Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
Loose blues - Jana Hartmana zapiski nieodpowiedzialne Loose blues - Jana Hartmana zapiski nieodpowiedzialne Loose blues - Jana Hartmana zapiski nieodpowiedzialne
Nowy Ład

13.03.2021
sobota

Nowy Ład Kaczyńskiego i Morawieckiego

13 marca 2021, sobota,

Nie musicie czekać do 20 marca. Już dziś powiem wam, co będzie, jeśli pozwolicie rządzić Kaczyńskiemu i jego obajtkowej ekipie.

Macie jak w banku:

– Setki milionów każdego roku wypłacane w dotacjach, pensjach, nagrodach, dywidendach, stypendiach i innych „transferach” dla partyjniaków i innych cwaniaczków oblepiających państwowe spółki i instytucje.

– Setki milionów pompowane każdego roku w kościelne biznesy w zamian za propagandę bądź tylko nieprzeszkadzanie rządzącej sitwie.

– Totalna kontrola nad prokuraturą i sądami zapewniająca całkowitą bezkarność gangsterom od „stu tysięcy dla księdza”, 1,2 tys. respiratorów, 5 mln maseczek i czego tam jeszcze, a także gwarantująca znalezienie paragrafu na każdego, kto stanie na drodze reżimowi; zastraszenie prokuratorów i sędziów.

– Totalna bezkarność przestępców w koloratkach.

– Kontrola nad mediami i tępienie wszystkich podmiotów medialnych niepodporządkowanych władzy i niepracujących na jej rzecz.

– Bicie i wsadzanie do więzień nielicznych działających jeszcze opozycjonistów.

– Brutalna nacjonalkatolicka ideologizacja szkolnictwa i kultury oraz stłamszenie wolności akademickiej w humanistyce i naukach społecznych.

– Powszechny strach wśród nauczycieli i urzędników przed zwolnieniem z pracy z przyczyn ideologicznych.

– Bujny rozwój ruchów faszystowskich i faszystowskiej przemocy przy cichej akceptacji ze strony reżimu.

– Dewastacja związków z Zachodem, a przede wszystkim z Unią Europejską, na rzecz dealów z Chinami.

– Kompletne osamotnienie Polski na arenie międzynarodowej; ośmieszenie i trwała utrata dobrego imienia przez RP.

– Nieprzytomne zadłużanie kraju w celu przekupywania wyborców w małych miejscowościach.

– Megalomańskie inwestycje pozbawione wszelkiego sensu ekonomicznego i dewastujące przyrodę, w rodzaju Centralnego Portu Lotniczego czy przekopu Mierzei Wiślanej.

– Zmiana podziału administracyjnego oraz ordynacji wyborczej, w tym kształtu okręgów wyborczych, w celu zwiększenia liczby mandatów dla tzw. prawicy.

– Rosnąca infiltracja państwa przez rosyjskie służby i stopniowe uzależnianie Polski od Rosji.

– Zamulenie przestrzeni publicznej tępą nacjonalistyczną i dewocyjną propagandą; ogłupianie i deprawacja młodzieży; wszechobecność szowinizmu, ksenofobii, rasizmu, homofobii i antysemityzmu.

– Masowa emigracja najbardziej światłej i wykształconej części młodego pokolenia.

A może coś dobrego, mimo wszystko?

Owszem, możemy się spodziewać napływu kolejnego miliona Ukraińców. Oraz tego, że jak w końcu Polacy pogonią to pisowskie towarzystwo, to raz na zawsze.

Nowy Ład znamy aż nadto dobrze. Przerabialiśmy go przez okrągłe 40 lat. Tylko że PRL to był przynajmniej jakiś koślawy i powolny, lecz jednak postęp w stosunku do faszyzmu. Mimo wszystko milej iść powoli, ale do przodu, niż cofać się w bezładzie w odmęty faszystowskiego szaleństwa. Na dziś jesteśmy mniej więcej w epoce Rakowskiego. Teraz będą nam robić coś na kształt Gierka dla ubogich i Gomułki dla „wykształconych z dużych miast”. Chcesz cukierka? Idź do Morawieckiego, Morawiecki ma, to ci da. Jakoś mi się nie rymuje. Nie wiem, czemu? Dobranoc.

