Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
Loose blues - Jana Hartmana zapiski nieodpowiedzialne Loose blues - Jana Hartmana zapiski nieodpowiedzialne Loose blues - Jana Hartmana zapiski nieodpowiedzialne
Margot

29.08.2020
sobota

Margot, nie spieprz tego!

29 sierpnia 2020, sobota,

Nie podoba mi się anarchistyczny styl Twoich wypowiedzi po wyjściu z aresztu, Margot. Te „fucki” i dziwne, dwuznaczne, lecz w każdym razie wulgarne słowa – to wszystko niepotrzebne. Rozumiem rebelianckie emocje, rozumiem nieufność do wszystkich instytucji i silne pragnienie manifestowania swojej wolności i suwerenności.

Również nie cierpię protekcjonalności, samozwańczych doradców, filisterskich mądrości i w ogóle wszelkiej „normalizacji”, która upupia wszelkie idee i wszystko ostatecznie czyni nieautentycznym, nudnym, a w końcu obmierzłym i zakłamanym.

Rozumiem, bo – nie boję się tego powiedzieć – też byłem młody. Co, a może to taka beznadziejna gadka „zgreda”, który zawsze wie wszystko lepiej? Otóż nie – skoro uwalniamy się od uprzedzeń i traktujemy się po partnersku, to nie ma ani „pedałów”, ani „zgredów”. Szanujemy się. A jak się szanujemy, to gramy ze sobą fair.

Tak wyszło, Margot, że stałaś się liderką i w Ciebie wpatrują się oczy milionów porządnych ludzi. Młodych i starszych. Homo, hetero itd. Ci ludzie są różni – jednym się Twój styl może podobać, inni nie rozumieją przekazu, jeszcze inni czują się w tym zagubieni. Sorry, ale to jest odpowiedzialność. Dziś nie możesz być gówniarą i zawieść tych ludzi. To już nie jest tylko Twoje życie, ale sprawa wszystkich. Od tego, jak się będziesz zachowywać, jak udźwigniesz rolę liderki, zależy to, czy będą bić LGBT, czy nie. Czy będziemy normalnym krajem, czy zoną faszystowskiego terroru w środku Europy. Dobra, nie tylko od Ciebie to zależy, ale od Ciebie bardziej niż ode mnie i milionów innych ludzi wspierających dziś prawa LGBT i tęczę.

Tak że nie świruj, nie obrażaj nikogo, tylko staraj się zachować jak dorosła osoba, która ma ważne zadanie do wykonania. Zamiast spuszczać media po brzytwie i kozakować, wyjdź i powiedz ludziom, że będziesz walczyć nadal, że ich nie opuścisz i że zwyciężymy. Tak zachowuje się liderka. Owszem, możesz mieć na to wyrąbane i nie chcieć być liderką, ale to byłoby naprawdę słabe. Jeśli zawiedziesz, jeśli będziesz zgrywać rozwydrzoną smarkulę (bo nie wierzę, żebyś nią była naprawdę), to nie tylko zmarnujesz to, co sama zrobiłaś, lecz zaszkodzisz sprawie. Ludzie uznają, że „tęczowi” to faktycznie świry i gówniarze. Na pewno tego chcesz? Dobrze wiesz, o co mi chodzi. Jesteś wykształcona i nie takie rzeczy rozumiesz. Sprawa nie tyczy się Twojego „bycia sobą” ani wyboru czy być „grzeczną”, czy „niegrzeczną”. Sprawa dotyczy realnej możliwości wyjścia ze swojej bańki i komunikowania się z szerokimi kręgami społeczeństwa. To do nich trzeba docierać, a nie do swoich. Nie można ludzi zrażać do siebie, jeśli sprawa LGBT ma być wygrana. Trzeba ich do siebie i do praw LGBT przekonywać. A to wymaga odpowiedniego podejścia i wyczucia. Czy tego chcesz, czy nie, stałaś się polityczką, a polityka, jak każda dziedzina, ma swoje reguły.

Jeśli to wszystko jest bardzo trudne (a jest), to weź głęboki oddech, siądź z bliskimi sobie ludźmi, pogadaj i wydaj oświadczenie, które będzie miało ręce i nogi. Margot to nie jest już Twoje prywatne imię – to już symbol. Stałaś się postacią publiczną i masz obowiązki osoby publicznej. Owszem, możesz zniknąć ze sceny w ciągu paru dni. Wystarczy kilka głupich, niekulturalnych wypowiedzi i pozamiatane. Tylko po co? Czy nie lepiej zostać rzeczniczką praw LGBT? Osobą szanowaną, której głosu się słucha i której boi się władza?

Życie czasami nas przerasta i stawia przed wyzwaniami, którym nie potrafimy sami sprostać. Ale wtedy najlepiej oprzeć się na przyjaciołach i słuchać dobrych rad. Moje rady są żadne – są proste i oczywiste. Każdy mógłby je dać. Ale właśnie dlatego są wiarygodne. Zresztą nie potrzeba, żebyś mnie słuchała – wątpię, żebyś miała ochotę słuchać akurat mnie. OK, ale posłuchaj za to kogoś innego, kto ma doświadczenie życiowe i kogo szanujesz. Każdy ma jakieś swoje autorytety. W trudnych momentach trzeba się do nich zwrócić – od tego są. Margot, nie spieprz tego!

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 194

Dodaj komentarz »
 1. Panie Janie,
  Kolejny analfabeta, który miał być nadzieją milionów, zawiódł?
  UUU przynajmniej nie został Prezydentem III RP z programem „a teraz będę walił gruchę..beeee”.

 2. lelek3333
  29 sierpnia o godz. 20:54
  „Przeciez ciagle sie tam u was trabi o tym, ze…”

  Interesują mnie fakty a nie propaganda. Dlatego też wiedzę na temat historii krainy, zwanej „ziemią obietnicy”, którą po opuszczeniu Egiptu Izraelici zamieszkiwali przez kilkanaście wieków, czerpię z najbardziej wiarygodnego źródła, jakim moim zdaniem jest Biblia żydowska czyli Tanach.

  Z najlepszymi życzeniami.

 3. Pytania do Margot, czy osobnicy twojej społeczności służą w wojsku, jaki procent pilnuje porządku w policji, czy są hutnikami , czy są górnikami, czy są marynarzami , czy są lotnikami, czy są matkami , czy są ojcami , czy tylko plotą trzy po trzy, para piętnaście?
  Żeby stawiać warunki społeczeństwu , to trzeba być częścią tego społeczeństwa i mieć konkretny wkład pracy stwarzający podstawy jego dalszego istnienia. Tylko politycy i społeczność LGBT stawiają społeczeństwu propozycje nie do odrzucenia , samemu nie dając nic, z wyjątkiem mielenia ozorem. Próba zwrócenia na siebie uwagi się udała. Celebryta jednak nie dorósł do roli w której obsadzili go sfrustrowani młodzi ludzie i pasożytujące na tej zadymie media.

 4. Reklama
  Polityka_blog_komentarze_rec_mobile
  Polityka_blog_komentarze_rec_desktop
 5. Oby to przeczytała…

 6. No właśnie Margot, nie zniszcz tego co osiągnęłaś, na przykład nie zrób tego co uczynił zdemoralizowany Styropian w 1989 mordując Polskę Ludową i Socjalizm, grabiąc majątek wspólny i siejąc nienawiść, pogardę, kłamstwo i zemstę wobec komunistów, socjalistów, ludowców, demokratów, może niedoskonałych a jednak zasługujących na szacunek i porządnych ludzi, przynajmniej starających się.
  Tak więc Margot, tak jak mówi pan Hartman: „nie spieprz tego!”.

 7. Założę się że spiepszy. Nie jest żadną liderką a co najwyżej głośnym symbolem. Żeby być liderem, nie wystarczy mieć focha na cały świat i raczej pstro w głowie.

 8. Wielce szanowny Panie Profesorze,
  Piszę do Pana z pytaniem, bo już od dłuższego czasu jedność poglądów i podziw dla Pańskiego intelektu czyni Go moim autorytetem.
  Zawsze lubiłem słuchać Księdza Profesora Tishnera, a jego „Filozofię po góralsku” przeczytałem z przyjemnością. Potem próbowałem czytać jakąś inną jego pracę, ale nagromadzenie niezrozumiałych dla mnie wyrażeń i zawiłość filozoficznego żargonu zmusiło mnie do porzucenia lektury. Uznałem że dla człowieka z politechnicznym wykształceniem, nawet jeżeli książki nie są mu obrzydliwe, jest ona za trudna. Ostatnio wpadła mi w ręce inna książka księdza profesora. „KSIĄDZ NA MANOWCACH” brzmi dobrze więc wziąłem się do czytania. Pomimo kilku miłych dla liberalno-demokratycznego ucha stwierdzeń o mizerii przesłania radia maryja i czasami surowego osądu kościoła jako instytucji, nie mogę powstrzymać się od wrażenia że cała ta książka to katolicki bełkot. Czy to możliwe że bycie księdzem zaciemnia umysł osób które w innych okolicznościach byłyby pewnie godnymi podziwu intelektualistami? Czy to niedostatek humanistycznego wykształcenia czyni książkę Tischnera dla mnie niedostępną, czy też może jednak rozważania o miłości Boga do Syna która skazuje Syna na śmierć i cierpienie są katolickim bełkotem przy którym logika i zdrowy rozsądek nie mają zastosowania? Bardzo jestem ciekaw jak laicka filozofia ocenia dokonania katolickiego filozofa na gruncie czysto naukowym.
  Z wyrazami szacunku
  Grzegorz

 9. Hartman twierdzi że „nie cierpi protekcjonalności, samozwańczych doradców, filisterskich mądrości”…..
  ….. a za chwilkę jako samozwańczy doradca protekcjonalnie się mądrzy, zupełnie jak rasowy filister (mam nadzieję że słowo „rasowy” nie jest tu faux-pas).
  Wesoło! 😛

  Coż bracie Janie, cny rycerzu Zakonu św. Tęczy – takiego frontmana sami sobie wybraliście i na nic teraz płacze, niczym u nieroztropnej dziewoi jęczącej z posiniaczonym liczkiem „myślałam że po ślubie się zmieni i przestanie pić i bić” 🙂

  Wybraliście sobie „osobopostać”, której większość społeczeństwa nie postrzega jako uciśnionej szlachetnej trans kobiety walczącej o prawa LGBT z kolejnymi literkami. Opowieść o homoseksualnej kobiecie uwięzionej w ciele mężczyzny i jednocześnie gustującej w kobietach w sposób hetero wzbudza najczęściej śmiech, kpiny lub wzruszenie ramion.

  Do tego ta „reprezentantka” Lewej Strony Mocy jest oskarżona (na mocnych dowodach) o czynną grupową napaść, czyli przestępstwo pobicia. Nie wiem czy w gronie Rycerzy Zakonu św. Tęczy jest to czyn rycerski, szlachetny i błogosławiony, ale większość, czyli zacofany Ciemnogród, uważa że bicie jednej osoby przez wielu napastników to obrzydliwość.

  Po owocach ich poznacie.
  Owoce tej awanturki – jeszcze nigdy sondaże Konfederacji nie były tak wysokie.
  Dzię – ku – je – my!! 🙂

  Jeszcze warto zauważyć zachowanie w tej sprawie importowanego z Nowego Jorku naczelnego rabina Polski, pana Michaela Schudricha.
  Miał on już okazję poręczyć za wiele tysięcy osób oskarżonych o przestępstwo pobicia, lecz tego nie uczynił. Uczynienie wyjątku akurat dla osoby która poza czynami objętymi oskarżeniem prezentuje zachowania potępiane przez Torę, też daje Ciemnogrodowi okazję do kpin i żarcików.

  Będę wam kibicował, dalej, śmiało!
  Jeszcze raz dziękuję za działania zwiększające poparcie dla polskiej Prawicy i liczę na więcej.
  Niech Tęczowa Moc będzie z wami, hehehe 😛

 10. Bardzo…..ryzykowny tekst.
  Mozna z wandala, gówniarza, zadymiarza, zrobić bohatera.
  „Mendia” są w stanie wykreować każdego.
  Odurzony chwilową sławą, następnym razem nie pobije a zabije…..

  Przez analogię.
  Flynna media wykreowały na gwiazdę.
  Wzorzec.
  I co sie dzieje obecnie w USA?

  Herostrates by zaistnieć, podpalił świątynię.
  Naśladowcy Margot mogą nam podpalić kraj.

  Pan profesor gloryfikując takiego osobnika idzie niebezpieczną drogą.
  Cel uświęca środki?

 11. Ale ona tylko oko przecierała tym palcem, to że wzruszenia.

 12. Bardzo mądry apel . Czy znajdzie zrozumienie i zastosowanie ?

 13. Dopisek
  Zapomniałem też podziękować panu Hartmanu za założenie Zakonu św. Tęczy.
  Dotąd Lewa Strona Mocy mogła mówić – patrz gawiedzi, jak łżą perfidnie te prawaki obmierzłe, purpuraty wstrętne, konfederaty przebrzydłe i ten wredny Ciemnogród cały! Kłamią o „ideologii LGBT”, gdy żadnej ideologii ni mo, LGBT to ino ludzie! ”

  A tu Hartman nasz umiłowany, nasza prawacka Piąta Kolumna… zakłada Zakon św. Tęczy sam nie będąc elgiebetem! Przyznając tym sposobem, że LGBT to nie ludzie, lecz jednak ideologia 😛

  Jasiu, dzię – ku – je – my!!
  I o więcej paliwa dla wspierania Prawicy grzecznie prosimy! 😀

 14. Margot używa języka jaki jest w obiegu.Też uważałem,że jest ordynarny i prostacki.Z biegiem czasu musiałem przyjąć do wiadomości do wiadomości,że tak jest,że tego już nie zmienimy.Mam wrażenie,że my starsi jesteśmy oderwani od młodszych pokoleń.Młodzieży obecnie nie obchodzi biblia czy tora .Rodzą się nowe ideały,nowe społeczności.Przy tym stanie wiedzy i poziomu technicznego jest tylko kwestią czasu wyklucie się nowej religii czy nam się to podoba czy nie.Zaraz ktoś powie a jakiej?No właśnie jakiej?

 15. @g-czekaj

  Ks. Tischner w związku z działalnością mordercy Józefa Kurasia, znanego jako „Ogień”, orzekł swego czasu:

  „Kuraś zaciukał trochę owieczek i o co te krzyki?”.

 16. prospector
  30 sierpnia o godz. 9:49

  Odpowiedź na to pytanie jest banalna, znana od tysiącleci.

  Jedyną uniwersalną, ponadczasową, globalną religią, jest Kult Złotego Cielca.
  Kapłani tej religii musza posiadać cechy niezbędne.
  Sprzedajność, interesowność, cynizm, bezwzględność, poczucie wyższości wobec innych, bezgraniczną chciwość, amoralność.

  Mam doskonały przykład takiego kapłana:

  Jednym z odbiorców pieniędzy od zarządzanego przez neokonserwatyste Carla Gershmana Narodowego Fundusz na Rzecz Demokracji była obecna doradczyni prezydenta Andrzej Dudy Z. Romaszewska. Jak wspomina w wywiadzie z jednym z polskich dziennikarzy opublikowanym w książce pt. „Romaszewscy” Gershman zgodził się jej przekazać 60 tys. dolarów Amerykańskich. W sumie w USA udało jej się zdobyć 200 tys. dolarów (przypomnijmy że realna pensja polskiego robotnika wtedy [tj. w drugiej połowie lat 8o-tych] wynosiła 15-20 dolarów miesięcznie).

  Z książki Pawła Zyzaka, obecnie doradcy premiera M. Morawieckiego dowiadujemy się z kolei, że Fundacja Aurora należąca do Z. Romaszewskiej otrzymała w 1985 roku 92 400 $, natomiast w sumie w 1985 roku udało jej się zebrać okrągłą sumę – 500 000 $. Pieniądze od Narodowego Funduszu na Rzecz Demokracji zasiliły także Fundusz Obrony Prawnej, który stanowił rezerwę materialną jawnej Komisji Interwencji i Praworządności Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego „Solidarność”. Na czele tego fundusz stał … mąż Z. Romaszewskiej.
  https://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/rewolucja-na-bialorusi-amerykanska-geostrategia
  ==========

  Sprzedać Polskę i żądać jeszcze od niej odszkodowań za „cierpienia” to majstersztyk.

 17. Nie jestem zwolennikiem ostentacji, zarówno ze strony dyskryminowanych LGTB jak i prześladowanych katolików.

 18. Srelku, tylko ten mój wpis zyskał twoją dezaprobatę? A ten z 8.06 już nie?

  Jednak uprzejmie, acz stanowczo odmówię Twojej prośbie.
  Tu mi się bardzo podoba!
  Jasiu Hartmam to mój idol, mało kto tak zwiększa poparcie dla Prawicy jak on.
  A to palnie, że erotyczna miłość matki z synem lub brata z siostrą jest „piękna”, a to ośmieszy elgiebety.
  Ani Mikke, ani Bosak, ani Braun nie potrafią tak zwiększać poparcia dla prawicy.

  Jasiu , tak trzymać i nie popuszczać! 😛

 19. Mówienie o jakiej Margot i używanie form żeńskich wobec tej osoby jest nie tylko nieporozumieniem, ale i nadużyciem . Widać gołym okiem, ze pan ;Michał jest mężczyzną, a nie kobietą. Walczy w słusznej sprawie, ale po co ten cyrk z udawaniem kogoś, kim się nie jest?

 20. g-czekaj
  30 sierpnia o godz. 5:41
  „…bycie księdzem zaciemnia umysł…” – nie! To WYNIK ciemnoty umysłowej.

 21. Bez przesady. Margot kreuje się na anarchistkę i osobę, która chce się dobrze bawić i wkurzać innych. A tu jakieś pieprzenie o odpowiedzialności, roli lidera, polityce… Gdzie Rzym, gdzie Krym?

 22. „Życie czasami nas przerasta i stawia przed wyzwaniami, którym nie potrafimy sami sprostać.”
  _____________
  Jak mawiał ks. J. Tischner: „swinto prawdo”. Co jednak z tego wynika? Czy należy wyręczać się dorastającymi dopiero co dziećmi do walki politycznej, które jej polityczne wyzwania z pewnością przerasta. A może to właśnie Życie przerasta obecną opozycję i publicystów. Czy zbudowanie silnego państwa, które ma efektywny wymiar sprawiedliwości i uczciwe korporacja zawodowe pełniące rzeczywiście funkcje instytucji zaufania publicznego, albo czy niezależni dziennikarze czemuś w takim państwie szkodzą? Ja jestem całkowicie przekonany, że w sprawnie funkcjonującym państwie i w gospodarce rynkowej z prawdziwego zdarzenia, opartej na prywatnej własności, a także w prawdziwie wolnych mediach, wolnych od misji siania propagandy i zbierania burz – w obecnym kształcie ani PiS, ani Kościół Katolicki by się ani dnia dłużej nie utrzymał. Doszłoby do ogromnych przetasowań na scenie politycznej i zmian w zachowaniach obywateli w bardzo krótkim czasie, a utrwalenie kursu pro europejskiego stałoby się faktem. Polska potrzebuje zasobu kapitałowego i ludzkiego Europy. Ona, aby ulec modernizacji musi się bardzo szeroko w tym kierunku otworzyć. Nacjonalizm i obskurantyzm obyczajowy i religijny nie jest w tym kierunku drogą! Ale korupcja, brak rzeczywistej praworządności i prymitywizm intelektualny elit postkomunistycznych, także!

 23. Gorilla idzie do filmu robic kariere.

 24. Nieustanny brak harfiarzy! Niech nim będzie nawet Margot, choć, jak widać, nie ma na to ani ochoty, ani predyspozycji

 25. Rzadko tu zaglądam, zostawiam jeden, dwa komentarze i zawsze są wpisy tych samych komentatorów, a dzisiaj widzę nowych. Starzy może trochę zawstydzeni (zachowaniem Margot, a może bardziej tekstem Hartmana?), więc swoje wylewa tu kościółkowy narodek.
  Zgadzam się z @prospector30 sierpnia o godz. 9:49. Wulgarny język i zachowanie (tak się nam zdaje?) jest w powszechnym użyciu w każdym miejscu. Skoro Lichocka, posłanka na Sejm Najjaśniejszej może, to dlaczego nie Margot? Poza tym, nie można perfumować gnoju. Do gnoju są widły. Powtórzę jeszcze raz, że tych ludzi LGTB jest wystarczająco dużo, żeby każda władza się z nimi liczyła. Muszą się jednak zorganizować i przeciwstawić sile swoją siłę.

 26. Wiesiowy Wieso obawia sie ludz piszac o ideologii. Biedny lekliwy Wiesio bredzi o koncu swiata. Zmienil migrantow na ideologie. Nie zmienil jednak stylu, ciagle pisze niedorzecznie. Spozywa procenty i pisze o promilach. Obecnie schodzi do parteru piszac o jednej osobie.

 27. U Passenta jakis blogomatolek donosi, ze maseczki dla dziecka kosztuja 800 zlotych miesiecznie. Nieszczesny raczyl zapytac o cene w aptece. Nie wpadl jednak na to, aby poszukac w sieci. W globalnym swiecie mozna kupic drogo lub tanio. Nie ma stalych cen. Wystarczyloby troche cierpliwosci , znajomosci jezyka sasiadow i zauwazylby ow blogomatolek, ze certyfikowane maski mozna juz kupic za kilka centow bez koniecznosci zamawiania tysiecy sztuk.

 28. Wiesio po spozyciu procentow pisze o Coronie jako zjawisku oscylujacym na granicy promila. W ten sposob probuje problem zagadac przy halbie piwa. Wiesio lubi po prostu arytmetyczne wyliczanki.

  Przy okazji sieje leki juz nie ideologiczne, obawia sie konkretnie jednej osoby z kregu „pozanormartywnego“.

  Jednoczesnie bredzi o nierealnosci spoleczenstwa interkulturalnego w Europie lub poszczegolnych krajach europejskich. To co w glowie Wiesia jest nierealne i li tylko lewicowa propaganda lub projekcja Wiesia, jest w wielu miastach i krajach wlasnie faktem.

  Zyje i mieszkam od kilku miesiecy w miescie, w ktorym zyje i mieszka 185 narodowosci. Wiekszosc z nich wplaca do budzetu wiecej, niz z niego korzysta. Wiesio postrzega jednak tylko problemy integracyjne, ktore oczywiscie wystepuja. Tu jednak Wiesio raczy zapominac o procentach i promilach. Piszac o marzeniach lewicowcow pomija Wiesio zgrabnie fakt, ze w wielu aglomeracjach stanowia oni juz 20% do 30% populacji. Dla Wiesia to jest horror i duze zagrozenie. Wowczas Wiesio jednak zdaje sie zapominac o procentach i promilach, ktore tak chetnie wyliczal przy nie istniejacej, jego zdaniem, Coronie. Dla Wiesia proces integracji migrantek i migrantow jest niemozliwy i nierealny. Pomija jednoczesnie klopoty ntegracyjne tubylcow. Nie wie, ze prekariat jest poroblemem spolecznym , a nie narodosciowym.

  Wiesio chetnie wymienia przy problemach integracyjnych migrantek i migrantow w spoleczenstwach interkulturalnych problem przestepczosci tychze. Czesto wypisywal o problemach terroryzmu islamskiego. Zapominal przy tym, ze np. w Niemczech wiecej osob zginelo w ostatnich latach z rak neofaszystow , niz islamskich terorystow. Zdaje sobie sprawe, ze takie porownania i zestawienia sa niedorzeczne, bo nie rozwiazuja zadnego z wymienionych problemow.

  Zastanawiam sie mimo wszystko, dlaczego promile dla Wiesia decyduja o braku zjawiska i problemu (Corona), gdy piszac o migrantkach, migrantach i negujac istnienie spoleczenstwa interkulturalnego, ktore jest faktem promile i procenty zdaja sie byc zagrozeniem. Dla Wiesia bowiem z perspektywy fotela i ekranu PC wszystko jest obce i stanowi zagrozenie.

  Zal mi Wiesia. Nie potrafie jednak mu pomoc w minimalizowaniu jego fobii , ksenofobii, rasizmu i antysemityzmu.

 29. Dla Wiesia czlowiek jest osobnikiem. Dla mnie Wiesio jest fantomasem samego siebie. Dla Wiesia prawa i godnosc czlowieka sa li tylko osobliwymi fantazjami, ktore Wiesiowej egzystencji zagrazaja i ktore Wiesio potepia. Tepi sie wiec Wiesio wlasnorecznie.

 30. Dlaczego nikt nie potrafil wykreowac Wiesia!!! Ach te media. O konsumentach mediow Wiesio nie pisze, bo zapomina, ze bez nich by nie zaistnialy. Podobnie nie byloby Wiesia w sieci. W sieci wlasnych fantasmagorii.

 31. Właśnie takie Margoty psują opinie o ludziach LGBT.Wykształcony/wykształcona Margot popisujący się fuckami nie przysłuży się sprawie.Zresztą sama ksywka jest prowokująca i przegięta-raczej odpycha niż przyciąga.A robienie z niego/niej ikony LGBT to już kompletna bzdura.

 32. Właśnie takie Margoty psują opinie o ludziach LGBT.Wykształcony/wykształcona Margot z fuckami raczej odpycha niż przyciąga,podobnie jak prowokująca i przegięta ksywka.A robienie z niego/niej ikony LGBT to kompletna bzdura.

