Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
Loose blues - Jana Hartmana zapiski nieodpowiedzialne Loose blues - Jana Hartmana zapiski nieodpowiedzialne Loose blues - Jana Hartmana zapiski nieodpowiedzialne

28.06.2015
niedziela

Za co kocham Conchitę Wurst

28 czerwca 2015, niedziela,

Za te oczka, za ten nosek, za te usteczka i za bródkę oczywiście! I za wdzięk, i za dowcip, i za głos. A najbardziej za to, że chłopak ze wsi, dzięki talentowi i urodzie, został w krótkim czasie światową ikoną walki o prawa osób LGBT. Uczynił po stokroć więcej dla tej sprawy niż wszystkie felietony – takich jak ja nudziarzy – razem wzięte.

27 czerwca w Amfiteatrze „Kadzielnia” w Kielcach odbyła się 6. edycja „Sabatu Czarownic” – ni to koncertu, ni widowiska z piosenkarzami i kabaretami. Impreza na swój sposób patologiczna, bo stanowiąca de facto produkcję telewizyjną (mającą na celu, oprócz zarobku, „promocję Województwa Świętokrzyskiego”), w której widzowie bez pytania ich o zgodę zmieniają się w statystów, tresowanych do swej roli i na różne sposoby manipulowanych.

Przez kilka godzin siedziałem zamknięty w gigantycznym studiu telewizyjnym, poddany torturom telewizyjnego tandeciarstwa, żeby pokazać wała wszystkim ciemniakom, nienawistnikom i oszołomom, którzy mają jakieś „wąty” i chcą się wtrącać w to, kogo zapraszamy do Polski i kto maluje sobie oczy.

Pojechałem, zresztą na uprzejme zaproszenie organizatorów, za które niniejszym bardzo dziękuję, aby zobaczyć Conchitę Wurst i zaprotestować swoją obecnością przeciwko agresji kościelno-pisowskich obłudników, nastających na naszą swobodę, w imię swych uprzedzeń, obsesji i żałosnej pychy, sprawiającej, że ośmielają się pouczać nas, co jest, a co nie jest obyczajne. Pozostałe 5 tysięcy ludzi przybyło na imprezę zapewne bez tych zbożnych politycznych intencji, lecz po prostu po to, by zobaczyć Conchitę oraz innych artystów.

W swej masie ci normalni Polacy pokazali, gdzie mają problemy emocjonalne i seksualne swoich kapłanów i ich politycznych ordynansów. Żadna hołota, mając chętkę na rozróbę „w obronie obyczajności”, nie odważyła się nawet pisnąć. Impreza przebiegła bez żadnych incydentów, a kilkukrotne wzywanie przez organizatorów, aby powstrzymać się od wszelkich ekscesów, było zapewne całkowicie zbędne. Obecność paru osiłków z ochrony była wystarczającym argumentem. Dla normalnych Polaków Conchita jest piękna i urocza, a pisowski gbur z genderową pianą na ustach po prostu dla nich nie istnieje. Podobnie zresztą jak liberalny inteligent, który wyobraża sobie, że jego demonstracyjne gesty kogokolwiek obchodzą. Normalny Polak pije piwko i bawi się z dala od tego wszystkiego. I w tym nasza nadzieja.

Conchita zaśpiewała fantastycznie. Wykonała kilka trudnych numerów, dając popis świetnego głosu i pełnego dyskrecji, acz perfekcyjnego ruchu scenicznego. Było na co popatrzeć. Szkoda tylko, że w całej tej kreacji nie istnieje tekst – gwiazdy najczęściej śpiewają byle co, czyli jakieś „I love you yeah, yeah, yeah”, bo to przecież wszystko jedno. Podobnie jest z naszymi. Choć bywają wyjątki.

Tak jak wczoraj, gdy na scenie pojawiła się zjawiskowa jak zawsze Justyna Steczkowska ze swoim wykonaniem „Karuzeli z Madonnami”. Doskonały komentarz do jarmarcznej atmosfery „Sabatu Czarownic”, acz zapewne zupełnie nieczytelny dla publiczności. Jednak to nie Conchita ani Justyna były tego wieczoru najważniejsze. Wyrok publiczności był jednoznaczny. Jeśli Conchitę przyjęto ze szczerym aplauzem, Justynę Steczkowską z podziwem, to prawdziwy entuzjazm zapanował na koniec, gdy wystąpiła nieśmiertelna Beata Kozidrak. Jej popis wirtuozerii wokalnej w ogromnej skali głosu na chwilę zamienił dykciarską scenę tv-show niemalże w scenę operową.

Za chwilę w Polsce wielki post. Lata katolickiej smuty, z rządem i prezydentem, którzy „we wszystkim zgadzają się z episkopatem”, będąc powolnym narzędziem kościelnej władzy, rozszerzającej się na wszystkie sfery życia. Będziemy przez najbliższe lata żyli obsesjami nieznanych nam z nazwiska watykańskich biurokratów oraz ich dilerów na teren Polski, na czele z Monsignor Migliore oraz Ojcem Doktorem Dyrektorem. Lecz zanim zapadną te czarne kurtyny, a nasze gardła poczują uścisk troski o człowieka, miłości bliźniego i ducha dialogu, mamy swoje pięć minut moralnego karnawału.

Oto po kilkunastu latach walki Watykanu o hegemonię nad polskim prawem medycznym odchodzący rząd odważył się po raz pierwszy w historii powiedzieć mu „nie” i jako ostatni w cywilizowanym świecie objął ochroną ludzkie zarodki, nakładając ograniczenia na in vitro. Tym samym zniósł niemoralny stan totalnej wolności w zakresie sztucznego zapłodnienia, jednocześnie pokazując, że walka o suwerenność Polski względem Watykanu nie jest jeszcze całkiem przegrana.

Oczywiście, partia watykańska szybko ten stan rzeczy odwróci, wprowadzając obskuranckie nowele do ustawy o in vitro, podobnie jak do wielu innych. Nastąpi epoka Małego Średniowiecza. Ale gdy już wreszcie lody amoralnej reakcji puszczą, Polska, wzorem innych krajów Zachodu, znajdzie się na trwałe po jasnej stronie mocy – w świecie wolnych i równych, uwolniona od władzy seksualnych obsesji i straszydeł, rodem z epoki „krucjat”.

Szanse na odnowę moralną Polski rosną tym bardziej, im szybszy jest postęp moralny, jaki widzimy dziś na Zachodzie. Jak to dobrze, że możemy w tych ostatnich chwilach względnej swobody przeżywać razem z innymi narodami te wspaniałe Dionizja.

Oto USA zdelegalizowały ograniczenia wciąż jeszcze nakładane na małżeństwa przez niektóre stany, polegające na wymaganiu, aby małżonkowie byli odmiennej płci. Ten wielki dzień dla cywilizacji moralnej Zachodu możemy przeżywać radośnie i otwarcie. Biały Dom w kolorach tęczy! Kto by to pomyślał! Jeszcze dekada albo dwie, a kolory tęczy ozdobią i warszawski pałac prezydencki.

Na naszych oczach niemożliwe staje się możliwe, a ostatnie bastiony religijnego obskurantyzmu i dogmatyzmu, podającego się za obowiązujące wszystkich „prawo naturalne”, padają jak domki z kart. Czy możemy dziś sobie wyobrazić, aby rząd szwedzki pozwalał na przymusową sterylizację kobiet, a irlandzki kościół katolicki mordował dzieci setkami? Nie!

A przecież jedno i drugie miało miejsce jeszcze kilka dekad temu! Ten postęp jest czymś niebywałym i choć zapewne czekają nas zamachy terrorystyczne na tle religijnym, wędrówki ludów i w ogóle ciężkie czasy, to wzorce moralności publicznej, wypracowane w jakże płodnej etycznie epoce po roku 1945, a szczególnie po roku 1968, stały się konkretną społeczną rzeczywistością, do której będą się mogły odwoływać mniej rozwinięte społeczeństwa i przyszłe pokolenia.

Ten postęp jest niepowstrzymany, a słodka i wdzięczna Conchita Wurst, czyli sympatyczny i skromny Thomas Neuwirth, z twarzą androgynicznego Jezusa, niesie nam dobrą nowinę o miłości i szacunku dla każdego, w tym i dla prawdziwie innego. Nawet dla geja przebierającego się za kobietę albo za starożytnego Żyda.

PS A oto plakacik porzucony na ławce kieleckiego amfiteatru przez młodą fankę Conchity 🙂Conchita plakat

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 127

Dodaj komentarz »
 1. Postęp jest.
  Parę wieków temu palili na stosie.
  Kilkadziesiąt lat temu wsadzali do więzienia.
  Za kilkanaście lat będzie obowiązkowe.

  Ani chłopczyk w kiecce ani dziewczynka z bródką to jednak nie dla mnie.
  Tak jak panu przeszkadza krzyż w publicznym miejscu tak mnie co nieco bulwersuje tego rodzaju połączenie.

 2. Straszyć, straszyć, straszyć! Straszyć, Hartman, straszyć: pisem, klerem, Kukizem! Straszyć. Im więcej straszenia, tym większe mają poparcie… Dobra robota na rzecz PiS-u, dobra…

  A, dziękuję za to, że pan duszą całą wyłaził ze skóry, agitując na rzecz klerykała Komorowskiego mającego w sztabie homofoba Misia czciciela Pinocheta. I za to, że pan tępił lewicową Ogórek.

  A, podoba się panu homofob Misio zetchaenowiec przy premier z PO Kopacz, premier Polski? Podoba. Wszak ani jednego słówka krytyki, ani jednego…

 3. Brodacze najwyraźniej czują do siebie miętę („za te oczka, za ten nosek, za te usteczka i za bródkę”), szczególnie kiedy żydowski, rytualny zarost – bo pan Parówa (Wurst) jest nie tylko pederastą, ale także syjonistyczną marionetką – przyczynia się do destrukcji kultury oraz cywilizacji Zachodu, dla realizacji szowinistycznych celów cosher-nostry, osiąganych różnymi narzędziami, także LGTB, czyli promocją koterii Lesbijek, Pederastów, Transwestytów i Biseksualistów, burzących młodym ludziom trzeźwy ogląd rzeczywistości do tego stopnia, że błąkają się potem po ulicach z tęczowymi flagami, niczym pijane dzieci we mgle, kompletnie nie rozumiejąc ich rzeczywistej symboliki i na żądanie swych indoktrynatorów żądają, aby pederaści wychowywali własne dzieci, tak jakby pederaści mogli te dzieci jakimś cudem spłodzić. Zwykła durnota, ot co.

  Czarną filozofię promowaną wurścianym jegomościem można łatwo rozpoznać nie tylko po jego mazaku, po wystylizowanej przez hollywoodziaków perwersyjnej aparycji, ale także po prezentowanych na paluchach finglach, w które ewidentnie został wyposażony przez swych promotorów cywilizacji śmierci, operujących trupimi czachami już w czasach początków żydowskiej masonerii Skull & Bones z Yale (ostatnio Kerry, Bush, itp.), a potem pośród hitlerowców, którzy symbol Skull & Bones – trupią czachę na piszczelach – nosili na czapkach, wierząc w ostateczne rozwiązanie, czyli panowanie rasy panów, uber alles, osiągnięte wspólnie i w porozumieniu z ich żydowskimi braćmi ideologicznymi, bolszewickimi sowieciarzami.

  Frajer Parówa z trupią czachą:
  http://hotsaltbeefandmustard.com/rising-like-a-phoenix-conchita-wurst/

 4. Reklama
  Polityka_blog_komentarze_rec_mobile
  Polityka_blog_komentarze_rec_desktop
 5. Cóż za nadużywanie słowa „kocham” 😀 Ale to i tak lepsze niż jakże często „nienawidzę” (chociaż ubrane często „to mnie nienawidzę ci źli ” – tu całkiem długa lista w wykonaniu pana profesora jest.

 6. Uzupelniajac komentarze @K. Borkowski na temat decyzji Sadu najwyzszego USA, ze niewydanie licencji na zawarcie malzenstwa parze jednoplciowej jest niezgodne z Konstytucja (SN w USA nie „uchwala” prawa, tylko decyduje o precedensach) pragne zwrocic na uwage na dwa nazwiska, tych ktorzy glosowali przeciw. Jeden to sedzia Scalia, ktory napisal osobne 8-stronnicowe oswiadczenie. Osoba o tak konserwatywnych pogladach na codzien bylaby smieszna, a tak to jest grozna – nie tylko w tym przypadku. Wspomne tez sedziego Thomasa, ktorego dolaczenie do grona 20 lat temu bylo wielkim nieporozumienie. Jest on czarny ( ma biala zone) i odcina sie od swojej grupy etnicznej. Co bylo wielce na reke – patrzcie czarny, a po cichutku, ale nasz. Ponadto w trakcie mianowania go wyszlo na jaw, ze przez wiele lat molestowal swoja czarna asystentke sedzie Hill, a takze inne dwuznaczne historie. To p. Hill narazono na wielogodzinne publiczne przesluchania, a sprawe zamieciono pod dywan. Dzis by to nie przeszlo. Thomas wiernie sluzy tym , ktorzy go wyniesli na szczyty. Zaslynal m.in. stwierdzeniem, ze niewolnictwo nie bylo czyms odbierajacym godnosc czlowieka. W calosci wydaje sie, ze jest po prostu nie za madry.

