka się pierwszeństwa Rzeczpospolitej Polskiej w sprawowaniu jurysdykcji karnej. […] W przypadkach o szczególnym znaczeniu dla Rzeczpospolitej Polskiej, władze Rzeczpospolitej Polskiej mogą wycofać to zrzeczenie poprzez wystosowanie do właściwych władz wojskowych USA pisemnego oświadczenia.”
  Jacy majsterkowicze pracowali nad tą umowę zatwierdzającą status Polski jako bantustanu środkowej Europy.

 48. https://wps.neon24.pl/post/157045,przemowienie-a-lukaszenki-na-wiecu-w-minsku
  ===========

  Przemówienie Łukaszenki.

  Przypomina mi przemówienie Kadafiego, jego Testament.
  Obaj trafnie przewidzieli, co się stanie gdy najemnicy i tłumy idiotów opłacanych przez Zachód zrobią w przypadku klęski ich drogi rozwoju.
  W Libii sprawdziło się to co do joty.
  Na Białorusi- zobaczymy….

 49. Panie profesorze, jest Pan jak dziecko. Kto za 5 lat będzie to pamiętał? Nawet Pan zapomni. Dlatego takie decyzje zapadają po wyborach, a nie przed nimi 🙂

 50. Trzeba być niezłym matołem, aby nie rozumieć różnicy w stosunku do Żydów dwóch państw, takich jak ZSRR i Niemcy. Generalnie bolszewicy odrzucali narodowe frakcje w swojej i innych partiach, a Niemcy nie uważali w ogóle Żydów za ludzi. Różnica była taka, że ZSRR nie zajmował się ludobóstwem, lecz obiektywnie zmierzał do ich wynarodowienia.

 51. Ja jestem kompletnie załamany. Czy naprawdę opozycja nie ma ani jednego mądrego/mądrą kto by wstał a zebraniu opozycji i w krótkich żołnierskich słowach powiedział co to tak decyzji o głosowaniu ZA będzie znaczyć. „Panie i panowie posłowie, czy was wszystkich poj****o?”

 52. Kaganin, mój przedstawiciel nie musi wyrażać moich opinii w 100%. Ważne by pewne fundamenty się zgadzały.
  Dla mnie mogą sobie zarabiać, 10 lub 20 tys.
  Kłopot w tym, że rozsądek nakazuje zastanowić się nad skutkami swoich działań. W tym wypadku ma to znaczenie symboliczne – jak w obliczu nadchodzącego dramatu i zubożenia społeczeństwa taki gest będzie odczytany? Jak określając się jeszcze niedawno opozycją totalną akurat w takiej sprawie zadziałać ramię w ramię z „śmiertelnym wrogiem demokracji”? Hipokryzja to za małe słowo. Głupota chyba najwłaściwsze. Jak można tak zatracić instynkt samozachowawczy?
  Zabawne jest to, że inicjatorzy i architekci ustawy okazuje się nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności za ten jawny skok na kasę. Im się po prostu należy!

 53. Kaczor to prawdziwy wladca Polski.Gdy uznal ,ze trzeba poslom zabrac to zabral a gdy uznal ,ze moze laskawie dac to dal.Czy naprawde siedza tam same debile.?

 54. @wiesiek59
  17 sierpnia o godz. 16:20

  Droga rozwoju Lukaszenki dla Bialorusi byla tak piekna 😉 I mial nawet 80% poparcia 😉 Szkoda tylko, ze sie tam nie przeniosles 🙁 Eh, Zachod znowu cie wykiwal 😉

 55. @ polska socjalistyczna
  17 sierpnia o godz. 2:08

  „Wszystko przebiega zgodnie z nieśmiertelnymi prawami historii marksizmu-leninizmu.”

  Najwiekszy cud komunistow: Lenin wiecznie zywy!
  Co bylo do udowodnienia (cbdu) 😉

 56. Żabiński- sekretarz PZPR, trafnie przewidział zachowania ludzi.

  „Dajcie im biurka, sekretarki, samochody, a zaraz się uspokoją”…..

  Skoro dystrybucja tych dóbr zależy od szefa partii, nie liczcie na jakąkolwiek zmianę bez kryterium ulicznego.