 33. Panie profesorze, Pan też się nabrał na „tę Margot”? Przecież od początku było widać, że coś tu nie gra. Margot wygląda jak facet, ma fryzurę jak facet, ubiera się jak facet, zachowuje jak facet, żyje z kobietą, a gdy się zapomni, mówi o sobie w rodzaju męskim (są nagrania). Wszystko wskazuje na to, że gościu wymyślił sobie „niebinarność”, żeby zrobić karierę w środowisku LGBT. W necie pojawiły się informacje, że Szutowicz był zwykłym chłopakiem hetero (miał nawet romans ze znaną lewicową działaczką starszą o 20 lat), dopóki nie zakochał się bez pamięci w lesbijce z niebieskimi włosami, a ta, żeby było romantyczniej, zamiast rzec „krokodyla daj mi luby”, zażądała od adoratora zmiany płci, przynajmniej na niebinarną, no bo z heterykiem to ona nie będzie się zadawać.

  Szutowicz wie, że tzw. poprawność polityczna przyćmiła rozum wielu lewicowym autorytetom i bezczelnie to wykorzystuje. „Radio Nowy Świat” zwolniło dziennikarza za to, że mówił o „Margot” w rodzaju męskim, choć dopóki Szutowicz w dokumentach ma „Michał”, to dla świata zewnętrznego jest Michałem. Może najwyżej poprosić znajomych, żeby mówili o nim „ona”. Tym bardziej, że nie złożył nawet dokumentów o rozpoczęcie procedury zmiany płci. Smaczku sprawie dodaje fakt, że wkrótce potem na łamach „Polityki” niebieskowłosa miłość naszego bohatera wyjaśniła, iż o Margot można mówić i w rodzaju żeńskim, i męskim, bo to przecież niebinarny osobnik jest.

  Tak, wiem, dwumiesięczny areszt był w tej sytuacji poważnym nadużyciem. Podobnych nadużyć było jednak w Polsce wiele, również nagłośnionych przez media, ale nie przypominam sobie, żeby „autorytety walki o prawa człowieka” zorganizowały podobną akcję.

 34. Brokoz:
  „Właśnie takie Margoty psują opinie o ludziach LGBT.”

  Hehehe, nie psują, lecz pokazują prawdziwe oblicze tej egzotycznej ferajny.

  To ich, elgiebetów wybór, że z oskarżonego o przestępstwo pobicia (fizyczne bicie na ulicy jednego, nie broniącego się człowieka) groteskowego Michała Sz. (takie personalia nosi oskarżony i ich zmianą wygłupiał się nie będę) zrobiły elgiebety swojego idola.

  Gdyby ta kolorowa ferajna miała choć odrobinę rozumu, to by się odcięła od tej „osobopostaci” np. takim komunikatem:

  >>oświadczamy, ze nasza społeczność nie ma nic wspólnego z Michałem Sz. podającym się za kobietę. Mężczyzna ten żyjąc jawnie w heteroseksualnym konkubinacie i podający się jednocześnie za homoseksualmą kobietę ośmiesza naszą społeczność, a uczestnicząc w fizycznej zbiorowej napaści skutkującej postawieniem go w stan oskarżenia z artkułu Kodeksu Karnego o przestępstwo pobicia, zaprzeczył ideałom naszej społeczności brzydzącej się przestępczością i przemocą <<

  Ale na szczęście dla nas, prawicowców, elgiebeteciarskie durnotki zdecydowały się "Gosię" wspierać, oraz z przemocą, groteskowymi przebierankami i awanturnictwem utożsamiać.

  Nic lepszego prawicę nie mogło spotkać, za ten prezent my prawicowcy gromko
  DZIĘ – KU – JE – MY!! 😛

 35. Saldo mortale
  30 sierpnia o godz. 11:33

  Wszelkie dyskusje z prymitywem, nie potrafiącym się zachować na publicznym forum, są wykluczone.

 36. Paganini007 srelkuje w blogosferze. Dzielny cziko. Juz niedlugo.

 37. Dziękuję za usuwanie moich kulturalnych, rzeczowych, zgodnych z prawem i Netykietą komentarzy, choć niezgodnych z Linią Programową, Towarzyszu Cenzorze.
  Tak wygląda „dyskusja” z lewicowcami.

 38. Co jest takiego w aurze Mauro, ze Mauro tak latwo glupieje?

 39. @Gorilla

  „Jeszcze warto zauważyć zachowanie w tej sprawie importowanego z Nowego Jorku naczelnego rabina Polski, pana Michaela Schudricha.
  Miał on już okazję poręczyć za wiele tysięcy osób oskarżonych o przestępstwo pobicia, lecz tego nie uczynił. Uczynienie wyjątku akurat dla osoby która poza czynami objętymi oskarżeniem prezentuje zachowania potępiane przez Torę, też daje Ciemnogrodowi okazję do kpin i żarcików.”

  Awantura o tego faceta (?) co sie okresla damskim imieniem to mnie interesuje tak srednio. Znaczy na jeza. Ciekawe jednak, ze sie jakos od razu przycyndolliles do jakiegos rabina. Domyslam sie, ze tutaj glownie rabini sa winni. No bo w koncu ktos musi byc winien. I komus trzeba dokopac.

  „Jasiu Hartmam to mój idol, mało kto tak zwiększa poparcie dla Prawicy jak on.
  A to palnie, że erotyczna miłość matki z synem lub brata z siostrą jest „piękna”, a to ośmieszy elgiebety.
  Ani Mikke, ani Bosak, ani Braun nie potrafią tak zwiększać poparcia dla prawicy.”

  Co racja, to racja. Trudno sie nie zgodzic. Osobiscie podejrzewam, ze ten facet z zenskim imieniem, o ktorym sie tak wasza prasa rozpisuje, to taki kon trojanski, podobnie zreszta jak te teczowe flagi na pomnikach i przykoscielnych figurach. Dowodow nie posiadam, ale trudno sie oprzec mysli, ze najlepszy sposob na wygrane wybory i utrzymanie wladzy to kreowanie Wroga Narodu.

  Natomiast jakis rabin w charakterze Wroga Narodu – to znacznie gorszy pomysl, po prostu za malo jest rabinow w waszym czterdziestomilionowym kraju, zeby z nich uformowac jakas Piata Kolumne. Trzeba bylo sobie co nieco zostawic na zaś, choćby na kolejne „wydarzenia”.

 40. Media usiłowały wypromować już kilku polityków, by odebrać władzę PiS.
  A to Petru, a to Kijowski, a to ruch prezydentów miast.
  Bez skutku.
  Zainwestowano sporo pieniędzy, a bohaterowie polegli na własnych kardynalnych błędach.

  Dopieszczanie przez partie polityczne różnych dziwnych grup- kibole, LGTB, Radio Maryja,
  ma jak widać bardzo różne skutki.

  Nawiasem mówiąc.
  LGTB jest popierane przez panią Mosbacher.
  Kto ma wiekszą siłę przebicia?
  KK czy Ambasada?
  Watykan czy Waszyngton?

 41. Sa osobnicy, pardon, ludzie, ktorzy zamiast seksu proponuja modlitwe. Facet ciagle glupieje.

 42. @Saldo mortale

  „Zyje i mieszkam od kilku miesiecy w miescie, w ktorym zyje i mieszka 185 narodowosci. Wiekszosc z nich wplaca do budzetu wiecej, niz z niego korzysta. Wiesio postrzega jednak tylko problemy integracyjne, ktore oczywiscie wystepuja. Tu jednak Wiesio raczy zapominac o procentach i promilach”

  Pracowalem w paru takich miejscach, gdzie ” zyje i mieszka 185 narodowosci” czy cos tam podobnego. Lapalem sie na dobre kontrakty w roznych miejscach, od Madrytu na poludniu po Oslo na polnocy. I jakos wszedzie tam, gdzie tych „narodowosci” przybywa w tempie lawinowym, to sie te „narodowosci” zupelnie nie zamierzaja „integrowac”. Nie wiadomo zreszta, czy to sa rozne „narodowosci”, bo mowia jednym jezykiem i modla sie do tego samego Allacha.

  Jeden sie podaje za „uchodzce” „z Syrii”, drugi za „uchodzce” „z Sudanu”, kim sa nprawde i skad pochodza – tego nikt nie wie. Niemniej jednak przybywa ich szybko. Lubia porachunki miedzy soba zalatwiac za pomoca broni maszynowej. Poza tym jakos niespecjalnie przejmuja sie prawami i przepisami obowiazujacymi w krajach, ktore udzielaja im azylu. Szczegolnie dbaja o to, zeby nalezyta kara spotkala takich, ktorzy nie przejawiaja nalezytej czolobitnosci wobec Allacha i jego proroka Mahometa. Swoim przekonaniom dali wyraz w paru miejscach, w Paryzu (Charlie Hebdo, zamach w teatrze Bataclan), w Madrycie (trzynascie bomb), w Londynie i jeszcze w paru miejscach.

  Zeby bylo smieszniej i straszniej – bomby wybuchaly i serie z automatow AK-47 kosily przypadkowych ludzi wlasnie tam, gdzie Religie Pokoju wspomagano najbardziej. Wspomagano na wielka skale, dwojako: Wysylano miliardy eurosow dla milujacych pokoj organizacji takich, jak Autonomia Palestynska i Hamas – oraz dawano azyl, nadawano obywatelstwo oraz wyplacano miliardy tytulem socjalu dla mlodych, zdrowych, wypasionych bykow – a potem dla kolejnych zon i konkubin.

  Przywodcy takich krajow, w ktorych mieszka „185 narodowosci” ciutke sie przejechali. Taki juz los podpalacza, ze ogien zawsze moze sie wyrwac spod kontroli. Ogien to zywiol. Te bomby w koncu mialy wybuchac zupelnie gdzie indziej. W pierwotnym zalozeniu kalachy mialy calkiem kogo innego klasc trupem. Ale wyszlo jajo – w tym celu pierwotnym ludzie nienajgorzej umieja wylapywac specow od podkladania bomb zanim te bomby wybuchna. Gdzies jednak wybuchnac musialy – zywiol wymknal sie spod kontroli.

 43. Zupełnie nie rozumię fascynacji tą osobą, model biznesowy zaczerpneła pewnie u pewnego oszusta z Torunia , na koncie „zbieraczek’ spore pieniądze od naiwniaków, to podchodzenie do policjantów z wyciągniętymi dłońmi aby dać się zakuć, teatr dla ubogich

 44. @wiesiek59

  „Nawiasem mówiąc.
  LGTB jest popierane przez panią Mosbacher.”

  Ja mysle, ze najprosciej byloby kazac tej Mosbacher spakowac manatki i dac 24 godziny na opuszczenie kraju.

  Z drugiej strony – jak sie ja wyniesie na kopach, to ciezko bedzie ja nalezycie ukarac za nadmierna dlugosc nosa. Moze jednak lepiej od razu wpakowac do mamra w charakterze kary za brzydkie „pochodzenie” i jeszcze brzydsza „narodowosc”?

  Niby chroni babe jakas tam Konwencja Wiedenska czy cus tam, ale kto by sie przejmowal… Brzydkiego „pochodzenia” nie mozna puscic plazem. Immunitet dyplomatyczny jako zywo nie oznacza, ze taka jakas Mosbacherowa moze sobie chodzic potej ich ambasadzie jakby nigdy nic. Tu potrzeba rozwiazan Narodowo-Radykalnych.

  W ukochanym kraju Wieska59, znaczy w Iranie – nie patyczkowano sie z amerykanskimi dyplomatami. Problem w tym, ze Trampek to jednak nie Carter. Nota bene – od razu jak Reagan wygral wybory, to dostojne grono ajatollachow jednak oddalo tych amerykanskich dyplomatow, calych i zdrowych (i zainkasowalo ustalony wczesniej haracz, 2 mld zielonych).

 45. @

  Prowokator-prymityw usiluje nakrecic pogromowa atmosfere za pomoca operacji falszywej flagi. Prymitywne, smierdzace odzywki, takie jak

  „30 sierpnia o godz. 13:42

  Gorilla 30 sierpnia o godz. 10:24‎
  Ja twoje wpisy aprobuję, chociaż z ciebie jest tylko goj.‎
  EAR2 30 sierpnia o godz. 10:26‎
  Jedyna słuszna sprawa to syjonizm!‎”

  glupsze sa wprawdzie niz but z lewej nogi – ale ktos to pewnie podchwyci.

  Sadze, ze tzw „moderacja” na takie kwiatki zezwala z rozmyslem. Potem bedzie mozna je wykorzystac, zeby glosic, ze „zydzi obrazaja Polakow” czy cos tam takiego.

 46. Lelek,
  nie wiem dlaczego pomijasz fakt, ze wiekszosc sie integruje oraz ze neofaszysci pomordowali wiecej ludzi niz islamscy fanatycy. Ustawianie ich w jednym szeregu z innymi jest niedorzeczne.

 47. wiesiek59
  30 sierpnia o godz. 13:29
  Chociaz raz zgadzamy sie calkowicie. Jednoczesnie informiere, ze nie zamierzalem z Wiesiem dyskutowac. Z zasady nie dyskutuje bohaterami anty. Z rasistami i antysemitami rowniez nie.

 48. Tak tylko przypomnę szanownemu autorowi i wszystkim święcie oburzonym hipokrytom, że grzeczne rozmowy z policją i mówienie homofobom i nazistom, że „no my szanujemy wasze zdanie, proszę bardzo nie uciskajcie nas więcej dziękujemy” i bycie uprzejmym i posłusznym i niewychylanie się gówno dają, co widać na podstawie tego, jak zmieniała się sytuacja osób LGBTQ+ w Polsce przez ostatnie 20 lat.
  Jeśli nie chce się sprawdzać, to podpowiem, ze na gorsze się zmieniała.
  I że gdyby wszyscy aktywiści zachowywali się jak szanowny pan autor radzi, starali się robić wszystko żeby tyko przypadkiem nie obrazić oświeconych centrystów i liberałów i innego prawactwa, to na świecie nic nigdy by się nie zmieniło.
  W USA nadal była by segregacja i pogromy na porządku dziennym, nadal robiono by rajdy na gejowskie bary i wyrzucano ludzi z pracy z powodu ich seksualności, Polska historia byłaby jakaś taka trochę mniej ciekawa, bo przecież te wszystkie powstania i przewroty przeciwko zaborcom i okupantom to jakieś taki nieuprzejme były, przecież mogli złożyć petycję i car na pewno by ich wysłuchał bo tacy grzeczni i ułożeni byli.
  I z naszej nowszej historii, tak tylko przypomnę takiego jednego pana, pewnie nie znacie bo to strasznie niszowa postać jest.
  Władysław Kozakiewicz.
  Jest on znany głównie z tego, że na igrzyskach w Moskwie wcale nie pokazał wała dwa razy, ZSRR wcale nie pieniło się o to, że zostało śmiertelnie urażone, wszyscy rozeszli się do domów i zapomnieli o całej sprawie.

 49. Lelek,
  mimo sympatii do Twoich wpisow od poczatku Twojej obecnosci w blogosferze, pozwalam sobie na ekskursje historyczna i przypominam Wojne trzydziestoletnia, podczas ktorej swoi mordowali swoich. Przypominam rowniez ruchy migracyjne na terytorium obecnych Niemiec, ktore zawsze mialy miejsce.

 50. Einen starken Rückgang der Bevölkerung Berlins und der Mark Brandenburg verursachte der Dreißigjährige Krieg (1618–1648).

  Seitdem betrieben die brandenburgischen Kurfürsten und preußischen Könige eine gezielte Einwanderungspolitik zur Förderung sowohl des Bevölkerungswachstums als auch der wirtschaftlichen Entwicklung des rückständigen Landes. Diese Politik beeinflusste in den kommenden einundeinhalb Jahrhunderten die Bevölkerungszahl und -mischung Berlins. Zunächst wanderten vor allem Friesen und Holländer ein. Ab 1660 kamen Glaubensflüchtlinge aus verschiedenen Teilen Europas hinzu, deren freie Religionsausübung durch zahlreiche Toleranzedikte gesichert wurde. Nach der Vertreibung im 16. Jahrhundert ließ der Kurfürst Friedrich Wilhelm (1640–1688) im Jahr 1671 wieder jüdische Familien ansiedeln, die den Aufbau des verwüsteten Landes und des Warenhandels finanzieren sollten. Um 1700 lebten 585 Juden in Berlin, deren Anteil im Laufe des 18. Jahrhunderts immer weiter anstieg und 1770 rund 3 % der Gesamtbevölkerung ausmachte.[3]

  Relief von 1885: Der Große Kurfürst begrüßt ankommende Hugenotten
  Eine besondere Bedeutung für die wirtschaftliche und kulturelle Entwicklung nahmen die französischen Hugenotten ein, die wegen ihrer Kenntnisse und Fähigkeiten im Bereich der gewerblichen Produktion umworben wurden. Sie arbeiteten zunächst als kleinere Selbständige oder Meister im Textil- und Bekleidungsgewerbe. Neben finanziellen Vergünstigungen wurden ihnen besondere Rechte und soziale Privilegien eingeräumt (Selbstverwaltung, eigene Schulen, Erleichterungen bei der Ausübung ihres Gewerbes). Durch das Edikt von Potsdam von 1685 wanderten 15.000 Hugenotten bis Ende des 17. Jahrhunderts in Brandenburg ein, von denen sich etwa 6.000 in Berlin niederließen. 1698 erreichte der Anteil französischer Einwohner mit 25 % seinen Höhepunkt. Als weitere Glaubensflüchtlinge kamen Anfang des 18. Jahrhunderts 1.600 Orangeois, 450 Pfälzer und 500 Welschschweizer hinzu, die sich vor allem in den Vorstädten ansiedelten.[4

 51. Po lekturze powyzszego mozna zauwazyc obecnosc w polityce Berlina i Brandenburgii celowej polityki migracyjnej. Nie bez powodu.

 52. Lelek,
  zaluje, je raczysz zauwazyc, ze problemy, o ktorych piszesz sa wynikiem Zimnej wojny, ktora podgrzewana jednak ciagle trwa.

 53. Wiesiowy Wiesio nie zebral sil, czyzby procenty zadzialaly, aby napisac o tym jak Coronakrytycy wykorzystali prawo do demonstracji, aby uprawiac nazistowska propagande, aby nie zabraklo pikantnej nuty, wszechmocni zaatakowali Budestag.

 54. Jaka jest różnica między ludźmi uważającymi się za polskie elity (autorzy i dyskutanci forum Polityki za takich się uważają), a „ciemnym ludem”(wg elit) który wybrał PiS i Dudę? Elity uważają, że ciemny lud sprzedał się za 500 pln, a co robią wszystko wiedzące elity? Jest 100% facet, który „robi wszystkich w konia”. Ubzdurał sobie, że jest dziewczyną i chce aby go tak traktować, ale sam często o tym zapomina. Oczywiście posłuszne i „postępowe” elity nazywają go Margot, a Michał Sz. śmieje się od ucha do ucha i kolesie zbierają dla niego pieniądze. Co więcej elity zrobiły z jego aresztowania międzynarodowy skandal. Taka obrona praw LGBT przyniesie więcej strat niż korzyści.

 55. Szanowny Srelko, ja nie jestem TYLKO goj.
  Jestem AŻ goj. 😛
  Nierozgarnięci Semici nieroztropnie się chełpią, że „głupie” goje zerżnęły od nich tomiszcza pism religijnych, tylko odrobinkę dodając od siebie.

  Owszem, ale to dowód nie głupoty lecz mądrości i sprytu gojów – biedni naiwni Semici męczyli się wymyślaniem baśniowych historyjek i ich mozolnym spisywaniem – a sprytne goje Semitów wycyckały, żydowskie historyjki spiraciły i złamanego szekla Semitom za prawa autorskie nie zapłaciły.

  Zresztą efekty końcowe się liczą – goje z podwędzonymi Semitom historyjkami świat zawojowały, a nieszczęsnym Semitom tylko Chazarów udało się przekabacić, a i tak nietrwale, bo kaganatu Chazarów już nie ma.

  Zatem z dumą zaliczam się do zwycięskich chrześcijańskich (z tradycji, bo w bajeczki nie wierzę) gojów, a nieszczęsnym Żydom tylko trochę współczuję, że tak się dali, ofermy, nam gojom wyrolować. Jak dzieci, jak dzieci. 😛

 56. lelek3333
  30 sierpnia o godz. 17:00

  Wyjątkowo mądry wpis, oparty zapewne na własnych doświadczeniach, nie szeklach….
  Na jednym terytorium, nie mogą współistnieć różne systemy społeczne, prawne, obyczajowe, moralne, systemy wartości.

  Teoretycznie, jest to możliwe wśród elit, nigdy wśród plebsu.
  Teoretyk nigdy tego nie zrozumie, zamknięty w środowiskowej bańce.

  Masz u mnie plus- za myslenie.

 57. Szanowny i czci wielkiej godny lelek3333, piszesz:
  „podejrzewam, ze ten facet z zenskim imieniem, o ktorym sie tak wasza prasa rozpisuje, to taki kon trojanski”

  Nie do końca, acz został sprytnie przez pisiorów wykorzystany, a nierozgarnięte elgiebety przynętę bezmyślnie złapały. Już tłumaczę mechanizm:

  Atak na kierowcę ciężarówki pro life przypuściło kilku elgiebetów, i ten/ta MichałoGosia bynajmniej nie był(a) napastnikiem najbardziej aktywnym. Na filmiku widać.
  To czemu pisiorska prokuratura tamtych nie ściga, tylko tego jednego, za przeproszeniem, pajaca?

  Odpowiedź prosta – właśnie dlatego że pajac. Świetnie nadawał się do cynicznego przedstawienia podkarpackiej gawiedzi, że elgiebety to żałośni przebierańcy, trefnisie, bezczelni awanturnicy, wulgarne prostaczki.

  A durne elgiebety, zamiast się tej psującej ich wizerunek osobopostaci wyprzeć – złapały prznętę i za frontmana swego uznały.
  Tak. się robi skuteczną politykę….
  Od tego czasu poparcie dla lewicy zmalało, dla pisiorów wzrosło. A że przy okazji też wzrosło dla mojej Prawicy – to tylko się cieszę.

  A co do rabina Schudricha – to tylko jajca sobie z fujary robię, że się dał wkręcić w nie swoją intrygę.
  No co, pośmiać się nie można?

 58. Na marginesie porownuje Romki/ Sinti w Rzymie do wesz lonowych. Na to nie Powinno byc miejsca w blogosferze. Nikt jednak z piszacych u Passenta na to nie zareagowal.

 59. Należy Margotowi pomóc uzgodnić chirurgicznie płeć fizyczną z zaimkami. Niezwłocznie i ostatecznie. Jestem nawet gotów dorzucić się do ew kosztów. Wykonanie tzw dużej pieczęci mnie osobiście przekonałoby do Margotowej postawy, a tak to mam dużych wątpliwości…

 60. Przezacny Zensa błyskotliwie zauważyć raczył:
  „Dyżurni podsralnicy forumowi:
  2 Gorilla vel małpa”

  Jaka małpa? Z szacunkiem proszę – Gorilla to Szanowny Obywatel Pan Małpa!

  Nie zapominaj, że jesteśmy w lewackiej blogosferze, a wśród lewaków istnieje tendencja do obejmowania szczególnymi względami wybranych grup istot żywych. Nie tylko opisywanych w tym felietonie Czigodnych Elgiebetów, ale też innych wybranych przedstawicieli fauny i flory.

  Nie zapominaj, że w lewackim systemie wartości niektóre ssaki traktuje się tak samo, jak nie wyżej od ludzi, np. ssaki naczelne, w tym goryle, którym Lewa Strona Mocy chce nadać obywatelstwo.

  Preferencje wobec gadziny nie są jeszcze w lewackim systemie etycznym do końca ustalone. Np. Czcigodny Lewak Pan Jan Hartman lubi gryzonie, ale nie wszystkie. Szczególnie lubi przemiłe kawie domowe vel „świnki morskie”, bohatersko im życie ratując, ale inny gryzoń – przemiły szczur – już wśród lewaków zasługuje na podstępne trucie w piwnicach.

  Ergo – gdy dobierałem nick, z góry wykluczyłem nicki ludzkie. Bowiem z tymi mniejszościami które Lewa Strona Mocy hołubi nie chciałbym się identyfikować. A ta mniejszość do której naprawdę należę (mniejszość myśliwych) już wzbudza u P. T. Lewaków taką samą nienawistną agresję, jak mniejszość LGBT u kiboli lub żydowska mniejszość etniczna wśród socjalistów narodowych.

  Sam Czcigodny Pan Lewak Jan Hartman o mniejszości myśliwych per „obrydla” wyrażać się raczył, z wieloma jeszcze innymi deprecjonującymi epitetami, których wobec mniejszości przez lewaków faworyzowanej, np. LGBT, nigdy by użył.

  Bowiem w każdej kulturze są mniejszości faworyzowane i mniejszości dyskryminowane, i kultura lewacka pod tym względem niczym się od innych kultur nie różni.

 61. „Margot, nie spieprz tego!”

  Nie, Panie Profesorze. Apelowanie do Margot nie ma sensu.
  Nie można promować, reklamować bądź podpowiadać, ani tym bardziej – publicznie zachęcać do czegokolwiek, takie osoby, jak Margot.
  Podkreślam: to nie ma sensu! I Pan doskonale o tym wie.