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 45

Dodaj komentarz »
 1. To ja po częstochowsku pomogę. Za Gomułki były bułki, za Gierka pół cukierka, za Kani ani ani, za Morawieckeigo każdemu opozycjoniście z bani.

 2. @Tsaddik from Tiktin

  „a gdyż praktycznie załamały się takie branże, uważane do niedawna za ‎przyszłościowe, jak turystyka czy gastronomia, a wraz z nimi zbankrutować muszą nie tylko ‎hotele, biura podróży czy restauracje”

  Przyszłościowe są branże produkcyjne plus edukacja i opieka zdrowotna. Turystyka, gastronomia, burdele i inne rozrywki maja rację bytu, kiedy mogą obsługiwać tych, którzy produkują realne dobra. Zaś u tych ostatnich przez cały czas lokdałnów i innych kretynizmów był business as usual, a nawet na zwiększonych obrotach. Lokdałny były dla cieniasów z jednym, góra trzema hotelikami, albo knajpami. Oni owszem zbankrutują, ale tylko po to, żeby ich biznesy uległy uberyzacji. I o to też chodzi w całej tej farsie kowidowej. Między innymi.

 3. „… jeśli pozwolicie rządzić Kaczyńskiemu i jego obajtkowej ekipie.”
  J. Hartman
  ………………………………
  Kto i co zezwala, to wiemy. Pytanie, kto lub/i co mogłoby zabronić rządzić tej ekipie?

 4. Reklama
  Polityka_blog_komentarze_rec_mobile
  Polityka_blog_komentarze_rec_desktop
 5. Tsaddik from Tiktin 13 marca o godz. 17:26
  „Kiedy uschnie ostatnie drzewo, zdechnie ostatnia ryba, wyschnie ostatni strumień ludzie przekonają się, że pieniędzy nie da się jeść !!!”
  We wielu mediach wiadomości o stanie gospodarki sprowadzają się informacji o kursach walut i zmian wartości akcji na GPW jakby tam powstawało wszystko to, co nam do życia niezbędne.

 6. W czym problem? Drukarnia z pewnością pracuje zapewniając stały dopływ gotówki.

 7. Znamy też nowy ład tworzony od 1989r. i myślę, że społeczeństwo, które pamięta ten ład nigdy nie zagłosuje za jego odtworzeniem. Inna sprawa jak społeczeństwo straci pamięć. Myślę, że jednak jest wiele mediów i instytucji, które się tej stracie pamięci skutecznie sprzeciwi. Kto natomiast zna polski wymiar sprawiedliwości, to rozumie że nadaje się on w 100% do całościowej wymiany. Podobnie zresztą jak większość innych skorumpowanych instytucji. Uczelnie wyższe raczej do nieskorumpowanych instytucji nigdy nie należały, ale do będących na miernym poziomie, jak najbardziej.

 8. Nie do wiary, chciałoby się rzec, a jednak:
  https://www.youtube.com/watch?v=f1ulqrjkHFE
  Trzeba to zobaczyć! Niedzielski i spółka totalnie ośmieszeni w TVP w programie Warto Rozmawiać
  ……………………………
  Od samego początku tej fałszywej pandemii, byłem przekonany, że jest tak, jak to mówi dr Z. Hałat. Teraz wszyscy proszczepionkowcy, dowiedzcie się, co żeście zrobili, szczepiąc się, lub mający taki zamiar.
  To jest globalna pandemia strachu.

 9. https://www.youtube.com/watch?v=hnxeQJl9STY
  Matka jest tylko jedna czyli odcinek nieby-wały YES:) odc. 185

 10. @kaesjot 13 marca o godz. 18:34

  
„Kiedy uschnie ostatnie drzewo, zdechnie ostatnia ryba, wyschnie ostatni strumień ludzie przekonają się, że pieniędzy nie da się jeść !!!”

  To jest cytat po hiszpańsku i w kachiquel z malowidła Majów w San Pedro nad jeziorem Atitlan w Gwatemali. Mam na zdjęciu.