 7. Czemu Hartman, człowiek inteligentny nad wyraz i brawo za to dla Natury, nie potrafi pojąć, że skoro jednym wolno zapraszać, kogo im się spodoba, to i innym tak samo.

  Jeśli więc jedni chcą w Polsce kobiety będącej mężczyzną (ich święte prawo), to i inni mają prawo święte zaprosić mężczyznę w sukience Monsignor Migliore, inni mają święte prawo zaprosić dżihadystów, a jeszcze inni komunistów z Korei Północnej.

  Nie bez powodu właśnie u nas się mówi, że musi to na Rusi, a w Polsce, jak kto chce…

  Mam nadzieję, że Hartman nie będzie miał nic przeciwko temu, jeśli w Polsce muzułmanie zaczną krzewić swoją religię i swoje zasady… No, chyba że co wolno Hartmanowi, to nie… Nie sądzę jednak, aby tak uczony i światły profesor sobie przyznawał to, czego innym odmówi…

 8. Nie, jednak nie sądzę, aby Hartman (choć to światły profesor) pojął tak prostą rzecz, że jeśli Hartman ma prawo przenajświętsze budować w Polsce forpocztę XXX wieku, to inni mają takie samo przenajświętsze prawo budować w Polsce Małe Średniowiecze, a nawet wczesną epokę przedlodowcową.

  No, chyba że profesorowi miła jest zasada: co robić Kali, to być dobrze, a co robić nie Kali, być źle…

 9. Ten przebieraniec zrobił z siebie małpę.
  Nie to jest najgorsze, tylko to, że nasz Gospodarz tego nie zauważył.
  Nam takie obyczaje nie pasują panie profesorze. My , tu w Polsce cenimy sobie normalność, a w największym poważaniu mamy rodzinę.
  Homoseksualistom, nie zamierzamy dokuczać, będziemy to tolerować,
  nie będziemy szukać rózgi, bo wiemy, że jest to zgodne z naturą , przyrodą.
  Brak tolerancji jest tutaj wynaturzeniem, i tworzenie wynaturzonego prawa.

 10. ” Ale gdy już wreszcie lody amoralnej reakcji puszczą, Polska, wzorem innych krajów Zachodu, znajdzie się na trwałe po jasnej stronie mocy – w świecie wolnych i równych, uwolniona od władzy seksualnych obsesji i straszydeł, rodem z epoki „krucjat”.

  I patrząc na to, co się dzieje na zachodzie Europy, uważa pan profesor, że wszystko tam to „jasna strona mocy”? 😀
  Nie wiem, gdy patrzę na to, co się dzieje, to raczej zmierza niczym w powieści Malewskiej „Przemija postać świata”-bo zmienia się świat, w którym jesteśmy, także w Europie.
  Działalność islamistów – też znikają w tego pana „jasnej mocy strony” 😀

 11. Problem Polski jest taki że mamy chamstwo ze wsi którego w polsce nie udało się cywilizować, zrobi to chamstwo alergiczne na kulturę, nowoczesność, etykę praw człowieka, gorszy bandytyzm od talibskiego fanatyzmu. Przecież sama kwestia in-vitro, nawet fanatycy tą metodę w islamie zostawili w spokoju, bo problem bezpłodności rośnie, a tu trzeba potomstwo mieć, nawet lecząc bezpłodność. U nas już fanatyzm postuluje by zgwałcone rodziły, rodziły płody chore i zdeformowane które następnie katolicka deprawacja zaprześladuje, bo to jakaś ” kobieta z brodą” a milionowi polaków zakaz leczenia bezpłodności. Jesteśmy już z fanatyzmem gorzej niż kraje islamskie trzeciego świata i kto mądry niech wyjeżdza i niech się buraki nawzajem palą na stosie w coraz głębszej paranoi religijnej. A amerykanie walną atomówkę jak chory plebs z polski, z degeneratami w sutannach zagrozi innym państwom z deprawacją gorszą od zapienionego taliba.

 12. Janusz Z,

  Nie wiem dlaczego piszesz z dużej litery: „Lesbijek, Pederastów, Transwestytów i Biseksualistów”, może dlatego, że są to też Dzieci Boże?

  A pan/na Wurst to rzeczywiście przypomina podobiznę Tego co to poniektórzy chcą jako króla Polski.

 13. Jak ważna jest powierzchowność ,podporządkowanie się kanonom .Inność rodzi w nas strach ,niepokój .Ciasny umysł nie chce zgłębić inności poznać jej ,oswoić i zaadoptować.Inność dla niektórych jest przeciwieństwem normalności ,arogancką postawą ludzi ,którzy sądzą ,że mają monopol na życie .Gdyby nie inność ,świat tkwiłby ciągle na tym samym etapie rozwoju .

 14. @Zyta2003
  „Tyranizowanie prawem” , przed tym przestrzega Scalia .
  Nie można zapisać w ustawach wszysktkich ludzkich zachowań. Nasze wzajemne związki oraz reakcje na wynaturzenia są wręcz genetycznie zapisane w ludzkiej naturze.
  Tylko związek kobiety i mężczyzny można nazwać małżeństwem.
  Prawnicze fanaberie nie zmienią tego nigdy. Prawa tworzone w nadmiarze, w tej w globalnej wieży Babel, która zgłasza pretensje do zarządzania całym światem, tyranizują narody i nie mogą być sprzeczne z obyczajami jakie poznajemy w rodzinie założonej przez związek kobiety i mężczyzny.

 15. Afekt JH do Conchity odczytuję wyborczo.
  Bo ,tak na serio,czy JH poszedł by do łóżka z Conchitą ?
  Broda do brody i inne figle…
  Rozumiem ,że trzeba oderwac figle od prokreacji …
  Bój się Boga JH .
  Kraj w potrzebie ,brak dzieci..
  a Ty o oderwaniu od prokreacji ? !!!

 16. NO I BYLA WSPANIALA ZABAWA Z MALPAMI NA SCENIE 🙁

  Tak to juz bywa ze kiedy jakies wyuzdane beztalecie nie moze sie wybic to podejmuje zalosne proby przebrania sie w jakies tam cosik innego i BABE udawac bedzie. A co mnie bardzo smuci ze zawsze snajda sie jacys tam dziwni INNI ktorzy jeszcze to podziwiaja. CZY aby juz w Uni Europejskiej jest obowiazek podziwiania jakiegos tam zboczonego faceta ktory udaje kobiete. NIE jeszcze nie ale juz sie oficjalnie przeciw tej bandzie wypowiadac jest zabronione bo poddajesz ICH dyskryminacji. A wtedy wiadomo niepoprawnosc polityczna i tylko problemy zyciowe. WNIOSEK z tego taki : pedal, lesbija i jakies tam inne homo niewiadomo moze pogardzac wszystkimi moimi swietosciami ale ja tylko milczec moge – bo mi jeszcze tylko to wolno.
  A tak tylko na dodatek bo ja Pana Panie Hartman naprawde szanuje PROSZE niech mi Pan tej pedalskiej austryjackiej mordy do Jezusa nie porownuje. Ja tylko naprawde Pana BARDZO prosze , bo mnie to naprawde bardzo zabolalo i boli nadal. POPROSTU PROSZE.

 17. Kiedy ktoś świadomie przyjmuje pseudonim Conchita Kiełbasa to dla każdego rozsądnego to jest po prostu sceniczny greps. Taki sam jak przebieranie się za kobietę , do tego z wąsami i brodą. W sztuce popularnej takich przykładów na pęczki. A on/ona po prostu pięknie śpiewa. Ma dużą skalę głosu i umie z niej korzystać. Nie wiem czy jest homo czy transseksualistą czy po prostu wykorzystuje modę.

 18. To taki Michael Jackson beztalencie co to, żeby przyciągnąć uwagę po prostu dokonał paru operacji plastycznych i co to oglądać. No ale jak widać kawiarniany lewicowiec Hartman uznał, że jak się pokaże na koncercie beztalencia to będzie wielki akt odwagi. Panie Hartman proponuję panu kolejny sprawdzian aktu odwagi niech pan przyjedzie do Gliwic na stadion Piast Gliwice ubrany w koszulkę Górnika Zabrze jeżeli pan przetrwa choćby godzinę bez śladów pobicia to bedzie to rzeczywiscie akt odwagi.

 19. Wacław1
  28 czerwca o godz. 15:07

  Ależ o tym, że homoseksualizm jest czymś naturalnym, Europejczycy wiedzą od zawsze. Cywilizacja grecka o tym świadczy.

  To nie Europejczycy jednak nastraszyli Europejczyków Sodomą i Gomorą (tym, co się stało z tymi miastami) i nie Europejczycy potępiali homoseksualizm. Zmianę prawa zaczęli wprowadzać dwaj: Piotr i Paweł, aż w końcu się udało na pewien czas. Renesans próbował odwrócić to, co spowodowali ci dwaj… Może tak Hartman wie, kim byli ci dwaj Piotr i Paweł, z jakiego narodu, z jakiej cywilizacji. Myślę, że jednak nie wie, choć to profesor…

 20. Po raz enty biję tu brawo Autorowi. Żałuję, że jego antyklerykalizm nie wystarcza aby stworzyć partię zdolną wziąć władzę, i stworzyć państwo prawdziwie świeckie. Prof. Hartman jest chyba ostatnim Mohikaninem, któremu wolno na tym forum pisać prawdę o kwestiach będących przedmiotem tego jego felietonu. Ja, po wyrzuceniu do kosza różnych moich delikatnych uwag na temat burzycieli polskiej demokracji, nie odważyłbym się przecież napisać (parafrazując Autora), że czekają nas lata katolickiej smuty … Że nowe władze będą powolnym narzędziem kościelnej władzy. Jakże bym śmiał określić naszych wielebnych duchownych mianem dilerów watykańskich biurokratów. Ale w pełni podzielam jego obawy, że lada tydzień w Polsce zapadną czarne kościelne kurtyny, a, podkreślę od siebie: faryzejskie ględzenie o trosce o człowieka, miłości bliźniego i duchu dialogu, zdusi nie tylko nasze gardła, a wszelkie przejawy wolności i postępu. Ale niestety, suwerenność Polski względem Watykanu padnie jak domek z kart jesienią br. Partia watykańska szybko przywróci prymat tzw. prawa naturalnego nad polskim prawem, nie tylko w kwestiach medycznych. Obecne swobody obywatelskie nienawistnicy i oszołomy zastąpią oficjalnym obskurantyzmem, egzorcyzmami, krucjatami, straszydłami. Polska cofnie się do epoki Małego Średniowiecza. Od 25 lat jesteśmy liderem przemian w Europie Środkowej i Wschodniej. A wkrótce staniemy się pośmiewiskiem cywilizowanej Europy i świata.

 21. 33mas18
  28 czerwca o godz. 18:53

  Antyklerykalizm Hartmana? To dlatego Hartman ile sił agitował na rzecz klerykała Komorowskiego mającego w sztabie Misia homofoba i klerykała z ZChN-u? To dlatego tępił Ogórek? To dlatego wspierał Kwaśniewskiego, który podpisał Konkordat? No, to trzeba stworzyć nową definicję antyklerykalizmu.

 22. ‚Dla normalnych Polaków Conchita jest piękna i urocza,’

  Panie Hartman, a Pan jest brzydki i dużo za maly na przystojnego mezczyzne. Każdy normalny Polak z gustem to zauważy. A uroda tego austryjackiego artysty to kwestia wlasnie gustu, a nie normalności, czy nienormalnosci. Pan jest bezczelny w swoich ocenach i kompletnie Panu brak kindersztuby.

  CIagle Pan krytykuje Kosciol. DLaczego Pan nie pisze w tym kontekście również o instytucjach religijnych swoich przodkow? Warto by porownac.. Watpie, by się Pan zdobyl tu na taka odwage. Zdanie kleru znam. Zdania ortodoksyjnych rabinow na temat tego, co się wydarzyło w USA, nie. Może tu Pan uchyli rabka tajemnicy, bo wielu czytelnikow tego zwyczajnie nie wie, a zapewne by wiedziel chcieli. Ale Pan się pewnie boi pisać tak ostrym tonem o instytucjach wyzniania mojzeszowego, bo by Pana błyskawicznie postawiono do pionu. Tchorz i sensat.

 23. „Wurst” w przypadku Conchity nie nalezy tlumaczyc doslownie „kielbasa” tylko jako…
  das ist mir Wurst – to jest mi obojętne…
  czyli innymi słowy, jest mu obojętne co o nim ktoś sądzi. /myśli/.

 24. Set1
  28 czerwca o godz. 19:11

  Jonathan Sacks (Naczelny Rabin w Anglii): „Pozdrawiam wszystkich, którzy myślą o homoseksualizmie negatywnie.”
  http://www.kosciol.pl/article.php?story=20120102204602583

  A, ja myślę tak, jak i starożytni Grecy. Wiwat Grecy!

