Nowy Ład Kaczyńskiego i Morawieckiego

Nie musicie czekać do 20 marca. Już dziś powiem wam, co będzie, jeśli pozwolicie rządzić Kaczyńskiemu i jego obajtkowej ekipie.

Macie jak w banku:

– Setki milionów każdego roku wypłacane w dotacjach, pensjach, nagrodach, dywidendach, stypendiach i innych „transferach” dla partyjniaków i innych cwaniaczków oblepiających państwowe spółki i instytucje.

– Setki milionów pompowane każdego roku w kościelne biznesy w zamian za propagandę bądź tylko nieprzeszkadzanie rządzącej sitwie.

– Totalna kontrola nad prokuraturą i sądami zapewniająca całkowitą bezkarność gangsterom od „stu tysięcy dla księdza”, 1,2 tys. respiratorów, 5 mln maseczek i czego tam jeszcze, a także gwarantująca znalezienie paragrafu na każdego, kto stanie na drodze reżimowi; zastraszenie prokuratorów i sędziów.

– Totalna bezkarność przestępców w koloratkach.

– Kontrola nad mediami i tępienie wszystkich podmiotów medialnych niepodporządkowanych władzy i niepracujących na jej rzecz.

– Bicie i wsadzanie do więzień nielicznych działających jeszcze opozycjonistów.

– Brutalna nacjonalkatolicka ideologizacja szkolnictwa i kultury oraz stłamszenie wolności akademickiej w humanistyce i naukach społecznych.

– Powszechny strach wśród nauczycieli i urzędników przed zwolnieniem z pracy z przyczyn ideologicznych.

– Bujny rozwój ruchów faszystowskich i faszystowskiej przemocy przy cichej akceptacji ze strony reżimu.

– Dewastacja związków z Zachodem, a przede wszystkim z Unią Europejską, na rzecz dealów z Chinami.

– Kompletne osamotnienie Polski na arenie międzynarodowej; ośmieszenie i trwała utrata dobrego imienia przez RP.

– Nieprzytomne zadłużanie kraju w celu przekupywania wyborców w małych miejscowościach.

– Megalomańskie inwestycje pozbawione wszelkiego sensu ekonomicznego i dewastujące przyrodę, w rodzaju Centralnego Portu Lotniczego czy przekopu Mierzei Wiślanej.

– Zmiana podziału administracyjnego oraz ordynacji wyborczej, w tym kształtu okręgów wyborczych, w celu zwiększenia liczby mandatów dla tzw. prawicy.

– Rosnąca infiltracja państwa przez rosyjskie służby i stopniowe uzależnianie Polski od Rosji.

– Zamulenie przestrzeni publicznej tępą nacjonalistyczną i dewocyjną propagandą; ogłupianie i deprawacja młodzieży; wszechobecność szowinizmu, ksenofobii, rasizmu, homofobii i antysemityzmu.

– Masowa emigracja najbardziej światłej i wykształconej części młodego pokolenia.

A może coś dobrego, mimo wszystko?

Owszem, możemy się spodziewać napływu kolejnego miliona Ukraińców. Oraz tego, że jak w końcu Polacy pogonią to pisowskie towarzystwo, to raz na zawsze.

Nowy Ład znamy aż nadto dobrze. Przerabialiśmy go przez okrągłe 40 lat. Tylko że PRL to był przynajmniej jakiś koślawy i powolny, lecz jednak postęp w stosunku do faszyzmu. Mimo wszystko milej iść powoli, ale do przodu, niż cofać się w bezładzie w odmęty faszystowskiego szaleństwa. Na dziś jesteśmy mniej więcej w epoce Rakowskiego. Teraz będą nam robić coś na kształt Gierka dla ubogich i Gomułki dla „wykształconych z dużych miast”. Chcesz cukierka? Idź do Morawieckiego, Morawiecki ma, to ci da. Jakoś mi się nie rymuje. Nie wiem, czemu? Dobranoc.