 57. Przedstawiłem w nim streszczenie poglądów autora „Biblii” współczesnego globalizmu, austro-angielskiego ekonomisty oraz filozofa F. A, von Hayeka. Ten “guru” neoliberalizmu, w artykule opublikowanym po raz pierwszy w roku 1939[ii], podał przyczynę dla której żadne ‘suwerenne’ regionalne ugrupowanie nie może być tolerowane, oraz przyczynę dla której prezydenci państw mogą pozostawać na swych stanowiskach tylko przez dwie kadencje. Cytuję Hayeka:

  „Granice ekonomiczne stwarzają regionalnie wspólne interesy, gdzie międzyludzkie więzi są szczególnie silne. To powoduje, że konflikty interesów są konfliktami między tymi samymi grupami ludzi, a nie konfliktami między grupami wciąż zmieniającymi swój skład.(…) Jest zatem ewidentnym, że w interesie całości, potraktowanej w sposób szerszy, te ugrupowania nie powinne być trwałe, a w szczególności nie powinne się one pokrywać z podziałem terytorialnym, identyfikując się, w sposób trwały, z mieszkańcami danego regionu …(Z tej przyczyny) ZNIESIENIE SUWERENNOŚCI PAŃSTWOWEJ … JEST KONIECZNYM I LOGICZNYM ZWIEŃCZENIEM PROGRAMU LIBERALNEGO.”
  https://www.polishclub.org/2011/05/12/dr-маrек-glogoczowski-pulapka-partnerstwa-wschodniego-czyli-czy-mozliwym-jest-uczciwe-partnerstwo-czlowieka-bogatego-z-biednym/

 58. Uuu. Panie Janie, proponuję następnie napisać, jak tym razem Jarosław Kaczyński zrobił z was idiotów. A może to jest wasze własne dzieło?

 59. Cynizm, korupcja, bezkarność, frazesy za którymi są jedynie prywatne interesy, to codzienna rzeczywistość obywatela PRL. Takie diagnozy w swych sztukach wstawiał władzy głowa. A Dziś to jest jedynie kolejne pokolenie pomazanych do WŁADZY przez tą samą dziurę w d…. z której wychylił się baćko do władzy na na 26 lat na Białorusi.

 60. Białorusini są zachęcani do walki , aż do zwycięstwa . Kiedy zwyciężą , to ci, co ich zachęcali do tego zwycięstwa, napiszą dla nich ustawę nr 447 bis , a obecni dzielni i nieprzejednani przywódcy rewolucji, będą kolaborowali z tymi co taką ustawę stworzą, stając się kompradorami. .
  Tak było w Polsce i tak będzie zawsze, na wieki wieków Amen.

 61. Tak, wszystko przebiega zgodnie z prawami historii nieśmiertelnej nauki marksistowsko-leninowskiej.
  Gdy władzę zdobywają demokraci należący do tzw. warstwy intelektualistów i etyków, natychmiast instalują wolność dla swojej klasy społecznej, ona zaś rodzi kapitalizm, świętą własność prywatną, złodziei, łajdaków, klerykałów i głupców, i na koniec IPN i faszystów. A ci gotują się do wojny z Żydami, Obcymi i Rosją bo takie mają zmutowane geny.
  Właśnie to wszystko widzimy jak na dłoni od 1989.

 62. mały fizyk
  18 sierpnia o godz. 13:45

  Żyję w SWOIM kraju.
  Choć niekoniecznie mi się podobają te pazerne, obłudne, bezczelne mordy.
  Zerkające z telewizora czy innych mediów.
  Starych drzew się nie przesadza……

  Patrzę na efekty „demokratyzacji” wielu krajów i wyciągam wnioski.
  Prospołeczny autorytaryzm to jedyna droga.
  Tym bardziej, że od września zacznie sie cyrk ekonomiczny na skalę globalną.

 63. krzyk58
  18 sierpnia 2020 o 20:14
  Permalink
  “Co wy wiecie o zniewalaniu ludzi” – Komentarz Konieczny!

