Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
Loose blues - Jana Hartmana zapiski nieodpowiedzialne Loose blues - Jana Hartmana zapiski nieodpowiedzialne Loose blues - Jana Hartmana zapiski nieodpowiedzialne
Podręczne

25.10.2020
niedziela

Kościół się doigrał! Rusza antykatolicka rebelia!

25 października 2020, niedziela,

To nie do wiary! Młodzież wchodzi do kościołów i gromadzi się pod kościołami, aby wyrazić swój gniew. Nie przychodzi dyskutować ani się skarżyć. Przychodzi, by wykrzyczeć w twarz znienawidzonym intruzom, aby się odczepili. Młodzież LGBT i jej sojusznicy, ale bynajmniej nie wyłącznie, bo agresja fanatyków skierowana dziś została na wszystkie młode kobiety i dziewczęta. Ludzi wściekłych jest dziś znacznie więcej niż miesiąc temu, gdy biskupi i dygnitarze władzy atakowali osoby LGBT.

Znamienna i niesamowita – nie do pomyślenia jeszcze kilka lat temu – scena rozegrała się w południe pod słynnym kościołem na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie. Grupa fanatyków pod wielkim banerem z wizerunkiem katolickiej świętej Marii przez megafon odmawiała tzw. zdrowaśki, a blisko setka młodych ludzi przekrzykiwała ją gromkim „Wyp…ć!”. Bo, jak mówią młodzi, „to jest wojna!”. Żadne sztuczki z „porozmawiajmy” i braniem pod włos nie przejdą.

Jakimś niepojętym zrządzeniem młodzi ludzie, poddawani przez wiele lat praniu mózgów na lekcjach religii i w kościołach, otrząsnęli się z wyuczonej pokory i bojaźliwości względem księży, przerywając ciągnący się od stuleci szereg pokoleń niewolniczo podporządkowujących się rzekomo nadprzyrodzonej władzy „duchownej”. Zapewne od czasu, gdy katolicki reżim późnych lat 30. dla przypodobania się Kościołowi i fanatykom równał z ziemią cerkwie na kresach RP, nie zdarzyło się jeszcze, aby ludzie spontanicznie wylegli na ulice dla wyrażenia swojego oburzenia na Kościół.

I – co niezmiernie istotne – tym razem nie chodzi o sam Kościół, który się zdeprawował, lecz o religię katolicką jako taką. Obecne protesty w wielu przypadkach są nie tylko antykościelne, lecz antykatolickie. A to oznacza przełamanie wielkiego tabu.

Gdy piszę te słowa w niedzielne popołudnie, jesteśmy jeszcze przed wieczorną demonstracją pod warszawską kurią na ul. Miodowej. Może ona okazać się jeszcze bardziej spektakularna, lecz już to, co widzimy dziś w mediach – obywatele i posłowie stający w kościołach z kartonowymi tablicami – jest wystarczająco wymowne. Kto by pomyślał, że można naruszyć przestrzeń kościelną – jakoś instynktownie odczuwaną jako „święta” i eksterytorialna – i protestować na jej gruncie?

Kler nie wie, jak się zachować – w Poznaniu wezwano policję, lecz policja w kościele to również swego rodzaju profanacja. I to jest bardzo ważne: Kościół przekonał się, że nie jest nietykalny, a jego przestrzeń nie jest poddana jego kontroli w sposób absolutny.

Dla biskupów antykatolicka rebelia to nowa sytuacja, której zapewne w ogóle nie brali pod uwagę. Czy rozmaici „żołnierze Chrystusa” i ONR-owcy wystarczą, aby zdusić antykatolicki bunt? Wątpliwe. Również Kaczyński ma kłopot. Bo teraz biskupi zażądają od niego zdecydowanych działań, a on ma na głowie wielkie „Jeb…ć PiS!”. Przelicytował w swoim cynicznym zagraniu w „dziel i rządź!” i sytuacja wymyka mu się spod kontroli.

Do tego idzie potężny kryzys ekonomiczny, a wrogie frakcje w obozie władzy warczą na siebie i ostrzą szable. Mogę sobie tylko wyobrażać, jakie nastroje panują na salonach władzy i w biskupich pałacach. Kaczyński chciał skonsolidować obóz i skupić go wokół siebie, lecz takiego kryzysu nie przewidział. Pewnie mu powiedziano, że ludzie boją się wirusa i nie wyjdą na ulice. Otóż nie boją się. Nauczyli się już żyć ze świadomością, że prędzej czy później covid przechorują.

Można zakazać demonstrowania ustawą, lecz to niewiele da. Młodzi nie mają w sobie ani strachu, ani legalizmu. A więc przemoc? Bicie młodych kobiet nie wchodzi w grę. Aresztowania doprowadzą do tym gorętszych protestów. Może rozmawiać? Żadnej chęci ani pola do dialogu nie ma, a zresztą bunt nie ma wyraźnego przywództwa. Bo to nie jest protest obywatelski, lecz prosty odruch wściekłości prywatnych jednostek. Nad takim zjawiskiem nie można zapanować ani siłą, ani perswazją.

Pozostaje przeczekać. I to właśnie czas nam pokaże: czy wszystko się wypali, czy też nastroje będą się zaogniać, doprowadzając do dysfunkcji instytucji, a w konsekwencji do kryzysu rządowego. Ten drugi scenariusz nie jest wykluczony!

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 101

Dodaj komentarz »
 1. Protesty w kościołach są zupełnie bez sensu i tylko wzmagają wśród wiernych poparcie dla „antyaborcjonistów”. Ja nie popieram KK w jego działaniach, ale on ma takie same prawo głosić swoje poglądy, jak jego przeciwnicy. Powtarzam: MA TAKIE SAME PRAWO! Ale to nie KK stanowi prawo, tylko Sejm, Senat, a przyklepuje Trybunał (nie)Konstytucyjny. Więc tam trzeba protestować. Inaczej wychodzi żywa ilustracja powiedzenia „Kowal ukradł, a Cygana powiesili” (lub odwrotnie).

 2. Nic się nie wypali. Pis do spółki z Krk przekroczył punkt krytyczny, reakcji nie można już zatrzymać. Przyszło wreszcie to, na co czekaliśmy od lat. Klechy zgłupiały, bo przestrzeń kościoła przestała być tabu. Dewoci w stylu red. Szostkiewicza załamują ręce. Nieunikniony kryzys ekonomiczny uderzy najbardziej w ludzi prostych, biednych i niewykształconych, czyli pisowską bazę. Entuzjazm, z jakim głosowali za pincet-plus zamieni się w równie intensywną nienawiść. Topniejące poparcie spowoduje nerwowe reakcje rządzących, w tym brutalne pacyfikacje przy użyciu policji i WOT – to przecież standard wszystkich dyktatur. Ale to będzie ich koniec. I wtedy usłyszymy na sali sądowej od Dudy : „ale ja przecież tylko wykonywałem rozkazy!”

 3. Jak ja długo czekałem! Przecież ta organizacja pedofilska została spacyfikowana w Quebeku, Hiszpanii, Irlandii, a w Polsce jakby nic, ciągle Kraśnik. A tu proszę, młodzi sie zerwali. I co za irnia losu, że do tego porywu przyczynił się jadowity szkodniik Kaczyński..
  Mam nadzieję, że ci młodzi już nie popuszczą.
  Taka analogia; Al Capone nie dało się zamknąć za morderstwa, to go zamknięto za niepłacenie podatków.
  Kościoła nie dało się spacyfikować za złodziejstwo, pedofilstwo, to będzie spacyfikowany za zakaz aborcji. Chłopaki w sukienkach poszli z Kaczyńskim o jeden most za daleko

 4. Reklama
  Polityka_blog_komentarze_rec_mobile
  Polityka_blog_komentarze_rec_desktop
 5. Żadnych rozmów z katobolszewicką mafią.
  Marsz na toruńską szczujnię, obleganie biskupich pałaców, kościołów, pislamskich biur. Siedzib władz państwowych.
  Do skutku!

 6. „Bicie młodych kobiet nie wchodzi w grę.”
  O jaki Profesor optymistyczny

 7. Tej władzy nie da się pokonać słowami. Nasi dziadowie i ojcowie te ż nie pokonali Hitlera słowami, lecz karabinami. Dzis drzewo wolności musimy podlać krwią : własną i tyranów. Albo to zrozumiemy, albo będziemy nadal cierpieć niewolę.