 25. Panie Hartman a jak pan określisz fakt podpalenia świątyni katolickiej w Jerozolimie jakoś dziwne zabrakło panu odwagi, żeby potępić ten fakt dokonany przez osadników żydowskich. A może pańskie głoszenie tolerancji polega na tym, że można atakować katolików ale jak ci przestali nastawiać przysłowiowy drugi policzek to Hartma głosi nietolerancja to nie my to ci źli katolicy.

 26. Nie ukrywam, że przekonuję się do poglądu, że religie są szkodliwe dla rozwoju ludzkości, aczkolwiek w przeszłości pełniły rolę zarówno hamulców, jak i regulatorów tego rozwoju.
  Można przyjąć, że jeśli tak było, to tak być musiało. Być może, religie były i jeszcze są konieczne. Dlaczego? Bo są.
  Niemniej namawiałbym Gospodarza, by więcej przekonywał, a mniej oceniał!
  Jeśli działanie ma być skuteczne.

 27. Ne kocham Conchity Wurst, choć pięknie śpiewa.
  Może jestem jednak staroświecka, ale wolałabym, by zdecydowała się występować albo jako kobieta albo jako mężczyzna.
  Rozumiem, że ktoś nie czuje się dobrze w swojej skórze, bo jest „ofiarą” drobnego, lecz istotnego błędu natury, dlatego rozumiem, że poddanie się żmudnej procedurze zmiany (?), a może raczej skorygowania płci, jak w przypadku Anny Grodzkiej, bywa tego warte.
  Ale przypadku Conchity nie rozumiem. Wolę nie oglądać , gdy śpiewa ładna baba, ale z brodą. Przysłowiowa „kobieta z brodą”, jak w cyrku.

 28. Współczuję prof. Hartmanowi dewiacjofilii.

 29. Jezel Pan kocha Conchite Wurst, to nie nalezy kochac Pana, Panie Profesorze! I to bez wzgledu na poglady religijne i polityczne, po prostu ze zwyklej przyzwoitosci. Pan jako etyk nie bedzie mial trudnosci ze sformulowaniem „zwyklej przyzwoitosci”; co sie za tym pojeciem kryje i jak ja mozna definiowac. I tu sie na pewno z Panem bedziemy zgadzac.

 30. Mag
  To kwestia przyzwyczajenia, w Indiach żyją hemafrodyci i są bardzo szanowani tam nie muszą się ukrywać, tym samym ludzie się przyzwyczaili, czy też w starożytnej grecji. Jest nawet o tym legenda że bogowie olimpu z powodu wielkiej miłosci połączyli dwoje zakochanych w jedną osobę. Tym samym kojarzy się bardzo pozytywnie. Mózg nie jest tolerancyjny im coś nowszego tym osoba nie wie jak się zachować, ta niepewność jest męcząca, jakby więcej takich osób na ulicy to mózg się przyzwyczai do różnorodności, a jednocześnie obudzi własną osobową różnorodność. Ludzie atakujący innych atakują to co wyparli dostosowując się do autorytarnego rodzica, mieli być jak rodzic chce, ich JA jest wyparte, stanowi inność i inny tą inność prowokuje. Inny też otwiera twoją inność i ci agresywni nie tyle boją się innych tylko siebie.

 31. .

  —USA—

  The Emancipation Proclamation take -1
  Abraham Lincoln January 1, 1863
  Thirteenth Amendment — December 6, 1865

  The Emancipation Proclamation take – 2
  Supreme Court US June 26, 2015

  —PL—

  „Concordat with the Holy See „. Sejm. 28 July 1993

  no i doopa
  Polska ta cytopyga euroazji

  ~

 32. zyta2003
  28 czerwca o godz. 14:28

  No to mam tu cos dla ciebie, Zyta.

  http://www.cnet.com/news/stephen-colberts-youtube-mockery-of-gay-marriage-supreme-dissenters/

  Istotnie Scalia i Thomas to kupa g.

 33. glob
  Ależ nie musisz mnie do tolerancyjności przekonywać. Podzieliłam się wyłącznie wrażeniem estetycznym, które jest jakby poza rozumem. Czyżbym była „nienormalna”, zgodnie z normą, jaką preferuje prof. Hartman
  Z drugiej jednak strony np. podobała mi się (i jakoś nie raziła)
  tranwescytka/scyta w filmie Almodovara „Wszystko o mojej matce”. Conchity po prostu nie trawię, a co dopiero mówić o kochaniu? Czyli według prof. Hartmana jestem nienormalna?

 34. glob
  Sorry, puściłam bubel (nie skreśliłam jednego zdania, dopisałam je na końcu), ale treści to nie zmienia.

 35. mag
  28 czerwca o godz. 22:31

  Na razie nie jestes jeszcze nienormalna. Jeszcze. Ale za lat kilka czy kilkanascie pewnie bedziesz. Wtedy obowiazywac beda nieco inne kryteria normalnosci.

  Mam jednak nadzieje, ze zachwycanie sie Conchitami nie bedzie wtedy obligatoryjne, choc ja tego pewnie i tak nie doczekam.

  Osobiscie daleki jestem od piania z zachwytu razem z naszym Profesorem. No ale ja pewnie mam inna nature. Piac nie bede wiec, ale musisz wiedziec, ze roznorodnosci seksualne przyjalem do wiadmosci, i zaakceptowalem, kilkadziesiat lat temu. Tak samo jak mozliwosc wchodzenia par jednoplciowych w legalne zwiazki. Mysle, ze to wystarczy i piac juz nie musze, co nie oznacza jednak, bym mial to Profesorowi za zle.

 36. mag
  Bo tam jest to włożone w opowieść jest wtenczas łatwiej, tu masz osobę jakby tak po prostu to jest trudniejsze, bo musisz sama ją włożyć w opowieść. Mnie na początku też jakoś nie bardzo, ale przeszło jak zaczeła mi się kojarzyć jej twarz z Jezuskiem i zacząłem nie przyglądać pod kątem ciekawości. Gdyż wizerunki Jezusa czy stylizacje filmowe bardzo podobne są do tej twarzy, też kiedyś byłaby boginią bo łączy pierwiastki męski i żeński, też jest tak inna jak Jezusek i zupełnie niepasująca, też wywołuje nienawiść swoją innością i jest taka trochę masochistyczna z wyrazu jak Jezusek i tak się wręcz zastanawiam czy robi to celowo, czy tylko zbieg okoliczności. ? I tak patrze na katoli i mi wtenczas wychodzi, no i plują na Jezuska faryzeusze, bo też jest taka jakby brała ludzi grzechy na siebie, bo ludzie nie chcą być sobą Ona i Jezus za to bardzo chcieli być sobą, stąd to całe humanistyczne człowieczeństwo a dużo ludzi nie chce być człowiekiem, ucieka od swojego bycia w różne formy zatracenia. Włożyłem Concitę w opowieść i teraz bardziej mnie ciekawi niż wzdryga.

 37. Panie Hartman proponuję, żeby pan wystąpił jako striptizerka w jakimkolwiek klubie będzie pan miał taki sam poklask jak zbok Conchita Wurst w końcu karły oraz ludzie z kalectwami psychicznymi fizycznymi także byli wystawiani w cyrkach.

 38. Po wielu latach następuje zwycięstwo osób niehetero , które dzjałają w Ruchu LGBT, W przeciągu pa ru tygodni wyznawcy tej foracji zdobyły, dzięki odwadze, rozwadze i prawniczej wiedzy prawo do zakładania jednopłciowych związku partnerskich i po wyrokach sądowych w Irlandii i w Stanach Zjednoczonych Ameryki Północnej w 50.stnsch USA prawo do róności swych związków partnerskich i przestali być również obywatelami ppierwszej kategorii. Tak też będzie w iinych krajach Europy i USA. Dał im Obama to o co walczyli . W naszym narodowkatolickim kraju rozwiązanie irlandzkie i amerykańskie nie zostaną przyjęte jescze przez najbliższą dekadę, gdyż kościół katolicki ma dość siły (urzędników Pana Boga mamy ok. 40 tysięcy, którymi rządzi twardą ręką ponad 1oo hierarchów:kardynałów, arcybiskupów i biskupów oraz dziekanów w deka -tach w każdyej gminie i powiecie. A ponadto pełniących swe obowiązki w szkołach wszystkich typów katecheci i katechetki. Tak duża dywizja wojowników KRK od 25 lat ma w swym działaniu potężną broń, lekcje religi w placówkach oświatowych. To ta kościekna dywizja stoi i stać będzie na straży boju z ustawą o in vitro, walki z ludźmi z

 39. KOREKTA DO WW. WPISU: Z LUDŹMI Z KRĘGU LGBT.

 40. Cenzura prawda w oczy boli

 41. Przepraszam za literówki, które pojawiły się w moim komentarzu.
  Jest: „pierwszej” powinno być: drugiej”
  jest:”Deka-nty” powinno być „dekanaty”.

 42. Niech panu obetną fiuta i przykleją do twarzy też będzie pan miał poklask jak Biedroń

 43. Z dwoch wiadomosci z USA : legalizacji malzenstw homo i wyroku smierci na Carnajewa wybieram obie.
  One na raz pokazuja ze postep, tak jak i ewolucja czasami skreca w slepa uliczke.

  Postepem bylo zakwestionowanie nierozerwalnosci malzenstwa i poszechne, bezwarunkowe prawo do rozwodu? Absolutnie. I nagle sie okazalo ze interes dziecka musi ustapic przed potrzebami rodzicow. I nie pisze tu o rodzinach w ktorych panuje przemoc, pisze o olbrzymiej wiekszosci rozwodow; przestalo mnie juz bawic zycie z toba mezu/zono, wiec sie rozstaniemy.
  Jaki rachunek zyciu spolecznemu w tym wychowaniu dzieci wystawia i wystawiac bedzie ten niewatpliwy sukces wolnosci jednostki i egocentryzmu?

  Postepem bylo stwierdzenie ze zycie seksualne czy chocby milosc nie sa pochodna mechanizmu prokreacji. Dalekim efektem tego stwierdzenia jest zachwyt p.Hartmana nad pania/panem Wurst czy prawem homoseksualistow by ich zwiazki mialy podobna ochrone jak te hetero. Precz z biologia, dzis rzadza nauki spoleczne!

  Reasumujac: nie wydaje mi sie by podzial na dobro i ciemnogrod byl az tak prosty jak to jest ukazane w felietonie pod ktorym komentuje.

  marcin lazarowicz
  neospasmin.blox.pl

 44. Mag 28 czerwca 23.23.

  Z przyjemnością czytam Twoje komentarze na blogu prof. Hartmana na temat Conchity Wurst i się z nimi zgadzam. Jako ateista od 3. pokoleń, ojciec nie ochrzczonych dzieci i dziadek trojga nie ochrzczonych wnucząt podzielam Twoje opinie na temat talentów muzycznych tej kobiety z brodą. Nie budzi mego niesmaku jej wygląd sceniczny. Wiem, to kwestia smaku oglądających jej występy.

 45. A i owszem, może obejrzałbym to pseudoartystyczne przedstawienie, ale niestety publicznie odkrywane ciągoty seksualne zjawiskowej Steczkowskiej wprawiły mnie w zakłopotanie, bo gdyby byli sam na sam to wokalistka mogłaby się dopytywać o jej osobiście niepoznaną długość języka Kamella.
  Po gwałtownym użyciu pilota, utraciłem bezpowrotnie szansę zapoznania się z manifestacyjnym popisem brodatej niewiasty.

 46. Na dzień dobry maciupeńkie przypomnienie: Małe Średniowiecze urządzili Hartmanowi nie klerykałowie, ale 1) ateista i antyklerykał Palikot, wyrzucając z TR, i 2) antyklerykalna „Polityka”, cenzurując tekst. I za co to świństwo? Za tekst, za wyrażenie poglądu…

  Mydlenie oczu dla doraźnych celów politycznych nie zmieni Prawdy, Prawda zawsze błyszczy Pięknem. A w tym przypadku Prawda jest taka, że to ateiści i antyklerykałowie bliscy współpracownicy Hartmana i koledzy zastosowali średniowieczne metody…

  Wiwat Prawda, wiwat Grecy!