 11. Natychmiastowe zniesienie tych wszystkich ‎ograniczeń covidowych należy przede wszystkim uskutecznić w Muchostrańsku. Uruchomi to wielkie pokłady Muchosrańskiej energii intelektualnej. W rezultacie czego dojdzie do wybuchu w wyniku którego wszyscy Muchosrańczycy przeniosą się od razu na Marsa, gdzie z miejsca zbudują Komunizm, a zwolennicy nacjonalizmu i faszyzmu też się z tej budowli cieszyli będą. Wszyscy będą się cieszyć. W końcu jednak zabraknie tlenu. Mówiono kiedyś, że w Komunizmie może zabraknąć piasku, jeśli Komunizm byłby wzniesiony na Pustyni. Tak więc na Marsie zabraknie Muchosrańczykom tlenu i w ten sposób skończy się podbój Marsa przez Muchosrańczyków.

 12. Pierwsza „komuna” nigdy nie nauczyła się bezczelnie okradać kraj. PiSS wziął przykład z kościoła katolickiego i razem stworzyli największą mafię w historii Polski.

 13. @Tsaddik from Tiktin
  13 marca o godz. 20:25

  „Przyszłościowe są branże produkcyjne w tym rolnictwo plus zakłady pogrzebowe i i opieka nad staruszkami oraz oczywiście burdele, kasyna i handel narkotykami, czyli jak za okupacji.”

  Jak przyszłość taka przyszłościowość. I vice versa.

 14. Drodzy towarzysze!
  Zwracam się do was za pośrednictwem bloga, bo wiem że wszyscy na nim piszecie oczeń mudryje teksty dla Polaków. Ja piszę w sprawie dziury w Polu. Kamadzir nakzał już kilka lat temu wykopać dziurę w Polu, bowiem naczalstwo stwierdziło, że obsada muchasrańska najbardziej higenicznie będzie się załatwiać w szczyrym polu. Ostarnio jednak Kamandzir na inspekcji pośliznguł sie na odnym gownie, drugom, trietim w gołowoj i sam upał w sam średok dziuroj. No to ja wam zajawlaliaju, że kak jest dziura to należy robić w dziuru, a nie osrywać wsjo naokoło!

 15. Drukarnia z pewnością pracuje zapewniając stały dopływ gotówki.

  Tak, ale niebawem będziesz musiał zabrać na zakupy cały bagażnik banknotów, aby odebrać w sklepie kilo ziemniaków.

  I właśnie dlatego rząd przewidująco dąży do zakazu transakcji gotówkowych. Wszystko po to, żeby ludziom było lżej 😎
  No i ten specjalny papier może się z czasem stać droższy niż wyrażone na banknotach nominały 🙁

 16. K**** ! . jak ja mam dość tych pisuarów i połowy narodu

 17. Pizduchin 14 marca o godz. 9:26
  Prośba jednego z użytkowników kibla :
  „Ludzie – bądźcie tej natury – nie srajcie na deskę lecz prosto do dziury !”
  Odpowiedź innego z użytkowników:
  ” Dupa to nie strzelba – nie trafia do celu!
  Gdy nasram na deskę to wybacz przyjacielu „

 18. Wieslaw A Zdaniewski
  13 marca o godz. 21:16
  @kaesjot 13 marca o godz. 18:34
  „To jest cytat po hiszpańsku i w kachiquel z malowidła Majów w San Pedro nad jeziorem Atitlan w Gwatemali.”

  Malowidła autentyczne jak średniowieczne polichromie w Licheniu.
  Powiedzenie to jest przypisywane wodzowi Seattle, a współcześnie wygłoszone
  przez profesora Williama Arrowsmitha z University of Texas, 22 kwietnia 1970 r., kiedy po raz pierwszy obchodzono światowy dzień ziemi.
  https://en.wikipedia.org/wiki/Chief_Seattle%27s_speech
  na zdrowie

 19. 18karatów 14 marca o godz. 9:32
  To kolejny przykład potwierdzający słuszność i aktualność stwierdzenia Kochanowskiego, że „Polkach przed szkodą i po szkodzie głupi”
  Marcin Celiński na swym blogu postawił pytanie – ” czy polityka historyczne jest nam potrzebna ?”.
  Wg mnie – tak, jak małpie brzytwa !