 8. Oczywiście, że „żołnierze Chrystusa” i ONR-owcy wystarczą, ale nikt ich nie wyśle, bowiem w czasach Covid-19 należy zapewnić takim buntującym się możność tłumnego odbywania zgromadzeń. Plaga która spadnie na demonstrantów i ich bliskich z pewnością zostanie odczytana przez hierarchów i polityków PiS, jako kara boska. W końcu to jest jakieś rozwiązanie problematyki emerytur dla ubeków. Emerytury zostaną za parę lat przywrócone z odsetkami przez nowy rząd PO, ale ubeków już nie będzie…

 9. Fanatyzm i nieuctwo znów napędzają „ostateczne rozwiązanie”
  24 października 2020
  Stefan Karczmarewicz

  Język neolibertynów również budzi grozę.
  cytuję:
  „W dyskusjach i emocjach umykają dwa kluczowe elementy wspólne autorom „ostatecznego rozwiązania” kwestii wyboru aborcyjnego. Pierwszy: niebywałe nieuctwo. Drugi: że ewidentnie gardzą oni nie tylko kobietami, ale i dziećmi.
  Dlaczego pozwalam sobie na takie niemiłe stwierdzenia? Przyjrzyjmy się niektórym racjom przedstawianym przez proporodowy katotaliban i neofaszystów.”
  To nie są racje katotalibanu, bo takiego odłamu w Polsce nie ma, to są racje politycznych cyników, którzy manipulują opinią publiczną w celu siania fermentu, mającego przesłonić dolegliwości nadchodzącego kryzysu ekonomicznego. Polityczni cynicy oświadczą , że to anarchia wywołana protestem libertynów jest przyczyną tego kryzysu.

 10. Oby to nie było kolejne Hartmanowe,‎
  myślenie życzeniowe!‎

 11. Przypominam, że władzy nie zdobywa się dziś kilku, czy nawet kilkudziesięciu tysięcznymi ‎protestami ulicznymi. Tu bowiem potrzeba, aby na ulice wyszły setki tysięcy przeciwników ‎obecnego – doszczętnie przecież skorumpowanego, klerykalnego reżymu. I czy nadpremier nie ‎rozkaże np. policji bardziej brutalnie rozprawić się z protestującymi? Przecież on ma wciąż ‎poparcie większości głosujących, tyle że nie w Warszawie, ale Warszawa to nie jest przecież ‎cała Polska. Za PiSem są przecież wciąż klerykałowie, dewotki i dewoci, kler KRK oraz ‎mieszkańcy wsi i małych miast, a tam, to przecież każda złotówka się liczy, a więc np. 500+ czy ‎też 13-ta emerytura. Poza tym, to Platforma, Trzaskowski czy Hołownia na pewno ograniczą jak ‎nie zlikwidują 500+ i zapewne podniosą także wiek emerytalny oraz otworzą granice Polski dla ‎muzułmanów, gdyż tego chce Berlin, Bruksela i Waszyngton a przede wszystkim Tel Aviv.‎
  Poza tym to nie ma komu stanąć na czele tej rewolucji postulowanej przez prof. Hartmana, gdyż ‎nie będzie to przecież ani prof. Hartman, ani też uwielbiana dziś przez niego pani Lempartowa, ‎czy też (alfabetycznie) Biedroń, Budka, Czarzasty, Hołownia, Kidawa-Błońska, Korwin-Mikke, ‎Kosiniak-Kamysz, Trzaskowski, Tusk czy nawet Zandberg. A może siedzący w mysiej dziurze i ‎bojący się maleńkiego wirusa niejaki Bronislawch? I kto ją sfinansuje? Baron Rothschild?‎

 12. @lubat
  kościół nie jest bez winy , dzis ponosi konsekwencje swego chciejstwa.

  Aby traktować kościół tak jak ty proponujesz potrzebne jest ostre rozgraniczenie Państwa i kościoła , zerwanie konkordatu , oparcie funkcjonowania kościoła katolickiego w Polsce o Prawo PAŃSTWOWE
  i opodatkowanie kościoła tak samo jak każdej fundacji .

  dziś tego nie ma jest zato mieszanie sie biskupów do każdej sprawy Państwowej , i zagarnianie prawa i pieniędzy Polski .
  Protesty w kościołąch sa jak najbardziej własciwe.
  nikt nie zmusza katoliczki do aborcji , wieć nie ctez kościół nie wtrąca sie w prawo państwowe.

 13. Efekt działań pisrzadzu jest taki że dziś w Polsce są obsmarowane kościoły.
  Jeśli te działania rządu pis uznać za sukces to komu oni służą?

  ja twierdze od dawna że kremlowi.

 14. mpn 25 października o godz. 16:59
  Otóż to!
  Lewy 25 października o godz. 16:32
  Wishful thinking, I’m afraid…
  FranzM 25 października o godz. 16:31
  Obyś miał rację.

 15. T(a możę”t” )rybunał swoim orzeczeniem domyka proces rozmontowywania demokracji .
  Uderza w podstawowe prawa obywatelskie . Brakło wyobraźni ?

 16. z treścia artykułu się zgadzam .

  Trzeba mieć jasność w jeszcze jednej kwestii

  To PIS podpalił kościoły i to pis kreci sznur na własna szyje.

  czas rozmów już sie skończył -dziś jest tylko walka o odsuniecie pis od władzy i o sąd nad tymi nieudacznikami i zdrajcami Polski.

  ZDRAJCAMI bo to zdrada prowokować społeczeństwo w czasie epidemii.

  na marginesie cieszę się że Polacy ruszyli się z kanapy przed telewizorem , pamiętajmy nazwiska i czyny ta wiedza przyda sie do sprawiedliwego nad nimi sądu.

  h ttps://villk308488492.wordpress.com/2020/06/16/pis-to-ludzie/

 17. Może powinniśmy zbiorowo dokonać apostazji. Ilu wiernych pozostanie? 40%, może mniej?

 18. lubat
  25 października o godz. 16:25

  Kościół swoje poglądy nie tyle głosi, co wpycha wszystkim za pomocą usłużnej machiny państwa. Tym razem trzeba wejść z piłką na połowę przeciwnika. Nie ma co liczyć na samoograniczenie. Zresztą, część tych protestów to być może co trzeźwiejsi wierni.

 19. lubat
  25 października o godz. 16:25
  Człowieku, MA TAKIE SAMO PRAWO GŁOSIĆ ale nie ma prawa narzucać tych swoich wartości instytucja splamiona pedofilią, pasożytowaniem, arogancją. Pis tylko usłużnie wykonuje polecenia KK, to KK jest promotorem, pis jest od KK całkowicie zależny, dowodem jest choćby taniec pingwinów wykonywany przez cały rząd pisuaru pod batutą Rydzyka.
  Dlatego protesty pod kościołami mają większy sens niż pod Sejmem.

 20. lubat
  25 października o godz. 16:25

  Kościoły są dokładnie tym miejscem, w którym należy protestować. To stamtąd płynie nacisk na polityków skutkujący legalizacją tortur.
  Skoro oni wchodzą z brudnymi buciorami w naszą przestrzeń należy im odpowiedzieć tym samym.
  Oni niczego innego nie rozumieją.

 21. Cadyk z Ger
  25 października o godz. 17:27

  Powtarzasz się jak stara katarynka.
  Ty staniesz na czele i Ty sfinansujesz. A potem zostaniesz królem wszystkich cadyków. Pasuje?

 22. Czy wiecie, że:
  The charitable and humanitarian group B’nei B’rith opened its Lodge, called ’Solidarność’, in Kraków in 1892. The lodge attracted members who ‎represented a very small percentage of the total Jewish population, but who were drawn largely from the professional middle class. The establishment ‎and development of the Lodge are described in works such as Bogusław Czajecka, ‘Archiwum Związku Żydowskich Stowarzyszeń Humanitarnych B’nei ‎B’rith w Krakowie (1892-1938)’‎ ‎ and Łukasz Sroka, ‘Żydzi w Krakowie; Studium o Elicie Miasta, 1850-1918’.‎
  Geoffrey Weisgard „THE POLONISED, PROGRESSIVE, MODERN, MIDDLE CLASS, JEWISH INTELLIGENTSIA OF KRAKÓW In the 1880’s”

 23. @lubat
  Kościół i jego mentalność właściciela Polski jest głównym i właściwym adresatem rebelii. Dyktat aborcyjny, dla żartu nazywany kompromisem, fluorescencjom nie wystarczał, przedmiotowe traktowanie społeczeństwa, to było za mało. Wchodzenie w konszachty i popieranie bandytów, by zapewniali finansowanie i bezkarność nie dogadzały. Marzył się absolutny rząd dusz, tylko pałka się przegięła i mysz zaryczała. Nie będzie prób rozmów, właściciel nie negocjuje z inwentarzem. Będą naciski na zbrojne ramię, aby zdyscyplinowani trzodę, szantażowanie babć i ciotek, by gasiły gorące głowy, będzie straszenie ogniami piekielnymi w rydzym radiu.
  Każda podróż rozpoczyna się od pierwszego kroku…

 24. @Lubat. Kler włada swoje obleśne łapska w majtki kobiet i doczekali się rewizyty.

 25. Król jest nagi! – zawołało dziecko.

  Tak, młodzi! Ludzie 40+ mają mózgi przesiąknięte kadzidłem i do nich w większości nic nie dociera. Psioczą na księży, ale chrzczą dzieci, wysyłają na komunię i lekcje religi, „bo tak trzeba” – choć sami nie wiedzą dlaczego niby trzeba (tak zostali zaprogramowani).
  Ale młodzi – oni wychowali się w innej rzeczywistości. We wszechobecnym internecie wymuszającym wybieranie treści, a nie jak my, którym podawano jedną jedyną wersję otaczającego świata. Oni mają „wyjebane”. Oni w facecie w czarnej kiecce widzą faceta w czarnej kiecce, a nie, jak „szostkiewicze” jakieś bożyszcza nadludzkie. Dla nich PRL i Wojtyła to opowieści dziadersów. W nich nadzieja, bo większość z was staruchów nie potrafi wyjść z mentalnego niewolnictwa.