 47. Świat zwariował.
  Nie tylko w ekonomii wprowadził globalizm, liberalizm, i cały ten syf…
  To samo dotyczy nauki; tej humanistycznej, ścisłej także.
  Pisze o tym, chyba jedyny na świecie ksiądz profesor Michał Heller,
  wieszcząc „Nową filozofię przyrody”, można o tym poczytać u kolegi Googla.
  Nasz Gospodarz, filozof, zupełnie nie zauważa, że jego filozofia, nauka, którą wyznaje nie uwzględnia przyrody, która zawsze przewodziła. To jest przyczyną , tego, że usiłuje robić z ludzi małpy, dzikusów; za pomocą tego co publicznie rozgłasza. Mam na myśli te ostatnio modne trendy obyczajowe;
  nie mam zamiaru tych idiotyzmów wyliczać, które świat Zachodu kupił, z USA na czele. Teraz , jest to wpychane Polakom, na bezczelnego chama.
  Żeby nie było wątpliwości; nie jestem klerykałem, dewotem…

  Takim, najprostszym przykładem, że świat zwariował,nauki ścisłej to dotyczy:
  biologii. Tu mamy do czynienia ze zjawiskiem, że cały świat „naukowy”,
  moim zdaniem pseudonaukowy, nie zauważył, że medycyna akademicka,
  lekarze, farmaceuci, i dziedziny pokrewne; nie korzystają ze zdobyczy biologii, biochemii…. czyli z przyrody.
  Przeciętny lekarz, farmaceuta z biologii korzysta; czytając sposób obsługi
  leku, którym leczy i sprzedaje chorym, czyli służy mamonie, przemysłowi
  farmaceutycznemu. Gdyby było, tak jak powinno być, to liczba chorych
  by się zmniejszała, a gołym okiem widać , że jest inaczej.
  Diabetolog mówi, że cukrzyków będzie przybywać;onkolog – mówi to samo; otyłych będzie coraz więcej, to internista, to samo dotyczy: pożal się boże, wszystkich specjalistów.
  Wszystko mamy chore, nawet politykę. Tutaj zapomniano o biopolityce,
  biologii państwa, medycynie społecznej, anatomii państwa….
  Efekt jest taki, że patologiczni politycy tworzą nam chore prawo; inaczej być nie może.

  Niestety. Cholera jasna! Z całym szacunkiem, do tych chorych specjalistów
  należy, nasz gospodarz, profesor.
  Niech mi wytłumaczy, że jest inaczej, że się mylę, wyzwie od głupców,
  tumanów… Czekam! Blogierzy, mogą zrobić to samo.

  Dlaczego, ksiądz Michał Heller, jako jedyny w Polsce, reprezentujący świat nauki, widzi potrzebę powrotu przyrody, praw natury,pisząc o nowej filozofii
  przyrody?
  A gdzie są pozostali? Z bożej łaski myśliciele, psia jego mać

 48. pierwsze primo – Juz od jakiegos czasu nie Conchita Wurst ale tylko Conchita. W krajach niemieckojezycznych ten „Wurst” zle sie kojazyl i dlatego zostal uciety z nazwy, wiec nie ma sie co nad tym „Wurst” rozwodzic, bo sam artysta uznal ta czesc nazwy za zbedna, nie wiem dlaczego w Polsce caly czas jest przedstawiany w ten sposob.

  drugie primo – atrysta (-ka) to raczej mierny, nie moge sie zgodzic z autorem ze glos ma piekny, raczej troche falszuje jak na moj gust a popularnosc raczej zyskuje nie talentem, ale wizerunkiem scenicznym.

  Popieranie srodowisk LGBT nie musi sie chyba automatycznie wiazac z lubieniem wszystkiego co to srodowisko ma do zaoferowania, muzyka Conchity jest raczej prosta, malo odkrywcza i jak podejzewam, Pan Profesor na codzien slucha innych gatunkow, wiec nie widze powodu dlaczego tu mialby robic wyjatek ze wzgledow czysto pozamuzycznych.

 49. Żyła była lewica, na robotniku siedziała, dobrze się miała.
  Aż tu proletariat, wyszło, że nie wariat, złapał gęsty grzebień, wyczesał lewactwo niech się samo j..ie.
  Zmarniała lewica, omal nie sczezła nieboga, ale znalazła sobie żywiciela, nosiciela, ani się spytała, na dewiacji zamieszkała.
  Jak długo będą was geje tolerować, towarzyszu Hartman?
  I na kim potem pasożytować ginącej mutacji lewoskrętnych pseudo-homo?

 50. Gotówka króluje w Grecji

  „Awaryjnie zamknięte” banki to niewypłacalne banki. Administracyjne zamknięcie banków i wprowadzenie kontroli w przepływie kapitału jest urzędowym bandytyzmem. Rząd Grecji okradł ludzi z bankowych depozytów, co akurat było krokiem od dawna przewidywanym i przed czym rozsądni Grecy zabezpieczyli się zawczasu wypłacając z banków swoją gotówkę.

  Jeśli Ateny nie dojdą do porozumienia z Trojką, to klienci greckich banków już nigdy więcej nie zobaczą swoich euro. W takim scenariuszu prawdopodobna będzie przymusowa wymiana greckich euro (zarówno w formie elektronicznych zapisów bankowych jak i banknotów) na nowe drachmy, których kurs względem euro z miejsca spadnie o kilkanaście lub nawet kilkadziesiąt procent.

  Grecki przypadek nie jest precedensem. Dwa lata temu na Cyprze władze Unii Europejskiej przetestowały podobny mechanizm: cypryjskie banki zamknięto na wiele dni, a klienci niektórych z nich stracili 37,5% oszczędności powyżej kwoty stu tysięcy euro. Cypr pozostał w strefie euro, na wyspie nie doszło do rewolucji, co UE najwyraźniej uznała za sukces tego eksperymentu.

 51. Przepraszam, powyższy wpis wkleiłem przez pomyłkę. Miało pójść na blog Passenta.

 52. Włodzimierz mówił dwa kroki w przód ,krok do tyłu.U nas na razie elekty ,purpuraty i katoliby robią krok do tyłu.Ale poetepu zatrzymać nie sposób.Żadnej sile ,nawet szatana ,nie mówiąc o jego przeciwników.A wyłomy postępu przychodzą z najmniej przewidywalnych stron.Ściana wschodnia pokochała geja.Poszła droga Pomorza.Ale cios spadł na głowę Terlikowskich ,i innych semkowatych.Geje mogą brać śluby w przyjacielskim ,i bogobojnym kraju-USA!!!!!

 53. cytat: „Za te oczka, za ten nosek, za te usteczka i za bródkę oczywiście! I za wdzięk, i za dowcip, i za głos.”

  Szanowny panie Redaktorze: ze poza zewnetrznymi walorami intelekt, kulture osobista, wiedza, obycie i pierwoszoligowa polemika Conchity sa wyjatkowe. Sluchalem pare razy (jej ? … trzeci rodzaj) wypowiedzi i massage, i bylem pod wrazeniem.

  „poddany torturom telewizyjnego tandeciarstwa, żeby pokazać wała wszystkim ciemniakom, nienawistnikom i oszołomom,” … merci za to i rock and roll!. Borge.

 54. g-ww
  29 czerwca o godz. 10:08

  O jakiej to ścianie wschodniej mówisz kielce to przecież centrum Polski no ale ja rozumiem, że leminga nie uczono geografii a połytruk domaga się, żeby coś wypichcić za wódę i kiełbasę.

 55. Pisiacz ame da zbulwersowana miastem postępu pisze nazwę małą literą.Ale ja jestem za nim ,bo jak pisiaków bronią idioci to tym gorzej dla nich.

 56. No i sromie napisz coś o tych z za wody ,kochanych przez prezesa.

 57. g-ww
  29 czerwca o godz. 14:36

  Na zdrowie widzę, że pielęgniarze nie dali zastrzyków bo się urwałeś. No ale jak widzę żal wielki cię ogarnął nie dostałeś porcji kiełbasy i wódy ja rozumiem trzeba było nieudaczniku zamiast chlać wódę spełnić swoją powinność to byś dostał.

 58. nie często zdarza mi się coś w tekstach pana Hartmana, co by mi się podobało. Tym razem podoba mi się jedno zdanie, w którym napisał prawdę. Już na samym początku nazwał siebie nudziarzem. Ja dodałbym: małym lizusem. Pan Hartman chciałby się wszystkim czymś …. no właśnie. Ale przecież nie ma takiej potrzeby. Wystarczy aby był po prostu sobą.

 59. Urokliwy i sympatyczny tekst. Moje uznanie dla Pana Profesora. Niestety, czarna przyszłość nie jest tak sympatyczna mimo, że widzi Pan już dzisiaj światełko w tunelu. Oby miał Pan rację i oby czekający na światło dotrwali albo dano im szansę dotrwania. A to nie jest pewne. I nadzieja, że to tylko chwilowe zaćmienie może okazać się zbyt radosna.

 60. „Obecność paru osiłków z ochrony była wystarczającym argumentem. Dla normalnych Polaków Conchita jest piękna i urocza, a pisowski gbur z genderową pianą na ustach po prostu dla nich nie istnieje. Podobnie zresztą jak liberalny inteligent, który wyobraża sobie, że jego demonstracyjne gesty kogokolwiek obchodzą. Normalny Polak pije piwko i bawi się z dala od tego wszystkiego. I w tym nasza nadzieja.
  …Oto USA zdelegalizowały ograniczenia wciąż jeszcze nakładane na małżeństwa przez niektóre stany, polegające na wymaganiu, aby małżonkowie byli odmiennej płci. Ten wielki dzień dla cywilizacji moralnej Zachodu możemy przeżywać radośnie i otwarcie. Biały Dom w kolorach tęczy! Kto by to pomyślał! Jeszcze dekada albo dwie, a kolory tęczy ozdobią i warszawski pałac prezydencki.”
  Nie moge się doczekać dnia kiedy spełnią się marzenia pana profesora Hartmana ,
  bo w tym dniu naród obudzi się z chocholego snu , przeczyta ten stek bzdur jeszcze raz i zrozumie, że z niego kpiono trzymając go w niewoli banksterów i grafomanów wynajmujących się do obsługi indoktrynujących mediów.

 61. Szanowni Panstwo,
  pojawilo sie swiatelko w tunelu: gospodarz bloga zakochal sie w Conciccie Wurst:
  Jest wiec nadzieja ze:
  – sie jej (jemu?) oswiadczy
  – sie z nia (z nim?) ozeni (omezy?)
  – wyjedzie z nia (z nim?) w niekonczaca sie podroz poslubna i przestanie zawracac glowe publicznosci swoii duchowymi rozterkami.
  Zyczmy wszyscy szanownemu Gospodarzowi dlugich i szczesliwych lat
  w ramionach Conchitty Wurst.

 62. Levar, niezależnie od tego, czy podzielam twoje zdanie czy nie, nie masz jednak prawa pisać czegokolwiek za mnie, jeśli tego ze mną nie uzgodniłeś. A piszesz przecież: „życzymy wszyscy….” Jet to według mnie albo brakiem elementarnej kultury albo po prostu brakiem elementarnej logiki. Dlaczego uważasz się za upoważnionego aby pisać w imieniu wszystkich? Pewnie sam tego nie wiesz

 63. victorast
  30 czerwca o godz. 10:37
  To szanowny Pan nie zyczy Gospodarzowi szczescia?
  No coz, nic nie stoi na przeszkodzie, aby oglosic votum separatum.

 64. Levar
  30 czerwca o godz. 12:03

  To jest takie pokręcone myślenie leminga w końcu jak leming przeczyta zanim przez jego szare komórki jeżeli je jeszcze ma przejdzie zrozumienie tekstu. To co pomyśli leming jako pierwszy atakuje Hartmana to jest szyderstwo z Hartmana.

 65. Na swoja elektroniczna skrzynke takie cos dostalem wczoraj z Polski.

  http://gazetawarszawska.com/pugnae/1719-ruch-kontroli

  Falicz; jak to przeczyta z pewnoscia ucieszy sie.
  Ps.
  Teksty tu publikowane wyrazaja opinie wylacznie ich autorow
  i nie zawsze sa zgodne z moimi pogladami ale czasami warto
  je cytowac.

 66. Po wpise Hartmana „Dla normalnych Polaków Conchita jest piękna i urocza, a pisowski gbur z genderową pianą na ustach po prostu dla nich nie istnieje.” … „Za chwilę w Polsce wielki post. Lata katolickiej smuty,” wstrzymalem oddech i szybko copy and paste zanim maczuga „politycznego” zensora jako ostania deska moralnego ratunku w najjasniejszej (nie tak dawno bylismy tego swiatkami gdy Hartman uzywajac literackiej formy napisal o dyskusji w starej europie na temat nierepresjonowania zwjaskow miedzy bliskimi krewnymi) zmiazdzy swietny blog autora a potem schowa sie wlacznie z P.P. czy SZ. and Co. znowu do szafy.

  Narazie szlafroki prowincjonalnych uniwersytetow w dorzeczach Wisly i Odry oraz kuznie katolickich sluzb porzadkowych nie zabuczaly a gromy z jasnego nieba pozostaly domena meteorologow a nie katolo-ajatollahow.

  Ale historia nas uczy, ze w szafach stare demony tylko czekaja na okazje i nasza bloga drzemke. W styczniu 1944 roku aresztowano Helen Duncan w postepowej Angli powpolujac sie na witchcraft act z 1735 roku.

  Semper intenti Panie Hartman, semper intenti!

 67. Borgenicht

  A co takiego Hartman powiedział strasznego? Czyżby to że na waszych wsiach gwałcenie dzieci to norma katolicka, bo za gwałty kazirodcze odpowiada to że z dziećmi i kobietami facet może wszystko i ten typ jest głównie na wsi i głównie na wsi mamy Frica Fricem i przez Frica.
  A może Hartman wywlekając kazirodzctwo wywlekł brudy wasze?
  A może Hartman nie widzi świata jak prymityw i dostrzega że są różne oblicza kazirodztwa, jak pełnoletni brat i siostra, gdzie i w polsce mamy takie związki, a dopuki nikogo nie gwałcą a zdecydowali być ze sobą to komu to przeszkadza?