 20. Trzy dni temu na YouTube ukazało się przemówienie polskiego parlamentarzysty do głuchych kolegów słyszących i widzących inaczej.
  https://www.youtube.com/watch?v=Dv-iHCJv4yk

 21. Lata Gomułki .Dobrze zapowiadający się komuch ,został sekretarzem propagandy KWPZPR WE Wrocławiu.Rodzice przepisali mu willę Wyleciał z e stanowiska,A co robią despoty w czasie upadania>>>?Gemerał pozwolił sekretarzowi wydrukować wszystkie dzieła Lenina ,i rozesłać do komitetów.I ZORGANIZOWAĆ 10 ZJAZD Partii ,z programem wizji szczęśliwośći w Polsce .nASZ WÓDZ POWIELA TYLKO ,TO ,CO BYŁO W HSTORII.Za słaby na nowe pomysły.

 22. Jak nie Dobra zmiana to Nowy Ład, a wszystko Narodowe.
  Do Wyrzygania.

 23. kaesjot
  14 marca o godz. 10:35
  W waszym Urzędzie Rady Ministrow jeszcze na początku lat 70. sracze były jak w Koluszkach. Znak to był, że byli tam jeszcze Nasi zaufani ljudzi, jak mówił tow. Gomułce two. Chruszczow na płaszczadkie w Warszawie, że on nie zgodzi się, żeby nie było Naszych ludzi u Was jak gwarancji internacjonalisticzeskoj przyjaźni. Z drogoj strony naszyje służby zawsze uważały tak: Poljak sra koło lub na desku znaczit Nasz! Bidniak i durak. Sowiecki czjeławiek. I teraz na emeryturu my dajem takim dorobić, zwłaszcza tym z stowarzyszenia Grunwald!

 24. @mag
  14 marca o godz. 15:34
  Zostało tylko, „dobra nasza”, czyli czyja? Podobno dobrze to już było, więc o co się rozchodzi?

 25. A u nas w Rosiji nie protestujut. Znaczit niemnożka. Ale my czasto w mordu bijom. I raz i dwa i czetyrie. Potem butom w ryło i poskaczjet czeławiek na ribrach. Odin, dwa, tree. I nie protestujut!

 26. Dojście do władzy w Polsce solidaruchów, czyli obecnego POPiS-u jest wynikiem nie zrealizowania planu Stalina wyeliminowania populacji Polaków, realizowanego od zawarcia Sojuszu z Hitlerem do śmierci naszego wielkiego przywódcy. Zamysł ten zasadniczo nie różnił się od wcześniejszych zamiarów Carów w Rosji i jest stałym elementem polityki Rosyjskiej wobec Polski na przestrzeni wieków. Zamiast sojuszy z Polską, Rosja w tym celu musi się posługiwać się militarną siłą, a potem swoją etatową agenturą, tak jak czyniła to ZSRR.

 27. Skąd ta nienawiść i pogarda do Rosji, do Chin, do Polski Ludowej ?
  Ano z inteligenckiego nieudacznictwa, kompleksów, megalomanii.

 28. Widzę, że wszawozmienni dostali fundusze na wykupienie prenumeraty Polityki i rozsiewanie popierdułków dla zniechęcenia starych czytaczy. Taki wszawozmienny atak ddos, przez który żaden ludzki głos nie ma się przebić. Dżizas, ale musi strach przed oderwaniem od koryta wzbierać w pisim ludku…
  Żreć, kacze syny, żreć, bo się ściemnia!