  Kiepskim jest pan prorokiem, profesorze, ale wierzę w młodych. Nie wiem, czy to jest już ten czas, kiedy dokręcana śruba pęka, ale na pewno trzeszczy. To by się nie udało pod rządami PO, które bojaźliwie klęczy przed byle pedofilem w sutannie.

  W najbliższych wyborach zagłosuje gimbaza, to oni „wygaszą” PiS, jak im PiS „wygasił” gimnazja. Kowid w tym pomoże, bo młodzi przejdą bez szwanku, a dziady kościelne kipną – takie prawo natury. Nawet dobrze, że kościoły pootwierane, będą się dziady zarażać – na własne życzenie.

 26. Komentarz cadyka niestety prawdziwy

 27. Zgadzam się z tymi, którzy mówią, że etap zastraszania kobiet wciąż mamy przed sobą. Pora, aby mężczyźni (partnerzy,mężowie, bracia, krewni) udzielali wsparcia swoim kobietom. Pokazała to jedna z posłanek przychodząc do kościoła z transparentem i …mężem (sic!). Panowie, mamy okazję, by pokazać, że jesteśmy prawdziwymi mężczyznami!
  Zapowiada się długa i wyczerpująca walka. Może więc warto rozpocząć zbiórkę pieniężną na rzecz strajkujących w oparciu o listę wiarygodnych organizacji pozarządowych, które popierają Strajk Kobiet (lista na facebooku).

 28. Pewne jest, że tego Prezes, Naczelnik, Premier… Nie przewidział. Czy zarządzi wcześniejsze wybory? To będzie zależało od najbliższych sondaży.

 29. Życzenia dla Andrzeja Dudy:

  Chciałem panu życzyć, z całego serca, aby stał się cud. Aby biednej matce z Podkarpacia, której miało urodzić się niepełnosprawne dziecko, urodziło się dziecko całkowicie zdrowe. A że natura nie znosi próżni, to owo niepełnosprawne dziecko musi się teraz komuś urodzić. Niech będzie, że córce pańskiej, Kindze. Życzę panu, żeby patrzył na jej ból, kiedy do końca życia będzie mu zmieniać pieluchy i słuchać jego wycia. Na jej rozpacz, kiedy jej mąż ją opuści. Na jej bezsilność, kied rzuci się ja nią i ją pobije. Życzę panu, żeby córka i matka pana znienawidziły, że kazał im pan milczeć dla swojej kariery. Życzę panu tego tak gorąco, jak jeszcze nigdy nikomu nie życzyłem. Na pewno się spełni 🙂

 30. Komentarz z blogu Szostkiewicza:
  Może prościej zmienić religię państwową?
  „Islam”, seria „Leksykon Religie”, Wydawnictwo Arkady Sp.z o.o. Warszawa 2010, strona 230:„W islamie kobieta i tylko ona, ma prawo decydować o poddaniu się zabiegowi aborcji. Upoważniają ją do tego cztery przykazania prawa religijnego, przekazane głównie przez Al–Ghazalego, wybitnego teologa tureckiego (1058-1111):
  1) poród może przynieść uszczerbek na zdrowiu matki,
  2) narodziny dziecka nadwątlą i tak już ciężką sytuację materialną rodziny,
  3) poczęcie nastąpiło w skutek użycia przemocy,
  4) urodzenie dziecka może zaszkodzić urodzie kobiety (sic!).
  Ponadto lekarze muzułmańscy od tysiąca lat znają skuteczne metody antykoncepcyjne. Niektóre stosowane obecnie środki są oparte na zasadach obowiązujących powszechnie od wieków w świecie muzułmańskim.”
  J.w.: strona 60: „W świetle Koranu akt seksualny jest sposobem na doświadczanie radości ofiarowanej człowiekowi przez Boga (Koran, 2:187,223)”.

 31. Wiara w Boga nie zwalnia z myślenia. Skoro różni ludzie wierzą w różnych Bogów, to powinni brać pod uwagę, że innowiercy mogą kierować się innymi wartościami. Powinni też dostrzegać, że żaden Bóg nie ceni życia zbyt wysoko, bo przecież z byle powodu zabija lub każe zabijać. Życie człowieka nie jest też zbyt ważne dla kogokolwiek z rządzących. By zdobyć władzę albo ją utrzymać, poświęcą każde życie – i wrogów, i przyjaciół. Dla władzy wywołają nawet najbardziej bezsensowną wojnę. A ilu ludzi z woli dostojników kościelnych zostało utopionych, spalonych na stosie lub bestialsko zamęczonych?

  Płód jest częścią ciała kobiety i żyje jej życiem. Dopóki się nie urodzi, nie jest człowiekiem, a urodzi się dopiero wtedy, gdy będzie zdolny do życia poza jej ciałem. Dopóki się nie urodzi, nie jest człowiekiem także w świetle prawa. Jeżeli nawet zostaną mu przyznane jakieś prawa, to żeby ich nie utracić, musi się urodzić. Życia płodu nie chroni żadne prawo. Można go głodzić, poić alkoholem, faszerować narkotykami, podawać dowolne trucizny, można go nawet zabić. I choć musi się to odbyć przy udziale lub za zgodą kobiety, to akurat jej nic za to nie grozi. Jeśli jednak ta sama kobieta dopuściłaby się tego samego po narodzeniu, to zostanie za to ukarana z całą surowością prawa. Skoro nie ma przepisów chroniących życie płodu, to czy można zasadnie twierdzić, że RP zapewnia mu prawną ochronę życia? Czy można zasadnie twierdzić, że w świetle prawa RP płód jest człowiekiem? Wnioski nasuwają się same. Trzeba tylko chcieć je wyciągnąć.

  Ludzie w wieku emerytalnym nie powinni rządzić. Starcy nie powinni decydować o życiu młodych, bo nie mają pojęcia ani o ich potrzebach, ani o tym, co jest dla nich ważne. Co najwyżej mogliby służyć swą wiedzą i doświadczeniem jako doradcy. Państwo powinno zagwarantować im świadczenia pozwalające godnie przeżyć ostatnie lata i na tym koniec. Młodzi powinni przejąć władzę, a im szybciej to zrobią, tym lepiej dla nich. Klimat nie będzie czekał w nieskończoność, a staruchom jest to obojętne, bo im ta katastrofa nie grozi.

 32. @Lewy
  25 października o godz. 16:32
  Obawiam się, że ,,karawana pojedzie dalej,”

 33. Cadyk z Ger
  25 października o godz. 16:14
  No to dajmy sobie spokój. Ja nie mam ochoty twoich błyskotliwych tekstów czytać, a tym bardziej komentować. A ty przelatuj moje bez czytania, żeby cię nie nudziły.
  Twoją opinię na temat Piotra Szczęsnego też nie mam zamiaru komentować

 34. Dzisiaj widok bezcenny. Młody Sośnierz chroniony przez kordon Policji przed kobietami.

 35. Wielki Strateg z Żoliborz ma dziś okazję wyjść do Mas i zacząwszy od zdradzieckich mord po przez element animalny i drugi sort porwać tłum za swoją ideą stworzenia IV RP. A tak na marginesie, dlaczego państwowa Policja za m.in. i moje podatki pilnuje kościołów?

 36. Teraz jeszcze brakuje, żeby nasza podróbka Pol Pota wykonała szpagat z przewieszka i odcięła się od katabasow. Mógłby odciążyć budżet, wyciąć zerowych i biegać znów jako dobry car, co złych bojarow pogonił. Jakoś umknęły mi triumfalne wypowiedzi zakonu PC.Szczerbaty wysłał „na odcinek” samych leszczy, choraly, kowalskie, etc. Ciekawe czy te te kukielki już wiedzą, że czuć od nich trupem? Hierarchowie jeszcze nie poczuli, ale na wszelki wypadek już apelują o dialog. Paradne.

 37. @mławicz

  Wg sondaży poparcie aborcji wśród kobiet i mężczyzn jest podobne, różnice są kilku punktów procentowych, nie ma dużej dysproporcji. Cieszę się, że tym razem mówi się też o mężczyznach, bo jednak większość nie jest sadystami, którzy chcieliby patrzeć, jak ich żona, siostra, córka przeżywa katusze nosząc uszkodzony płód. Taka ciąża to także dramat ojca, męża, brata.
  Problem w tym, że to kobiety same na siebie kręcą ten bat, bo to one są bardziej religijne i to one zwykle naciskają, żeby dziecko chrzcić. Mam wielu znajomych, którzy nie chcieli chrzcić dziecka, ale żona się uparła i odpuścili. Uczciwości, drogie panie.