 68. glob
  1 lipca o godz. 13:59

  Leszczyku jak ci się w Polsce nie podoba to cztery litery w troki i wyjazd z kraju. A tak międzynami to kiedy się dowiemy które to galerie zostały rzekomo zamknięte gdyż pokazywały obrazy obrażające wiarę katolicką coś takiego wzmiankowałeś do tej pory nie napisałeś.

  Jeszcze jedno leszczyku chyba nie wiesz, że w Polsce kazirodztwo jest karane prawem tak w tej Polsce Hartman publikując tekst w którym propagował kazirodztwo złamał prawo.

  I jeszcze jedno leszczyku mocnyś w gębie dlaczego w realu nie pojedziesz na wieś i nie oskarżysz chłopów, że są chamami. Tak miedzy nami ty powinieneś ich całować w stopy gdyż to dzięki nim jesz ten chleb.

 69. Surom
  Ile razy jeszcze będziesz miał problemy z mapą, ze szkoły podstawowej i będziesz twierdził, że Watykan leży w Polsce? Bo to pewnie rodzinne, twój tatuś z Ormo kiedyś twierdził iż Moskwa leży w Warszawie. Sprzedawanie się wyssałeś z mlekiem jakieś kołchoznicy bolszewiku katolicki? I to wieczne – och atak na partie przenajświętszą, na towarzyszy ,obydliwych polaków nie rozumiejąch dobro wujcia Stalińcia.

 70. glob
  1 lipca o godz. 17:04

  Zabrakło jak widać argumentów leszczykowi no ale przecież Stalin oraz Hitler nie wspominając już o Pol Pocie Mao Tse Tungu to przecież twoi współtowarzysze walki w końcu czyż to nie ci dzielni bojownicy kierowali na reedukację do Dachau Auschwitz księży oraz katolików skąd droga prowadziła przez komin nie wspominając już o gułagach. Dlaczegóż to ateisty sie tym nie chwalą czyżby dlatego, że po drodze panowie machnęli 6 mln Polaków ot tak przy okazji w przypadku Hitlera a w przypadku pozostałych panów od 21 do 70 mln no ale przecież leszczyku to taki przypadek w końcu przecież twoje wzory ideowe Stalin Hitler tak bardzo kochali dzieci nawet mieli kaziorodcze stosunki jak Hitler z swoją siostrzenicą tak bardzo kochał aż się zabiła. W końcu nic dziwnego Glob to takie wspaniałę wzory nieprawdaż.

 71. Saurom
  Buraczku sam napisałeś że jesteś ten od chlewa i od stodoły, to czego atakujesz ludzi którzy są od wiedzy?. Na tym polega problem że niemiecki chłop czy francuski wie że jest od ziemi, u nas szalone buractwo non stop atakuje ludzi kultury czy inteligencje, pojęcia nie mając o co idzie, bo tego was nauczyła komuna i to co ty wypisujesz było na wiecach 30 lat wcześniej,- my obrzydliwi intelektualiści atakowaliśmy waszą ukochaną partię ryczeliście, jak teraz podpuszczeni przez kler ryczycie że inkwizycja to cacy jest . Wróć do chlewa bo tam jest twoje miejsce, a nie wyziewy nienawiści i głupoty tutaj walić jak krowie placki.

 72. A moim zdaniem, ta cała Conchita ma coś z głową nie tak.

 73. kontestator
  Szkoda że nie żyłeś 2 tysiaki lat temu, mógłbyś też tak ….te Jezus czy ty masz coś z głową nie tak? Coś się uparł uzdrawiać, czy ty nie możesz być normalny, jak zwykły facet, no Jezus doprowadź się do porządku. Bądź jak inni przecież to nie takie trudne, tacy jak my. Ciekawe dlaczego odmówił, miał inny cel w życiu?

 74. glob
  Zapewniam Cię że jestem jak najbardziej normalny i nie chcę nikogo uzdrawiać. Wyrażam jedynie swoją opinię o facecie przebierającym się w damskie fatałaszki i udającym kobietę – na dodatek z brodą. Kiedyś takich cudaków pokazywano w cyrkach, dziś próbuje się nam wmówić, że to normalne. To nie jest normalne.

 75. Kontestator
  Kiedyś ludzkość była plemienna i teraz takich pokazują w muzeum, bo plemienność polega na lęku przed innością a stadnym ujednolicaniu, gdzie dyktator trzyma podporządkowane plemie za pyska, bo takie rozumie tylko przemoc przez co się boi i szanuje. Może zapiszesz się jako rekwizyt do muzeum, bo w obecnych czasach buraczku mamy już cywilizacje, ale tobie umkneło.

 76. … Kiedyś takich cudaków pokazywano w cyrkach …

  Typowo zawezony swiatopoglad kondycjonowany na brazylijskich serialach i pornografi definjujace rodzaje przez pozycje narzadow rozrodczych. Facent ma je na zewnatrz a kobieta wewnatrz resta to cudaki, udajacy, itp. 99% „tego” co nas tak naprawde definjuje w srodowsku(np. psyche, duch, instynkty, Embodiment, socjalizacja, genom …) jest dla przesaczonego romantyzmem intelektualnego proletariatu niezrozumialy.

 77. Borgenicht
  Ale jak buraki całe życie chędorzyli świnki w chlewiku to skąd ma wiedzieć że świat za płotem wygląda inaczej . ? Teraz im jeszcze powiedz że jest pięć podstawowych orientacji seksualnych a nie dwie, to wytrzeszcz czerwonych zapijaczonych gałów zobaczysz. – No panoczku, co to panoczek mówi …i ten czerwony ryj jak kawałek krawego bebsztyka z oczakami jak guziki od majtek w to wetkniętymi zawyje przerażony.
  1. Heteroseksualizm
  2. Homoseksualizm
  3. Biseksualizm
  4. Orientacja autoerotyczna
  5. Aseksualizm

 78. glob
  1 lipca o godz. 17:33

  Czyżby kolejne kłamstewko leszczyka? Z drugiej strony skąd masz pewność, że sam nie wywodzisz się z chłopów. Zresztą nie widzę powodu, żeby ktokolwiek miał się wstydzić tego, że albo mieszka na wsi albo jego rodzice przenieśli się z wsi do miasta.

  Jak widać niektórzy jak ty mają kompleks chama i dają temu jak wyraz widać.

 79. Saurom
  Osoba kultury nie atakuje słabszych kultura chroni inności i słabości bo oni świetnie się sprawdzają w nauce, sztuce platycznej, muzyce itd. Cham ze wsi atakuje mniejszości i słabszych i mamy non stop popis chamstwa nawet na tym wątku do Concity. TO jest podstawa odróżniająca kulturę od Chama, tego wartościowania jest sporo.

 80. glob
  1 lipca o godz. 21:11
  „Cham ze wsi atakuje mniejszości i słabszych ”
  Szanowny Panie,
  mial Pan kiedykolwiek do czynienia z ludzmi ze wsi?
  Bo ja i owszem. I moge szanownego Pana zapewnic, ze od wielu z nich zarowno
  kultury jak i poczucia godnosci moglby sie uczyc.
  A za Conchita Wurst stoi potezne Lobby deprawatorow i rozwalaczy europejskiej
  cywilizacji. O jakimkolwiek pastwieniu sie nad slabymi mniejszosciami nie moze byc wiec w tym przypadku mowy.

 81. @ glob: kiedys dostawali „owi” punkty za pochodzenie teraz dostaja Levary 🙂

 82. glob
  1 lipca o godz. 21:11

  Tak tak miotaj się dalej leszczyku to co według ciebie jest chamstwem to nawoływanie do moralności. Ty masz po prostu kompleks chama. Ty po prostu uważasz to co jest chore psychicznie za całkowicie normalnie. Widzisz ty to jesteś taki leszczyk co tylko jest mocny w gębie, który potrafi tylko łgać i miotać się oraz przypisywać innym to czym właściwie jest zakompleksionym leszczykiem.

  No ale ja rozumiem ty to pewnie jesteś z pokolenia, które niedawno przeniosło się do miasta i sobie dorabiasz fałszywą genealogię.

  A tak miedzy nami kiedy w końcu się dowiem które to galerie miano zamknąć z wiadomego powodu.

  A katolików ty się lepiej nie tykaj gdzie przy tobie do takiego Stalina też próbował wspólnie z Leninem Mao Tse Tungiem i co wiara katolicka przetrwała

 83. @glob
  Orientacja seksualna jest jedna-heteroseksualizm. Pozostałe to dewiacje.

 84. Levar
  Nie masz nic wspólnego z kulturą, bo kulturę to właśnie tworzyli odszczepieńcy, pedały i inne wyrzutki. Samą waszą Kaplice Sykstyńską wymazał pedał czyli Michał Anioł. Pomyśl gdyby wulgarny plebs zniszczył mu życie bo jest inny, jak wy obecnie atakujecie ” dziwolągi” to dupę miałbyś a nie arcydzieło. Plebs pleminny lęka się tego co inne, tłum jest konserwatywny bo w tym letargu czy chocholim tańcu odczuwa złudne bezpieczeństwo, bo to zna. Jak spojrzysz na prawo, siła która atakuje tych słabszych to w pierdlu siedzi, bo były by gwałty, kradzieże, pobicia, gdyby kultura nie chroniła tych słabszych, a co widzimy od strony buractwa, babę prać , dzieci lać, homków prześladować bo ich mało. Gdyby było dużo to japy byście nie otworzyli. Dzieci z domów dziecka okradać bo nie mają pleców, bezinteresowna pomoc to napewno wałek bo burak myśli tylko kogo słabszego wykołować, wycwancygować i wyprowadzić w pole itd.. Z tej nienawiści już za każdym drzewem żyd się chowa całe szczęście urojony, bo też byście tej mniejszości która ogromny wkład tu wniosła żyć nie dali . Do cham dociera tylko pała a prawo to przemoc, ale u nas prawo nie egzekwuje norm kultury, a patologia jeszcze się domaga braku ochrony kobiet. Tak kler do którego poleźliście to z punktu widzenia kultury patologia, wiecznie atakuje słabszych, tym samym nie jest dziwne że ciągnie chama do chamstwa.

 85. glob
  Rzucasz perły przed wieprze.
  Osobnik typu Levar ma wmonowany w czerep odbiornik treści płynących z mediów zwących się polskojęzycznymi, czyli rydzykowych i sakowsko-wilstainowych, które zniekształcają totalnie obraz kraju i świata.
  Nie poradzisz na to nic. Osobnicy typu Levar i jemu podobni są całkowicie impregnowani na myśl wolna i niezależną od tej tej jaka pojawia się np. w Radiu Maryja.
  Jeśli PIS wygra na jesieni wybory, mamy – jak w banku – „odzysk” przez nich , z nawiązką, wszelkich mediów, jakie tylko się da.

 86. mag
  Jeśli wygra wybory to będą igrzyska, bo oni przecież tych bzdur wypowiadanych przez Dudę czy pisowców nie słuchają, ale poszedł emocjonalny przekaz, że ci co pracowali i uczyli się to są żydzi co was okradli, a teraz wy buraczki co leżycie i macie alergię na szkoły, czyli prawdziwi polacy tych” żydków” okradniecie znaczy odbiorą to co im się należy. To nawet jakiś ksiądz zauważył, czasem zdarza się tam ktoś z olejem w głowie i wyprodukowa artykuł o komunistycznym katoliku, który nie daruje tym co mają, bo mieć więcej od wiecznie pasożytującego to grzech cieżki w oczach buraczka. Pis nie ma żadnego pomysłu na te swoje obietnice, ale będziemy mieli atakowanych ludzi bogatych by dać pasożytom i biskupom na pedofilne odszkodowania.

 87. mag
  Masz tu kawałek wybitnej psychiatrycy Alice Miller, zobacz jak wartościuje….

  „Richard Dawkins twierdzi, że religie są źródłem wszelkiego zła, bo produkują terrorystów. W pewnym sensie ma rację, ale samo zlikwidowanie religii nic nie zmieni, dopóki nie zmieni się mentalność każdego z nas.

  Zastanówmy się, jak i dlaczego religie (i nie tylko religie) to robią?

  Nad ponad połową świata przejęły władzę dwie potężne religie monoteistyczne: chrześcijaństwo i islam i to właśnie z nich wywodzi się największa patologia społeczna. Cechą charakterystyczną tych religii jest mająca swe źródła w patriarchacie „hierarchia dziobania”.