 29. Drogi Towarzyszu P:
  Akurat jest odwrotnie niż to wymyślasz( na zlecenie?).
  Grupa trzymająca władze(dosc liczna) w USA i klasa średnia uważają Polaków za ponad przeciętnych i dlatego nie zgadzają nie na wjazd(masowy, jak do UK) ,tak juz od lat 1930tych.Bo konkurencja.
  W ostatnich latach to pozwolono wyemigrować do US tak ze 2 miliony Somalijczykow(maja jedna kongresswoman-posel kobieta, w chuście ,z MN),setki tysięcy Nigeryjczykow,dziesiatki milionów Central Americans,Kubanczykow,Portorykow(tzw Polish-English)(kara na kornerze- prawie zaniknął a szkoda).
  Tak jak prawie zniknęły kościoły- Czerwona Cegla Polski Neogotyk.
  Poprzez 70 lat to tak 2-3 tysiące rocznie przybyło.
  Polonii Amerykańskiej to praktycznie nie ma.Hamtramck,Jackowo,Greenpoint juz nie sa.

 30. Drogi Panie Engels:

  Ten caly Australijski Film Narodowy.
  Czy to nie dzieło/robota jednego naszego cadyka eksportowanego przez tow Wiesława w 1968?
  (Kto nie z Mieciem
  Tego zmieciem)

 31. WE Wrocławiu to mamy dwa Narodowe:Forum Muzyki i Muzeum.

  W Texas to nic nie ma Narodowego-National.Jakos wcześniej nie zauważyłem; a teraz to tak jakby coś niedosyt.

 32. Drogi Panie Ecres:

  Ten sekretarz to chyba za późnego Gomulki.
  Za wczesnego Gomułki to willi chyba nikt nie mial, potem sie uwłaszczyli(czyli nic nowego, idzie stare).
  Pierwszym KW to chyba tow Matwin?

 33. Last but not the least-Ostani ,ale nie najmniejszy.

  We Wrocławiu:
  Zakład Narodowy”Ossolineum”

 34. Biden ludzkie panisko: każdemu po 2000$ na leba.
  Czy sie stoi czy sie leży (a zwłaszcza sie leży).

  Cos mi sie widzi,ze sie nie zalapie.
  Biednemu to wiatr zawsze w oczy.Ani za Trumpa , ani za Bidena.
  Acz w gazecie stoi ,ze każdy może sie zgłosić,ale czego tam ludzie nie gadają.

 35. Intelekt „blogerow” reprezentuje poziom tych co dali nam dobra zmiane.

 36. Doktorze Jekyll,

  Śmiem twierdzić, że osławiony Pizduchin, to zapewne nie jest alter ego nicków, które Pan wymienia w swoim wpisie z dnia 14 marca, z godz. 21:34.
  Najprawdopodobniej, jest nim – nasz literacki, nadal czynny zawodowo, bezcenny klejnocik, a przy tym, wróg śmiertelny wszystkich nieprawomyślnych – wśród całej braci forumowej. Otóż ten jegomość – na przemian, najpierw z uporem maniaka wypowiada się często o elitach (oczywiście w jego pojęciu!), a następnie w sposób wręcz obrzydliwy, np. bluzga na temat Rosji, Rosjan i wszystkiego co rosyjskie.
  Dosłownie, jak szewc w przysłowiowy poniedziałek.
  Z całym szacunkiem dla wszystkich szewców i branży obuwniczej.

  Doktorze Jekyll,
  myślę, że rozszyfrowanie osławionego Pizduchina, nie powinno stanowić większego problemu.
  I jakakolwiek Enigma nie będzie potrzebna.

 37. Do naszego ruskiego Warszawskiego dowództwa okupacyjnego wpłynęło pytanie od ruskiego trolla z waszego bloga, który troi się i dwoi, aby Polaki nie mogli ze sobą rozmawiać po ludzku, a jedynie wysłuchiwali ruskiego bełkotu 24 godziny na dobu.
  Ruski troll się pyta: „ruski kamadirze ja rabotaju 20 godzin na dobu i sił nie chwacit, a jajce mnie piekut kok cholera i sia podparzały od rukoj. U mnie wielikije mozoły. A Wot tam za oknom stoi krowa krasawica takaja i machajut do mnie ogonom, to ja chaczu jej poslubić na odnoj nocz. Można?”
  Kamadir wam odpowiada: „Można no nada być uważnym i być pewnym szto to nie byk, bo od byka można zaliczyć w ryło!”.