  Pisze to po raz chyba setny – kobiety drogie – zrozumcie, kościół to nie biała sukieneczka i muzyka z organów. Kościół to patrariarchalna instytucja zboczeńców, którzy żyją z tego, że ludzie chrzczą dzieci. Jak je ochrzczą, to potem komunia, a jak komunia, to chodzenie do kościoła, a jak kościół, to taca, a potem ślub – też kasa, no i pogrzeb – nie za darmo. Każdym ochrzczonym dzieckiem dajecie „punkt mocy” kościółkowi, każdym nie ochrzczonym odbieracie. A ten kościół ma swoje jasne zasady – jedną z nich jest zero jakiejkolwiek aborcji. A wy uparcie tam należycie i posyłacie tam jeszcze swoje dzieci, żeby nasiąkały dalej tą ideologią. No sado-maso jakieś.
  Lata temu szukałem partnerki swego życia. Niestety większość kobiet chciała ślubu kościelnego i chrzczenia dziecka. A teraz lamentują.
  No baby, pokażcie wreszcie że macie prawdziwe waginy, koniec chrztów, komunii i ślubów kościelnych. Pokojowo, bezpiecznie, skutecznie, ostatecznie. Uwolnijcie siebie i swoje dzieci.

 38. Nie ma na razie masy krytycznej. Jeszcze nie teraz. Pojawi się, gdy covidkryzys zniszczy ludzką stabilizację i wypędzi ludzie na ulice.

 39. .
  — To ask Mr. bishop to —
  .
  Fuck off (wypierdalać) is OK,

  please, do carry on ❗
  .
  ..)

 40. Trzecia rocznica ósmego dnia umierania Piotra Szczęsnego, który podpalił się nie godząc się na niszczenie naszej Ojczyzny przez Gnoma z Żoliborza i jego łajdackiej szajki, w ten spposob próbował wstrząsnąć Polakami. Nie zapominajmy Piotra.

 41. La sciate ogni speranza.
  Kobiety, nikt wam nie pomoże, żaden mężczyzna, żaden filozof i naukowiec, żaden prawnik i instytucja, żaden autorytet i artysta, żaden polityk, nie łudźcie się, oni rozmydlą wszystko i zdradzą za 1000+. Same musicie chwycić Czarną Zarazę za gardło i wyrzucić za burtę naszego wspólnotowego życia. Nie są do niczego potrzebni. Czarni pasożyci, czarownicy, oszuści i dozorcy tylko nas niewolą i ogłupiają swymi czarami. Precz ze szkół, urzędów, szpitali, instytucji, ulic i placów do budynków kościelnych, nigdzie więcej. Kościół to potworny okupant, w ciągu tysiąca lat zrobił z nas ogłupionych i zastraszonych niewolników.

 42. wszystko prawda, tylko wśród młodych jest też onr, wszechpolacy i konfederaci a wśród dziadersow ja.

 43. Kobiety zagrały Marsyliankę, brawo.

 44. Wstydzę się, za nasze pokolenie 60+. Tysiące uników, chowanie głowy w piasek, opatrznie rozumianą polityczną poprawność. To my odebraliśmy wolność młodemu pokoleniu, każdy na swoją miarę. Głupota bijąca z oczu Przyłębskiej jest wyrazem naszego kundlizmu wobec perfidnej władzy. Miedziane czoła Zolla i Rzeplińskiego, to nasze gęby widziane w krzywych lustrach codziennego oportunizmu. Młode kobiety uczą nas życia.

 45. polska socjalistyczna
  OK, nawołujesz do rewolucji w obronie praw kobiet i tu się z Tobą zgadzam, ale gdybyście ‎będąc u władzy (mowa tu o byłych członkach byłego PZPR, a więc też i o Tobie) nie popełnili ‎aż tylu błędów, to kobiety dalej miały by w Polsce prawa podobne jak w większości Europy. ‎Ale będąc u władzy, doprowadziliście do tego, że Polska stała się tylko fasadowo krajem ‎socjalistycznym, a ludzie pracy nie mieli w niej nic do powiedzenia i byli wyzyskiwani po ‎kapitalistycznemu, tyle że nie jak dziś przez prywatnych kapitalistów, a przez nomenklaturę ‎PZPR-owską, ze produkowaliście armaty zamiast żywności dla ludzi, że budowaliście koszary ‎zamiast mieszkań dla ludzi pracy i że generalnie nie słuchaliście się głosu ludu, poza ‎przypadkami, kiedy ów lud wyszedł na ulice i zaczął strajkować (lata 1956, 1970, 1976 czy ‎‎1980), a więc nic dziwnego, ze Polacy nie stanęli w obronie tamtego, pseudosocjalistycznego ‎państwa zwanego PRL-em i zgodzili się na restaurację kapitalizmu w Polsce oraz na ‎klerykalizację Polski. To więc wy, byli członkowie byłego PZPR, partii pseudo robotniczej i ‎pseudo polskiej, ponosicie największą odpowiedzialność za to, że teraz w Polsce potrzebna jest ‎kolejna rewolucja, a jak to już pisałem, w praktyce żadna rewolucja nigdy nie jest łatwa, lekka i ‎przyjemna i że na ogół zjada ona swoje własne dzieci.‎

 46. Lewy 26 października o godz. 5:35
  Nudny jesteś…
  Lewy 25 października o godz. 21:28
  Nie musisz czytać moich tekstów
  villk 25 października o godz. 18:01‎
  Im gorzej dzieje się w Polsce, tym lepiej dla Berlina, Brukseli, Waszyngtonu a przede wszystkim ‎Watykanu i Tel Aviv. To są bowiem od wielu lat najwięksi wrogowie Polski i Polaków.

 47. widok 25 października o godz. 19:41‎
  Dzięki!‎ 🙂

 48. mohikanin przedostatni
  Nie jestem bankierem – byłem tylko bankowcem i to ponad 10 lat temu… I idź lepiej ‎protestować do kościoła, zamiast wypisywać brednie na tym blogu.‎

 49. vertigo 13 26 października o godz. 1:20‎
  Mind your language.‎
  kormoran 25 października o godz. 23:21‎
  mławicz 25 października o godz. 19:47‎
  Racja, ale czy to dotrze do Polek-katoliczek w małych miastach i na wsi? I do ich partnerów?‎

 50. logo 25 października o godz. 21:15‎
  Wiara w Boga nie da się nijak pogodzić z myśleniem a rządzić powinni mądrzy i uczciwi, a nie ‎popularni. Przyszłość ma więc chińska merytokracja, a nie zachodnia, fasadowa demokracja ‎burżuazyjna.‎
  kormoran 25 października o godz. 19:36‎
  Tu potrzeba czynu a nie wiary.‎

 51. kormoran
  25 października o godz. 23:21
  Amen. Nic dodać

 52. może to początek końca tej sodomickiej mafii

 53. KrK chcialby dialogu z protestujacymi ale do rozmow wysle niejakiego Oko, Gądeckiego czy Jędraszewskiego. Ale będzie dialog.

 54. Dzień dobry,
  bardzo trafne spostrzeżenia i oby prorocza wizja upadku potęgi KK. Potęgi niezasłużonej wobec ogromu zła, które wyrządziła ta instytucja. Zła, nie dającego się zrównoważyć szczerością wiary niektórych wyznawców. Poza tym „wiara” to też kwestia dyskusyjna. Czy wiara może konkurować z wiedzą? (Nie mylmy wiedzy z informacją).
  Chcę jednak dodać do wypowiedzi Profesora, że nie należy się dziwić temu, iż legalizm jest obcy młodemu pokoleniu. Psucie prawa przez ostatnie lata i postponowanie prawników wszelkich zawodów, od sędziów do adwokatów, zrobiły swoje. Nikogo nie przejmuje prawo, które uległo niespotykanej inflacji. Ciągłe sięganie do legislacji bez powodu lub z błahych powodów musiało odnieść taki skutek, że nikt w prawo nie wierzy. To smutne, bo w końcu wszyscy na tym stracimy więcej, niż można sobie wyobrazić.

 55. „To nie do wiary! Młodzież wchodzi do kościołów i gromadzi się pod kościołami, aby wyrazić swój gniew.”

  Rzeczywiście nie do wiary! Liczyłem że z kościołów młodzi będą wychodzić, a nie wchodzić – nawet pod pretekstem emocjonalnym. Czarno to widzę.

  Gniew można inaczej wyrazić – masowe wychodzenie z kościoła (nie chrzcić, nie posyłać na religię, na I komunię, bierzmowanie, ślub religijny, nie przyjmować „żołnierza” Watykanu po kolędzie, itd.
  To jest jedyna droga żeby się wyzwolić, a nie taka, jaką widzę.

 56. Dopóki ilość chrztów niemowlaków będzie taka jak jest i uczestników lekcji religii w szkołach publicznych to proszę zapomnieć żeby w tym kraju nad Wisłą cokolwiek się zmieniło na lepsze.
  Ludzie się zniewalają na własne życzenie i cierpią przy okazji ci, co wyszli z tej niewoli. Niestety, w tym ciemnogrodzie jest dużo więcej zniewolonych, którzy nie mają ochoty opuścić niewolę.