  System patriarchalny zaczyna się od boga-ojca, męskiego, straszliwego, mściwego, karzącego, władającego piekłem i wieczystymi karami, siedzącego na samym szczycie i dziobiącego wszystkich, którzy są niżej i którzy są słabsi. Starotestamentowy bóg bezlitośnie poniewiera wszystkimi, którzy… nie są bogiem. Pod bogiem jest ojciec, męska „głowa rodziny”, który dziobie żonę i dzieci. U boku ojca siedzi matka, która jest dziobana przez ojca, ale może na równi z nim dziobać dzieci i innych słabszych od siebie. Rodzice nie dziobią swoich rodziców, bo chroni ich IV przykazanie. Dzieci mogą skopać psa lub słabszego (siostrę/brata, kolegę, inwalidę).

  Ojciec bywa dziobany przez swojego szefa, policjanta, polityka… ale raczej stara się to ukrywać przed rodziną i znajomymi.

  Taka piramida rodzi frustrację we wszystkich, może z wyjątkiem boga, który jest poza zasięgiem dziobów i dziobania.

  Tak jak bóg jest terroryzujący i karzący, tak i rodzice, a szczególnie ojciec, mają władzę i uprawnienia, żeby tyranizować, upokarzać i zamieniać w piekło życie dzieci i podobnie jak bóg jest bezkarny, tak i oni mają społeczne przyzwolenie na okrucieństwo. „Sprawa rodzinna”: to hasło do niedawna uniemożliwiało wszelką interwencję policji, gdy sąsiedzi donosili, że w mieszkaniu obok dochodzi do przemocy. Bity dorosły, gdy został napadnięty w domu lub na ulicy, miał prawo wezwać policję, ale maltretowana żona i dzieci zostały tego prawa całkowicie pozbawione.

  Szczytem okrucieństwa są kary cielesne, wręcz zalecane przez Biblię i dawne podręczniki dla rodziców. Większość z nas doświadczyła takiego traktowania, czy można się więc dziwić, że ustępujemy, wycofujemy się i nie bronimy swoich nawet najoczywistszych praw? Jak możemy zachowywać się asertywnie, gdy każdy sprzeciw, nawet najbardziej uzasadniony, traktowany był jak zbrodnia i natychmiast karany biciem, upokarzaniem i zawstydzaniem?

  Skutki tego są tragiczne. Nawyk ustępowania „silniejszemu” staje się automatycznym odruchem, więc nawet nie zauważamy, kiedy robimy bez szemrania wszystko, co władze nam każą.

  Nic więc dziwnego, że między ludźmi stale wybuchają wojny. Od małych wojenek w domu i pracy (trzeba przecież ustalić „hierarchię dziobania”), poprzez wojny w parlamencie, aż do wojen światowych. Gdzieś przecież trzeba tę złość wyładować. Najlepiej znaleźć kozła ofiarnego: jakiś naród, który jest „gorszy”, „niewłaściwą” religię, niesłuszną ideę, którą trzeba zetrzeć z powierzchni ziemi lub cokolwiek innego, co usprawiedliwi agresję i nienawiść. Skoro nie możemy zemścić się na naszych rodzicielskich oprawcach musimy znaleźć obiekt zastępczy, na który skierujemy całą swoją skumulowaną przez długie lata i niewyrażoną złość oraz frustrację.”

 88. @glob
  Co za bełkot ! Weź zimny prysznic.

 89. Cos w tym jest,cos w tym musi byc,no bo niby dlaczego tak
  niektorych rajcuje chlop przebrany za babe ?.
  Przeciez ksieza tez biegaja w sukienkach a na glowie maja cos
  w rodzaju torby po cukrze z czasow PRL-u, a do tego zamiast
  kobiet lubia dzieci.
  To ja sie zapytuje,czy to jest dewiacja czy norma ? glob; z pewnoscia
  to wie,no – moze jeszcze niektorzy,ale co z reszta ?.
  https://pp.vk.me/c623427/v623427217/3cda7/LS2jEaA9zFs.jpg
  Tu macie prawdziwego chlopa do jakiego w podswiadomosci tesknicie
  tylko czy on aby na pewno jest prawdziwy ? moze lubi kozy ?.

 90. kontestator
  Przecież to co pisze @glob to naga, żywa prawda.
  Możesz ją sobie „kontestować”, ale przypominasz tym samym dzieciaka, któremu się wydaje, że jeśli zamknie oczy, to coś realnego przestanie istnieć.
  Przeczytaj uważnie post Teda 2 wraz z załączonym linkiem.
  Taki jest właśnie polski real.

 91. Dlaczego rajcuje niektórych; chłop przebrany na babę.
  Od profesora Vetulaniego Jerzego, tego się dowiedziałem,
  przed chwilą,
  Rewelacja; okazuje się, że nasz mózg, wcale nie służy do myślenia,
  jak mi się do niedawna zdawało, ale, do przetrwania służy; do znalezienia
  pokarmu, miejsca do spania, poszukania baby, czyli do przetrwania gatunku.
  Myślenie w ewolucji człowieka,funkcjonuje — czasowo biorąc, można to zmierzyć mrugnięciem oka.
  Dlatego, nie dziwmy się Hartmanowi, że jemu przebrana baba się podoba.
  Mnie się podobają, ale baby skąpo ubrane, najlepiej wcale; taki mam obyczaj,
  mniej perwersyjny, widocznie na wyższym etapie rozwoju biologicznego, jestem.

  To samo może dotyczyć pozostałych upodobań profesora, z dziedziny obyczaju, małżeństwa jednopłciowe, genender, inviro.. i inne dla mnie wypaczenia, żeby nie użyć słowa: świństwa.

  Musimy być tolerancyjni, nie mamy wyjścia, jak ten co się urodził.

  Dla edukacji, polecam ten link:
  https://www.youtube.com/watch?v=xw6o1ob20oo

 92. Wacław1
  Prof Vetulani to tęgi umysł! Ho, ho! Niech nam żyje jak najdłużej (bo wiekowy już jest).
  Przy okazji spytam, co sadzisz o tym, że Vetulani jest za dostępnością miękkich narkotyków, a nawet brał udzial w jakimś „marszu wolnych konopi.”

 93. Mnie „kobieta z brodą” razi, tak jak całowanie się wzajemnie homo’s.
  Uznaję ich prawa do równego traktowania i szczęśliwego życia ale manifestowanie tej anormalności jest przeginaniem pały.

 94. JackT
  Też tak uważam. Przy okazji chcę zaznaczyć, że nie podoba mi się zbyt ostentacyjne okazywanie sobie czułości także przez pary hetero. Przyznam jednak ze skruchą , że zdarzało mi się za wczesnego młodu „ostro” całować w miejscach publicznych, choć wiedziałam, że nie każdemu mogło się to podobać.

 95. Ted2
  Oczywiście że wiem i nawet wiem dlaczego tak wiocha katolicka zawyła z nienawiści na Hartmana gdy zaczął mówić o kazirodzctwie bo……

  A skąd się biorą Fricle:
  1 .Psycholog

  – Od reszty pedofilów, którzy z reguły wiedzą, że popełniają przestępstwo, kazirodców odróżnia przekonanie, że mają prawo do kontaktów seksualnych z własnymi dziećmi – dodaje prof. Beisert. – Traktują swoje dzieci jak własność. Takiemu podejściu sprzyja niestety wciąż powszechny u nas, zwłaszcza na wsiach, patriarchalny model rodziny, w którym to ojciec decyduje o wszystkim. On jest panem i władcą.

  2. Pisarka Jelinek

  _Wiemy, że wstrząsnęła panią w ostatnim czasie sprawa Josepha
  Fritzla, a przedtem jeszcze Nataschy Kampusch. Pomyślała pani sobie:
  „To przecież tak jak w moich książkach!”?

  -Potworne zbrodnie, które popełniono wobec Nataschy Kampusch czy
  rodziny Fritzlów w Amstetten, nie dziwią mnie (i nie chciałabym
  wiedzieć, ile podobnych przypadków jeszcze istnieje, o których nikt
  się nigdy nie dowie). Stosunki panujące w kraju klerykofaszystowskim
  (uważam, że klerykofaszyzm – to świętoszkowate połączenie katolicyzmu
  i posłuszeństwa wobec władzy – jest w Austrii
  ideologią państwową, pod tym względem Austria jest prawdopodobnie dość
  podobna do Polski) wręcz prowokują do takich rzeczy.

  —Dlatego pisała pani tak dużo (na przykład w”Żądzy”,
  „Pożądaniu”,”Wykluczonych”) o tego rodzaju zbrodniach?

  –Tak, w przeciwieństwie do wielu innych, którzy twierdzą, że taka
  potworność może zdarzyć się zawsze i wszędzie (i że już się zdarzyła),
  widzę w tym coś modelowo austriackiego. Systemem panującym w Austrii
  jest nadal klerykofaszyzm z okresu międzywojennego, co oznacza,że
  Pater familias jest w rodzinie jakby panem życia i śmierci. Kobieta
  musi zaś być podporządkowana mężczyźnie.To bardzo katolickie (ten
  Kościół przecież nadal nie dopuszcza kobiet do kapłaństwa). Wątku
  seksualnych nadużyć księży katolickich wobec dzieci nie muszę zaś
  chyba w ogóle rozpoczynać. Krótko mówiąc,
  w Austrii, która zawsze była krajem posłusznym władzy i jest nim
  nadal, fetyszyzacja prawa ojca (szefa, przełożonego) i pogarda dla
  kobiety przynajmniej dla mnie szczególnie rzucają się w oczy.

  3.
  W bardzo wielu krajach (także w Polsce) kazirodztwo z zasady jest karalne. Jednak do postaw i zachowań kazirodzkich w sposób istotny przyczynia się system kulturowy oparty na dominującej religii, w Polsce katolickiej, który daje rodzicom nieograniczoną władzę rodzicielską nad dziećmi. Wiele ofiar kazirodzkiego molestowania skarży się, że w trakcie spowiedzi, księża spowiednicy nakazują „milczenie” i „nie wygadywanie głupstw” o matce czy ojcu lub innym krewnym, z którym się przymusowo grzeszyło…

  Zakaz kazirodztwa należy do najbardziej powszechnych zakazów, istniał najprawdopodobniej we wszystkich kulturach. Antropologia strukturalna Claude’a Lévi-Straussa uznaje go wręcz za swego rodzaju początek kultury, punkt graniczny między dziczą a kulturą, w którym jedna się kończy, a druga zaczyna.

  „Kazirodztwo jest zapewne najbardziej okrutnym (…) doświadczeniem człowieka. Jest ono zdradą najbardziej podstawowego zaufania między dzieckiem a rodzicem. Doprowadza do całkowitego spustoszenia emocjonalnego. Młode ofiary są całkowicie zależne od swoich napastników, gdyż nie mają dokąd ani do kogo uciec. Opiekunowie stają się prześladowcami, a rzeczywistość staje się więzieniem pełnym brudnych tajemnic. Kazirodztwo zdradza samą istotę dzieciństwa – jego niewinność” (Susan Forward). Zabójstwo rodzica dokonane przez dziecko najczęściej miewa przyczyny w kazirodzkich epizodach bądź kazirodzkim molestowaniu seksualnym. Uderza stosunkowo wysoki poziom alkoholizowania się tych ojców (około 75%), którzy molestują i gwałcą swoje córki. Ojcowie ci często są prawdziwymi despotami i tyranami domowymi. Rodzina jest całkowicie mu podporządkowana i uzależniona finansowo.

 96. @MAG
  @GLOB
  Szanowni Panstwo,
  zarowno uzywany jezyk jak i tresc Waszych wypowiedzi plasuje Was pod wzgledem
  intelektualnym i moralnym na poziomie oberleutnanta von Nogaj z filmu
  „C.K. Dezerterzy”

 97. glob
  1 lipca o godz. 22:19

  I znowu leszczyku łżesz jak pies przypisując tylko Michałowi Aniołowi wykończenie kaplicy Sykstyński taki Botticelli też tam pracował. Michał Anioł był tylko jeden. Plujesz tym swoim jadem na księży katolickich że niby okradają dzieci w sierocińcach. To wyjaśnij dlaczego ludzie mają większe zaufanie do księży katolickich czyżby dlatego, że ci swoim przykładem zaprzeczają jadom jakimi opluwają ich rozmaite ateisty i lemingi. Wyjaśnij również dlaczegóż to wasz Palikoś przegrał z kretesem wybory samorządowe i prezydenckie jakoś również nie widać, żeby jego partyjka znalazła się w przyszłym sejmie. Dlaczego to inny zbok Grodzka którą powinno się oddać do szpitala podobnie jak Wurst nie zdobyła podpisów. Podobno według tego co ty i inni głosicie ateistów jest wiekszosć coraz wiecej ludzi odchodzi do kościoła no więc jak to jest nie byliście w stanie wystawić własnego kandydata? Większość a może raczej mniejszość. I to tolerowana przez katolicką wiekszość. Dam ci po raz kolejny dobrą radę nie podoba ci się w Polsce zbieraj cztery litery w troki i wyjedź są wolne granice a jak nie chcesz jechać to pamiętaj że żyjesz w katolickim kraju a katolicy to już nie ci sami co bezkarnie pozwalają obrażać swoją wiarę i w razie czego potrafią dać po mordzie.