 38. @ feran 6:10
  „Polonii amerykańskiej to praktycznie nie ma …”
  PILNE! Teksas otwarty! Gazeta Polonii w USA przeciwko Polsce? W. Jeśman

 39. Autor pominął aspekt, które były już ćwiczone w boju:
  – zastraszenie prywatnych przedsiębiorców poprzez kierowanie represyjnych kontroli (przykładem oficjalne wezwanie przedstawicieli sanepidu, a przecież jest jeszcze PIP, straż pożarna, ochrona środowiska, urząd skarbowy, służba celna i pewnie jeszcze kilkanaście innych).
  – uzależnienie przyznawania dotacji od drobnego wsparcia lokalnych struktur przewodniej partii. (ostatnie 5 lat było pracowicie spędzone na usuwaniu wszelkich niezależnych służb na rzecz zależnych od właściwie umocowanych osób).
  Dojdzie do tego, że by prowadzić interes każdy będzie musiał zapłacić drobny haracz, a co atrakcyjniejsze kąski i firmy „samograje” będą i tak przejmowane za złotówkę.

  Natomiast zestawienie z PRL-em obecnej władzy jest mocno krzywdzące dla PRL-owskich notabli. Sądzę, że gdyby dosypywać środków do gospodarki w takim tempie jak obecnie, posiadając nieograniczone niemal możliwości zaciągania kredytu i otrzymując nieustannie bezzwrotne środki inwestycyjne (fundusze spójności) nasz wykoślawiony socjalizm nie tylko nigdy by nie upadł, ale państwo byłoby znacznie sprawniej zarządzane niż dzisiaj.
  W tamtym systemie my byliśmy płatnikami netto i po prostu tego drenażu nikt nie był w stanie nadrobić. Nie znam ani jednej historii osoby zblatowanej z dawną władzą która w tamtym systemie otwarcie wzbogaciłaby się wzorem naszego skarbu narodowego don Orleone lub otwarcie żądającej łapówki (50k dla księdza) i sytuacji by państwo w żaden sposób nie zareagowało.
  Moim zdaniem jakość kadr oryginału znacznie przewyższała kwalifikacje obecnej grupy rekonstrukcyjnej.

 40. Glapiński: Na banknot 1000 złotych będę proponował kobietę.
  Matkoboske?

 41. @feran: macie, macie tylko nie wiecie…
  W Texasie macie dwa parki narodowe: Big Bend NP i Guadalupe Mountain NP.
  W tym pierwszym byłem i nawet przechodziłem wpław przez Rio Grande do Chihuahua
  i z powrotem.

 42. feran
  15 marca o godz. 6:19

  Przy okazji, przypomnę jeszcze jedno hasło z pamiętnego, 1968 roku, a mianowicie:
  KTO NIE Z WŁADZIEM, TEGO ZGŁADZIEM!

 43. Frycek Engels
  16 marca o godz. 20:50

  W drugiej połowie lat 60-tych ub. wieku były w obiegu dwa hasła, tj. dot. Gomułki i Moczara.
  Pozdr.

 44. Frycek Engels
  17 marca o godz. 17:56

  Dzięki. Te wszystkie hasła świadczą dobitnie, że … Polak potrafi.
  Dodam jeszcze jedno,
  w latach 70-tych ub. wieku, w wielkim zakładzie przemysłowym, w którym pracowałem przez pewien okres, wisiały hasła o treści:
  „Po mnie poprawiać nie trzeba”.

 45. @Tsaddik from Tiktin,

  Zatem tylko Putin, Erdogan, Orban… Kaczollini. To jest właściwa droga? A ty jesteś młody, czy star? Bo staymi / przez nieistniejący/ kovid to się szpitale i krematoria zapchały… A może ich ze skały… i niech pierś młoda do Amazona pędzi, kupić nowego ajfona…
  Ty… no to jaki scenariusz? Podaj rozwiązanie. 5 Punktów. Tak, żeby wszystkim żyło się lepiej… Czekam.

 46. @ZygZad, 19 marca o godz. 11:31

  Zadek z Dykty to rocznik 1949. Stary czy młody? Sam oceń.

css.php