 57. Bez przesady z tymi młodymi. Większość ma wyprane mózgi przez klechów i dla nich religia jest jak powietrze którym oddychają – oczywistą oczywistością. Teraz wyszli, ale tylko dlatego, że to ich głównie dotyczy.
  Poza tym byłbym ostrożny z prognozami – może pisowcy jakoś odkręcą kota ogonem, ale przecież, pod rządami tzw. kompromisu, też o aborcję nie było łatwo. To jest katolicki skansen i nie ma co liczyć, że w najbliższej przyszłości cos się radykalnie zmieni. Nie oszukujmy się.
  Jedno jest pocieszające – nareszcie część Polaków, zrozumiała kto w tym kraju pociąga za sznurki.
  Jak długo to wzmożenie potrwa – nie wiadomo; nie wykluczone, że nie jedna katoliczka, zmieni zdanie po pójściu do spowiedzi, kiedy to klecha ją przekatabasi na swoje.

 58. Dodam jeszcze, ze 96 % młodych do 30n roku życia, deklaruje się jako katolicy. A niektórzy pobożnie życzą, że to młodzi zmienią Polskę.

 59. Jak działa kapitalizm – R e m d e s i v i r (używany do „walki” z wirusami) to drogi ‎preparat – około 10 tysięcy złotych za dawkę. A ciekawe, ile wynoszą koszta jego produkcji? ‎MNIEJ niż 50 złotych za takową dawkę.‎
  https://www.wired.com/story/the-us-is-paying-way-too-much-for-r e m d e s i v i r/‎

 60. Jak działa kapitalizm – R e m d e s i v i r (używany do „walki” z wirusami) to drogi ‎preparat – około 10 tysięcy złotych za dawkę. A ciekawe, ile wynoszą koszta jego produkcji? ‎MNIEJ niż 50 złotych za takową dawkę.‎
  ‎„News came out that the United States has secured the entire current global supply of r e m d e s ‎i v i r, one of the two drugs shown so far to be effective at treating Covid-19. Even for the ‎richest nation in the world, this will be a massive expenditure: more than half a million treatment ‎courses priced at $3,120 each for most hospitals, without any government attempt to negotiate a ‎better price. In other words, the US health care system is poised to spend on the order of $1.5 ‎billion for this medication. What justifies such a high price, especially given r e m d e s i v i r’s ‎cost of production is roughly 10 dollars per course?‎
  Scholars and pharmaceutical executives defending r e m d e s i v i r’s price primarily anchor ‎their arguments on three key points: (1) The drug provides substantial value, and thus is worth ‎the price; (2) companies need to recoup the cost of research and development investment in the ‎drug; and (3) high prices for r e m d e s i v i r today incentivize future development of Covid-19 ‎treatments. None of these arguments holds up.”‎
  https://www.wired.com/story/the-us-is-paying-way-too-much-for-r e m d e s i v i r/‎

 61. Potrzebny jest nowy ruch, odcięty od przeszłości, klękających przed Jego Świętobliwością „Wdową” od lewa do prawa. Nawet Jezus czy Bóg to tylko Pan, ale już Dziwisz to Jego Eminencja, Wasza Świętobliwość, no po prostu książę. Te zaszczyty, forsa, bezkarność wszystkich ze sceny politycznej od SLD przez PO po PIS. To robienie sobie jaj z pedofilii kleru w społeczeństwie które ich przecież wszystkich utrzymuje. Potrzebny nowy ruch ze sztandarem jak kiedyś Solidarność dziś tymi samymi literami napisem Wypierdalać.

 62. „Nauczyli się już żyć ze świadomością, że prędzej czy później covid przechorują.”

  Chcialbym zaprotestowac przeciwko opinie Pana profesora. Jesli dalej w Polsce ludzie spotkaja sie tak jak do tej pory to system zdrowotny rozpadnie sie calkiem a ani dla pacjentow z wirusem ani dla innych nie bedzie juz zdrowego lekarza. Lepiej zachowywac dystanz i za 6 miesiacy jest po wirusie bo juz beda szczepionki. Nie wierzyc fatalyztom lepiej sluchac polskich lekarzy i robic to co poleca.

 63. Dziękuję za przypomnienie haniebnej akcji likwidowania Domów Bożych na Lubelszczyźnie. Odpowiedź na to przyszła po paru latach ze spontaniczną wzajemnością.
  Przyjaciel Wyszyńskiego kierujący przedsięwzięciem zmarł w Dachau nie doczekawszy niestety plonów bożego zasiewu.

 64. Tyle tragedii trapi świat…

  Koronawirus w Rosji. Zwłoki na korytarzu, „chodzenie po głowach”. Dramatyczna sytuacja w kostnicy

  Nagranie umieszczone w internecie pokazuje tragiczną sytuację w kostnicy w Nowokuźniecku. Kostnica jest przepełniona zwłokami osób zmarłych na COVID-19. W placówce brakuje miejsca, dlatego worki z ciałami ułożono na podłodze w korytarzu.

  Pracownik kostnicy w Nowokuźniecku w obwodzie kemerowskim opublikował w internecie nagranie, na którym widać przepełnioną ciałami kostnicę. Zwłoki w czarnych torbach leżą nie tylko w specjalnej chłodni, ale również na korytarzu i w przylegającym do niego pokoju.
  W placówce nie ma miejsca na przetrzymywanie zwłok.

  Autor nagrania pokazuje prosektorium oraz prowadzący do niego korytarz. Oba pomieszczenia są wypełnione po brzegi workami ze zwłokami osób zmarłych na COVID-19. „Wszędzie zwłoki, wszędzie zwłoki” – powtarza autor nagrania. „Można się potknąć i przewrócić. Chodzimy po głowach osób zmarłych” – dodaje. Na nagraniu widać, że jedna ze zmarłych osób znajduje się na podłodze poza workiem.

  Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że sytuacja w kostnicy związana jest m.in. z brakiem patologów medycznych. „Wzrost liczby przypadków koronawirusa w ciągu ostatnich trzech tygodni oznacza wzrost liczby zgonów (…) Obecnie kostnica jest remontowana, instalowane są dodatkowe powierzchnie do przechowywania zwłok” – przekazał resort zdrowia.
  Jak informuje „Nowaja Gazieta”, po opublikowaniu nagrania w internecie, Siergiej Civilev, gubernator obwodu kemerowskiego, zdymisjonował szefa lokalnego wydziału resortu zdrowia. Powodem decyzji były „błędy w organizacji świadczeń opieki medycznej”.
  —————————-
  A co w naszych polskich kostnicach… nie ma reportaży, nie ma problema… jeszcze…

 65. Uniwersytet Jagielloński

  Apel Kolegium Rektorskiego Uniwersytetu Jagiellońskiego
  do Władz RP w sprawie wyroku Trybunału Konstytucyjnego z dnia 22 października 2020 r.

  Andrzej Duda – Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej
  Elżbieta Witek – Marszałek Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej
  Tomasz Grodzki – Marszałek Senatu Rzeczypospolitej Polskiej
  Mateusz Morawiecki – Prezes Rady Ministrów

  Szanowni Państwo,
  odpowiedzialni za blisko 50 tysięcy członków Wspólnoty Akademickiej Uniwersytetu Jagiellońskiego nie możemy nie zareagować na zdarzenia, które boleśnie dotknęły – niezależnie od poglądów politycznych i światopoglądowych nie tylko środowisko akademickie, ale Obywatelki i Obywateli naszego kraju. Dlatego zwracamy się do wszystkich wymienionych Adresatów tego listu o pilne znalezienie dróg wyjścia z sytuacji, w jakiej znalazło się polskie społeczeństwo po wyroku Trybunału Konstytucyjnego uznającego, że przepis zezwalający na dopuszczalność aborcji w przypadku dużego prawdopodobieństwa ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu – jest niezgodny z Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej.

  Ogłoszenie tego wyroku w momencie szczególnego zagrożenia zdrowia i życia Polek oraz Polaków przez gwałtowny rozwój pandemii COVID-19, w chwili, gdy
  z dnia na dzień dramatycznie wzrasta liczba wykrytych przypadków infekcji
  i śmierci osób zarażonych koronawirusem Sars-CoV-2, gdy w krytycznej sytuacji znalazła się służba zdrowia – jest skrajnym dowodem braku odpowiedzialności za losy ludzi. Trudno nie wypowiedzieć w tym momencie podstawowej prawdy: osoby, którym powierzono prawo stanowienia prawa i jego realizację ponoszą szczególną odpowiedzialność za dobro narodu i nikt dzisiaj, ani w przyszłości nie zwolni ich z odpowiedzialności za kolejne dramaty, którymi może być dotknięte społeczeństwo polskie w wyniku podejmowanych przez nich decyzji.