  Czy naprawdę Pan wierzy, Profesorze, że Margot zrezygnuje ze swego anarchistycznego stylu wypowiedzi, przestanie świrować, zgrywać rozwydrzoną smarkulę, obrażać inne osoby, wypowiadać dziwne, dwuznaczne i niekiedy wręcz wulgarne słowa oraz zacznie zachowywać się, jak dorosła, odpowiedzialna osoba?
  Rzeczywiście Pan w to wierzy, Profesorze, bądź jest skłonny w to uwierzyć? Naprawdę?

  Na Margot patrzę z pozycji, m.in. byłego nauczyciela, chociaż nie byłem nauczycielem akademickim. I od początku oceniam ją jednoznacznie. Więcej, twierdzę, że „inwestowanie w nią” mija się z celem.
  Zgadzam się z Panem oraz z wieloma innymi osobami, że środowisko LGBT potrzebuje lidera. Autentycznego, ale i odpowiedniego oraz odpowiedzialnego lidera. Tu nie ma wątpliwości.
  Czy takim liderem może być Margot?
  Otóż nie, takim liderem nie jest i nie będzie Margot. Dlatego apelowanie do Margot, aby niczego nie spieprzyła, moim zdaniem, nie wydaje się uzasadnione.
  To kto ewentualnie może być liderem środowiska LGBT?
  Tego nie wiem i nawet nie próbuję zgadywać.
  Chociażby dlatego, że z tym środowiskiem nic mnie nie łączy, poza nieukrywaną życzliwością dla niego.

 62. bergbaumsztajn
  31 sierpnia o godz. 6:34

  … tobie, bergbaum, trzeba ptaka powiększyć … część twoich kompleksów osłabnie, a tak skazany jesteś na autoerotyzm i obrazki, który jak widać źle ci służy – łeb ci osusza…

 63. 27-letni polski Forrest Gump crusuje z krzyzem na plecach po kraju w nadzieji , ze inni pojda za nim.

  Forrest! nie schrzan tego 🙂

 64. Zensa
  30 sierpnia o godz. 23:13
  Cuchnie.

 65. Wiesiowy Wiesio liczy plusy. Pewnie nie wie, ze piec, to z farsi. Wiesio uwielbia Iran. Kiedys chwalil Bialorus, piesc, rowniez pochodz z jezyka farsi.

 66. Dezerter nie czytal o Bauopfer.

 67. Gorilla ma specyficzny zapach. Jego wywody po prostu cuchna.

 68. Czterdzieści lat minęło i do reszty roztrwoniliśmy solidarnościowy kapitał. Taka gmina… knajpa, kościół, widok z mostu i ten bruk, ideał nie tknął go…ale wtedy o poprawności politycznej nikt nie słyszał, szacunek dla solidarnościowej lewicy wynikał z autentycznej walki, Kuroń i Michnik byli ludowymi bohaterami, możemy składać winę na wściekłą prawicę i fanatyzm religijny, tylko wcześniej uderzmy się we własne piersi, czy w tym kraju nie ma już autentycznych nierówności społecznych. Panią Szering-Wielgus wysłał bym na tydzień do zakładów drobiarskich w Suwałkach, gdzie samotne matki pracują czasami po kilkanaście godzin w smrodzie, wilgoci, niskiej temperaturze za najniższą płacę, populizm?- być może, ale lewica miała za Millera 150 posłów, popierając zadymiarzy obudzi się z ręką w nocniku.

 69. A SEDNO SPRAWY?Otóż ,jeżeli jej zachowanie pomaga wodzowi ,to jest to człowiek ,przepraszam kret wodza .A miał ich już kilku.Wodzu żyj wiecznie jak Lenin.

 70. „Jan Strzeżek, warszawski radny i zastępca rzecznika „Porozumienia” złożył dziś doniesienie do prokuratury w związku z szokującą grafiką związaną z Michałem Sz., ps. „Margot”. Zdjęcie podejrzanego o pobicie i uszkodzenie mienia, agresywnego działacza LGBT, pojawiło się tuż po jego wyjściu z aresztu. Fotografia przedstawia Michała Sz. jako Matkę Boską”

 71. @

  „Cuś nam się te rebe Schudrich nie udało”

  Prowokator-prymityw usiluje nakrecic pogromowa atmosfere za pomoca operacji falszywej flagi. Prymitywne, smierdzace odzywki, takie jak

  „Cuś nam się te rebe Schudrich nie udało”

  glupsze sa wprawdzie niz but z lewej nogi – ale ktos to pewnie podchwyci.

  Sadze, ze tzw „moderacja” na takie kwiatki zezwala z rozmyslem. Potem bedzie mozna je wykorzystac, zeby glosic, ze „zydzi obrazaja Polakow” czy cos tam takiego.

 72. @Egretta_Thula

  „W USA nadal była by segregacja i pogromy na porządku dziennym, nadal robiono by rajdy na gejowskie bary i wyrzucano ludzi z pracy z powodu ich seksualności”

  Swoja „seksualnosc” kazdy moze uprawiac w swojej wlasnej sypialni. Jako zywo nie musil sie ze swoja „seksualnoscia” publicznie obnosic. Publiczne obnoszenie sie z taka czy inna „seksualnoscia” moze jak najbardziej poskutkowac wyrzuceniem z pracy – pracownik ma podczas godzin pracy robic to, co mu kaze szef (a nie obnosic sie z taka czy inna „orientacja”). „Segregacja” nie ma tu nic do rzeczy. Murzyn czy Chinczyk nie ma sposobu na to, aby ukryc swoj wyglad – dlatego segregacja rasowa istniala, byla problemem i i nie zanikla sama z siebie. Rzeczywiscie zostala wywalczona. Tyle, ze potem przegieto palke w druga strone („Affirmative Action” itp).

  Calkiem inna sprawa to ludzie, ktorzy agresywnie i nachalnie obnosza sie ze swoja innoscia i zadaja w imie tej innosci specjalnych przywilejow. Dotyczy to w takiej samej mierze „aktywistow” spod znaku teczy jak wyznawcow Religii Pokoju, nakazujacym swoim kobietom paradowanie w czadorach oraz nakazujacym wycinanki na narzadach rodnych. Specom od walki o rowne prawa jakos te czadory, hidzaby i wycinanki nie przeszkadzaja. To jest o tyle zrozumiale, ze kazdy taki spec od walki o rowne prawa chce byc caly i zdrowy, a z wyznawcami Religii Pokoju zartow nie ma.

 73. Uczciwie mówiąc, to po ostatnich występach „Margot” (cudzysłów niestety zamierzony) w internecie, trzeba nomen omen powiedzieć, że ch… wie, kto to jest.
  Żal mi autorytetów, które dały się wciągnąć w obronę tego osobnika. W każdym razie „podziękował” im.

 74. U Passenta Aha i PA wesza nie rozumiejac protestow mlodych ludzi. Przy okazji krytykuja Zyte. Oczywiscie nie majac racji. Wielu na stare lata odchodzi do szeregow konserwatywnych. Zadanie z o u nie raczyl zareagowac na porownywanie Romek z wszami lonowymi, co oczywiscie zdarzy,o sie Na marginesie. Obaj narcystyczie patrza na swiat, swoj obecnie filisterski, kiedys blokowy, swiat.

 75. @Saldo Mortale

  „Lelek,
  mimo sympatii do Twoich wpisow od poczatku Twojej obecnosci w blogosferze, pozwalam sobie na ekskursje historyczna i przypominam Wojne trzydziestoletnia, podczas ktorej swoi mordowali swoich”

  Moge przypomniec wydarzenia znacznie swiezsze, na przyklad:

  – wojne Iraku z Iranem (wojna wyznawcow Religii Pokoju z wyznawcami Religii Pokoju). Winni oczywiscie Amerykanscy Imperialisci oraz wredni Syjonisci.

  – wojne domowa w Libanie (wojna wyznawcow Religii Pokoju z wyznawcami Religii Pokoju). Winni oczywiscie Amerykanscy Imperialisci oraz wredni Syjonisci.

  – Masakre w obozach Sabra i Szatila (masakra dokonana rekami Arabow na innych Arabach). Winni oczywiscie zydzi (zawsze z malej litery pisani), oczywiscie wszyscy, kolektywnie – oraz Syjonistyczny Zbrodniarz Szaron indywidualnie.

  – Wojne domowa w Syrii (wojna wyznawcow Religii Pokoju z wyznawcami Religii Pokoju). Winni oczywiscie Amerykanscy Imperialisci oraz wredni Syjonisci.

  – Wojne domowa w Algerii ((wojna wyznawcow Religii Pokoju z wyznawcami Religii Pokoju). Winni oczywiscie Amerykanscy Imperialisci, Francuscy Imoerialisci oraz wredni Syjonisci.

  – Wojne domowa w Afganistanie ((wojna wyznawcow Religii Pokoju z wyznawcami Religii Pokoju). Winni oczywiscie Amerykanscy Imperialisci oraz wredni Syjonisci.

  W wszystkich tych konfliktach swoi .. ten tego .. swoich. Niektorzy mieszkancy Paryza, Londynu czy Kopenhagi dziwnym trafem nie maja ochoty na to, aby przybysze z krajow Religii Pokoju rozgrywali swoje konflikty w Paryzu, w Londynie, a Kopenhadze czy nawet z Zurychu.

 76. Saldo mortale
  30 sierpnia o godz. 20:29
  Na marginesie porownuje Romki/ Sinti w Rzymie do wesz lonowych. Na to nie Powinno byc miejsca w blogosferze. Nikt jednak z piszacych u Passenta na to nie zareagowal.

  odpowiem za siebie, ale to moze byc uniwersalna reakcja: nikt nie czyta jej wpisow tak uwaznie jak ty.. i niewielu traktuje je z powaga… 🙂

 77. Czy można oczekiwać od kogoś, kto nie wie co ma między nogami, żeby wiedział jak użyć to co ma między uszami?

 78. alamakotalive
  31 sierpnia o godz. 17:55

  Ciekawy zwiazek przyczynowoskutkowy. Dziala rowniez w druga strone. Uwazaj wiec na siebie prosze.

 79. PA2155
  31 sierpnia o godz. 17:14
  To mnie pocieszyles. Ty jednak dryfujesz w prawa strone. Twoja wola. Nie obsmiewalbym jednak mlodej Szwedki i jej kolezanek. To sa madre, dobrze przygotowane kobiety. Mialem okazje sie o tym parokrotnie na zywo przekonac.

 80. PA
  Aha, nie obsmiewalbym rowniez politycznej poprawnosci, bo sugerujesz w ten sposob, ze niepoprawnosc jest Twoim wzorem. Twoja wola. W blogosferze nie widzimy bowiem osoby, lecz li tylko tekst.

 81. Mosiek pejsaty nadmuchiwany na blogu może uzyskiwać znaczne rozmiary w zależności od objętości powietrza, względnie innego gazu wpuszczanego mu do zadka przez wentyl końcowy. Taki Mosiek Pejsaty ekspandujący, stanowi więc zagrożenie dla sąsiadów blogowych, którzy przyparci do granicy bloga mogą nie znaleść miejsca dla siebie nawet, żeby puścić cichego bąka w dobrej sprawie odciążenia kiszki stolcowej.

 82. lelek3333
  31 sierpnia o godz. 17:01

  Ja to wszystko wiem i zgadzam sie z Toba. W polityce lokalnej nie ma jednak potrzeby rugowania jakiejkolwiek mniejszosci z zycia spolecznego. Nie zwrociles uwagi, ze we Francji, Niemczech wiekszosc ofiar, to ofiar zamachow terorystow faszystowskich. Nie pisalem o islamistach, mowiac o spoleczenstwie interkulturalnym, ktore jest faktem. Jest to proces nieodwracalny, a problemy rozwiazywalne, chociaz dlugotrwale. Rowniez w Izraelu.

 83. lelek3333
  31 sierpnia o godz. 17:01

  Nie zwrociles rowniez uwagi, ze konflikty prze Ciebie opisane sa powszechnie znane i sa kontynuacja Zimnej wojny.

 84. lelek3333
  31 sierpnia o godz. 15:11

  Pomieszales co nieco. Idac Twoim duktem moznaby pomyslec, ze kazda akcja deafirmatywna generuje milosc. W ten sposob mysli wielu, ktorych przeciez zwalczasz i slusznie. Tracy osobnicy mysla, ze rzeczowe pisanie o Holokauscie poteguje antysemityzm i generuje antypolonizm.

 85. lelek3333
  31 sierpnia o godz. 14:45

  Nie wpadaj prosze w panike i nie szukaj spisku w blogosferze. Tu moderuje tanio zaprogramowany komputer.

 86. Chandra Unyńska
  31 sierpnia o godz. 11:23

  Widocznie tak maly jakosciowo byl ten kapital. Lub go nie bylo, zamiast kapitalu byla legenda. Moze jednak PRL przewrocil sie sam, tak jak ZR.

 87. Wielce Szanowne Saldo Mortale skomentować raczyło:
  „Gorilla ma specyficzny zapach. Jego wywody po prostu cuchna.”

  Dziękuję serdecznie za potwierdzenie mojej tezy, a nawet nie tezy lecz spostrzeżenia, że każda kultura a nawet subkultura ma swoje mniejszości faworyzowane i mniejszości dyskryminowane. Łącznie z (sub)kulturą lewacką.
  Nawet określenia wobec mniejszości dyskryminowanych są identyczne. Np. zapach.

  Co często twierdzili antysemici wobec mniejszości żydowskiej? Że „Żydy cuchną”.

  Co twierdzą rasiści wobec czarnoskórych lub Arabów? Też że cuchną, wobec Arabów tak też twierdzą rasiści izraelscy.

  No to gdy ja, Gorilla, przedstawiłem się jako reprezentant dyskryminowanej przez lewaków mniejszości myśliwych, to też spodziewałem się komentarzy P. T. Lewaków że mam specyficzny zapach i że moje wypowiedzi cuchną.

  Nie wymagało przewidzenie takiego zachowania szczególnej inteligencji, tylko podstawowej znajomości behawioru prymitywnych ssaków, które to najczęściej obwąchują się by rozpoznać czy osobnik jest z własnego stada, czy ze stada obcego.

  To obwąchiwanie jest atawizmem, wśród (sub)kultury lewackiej nie jedynym.
  Lewakom jest bliżej niż prawakom do szympansów bonobo, stąd ich instynktowna sympatia do typowej dla szympansów bonobo seksualności homoseksualnej, a nawet kazirodczej i biseksualnego seksu grupowego.

  Lecz już dla prawaków, którzy z szympansami bonobo mniej mają wspólnego, szympansia seksualność obserwowana u lewoskrętnej części ludzkości wzbudza też instynktowną niechęć.

  Przykładów jest więcej, a podałem różnice między lewactwem a prawactwem na przykładzie zachowań seksualnych, gdyż komentujemy felieton akurat dotyczący awanturki z szympansią seksualnością w tle.

  Przyznam się, ze u mnie, prawaka, też lewacko – szympansia seksualność wzbudza instynkowną niechęć, ale żem człowiek rozumny czyli prawak, a nie szympans lub lewak, to tę instynktowną niechęć staram się ludzkim rozumem zwalczać.

  Zatem życzę wam, drogie szympansy bonobo i wam, Czcigodni Lewacy, jak najwięcej radochy z gżenia się w najrozmaitszych konfiguracyjach. I tylko serdecznie proszę – nie na ludzkich oczach, po co prowokować instynktowną niechęć ludzi (czyli prawaków) do małpich zachowań??

 88. Zacny srelku, nieudolnie idzie Ci promocja Twojej grupy kulturowo – wyznaniowo – geszeftowej. Za narodową nie można jej obiektywnie uznać, bo nie łączy was ani terytorium, ani język, ani geny.

  Nawet mnie, słowiańskiemu gojowi z udokumentowanym 600letnim rodowodem bliżej jest genetycznie do Aszkenazyjczyka, niż temu Aszkenazyjczykowi do Sefardyjczyka.
  Cóż, moi jurni antenaci lubili chadzać wieczorami do rozmaitych Rywek, a tatełe lub mąż tej Rywki musiał to znosić by arendy na karczmę nie utracić.
  Mogę do Ciebie mówić „kuzynie”? 😛

  Zatem nie bajdurz, ze „wasze kamienice” bo moja kamienica jest moja czyli gojowska, a i kamienice sąsiednie też do gojów należą

  Just Act 447 to też nie żadne skubanie gojów, a tylko chęć ich oskubania, bo ani złotówki jeszcze nie wyrwaliście.

  Lubicie się chełpić rzekomym bogactwem, ale w czołówce najbogatszych ludzi świata są goje. A przeciętny Izraelczyk ma kilkakrotnie mniejsze dochody niż ja, goj.

  Tylko kupę szumu wokół siebie robicie, wzbudzając śmiech i politowanie mądrych gojów. Np. usiłujecie za najmądrzejszego człeka w historii podawać awanturnika Alberta Einsteina, gdy to był głupol, który nigdy nie potrafił wyprowadzić wzoru energia = masa x prędkość do kwadratu autorstwa włoskiego arystokraty goja Olinto de Pretto. Miał tylko tupet – przywłaszczył sobie prace de Pretto, Prestona i Poincare podając je jako „swoje” teorie względności.

 89. @Chandra Unyńska
  31 sierpnia o godz. 11:23
  Czterdzieści lat minęło i do reszty roztrwoniliśmy solidarnościowy kapitał.
  ………………………………..
  „Czterdzieści lat minęło, jak jeden dzień”.
  40 lat temu, miał miejsce jedyny na świecie taki przypadek, że peerelowscy wyzwoleńcy, w ogromnej większości potomkowie pańszczyźnianych chłopów, czyli niewolników, sami podcięli gałąź na, której siedzieli. Bez nich, ta rewolucja nigdy by się nie udała. Państwa „sojuszu robotniczo – chłopskiego”, państwa „ludu pracującego miast i wsi”, państwa „pelargonii i malwy”, państwa wychwalanego: „ukochany kraj, umiłowany, ukochane i miasta i wioski”, państwa sprawiedliwości społecznej, równych szans, awansu społecznego, itd.itp. Tak bardzo nienawidzili tego państwa, że sami poczuli chęć powrotu do korzeni, do państwa „pana, wójta i plebana”. No to teraz mają, to czego chcieli, Powszechny Program Refeudalizacji Społeczeństwa Polskiego (PPRSP). I to wszystko zgodnie z „nauką” krk Wielkiego Feudała.

  „…przed trzydziestu prawie laty „(89r.)”ofiarowano nam więcej niż złoty róg w „Weselu”, więcej niż moglibyśmy sobie wymarzyć. Uzyskaliśmy niemal za darmo, bez kropli krwi, niepodległość i demokrację, przyjazne granice, NATO i Unię Europejską. Dziś własne polskie ręce wszystko zniszczyły, własne ręce rozmontowały najlepszą Rzeczpospolitą w polskich dziejach. Nie mając pod ręką państwa zaborczego, podniesiono rękę na państwo własne.”
  „Antykomunizm, czyli upadek Polski” Andrzej Romanowski

  Bardzo gorzkie słowa. Wyszły spod pióra znakomitego historyka, profesora UJ, redaktora naczelnego Polskiego Słownika Biograficznego. Obywatela o nieposzlakowanej, wedle dzisiejszych kryteriów, biografii, uczestnika ruchu solidarnościowego od początku i członka władz naczelnych UW, w jej pierwszych wcieleniach.
  ……………………………
  „Nie o take Polske” teraz powtarza jak mantrę, że komunizm (którego nie było) był be, że musimy teraz zbudować nowy, inny ustrój, i że to nie może być też kapitalizm.
  No patrzcie państwo, nie kapitalizm. Tylko nie powiedział co – może komunokapitalizm?
  https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/porozumienia-sierpniowe-lech-walesa-przemawial-w-gdansku/pbxjx8s,79cfc278

 90. Zabka dostaje obledu, tym razem z powodu Ozzy. Zabka jest postacia na wskros anty. Ozzy mial oczywiscie racje.

 91. Dopiero teraz zauważyłem prześmieszny wpis Jasia Hartmana, z dawnego bredniotonu, ale że dotyczy omawianej tu sprawy, rechocząc rozbawiony zacytuję:

  „kryminalne homofobobusy, siejące nienawiść do osób homoseksualnych (…) Jeżdżą bez przeszkód, a obywatele usiłujący na własną rękę zatrzymać przestępców i unieszkodliwić ich oraz narzędzia przestępstwa, którymi są ich wehikuły, są bici”

  Hehehe 😀
  Jasiu, dziękuję za rozrywkę! Krotochwila przednia, typowo angielski dowcip pure nonsens.
  Tylko na przyszłość dla mniej rozgarniętej części ludzkości lewakami zwanej – zaznacz że żartowałeś…

  Bowiem wielu z tych sinistrocefalów nie pojmuje, że to Twój żart i będąc analfabetami funkcjonalnymi nie rozumieją Kodeksu Karnego, który działań „prolifowców” z furgonetek wdzięcznie i dowcipnie „homofobobusami” nazwanych… do żadnej kategorii przestępstw nie zaliczył.

  W czasach internetu niemal każdy czytelnik Twoich dzieł wiekopomnych widział na filmiku, że bity był kierowca furgonetki przez tęczowych obywateli, a nie odwrotnie, zatem ci nierozgarnięci lewoskrętni którzy Twego żartu nie pojęli i za prawdę go uznali, narażeni są na drwiny, kpiny i podśmiechujki ze strony złośliwego prawactwa.

  Wiem, wiem, że nieładnie się śmiać z nieporadności umysłowej, ale czasem nie da się przed śmiechem powstrzymać. Sam rechotałem, wstydząc się potem z nabijania z obywateli cierpiących na lewacką odmianę upośledzenia umysłowego.

  Ale też wśród prawaków roztropnych występują ludzie pozbawieni poczucia humoru, i gdy nie będziesz Jasiu zaznaczał, że żartujesz, to stwierdzą oni, o zgrozo, żeś łgarz.
  Wuj Gorilla Dobra Rada ze szczerego prawackiego serca Ci doradził, a zrobisz jak chcesz.

  Ale żartować nie przestawaj, lubię takie dowcipy! 😛

 92. Do zabki dolaczyla 404, ktora lubi obszary nizinne.

 93. Trochę szkoda tego miejsca pod wpisem pana Profesora.
  Wystarczy spleść LGBT i żydów by wylała się kloaka. Z drugiej strony to ten blog ma mikry zasięg i odnoszę wrażenie, że rozładowanie frustracji co poniektórych komentatorów tutaj jest mniejszym złem.

  Co do samego wpisu – nie wiem, czy oddawanie buławy dosyć chyba przypadkowej osobie tylko dlatego, że uzyskała status chwilowego celebryty ma sens?
  Każdy z nas jest jakąś mniejszością. Miarą cywilizacji państwa jest stosunek do tych mniejszości. Obecny stan Polski to odzwierciedlenie zjawiska fali, gdzie maltretowane ofiary gdy mają okazję same stają się oprawcami dla nowych, słabszych i nieumocowanych w grupie.
  Nie widzę prostych recept by to zmienić.

 94. Wywody Gorilla pachna. Pachna prymarnym antysemityzmem. Pachna brakiem wiedzy i maja poziom wwodow Stürmera.

 95. Same dogłębne studia nie gwarantują zrozumienia myśli i zamiarów Autora Biblii. Kluczowe znaczenie odgrywa to, czy Bóg udzieli zrozumienia osobie, która wnikliwie bada Jego Słowa.

  Rozumiem, że wnikliwy badacz, któremu Bóg udzieli zrozumienia, zostanie o tym powiadomiony SMS-em.
  Czy może bardziej nowocześnie – łocapem (WhatsApp)?
  Albo gromem z jasnego nieba?

 96. Jedynie słowo – przy okazji.

  Przeczytałem informację, że polskie MSZ udzieliło agrement, czyli wydało zgodę, aby nowym ambasadorem Niemiec w Warszawie został baron ARNDT BURCHARD LUDWIG FREIHERR von LORINGHOVEN.
  Wreszcie. Podobno zwłoka z wydaniem zgody trwała ponad 3 miesiące. To bardzo długo, jak na standardy dyplomatyczne. Tym bardziej, że – bądź co bądź – mówimy o relacjach pomiędzy dwoma krajami zaprzyjaźnionymi ze sobą.

  Tyle komunikat oficjalny.
  Natomiast nieoficjalnie wiemy, że tak długo zwlekał z wydaniem zgody, główny ośrodek decyzyjny, który znajduje się w Warszawie przy ul. Nowogrodzkiej.
  Dlaczego aż tak długo zwlekano z wydaniem zgody?
  Podobno były – nazwijmy je – problemy z przodkami nowego ambasadora Niemiec?
  Otóż, nasi specjaliści od spraw osobowych odkryli, że ojciec ambasadora, jako żołnierz i oficer podczas II wojny światowej, był m.in. adiutantem Szefa Sztabu Naczelnego Dowództwa Wojsk Lądowych Wehrmachtu (OKH).
  Co więcej, przebywał on w berlińskim bunkrze Adolfa Hitlera, w ostatnich dniach przed samobójczą śmiercią dyktatora III Rzeszy.
  Jedna z tez głosi także, że ojciec ambasadora otrzymał osobistą zgodę Hitlera, na opuszczenie bunkra – niedługo przed jego zajęciem przez Rosjan, na początku maja 1945 roku. Było to – w trakcie tzw. operacji berlińskiej (bitwy o Berlin), która została przeprowadzona w okresie od 16 kwietnia do 9 maja 1945 roku i zakończyła się zdobyciem Berlina przez Armię Czerwoną oraz żołnierzy polskich – z wydzielonych jednostek Wojska Polskiego.
  Natomiast po zakończeniu wojny i utworzeniu w 1949 roku Republiki Federalnej Niemiec, ojciec nowego ambasadora Niemiec – jak gdyby nigdy nic – został żołnierzem Bundeswehry.