  Ostentacyjne działania Aleksandra Łukaszenki, czy Baszara al-Assada często podchwytywane są przez media głównego nurtu, które ilustrują nimi informacje o ucisku społecznym, gnębieniu ludzi i łamaniu praw człowieka. Tymczasem przywódcy ci są niejako reliktami minionej epoki, w której grało się w otwarte karty, gdzie każdy wiedział na co się pisze. Dziś dyktatura jest już passé. Prawdziwy triumf zamordyzmu następuje bowiem wtedy, gdy człowiek nie wie, że jest zniewolony. Może się to odbyć na drodze poprawności politycznej, gdzie stopniowo wyłącza się pewne aspekty życia z debaty publicznej lub poprzez uzależnienie i ubezwłasnowolnienie wyborcy od państwa, które czasem coś daje, czasem na coś zezwoli, lecz w gruncie rzeczy cały czas pilnuje, by człowiek nie wychylił się z szeregu. Pod tym względem mistrzami nowej międzynarodowej dyktatury koncernów są twórcy różnego rodzaju portali społecznościowych, z których każdego dnia korzystają miliardy użytkowników, natomiast nieliczni są odłączani od usługi, aby zapobiec rozsiewaniu ziaren wątpliwości. To obraz żywcem zaczerpnięty z fabuły filmy „Oni żyją”, gdzie ludzie podprogowo byli programowani na to, aby się rozmnażali, konsumowali i nie zadawali pytań. W tym idealnym zamordystycznym świecie nie trzeba było jednak nikogo fizycznie likwidować. Wystarczyło odciąć niepokornego delikwenta od „Matrixa”. Wówczas mógł krzyczeć sobie do woli, lecz nikt go nie usłyszał, a po jakimś czasie umierał gdzieś z głodu.

  Choć nie jesteśmy jeszcze na takim etapie, wszystko w tym właśnie kierunku zmierzam. Rolę „Matrixa” wciąż pełni jeszcze państwo, które bez przemocy może doprowadzić do ludobójstwa odbierając konkretnym jednostkom środki do życia. Wystarczy bowiem kilka kontroli, błędów w rejestrze, urzędniczych zaniedbań i niekorzystnych wyroków, aby pozbawić człowieka wszystkiego co w życiu zgromadził. Powoli jednak rolę tę przejmują międzynarodowe korporacje pokroju Google, które już teraz decydują o treści na jaką trafimy, informacjach, o których się dowiemy, działaniach, których się nauczymy i poglądach, jakie sobie wyrobimy. Firm, których jedynym celem jest wychowanie nowego rodzaju człowieka, bez względu na koszta, wpadki i absurdy z jakimi przyjdzie się mierzyć jest oczywiście więcej, a że sprawa jest poważna, może przekonać się każdy rząd, który odważy się wziąć pod kontrolę ten chory proceder, lub przynajmniej spróbuje opodatkować. Wówczas do drzwi pukają zaprzyjaźnieni Amerykanie, którzy przypominają o strategicznych sojuszach i wojskach zlokalizowanych za rogiem, stacjonujących tam oczywiście dla naszej ochrony. Zazwyczaj kończy się to jak w przypadku obecnego rządu PiS, który nie tylko wycofał się z projektu podatku dla usług elektronicznych, lecz teraz deklaruje jeszcze budowę eksterytorialnych baz dla Amerykanów, których żołnierze zostaną wyjęci spod jurysdykcji polskiego prawa. Gdyby jednak jakiś przywódca nie opamiętał się w porę, zawsze można u niego w kraju „wywalczyć demokrację”, która wraz z rządem usunie wszelkie głosy sprzeciwu, a nazajutrz wszystkie media opowiedzą o zwycięstwie wolności i praw człowieka, które nomen omen kończą się tam, gdzie zaczyna zdrowy rozsądek.
  ==============