  Kolegium Rektorskie Uniwersytetu Jagiellońskiego w składzie:

  Prof. dr hab. Jacek Popiel – Rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego
  Prof. dr hab. med. Tomasz Grodzicki – Prorektor UJ ds. Collegium Medicum
  Prof. dr hab. Dorota Malec – Prorektor UJ ds. współpracy międzynarodowej
  Prof. dr hab. Armen Edigarian – Prorektor UJ ds. dydaktyki
  Prof. dr hab. Jarosław Górniak – Prorektor UJ ds. rozwoju
  Prof. dr hab. Piotr Jedynak – Prorektor UJ ds. polityki kadrowej i finansowej
  Prof. dr hab. Piotr Kuśtrowski – Prorektor UJ ds. badań naukowych
  Mgr Monika Harpula – Kanclerz UJ
  Mgr Teresa Kapcia – Kwestor UJ
  ——————————————–
  Można? Można i cza…

 66. Ostatnio w mediach wypełzł niejaki Wybranowski Wojciech… i smaży swoje wypociny… neandertal, wybitnie tępa facjata… ostatnio gebels wirtualnej polski…omijać z daleka smród propagandowy toczy…

 67. Na razie jest to bunt społeczny ,w tzw kupie siła.ALE TAKIE BUNTY ,WYPALAJĄ SIĘ JAK CZARNE PARASOLKI.DLATEGO DALEKO ,DO DOIGRANIA SIĘ CZARNYCH ,JAKIE BYŁO NP W IRLANDII.Dopiero jak młody poczuje na wła snym doświadczeniu ,z jakim ma do czynienia diabłem ,zaprotestuje skutecznie.Mnie krzywdy dopadły od klechy ,który dokładnie wypełniał. zapisy ,w antyludzkich księgach zabobonu.Tomasz ulubienic JP2 ,WSKAZYWAŁ ,ŻE PŁÓD OTRZYMUJE DUSZĘ I STAJE SIĘ CZŁOWIEKIEM, PO KILKU TYGODNIACH ŻYCIA W ŁONIE MATKI .DLACZEGO TE DURNIE Z OPOZYCJI ,TEGO NIE GŁOSZĄ NON STOP?

 68. @xxl1959

  Wielki Strateg… Też mnie śmieszy kiedy czytam i słucham o politycznym geniuszu, czy intuicji Kaczyńskiego, które to teraz go opuściły. Nic go nie opuściło, bo nic takiego nie posiadał. Błyszczy wśród miernot, tych wokół siebie jak i tych z „opozycji”. To trochę tak jak z Hołownią, który błyszczał dopóki miał marnych kontrkandydatów.

 69. Morderator znów śpi, a policyja nieobywatelska szaleje samochodami marki Zomo-Suki po Warszawie i strzeże kościołów w zastępstwie Panaboga. 🙁

 70. Co by nie mówić, to >b>Polacy zaczęli wreszcie protestować przeciwko dyktaturze watykańskiej ‎‎(https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/14,166794,26436048.html#s=BoxMMtTi), a to jeszcze ‎kilka lat temu wydawało się wręcz niemożliwe. Polska zapewne pójdzie więc drogą Hiszpanii, ‎Portugalii, Irlandii, Czech, Australii czy Kanady, czyli że chrześcijaństwo stanie się w niej niszowe, ‎wyznawane przez mniejszość ludności, charakteryzującą się niską inteligencją, marnym ‎wykształceniem, niskimi dochodami i niskim stanem posiadania.‎

 71. Co by nie mówić, to Polacy zaczęli wreszcie protestować przeciwko dyktaturze watykańskiej ‎‎(https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/14,166794,26436048.html#s=BoxMMtTi), a to jeszcze ‎kilka lat temu wydawało się wręcz niemożliwe. Polska zapewne pójdzie więc drogą Hiszpanii, ‎Portugalii, Irlandii, Czech, Australii czy Kanady, czyli że chrześcijaństwo stanie się w niej niszowe, ‎wyznawane przez mniejszość ludności, charakteryzującą się niską inteligencją, marnym ‎wykształceniem, niskimi dochodami i niskim stanem posiadania

 72. Po co ten cyrk z moderacją, skoro przechodzą przez nią takie komentarze jak:‎
  ‎ – cramel 25 października o godz. 10:28‎
  Cadyk z Ger 25 października o godz. 0:18 ‎
  ‎… ty rybi ch… a o Rosji zapomniał – ruski pachole…‎
  ‎- cramel 25 października o godz. 15:12‎
  Cadyk z Ger 25 października o godz. 12:42‎
  ty rybi ch… ecie pecie masz poziom trepa… podsrywacza, który cuchnie niemiłosiernie…‎
  WYPIERDALAĆ!‎
  ‎- cramel 25 października o godz. 16:54‎
  Cadyk z Ger 25 października o godz. 14:31‎
  ruski pachole…ecie pecie…‎
  ‎- cramel 25 października o godz. 20:21‎
  Cadyk z Ger 25 października o godz. 17:08‎
  ‎… nawet kangury spuściły ci wpierdal i przegoniły precz – rozpoznały po fetorze wypierdów…‎
  Przypominam:‎
  ‎1. Zapoznaj się dokładnie z Regulaminem serwisu Polityka.pl oraz Regulaminem uczestnictwa w ‎forum internetowym i przestrzegaj ich zasad.‎
  ‎2. Pamiętaj, że nie jesteś anonimowy w sieci. Ponosisz odpowiedzialność prawną za swoje ‎wypowiedzi, które naruszają dobra osobiste innych osób. Twoje wpisy naruszające zasady ‎komentowania i Regulaminu będą usuwane. A w szczególności te, które:‎
  a. Zawierają groźby, treści wulgarne, obsceniczne, nienawistne, agresywne, dyskryminujące i ‎inne tego rodzaju
  b. Obrażają i deprecjonują inne osoby ze względu na ich pochodzenie, wykonywany zawód, ‎przekonania, wyznanie,‎
  światopogląd, wiek, płeć czy orientację seksualną
  c. Dotykają prywatności innych osób, naruszają ich godność, dobra osobiste, prawa autorskie i ‎inne dobra prawem chronione
  d. Zawierają oskarżenia, które nie są podparte dowodami w postaci ustaleń prokuratury czy ‎wyroków sądów
  e. Są niezgodne z obowiązującym prawem, zasadami współżycia społecznego i dobrymi ‎obyczajami
  https://www.polityka.pl/opolityce/1508316,1,zasady-publikacji-‎komentarzy.read?backTo=https://www.polityka.pl/opolityce/1500085,1,regulamin-korzystania-‎z-serwisu-politykapl.read

 73. Lewy 25 października o godz. 19:45
  Twoje wpisy naruszające zasady komentowania i Regulaminu będą usuwane. A w szczególności te, które są napisane wielkimi literami, są powtórzeniem komentarza napisanego wcześniej (zakaz floodowania), są obszernym cytatem.
  https://www.polityka.pl/opolityce/1508316,1,zasady-publikacji-komentarzy.read?backTo=https://www.polityka.pl/opolityce/1500085,1,regulamin-korzystania-z-serwisu-politykapl.read

 74. Buhahahahahaaa!!!

 75. Policyja „zwinęła” nam Profesora?
  Gewalt!

 76. Pisowi ludzie i kosciol nie znaja najnowszej historii. Nie maja pojecia o mlodych ludziach i tradycji opozycji pozaparlamentarnej u sasiadow .

 77. Pisowi ludzie i koscielni nie znaja opozycji pozaparlamentarnej.

 78. Panie Redaktorze nie protestuje tylko młodzież LGBT. Nie żebym miał coś przeciwko LGBT, ale młodzież hetero chyba przeważa .

 79. Oni mieli dżokera z napisem nietykalność, ale nagle się zużył. I tu jednak trzeba uznać zasługi nowoczesnej edukacji, która zapewnia dzieciom kontakt z racjonalnym myśleniem i naukową postawą, mimo religii w szkołach. To taki pusty pień był okazuje się, mało kto wierzył w konkretne zabobony, ale stał bo przywykli wszyscy i nie zastanawiali się, że sprochnialy. A jak potrząsnąć to może paść. Jednak jak coś nie działa to nowoczesny człowiek to wyrzuca, a zabobony starożytne naprawdę już dawno nie pasują do rzeczywistości.

 80. @Polska Komunistyczna – 26 października o godz. 9:03

  Widać, że kiedyś musiałeś za dolary pracować na rzecz Yankesów w monachijskiej rozgłośni RWE, mowa cię zdradza, nie można się wyzbyć piętna Judasza, z którym to piętnem musisz już zostać do końca życia.
  Polska Ludowa nikogo nie wyzyskiwała, wartość dodatkowa wypracowana w ciągu 45 lat przez klasę robotniczą zawsze szła sprawiedliwie na rzecz wszystkich ludzi pracy. Niestety, wyścig zbrojeń narzucony przez twoich mocodawców tj. ludobójców i imperialistów zza Oceanu wymuszał również wielkie zbrojenia, które nie pozwalały na szybszy wzrost stopy życiowej. Poprzez analogię, zdolne dziecko jeśli znajdzie się w otoczeniu hołoty czy bandyterki musi się najpierw obronić przed zaszczuciem i zdeptaniem ale wówczas często zabraknie czasu i sił na intensywniejszą naukę.
  Dlaczego ludobójcy zza Oceanu, ano dlatego, że wszyscy przywódcy Polski Ludowej do 1989 pamiętali o spaleniu na pył i proch milionów cywili w Niemczech, Japonii, Korei Północnej, Wietnamie i całych Indochinach. Kapitalizm i imperializm jak uczyli wielcy marksiści-leniniści nie ma żadnej moralności i dla zysku zabije każdego przeciwnika jak chociażby Saddama Husajna, Muammara Kaddafiego, Jugosławię, Libię, Irak, Syrię, Afganistan.
  Obecnie nie będzie żadnej rewolucji i żadnego humanistycznego odrodzenia, społeczeństwo polskie zostało zgwałcone przez styropianową dzicz i lewicowych zdrajców, którzy będąc lokajami u twoich mocodawców zza Oceanu (i pośrednio w UE) nie są zainteresowani żadnymi zmianami (gdzież im będzie lepiej?!), dlatego takie społeczeństwo „bez właściwości” nie jest w stanie mentalnie się odrodzić.