  Ale to nie wszystko.
  Inną sprawą, która podobno również budziła spore kontrowersje przy ul. Nowogrodzkiej w Warszawie było to, że jeden z przodków nowego ambasadora – był … Wielkim Mistrzem Zakonu Krzyżackiego.
  Jak wiadomo, Zakon Krzyżacki jest w Polsce nadal otoczony szczególnie złą sławą. Głównie za rolę, jaką odegrał w historii średniowiecznej naszego kraju.

  Ponoć sam Jarosław Kaczyński, miał także stwierdzić, że „objęcie stanowiska ambasadora przez osobą z taką historią – budzi ogromne zastrzeżenia”. Hmm.
  Natomiast, Szef niemieckiego MSZ oświadczył, że „nie spodziewał się, iż przodkowie kandydata na nowego ambasadora Niemiec w Polsce, będą stanowić aż taki problem”.
  Także media niemieckie zauważyły – nie bez pewnych racji – że „w Polsce wrażliwość historyczna jest jednak inna”.
  Tak, nie da się ukryć – jest nieco inna!

  Na temat nowego ambasadora Niemiec w Warszawie, a szczególnie jego przodków, już zaczęły krążyć w Polsce rozmaite dowcipy, często mało wyszukane i niewybredne żarty.
  Niestety, nie wszystkie nadają się do powtórzenia na publicznym forum internetowym.

  ——————————————————————

  W 1957 roku, posłem nadzwyczajnym i ministrem pełnomocnym rządu PRL w Państwie Izrael, został ANTONI BIDA (1897-1980). Swoją funkcję w Izraelu sprawował do 1963 roku.
  W tamtym okresie, przedstawicielami Polski w Izraelu oraz Izraela w Polsce, nie byli ambasadorowie lecz posłowie.

  Zapewne – nie mnie – oceniać drogę życiową A. Bidy.
  Z pewnością jednak, był człowiekiem nietuzinkowym: już przed I wojną światową związał się z ruchem lewicowym, nauczyciel, urzędnik, dziennikarz, dyplomata.
  W latach 1949-1950 był Dyrektorem Głównego Urzędu Kontroli Prasy, Publikacji i Widowisk. Inaczej mówiąc, pełnił niekoniecznie zaszczytną, funkcję Głównego Cenzora Kraju. Natomiast w latach 1950-1955 był szefem Urzędu d/s Wyznań.
  I co ciekawe, A. Bida po zakończeniu swojej misji w Izraelu, ponownie podjął pracę w cenzurze. Widocznie, w środowisku cenzorów, czuł się najlepiej.

  Warszawiacy, po uzyskaniu informacji o nominacji Antoniego Bidy na posła w Izraelu, zaczęli rozpowszechniać, znane skądinąd wcześniej, powiedzenie:

  JAK BIDA, TO DO ŻYDA!

 97. littlebigfoot
  1 września o godz. 11:31
  „Rozumiem, że wnikliwy badacz, któremu Bóg udzieli zrozumienia, zostanie o tym powiadomiony”.

  Wnikliwy badacz, któremu Bóg udzieli zrozumienia, dostosowuje swój sposób myślenia i postępowania do wzorca pozostawionego przez Jezusa z Nazaretu. W rezultacie nawet postronni obserwatorzy zauważą , że naśladuje on we wszystkim swego Mistrza.

  Spełniają się wtedy słowa z Jana 13:35, które Mesjasz skierował do swoich uczniów: „Po miłości widocznej wśród was wszyscy poznają, że jesteście moimi uczniami”.

  Pozostaję z szacunkiem.

 98. Saldo Mortale popuścić łaskawie raczyło:
  „Gorilla okresil sie madrym gojem. Prawda, bredzi bowiem te swoje antysemickie madrosci”

  Różne już pocieszne definicje antysemityzmu słyszałem, ale takiej zabawnej jeszcze nie. Gdy goj twierdzi, że jest mądry, to się przez to antysemitem staje?
  Łoj, to goj ino gupim być może? A jak zmądrzeje to już antysemit?

  Po logicznym przeanalizowaniu tych radosnych iskrzeń saldowomortalowych neuronów w jego podczerepnym morzu gleju wyszło, że najbardziej antysemitowy antysemit to… Saldo Mortale :P, gdyż zakłada, że antysemit to ino ludź mundry, a filosemit to ino ludź gupi, hehehe
  Czyli – gdy chcesz zmądrzeć – zostań…. antysemitem 😀

 99. „Do sprawy odniosła się na Facebooku Manuela Gretkowska. Wspomniała, że po publikacji – zdaniem wielu – obrazoburczego zdjęcia, w sieci pojawiło się wiele „rad ludzi dobrej woli” dla Margot.
  „Wszyscy wiedzą, kim masz być. Tylko nikt nie rozwalał systemu, napadając na furgonetkę antyaborcyjną. Ale pamiętaj, nie jesteś Piłsudskim grabiącym pociągi wroga. Jesteś zaledwie Joanną d’Arc antykatoli. Piszesz do ministra tego badziewia prawdę: »ty jeb*** ch***«. Chociaż według tutejszych norm powinnaś mu usiąść na kolanach przy okrągłym stole” – napisała.”
  Tak to rewolucjonistka Gretkowska, grafoman piszący głodne kawałki dla „tego badziewia”, czyli pensjonarek, „rozwala system” na Facebooku.

 100. @Gorilla

  „Gdy goj twierdzi”

  Smierdzacy oeneryjny belkot („goj”) odnotowany, spuszczony z woda.

  ” że jest mądry, to się przez to antysemitem staje?”

  Ludzik, ktory sam o sobie pier.. sorki, _twierdzi_, ze „jest madry”, daje takim twierdzeniem bezposredni dowod ciezkiej glupoty. Ludzik chyba jakos nie jarzy, ze nikt nie jest sedzia we wlasnej sprawie.

  „Lubicie się chełpić rzekomym bogactwem”

  „Bogactwem” lubia sie chelpic ludziki, co szoruja podlogi w Londynie, zapitalaja u bauera w rajchu albo (w najlepszym razie) zasuwaja na zmywaku w Oslo. Jak sie taki Konserwator Powierzchni Poziomych doropi starego laptopa, to leczy swoje kompleksy w sieci. W sieci kazdy Polak to milioner, biznesmen, posiadacz dwoch doktoratow, wlasciciel dobrze prosperujacej firmy albo co najmniej astronauta.

  „A przeciętny Izraelczyk ma kilkakrotnie mniejsze dochody niż ja, goj.”

  Smierdzace folksdojczeryjne slownictwo („goj”) odnotowane, spuszczone z woda. Co do meritum – w sieci kazdy Polak jest milionerem, wlascicielem dobrze prosperujacej firmy albo co najmniej astronauta.

  Sprawdzalne fakty sa z kolei nieco inne: Ten twoj kraj slynie nie z tego, ze „dochody”, tylko z tego ze _odchody_. Znaczy plyna Wisla. Nieoczyszczone. Modra Wisla, krolowa polskich rzek, niesie smierdzace odchody do Gdanska. Wiesci glosza, ze juz nie jest modra. Tak jakby kolor zmienila.

  „Cóż, moi jurni antenaci lubili chadzać wieczorami do rozmaitych Rywek, a tatełe lub mąż tej Rywki musiał to znosić ”

  Kazdy jest z czegos dumny. Chodza po swiecie ludziki, co sie sadza i pusza, ogarniete duma, ze kiedys w ich kraju mozna bylo bezkarnie gwalcic Zydowki. Dzis czasy jakby inne – w Izraelu kazda laska ma jak nie Tavor to Uzi. I dwa lata wojska za soba. Jakby jakis spec od wymuszania uslug seksualnych sprobowal sobie pohulac, to by mu „Ryfka” czy inna „Salcia” po prostu fujare odstrzelila.

  ” Też że cuchną, wobec Arabów tak też twierdzą rasiści izraelscy.”

  Smierdzace klamstwo odnotowane, spuszczone z woda. W „rasistowskim” Izraelu co trzeci lekarz to Arab. W „rasistowskim” Izraelu jakos nie stosuje sie zasady „numerus clausus”, nie stosuje sie getta lawkowego i nie zapedza sie Arabow do oblanej benzyna stodoly.

  „Just Act 447 to też nie żadne skubanie gojów, a tylko chęć ich oskubania”

  Kazdy jest z czegos dumny. Sa ludziki szalenie dumne z tego, ich rodzinki metoda stodolowo-zapalczana albo folksdojczersko-szmalcownicza zalapaly sie na „mienie pozydowskie”, dla niepoznaki nazywane „mieniem bezspadkowym”. Rzeczywiscie, jak cala zydowska spolecznosc zapedzono do oblanej benzyna stodoly, podpalono razem z babami i dzieciakami, to „mienie pozydowskie” stawalo sie bezspadkowe i z automatu przechodzilo na mlasnosc mordercow-pogromszczykow. Taki dobry powod do dumy jak kazdy inny.

  Bylo, minelo, nie ma co roztrzasac. Folksdojczeria kominowo-gazownicza masturbuje sie swoimi donioslymi dokonaniami – ale to juz coraz bardziej odlegla przeszlosc. A jak nie ma nowego „mienia” do przejmowania, to jest cieniutko. Kolejne miliony wyjezdzaja za chlebem, zeby sie w ogole wyzywic. Podobno ostatni ma zgasic swiatlo.

 101. @Saldo mortale

  „Gorilla okresil sie madrym gojem.”

  Charakterystyka bylaby trafna – gdyby nie dwa bledy. Czwarty i przedostatni wyraz chyba jest zbedny. A w piatym i ostatnim tak jakny jednej literki brakuje. Literki „n”.

 102. @Saldo mortale

  „Nie zwrociles rowniez uwagi, ze konflikty prze Ciebie opisane sa powszechnie znane i sa kontynuacja Zimnej wojny.”

  Proponuje sie podszkolic. Wojna Iraku z Iranem (wojna wyznawcow Religii Pokoju z wyznawcami Religii Pokoju) wybuchla w roku 1980-tym. W zaden sposob nie mogla byc „kontynuacja Zimnej wojny”, chocby z tego wzgledu, ze zimna wojna trwala wowczas w najlepsze. Wojna Iraku z Iranem nie miala nic wspolnego z zimna wojna, tzn z rywalizacja supermocarstw. Po prostu przedstawiciele Religii Pokoju tak jakby poprztykali sie we wlasnym gronie.

  Wojna domowa w Libanie wybuchla w roku 1975-tym. W zaden sposob nie mogla byc „kontynuacja zimnej wojny”. Wprawdzie wasza Wikipedia uczy, ze Zydzi winni:

  „Syrii, Izraela i Organizacji Wyzwolenia Palestyny w wewnętrzne sprawy Libanu”

  ale przyznaje, iz „Przyczyną wybuchu wojny były narastające antagonizmy wśród ludności zamieszkującej terytorium Libanu”. Wedlug waszej, polskiej Wikipedii:

  „Starcia zainicjowane zostały po tym, gdy w lutym 1975 roku został zastrzelony propalestyński parlamentarzysta libański Maarouf Saad (za zamachem prawdopodobnie stała libańska armia)[3]. Konflikt pogłębił się w następnym miesiącu, gdy siły Falangi dokonały masakry 27 Palestyńczyków i Libańczyków podróżujących autobusem linii Sabra-Szatila z obozu dla uchodźców do innego obozu Tall az-Zataru położonego w Bejrucie[4]. Umiarkowane przywództwo al-Fatahu stojącego na czele OWP było przeciwne akcjom odwetowym. Sprzeciw ten nie spodobał się niektórym frakcjom OWP, a także niektórym radykalniejszym działaczom al-Fatahu[5]. Wbrew stanowisku liderów OWP, Demokratyczny Front Wyzwolenia Palestyny przeprowadził kilka odwetowych ataków na armię libańską”

  Jednym slowem – jedni spece od walki z Syjonistycznym Wrogiem ( Demokratyczny Front Wyzwolenia Palestyny) postrzelali sie z innym specami od od walki z Syjonistycznym Wrogiem (armia libanska). Poza tym Arabowie z Falangi zastrzelili „27 Palestyńczyków i Libańczyków podróżujących autobusem linii Sabra-Szatila”. Zwiazek z zimna wojna (tzn z rywalizacja supermocarstw) raczej odlegly.

  Tak czy owak, najlepszym remedium na wszystkie klopoty to oczywiscie masowa imigracja takich wlasnie dzentelmenow, specow od rozwiazywania konfliktow za pomoca broni maszynowej, do kolejnych krajow zachodnich. Nadal nie wiem jednak, czy to rzeczywiscie „185 narodowosci”, bo wszyscy mowia tym samym jezykiem i wyznaja te sama religie pokoju (chrzescijanskie mniejszosci etniczne, np prawoslawni Asyryjczycy z Libanu i z Syrii, dali noge juz dawno temu, glownie w latach 70-tych).

  Te „185 narodowosci” to chyba cos jak „65 plci”.

 103. woytek 1 września o godz. 15:26 pisze:
  – Tak to rewolucjonistka Gretkowska, grafoman piszący głodne kawałki dla „tego badziewia”, czyli pensjonarek, „rozwala system” na Facebooku. –
  Jeśli już piszesz rewolucjonistka, to jest też grafomanką piszącą …. (mogłeś użyć zamiast pensjonarki pensjonariusze, byłoby zabawniej).
  Każdy pisarz ma swoich odbiorców i nikt ci nie każe czytać powieści dla pensjonarek (o waginie !!!???). Człowieku, przecież ty nie miałeś nigdy w życiu książki Gretkowskiej w rękach. Gdybyś miał w ogóle jakąś książkę przeczytaną, wiedziałbyś zapewne, że każda rewolucja zaczyna się od nich.

 104. Gorilla analizuje logicznie, przeciez nie biologicznie, chociaz?

 105. @Mr Hyde – 1 września o godz. 13:07

  Ciekawe dywagacje na temat historii i stanu polskich umysłów. Dzięki.
  „W Polsce wrażliwość historyczna jest jednak inna”. Raczej należałoby powiedzieć chora albo właściwiej – psychopatyczna. Dlaczego? – poziom tzw. intelektualistów, etyków i naukowców jest beznadziejny spowodowany brakiem cywilnej odwagi, demoralizacją, myśleniem szlachty zagrodowej i zastraszeniem IPN.
  Co do cenzury to zawsze powinna być, szczególnie w społeczeństwach na niskim stopniu rozwoju. Kto powinien sprawować rolę cenzora? – oczywiście Władza i Religia lub Kultura w obszarach swych działań. W jakim zakresie? – to najtrudniejsze, ale zawsze można dojść do konsensusu.

 106. Saldo mortale
  31 sierpnia o godz. 20:44
  PA
  Aha, nie obsmiewalbym rowniez politycznej poprawnosci, bo sugerujesz w ten sposob, ze niepoprawnosc jest Twoim wzorem. Twoja wola. W blogosferze nie widzimy bowiem osoby, lecz li tylko tekst.

  z tekstu zawsze wyziera nieucharakteryzowana twarz i zaden makijaz tego nie zmieni… „poprawnosc polityczna” kojarzy mi sie z osobami
  , z reguly ograniczonymi umyslowo, ktore wprowadzaja swoja wersje tej idei.. a zamiary idei moga byc wielkie…
  wciaz obstaje przy mojej wersji socjaldemokracji, ale potepiam i wyszydzam robienie spektaklu w kiepskim guscie z polityki…w mojej ostatniej pracy, niektore moje kolezanki terroryzowaly innych swoja definicja „harrassment”…

 107. No i proszę, na łamach oko.press Margot weszła z Panem w polemikę 🙂 Teraz ją rozumiem. Cała opozycja chciałaby, żeby Margot utorowała drogę do koryta politykom w garniturach. Nikomu nie zależy na jej osobistym szczęściu, na jej osobie. Jestem pewien, że opozycja po cichu liczy, że ktoś ją zabije, albo okaleczy, żeby móc na niej zbić polityczny kapitał. Identycznie jak Chrobry, który pod sufit skakał z radości, że zabili Wojciecha Sławnikowica i zapłacił za jego ciał złotem, bo dzięki temu dostał swoją upragnioną koronę.
  Tak jest, panie profesorze. Wszyscy chętnie się promują na nieszczęściu innych, ale pochylić się nad człowiekiem, pomóc mu osobiście, to nie ma komu.
  Moim zdaniem Margot ogrywa wszystkich 🙂

 108. @lelek3333

  Co poniektórzy w tej sekcji komentarzy nigdy nie musieli walczyć o podstawowe prawa i to kurwa widać.

  „Swoja „seksualnosc” kazdy moze uprawiac w swojej wlasnej sypialni”
  Nie wiem czy zdajesz sobie sprawę z tego, że wyrażanie seksualności nie oznacza ruchania się na ulicy ( aczkolwiek jest to specjalność osób hetero ) tylko bycia traktowanym na tak samo jak każdy inny. Chodzi o możliwość trzymania się za rękę na spacerze bez strachu, że jakiś żołnierz wyklęty w sebixa zaklęty cię zaatakuje, o możliwość zawierania związków małżeńskich ( i od razu zaznaczę, bo ludzie tacy jak ty lubią się do tego przyczepiać, chodzi o ślub cywilny, katolicy i inni muzułmanie mogą sobie tego zakazywać do woli ) i o niesamowity przywilej jakim jest nie bycie kozłem ofiarnym prawicy za każdym razem jak coś pójdzie nie po ich myśli.
  I czemu ta sama zasada nie dotyczy osób hetero, co?
  Te wszystkie bilbordy z gołymi babami, słynny już Heteroseksualny Pumpernikiel, reklamowanie wszystkiego seksem, ci wszyscy ludzie którzy mogliby przecież poczekać aż wrócą do domu a nie lizać się na przystankach, w restauracjach czy w komunikacji miejskiej.

  „Publiczne obnoszenie sie z taka czy inna „seksualnoscia” może jak najbardziej poskutkować wyrzuceniem z pracy”
  Nieobnoszenie się też tym może skutkować ponieważ, słuchaj teraz uważnie, jeżeli nie wspominałeś o orientacji w pracy, wykonywałeś swoje obowiązki ale szef albo współpracownik zobaczył ci na przykład w gejowskim barze albo ci się wymsknęło przez przypadek zwolnienie, albo przynajmniej nękanie, może się zdarzyć z powodu takiego drobiazgu jakim jest homofobia.

  „Murzyn czy Chinczyk nie ma sposobu na to, aby ukryc swoj wyglad – dlatego segregacja rasowa istniala”
  Segregacja rasowa istniała z powodu wieków niewolnictwa, systemowego ucisku i poczucia wyższości ludzi białych nad innymi rasami.
  A osoby LGBT też nie mają jak zmienić swojej orientacji i tożsamości, ukrywanie i represjonowanie jej może skutkować depresją i myślami samobójczymi, które oczywiście ty i tobie podobni uznacie za znak że te LGBTy to przecież same sobie winne są, bo przecież mogliby być normalni a nie są.

  A, i tak na sam koniec, naucz się pisać poprawną polszczyzną, bo od patrzenia na twoje wypociny oczy krwawią.

 109. @Egretta_Thula

  „kurwa”

  Zawod jak zawod. Kazdy jakos na chleb zarabia.

  „możliwość trzymania się za rękę na spacerze bez strachu, że jakiś żołnierz wyklęty w sebixa zaklęty cię zaatakuje”

  Za reke czy za cokolwiek innego moze sobie ten i ow potrzymac kogo mu tam ochota przychodzi trzymac we wlasnej sypialni. Nie wszystko musi byc wystawione na widok publiczny.

  „możliwość zawierania związków małżeńskich”

  Zwiazek malzenski to zwiazek mezczyzny z kobieta. Podstawowym jego celem jest posiadanie i wychowywanie potomstwa. Ten, kto wychowuje dzieci, ma prawo sobie nie zyczyc, zeby te dzieci byly narazone na widok gorszacych scen i na gorszace wplywy. W sferze prywatnej amatorzy zwiazkow z koza moga sobie robic co chca z ta koza. Tyle ze jak koza pobodzie, to nie mam ochoty na leczenie takiego …. podatki placic.

  „szef albo współpracownik zobaczył ci na przykład w gejowskim barze”

  … to by umoczyl sprawe o zwolnienie w sadzie pracy w kazdym normalnym kraju. Co pracownik robi w czasie wolnym to juz jego sprawa – o ile prawa i umowy o prace nie narusza. Jesli szef by zobaczyl pracownika „w gejowskim barze”, to by go chyba musial sledzic. Jesli „przypadkiem” – to chyba obaj lubia tp samo.

  „A osoby LGBT też nie mają jak zmienić swojej orientacji”

  „Osoby LGBT” moga dawal upust swojej „orientacji” w sferze prywatnej. W sferze publicznej NIE RYZYKUJA przesladowan – zaden amator kwasnych jablek nie ma napisane na czole, ze lubi panow, zwierzeta domowe czy nawet rosliny doniczkowe. Nikt im nie kaze niczego „zmieniac”. Im wiecej jest takich „osob LGBT”, tym wiecej fajnych dziewczyn i kobitek pozostaje do zawarcia znajomosci.

  „naucz się pisać poprawną polszczyzną”

  Katoliku, odkad mnie te twoje urrwal ziomy wyniosly na kopach, przy akompaniamencie wrzaskow „Zydy wynocha!”, „Polska dla Polakow” – to „poprawna polszczyzna” jest mi tak srednio potrzebna. Nie uwierzysz, katoliku, ale poza granicami twojego pieknego kraju znajomosc tego twojego jezyka nie jest raczej wymagana. Jak trzeba – to jeszcze sie wyjezycze. Jak mam dziewczynie powiedzic, ze ma piekne oczy i gleboka .. ehmm… osobowosc, to sie dogaduje bez tlumacza. Cos ci nie pasi? Jakies krzywosci? No to nie czytaj, skoro ci oczy krwawia.

 110. @

  „A w roku 1968 to dostaliśmy od ręki ‎papierek na który mogliśmy sobie zaraz wybrać wolność w Wiedeń i Waszyngton D.C., gdzie do ‎dziś mamy fajne geszefta w których łupimy naiwnych goje jak się tylko da. Co z tego, że ja ‎straciłem nudną posadę w SB a Ryfka stołek starszego cenzora ”

  Wyjatkowo smierdzacy ten belkot. Fajnie, ze sie bez problemu ukazuje na „moderowanym” forum. Fajnie, ze specom od nakrecania nienawisci pozostalo tylko smetne darcie ryjka na Internecie. Do oblanej benzyna stodoly juz nigogo ci spece nie zagonia.

 111. Wielce Szanowny lelku3333
  Z niemałym rozbawieniem przeczytałem Twoje wyobrażenia dotyczące mojej osoby.
  No przez chwilę poczułem się jak Żyd barwnie opisywany przez wybitne medium Trzeciej Unii Europejskiej – Volkischer Beobachter. Tylko trochę nieudolnie, mogłeś jeszcze dodać że jestem kapitalistycznym wyzyskiwaczem, mam wszy i roznoszę tyfus 😛

  Nie zrewanżuję Ci się opowieścią jak ja sobie Ciebie wyobrażam, zresztą nie muszę, wystarczy że w ramach wymiany komplementów obdarzę Cię największą obelgą jaką znam:
  -Ty lewaku! 😀

  Po tej wymianie uprzejmości nieśmiało jednak wspomnę, że o mnie mogłeś sobie pokonfabulować, ale od moich Czcigodnych Protoplastów mógłbyś się odlewaczyć.

  O żadnym gwałceniu Rywek mowy nie było. Gdy przyjechał pod karczmę przystojny, schludny, czysty, pięknie odziany, przy karabeli i przepasany pasem słuckim panicz – goj na pięknym rumaku z pięknym rzędem, to same leciały. Tak jak dziś panienki same lecą na młodego przystojnego rockmana zajeżdżającego do nadmorskiego kurortu w Ferrari, gwałcić ich nie musi.

  I o rabowaniu mienia mordowanym Polakom przez pejsatych sowieckich komisarzy też mógłbyś nie opowiadać. Powiesz, że nie opowiadałeś? No to porzuć tę głupawą licytację.

  Niestety nie rozbawiłeś mnie bajeczkami, jak to cudownie jest rdzennym mieszkańcom w okupowanej Palestynie. Mam dość empatii by rozumieć jak się czują.

  Wyobraziłem sobie, że do mojego kraju wtargnęła celtycka armia irlandzka twierdząc, że to ich ziemie, bo 2 tysiące lat temu tam gdzie stoi mój dom tam byli też Celtowie. Wyrzucają mnie z mojego domu, burzą go buldożerami by tam zbudować osiedle celtyckich osadników, a moją rodzinę zamykają… tylko gdzie? Hmmm… jaki to mamy w Polsce odpowiednik otoczonej izraelskimi murami Strefy Gazy? Aaaa, już wiem – w Auschwitz Birkenau. Bez środków do życia.

  A gdy moi nieletni synowie wyjdą poza mury Auschwitz by zdobyć coś do jedzenia dla głodującej rodziny, to izra… to znaczy irlandzka armia strzela do nich jak do kaczek.