 98. glob
  1 lipca o godz. 22:19

  I jeszcze leszczyku odpowiedz sobie na proste pytanie o ile masz jeszcze te szare komórki całe dlaczegóż to wasz kandydat Bronio Komorusio przegrał z Andrzejem Dudą w końcu podobno PIS miało być bardzo słabe a katolików miało być bardzo mało to was lemingów i ateistów miało byc wiecej. I co jak przyszło co do czego Bronio Komorusio wraz z PO przegrali z kretestem. Czegóż to nie wymyślały połytruki brygady hejterów brygady katolickie dowożone do punktów wyborczych. Każdego myślącego człowieka to by zastanowiły te fakty czyżby przyczyną było to, że to właśnia katolików jest więce i sie zmobilizowali i pokonali kandydata lemingówi i ateistów. Każdy myślący człowiek po zastanowieniu doszedłby do wniosku, że czas byłoby spokornieć no ale tego po opętanym nienawiścią lemingu się nie spodziewam.

 99. Levar
  Każda krytyka twojej sekty z wymysłami z czasów gdy ludzkość była jeszcze małpami i biegali z dzidami jest dla ciebie niewłaściwa. W taki sposób krytyka Adofa też była niewłaściwa moralnie?
  Właściwie osobiście Hitler był nawet pod względem moralnym lepszy od twojej sekty. Taaaaa nawet można powiedzieć że Hitler w pewien sposób by moralny, z tak prostego powodu że on wierzył że jego podejście zmieni świat na lepsze, jedynie się mylił. A twój kler dokładnie jak z pedofilią, doskonale wie jak szkodzi i dlaczego jest sektą zboczeńców, od 50 lat nauka przysyła sprawozdania na temat celibatu do watykanu, ale dobro sekty jest ponad dobro dzieci. To jest dopiero upadek, w tym świetle nawet Adolf jest bardziej poprawny, bo on nie wiedział czym się skończy jego metoda.

 100. Saurom
  To proste dlaczego macie elektorat, motyw wroga bardzo jednoczy daną gromadę. A liberałowie nie uważają was za wrogów tym samym nie jednoczą się. Nie ma w nich takiej nienawiści aby razem zjednoczeni staneli przeciwko wam. Dla was przez propagande piso-kleru reszta polaków to zaciekły wróg , a to bardzo jednoczy daną gromadę. Ta propaganda wroga , doprowadziła 30 lat temu, że kler podpuścił Hutu na Tutsi i doszło do ludobójstwa. Kler chce powtórki w polsce.

 101. mag 11:41
  Jeszcze nie dotarłem do poglądów prof. Vetulaniego w sprawie
  jego wolności w narkotykach.
  Moje zdanie jest takie, że niewolno niczego zakazywać, szczególnie
  narkotyków; samo pożywienie, to nasze codzienne, jest większym narkotykiem w porównaniu z tym co policja goni.
  Człowiek , ma rozum, i powinien uruchomić myślenie odwrotne; co trzeba zrobić, żeby ludzi, sami, odrzucali, to, co im nie służy..
  To nie jest trudne.
  Mafia narkotykowa jest silniejsza; wszystko wskazuje na to, że przekupuje
  rządzących.

 102. glob
  2 lipca o godz. 13:57
  „Właściwie osobiście Hitler był nawet pod względem moralnym lepszy od twojej sekty.”

  Nie wiedzialem, ze jest Pan wielbicielem wodza III Rzeszy.
  No coz, jak widac blog pana Hartmana i takich odmiencow przyciaga.

 103. glob
  Bywanie na tym blogu to strata czasu. Prof. Hartman uznał, że wolne słowo, choćby najdurniejsze, ma w demokracji wagę bezcenną, dlatego daje się obrażać rozmaitym wariatom i antysemitom oraz wypowiadać do woli ludziom pokroju sauroma czy Levara, którzy swoimi postami rozwalają każdą dyskusję na blogu i zniechęcają potencjalnych jej uczestników.
  Globie, próba przemówienia tym ludziom do rozumu, dotarcia do ich wolnego, a nie zniewolonego Kaczorem i Rydzykiem, umysłu przypomina walkę z wiatrami. Oni, co jest domeną ich idoli, zawsze odwrócą kota ogonem, powiedzą, że białe jest czarne i na odwrót.
  Co my tu jeszcze robimy (od czasu do czasu)?
  A prof. Hartman ma takich gości, w większości, na jakich – widać – zasługuje.

 104. glob
  2 lipca o godz. 14:05

  Oj leszczyku łżesz no ale czemu ja się temu nie dziwię w końcu gdyby lemingowi przeszła choć raz przez usta prawda to byłby cud wszechświata. Piszesz, że to dzięki klerowi doszło do rzezi w Rwandzie i że to kler się do tego przyczynił. No więc jak wyjaśnisz prosty fakt, że napięcia istniały po tym jak Niemcy w 1885 roku ustanowiły tam swoją kolonię. Poza tym wyjaśnij mi jak to jest możliwe skoro to kler katolicki miał być odpowiedzialny za rzeź w Rwandzie to tylko 4 przedstawicieli duchowieństwa katolickiego zostało skazanych. A katolików jest tam 49,5% dziwne nieprawdaż tylko 4 osoby a liczba duchownych w Rwandzie wynosi 373. W końcu gdyby to była prawda co twierdzisz to powinno być ich winnych. I po raz kolejny okazało się, że kłamstwo Globa ma krótkie nóżki.

  Piszesz, że liberałowie nie nienawidzą PIS dziwne to jak wyjaśnisz działania prowokatorów wymierzone na początek w Porozumienie Centrum jak wyjaśnisz prowokowania demonstrantów stających w obronie Krzyża dziwne nieprawdaż że prowokatorzy, którzy w swoim czasie zostali sfilmowani w czasie protestów w obronie krzyża znaleźli się w otoczeniu Palikosia i Komorusia. Jak wyjaśnisz ujawnienie w aferze taśmowej nielegalnych działań wymierzonych co za przypadek właśnie w PIS legalnie działającą partię opozycyjną. Jak wyjaśnisz napaść i pobicie posła wywodzącego się z PIS Sławomira Wiplera, który potem przeszedł do SOlidarnej Polski. Jak wyjaśnisz pobicie przez Niesiołowskiego z PO dziennikarki Gazety Polskiej Codziennej.
  Jak wyjaśnisz słowa o wyrzynaniu watahy SIkorskiego jak jesteś w stanie wyjaśnić cóż za przypadek, że to Cyba członek PO zamordował asystenta posła PIS Wojciechowskiego w Łodzi.

  Jak wyjaśnisz działania mające na celu utrudnienie nadawania telewizji Trwam publikacji dziennika Wpolityce?

  Jakoś sobie nie przypominam, żeby za rządów Jarosława Kaczyńskiego oraz Marcinkiewicza doszło do mordu na członku PO oraz próbowano cenzurować media. Jakoś sobie również nie przypominam, żeby to za rządów Kaczyńskiego pobito posła PO?

  Przypadek zbyt wiele tych przypadków, żeby nie można mówić o nienawiści liberałów i lemingów w stosunku do PIS.

 105. glob
  2 lipca o godz. 14:05

  I jeszcze jedno jak wyjaśnisz bezprzykładną kampanię przemysłu pogardy i nienawiści Łybiórczej Połytyki radia tłoczenia łoszczerstw i kłamstw wobec Jarosława i Lecha Kaczyńskich. Jak wyjaśnisz prosty fakt,że głoszono jakoby to PIS i Kaczyńscy mieli łamać prawo jakie to miano dowody przeciwko nim i jakoś dziwnym trafem nikt z PIS nie został skazany za te rzekome zbrodnie.

  Każdy rozsądny człowiek no ale czego ja się spodziewam po opętanym jadem nienawiści lemingu biorąc pod uwagę to co w 2007 roku głosiła PO o tych wszystkich zbrodniach PIS. I biorąc pod uwagę, że nikt z PIS nie został skazany na karę więzienia zastanowiłby się i doszedł do jednego prostego wniosku liberałowie kłamali to właśnie oni są opętani nienawiścią PIS.

 106. mag
  2 lipca o godz. 15:21

  Tak to chyba raczej ty rozwalasz wszelką dyskusję. Nie będę już wspominał o łamaniu regulaminu Polityki jakoś dziwne, że do tej pory nie padasz ofiarą cenzury albo banowania. No ja rozumiem jak ktoś jest lemingiem słucha połytruków to w takim razie wolno mu łamać regulamin

 107. mag
  2 lipca o godz. 15:21
  Oj, cos mi sie wydaje, ze szanowna Pani coraz bardziej dojrzewa do pomieszczenia
  o scianach obitych miekka wykladzina i drzwiach pozbawionych klamek od wewnetrznei strony.

 108. glob
  Tak więc widzisz, globie, sam.
  Nożyce się natychmiast odezwały, zgodnym chórem.
  No i weź rozmawiaj z takimi, skoro levar wysyła mnie po prostu do wariatkowa, bo mam czelność nie wyznawać jego wiary, a sauorm powtarza te same wyrazy po wiele razy (czyż nie tak pisał Boy o strasznych mieszczanach w różnym wieku) typu: leming, połytruk, Połytyka o piśmie, na którego blogu bywa gościem, z najgłębszą pogardą i obrzydzeniem.
  Spadam stąd i tobie też to radzę. Toż uwłacza godności własnej zadawanie się z takimi typami (jakże śmiesznie brzmi w „ustach” levara – pielęgniarza – jak się daje poznać- z psychiatryka (skoro mnie tam kieruje) zwrot „szanowna pani”. Jemu się wydaje, że jest dzięki temu elegancki i w ogóle comme il faut.
  Zanim stąd znikniemy, oświeć mnie jeszcze, co to jest „leszczyk”? Rozumiem, że coś obraźliwego, jeśli używa tego określenia w stosunku do ciebie, ale co to znaczy?!

 109. Mag
  Teraz się dowiaduje że krytyka Stalina czy Hitlera to niegrzeczne to było, zobacz jacy ci solidarnościowcy niewychowani byli. Bo podobno krytyka to brak wychowania, a ja myślałem że system który zamyka ludziom mordy to zamordyzm ( złapani za mordę) Bandytyzm to teraz dobre wychowanie. Dlatego nienawidzą kultury bo ona te ich samooszustwa weryfikuje i pokazuje, no koleś dno jesteś, a próżny buraczek znosi tylko takich malarzy co malują go lepiej niż w rzeczywistości. To grzech próżności nawet na ich religie tłumacząc, kiedyś nawet księża taką chołotę ganiali ale teraz księża jak ta chołota.

 110. Leszczyk to zwyczajny substytut ryby wyżej cenionej przez konesera.

 111. Saurom
  Przestań wreszcze kłamać prawdy nie zakrzyczy……..

  „Opowiada znów jak ludzie uciekali do świątyń z nadzieją na schronienie za plecami księdza. A ci tymczasem zawiedli. Nie wpuszczali za drzwi kościoła, jeśli wpuszczali, nie dawali żadnej nadziei na ochronę i przeżycie. I przeraża mnie stwierdzeniem: sami donosili do Hutu, że w ich kościele są pasożyty, które trzeba zabić. Sami chwytali za pistolety i rozstrzeliwali ludzi.

  Nie mogę uwierzyć, a Robert opowiada dalej jak na całe lata przed ludobójstwem księża grzmieli zza ołtarzy mówiąc, że Tutsi to nie ludzie. Że to węże, karaluchy i jak karaluchy próbują wedrzeć się do Rwandy by ją opanować. I jak karaluchów trzeba się ich pozbyć. Jak dzielili ludzi w szkołach niedzielnych na Tutsi i na Hutu, jak tłumaczyli czym jest duma Hutu i czym jest grzech Tutsi. Pokazuje przed kościołem grób siostry zakonnej, która zginęła na całe lata przed ludobójstwem zamordowana, bo nie chciała zgodzić się z ideologią tutejszego kościoła.

  Mówi, a ja nadal nie wierzę, jaką rolę polityczną odgrywał kościół. Jak księża i biskupi tworzyli podwaliny ekstremistycznych ugrupowań Hutu. Jak wielka była zażyłość pomiędzy kościołem, a tutejszym dyktatorem Habyarimana. Ideologia kościoła wykluwała się na salonach tutejszego reżimu.

  Tłumaczy czym była wizyta Jana Pawła II na rok przed ludobójstwem w kraju, w którym księża, biskupi i arcybiskup nawoływali do zbrodni. „Papież nic nie zrobił by to powstrzymać”, mówił Innocent. Wystraszeni ludzie z nadzieją na zmianę czekali tej wizyty. Ludzie ginęli z rąk Hutu nakłanianych przez liderów, w tym i księży, do morderstw. Wizyta papieża była ich ostatnią nadzieją, która nie została ziszczona. Papież – jak mówi Innocent i jak potwierdza Robert – nie zrobił nic. Jakby problemu nie było lub nie widział.

  A potem rok później ludzie uciekali do kościołów gdzie wpadali prosto w paszczę lwa. Proboszczowie parafii szli po Hutu i w ich asyście dokonywali ostatecznego rozwiązania. Do kościołów przez wywietrzniki najpierw wrzucano granaty, a tych, którzy nie zginęli dożynano maczetami i rozstrzeliwano; nie raz z broni trzymanej przez księdza.