  Bardzo trafny opis rzeczywistości……

 64. Polityk powinien zarabiać dobrze. Nie każmy mu dziadować. Wynagrodzenia polityków powinny być ustalone parametrycznie, a nie kwotowo, aby nikomu nie chciało się dla polityki w tym grzebać. Np. wynagrodzenie prezydenta jako 10% podatków płaconych przez 10 najlepiej zarabiających w poprzednim roku podatkowym (wg zeznań PiT) osób w Polsce (oczywiście z półrocznym przesunięciem) lub prezydent 9%, a jego osoba towarzysząca 1% (może być szwagierka). Poseł powinien zarabiać np. na poziomie 60% dochodu osoby z pogranicza ostatniego (99-100) i przedostatniego (98-99) centyla od najgorzej do najlepiej zarabiających. Przy 10 mln rodzin ostatni centyl, to wciąż 100 tys. rodzin. Nie mam pojęcia jakie byłyby to konkretnie kwoty, ale dla dobra Polski tak powinno się ustalać zarobki urzędników wszelkich szczebli oczywiście z uwzględnieniem lokalnych statystyk.

 65. Kalinie nie miesci sie w pale. Moze zmiesci sie w glowie, ze podwyzki sa nieodzowne i nie zrobia dziury w budzecie. Tak dlugo jak inne partie beda mogly funkcjonowac na zasadzie mniejszego zla, bo priorytetem jest wykopanie PiSu, a nie robienie dobrej polityki, tak dlugo bedziemy mieli PiS na glowie lub w pale,w zaleznosci od tego, co komu wyroslo.

 66. Kajanie sie po podwyzce, krytyka przed podwyzka, lajanie wszstkich przed i po podwyzce jest takim samym wrazenie taniego populizmu, a podwyzka jest konieczna.

 67. Twardowski siadł w końcu stoła.

  Podparł się w boki jak basza;

  „Hulaj dusza! hulaj!” – woła,

  Śmieszy, tumani, przestrasza.

  Żołnierzowi, co grał zucha,

  Wszystkich łaje i potrąca,

  Świsnął szablą koło ucha,

  Już z żołnierza masz zająca.

  Na patrona z trybunału,

  Co milczkiem wypróżniał rondel,

  Zadzwonił kieską pomału,

  Z patrona robi się kondel.

  https://literat.ug.edu.pl/amwiersz/0017.htm
  =========

  Mickiewicz, tak jak Kaczyński, jest niezłym psychologiem.
  A metody „skundlenia” ludzi sa znane od wieków.

  Polska szlachta siedziała od zawsze w kieszeniach innych nacji.
  Kupowanie głosów, było normą.
  Jedynie na moment, ustało w PRL.
  Obecnie sukcesywnie odtwarzamy dawne zwyczaje.
  Siedząc głęboko w kieszeniach żydów, jankesów, niemców, francuzów.
  Prywata powoli ogarnia nasz kraj.

 68. @mały fizyk – 18 sierpnia o godz. 13:54

  Marksizm-leniznizm uczy, że ty słodki kapitalistyczny idioto i podobni hochsztaplerzy dla pieniędzy zrobicie wszystko, każde łajdactwo, co właśnie widzimy chociażby na przykładzie tutejszego sejmu, na razie w małym zakresie.

 69. @ wiesiek59
  19 sierpnia o godz. 8:34

  „Żyję w SWOIM kraju.”

  Ktory ci sie nie podoba. Podziwiam twoj heroizm 😉 vAle moge rowniez ubolewac nad twoim brakiem wyboru. Wybierz sobie z dwojga (zlego) co chcesz 😉

  Moge tez zaoferowac stara madrosc: Jak sie nie ma co sie lubi, trzeba polubic co sie ma.

  Tak czy owak, zycze zadowolenia z zycia. I to szczeze!

 70. @ polska socjalistyczna
  19 sierpnia o godz. 23:18

  Tak sie przejalem twoja (niemerytoryczna) krytyka, ze az sie rozplakalem (ze smiechu) 🙂

 71. @ wiesiek59
  19 sierpnia o godz. 21:41

  „Kupowanie głosów, było normą.
  Jedynie na moment, ustało w PRL.”

  Co ty pierprzysz 3 po 3! Kupowanie glosow bylo bezsensowne. Bo 99,9% mialo i tak PZPR 🙁 A znajomi I Sekretarza mogli sobie zalatwic co chcieli.