  Ta twoja opowieść o szczęściu okupowanych, ograbianych, dyskryminowanych i mordowanych palestyńskich Arabów to bezczelna, obrzydliwa drwina z ofiar żydowskich najeźdźców.

 112. @Egretta_Thula

  „Segregacja rasowa istniała z powodu wieków niewolnictwa, systemowego ucisku i poczucia wyższości ludzi białych nad innymi rasami.”

  Ta, zwlaszcza w obozach jenieckich, w ktorych Japonczycy skazywali na ciezka smierc dziesiatki tysiecy jencow wojennych, lamiac wszystkie konwencje. Albo w okupowanym przez Japonczykow Singapurze. Albo podczas japosnkiej okupacji Filipin.

 113. PA2155
  1 września o godz. 19:24
  Nie zatrzymuje sie na przystanku na zadanie. Albo poprawnosc lub jej brak. Tu, podobnie jak przy godnosci czlowieka, kazdego czlowieka, nie ma miejsca na kompromis i osobiste doswiadczenia.

  Podobnie z demokracja; uzyskanie wiekszosci nie znaczy, ze moge pluc na ulicy. Jestes konserwatywny, Twoja wola. Przynajmniej nie tlumaczysz tego infantylnie jak to czyni AHA. Nie chcialbym zostac blogowym kokietem na starosc jak AHA. On nie czyta lewicowej prasy, ja czytam prawicowa rowniez. Nie jest latwo byc na scenie bez nuty kokieterii. bo korci mnie. Dziwi mnie tolerowanie antysemitow w blogosferze. Obrodzili tu.

 114. @woytek

  „rewolucjonistka Gretkowska, grafoman piszący głodne kawałki”

  Warto tu uscislic trzy pojecia:
  – grafoman
  – pisarz
  – przyglup

  Pisarz tym sie rozni od grafomana, ze jest sie w stanie utrzymac z pisania ksiazek, powiesci, opowiadan czy innych podobnych tekstow. Jesli teksty maja charakter literatury pieknej (a nie na przyklad reklamy proszku do prania) – to mamy do czyniena z pisarzem. Nie znam dziel tej pani, wiec polegam na cudzych opiniach:

  „Wystartowała ostro w połowie lat dziewięćdziesiątych, zawsze była mistrzynią autopromocji. Prywatny list Czesława Miłosza zamieściła jako wstęp do swej debiutanckiej książki, dzięki protekcji reżysera i pisarza Andrzeja Żuławskiego dostała się świata luksusowych magazynów kobiecych wydawanych w setkach tysięcy egzemplarzy.

  Gretkowska szybko stała się ikoną popkultury — była modną pisarką, dziennikarką i scenarzystką.”

  https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/404806-zmierzch-manueli-gretkowskiej

  Nawet ultraprawicowa witryna wpolityce.pl pisze o „setkach tysiecy egzemplarzy”, o tym, ze Gretkowska „tała się ikoną popkultury — była modną pisarką, dziennikarką i scenarzystką.” A zatem na pewno nie grafomanka – ludzie za wlasne pieniadze kupowali jej ksiazki czy tez kupowali bilety na filmy, do ktorych Gretkowska pisala scenariusze.

  Teraz juz wiadomo, czy sie odroznia grafoman od pisarza.

  A trzecie pojecie – przyglup? Tepy przyglup-prymityw? Otoz przyglup odznacza sie tym, ze drze japke na temat ksiazek, ktorych nigdy nie mial w reku oraz na temat ludzi, ktorzy te ksiazki pisza. Nie wskazujac nikogo palcem, wypada zauwazyc, ze przyglup lubi sie wypowiadac na tematy, o ktorych nie ma zielonego pojecia.

 115. A teraz, moi mili parafianie z lewackiej parafii pod wezwaniem św. Tęczy, zaskoczę Was tym oświadczeniem:

  Ja, prawak, jestem ogromnym zwolennikiem ideologii LGBT, feminizmu, bambizmu i aborcjonizmu.
  Gorąco kibicuję wszystkim lewakom, w tym tęczowym, by propagowali i wprowadzali w życie swoje wymysły. Niech się skrobią, zawierają bezpłodne „małżeństwa” jednopłciowe, darmo dają swoim kobietom antykoncepcję, niech wysyłają swoje kobiety do tyrania. Niech żyją na kocią łapę, rozczulają się nad gadziną traktowaną jako namiastka dziecka. Niech się na koszt społeczeństwa chlastają po klejnotach zamieniając płodne kobiety w bezpłodne imitacje facetów i odwrotnie. Pełne moje poparcie.
  Tylko jeden warunek…..

  …… nie w moim kraju……
  Ale np. w Niemczech lub w Izraelu? Proszę bardzo!

  Lewackie wymysły to autodestrukcja, a ja nie mam nic przeciwko temu by się konkurencyjne populacje same unicestwiały idiotycznym postępowaniem pod wpływem idiotycznych ideologii.

  Społeczeństwa mądre, ekspansywne, podbijające i kolonizujące świat tępiły bezwzględnie to, co durnotki lewackie dziś propagują. Nikt nie powie, że Imperium Brytyjskie to byli idioci, bo to była wówczas najbardziej rozwinięta światowa cywilizacja. I ci mądrzy prawaccy purytańscy Brytole tępili objawy seksualności innej niż hetero, aborcję, antykoncepcję, rozwody, feminizm. Po prostu mądre, nie zdegenerowane społeczeństwa potrzebują rodzących się dzieci do podboju świata, a nie małpich durniów nie rozumiejących, ze jedynym biologicznym sensem istnienia każdej istoty żywej jest rozród.

  Dlatego bardzo się cieszę, że w Izraelu żydowskie postępiactwo promuje u siebie tęczowo – lewackie wymysły. Przez to dzietność mają ujemną, a rdzenna palestyńska ludność, i ta muzułmańska i ta chrześcijańska ma dzietność dodatnią. A żydowskich ortodoksów religijnych którzy też nie ulegli lewackim idiotyzmom jest mniej niż muzułmanów. Jeszcze parę pokoleń promowania autodestrukcji i problem Bliskiego Wschodu sam się rozwiąże – demografią.

 116. To tak na marginesie….zeby nie bylo….
  Piec lat po „wielkim bledzie „ Merkel: przestepczosc najnizsza od 18 lat, ponad polowa uchodzcow/migrantow pracuje i placi podatki w Niemczech, 10 tys. studiuje na niemieckich uniwetsytetach, a notowania kanclerz wrocily do poziomu sprzed kryzysu migracyjnego.
  PS
  2015 pisalem, ze po dwudziestu latach domorosli antropolodzy napisza o wielkim interesie Niemcow. Niektorzy juz bredza, ze Niemcy wybrali sobie najlepszych.
  Faktem jest, ze migracja jest dla Niemiec korzystna. Faktem jest, ze od kilku lat kazdy ma prawo do otrzymania stypendium, podobnie jak Niemcy.

 117. Skad tu tylu bredzacych antysemitow?

 118. Nie ma nic, co nie plecie, w muchomora świecie. Krówka nogą postukała. Wielka glizda bzyk do dziury. Pejsaty hula Hoop podskoczył. Deszczyk kwiatek siła zmoczył. Kto tu? Wnet poznały. Iwan. Kotek Iwan sikał dzionek cały.

 119. Saldo mortale
  1 września o godz. 23:01
  to nie chodzi o odruchowa lub instytucjonalna „poprawnosc polityczna”, czyli schlebianie (w wielu przypadkach) drugiej stronie… zawsze proponuje poznac lepiej druga strone, jej obyczaje, historie, racje…. zamiast zastepowac to wszystko stereotypami… w mojej ostatniej firmie, wielorasowej i wielonarodowej, moja szefowa, od 20 lat na tym stanowisku, traktowala np. Hindusow lub Chinczykow jako jeden rodzaj… i starannie omijala ich szerokim lukiem… bo byla skonfudowana i nie wiedziala jak zareagowac w konfliktowych sytuacjach…

 120. @Gorilla

  ” jaki to mamy w Polsce odpowiednik otoczonej izraelskimi murami Strefy Gazy? Aaaa, już wiem – w Auschwitz Birkenau. Bez środków do życia.”

  Najpierw merytorycznie.

  Gaza nie jest „otoczona izraelskimi murami”. To oczywista bzdura. Gaza ma dluga granice lądową z Egiptem. Po obu stronach tej granicy tacy sami Arabowie, mówią w tym samym arabskim języku i modlą się do tego samego Allacha. Do roku 1967-go Gaza stanowiła integralną częsć Egiptu.

  Jeśli zatem ktoś gwoli dramatycznego efektu twierdzi, że Gaza jest „otoczona izraelskimi murami” – to albo nie umie korzystać z mapy (czyli jełop-przygłup), albo kłamie i łże świadomie. Łże jak sobaka. Łże jak kawał sukinkota.

  Dlaczego Arabowie z Egiptu oddzielili sie pilnie strzezona granica od swoich wspolbraci – Arabow z Gazy? Nie wypada sie wtracac, to w koncu wewnetrzna sprawa Arabow – kogo sobie wpuszczaja a kogo nie wpuszczaja. Slyszalem, ze ci z Egiptu nie lubia fruwajacych autobusow ani podkladania bomb w pizzeriach i w kawiarniach. Moze to byc prawda, choc nie musi. Tak czy owak – to juz wewnetrzna sprawa Arabow, jak tam oni siebie wzajemnie traktuja.

  Uprzedzajac brednie o „zydowskich klamstwach” – mozna zacytowac polska Wikipedie:

  _________
  „W marcu 2007 roku Hamas i Fatah utworzyły koalicyjny rząd jedności w Autonomii Palestyńskiej. W czerwcu działacze Hamasu przejęli zbrojnie kontrolę nad całą Strefą Gazy w tzw. bitwie o Gazę. Urzędnicy i działacze związani z Fatahem zostali wydaleni do Zachodniego Brzegu i zastąpieni członkami Hamasu. W reakcji na te zdarzenia, Izrael i Egipt zamknęły wszystkie przejścia graniczne ze Strefą Gazy, rozpoczynając trwającą do dziś blokadę.”

  „Egipt
  Władze egipskie utrzymują relacje dyplomatyczne z Izraelem od podpisania porozumienia w Camp David. Przedstawiciele argumentują swoje stanowisko wobec blokady Strefy Gazy koniecznością zachowania bezpieczeństwa półwyspu Synaj, turystycznego regionu Egiptu[33].”
  _______

  Czy w Strefie Gazy panuje niedobow zywnosci? Niech sie wypowiedza sami Arabowie:

  https://arabiangazette.com/hamas-bans-israeli-fruit-imports-gaza/

  Zalinkowany artykul (z „Arabian Gazette”) zawiera zdjecie z bazaru. Widac straga, tace pelne owocow, zdrowo odzywionych ludzi, cyfrowa wage. O takim zaopatrzeniu mieszkancy PRL mogli co najwyzej pomarzyc.

  A tresc artykulu?

  ____________
  „Hamas bans Israeli fruit imports to support Gaza farmers”. Hamas ZABRANIA importu izraelskich owocow aby wspomoc farmerow z Gazy.

  „Some Gazan fruit importers are not happy with the Hamas government ban.

  “The local product is not nearly enough to offset the shortfall. … Gazan fruit importer Jaber al-Shanty said.”

  Niektorzy importerzy owocow z Gazy nie sa zachwyceni urzedowym zakazem. Gazanski importer owocow Jaber al-Shanty mowi „Lokalny towar nie wystarczy, aby zastapic braki”.
  _______________

  Jednym slowem – nie Zydzi usiluja zaglodzic „otoczonych izraelskim murem” mieszkancow Gazy, tylko Hamas zakazuje importu izraelskich owocow. O tym zas, ze Gaza nie jest „otoczonej izraelskimi murami”, jako ze posiada dluga granice z Egiptem – moze sie przekonac kazdy, kto umie korzystac z mapy.

  Tyle merytorycznie. Personalnie zas mozna by co nieco napisac o blogerze, legitymujacym sie ksywa @Gorilla – ale na razie po prostu mi sie nie chce.

 121. @Gorilla

  ” jaki to mamy w Polsce odpowiednik otoczonej izraelskimi murami Strefy Gazy? Aaaa, już wiem – w Auschwitz Birkenau. Bez środków do życia.”

  Jeszcze jeden link ze zdjeciem, na ktorym widac ten brak „srodkow do zycia” i zasadnosc porownan do „Aschwitz Birkenau”:

  https://www.alamy.com/a-young-palestinian-sells-in-the-market-in-khan-younis-southern-gaza-strip-on-november-28-2019-photo-by-abed-rahim-khatibalamy-image334260020.html

  Klamstwa specow od zagadnien narodowo-rasowych maja na ogol bardzo krotkie nozki. W czasach Internetu kazdy moze sie latwo przekonac, jak wyglada zycie codzienne tu czy tam.

 122. @Gorilla & Ska

  ” jaki to mamy w Polsce odpowiednik otoczonej izraelskimi murami Strefy Gazy? Aaaa, już wiem – w Auschwitz Birkenau. Bez środków do życia.”

  Kolejny link ze zdjeciem, na ktorym widac ten brak „srodkow do zycia” i zasadnosc porownan do „Aschwitz Birkenau”:

  https://www.alamy.com/stock-photo-rafah-gaza-strip-palestinian-territory-16th-nov-2015-a-palestinian-90007329.html

  O takim zaopatrzeniu mieszkaniec PRL mogl sobie co najwyzej pomarzyc.

  A Auschwitz-Birkenau rzeczywiscie sie marzy specom od zagadnien narodowo-rasowych. Marzy im sie epoka piecow, kiedy to kolejne pociagi przywozily po dwadziescia tysiecy „pejsatych moskow” dziennie – prosto do gazu i pieca.

  Co moga takie typki dzisiaj? Ano moga jedynie drzej japke na Internecie.

 123. @Gorilla

  „Dlatego bardzo się cieszę, że w Izraelu żydowskie postępiactwo promuje u siebie tęczowo – lewackie wymysły. Przez to dzietność mają ujemną, a rdzenna palestyńska ludność, i ta muzułmańska i ta chrześcijańska ma dzietność dodatnią”

  Zgadza sie, populacja Zydow w Izraelu niknie w oczach. Z szesciuset tysiecy w dniu ogloszenia niepodleglosci (1948) prawie nikt nie zostal, w przededniu Wojny Szesciodniowej zostalo zaledwie dwa miliony. A dzis zydowska populacja Izraela skurczyla sie do zaledwie siedmiu milionow, od razu widac, ze wszyscy pouciekali przed Sprawiedliwym Gniewem Rdzennej Ludnosci Palestynskiej. Znaczy dali w dluga. Tylko siedem milionow zostalo (na ogolem 9 milionow obywateli).

 124. @Gorilla
  Ale w tym jakże skatoliczałym kraju Polsce mamy jeden z najniższych przyrostów naturalnych na świecie. Największy przyrost jest w takich krajach jak Niger, a więc tam, gdzie dominuje islam. Może zatem decyzją polityczną rządzący powinni wprowadzić w Polsce tym razem islam, skoro katolicyzm się w tym względzie nie sprawdza?

  Zawsze mnie też zadziwia, czemu wyrażający podobne poglądy ludzie nigdy nie atakują księży, że ci nie założyli rodziny i nie podnoszą przyrostu naturalnego.

  No i jeszcze jedno – Polska nie jest twoją własnością. Możesz sobie kupić kawałek ziemi i tam wpuszczać albo nie wpuszczać kogo chcesz. Polska jest nasza wspólna, a jak ci się to nie podoba, to jedz np do Nigru 🙂 Jak ci się nie podobają widoki na ulicy, to zasłoń sobie oczy. Mnie się nie podoba wizerunek martwego Żyda wiszącego na krzyżu, uważam że epatuje brutalnością i sadyzmem, uważam go za odrażający. Oczekuję, że zniknie z przestrzeni publicznej, a w domu niech sobie wiesza kto chce i co chce. Zapewne mnie rozumiesz i popierasz, prawda? Czy może ma być tak, że w przestrzeni publicznej ma być to, co tobie się podoba, a zniknąć, co się tobie nie podoba? Przykro mi, ale Polska nie jest niczyją własnością, jest niepodległym, wspólnym państwem, w którym Polakiem jest tak samo prawicowy bojówkarz kibol jak i transseksualna lesbijka buddysta. A jeśli wciąż ci się ten fakt nie podoba, to idź na terapię do psychologa, bo najwyraźniej masz problem z akceptacją rzeczywistości. To, w odróżnieniu od nie normatywne orientacji seksualnej da się leczyć. Przy odrobinie uporu można to nawet zrobić na NFZ, czyli za nasze wspólne pieniądze – nie mam nic przeciwko.

 125. @Gorilla

  „A gdy moi nieletni synowie wyjdą poza mury Auschwitz by zdobyć coś do jedzenia dla głodującej rodziny, to izra… to znaczy irlandzka armia strzela do nich jak do kaczek.”

  Poza „mury Auschwitz” to nikt nie „wychodzil”, od tego byly druty pod wysokim napieciem i cekaemy na wiezyczkach strazniczych. Miazdzaca wiekszosc Zydow przywozonych do Oswiecimia byla mordowana natychmiast, mordowana gazem w komorach gazowych i spalana w piecach krematoryjnych. W samym Oswiecimiu do gazy poszlo okolo miliona Zydow. Nikt sie jakos wtedy nie oburzal. Czerwony Krzyz dokonal nawet inspekcji w obozie w Terezinie i oglosil, ze wszystko jest cacy i oki i ze zadna krzywda sie Zydom nie dzieje.

  „Ta twoja opowieść o szczęściu okupowanych, ograbianych, dyskryminowanych i mordowanych palestyńskich Arabów to bezczelna, obrzydliwa drwina z ofiar żydowskich najeźdźców.”

  Na wypowedzi tego rodzaju – sprawdzalne fakty:

  „High enrollment in medical schools has long been a rare success story for Israel’s 1.6 million Arab Israelis, who complain of discrimination by the government in many spheres of their lives.

  Nationwide, an estimated 19% of medical school students are Arab, according to a 2009 parliamentary study. The ratio is in line with Israel’s Arab population, which is about 20%, and is impressive considering Arabs account for just 9% of the total number of university students and about 6% of government employees.”

  „“There is absolutely no discrimination here,” said Yossi Mekori, dean of Tel Aviv University’s medical school. He said 30% of the university’s medical school students are Arab.”

  https://www.latimes.com/world/la-xpm-2012-may-28-la-fg-israel-med-students-20120528-story.html

  Wspolczuje gleboko tym straszliwie przesladowanym Arabom, ktorych Syjonistyczni Zbrodniarze zmuszaja do studiow medycznych. Ciezki zaiste los Araba, ktory wskutek Zbrodniczych Knowan Syjonistycznego wroga musi sie stac lekarzem i zarabiac jakies sto tysiecy zielonych rocznie.

  Jak ktos ma getto lawkowe w herbie a stodole benzyna oblana w klejnocie, to oczywiscie drze ryja o „mordowanych Arabach”. Zwlaszcza jak jego kraj nie tak dawno „wyzwalal” Irak od Arabow i Afganistan od Pasztunow.

 126. @Gorilla

  „Niestety lelku, tu nie obowiązują rasistowskie, stosujące odpowiedzialność zbiorową Twoje zasady talmudyczne. Tu obowiązuje nasza, gojowska cywilizacja rzymska.”

  Odpowiedzialnosc zbiorowa oparta na kryteriach rasowych to podstawa, przepraszam za wulgaryzm, _swiatopogladu_ wszelakiej masci narodowcow, specow od „pochodzenia” i „narodowosci”. Ja i moje dzieci ponosimy dziwnym trafem nadal wine za to, ze „zydzi ukrzyzowali Pana Jezusa”, choc nas przy tym nie bylo. Poza tym ja i moje dzieci (a szerzej – wszyscy Zydzi) – ponosimy kolektywnie wine za „zbrodnie zydokomuny”, za Woinska i Morela, za „masakre” „w Koniuchach”/”w Der Yassin” (wybierz jedno), za to, ze Madoff ukradl i w ogole za caloksztalt.

  Chorzy z wariackiej nienawisci mordercy-pogromszczycy mordowali swoich sasiadow-Zydow, wszystkich, nie oszczedzajac kobiet i dzieci, na podstawie wlasnie odpowiedzialnosci zbiorowej. W Radzilowie i w Jedwabnem, w Szczuczynie i w Goniadzu, w Szczebrzeszynie i Wasoszy – aryjscy sasiedzi mymordowali wszystkich Zydow, Niemcy nie musieli palcem kiwnac. Dzis ich progenitura chelpi sie tym, ze dzieki masowym mordom zalapala sie na „mienie bezspadkowe”, panoszy sie w pozydowskich domach, sadza zady na pozydowskich meblach, ich babsztyle nosza na paluchach pozydowskie zloto. Masowe mordowanie na podstawie odpowiedzialnosci zbiorowej jest oczywiscie cacy i oki – jesli to Kali mordowac, rabowal i gwalcic.

  Tyle na temat „cywilizacji rzymskiej”.

 127. @Gorilla:

  „O żadnym gwałceniu Rywek mowy nie było. Gdy przyjechał pod karczmę przystojny, schludny, czysty, pięknie odziany, przy karabeli i przepasany pasem słuckim panicz – goj na pięknym rumaku z pięknym rzędem, to same leciały.”

  Polska Wikipedia:

  „Chyba najbardziej dramatyczny rozdział tragicznej historii szczuczyńskich Żydów to losy żydowskich kobiet pozbawionych ochrony swoich mężczyzn, spośród których najpierw trzystu wywieźli Niemcy w 1939 r., a pozostałych z kolei zabijali polscy milicjanci i polscy sąsiedzi na jesieni 1941 r. Bezbronne Żydówki trafiły do szczuczyńskiego getta, gdzie znalazły się na łasce swoich oprawców, stając się niemal ich własnością. Były wynajmowane do pracy miejscowym gospodarzom i stanowiły dla nich łatwy cel. Kobiety te we wsiach Skaje i Bzury zostały najpierw zgwałcone, a później z premedytacją zamordowane. Polacy ze Szczuczyna (…) eksterminowali je przez kilka tygodni za pomocą okutych kołków, młotów, łopat; zbrodnie miały zawsze ten sam ustalony wcześniej przebieg. Do miejsca pracy żydowskich kobiet polscy zbrodniarze przyjeżdżali na rowerach, broń zdobywali na miejscu u okolicznych gospodarzy, otaczali kobiety przy pracy, na polach, następnie gwałcili je i mordowali, a później zakopywali ich ciała w okolicznych lasach. Jeden z uczestników mordów Stanisław C. przyznał po wojnie, że wszyscy zbrodniarze byli przed 1939 r. członkami Stronnictwa Narodowego.”

  Polska witryna „Ciekawostki Historyczne”:

  https://ciekawostkihistoryczne.pl/2016/02/01/polacy-mordowali-nie-tylko-w-jedwabnem-trzy-pogromy-ktorych-powinnismy-sie-wstydzic/
  ____________________
  „Wedle zeznań świadków, zabijano ich przy użyciu metalowych prętów i na wpół żywych wrzucano do wykopanego uprzednio dołu. Kolejne dwa tygodnie upłynęły na niezliczonych zabójstwach, grabieżach i gwałtach. Popełniający je Polacy działali bez nadzoru wojsk niemieckich.

  Właściwy pogrom nastąpił zaraz po decyzji nazistów o stworzeniu getta. W nocy z 21 na 22 lipca 1941 roku, polska straż obywatelska zamordowała ponad 20 Żydów, wielu kolejnych torturowano. Gwałcono nawet najmłodsze Żydówki. Kilka osób pogrzebano żywcem wraz ze zmasakrowanymi ciałami ofiar na cmentarzu dla choleryków, czyli tak zwanej „cholerycznej górce”.”
  _______________

  Bylo, minelo, nie ma co roztrzasac. Folksdojczeria kominowo-gazownicza masturbuje sie swoimi donioslymi dokonaniami – ale to juz coraz bardziej odlegla przeszlosc. A jak nie ma nowego „mienia” do przejmowania, to jest cieniutko. Kolejne miliony wyjezdzaja za chlebem, zeby sie w ogole wyzywic. Podobno ostatni ma zgasic swiatlo.

 128. @Kagan

  „Życie Żyda więcej warte niż życie goja?”

  Anglicy przekonali sie na wlasnych ..skach, ze zycie Zyda przestalo byc tak tanie, jak w epoce piecow. Jak wieszali zolnierzy Hagany – to nagle sie okazalo, ze kolejnych brytyjskich zolnierzy-okupantow znajdowano powieszonych. Wieszac „zydkow” to jest dobra zabawa tylko tak dlugo, jak to mozna robic bez ryzyka. A jak wlasna szyjka tez moze ucierpiec, to przychodzi opamietanie.

 129. Blogowi geniusze sadza, myslec nie potrafia,ze demokracja, to gdy maja wiekszosc, moga pluc na ulicy. Podobnie obecni tu poczatkujacy antysemici.

 130. @Saldo mortale

  „Piec lat po „wielkim bledzie „ Merkel: przestepczosc najnizsza od 18 lat, ponad polowa uchodzcow/migrantow pracuje i placi podatki w Niemczech, 10 tys. studiuje na niemieckich uniwetsytetach, a notowania kanclerz wrocily do poziomu sprzed kryzysu migracyjnego.”

  Nie wiadomo, czy to wziete z sufitu czy wyssane z palucha. Oczywiscie zadnych, ale to zadnych zrodel czy odnosnikow – tylko @Saldo mortale, wypowiadajacy swoje rewelacje robi za Niezbite Zrodlo. A jak jest naprawde?