  Powstrzymuję Roberta i walę prosto z mostu pytanie, nie zważając no to czy go obrażę czy nie insynuując kłamstwo. Pytam czy ma jakieś dowody na to co mówi, bo to się wydaje tak nieprawdopodobne, że uważam, że zmyśla i ubarwia.

  Odpowiada, że tak. Że dowodem są księża skazani i osadzeni w więzieniach za te zbrodnie. Mówi, że mogę zapytać kogo chcę, mówi, że wiele się o tym pisze. Że Rwanda szuka po całym świecie tych księży, którym udało się zbiec. I dziwi się, że świat zachodni nic o tym nie wie. Ja też się dziwie. Że telewizja huczy o księżach pedofilach w USA, o księdzu Rydzyku co zebrał i nie oddał, a nic nie słychać o księżach – totalitarnych mordercach. Informacja ta mnie przytłacza. Ksiądz, który gwałci dzieci szokuje. Co można powiedzieć o księdzu, który rozstrzeliwuje ludzi, gwałci chroniące się u niego dzieci i dostarcza je do Hutu na kolejne gwałty i na śmierć? Księdzu, który jest elementem całej państwowej struktury kościoła, która uczestniczyła w przygotowaniu i wykonaniu ludobójstwa.

  * * *

  https://konradjestwrwandzie.wordpress.com/tag/protestanci/

 112. Levar
  Co ty znowu wymyślasz, wartościuje moralnie. Jak ktoś zna Kanta to wie co pisze. Hitler w porównaniu z kościołem wypada lepiej. Bo Hitler uważał że jego metoda zmieni świat na lepsze, wierzył w to. Przykładowo poszedł człowiek do apteki i kupił lek dla chorej matki, aptekarz pomylił leki i sprzedał mu truciznę, ten podał matce i ją zabił, jest moralny czy nie? Jest moralny, bo nie wiedział że to truciza, był przekonany że lek. Twój kościół oddawna wie że podaje trucizne, bo oddawna wiadomo że celibat tworzy zboczenia i inne dewiacje, ale regularne kościelne wojsko a nie dobro dzieci jest ważne, dla kościoła, więc kler jest świadomy że podaje matce trucizne, co jest niemoralne, bo oni wiedzą że trują.

 113. glob
  2 lipca o godz. 20:44

  I to ma być dowód na to, że kler według ciebie organizował zbrodnię w Rwandzie proponuję ci, żebyś sobie poczytał coś więcej poza jakimiś wypocinami z stron ateistycznych.

 114. I jeszcze jedno glob dziwne, skazano 4 osoby duchowne a w całej Rwandzie było 373, gdyby jak twierdzisz w swoim łgarstwie to kler miał być organizatorem chyba winnych i skazanych powinno być więcej

 115. Saurom
  Najpierw twierdzisz że kłamstwa ateistyczne teraz już 4 osoby skazane.
  To nie są ateistyczne strony, to książka polskiego reportera, który po doniesieniach zachodnich, że kler dokonał kolejnego ludobójstwa pojechał zapytać naocznych świadków i napisał książkę o tym jak kler podzielił naród( zawsze tak robi jak i obecnie w PL) i doprowadził do ludobójstwa biorąc bezpośredni udział.
  Oprócz tego że księża mordercy siedzą to po całym świecie szuka Rwanda tych których nasz HOSER po ludobójstwie wywoził by unikneli kary.Tak mamy biskupa Hosera, który jest współwinny w ludobójstwie. Dlatego w polsce kler nie morduje bo jesteście mniejszością, a Hutu było większością , kler jako patologia zawsze mając większość doprowadza do mordów.

 116. Saurom

  Tochman przyznał, że wedle jego wiedzy osądzono dotychczas 20 duchownych, którzy współuczestniczyli w masakrze. –

  Rola Kościoła katolickiego w ludobójstwie w Rwandzie

  Watykan nie dostrzega duchownych oskarżonych o morderstwa, bo nie chce stawić czoła kwestii współudziału Kościoła w wydarzeniach z 1994 roku – pisze brytyjski dziennik „The Guardian”
  W średniowiecznym kościele, godzinę jazdy od Paryża, pełni posługę ksiądz katolicki, który został oskarżony przez trybunał ONZ o ludobójstwo, eksterminację, morderstwa i gwałty w Rwandzie.
  Podczas ludobójstwa 800 tysięcy Tutsi w 1994 roku wielebny Wenceslas Munyeshyaka zasłynął tym, że nosił pistolet na biodrze i był w zmowie z milicją Hutu, która zamordowała setki ludzi ukrywających się w jego kościele. Rwandyjski sąd uznał księdza za winnego ludobójstwa i skazał go zaocznie na dożywocie. Międzynarodowy Trybunał Karny dla Rwandy przez wiele lat starał się doprowadzić do jego procesu.

  Katolicki ksiądz Wenceslas Munyeshyaka, oskarżony o ludobójstwo i zbrodnie przeciwko ludzkości, jest na wolności i pełni posługę duszpasterską.

  Ale Kościół katolicki we Francji nie widzi przeszkód, by ksiądz Munyeshyaka pełnił swoją posługę, co więcej, Kościół broni księdza ze wszystkich sił.
  To nie jest odosobniony przypadek. Po ludobójstwie w Rwandzie sieć klerykalnych i kościelnych organizacji pomogła w ucieczce do Europy księżom i ​​zakonnicom z krwią na rękach, dając im schronienie. Wśród tych duchownych był ksiądz Athanase Seromba, który nakazał zburzenie spychaczami swojego kościoła z dwoma tysiącami Tutsi i zabicie tych, którzy przeżyli. Katoliccy zakonnicy pomogli mu przedostać się do Włoch, gdzie zmienił nazwisko i został proboszczem w Florencji.

  Ksiądz Athanase Seromba, skazany w 2008 roku na dożywocie za zbrodnię ludobójstwa, jakiej dopuścił się w 1994 r. podczas rzezi setek tysięcy Tutsich w Rwandzie.

  Gdy Seromba został wykryty, główny prokurator Międzynarodowego Trybunału, Carla Del Ponte, oskarżyła Watykan o utrudnianie jego ekstradycji. Stolica Apostolska zakomunikowała jej, że ksiądz „wykonuje dobre uczynki” we Włoszech. Inny kapłan z Rwandy zatrudniony we Włoszech jest oskarżony o nadzorowanie masakry niepełnosprawnych dzieci Tutsi.
  Watykan nie dostrzega tych morderców, bo nie chce stawić czoła kwestii współudziału Kościoła w masowej zbrodni.
  Tutsi uznaje Kościół za sojusznika zabójców, a odpowiedzialność za tę sytuację zaczyna się na samym szczycie hierarchii katolickiej w Rwandzie.
  Arcybiskup Vincent Nsengiyumva był tak blisko związany ze strukturami władzy Hutu, że prawie 15 lat zasiadał w centralnym komitecie partii rządzącej, gdy partia wdrażała politykę dyskryminacji i demonizacji Tutsi, co stworzyło grunt pod ludobójstwo. Ze względu na swoje afiliacje polityczne arcybiskup mógłby przynajmniej spróbować nakłonić reżim do zaprzestania masakr w 1994 roku; mógłby też wypowiedzieć się publicznie przeciwko ludobójstwu. Ale nawet nie potrafił nazwać tych masakr ludobójstwem, nie mówiąc już o potępieniu polityków i wojskowych, którzy je organizowali.
  Organizacja Jedności Afrykańskiej wydała raport o ludobójstwie, który mówi o tym, że kościół w Rwandzie ponosi „wielką odpowiedzialność” za brak sprzeciwu, a nawet popieranie dyskryminacji na tle etnicznym. Według raportu, kościół udzielał „niezbędnego wsparcia” reżimowi Hutu podczas zbrodni, a przywódcy kościelni odegrali „wyjątkowo skandaliczną rolę”, nie wyrażając żadnego moralnego sprzeciwu wobec ludobójstwa.

 117. glob
  3 lipca o godz. 5:41

  Leszczyku i po raz kolejny kłamiesz o tych czterech napisałem już przedtem. Poza tym leszczyku teraz piszesz o 20 podaj konkretny link do informacji bo jakoś dziwnym trafem za każdym razem wychodzi, że łżesz. Jak widać jedyne co potrafisz to tylko manipulować i łgać no ale ja się temu nie dziwię w końcu gdybyś choć raz napisał prawdę to byłby cud wszechświata.

 118. Dziwne nieprawdaż 4 zostało skazanych a liczba duchownych wynosi 373 i to ma być według ciebie dowód, że kościół katolicki miał być odpowiedzialny za Rwandę.

 119. glob
  2 lipca o godz. 21:11
  A ja szanowny Panie gleboko wierze w to, ze swiat zmieni sie na lepsze, jesli osobnicy
  panskiego pokroju znikna z przestrzeni publicznej. Naprawde jestem o tym
  gleboko przekonany i nic mojego przekonania nie jest w stanie wzruszyc.
  Zgodnie wiec z panska logika, moje postepowanie wobec szanownego Pana, jak i jemu
  podobnych osobnikow jest jak najbardziej moralne.
  Dziekuje szanownemu Panu za utwierdzenie mnie w slusznosci moich poczynan.

 120. Saurom
  Wszędzie jak masz artykuły o Rwandzie rzetelne podają te 20, masz problem z google, to wklejka przecież całego artykuła z Gardiana.
  O to właśnie idzie że mnie już nie chodzi o Rwande ale o podobieństwo z Polską, kler tak samo dzieli jak Rwande, księża wyją z nienawiści podpuszczając na innych jak ks.Oko. Hutu to były buraki atakujące elite Tutsi i to samo tutaj, podpuszczane buractwo na tych lemingów mamy non stop . Nienawiść lana z ambon kończy się tym……

  http://m.wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,117915,18291128,Dreczony_przez_kolegow_14_latek_powiesil_sie__To_.html

  Jesteście mniejszością a kler i to jest prawidłowość nie rzuci się na silniejszych tylko jak osiąga większość lub jak ten chłopiec był sam w klasie nienawistników . Ile jeszcze ofiar w polsce twojej sekty?

 121. Levar
  Dlatego tych co chodzą do kościoła ciężko ocenić jako niemoralnych jeśli wierzą że ta instytucja jest dobra, raczej jako ciemnotę która jest zmanipulowana. Jeśli ktoś z nich po to chodzi do kleru aby wyżywać się na innych, psychopaci lubią kler, bo mogą biczami bożymi walić innych po głowie i wiedzą że w takim celu jest im potrzebny kościół to są niemoralnie, bo wiedzą że idą do instytucji zbrodni i zboczeń, aby nadal czynić zbrodnie i zboczenia celowo. Tym samym kler tak się boi edukacji, fałszuje historie, cenzuruje dzieła nieprzychylne, fałszuje biografie noblistów polskich. Bo ludzie świadomi że to jest sekta zła, by być moralni do niej nie pójdą by celowo wspierać zło. Dlatego bym napluł sobie w twarza moralnie, gdym miał z tą sektą coś wspólnego. Sam widzisz chce być moralny.

 122. Co do tego, ze „postęp jest niepowstrzymany”, to akurat filozof powinien widziec co w tym zdaniu jest nielogicznego. Na przyklad, ze nie ma zgody co do tego ktore nowosci sa postepem a ktore nie. Jesli zalegalizowane zostanie kazirodztwo (o czym dyskutowal Hartman), to to wlasciwie bedzie postep czy nie? A jak Kanada (skadinad bardziej liberalna obyczajowo niz USA) podniosla wiek przyzwolenia z 14 na 16 lat, to byl postep czy nie? A gdy we Francji i w Niemczech zakazano robienia testow DNA na ojcostwo (no dobra, niby mozna ale podejrzewana o niewiernosc matka musi wyrazic zgode), to byl postep czy nie?

 123. Mr. Questioner

  Zauważyłeś że ludzkość jest dynamiczna i modele przeszłości upadają, następują nowe już udoskonalone które upadają, bo nigdy nic nie jest na stałe ale tak odbywa się ewolucja świadomości? Gdybyś teraz spotkał Mickiewicza przy takiej bazie wiedzy jaką mamy, wydałby ci się magalomańskim prostakiem z Ciechanówka, zupełnie nie na poziomie. Dla niego chłop bity i wykorzystywany to by było……co widzisz w tym złego. ? Bo na takim etapie byli, trzeba być prymitywem aby taki pokłon oddawać tym co byli, bo oni byli prymitywniejsi od nas. Tym samym jak pomyślimy że doszliśmy do tego że chłop był źle traktowany, murzyn źle trakowany, dzieci i kobiety karygodnie, to zmieniamy tak aby nam i im lepiej się żyło, homki legalizujemy, trazystory nas nie obrażają, ci którzy z własnej woli będąc pełnoletni kochają matkę czy siostrę i to jest odzwajemnione, gdzie tu nie ma krzywdy że ktoś kogoś zmusza, to masz we Francji i Szwajcarii już to dozwolone.

css.php