 72. Nie sądzę by wysokie apanaże chroniły przed korupcją. Wysokość pensji raczej określa wysokość łapówek. Inna jest oferta dla osobnika ze średnią krajową, inna dla tego, który miesięcznie średnią krajową, ale roczną.
  Co do „zdrowej” wysokości dochodów dygnitarzy państwowych, spojrzałbym ile zarabia się w rządach i parlamentach co bogatszych państw Zachodu i przyjął te stawki jako absolutne maksimum. Zawierzam, że stare demokracje mają w tym względzie wypracowane racjonalne poglądy.
  Przy czym należałoby z tymi podwyżkami poczekać na wyjście z kryzysu pandemicznego zamiast sępić na trupie…

 73. @Saldo M.

  Zycze powodzenia w zmaganiach z polska koltuneria.
  Mam juz dosc tych blogow.

 74. ozzy
  20 sierpnia o godz. 8:03

  Dziekuje. Widze ich urodzaj rowniez tutaj.

 75. Wiesio siedzi w Mysiej wiezy, kieszenie ma jednak pelne zoledzi.

 76. głos zwykły
  20 sierpnia godz. 8:17

  Proszę Pana,
  Przyznaję, że Pan zaskoczył mnie swoją wypowiedzią dot. wojskowości. Nie znałem Pana z tej strony, tym bardziej jestem zaskoczony. Dlatego na początku zapytam: czy Pan służył w jakichkolwiek siłach zbrojnych, np. w Wojsku Polskim? A jeśli tak, to w jakim okresie: przed czy po 1989 roku? Był Pan żołnierzem zawodowym, odbył zasadniczą służbę wojskową, czy może pracownikiem cywilnym wojska?

  Oczywiście, że dzisiaj w krajach europejskich nie ma już takich armii, jakie były w czasie Zimnej Wojny. To zrozumiałe. Chociażby dlatego, że nie ma takiej potrzeby. Na współczesnym, tzw. teatrze działań wojennych, już nie decyduje ilość żołnierzy biegających z karabinami, bądź siedzących w fortach, twierdzach lub okopach. Obecnie decyduje, przede wszystkim, przewaga techniczna we wszystkich rodzajach sił zbrojnych. A także, co również było i jest bardzo istotne, morale armii!

  Proszę Pana,
  Ciekawe, na podstawie czego, Pan wysunął wniosek, że armie Układu Warszawskiego były za duże? A może nie były? Przypomnę Panu, że Układ Warszawski istniał w latach 1955-1991. A więc, w zupełnie odmiennych od dzisiejszych, realiach politycznych, wojskowych, gospodarczych, społecznych, a nawet terytorialnych i wszystkich innych, niż obecnie.
  Ale nie zamierzam z Panem kruszyć kopi o to, czy np. Wojsko Polskie w latach 1955-1991, miało wystarczającą ilość żołnierzy, czy było ich zdecydowanie za mało lub zdecydowanie za dużo? Proszę mi wierzyć, że naprawdę trudno odpowiedzieć na to pytanie. Z wielu powodów. M.in. dlatego, że – na szczęście – nie doszło do bezpośredniej konfrontacji zbrojnej pomiędzy Układem Warszawski, a NATO. Możemy jedynie cieszyć się, że naszemu pokoleniu, nie było dane przekonać się naocznie – KTO KOGO?
  Jeżeli Pana interesują liczby bezwzględne, to np. mogę podać, że pod koniec lat 70-tych, w Wojsku Polskim było łącznie ok. 500 tysięcy ludzi (żołnierzy zawodowych, służby zasadniczej oraz pracowników cywilnych). To bardzo dużo – w porównaniu do dzisiejszego Wojska Polskiego. Ponadto, jak pamiętamy, wówczas była obowiązkowa dwuletnia zasadnicza służba wojskowa, a na jednostkach pływających Marynarki Wojennej, nawet trzyletnia. W tamtych latach, Wojsko Polskie było drugą armią w Układzie Warszawskim – pod względem liczebności oraz znaczenia, oczywiście po Armii Radzieckiej.
  Dzisiaj, już wszyscy zainteresowani wiedzą, że na terenie PRL-u, Rosjanie składowali i mieli wyłączny dostęp do broni jądrowej: w Templewie k/ Trzemeszna Lubuskiego, w Brzeźnicy k/ Bornego Sulinowa i w Podborsku k/ Białogardu. Było tego 178 ładunków w formie głowic do rakiet i bomb lotniczych.
  W tym samym czasie, na terenie Republiki Federalnej Niemiec, Amerykanie posiadali ok. 10 tysięcy ładunków jądrowych.
  W chwili powstania UW, Rosjanie posiadali 200 bomb jądrowych. W tym czasie, NATO posiadało 3067 ładunków jądrowych.
  Zrównanie potencjałów jądrowych NATO i UW nastąpiło dopiero w połowie lat 70-tych. W 1986 roku, liczba ładunków jądrowych, będących w dyspozycji UW wynosiła 40 723. Po 1986 roku, Rosjanie zaczęli systematycznie redukować swój potencjał jądrowy.
  I tak, w chwili rozwiązania UW w 1991 roku, ZSRR posiadał 28 595 ładunków jądrowych.