 81. zxcvb 26 października o godz. 16:51‎
  ecres 26 października o godz. 16:17‎
  sugadaddy 26 października o godz. 11:53 i 26 października o godz. 12:13‎
  lukipuki 26 października o godz. 11:43 i 26 października o godz. 11:36‎
  pawel markiewicz 26 października o godz. 11:16‎
  rosemary1 26 października o godz. 7:27‎
  kormoran 25 października o godz. 23:21‎
  Slawczan 25 października o godz. 21:21‎
  W punkt!‎

 82. Cadyk z Ger
  26 października o godz. 18:44

  …wsadź sobie w odbyt parasol i otwórz … poczujesz ulgę przejebie…

 83. Saldo mortale 26 października o godz. 22:30‎
  A co robi opozycja parlamentarna? NIC! Zwyczajnie boi się, gdyż „każdy prowokator czy ‎szaleniec, który odważy się podnieść rękę przeciw Kościołowi Rzymsko-Katolickiemu, niech będzie pewny, że mu tę ‎rękę Kościół odrąbie, w interesie kleru, w interesie wierzących, w interesie walki o umocnienie ‎Wiary Jedynie Prawdziwej, czyli Rzymsko-Katolickiej, w interesie dalszej klerykalizacji naszego ‎życia, w interesie Watykanu”.‎

 84. krebs06 26 października o godz. 10:28‎
  Wishful thinking a la Hartman. :-(‎

 85. Chandra Unyńska 26 października o godz. 8:43‎
  Nie generalizuj. Ja z PRL-u szybko zrezygnowałem z popierania „Solidarności” i wyjechałem z ‎niego w roku 1981, przed stanem wojennym, gdy dość szybko zorientowałem się, że ‎Solidarność, KOR etc. prowadzą Polskę w złym kierunku – jeszcze gorszym niż rządząca wówczas ‎PZPR.‎

 86. popan 26 października o godz. 14:36‎
  Tymczasem sanacyjni „dygnitarze” mają w tej rzekomo wolnej, post-solidarnościowej Polsce swoje ‎ulice, place, mosty etc. 🙁

 87. cramel 26 października o godz. 15:20‎
  Przecież UJ to jest dziś już tylko katolicka pseudowyższa szkółka, a więc jej „senat” nie ma ‎żadnego autorytetu – ani moralnego ani naukowego.‎
  cramel 26 października o godz. 14:56‎
  NIE na temat!‎
  cramel 26 października o godz. 23:14‎
  Od roku 1989 NIE ma już w Polsce nowoczesnej edukacji.‎

 88. Thomas 26 października o godz. 13:46‎
  Wiersz w szczepionkę? A liczę tylko na to, że za miesiąc – dwa, jeśli zakażać się będziemy w ‎postępie mniej więcej geometrycznym, to wszyscy w Europie zostaną wówczas zakażeni, w tym ‎ponad 90% bezobjawowo a umrą tylko ci, którzy i tak by umarli z powodu towarzyszących ‎chorób i oficjalnie się wtedy zakończy się tę „epidemię”, tyle, że ze zrujnowaną gospodarką.‎
  Od kilkunastu, jak nie więcej lat, mam zresztą takie przeświadczenie, że gospodarka tzw. ‎Zachodu, czyli oparta na kredycie, wirtualnych usługach i fałszowaniu danych, głównie ‎dotyczących produkcji przemysłowej czy rolnej, PKB, bezrobocia czy inflacji, musi się załamać, ‎ale nie przewidziałem, że to przyjdzie aż tak szybko i pod „medycznym” pretekstem. Co będzie ‎dalej to oczywiście nie wiem, ale obawiam się, że dobrze to już było. Ale bardzo jest też ‎prawdopodobne, że te moje przepowiednie się nie spełnią, tak jak zresztą ogromna większość ‎wszelakich innych przepowiedni.‎

 89. Legis 26 października o godz. 11:31‎
  Wiara z definicji wyklucza wiedzę, a KRK nie upadnie od ulicznych protestów. Tu potrzebna ‎jest bowiem rewolucja, ale nie widzę ani jej programu pozytywnego (ma ona bowiem jak na ‎razie tylko program negatywny czyli obalenie nierządów PiS-u), ani też jej przywódców, ani też ‎źródeł jej sfinansowania. Przypominam, że Rewolucję Francuską (a także i Amerykańską) ‎sfinansowała tamtejsza burżuazja, a Rewolucję Rosyjską – kapitał żydowski i niemiecki, ‎podobnie jak np. dojście Hitlera do władzy w Niemczech.‎
  Ale zgoda co do tego, że legalizm jest obcy młodemu pokoleniu. Pamiętajmy jednak, że ‎skompromitował się on już przed wojną, głównie w III Rzeszy, Italii, Hiszpanii, Japonii, i ZSRR ‎a nawet i w sanacyjnej Polsce – np. legalne z punktu widzenia prawa niszczenie cerkwi na ‎Lubelszczyźnie.‎
  Zresztą prawo w kapitalizmie stoi zawsze i z definicji na straży interesów wyzyskiwaczy, czyli ‎burżuazji i wykorzystywane jest ono instrumentalnie do tłumienia wszelakich protestów ze ‎strony ludzi pracy. Ale w prawo nie można wierzyć, a tylko je szanować lub nie i mieć do niego ‎zaufanie albo nie, ale szacunek i zaufanie do prawa tu wymaga przecież dobrego czyli przede ‎wszystkim sprawiedliwego prawa oraz uczciwych, niezależnych sędziów, prokuratorów i ‎adwokatów, ale takich, to już od dawna nie ma na całym szeroko pojętym tzw. Zachodzie, a ‎więc też i w Polsce.‎

 90. Thomas 26 października o godz. 13:46‎
  Wierzysz w szczepionkę? A liczę tylko na to, że za miesiąc – dwa, jeśli zakażać się będziemy w ‎postępie mniej więcej geometrycznym, to wszyscy w Europie zostaną wówczas zakażeni, w tym ‎ponad 90% bezobjawowo a umrą tylko ci, którzy i tak by umarli z powodu towarzyszących ‎chorób i oficjalnie się wtedy zakończy się tę „epidemię”, tyle, że ze zrujnowaną gospodarką.‎
  Od kilkunastu, jak nie więcej lat, mam zresztą takie przeświadczenie, że gospodarka tzw. ‎Zachodu, czyli oparta na kredycie, wirtualnych usługach i fałszowaniu danych, głównie ‎dotyczących produkcji przemysłowej czy rolnej, PKB, bezrobocia czy inflacji, musi się załamać, ‎ale nie przewidziałem, że to przyjdzie aż tak szybko i pod „medycznym” pretekstem. Co będzie ‎dalej to oczywiście nie wiem, ale obawiam się, że dobrze to już było. Ale bardzo jest też ‎prawdopodobne, że te moje przepowiednie się nie spełnią, tak jak zresztą ogromna większość ‎wszelakich innych przepowiedni.‎

 91. lem 27 października o godz. 8:00
  Gratuluję poziomu kultury osobistej i POzdrawiam morderatora tego bloga!

 92. lem 27 października o godz. 8:00
  Patrz także mój wpis z 26 października o godz. 18:44.

 93. polska socjalistyczna 27 października o godz. 3:02‎
  Znów tylko bezpodstawne oskarżenia ze strony byłego PZPR-owskiego aparatczyka.‎
  Przypominam:‎
  ‎1. Zapoznaj się dokładnie z Regulaminem serwisu Polityka.pl oraz Regulaminem uczestnictwa w ‎forum internetowym i przestrzegaj ich zasad.‎
  ‎2. Pamiętaj, że nie jesteś anonimowy w sieci. Ponosisz odpowiedzialność prawną za swoje ‎wypowiedzi, które naruszają dobra osobiste innych osób. Twoje wpisy naruszające zasady ‎komentowania i Regulaminu będą usuwane. A w szczególności te, które:‎
  a. Zawierają groźby, treści wulgarne, obsceniczne, nienawistne, agresywne, dyskryminujące i ‎inne tego rodzaju
  b. Obrażają i deprecjonują inne osoby ze względu na ich pochodzenie, wykonywany zawód, ‎przekonania, wyznanie,‎
  światopogląd, wiek, płeć czy orientację seksualną
  c. Dotykają prywatności innych osób, naruszają ich godność, dobra osobiste, prawa autorskie i ‎inne dobra prawem chronione
  d. Zawierają oskarżenia, które nie są podparte dowodami w postaci ustaleń prokuratury czy ‎wyroków sądów
  e. Są niezgodne z obowiązującym prawem, zasadami współżycia społecznego i dobrymi ‎obyczajami
  https://www.polityka.pl/opolityce/1508316,1,zasady-publikacji-‎komentarzy.read?backTo=https://www.polityka.pl/opolityce/1500085,1,regulamin-korzystania-‎z-serwisu-politykapl.read