  _______________
  „Gangi w Szwecji rosną w siłę. Policja jest bezradna … W Goeteborgu walczące ze sobą gangi przejmują funkcję policji, kontrolując wjeżdżające do ich dzielnic samochody. Lokalne służby są bezradne, a sytuacja wywołała ogólnokrajową debatę na temat zaostrzenia w Szwecji kar za przestępstwa. … Zgłoszenia o kontrolach przeprowadzanych w północno-wschodnich dzielnicach Goeteborga, gdzie działa kurdyjski klan rodziny Ali Khan, szwedzka policja otrzymuje od kilku tygodni. – Zdarzało się, że gangi zatrudniały młodych zwiadowców, którzy ostrzegali ich przed policją. Teraz jednak poszli o krok dalej – powiedział agencji prasowej TT Erik Nord, szef goeteborskiej policji.”

  https://wiadomosci.onet.pl/swiat/szwecja-walki-gangow-policja-jest-bezradna/j0pg208

  „Szwedzka telewizja SVT w programie śledczym przedstawiła sylwetkę 19-letniego Hassana, który m.in. kradł luksusowe samochody, a po policyjnym pościgu śmiertelnie potrącił mężczyznę. Od 2015 r. nastolatek popełnił łącznie 221 przestępstw,”
  _____________

  @Saldo jakos nie kuma, ze w czasach Internetu kazde klamstwo ma bardzo, ale to bardzo krotkie nozki. Saldo powinien/powinna (nie wiem, ktora z tych 65-ciu plci jest tu adekwatna) uwazac przy przegladaniu sie w lustrze, bo nos sie solidnie wydluzyl i moze zawadzic.

 131. @Saldo mortale

  „Piec lat po „wielkim bledzie „ Merkel: przestepczosc najnizsza od 18 lat, ponad polowa uchodzcow/migrantow pracuje i placi podatki w Niemczech, 10 tys. studiuje na niemieckich uniwetsytetach, a notowania kanclerz wrocily do poziomu sprzed kryzysu migracyjnego.”

  Ponizej co nieco o tych nader zdolnych studentach i wzorowych podatnikach:

  https://www.berliner-zeitung.de/mensch-metropole/arabische-clans-polizei-schrieb-tausende-anzeigen-li.84365

  „Arabische Clans: Berliner Polizei schrieb Tausende Anzeigen
  Berlins Innensenator Andreas Geisel präsentiert seine Bilanz zur Bekämpfung der Clankriminalität. Im vergangenen Jahr rückte die Polizei zu 382 Einsätzen aus.
  ….
  Szenen wie diese ereignen sich in Berlin wöchentlich. Sie illustrieren ein Problem, das jahrzehntelang ignoriert wurde: die Clankriminalität. Mitglieder von Familien, die ab den 80er Jahren aus dem Libanon nach West-Berlin einwanderten, beanspruchen inzwischen ganze Straßenzüge als Herrschaftsgebiet. „Im Bereich der Clankriminalität hat sich eine Parallelwelt entwickelt – mit eigenem Kodex und der Ablehnung des geltenden Rechts. Das konnten wir nicht länger dulden“, konstatierte Innensenator Andreas Geisel (SPD), als er am Montag seine Bilanz zur Bekämpfung der Clankriminalität präsentierte.”

 132. @Saldo mortale…

  … wie wszystko najlepiej. Inni sie chyba myla:

  „Einwanderung in Deutschland
  Kriminelle Clans sind kein Resultat von gescheiterter Integrationspolitik
  Clankriminalität ist kein Produkt von zu wenig staatlicher Fürsorge, sondern Indiz für negative Folgen unkontrollierter Einwanderung. … Nein, diese Großfamilienkriminalität ist kein Produkt von zu wenig Fürsorge, sondern Indiz für unvermeidbare negative Folgen unkontrollierter Einwanderung ohne Identitäts- und Sicherheitsprüfung und dem Verzicht auf entschlossene Gegenreaktionen. Warum sollten ausgerechnet Klein- und Großganoven darauf verzichten dicke „Goldadern“ im wohlhabenden Deutschland zu entdecken, in das man leicht reinkommt und das einen nur schwer wieder loswird?”

  https://www.tagesspiegel.de/politik/einwanderung-in-deutschland-kriminelle-clans-sind-kein-resultat-von-gescheiterter-integrationspolitik/24462144.html

 133. A miało być o Warszawie , a Żydzi zmienili temat i ciągle plotą o Izraelu i jego problemach. Polska , a już na pewno Warszawa / sam to sprawdzałem / nie ma granicy z Izraelem , ani z Gazą. Więc wracajmy do tematu, a miało być o tym czy Warszawa leży w Polsce nad rzęką Fekalią.

 134. @Gorilla

  „Ja, prawak, jestem ogromnym zwolennikiem ideologii LGBT, feminizmu, bambizmu i aborcjonizmu.
  Gorąco kibicuję … …… nie w moim kraju……
  Ale np. w Niemczech lub w Izraelu? Proszę bardzo!”

  Jak na razie to szalenie waleczne, katolickie i patriotyczne polskie wladze woża swoje dostojne ..ska niemieckimi limuzynami. Slużbowe auta prominentow to albo Mercedesy, albo beemwuszki albo w najgorszym razie Audice. Jakoś nie bardzo idzie cokolwiek zmajstrować o własnych siłach, więc waadza zleca zakup rządowych limuzyn w zlewaczonych Niemczech.

  Jak na razie to szalenie waleczne, katolickie i patriotyczne polskie wladze wożą swoje dostojne ..ska smolotami, do których to samolotów zakupiły na Żydach systemy obrony przed rakietami przeciwlotniczymi:

  ____
  „Polish Ministry of Defence decided on acquiring the MUSIC system, manufactured by the Israeli Elbit Systems company. The aforesaid solution would make it possible to protect the government’s Boeing 737NG fleet from the threat posed by MANPADS.”
  ___

  Te zydy zle, niedobre i niechrzczone i uprawiaja Zwierzecy Antypolonizm – ale jak sie nie chce oberwac rakieta w rzadowy samolot, to sie kupuje u Syjonistycznego Wroga system ochrony za ciezka forse. Co innego bowiem europaleta czy poltusza wieprzowa – a co innego awionika. To ostatnie to jeszcze trzeba umiec zrobic.

 135. Po pierwsze pogłoski o mojej blogosferowej śmierci są trochę przesadzone.
  A po drugie lelkowa3333 paplaninka wzbudza coraz większą moją wesołość. Pisze ten Wielce Czcigodny Starozakonny nieszczęśnik:
  „ja i moje dzieci ponosimy dziwnym trafem nadal wine za to, ze „zydzi ukrzyzowali Pana Jezusa”, choc nas przy tym nie bylo. Poza tym ja i moje dzieci (a szerzej – wszyscy Zydzi) – ponosimy kolektywnie wine za „zbrodnie zydokomuny”, za Woinska i Morela, za „masakre” „w Koniuchach”/”w Der Yassin” (wybierz jedno), za to, ze Madoff ukradl i w ogole za caloksztalt.”

  Oj, jaki biedaczek… Problem w tym, że ja wyraźnie Trzcingodnego lelusia3332 prosiłem by zakończył tę głupawą licytację kto kogo, którą on zaczął, a ja nie podjąłem…
  Ale skoro z uporem koszernego barana usiłuje mnie sprowokować, to wypowiem się identycznie jak lelek3333, jego słów używając……

  Ja, goj Gorilla i moje dzieci ponosimy dziwnym trafem nadal wine za to, ze jacyś marginalni ludzie spalili w jakiejś podlaskiej stodole grupę swych współobywateli w odwecie za wydawanie członków ich rodzin na śmierć bolszewickim okupantom – choc nas (mnie i moich dzieci) przy tym nie bylo. A nawet spokrewnieni z tymi podlaskimi białorusko – polsko – litewskimi mieszańcami nie jesteśmy.

  Poza tym ja i moje dzieci (a szerzej – wszyscy Polacy) – ponosimy kolektywnie wine za zbrodnie niemieckich socjalistów narodowych , za „polskie obozy śmierci”, że ze wszystkich narodów najwięcej Żydów uratowaliśmy przed niemiecką socjalistyczno – narodową zagładą (no zbrodnia niesłychana, mogliśmy uratować wszystkich!), ponosimy winę za to, że przygarnialiśmy pejsatych notorycznie wyrzucanych na zbity ryj ze wszystkich państw europejskich, w ogole za caloksztalt.

  Wielce Czcigodny Żydzie lelek3333, jak chcsz bym ja goj cię szanował, to nie bryzgaj nienawistnym rasistowskim jadem na kuzyna swego, tylko za to że Rywki rozmaite przed mymi protoplastami ochoczo nóżki rozkładały bez zabezpieczeń.
  Nawet w mojej młodości starozakonne koleżanki z akademika zbyt długo namawiać nie musiałem, różnica tylko taka ze te już pozabezpieczane były 😀
  Zatem szanujmy się, kuzynostwo zobowiązuje 😛

  P. S. Kilka lat temu leciałem na polowanie w Kanadzie, z wielogodzinnym oczekiwaniem na lotnisku we Frankfurcie na przesiadkę. W dziupli dla palaczy zagadała mnie stara niewiasta w dziwacznej niemczyźnie, a ja po wyjściu z dziupli z nudów podjąłem rozmowę.

  Leciwa dama rzekła, że jest z Izraela i zwiedza różne miejsca w Europie związane z historią Żydów. No to uprzejmie jej doradziłem by też odwiedziła Kraków. A babsztyl na to, nie wiedząc żem Polak, ze jej noga nigdy nie postanie wśród ludzi, którzy Żydów mordowali.

  Logicznie zapytałem, co w takim razie robi we Frankfurcie, mieście niemieckim. A to człekokształtne bydlę stwierdziło, że Niemcy Żydów nie mordowali, lecz… Polacy….

  Dalsza dysputa już miła nie była, różne brzydkie wyrazy powiedziałem wiele razy (ferfluchte szwajne było najłagodniejsze) , zaczęła histeryzować, odnóżami miotać i drzeć japę „policaj, policaj!”
  Jacyś mundurowi przyszli, posłuchali wrzasku pajacki, spojrzeli na moją uśmiechniętą facjatę i mój gest pukania się w czoło i zgarnęli…. babę 😛

  Awanturze przyglądał się jakiś stary facet, akurat też do Kanady leciał i w samolocie rzekł mi coś takiego:
  – macie głupi Polacy nauczkę. Przygarnialiście ich, ratowaliście, to się wam „odwdzięczają” . A my Chorwaci się z nimi nie pieściliśmy i dziś się nas nie czepiają tak bardzo jak was.

  I jak miałem lelusiu3333 na takie dictum zareagować? Obraził ten Chorwat nas Polaków głupimi zwąc…
  Ale jak można się za prawdę obrażać?
  Do dziś się przyjaźnimy, podczas odwiedzin na zmianę chorwacką brzoskwiniową nalewką i polską dereniówką do siebie przepijając 😀
  Chvala Republika Chrvatska!
  A Izrael z antypolonizmem wyssanym ze hmmm…. ten tego…. Pana Netanjahu – niech się w końcu od nas odp… i na nas nie ujuda… to znaczy nie ujada.

 136. Saldo Mortale odtrąbiło „sukces” lewackiego procederu sprowadzenia muzułmańskich migrantów do Germanii.
  Tylko nie wiem z czego się cieszyć… że „ponad połowa pracuje w Niemczech i płaci podatki”?
  Przecież to oznacza że….

  PRAWIE POŁOWA NIE PRACUJE, OBIJA SIĘ NA KOSZT SPOŁECZEŃSTWA I ŻERUJE NA CUDZYCH PODATKACH….

  Bezrobocie prawie 50% – no sukces niemieckich imigrantofilów, że ho ho!

 137. Wyborna, ta swoista: „pedagogika wstydu”. Polecam jeszcze dla entuzjastów różnych koncepcji i dokonań dzisiejszej opozycji łyczek wody z Wisły. Uwaga! Woda głęboko ozonowana☠️

 138. Genialny matematyk angielski, jeden z ojców komputera Alan Turing, mimo jego zasług dlla dalszego rozszyfrowania enigmy(polski udział) został w latach 50-tych oskarżony o homoseksualizm ; dano mu do wyboru więzienie albo poddanie się chemicznej kastracji. Zgodził się na to drugie i potem popelnil samobójstwo.
  Nasze chłopaki w sukienkach, co drugi gej, chcą metodą na Turinga leczyć ?

 139. Z rozrzewnieniem przeczytałem opowieść lelka3333 jak to cudownie się żyje rdzennym mieszkańcom w okupowanej przez żydowskich najeźdźców Palestynie. Ze swojej ziemi, ze swoich domów wyrzuceni, w wielkim gettcie Strefą Gazy zwanym stłoczeni i (getto lepiej pasuje od Auschwitz, ale porównanie bynajmniej nie było bzdurne, bo porównywałem obiekty istniejące, a na terenach Polski gett już nie ma)

  Ale propaganda I sra elców pokazuje, że lokalne owoce mogą kupić. No raj!

  No zupełnie jakbym oglądał propagandowy film jakiejś Leni Riefenstahl o cudownym życiu w warszawskim getcie. Nie tylko owoce mogą kupić, ale nawet się w knajpie zabawić, a do cymesu, czulentu, gęsich pipków i pejsachówki sam Spielman przygrywa…

  I te opowieści o arabskich doktorkach łaskawie dopuszczonych do leczenia Rasy Panów od razu mi się skojarzyły z rozczulaniem się Adolfa H., który rzewnie wspominał żydowskiego lekarza leczącego jego matkę.

  I ten I sra el bogaty, że hoho!
  PKB per capita mierzone parytetem siły nabywczej
  I sra el ok. 37 tys USD
  Polska ok 32 tys USD.
  Wstyd pejsaci… Mimo pompowania kasy przez USA i całą diasporę mieć poziom życia porównywalny do Polski, która dopiero co się z idiotyzmu komuny (od słowa żydokomuny się powstrzymałem…) wyrwała.

  I nie ciesz się lelku3333, że I sra elców niby nie ubywa. Już nawet czarnych Afroisraelców sobie sprowadzacie…

 140. @Saldo mortale

  Tu jeszcze cos niecos o tym, jak sie ulubiency @Saldo integruja. Integruja sie , ze az furczy:

  „New migrants put Germany’s established crime gangs under pressure
  More and more foreigners are suspected of ties with organized crime in Germany, authorities told public broadcaster ARD. Newly arrived immigrants often act as competition to established Arab-Lebanese clans.

  While investigating Arab-linked crime families, Germany’s BKA (Federal Criminal Police Agency) noted a rising number of suspects with foreign passports.”

  https://www.dw.com/en/new-migrants-put-germanys-established-crime-gangs-under-pressure/a-51408164

  „The police chief of the western German city of Essen, Frank Richter, told ARD that migrants are putting the existing clans under increasing pressure and are beginning to act as competition. While those gangs have long used Iraqis as couriers for the drug trade, authorities have now noted that some groups of newcomers are trying to „take over the business.”

  Ja tam nie wierze w te doniesienia DW, taki Ekspert-Rzeczoznawca jak @Saldo na pewno wie lepiej.

 141. No i leluś3333 poleluś nasz faworytny niestety nie pojął swym umysłem w Misznie pogrążonym czym się różni rasistowska talmudyczna lub meinkampfowa odpowiedzialność zbiorowa – od rzymskiej cywilizacji nie dopuszczającej prawnie odpowiedzialności zbiorowej, do której my, goje Polacy, należymy.

  Tu nie chodzi o to, czy jakaś grupka ludzi w cywilizacji rzymskiej samowolnie złamie zasadę niestosowania odpowiedzialności zbiorowej. W każdej społeczności jacyś osobnicy łamią prawo.

  Chodzi o to, czy wyznaczone przez państwo zasady prawa w tej cywilizacji dopuszczają odpowiedzialność zbiorową, czy nie dopuszczają.

  1. Meinkampfowcy – dopuszczali. Za zabicie przed jednego Polaka jednego zbira w esesmańskim mundurze zgodnie z ich „prawem” mordowali wielu Polaków, krórzy nic z zabiciem zbira nie mieli wspólnego.

  2. Mentalni następcy meinkampfowców, czyli państwo okupujące Palestynę – do dziś państwo Izrael stosuje „prawnie” odpowiedzialność zbiorową. W odwecie za zbrojny opór bohaterskiego powstańca palestyńskiego wobec okupanta – państwo Izrael niszczy buldożerami dom matki, ojca, córek i braci bohatera, choć oni nic z czynami powstańca nie mieli wspólnego.

  Kwestia płonącej stodoły.
  Mam wątpliwości, czy ta historia jest autentyczna. Zastanawiające jest że przez ponad pół wieku, gdy żyli naoczni świadkowie, o stodołach było cicho. A potem, ni z gruchy ni pietruchy, akurat gdy rozpoczęło w Polsce działalność biznesową Holocaust Industry, kilku przypadkowych „świadków” się znalazło. Za flaszkę, zwłaszcza popartą workiem szekli, nie takie bajeczki wsiowe pijaczki są skłonne opowiedzieć na życzenie.

  Ale załóżmy, ze historia autentyczna.
  Takie działanie było sprzeczne z zasadami prawnymi Państwa Polskiego, zatem odpowiedzialność może być wg prawa naszej cywilizacji tylko po stronie konkretnych osób, a nie Państwa Polskiego.

  A tak czysto osobiście, choć teoretycznie…. Gybyś mi zadał pytanie, czy gdybyś ty lelku3333 wydał sowietom na śmierć moją najbliższą rodzibę, to czy bym w odwecie do płonącej stodoły ciebie wrzucił…
  NIE!!!!
  Szkoda stodoły……. i śmierć miałbyś zbyt szybką i zbyt komfotową. Nabił bym cię na pal. Ale twoją rodzinę i sąsiadów oszczędził.

  Obok ciebie na palu by dniami konali w męczarniach ci, którzy zabili niewinnych Żydów za winę innego Żyda.

 142. Lelusiu3333, w stopę własną Czcigodną strzelać sobie raczysz….
  Twierdzisz, że my goje Polaczki takie gupie som, że naszego katolickiego gojowskiego automobila nie umiem se wyrychtować i giermańskie kupować musiem….

  No to znów użyję nieubłaganej logiki, i twoich własnych „argumentów” tylko przeciwko Tobie. Zacytuję fragment filmu Uprowadzenie Agaty – „teraz może być wp…l, ale w drugą stronę” 😛

  Czemu takie niby mundre wg ciebie Israelce swego koszernego, świat podbijającego automobila nie wyrychtowały? Tyż gupie muszom być, jeśli Twój koszerny tok niemyślenia ma być prawdziwy 😛

  A co do systemów informatycznych:
  My, polskie goje jesteśmy światowymi liderami tworzenia gier informatycznych .
  Bezkrwawa rozrywka, ale jej tworzenie wymaga nie tylko wiedzy, inteligencji i ścisłego umysłu, ale też artyzmu, polotu, wyobraźni. Polskiej Duszy.

  A okupanci Palestyny tyż jak piszesz w informatyce gmerają, tylko innej – związanej z inwigilacją i mordowaniem ludzi.
  To ta Żydowska Dusza? 😉

  Ciekawe, że gupia polska gojka, jedyny w historii laureat naukowego Nobelka z dwóch dziedzin, swoje odkrycie promieniotwórczości chciała wykorzystać do leczenia ludzi.

  A twoi lelusiu3333 pobratymcy pobieżeli bomby atomowe i wodorowe majstrować.

  Czy nie uważasz, że bez Kopernika i Skłodowskiej świat byłby uboższy, a bez Oppenheimera, Tellera i małżeństwa Rosenbergów – piękniejszy? 😛

 143. A teraz prawdziwy powód nieistnienia polskiego popularnego ma świecie samochodu:

  W lewackim destrukcyjnym pakiecie którym światowe lewactwo jego mać nas terroryzuje, obok idiotyzmu soc redystrybucjonizmu, giendra, feminizmu, aborcjonizmu, bambizmu, elgiebetecizmu i wymuszonego filosemityzmu – jest jeszcze klimacizm i pseudo ekologizm.

  Teoretycznie ma „ratować planetę” (tzw. zawracanie kijem Wisły), a w rzeczywistości tylko po to, by stosujące lewacki szantaż krainy perfidnie pozbyły się konkurencji. Reszta to ściema.

  Samochód pod pretekstem „eko” ma być tak skomplikowany, by polska lub hinduska konkurencja nie mogła sprostać coraz bardziej wyśrubowanym „normom” – nie z powodu głupoty, lecz możliwości technologicznych wynikających z historii.

  Po to się nas terroryzuje „straszliwymi” elektrowniami węglowymi, by żabojady mogły wciskać swoje atomowe, Giermańcy swoje wiatraki, Hamierykańcy swoją fotowoltaikę.

  Jeszcze podejrzewam, ze będący w nadreprezentacji światowego lewactwa jego mać współplemieńcy Jana Hartmana i lelusia3333 chcą ekologizmem osłabić finansowo świat arabski, wymuszając tym podstępnym sposobem zmniejszenie światowego zapotrzebowania na ropę naftową.

  Lewactwo zagraniczne lub rezydujące w Polsce polskojęzyczne (w tym tzw. „szabesgoje”) ma swój interes w promowaniu w moim kraju destrukcyjnego lewackiego pakietu.
  Ale ja, polski goj prawak, w tym interesu nie mam, wręcz odwrotnie.

  Dlatego lewackie wymysły swoim gojowskim, prawackim rozumem odrzucam ze wstrętem, choć lewactwo usiłuje nas, prawaków zohydzić.

 144. Lelek nie wie, ze nie wie jak jest naprawde. Pisanie o klanach liczacych kilkadziesiat osob w miescie prawie czteromilionowym jest slusznie, tak jak ich zwalczanie. Jednak niedorzeczne, toutes proportions gardees, szczegolnie przy krytyce malego sukcesu integracyjnego, o ktorym raczylem napisac. Lelek nie wie, ze czytam wszystkie dzienniki berlinskie. W swojej krytyce Lelek popelnia ten sam blad, ktory mi zarzuca. To jest opis antropologa amatora. Piszac w ten sposob opisujemy „chwile“, zapominajac o innych aspektach problematyki migracyjnej. Lelek zupelnie zapomnial o klanach albanskich, wloskich…….

  Lelek nie wie, za ja wiem, ze zdaje sobie sprawe z problemow integracyjnych migrantow. Spoleczenstwo interkulturalne jest jednak faktem i wyrywkowe pisanie o polulacji rzedu 30% w kraju 80 mln tego nie zmieni. Moje i Lelka.

  Pozdrawiam Lelka z cala dotyczczasowa sympatia oraz oczywiscie terazniejsza i przyszla. Podziwiam go za skuteczna walke werbalna z obecnymi tu antysemitami. Postanowilem jednak ich ignorowac. Oni potrzebuje uwagi i tym sie odzywiaja wrecz. Dlatego pasuje.

  Lelek,
  niepotrzebnie sie irytujesz. Moj wpis nie powinien Cie irytowac. To sa jedynie Momemntaufnahmen. Pracowalem i zajmowalem sie zawodowo problematyka migrantow. Nie ma grupy bezproplemowej. Zadnej. Nie pisze, bo nie chce reagowac jak Ty, o problemach tzw. Kontingentsflüchtlinge. Nie chodzi mi o to, kto komu dolozy. Kto jest lepszy. Chociaz w krytykowaniu tu obecnych prymarnych antysemitow jestes najlepszy.

  Jednak nie jest moim zamiarem postrzegac migrantow na zasadzie konkurencji. Poza tym uwazam, ze problemy spoleczne niewiele maja wspolnego z narodowoscia i Ty dobrze o tym wiesz. Moglbym dluzej, tylko po co tracic czas, ktorego nie odwrocimy. Nie mam tez takiego zamiaru. Co nie znaczy, ze powinnismy zaniechac proby integracji.
  Pozdrawiam.

 145. ozzy
  4 września o godz. 8:15

  Najlepszym sposobem jest ignorowanie wpisow neofaszystowskich, przynajmniej w przypadku obu tu obecnych . Moze to blad. Z drugiej strony, gdyby ich tu nie bylo, to wielu powtarzaloby, ze antysemityzm, rasizm sa bajkami. Postrzegam ich jako facetow szukajacych swoich pieciu minut. Dlatego nie poswiece im nawet minuty.
  Pozdrawiam.

 146. Lelek,
  przeczytalem artykul Pani Barbary John w Tegesspiegel, znam ja osobiscie z kontaktow zawodowych i wiem, ze tu chodzi o jej opinie. John zawsze byla konserwatywna, jej wola. Tylko sprzedawanie opinii jako informacji jest bezsensowne. To wlasnie podczas rzadow konserwatywnego senatu berlinskiego popelniono bledy, o ktorych obecnie piszemy. Podaje Ci tylko jeden absurdalny przyklad z wywodow John: pisze o deportowaniu czlonkow klanow, wiedzac, ze jest to niemozliwe. Maja bowiem obywatelstwo niemieckie. Poza tym pisze ona, ze czlonkowie klanow, kiedys jako dzieci znalazly sie w Berlinie, bo Syria i Arafat niszczyly Liban. John broni zaniechania socjalizacji owczesnego rzadu berlinskiego. W innych dziennikach dowiesz sie, ze podejmowane sa proby skutecznej walki z klanami. Pierwsze sukcesy sa notowane przez media. Nie sadze tez, ze Niemcy zgina w potopie, jak wielu uwaza.
  Pozdrawiam.