  Proszę Pana,
  zapewniam, że szkoda Pańskiego czasu, na jakiekolwiek dywagacje dot. ewentualnego konfliktu zbrojnego z użyciem broni jądrowej – pomiędzy NATO, a Rosją. I tym bardziej, nie ma potrzeby zastanawiać się: jakiej by użyto broni jądrowej (taktycznej czy innej) podczas takiego konfliktu? Natomiast poszczególne państwa, mogą sobie posiadać, bardziej lub mniej wyszukane, techniczne środki do przenoszenia broni jądrowej. To i tak niczego nie zmieni.
  Współczesne ładunki jądrowe, nie zostały wyprodukowane po to, aby ich użyć na polu walki.
  Posiadane przez NATO i Rosję arsenały jądrowe, służą przede wszystkim – do tzw. utrzymywania równowagi sił oraz wzajemnego odstraszania się! Tylko i wyłącznie.
  Dlatego, niech Pan nie wierzy w różnego rodzaju teorie spiskowe bądź w przepowiednie nawiedzonych, często niespełna rozumu, magów, jasnowidzów i szarlatanów.
  Posiadacze największych arsenałów jądrowych, tj. USA i Rosja, wiedzą doskonale i są tego świadomi, że rozpoczęcie konfliktu zbrojnego z użyciem broni jądrowej, będzie oznaczało koniec naszej cywilizacji, przynajmniej w znanej nam dotychczas formie. Jestem przekonany, że wiedzą o tym również pozostali członkowie ekskluzywnego Klubu Atomowego, których chyba nie muszę wymieniać.
  Podkreślam raz jeszcze: broń jądrowa nie służy do walki lecz do wzajemnego odstraszania się oraz utrzymywania tzw. równowagi sił strategicznych.
  Dlatego, bez urazy, ale daruje Pan sobie mało poważne dywagacje na temat ewentualnego konfliktu zbrojnego, NATO z Rosją – z użyciem broni jądrowej – na tzw. europejskim teatrze działań wojennych, bądź na jakimkolwiek innym.
  Proszę Pana, bez przesady. Niektórzy, nie wiem dlaczego, używają określenia – bez przesadyzmu.

  PS. Propaganda Rosji, którą Pan przywołał, jest ważnym, ale oddzielnym tematem. Chyba nie mniej ważnym niż Armia Rosyjska. Z pewnością wrócimy do niej, ale przy innej okazji.