 94. Cadyk z Ger
  27 października o godz. 8:41

  … arbiter elegancji, na którym nawet kangury się poznały i spuściły manto… zakompleksiony knypek…

 95. polska socjalistyczna 27 października o godz. 3:02‎
  Tzw. Polska Ludowa, czyli PRL, wyzyskiwała ludzi pracy, a wartość dodatkowa wypracowana ‎w ciągu 45 lat przez klasę robotniczą zawsze była przejmowana przez tzw. nomenklaturę PZPR-‎owską, czyli „partie wewnętrzną” (Orwell „Rok 1984’).‎
  Ów wyścig zbrojeń był zaś tylko pretekstem do de facto zagłodzenia ludzi pracy w PRL-u, gdyż ‎Zachód nie planował przecież żadnego „tradycyjnego” militarnego ataku na Polskę, a „tylko” ‎przywrócenie w niej kapitalizmu rynkowego przez niezadowolenie polskich ludzi pracy z ‎ówczesnej polityki PZPR-u. Nadmierne zbrojenia spowodowały zaś w PRL-u spadek stopy ‎życiowej, szczególnie podczas tzw. Planu Sześcioletniego, co wywołało strajki już w roku 1956, ‎ale PZPR-owscy dygnitarze niczego się na nich nie nauczyli.‎
  Powtarzam – nikt na Zachodzie nie planował tradycyjnego najazdu wojskowego na Polskę, a ‎poza tym, to gospodarkę PRL-u zrujnowały nadmierne wydatki militarne, które wynosiły ‎wówczas realnie tyle samo co w RFN (wówczas NRF) – państwie ze znacznie większą ‎gospodarką niż Polska. Powtarzam też, że będąc u władzy, doprowadziliście wy PZPR-owcy do ‎tego, że Polska stała się tylko fasadowo krajem socjalistycznym, a ludzie pracy nie mieli w niej ‎nic do powiedzenia i byli wyzyskiwani po kapitalistycznemu, tyle że nie jak dziś przez ‎prywatnych kapitalistów, a przez nomenklaturę PZPR-owską, że produkowaliście armaty ‎zamiast żywności dla ludzi, że budowaliście koszary zamiast mieszkań dla ludzi pracy i że ‎generalnie nie słuchaliście się głosu ludu, poza przypadkami, kiedy ów lud wyszedł na ulice i ‎zaczął strajkować (lata 1956, 1970, 1976 czy 1980), a więc nic dziwnego, ze Polacy nie stanęli ‎w obronie tamtego, pseudosocjalistycznego państwa zwanego PRL-em i zgodzili się na ‎restaurację kapitalizmu w Polsce oraz na klerykalizację Polski. To więc wy, byli członkowie ‎byłego PZPR, partii pseudo robotniczej i pseudo polskiej, ponosicie największą ‎odpowiedzialność za to, że teraz w Polsce potrzebna jest kolejna rewolucja, a jak to już pisałem, ‎w praktyce żadna rewolucja nigdy nie jest łatwa, lekka i przyjemna i że na ogół zjada ona swoje ‎własne dzieci.‎
  Oczywiście, że realny kapitalizm i imperializm nie mają żadnej moralności i dla zysku zabiją ‎każdego przeciwnika jak chociażby Saddama Husajna, Muammara Kaddafiego, Jugosławię, ‎Libię, Irak, Syrię, Afganistan etc. Ale prawda jest też taka, że ustrojem gospodarczym PRL-u był ‎kapitalizm państwowy i że byliśmy wówczas pod butem imperialistów, tyle że nie jak dziś ‎amerykańskich, a radzieckich, którzy nam narzucili siłą taki a nie inny model gospodarki i ‎społeczeństwa.‎
  I skąd wiesz, że obecnie nie będzie żadnej rewolucji i żadnego humanistycznego czy ‎oświeceniowego odrodzenia? Zgoda, społeczeństwo polskie zostało zgwałcone przez ‎styropianową dzicz i „lewicowych” zdrajców z b. PZPR a obecnego SLD, którzy będąc lokajami ‎u twoich mocodawców zza Oceanu i z Izraela (a pośrednio z UE) nie są zainteresowani żadnymi ‎zmianami (gdzież im będzie lepiej?!), dlatego takiemu społeczeństwu „bez właściwości” nie ‎będzie łatwo mentalnie się odrodzić. Ale kiedy gospodarka Polski padnie już na dobre na skutek ‎‎„wojny” z wirusami, to wtedy może dojść do prawdziwej rewolucji, tyle że na tle ‎ekonomicznym, a nie ideologicznym jak dziś.‎

 96. @ lukipuki
  100% racji. I więcej optymizmu – coraz więcej ludzi mówi to co ty, zaczynają się te postulaty pojawiać w mediach. Trzeba ludziom, zwłaszcza kobietom uświadamiać, że prawo o decydowaniu o sobie zatraciły w momencie poddaniu ich chrztowi. Niech dadzą wolność swoim dzieciom!

 97. cramel 27 października o godz. 9:19
  Przypominam:‎
  ‎1. Zapoznaj się dokładnie z Regulaminem serwisu Polityka.pl oraz Regulaminem uczestnictwa w ‎forum internetowym i przestrzegaj ich zasad.‎
  ‎2. Pamiętaj, że nie jesteś anonimowy w sieci. Ponosisz odpowiedzialność prawną za swoje ‎wypowiedzi, które naruszają dobra osobiste innych osób. Twoje wpisy naruszające zasady ‎komentowania i Regulaminu będą usuwane. A w szczególności te, które:‎
  a. Zawierają groźby, treści wulgarne, obsceniczne, nienawistne, agresywne, dyskryminujące i ‎inne tego rodzaju
  b. Obrażają i deprecjonują inne osoby ze względu na ich pochodzenie, wykonywany zawód, ‎przekonania, wyznanie,‎
  światopogląd, wiek, płeć czy orientację seksualną
  c. Dotykają prywatności innych osób, naruszają ich godność, dobra osobiste, prawa autorskie i ‎inne dobra prawem chronione
  d. Zawierają oskarżenia, które nie są podparte dowodami w postaci ustaleń prokuratury czy ‎wyroków sądów
  e. Są niezgodne z obowiązującym prawem, zasadami współżycia społecznego i dobrymi ‎obyczajami
  https://www.polityka.pl/opolityce/1508316,1,zasady-publikacji-‎komentarzy.read?backTo=https://www.polityka.pl/opolityce/1500085,1,regulamin-korzystania-‎z-serwisu-politykapl.read

 98. kormoran 27 października o godz. 14:03
  Zgoda!

 99. Czytając wszystkie te komentarze mam wrażenie, że z jednej strony jeśli nie ma argumentów – zakrzyczmy i wylejmy swoją frustrację, z drugiej – jeśli ktoś próbuje argumentować, to brakuje tutaj konsekwencji i logiki.

  Posłużę się tutaj przykładem wypowiedzi autora o nicku logo.

  „Płód jest częścią ciała kobiety i żyje jej życiem. Dopóki się nie urodzi, nie jest człowiekiem, a urodzi się dopiero wtedy, gdy będzie zdolny do życia poza jej ciałem.”

  Patrząc na logikę powyższego wywodu, to dziecko po urodzeniu powinno samo zaspokajać swoje podstawowe potrzeby, tj. pożywienie, bezpieczeństwo itp.
  A jak dobrze wiemy proces samodzielności ssaków, w tym i człowieka jest długotrwały.

  Proszę mi też powiedzieć, co takiego zmienia się w organizmie kobiety, że pojawia się nowe serce, nowy centralny układ nerwowy, kolejne 2 ręce i nogi, itd.? Co takiego się dzieje, że pojawiają się takie kolejne „części ciała kobiety”?

  „Dopóki się nie urodzi, nie jest człowiekiem także w świetle prawa. Jeżeli nawet zostaną mu przyznane jakieś prawa, to żeby ich nie utracić, musi się urodzić. Życia płodu nie chroni żadne prawo. Można go głodzić, poić alkoholem, faszerować narkotykami, podawać dowolne trucizny, można go nawet zabić. I choć musi się to odbyć przy udziale lub za zgodą kobiety, to akurat jej nic za to nie grozi. Jeśli jednak ta sama kobieta dopuściłaby się tego samego po narodzeniu, to zostanie za to ukarana z całą surowością prawa. Skoro nie ma przepisów chroniących życie płodu, to czy można zasadnie twierdzić, że RP zapewnia mu prawną ochronę życia? Czy można zasadnie twierdzić, że w świetle prawa RP płód jest człowiekiem? Wnioski nasuwają się same. Trzeba tylko chcieć je wyciągnąć.”

  Kwestia tego, czy prawo chroni płód w łonie matki czy nie, jest rzeczą zmienną. I tu właśnie chodzi o to, by tą ochronę zapewnić.

 100. Homo
  Płód NIE jest człowiekiem, tak samo jak nie jest nim plemnik czy jajeczko. A kościół ‎niech się zajmie sprawami ducha, a nie ciała.‎

css.php