 147. woytek chce o fekaliach, a fe.

 148. Herr Doktor Kaganoff
  2 września o godz. 23:24

  Bawi sie w doktora, bo lubi?

 149. PA2155
  2 września o godz. 12:55

  Ja Cie doskonale rozumiem i m. innymi dlatego popieram Cie u Passenta. Nie odwazylbym sie jednak krytykowac poprawnosci politycznej, nawet instytucjonalnej. Krytykuje jednak stan rzeczy, jesli jest redukowana li tylko do zapisow prawnych. Warto jednak ja wspierac. Tego nie zauwazyles, lub ja nie zauwazylem czytajac Twoj wpis.
  Pozdrawiam.

 150. Glos zwykly bredzi niezwykle.

 151. Wiedza, fakty , opinie……

 152. Czcigodny ozzy!
  Raczyłeś subiektywnie mój tekst jako „plugawy” ocenić. Subiektywne odczucia nie są obiektywnie weryfikowalne, dla niektórych „plugawa” może być nawet tabliczka mnożenia, zatem nie pytam się czemu, tylko bądź łaskaw wskazać który cytat tak Cię emocjonalnie poruszył.
  Pośmiejemy się razem 😛

 153. @saldo m.
  11:46
  rada do wykorzystania

  pozdrawiam

 154. Jeśli chodzi o niemiecką i szwedzką migrantofilię, to cieszy mnie ona niesłychanie. Niech Niemcy i Szwedzi, niegdyś na tyle silni że mogli pustoszyć mój kraj, sami sobie robią problemy i się sami głupole osłabiają.

  Przybysze z Bliskiego Wschodu się nie asymilują, niezależnie od wyznania. Od 2 tysięcy już lat Europa miała problemy z bliskowschodnimi migrantami, najpierw ich ściągając do siebie, a potem musząc wyrzucać, ale durni Europejczycy nie kumają zasady historia magistra vitae est.

  Tych dawnych migrantów z Bliskiego Wschodu rodem już wyrzucano z różnych państw europejskich kilkadziesiąt razy. Co dowodzi przyczyny po stronie migrantów, nie Europejczyków. Gdy przyjdę zaproszony na imprezę i gospodarz mnie z niej wyrzuci, to albo ja burak albo gospodarz burak.
  Ale gdy przyjdę na kolejnych 50 imprez i z każdej mnie kolejni gospodarze będą wyrzucać, to tylko ja jestem burak nie potrafiący się zachować w gościnie.

  A czy ci bliskowschodni migranci kiwają się mrucząc „Adonai eloheinu” (dawniej) czy uprawiają gimnastykę dywanową mrucząc „Allach akbar” (obecnie) – to tylko marginalna kwestia techniczna.

  Bo ten czy inny migrant per saldo generuje kłopoty. Tych dawnych migrantów tylko Polska nie wyrzucała i… wkrótce przestała istnieć.
  A te krainy które migrantów pogoniły (np. Hiszpanie, Anglia) potem szybko się rozwijały.

  Różnica taka, że obecni migranci mają o wiele lepsze warunki do kolonizacji głupoli. Nie muszą pracować, mogą istnieć i rozmnażać się na koszt tubylców. Autochtoni zlewaczeli i ich rozród zanika, a migranci nie stosujący lewackich antyrozrodczych idiotyzmów mnożą się kak króliki.

  Jeszcze kilka pokoleń i migranci tak się rozmnożą, że i Królestwo Szwecji i Bundesrepublik Deutschland przestaną istnieć, bo po wygranych demokratycznych wyborach migranci utworzą Islamski Kalifat Sverigestanu (Germanistanu) z demokratycznie wprowadzonym szariatem.

 155. No tym razem nie zachwycił Pan.
  Nic to!

 156. A jaka jest teraz pogoda w Muchosrańsku dziejbie blogowej Mosiadu i prysiadu?

 157. Saldo mortale
  4 września o godz. 12:21
  jestem za czyms realnym, nie zas cwiczeniami poprawnosci politycznej na pokaz przez
  miernoty.. ilez ja tego widzialem w zyciu..

 158. Saldo mortale
  4 września o godz. 12:21
  chcialbym cie zapytac…czytales ksiazke B. Baczki „Rewolucja Władza nadzieje rozterki”?… tak z ciekawosci..

 159. Czcigodny Lewy pisze:

  Alan Turing „został w latach 50-tych oskarżony o homoseksualizm ; dano mu do wyboru więzienie albo poddanie się chemicznej kastracji. Zgodził się na to drugie i potem popelnil samobójstwo.”

  Również zjadł jabłko i potem popełnił samobójstwo.
  Czy przyczyną samobójstwa było zjedzenie jabłka?
  Skoro nie zostawił listu pożegnalnego z podaniem powodu samobójstwa, to twoja teza o chemicznej kastracji i moja o jabłku są równie uprawnione.

  Z tą różnicą, że moja jabłkowa manipulacja jest logiczną przewrotną jajcarską drwiną z twojej manipulacji podawanej już nie jako żart, tylko dla cynicznego zohydzenia prawaków lub z powodu twej nieroztropności.

  Wyobraź sobie, że prawacki Ciemnogród jest aż tak bardzo uwsteczniony, że są tacy zacofańcy, którzy uważają homoseksualizm za chorobę psychiczną. Ciemnogrodziarzy takich cechuje nie tylko wsteczniactwo obmierzłe, ale też stosowanie logiki, którą zaraz ci zaprezentuję:

  Wg logicznego acz wstrętnego Ciemnogrodu choroba to takie cuś, co zaburza funkcje organizmu. A dla istoty żywej nie ma ważniejszej funkcji życiowej niż rozród. Homoseksualizm zaburza rozród, czyli jest (wg logicznych wsteczniaków) chorobą i to poważną. Zaburzenie rozrodu jest nie na pozionie gonad, lecz na poziomie mózgu który ukierunkowuje popęd w kierunku innym niż ten który do rozrodu prowadzi, czyli ciemnogrodzianie logicznie wywodzą że to choroba psychiczna.

  Koniec wsteczniackiej logiki, czas na jasnogrodzkie doktrynerstwo.
  W 1990 r. WHO wykreśliło homoseksualizm z listy chorób. Doprawdy jestem pod wrażeniem, cóż to za cudowma metoda likwidacji chorób! Niech jeszcze wykreślą cukrzycę, gruźlicę, schizofrenię, miażdżycę, zawał serca, depresję i udar mózgu i wszyscy zdrowi będziem! 😛

  Inicjatorem akcji likwidowania choroby lewackim sposobem był amerykański psychiatra pan S. Sposób lewacki, czyli nie badania naukowe, lecz głosowanie. Przegłosowali, że homoseksualizm to nie choroba, czyli leczyć nie można.

  Niestety wsteczniactwo ciemnogrodzkie jest nie tylko zacofane, nie tylko logiczne, ale też wredne – i wrednie wywlekło, że inicjator akcji pan S., już po wykreśleniu homoseksualizmu z list chorób….. za ciężką kasę podejmował się…. leczenia homoseksualistów z homoseksualizmu 😀 😀

  I do tego te ciemnogrodzkie ohydy śmiały wspomnieć o przynależności etniczno – wyznaniowej pana S., ale tego tu nie powtórzę, by mnie tutejści Rycerze Politycznej Poprawności znów łatki „antysemita” nie doczepiły 😉

  A po co to piszę?
  Ano po to, że gdyby nie szlachetni jasnogrodzcy doktrynerzy, tylko ohydni ciemnogrodzcy logicy mieli rację – to wśród osób chorych psychicznie częściej występują samobójstwa, czyli Alan Turing targnął się na swoje życie nie dlatego że po chemicznej kastracji, tylko dlatego że był chory psychicznie.

  Ale kto by tam słuchał ciemnogrodzkiej logiki. Dogmaty lewackich doktrynerów obowiązują, amen.

 160. Lelek,
  podajac tendencyjna i nierzeczowa opinie Barbary John pominales , oprocz wielu aspektow dotyczacych klanow w Niemczech, wogole fakt istnienia klanow niemieckich, ze nie wspomne Rockersow, wymienie tylko dwa , jest ich jednak wiele; Hells Angels i Bandidos. I tak moglibysmy bawic sie w wyliczanki i licytowac. Dla ulatwienia podalbym Ci Info, ze paru migrantow zrobilo kariere w Rockersach. Ostatniego tureckiego szefa Hesji zastrzelono niedawno. Pozostaje pytanie gdzie byl socjalizowany, w Niemczech czy w Turcji. Chcialem Ci powiedziec, ze swiat jest troche bardziej zlozony, niz ten postrzegany z opinii dziennikow.
  Pozdrawiam.

 161. @Gorilla
  Faktem jest, że Polska stoi na węglu i w eko niechętnie inwestuje. Problem tylko w tym, że węgiel się kończy, kurcząvsię rynki zbytu, do tego niestety sami się nim trujemy – mamy najgorsze powietrze w UE. Osobiście uważam, że samochody elektryczne nie podbija rynku, raczej stawiam na wodór albo jeszcze inne paliwo ropopochodne.
  Mówienie o „zagładzie planety” jest śmieszne, bo co najwyżej możemy wyeliminować cześć gatunków w tym siebie, zmienić ekosystem, ale planeta zostanie. W naszym jednak interesie jest, żeby środowisko było czyste i różnorodne DLA NAS SAMYCH. Inaczej chorujemy, albo pojawiają się zmiany klimatu generująca ogromne koszty. Tu nie chodzi żadną planetę, mnie też śmieszą te ekologiczne komunały, ale tu chodzi o nasz własny dobrostan i naszych dzieci. Na sprawę trzeba patrzeć całościowo. Czasem opłaca się zapłacić za coś drogiego i dać komuś zarobić aby potem samemu czerpać jeszcze większe zyski. Zalecam mniej emocji a trzeźwe spojrzenie.

 162. Przykra informacja dla Wielce Czcigodnego Jana Hartmana.
  Michał Sz., zwany też Margotem, odpowiedzieć raczył na jego apel, hehehe, cytuję rozbawiony:

  „Margot: A teraz jeszcze Hartman czy inne ciocie i wujkowie dobre rady od dojrzałych demokratów narzucają nam konieczność dojrzałego liderstwa

  Chciałem cię zapytać o te wszystkie osoby pseudosojusznicze, pouczające was, co macie robić, jak Hartman, Gozdyra czy Tomasz Lis…

  Margot: Zastanawiam się, skąd się bierze ta opowieść o intelektualistach, którzy zmieniają świat ładnym słowem i w zasadzie kurwa czym jeszcze? Myślę, że nie byłabym w stanie szanować osób, które nie umieją skorzystać ze swojego wkurwu, które nigdy nie pokazałyby fucka.

  Dlaczego pokazałaś fucka?

  Margot: Bo powiedzieć, że pierdolę Polskę, to za mało. Zawsze robiłyśmy to, co mamy ochotę, i będziemy dalej tak robić, nie oglądając się na to, czego oczekują od nas pseudosojusznicy, którzy bardziej troszczą się o zasady grzeczności i dyskurs publiczny niż o nas.”

  *******************

  No coś pięknego, widzieć, słyszeć i czuć jak groteskowy rozwydrzony lewacki szczyl daje prztyczka w nos też lewackiemu profesoru, który się rozwydrzonemu szczylowi chciał podlizać:P

  Siadam wygodnie w fotelu, popcorn do ręki i czekam na kolejne rundy.
  Widzieć i słyszeć jak lewusy skaczą sobie do gardeł, to miód na moje prawackie oczy i uszy.
  Lewym sierpowo-młotowym go!
  Po tęczowym worku mosznowym ją! 😛

 163. To nie koniec przykrych informacji dla Wielce Czcigodnego Pana Profesora. Niejaka Aleksandra Bełdowicz –”weganka, feministka, sojuszniczka osób LGBT” – czyli kliniczny stwór lewacki, tak Cię profesorku opisała w Krytyce Politycznej:

  „Jan Hartman, filozof i etyk, napisał do Margot apel, w którym wyjaśnia jej, jak należy się buntować i co odtąd należy do jej obowiązków.
  – No tak, przecież nie wypada przeklinać. Co ludzie powiedzą?
  – Bo Hartman owszem, stanie po stronie osób LGBT, ale wciąż nie potrafi sobie odmówić komentarza z pozycji uprzywilejowanego mężczyzny
  – Hartman poucza
  – Biały, heteroseksualny mężczyzna w średnim wieku tłumaczy świat niebinarnej osobie, odbierając jej prawo do decydowania
  – rób, co mówię, bo wiem lepiej od ciebie
  – jestem starszy i bardziej doświadczony, więc słuchaj, co do ciebie mówię, naiwna dziewczynko, i wyjmij ręce z kieszeni.
  – Czy to naiwność, czy cynizm ze strony Hartmana”

  ***********
  No i widzisz Jasiu na co Ci przyszło. Wypominają Ci lewusy, żeś niemodny biały, niemodny mężczyzna i niemodny hetero i że nie jesteś modnym łobuzem ani modnym głupkiem. Właściwie to jak PRAWAKA Ciebie traktują 😛

  No to mam dla Ciebie Jasiu propozycję:
  Kiń w diabły to ześwirowane lewackie towarzycho i przejdź na Prawą Stronę Mocy. Jestem od Ciebie starszy, ale nie na tyle byśmy nie mogli się zaprzyjaźnić.

  Zaproszę Cię na polowanie, zawiozę moim nieekologicznym Dieslem. Osobiście wypatroszysz ustrzelonego dzika, w domku myśliwskim zjemy jego jeszcze ciepłą wątrobę usmażoną z cebulką, napijemy się Twojej pejsachówki i mojej dereniówki, zagram Ci na skrzypcach Hava nagila Hava, a potem kompilację Hatikvy i Mazurka, Ty będzisz to śpiewał, przy słowach „jeszcze Polska” wstając.
  Pogaworzymy o filozofii.

  Bo to nie jest żaden wstyd
  Z polską szlachtą polski Żyd. 🙂

 164. Według Bernaysa kluczem było odczłowieczenie i demonizowanie Niemców poprzez wypełnianie amerykańskich umysłów wymyślonymi opowieściami o horrorach. Uległe media, w większości należące do Żydów, posłusznie rozpowszechniały fałszywe historie o wyrzucaniu z samolotów zatrutych cukierków, niemieckich żołnierzach nabijajacych dzieci na ruszt jako szaszłyki, gwałceniu zakonnic i dużo więcej. Ostatecznie historie zostały zaakceptowane jako prawdziwe, a naturalny opór publiczności wobec działań wojennych został przełamany. I to ta psychologiczna manipulacja dokonana przez tych ludzi zmieniła cały naród pokojowo nastawionych Amerykanów w wściekłych podżegaczy wojennych. Historia tego procesu wieloletniego kłamstwa i nienawiści została dość dobrze ukryta a Biały Dom, Kongres i Komitet ciężko pracowały po wojnie, aby zniszczyć większość dowodów swoich zbrodni, ale wierzę, że zarówno Ameryka, jak i Żydzi będą musieli pewnego dnia otwarcie uznać ten rozdział historii.
  https://spiritolibero.neon24.pl/post/157413,geneza-masowej-manipulacji-opinia-publiczna
  ===========

  Opowieści tych dwóch syjonistów, dziwnie przypominają ten schemat……

 165. „Andrzej Rodan
  3 września o 03:21 ·
  KRÓLOWIE POLSKIEJ NARODOWEJ HAŃBY
  ANDRZEJ RODAN, człowiek gorszego sortu, pisarz, filozof, historyk, autor 58 książek, w tym czterotomowa “Historia głupoty w Polsce”, tako rzecze: Kochane Mordy wy moje! Gdyby ktoś zapytał mnie, co sądzę o władzy lat 2015-2020, odpowiem: od 1956 roku nigdy jeszcze taka patologiczna hołota, moralnie zdeprawowana szajka i lumpowskie szumowiny, niedouczone i podle kłamliwe, ale zadufane w sobie, gardzące wszystkim i wszystkimi – nie rządziły Polską. Oni walczą z nauczycielami, lekarzami, dziennikarzami, aktorami, z polską inteligencją. Niszczą mniejszości seksualne. A reżyserem tej nędznej slapstikowej tragikomedii jest Mały Obszczany Frustrat… Każde państwo ma swoją mafię, ale jest mafia, która ma swoje państwo. (fragment “Historia głupoty w Polsce”)
  UDOSTĘPNIJCIE u siebie i na swoich grupach

  https://www.facebook.com/1795500015/posts/10213834225128558/?sfnsn=scwspwa&extid=T2i7CyoHILcVORuj

 166. @Gorilla
  5 września o godz. 7:34
  Uznano, że to stan naturalny występujący w przyrodzie, więc niechorobowy. Oni nie będą się rozradzać, i tyle. Natura pozbawiła ich takich zdolności. Odejdą bezpotomnie. Czy to na pewno udało się skutecznie komukolwiek wyleczyć? Czy przyrodniczą normalność można/powinno się leczyć?

 167. Panie Profesorze Hartman,

  jestem daleki od tego, aby Panu podpowiadać na blogu, którego jest Pan Gospodarzem, co Pan powinien czynić, a czego unikać.
  Skądże znowu.
  Pomimo tego, pragnę Panu zwrócić uwagę, że od pewnego już czasu, moim zdaniem, na forum bloga LB, wyraźnie zmieniła się atmosfera. Niestety, in minus!
  Nie jestem prokuratorem, ani sędzią, abym wskazywał winnych takiego stanu rzeczy i ich osądzał. To nie jest moja rola na tym blogu. Jedynie prywatnie stwierdzam, że taka atmosfera – jest dla mnie irytująca i … zastanawiająca.
  Z drugiej jednak strony, aż trudno mi uwierzyć, aby komukolwiek, specjalnie zależało na bezceremonialnym „zdołowaniu” bloga LB.

  Panie Profesorze,
  Pan wie najlepiej, czytając poszczególne wpisy na forum bloga, jaki jest aktualny ton – oczywiście nie wszystkich – ale na pewno niektórych wypowiedzi.
  Problem jednak w tym, że nawet część wypowiedzi, potrafi w sposób zdecydowany zmienić ogólny ton i atmosferę forum, podkreślam – niestety, na niekorzyść.
  Szkoda byłoby, aby blog LB został zmarginalizowany do … (w tym miejscu, uczestnicy forum mogą wstawić właściwe określenia).

  Panie Profesorze,
  biorąc powyższe pod uwagę, proszę i może nawet nieco sugeruję, aby Pan zajął – najlepiej na forum bloga – określone stanowisko w tej sprawie.
  Uważam, że warto wiedzieć, jak Gospodarz bloga LB, ocenia obecną atmosferę na forum. Dziękuję Panu.

 168. Kormoranie Czcigodny, elektrownie węglowe nie trują, teraz są takie filtry, że to co leci z komina ma mniej paskudztw niż powietrze w uzdrowiskach. I węgiel w Australii, Kolumbii i Rosji bynajmniej się nie kończy, dopiero zaczyna.

  Auta też mają marginalny wpływ na czystość powietrza. Nigdy w Krakowie nie ma smogu latem, bo za prawie 90% zanieczyszczeń odpowiada spalanie śmieci zimą.
  A ludziska palą śmieciami, bo socjalistyczny rząd PiS jego mać tak ich ograbia w podatkach, że ich nie stać na wygodne ogrzewanie bezobsługowe (gaz lub prund).
  Mnie stać na gaz bo sobie radzę finansowo lepiej niż inni, ale wybrałem gaz a nie węgiel plus śmieci do mojej lepianki, bo wygodny, a nie dlatego że niby „eko”.

  Ponieważ energetyka i motoryzacja dziś prawie nie truje, to lewusy ich mać wymyśliły sobie nowy cyniczny pretekst do terroryzowania – życiodajny gaz, niestety dziś śladowy, czyli CO2.
  Straszą durniów, którzy nawet nie potrafią przeliczyć „straszliwego” wzrostu w PPMach na praktyczny brak wzrostu w ułamkach promila.

  Przecież wystarczy porównać potężne stężenie najważniejszego gazu cieplarnianego w atmosferze – pary wodnej – do śladowego stężenia CO2, pomyśleć i palnąć się najpierw w czoło dłonią, a potem kijem w potylicę klimaciarskich lewackich jego mać oszustów, manipulatorów i naciągaczy od grecinizmu klimatycznego.

  Klimat się ociepla, bo ziemski klimat jest cyklicznie zmienny i ludzkie mróweczki są zbyt cienkie, by na to mieć wpływ. Niedawno były krokodyle w Arktyce i lądolód w Polsce, bez udziału człowieka.

  Ale gdyby nawet ludzkość była w stanie sterować klimatem, to wybieram ocieplenie niż ochłodzenie.
  Wolę mieć palmy w ogródku niż kilometr lodu nad chałupą.

 169. Taka mała erratka – gdybyś lelusiu3333 zaczął triumfalnie twierdzić, że goj Gorilla nie zna się na rachunkach, bo ze zbioru Żyd, GojoŻyd i goj wyliczył sumarycznie przewagę goja, to uprzedzając nadmienię, że rozumnie też uwzględniłem te kochliwe „Rywki” o których pisałem w poprzednich postach.

  Spójrz na fotkę Geremka. Przecież to konterfekt człeka rasy kaukaskiej. Na ulicy w Paryżu, Londynie, Monachium, Moskwie czy w Warszawie nikt by po buźce nie stwierdził, że z Palestyny się wywodzi.

  Dwa tysiące lat pobytu wśród innych genomów musiało skutkować wymieszaniem, no przecież nikt baby nie upilnuje, zwłaszcza gdy mąż starzec, wiagry jeszcze nie było, a żonka młoda… a kumulacja tych kolejnych domieszek dała Bronka – mojego genetycznego rodaka, tylko z innej kultury.

  No jesteśmy lelku3333 kuzynami, musisz się z tym pogodzić i z pewnością jesteś bardziej podobny do mnie, niż do rdzennego Palestyńczyka uwięzionego w strefie Gazy. 😛

 170. @Gorilla
  Muszę przyznać, że Twoje ostatnie wpisy przyniosły mi sporo satysfakcji. Kiedy zaraz po ukazaniu się wpisu prof. Hartmana napisałem, że Michał Sz.( bo to zgodne z prawem ) to świr i jest to problem jedynie dla psychiatry a nie do zawracania głowy wszystkim to mi tego wpisu nie puścił.
  A jednak wyszło na moje i żadna słowna ekwilibrystyka tego nie zmieni !

 171. Czcigodny kaesjot, pozwolę sobie nie zgodzić się z tezą, że „Margot” to świr.
  Świry nie zdobywają w kilka dni bez pracy równowartości kilku dobrych nowych samochodów i tysięcy fanów, w tym bardzo znanych.

  To inteligentny, acz niewykształcony, chamski i bezczelny cwaniak testujący zarówno głupotę i zdegenerowanie lewusów, jak i słabość pisiorskich socjaluchów.

  Daje rozrywkę, ale gdyby rządziła Prawica to by zgnił w pierdlu za swoje ekscesy. Choćby za pogardliwe znieważające stwierdzenie „p… Polskę” – Polska by p….ła jego. No, ale za rządów Prawicy by sobie na takie ekscesy nie pozwolił.

 172. Czcigodny Optymatyk, tak napisać o homoseksualizmie raczyłeś:
  „Uznano, że to stan naturalny występujący w przyrodzie, więc niechorobowy.”

  Doprawdy? Rak szyjki macicy, cukrzyca i zapalenie płuc też występuje w przyrodzie, czyli co, chorobami te zjawiska nie są?

  I istnieją też choroby nieuleczalne.

  Jak na razie próba obalenia logicznego wywodu obrzydliwych wsteczniackich logicznych Ciemnogrodzian – nieudana.
  Proszę o inny zestaw argumentów.

  Uwielbiam logikę. Jasiu Hartman też powinien ją znać, nawet na studiach go logiki uczyli, szkoda że jej nie używa podczas promocji Lewej Strony Mocy.
  Ale może nie używa nie dlatego że nie zna, tylko z tej przyczyny że lewackich bzdur logicznie się obronić nie da?

 173. Jeszcze zetknąłem się z takim NIELOGICZNYM „uzasadnianiem” przez nielogicznych lewaków nie uznawania homoseksualizmu (wśród ludzi!!!) za chorobę – a że zachowania homoseksualne występują też u innych ssaków.

  Skoro ewolucja doprowadziła do powszechnego wystąpienia tego zjawiska u rozmaitych ssaków stadnych, to jest on korzystny. Jakiś np. szympans bonobo zostaje przez homoseksualizm wyłączony z rozrodu, to pomaga przetrwać małpiątkom zmajstrowanym przez inne szympansy.

  I to wszystko jest prawda, ale… nielogicznie ekstrapoluje zjawisko korzystne dla stada małp – na ludzi, którzy przecież małpami nie są.
  Gdy mnie urośnie ogon, coś dla małp korzystnego, to u mnie, człowieka już będzie chorobą.

  U spokrewnionych z człowiekiem małp homoseksualizm o wiele częściej występuje niż u ludzi, co dowodzi że w wyniku ewolucji u ludzi homoseksualizm zanika, gdyż choć dla małp korzystny – stał się on dla ludzi niekorzystny. Tłumaczę mechanizm:

  Wprowadzenie potomka od urodzenia do kolejnego cyklu rozrodczego trwa u człowieka kilkakrotnie dłużej niż u małpy. Podczas porodów u ludzi była wielokrotnie większa śmiertelność niż u małp (olbrzymie rozmiary głowy ludzkiego noworodka). Wyłączanie z rozrodu homoseksualizmem zaczęło być dla ludzi niekorzystne, bardziej korzystny był udział wszystkich członków stada w rozrodzie.