 77. Do czego prowadzi polityka historyczna , czyli żądanie odszkodowań za cierpienie pokoleń i ubiegłych wieków.

  FPI / August 16, 2020
  A Black Lives Matter mob on Wednesday night marched into a Seattle neighborhood and demanded white residents to move out of their homes and give them to blacks, video shows.
  One rioter reportedly screams: „We’re bringing it to your front f—ing door!”
  Footage posted to Twitter shows a crowd chanting “Black lives matter” before one of the mob shouts at the neighborhood’s white residents — saying they are living in a historically black section of the city as another woman in the crowd yells that they should “give up their homes.”
  “Do you know that before your white ass came here, this was all black people?” the man says. “Do you know people like you came in here and basically bought all the land from the black people for less than what it was worth, kicked them out so you could live here? Do you know that?”
  The man continues: “ ‚Cause if you don’t, now you f–king do — now do something about it!”
  Another woman in the crowd then urges the residents to “open their wallet” as the man continues to yell at the unidentified residents off-camera.
  “So how do you plan to fix it?” the man continues. “As a gentrifier, because you are part of that problem.”
  A woman with a megaphone then urges the residents to “give up” their house, the footage shows.
  “Give black people back their homes!” she yells. “You’re sitting there comfortably — comfortable as f—k as if they didn’t help gentrify this neighborhood! I used to live in this neighborhood, and my family was pushed out, and you’re sitting up there having a good time with your other white friends!”
  In a second clip, the leftist mob of reported BLM and Antifa members call for white people to “get the f–k out” as others in the crowd call for reparations.
  “Give us our s–t back!” one man yells.
  “Mediocrity with a Megaphone: Petulance on Parade,” tweeted Benjamin Boyce Thursday morning prior to an op-ed by the blog Hot Air.
  “We’re not quite to the French Revolution stage of dragging people out of their homes yet but we seem to be inching closer,” observed writer John Sexton. “I wonder if this will catch on. The left is already comfortable going into suburban neighborhoods for protests (and vandalism) of elected officials homes. Singling out strangers seems like the next step. And it’s worth noting that this isn’t just harassment it’s explicitly racial harassment.”
  Sexton noted that the group also took its gentrification grievances to King County Councilmember Girmay Zahilay.
  “I say this land transfer stuff is really important,” Zahilay said Wednesday. “One of the pieces of the Black Lives Matter demands is economic justice for black people for indigenous people. That needs to look like land transfer in my opinion because land is wealth. Land gets you the facilities and the buildings that you need to take care of one another.”
  Seattle’s police chief, Carmen Best, stepped down this week as the city council approved cutting the department by as many as 100 cops through layoffs and attrition. The city currently has some 1,400 officers and the reduction fell short of the 50 percent cut that many Black Lives Matter rioters had sought.
  Seattle Mayor Jenny Durkan is also facing a legal battle to get her kicked out of office for her role in the city’s violent riots, which started in June when rioters took over the city’s Capitol Hill district and later renamed it the Capitol Hill Occupation Protest (CHOP).
  Free Press International
  Source: Free Press International News Service
  Ci co żądają zadośćuczynienia za krzywdy wzorują się na żydowskiej polityce historycznej, co podkreślają w swoich wystąpieniach. Żydowska polityka odniosła finansowy i prestiżowy sukces tej mniejszości etnicznej. Naśladowanie tych metod przynosi teraz opłakane owoce . Polityka historyczna jest zbrodnią polityczną, co widzimy na załączonym obrazku.

 78. Myślę, że jakies odszkodowanie się należy, za niewolnictwo, KKK iinne rzeczy. Nie jesteś czarny, nie mieszkasz w Ameryce to nie wiesz wiele o problemie. Nie martw się o swoją
  kieszeń. Zresztą precedensow jest na świecie więcej. Chociażby w ostatnich latach w Kanadzie za „boarding school” dzieci zabieranych z rodzin indiańskich. Odszkodowania w Australii.
  Widzę, że w kwestiach rasowych opozycja i wspierajacy ja sa zgodni z poglądami tych ksenofobow z drugiej strony.
  Czy mogłabym się gdzieś dowiedzieć, gdzie się podziała ikona lewicy obyczajowej Biedroń? To nie on prowadzi na barykady? A tez oprócz happeningów młodych dlaczego nikt nie wykorzystuje już prawdziwa ikonę LGBT Anne Grodzka-, która wprawdzie nie została brutalnie potraktowana przez policję, ale te kilka lat temu wykazała się wielką odwagą cywilną. Wielki szacunek dla niej, ciekawe czy jest jej po drodze z aktualnymi wojownikami za jej sprawę. I proszę mi nie wyjaśniać, że ona zmieniłai płeć, to się już nie liczy.

 79. @ Mr Hyde 21.o8
  0:26
  Pozdrawiam i zawsze z wielikim zaintersowaniem oczekuje na Twoje repliki.

 80. Podobnie może być w przypadku Białorusi. Światowi mocarze są dziś zbyt słabi, mają dostatecznie dużo swoich problemów aby wyrządzić Białorusi dostatecznie dużo szkód. A wszystkim, którzy piętnują represyjność białoruskiej milicji wobec demonstrantów, pragnę przypomnieć, że jakoś im nie przeszkadzała (i nie przeszkadza) brutalność policji francuskiej i amerykańskiej wobec demonstrantów, zwłaszcza pałowanie „czarnuchów”, czy też innych „kolorowych”, którzy uwierzyli w zachodnie frazesy. My w nie wierzymy, oni raczej też nie powinni.

  Pokojowy koniec białoruskiego protestu przeciwko Aleksandrowi Łukaszence, który daj Boże obroni ten kraj przed powtórką ukraińskiego koszmaru, na pewno jest z obawą obserwowany w Wilnie. Czy dwa państwa pieczętujące się tą samą Pogonią mają szansę w przyszłości na przyjazną koegzystencję? A może to właśnie w Mińsku zrodzi się myśl o reaktywacji Wielkiego Księstwa Litewskiego? W końcu Giedyminowicze nie mówili po żmudzku tylko po rusku, czyli językiem zbliżonym do białoruskiego, którym notabene na co dzień posługuje się tylko niewielka część tego narodu.

  Witold Modzelewski
  http://www.mysl-polska.pl/2454

 81. Duża armia= duże koszty.
  Przydatna jedynie w przypadku chęci okupacji zajętego terytorium.

  Znacznie taniej zainwestować w opozycję, stworzyć rząd na uchodźstwie, dotować media prowadzące stałą kampanię dyskredytującą, bojówki destabilizujące kraj.
  Albo nałożyć sankcje gospodarcze, odmawiać kontaktów, zmusić sojuszników do podobnego postępowania.

  Ostatnim hitem jest masowe użycie najemników, pochodzacych z różnych państw.
  Albo, jak w Polsce, mianowanie na najwyższe stanowiska marionetki wykonujące posłusznie polecenia…..

 82. @lelek3333

  Twierdziłeś, że w Izraelu pogromy się nie sprawdzają, choć Palestyńczycy mają na ten temat inne zdanie.

  Ale w gwałtach jesteście naprawdę dobrzy:

  https://www.wysokieobcasy.pl/wysokie-obcasy/7,163229,26228418,gwalt-zbiorowy-na-nastolatce-w-ejlacie-izrael-zszokowany-doniesieniami.html#s=BoxOpImg1

 83. Tak naprawdę, to zarówno parlamentarzyści jaj i państwowi urzędnicy piowinni być dobrze wynagradzani. Ale to wynagrodzenie powinno być uzależnione od jakości ich pracy, czyli albo od mediany wynagrodzenia , albo od PKB na głowę. Prócz tego wszystkim posłom i wyższym urzędnikom powinien przysługiwać bezpłatny przejazd koleją lub np 50% zwrotu kosztów podróży samolotem. Albo ryczaut (nie rozumiem, czemu wg językoznawców to słowo ma brzmieć ryczałt) za podróże własnym środkiem transportu, bez tzw kilometrówek, chyba, że każdy poseł czy urzędnik będzie zobowiązany do zainstalowania w samochodzie urządzenia do rejestrowania rzeczywistych przebiegów i przesyłania ich raz w tygodniu do instytucji kontrolnej.
  Takiemu rozwiązaniu bym przyklasnął. Tymczasem posłowie tzw opozycji wykazali się zdumiewającym wręcz debilizmem…..

 84. A gdyby tak, hipotetycznie, idąc z duchem czasu, zautomatyzować posady poselskie, wszystkie komisje, podkomisje, koła i kręgi, kancelarie, biura i ministerstwa ? Zostawiłoby się kilka marionetek na pokaz, pustych garniturów z gadającymi głowami, a całą tą skorumpowaną, ideologicznie opętaną hydrę zastąpiło piękną, cichutką serwerownią na sieciach neuronowych… Koniec z pensjami, dietami, budżetami, limuzynami, ochroną, zapleczami, dietami, subwencjami, funduszami. Wystarczyłoby dostarczyć prąd do zasilania i wodę do chłodzenia.

css.php