  W tej sutuacji wyłączanie homoseksualizmem z rozrodu części osobników ludzkich skutkowało wymieraniem tych populacji, zatem ewolucja ludzi poszła w kierunku eliminowania zachowań homoseksualnych.

  Ponieważ stosunkowo niedawno ludzie oddzielili się genetycznie od małp, to czasem jeszcze występują małpie atawizmy, w tym homoseksualizm.
  Lecz jest on u ludzi już chorobą, choć u małp nie jest.

  Jeszcze zauważmy, że homoseksualizm nie występuje u innych ssaków które podobnie jak ludzie rozmnażają się mało intensywnie. Np. u słoni i wielorybów.

  A teraz proszę o kontrargumenty.
  Byle logiczne.

 174. No i jeszcze kłamstwo lewaków że „homoseksualizmu nie można nabyć”

  Cóż, wystarczy trochę znać historię, by pojąć to lewackie łgarstwo. Wśród antycznych Greków, którzy pod względem genów prawie się od nas nie różnili, homoseksualizm był powszechny. Sokrates bzykał Platona, Aleksander Macedoński Hefajstiona, praktycznie każdy młodzieniec był bzykany przez jakiegoś zgreda.

  Czyli społeczna akceptacja dla zachowań homoseksualnych od dzieciństwa zwiększa liczbę homoseksualistów. Dlatego Ciemnogród wsteczniacki acz roztropny tak gorąco dziś protestuje, gdy lewactwo chce dziatwę już przedszkolną z homoseksualizmem oswajać.

  Na szczęście dla Greków antyczny grecki powszechny homoseksualizm nie zaburzał rozrodu. Gdy bzykany młodzieniec podrósł, bzykający go zgred pod wpływem presji społecznej brał się za żonę i płodził dzieci.

  Dziś jest gorzej – lewusy chcą wprowadzić taką swoją subkulturę, by dzieciaki zachęcać do homoseksualizmu, ale by po zakończeniu homoseksualnych sekscesów nie było społecznej presji na późniejsze zawieranie małżeństw (chłop z babą, innych nie ma) i płodzenie dzieci, jak u antycznych Greków było. Przekierowany w młodości na homoseksualizm ma w nim tkwić do śmierci.

  A to już grozi katastrofą demograficzną.

  Prawactwo wsteczniackie nie prowadzi z lewactwem tylko walki kulturowej, lecz walkę o fizyczne przetrwanie populacji.
  Ponieważ wyżej cenię istnienie od samozagłady – jestem oczywiście prawakiem.

 175. Ktoś tu wklepywał informacje o rzekomym sukcesie niemieckiej polityki migracyjnej.
  Jednak znalazłem informacje że to pic. Pod tym linkiem:

  https://euroislam.pl/o-kilka-nieprawd-za-daleko-interia-o-imigrantach/

 176. Ja się też zastanawiać nad morderstwami Polaków w Lasach Piaśnickich i nad Intelligenzaktion na Pomorzu, no to nie było takie znowuż inne działanie niż to co robili z Polakami Sowieci na terenach okupowanych przez siebie. Wypadałoby na początku września pomyśleć nieco o martyrologii Polaków, a w szczególności polskiej inteligencji, też, co nie co. A co tutaj mamy w Onet.pl, ano Las Dębrzyna! Gdzie Polacy Polaków mordowali po 1945 roku. No, to jak oni siebie sami mordowali tak po 1945 roku, to jak można mieć pretensje do innych, nie Polaków? Widać taka już jest w człowieku Polaku potrzeba, aby mordować. Ale, ale…. czy Polak to w ogóle człowiek?

 177. @Gorillo przesympatyczny,

  Na początek ustalmy, czy jesteś zwolennikiem teorii spiskowych – tzn czy uważasz, że badania naukowe są jedynie bełkotem pisanym z rękawa na zlecenie tajemniczych „onych”, którzy wmawiają ludziom wymyślone historie, aby sprzedawać im niepotrzebne produkty za grube pieniądze. Bo jeśli tak, to dalsze komentarze nie mają sensu – teorie spiskowe mają to do siebie, że wg nich każdy podważający je naukowy argument jest spreparowany.

  Zakładam jednak, że jesteś osobą otwartą na wiedzę, ale zasłyszałeś jedynie pobieżnie pewne fakty. Tak ma się z parą wodną – wprawdzie jest jej najwięcej w atmosferze, ale jej trwałość w atmosferze wynosi zaledwie 9 dni, podczas gdy CO2 nawet 90 lat. Ilość pary wodnej zmienia się w ciągu doby, bardzo łatwo ulega ona skropleniu, dwutlenek węgla zostanie jednak w atmosferze na całe twoje życie. Ponadto paracwodna nie występuje w górnych warstwach atmosfery, bo się wcześniej skrapla. Poza CO2 jest jeszcze metan, który kilkadziesiąt razy bardziej wpływa na zwiększenie efektu cieplarnianego. Do tego dochodzi mnóstwo efektów pośrednich i wtórnych – to jest temat na cykl wykładów ze sporą wiedzą klimatologiczną, a nie forumowe dyskusje.
  Masz rację, że klimat się zmienia jako proces naturalny, ale np tyle CO2 co dziś było ostatnio 3 mln lat temu i obecny stan jest to bezspornie efekt rewolucji przemysłowej (wycięcie lasów, spalanie kopalin). To co więc piszesz o zmianach klimatu, parze wodnej itd opiera się o wyrwane z całości ułamki wiedzy i niestety jest fałszywe. Raz jeszcze zachęcam do powstrzymania emocji i niepotrzebnych uwagach o „lewakach” – co oczywiście wcale nie umniejsza faktu, że wiele środowisk lewicowych i ekologicznych to ludzie niestety skupieni także wokół ideologii, a nie wokół nauki. I tak „prawaki” z „lewakami” nawzajem wzywają się od nieuków i wszyscy niestety mają tu zwykle rację.

  Co do smogu i Krakowa – to świetne poletko testowe, ale podajesz błędne informacje. Po pierwsze smog w zimie tworzy się ze względu na niską temperaturę. Należy wiedzieć co to jest smog – otóż są to malutkie kropelki wody skondensowane wokół pyłów pochodzących ze spalania. Dlatego w lecie nie ma smogu. Ale popatrz sobie na mapę pyłów zawieszonych na stronie Airly – w Krakowie w zeszłym roku często były normy przekroczone, choć obowiązuje tu zakaz palenia paliwami stałymi! Zgadzam się, że palenie węglem czy śmieciami, a nawet drewnem w nieodpowiednich piecach jest gorsze od samochodów, ale samochody też mają znaczenie. Z drugiej strony zauważam też histerię wokół starych samochodów i wprowadzanie stref czystego transportu, co moim zdaniem jest zbędne, bo z roku na rok jeżdżą coraz nowsze auta – stare idą na złom, więc ta wymiana następuje naturalnie.

  Co do filozofii „moja chata z kraja” – czasem też myślę podobnie do ciebie. Ale musisz wiedzieć, że ocieplenie klimatu to wcale nie oznacza cieplejszych wakacji czy dłuższego okresu wegetacyjnego. Skutki są znacznie piważniejsze. Mieliśmy np bardzo ciepły kwiecień i wegetacji ruszyła – a tu nagle przymrozki w połowie maja i poprzemarzało co wzeszło. Albo zima – ciepła, mało śniegu – skutkiem mało wody roztopowej na wiosnę i susza. Prowadząc własne gospodarstwo pojawiają się problemy – anomalie pogodowe, klęski żywiołowe, susze itd. Na tym poziomie to kłopot, ale można zainwestować w tulele foliowe, studnie głębinowe itd. To z kolei podnosi ceny żywności, inflacja w górę. Do tego katastrofy wynikające ze zjawisk ekstremalnych – państwo ponosi koszty. To jeszcze pikuś. W miejscach, gdzie ludzie żyją na granicy ekumeny – nad oceanem, na pustyniach, w pobliżu lodowców itd warunki zmienią się diametralnie, niektóre miejsca będą musiały zostać wysiedlone. To będzie powodowało migracje, kryzysy i w konsekwencji wojny. Twoja czy moja szczęśliwa chata z kraja stanie się łakomym kąskiem dla tych, którzy swoją stracili. To świat ze swoimi problemami zapuka do ciebie.
  Prawda jest jednak taka, że niezależnie od poglądów wszystkim rządzi ekonomia i to nie globalna, ale ta w naszych portfelach. Możemy sobie także mówić o szczytnych celach, ale problem nie jest samo spalanie nawet śmieci, ale jego skala. Ludzi jest za dużo, a ciągle przybywa – tym czasem nasza gospodarka i system emerytalny oczekują, że będzie nas coraz więcej. Błędne koło. Ale nie ma się też co martwić na zapas – w najgorszym razie w wyniku jakiejś katastrofy polulacja ludzi skurczy się do piwiedzmy10% – dokładnie tak się dzieje u wszystkich gatunków, które rozmnażają się szybciej, niż ich pożywienie, w końcu zjadają się nawzajem. Jesteśmy tylko zwierzętami, ssakami z rzędu naczelnych. Ostatecznie każdy z nas martwi się tylko o siebie i najbliższych – pokazała to pandemia – najpierw ludzie wykupili wszystko że sklepów z zapasem, a zabrakło dla tych, co nie wpadli w panikę i chcieli zrobić zupę jak co dzień. Potem ludzie pozamykali się w domach, co doprowadziło do upadku wielu firm i kryzysu w gospodarce i wyszli tylko ze względu na obniżenie własnego standardu życia, a nie żeby ratować jakąś iluzoryczną gospodarkę. Teraz rzucili się na szczepionki na grypę, których starczy tylko dla 5% Polaków, wykupili nawet szczepionki na pneumokoki i nie ma czym zaszczepić niemowląt.
  Nie wiem co gorsze – beztroska czy sianie paniki – chyba przyganiał kocioł garnkowi. Zamiast podejścia racjonalnego, górę biorą emocje. Niestety emocje nie pizwalają na zmianę zdania, nakazują natomiast okopać się w głębokim dole.

 178. Mr Hyde
  6 września o godz. 8:05

  Bawi sie w klimatologa. Czas obecnie na stratosfere.

 179. PA2155
  5 września o godz. 1:16
  Metne tlumaczenie. Kazdy moze, powinien zaczac od siebie. Poza tym krytykuj konkretne osoby, nie poprawnosc jako taka.

 180. PA2155
  5 września o godz. 1:19

  Nie czytalem.
  Pozdrawiam

 181. Ozzy
  Gesto tu.

 182. ozzy
  6 września o godz. 11:20

  Niestety blog profesora Hartmana zamienił się w ciągu miesiąca w ściek antysemityzmu. Mam nadzieję, że to się szybko skończy !!!

 183. @Gorillo przesympatyczny

  Twoje fantazje o homoseksualizmie nie znajdują żadnego potwierdzenia w faktach. Nie ma żadnej zależności pomiędzy akceptacją osób homoseksualnych a przyrostem naturalnym. W Polsce jest ujemny przyrost naturalny pomimo nagonki na LGBT, a w Tajlandii dodatni, mimo że homoseksualizm jest tam powszechnie akceptowany. W tych wszystkich „lewackich” krajach typy Szwecja, Holandia itd przyrost jest dodatni. Jeśli jesteś w stanie wykazać jakieś konkretne dowodu ja swoje tezy – jestem otwarte. Póki co są to tylko fobie i fantasmagorie – tak samo jak „lewackie”, które straszą, że wszyscy zginiemy 🙂

  Jak sądzę, w ogóle natomiast nie przeszkadzają ci ludzie zostający księżmi i zakonnikami/zakonnicami, nie oskarżasz ich o to, że nie płodzą dzieci, że nie pracują tylko żyją z naszych pieniędzy, że gwałcą nasze dzieci. Nie przeszkadza ci, że walczą z zapłodnienie in vitro, chcą zmusić do rodzenia niepełnosprawnych dzieci, które nie wydadzą kolejnego potomstwa, są przeciwni „rozwiazlosci seksualnej”, choć ta sprzyja wpadkom i zwiększeniu liczby urodzeń. Twoja argumentacja kupy się nie trzyma, opiera się na uprzedzeniach podyktowanych ideologicznie. Wynajdujesz wybiórczo informacje, pomijasz niewygodne informacje, nie patrzysz na sprawy całościowo.

  Mam to szczęście drogi Gorillo, że nie jestem ani „lewakiem” ani „prawakiem” i dzięki temu widzę stronniczość wypowiedzi i zaślepienie jednych i drugich.

 184. @Girill raz jeszcze

  W swoich wywodach prosisz o kontrargumenty, ale nie ma czego kontrować, musiałyby być to kontrfantasmagorie. To co napisałeś, to szkic dla powieści science fiction. Można stworzyć alternatywne – jeśli wszyscy zostaną księżmi, to wyginiemy. Jeśli wszyscy zostaniemy praeakami, to wszyscy będą się nienawidzić za wszystko i pozabijają. Jeśli dalej będziemy rozwijać technikę, to ludzie przestaną się spotykać na żywo i zamiast partnerów będą mieć idealne hologramy. Jeśli dalej będziemy się rozmnażać, to się zadepczemy itd.

  To wszystko to bajkopisarstwo wynikające z jakichś frustracji seksualnych. Jeśli boisz się o populację, to zaapeluj do swoich kolegów, żeby znaleźli sobie wreszcie kobiety i założyli rodziny. Uratujecie populację – a przynajmniej w takim przeświadczenie spędzicie resztę życia 🙂 Wszyscy będą zadowoleni. Ale jak się nie umie poderwać laski, to trzeba się jakoś wyładować, co nie?

 185. @Gorilla
  6 września o godz. 13:45
  Czcigodny Optymatyk, tak napisać o homoseksualizmie raczyłeś:
  „Uznano, że to stan naturalny występujący w przyrodzie, więc niechorobowy.”

  Doprawdy? Rak szyjki macicy, cukrzyca i zapalenie płuc też występuje w przyrodzie, czyli co, chorobami te zjawiska nie są?

  I istnieją też choroby nieuleczalne.
  …………………….
  Szanowny Gorillo, napisałem, że „uznano” (swego czasu) nie, że ja uznałem. A to zasadnicza różnica.
  Wszystkie choroby są uleczalne, nieuleczalni są czasami tylko niektórzy ludzie.
  Nie ma chorób nieuleczalnych, jest tylko niewystarczająca wiedza na ich temat, na temat ich faktycznych przyczyn. A jak mawia klasyk: „nie poznamy prawdy, nie znając przyczyn”.
  A od Herodota wiadomo (nie dla wszystkich), czym innym jest zrozumienie i przyjęcie tego do wiadomości, że:
  „Z potraw, które się zjada, powstają wszystkie choroby ludzkie”

 186. @Gorilla
  Piszesz, że Margot to cwaniak. Ja uważam, że jest to bohaterka przypadku. Jest sfrustrowana, zdesperowana i dlatego nie ma szacunku do nikogo. Popularno#ć zapewniła jej skrajna prawica, gdyby nie nagonka na LGBT jej zachowanie byłoby powszechnie potępiane. Dlatego uważam, że ataki na LGBT są bezproduktywne, z każdym aktem agresji wobec LGBT pojawiają się osoby, które się z tym nie zgadzają. Podpieranie ataków na LGBT odwołaniem do Polskości, wytwarza u części ludzi niechęć do tej polskości. A potem zdziwienie prawaków – czemu nie kochacie Polski? Ano nie kochamy, bo pod sztandarem polskim Polaków się wyzywa, szczuje, poniża.
  Co z ciebie za patriota Girilla, skoro nie szanujesz innych Polaków? Bo są gejami?

  No a powiedz mi Gorill, co takiego daje mi ta Polska, za co niby miałbym ją kochać? Wszystko co jest tu budowane, powstaje z połowy zarobionych przeze mnie pieniędzy. Nieświadoma pomyłka może skutkować zapłatą kary. Jak sobie państwo wymyśli, że przez mój ogródek ma iść autostrada, to mnie siłą wyrzucą. Każde inne państwo daje swoim obywatelom to samo, no, może niektóre nieco więcej, np ten lewacko-liberalny zachód, dlatego 2 miliony Polaków tam zostaje i ani myśli o powrocie. Jak ktoś pokazuje umowne u tworowi jakie jest państwo fucka, to twoim zdaniem najlepiej go brutalnie spacyfikowac, zamiast zastanowić się, czemu tak jest. To co proponujesz, to zadtraszanie, rozwiązania siłowe – czy kobietę tesz w ten sposób próbujesz zmusić, aby cię pokochała? A jak nie pokocha, to w betoni do Wisły, tak?

  Ja cenilbym Polskę, w której się ludzi szanuje, w której nie ma uprzywilejowanych i tępionych grup. W tej chwili myślę o tym kraju jak najgorzej. Gdybym napisał tu co myślę, zapewne obraziłoby to czyjeś uczucia i zaraz by ktoś prokuraturę zawiadomił. Dla tego nie powiem, ale już wiesz, że myślę jak najgorzej. Słowa Margot mnie nie bulwersują. Coraz więcej ludzi też nie. Taki jest efekt patriotycznego terroru. A może pójdziecie dalej i zaproponujecie więzienia dla tych, którzy nie tylko mówią, ale i myślą nie tak jak wy? Myślicie, że Margot wam robi przysługę? Nie, to wy robicie niedźwiedzą przysługę Polsce. Ale jesteście bardzo potrzebni do ugruntowania w Polsce liberalizmu. Ktoś będzie musiał zginąć, ale zmiany wymagają ofiar. Tak to funkcjonuje. Życzę wam zapału w szerzenia hejtu, nie ustawajcie, Polska was potrzebuje (choć inaczej niż myślicie) 🙂

 187. Fajne tu komentarze lecą. W zasadzie to Pan Małpa z Panem Lelkiem 4×3 powinni pisać blog a ewentualnie niejaki profesor Hartman u nich komentować. Tak nie jest. Czyli mamy kolejny dowód na to, że ” Polityka” zeszła na psy.
  O ile psem nie była.

 188. Fajne tu komentarze lecą. Błyskotliwe. W zasadzie to Pan Małpa z Panem Lelkiem 4×3 powinni pisać blog a ewentualnie niejaki profesor Hartman u nich komentować. Tak nie jest.

  Dlatego czytam ten blog ” Polityki” od tyłu.

 189. ZUZANNA RADZIK
  31.08.2020
  Żołnierze Chrystusa wkładają wiele wysiłku, by tworzyć wrażenie zdyscyplinowanych, groźnych i… pobożnych. To nowy zestaw w polskim Kościele.

  „Jest wieczór 15 sierpnia. Przy sanktuarium Jana Pawła II w Radzyminie, które stanowić ma wotum za bitwę warszawską, odprawiana jest msza, po której nastąpi nocne czuwanie. Następnego dnia odbędzie się tu msza z ordynariuszem warszawsko-praskim, teraz odprawia na zaproszenie proboszcza łowicki biskup pomocniczy Wojciech Osial. Żołnierze Chrystusa (i kilka Żołnierek) powtarzają za swoim duszpasterzem słowa przysięgi:

  „Pragnę walczyć z tym, aby z jednej strony nie ulegać tendencjom tak zwanego Kościoła otwartego, który głosi fałszywe miłosierdzie, potrzebę pogodzenia się ze współczesną kulturą i uznania wszelkiego rodzaju…

 190. basia.n
  7 września o godz. 9:54

  Kutz by sie usmial.

 191. Kormoranie najmilejszy!
  Uległeś lewackim klimatengeszefciarzom i dwie bzdurki palnąłeś:

  1. Czas rezydowania cząsteczki CO2 i H2O w atmosferze nie ma żadnego znaczenia dla efektu cieplarnianego. Tylko i wyłącznie stężenie.
  Para wodna ma średnie stężenie olbrzymie, a CO2 śladowe, więc efekt cieplarniany wywołany przez CO2 MUSI być olbrzymi a przez CO2 śladowy.
  Lewactwo nie straszy obrotem wody, bo na tym się geszeftu zrobić nie da. Straszy śladowym CO2 bo na tym może robić geszeft.

  2. Poziom CO2 jest najwyższy od 3 milionów lat, choć nadal śladowy. I w ciągu tych 3 milionów lat były okresy cieplejsze niż dziś. I cały lewacki wywód o antropogenicznym CO2 jako najważniejszej przyczynie ocieplenia można o kant tęczowych piśladków rozbić

 192. Test – nie mogę wysłać komentarza

 193. Kormoranie Szlachetny, bądź uprzejmy nie kłamać, nie ma w Polsce dyskryminowanych grup ludzkich poza ludźmi dyskryminowanymi z powodu ich wieku. Np. 17 latek nie może brać udziału w wyborach.
  Skrajna dyskryminacja to zezwolenie na zabijanie ludzi przed porodem, eufemistycznie „aborcją” zwane.

  I jeszcze jest dyskryminacja mężczyzn – np. muszą dłużej pracować do emerytury.
  Pozostali mają równe prawa. Niektórzy drą japy, bo nie chcą równouprawnienia, lecz wymuszonych przywilejów

  I porównanie z kobietą która odrzuca zaloty amanta nietrafione. Nikt nie każe Polski kochać, ma tylko Polskę szanować. Cham który wulgarnie lży kobietę po jego odrzuceniu jest takim samym chamem, jak ten Margotek lżący wulgarnie Polskę.

  Cham lżący porządną kobietę w naszej cywilizacji zasługuje na takie samo traktowanie, jak lewacki cham lżący Polskę.

  Takie mamy my Polacy zasady, jak chamowi nie pasują – wypad!

 194. Gorillo
  Nie ma dyskryminacji z powodu wieku, ponieważ wiek nie jest czymś stałym i każdy dorosły człowiek miał kiedyś 17 lat.
  Z aborcją jest ten problem, że trudno ustalić granicę, od kiedy zaczyna się człowiek – dla jednych 2 komórki to już człowiek, dla innych dopiero po porodzie.
  Różnica w wieku emerytalnym kobiet i mężczyzn to dyskryminacja, zgadzam się. Tak samo jak faworyzacja kobiet podczas przyznawania praw rodzicielskich po rozwodzie.
  Ale są jeszcze inne – np osoby wierzące ale nie katolicy – są zmuszani do pracy w dniu swoich świąt, a mają zakaz pracy w dni katolickich świąt.
  Dostrzegam też werbalną dyskryminację ludzi ze wsi, odbieranie im ludzkich cech i przypisywanie złej woli ale to raczej jest poniżanie i hejtba nie realna dyskryminacja na poziomie administracyjnym.
  Trudno mi powiedzieć, czy brak możliwości zawarcia małżeństwa homoseksualnego to dyskryminacja. Ale na pewno nią jest zakazywanie im marszów, a już skandaliczne jest wprowadzanie „stref wolnych od LGBT”.

  Co to znaczy „ma szanować”? Jakiś rozkaz, przymus, a jak nie to wpier…? Szacunku nie da się wymusić, na szacunek trzeba sobie zasłużyć. Państwo daje nagrodę gminie za wprowadzenie strefy wolnej od lgbt i ty oczekujesz, że osoba z kręgu lgbt będzie je szanować? 🙂 Tak jak wg ciebie kobieta zasługuje na szacunek tylko wówczas, gdy jest „porządna” (zapewne oznacza to kobietę, która zachowuje się tak, jak akurat ty byś tego chciał) tak i państwo „porządne” zasługuje na szacunek. Sorry, ale państwo PiS to jakaś karykatura państwa, aż wstyd za granicą się przyznawać, że się w nim mieszka 🙂 Ale wyobrażam sobie, że pewnie ty byś się wstydził Polski, w której byłyby legalne małżeństwa homoseksualne i jakby prezydentem był gej, to byś go nie szanował – mam rację?

  Nie wiem czym dla ciebie jest Polska, ale dla mnie jest wspólnym organizmem politycznym mieszkajacych tu i płacących podatki ludzi. Szanować Polskę, to znaczy szanować się nawzajem. Szanować naszą ziemię, nasze wody, powietrze, rośliny i zwierzęta. Szanować nasze rodzime, słowiańskie tradycje kulturowe (tak, te które obcy katolicyzm od 1000 lat zwalcza). To nasza wspólns Polska, jest nas corwz mnie, więc mamy coraz więcej przestrzeni, pomieścimy się 🙂

  „Takie mamy my Polacy zasady” – to mnie rozbawiłeś. Znaczy kto – ty i twoi koledzy spod bloku? 🙂
  A my, też Polacy, mamy takie zasady, że jest tu miejsce dla każdego. I co teraz? Zabijesz nas? Odbierzesz obywatelstwo? Zaplujesz się na śmierć na forum? 🙂

  Słuchaj, jesteś jeszcze młody, niebawem znajdziesz sobie dziewczynę, za 3 lata weźmiesz po raz pierwszy udział w wyborach, wyprowadzisz się może od rodziców – inaczej spojrzysz na świat. Polecam podjęcie jakichś studiów – poszerzą ci się horyzonty, dowiesz się, że „naukowcy” to nie jakieś bezmózgie ludziki w białych kitlach pracujący na zlecenie globalnych koncernów, dowiesz się, że świat jest złożony, dowiesz się na czym polegają badania naukowe itd. Życzę powodzenia.

css.php